Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
zoze
QUOTE(Gravedigger @ Jun 15 2009, 20:09 ) *
Τελείως ανέφικτη ομάδα...Από τις μεταγραφές του Ολυμπιακού ήρθες? tongue.gif Θέλει 3 φορές το φετινό budget του Άρη.BTW ο Solomon είναι στο ΝΒΑ και όχι στην Τουρκία.


Ο Σόλομον είναι για τα τουρκικά πλέι και μετά ελεύθερος...
Ο Τζάαμπερ είναι υπό παραχώρηση και μ 1 πολυετές συμβόλαιο έρχεται (κατά τη γνώμη μου)
Ο Μάσει τα ίδια (Με πολυετές έρχεται). Κοντά στα 2,5 μύρια είναι το μπάτζετ και πολύ αποτελεσματικό...
celtic_pride
QUOTE(Go Aris @ Jun 15 2009, 16:14 ) *
Τι έγινε ρε παιδιά? 5 μέρες έλειψα εκτός Ελλάδας και μείναμε ακέφαλοι και χάνουμε και τον Χρυσικόπουλο? Άλλα περίμενα να διαβάσω και άλλα νέα διάβασα τελικά...


Μάλιστα... Κάμια συγγένεια με τον επίτιμο μήπως?? smiley.gif smiley.gif

Τον Χρυσικόπουλο δεν νομίζω να τον χάσουμε. Ούτως ή άλλως δεν έχει ακόμα επαγγελματικό συμβόλαιο (νομίζω βγάζει το 2010).. Όσο για το basketblog, η αξιοπίστια του ορισμένες φορές είναι "γνωστή τοῖς πάσι"... icon_drunk.gif
Go Aris
Άρχισαν τα όργανα

http://www.metrosport.gr/archives/23690
Yusaku
Να και κάτι ευχάριστο τις τελευταίες μέρες!
Μάλλον μένει ο Τσαλδάρης!

Ο Δημήτρης Τσαλδάρης αναμένεται να είναι η επόμενη μεταγραφή του Άρη ενόψει της νέας περιόδου. Ο Έλληνας άσος επιθυμεί να παραμείνει και ουσιαστικά στην προηγούμενη συνάντηση του με τον διευθύνων σύμβουλο της ΚΑΕ, Γιάννη Δαμιανίδη οι δύο πλευρές είχαν συμφωνήσει σε όλα, με μία μικρή διαφορά στο οικονομικό να τους χωρίζει αλλά δεν είναι ικανή να χαλάσει την συμφωνία. Ο παράγοντας της ΚΑΕ θα έχει μία νέα επικοινωνία στην διάρκεια της επόμενης εβδομάδας προκειμένου να κλείσει το θέμα και ο Δημήτρης Τσαλδάρης να παραμείνει και την επόμενη χρονιά στην ομάδα του Άρη, μιας και πρέπει πρώτιστα να συζητήσει κάποια ζητήματα με τον Θανάση Τζεβελέκη. Ο Έλληνας άσος περιμένει την τελική επαφή, ενώ το ενδιαφέρον του Πανελληνίου δεν είναι αρκετό για να μπει εμπόδιο στον… γάμο με τον Άρη. Ο Αντρέα Ματσόν θέλει την παραμονή του Δημήτρη Τσαλδάρη μιας και θεωρεί ότι είναι ένας παίκτης πάνω στον οποίο μπορεί να χτιστεί ο νέος Άρης και να βοηθήσει με την εμπειρία του τα νεαρά παιδιά.

πηγή: http://www.metrosport.gr/archives/23704
hagi
Άντε μακάρι να μείνει Τσαλδάρης και οι υπόλοιποι.Είπαμε Αγαδάκος,Αργυρόπουλος,Γκαβέλ και Ράιτ να φύγουν και όλοι οι άλλοι να μείνουν.Τον Ραίτ τον αναφέρω γιατί μετά από αυτά που έγιναν (αν έγιναν) δε νομίζω να τον κρατήσουν. Άρα αν γίνουν σωστές κινήσεις μπορούμε να φτιάξουμε καλή ομάδα.Όπως έχω ξαναπεί όμως το φοβάμαι πολύ για του χρόνου γενικά.

Πάντως σήμερα διάβασα ότι ο Μιλισάβλιεβιτς δεν θα συνεχίσει στην Καχασόλ οπότε θα έλεγα να μια ευκαιρία για έναν άσσο που τον ξέρουμε κιόλας.Εντάξει μπορεί να μην είναι ο σούπερ Playmaker αλλά μας κάνει και με το παραπάνω.Οπότε μένει και η θέση του Αμερικανού ελεύθερη για κανένα τεσσάρι.

Άντε να επιστρέψει και ο Τζεβελέκης να κάνουμε την συνέλευση να τελειώνουμε ώστε να αρχίσει ο προγραμματισμός να δούμε τί θα δούμε.
Yusaku
Αν κ μου φαίνεται ράδιο αρβύλα... ωστόσο δν μου κακοφαίνεται καθόλου!!!
Ο Μαυροειδής για τον Αρη σύμφωνα μ αυτο!

