Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
leelo15
QUOTE(ΚιτρινιΑΡΗΣ @ Oct 12 2007, 05:51 ) *
όμως πιστεύω επίσης (πες με ρομαντικό, πες με ουτοπιστή) πως ακόμη και σήμερα υπάρχουν παίκτες που δεν ενεργούν μόνο βάση του χρήματος... σίγουρα είναι δύσκολο να αρνηθεί κανείς τα τεράστεια ποσά που παίζονται σήμερα και να μείνει σε μια ομάδα για την φανέλα όταν ξέρει πως αν πάθει κάτι σχεδόν κανένας (εκτός από μερικές εξαιρέσεις) δεν θα του συμπαρασταθεί οικονομικά... όμως υπάρχουν παίκτες που παίζουν για την φανέλα... (συνέχεια λιγότεροι... όμως υπάρχουν...)


Ο Ταπούτος το παλικάρι χωρίς να ξέρει καν άμα θα έχουμε πρόεδρο, εάν θα πληρωθεί σωστά, εάν καν θα υπάρχει η ΑΕΚ στην A1 δεν έφυγε αντίθετα. Υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις αλλα σπανίζουν, προς εξαφάνιση.. sad.gif

Για τα λεφτά τα κανεις όλα για τα λεφτά δεν αγαπάς tongue.gif
weirdo1977
εντωμεταξύ ο φλέτσερ μαμάει k δέρνει στην ρωσία, στο τελευταίο παιχνίδι είχε 15π με 3/4 τριποντα και 18ρ!!! blink.gif οι μέσοι οροι του ως τώρα είναι 14π και 10ρ, μεγάλο λάθος του matson πέρσι... μπορούσε, χρειαζόταν και έπρεπε να βοηθήσει
Warrior
Δανεικο δεν τον εχουμε δωσει?Αντε του χρονου να τον παρουμε πισω!! biggrin.gif tongue.gif
popcockroach
χαρισης ελεύθερος

εδω είναι η συζήτηση;;
weirdo1977
http://www.blogger.com/comment.g?blogID=75...16&isPopup=true

ο λαζάρου μιλάει με μεγάλη σιγουριά k για τρίτη αλλαγή... ο κόσμος της ομόδας δεν είναι ιδιαιτερα ζεστός πάντως προς αυτήν την κατεύθνυση
scales84
Ειπαμε θα ναι εγκλημα να φυγει ο τερρυ.αμερικανο με διαθεση για αμυνα στα 22 του και επιθετικο ταλεντο μονο με θαυμα βρισκεις...οσο για αυτ που γραφονται σε αυτα που εδωσες,αυτο για την πολωνια που λεει καποιος μηπως εννοει γκουροβιτς που δεν χρειαζεται καμια αλλαγη?αλλα δεν τρελαινομαι προσωπικα...
weirdo1977
τώρα λένε για τον wright, η αλήθεια είναι πως αυτήν την στιγμή με την άνοδο k του σάββα ο wright δείχνει πολυτέλεια, προσωπικά θα θελα στην θέση του ένα πεντάρι αλλα τότε μένει κάπως γυμνή η θέση 3, βεβαια δεν αμφισβητώ σε καμια περίπτωση την αξια του παίκτη...k αν ήμουν εγώ δεν θα κάνα καμια άλλη αλλαγή αυτήν την στιγμή, το καλοκαίρι βλέπουμε...
scales84
Πολυτελεια ο ραιτ?Υπερβολικο σε βρισκω.Ο καλυτεροσ περιφερειακος σκορερ της ομαδας...και δεν νομιζω οτι επειδη ανεβαινει ο ηλιαδης πρεπει να φυγει ο ραιτ.οσο περισσοτεροι τοσο το καλυτερο..
celtic_pride
QUOTE(weirdo1977 @ Jan 26 2008, 23:01 ) *
http://www.blogger.com/comment.g?blogID=75...16&isPopup=true

ο λαζάρου μιλάει με μεγάλη σιγουριά k για τρίτη αλλαγή... ο κόσμος της ομόδας δεν είναι ιδιαιτερα ζεστός πάντως προς αυτήν την κατεύθνυση


Από ότι κατάλαβα ο Λαζάρου υπονοεί πώληση Ραιτ και όχι Τερυ. Ακόμα και έτσι όμως, πώληση Ραιτ?blink.gif blink.gif. Δεν νομίζω να ευσταθεί τέτοιο ενδεχόμενο..Η διοίκηση δεν νομίζω να διώξει έναν παίκτη που βοηθάει πολύ στο σκοράρισμα και είναι (προσωπική γνώμη) από τους καλύτερους γκαρντ που έχουν έρθει..(Έξαλλου, το καλοκαίρι παρουσιάστηκε σαν η σούπερ μεταγραφή απο το ΝΒΑ. Γιατί να τον διώξουν (αν υπάρχει τετοιο ενδεχόμενο) τον χειμώνα??)...

Προσωπικά, δεν πιστεύω η ομάδα να χρειάζεται περαιτέρω ενίσχυση, εκτός αν πια φέρουνε το "σουπερ" όνομα...
xaotiki_diastasi
Ρε παιδιά για ποια άνοδο του Ηλιάδη διαβάζω δεξιά και αριστερά;; Έπαιξε ένα παιχνίδι καλά και κάτι τρέχει στα γύφτικα... Πολλοί Αρειανοί παρασύρονται από την επιθυμία τους να παίζει καλά αυτός ο παίχτης και να πάρει χρόνο συμμετοχής, επειδή είναι Αρειανάκι. Κ γω είμαι βαμμένο Αρειανάκι αλλά είμαι άχρηστος. Θα με πάρει η ομάδα να παίξω για 3ο play;
Το επίπεδο της ομάδας είναι πολύ ανεβασμένο πλέον και οι μοναδικές παραφωνίες είναι ο Αγαδάκος κατά πρωτο λόγο και ο Ηλιάδης κατά δεύτερο. Του χρόνου αυτοί μόνο θα έπρεπε να αλλαχθούν με καλύτερους Έλληνες και θα κάναμε παπάδες! Δεν μπορούμε να στηριχτούμε στον Ηλιάδη για τη θέση 2!!! Αν τυχόν αλλάξουν τον Ραιτ, να τον αλλάξουν με καλύτερο Αμερικανό 2αρο3άρι. Αλλά και ο Ραιτ μια χαρά παίχτης είναι. Δε χρειάζεται αλλαγή.
Warrior
Ρε παιδια τι γινεται?? huh.gif

