Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
NIKOLAS3
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 8 2009, 11:23 ) *
Πηγή: www.metrosport.gr

Σίγουρα ικανός κι έμπειρος ο Ira Newble, αλλά με προβληματίζει η ηλικία του. Πόσο μπορεί να βοηθήσει σε αυτή την ηλικία, αλλά ακόμα κι αν τα καταφέρει, με τι προοπτική θα γίνει αυτό; Για μια χρονιά; Ας περιμένουμε να ακούσουμε κι άλλα ονόματα...

ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΥΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΑΚΟΜΑ.ΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΤΑΠΟΥΤΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ?ΑΜΑ ΠΑΡΘΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΦΑΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΣΗ.ΟΠΟΤΕ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΣ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΝ,ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΠΟΥΤΟ,ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΕΙ.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(NIKOLAS3 @ Aug 8 2009, 11:58 ) *
ΑΜΑ ΠΑΡΘΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΦΑΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΡΘΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΣΗ.ΟΠΟΤΕ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ


Διαφωνω.Κ εγω οπως κ οι περισσοτεροι Αρειανοι νομιζω εχουν καψουρα με τον Παπ.Αλλα δε νομιζω να τον πειραξει λιγος ανταγωνισμος...Πρεπει να το αξιζει για να παιξει ο Παπ κ δεν πρεπει να παρουν τα μυαλα του αερα.Αλλο το νεων κ αλλο των αντρων.
Πρεπει να δικαιολογησει τον ντορο που εχει γινει γυρω απο το ονομα του.

Οσο για το Νιουμπλ αν μαζι με Ταπουτο κ Παπ μοιραζονται ολο το σαρανταλεπτο-ητοι 20 λεπτα ο νιουμπλ τοτε ειμαι υπερ.Ο ανθρωπος βγαζει ματια αρκει να μην καει!Σε αυτο θα βοηθησει κ το rotation που θα βγαλει φετος ο Ματσον.

Απλως οπως προαναφερθηκε ειναι λυση μιας χρονιας.Του χρονου δε νομιζω να υπαρχει.Ελπιζω αν αποκτηθει να μην υπαρχει!
NIKOLAS3
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 12:10 ) *
Διαφωνω.Κ εγω οπως κ οι περισσοτεροι Αρειανοι νομιζω εχουν καψουρα με τον Παπ.Αλλα δε νομιζω να τον πειραξει λιγος ανταγωνισμος...Πρεπει να το αξιζει για να παιξει ο Παπ κ δεν πρεπει να παρουν τα μυαλα του αερα.Αλλο το νεων κ αλλο των αντρων.
Πρεπει να δικαιολογησει τον ντορο που εχει γινει γυρω απο το ονομα του.

Οσο για το Νιουμπλ αν μαζι με Ταπουτο κ Παπ μοιραζονται ολο το σαρανταλεπτο-ητοι 20 λεπτα ο νιουμπλ τοτε ειμαι υπερ.Ο ανθρωπος βγαζει ματια αρκει να μην καει!Σε αυτο θα βοηθησει κ το rotation που θα βγαλει φετος ο Ματσον.

Απλως οπως προαναφερθηκε ειναι λυση μιας χρονιας.Του χρονου δε νομιζω να υπαρχει.Ελπιζω αν αποκτηθει να μην υπαρχει!

ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΝΙΟΥΜΠΛ.

QUOTE(NIKOLAS3 @ Aug 8 2009, 12:21 ) *
ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΝΙΟΥΜΠΛ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΕΣΣΑΡΙ ΠΑΡΑ ΤΡΙΑΡΙ.ΟΠΟΤΕ ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ 5.ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΔΥΑΡΟΤΡΙΑΡΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ Η ΟΧΙ?
Tatubasketfan
όντως...ανακοινώθηκε ο Νιουμπλ http://www.arisbc.gr/index.php?SCREEN=page...52&LangID=1
EXPLOITED ARIS
QUOTE(NIKOLAS3 @ Aug 8 2009, 12:29 ) *
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΕΣΣΑΡΙ ΠΑΡΑ ΤΡΙΑΡΙ.ΟΠΟΤΕ ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ 5.ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΔΥΑΡΟΤΡΙΑΡΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ Η ΟΧΙ?


Ελα ντε...

Βεβαια υπαρχει κ η αλλη περιπτωση.Αντι να ανεβει στο 5 ο Ντικουδης να κατεβαινει στο 3 ο Μπαρλος!Ουτως η αλλως το'χει το σουτακι.Η ο Νιουμπλ ο οποιος με το σωματοτυπο του μου θυμιζε πολυ τον Τερι που ειχαμε προπερσι.

http://www.thedailyweird.com/sports/ira-ne...vy-in-the-face/

Κοιταχτε λιγο αυτο!!!

Τι φυντανι φεραμε ρε παιδια;
scales84
Πολυ γνωστο ονομα αν μη τι αλλο με πολυετη καριερα στο ΝΒΑ.Αλλα με προβληματιζει πολυ η ηλικια του...34?Φοβαμαι μην δουμε επαναληψη του τρισι μαρει που πηγε στον παοκ....

Απο κει και περα νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο οτι πλεον δεν υπαρχει θεμα μασσευ....Να δουμελοιπον ποιες θα ναι οι επομενες κινησεις
xavier
καλος αμυντικος και καλος ριμπαουντερ...undersized για το NBA, οτι πρεπει για pf για την ευρώπη...

http://www.andrewvye.com/inewble.html

O Ντικούδης στην εθνικη, μια ζωη 5αρι επαιζε...