Μέσα σε όλα αυτά ήδη αναπτύχθηκε φημολογία περί ενδιαφέροντος του Άρη για τον Δημήτρη Μαυροειδή που έχει βάση δεδομένου ότι θα γίνει κίνηση για απόκτηση παίκτη ο οποίος θα αποτελέσει τον παρτενέρ του Μπετς στην θέση του σέντερ.

πηγή: http://www.sports24.gr/html/ent/652/ent.298652.asp
celtic_pride
Xμμ.. 4 Σέντερ.. ? (Μπέτς, Σκορδίλης, Μαυροειδής, Τσαιρέλης).. Δεν ξέρω.. Σε περίπτωση που γίνει προβλέπω πάλι υποβάθμιση του Γαιου...

(Φίλε Yusaku, ανεβάσαμε ταυτόχρονα το λινκ biggrin.gif .. Eπομένως το σβήνω εγώ όντας 2ος.. biggrin.gif )
Yusaku
QUOTE(celtic_pride @ Jun 18 2009, 00:41 ) *
Xμμ.. 4 Σέντερ.. ? (Μπέτς, Σκορδίλης, Μαυροειδής, Τσαιρέλης).. Δεν ξέρω.. Σε περίπτωση που γίνει προβλέπω πάλι υποβάθμιση του Γαιου...

(Φίλε Yusaku, ανεβάσαμε ταυτόχρονα το λινκ biggrin.gif .. Eπομένως το σβήνω εγώ όντας 2ος.. biggrin.gif )


χοχο... υπερβάλλων ζήλος! tongue.gif
μμ.. ο Τσαϊρέλης θα γυρίσει στον Άρη, ή θα συνεχίσει κάπου δανεικός;; Και ο Μαυροειδής και ο Τσαϊρέλης δεν είναι πιο πολύ 4αρια;;
Πάντως το ρεπορτάζ λέει κ ότι ο Άρης θα κινηθεί για ξένο 4αρι.

Και να υποθέσουμε ο Νέλσον είναι εκτός ε?? sad.gif sad.gif
thrylos7
Ο Τσαϊρέλης δεν έχει σχέση με το 5.

Καλοδεχούμενος ο Μαυροειδής.

Εκτός ο Νέλσον, εκτός κι ο Γκαβέλ; Κλαψ...
Yusaku
Ακόμα ένα όνομα που πέφτει στο τραπέζι είναι του Χαραλαμπίδι. Χμμ... τι λετε; Δεν ήξερα πάντως ότι τόσο μεγάλος σε ηλικία....

πηγή: http://www.metrosport.gr/archives/23903
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Yusaku @ Jun 19 2009, 11:17 ) *
Ακόμα ένα όνομα που πέφτει στο τραπέζι είναι του Χαραλαμπίδι. Χμμ... τι λετε; Δεν ήξερα πάντως ότι τόσο μεγάλος σε ηλικία....

πηγή: http://www.metrosport.gr/archives/23903


Σε σχεση με Αργυροπουλο...οποιοσδηποτε ειναι καλοδεχουμενος!
Timemaster
QUOTE(Yusaku @ Jun 18 2009, 01:58 ) *
χοχο... υπερβάλλων ζήλος! tongue.gif
μμ.. ο Τσαϊρέλης θα γυρίσει στον Άρη, ή θα συνεχίσει κάπου δανεικός;; Και ο Μαυροειδής και ο Τσαϊρέλης δεν είναι πιο πολύ 4αρια;;
Πάντως το ρεπορτάζ λέει κ ότι ο Άρης θα κινηθεί για ξένο 4αρι.

Και να υποθέσουμε ο Νέλσον είναι εκτός ε?? sad.gif sad.gif



εκτός και αν είναι αυτός ο Αμερικανός για την θέση 4
αν και από ότι κόβω θα πάρουμε κάποιον ποιο φτηνό ξένο από τον Νέλσον
και τον Μαυροειδή στην θέση του Αγαδάκου οπότε οι δύο ψιλοί πιτσιρικάδες (Σκορδίλης-Τσαιρέλης) πάλι θα ζεσταίνουν τον πάγκο.... εφόσον βέβαια ο Μπάρλος μένει !


QUOTE(Yusaku @ Jun 19 2009, 11:17 ) *
Ακόμα ένα όνομα που πέφτει στο τραπέζι είναι του Χαραλαμπίδι. Χμμ... τι λετε; Δεν ήξερα πάντως ότι τόσο μεγάλος σε ηλικία....

πηγή: http://www.metrosport.gr/archives/23903



προσωπικά τον θεωρώ καλύτερο και από τον Αργυρόπουλο και από τον Γκαβέλ σαν ποιο ολοκληρωμένος παίχτης!
όμως η ηλικία του είναι ένα θέμα....
ενώ ένα δεύτερο είναι το κατά πόσο μια τέτοια μεταγραφή μπορεί να γίνει μιας και από την μία θα ήθελε να τελειώσει την καριέρα του παίζοντας Ευρωλίγκα με το Μαρούσι από την άλλη πόσο θα κόστιζε το συμβόλαιο του;
από την άλλη θα πάρει την θέση του Γκαβέλ και ο Αργυρόπουλος μένει ενώ παίρνουμε για αυτή την θέση και έναν Αμερικάνο και περνάμε τον Κλάρκ στην θέση δύο;
hagi
Θεωρώ τον Χαραλαμπίδη πολύ καλό παίχτη και μακάρι να τον πάρουμε.Δεν έχει σημασία η ηλικία του τώρα εφόσον παίζει όπως παίζει.Εξάλλου πάνω από ένα-δύο χρόνια δεν θα μείνει.Το θέμα είναι να φύγει ο Γκαβέλ και ο Αργυρόπουλος αλλά και ο Αγαδάκος.Ακούω βέβαια ότι θα φύγει και ο Νέλσον και το θεωρώ μεγάλο λάθος.

