Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Weekendman
QUOTE(hagi @ Aug 9 2009, 14:42 ) *
Τελικά είχε δίκιο η wikipedia παιδιά ,έλεος ohmy.gif Οπότε μένει και ο Ταπούτος όπως λέει και όπως έχει ακουστεί επανελημένα και τελειώσαμε.Τώρα βέβαια αν πάρουμε και τον Ταπούτο πολλοί μαζεύονται αλλά νομίζω θα είναι μια χαρά γιατί και ο Ταπούτος παίζει και στο τέσσερα.Εγώ θα τον ήθελα ώστε να έχουμε και πολλούς Έλληνες στην ομάδα.

Από αύριο λοιπόν θα μαθουμε αν έκελισε η όχι το ρόστερ.Το σίγουρο πιστεύω είναι ότι μια θεση κοινοτικού θα μείνει κενή όπως πέρσι αλλά νομίζω την προσεχή σεζόν θα έχουμε πολλοί πιο ποιοτικό ρόστερ και ίσως δεν χρειαστεί.
Φυσικά ελπίζω να μας βγουν οι Αμερικανοί που είναι πολύ σημαντικό και τότε πραγματικά θα έχουμε φοβερή ομάδα ικανή για αρκετά πράγματα.

Πάντως οι Αμερικανοί με βάση την καριέρα τους δεν δείχνουν να είναι παίκτες που να λές οτι είναι εντελώς άγνωστοι ώστε να υπάρχουν αμφιβολίες για τις ικανότητες το θέμα είναι να ταιριάξουν στην ομάδα, τώρα πόσο φοβερή ομάδα θα έχει ο Άρης; ας πώ οτι θα συνεχίσει τον αμυντικό κλεφτοπόλεμο με πιο εξελιγμένα(επιθετικά) όπλα σε κάθε περίπτωση τον υπολογίζω πιο σοβαρά ως αντίπαλο.
kfoto77
QUOTE(Weekendman @ Aug 9 2009, 14:21 ) *
Να κάνω το λαγωνικό-δημοσιογράφο;
για έναν τέτοιον πολυσύνθετο παίκτη με επιτυχημένη θητεία στον Άρη όπως ο Νέλσον να τον κλείσεις μόνο με 200.000(που θα βρεί σίγουρα με περισσότερα άλλου) δεν θα έπρεπε να πάρει πίσω την πρόταση ο Άρης για 50.000 ρισκάροντας με κάτι πιο άγνωστο.
δεν νομίζω όμως να ισχυεί.



epishs sta themata tou ari grafei oti o skordilhs tha dwthei daneikos, o tapoutos den tha erthei kai oti psaxnoun thn kaluterh prosfora gia pap gia na dwsoun to kati parapanw ston tsaldarh...
Weekendman
QUOTE(kfoto77 @ Aug 9 2009, 14:50 ) *
epishs sta themata tou ari grafei oti o skordilhs tha dwthei daneikos, o tapoutos den tha erthei kai oti psaxnoun thn kaluterh prosfora gia pap gia na dwsoun to kati parapanw ston tsaldarh...

Για τον Σκορδίλη μακάρι να ισχυεί μήπως παίξει και λίγο μπάσκετ...,
Τώρα το να ψάχνουν την καλύτερη προσφορά για Παπανικολάου αν κατάλαβα καλα για να βρούν επιπλέον λεφτά για Τσαλδάρη μάλλον ανέκδοτο το θεωρώ!
NIKOLAS3
QUOTE(kfoto77 @ Aug 9 2009, 14:50 ) *
epishs sta themata tou ari grafei oti o skordilhs tha dwthei daneikos, o tapoutos den tha erthei kai oti psaxnoun thn kaluterh prosfora gia pap gia na dwsoun to kati parapanw ston tsaldarh...

ο σκορδίλης δεν νομίζω να δωθεί δανεικός γιατί δεν έχουμε άλλο πεντάρι μετά τον μπέτς.εξάλλου τώρα με τον σκορδίλη έχουμε 11 παίκτες που μπορούν να παίζουν και ο χρυσικόπουλος απλά θα συμπληρώνει δωδεκάδα.άμα δοθεί ο σκορδίλης δεν θα έχουμε πέμπτο ψηλό που χρειάζεται και θα μπεί και ο μούρτος δωδεκάδα που δεν μπορεί να βοηθήσει.καλύτερα να δωθεί ο μούρτος δανεικός.το ερώτημα ειναι τώρα αν θα πάρουμε τον ταπούτο και αν ισχύει ή όχι η προσφορά στον τσαλδάρη γιατι τον βλέπω να μην έχει ομάδα να πάει.
celtic_pride
QUOTE(kfoto77 @ Aug 9 2009, 14:50 ) *
epishs sta themata tou ari grafei oti o skordilhs tha dwthei daneikos, o tapoutos den tha erthei kai oti psaxnoun thn kaluterh prosfora gia pap gia na dwsoun to kati parapanw ston tsaldarh...


To άλλο με τον...... Δαμιανίδη το ξέρεις?? smiley.gif smiley.gif
Timemaster
QUOTE(Weekendman @ Aug 9 2009, 14:55 ) *
Για τον Σκορδίλη μακάρι να ισχυεί μήπως παίξει και λίγο μπάσκετ...,
Τώρα το να ψάχνουν την καλύτερη προσφορά για Παπανικολάου αν κατάλαβα καλα για να βρούν επιπλέον λεφτά για Τσαλδάρη μάλλον ανέκδοτο το θεωρώ!



και τα δύο είναι ανέκδοτο
αλλά και η προσφορά 200.000 που δέχτικε ο Νέλσον
τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ!!!