Γενικα φτιάχνεται μια ομάδα που μπορει να παιξει σκυλισια αμυνα, γεματη στη ρακετα και στην περιφέρεια...Σκορ μπορουμε να πάρουμε σχεδον απο ολους τους παιχτες του ροστερ..κυριως απο τους 8-9 που θα παιζουν αρκετά...Ένας καλος σουτέρ και η ομαδα ειναι σουπερ...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 13:45 ) *
Πολυ γνωστο ονομα αν μη τι αλλο με πολυετη καριερα στο ΝΒΑ.Αλλα με προβληματιζει πολυ η ηλικια του...34?Φοβαμαι μην δουμε επαναληψη του τρισι μαρει που πηγε στον παοκ....

Απο κει και περα νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο οτι πλεον δεν υπαρχει θεμα μασσευ....Να δουμελοιπον ποιες θα ναι οι επομενες κινησεις


Ο Μαρεϊ ειχε παει στον ΠΑΟΚ διωγμενος απο τον ΠΑΟ οπου δεν εκανε κ ασχημη χρονια-μαλλον μετρια για τα δικα του δεδομενα-αλλα κ μετα απο τραυματισμο.

Οσο για τον Τζερι...κ εγω το βλεπω χλωμο πλεον.Κριμα.

Παντως δεν ειναι καθολου ασχημη κινηση αρκει να ειναι καλο το rotation κ να μην καει!Αυτοι οι παιχτες ειναι για εικοσι λεπτα να καθαριζουν το παιχνιδι κ να χαλαρωνουν.Αρκει βεβαια να πλαισιωνονται απο ικανες αλλαγες!
Το ατου του Νιουμπλ ειναι η αμυνα του.
Timemaster
αν δεν παίρναμε τον Ντικούδη....
και δεν κρατούσαμε τον Μπέτς θα έλεγα πως είναι μια πολύ καλή μεταγραφή...
όμως με Ντικούδη και Μπετς στα 32 Μπάρλο στα 30 και αυτόν η ομάδα δεν έχει μέλλον στους ψιλούς μιας και οι 4 από τους 5 είναι μεγάλοι στην ηλικία και έχω περιέργεια να δω πως θα πάει!!!

πάντως ο Ιρα είναι τρομερός παίχτης για τον Άρη που μπορεί να κάνει φέτος την διαφορά!!!

έτσι ο Μπετς είναι ο βασικός ψηλός όπου αν θέλουμε έλεγχο στα ριμπάουντ θα παίζει μαζί με τον Νιουμπλ αλλιός με τον Μπάρλο όπως πέρσι ενώ θα μπορούμε να παίζουμε και με ένα πολύ όμορφο σχήμα με Ντικούδη, Νιουμπλ και Μπάρλο... και με Σκορδίλη να του κοιτάει από τον πάγκο όπως και φέτος!!!

ελπίζω να πάρουμε άλλον έναν τώρα που να παίζει στη θέση τρία και να βοηθάει στην δύο με καλό σουτ!!!!
και ελπίζω να μην πάρουμε τον Ταπούτο (δύο παίχτες στην θέση τρία σύν τον Μπάρλο να μπορεί να κατεβαίνει στο 3 είμαστε καλά)
rolleyes.gif
scales84
ρε παιδια η χασαρον δεν ηταν αυτοι οι περιεργοι που μας απεκλεισαν?τον θυμαστε να παιζει εκει περσυ?η κανω λαθος εγω?
EXPLOITED ARIS
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 13:51 ) *
ρε παιδια η χασαρον δεν ηταν αυτοι οι περιεργοι που μας απεκλεισαν?τον θυμαστε να παιζει εκει περσυ?η κανω λαθος εγω?


Τον πηρε αφου μας απεκλεισαν...
Αλλα ειμαστε κ εμεις ζωα λεμε... ugly1.gif
Μας απεκλεισε η Χασαροοοοοοοοοοοοον torture.gif torture.gif torture.gif
NIKOLAS3
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 13:56 ) *
Τον πηρε αφου μας απεκλεισαν...
Αλλα ειμαστε κ εμεις ζωα λεμε... ugly1.gif
Μας απεκλεισε η Χασαροοοοοοοοοοοοον torture.gif torture.gif torture.gif

ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΣΤΗΡΙΧΤΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΡΙΑΡΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑ ΑΜΥΝΤΙΚΟ.
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ?
Vas
Μπορεί κάποιος να γράψει τους παίκτες που έχει οριστικά αποκτήσει ο Αρης και με τις θέσεις που παίζουν? Θέλω να κάνω κάποιες συγκίσεις... rolleyes.gif
scales84
στινσον στον ασσο
χατζηβρεττα στο δυο
νιουμπλ στο 3-4
παπανικολαου στο 3(χεχε)
ντικουδη στο 4-5
EXPLOITED ARIS
Η αληθεια ειναι πως τωρα χρειαζομαστε ενα 2-3αρι σαν τον Σκεϊλς...
Ηταν καταστροφεας αλλα αυτο το κ...χερο ηταν σπανιο.
berry
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 14:31 ) *
Η αληθεια ειναι πως τωρα χρειαζομαστε ενα 2-3αρι σαν τον Σκεϊλς...
Ηταν καταστροφεας αλλα αυτο το κ...χερο ηταν σπανιο.


ο chris warren που επαιζε τσιμπονα και αβελινο θα ηταν πολυ καλη φαση αλλα δεν ξερω αν εχει κλεισει αλλου

http://www.euroleague.net/competition/play...layer?pcode=LCC
Vas
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 14:24 ) *
στινσον στον ασσο
χατζηβρεττα στο δυο
νιουμπλ στο 3-4
παπανικολαου στο 3(χεχε)
ντικουδη στο 4-5



