Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
mono maroussi
QUOTE(Timemaster @ Aug 26 2009, 15:59 ) *
όντος πολύ καλή ανάλυση της περίπτωσης και με βρίσκει σύμφωνο!!!
απλά δύσκολο να δώσει φέτος κάποια ομάδα αυτά τα λεφτά
και ο Άρης δεν έχει φέτος τόσο μεγάλο πρόβλημα ρευστού ώστε να τον δώσει όσο όσο!!!

ενώ σίγουρα ο Πελεκάνος δεν είναι παίχτης που αξίζει να τον πάρεις για ένα χρόνο αντί για 600.000ε





έχεις καταντήσει κουραστικός με το να γράφεις τέτοια σχόλια σε τόπικ του Άρη και μάλιστα άσχετα με το θέμα συζήτησης.

μην ανησυχεις το εκανα εντιτ το ποστ μου για να σου αρεσει περισσοτερο(ανεφερα τις μεταγραφες σας) icon_drunk.gif .Ε ρε γλέντια..και που να φτασουν οι μερες των αγωνων.χαμος θα γινει στο φορουμwink.gif
Vas
QUOTE(The Admiral @ Aug 26 2009, 15:09 ) *
Ο Βωβος μπηκε στο Μαρουσι με αποκλειστικο σκοπο να αναλαβει την κατασκευη του γηπεδου και του Mall του ΠΑΟ.Παναθηναικος ειναι ο ανθρωπος.Μολις ειδε οτι τα πραγματα στραβωνουν,επαιξε το χαρτι του Αμαρουσιου(τον λογο για τον οποιο το ανελαβε) οτι ταχα το εγκαταλειπει.Οταν καταλαβε οτι κανεις δε δινει μια δυαρα για το Μαρουσι,αποφασισε να την κανει διακριτικα,αλλα για κακη του τυχη τον φρεναρε η αναπαντεχη εξοδος στην Ευρωλιγκα.Κατι που κατα τη γνωμη μου μονο προσωρινα τον φρεναρε,γιατι η αποφαση να φυγει ειναι ειλημμενη και το Μαρουσι μοιραια θα φθινει απο δω και μπρος μεχρι να εξαφανιστει απο τον μπασκετικο χαρτη.


Μα τι είναι αυτά που λες;; Ο βωβός είναι στο Μαρούσι από το 1996. Ποιο Mall και ποιο γήπεδο του Πάο; Τον εκβιασμό που έκανε (γιατί όντως ήταν εκβιασμός) τον πείρε πίσω ενώ όσοι ήμαστε Μαρούσι τον κράξαμε. Στο τέλος ζήτησε και συγνώμη…

τέλος παντων...
thrylos7
Σου εγγυώμαι ότι δε θα γίνει τίποτα. rolleyes.gif
mono maroussi
QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2009, 16:07 ) *
Σου εγγυώμαι ότι δε θα γίνει τίποτα. rolleyes.gif

icon_drunk.gif blove.gif
weirdo1977
κογκαλίδη ακόμη η μεταγραφή ? 45.gif ε ρε βρομόξυλο που θέλετε .... έχε χάρη που σέβομαι το forum... αλήθεια έχει κανεις το mail του ?
scales84
QUOTE(mono maroussi @ Aug 26 2009, 13:49 ) *
Ελεος πια με το Μαρουσι τοσο πολυ σας ποναει αυτη η ομαδα?Εμεις λετε οτι ασχολουμαστε συνεχεια με τον αρη αλλα μαλλον εσεις ασχολειστε συνεχεια με το Μαρουσι..Οσο για τις μεταγραφες του αρη θα τις δουμε στο γηπεδο..και αμα σας αποκλεισουμε παλι να δουμε τι θα λετε

εμεις ασχολουμαστε?ο βας του πε οτι μην συγκριθεις ξανα με το μαρουσι...τι να μας πονεσει?αλλωστε ευρωλιγκα ειμαστε και θα σας πεταξουμε κι εξω...ετσι απλα
EXPLOITED ARIS
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 26 2009, 15:40 ) *
Για το θέμα Παπανικολάου μόλις βγήκε μια καλή κατά τη γνώμη μου ανάλυση από τον Χρυσάνθη: http://www.sport24.gr/html/ent/898/ent.311898.asp

Πραγματικα πολυ καλη αναλυση κ δειχνει κ το υφος του Δαμιανιδη στις φετινες μεταγραφες κ γενικα τη νοοτροπια του.

