Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
SteelGandalf
QUOTE(kseplenhs @ Aug 24 2009, 19:38 ) *
οι τελευταίες σελίδες του τόπικ μου βγάζουν λίγο απο νίκο ξανθόπουλο.οι αθηναίοι με τα λεφτά τους ενώ εμείς με την αξία μας και όχι με ξένες πλάτες με καζαντζίδη να παίζει στο backround ...

αδέρφια μην μασάτε...οι αθηναίοι είναι εξωγήινοι και έρχονται να σας πάρουν τον παίχτη!!

οπλίστε τα κουμπούρια,ακονίστε τα μαχαίρια,έχετε και κανένα ψαροτούφεκο πρόχειρο και στηθείτε στα τείχη της πόλης. να τους περιμένετε...

ψηλά το λάβαρο της επανάστασης...μάχη υπερ πίστεως και πατρίδος...

άτιμοι αθηναίοι...δεν θα σας περάσει..!!!


Aλήθεια, τι προσφέρει ένα post με τέτοιο ύφος, στην παρούσα συζήτηση; Δε μπορεί κανείς να αποκλείσει μια ενδεχόμενη πώληση του οποιουδήποτε παίχτη. Αυτό όμως δε σημαίνει πως θα τον χαρίσουμε, όπως επιθυμούν κάποιοι (δίνοντας 600 χιλιάδες ευρώ για έναν τέτοιο παίχτη), κιόλας.

QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 24 2009, 19:41 ) *
Στον ΠΑΟ δε χωράει όπως έχει τώρα το ρόστερ. Επίσης επειδή ο Άρης είναι μεγάλη ομάδα αποκλείεται να αποκτηθεί και να δοθεί δανεικός αμέσως στον Άρη γιατί ο κόσμος του (δικαίως) δεν θα ήθελε παίκτη δανεικό από μεγάλο αντίπαλο.

Στον ΟΣΦΠ με Τσίλντρες, Κλέιζα, Βασιλόπουλο στο τρία επίσης δε χωράει. Δεν έχω καμιά πληροφόρηση. Απλή λογική είναι. Δεν έχει λοιπόν κανένα νόημα να αποκτηθεί τουλάχιστον από τον ΠΑΟ.


Υπάρχει πάντα η δυνατότητα να αποκτηθεί και να δοθεί δανεικός σε άλλη ομάδα (όπως συνηθίζει, ειδικά τα τελευταία χρόνια η ομάδα του Πειραιά). Θέλω να πω, πως αυτό (το γεγονός πως δε "χωράει" στο ρόστερ) από μόνο του δεν είναι αρκετό για να μην αποκτηθεί ένας παίχτης.

Παρόλα αυτά δεν πιστεύω πως ο παίχτης θα παραχωρηθεί και φυσικά δεν το επιθυμώ σε καμία περίπτωση.
thrylos7
Αρκετά.
weirdo1977
μαλιστα smile.gif smile.gif
scales84
παιδια δεν ξερω αλλα ο σπορ φμ παλι γραφει οτι ειναι μια ανασα απο τον κωστακη ο οσφπ..κι επειδη τυγχανει να ξερω τον δημοσιογραφο που κανει το ρεπορταζ και τις καλες σχεσεις που χει ε την διοικηση του ολυμπιακου,αρχιζω να το πιστευω και να απογοητευομαι
EXPLOITED ARIS
QUOTE(scales84 @ Aug 25 2009, 09:26 ) *
παιδια δεν ξερω αλλα ο σπορ φμ παλι γραφει οτι ειναι μια ανασα απο τον κωστακη ο οσφπ..κι επειδη τυγχανει να ξερω τον δημοσιογραφο που κανει το ρεπορταζ και τις καλες σχεσεις που χει ε την διοικηση του ολυμπιακου,αρχιζω να το πιστευω και να απογοητευομαι


Nαι ρε γμτ.Το ακουσα κ εγω κ ξενερωσα...
scales84
προβλεπω ασχημες αντιδρασεις...εχουν χαρισμα να μας ξενερωνουν τελικα σε αυτη την ομαδα
xavier
οταν δεν πουληθει ομως να παρετε και κανα διαρκειας...

http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...amp;art_id=9010
http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=3953590
scales84
φιλε μου μακαρι να μην πουλθει..εγω διαρκειας δυσκολα να παρω γτ μενω πειραια..βεβαια επειδη παω φανταρος και μποριε να μαι βορεια μπορει να δωσω τον οβολο μου..αλλα να μην πουληθει ο κωστακης
giannisaris
Το χάσαμε το παιχταρά πατριώτες....πιστεύω είναι θέμα χρόνου να ανακοινωθεί...ο κόσμος το έχει τουμπανο και εμείς κρυφό καμάρι!!!!!!Τα έλεγα εγω για τη διοίκηση και εσεις με λέγατε υπερβολικό!!!
Δεν πειράζει έχουμε μάθει στα δύσκολα....Θα βλέπουμε και φέτος αρειανάρα και θα τρελενόμαστε....απλά δεν θα περιμένουμε τίποτα!!!
Βαρέθηκα να ασχολουμε παιδιά με το πότε και πως θα ξαναγίνουμε μεγάλοι!!!!Αυτο άμεσα δεν θα γίνει!!!!
Ας κάνουν οτι θέλουν.....κουράστικα....
Άρης και δεν είμαι καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Timemaster
QUOTE(scales84 @ Aug 25 2009, 12:13 ) *
φιλε μου μακαρι να μην πουλθει..εγω διαρκειας δυσκολα να παρω γτ μενω πειραια..βεβαια επειδη παω φανταρος και μποριε να μαι βορεια μπορει να δωσω τον οβολο μου..αλλα να μην πουληθει ο κωστακης



ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ....
rolleyes.gif

ο παίχτης φέτος δε πουλιέται...
ίσως του χρόνου, ίσως μετά από δύο χρόνια...
είναι σχεδόν βέβαιο πωσ αν το άστρο του λάμψει τότε ο Άρης δε θα μπορεί να τον κρατήσει όπως έγινε με άλλους παίχτες...
βλέπε Μάσευ, Στακ, Πάρκετ κ.λ.π.

αυτή την εποχή ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναικός δε πρόκειται να διαθέσουν πάνω από ένα τούβλο για να τον πάρουν...
μιας και τους είναι άχρηστος. Θα το δώσουν σαν επένδυση όταν φτάσει στα 21-23 όχι τώρα!!!

το θέμα πούλησης βγήκε από επίμονους δημοσιογράφους που δεν έχουν θέματα και τα δημιουργούν.
Ένας τέτοιος είχε ρωτήσει τον πρόεδρο πριν μερικούς μήνες και είπε πως πουλιέται σε όποιον δώσει ένα τρομερό ποσό (νομίζω πως ήταν πολύ μεγαλύτερο από 1,5 εκατομμύρια)

κάτι που ισχύει μέχρι τώρα...


Υ.Γ. Η αξία του σαν πρότζεκτ δεν είναι τόσα λεφτά (η αξία του Παππά είναι 100.000 και η δική του σίγουρα δεν είναι η δεκαπλάσια)

rolleyes.gif
Greer7
Φίλοι Αρειανοί το ότι θέλει να πάρει κάποια αθηναική ομάδα που έχει ένα σωρό λεφτά τον Παπανικολάου δεν είναι κάτι παράξενο και κακό.Και δεν φταίει νομίζω η ομάδα που κάνει την πρόταση.

Κανονικά η διοίκηση του Άρη είναι αυτή που του βάζει πωλητήριο και αυτή φταίει αν θέλετε σε κάποιον να αποδώσετε ευθύνες.

Εγώ ολυμπιακός είμαι και είμαι εναντίον αυτής της μεταγραφής γιατί το παιδί για ακόμη μια χρονιά θα σκουπίζει τον πάγκο και είναι κρίμα για το παληκάρι.Έχουμε και Σλούκα και Γιαννόπουλο κιόλας.Τι να πουν και αυτά τα παιδιά που είναι από πέρσυ στην ομάδα.

Βλέπετε όμως αν δεν κινούμασταν για να τον αποκτήσουμε και τον πάρει κανας ΠΑΟ του χρόνου σκεφτείτε το κράξιμο που θα έτρωγε η διοίκηση.Καθαρή business...
SteelGandalf
Ο ένας λέει: "σας τα 'λεγα εγώ για τη διοίκηση, αλλά δε με πιστεύατε".

Ο άλλος λέει: "βλέπετε αν δεν κινούμασταν για να τον αποκτήσουμε και τον πάρει ο ΠΑΟ σκεφτείτε κράξιμο".

Τι είναι όλα αυτά ρε παιδιά; Μάθατε κάτι που εμείς αγνοούμε;
SkiesOfAzel
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 25 2009, 14:07 ) *
Ο ένας λέει: "σας τα 'λεγα εγώ για τη διοίκηση, αλλά δε με πιστεύατε".

Ο άλλος λέει: "βλέπετε αν δεν κινούμασταν για να τον αποκτήσουμε και τον πάρει ο ΠΑΟ σκεφτείτε κράξιμο".

Τι είναι όλα αυτά ρε παιδιά; Μάθατε κάτι που εμείς αγνοούμε;



Απλά σήμερα αρκετά μέσα, ηλεκτρονικά και έντυπα, μιλούν για επικύμενη μεταγραφή του Παπανικολάου στον Ολυμπιακό (δες εδώ για παράδειγμα). Τώρα, αν οι Superάδες με πρώτο και καλήτερο το Δαμιανίδη δεν μάθανε τίποτα διώχνοντας τον Γκάλη μένει να φανεί τις επόμενες μέρες.