o κλαρκ στο παγκο δηλαδη?
giannis77
εγω νομιζω οτι ο αρης στηριζει το μπατζετ του στην πωληση του παπανικολαου και του χρυσικοπουλου σαν πακετο και χωρισ να τουσ χασει απαραιτητα απο την ομαδα καθως θα μεινουν οσ δανεικοι.αν εχω δικιο θα φανει στην πορεια ελπιζω να καταληξουν στην ομαδα μου
giannisaris
Τώρα με Newble ξεχνάμε το Massey??
Κριμα κατα τη γνώμη μου απο την απόκτηση του Massey εξαρτάται αν θα ανέβουμε ένα επίπεδο σε σχέση με πέρσυ!!
Εγώ πάντως δεν βλεπω να πέφτει χρήμα και φέτος.Πάλι σύστημα ματσόν βλέπω με ηρωισμούς στην άμυνα και προσευχές στην επίθεση να μπει κανα τρίποντο του clark με τη λήξη των 24!!!
celtic_pride
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 15:02 ) *
εγω νομιζω οτι ο αρης στηριζει το μπατζετ του στην πωληση του παπανικολαου και του χρυσικοπουλου σαν πακετο και χωρισ να τουσ χασει απαραιτητα απο την ομαδα καθως θα μεινουν οσ δανεικοι.αν εχω δικιο θα φανει στην πορεια ελπιζω να καταληξουν στην ομαδα μου


there is no freaking chance about it... smiley.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 15:02 ) *
o κλαρκ στο παγκο δηλαδη?


Ενδεχεται...αναλογα με το συστημα.

Εξαλλου,γιατι φαγωθηκαν ολοι ξαφνικα να μπουμε ταμειο αποριας;Κ πως μονο με την πωληση των μικρων θα βγει η χρονια;
Ειδικα με την αποκτηση του Νιουμπλ νομιζω πως ο Παπ ειναι το μονο καθαρο τριαρι που θα εχουμε οποτε θα μεινει!(θα εμενε ουτως η αλλως)

Μονο στις εφημεριδες των ομαδων που ενδιαφερονται για τον Παπ(Πρωταθλητης,Derby κλπ)βλεπω αρθρα που αναφερουν τη μεταγραφη του Παπ.
celtic_pride
QUOTE(giannisaris @ Aug 8 2009, 15:06 ) *
Τώρα με Newble ξεχνάμε το Massey??
Κριμα κατα τη γνώμη μου απο την απόκτηση του Massey εξαρτάται αν θα ανέβουμε ένα επίπεδο σε σχέση με πέρσυ!!
Εγώ πάντως δεν βλεπω να πέφτει χρήμα και φέτος


Δηλαδή ο Χατζ και ο Ντικ πως ήρθαν? με στραγάλια? smiley.gif Μην ξεχνάτε ότι φέτος θα έχουμε και την "Ανα-γένεσις"

Ο Τζέρυ θα ήταν καλή κίνηση, αλλά δεν νομίζω να είμαστε ακόμη σε θέση να δίνουμε 1εκ. για παίκτη.

Προς το παρόν.... wink.gif
EIMAI ARIANOS
καλησπέρα

καλή μεταγραφή αυτή του ira newble ( βεβαια όσα βιντεάκια είδα με αυτόν πιο πολύ τον είδα να είναι ντυμένος με πολιτικά και να μιλάει παρα να παίζει μπάσκετ πάντως φαίνεται δυναμικό 4 ... ελπίζω και εγώ να μην έχει χαθεί με την ηλικία ο δυναμισμός του )

Τώρα επιμένω ότι θέλουμε αναγκαστικά ένα άσσο ακόμα και αναγκαστικά να είναι ψηλός. Γιατί επιμένω. Έχω την εντύπωση ότι ότι του χρόνου πάλι θα έχουμε "ανεμοστροβιλικες" eπιθέσεις οποτε τουλάχιστον ας έχουμε κάποιον που να κατεβάζει σωστά την μπάλα. Αυτός ο Stinson σα να το αγαπάει το λάθος μου φαίνεται ( έτσι τον θυμάμαι ).Επίσης πρέπει να είναι ψηλός ο άσσος γιατί με κλάρκ στο 2 που είναι 1.82 αν και ο άσσος είναι "κοντός" τότε αυτομάτως έχουμε προβλήματα στα περιφερειακά μαρκαρίσματα...

Αν θέλουμε σουτέρ δε ξέρω έχω την εντύπωση ότι κλάρκ και Χατζηβρέττας θα πάρουν πολλές επιθέσεις οποτε άλλος ένας σουτέρ του στιλ scales που στις 5 επίθεσης παίρνει τις 3 δε νομίζω να χωράει ...

Γενικά στο 3 νομίζω είμαστε καλά. Ο Χατζηβρέττας θα πάρει χρόνο εκεί * ιδιαιτερα αν ο κλάρκ πάρει χρόνο στο 2 ) το ίδιο και ο μπάρλος είναι και ο παπ... Τώρα αν έρθει και ο Ταπούτος καλά θα είναι γιατί χρειαζόμαστε και ένα ψιλό 3 ari δυνατό σχετικά να μπαίνει μέσα στο που και που ιδιαιτερα όταν τα αντίπαλα 3 aria είναι ψιλά ( και ένταξη ο Ταπούτος μπορεί όταν του κάθεται να κάνει μεγάλα mats)

Τι χρειαζόμαστε λοιπόν για μένα, έναν Play καθαρό play ... ευρωπαϊκό που να κατεβάζει την μπάλα σωστά να μη μασάει όταν το πιέζουν και ας μη στραβώνει τρίποντο που λέει ο λόγος.... και ένα ακόμα ψιλό γιατί είναι κάπως γερασμένοι οι ψhλoi μας και δε τους bλέπω να τραβάνε στον ίδιο ρυθμό (== εξίσου καλά εννοώ ) για πάνω από 25 λεπτά σε ένα αγώνα. Ψιλό όμως 2.06 και πάνω ( αν δε τον πάρουμε έχουμε σκορδίλη)
giannis77
http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp...2009&cid=13 να τι λεει η πιο εγκυρη εφημεριδα για την θεσσαλονικη
giannisaris
QUOTE(celtic_pride @ Aug 8 2009, 15:30 ) *
Δηλαδή ο Χατζ και ο Ντικ πως ήρθαν? με στραγάλια? smiley.gif Μην ξεχνάτε ότι φέτος θα έχουμε και την "Ανα-γένεσις"

Ο Τζέρυ θα ήταν καλή κίνηση, αλλά δεν νομίζω να είμαστε ακόμη σε θέση να δίνουμε 1εκ. για παίκτη.