ο Παπανικολάου αξίζει αυτή την στιγμή γύρω στα 600.000ε
με αυτά τα λεφτά παίρνεις 3 Αμερικανούς ή Τσαλδάρη-Ηλιάδη-Χατζηβρέτα
οπότε δεν υπάρχει καν τέτοια σκέψη...
τον Παπανικολάου ο Άρης θα τον πουλήσει ή για το μισό ρόστερ της επόμενης χρονιάς όπως έκανε με Μασευ, Στακ κ.λ.π.
ή θα φύγει όταν ο Άρης δε θα μπορεί να του δώσει συμβόλαιο ανάλογο της αξίας του δηλαδή σε 3-4 χρόνια!!!
εφόσον βέβαια αποδείξει την αξία του.


ο Σκορδίλης θα είναι ο τρίτος σέντερ την ομάδος πίσω από τον Μπετς και τον Ντικούδη ενώ πιθανόν να έχει χρόνο συμμετοχής φέτος μιας δε θα υπάρχει ο Αγαδάκος και ο Ντικούδης μπορεί μα παίζει και στο 4.
Αυτός που δεν ανήκει στον Άρη πλέον (δε θυμάμαι αν φέτος θα είναι δανικός ή τον αφήσαμε ελεύθερο) είναι ο Τσαιρέλης)

αν και δεν είμαι σίγουρος για τα νούμερα όπωε είχα ακούσει
ο Νέλσον έπαιρνε 150 με 200 χιλιάρικα φέτος και ζήτησε τα διπλά
και αμέσως τελείωσε το θέμα του!!!
ο Αιρα είναι μεγαλύτερο όνομα...
καλύτερος σαν παίχτης και αν είναι και ποιο οικονομικός το βλέπω σαν καλή αλλαγή!!!
άσχετα αν θα βγει ή όχι στα χαρτιά είναι βελτίωση!



kfoto77
QUOTE(celtic_pride @ Aug 9 2009, 15:05 ) *
To άλλο με τον...... Δαμιανίδη το ξέρεις?? smiley.gif smiley.gif



twra pou eipes damianidh, oswn afora auto pou egrapse gia ton nelson....
milhse leei o damianidhs me ton manager tou nelson merikes wres prin symfwnhsei o newble kai ta vrikan stis 200000, me oro tou damianidh na pesoun amesa oi upografes apo ton nelson.
mou fainetai apithano na epelexan ton newble gia na glutwsoun 50000...
celtic_pride
QUOTE(kfoto77 @ Aug 9 2009, 15:12 ) *
twra pou eipes damianidh, oswn afora auto pou egrapse gia ton nelson....
milhse leei o damianidhs me ton manager tou nelson merikes wres prin symfwnhsei o newble kai ta vrikan stis 200000, me oro tou damianidh na pesoun amesa oi upografes apo ton nelson.
mou fainetai apithano na epelexan ton newble gia na glutwsoun 50000...


Καταρχήν φίλε αν μπορείς γράφε Ελληνικά (κανονισμός του φόρουμ)... Τώρα, δεν ξέρουμε κατά πόσον ευσταθούν αυτά. Μπορεί να είναι αλήθεια, μπορεί και όχι.. Από κει και πέρα (καλώς ή κακώς) η διοίκηση έκανε την επιλογή της (Newble), το αποτέλεσμα στο παρκέ θα την δικαιώσει.....
kfoto77
QUOTE(celtic_pride @ Aug 9 2009, 15:22 ) *
Καταρχήν φίλε αν μπορείς γράφε Ελληνικά (κανονισμός του φόρουμ)... Τώρα, δεν ξέρουμε κατά πόσον ευσταθούν αυτά. Μπορεί να είναι αλήθεια, μπορεί και όχι.. Από κει και πέρα (καλώς ή κακώς) η διοίκηση έκανε την επιλογή της (Newble), το αποτέλεσμα στο παρκέ θα την δικαιώσει.....




εντάξει...
μακάρι να δικαιωθούν και να δούμε κάτι καλό.
έβγαλαν επίσημη ανακοίνωση αν τελείωσαν οι μετάγραφές;
Weekendman
QUOTE(Timemaster @ Aug 9 2009, 15:08 ) *
και τα δύο είναι ανέκδοτο
αλλά και η προσφορά 200.000 που δέχτικε ο Νέλσον
τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ!!!

ο Παπανικολάου αξίζει αυτή την στιγμή γύρω στα 600.000ε
με αυτά τα λεφτά παίρνεις 3 Αμερικανούς ή Τσαλδάρη-Ηλιάδη-Χατζηβρέτα
οπότε δεν υπάρχει καν τέτοια σκέψη...
τον Παπανικολάου ο Άρης θα τον πουλήσει ή για το μισό ρόστερ της επόμενης χρονιάς όπως έκανε με Μασευ, Στακ κ.λ.π.
ή θα φύγει όταν ο Άρης δε θα μπορεί να του δώσει συμβόλαιο ανάλογο της αξίας του δηλαδή σε 3-4 χρόνια!!!
εφόσον βέβαια αποδείξει την αξία του.


ο Σκορδίλης θα είναι ο τρίτος σέντερ την ομάδος πίσω από τον Μπετς και τον Ντικούδη ενώ πιθανόν να έχει χρόνο συμμετοχής φέτος μιας δε θα υπάρχει ο Αγαδάκος και ο Ντικούδης μπορεί μα παίζει και στο 4.
Αυτός που δεν ανήκει στον Άρη πλέον (δε θυμάμαι αν φέτος θα είναι δανικός ή τον αφήσαμε ελεύθερο) είναι ο Τσαιρέλης)

αν και δεν είμαι σίγουρος για τα νούμερα όπωε είχα ακούσει
ο Νέλσον έπαιρνε 150 με 200 χιλιάρικα φέτος και ζήτησε τα διπλά
και αμέσως τελείωσε το θέμα του!!!
ο Αιρα είναι μεγαλύτερο όνομα...
καλύτερος σαν παίχτης και αν είναι και ποιο οικονομικός το βλέπω σαν καλή αλλαγή!!!
άσχετα αν θα βγει ή όχι στα χαρτιά είναι βελτίωση!