Όπως είπανε και άλλοι, το τι κάνει ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει, το θέμα είναι τί κάνουμε εμείς. Οι δηλώσεις του Δαμιανίδη δεν αποτελούν διάψευση, το μόνο που είπε ουσιαστικά είναι πως δεν υπάρχει επίσημη πρόταση. Αν δωθεί ο Παπανικολάου, θα πρέπει οι κύριοι της διοίκησης να μας εξηγίσουν γιατί μερικές μέρες πριν τη σύσταση της Αναγέννησης που υποτίθεται πως θα φέρει ρευστό στον Άρη, χριάστηκε να πουλήσουν τον πιό υποσχόμενο παίκτη της ομάδας. Δεν θέλω να πω κάτι άλλο προς το παρόν, εξάλλου όλη αυτη η ιστορία μπορεί να είναι αέρας κοπανιστός, θα μιλήσω όταν το θέμα έχει τελιώσει.
Vas
Τελικά οι φίλοι του Άρη είναι αρκετά ρομαντικοί…. (Δεν το θεωρώ κακό). rolleyes.gif

Μόνο που ο ρομαντισμός μας πέρασε και ο Δαμιανίδης (και κάθε Δαμιανίδης) σκέφτεται 100% επαγγελματικά και οικονομικά!

Ο άρης αν δεν περάσει ευρωλίγκα θα έχει απίστευτα οικονομικά προβλήματα. Με το(α) μύριο(α) που θα παρει από Οσφπ/Πάο όχι μόνο θα νιώθει πιο άνετος αλλά θα μπορεί να κρατήσει ζωντανή την ομάδα άμα γίνει στραβή.

Μην ξεχνάτε ότι σε περίπτωση που δεν εξελιχθεί αυτό το ταλέντο (ή τραυματιστεί – χτύπα ξύλο) όχι 1 εκατομμύριο αλλά ούτε 100.000 δεν θα αξίζει. Αυτά σκέφτεται ο Πρόεδρος και τον πιάνει κρύος ιδρώτας….

ΥΓ. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει… Ο Ματσόν γιατί δεν τον έβαζε καθόλου πέρσι; Γιατί πιστεύετε ότι φέτος θα τον βάζει 20 λεπτά όπως γράφουν μερικοί;
athinaios
Δεν τον εβαζε γιατι πολυ απλα κανενας προπονητης δεν ειναι διατεθειμενος να ρισκαρει το κεφαλι του για ενα ταλεντο στο επιπεδο που παιζονται θεσεις ευρωλιγκα ασχετα αν δεν δικαιωθηκε απο το αποτελεσμα.ας ειμαστε ρεαλιστες.το προβλημα ειναι η ελλειψη ρευστου.οταν καποιος εχει φραγκα(παο ,οσφπ)αγοραζει 3 4 ταλεντα του βγαινει ενας απο αυτους κ συνεχιζει ετσι.το γεγονος οτι οι υπολοιποι σκουπιζουν παγκους(σλουκας,γιαννοπουλος,βεργινης κλπ)δεν σημαινει κατι γιατι κανενας δεν τολμαει να κριτικαρει αυτες τις ομαδες απο την στιγμη που κακα τα ψεματα αυτες φερνουν τις επιτυχιες.το προβλημα ολων πλην των 2 πρωτων ομαδων ειναι οτι αποτελουν σκαλοπατι για τους αθλητες που θελουν να πανε ψηλοτερα.αλλα ετσι ειναι το επαγγελματικο επιπεδο οσο κ να με χαλαει μια πιθανη μεταγραφη του παπ.
SteelGandalf
Έτσι ΔΕ σκέφτονται οι μεγάλες ομάδες φίλε μου.

Δεν έχω σε εκτίμηση, είναι η αλήθεια, το Δαμιανίδη, αλλά ελπίζω πως δε θα κάνει τη μ@λακία του αιώνα, παραχωρώντας τον Παπανικολάου.

Αν με 1 και 2 εκατ. ευρώ μπορείς να κρατήσεις ζωντανό τον Άρη για ένα ή και δύο χρόνια, θυσιάζοντας ό,τι πολυτιμότερο έχεις τα τελευταία 18 χρόνια, τότε ζήτω που καήκαμε. Αν κινούμαστε με τέτοιο σχεδιασμό και τέτοια "λογική" τότε καλύτερα να το κλείσουν το "μαγαζί".

Δυστυχώς, αν συμβεί κάτι τέτοιο, θα ξενερώσω οικτρά και θα πάψω να ασχολούμαι με το μπάσκετ της ομάδας μου...
SkiesOfAzel
QUOTE(Vas @ Aug 25 2009, 15:33 ) *
Τελικά οι φίλοι του Άρη είναι αρκετά ρομαντικοί…. (Δεν το θεωρώ κακό). rolleyes.gif

Μόνο που ο ρομαντισμός μας πέρασε και ο Δαμιανίδης (και κάθε Δαμιανίδης) σκέφτεται 100% επαγγελματικά και οικονομικά!

Ο άρης αν δεν περάσει ευρωλίγκα θα έχει απίστευτα οικονομικά προβλήματα. Με το(α) μύριο(α) που θα παρει από Οσφπ/Πάο όχι μόνο θα νιώθει πιο άνετος αλλά θα μπορεί να κρατήσει ζωντανή την ομάδα άμα γίνει στραβή.

Μην ξεχνάτε ότι σε περίπτωση που δεν εξελιχθεί αυτό το ταλέντο (ή τραυματιστεί – χτύπα ξύλο) όχι 1 εκατομμύριο αλλά ούτε 100.000 δεν θα αξίζει. Αυτά σκέφτεται ο Πρόεδρος και τον πιάνει κρύος ιδρώτας….

ΥΓ. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει… Ο Ματσόν γιατί δεν τον έβαζε καθόλου πέρσι; Γιατί πιστεύετε ότι φέτος θα τον βάζει 20 λεπτά όπως γράφουν μερικοί;


Δεν είναι θέμα ρομαντισμού, είναι θέμα λογικής. Ο Παπανικολάου έχει 4 χρόνια ακόμα συμβόλαιο, έχει αποδείξει ότι μπορεί ήδη να παίξει σε ψηλό επίπεδο και είναι παιδί που δουλεύει πολύ. Ακόμα και αν τραυματιστεί όπως λες, πάλι προλαβαίνει μέσα σε 3 χρόνια να δουλέψει ώστε να βοηθήσει τον Άρη αλλά και να ανεβεί και αυτός επίπεδο. Αν σε 3 χρονάκια ο Άρης δεν μπορεί να τον κρατήσει, τότε ναι, ας τον πουλήσει. Με το να τον πουλήσει τώρα ο Δαμιανίδης, το μόνο που δείχνει είναι πως δεν έχει πίστη στην ομάδα και τον προπονητή πως θα μπορέσουν να τον αναδείξουν, οπότε κοιτάει να πάρει τώρα ότι μπορεί. Εσύ πιστεύεις πως μια τέτοια νοοτροπία είναι καλή σε μία ομάδα που προσπαθεί να πρωταγωνιστήσει ;

Όσο για το θέμα της ευρολίγκας, σε μερικές μέρες θα έχει πραγματοποιηθεί η σύσταση της “Αναγέννησης”, η οποία αναμένεται να βάλει στο ταμείο του Άρη σταδιακά γύρω στο ένα εκατομυριάκι για αρχή. Οπότε το θέμα για μένα δεν είναι η οικονομική επιβίωση του συλλόγου, αλλά ο κυνισμός και η απληστία.

Τα βιαστικά μοντέλα των 12δων που απαρτίζονται από μισθοφόρους και αλλάζουν ριζικά κάθε χρόνο, τα εφαρμόζουμε χρόνια τώρα και δεν μας έχουν οδηγήσει πουθενά. Η λογική επομένως, λέει πως όταν έχεις έναν παίκτη δικό σου και διαθέσιμο για αρκετά χρόνια ακόμα, δεν τον πουλάς αμέσως, ιδίως όταν μπορείς να τον εκμεταλλευθείς και μέσα στο γήπεδο, αλλά και έμμεσα εμπορικά. Πως πιστεύεις πως θα κόβει ο Άρης πιο πολλά εισιτήρια (απλά και διαρκείας) , με ή χωρίς τον Παπανικολάου ; Ο Παπ αυτή τη στιγμή είναι ένα όνομα που ανεβάζει όλη την εμπορική αξία της ομάδας, τραβώντας δημοσιότητα αλλά και το ενδιαφέρον του κοινού, ανεξαρτήτως ομάδας. Αν ο Άρης κρατήσει τον Κώστα και του χρόνου αρχίσει να προβάλλει και τον Χρυσικόπουλο που είναι τεράστιο ταλέντο θα ανέβει ένα βήμα στην συνείδηση του κόσμου, και αυτό είναι εξάλλου που εμπορεύονται οι ομάδες (χορηγοί, εισιτήρια, τηλεοπτικά δικαιώματα). Έτσι χτίζονται οι ομάδες, έτσι το είχε καταφέρει ο ίδιος ο (και τότε άφραγκος) Άρης στο παρελθόν, έτσι τα κατάφερε ο Ηρακλής και η ΑΕΚ του Σάκοτα , ομάδες που αν είχαν κοινό που ενδιαφέρεται για το basket και σταθερή χρηματοδότηση (Αναγέννηση) θα πρωταγωνιστούσαν ακόμα.
Vas
QUOTE(SkiesOfAzel @ Aug 25 2009, 16:35 ) *
Δεν είναι θέμα ρομαντισμού, είναι θέμα λογικής. Ο Παπανικολάου έχει 4 χρόνια ακόμα συμβόλαιο, έχει αποδείξει ότι μπορεί ήδη να παίξει σε ψηλό επίπεδο και είναι παιδί που δουλεύει πολύ. Ακόμα και αν τραυματιστεί όπως λες, πάλι προλαβαίνει μέσα σε 3 χρόνια να δουλέψει ώστε να βοηθήσει τον Άρη αλλά και να ανεβεί και αυτός επίπεδο. Αν σε 3 χρονάκια ο Άρης δεν μπορεί να τον κρατήσει, τότε ναι, ας τον πουλήσει. Με το να τον πουλήσει τώρα ο Δαμιανίδης, το μόνο που δείχνει είναι πως δεν έχει πίστη στην ομάδα και τον προπονητή πως θα μπορέσουν να τον αναδείξουν, οπότε κοιτάει να πάρει τώρα ότι μπορεί. Εσύ πιστεύεις πως μια τέτοια νοοτροπία είναι καλή σε μία ομάδα που προσπαθεί να πρωταγωνιστήσει ;

