Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Timemaster
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

μένουν μόνο 12 μέρες μέχρι να ξεκινήσουν τα 4 ποιο καθοριστικά παιχνίδια του 8μήνου (μετά θα είναι τα play off)
στο ρόστερ αυτη τη στιγμή υπάρχει μια τρύπα του Παπανικολάου που πήρε μεταγραφή...
ο αντικαταστάτης (Μπελσορ) από ότι φαίνεται δε πείθει τον Ματσόν ούτε για τα παιχνίδια των προκριματικών...
ενώ δεν έπεισε ούτε και ο Στινσον (τελικά φαίνεται πως έκανα λάθος για αυτόν τον παίχτη όταν τον παρομοίωσα με τον Καστλ)

Τέλος έχεις κάποιο πρόβλημα στους ψηλούς και πρέπει να κάνεις αλχημίες ή μήπως όχι;
Ο Μπετς λογικά θα είναι κουρασμένος (έχει και μια ηλικία) από την προετοιμασία και τους αγώνες με Αγγλία.
Οπότε πρέπει να βασιστούμε σε κάποιο κοντό σχήμα με σέντερ τον Ντικούδη μιας και δε νομίζω να ρίξει ο Ματσόν στα βαθιά νερά τον Σκορδίλη (αν και θα το ήθελα πολύ)

Αν κάνουμε κάποια αλλαγή τώρα στην θέση του play-maker ίσως να είναι καταστροφική μιας και είναι η ποιο δύσκολη θέση προσαρμογής. Εκτός βέβαια αν φέρουμε έναν παίχτη τόσο μεγάλης κλάσης που να κάνει την διαφορά σε ατομικό επίπεδο κυρίως. Λίγο δύσκολο το βλέπω...
Αν αποκλειστούμε θα συνεχίσουμε όλη την χρονιά με Στινσόν και αν περάσουμε θα γίνει η αλλαγή.
Μας συμφέρει το γεγονός στις μεταγραφές πως τα πρωταθλήματα ξεκινάνε αργότερα οπότε θα υπάρχουν αρκετοί ελεύθεροι παίχτες συν κάποιοι κομμένοι από το ΝΒΑ
Έτσι το φαντάζομαι.

Στο θέμα Μάσευ υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Αυτή τη στιγμή ο παίχτης παίρνει από την Ρεάλ 1.300.00$ το χρόνο που είναι κοντά στα 800-900 χιλιάδες ευρώ.
Πριν από λίγες εβδομάδες μια ομάδα της Ισπανίας (δε θυμάμαι τώρα το όνομά της) είχε συμφωνήσει να πάρει τον παίχτη δανικό για ένα χρόνο δίνοντας μάλιστα και στην ρεάλ 200.000 ευρώ βέβαια η Ρεάλ ζητούσε το ποσό των 500.000ευρώ.
Δεν υπάρχει Ευρωπαϊκή ομάδα που να δίνει στον παίχτη τα λεφτά του συμβολαίου του εφόσον η Ρεάλ τον δώσει δανικό για ένα χρόνο χωρίς να εισπράξει λεφτά στο ταμείο της; Είχε βρεθεί μία και σίγουρα υπάρχουν και άλλες. Οπότε γιατί να του δώσει ένα μεγάλο ποσό σαν αποζημίωση και να τον αφήσει ελεύθερο; Να τονίσω πως η περίπτωση του Παπαδόπουλου είναι διαφορετική μιας και δεν υπάρχει περίπτωση ομάδα να του δώσει 2.000.000ε που είναι το συμβόλαιο του.
Αν τώρα η Ρεαλ δέχεται να τον αφήσει ελεύθερο και του δώσει μια αποζημίωση γιατί ο παίχτης να δεχτεί να έρθει στον Άρη.
Και ρωτάω επειδή η ομάδα σίγουρα δε μπορεί να του προσφέρει τα ίδια χρήματα και ακόμα ποιο σίγουρο είναι πως δε μπορεί να του κάνει συμβόλαιο πάνω από ένα χρόνο. Ο λόγος απλός, αν δώσει στον Μάσευ ένα ποσό μεγαλύτερο των 600.000ε που είναι το 60% της μεταγραφής του Παπανικολάου πως μπορεί να εξασφαλίσει πως και το επόμενο έτος θα μπορεί να τον πληρώσει;
Ας πούμε τώρα πως γίνονται όλα αυτά και πως έρχεται ο Μάσευ με ένα καλό μονοετές συμβόλαιο στον Άρη παίρνοντας τα λεφτά που του δίνει και η Ρεάλ. Ο Άρης δε θα είναι χαμένος; θα πάρει έναν μεγάλο παίχτη για ένα μόλις χρόνο και θα έχει δώσει ένα μεγάλο πρότζεκτ της που θα μπορούσε να το έχει για άλλα 4 χρόνια ή να το κρατήσει τρία χρόνια και να τον πουλήσει το τέταρτο.

Έτσι δε πιστεύω σε θαύματα. Ελπίζοντας βέβαια να συμβούν.