Η sportday και τα Σπορ του Βορρα γραφουν σημερα οτι πουλαμε τον Ραιτ στην Κιμκι!! blink.gif



QUOTE
Α1 Αρης:Πρόταση της Χίμκι στον Μπρέισι Ράιτ

Πρόταση της Χίμκι για απόκτηση του Μπρέισι Ράιτ, έχει φτάσει στα γραφεία της ΚΑΕ Άρης, η οποία εξετάζει σοβαρά το ενδεχόμενο της παραχώρησης του Αμερικανού.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η πρόταση που κατέθεσε η ρωσική ομάδα, είναι μεγαλύτερη από το συμβόλαιο που υπέγραψε ο άσος των "κιτρίνων", το περασμένο καλοκαίρι.

Ο παίκτης ενημερώθηκε για το ενδιαφέρον, πριν το παιχνίδι με την Ολυμπιάδα Πατρών, στο "Αλεξάνδρειο", έχοντας συζήτηση τόσο με τους συμπαίκτες του, όσο και με τον διευθύνοντα σύμβουλο της ΚΑΕ, Γιάννη Δαμιανίδη .

Η Χίμκι έχει καταθέσει συγκεκριμένη πρόταση για συμβόλαιο ενάμιση χρόνου και στον Ράιτ, που συνέλεξε σχετικές πληροφορίες όσον αφορά το τι αναμένεται να συναντήσει.

Όσον αφορά στις διαθέσεις της ΚΑΕ, οι άνθρωποί της δείχνουν έτοιμοι να πουν το "ναι" στην πρόταση της Χίμκι αλλά σίγουρα όπως όλα δείχνουν θα ζητήσουν από την ρωσική ομάδα ο Ράιτ να παίξει στο παιχνίδι της Πέμπτης με την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Αλεξάνδρειο.

Η εξέλιξη αυτή είναι πολύ πιθανό να αλλάξει και τα δεδομένα στο ρόστερ της ομάδας με ενδεχόμενη απόκτηση κάποιου άλλου Αμερικανού που θα είναι με την σειρά του περιφερειακός.

Συνεχείς αλλαγές στο ρόστερ
Το αρνητικό για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, αλλά και τον Γκόρντον Χέρμπερτ, είναι ότι τη στιγμή που η ομάδα είναι εντός στόχων σε όλες τις διοργανώσεις, η μία αλλαγή διαδέχεται την άλλη.

Πρώτα αποκτήθηκε ο Βλάντιμιρ Μπόισα, στη συνέχεια ακολούθησε ο Ντάριους Ουάσιγκτον, η σκυτάλη πέρασε στη λύση της συνεργασίας με τον Σιμόνας Σεραπίνας κι ο Τερέλ Καστλ παραμένει μέλος της ομάδας, χωρίς να έχει ξεκαθαριστεί το μέλλον του.

Δεν αποκλείεται λοιπόν μέσα στις επόμενες μέρες να ξεκαθαρίσει μια και καλή το τοπίο με τον Ράιτ και του μέλλοντός του στον Άρη με το ενδιαφέρον ομάδας για την απόκτησή του να επιβεβαιώνεται και από τις δύο πλευρές.

http://www.sport24.gr/html/ent/773/ent.216773.asp



Καλα.....και ποιον θα φερουν δηλαδη στην θεση του(που να δικαιολογει την κινηση)??
Eιλικρινα αδυνατω να καταλαβω... unsure.gif
xaotiki_diastasi
Το άκουσα κι εγώ το πρωί στην ΕΡΑ σπορ, της οποίας ο δημοσιογράφος μετέφερε αυτά τα δημοσιεύματα. Κ είπε ότι η προσφορά ειναι στα 400.000€. Τώρα που το ξανασκέφτομαι οι πιθανότητες να πάρουμε παίχτη που θα μας βγει καλύτερος από τον Ραιτ τη δεδομένη στιγμή (εκτός από καλύτερος, θα πρέπει να δέσει γρήγορα κ με την υπόλοιπη ομάδα) και που θα στοιχίζει και 300-400.000€ μου φαίνονται μικρές. Τόσο μάγκες είναι πια εκεί στην διοίκηση που βρίσκουν όλα τα λαυράκια και τα κορόιδα οι Ρώσοι δίνουν παραπάνω λεφτά για έναν χειρότερο παίχτη από αυτόν που θα πάρουμε εμείς;
xaotiki_diastasi
Εκτός και αν η Κιμκι μας δώσει πίσω τον Μαικ και δεχθεί να πληρώσει και την αποζημίωση στον Μπόισα. Τότε ναι... το συζητάμε... Υπό την προυπόθεση ότι θα πάρουμε και 2αρι βέβαια icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Warrior
Ακριβως...

Μεγαλο ρισκο παιρνουν στην ΚΑΕ με αυτη την κινηση.Σε μια εποχη που η ομαδα δειχνει εχει βρει ταυτοτητα
και να αποκτα χημεια σιγα σιγα,ενω ερχονται και πολυ κρισιμα ματς σε ολες τις διοργανωσεις!

Ευχομαι πραγματικα να μας βγει σε καλο.Ακομα και καλυτερος απο τον Ραιτ να ειναι ο αντικαταστατης
(κατι που δεν ειναι πολυ ευκολο),μπορει να μην δεσει με την υπολοιπη ομαδα.