Όσο για το θέμα της ευρολίγκας, σε μερικές μέρες θα έχει πραγματοποιηθεί η σύσταση της “Αναγέννησης”, η οποία αναμένεται να βάλει στο ταμείο του Άρη σταδιακά γύρω στο ένα εκατομυριάκι για αρχή. Οπότε το θέμα για μένα δεν είναι η οικονομική επιβίωση του συλλόγου, αλλά ο κυνισμός και η απληστία.

Τα βιαστικά μοντέλα των 12δων που απαρτίζονται από μισθοφόρους και αλλάζουν ριζικά κάθε χρόνο, τα εφαρμόζουμε χρόνια τώρα και δεν μας έχουν οδηγήσει πουθενά. Η λογική επομένως, λέει πως όταν έχεις έναν παίκτη δικό σου και διαθέσιμο για αρκετά χρόνια ακόμα, δεν τον πουλάς αμέσως, ιδίως όταν μπορείς να τον εκμεταλλευθείς και μέσα στο γήπεδο, αλλά και έμμεσα εμπορικά. Πως πιστεύεις πως θα κόβει ο Άρης πιο πολλά εισιτήρια (απλά και διαρκείας) , με ή χωρίς τον Παπανικολάου ; Ο Παπ αυτή τη στιγμή είναι ένα όνομα που ανεβάζει όλη την εμπορική αξία της ομάδας, τραβώντας δημοσιότητα αλλά και το ενδιαφέρον του κοινού, ανεξαρτήτως ομάδας. Αν ο Άρης κρατήσει τον Κώστα και του χρόνου αρχίσει να προβάλλει και τον Χρυσικόπουλο που είναι τεράστιο ταλέντο θα ανέβει ένα βήμα στην συνείδηση του κόσμου, και αυτό είναι εξάλλου που εμπορεύονται οι ομάδες (χορηγοί, εισιτήρια, τηλεοπτικά δικαιώματα). Έτσι χτίζονται οι ομάδες, έτσι το είχε καταφέρει ο ίδιος ο (και τότε άφραγκος) Άρης στο παρελθόν, έτσι τα κατάφερε ο Ηρακλής και η ΑΕΚ του Σάκοτα , ομάδες που αν είχαν κοινό που ενδιαφέρεται για το basket και σταθερή χρηματοδότηση (Αναγέννηση) θα πρωταγωνιστούσαν ακόμα.


1. O Αρης στο παρελθόν δεν ήταν άφραγκος (αν λες για το 80). Και δεν έβγαλε παίκτες! Τους αγόρασε!
2. Ο Παπανικολάου δεν έχει αποδείξει ΤΙΠΟΤΑ ακόμα. έχει δείξει ότι τα πάει μια χαρά με άτομα τις ηλικίας του. Από ότι βλέπω και ο λιθουανός τον πήρε αλλά δεν βλέπω να τον πολύβάζει…
3. Καμιά ομάδα που πρωταγωνιστεί δεν βγάζει παίκτες (σε ποσοστό 99%). Οι μεγάλες ομάδες πάντοτε αγοράζουν από τις μικρότερες. Πόσους παίκτες έβγαλε από τα σπλάχνα του τα τελευταία χρόνια, ο Πάο,ΟΣΦΠ,ΤΣΣΚΑ,ΡΕΑΛ κλπ κλπ.
4. Αν πιστεύεις ότι κρατώντας τον Παπανικολάου και άλλα 2-3 ταλέντα θα φτιάξεις ομάδα πλανάσε οικτρά! Μόνο αν σε πάρει μεγάλος επιχειρηματίας θα φτιάξεις ομάδα. (δυστυχώς).
5. Το μπάσκετ είναι πλέον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ. Πες ότι δουλεύεις σε μια μικρή εταιρία με computer. Είναι η πρώτη σου δουλειά, την αγαπάς, σου αρέσει το περιβάλλον παίρνεις και κανά χιλιάρικο…. Και ξαφνικά έρχεται η IBM/HP σου προσφέρει δουλειά με τα 5πλασια, προοπτικές εξέλιξης, θα είσαι δίπλα στους καλύτερους, ταξίδια στο εξωτερικό, γκόμενες, Ρωσίδες … τι θα έκανες;; Θα έλεγες, κάτσε να ψηθώ εδώ στην εταιριούλα μου και από του χρόνου βλέπουμε; Δεν νομίζω!


EXPLOITED ARIS
Ολα ειναι ακομα στο σταδιο του "αν", "συμφωνα με πληροφοριες που δεν επαληθευτηκαν" κλπ.
Πραγματικα ειμαι πολυ μπερδεμενος με το συγκεκριμενο θεμα αλλα θελω να νομιζω πως ο προεδρος θα κανει το σωστο κ δεν θα δωσει τον Παπ.
Επισης τον θεωρω τοσο λαμογιο,με την καλη εννοια, τον Δαμιανιδη που μπορει να εχει διαδωσει αυτες τις φημες ετσι ωστε να μην τον δωσουμε κ να βγει κ να δηλωσει πως,"εγω τον κρατησα στην ομαδα κ θελω να ξαναγινει ο Αρης μεγαλος κλπ....Τον θεωρω τοσο πονηρο.
Αυτο που με ανησυχει ειναι το αρθρο της metrosport.
http://www.metrosport.gr/archives/28157
Ειναι σαν να προσπαθει να μας το φερει σιγα-σιγα...
Επισης ποιος μας λεει οτι δεν τον πουλαμε απο φετος,δεν το μαθαινει κανεις απολυτως,παιζει σε εμας ως δανεικος κ του χρονου λεμε πως δεν μπορουσαμε να του κοψουμε το μελλον κλπ κλπ...
giannisaris
QUOTE(Vas @ Aug 25 2009, 16:53 ) *
Το μπάσκετ είναι πλέον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ. Πες ότι δουλεύεις σε μια μικρή εταιρία με computer. Είναι η πρώτη σου δουλειά, την αγαπάς, σου αρέσει το περιβάλλον παίρνεις και κανά χιλιάρικο…. Και ξαφνικά έρχεται η IBM/HP σου προσφέρει δουλειά με τα 5πλασια, προοπτικές εξέλιξης, θα είσαι δίπλα στους καλύτερους, ταξίδια στο εξωτερικό, γκόμενες, Ρωσίδες … τι θα έκανες;; Θα έλεγες, κάτσε να ψηθώ εδώ στην εταιριούλα μου και από του χρόνου βλέπουμε; Δεν νομίζω!


Φίλε ατυχές παράδειγμα....αν ολυμπιακός παο ειναι οι μεγαλύτερες 2 εταιρίες ο άρης ναι μεν δεν μπορεί να τις ανταγωνιστεί αλλά δεν ειναι η μικρή εταιρία που αναφέρεις( το μαρούσι μπορεί να ειναι...ο άρης όχι)!!!!!
Ο Αρης είναι η τρίτη μεγαλύτερη εταιρία σύμφωνα με το παραδειγμά σου!!!
Και στην τρίτη μεγαλύτερη εταιρία θα έιναι στέλεχος φέτος ενώ αν φύγει θα τον έχουν να καθαρίζει τα παπούτσια των άλλων!!!!

Μην το συζητάμε παιδιά δεν υπάρχει καμία λογική στο να φύγει!!!!Δεν συμφέρει ούτε τον Άρη ούτε τον ίδιο πιστεύω ακόμα!!!
Vas
QUOTE(giannisaris @ Aug 25 2009, 17:05 ) *
Φίλε ατυχές παράδειγμα....αν ολυμπιακός παο ειναι οι μεγαλύτερες 2 εταιρίες ο άρης ναι μεν δεν μπορεί να τις ανταγωνιστεί αλλά δεν ειναι η μικρή εταιρία που αναφέρεις( το μαρούσι μπορεί να ειναι...ο άρης όχι)!!!!!
Ο Αρης είναι η τρίτη μεγαλύτερη εταιρία σύμφωνα με το παραδειγμά σου!!!
Και στην τρίτη μεγαλύτερη εταιρία θα έιναι στέλεχος φέτος ενώ αν φύγει θα τον έχουν να καθαρίζει τα παπούτσια των άλλων!!!!

Μην το συζητάμε παιδιά δεν υπάρχει καμία λογική στο να φύγει!!!!Δεν συμφέρει ούτε τον Άρη ούτε τον ίδιο πιστεύω ακόμα!!!