Δεν ξέρω τί θα κάνουν αλλά έχω απορία να δω το τελικό ρόστερ..
thrylos7
Πολύ καλός παίκτης ο Χαραλαμπίδης, ήταν ο 1ος που "ήθελα", όταν ακούστηκε αυτό για το Μαρούσι... Μακάρι να έρθει, ποιοτικότατη λύση στην περιφέρεια.
Vas
Ρε παιδία ήμαρτον!! Έχετε πάρει το μισό Μαρούσι!!! rolleyes.gif

Μαυροειδής, χαραλαμπίδης αναφέρονται την τελευταία μέρα. Πριν μια βδομάδα κάποιοι λέγανε για Καλάθη, Καιμακόγλου ενώ ακουστήκανε και τα ονόματα του Γλυνιαδά και Λουκά…. (για να μην πω για Μιλισαλιεβιτς…)

Απλώς να θυμίσω ότι μερικοί στα playoff έλεγαν ότι η ομάδα του Άρη ήταν πιο γεμάτη….


Πάντως, είναι θετικό που προτιμάτε κυρίως Έλληνες
thrylos7
Ότι και να ήταν, το θέμα είναι ότι πολλοί αποτελούν παρελθόν πλέον... wink.gif

Για τους ψηλούς, τα παράπονά σου στον Ολυμπιακό.. tongue.gif
weirdo1977
υπέγραψε ο χαραλαμπίδης στον πανελλήνιο άκουσα, πάντως αν σκεφτούμε την κατάσταση k των άλλον ομάδων - ο λιανός ψάχνει να πουλήσει, το μαρούσι διαλύεται η αεκ με τον παοκ προσπαθούν να αποφύγουν τον υποβιβασμό- φέτος θα έχουμε το τέταρτο budjet μετά τον πανελλήνιο, άρα σε απόλυτα νούμερα θα είμαστε καλύτερα από πέρσι biggrin.gif
SteelGandalf
Το Μαρούσι διαλύεται; Και με τη συμμετοχή του στην Ευρωλίγκα τι θα γίνει; Αν ισχύει κάτι τέτοιο, δε μπορώ να καταλάβω το γιατί μόχθησαν για να κατακτήσουν την 3η θέση (δεν είναι κατηγορία, αλλά απλή απορία...).
Yusaku
Μιλάμε για τρελή κακομοιριά το επόμενο πρωτάθλημα! χαχα tongue.gif

Όσο για το ερώτημα, γιατί πάλεψαν οι παίχτες του Αμαρουσίου... μα γιατί είναι επαγγελματίες, έχουν αξιοπρέπεια και καθήκον να ματώνουν τη φανέλα που φοράνε. Εγώ τους παραδέχομαι... βγήκαν μάγκες απ όλη τη φάση!
weirdo1977
QUOTE(http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=41148)
Θέλει Φράνσις


Μπορεί όσον αφορά το διοικητικό καθεστώς της ομάδας το τοπίο να είναι θολό, αλλά στον Αρη βρίσκονται σε διαρκή εγρήγορση σχετικά με τον μεταγραφικό τομέα. Για την ακρίβεια σύμφωνα με πληροφορίες ο αμερικάνος σέντερ, Τόριν Φράνσις θα αποτελέσει όπως όλα δείχνουν το πρώτο μεταγραφικό απόκτημα των κιτρινόμαυρων.

O μερικάνος σέντερ αγωνίστηκε φέτος στην ΑΕΛ και τη Χάποελ Ιερουσαλήμ πραγματοποιώντας με τα χρώματα των Θεσσαλών εκπληκτικές εμφανίσεις. Συγκεκριμένα ο 26άχρονος άσος είχε ιδιαίτερα συχνή επαφή με το καλάθι πετυχαίνοντας 16.5 πόντους ανά αγώνα.

Οταν έφυγε από την Λάρισα λόγω οικονομικών λόγων μεταπήδησε στο πρωτάθλημα του Ισραήλ, αλλά η πορεία του δεν ήταν ανάλογη. Αυτός ήταν και ο λόγος που η Χάποελ δεν θα κάνει χρήση της οψιόν του συμβολαίου του προκείμενου να παραμείνει ο παίκτης για ακόμα ένα χρόνο.