Αυτο που καταλαβαινω...ειναι οτι μαλλον χρειαζονται τα λεφτα στην διοικηση για να "μπαλωσουν καμια
τρυπα",μιας και εγιναν ανοιγματα οικονομικα,ενω η ανταποκριση του κοσμου δεν ειναι μεγαλη απο την
αλλη πλευρα,με αποτελεσμα τα εσοδα να ειναι περιορισμενα...

QUOTE
Εκτός και αν η Κιμκι μας δώσει πίσω τον Μαικ και δεχθεί να πληρώσει και την αποζημίωση στον Μπόισα. Τότε ναι... το συζητάμε... Υπό την προυπόθεση ότι θα πάρουμε και 2αρι βέβαια


Ναι...σιγουρα!! tongue.gif biggrin.gif

Φανταζεστε να επαναφερουν τον Καστλ?? rolleyes.gif 65.gif
xaotiki_diastasi
Λογικό το συμπέρασμά σου Warrior, άλλα ο χρόνος που έγινε η επιπλέον επένδυση μέχρι σήμερα, είναι ελάχιστος. Θα πρέπει να δείξουν παραπάνω υπομονή. Κ αν μετά ο κακομαθημένος Αρειανός δε στηρίξει την προσπάθεια και εγώ μαζί τους. Ας πουλήσουν και τον Μάσει του χρόνου που λέει ο λόγος. (Ελπίζω εννοείται να μη γίνει ποτέ αυτό).

Θα δούμε... Υπομονή...
xavier
Μωρε παίκτες στη θέση του Ράιτ(2-3) υπάρχουν άπειροι, το θέμα είναι αν αξιζει η ομάδα να ρισκάρει αυτή τη περιόδο...Να έλεγα πως είμαστε το Δεκέμβρη εντάξει, αλλά τώρα?

Τεσπα, δεν πιστεύω οτι η διοίκηση θα κανει μια τετοια κινηση αν δεν εχει κατι αξιολογο, εξασφαλισμενο, τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω...

Πάντως αν τα χρηματα είναι και κάτω απο 500-600χιλ, δεν ειναι μόνο οτι δεν μου αρεσει , αλλα δεν το καταλαβαίνω κιολας...
Warrior
QUOTE
Ήταν πολλά τα λεφτά… Άρη. Σε συμφωνία με την Κίμκι για την πώληση του Μπρέισι Ράιτ ήρθαν οι «κίτρινοι». Ο ρωσικός σύλλογος πρόσφερε 400.000 ευρώ για την απόκτηση του Αμερικανού γκαρντ και οι Θεσσαλονικείς έκαναν δεκτή την πρόταση, ξεκινώντας παράλληλα ήδη την αναζήτηση αντικαταστάτη από την αμερικανική αγορά. Η Κίμκι, στην οποία αγωνίζεται ο πρώην σέντερ του Άρη, Μάικ Ουίλκινσον, είναι ισόβαθμη με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην κορυφή του πρωταθλήματος της Ρωσίας (14 νίκες, 1 ήττα).

Ο 23χρονος πρώην άσος των Μινεσότα Τίμπεργουλφς είχε σε 13 αγώνες της Ευρωλίγκας 14,8 πόντους, 2,3 ριμπάουντ και 1,7 ασίστ κατά μέσο όρο, ενώ στο πρωτάθλημα της Α1 είχε 12,9 πόντους, 2,14 ριμπάουντ και 1,7 ασίστ κατά μέσο όρο.

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=117491


Οποτε η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη πια....

QUOTE
Πάντως αν τα χρηματα είναι και κάτω απο 500-600χιλ, δεν ειναι μόνο οτι δεν μου αρεσει , αλλα δεν το καταλαβαίνω κιολας...


Καπου εκει κυμαινεται το συνολικο ποσο....400 απο την Κιμκι+το υπολοιπο του συμβολαιου του!
Βεβαια θα δαπανηθει ενα ποσο για αντικαταστατη του.Οποτε ή εχουμε βρει κατι το εξαιρετικο
(εστω πολυ καλο) ή υπαρχει μεγαλο ελλειμα ή και τα δυο!
The Admiral
Ελπιζω ο αντικαταστατης να εχει ηδη βρεθει&να'ναι μεγαλο(&γνωστο)ονομα.Αλλιως θα σημαινει πως το ταβανι της διοικησης ειναι η 3η θεση&οι 16 της Ευρωλιγκας.Ας ελπισουμε να μην ειναι ετσι...
weirdo1977
QUOTE(lazarou)
Ο Άρης δεν ολοκλήρωσε τις αλλαγές. Αυτή τη στιγμή δουλεύει και μία ακόμη. Και θα είναι έκπληξη πρώτου μεγέθους. Η ολοκλήρωσή της κρέμεται σε μία κλωστή.


ο λαζάρου είναι άκρως έγκυρος...είχε μιλήσει για τον μότολα 1 μηνα πριν υπογράψει, τον είχα ακούσει με τα αυτιά μου... επίσης πρώτος απόλους μίλησε για ουάσιγκτον και μπoίσα, ας ελπίσουμε όλοι αυτός που θα έρθει να είναι κάτι πραγματικά καλο...
Warrior
QUOTE
Πρόλαβε το Τέραμο-Μένει ο Ράιτ


Στο ρόστερ του Άρη θα παραμείνει ο Bracey Wright. Ο γκαρντ των κιτρίνων δεν θα παραχωρηθεί στη ρωσική Κίμκι, καθώς η ομάδα της Μόσχας προτίμησε σήμερα νωρίς το πρωί τον Clay Tucker, ο οποίος κάνει όργια στην Ιταλία με τη φανέλα της Teramo.