Άποψη σου….

Απλά να σου θυμίσω ότι όλα τα μεγάλα σου στελέχη έφυγαν από την «εταιριάρα» σου για να πάνε σε μεγαλύτερες «εταιρίες». Ονόμασε μου έναν που έκατσε στην 3η μεγαλύτερη εταιρία και απαρνήθηκε τα πλούτη!

ΥΓ. Σταμάτα να συγκρίνεσαι με το Μαρούσι!! Γίνεται κουραστικό!
SteelGandalf
Κι εσύ όμως ρε φίλε Vas, σταμάτα να προσπαθείς να μικρύνεις τον Άρη μας. Αυτή τη στιγμή εννοείται πως δεν έχουμε καμία σχέση με τους δύο πρώτους. Μήπως όμως είχαν εκείνοι με μας, πριν 20 χρόνια; Έτσι είναι η ζωή, ρόδα.
Vas
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 25 2009, 17:23 ) *
Κι εσύ όμως ρε φίλε Vas, σταμάτα να προσπαθείς να μικρύνεις τον Άρη μας. Αυτή τη στιγμή εννοείται πως δεν έχουμε καμία σχέση με τους δύο πρώτους. Μήπως όμως είχαν εκείνοι με μας, πριν 20 χρόνια; Έτσι είναι η ζωή, ρόδα.


Μα δεν προσπαθώ να τον μικρύνω!!
Λέω τα πράγματα αντικειμενικά. Αν δεν έχεις πλέον καλή διοίκηση να σπρώξει λεφτά δεν υπάρχει περίπτωση να φτιάξεις ομάδα επιπέδου Παο/Οσφπ.
Δες φέτος τον Ηλισιακό. Πήγανε οι μεγάλοι και την τσεκουρέψανε την ομάδα. Στο Μαρούσι βρέθηκε ο Βωβός και έσπρωξε λεφτά, και ανέβηκε επίπεδο. Αλλιώς θα ήμασταν Α2 ακόμα.

Είναι ρόδα η ζωή; Προς το παρόν βλέπω του μεγάλους να μεγαλώνουν και τους μικρούς να μικραίνουν … Μακάρι να αλλάξει και να έρθει ο Αρης… δευτερος πίσω από …..το Μαρούσι 69.gif
giannisaris
QUOTE(Vas @ Aug 25 2009, 17:16 ) *
Άποψη σου….

Απλά να σου θυμίσω ότι όλα τα μεγάλα σου στελέχη έφυγαν από την «εταιριάρα» σου για να πάνε σε μεγαλύτερες «εταιρίες». Ονόμασε μου έναν που έκατσε στην 3η μεγαλύτερη εταιρία και απαρνήθηκε τα πλούτη!

ΥΓ. Σταμάτα να συγκρίνεσαι με το Μαρούσι!! Γίνεται κουραστικό!


Αυτά τα απλουστευτικά του στυλ "απαρνήθηκε τα πλουτη" δεν τα αντέχω!!Όλοι ξέρουμε φίλε πως είναι επαγγελματικό το άθλημα...είναι σαν να μας λες πως σήμερα είναι Τρίτη!!!!!!!!Το γνωρίζουμε!!!!!!Εδώ μιλάμε για τις ειδικές συνθήκες αυτής της μετακίνησης που φένεται να μην έχει καμία λογική απο όλες τις απόψεις!!!!
1. Απο τη πλευρά του Άρη και το νοικοκύρεμα των τελευταίων ετών δεν προκύπτει οτι υπάρχει τεράστια ανάγκη για χρήμα άμεσα!!!
2. Απο την πλευρά του παίχτη....σίγουρα στον Άρη θα έχει καλύτερες ευκαιρίες να κάνει το μεγάλο μπάμ και να διαπραγματευτεί στο μέλλον με καλύτερς προυποθέσεις τη μεταγρφή του!!!
3. Απο τη πλευρα ΟΣΦΠ-ΠΑΟ σίγουρα δεν καίγονται για τον παίχτη αφού δύσκολα θα παίξει άμεσα!!!Για το μόνο λόγο που θέλουν τη μεταγραφή είναι για να προλάβουν τυχόν εκτόξευση της τιμής του!!!!Τώρα αν αυτός ο λόγος μόνο αρκέι για να φύγει τι να πω....

Δεν συγκρίνομαι με το μαρούσι.....η διαδικασία σύγκρισης του Άρη με το μαρούσι είναι μπασκετικό ανέκδοτο!!!Ποτέ δεν θα το έκανα αυτό!!!!
SkiesOfAzel
QUOTE(Vas @ Aug 25 2009, 16:53 ) *
1. O Αρης στο παρελθόν δεν ήταν άφραγκος (αν λες για το 80). Και δεν έβγαλε παίκτες! Τους αγόρασε!
2. Ο Παπανικολάου δεν έχει αποδείξει ΤΙΠΟΤΑ ακόμα. έχει δείξει ότι τα πάει μια χαρά με άτομα τις ηλικίας του. Από ότι βλέπω και ο λιθουανός τον πήρε αλλά δεν βλέπω να τον πολύβάζει…
3. Καμιά ομάδα που πρωταγωνιστεί δεν βγάζει παίκτες (σε ποσοστό 99%). Οι μεγάλες ομάδες πάντοτε αγοράζουν από τις μικρότερες. Πόσους παίκτες έβγαλε από τα σπλάχνα του τα τελευταία χρόνια, ο Πάο,ΟΣΦΠ,ΤΣΣΚΑ,ΡΕΑΛ κλπ κλπ.
4. Αν πιστεύεις ότι κρατώντας τον Παπανικολάου και άλλα 2-3 ταλέντα θα φτιάξεις ομάδα πλανάσε οικτρά! Μόνο αν σε πάρει μεγάλος επιχειρηματίας θα φτιάξεις ομάδα. (δυστυχώς).
5. Το μπάσκετ είναι πλέον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ. Πες ότι δουλεύεις σε μια μικρή εταιρία με computer. Είναι η πρώτη σου δουλειά, την αγαπάς, σου αρέσει το περιβάλλον παίρνεις και κανά χιλιάρικο…. Και ξαφνικά έρχεται η IBM/HP σου προσφέρει δουλειά με τα 5πλασια, προοπτικές εξέλιξης, θα είσαι δίπλα στους καλύτερους, ταξίδια στο εξωτερικό, γκόμενες, Ρωσίδες … τι θα έκανες;; Θα έλεγες, κάτσε να ψηθώ εδώ στην εταιριούλα μου και από του χρόνου βλέπουμε; Δεν νομίζω!



1) To 80 ο Άρης ήταν άφραγκος, απλά δεν χρωστούσε. Το Γκάλη και τον ακατονόμαστο του αγόρασε όντως, το θέμα είναι ότι τους πήρε σε μικρή ηλικία και τους εκμεταλλεύθηκε εμπορικά στο maximum. Μεγάλο επενδυτή δεν είχε ούτε τότε, είχε όμως τεράστια έσοδα για το λόγο που μόλις ανέφερα. Όσο για το αν έβγαζε παίκτες στο παρελθόν , θα σου πω μόνο πως πριν τον Γκάλη ο Άρης ήταν ανταγωνιστικός χάρη σε παίκτες όπως ο Παπαγεωργίου που ήταν γέννημα θρέμα της ομάδας.

2) Το ότι δεν τον βάζει ο Καζλάουσκας δεν σημαίνει τίποτα από μόνο του, όπως προανέφερα του Παπανικολάου με όλα τα προσόντα που διαθέτει του λείπει η εμπειρία, και από τους παίκτες που χρησιμοποιεί φαίνεται να ποντάρει πολύ σε αυτή. Όσο για το αν το πανευρωπαϊκό των νέων αποτελεί κριτήριο , σίγουρα από μόνο του όχι, αλλά το συγκεκριμένο λόγο του πολύ υψηλού επιπέδου του εγώ το λαμβάνω υπόψιν και ακόμα περισσότερο λαμβάνω υπόψιν τη σταθερά ανοδική πορεία που έχει ο παίκτης από τα 15 (και ναι, τον παρακολουθώ απο τότε).

3) Όπως σου είπα αλλά απο ότι φαίνεται δεν κατάλαβες, το θέμα δεν είναι μόνο το αν βγάζεις παίκτες απο τα σπλάχνα σου, αλλά αν μπορείς να αναδείξεις νέους παίκτες. Ο Παναθηναϊκός παίρνει συνέχεια νέους υποσχόμενους παίκτες τους οποίους δουλεύει και προωθεί σιγά σιγά. Εξάλλου μεγάλοι σύλλογοι όπως η Μπαρτσελόνα , έχουν αποδείξει ότι μπορείς να κάνεις πρωταθλητισμό σε όλα τα ομαδικά αθλήματα με χρηματοδότηση λαϊκής βάσεις και δικά σου ταλέντα.

4) Δεν είπα ποτέ πως φτάνουν μόνο τα ταλέντα, χρειάζεσαι ένα ισορροπημένο ρόστερ με νέους αλλά και έμπειρους παίκτες. Ο μεγάλος επενδυτής δεν είναι η μόνη λύση, πολλές φορές μάλιστα κάνει απλά μια τρύπα στο νερό (βλέπε Αγγελόπουλους). Ένας καλά οργανωμένος σύλλογος με πολλούς μικροεπενδυτές και πολύ κόσμο μπορεί να κοντράρει τους μεγάλους. Η ΑΕΚ πήρε πρωτάθλημα με μπάτζετ κάτω των 5 εκατομμυρίων και έβγαλε και παίκτες. Το ότι είχε έναν μεγαλοεπενδυτή ήταν και αυτό που την κατέστρεψε, αφού μόλις ο γιαουρτάς βαρέθηκε η ομάδα πήγε στον βρόντο.