Για τον Σκορδίλη τον κρατάς για την περίπτωση τραυματισμου άλλου ψηλού εκτός αν κουραστεί ο Μπέτς και πάρει με αυτόν τον τρόπο χρόνο ο Σκορδίλης.
Για τον Άιρα για την τιμή που αποκτήθηκε ήταν μια αρκετά καλή κίνηση για τον Άρη γιατί όσο και να θέλει τυχόν ο Μάσει να έρθει στον Άρη η να καθυστερήσουν οι διαπραγματεύσεις για να πέσει η τιμή του πάλι θα ξεπαραδιαζόταν σημαντικά ο Άρης και οι λογικές τιμές που αγοράζει ο Άρης δεν συνειγορούν σε κάτι τέτοιο χωρίς να το αποκλείουν, για τον Νέλσον όπως είπα και πιο πρίν αν ήταν 200.000 φυσικά και έπρεπε να τον κρατήσουν το σενάριο να ζήτησε τα διπλα παίζει πιο πολύ όμως.
Όσο για τον Παπανικολάου εγω πιστεύω πρέπει να μείνει ,χρόνια έχει πολλά αν θέλει να αλλάξει ομάδα, τώρα όμως που οι συνθήκες μοιάζουν ιδανικότερες απο ποτέ για να παίξει για πρώτη φορά σοβαρό ρόλο στον Άρη δεν νομίζω να το αφήσει η να το πουλήσουν.
Απο τον Ελληνικό χώρο 2 έχουν τα λεφτα οι αιώνιοι και ο Ολυμπιακός αρκετά ανταλλάγματα αν θέλει να χρησιμοποιήσει(Σλούκας,Γιαννόπουλος,Τεόντ

�σιτς...) πιστεω στο σενάριο οτι θα φύγει οταν δεν θα μπορεί να τον κρατήσει ο Άρης...
Έχω και καμιά φορά κάτι διεστραμένα πράγματα στο μυαλό μου να δώσει ο Ολυμπιακός ανταλλαγή στον Άρη για τον Παπανικολάου τους Βασιλόπουλο και Σόφο και να βγεί σακάτης ο Βασιλόπουλος με την μέση του και την ίδια ώρα ο Σόφο να συνεχίσει τα γνωστά του και να βγεί στον Ολυμπιακό ο Παπανικολάου ,αλλά προφανώς δεν παίζει αυτό!
Υ.Γ Το σενάριο ανταλλαγής Βασιλόπουλου-Σόφο μην το παίρνετε σοβαρά!(Μόνο στον ΛΥΚΟ μπορεί να άρεσε..)
Timemaster
βρήκα κάτι βιντεάκια από τον ρίτσαρσον!!!
το all star game του 2008 που βγίκε mvp
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...l-star_game.asx
θα τον δείτε με κόκκινη φανέλα και το νούμερο 23 στο δεύτερο ημίχρονο!!!
και εδώ:
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...adbak_71135.asx


και εδώ παιχνίδια από τον Στινσόν φανέλα με το 11 κορδέλα και συνέχεια στο γήπεδο
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...nts-3-28-09.asx
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...rs-04-02-09.asx


και άμα θέλετε εδώ υπάρχουν αρκετά παιχνίδια:
http://www.nba.com/dleague/news/webcast_archive_0708.html
Koul
Με την προσθήκη του Ρίτσαρντσον η ομάδα "γεμίζει" στις θέσεις των περιφερειακών. Ενδιαφέρον παρουσιάζει το γεγονός ότι οι Νιουμπλ και Ρίτσαρντσον έχουν το ίδιο ύψος (2.01) αλλά προφανώς έχουν διαφορετική σωματοδομή, γιατί ο πρώτος παίζει 3-4 ενώ ο δεύτερος 2-3. Κατά τη γνώμη μου, υπάρχει ένα κενό στην θέση "5" πίσω από τον Μπετς, εκτός αν προορίζεται ο Ντικούδης για εκεί (οπότε θα παίζουν στο "4" Νιουμπλ & Μπάρλος) ή αν σκοπεύουν να δώσουν αρκετό χρόνο συμμετοχής στον Σκορδίλη.
Το πόσο καλύτερη θα είναι η φετινή ομάδα από την περσινή θα εξαρτηθεί από το πόσο καλύτεροι θα αποδειχθούν οι νέοι παίκτες από αυτούς που αντικατέστησαν (π.χ. ο Χατζηβρέτας από τον Τσαλδάρη, ο Νιουμπλ από τον Νέλσον, ο Στίνσον από τον Γκαβέλ κ.ο.κ.) Σημαντικό bonus θα έχει αγωνιστικά η ομάδα σε σχέση με πέρυσι επίσης αν καταφέρει να αξιοποιήσει τον Παπανικολάου.
Timemaster
QUOTE(Timemaster @ Aug 9 2009, 16:38 ) *
βρήκα κάτι βιντεάκια από τον ρίτσαρσον!!!
το all star game του 2008 που βγίκε mvp
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...l-star_game.asx
θα τον δείτε με κόκκινη φανέλα και το νούμερο 23 στο δεύτερο ημίχρονο!!!
και εδώ:
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...adbak_71135.asx


και εδώ παιχνίδια από τον Στινσόν φανέλα με το 11 κορδέλα και συνέχεια στο γήπεδο
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...nts-3-28-09.asx
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...rs-04-02-09.asx


και άμα θέλετε εδώ υπάρχουν αρκετά παιχνίδια:
http://www.nba.com/dleague/news/webcast_archive_0708.html



λάθος μου αυτή η διεύθυνση έχει αγώνα που δε παίζει ο Ρίτσαρσον:
http://boss.streamos.com/wmedia/nba/dleagu...adbak_71135.asx