Προς το παρόν.... wink.gif

O Χατζ και ο Ντικ ήρθαν με στραγάλια όπως ακριβώς το λες. Ο Ντικούδης είχε καλύτερες προτάσεις απο εξωτερικό και απλά δεν ηθελε να ξενιτευτεί και πήρε τα στραγάλια μας και ο χατζηβρέτας ήθελε να γυρίσει σπίτι του. Εξάλλου τα συμβόλαια τους αυτό δείχνουν. Δηλαδή δεν δώσαμε έμεις πολυ χρήμα αυτοι δέχτηκαν να πάρουν λιγότερα!!!!!!
EIMAI ARIANOS
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 14:31 ) *
http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp...2009&cid=13 να τι λεει η πιο εγκυρη εφημεριδα για την θεσσαλονικη


ακόμα φαγούρα με τον παπανικολαου τι να τον κάνετε ρε αδερφέ τώρα ?? αν εσύ είχες κάτι που σε 3 χρονια μπορείς να το δώσεις για ένα μύριο ίσως και παραπάνω θα το dines τώρα με λιγότερα λεφτά... Και από ότι φαίνεται δε τα έχουμε και τόση ανάγκη τα λεφτά για να κάνουμε βιάστηκες πωλήσεις και επίσης από ότι φαίνεται τον θελουμε και εμείς τον παπανικολαου και κοίτα να δεις m@l@κι@ για σας τον έχουμε και δεν τον δίνουμε ... smiley.gif filika panta plakitsa kanw sto telos kai apo oti kserw de exw akousei ton papanikolaou na leei oti 8elei na fygei opote ola meli gala
EXPLOITED ARIS
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 15:31 ) *
http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp...2009&cid=13 να τι λεει η πιο εγκυρη εφημεριδα για την θεσσαλονικη


Τι;Εχασε ο ΠΑΟΚ στη μπαλα; tongue.gif
Α,το αλλο για τον Παπ!
Σου λεω κ παλι πως το θεωρω απιθανο να τον πουλησουμε,εστω κ τωρα που για καποιους ο χρονος συμμετοχης του,συμφωνα με τις μεταγραφες μας μειωνεται.Σε προηγουμενο ποστ μου ανεφερα πως εδω θα δειξει ο Παπ αν ειναι αντρας.Αλλο νεοι,αλλο αντρες!Κ δηλαδη αν βγαζει ματια στις προπονησεις δε θα παιζει;Ο Ματσον μπορει να ειναι πολλα πραγματα αλλα χαζος δεν ειναι!
Αυτος πρωτος εσπευσε να καρπωθει τη δοξα του Παπ λεγοντας πως αυτος τον εφερε στην ομαδα κ μεσα απο τις προπονησεις του εγινε καλυτερος!

QUOTE(giannisaris @ Aug 8 2009, 15:34 ) *
O Χατζ και ο Ντικ ήρθαν με στραγάλια όπως ακριβώς το λες. Ο Ντικούδης είχε καλύτερες προτάσεις απο εξωτερικό και απλά δεν ηθελε να ξενιτευτεί και πήρε τα στραγάλια μας και ο χατζηβρέτας ήθελε να γυρίσει σπίτι του. Εξάλλου τα συμβόλαια τους αυτό δείχνουν. Δηλαδή δεν δώσαμε έμεις πολυ χρήμα αυτοι δέχτηκαν να πάρουν λιγότερα!!!!!!

Δηλαδη επρεπε να παρουμε 1 μυριο τον καθενα για να πουμε πως θα ειναι πετυχημενεες μεταγραφες;Κ δεν παιρναμε το Σισκαουσκας;
Ο Αρης ανεξαρτητως μπατζετ παντα θα εχει τη βαρια φανελα.Κ για μενα καλα κανει κ το εκμεταλλευεται.Ιδιαιτερα αν αυτο σημαινει φθηνοτερες μεταγραφες αξιολογων παιχτων!
giannisaris
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 15:45 ) *
Δηλαδη επρεπε να παρουμε 1 μυριο τον καθενα για να πουμε πως θα ειναι πετυχημενεες μεταγραφες;Κ δεν παιρναμε το Σισκαουσκας;
Ο Αρης ανεξαρτητως μπατζετ παντα θα εχει τη βαρια φανελα.Κ για μενα καλα κανει κ το εκμεταλλευεται.Ιδιαιτερα αν αυτο σημαινει φθηνοτερες μεταγραφες αξιολογων παιχτων!

Ε αυτο λεω και εγω λόγω βαριάς φανέλας κάνουμε μεταγραφές....χρήμα πολυ δεν υπαρχει...και ο massey αν έρθει θα το κάνει γιατι ειναι αρειανος τρελός και γουστάρει....εκεί βασιζόμαστε μόνο..να τον πληρώσουμε όσα αξίζει δεν μπορούμε!!
Δεν λεώ να δώσουμε τα λεφτά που δίνουν οι αλλοι...αλλα οχι ακομα και ο πανελλήνιος να έχει μεγαλύτερο μπάτζετ απο εμάς!!!
mono maroussi
http://www.youtube.com/watch?v=_BMtN-JCgvk...feature=related εγω παντως αυτο βρηκα για τον νιουμπλ smiley.gif ..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(giannisaris @ Aug 8 2009, 15:57 ) *
Ε αυτο λεω και εγω λόγω βαριάς φανέλας κάνουμε μεταγραφές....χρήμα πολυ δεν υπαρχει...και ο massey αν έρθει θα το κάνει γιατι ειναι αρειανος τρελός και γουστάρει....εκεί βασιζόμαστε μόνο..να τον πληρώσουμε όσα αξίζει δεν μπορούμε!!
Δεν λεώ να δώσουμε τα λεφτά που δίνουν οι αλλοι...αλλα οχι ακομα και ο πανελλήνιος να έχει μεγαλύτερο μπάτζετ απο εμάς!!!