QUOTE(mono maroussi @ Aug 26 2009, 15:49 ) *
Ελεος πια με το Μαρουσι τοσο πολυ σας ποναει αυτη η ομαδα?Εμεις λετε οτι ασχολουμαστε συνεχεια με τον αρη αλλα μαλλον εσεις ασχολειστε συνεχεια με το Μαρουσι..Οσο για τις μεταγραφες του αρη θα τις δουμε στο γηπεδο..και αμα σας αποκλεισουμε παλι να δουμε τι θα λετε


Φιλαρακι πιστεψε με,δεν ασχολειται κανεις.Αυτο ειναι μαλλον το προβλημα σου...
thrylos7
Βάζει κάποιος τη σπίθα και μετά όλοι ψάχνουν να βρουν ποιος ασχολείται... Μα πώς γίνεται να διαβάζετε μόνο posts των "αντιπάλων", είτε οι μεν, είτε οι δε, δεν μπορώ να καταλάβω...

Back to μεταγραφές. Δε θα επιτραπεί άλλο ανούσιο post.
Vas
Ο Χρυσάνθης είναι σαλονικιός δημοσιογράφος ή από κάτω;

Το ρωτώ γιατί σίγουρα παίζει ρόλο, που, ποιος και με ποια στοιχεία γράφει κάποιος.
giannisaris
Εχουν ξεφύγει αυτοί οι μαρουσιώτες??τελικά ο vas είναι συμπαθέστατος μπροστά στον πιτσιρικά mono marousi!!!!

που εισαι μεγάλε εσυ που δίνεις φάουλ....δώσε μου άλλο ενα!!!!
Vas
QUOTE(giannisaris @ Aug 26 2009, 16:58 ) *
Εχουν ξεφύγει αυτοί οι μαρουσιώτες??τελικά ο vas είναι συμπαθέστατος μπροστά στον πιτσιρικά mono marousi!!!!

που εισαι μεγάλε εσυ που δίνεις φάουλ....δώσε μου άλλο ενα!!!!



thryle7, δεν την πάω τη ομάδα σου, έχουμε έρθει και σε κόντρα πιο παλιά, αλλά πρέπει να κάνεις τρελό γέλιο!!! smiley.gif
The Admiral
@Vas

Για αυτο που ρωτησες στην προηγουμενη σελιδα,απαντω εδω,στο καταλληλο οφτοπικ:


http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry333423
celtic_pride
Mια ερώτηση.. Γιατί άραγε βγήκε τώρα η "αναθέρμανση για Τσαλδάρη" ?? ......

Έγραψε το basketblog, ότι ο Παπ πήγε στον Οσφπ??? Ναι!!!! Πάμε στην απογευματινή προπόνηση της ομάδας στο Παλε, να πούμε στον Μασει ότι είναι τελικά αξιόπιστο το σαιτ... (http://www.basketblog.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=24015&Itemid=202)....

Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά... Ο Παπ δεν θα πουληθεί τέλος... Δεν νομίζω η διοίκηση να είναι τόσο χαζή.. Πάμε για νέο ρεκόρ στα διαρκείας και εσυ πουλάς τον παίκτη που έχει τέτοιο δέσιμο με τον κόσμο? Δεν νομίζω....
SkiesOfAzel
QUOTE(celtic_pride @ Aug 26 2009, 17:50 ) *
Mια ερώτηση.. Γιατί άραγε βγήκε τώρα η "αναθέρμανση για Τσαλδάρη" ?? ......

Έγραψε το basketblog, ότι ο Παπ πήγε στον Οσφπ??? Ναι!!!! Πάμε στην απογευματινή προπόνηση της ομάδας στο Παλε, να πούμε στον Μασει ότι είναι τελικά αξιόπιστο το σαιτ... (http://www.basketblog.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=24015&Itemid=202)....