5) Το θέμα δεν είναι τι θα έλεγα εγώ , αλλά τι είπε ο Παπανικολάου σε συνέντευξη, και είπε πως δεν τον ενδιαφέρουν άλλες ομάδες αυτό τον καιρό. Άσε που το παράδειγμα σου είναι εντελώς ακραίο. Η διαφορά του Άρη από τον Ολυμπιακό δεν είναι τόσο μεγάλη, θα έλεγα μάλιστα πως ο Άρης υπερέχει σε όλα (ιστορία , τίτλους, οργάνωση, φίλαθλο κοινό) εκτός από το οικονομικό. Ιδίως στη δυνατότητα ανάδειξης, σε ομάδες όπως ο Ολυμπιακός (και ιδίως με προπονητή τον ακατονόμαστο) μάλλον υπερέχουμε, δεν νομίζεις ;
celtic_pride
Nαι ρε παιδιά, καλά όλα αυτά περι επαγγελματισμού. Αλλά 1% συναισθηματισμός δεν μπορεί να υπάρχει goddamnit??.....Δηλαδή, γιατί να ΜΗΝ θέλει ο Παπ να πάει στο Οσφπ/Παο, και να νιώθει μια χάρα στον Αρη? Είναι δυνατόν η διοίκηση, με το έρισμα που έχει στον κόσμο (ήτοι σουπερ 3) να κάνει ΤΕΤΟΙΟ λάθος?? Τι στιγμή μάλιστα, που πάμε για ρεκόρ διαρκείας?? ... Δεν νομίζω.. Πιστεύω, ότι η διοίκηση θα πράξει σωστά, και δεν θα θυσιαστεί στο βωμό του προσωρινού κέρδους... Και στην τελική, ποιος μου λέει ότι η "Ανα-γενεσις" δεν θα φέρει 1εκ?


Ελπίζω η διοίκησή μας, να μην είναι τόσο gobshites.....
weirdo1977
κογκαλίδη κανόνισε να γινει η μεταγραφή ... γιατί αν δεν γίνει k είναι παπας θα σε.... θα σε πάρει k θα σε σηκώσει, τσουρέκια μας τα κάνατε ρε icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif angry_red.gif angry_red.gif

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=199
SteelGandalf
Δεν ξέρω τι να πω. Αν πραγματικά είναι αλήθεια, τότε οι "κύριοι" της διοίκησης, μας έχουν φλομώσει στα ψέματα και δε θέλω να εκφράσω αυτό που αισθάνομαι για τέτοιους ανθρώπους...

Ας ελπίσουμε να είναι ψέμα, αλλά εδώ έχει ολόκληρο ρεπορτάζ και λεπτομέρειες...
weirdo1977
δεν έχω καμια εμπιστοσύνη στον καραγκ... εχμμμ κογκαλίδη ήθελα να πω ΚΑΜΙΑ ΌΜΩΣ k αν δεν γίνει η μεταγραφή αυτό το άρθρο θα ειναι που θα ξεχειλίσει το ποτήρι kill.gif
weirdo1977
http://www.sportnet.gr/report.php?id=196272


κογκαλίδη σου 'ρχομαι angry_red.gif


καλός να επιστρέψεις ρε μήτσο biggrin.gif
Vas
QUOTE(giannisaris @ Aug 25 2009, 17:39 ) *
Αυτά τα απλουστευτικά του στυλ "απαρνήθηκε τα πλουτη" δεν τα αντέχω!!Όλοι ξέρουμε φίλε πως είναι επαγγελματικό το άθλημα...είναι σαν να μας λες πως σήμερα είναι Τρίτη!!!!!!!!Το γνωρίζουμε!!!!!!Εδώ μιλάμε για τις ειδικές συνθήκες αυτής της μετακίνησης που φένεται να μην έχει καμία λογική απο όλες τις απόψεις!!!!
1. Απο τη πλευρά του Άρη και το νοικοκύρεμα των τελευταίων ετών δεν προκύπτει οτι υπάρχει τεράστια ανάγκη για χρήμα άμεσα!!!
2. Απο την πλευρά του παίχτη....σίγουρα στον Άρη θα έχει καλύτερες ευκαιρίες να κάνει το μεγάλο μπάμ και να διαπραγματευτεί στο μέλλον με καλύτερς προυποθέσεις τη μεταγρφή του!!!
3. Απο τη πλευρα ΟΣΦΠ-ΠΑΟ σίγουρα δεν καίγονται για τον παίχτη αφού δύσκολα θα παίξει άμεσα!!!Για το μόνο λόγο που θέλουν τη μεταγραφή είναι για να προλάβουν τυχόν εκτόξευση της τιμής του!!!!Τώρα αν αυτός ο λόγος μόνο αρκέι για να φύγει τι να πω....

Δεν συγκρίνομαι με το μαρούσι.....η διαδικασία σύγκρισης του Άρη με το μαρούσι είναι μπασκετικό ανέκδοτο!!!Ποτέ δεν θα το έκανα αυτό!!!!


1. Πλάκα κάνεις... Αν δεν σας έβαζαν στα προκριματικά της Ευρωλίγκα, με τον γκαβελ και τον αργυροπουλο θα παίζατε...
2. Δεν διαφωνώ. Στα 18 όμως, και βλέποντας τα ευρώ να έρχονται σκέφτεσαι αλλιώς.
3. Κοίτα, αν το αξίζεις, θα παίξεις! Ο Σπανούλης όταν έφυγε από το Μαρούσι ήταν βασικός στον Παο. Αν πάει στον Ζελικο πιστεύω ότι θα πάρει ευκαιρίες (αν το αξίζει πραγματικά) . Στον Γιαννάκη όντως θα είναι δύσκολα... rolleyes.gif

Να σου πω και εγω ένα αλλο μπασκετικό ανέκδοτο... ήμουν αλεξάνδρειο στον τελευταίο αγώνα των playoff. Χάνει ο Αρης, βρίζουν οι οπαδοί,χαμός, στενοχώρια, και γυρνάει και λέει μια διπλανή παρέα. "Ο Ελληνιάδης το γύρισε το ματς με τις φωνές που έβαλε στον διαιτητή"!! smiley.gif Και αναρωτιέμαι. Αυτός είναι ο μπασκετικός κόσμος το Αρή;


@SkiesofAzel

1-3: Τα οικονομικά δεδομένα τότε είναι εντελώς διαφορετικα με τα σημερινά. Τότε θα μπορούσες να πάρεις το Γκάλη π.χ. με πολύ λιγότερα χρήματα. Πλέον έχουν ξεφύγει (δυστυχώς) τα πράγματα.
Αντε να δεχτώ ότι βγάζουν από τα σπλάχνα τους κάποιους παίκτες οι μεγάλες ομάδες. Αν δεν πάρεις όμως μεγάλους και ακριβούς παίκτες μετά δεν καταφέρνεις τίποτα. Δες την Μπανταλόνα... είχε τον ρούμπιο αλλά ούτε τετράδα δεν βγήκε.

4. Η Αεκ είναι λίγο special περίπτωση. όταν το σήκωσε, είχε Ντικούδη, Holden, Χατζη-Κακιούζη (Στο peak της καριέρας τους), ζήση, Μπετς 69.gif αυτό δείχνει ότι ο Φιλλίπου έσπρωχνε λεφτά. Μετά το έκοψε!

5. Φαντάζεσαι να έλεγε σε συνέντευξη, ότι θέλει να πάει στον ΟΣΦΠ; Δεν θα μπορούσε να περπατήσει στην σαλονικα.... shot.gif


ΥΓ. Πάντως αυτή η φάρα οι δημοσιογράφοι... άλλα λέει το ένα site, άλλα το άλλο.... μας ζάλισαν!


giannisaris
QUOTE(Vas @ Aug 26 2009, 10:10 ) *
1. Πλάκα κάνεις... Αν δεν σας έβαζαν στα προκριματικά της Ευρωλίγκα, με τον γκαβελ και τον αργυροπουλο θα παίζατε...
2. Δεν διαφωνώ. Στα 18 όμως, και βλέποντας τα ευρώ να έρχονται σκέφτεσαι αλλιώς.
3. Κοίτα, αν το αξίζεις, θα παίξεις! Ο Σπανούλης όταν έφυγε από το Μαρούσι ήταν βασικός στον Παο. Αν πάει στον Ζελικο πιστεύω ότι θα πάρει ευκαιρίες (αν το αξίζει πραγματικά) . Στον Γιαννάκη όντως θα είναι δύσκολα... rolleyes.gif

Να σου πω και εγω ένα αλλο μπασκετικό ανέκδοτο... ήμουν αλεξάνδρειο στον τελευταίο αγώνα των playoff. Χάνει ο Αρης, βρίζουν οι οπαδοί,χαμός, στενοχώρια, και γυρνάει και λέει μια διπλανή παρέα. "Ο Ελληνιάδης το γύρισε το ματς με τις φωνές που έβαλε στον διαιτητή"!! smiley.gif Και αναρωτιέμαι. Αυτός είναι ο μπασκετικός κόσμος το Αρή;


Καλά φίλε Vas τις μπασκετικές σου απόψεις σταματάω να τις κρίνω...οταν μου συγκρίνεις τη τότε κατάσταση του Σπανούλη με τη τωρινή του Παπανικολάου τι να πω!!!Αν και πίστευω οτι ούτε εσυ δεν πιστεύεις αυτά που λές..απλά σου αρέσει να δυναμιτίζεις την ατμόσφαιρα!!!
Όσο για το ανεκδοτάκι σου....σε γήπεδο μπασκετ πήγες οχι στο μέγαρο μουσικής!!!Αν θελεις να ακούσεις εμπεριστατομένο λόγο να σε καλέσω σε καμια διάλεξη στο πολυτεχνείο!!!!!Φώναξε και τους υπόλοιπους οπαδούς του αμαρουσίου...θα κλείσω μια μικρή αίθουσα...γυρω στους 30 δεν είστε όλοι όλοι????