Η διοίκηση των κιτρίνων βρέθηκε πολύ κοντά στην πώληση του Αμερικανού άσσου στην ομάδα του Μάικ Ουίλκινσον, εντούτοις φαίνεται πως το Teramo την πρόλαβε, καθώς βρήκε νωρίτερα τον αντικαταστάτη του Tucker στο πρόσωπο, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, του Tony Delk.

http://basketballiq.blogspot.com/
xavier
ήταν αναστρέψιμη τελικά...αντε να ηρεμησουμε λιγακι...όλα καλα....
Warrior
Τι σκωτσεζικο ντους ειναι αυτο που μας κανουν κυριακατικα?? biggrin.gif

Εκατσε δηλαδη οριστικα η "μπιλια"?Αντε μακαρι...να ηρεμησουμε λιγο!!
Ας περιμενουμε λιγο ομως...γιατι ολο ανατροπες ειμαστε!
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
ΚΙΜΚΙ: Κλέι Τάκερ ο αντι-Μπρέισι Ράιτ

Οι Ρώσοι πρόσφεραν στον Αρη 400.000 ευρώ, όμως το θέμα δεν προχώρησε

Στη λύση του Κλέι Τάκερ κατέληξε τελικά η Κίμκι, η οποία ενδιαφέρθηκε για την απόκτηση του Μπρέισι Ράιτ από τον Αρη. Οι Ρώσοι, οι οποίοι πήραν το καλοκαίρι τον Μάικ Ουίλκινσον και πηγαίνουν εξαιρετικά στο φετινό πρωτάθλημα, έψαχναν σκόρερ και ο Ράιτ ήταν ένας από τους πρώτους στόχους τους.

Οι διοικούντες την ΚΑΕ Αρης διαψεύδουν ότι υπήρξε επίσημη πρόταση της ρωσικής ομάδας, όμως πληροφορίες και δημοσιεύματα αναφέρουν ότι πρόσφεραν 400.000 ευρώ στους «κίτρινους». Δελεαστική αν μη τι άλλο προσφορά, όμως το θέμα δεν προχώρησε και οι Ρώσοι κατέληξαν στον Τάκερ, ο οποίος έκανε φέτος τα ιταλικά καλάθια να... στενάξουν, με τη φανέλα τη Τεράμο.

Αξίζει να σημειωθεί πάντως ότι την περασμένη εβδομάδα οι άνθρωποι του Αρη ξεκίνησαν να ψάχνουν στην αγορά για γκαρντ - φόργουορντ. Είναι άγνωστο αν αυτό είχε να κάνει με την υπόθεση Ράιτ, αφού οι πρώτες πληροφορίες μιλούσαν για ενδεχόμενο αντικατάστασης του Ρεϊσόν Τέρι.
basketaris
Μιας και το θεμα της αντικαταστασης Ραϊτ δεν προχωρησε, δεν υπαρχει λογος να πως οσα θα ηθελα, αν τελικα γινοταν η μεταγραφη. Καθαρα για πρακτικους λογους, θα πω οτι αυτη τη στιγμη μια αλλαγη δεν θα εκανε καλο στην ομαδα, γιατι αρχισε να "δενει" και ακολουθουν σημαντικες υποχρεωσεις της ομαδας. Οσο και αν το οικονομικο οφελος ειναι καλο, θεωρω οτι η ομαδα χρειαζεται ισορροπια και ηρεμια.

Anyway, δεν υφιστατι πλεον θεμα... Αλλα και αυτη η @#$%^&*( η Χιμκι (angry_red.gif) μονο τον ΑΡΗ εχει βαλει στο ματι της? Ντε και καλα, απο μας να ψωνιζει? Να τους στερεψει το πετρελαιο! 77.gif tongue.gif

QUOTE
Τζεβελέκης: Δεν υπάρχει κανένα θέμα πώλησης του Ράιτ!

Σε κατηγορηματική διάψευση των σημερινών δημοσιευμάτων περί πώλησης του Μπρέισι Ράιτ στην Κίμκι προχώρησε ο πρόεδρος του Άρη, Θανάσης Τζεβελέκης. «Έχω βαρεθεί να διαψεύδω», δήλωσε χαρακτηριστικά.

Πιο αναλυτικά, οι πληροφορίες ήθελαν την ρωσική ομάδα, στην οποία αγωνίζεται ο Μάικ Ουίλκινσον, να προσφέρει πάνω από 400.000 ευρώ για την απόκτηση του Αμερικανού άσου, με τη διοίκηση των «κιτρίνων» να το σκέφτεται σοβαρά την πρόταση. Ωστόσο, ήρθε η δήλωση του προέδρου του συλλόγου να ξεκαθαρίσει την όλη κατάσταση.

«Δεν υπάρχει κανένα θέμα αντικατάστασης του Ράιτ. Δεν έχουμε καμιά πρόταση στα χέρια μας», ανέφερε χαρακτηριστικά ο κ. Τζεβελέκης και πρόσθεσε: «Έχω βαρεθεί να διαψεύδω συνέχεια τα διάφορα δημοσιεύματα. Δεν είναι κατάσταση αυτή».

Καταληκτικά, αξίζει να αναφέρουμε ότι η Κίμκι θα προχωρήσει τελικά στην απόκτηση του Κλέι Τάκερ της ιταλικής Τέραμο.

http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=55486
scales84
ΟΥΦ....τωρα τα διαβασα αυτα γι αυτο ειχα χωσει σε αλλο ποστ.μα δεν ειναι κατασταση αυτη.τη στιγμη που ο παοκ κερδιζει τον οσφπ και μπορουμε να παιξουμε σε 4 μερες για τελικο στο κυπελλο και 2η θεση μεσα στοσεφ να σου λενε οτι πωλειται ο ραιτ...δοξα τω θεο.Καμια αλλαγη στην ομαδα.πρεπει να το δωσουμε να καταλαβει την πεμπτη μετη μακαμπι...μια προσθηκα ακομη τη δεχομαστε..η να μεινει ο τερελ..
thrylos7
Κι εγώ ήμουν εντελώς κατά μόλις το άκουσα, αλλά αυτό που είπε ο Λαζάρου μ' έβαλε σε σκέψεις... smile.gif