Αυτό που βλέπω είναι να πάρουμε κάποιο τριάρι ακόμα ή τώρα ή μετά από τους αγώνες των προκριματικών και να αλλάζουμε τον Στινσόν μόνο αν προκριθούμε.
rolleyes.gif



Ο Μίλι έμεινε ελεύθερος επήσημα:
http://www.metrosport.gr/archives/30076

ενώ ο Μάιλς βαδίζει για Μάλαγα
http://www.superbasket.gr/?c=253&a=116414


Υ.Γ. EXPLOITED με πρόλαβες
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Sep 17 2009, 13:03 ) *
Υ.Γ. EXPLOITED με πρόλαβες


Προσπαθω! tongue.gif

Οσο για τα υπολοιπα με καλυψες πληρως!
Αν και πιστευω πως αν κανουν κινηση με καποιον απο τους play που εχουν στο στοχαστρο ειναι παικτες που θα κανουν την διαφορα.Δε θα χρειαστουν πολυ χρονο προσαρμογης γιατι ειναι καλοι παιχτες.
rankin
Ο Αρσλάν που κάνει και καταπληκτικά παιχνίδια στο ευρωμπάσκετ, είναι διαθέσιμος άραγε?
Timemaster
QUOTE(rankin @ Sep 17 2009, 13:43 ) *
Ο Αρσλάν που κάνει και καταπληκτικά παιχνίδια στο ευρωμπάσκετ, είναι διαθέσιμος άραγε?



μόλις διάβασα αυτή την δήλωση από τον Αρσλάν:

QUOTE
“Σήμερα προσπαθήσαμε να επιστρέψουμε στο παιχνίδι, αλλά στην τελευταία επίθεση δεν τα καταφέραμε. Ήταν σκληρό ματς, χάσαμε και τώρα θα αντιμετωπίσουμε την Ελλάδα” είπε ο πρώην άσος του Πανιωνίου, τονίζοντας: “Για να πω την αλήθεια το όνειρό μου ήταν να παίξουμε μαζί στον τελικό, γιατί είναι μια σπουδαία ομάδα. Αλλά και ο προημιτελικός θα είναι πολύ δυνατός γιατί έχουμε να κάνουμε με πολύ καλούς παίκτες, έμπειρους και έναν εξαιρετικό προπονητή. Όποιος παίξει καλύτερα θα πάρει την πρόκριση. Αν μιλάω με τον Άρη. Ναι, δηλαδή…όχι! Έχω συμβόλαιο με την Εφές Πίλσεν για άλλα δυο χρόνια”

smiley.gif


πηγή:http://fileriseurobasket.yooblog.gr/2009/09/17/101/#more-101

Air Kef
QUOTE(Αναζ)
Ρε συ Κεφ αυτα που λες ειναι ολιγον αντιφατικα! Απ'την μια λες οτι ειχαν μπει οι βασεις φετος ο Αρης να χτυπησει πρωταθλημα, με καλες επιλογες ξενων, και τωρα που μπηκαν στα ταμεια 1.1εκ χωρις να χασει σχεδον τιποτα απο το αγωνιστικο με την πωληση του Παπ, ειναι καταδικασμενος να βγει 3ος?
Θα ξενερωσουν οι παιχτες απο τη πωληση ενος ανετοιμου πιτσιρικα?? Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος???


Οι βάσεις είχαν μπει φέτος αλλά δεν είναι 1,1 εκ που του λείπουν για να γίνει διεκδικητής. Σου απάντησαν τα παιδιά, το 1,1 θα παει σε 2-3 μπαλώματα φέτος, του χρόνου θα τα έχει πάρει ο άερας.

Αντιθέτως, κρατώντας τον Παπανικολάου και βάζοντάς τον φέτος έστω για 10 λεπτά, ο κόσμος του Άρη θα ήταν πολύ πιο ζεστός, άρα κι η προσέλευση στο γήπεδο μεγαλύτερη σε σταθερή βάση.
Του χρόνου καλύτερα, του παραχρόνου ακόμα καλύτερα.
(Ξε)Πουλώντας τον καλύτερο νεαρό παίκτη σου σε μια άλλη ομάδα, ουσιαστικά παραδέχεσαι την κατωτερότητά σου κάτι που περνάει στον κόσμο και από τον κόσμο στους παίκτες. smile.gif


----------------------------------------

Έχω την εντύπωση ότι ο Νάτου είπε οτι ο Αρσλάν είχε ακουστεί πολύ έντονα για τον Άρη και πως δεν έχει ομάδα. unsure.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(rankin @ Sep 17 2009, 13:43 ) *
Ο Αρσλάν που κάνει και καταπληκτικά παιχνίδια στο ευρωμπάσκετ, είναι διαθέσιμος άραγε?


Νομιζω πως δεν ειναι.
Κ με τοσο καλα παιχνιδια που κανει θα ανεβασει το κασε του.


Με καλυψαν παραπανω.Αυτο που αφηνει ο Αρσλαν ειναι υπονοουμενο ;

Οτι θελει να ερθει;
Η μου φαινεται;
Timemaster
πριν από λίγα λεπτά...
ο Κώστας Κούσης έγραψε στο forum του προσωπικού του μπλοκ
πως έκλεισε ο Μάσευ στον Άρη...
με συμφωνία να πληρώσουμε 100.00ε στην Ρεάλ για λύση του συμβολαίου του.