Aς εχει.Ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.
Μεχρι τωρα οι κινησεις που εγιναν ειναι πολυ καλες κ με παιχτες εγνωσμενης αξιας.Αν μπορουσαμε να πληρωσουμε καποιους παιχτες "συμφωνα με την αξια τους" θα ειμασταν ΠΑΟ η ΟΣΦΠ που στην τελικη τους εμεινε αμανατι ενας παγκιτης 600 χιλιαδων €.
Σε ενα αρθρο της metrosport ελεγε πως μετα τον 15αυγουστο θα μπουν οι της Ανα-Γεννεσις με μια πρωτη δοση 500 χιλιαδων €.Το ανεφερε κ ενας φιλος πιο πανω.Φαινεται-μεχρι τωρα τουλαχιστον-πως σχηματιζεται η πιο ολοκληρωμενη ομαδα των τελευταιων ετων,με παιχτες που παιζουν ανετα σε 2 θεσεις κ ολοι τους εγνωσμενης αξιας.
Αυτο που θελω εγω ειναι να εχουμε δυο ισαξιες πενταδες αρκετα υψηλης ποιοτητας κ να μη φοβαμαι να βγει ο Νελσον η ο Κλαρκ γιατι θα μπει ο Αγαδακος κ ο καθε Αγαδακος κ θα μας κανει χαλια...

QUOTE(mono maroussi @ Aug 8 2009, 16:03 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=_BMtN-JCgvk...feature=related εγω παντως αυτο βρηκα για τον νιουμπλ smiley.gif ..


Ζηλευεις λιγο ε; rolleyes.gif tongue.gif

Κοιτα το βιντεακι του Nιουμπλ που ποσταρα παραπανω...
giannis77
ο χρονος θα δειξει αν εχω δικιο η αδικο αλλα να ξερεισ πολλα γινονται και κατω απο το τραπεζι για να μην υπαρχουν αντιδρασεις και μετα μαθαινεις οτι επαιζε δανεικος απο τον ταδε στον ταδε χωρις να εχεις παρει πρεφα
PanBat
Πολλά αμυντικά εργαλεία παίρνει ο Ματσόν και προβλέπω άμυνα από μπετό! Και η άμυνα φέρνει νίκες.Και οι νίκες επιτυχίες!Ο Ματσόν ξέρει που να βασιστεί. Σε μια ομάδα που θα παίζει σκυλίσια άμυνα στο φλεγόμενο Αλεξάνδρειο! Δεν ξέρω αλλά εμένα μ΄αρέσει! smiley.gif Τώρα επίθεση θα βάζουν όλοι είναι και έμπειροι παίκτες ξέρουν τι να κάνουν και ο Clark super scorer. Μη κοιτάτε που πέρσι έπρεπε να τα κάνει όλα μόνος του και πέφταν όλοι πάνω του γιατί δεν φοβόντουσαν τους υπόλοιπους. Φέτος να δείτε τι έχει να γίνει!
EIMAI ARIANOS
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 15:12 ) *
ο χρονος θα δειξει αν εχω δικιο η αδικο αλλα να ξερεισ πολλα γινονται και κατω απο το τραπεζι για να μην υπαρχουν αντιδρασεις και μετα μαθαινεις οτι επαιζε δανεικος απο τον ταδε στον ταδε χωρις να εχεις παρει πρεφα



lol και εγώ γούσταρα x-files πάντως ......... icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif
giannis77
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Aug 8 2009, 16:18 ) *
lol και εγώ γούσταρα x-files πάντως ......... icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif

γελα δεν πειραζει εχει ο καιρος γυρισματα αλλα να ξερεις οτι οι ομαδες στη ελλαδα εχουν αναγκι τα λεφτα του οσφπ και του παο απο την πωληση παιχτων και κανενασ προεδρος δεν θα διστασει να πουλησει τον αγαπημενο τησ εξεδρας ωστε να εξασφαλισει πορους για την ομαδα
EIMAI ARIANOS
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 15:23 ) *
γελα δεν πειραζει εχει ο καιρος γυρισματα αλλα να ξερεις οτι οι ομαδες στη ελλαδα εχουν αναγκι τα λεφτα του οσφπ και του παο απο την πωληση παιχτων και κανενασ προεδρος δεν θα διστασει να πουλησει τον αγαπημενο τησ εξεδρας ωστε να εξασφαλισει πορους για την ομαδα

όπα ναι ίσως ήμουν ειρωνικός δεν είχα τέτοιο σκοπό όπως σου πριν πλακίτσα έκανα ... τώρα ναι το εμπόριο έχει ανάγκη από χρήμα για να λειτουργήσει και εφόσον το μπάσκετ δεν είναι πλέον ερασιτεχνικό χρειάζονται και τα χρηματα

Αυτό που ήθελα να πω όμως πριν και το pa λίγο άκομψα είναι ότι δε νομίζω να παίζει καμια θεωρεία συνωμοσίας από πίσω .... Είναι και δύσκολο μιας και συμμετέχουν και πολλά άτομα στην διοίκηση μιας και ο νυν πρόεδρος που ήταν και μέλος της παλιότερης διοίκησης μονο τέτοια σημάδια δεν έχει δείξει.

Τώρα αυτό που σου pa και πιο πριν είναι γιατί να δώσεις κάτι τώρα ενώ ξέρεις ότι μπορείς να πάρεις πολλά περισσότερα στο μέλλον ( είτε έχοντας το παπανικολαου παίκτη σου είτε πωλώντας τον )...