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
EXPLOITED ARIS
Συνεχεια λοιπον στις καλες κ αρκετα εντυπωσιακες κινησεις θα ελεγα!Αν παρουμε κ τον Ταπουτο τελικα θα ειμαστε υπερπληρεις κ θα αρχισουμε την προετοιμασια για να δεσουν οι νεοι με τους παλιους κ οι εμπειροι με το νεο αιμα.
θεωρητικα τουλαχιστον εχουμε το πιο ολοκληρωμενο ροστερ των τελευταιων ετων!
Αν ειχαμε κ τον Τζερι τοτε....ααααααααααααααααααααααααααααααχ!!!
Παντως ακουω αν θα πιασουν οι ξενοι αν,αν,αν...
Ο Σκεϊλς οταν ηρθε ηταν κ αυτος ενας απο τους παικτες που ειχαμε δει μονο μια φωτο του με τη φανελα των Supersonics οποτε ηταν αλλος ενας ξενος που περασε απο το NBA με συμμετοχη κ φτωχα στατιστικα!
Αν βγει ο Ριτσαρντσον σαν τον Σκεϊλς τοτε εγω ειμαι ευχαριστημενος!Αυτο ειναι κατι που μας ελειπε μερι τωρα στις μεταγραφες νομιζω.Ενας παιχτης που να εχει δολοφονικο ενστικτο!
Ο νεος Τζερι μαλλον το εχει!
athinaios
ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΣΑΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΤΗΣΑΜΕ?ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΤΖΕΡΙ ΣΤΟ ΝΒΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΠΡΟΤΟΥ ΚΡΙΝΟΥΜΕ.ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΕΓΙΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟ ΝΒΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ
SteelGandalf
Τι "φτωχά" ρε παιδιά. Πλάκα μας κάνετε; Μια χαρά είναι, σύμφωνα με το χρόνο συμμετοχής. Το ίδιο ισχύει και για τον Ira.

ΥΓ. Σας παρακαλώ να μη γράφετε με κεφαλαία. Δε μπορείτε να αντιληφθείτε (βλέποντας τα μετά) πόσο ενοχλητικό είναι; Συν το γεγονός ότι δηλώνουν ανέβασμα του τόνου της φωνής (σα να μαλώνετε κάποιον) στην ιντερνετική ορολογία. Επίσης, γράφετε και με ελληνικούς χαρακτήρες. Είναι πιο ευανάγνωστοι. Ευχαριστώ. smile.gif
Timemaster
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 9 2009, 18:01 ) *
Τι "φτωχά" ρε παιδιά. Πλάκα μας κάνετε; Μια χαρά είναι, σύμφωνα με το χρόνο συμμετοχής. Το ίδιο ισχύει και για τον Ira.

ΥΓ. Σας παρακαλώ να μη γράφετε με κεφαλαία. Δε μπορείτε να αντιληφθείτε (βλέποντας τα μετά) πόσο ενοχλητικό είναι; Συν το γεγονός ότι δηλώνουν ανέβασμα του τόνου της φωνής (σα να μαλώνετε κάποιον) στην ιντερνετική ορολογία. Επίσης, γράφετε και με ελληνικούς χαρακτήρες. Είναι πιο ευανάγνωστοι. Ευχαριστώ. smile.gif



όταν διαβάζεις τα στατιστικά των παιχτών από το ΝΒΑ που γράφουν στα αντίστοιχα θέματα άλλων ομάδων
είναι φτωχά!!!
smiley.gif


πάντως μια χαρά ομάδα κάναμε!!!

1- Στινσον,Αργυρόπουλος
1-2 Κλαρκ
2- Χατζιβρέτας
2-3 Ριτσαρτσον
3 Παπανικολάου
3-4 Νιουμλ
4 Μπάρλος
4-5 Ντικούδης
5 Μπετς, Σκορδίλης

11 έως τώρα εκτός και αν ο Μούρτος είναι ο δωδέκατος
SteelGandalf
Στο NBA 2K9 που παίζω στο Playstation®3 (είμαι και παιχνιδιάρης, γιατί να το κρύψω tongue.gif) τον Ira Newble τον έχει ως SG/SF (δηλαδή 2-3). Προφανώς, λόγω ύψους, μπορεί να "κατέβει" και στο 2 (αν και εφόσον χρειαστεί). Τον Jeremy Richardson τον έχει επίσης SG/SF. Έτσι θα μπορεί ο Αντρέα να δημιουργήσει πολλαπλά σχήματα κατά τη διάρκεια ενός ματς, ανάλογα πάντα με τις ανάγκες του και φυσικά από τον εκάστοτε αντίπαλο. smile.gif
Gravedigger
Πολύ καλές μεταγραφές για τον Άρη.Μπράβο. 41.gif
scales84
gandalf το ιδιο ακριβως κοιταξα και γω πριν λιγο που βαλα το 2κ9...και δεν τους εχει και εντελως αμπαλους.του νιουμπλ του δινει ενα οβεραλ 73 και του ιερεμια 71...Για να δουμε..
Gravedigger
QUOTE (scales84 @ Aug 9 2009, 20:39 ) *
gandalf το ιδιο ακριβως κοιταξα και γω πριν λιγο που βαλα το 2κ9...και δεν τους εχει και εντελως αμπαλους.του νιουμπλ του δινει ενα οβεραλ 73 και του ιερεμια 71...Για να δουμε..

Καλά τα ovrl δεν νομίζω ότι είναι τόσο καλά κριτήρια..Δες του Barbosa για παράδειγμα tongue.gif
SteelGandalf
QUOTE(scales84 @ Aug 9 2009, 17:39 ) *
gandalf το ιδιο ακριβως κοιταξα και γω πριν λιγο που βαλα το 2κ9...και δεν τους εχει και εντελως αμπαλους.του νιουμπλ του δινει ενα οβεραλ 73 και του ιερεμια 71...Για να δουμε..