παραπάνω εδώ:
http://salonikabasket.blogspot.com/

Υ.Γ. Είναι άτομο που συνήθως πρώτα μαθαίνει και το σιγουρεύει και μετά το λέει!!!
για να δούμε για την ώρα σαν ράδιο αρβύλα πάντως ακούγετε μιας και 100.000 είναι περίεργο νούμερο.


rolleyes.gif

athinaios
κλαρκ,μπετς,ριτσαρτσον,στινσον,μπελσερ μεχρι στιγμης η κανω λαθος ρε παιδια?αν δεν αποδεσμευτει καποιος μονο εναν μπορουμε να παρουμε ετσι δεν ειναι?εκτος απο ελληνα εννοω?οποτε σαν πολλα ονοματα ακουγονται μου φαινεται.
Timemaster
QUOTE(athinaios @ Sep 17 2009, 17:37 ) *
κλαρκ,μπετς,ριτσαρτσον,στινσον,μπελσερ μεχρι στιγμης η κανω λαθος ρε παιδια?αν δεν αποδεσμευτει καποιος μονο εναν μπορουμε να παρουμε ετσι δεν ειναι?εκτος απο ελληνα εννοω?οποτε σαν πολλα ονοματα ακουγονται μου φαινεται.


μπορούμε να πάρουμε μόνο έναν αλλά....
ο Μπέλσερ δεν έχει συμβόλαιο ακόμα και αν υπογράψει θα είναι μόνο για τα πρώτα παιχνίδια με Μαρούσι κ.λ.π.
Αν πάρουμε κάποιον play-maker σίγουρα θα είναι στη θέση του Στινσόν...

οπότε τα ονόματα που ακούγονται μπορούν από άποψη θέσεων να έρθουν.
ablade
QUOTE(Timemaster @ Sep 17 2009, 17:27 ) *
πριν από λίγα λεπτά...
ο Κώστας Κούσης έγραψε στο forum του προσωπικού του μπλοκ
πως έκλεισε ο Μάσευ στον Άρη...
με συμφωνία να πληρώσουμε 100.00ε στην Ρεάλ για λύση του συμβολαίου του.

παραπάνω εδώ:
http://salonikabasket.blogspot.com/

Υ.Γ. Είναι άτομο που συνήθως πρώτα μαθαίνει και το σιγουρεύει και μετά το λέει!!!
για να δούμε για την ώρα σαν ράδιο αρβύλα πάντως ακούγετε μιας και 100.000 είναι περίεργο νούμερο.


rolleyes.gif


Μην ψαρώνεις ρε timemaster... Κάποιος κάνει αστειάκια.

Άλλωστε ο Κούσης δεν θα το έγραφε ποτέ στο chat. θα το έγραφε στο blog του για να μείνει κιόλας.
Ασε που τα ποσά είναι αστεία.
Timemaster
QUOTE(ablade @ Sep 17 2009, 17:52 ) *
Μην ψαρώνεις ρε timemaster... Κάποιος κάνει αστειάκια.

Άλλωστε ο Κούσης δεν θα το έγραφε ποτέ στο chat. θα το έγραφε στο blog του για να μείνει κιόλας.
Ασε που τα ποσά είναι αστεία.


το ξέρω συνεχίζω να το διαβάζω...
και έχει πλάκα το θέμα μιας και ταίριαξε με το σχόλιο του πως η εβδομάδα θα τελειώσει ευχάριστα για τον Άρη!!!
smiley.gif

EXPLOITED ARIS
http://www.superbasket.gr/?c=253&a=116430
smiley.gif
Βεβαια το λογω χρηματων θα επρεπε να χαλαει κ εμας αλλα ποτε δεν ξερεις!
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 17 2009, 19:19 ) *
http://www.superbasket.gr/?c=253&a=116430
smiley.gif
Βεβαια το λογω χρηματων θα επρεπε να χαλαει κ εμας αλλα ποτε δεν ξερεις!



γιατί να μας χαλάει...
τι; έχει η μάλαγα ποιο πολλά λεφτά από εμάς.;;;
smiley.gif
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Timemaster @ Sep 17 2009, 21:09 ) *
γιατί να μας χαλάει...
τι; έχει η μάλαγα ποιο πολλά λεφτά από εμάς.;;;
smiley.gif


μπα δε νομίζω να έχει πιο πολλά από μας


.......... http://www.youtube.com/watch?v=BOXT4r1kXzA

ps μιας και είσαι και της ξενιτιάς
sothrakhss13
Φετος βλεπω τον αρη δευτερο αφηνωντας πολυ πισω τον ολυμπιακο με την ομαδα που εφτιαξε
alien-tour

Oύτε Πράϊς ούτε Μάιλς...Ντέϊ!

http://athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2&...mp;art_id=10347
Vas
QUOTE(alien-tour @ Sep 18 2009, 15:03 ) *
Oύτε Πράϊς ούτε Μάιλς...Ντέϊ!

http://athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2&...mp;art_id=10347



Στην θέση του Στινστόν θα έρθει;

πάντως δεν μπορώ να το κρύψω... γέλασα όταν είδα....

2007-2008: Καποσβάρι (Ουγγαρία): με Μ.Ο 22 πόντους, 2.9 ριμπάουντ, 3.5 ασίστ, 2,6 κλεψίματα με 31.1% στα τρίποντα.


ΥΓ. Μεγάλοι απατεώνες αυτοί οι δημοσιογράφοι!
alien-tour
Απ'ότι διαβάζω σε όλα τα site θα είναι αντικαταστάτης του Στίνσον.

...Στο άρθρο λέει οτι θα υπογράψει τριετές συμβόλαιο...