Πάντως όσο ανάγκη υπάρχουν για χρήματα στο μπάσκετ άλλο τόση ανάγκη υπάρχει και για άλλες καλές ομάδες πλην osfp και παο μη σου πω ότι υπάρχει μεγαλύτερη ανάγκη για αυτό για να υπάρχει και το πρωτάθλημα να μη διαλύσει καθόλου το αγαπημένο μας μπασκετάκι. . Και ο Aρης μπορεί να ξαναγίνει mpla mpla mpla τα χούμε χιλιοπεί .

Anyway sorry αν ήμουν ειρωνικός.

Προς Vas κίνηση μεγάλου παίκτη όπως ξεμαρκαρίστηκε να πάρει μπάλα για κάρφωμα ... αλλα ένταξη στο nba υπάρχουν κάποιοι που πηδάνε ψιλά στην ελλάδα θα το καρφώνει το τόπι ...
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 16:08 ) *
Ζηλευεις λιγο ε; rolleyes.gif tongue.gif

Κοιτα το βιντεακι του Nιουμπλ που ποσταρα παραπανω...



έτσι όπως τον έκοψα στο videaki σου , θα αναστενάξουν τα RNB nights και τα λαδάδικα!! icon_drunk.gif



Πάντως αν ο Νιουμπλ παίξει 4άρι (όπως λέτε) και ο Ντικούδης 5άρι τότε έχω την εντύπωση θα τα βρείτε μπαστούνια μέσα στην ρακέτα.

επιπλέον, ο Κλαρκ - Στινσον πάνε για 1-2 και Χατζη 3άρι. Δεν υπάρχει περίπτωση ο Παπανικολαου να ξεκινάει βασικός. Αν τον βάλει θα είναι σαν να παραδέχετε ο Ματσον ότι πέρσι έκανε την μεγαλύτερη πατάτα της καριέρας του βαζοντας τον μόνο 50 λεπτά!






QUOTE(PanBat @ Aug 8 2009, 16:15 ) *
Πολλά αμυντικά εργαλεία παίρνει ο Ματσόν και προβλέπω άμυνα από μπετό! Και η άμυνα φέρνει νίκες.Και οι νίκες επιτυχίες!Ο Ματσόν ξέρει που να βασιστεί. Σε μια ομάδα που θα παίζει σκυλίσια άμυνα στο φλεγόμενο Αλεξάνδρειο! Δεν ξέρω αλλά εμένα μ΄αρέσει! smiley.gif Τώρα επίθεση θα βάζουν όλοι είναι και έμπειροι παίκτες ξέρουν τι να κάνουν και ο Clark super scorer. Μη κοιτάτε που πέρσι έπρεπε να τα κάνει όλα μόνος του και πέφταν όλοι πάνω του γιατί δεν φοβόντουσαν τους υπόλοιπους. Φέτος να δείτε τι έχει να γίνει!



Το πρόβλημα είναι ότι το Σεπτέμβρη και με τόσα καινούργια άτομα η ομάδα δεν θα είναι έτοιμη να βγάλει τα συστήματα και νε βγαίνουν οι άμυνες.

Οι αυτοματισμοί και τα αμυντικά συστήματα βγαίνουν μετά το 6αμηνο.
giannis77
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Aug 8 2009, 16:37 ) *
όπα ναι ίσως ήμουν ειρωνικός δεν είχα τέτοιο σκοπό όπως σου πριν πλακίτσα έκανα ... τώρα ναι το εμπόριο έχει ανάγκη από χρήμα για να λειτουργήσει και εφόσον το μπάσκετ δεν είναι πλέον ερασιτεχνικό χρειάζονται και τα χρηματα

Αυτό που ήθελα να πω όμως πριν και το pa λίγο άκομψα είναι ότι δε νομίζω να παίζει καμια θεωρεία συνωμοσίας από πίσω .... Είναι και δύσκολο μιας και συμμετέχουν και πολλά άτομα στην διοίκηση μιας και ο νυν πρόεδρος που ήταν και μέλος της παλιότερης διοίκησης μονο τέτοια σημάδια δεν έχει δείξει.

Τώρα αυτό που σου pa και πιο πριν είναι γιατί να δώσεις κάτι τώρα ενώ ξέρεις ότι μπορείς να πάρεις πολλά περισσότερα στο μέλλον ( είτε έχοντας το παπανικολαου παίκτη σου είτε πωλώντας τον )...

Πάντως όσο ανάγκη υπάρχουν για χρήματα στο μπάσκετ άλλο τόση ανάγκη υπάρχει και για άλλες καλές ομάδες πλην osfp και παο μη σου πω ότι υπάρχει μεγαλύτερη ανάγκη για αυτό για να υπάρχει και το πρωτάθλημα να μη διαλύσει καθόλου το αγαπημένο μας μπασκετάκι. . Και ο Aρης μπορεί να ξαναγίνει mpla mpla mpla τα χούμε χιλιοπεί .

Anyway sorry αν ήμουν ειρωνικός.

Προς Vas κίνηση μεγάλου παίκτη όπως ξεμαρκαρίστηκε να πάρει μπάλα για κάρφωμα ... αλλα ένταξη στο nba υπάρχουν κάποιοι που πηδάνε ψιλά στην ελλάδα θα το καρφώνει το τόπι ...