Air Kef
giannisaris +20% για τις ειρωνίες και το αρκετά εριστικό ποστ. Εγκληματίσου πλιζ. smile.gif


Κατα τα άλλα, η αλήθεια είναι ότι το κοινό στο Αλεξάνδρειο ποικίλει σε επίπεδο και γνώσεις, έχω ακούσει τις χειρότερες βλακείες όπως αυτή που είπες αλλά και πολύ καλές συζητήσεις, έστω με τα νεύρα λίγο τεντομένα.

Οι οπαδοί του ΆΡη με το προτελευταίο που ασχολούνται είναι οι διαιτητές (το τελευταίο είναι η αντίπαλη ομάδα), το οποίο και μου αρέσει σε αυτούς, πολλοί ωστόσο από τους κουστουμαρισμένους, όντως πάνε στο γήπεδο με αποκλειστικό σκοπό να βρίσουν οτιδήποτε.
rankin
QUOTE(Vas @ Aug 26 2009, 10:10 ) *
3. Κοίτα, αν το αξίζεις, θα παίξεις! Ο Σπανούλης όταν έφυγε από το Μαρούσι ήταν βασικός στον Παο. Αν πάει στον Ζελικο πιστεύω ότι θα πάρει ευκαιρίες (αν το αξίζει πραγματικά) . Στον Γιαννάκη όντως θα είναι δύσκολα... rolleyes.gif

Πόσες ευκαιρίες θα πάρει απο τον Ζέλικο; Όσες πήρε ο Βεργίνης ή παραπάνω; (μήπως όσες πήρε ο Κέτσμαν ή ο Σάκοτα; )
Ο Σλούκας που είναι 18 χρονών, περισσότερο έπαιξε φέτος από τον Βεργίνη (που σημειωτέον, στον ΠΑΟΚ είχε 10 πόντους μέσο όρο, άρα ήταν έτοιμος παίχτης)

Για την ακρίβεια έπαιξαν και οι 2 απο 10 παιχνίδια
ο Σλόυκας είχε 9,22 λεπτά συμμετοχής μέσο όρο και ο Βεργίνης 8,28 !
Άρα, ο μύθος πέρι του "Ζέλικο του δίκαιου και αξιοποιητή ταλέντων" νομίζω καταρρίφθηκε!
Myth is busted!

Ο Παπανικολάου και το κάθε καλό ταλέντο που είναι μόλις 18-19 χρονών, χρειάζεται να είναι κάπου που θα παίζει (σίγουρα), αλλά κυρίως χρειάζεται να είναι κάπου που θα δουλευτεί σωστά το ταλέντο του
Δεν ξέρω αν αυτό είναι ο Άρης, ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός ή ένα κολέγιο.. Αυτό που ξέρω είναι πως ότι και αν γίνει, θα πρέπει να προσεχθεί, γιατί ο πιτσιρικάς αυτός είναι ένα αγνό ταλέντο, που εγώ προσωπικά είχα χρόνια να δω...
Vas
QUOTE(rankin @ Aug 26 2009, 11:19 ) *
Πόσες ευκαιρίες θα πάρει απο τον Ζέλικο; Όσες πήρε ο Βεργίνης ή παραπάνω; (μήπως όσες πήρε ο Κέτσμαν ή ο Σάκοτα; )
Ο Σλούκας που είναι 18 χρονών, περισσότερο έπαιξε φέτος από τον Βεργίνη (που σημειωτέον, στον ΠΑΟΚ είχε 10 πόντους μέσο όρο, άρα ήταν έτοιμος παίχτης)

Για την ακρίβεια έπαιξαν και οι 2 απο 10 παιχνίδια
ο Σλόυκας είχε 9,22 λεπτά συμμετοχής μέσο όρο και ο Βεργίνης 8,28 !
Άρα, ο μύθος πέρι του "Ζέλικο του δίκαιου και αξιοποιητή ταλέντων" νομίζω καταρρίφθηκε!
Myth is busted!

Ο Παπανικολάου και το κάθε καλό ταλέντο που είναι μόλις 18-19 χρονών, χρειάζεται να είναι κάπου που θα παίζει (σίγουρα), αλλά κυρίως χρειάζεται να είναι κάπου που θα δουλευτεί σωστά το ταλέντο του
Δεν ξέρω αν αυτό είναι ο Άρης, ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός ή ένα κολέγιο.. Αυτό που ξέρω είναι πως ότι και αν γίνει, θα πρέπει να προσεχθεί, γιατί ο πιτσιρικάς αυτός είναι ένα αγνό ταλέντο, που εγώ προσωπικά είχα χρόνια να δω...



Myth is busted!!! καλό! 69.gif

Να σε ρωτήσω. Για να μπει ο Βεργινης στην ομάδα ποιος θα μείνει έξω; Ο Διαμαντίδης; Ο Σπανούλης; Ο νίκολας; Ο σάρας;

Στο 3 πόσους παίκτες έχει ο Πάο; Μόνο τον Περπέρογλου! δεν είναι πιο εύκολο για τον Παπ να παίξει;

Πάντως συμφωνώ ότι έχει πολλές προοπτικές


@ giannisaris

Σου απάντησε ο air Kef
SteelGandalf
QUOTE(Vas @ Aug 26 2009, 08:29 ) *
Να σε ρωτήσω. Για να μπει ο Βεργινης στην ομάδα ποιος θα μείνει έξω; Ο Διαμαντίδης; Ο Σπανούλης; Ο νίκολας; Ο σάρας;

Στο 3 πόσους παίκτες έχει ο Πάο; Μόνο τον Περπέρογλου! δεν είναι πιο εύκολο για τον Παπ να παίξει;

Πάντως συμφωνώ ότι έχει πολλές προοπτικές


Όταν αποκτάς έναν έτοιμο παίχτη σαν το Βεργίνη, οφείλεις να φροντίζεις να του δώσεις χώρο στην ομάδα και χρόνο συμμετοχής. Απορώ με τον κύριο Ομπράντοβιτς, αλλά και με τον ίδιο τον παίχτη. Επιτρέπεται να έχει δύο χρόνια να παίξει μπάσκετ; Στον ΠΑΟΚ μια χαρά έπαιζε και από τόσο μικρή ηλικία είχε αποκτήσει ηγετική μορφή. Πριν πάει στον ΠΑΟΚ τον ήθελε και ο Άρης, αλλά αυτός προτίμησε το συμπολίτη. Στον Άρη θα έπαιζε σίγουρα. Όσο για την ερώτηση σου, ποιος θα μείνει έξω, ο Σπανούλης που λες δεν είναι play-maker, άσχετα αν κάποιες φορές κατεβάζει τη μπάλα. Ο Νίκολας ποτέ δε μου άρεσε ιδιαίτερα ως παίχτης. Θα προτιμούσα χίλιες φορές να μην υπάρχει αυτός στο ρόστερ και να συμμετέχει κανονικά στη 12άδα ο Δημήτρης Βεργίνης.

QUOTE
Στη Θεσσαλονίκη, πάντως, έντονες είναι οι αντιδράσεις των φιλάθλων που έχουν σηκώσει απαγορευτικό στην υπό συζήτηση πώληση Παπανικολάου. Από την πλευρά του ο παίκτης μετά από ένα γεμάτο Εθνικές καλοκαίρι έχει στο μυαλό του να παίζει την ερχόμενη σεζόν και στην σκέψη του το καλύτερο είναι να παραμείνει στον Αρη. Πιστεύει τις εξαγγελίες της ομάδας και του προπονητή πως του προορίζεται ρόλος πρωταγωνιστή, αναγνωρίζει πως στην Αθήνα οι ευκαιρίες θα είναι λιγότερες.


Έτσι πρέπει. Εμείς θα κρατήσουμε τον Παπανικολάου στην ομάδα.
athinaios
Δυστυχως μου φαινεται περιεργο ολα αυτα για τον παπ να ειναι μονο φημες απο αθηναικα σαιτ κ δημοσιογραφους.παντως ελπιζω να μην κανει το λαθος η διοικηση να τον πουλησει γιατι οι αντιδρασεις του κοσμου θα εχει μεγαλη επιπτωση πιστευω στα εισητηρια.δεν θα ηταν οτι καλυτερο για την νεα διοικηση να εχει κ κοντρα με οπαδους.αυτοι μας δημιουργησαν ονειρα λεγοντας οτι θα ενωθουν ισχυροι επιχειρηματιες στην διοικηση οποτε τωρα δικαιολογημενα θα αντιδρασει ο κοσμος αν πουληθει ο παπ.
rankin
QUOTE(Vas @ Aug 26 2009, 11:29 ) *
Myth is busted!!! καλό! 69.gif

Να σε ρωτήσω. Για να μπει ο Βεργινης στην ομάδα ποιος θα μείνει έξω; Ο Διαμαντίδης; Ο Σπανούλης; Ο νίκολας; Ο σάρας;

Στο 3 πόσους παίκτες έχει ο Πάο; Μόνο τον Περπέρογλου! δεν είναι πιο εύκολο για τον Παπ να παίξει;

Σωστό είναι αυτό που λες, αλλά αν ο Ομπράντοβιτς κρίνει έναν παίχτη ανέτιμο, τότε θα προτιμήσει τα κοντά σχήματα που τόσο του αρέσουν, παρά να "ρισκάρει" με έναν ταλαντούχο μεν, άγουρο δε παίχτη.