Η ομάδα πάντως είναι μια χαρά έτσι... Μια χαρά!
celtic_pride
Πάντως προσωπικά, δεν βρίσκω κανέναν λόγο για αλλάγες. Το τωρινό ρόστερ αποδίδει μια χαρά και αποτελείται από πολύ καλούς παίκτες....
Τώρα, νομίζω ότι θέμα αλλάγης Τερι είναι ισοδύναμο με ΕΓΚΛΗΜΑ!! (Εφόσον ο Ραιτ όπως δείχνουν τα πράγματα θα μείνει..)
hagi
Σήμερα το διάβασα και κουφάθηκα.. blink.gif Έλεος ρε παιδιά...Θα ήταν μεγάλη βλακεία να γινόταν αυτό.Η ομάδα πρέπει να μείνει όπως είναι.Ούτε για Τέρι πρέπει να ακούγεται τίποτα.
hagi
Επαναφέρω το topic των μεταγραφών και νομίζω θα πρέπει να γίνει και pinned από τους admin.

Από αύριο θα ξέρουμε που θα αγωνιζόμαστε του χρονου.Που θα ξεκινήσουμε τουλάχιστον.Ελπίζουμε όλοι βέβαια να είμαστε στα προκριματικά της Ευρωλίγκα.
Στα μεταγραφικά τώρα εγώ πιστεύω ότι αυτό που πρέπει να γίνει είναι να φύγουν οπωσδήποτε Αγαδάκος ,Αργυρόπουλος και Γκαβέλ.Με τρεις καλές προσθήκες μπορούμε να έχουμε μια πάρα πολύ καλή ομάδα του χρόνου που θα κοντράρει όλους τους αντιπάλους της.
Θα έλεγα ότι ακόμη και έναν ακόμη τέταρτο μπορούμε να πάρουμε, ο οποίος θα είναι κοινοτικός αφού υπάρχει ακόμη κενή θέση αλλά σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να βγει ένας από τους πιτσιρικάδες.
Στην περίπτωση τώρα που θα έπρεπε να επιλέξω κάποιον από τους τρεις να μείνει στην ομάδα θα προτιμούσα τον Γκαβέλ και νομίζω ότι και ο Ματσόν θα τον θέλει.Οποτε υπό αυτές τις προυποθέσεις θα πρέπει να πάρουμε δύο παίχτες αλλά νομίζω ότι και ο τέταρτος κοινοτικός θα επιβάλετε.Βέβαια έτσι θα βγει ένας μικρός αλλά αφού δεν παίζουν καλύτερα να βγει ένας και να μπει ένας παίχτης που θα πέρνει χρόνο συμμετοχής.
Δεν αναφέρομαι σε τίποτα παραπάνω μιας και από αύριο θα μπορούμε να πούμε περισσότερα αλλά κάνω μια αρχή στο τοπικ.
thrylos7
Από αύριο θα γίνει και pinned! tongue.gif

Ίσως και ξεχωριστό, θα δούμε...

Κι εγώ κάποιες σκόρπιες παρατηρήσεις, μιας και χθες σχημάτιζα τη 12άδα του Ολυμπιακού... icon_drunk.gif


Θεωρώ δύσκολο να μείνουν και ο Τσαλδάρης και ο Ηλιάδης... δεν έχουν καταφέρει ν' αποδώσουν μαζί στο 100% και οι δύο και παρ' όλο που είναι Έλληνες, ίσως θα ήταν καλό κάποιος να μείνει εκτός. Αρκεί βέβαια μετά να μη δημιουργηθεί πρόβλημα με τους ξένους.

Επίσης, θα πρέπει οπωσδήποτε να δωθεί χώρος στον Παπανικολάου, ως αναπληρωματικός στο 3. Είτε έχοντας μπροστά έναν καθαρό σμολ φόργουορντ, είτε Νέλσον (στο 4-3) κι έναν περιφερειακό στο 2-3. Και ο Σκορδίλης μπορεί να πάρει αρκετό χρόνο. Κι ακολούθως, ο Χρυσικόπουλος να έχει διαχείριση ανάλογη αυτών φέτος. Να μπαίνει σιγά σιγά στο κλίμα, γιατί αποτελεί κεφάλαιο για τον Άρη.

Γενικά ο Άρης έχει τη δυνατότητα να δώσει το κάτι παραπάνω στους μη Έλληνες, νομίζω τον συμφέρει, δίνοντας παράλληλα ευκαιρία στους νεαρούς.

Για τον Νέλσον βέβαια, έτσι το είπα. Ασφαλώς και θα πρέπει να μείνει.

Από εκεί και πέρα, ξαναλέω πως διόλου απίθανο να δούμε τον Φράνσις του χρόνου στην ομάδα. Βασικά, είναι πολύ πιθανό. Αν χωρέσει και ο Μπετς, τέλεια!

Τον Γκαβέλ θα τον ήθελα, μου αρέσει πολύ κι έχω αναφέρει το γιατί. Παρ' όλα αυτά, το ύψος του (γιατί λογικά θα αναζητηθεί ένας ψηλός σχετικά πλέι μέικερ), και τ' ότι είναι κοινοτικός ίσως του δείξουν την πόρτα της εξόδου, ακόμη και με τον Ματσόν. Αν χωράει πάντως, καλώς.
hagi
QUOTE(thrylos7 @ Jun 2 2009, 15:56 ) *
Από αύριο θα γίνει και pinned! tongue.gif

Ίσως και ξεχωριστό, θα δούμε...

Κι εγώ κάποιες σκόρπιες παρατηρήσεις, μιας και χθες σχημάτιζα τη 12άδα του Ολυμπιακού... icon_drunk.gif


Θεωρώ δύσκολο να μείνουν και ο Τσαλδάρης και ο Ηλιάδης... δεν έχουν καταφέρει ν' αποδώσουν μαζί στο 100% και οι δύο και παρ' όλο που είναι Έλληνες, ίσως θα ήταν καλό κάποιος να μείνει εκτός. Αρκεί βέβαια μετά να μη δημιουργηθεί πρόβλημα με τους ξένους.