Ελπίζω να μας φέρουν τον Μάσεϊ γιατί αλλιώς δεν την σώζουν την παρτίδα...
thrylos7
Με τούτον εδώ (που μπορεί ν' αποδειχθεί καλός παίκτης, αλλά δε φαίνεται pg), τον Κλαρκ και τον Ρίτσαρτσον, πάλι στρωμένες επιθέσεις θα δούμε φέτος! biggrin.gif
Τουλάχιστον αποτελούν καλό συμπλήρωμα στους "τρεις" σωματοφύλακες, ηλικιακά (ειδικά αν συνυπολογίσουμε αθλητικά και άλλα σχετικά προσόντα) και στο στυλ παιχνιδιού. Πιο πιθανό να οργανώσει κάποιος από τους Έλληνες πάντως...

Weekendman
QUOTE(alien-tour @ Sep 18 2009, 15:41 ) *
Απ'ότι διαβάζω σε όλα τα site θα είναι αντικαταστάτης του Στίνσον.

...Στο άρθρο λέει οτι θα υπογράψει τριετές συμβόλαιο...



Ελπίζω να μας φέρουν τον Μάσεϊ γιατί αλλιώς δεν την σώζουν την παρτίδα...

Μακάρι για τον Άρη να είναι μεταγραφή εξοικονόμησης χρημάτων για Μάσει, γιατί είναι λαχειοφόρος αγορά η μεταγραφή αυτή και στη θέση του πλέι-μεικερ δεν είναι και πολύ ασφαλές!
Βέβαια τα στατιστικά του και στις άσημες Ευρωπαικές ομάδες που έπαιξε και στο Κολέγιο κυρίως δείχνουν οτι ταλέντο έχει.
kobe81
η κοροιδια συνεχιζεται...γτ να τους πιστεψουμε?μας ελεγαν οτι ο παπ δεν πωλειται και πωληθηκε..μας λεγανε οτι μιλανε με μαιλς-αρσλαν-μιλισαλιεβτις και πηρανε καποιον ντει..γτ να πιστεψω οτι μιλανε με τον μασσευ δλδ?οσο πανε και μας ξενερωνουν κι αλλο...
athinaios
μπορει να ακουστει σαν βλακεια η ερωτηση παιδια αλλα απο χτες που το διαβασα αναρωτιεμαι.ποσα να πηρε ο μπετσιροβιτς απο την ολυμπια αραγε?σιγουρα δεν θα ηταν λιγα αλλα θεωρω οτι θα ηταν οτι πρεπει για ομαδα που θελει να κανει κατι παραπανω γενικα.
Point Guard
Κουίντον Ντέι ;Τι είναι τούτο πάλι ;Απο εκει που ακουγαμε για Μαιλς και Πράις καταλήξαμε στον διεθνούς φήμης πλέι μεικερ.Απο τα στατιστικά του φαίνεται ίδιο στίλ με τον Κλάρκ και με λίγο παραπάνο ύψος (1.82).Του έκαναν και 3τές συμβόλαιο έμαθα,επομένως έχουν κάνει σκάουτινγκ και τον γνωρίζουν καλά,ας ελπίσουμε να βγεί λαβράκι μήπως και καταφέρουμε να τον πουλήσουμε του χρόνου icon_wave.gif .Θα φέρουν και τον Μάσει για εναν χρόνο με μειωμένες αποδοχές λόγω της αποζημίωσης που θα πάρει απο τη Ρεάλ και θα νομίζουν οτι έσωσαν την παρτίδα.Το ράβε ξήλωνε συνεχίζεται,συνεχής λανθασμένος προγραμματισμός απο προπονητή και διοίκηση,περήφανες πωλήσεις,ομάδα με προοπτική ενός χρόνου,αλλαγές ξένων παικτων,λάθος παίκτες σε λάθος θέση κ.τ.λ.Αυτό το έργο το έχουμε ξαναδεί και έχουμε βαρεθεί πλέον.Βλέπω τον Αργυρόπουλο να παιζεί παρα πολλά λεπτα φέτος icon_drunk.gif
celtic_pride
Μήπως ο Day είναι ο "αντι-Τσαλδάρης"? Γιατί φαίνεται πολύ "βαρύς" για pg... Eτσι ώστε να πάμε για Πραις για αντι-Στινσον ?
mono maroussi
QUOTE (Point Guard @ Sep 18 2009, 16:34 ) *
Κουίντον Ντέι ;Τι είναι τούτο πάλι ;Απο εκει που ακουγαμε για Μαιλς και Πράις καταλήξαμε στον διεθνούς φήμης πλέι μεικερ.Απο τα στατιστικά του φαίνεται ίδιο στίλ με τον Κλάρκ και με λίγο παραπάνο ύψος (1.82).Του έκαναν και 3τές συμβόλαιο έμαθα,επομένως έχουν κάνει σκάουτινγκ και τον γνωρίζουν καλά,ας ελπίσουμε να βγεί λαβράκι μήπως και καταφέρουμε να τον πουλήσουμε του χρόνου icon_wave.gif .Θα φέρουν και τον Μάσει για εναν χρόνο με μειωμένες αποδοχές λόγω της αποζημίωσης που θα πάρει απο τη Ρεάλ και θα νομίζουν οτι έσωσαν την παρτίδα.Το ράβε ξήλωνε συνεχίζεται,συνεχής λανθασμένος προγραμματισμός απο προπονητή και διοίκηση,περήφανες πωλήσεις,ομάδα με προοπτική ενός χρόνου,αλλαγές ξένων παικτων,λάθος παίκτες σε λάθος θέση κ.τ.λ.Αυτό το έργο το έχουμε ξαναδεί και έχουμε βαρεθεί πλέον.Βλέπω τον Αργυρόπουλο να παιζεί παρα πολλά λεπτα φέτος icon_drunk.gif