Στέργιος ή Στέλιος (ακούω και στα δύο), όπως προτιμάτε. smile.gif

Πάντως το 71 και 73 που λες (δηλαδή από 69-70 και πάνω) είναι αξιοπρεπέστατο στο παιχνίδι και οι παίχτες που το έχουν, μπορούν να παίξουν σε αρκετές ομάδες του ΝΒΑ. Εντάξει, πρόκειται για παιχνίδι, αλλά δεν είναι τυχαίο πως ο Σπανούλης είναι ακόμη πιο "άμπαλος" (δε θυμάμαι τώρα ακριβώς πόσο τον δίνει). tongue.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(athinaios @ Aug 9 2009, 17:46 ) *
ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΤΖΕΡΙ ΣΤΟ ΝΒΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΠΡΟΤΟΥ ΚΡΙΝΟΥΜΕ.ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΕΓΙΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟ ΝΒΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ



QUOTE(SteelGandalf @ Aug 9 2009, 18:01 ) *
Τι "φτωχά" ρε παιδιά. Πλάκα μας κάνετε; Μια χαρά είναι, σύμφωνα με το χρόνο συμμετοχής. Το ίδιο ισχύει και για τον Ira.



QUOTE(Timemaster @ Aug 9 2009, 18:08 ) *
όταν διαβάζεις τα στατιστικά των παιχτών από το ΝΒΑ που γράφουν στα αντίστοιχα θέματα άλλων ομάδων
είναι φτωχά!!!
smiley.gif



Οταν ελεγα φτωχα κ εθιξα συγκεκριμενα τον Σκεϊλς αυτο ακριβως εννοουσα!Οτι αλλο το ΝΒΑ κ αλλο η Ευρωπη.
Οι μεταγραφες που καναμε (τουλαχιστον των 2 τελευταιων ξενων) ειναι σουπερ!

Εδω ολοκληρος Ματσε κ Σαρας πηγανε ΝΒΑ κ δεν κανανε κ τπτ τρελο!Να μου πεις αυτοι πηγανε εκει με αλλη μπασκετικη παιδεια...
Το θεμα ειναι πως το ροστερ με μια πρωτη ματια ειναι πολλα υποσχομενο.

Ανυπομονω για τα πρωτα φιλικα.

Τωρα πλεον νομιζω πως ειναι η σειρα του Ματσον να παρει τη σκυταλη κ να τους κανει ολους αυτους τους τυπους ομαδα!Εχω την εντυπωση πως δεν εχει πια δικαιολογιες...
scales84
Ακριβως στελιο..για το παιχνιδι ενα οβεραλ 73 ειναι ιδανικο για καποιον καλο ρολιστα στο νβα..παντως εγω τον πηρα τον νιουμπλ απο ελευθερο και στο πρωτο ματσακι του μου βαλε 12 ποντους σε 5 λεπτα..χαχαχα..και με τριποντακι..
celtic_pride
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 9 2009, 22:01 ) *
Στέργιος ή Στέλιος (ακούω και στα δύο), όπως προτιμάτε. smile.gif


[off-topic] Αλήθεια? Εχω 2 φίλους.. Τον έναν τον λένε Στεργιο και εκνευρίζεται όταν τον φωνάζουν Στελιο (δεν ειναι το ιδιο όνομα λεει).. Ο άλλος Στελιος με την ίδια συμπεριφορά [/off-topic]

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό το rating? Γιατί εγώ που έχω μείνει στις εποχές ΝΒΑ Live 2005 το 71 είναι αρκετά καλό....
hagi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 9 2009, 22:18 ) *
Οταν ελεγα φτωχα κ εθιξα συγκεκριμενα τον Σκεϊλς αυτο ακριβως εννοουσα!Οτι αλλο το ΝΒΑ κ αλλο η Ευρωπη.
Οι μεταγραφες που καναμε (τουλαχιστον των 2 τελευταιων ξενων) ειναι σουπερ!

Εδω ολοκληρος Ματσε κ Σαρας πηγανε ΝΒΑ κ δεν κανανε κ τπτ τρελο!Να μου πεις αυτοι πηγανε εκει με αλλη μπασκετικη παιδεια...
Το θεμα ειναι πως το ροστερ με μια πρωτη ματια ειναι πολλα υποσχομενο.

Ανυπομονω για τα πρωτα φιλικα.

Τωρα πλεον νομιζω πως ειναι η σειρα του Ματσον να παρει τη σκυταλη κ να τους κανει ολους αυτους τους τυπους ομαδα!Εχω την εντυπωση πως δεν εχει πια δικαιολογιες...

Ακριβώς παιδιά έτσι είναι .Είναι διαφορετικός ο τρόπος που παίζουν μπάσκετ στην Αμερική από την Ευρώπη.Είναι και ο χρόνος συμμετοχής.
Το θέμα είναι όπως πολύ σωστά λες exploited aris είναι να κάνει σωστή δουλειά ο Ματσόν.Τον φαβάμαι η αλήθεια είναι αλλά πιστεύω ότι ίσως το ρόστερ τον αλλάξει λίγο..Δεν γίνεται να δούμε πάλι τρίποντα με το τσουβάλι.Ελπίζω ότι έχοντας ένα καλό ρόστερ όπως φαίνεται να είναι θα αλλάξει λίγο και το στυλ παιχνιδιού.Μακάρι...

Άντε να ανακοινώσουμε και τον Ταπούτο για να ξεκινήσει η προετοιμασία και να ξεκινήσουν και τα φιλικά..
mono maroussi
QUOTE(scales84 @ Aug 9 2009, 22:21 ) *
Ακριβως στελιο..για το παιχνιδι ενα οβεραλ 73 ειναι ιδανικο για καποιον καλο ρολιστα στο νβα..παντως εγω τον πηρα τον νιουμπλ απο ελευθερο και στο πρωτο ματσακι του μου βαλε 12 ποντους σε 5 λεπτα..χαχαχα..και με τριποντακι..

και γω μια φορα ειχα παρει τον Τσακ Χεις και ειχα βαλει 5/5 βολες ενω στην πραγματικοτηρα δεν μπορει να βαλει ουτε μια..χαχα χαβαλες να γινεται παιδια μακαρι να βγουν καλοι οι παικτες αφου σας εχουμε αποκλεισει πρωτα ομως icon_drunk.gif
xavier
δεν υπάρχει ταπουτος, το ροστερ εκλεισε...
NIKOLAS3
QUOTE(xavier @ Aug 10 2009, 00:47 ) *
δεν υπάρχει ταπουτος, το ροστερ εκλεισε...