Παιδιά, τα πράγματα είναι απλά... Ο Παπ δεν θα πουληθεί τέλος... Δεν νομίζω η διοίκηση να είναι τόσο χαζή.. Πάμε για νέο ρεκόρ στα διαρκείας και εσυ πουλάς τον παίκτη που έχει τέτοιο δέσιμο με τον κόσμο? Δεν νομίζω....



Για μένα το θέμα δεν είναι μόνο αν ο Παπ θα πουληθεί ή όχι, η πρόθεση της διοίκησης να τον πουλήσει μου φτάνει, και να είστε σίγουροι πως αν δεν είχε αντιδράσει τόσο έντονα ο κόσμος θα τον είχαν δώσει, τινάζοντας το φετινό καλό κλίμα και την καινούργια προσπάθεια στον αέρα ... Πρέπει να διευκρινίσω πως μιλάω για όλη τη διοίκηση, πέρα από το Δαμιανίδη υπάρχει και ένα διοικητικό συμβούλιο του οπίου ο ρόλος υποτίθεται πως είναι να ελέγχει τις αποφάσεις ώστε να αποφεύγονται συμπεριφορές σαν αυτή που είδαμε. Σε ποιόν έχουν τόσο λίγη εμπιστοσύνη και βιάζονται να ξεπουλήσουν, στον παίκτη, τον προπονητή ή την ομάδα ; Να μιλάγαμε για έναν παίκτη που έχει παίξει στην ομάδα, του μένει μόνο ένας χρόνος συμβόλαιο και δεν μπορούμε να τον κρατήσουμε να το καταλάβω, δεν είμαστε ούτε χαζοί, ούτε παράλογοι. Ακόμα και ο Ιωαννίδης πήρε θέση, παρότι το παίζει Ολυμπιακός απο τότε που το έριξε στην πολιτική, λέγοντας πως δεν πουλάς έναν παίκτη που δεν έχει προλάβει ακόμα καλά καλά να παίξει στην ομάδα σου ...

Επίσης θα ήθελα κάποιος απο τους κυρίους αυτούς να μας εξηγήσει τί τους έκανε να πιστεύουν οτι το εκατομμύριο που θα έπαιρνε από τη μεταγραφή θα έσωζε τον Άρη. Την προπερσινή χρονιά που είχαμε αυξημένο μπατζετ τι καταλάβαμε ; Πήραμε μερικούς καλύτερους μισθοφόρους για ένα χρόνο και την επόμενη χρονιά πάλι γυμνοί μείναμε. Το πρόβλημα δεν ήταν ότι δεν πετύχαμε τους στόχους μας (εξάλλου σπάνια κανείς πετυχαίνει με την πρώτη και ποτέ με τον Χέρμπερτ στον πάγκο), το προβλημα ήταν πως ότι και αν κάναμε θα ήταν προσωρινό, αφού δεν θα μπορούσαμε να παραμείνουμε σε αυτό το μπάτζετ ακόμα και αν πηγαίναν όλα καλά. Με τα χρήματα αυτά έτσι και αλλιώς πρωτοκλασάτους Έλληνες παίκτες δύσκολα παίρνεις , οπότε ή σε μισθοφόρους καταλήγεις πάλι ή σε παπούδες. Για να το αποφύγεις αυτό είτε πρέπει να έχεις ΣΤΑΘΕΡΗ χρηματοδότηση (οι ενέσεις της μιας χρονιάς δεν φτάνουν) είτε να βγάζεις τους ΔΙΚΟΥΣ σου πρωτοκλασάτους Έλληνες. Αυτά για τους κυρίους . . .
SteelGandalf
Έτσι όπως είναι τα δεδομένα τρεις περιπτώσεις υπάρχουν.

1. Είτε οι δημοσιογράφοι γράφουν μπαρούφες με σκοπό να πουλήσουν και να δημιουργήσουν πρόβλημα από το πουθενά.

2. Είτε ισχύει ό,τι γράφεται και με αυτό τον τρόπο προσπαθούν οι της διοίκησης μας να μας το περάσουν λάου λάου (δεν το πολυπιστεύω αυτό).

3. Είτε προσπαθούν να μας κουράσουν και στο τέλος να βαρεθούμε και να πάψουμε να ασχολούμαστε, όντας ξενερωμένοι και να κάνουν πιο εύκολα τη "δουλειά" τους.