Ο Αντρέα Ματσόν πάντως δεν επηρεάζεται από την μη ικανοποιητική παρουσία του στην ισραηλινή ομάδα και θέλει να σχηματίσει ένα ισχυρό δίδυμο πύργων με τους Αντριου Μπετς(ανανέωσε) και τον Φράνσις. Ο δεύτερος έδειξε πέρυσι ότι μπορεί να κάνει τη διαφορά μέσα στη ρακέτα τόσο στον επιθετικό τομέα όσο και στον τομέα των ριμπάουντ όπου συγκέντρωνε 8.9 ανά παιχνίδι με την ΑΕΛ.
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=41148
thrylos7
Χεχεχε! Καιρός ήταν, τόσοι μήνες να πιάσουν κόπο. Με το καλό!
spysta
Eχω μια αισθηση οτι θα τον ντυσει ξανα στα κιτρινομαυρα τον Μασευ ο Αρης ..
weirdo1977
δεν υπάρχει massey για τον Ari
Timemaster
QUOTE(spysta @ Jun 21 2009, 04:29 ) *
Eχω μια αισθηση οτι θα τον ντυσει ξανα στα κιτρινομαυρα τον Μασευ ο Αρης ..



τις τελευταίες ώρες δέχομαι μηνύματα σε facebook και σε e-mail που λένε πως ο Άρης θα κάνει ένα μεγάλο μπαμ στις μεταγραφές αντίστοιχο με αυτά του ποδοσφαιρικού τμήματος!

βέβαια αυτές τις πηγές μόνο αξιόπιστες δε τις λέω!!!

πάντως από όσο θυμάμαι ο Μάσευ για φέτος θα έχει συμβόλαιο 1,3 εκ και του χρόνου 1,6
η Ρεαλ θέλει να τον ξεφορτωθεί από όσο φαίνεται αλλά θα δεχτεί από αυτά τα ποσά να πέσει στα 500 χιλιάρικα που ίσως ο Άρης αν ζοριστεί μπορεί να τα δώσει;

και δε θα βρεθούν άλλες ομάδες να του δώσουν έστω και ένα μύριο;

από απίθανο έως ουτοπιστικό το κόβω να επιστρέψει...
όπως επέστρεψε ο Γουιλκινσον, ο Στακ και ο Γκάλης έτσι θα επιστρέψει και αυτός!!!


πάντως ο Φράνσις μπορεί να γίνει ο νέος Μάσευ μιας και είναι πολύ καλός παίχτης!




Tatubasketfan
στο πρωτοσέλιδο της αθλητικής του Βορρά, αναφέρεται ότι ο Άρης ενδιαφέρεται για τον Μράιαντ (όχι τον Κόμπι... tongue.gif αλλά της ΑΕΚ)
celtic_pride
Παιδιά νομίζω πώς πρέπει να ξεχάσουμε μια για πάντα τον Μάσευ.. Στην εποχή του επαγγελματισμού, δεν νομίζω να σηκώνονται συναισθηματισμοί. Ο Μάσευ παίρνει (θα πάρει) 3.9εκ Ευρώ για 3 χρόνια, είναι δυνατόν να γυρίσει πίσω? Με τι χρήματα? Εδώ δεν έχουμε ΑΚΟΜΑ διοίκηση και ονειρευόμαστε Μάσευ? Όσο για το "μπαμ".. Παιδιά τι να πώ? Είμαι τόσο απαισιόδοξος (απο πλευράς μεταγραφών, γιατί δεν με χαλάει καθόλου το σενάριο να παίξουν οι μικροί) που το μόνο "μπαμ" που περιμένω από τη μεριά της Καε Αρης είναι το..... μπαμ καμιας μολότωφ που θα σκάσει από πάνω στο πανεπιστήμιο.. smiley.gif (Εννοείται πως κάνουμε πλάκα... Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων.. wink.gif )


Παρεπιμπτόντως, το θέμα Μπραιαντ το έχει ο Δασκάλου στα Σπορ του Παοκ (εεε.. του Βορρά εννούσα.. biggrin.gif ) και όχι η Αθλητική..
celtic_pride
Mια λεπτομέρεια... Δεν ξέρω αν αυτός που επιμελείται το ρεπορτάζ του Αρη στα Σπορ είναι ο Δασκάλου ή ο Τσελεπίδης.. Γιατί έχω την αίσθηση ότι άλλαξαν..
kriton
QUOTE(celtic_pride @ Jun 21 2009, 14:04 ) *
Παιδιά νομίζω πώς πρέπει να ξεχάσουμε μια για πάντα τον Μάσευ.. Στην εποχή του επαγγελματισμού, δεν νομίζω να σηκώνονται συναισθηματισμοί. Ο Μάσευ παίρνει (θα πάρει) 3.9εκ Ευρώ για 3 χρόνια, είναι δυνατόν να γυρίσει πίσω? Με τι χρήματα? Εδώ δεν έχουμε ΑΚΟΜΑ διοίκηση και ονειρευόμαστε Μάσευ? Όσο για το "μπαμ".. Παιδιά τι να πώ? Είμαι τόσο απαισιόδοξος (απο πλευράς μεταγραφών, γιατί δεν με χαλάει καθόλου το σενάριο να παίξουν οι μικροί) που το μόνο "μπαμ" που περιμένω από τη μεριά της Καε Αρης είναι το..... μπαμ καμιας μολότωφ που θα σκάσει από πάνω στο πανεπιστήμιο.. smiley.gif (Εννοείται πως κάνουμε πλάκα... Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων.. wink.gif )


Παρεπιμπτόντως, το θέμα Μπραιαντ το έχει ο Δασκάλου στα Σπορ του Παοκ (εεε.. του Βορρά εννούσα.. biggrin.gif ) και όχι η Αθλητική..


Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα μάσει και μεταγραφών.Όπως επίσης δεν με χαλάει ούτε εμένα αυτό γιατί εχω βαρεθεί να βλέπω παίχτες όπως ο γκαβέλ και ο αγαδάκος να παίρνοθν το χρόνο συμμετοχής των νέων ταλέντων. Απορώ πως ξαφνικά από εκεί που δεν έχουμε δοιήκηση μιλάμε για μεταφραφές και ευρωλίγκα...μακάρι νάναι αλήθεια αλλά δεν το πιστεύω καθόλου.
ΑΝ, λέω ΑΝ ερθει ξανά ο τζέρρυ, εκτός του ότι θα παραδεχτώ ότι έκανα πολύ λάθος εκτίμιση της κατάστασης, θα πάρω διαρκείας μέχρι και στι γιαγιά μου και θα τη φέρνω γήπεδο.. smiley.gif
Yusaku
QUOTE(kriton @ Jun 21 2009, 21:28 ) *
Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα μάσει και μεταγραφών.Όπως επίσης δεν με χαλάει ούτε εμένα αυτό γιατί εχω βαρεθεί να βλέπω παίχτες όπως ο γκαβέλ και ο αγαδάκος να παίρνοθν το χρόνο συμμετοχής των νέων ταλέντων. Απορώ πως ξαφνικά από εκεί που δεν έχουμε δοιήκηση μιλάμε για μεταφραφές και ευρωλίγκα...μακάρι νάναι αλήθεια αλλά δεν το πιστεύω καθόλου.
ΑΝ, λέω ΑΝ ερθει ξανά ο τζέρρυ, εκτός του ότι θα παραδεχτώ ότι έκανα πολύ λάθος εκτίμιση της κατάστασης, θα πάρω διαρκείας μέχρι και στι γιαγιά μου και θα τη φέρνω γήπεδο.. smiley.gif


καλά...δν λέω καταβάθως όλοι θέλουμε τον ιερεμία... εγώ να δεις πως θα έτρεχα για διαρκείας!!
αλλά όπως είπα κ αλλού, όλα αυτά είναι μούφες κατά την ταπεινή μου γνώμη!
hagi
QUOTE(kriton @ Jun 21 2009, 21:28 ) *
Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα μάσει και μεταγραφών.Όπως επίσης δεν με χαλάει ούτε εμένα αυτό γιατί εχω βαρεθεί να βλέπω παίχτες όπως ο γκαβέλ και ο αγαδάκος να παίρνοθν το χρόνο συμμετοχής των νέων ταλέντων. Απορώ πως ξαφνικά από εκεί που δεν έχουμε δοιήκηση μιλάμε για μεταφραφές και ευρωλίγκα...μακάρι νάναι αλήθεια αλλά δεν το πιστεύω καθόλου.
ΑΝ, λέω ΑΝ ερθει ξανά ο τζέρρυ, εκτός του ότι θα παραδεχτώ ότι έκανα πολύ λάθος εκτίμιση της κατάστασης, θα πάρω διαρκείας μέχρι και στι γιαγιά μου και θα τη φέρνω γήπεδο.. smiley.gif



QUOTE(Yusaku @ Jun 21 2009, 22:09 ) *
καλά...δν λέω καταβάθως όλοι θέλουμε τον ιερεμία... εγώ να δεις πως θα έτρεχα για διαρκείας!!
αλλά όπως είπα κ αλλού, όλα αυτά είναι μούφες κατά την ταπεινή μου γνώμη!


Εγώ θα έλεγα να πάρετε διαρκείας έτσι και αλλιώς.Αλλά και η γιαγιά σου θα ήταν καλή ιδέα να πήγαινε στο γήπεδο smiley.gif
Timemaster
QUOTE(hagi @ Jun 22 2009, 10:32 ) *
Εγώ θα έλεγα να πάρετε διαρκείας έτσι και αλλιώς.Αλλά και η γιαγιά σου θα ήταν καλή ιδέα να πήγαινε στο γήπεδο smiley.gif



πλάκα πλάκα είναι μία κάποιας ηλικίας που την έβλεπα συνέχεια στην 8-9
αρκετά φανατισμένη και μες στα κίτρινα!
ποιανού γιαγιά να ήταν άραγε;

smiley.gif
thrylos7
Δύο είναι! Πηγαίνει παρέα με την κολλητή της! Και μέσα στην τεχνολογία... thumbsup.gif
EIMAI ARIANOS
kalhspera

Paides eilhkrina de 8elw metagrafes 8elw na paiksoun oi mikroi toy xronoy. Kairos tous einai kai as patwsoume
de me poly noiazei. As perasei mia xronia etsi, as perasoun dio, alla 8elw epitelous na dw ksana pitsirika na pernei
thn katastash sta xeria tou... Paliotera 8ymamai Liadelh , Maslarino( oxi toso ) pou ksekinousan basikoi sta 22 toys se pio antagwnistiko prwta8lhma as ginei kati tetoio toy xronou kai opou bgei.

Etsi 8a ginei kai oikonomia dio xronies kai se dio xronia xtizoume omada me kalous pitsirikades pleon pou 8a exoun adrw8ei kai me mpatzet sta 3 ek peripou.