καλοριζικος..μονο εγω πιστευω οτι θα σας βγει λαβρακι?Ο τυπος στο κανσας σιτυ(που ειναι πολυ καλο κολλεγιο)ειχε 17 ποντους και 4.1 ασιστ μεσο ορο

QUOTE (celtic_pride @ Sep 18 2009, 17:03 ) *
Μήπως ο Day είναι ο "αντι-Τσαλδάρης"? Γιατί φαίνεται πολύ "βαρύς" για pg... Eτσι ώστε να πάμε για Πραις για αντι-Στινσον ?

ποσους αμερικανους θα χεις ετσι ομως?
SteelGandalf
Δε βαρεθήκατε ρε παιδιά να κάνετε υποθέσεις; Αφήστε να δούμε τι έχουμε ακόμα να δούμε, διότι πόνεσε το κεφάλι μας με αυτούς...

Είμαι περίεργος να δω ποιον άλλον θα φέρουν (αν φέρουν) και πως θα παρουσιαστεί η ομάδα με το Μαρούσι...
thrylos7
QUOTE
Eτσι ώστε να πάμε για Πραις για αντι-Στινσον ?


Ούτε η Μακάμπι του Γκέρσον δε θα μπορούσε να το χειριστεί αυτό! Θα 'χει μεγάλο ενδιαφέρον πάντως!

QUOTE
καλοριζικος..μονο εγω πιστευω οτι θα σας βγει λαβρακι?Ο τυπος στο κανσας σιτυ(που ειναι πολυ καλο κολλεγιο)ειχε 17 ποντους και 4.1 ασιστ μεσο ορο


Λαβράκι μπορεί να βγει, αλλά το θέμα είναι πόση σχέση έχει με τη θέση του πλέι μέικερ.

Από το Κάνσας Στέιτ ήταν και ο Μάσεϊ πάντως. Αν ήταν από το άλλο Κάνσας, ακόμη καλύτερα. biggrin.gif
mono maroussi
QUOTE(thrylos7 @ Sep 18 2009, 17:15 ) *
Ούτε η Μακάμπι του Γκέρσον δε θα μπορούσε να το χειριστεί αυτό! Θα 'χει μεγάλο ενδιαφέρον πάντως!



Λαβράκι μπορεί να βγει, αλλά το θέμα είναι πόση σχέση έχει με τη θέση του πλέι μέικερ.

Από το Κάνσας Στέιτ ήταν και ο Μάσεϊ πάντως. Αν ήταν από το άλλο Κάνσας, ακόμη καλύτερα. biggrin.gif

αμα ηταν απο το αλλο κανσας με τετοια νουμερα θα επαιζε nba:P
kobe81
εγω απλα υποθετικα ρωταω,αν ηταν τοσολαβρακι γτ επαιξε μονο στην ουγγαρια και την πολωνια?τι να πω..θα δειξει
hagi
Δεν ξέρω τί είναι αυτός ο Day αλλά ελπίζω να μας βγει καλός..Πάντως ρε γαμώτο γράφονται τόσα καλά ονόματα και πέρνουμε τους άγνωστους...Τέλος πάντων ας μην γκρινιάζουμε παντα να δούμε..Κόντος είναι όμως icon_drunk.gif
alien-tour

Άντε να πέσει όλο το βάρος σε Μάσεϊ να δούμε επιτέλους μια άσπρη μέρα...

http://www.sport24.gr/html/ent/303/ent.316303.asp
xristos_metal
Ενα ειναι σιγουρο οτι ο Ιταλος δε ξερει τι του γινεται..
Koul
Για να δούμε αν θα δούμε άσπρη μέρα με τον Day... Σε όλα τα αθλητικά sites πάντως αναφέρεται ότι προορίζεται για να αντικαταστήσει τον Στίνσον. Δεν νομίζω λοιπόν να αποκτήθηκε για δυάρι. Όποτε ακούω πάντως για πολωνικό πρωτάθλημα έρχεται στο μυαλό μου ο αλησμόνητος Κέβιν Φλέτσερ. wos_sport4.gif
PanBat

QUINTON DAY VIDEO

http://googsports.tv/googsports/VideoPlaye...Highlights.aspx
xavier
αν θελετε να εχετε εικονα απο τον Day
http://googsports.tv/googsports/quinton_da...49/Default.aspx
σιγουρα ειναι αγνωστος, αλλα αυτο δεν λεει και τιποτα για τους αμερικανους, και ο ντρου νικολας, ο χολντεν, ο γκριιρ απο κατι τετοιες ομάδες ξεκινησαν...Αν δεν δουμε πως θα ανταποκριθει στο υψηλοτερο επιπεδο, δεν μπορουμε να εχουμε αποψη...Παντως οπου και να επαιξε σκοραρε πολυ, ειχε αρκετα κλεψιματα, καλο 3οντο και ικανοποιητικο αριθμο ασιστ...

Ο Day εκανε προετοιμασια φέτος με την Λουγκανο, βρεθηκαμε αντιμετωποι στην προετοιμασια, εκει τον ειδαν και τον πηραν...