Ελπίζω να ισχύει το πρώτο, γιατί σε αντίθετη περίπτωση προβλέπω άσχημες εξελίξεις που μόνο κακό στην ομάδα θα κάνουν.
SkiesOfAzel
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 26 2009, 21:51 ) *
Έτσι όπως είναι τα δεδομένα τρεις περιπτώσεις υπάρχουν.

1. Είτε οι δημοσιογράφοι γράφουν μπαρούφες με σκοπό να πουλήσουν και να δημιουργήσουν πρόβλημα από το πουθενά.

2. Είτε ισχύει ό,τι γράφεται και με αυτό τον τρόπο προσπαθούν οι της διοίκησης μας να μας το περάσουν λάου λάου (δεν το πολυπιστεύω αυτό).

3. Είτε προσπαθούν να μας κουράσουν και στο τέλος να βαρεθούμε και να πάψουμε να ασχολούμαστε, όντας ξενερωμένοι και να κάνουν πιο εύκολα τη "δουλειά" τους.

Ελπίζω να ισχύει το πρώτο, γιατί σε αντίθετη περίπτωση προβλέπω άσχημες εξελίξεις που μόνο κακό στην ομάδα θα κάνουν.



Τα πράγματα είναι απλά και κοντά στη 2η επιλογή σου, οι "δικοί" μας θέλουν να πουλήσουν (το ότι είχαν συζητήσεις με Ολυμπιακό δεν μπορούν να το κρύψουν), αλλά δεν τους δίνουν τα λεφτά που ελπίζανε να πάρουν και ο κόσμος έχει αντιδράσει εξαιρετικά έντονα, οπότε δεν τολμούν να ρίξουν τις οικονομικές τους απαιτήσεις. Ο Παπ όντως δεν θα πουληθεί τελικά για τον παραπάνω λόγο, το ότι του βάλανε πωλητήρειο όμως είναι για μένα απαράδεκτο.
SteelGandalf
Τέτοιοι παίχτες δεν πωλούνται. Μετά από 2-3 χρόνια και ανάλογα με την εξέλιξη του και εφόσον είναι η αναμενόμενη και δε μπορούμε να τον κρατήσουμε, τότε το συζητάμε. Μέχρι τότε όμως θα έχουμε πάρει πολλά από τον παίχτη, θα του έχουμε επίσης δώσει αρκετά και θα πάρουμε και πολλά περισσότερα χρήματα ως αντάλλαγμα. Γιατί να μη γίνει και ντράφτ (λέω τώρα εγώ); smile.gif
vamos33
QUOTE(SkiesOfAzel @ Aug 26 2009, 22:08 ) *
Τα πράγματα είναι απλά και κοντά στη 2η επιλογή σου, οι "δικοί" μας θέλουν να πουλήσουν (το ότι είχαν συζητήσεις με Ολυμπιακό δεν μπορούν να το κρύψουν), αλλά δεν τους δίνουν τα λεφτά που ελπίζανε να πάρουν και ο κόσμος έχει αντιδράσει εξαιρετικά έντονα, οπότε δεν τολμούν να ρίξουν τις οικονομικές τους απαιτήσεις. Ο Παπ όντως δεν θα πουληθεί τελικά για τον παραπάνω λόγο, το ότι του βάλανε πωλητήρειο όμως είναι για μένα απαράδεκτο.

Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι και εγω είμαι κατα της πώλησης εναντι οποιουδήποτε λογικού ποσού

Αλλα από κει και πέρα δεν μπορείς να λες ότι έβαλε πωλητηριο στον παίκτη.Ηταν απολυτα λογικό να συζητησει με τον καθένα που ενδιαφεροταν για τον Παπ.Δεν τον κραταμε όμηρο ούτε τον έχουμε δέσει χειροπόδαρα.Ολες οι ομάδες συζητάν για όλους τους παίκτες σε ολα τα αθλήματα εν έτη 2009.

Απο κει και πέρα μπορεί το 1 μύριο να μας ακούγεται λίγο (και είναι) αλλά στο χώρο του μπάσκετ τετοια ποσά δεν δίνονται.Με λίγα λόγια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ και ειδικα για παικτη που έχει αγωνιστει μόλις 55 λεπτα σε επαγγελματικό επίπεδο.