Έτσι έτσι κύριε Νότη να ακούγοντε οι παλαίουρες του forum smiley.gif Απ’τα μπετά είμαστε εδώ.. tongue.gif

Τώρα για τον Τσαλδάρη και τον Ηλιάδη που λες δεν ξέρω τί θα γίνει.Πιστεύω ο Τσαλδάρης περιμένει να δει αν θα βγει Ευρωλίγκα ο Άρης και μετά να αποφασίσει.Για τον Ηλιάδη δεν έχω ακούσει κάτι..Έχει ακουστεί τίποτα;;

Όσο για τους πιτσιρικάδες νομίζω και γω ότι είναι καλό να παίξουν αλλά δεν ξέρω πόσο καλό θα ειναι για την ομάδα να παίξουν και οι τρεις.Βέβαια αυτό μόνο στην πράξη μπορεί να φανεί και άλλωστε οι κοιντικοί και λοιποί δεν είναι καλύτεροι από τα νέα παιδιά.
thrylos7
Πάνω απ' όλα σεβασμός στις σημαίες! tongue.gif

Για τον Ηλιάδη δεν έχω ακούσει κάτι. Για τον Τσαλδάρη μόνο, τα γνωστά περί Πανελληνίου.

Δεν ξέρω, αυτή την εντύπωση έχω αποκομίσει εδώ και καιρό...

Ο Παπανικολάου νομίζω πως είναι πανέτοιμος να παίξει. Ούτε ο Σκορδίλης θ' αποτελεί κάποιο κενό, αν αξιοποιηθεί καλά. Απλά στον πρώτο θα πρέπει να υπάρχει οπωσδήποτε χώρος... Για τον Σκορδίλη, λογικό είναι η ομάδα να καλύψει τις θέσεις (2 σέντερ, Μπάρλος, Νέλσον), αλλά μπορεί να παίρνει ένα 10λεπτο πχ σε κάθε ματς της Α1. Ο Χρυσικόπουλος έχει καιρό ακόμη, μπορεί όμως να πάρει κάποιο χρόνο. Ως 12ος παίκτης πάντως, δε θα με χαλούσε. smile.gif
chris aris
Ο λογος που θελησα να διμιουργησω το θεμα ειναι σαφως ο αποκλεισμος της ομαδας,οπου μεγαλο μεριδιο ευθυνης εχει και ο προπονητης...
Λοιπον ακουω τι θα θελατε για την νεα χρονια..
Ακομα..
Μεταγραφες και αποδεσμευσεις...
Ποιοι θελετε να μεινουν και ποιοι να φυγουν?
thrylos7
Για μεταγραφές και αποδεσμεύσεις υπάρχουν ήδη 2 τόπικ. Το γενικό των μεταγραφών και το poll για τον "ισχυρό Άρη".

Εδώ μπορούμε να μείνουμε στο θέμα του προπονητή. Εκτός αν τα ενώσουμε. smile.gif
chris aris
QUOTE(thrylos7 @ Jun 4 2009, 16:57 ) *
Για μεταγραφές και αποδεσμεύσεις υπάρχουν ήδη 2 τόπικ. Το γενικό των μεταγραφών και το poll για τον "ισχυρό Άρη".

Εδώ μπορούμε να μείνουμε στο θέμα του προπονητή. Εκτός αν τα ενώσουμε. smile.gif


Πως να τα ενωσουμε?
thrylos7
Έτσι! tongue.gif
hagi
Ωραίος ο admin..Τώρα είμαστε οκ με pinned το τοπικ..

Ξεκινάμε λοιπόν..Εσείς οι Θεσσαλονικής να μας λέτε τί ακούτε..
Timemaster
QUOTE(hagi @ Jun 5 2009, 01:48 ) *
Ωραίος ο admin..Τώρα είμαστε οκ με pinned το τοπικ..

Ξεκινάμε λοιπόν..Εσείς οι Θεσσαλονικής να μας λέτε τί ακούτε..



δεν έχω ακούσει κάτι εκτός του ότι θα απομακρυνθούν οι Βετούλας-Μαρκόπουλος.
αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι σοβαρό ή μόνο φήμες!

άμα κρίνω πάντως από την προηγούμενη θητεία του Ματσόν και γενικά από τον πρόεδρο...

πιστεύω πως ο κορμός θα μείνει ίδιος.
όταν λέω κορμός εννοώ τους Κλάρκ,Νέλσον,Μπετς,Μπάρλος....
ένας εκ των Τσαλδάρη-Ηλιάδη θα απομακρυνθεί
και ένας εκ των Αργυρόπουλου και Γκαβέλ με περισσότερες πιθανότητες στον πρώτο να αποχωρεί!

ο Ράητ σίγουρα φεύγει ιδικά μετά από τα τελευταία γεγονότα!!!
ενώ φαίνεται ότι θα συνεχίσουν στην ομάδα οι Παπανικολάου και Σκορδίλης (ελπίζω να πάρουν του χρόνου συμμετοχή)

άγνωστο για εμένα είναι αν ο Αγαδάκος παραμένει και θα εξαρτηθεί από το ποιον ψιλό φτηνό θα βρούμε.


οπότε θα έχουμε ελεύθερες από μία θέση για ξένο και κοινοτικό...
ενώ θα πρέπει να πάρουμε και έναν-δύο ακόμα 'Ελληνες
σίγουρα παίχτης στο 1 και στο 3-4

Ίδωμεν...


smiley.gif
celtic_pride
O Mπετς παραμένει και τολμώ να πω, πρώτο δείγμα θετικό για τη νέα σεζόν...

http://arisbc.gr/index.php?SCREEN=page&...96&LangID=1
Timemaster
QUOTE(celtic_pride @ Jun 5 2009, 15:48 ) *
O Mπετς παραμένει και τολμώ να πω, πρώτο δείγμα θετικό για τη νέα σεζόν...

http://arisbc.gr/index.php?SCREEN=page&...96&LangID=1



smiley.gif
athinaios
καλη για αρχη.Να ξεμπερδευει με τις ανανεωσεις κ μετα να ψαξει για αλλους.Αν βρουμε κ ενα καλο ψηλο για συμπληρωμα του μπετς θα ειναι πολυ καλο.
a bullet for your head
QUOTE(thrylos7 @ Jun 4 2009, 16:57 ) *
Εδώ μπορούμε να μείνουμε στο θέμα του προπονητή.