στο φιλικο της λουγκανο με τη σιενα ειχε 17 ποντους...

Για να του κανουν 3τες συμβολαιο κατι θα ειδαν...θα μου πεις και στον Φλετσερ ειχαν κανει 4τες, αλλα με κεινον μαλλον ειχαν ψαρωσει απο το κοινοτικο διαβατηριο...

μακαρι η κινηση αυτη να σημαινει οτι θα περισσεψουν μερικα χρηματα παραπανω για καλαμποκη-μασσει
celtic_pride
Γουστάρουμε τρελά Κουιντον Ντει... "Αρης όπως Σέλτικς"... ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ... !! celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif

Εγώ τον Ιταλό τον θυμάμαι να φέρνει κάτι παικτάκια που τα λέγανε Μασευ και έπαιζαν στην ανύπαρκτη ΑΕΛ, έναν παντελώς άγνωστο Σκειλς, και έναν που είχε να παίξει ένα χρόνο μπάσκετ και ήρθε να κολλήσει ένσημα εδώ... Νέλσον νομίζω τον λέγανε.... (Μόνη λάθος επιλογή ο Φλέτσερ πράγματι)...
kobe81
και γω τονεμπιστευομαι τον ιταλο..αλλα οχι μονο ο φλετσερ..ο σεραπινας ηταν επιτυχια?η ο γκαβελ?παντως απο τα στιγμιοτυπα πιο πολυ για ψηλος κλαρκ μου κανει
thrylos7
O Σεραπίνας και ο Νέλσον ήταν γνωστοί παίκτες.

Ο Γκαβέλ μπορεί να θεωρηθεί επιτυχημένος, για το ρόλο που τελικά είχε στο παρκέ.
chris aris
Παιδια δν σας θυμιζει λιγο Terrell McIntyre???
Νομιζα οτι θα εφερναν κατι "καλυτερο" σε ονομα(Price,Miles)
Τι να κανουμε???
Παμε για Massey τωρα..
athinaios
στο γηπεδο θα φανουν ολα παιδια.γνωστοι αγνωστοι ονοματα κλπ ολα θα φανουν στο παρκε. (ο σκειλς δεν ηταν ανακαλυψη ματσον παιδια.ειχε ηδη παιξει ρεαλ νομιζω αν δεν κανω λαθος κ ηταν γνωστος σκορερ).περιμενουμε την τελευταια μεταγραφη με την ελπιδα οτι θα ειναι κ η καλυτερη.
Point Guard
QUOTE(xavier @ Sep 18 2009, 23:56 ) *
Ο Day εκανε προετοιμασια φέτος με την Λουγκανο, βρεθηκαμε αντιμετωποι στην προετοιμασια, εκει τον ειδαν και τον πηραν...

στο φιλικο της λουγκανο με τη σιενα ειχε 17 ποντους...


Για να του κανουν 3τες συμβολαιο κατι θα ειδαν...θα μου πεις και στον Φλετσερ ειχαν κανει 4τες, αλλα με κεινον μαλλον ειχαν ψαρωσει απο το κοινοτικο διαβατηριο...

μακαρι η κινηση αυτη να σημαινει οτι θα περισσεψουν μερικα χρηματα παραπανω για καλαμποκη-μασσει



Έτσι εξηγείται η δηλωσή του:
QUOTE
"Έχω μιλήσει με τον προπονητή μου. Είναι πολύ χαρούμενος, όσο χαρούμενος είμαι και εγώ. Ο κόουτς Ματσόν μου είπε ότι έπαιξα πολύ καλά απέναντι στον Άρη στη διάρκεια των φιλικών αγώνων στο Μπόρμιο"
.Mάλιστα,σε περίπτωση που βγεί παλτό θα ξέρουμε τουλαχιστον οτι δεν ηταν τυχαία επιλογή και οτι η ευθύνη της μεταγραφής του βαρύνει τον Ματσόν.Σε αντίθετη περίπτωση βέβαια θα του δώσουμε συγχαρητήρια,αν και δεν με πείθει με τις επιλογές του.Τα Μαυροσκούφεια θα τα δείξει η TV;
celtic_pride
QUOTE(athinaios @ Sep 19 2009, 01:42 ) *
(ο σκειλς δεν ηταν ανακαλυψη ματσον παιδια.ειχε ηδη παιξει ρεαλ νομιζω αν δεν κανω λαθος κ ηταν γνωστος σκορερ).


Εχεις δίκιο.. Λαθος δικό μου.. Απλά για Νέλσον, δεν εννούσα ότι ήταν άγνωστος, αλλά θεωρούνταν "τελειωμένος"....
The Admiral
O Ντει θα ειναι ουσιαστικα ο αντικαταστατης του Γκαβελ.Μικρη η ζημια λοιπον αν δε βγει.Ετσι και αλλιως με Κλαρκ θα ξεκιναμε βασικο πλεη.

Αυτο που μου κανει εντυπωση εμενα ειναι γιατι δεν εχουν κλεισει ακομη τον Καλαμποκη.Και περιμενουν τον Τσαλδαρη.Ο Καλαμποκης ειναι καλυτερος παικτης απο τον Τσαλδαρη,πιο φιλοδοξος και ορεξατος για μπασκετ,βαζει σε υψηλοτερη προτεραιοτητα το αγωνιστικο θεμα απο το σε ποια πολη θα πινει καλυτερα τον καφε του και σταθεροτερος.Αν δεν τον κλεισουμε αμεσα,το εχω σχεδον βεβαιο οτι θα παει στο Μαρουσι και θα χτυπαμε το κεφαλι μας στον τοιχο.