προς θεου μην ζητας συγνωμη δεν ειπα οτι ισχυει αλλα καλο ειναι να μην τα πιστευουμε ολα αψηφει χωρις να τα φιλτραρουμε πρωτα σκεπτομενοι καποιους παραμετρουσ αυτοτιποτα παραπανο πιστευεισ οτι ο αρησ αμα του σκασει ο οσφπ 800000 θα πει οχι? αα και να σου θυμισω οτι οι παιχτεσ κατω των 18 ειναι ελευθεροι αρα ο λινος ειναι ελευθερος
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 16:08 ) *
Aς εχει.Ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.
Μεχρι τωρα οι κινησεις που εγιναν ειναι πολυ καλες κ με παιχτες εγνωσμενης αξιας.Αν μπορουσαμε να πληρωσουμε καποιους παιχτες "συμφωνα με την αξια τους" θα ειμασταν ΠΑΟ η ΟΣΦΠ που στην τελικη τους εμεινε αμανατι ενας παγκιτης 600 χιλιαδων €.
Σε ενα αρθρο της metrosport ελεγε πως μετα τον 15αυγουστο θα μπουν οι της Ανα-Γεννεσις με μια πρωτη δοση 500 χιλιαδων €.Το ανεφερε κ ενας φιλος πιο πανω.Φαινεται-μεχρι τωρα τουλαχιστον-πως σχηματιζεται η πιο ολοκληρωμενη ομαδα των τελευταιων ετων,με παιχτες που παιζουν ανετα σε 2 θεσεις κ ολοι τους εγνωσμενης αξιας.
Αυτο που θελω εγω ειναι να εχουμε δυο ισαξιες πενταδες αρκετα υψηλης ποιοτητας κ να μη φοβαμαι να βγει ο Νελσον η ο Κλαρκ γιατι θα μπει ο Αγαδακος κ ο καθε Αγαδακος κ θα μας κανει χαλια...



Ζηλευεις λιγο ε; rolleyes.gif tongue.gif

Κοιτα το βιντεακι του Nιουμπλ που ποσταρα παραπανω...

εγω βλεπω να ριχνει καρατιες..Δηλαδη οταν παρω το διπλο το Σεπτεμβρη στο αλεξανδρειο θα δεσει καμια κορδελα στο κεφαλι του και θα μας το παιζει καρατεκα? icon_drunk.gif χαχα
EIMAI ARIANOS
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 15:46 ) *
προς θεου μην ζητας συγνωμη δεν ειπα οτι ισχυει αλλα καλο ειναι να μην τα πιστευουμε ολα αψηφει χωρις να τα φιλτραρουμε πρωτα σκεπτομενοι καποιους παραμετρουσ αυτοτιποτα παραπανο πιστευεισ οτι ο αρησ αμα του σκασει ο οσφπ 800000 θα πει οχι? αα και να σου θυμισω οτι οι παιχτεσ κατω των 18 ειναι ελευθεροι αρα ο λινος ειναι ελευθερος



Αυτές τις παραμέτρους σου ανέφερα
1.για σταθερή διοίκηση
2.για καλyτερες περίπτωσης μεταπώλησης
3.για περισσότερα κέρδη από μη πώληση
4.ότι δεν πεθαίνουμε να ξεπουλήσουμε
...
τελοσπάντων.

είναι ελεύθεροι για όλους ... σημαίνει ότι και συ δεν μπορείς να τον πάρεις τώρα στο μέλλον βλέπουμε ....
Vas
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Aug 8 2009, 16:37 ) *
Προς Vas κίνηση μεγάλου παίκτη όπως ξεμαρκαρίστηκε να πάρει μπάλα για κάρφωμα ... αλλα ένταξη στο nba υπάρχουν κάποιοι που πηδάνε ψιλά στην ελλάδα θα το καρφώνει το τόπι ...



μάλλον θα λες για το videaki .... αλλα δεν το ποσταρα εγώ... smiley.gif

Πάντως προσωπικά δεν τον έχω δει (για να μην λέω ψέματα).

Σε μια μικρομεσαία ομάδα του ισραήλ έπαιζε και είχε σχετικά καλά στατιστικά. (ΜΟ. 14 πόντους - 6 ριμπ)

Το τι έκανε στο ΝΒΑ μην τα περνετε τι μετρητοις γιατί είναι εντελώς διαφορετικο στυλ.
giannisaris
Πάντως είναι λίγο ουτοπικό να περιμένουμε απο τον πιτσιρικά να παίξει βασικός!!!!
Το μεγαλο στοίχημα για φέτος είναι να δείξει οτι μπορεί να σταθεί σε επίπεδο αντρών!!
Αν με το καιρό τα καταφέρει θα είναι μεγάλη μεταγραφή...ηρθε η ώρα να βγάλουμε ένα δικό μας παίκτη μετά απο πολλά χρόνια!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Aug 8 2009, 16:49 ) *
εγω βλεπω να ριχνει καρατιες..Δηλαδη οταν παρω το διπλο το Σεπτεμβρη στο αλεξανδρειο θα δεσει καμια κορδελα στο κεφαλι του και θα μας το παιζει καρατεκα? icon_drunk.gif χαχα

Μπορει κ νωριτερα αν του κουνηθει λιγο το αλλο το καλοπαιδο ο Μπατης... rolleyes.gif
Οσο για το διπλο.
Ενταξει,δεν ειναι κ καθε μερα του Αϊ Γιαννιου!
Δε νομιζεις;
Τωρα αν το παρεις ΕΣΥ προσωπικα οπως λες το διπλο... ε τοτε χαλαλι σου cool.gif

QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 16:41 ) *
Πάντως αν ο Νιουμπλ παίξει 4άρι (όπως λέτε) και ο Ντικούδης 5άρι τότε έχω την εντύπωση θα τα βρείτε μπαστούνια μέσα στην ρακέτα.


Αυτο που λες ειναι ενας πιθανος συνδυασμος ψηλων σε ενα ελαφρυ κ πιο ευελικτο σχημα επιθετικα.
Αλλα οχι κ το μοναδικο αφου υπαρχει κ ο Μπετς κ ο Μπαρλος.Κυριως ο Μπετς.
scales84
QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 13:02 ) *
o κλαρκ στο παγκο δηλαδη?

τις μεταγραφες μου ζητησες.οχι την πενταδα...
Vas
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 17:29 ) *
τις μεταγραφες μου ζητησες.οχι την πενταδα...

ναι οντως , το ροστερ ενοουσα ,και πως πιστεύετε θα είναι η αρχική πεντάδα...