τσάλδάρης υπάρχει άμα δεχτεί την πρόταση?
xavier
δεν νομιζω οτι θα παιρναν και 3ο αμερικανο και τον τσαλδαρη...τελειωσαμε...
weirdo1977
ΤΕΛΟΣ .-
Timemaster
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 10 2009, 02:43 ) *
ΤΕΛΟΣ .-



Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...

Μπορεί κάποιος από αυτούς να μη περάσει τις ιατρικές εξετάσεις...
να μη μας βγει καλός...
να υποπέσει σε κάποιο παράπτωμα
να τραυματιστεί...
και πολλά άλλα!!!

πάντως και εγώ νομίζω πως το ρόστερ έκλεισε και κατεβαίνουμε με μοναδικό καθαρό τριάρι τον Παπανικολάου
reth1
Μια χαρά ρόστερ ο ΑΡΗΣ. Παίκτες που παίζουν σε πολλές θέσεις για πεντάδες για όλα τα γούστα. Μην τα ξαναγράφω κι εγώ, αλλά οι περισσότεροι από το ρόστερ παίζουν σε παραπάνω από μία θέσεις. Μόνο ο Μπετς και ο Μπάρλος ίσως να ναι "κλειδωμένοι" σε 5 και 4 αντίστοιχα. Όλοι οι υπόλοιποι παίζουν κι αλλού
xavier
timemaster γιατι ρε? ο ριτσαρντσον τι ειναι?
Timemaster
QUOTE(xavier @ Aug 10 2009, 12:54 ) *
timemaster γιατι ρε? ο ριτσαρντσον τι ειναι?



όχι ότι δε μπορεί να παίξει στο τρία...
αλλά όσο έψαξα αυτές τις μέρες... είναι περισσότερο δυάρι.
φαντάσου κάτι σαν τον Τσαλδάρη.
Βέβαια αυτά όλα στα χαρτιά!

έχουμε 3 παίχτες που μπορούν να παίξουν στο 1
έχουμε τουλάχιστον 4 που μπορούν να παίξουν στο 2
τουλάχιστον 4 που να μπορούν να παίξουν στο 3
τουλάχιστον 4 που να μπορούν στο 4
και 3 στο 5

οπότε οι συνδυασμοί είναι πολλοί και ανάλογα με τον ρυθμό,τον αντίπαλο και το παιχνίδι θα δούμε πολλά διαφορετικά σχήματα φέτος.
Timemaster
και μιας και το θυμήθηκα.

αυτό που έγινε με το καθαρό τριάρι μόνο τον Παπανικολάου
είναι ένα επικοινωνιακό τρικ του Ματσόν με την διοίκηση!!!

έτσι δίνουν την ευκαιρία στον μικρό μπας και αναδειχτεί
ενώ από την άλλη υπάρχουν άλλοι τρεις παίχτες που μπορούν να τον αντικαταστήσουν άνετα.


με το σύστημα αυτό δεν έχει να αντιμετωπίσει συναγωνισμό για την θέση
εκτός από τον εαυτό του...τον κακό εαυτό του.
hagi
Ναι ρε παιδιά ωραία αλλά έτσι θα έχουμε τρεις πιστιρικάδες.Σιγά μην παίζουν..Άντε να παίξει ο Παπανικολάου.Ο Σκορδίλης δεν ξέρουμε πόσο θα παίζει και θα έχει και άλλον ένα μικρό στην ομάδα;άντε να είναι ο Χρυσικόπουλος.Δεν θα παίζει όμως οπότε μένουμε με 10 παίχτες που θα παίζουν.Γιατί να μην πάρουμε και τον Ταπούτο να έχουμε 11 παίχτες σίγουρους και αν βάζει και τον Σκορδίλη τότε 12..
xavier
γιατι θα φάει χρονο απο τον παπανικολαου, ετσι οπως ειναι το ροστερ τωρα, ο μικρος θα παιζει σιγουρα ενα δεκαπενταλεπτο...και στην πορεια αν δεις οτι χρειαζεται κατι ακομα η ομαδα, εχεις μια θεση κοινοτικου κενη...Ο ταπουτος τι μπορει να προσφέρει απο αποψη χαρακτηριστικων που δεν εχεις αυτη τη στιγμη?
giannisaris
Πολλά ερωτηματικά εχω για την ομάδα μας φέτος. Μεγάλο στοίχημα οι ξένοι... αυτοί του τύπου παίχτες που "παίζουν" στο NBA με χρόνο συμμετοχής 2 λεπτά δεν μου γεμίζουν το μάτι!!Καλύτερα να φέρναμε κανα παίχτη απο κολλέγιο που να έχει μέλλον...αυτοί μόνο παρελθόν έχουν και αυτό μέτριο..τώρα θα παίξουν μπάσκετ??Αυτό που με χαλάει πιο πολύ είναι ο Newble...δεν χρειαζόμασταν τόσο κοντό 4...ένα θηρίο θέλαμε...σαν το Χατσον..ή τον Λορεν Γουντς...γιατί ποτε δεν κοιτάμε ξένους παίχτες με εμπειρία απο ευρωλίγκα??
vamos33
Καλησπέρα

Διαφωνώ με τον φίλο από πάνω.Δλδ το κολλεγιόπαιδο δεν είναι ερωτηματικό?Επειδή στο κολλέγιο μπορεί να είχε χ πόντους και ψ ριμπαουντ σημαίνει ότι είναι έτοιμος παίκτης?

26 χρονών είναι ο Ριτσαρντσον.Και τον λες τελειωμένο?

Για την ηλικία του Νιουμπλ έχεις δίκιο αλλά δεν είναι θέμα ύψους.Θηρίο είναι.Διπλάσιος από τον Μάσευ είναι σε μυς.Αλλά ίσως να μην είναι ο παίκτης που ψάχναμε.Πάντως αμα ρωτήσεις κάποιον που ασχολείται με ΝΒΑ θα σου πει ότι ξέρει καντάρια μπάσκετ.Μου τον περιγράφουν σαν έναν (πολύ) πιο δυνατό Νέλσον

O γουντς που κολλάει?5άρι ειναι ο τύπος..