As kinh8oyme me ayto to sxedio.

To sxedio Tzebelekh ontws eftase sto pick toy me sovara apotelesmata .... o Arhs ksanagine 3 omada sto prwta8lhma.
As kanoume kati diaforetiko twra

Ayta

PS1. O Galhs mporei na boh8hsei ton Arh mia dhlwsh na kanei kai gemizei to gypedo .. de 8a h8ela na to dw proedro
pio poli ws epithmo proedro 8a goystara h' epikoinwniakh shmaia toy Arh

Einai krima pantws na apousiazei apo thn omada tetoia proswpikothta giati edaksh htan paiktaras alla kai san an8rwpos fainetai arketa eksypnos kai mporei na polwsei ton kosmo. Ena sxedio epanaforas toy Arh stis prwtes 8eseis apokta megalyteres pi8anothtes epythxias me ton Galh sta plana toy ( sigoyra 8elei kai lefta)

Edw oi alloi kanoun shmaia ton Alberth kai emeis exoume ton Gali ton kalytero ( ena apo tous kalyterous ) pou epaiksan sthn eyrwph ever (kai to kseroun oloi pou blepoun mpasket sthn eyrwph) kai de ton xrhsimopoioyme hmarton ......

PS2. kalo kalokairi
Vas
Θα ήθελα να ρωτήσω
Παίκτες όπως Παπαδόπουλος, Κακιούζης, Τσακαλίδης, Λιαδέλης, Χατζηβρέτας, Ντικούδης δεν θα μπορούσαν να έρθουν σε ομάδες όπως o Άρης και το Μαρούσι; Το μπάτζετ των συγκεκριμένων δηλαδή πόσο είναι;;
mono maroussi
ειδες βας..βγαλαν ευρωλιγκα και τον αρη με καρτα..θα παιξει προκριματικα στην θεση της αζοβμας..
Timemaster
QUOTE(Vas @ Jun 30 2009, 14:43 ) *
Θα ήθελα να ρωτήσω
Παίκτες όπως Παπαδόπουλος, Κακιούζης, Τσακαλίδης, Λιαδέλης, Χατζηβρέτας, Ντικούδης δεν θα μπορούσαν να έρθουν σε ομάδες όπως o Άρης και το Μαρούσι; Το μπάτζετ των συγκεκριμένων δηλαδή πόσο είναι;;



παίχτες όπως ο Κακιούζης και ο Παπαδόπουλος έχουν μεγάλο κασέ (πολύ μεγάλο) συν ότι είναι στο τέλος της καριέρας τους
πάνω κάτω το ίδιο ισχύει και με τους υπόλοιπους που ανέφερες...
συν ότι δεν είναι σίγουρο μιας και όλοι αυτοί είναι 30+ το ότι θα τα βγάλουν τα λεφτά τους!!!!
ο Ντικούδης για παράδειγμα που πήγε στον Πανιώνιο τι έκανε; δεν πρόσφερε το κάτι παραπάνω!!!



QUOTE(mono maroussi @ Jun 30 2009, 15:26 ) *
ειδες βας..βγαλαν ευρωλιγκα και τον αρη με καρτα..θα παιξει προκριματικα στην θεση της αζοβμας..


σε χάλασε επειδή εσείς βγήκατε με το σπαθί σας και εμείς με τσεκούρι; ή επειδή θα υπάρχει μεγαλύτερος συναγωνισμός στα προκριματικά;

smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Vas
QUOTE(Timemaster @ Jun 30 2009, 15:46 ) *
παίχτες όπως ο Κακιούζης και ο Παπαδόπουλος έχουν μεγάλο κασέ (πολύ μεγάλο) συν ότι είναι στο τέλος της καριέρας τους
πάνω κάτω το ίδιο ισχύει και με τους υπόλοιπους που ανέφερες...
συν ότι δεν είναι σίγουρο μιας και όλοι αυτοί είναι 30+ το ότι θα τα βγάλουν τα λεφτά τους!!!!
ο Ντικούδης για παράδειγμα που πήγε στον Πανιώνιο τι έκανε; δεν πρόσφερε το κάτι παραπάνω!!!


Ναι όντως, ο Ντικούδης δεν πρόσφερε πολλά, αλλά ίσως να φταίει και ότι όλη η ομάδα δεν πήγε καλά.
Δηλαδή ο Κακιούζης δεν μπορεί να έρθει με 300 χιλιάρικα στον Αρη/Μαρούσι; Μήπως τον έχουν πάρει πολύ ψηλά τον αμανέ;;

Πάντως πιστεύω παρόλο το προχωρημένο της ηλικίας τους, κάτω από ευνοϊκές συνθήκες θα βοηθούσαν και όλοι θα ήθελαν να κλείσουν την καριέρα τους παίζοντας ευρωλίγκα.
Timemaster
QUOTE(Vas @ Jun 30 2009, 15:55 ) *
Ναι όντως, ο Ντικούδης δεν πρόσφερε πολλά, αλλά ίσως να φταίει και ότι όλη η ομάδα δεν πήγε καλά.
Δηλαδή ο Κακιούζης δεν μπορεί να έρθει με 300 χιλιάρικα στον Αρη/Μαρούσι; Μήπως τον έχουν πάρει πολύ ψηλά τον αμανέ;;

Πάντως πιστεύω παρόλο το προχωρημένο της ηλικίας τους, κάτω από ευνοϊκές συνθήκες θα βοηθούσαν και όλοι θα ήθελαν να κλείσουν την καριέρα τους παίζοντας ευρωλίγκα.