Συναρτησει της διοικητικης ''ασαφειας'' του Αμαρουσιου,νομιζω οτι θα ηταν η καλυτερη λυση ο Σουλης ο Μαρκοπουλος στον Αρη..
Επισης,οπως εχω τονισει επανειλλημενως,θα πρεπει να ενταχθουν στο ροτεισον της ομαδας και να αξιοποιηθουν και καποιοι πιτσιρικαδες(Παπανικολοαου,Σκορδιλης,Ματα
ον,Τσαιρελης..)..
Yusaku
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 5 2009, 17:25 ) *
Συναρτησει της διοικητικης ''ασαφειας'' του Αμαρουσιου,νομιζω οτι θα ηταν η καλυτερη λυση ο Σουλης ο Μαρκοπουλος στον Αρη..
Επισης,οπως εχω τονισει επανειλλημενως,θα πρεπει να ενταχθουν στο ροτεισον της ομαδας και να αξιοποιηθουν και καποιοι πιτσιρικαδες(Παπανικολοαου,Σκορδιλης,Ματα

��
�ον,Τσαιρελης..)..


Αν δεν κρατήσουμε τον Ματσόν, είναι όντως η ιδανικη λύση, αλλά δεν τον κόβω να τον αφήνουν.
Μεγάλο συν οι συνεχεις ήπιες δηλώσεις του στους αγώνες με τον Άρη, κάνοντας τον ιδιαίτερα συμπαθή.

+1 κ για τους νέους!

Αν κ δν το κόβω... η ανανέωση του Μπετς πρέπει να έγινε μετά απο συνεννόηση με τον προπονητή
a bullet for your head
QUOTE(Yusaku @ Jun 5 2009, 17:28 ) *
Αν δεν κρατήσουμε τον Ματσόν, είναι όντως η ιδανικη λύση, αλλά δεν τον κόβω να τον αφήνουν.
Μεγάλο συν οι συνεχεις ήπιες δηλώσεις του στους αγώνες με τον Άρη, κάνοντας τον ιδιαίτερα συμπαθή.

+1 κ για τους νέους!

Γραφεται και ακουγεται συνεχεια πως η διοικηση του Αμαρουσιου αφηνει η' θα αφησει ελευθερους αρκετους παικτες..
Ο Γλυνιαδακης ακουγεται στον ΟΣΦΠ,ο Πατ Καλαθης λεγεται οτι ηδη αποδεσμευθηκε και οτι θα ακολουθησουν και οι Καιμακογλου,Χαραλαμπιδης..νομιζω οτι μπροστα σε τετοιες εξελιξεις,δυσκολα και ο Σουλης να καθοταν εκ νεου στο παγκο του Αμαρουσιου..
Αν εφερνε και τους Καιμακογλου,Πατ,θα ακουγοταν και ελκυστικο..
Καπου διαβασα οτι θα συνεχισει ο Μπετς.Αν ειναι ετσι,μαζι με τον Σκορδιλη,μπορουν να επανδρωσουν τη θεση του σεντερ και αν ειναι να παρθει ενας ''Αντι-Αγαδακος'',θα προτιμουσα ενα Ελληνικο προσπεκτ,που σε κανα-δυο χρονια να ειναι 100% ετοιμος & μαχημος για την Α1..συν οτι θα εδινε βαθος στη θεση,οπως ο Μπογρης ας πουμε..
thrylos7
Ο Μαρκόπουλος ήταν γνωστός "θαμώνας" (όχι και θαμώνας, αλλά τον είχα δει πάνω από 2-3 φορές) του Παλέ πριν πάει στον ΠΑΟΚ το 2006. Αν και πριν λίγο καιρό είχε ακουστεί για τον ΠΑΟΚ το όνομά του. Διόλου απίθανο να πραγματοποιηθεί το σενάριο, αν αποχωρήσει από το Μαρούσι.

Τον Χαραλαμπίδη θα τον ήθελα, πράγματι. Ο Καλάθης μου αρέσει πολύ, αλλά δε νομίζω ότι χωράει με Νέλσον και Παπανικολάου. Ευπρόσδεκτος βέβαια...

Λογικά πάντως, τώρα που ο στόχος της Ευρωλίγκας δεν επετεύχθη, δε θα γίνει κάποιο ιδιαίτερο άνοιγμα. Δε χρειάζεται εξάλλου, είναι μια καλή αφορμή (και το μόνο θετικό που μπορεί να προκύψει από τη 4η θέση) για να μπουν στο παιχνίδι οι νεαροί.

Πολύ θετική η παραμονή του Μπετς.
a bullet for your head
QUOTE(thrylos7 @ Jun 5 2009, 17:50 ) *
Ο Μαρκόπουλος ήταν γνωστός "θαμώνας" (όχι και θαμώνας, αλλά τον είχα δει πάνω από 2-3 φορές) του Παλέ πριν πάει στον ΠΑΟΚ το 2006. Αν και πριν λίγο καιρό είχε ακουστεί για τον ΠΑΟΚ το όνομά του. Διόλου απίθανο να πραγματοποιηθεί το σενάριο, αν αποχωρήσει από το Μαρούσι.

Τον Χαραλαμπίδη θα τον ήθελα, πράγματι. Ο Καλάθης μου αρέσει πολύ, αλλά δε νομίζω ότι χωράει με Νέλσον και Παπανικολάου. Ευπρόσδεκτος βέβαια...