υγ Οποιον (προσιτό για εμάς) Αμερικάνο και να φέρναμε θα ήταν ερωτηματικό.Ας περιμένουμε να τους δούμε στο γήπεδο πρώτα τι ψαρια πιάνουν..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(giannisaris @ Aug 10 2009, 19:27 ) *
Πολλά ερωτηματικά εχω για την ομάδα μας φέτος. Μεγάλο στοίχημα οι ξένοι... αυτοί του τύπου παίχτες που "παίζουν" στο NBA με χρόνο συμμετοχής 2 λεπτά δεν μου γεμίζουν το μάτι!!Καλύτερα να φέρναμε κανα παίχτη απο κολλέγιο που να έχει μέλλον...αυτοί μόνο παρελθόν έχουν και αυτό μέτριο..τώρα θα παίξουν μπάσκετ??Αυτό που με χαλάει πιο πολύ είναι ο Newble...δεν χρειαζόμασταν τόσο κοντό 4...ένα θηρίο θέλαμε...σαν το Χατσον..ή τον Λορεν Γουντς...γιατί ποτε δεν κοιτάμε ξένους παίχτες με εμπειρία απο ευρωλίγκα??



Οι ξενοι τις περισσοτερες φορες ειναι μεγαλο στοιχημα.Εκτος αν σκασεις κανα μυριο κ παρεις καποιον που ειναι πασιγνωστος οποτε εισαι οκ.
Εγω προσωπικα ο μονος απο τους Αμερικανους με τον οποιο ειμαι λιγο σκεπτικος ειναι ο Στινσον κ αυτος μονο κ μονο γιατι θα αναλαβει το κομματι της οργανωσης.
Για τους αλλους δυο ειμαι τουλαχιστον σιγουρος πως θα τα βγαλουν τα λεφτα τους!
Ειμαστε υπερκαλυμμενοι σε ολες τις θεσεις κ το μονο που μενει τωρε ειναι το σωστο δεσιμο κ το σωστο rotation της ομαδας.
Αυτο θα εχει ως αποτελεσμα να περνει χρονο κ ο Σκορδιλης κ ο Χρυσικοπουλος σε αγωνες με αντιπαλους χαμηλοτερου επιπεδου στην Α1.
Εκτος απο ξεκουραση για τους βασικους δηλαδη ειναι κ αγωνιστικα λεπτα=επενδυση για τους πιτσιρικαδες για το μελλον!
scales84
κι ο νελσον σαν στοιχημα ηρθε περσυ..λογω σοβαρου τραυματισμου.και τον μασσευ τον δουλευαμε..τον στακ τον ειχαμε για διωξιμο...μην κρινουμε κατι πριν το δουμε και μαλιστα καλα...
celtic_pride
Μάλιστα. Ο Ρίτσαρντσον το 2007 βγήκε MVP στο Αll Star της D - League , και είχε 28.5 points per game... Nομίζω πως όταν είσαι σε τέτοιο επίπεδο στην D-League, μια χαρά κάνεις για την Ευρώπη... Εγώ πάντως θυμάμαι, ότι όσους πήραμε και ήταν αξιόλογοι σε D-League ή ΝCAA (Ραιτ, Κλαρκ) αποδείχτηκαν πάρα πολύ καλοί.. Γιατί όχι και ο "νέος" Ιερεμίας??
Ο Νιούμπλ λέγεται ότι για ένα πράγμα είναι υπερήφανος, για την άμυνα που έπαιξε απέναντι στο Πιρς (καλά, αυτό δεν με τρελαίνει αλλά τι να κάνουμε celtics1-sm.gif ).. Φανταστήτε όμως τι ικανότητες έχεις για μπορείς να παίξεις άμυνα τον Truth..

Και μην ακούω βλακείες για ηλικίες... Μουτόμπο, Κασέλ, Μιντλεντον... κτλ κτλ...

----------Μια απόψη περί Ριτσαρντσον από Ορλαντο μεριά---------
http://basketballaris.blogspot.com/2009/08/richardson.html
xavier
QUOTE(giannisaris @ Aug 10 2009, 19:27 ) *
Πολλά ερωτηματικά εχω για την ομάδα μας φέτος. Μεγάλο στοίχημα οι ξένοι... αυτοί του τύπου παίχτες που "παίζουν" στο NBA με χρόνο συμμετοχής 2 λεπτά δεν μου γεμίζουν το μάτι!!Καλύτερα να φέρναμε κανα παίχτη απο κολλέγιο που να έχει μέλλον...αυτοί μόνο παρελθόν έχουν και αυτό μέτριο..τώρα θα παίξουν μπάσκετ??Αυτό που με χαλάει πιο πολύ είναι ο Newble...δεν χρειαζόμασταν τόσο κοντό 4...ένα θηρίο θέλαμε...σαν το Χατσον..ή τον Λορεν Γουντς...γιατί ποτε δεν κοιτάμε ξένους παίχτες με εμπειρία απο ευρωλίγκα??



ο αντρε χατσον το θηριο των 2.02...θα του βάλουμε παπουτσια με πιο χοντρο πάτο του νιουμπλ να τον φτάνει... smiley.gif
EIMAI ARIANOS
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 10 2009, 18:54 ) *
Οι ξενοι τις περισσοτερες φορες ειναι μεγαλο στοιχημα.Εκτος αν σκασεις κανα μυριο κ παρεις καποιον που ειναι πασιγνωστος οποτε εισαι οκ.
Εγω προσωπικα ο μονος απο τους Αμερικανους με τον οποιο ειμαι λιγο σκεπτικος ειναι ο Στινσον κ αυτος μονο κ μονο γιατι θα αναλαβει το κομματι της οργανωσης.
Για τους αλλους δυο ειμαι τουλαχιστον σιγουρος πως θα τα βγαλουν τα λεφτα τους!
Ειμαστε υπερκαλυμμενοι σε ολες τις θεσεις κ το μονο που μενει τωρε ειναι το σωστο δεσιμο κ το σωστο rotation της ομαδας.
Αυτο θα εχει ως αποτελεσμα να περνει χρονο κ ο Σκορδιλης κ ο Χρυσικοπουλος σε αγωνες με αντιπαλους χαμηλοτερου επιπεδου στην Α1.
Εκτος απο ξεκουραση για τους βασικους δηλαδη ειναι κ αγωνιστικα λεπτα=επενδυση για τους πιτσιρικαδες για το μελλον!