ναι αλλά δεν έκανε σαν παίχτης κλάσης το κάτι παραπάνω για να βελτιωθεί η ομάδα και να ανέβει σκαλί!!!

με 300 χιλιάρικα δεν νομίζω να έρθουν μιας και παίρνουν πολύ περισσότερα (1 μύριο ο Παπαδόπουλος και κοντά στα 800 ο Κακιούζης αν δε κάνω λάθος)
όμως άμα έρθουν με 400-500 χιλιάδες και δεν αποδώσουν τότε το κακό είναι πως με αυτά τα λεφτά παίρνεις Αμερικάνο που αποδίδει σχεδόν σίγουρα βλέπε Κλάρκ ή 2 κοινοτικούς ελπίζοντας πως ο ένας θα σου βγει!!!

ποιος παίχτης πάνω από τα 30-32 που πήγε σε ομάδα τέτοια και βοήθησε για να ανέβει;
δε θυμάμαι κανέναν...
rolleyes.gif


οι Έλληνες παίχτες είναι δύο κατηγοριών αυτοί που παίζουν στον Ολυμπιακό, Παναθηναικό και σε Ευρωπαικές ομάδες όπου παίρνουν τρελά λεφτά και αυτοί που παίζουν σε όλες τις υπόλοιπες ομάδες και παίρνουν ψίχουλα και μύωση αποδοχών
EXPLOITED ARIS
...
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jun 30 2009, 16:26 ) *
Δε θέλουμε τέτοια.



συμφωνώ εδώ και χρόνια....
καλήτερα δύο-τρεις παίχτες Έλληνες 24ρων όπου ελπίζεις ο ένας να σου βγει...
παρά ένας 32χρονος που δε ξέρεις άμα βγει...
το κόστος το ίδιο είναι ίσως και μεγαλύτερο....

τέτοιοι παίχτες όπως ο Κακιούζης θα ήταν καλό να ερχόντουσαν πριν 4 χρόνια όχι τώρα!!!
thrylos7
24.gif

Η φράση που έκανες quote ήταν το δικό μου edit... blech.gif

Ο exploited ξέρει γιατί. smile.gif


(διορθώθηκε η ...διόρθωση)
Vas
QUOTE(Timemaster @ Jun 30 2009, 16:45 ) *
συμφωνώ εδώ και χρόνια....
καλήτερα δύο-τρεις παίχτες Έλληνες 24ρων όπου ελπίζεις ο ένας να σου βγει...
παρά ένας 32χρονος που δε ξέρεις άμα βγει...
το κόστος το ίδιο είναι ίσως και μεγαλύτερο....

τέτοιοι παίχτες όπως ο Κακιούζης θα ήταν καλό να ερχόντουσαν πριν 4 χρόνια όχι τώρα!!!



Δεν θα διαφωνήσω αλλά…

…Βρες μου 24αρηδες που μπορούν να ανταπεξέλθουν ευρωλίγκα. Πρώτα από όλα θα τους φάμε οι ίδιοι οι οπαδοί που δεν έχουμε υπομονή…

Με ένα παίκτη σαν τον Κακιούζη σίγουρα δεν σκέφτεσαι την μεταπώληση αλλά ότι θα κάνει τα πάντα για να κλήση την καριέρα του με ένα τίτλο, ή ότι θα βοηθήσει τους 24αρηδες που λες να κερδίσουν εμπειρίες…


ΥΓ

http://www.sport24.gr/html/ent/840/ent.300840.asp


sorry , αλλά τι χαζομάρες λέει ο Ματσον;;


πάλι εκτός θέλει να μείνει; 69.gif
Timemaster
QUOTE(thrylos7 @ Jun 30 2009, 16:49 ) *
24.gif

Η φράση που έκανες quote ήταν το δικό μου edit... blech.gif

Ο exploited ξέρει γιατί. smile.gif


(διορθώθηκε η ...διόρθωση)


ζαβολιάριδες!!!

η πλάκα είναι πως κολλούσε!!!
smiley.gif

QUOTE(Vas @ Jun 30 2009, 17:03 ) *
Δεν θα διαφωνήσω αλλά…

…Βρες μου 24αρηδες που μπορούν να ανταπεξέλθουν ευρωλίγκα. Πρώτα από όλα θα τους φάμε οι ίδιοι οι οπαδοί που δεν έχουμε υπομονή…

Με ένα παίκτη σαν τον Κακιούζη σίγουρα δεν σκέφτεσαι την μεταπώληση αλλά ότι θα κάνει τα πάντα για να κλήση την καριέρα του με ένα τίτλο, ή ότι θα βοηθήσει τους 24αρηδες που λες να κερδίσουν εμπειρίες…


ΥΓ

http://www.sport24.gr/html/ent/840/ent.300840.asp


sorry , αλλά τι χαζομάρες λέει ο Ματσον;;


πάλι εκτός θέλει να μείνει; 69.gif


άμα δε τους δοκιμάσεις δε θα μάθεις ποτέ...
και ένας 24ρης άμα τον βάλεις δίπλα και όχι πίσω σε έναν καλό ξένο αξίας και όχι υπεραξίας θα αποδώσει καλύτερα από το να τον βάλεις δίπλα σε έναν παίχτη που είναι στα τελευταία του!!!
δε θα χρειάζεται να τρέχει για δύο... και θα δεθεί περισσότερο στο σύνολο

ο Κακιούζης θέλει τίτλους για αυτό πήγε στην Τουρκία...
στον Άρη, το Μαρούσι, το Πανιώνιο ξέρει πως δε θα τους βρει!!!