@ expolited

συγκρίνοντας τους δικούς μας ψηλούς με τους δικούς σας εμείς έχουμε πιο βαριά σώματα. δηλαδή αν πάτε σε γρήγορο τεμπο θα ειναι καλό για εσάς. Αν πάτε αργά, και με προσοχή κυρίως στην αμυνα (δογμα Ματσον) λογικά το προβάδισμα το έχει η ομάδα με τα βαριά σώματα. Θεωριτικα πάντα.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 17:34 ) *
ναι οντως , το ροστερ ενοουσα ,και πως πιστεύετε θα είναι η αρχική πεντάδα...


@ expolited

συγκρίνοντας τους δικούς μας ψηλούς με τους δικούς σας εμείς έχουμε πιο βαριά σώματα. δηλαδή αν πάτε σε γρήγορο τεμπο θα ειναι καλό για εσάς. Αν πάτε αργά, και με προσοχή κυρίως στην αμυνα (δογμα Ματσον) λογικά το προβάδισμα το έχει η ομάδα με τα βαριά σώματα. Θεωριτικα πάντα.

Λογικα ναι.Θυμησε μου λιγο τους δικους σου ψηλους να σου πω κ εγω τη γνωμη μου γιατι εχω χασει λιγο επαφη! tongue.gif
Θυμαμαι μονο Κενταλ κ Μαυροειδη!
scales84
πωπω 2 ωρες ελειψα κι εγινε χαμος..καταρχην προς τον φιλτατο γαυρο...και που λεει οτι η προταση ειναι 600000 ποιος σου λεει οτι τη δεχτηε ο αρης?ο αρης εθεσε τιμη εκκινησης 1,5 μυριο...και δεν υπαρχει λογος να τον πουλησει κοψοχρονια,αφου η αξια του αν παιξει καλα φετος θα μεγαλωσει και δεν θα μικρυνει...

Δεν ειναι αναγκη να ξεκιναει βασικος ο παπ...αμα παιζει 15-20 λεπτα θα ναι βασικο μελςο της ομαδας..αλλωστε σημασια εχουν αυτοι που τελειωνουν τα ματς και οχι αυτα που τα ξεκινανε..ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΝΟΝΑΣ...

Φιλε μονο μαρουσι,ωραιο βιντεακι..μηπως σκοπευετε να φερετε τον γκρειντζερ?γτ αν οχι ποιος απο τους παικτες σας θα κοψει τοσο ψηλα τον νιουμπλ?λεμε τωρα...

Βας και μονο μαρουσι...μας λετε τα προβληματα της ομαδας μας..εσεις ειστε καλα?ολα οκ?απο την περσινη ομαδα εχετε χασει ηδη 2 απο τους πρωτους σκορερ(χαραλαμπιδη-μαυροκεφαλιδη)και τον ογκολιθο τον γλυνιαδακη..συν τον μαρκοπολο..εσεις δλδ ποσο ετοιμοι θα στε οταν παιξουμε ωστε να σας απασχολει ο αρης?Ημαρτον που λεει κι ο ξεδοντιαρης..

απο κει και περα πιστευω οτι θελουμε εναν ψηλο κι ενα 2αρι...δλδ το ροστερ μας να ναι καπως ετσι

Στινσον-κλαρκ-αργυροπουλος
Χατζηβρεττας-2αρι αμερικανος(και κλαρκ)
Νιουμπλ-Παπανικολαου.(Βαλτε και τον ταπουτο αν ειναι οντως κλεισμενος)
Μπαρλος-Ντικουδης
5αρι αμερικανος-Μπετς.Και στους ψηλους να βοηθαει κι ο νιουμπλ.

Τωρααν μπορουμε ακομα να παρουμε τον τζερυ Δεχομαι να παιξει 5αρι κι ο ντικουδης...χιχι

Παντως τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι απαγορευτικο να σκεφτομαστε τον τζερυ ακομα..Γτ κι ο τερρυ προπερσυ επαιξε αρκετες φορες και 4 οπως λογικα θα γινει και με νιουμπλ.
giannis77
οχι θα τον πουλησει 10 μυρρια με αυτο το πλευρο να κοιμασε φιλτατε αρειανε(δεν θελω να αναφερω τοαντιστοιχο παρατσουκλι του γαυρου)
Timemaster
πλέον ο Μάσευ δε χωράει στο ρόστερ...
έχουμε δύο καθαρά σέντερ (Μπετς,Σκορδίλης)
έχουμε δύο τεσσάρια (Μπάρλο,Νιουμπλ)
και έναν που μπορεί να παίξει και τις δύο θέσεις (Ντικούδης)
οπότε από ψηλούς έχουμε καλυφτεί!!!

στους κοντούς τώρα έχουμε
Στινσον,Αργυρόπουλο στο ένα
Χατζηβρέτα,Κλάρκ στο δύο
και άλλον έναν που θα πάρουμε
στο τρία έχουμε τον Παπανικολάου και πιθανόν θα πάρουμε άλλον έναν ξένο...
σύνολο 12 και με τον Μούρτο εκτός...

smiley.gif

σίγουρα το ποιο πλήρες και καλό ρόστερ των τελευταίων χρόνων τουλάχιστον στα χαρτιά...
αλλά και σούπερ αμυντικογενές χωρίς μέλλον!!!
scales84
πρωτον το γαυρος μου ξεφυγε..και δευτερον επειδη ειμαι πειραιωτης δεν ειναι το ιδιο υποτιμητικο με το δικο μας παρατσουκλι..εσεις το λετε και το υπερηφανευεστε..

απο κει και περα..ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ..Και πολυ περισσοτερο σε μια ομαδα μικροτερη απο μας με περισσοτερα λεφτα....

Αλλωστε το πε και ο ιδιος ο κωστακης...ΠΑΙΖΩ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΟ...ΓΤ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.