Λογικά πάντως, τώρα που ο στόχος της Ευρωλίγκας δεν επετεύχθη, δε θα γίνει κάποιο ιδιαίτερο άνοιγμα. Δε χρειάζεται εξάλλου, είναι μια καλή αφορμή (και το μόνο θετικό που μπορεί να προκύψει από τη 4η θέση) για να μπουν στο παιχνίδι οι νεαροί.

Πολύ θετική η παραμονή του Μπετς.

Η τριπλέτα Πατ,Νελσον,Παπανικολαου,μια χαρα θα μπορουσε να συνυπαρξει απ τη στιγμη που ο Νελσον καλυπτει και τις 2 θεσεις των φοργουορντ.
Ο Χαραλαμπιδης μπορει να εχει τα χρονακια του,ομως αντι του Αργυροπουλου θα τον ηθελα και εγω..
Νομιζω οτι το ''εγχειρημα'' της πραγματοποιησης των τελειως βραχυπροθεσμων στοχων ανα σεζον,εχει πιασει ''ταβανι'' και πρεπει πλεον να δοθει βημα και σε νεαροτερους παικτες και με εναν αλλο προπονητη,με μια διαφορετικη αγωνιστικη φιλοσοφια.
Yusaku
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 5 2009, 17:56 ) *
Η τριπλέτα Πατ,Νελσον,Παπανικολαου,μια χαρα θα μπορουσε να συνυπαρξει απ τη στιγμη που ο Νελσον καλυπτει και τις 2 θεσεις των φοργουορντ.
Ο Χαραλαμπιδης μπορει να εχει τα χρονακια του,ομως αντι του Αργυροπουλου θα τον ηθελα και εγω..
Νομιζω οτι το ''εγχειρημα'' της πραγματοποιησης των τελειως βραχυπροθεσμων στοχων ανα σεζον,εχει πιασει ''ταβανι'' και πρεπει πλεον να δοθει βημα και σε νεαροτερους παικτες και με εναν αλλο προπονητη,με μια διαφορετικη αγωνιστικη φιλοσοφια.


χμμ... τον Πατ να πω την αλήθεια δεν τον είδα πολυ, αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι, τον Χαραλαμπίδη σίγουρα τον προτιμώ από τον Αργυρόπουλο, ωστόσο αν είχα κάποιον παίχτη αδυναμία από το Μαρούσι, αυτός ήταν ο Καϊμακόγλου. Ο τελευταίος μαζί με τον Μαυροκεφαλίδη θα τους ήθελα στον Άρη.

athinaios
παιδια θα ελεγα να μην ακουμε οτι λενε για το μαρουσι και τη διαλυση του και τετοια.μπραβο που βγηκε ευρωλιγκα μακαρι να βρει λυση γιατι ειναι κριμα για την προσπαθεια των παικτων του.οσο για την ομαδα μας οποιος και να ειναι στο παγκο οπως και να ονομαζεται ας ελπισουμε να καταφερει τους στοχους της διοκησης οποια ομαδα και αν βρεθει στο δρομο μας.απο τη στιγμη που το μπατζετ θα ειναι περιορισμενο(οχι οτι περισυ ηταν υψηλο)θελει προσεκτικες επιλογες και οσο συντομοτερα γινεται να ληξει το θεμα του προπονητη (αν υπαρχει θεμα) ωστε να προχωρησουν και τα υπολοιπα.εχω την εντυπωση οτι η παραμονη η οχι του τσαλδαρη θα αποτελεσει το βασικο θεμα του σχεδιασμου της νεας ομαδας.
thrylos7
QUOTE
Η τριπλέτα Πατ,Νελσον,Παπανικολαου,μια χαρα θα μπορουσε να συνυπαρξει απ τη στιγμη που ο Νελσον καλυπτει και τις 2 θεσεις των φοργουορντ.


Συνωστίζονται όμως πολλοί παρόμοιοι (μορφολογικά τουλάχιστον) παίκτες έτσι, ειδικά εφόσον αποκτηθεί ξένος στο 2-3, αφού το σύστημα με 3 γκαρντ λογικά θα φορεθεί αρκετά και πάλι, ενώ έτσι δε θα βρει χώρο και το πουλέν ο Χρυσικόπουλος... tongue.gif

Άσε που σε λίγες μέρες θα ξαναακούσουμε για το σενάριο Κακιούζη κι έτσι μαζεύονται ακόμη περισσότεροι... tongue.gif
Yusaku
QUOTE(thrylos7 @ Jun 5 2009, 18:11 ) *
Συνωστίζονται όμως πολλοί παρόμοιοι (μορφολογικά τουλάχιστον) παίκτες έτσι, ειδικά εφόσον αποκτηθεί ξένος στο 2-3, αφού το σύστημα με 3 γκαρντ λογικά θα φορεθεί αρκετά και πάλι, ενώ έτσι δε θα βρει χώρο και το πουλέν ο Χρυσικόπουλος... tongue.gif

Άσε που σε λίγες μέρες θα ξαναακούσουμε για το σενάριο Κακιούζη κι έτσι μαζεύονται ακόμη περισσότεροι... tongue.gif


χαχαχα... άσε να χαρούμε τον Παπ κ τον Σκορδίλη κ βλέπουμε για τον Χρυσικόπουλο... tongue.gif
Πλέον θα πιστέψει κανείς το σενάριο του Κακιούζη;; Έτσι πως πάμε, το βλέπω σε καμιά 10 χρονιά το σήριαλ να μεταφέρεται σε άλλο επίπεδο: Νέα του Άρη 2019: "Ο Κακιούζης στον Άρη! Μετά την πετυχημένη του προπονητική χρονιά, δήλωσε ότι θα είναι τιμή του να κοουτσάρει τον Άρη, ενώ είχε να πει μόνο τα καλύτερα για τον κόσμο!" Από την άλλη ο πρόεδρος Διαμανίδης απάντησε λακωνικά: "Θα δούμε!" tongue.gif tongue.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.