τι να πει και αυτός ο καημένος ακόμα τον πονάνε εκείνα τα τρία λεπτά!!!
πάντως εγώ θα ήθελα να περάσουμε και οι δύο στους ομίλους και να πετάξει έξω το Μαρούσι την Μπενετόν και εμείς την Άλμπα...
αλλά όπως και να έχει δύσκολα!!!
mono maroussi
QUOTE(Timemaster @ Jun 30 2009, 17:09 ) *
ζαβολιάριδες!!!

η πλάκα είναι πως κολλούσε!!!
smiley.gif



άμα δε τους δοκιμάσεις δε θα μάθεις ποτέ...
και ένας 24ρης άμα τον βάλεις δίπλα και όχι πίσω σε έναν καλό ξένο αξίας και όχι υπεραξίας θα αποδώσει καλύτερα από το να τον βάλεις δίπλα σε έναν παίχτη που είναι στα τελευταία του!!!
δε θα χρειάζεται να τρέχει για δύο... και θα δεθεί περισσότερο στο σύνολο

ο Κακιούζης θέλει τίτλους για αυτό πήγε στην Τουρκία...
στον Άρη, το Μαρούσι, το Πανιώνιο ξέρει πως δε θα τους βρει!!!


τι να πει και αυτός ο καημένος ακόμα τον πονάνε εκείνα τα τρία λεπτά!!!
πάντως εγώ θα ήθελα να περάσουμε και οι δύο στους ομίλους και να πετάξει έξω το Μαρούσι την Μπενετόν και εμείς την Άλμπα...
αλλά όπως και να έχει δύσκολα!!!

Μακαρι να γινει ετσι να περασουμε και οι 2 αλλα μην πολυμιλαει ο ματσον γιατι δευτερος σερι αποκλεισμος θα πονεσει..
EXPLOITED ARIS
Δεκτη η παραπανω διορθωση Thryle 7 αλλα μηπως ειναι αδικια και θα πρεπει και οι αλλοι να μην προκαλουν;
Λεω εγω τωρα... rolleyes.gif
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jun 30 2009, 18:05 ) *
Δεκτη η παραπανω διορθωση Thryle 7 αλλα μηπως ειναι αδικια και θα πρεπει και οι αλλοι να μην προκαλουν;
Λεω εγω τωρα... rolleyes.gif

Για στειλε μου σε μηνυμα τι ειχες γραψει..δεν νομιζω να σε προκαλεσε κανεις ειδες τι εγραψα παραπανω μακαρι να περασουν και οι 2..εσεις εχετε αρχισει να προκαλειτε ειδη με τον προπονητη σας..αντι να πει να περασουν και οι 2 λεει θελω το Μαρουσι να παρω εκδικηση..Καλυτερα να ευχεται να μην πεσει με το Μαρουσι icon_drunk.gif
EXPLOITED ARIS
Eγω θα σου στειλω σε pm τι εγραψα...
Εσυ ομως το πρωτο σου post που απευθυνθηκες στον Vas δεν το ειπες ειρωνικα;Η κανω λαθος;
Κ οσο για τον προπονητη μου,θυμησου λιγο τα καραγκιοζιλικια του Ελληνιαδη κ του Σουλη στον πρωτο αγωνα της σειρας κ μετα ελα να μου προσαψεις οτιδηποτε για προκλησεις κλπ. smiley.gif
thrylos7
Και τα πολύ ωραία οπαδικά σας σταματάνε κάπου εδώ, ή συνεχίζονται με pm, καρφί δε μας καίγεται των υπολοίπων.

(Το' χω ξαναπει σε άλλο τόπικ, 5 μέρες min σε όποιον το συνεχίσει)

EXPLOITED ARIS
Με τα μεταγραφικα...δε θα με χαλαγε ας πουμε ενας Καλαμποκης στη θεση του Ηλιαδη,απο τη στιγμη που ο Χατζηβρετας,θα κατσει οπως ολα δειχνουν στον ΠΑΟ.
Μαζι με Τσαλδαρη πιστευω οτι θα κανουν καλο διδυμο στο 2.Κ ας παρουμε κ ενα κλασικο play maker μπας κ αξιωθει και περασει κ ο Κλαρκ καμια φορα εκει....
gallistis
το κακο ειναι οτι τους καλους παιχτες τους εχει χτυπησει ο πανελληνιος(βουγιουκα,καλαμποκη)και αν αργησουμε κι αλλο το δωρο της ουλεμπ θα παει χαμενο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.