από το στόμα σου και στου Matson το αυτi !! πάντως συμφωνώ απόλυτος σε όλα μέχρι και για τον στινσονα smiley.gif

Δυο παρατηρήσεις :
1) μέσα σε δυο διήμερα έκλεισε το φετινό roster ... ξενέρωτα πράγματα ούτε σε αγωνια μας κράτησαν ( θα ρθει δε θα ρθει ο τάδε παίκτης ) ούτε τίποτα ....Ας είναι καλά οι φίλοι από osfp μεριά που μας τσιγkλαραν λίγο με τον παπ να γίνεται καμια κουβέντα smiley.gif

2) Τον ταπούτο κάθε χρονια το θέλαμε και αυτός δεν ερχότανε ... να πω την αλήθεια το χάρηκα λίγο το φετινό stanby ας έρθει του χρόνου που πάλι θα ακούγεται σαν όνομα smiley.gif

celtic_pride
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 10 2009, 19:54 ) *
Εγω προσωπικα ο μονος απο τους Αμερικανους με τον οποιο ειμαι λιγο σκεπτικος ειναι ο Στινσον κ αυτος μονο κ μονο γιατι θα αναλαβει το κομματι της οργανωσης.


Υποθέτωντας ότι ο Στίνσον είναι ο "αντι-Γκαβέλ" , δεν το βλέπω να παίρνει περισσότερο από 10mins per game...
giannisaris
QUOTE(xavier @ Aug 10 2009, 20:10 ) *
ο αντρε χατσον το θηριο των 2.02...θα του βάλουμε παπουτσια με πιο χοντρο πάτο του νιουμπλ να τον φτάνει... smiley.gif


Kαλά αμα θες κάνε πως δεν καταλαβαίνεις....οταν ακούς οτι ένας παίχτης ειναι 3-4 τότε πάει να πεί οτι δεν την πολυπαλεύει μέσα στο καλάθι...ο αλλος λεέι οτι μάρκαρε τον Πιρς...ο Χατσον θα έπαιζε ποτέ 3???Και ο massey κοντός σχετικά ήταν...αλλα θα έπαιζε 3??Τέτοιο παίχτη θα ήθελε ο Άρης...καθαρό ψηλό...και αυτό το κόλπο με τους πολυσύνθετους παίχτες δύσκολα πιάνει εκτός αν έχουμε στο πάγκο τον Ομπράντοβιτς και δεν το ξέρω!!
xavier
θα μειωθει και ο χρονος του αργυροπουλου...

περσι ο γκαβελ επαιζε 12
και ο αργυροπουλος 14

κανα 20λεπτο θα το παρει ανετα ο στινσον...(αν το αξιζει)

και ο νιουμπλ στην ευρωπη αποκλειστικα 4 παιζει...περσι στην χασαρον 4αρι επαιζε...Στα 2 παιχνιδια στο ΝΒΑ που τον ειδα 4αρι επαιζε...

δεν εχει νοημα να διαφωνουμε...κατσε παρακολουθησε τον και πες μου οτι δεν ειναι 4αρι...
http://www.andrewvye.com/videos.html#inewble
PanBat
Παραθέτω τους παίκτες που έφυγαν με αυτούς που ήρθαν στη θέση τους για πιο έυκολη σύγκριση.

Gavel -> Stinson
Τσαλδάρης ->Χατζηβρέττας
Wright->Richardson
Nelson->Newble
Αγαδάκος ->Ντικούδης
Ηλιάδης->

Το κενό του Ηλιάδη νομίζω θα καλυφθεί από τον Παπανικολάου και με το παραπάνω αν και άλλη θέση.Τώρα στις υπόλοιπες θέσεις νομίζω φέραμε πιο ποιοτικούς παίκτες και με μεγαλύτερη εμπειρία.
vamos33
QUOTE(giannisaris @ Aug 10 2009, 20:29 ) *
Kαλά αμα θες κάνε πως δεν καταλαβαίνεις....οταν ακούς οτι ένας παίχτης ειναι 3-4 τότε πάει να πεί οτι δεν την πολυπαλεύει μέσα στο καλάθι...ο αλλος λεέι οτι μάρκαρε τον Πιρς...ο Χατσον θα έπαιζε ποτέ 3???Και ο massey κοντός σχετικά ήταν...αλλα θα έπαιζε 3??Τέτοιο παίχτη θα ήθελε ο Άρης...καθαρό ψηλό...και αυτό το κόλπο με τους πολυσύνθετους παίχτες δύσκολα πιάνει εκτός αν έχουμε στο πάγκο τον Ομπράντοβιτς και δεν το ξέρω!!

Αυτό ακριβώς.Εχεις ακούσει.

Τον έχεις δει σε κανένα ματς.?Εγω που τον έχω δει και κατέβασα 2 ματς του στο 4 έπαιζε στο ΝΒΑ αλλά λόγω ύψους και σουτ που έχει έπαιζε και στο 3.

Ο Μασσευ στο ΝΒΑ στο 4 θα έπαιζε?Οχι στο 3.Και ο Χατσον εκεί θα έπαιζε.

Για την Ευρώπη είναι κτήνος για το 4 και έχει και ενα υποφερτό σουτ.Τι 3-4 μου λες?

3-4 ήταν ο Νέλσον που ήταν σαν φτερό στον ανεμο..

Αντε βρες μου πόσοι στην Ευρώπη μπορούν να τον ποστάρουν..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.