Επισης δεν καταλαβαινω την εμμονη με το Μασει.Χαλανε τοση ενεργεια και ψυχολογικα αποθεματα των οπαδων για εναν παικτη που τον αντιμετωπιζουν σα Μεσια.Δε θα μας σωσει ο Μασει αν ερθει και με τα λεφτα που θελει μπορουμε να βρουμε πολυ καλυτερο ψηλο.

Ολες οι παραπανω αλλοπροσαλες κινησεις σε συνδυασμο με τα πολυετη συμβολαια σε παντελως αγνωστους παικτες με εχουν κανει να ανησυχω λιγο ειναι η αληθεια σχετικα με τις προθεσεις και την ορθοτητα της κρισης της διοικησης.Τριετη και τετραετη συμβολαια σε αμερικανους παικτες απο την Πολωνια δε μου καθονται πολυ καλα.Αν ημουν κακοηθης,θα υπεθετα οτι απο μια τετοια συμφωνια καποιος μιζωθηκε για τα καλα.
xavier
admiral, μαλλον τον καλαμποκη περιμενουν να τελειωσει με την εθνικη που περιμενει μεσα απο το ευρομπασκετ να βρει καποια καλυτερη προταση απο του Αρη και το Τσαλδαρη μαλλον τον εχουν σταντ μπαι...

Για τον Μασει, ειναι αντιστοιχη περιπτωση με τους χατζ,κακιουζη,ντικουδη...Δηλαδη αν ερθει αυτο θα γινει με πολυ λιγοτερα χρηματα απο οσα θα μπορουσε να βρει στην αγορα...Και ενταηει τις προηγουμενες χρονιες στον Αρη, εκανε εκπληκτικα πραγματα...

Για τον Ντει και το 3τες συμβολαιο, μην αμφιβαλεις οτι ο Αρης θα εχει βαλει καποιον ορο, οτι αν θελει διακοψει τη συνεργασια θα μπορει να το κανει...Και ο Γκαβελ 3τες ειχε και εφυγε χωρις αποζημιωση...Τον ειδαν, τους αρεσε, θεωρησαν οτι βρηκαν λαβρακι και θελησαν να ειναι καλυμενοι στην περιπτωση αυτη....
Timemaster
QUOTE(celtic_pride @ Sep 19 2009, 01:04 ) *
Γουστάρουμε τρελά Κουιντον Ντει... "Αρης όπως Σέλτικς"... ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ... !! celtics1-sm.gif celtics1-sm.gif

Εγώ τον Ιταλό τον θυμάμαι να φέρνει κάτι παικτάκια που τα λέγανε Μασευ και έπαιζαν στην ανύπαρκτη ΑΕΛ, έναν παντελώς άγνωστο Σκειλς, και έναν που είχε να παίξει ένα χρόνο μπάσκετ και ήρθε να κολλήσει ένσημα εδώ... Νέλσον νομίζω τον λέγανε.... (Μόνη λάθος επιλογή ο Φλέτσερ πράγματι)...



Ο Ματσόν και η δοιήκηση έχει κάνει τα τελευταία χρόνια πολλές λάθος επιλογές.
Κάθε χρονιά σχεδόν αλλάζουμε τους ξένους μας στη μέση της χρονιάς. Ενδηκτικά ονόματα όπως Τέηλορ,Φρίμαν,Φλέτσερ
πέρσι με τις αλλαγές σε Μάρσαλ και Σέκουλιτς
αλλά και φέτος που όπως φαίνεται δύο παίχτες που έκαναν προετοιμασία δε θα συνεχίσουν με την ομάδα.
Μερικοί από αυτούς τους παίχτες μπορεί να είναι καλοί αλλά ήταν κακές επιλογές μιας και δεν έπιασαν.

Από την άλλη ο Μάσευ στην ΑΕΛ βγήκε πρώτος ριμπάουντερ στην Α1 έβδομος σκόρερ με ποσοστό μεγαλύτερο του 50% στα δίποντα έβδομος στα κοψίματα και με αρκετά κλεψίματα για ψηλός. Οπότε η ανακάλυψη του πηγαίνει στον προπονητή της ΑΕΛ και όχι στον Άρη. Εδώ βελτιώθηκε αρκετά.
Ο Γκαβέλ ήταν ένα εργαλείο για τον Ματσόν και τη δουλειά του την έκανε πολύ καλά.
Από εκεί και πέρα ο Νέλσον απλά ήταν μια παρακινδυνευμένη επιλογή μιας και ήταν από τραυματισμό όμως ο Ματσόν τον ήξερε και για αυτό έκανε την κίνηση να τον φέρει αλλά δεν ήταν άγνωστος. Όπως και ο Σκέιλς!!!





QUOTE(The Admiral @ Sep 19 2009, 04:14 ) *
O Ντει θα ειναι ουσιαστικα ο αντικαταστατης του Γκαβελ.Μικρη η ζημια λοιπον αν δε βγει.Ετσι και αλλιως με Κλαρκ θα ξεκιναμε βασικο πλεη.