Επίσης, μην ξεχνάς ότι και ο Τέπιτς για τριάρι σε κοντά σχήματα προορίζεται.. Είναι κάτι που ο Ομπράντοβιτς λατρεύει να κάνει. Κοντά σχήματα, άριστη κυκλοφορία της μπάλας, πίεση των περιφερειακών στην μπάλα.

Δύσκολα θα έχει ο Παπανικολάου παραπάνω ευκαιρίες στον Παναθηναϊκό από ότι στον Ολυμπιακό.
Αγωνιστικά, ίσως η αντικειμενικά καλύτερη επιλογή του, να ήταν ένα καλό κολέγιο.
Ψυχολογικά, μάλλον είναι ο Άρης, όπου δεν θα αναγκαστεί να αλλάξει πόλη στα 19 του (ούτε χώρα) και θα έχει και αυξημένο χρόνο συμμετοχής.
Στην πραγματικότητα, κανείς δεν ξέρει ποιο είναι το καλύτερο δυνατό. Μπορεί για παράδειγμα σε Ολυμπιακό ή Παναθηναικό ας πούμε, να του δοθεί ξαφνικά ευκαιρία να παίξει σε επίπεδο ευρωλίγκα, να την αρπάξει απο τα μαλλιά και να αρχίσει να κολυμπάει στα βαθιά απο πολύ νωρίς (και αδιαμφισβήτητα, το κολύμπι στα βαθιά είναι αυτό που κάνει την διαφορά)
Αρα, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ποιο είναι το καλύτερο για τον παίχτη. Ο χρόνος θα δείξει.
EXPLOITED ARIS
http://www.sportnet.gr/report.php?id=196296



Τωρα θελει κ ο Παπ να παιξει στον Ολυμπιακο...
Κ το ποσο επεσε στα 550.000€...

Εχουν μεγαλη πλακα οι δημοσιογραφοι...

Το εγραψα;Ισχυει! rolleyes.gif
smiley.gif
Vas
QUOTE(rankin @ Aug 26 2009, 12:07 ) *
Σωστό είναι αυτό που λες, αλλά αν ο Ομπράντοβιτς κρίνει έναν παίχτη ανέτιμο, τότε θα προτιμήσει τα κοντά σχήματα που τόσο του αρέσουν, παρά να "ρισκάρει" με έναν ταλαντούχο μεν, άγουρο δε παίχτη.

Επίσης, μην ξεχνάς ότι και ο Τέπιτς για τριάρι σε κοντά σχήματα προορίζεται.. Είναι κάτι που ο Ομπράντοβιτς λατρεύει να κάνει. Κοντά σχήματα, άριστη κυκλοφορία της μπάλας, πίεση των περιφερειακών στην μπάλα.

Δύσκολα θα έχει ο Παπανικολάου παραπάνω ευκαιρίες στον Παναθηναϊκό από ότι στον Ολυμπιακό.
Αγωνιστικά, ίσως η αντικειμενικά καλύτερη επιλογή του, να ήταν ένα καλό κολέγιο.
Ψυχολογικά, μάλλον είναι ο Άρης, όπου δεν θα αναγκαστεί να αλλάξει πόλη στα 19 του (ούτε χώρα) και θα έχει και αυξημένο χρόνο συμμετοχής.
Στην πραγματικότητα, κανείς δεν ξέρει ποιο είναι το καλύτερο δυνατό. Μπορεί για παράδειγμα σε Ολυμπιακό ή Παναθηναικό ας πούμε, να του δοθεί ξαφνικά ευκαιρία να παίξει σε επίπεδο ευρωλίγκα, να την αρπάξει απο τα μαλλιά και να αρχίσει να κολυμπάει στα βαθιά απο πολύ νωρίς (και αδιαμφισβήτητα, το κολύμπι στα βαθιά είναι αυτό που κάνει την διαφορά)
Αρα, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ποιο είναι το καλύτερο για τον παίχτη. Ο χρόνος θα δείξει.



Πιστεύω Το καλύτερο για τον παίκτη είναι να μείνει στο Άρη. Να πάρει λεπτά συμμετοχής να ψηθεί κλπ

Ως αντίπαλος του Αρη, θα ήθελα επίσης να μείνει ο Παπ στον Αρη, γιατί δεν πιστεύω ότι μπορεί να ανταποκριθεί από τώρα σε ευρωπαϊκούς αγώνες ανδρών (ίσως και να κάνω λάθος). Ποιο πολύ «φοβάμαι» να γυρίσει ας πούμε ο Τσαλδάρης…

Πάντως το site του Κογκαλίδη αρκετά συχνά βγαίνει αληθινό.




hagi
Νομίζω έχει καταντήσει πολύ κουραστική η όλη αυτή ιστορία...Και γω ελπίζω να μην πωληθεί ο Παπ αλλά δεν είμαι και πολύ σιγουρος ότι θα τον κρατήσουν..Αυτό που φοβάμαι και γω είναι ότι εκεί που η ομάδα έκανε καλές μετγραφές και φαίνεται να έχει αυξηθεί το ενδιαφέρον του κόσμου,αν πωληθεί ο μικρός βλέπω να γίνεται χαμός και να γκρεμίζονται όλα.
Και φυσικά θα έχουμε και μια μεγάλη απώλεια.

Το θέμα είναι ότι πρέπει να λήξει αυτή η ιστορία ελπίζω θετικά για μας,αλλά αν μείνει τελικά θα πρέπει να πάρει χρόνο στην ομάδα γιατί τότε τζάμπα ο ντόρος.
Επίσης μακάρι να υπογράψει και πάλι ο Τσαλδάρης όπως έγραφε εκείνο το άρθρο γιατί πιστεύω κρατώντας τον Παπ και υπογράφοντας τον Τσαλδάρη θα είμαστε πλήρης και θα ανέβει κι’αλλο η ψυχολογία του κόσμου και ίσως αγοράσουν και περισσότερα διαρκείας.

Ρε μπας και η καμπάνια για τα διαρκείας είναι η πώληση του Παπ ώστε όταν θα μείνει στον Άρη πουν ότι τον κράτησαν για να πουλήσουν περισσότερα;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif
vamos33
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 26 2009, 12:35 ) *
http://www.sportnet.gr/report.php?id=196296



Τωρα θελει κ ο Παπ να παιξει στον Ολυμπιακο...
Κ το ποσο επεσε στα 550.000€...

Εχουν μεγαλη πλακα οι δημοσιογραφοι...

Το εγραψα;Ισχυει! rolleyes.gif
smiley.gif

Πολύ ωραιο..το ανωνυμο άρθρο..

Ο Δαμιανίδης δεν θα βρεθει στην Αθήνα για το θέμα Παπ..για άλλο λόγο θα πάει..αλλά είναι τόσο..... ορισμένοι δημοσιογραφοι που αν πχ ο αγγελόπουλος πάει στο Κλίβελαντ θα γράψουν ότι παει να πάρει τον Λεμπρον..τόσο τους κόβει

Λες και δεν έχει ανακαλυφτει το τηλ και πρέπει να βρεθούν απο κοντά για να μιλήσουν
Timemaster
πιστεύω πως δεν έχει τεθεί σοβαρό ζήτημα για τον Παπ!!!

ο Ολυμπιακός έδωσε 550.000 ο Άρης ζητάει πάνω από 1.000.000
και τέλος.

αν ο Ολυμπιακός τον ήθελε τόσο πολύ
θα έβαζε αμέσως το θέμα στην τσέπη και στο μπαμ μπαμ θα είχε φύγει...
και σαν δωράκι θα ήμασταν εμείς η ομάδα που θα έστελνε δανικούς παίχτες.

Δε θα γινόταν όλο αυτό το σίριαλ!!!
έτσι γίνονται οι μεταγραφές και κυρίως του Ολυμπιακού....
δείτε στο φόρουμ του Ολυμπιακού ποιοι παίχτες ακούγονταν και ποιους πήραν (όχι ότι δεν είναι καλοί παίχτες)
rolleyes.gif

Vas
QUOTE(Timemaster @ Aug 26 2009, 12:59 ) *
αν ο Ολυμπιακός τον ήθελε τόσο πολύ
θα έβαζε αμέσως το θέμα στην τσέπη και στο μπαμ μπαμ θα είχε φύγει...
και σαν δωράκι θα ήμασταν εμείς η ομάδα που θα έστελνε δανικούς παίχτες.