Αυτο που μου κανει εντυπωση εμενα ειναι γιατι δεν εχουν κλεισει ακομη τον Καλαμποκη.Και περιμενουν τον Τσαλδαρη.Ο Καλαμποκης ειναι καλυτερος παικτης απο τον Τσαλδαρη,πιο φιλοδοξος και ορεξατος για μπασκετ,βαζει σε υψηλοτερη προτεραιοτητα το αγωνιστικο θεμα απο το σε ποια πολη θα πινει καλυτερα τον καφε του και σταθεροτερος.Αν δεν τον κλεισουμε αμεσα,το εχω σχεδον βεβαιο οτι θα παει στο Μαρουσι και θα χτυπαμε το κεφαλι μας στον τοιχο.

Επισης δεν καταλαβαινω την εμμονη με το Μασει.Χαλανε τοση ενεργεια και ψυχολογικα αποθεματα των οπαδων για εναν παικτη που τον αντιμετωπιζουν σα Μεσια.Δε θα μας σωσει ο Μασει αν ερθει και με τα λεφτα που θελει μπορουμε να βρουμε πολυ καλυτερο ψηλο.

Ολες οι παραπανω αλλοπροσαλες κινησεις σε συνδυασμο με τα πολυετη συμβολαια σε παντελως αγνωστους παικτες με εχουν κανει να ανησυχω λιγο ειναι η αληθεια σχετικα με τις προθεσεις και την ορθοτητα της κρισης της διοικησης.Τριετη και τετραετη συμβολαια σε αμερικανους παικτες απο την Πολωνια δε μου καθονται πολυ καλα.Αν ημουν κακοηθης,θα υπεθετα οτι απο μια τετοια συμφωνια καποιος μιζωθηκε για τα καλα.


φαντάζομαι πως στα πολυετή συμβόλαια έχουν κάνει το ίδιο σύστημα με τον Γκαβέλ... όπου ο Άρης και μόνο ο Άρης μπορούσε να το σπάσει με ένα πολύ μικρό ποσό (10.000ε)
οπότε δε νομίζω να μας δημιουργήσει πρόβλημα ενώ μπορεί οι παίχτες αυτοί να μας βγούνε και να τους πουλήσουμε ένα χρόνο πριν λήξει το συμβόλαιο τους.

Συμφωνώ μαζί σου πως αν δώσουμε ένα ποσό κοντά στο 1.000.000ε για να πάρουμε τον Μάσευ θα μπορούσαμε να πάρουμε κάποιον καλύτερο ψηλό. Όμως η κίνηση αυτή έχει κάποια άλλα αντισταθμιστικά οφέλη όπως ο κόσμος που απογοητεύτηκε από την μεταγραφή του Παπανικολάου. Ενώ είναι ένας παίχτης που τον ξέρει ο Ματσόν και που ξέρει την Ελληνική πραγματικότητα και τον Άρη.

rolleyes.gif
The Admiral
Τι να πω,μακαρι να ξερουν τι κανουν με τα πολυετη συμβολαια σε αγνωστους παικτες και να ειναι με ευνοικους ορους.Γιατι θυμαμαι με Φλετσερ ταλαιπωρηθηκαμε πολυ να τον ξεφορτωθουμε.

Πιστευω τον Καλαμποκη,αμα θελαμε θα τον ειχαμε κλεισει.Σε προσφατη συνεντευξη του εξεφραζε τον προβληματισμο και το αγχος του οτι δεν εχει βρει ακομη ομαδα.Εδινε την εντυπωση οτι θα πηγαινε σε οποιαδηποτε ελληνικη ομαδα θα του εκανε προταση.Εκτιμω η αναμονη σε αυτο το θεμα δε θα μας βγει σε καλο,επρεπε να τον ειχαμε ηδη κλεισει.
xristos_metal
Να δουμε τι θα μας φορτωσει παλι ο Ματσον φετος..εχω χασει την εμπιστοσυνη μου σε αυτον τον προπονητη.
EXPLOITED ARIS
Μια μερα δεν μπηκα κ βλεπω πως πηραμε καποιον που νομιζει πως ειναι ο Dana Barros...
Ευτυχως που θα παιρναμε καποιον που ο οποιος θα εκανε τη διαφορα σε αυτην τη νευραλγικη θεση...μπλα,μπλα,μπλα...
Για ομαδα που θελει να βγει Ευρωλιγκα δε μας βλεπω κ πολυ φορτσατους!
Βλεπω τον Κλαρκ να τα φτυνει παλι φετος.Κ με μιση προετοιμασια αφου ο ωμος του ειναι σε κακη κατασταση...Ελπιζω να συνελθει κι αυτος.
Ενω ακομη ανα-μενουμε τις ανα-κοινωσεις της ανα-γεννεσις... icon_bored.gif
giannisaris
Ρεπορταζ για Μασεη!!!

Τον είδε τον Τζέρυ κολήτός μου σήμερα στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος και τον ρώτησε αν θα ερθει στον Άρη.....
χαμογέλασε και είπε...maybe!!!!!!

Αντε ρε Τζερη έλα όλο το καλοκαίρι σε παρακαλάμε!!!!!
hagi
Παιδιά εμένα μου άρεσε στο βιντεάκι ο Ντέι..Αριστερόχειρας με καλό χειρισμό της μπάλας..Και το σουτάκι δείχνει να το έχει.
Δεν ξέρω τί θα βγει αλλά αν μπορεί να οργανώσει φτάνει και περρισεύει..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.