Κύριε Timemaster δεν μου αρέσουν αυτά τα φιλανδέζικα υπονοούμενα… tongue.gif
Timemaster
QUOTE(Vas @ Aug 26 2009, 13:13 ) *
Κύριε Timemaster δεν μου αρέσουν αυτά τα φιλανδέζικα υπονοούμενα… tongue.gif



offtopic.gif
δεν είναι υπονοούμενα φίλε μου
η αλήθεια είναι....
αν ο Άρης έλεγε σας δίνουμε τον Παπανικολάου αλλά θέλουμε να τον κρατήσουμε δανικό για ένα χρόνο ώστε να παίζει
και να μας δώσετε σε εμάς τους παίχτες που τώρα δίνεις στο Μαρούσι δε θα το έκανε;

και έτσι έχεις τριπλό κέρδος
α. Παίρνεις ένα καλό ποσό στο ταμείο
β. Παίρνεις παίχτες ποιο έτοιμους και μεγαλύτερης αγωνιστικά αξίας
γ. Αποδυναμώνεις τις υπόλοιπες ομάδες που διεκδικούν την τρίτη θέση (βλέπε ΜΑΡΟΥΣΙ)


βέβαια και τα αρνητικά δεν είναι λίγα!!!!

Υ.Γ. Συνέχεια άμα θέλεις στο τόπικ της σύγκρισης
rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
Πως τα καταφερνουμε ομως καθε μα καθε καλοκαιρι να δενομαστε συναισθηματικα με καποιον παιχτη...
Κ στη συγκεκριμενη περιπτωση ουτε που εχει φιλησει τη φανελα! tongue.gif

Εχουμε καταφερει ομως κ το αλλο.Σε περιοδο που υποτιθεται πως εχουν ολοκληρωσει τις μεταγραφες τους οι περισσοτερες ομαδες κραταμε σε εγρηγορση τους δημοσιογραφους...Οτι ειναι να γινει θα γινει μεχρι το τελος του Ακροπολις.Γιατι μετα δε θα "φαινεται" κ πολυ ο Παπ μεχρι την εναρξη του Ευρωμπασκετ.
Οταν κατι το βλεπεις κ στην TV αλλα κ στο γηπεδο εν τω προκειμενω,το λιγουρευεσαι νομιζω...
Επισης,ο Δαμιανιδης θα κατεβει για να γινει η αλλη μια προσπαθεια για Τσαλδαρη κ να γινει προταση ανανεωμενου συμβολαιου σε Παπ.
The Admiral
Δεν ειναι κατι καινουριο ή κακο να διαπραγματευονται 2 ομαδες για τη μεταγραφη ενος παικτη.Αλλα αυτο που μου δημιουργει υποψιες για την εγκυροτητα ή μαλλον ακυροτητα της ειδησης ειναι πρωτον τα σαιτ στα οποια γραφονται αυτα και τα οποια ειναι πολυ αναξιοπιστα(οπως το basketblog) και δευτερον η βαση την οποια θετουν οτι πανω σε αυτη γινονται οι συζητησεις.

Συγκεκριμενα οτι ο Αρης καιγεται να πουλησει τον παικτη για να απαλλαγει απο χρεη υψους ενος εκατομμυριου απο την περασμενη χρονια.Απο οσο γνωριζω στον ισολογισμο του 2008 η ΚΑΕ παρουσιασε κερδη της ταξης των 300.000 ευρω και,τελος παντων,δεν προκυπτει απο πουθενα αυτη η ασχημη οικονομικη κατασταση της ομαδας,οπως την παρουσιαζουν.

Θα το παω εδω ακομη παραπερα,γιατι νομιζουν στην Αθηνα οτι οι βορειες ομαδες ειναι χρεωκοπημενες με οπαδους που ειναι διατεθειμμενοι να κλεισουν τους δρομους για να μη γινει μια μεταγραφη,οπως ειρωνευονται στο τοπικ του ΟΣΦΠ.Αγνοουν ομως οτι οι πιο χρεωκοπημενες ομαδες ειναι αυτες της Αθηνας,με πρωτο τον ΟΣΦΠ,που για το 2008 παρουσιαζει υποχρεωσεις προς τριτους γυρω στα 70 εκατομμυρια ευρω,με τις ζημιες να φτανουν τα 11 εκατομμυρια μονο για αυτη τη χρονια!Βεβαια δε χρειαζεται οι φιλοι του ΟΣΦΠ να βγουν στους δρομους για να αποφυγουν τη διαλυση του σωματειου,οπως προβλεπει ο νομος,γιατι και στην περιπτωση που θα επενεβαινε ενας τιμιος εισαγγελεας,θα κανανε ουρά να πουλησουν εκδουλευση οι βουλευτες του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ στον "πειραιωτικο λαο" για να μετακυλησουν τα χρεη στους Ελληνες φορολογουμενους.

Η διαφορα μεταξυ αθηναικων ομαδων και βορειων ειναι απλα οτι οι αθηναικες χρωστανε πολυ περισσοτερα απο τις βορειες και κανουνε μεταγραφες με αερα κοπανιστο.Αυτα,για να μη νομιζουν ορισμενοι οτι οι οπαδοι του Αρη ειναι κολλημενοι βλαχοι που δεν ξερουν τι τους γινεται.Παρομοιες ατασθαλιες γινονται και σε μικροτερου μεγεθους αθηναικες ομαδες,στις οποιες ομως τα μακροπροθεσμα αποτελεσματα δε θα ειναι τοσο ευνοικα οσο για τους "μεγαλους".Ο Βωβος μπηκε στο Μαρουσι με αποκλειστικο σκοπο να αναλαβει την κατασκευη του γηπεδου και του Mall του ΠΑΟ.Παναθηναικος ειναι ο ανθρωπος.Μολις ειδε οτι τα πραγματα στραβωνουν,επαιξε το χαρτι του Αμαρουσιου(τον λογο για τον οποιο το ανελαβε) οτι ταχα το εγκαταλειπει.Οταν καταλαβε οτι κανεις δε δινει μια δυαρα για το Μαρουσι,αποφασισε να την κανει διακριτικα,αλλα για κακη του τυχη τον φρεναρε η αναπαντεχη εξοδος στην Ευρωλιγκα.Κατι που κατα τη γνωμη μου μονο προσωρινα τον φρεναρε,γιατι η αποφαση να φυγει ειναι ειλημμενη και το Μαρουσι μοιραια θα φθινει απο δω και μπρος μεχρι να εξαφανιστει απο τον μπασκετικο χαρτη.
colonel gomelsky
Για το θέμα Παπανικολάου μόλις βγήκε μια καλή κατά τη γνώμη μου ανάλυση από τον Χρυσάνθη: http://www.sport24.gr/html/ent/898/ent.311898.asp

mono maroussi
QUOTE(giannisaris @ Aug 25 2009, 17:39 ) *
Αυτά τα απλουστευτικά του στυλ "απαρνήθηκε τα πλουτη" δεν τα αντέχω!!Όλοι ξέρουμε φίλε πως είναι επαγγελματικό το άθλημα...είναι σαν να μας λες πως σήμερα είναι Τρίτη!!!!!!!!Το γνωρίζουμε!!!!!!Εδώ μιλάμε για τις ειδικές συνθήκες αυτής της μετακίνησης που φένεται να μην έχει καμία λογική απο όλες τις απόψεις!!!!
1. Απο τη πλευρά του Άρη και το νοικοκύρεμα των τελευταίων ετών δεν προκύπτει οτι υπάρχει τεράστια ανάγκη για χρήμα άμεσα!!!
2. Απο την πλευρά του παίχτη....σίγουρα στον Άρη θα έχει καλύτερες ευκαιρίες να κάνει το μεγάλο μπάμ και να διαπραγματευτεί στο μέλλον με καλύτερς προυποθέσεις τη μεταγρφή του!!!
3. Απο τη πλευρα ΟΣΦΠ-ΠΑΟ σίγουρα δεν καίγονται για τον παίχτη αφού δύσκολα θα παίξει άμεσα!!!Για το μόνο λόγο που θέλουν τη μεταγραφή είναι για να προλάβουν τυχόν εκτόξευση της τιμής του!!!!Τώρα αν αυτός ο λόγος μόνο αρκέι για να φύγει τι να πω....

Δεν συγκρίνομαι με το μαρούσι.....η διαδικασία σύγκρισης του Άρη με το μαρούσι είναι μπασκετικό ανέκδοτο!!!Ποτέ δεν θα το έκανα αυτό!!!!

Ελεος πια με το Μαρουσι τοσο πολυ σας ποναει αυτη η ομαδα?Εμεις λετε οτι ασχολουμαστε συνεχεια με τον αρη αλλα μαλλον εσεις ασχολειστε συνεχεια με το Μαρουσι..Οσο για τις μεταγραφες του αρη θα τις δουμε στο γηπεδο..και αμα σας αποκλεισουμε παλι να δουμε τι θα λετε
Timemaster
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 26 2009, 15:40 ) *
Για το θέμα Παπανικολάου μόλις βγήκε μια καλή κατά τη γνώμη μου ανάλυση από τον Χρυσάνθη: http://www.sport24.gr/html/ent/898/ent.311898.asp



όντος πολύ καλή ανάλυση της περίπτωσης και με βρίσκει σύμφωνο!!!
απλά δύσκολο να δώσει φέτος κάποια ομάδα αυτά τα λεφτά
και ο Άρης δεν έχει φέτος τόσο μεγάλο πρόβλημα ρευστού ώστε να τον δώσει όσο όσο!!!

ενώ σίγουρα ο Πελεκάνος δεν είναι παίχτης που αξίζει να τον πάρεις για ένα χρόνο αντί για 600.000ε


QUOTE(mono maroussi @ Aug 26 2009, 15:49 ) *
Απο κατι τετοια σχολιακια φαινεται ποσο σας ποναει που σας πεταμε εξω οπου σας βρισκουμε..



έχεις καταντήσει κουραστικός με το να γράφεις τέτοια σχόλια σε τόπικ του Άρη και μάλιστα άσχετα με το θέμα συζήτησης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.