Αυτο που θέλω να πω είναι ότι μπορεί ο καθένας να χαρακτηρίσει τον Δαμιανίδη όπως θέλει (και εγω ανάμεσα) αλλα μόνο χθεσινό στον χώρο και άσχετο δεν μπορεί να τον πει.Ηξερε πολύ καλά ότι τέτοιο ποσο δεν πρόκειται να πάρει.Με λίγα λόγια τον πουλούσε/πουλάει σε τιμή που δεν αγοράζει κανεις.Αρα το ερώτημα που προκύπτει είναι θέλει πραγματικά να τον πουλήσει ή θέλει να εκμεταλλευτεί κάτι άλλο?

Ισως μάθουμε και σύντομα.Πάντως μπορει να γυρίσει τον όλο αυτο ντόρο μπούμερανγκ και να γίνει 1ος μάγκας..
diablo031077
Παιδιά καλησπέρα! Κάτι άκουσα για Κακιούζη. Ισχύει;
kfoto77
QUOTE(diablo031077 @ Aug 26 2009, 22:46 ) *
Παιδιά καλησπέρα! Κάτι άκουσα για Κακιούζη. Ισχύει;

Καλησπέρα.
Που το άκουσες;
diablo031077
QUOTE(kfoto77 @ Aug 26 2009, 23:13 ) *
Καλησπέρα.
Που το άκουσες;

"Υποτίθεται" από έγκυρη πηγή. Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω με εσάς.
kfoto77
QUOTE(diablo031077 @ Aug 26 2009, 23:22 ) *
"Υποτίθεται" από έγκυρη πηγή. Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω με εσάς.

Εννοείς ΜΜΕ;
Δείτε κι αυτό..
http://www.superbasket.gr/?c=133&a=115734
diablo031077
QUOTE(kfoto77 @ Aug 26 2009, 23:32 ) *
Εννοείς ΜΜΕ;
Δείτε κι αυτό..
http://www.superbasket.gr/?c=133&a=115734

Όχι, ΜΜΕ!!!
vamos33
Εχουμε πήξει στις έγκυρες πηγές τελευταία..
SteelGandalf
Τι πράγμα είναι τούτο! Τελευταία ώρα και διαβάζουμε χίλια ονόματα παιχτών που μπορεί να αποκτήσουμε. Τώρα θα μου πείτε, το γεγονός πως διαβάζουμε ονόματα δε σημαίνει πως ισχύει κιόλας. Άντε να δούμε.

Αυτό με τον Ira τι είναι πάλι; Είμαστε σοβαροί;
SkiesOfAzel
QUOTE(vamos33 @ Aug 26 2009, 22:37 ) *
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι και εγω είμαι κατα της πώλησης εναντι οποιουδήποτε λογικού ποσού

Αλλα από κει και πέρα δεν μπορείς να λες ότι έβαλε πωλητηριο στον παίκτη.Ηταν απολυτα λογικό να συζητησει με τον καθένα που ενδιαφεροταν για τον Παπ.Δεν τον κραταμε όμηρο ούτε τον έχουμε δέσει χειροπόδαρα.Ολες οι ομάδες συζητάν για όλους τους παίκτες σε ολα τα αθλήματα εν έτη 2009.


Φίλε μου, όταν λες δίνω αυτόν τον παίκτη με τόσο , του βάζεις πωλητήριο. Η ομάδες που δεν ενδιαφέρονται να πουλήσουν, είτε απορρίπτουν την κάθε πρόταση χωρίς παζάρια και ιστορίες, είτε το ξεκαθαρίζουν εξαρχής (και ναι, γίνεται ακόμα και σήμερα αυτό wink.gif). Πιστεύεις δηλαδή πως αν κάνει η Real πρόταση στον Παναθηναϊκό για το Διαμαντίδη θα κάτσει ο Παναθηναϊκός να συζητήσει για ποσά ; Όσο για την ομηρία που ανέφερες, πίστεψε με θα τον είχαν δώσει αμέσως αν είχε εκδηλώσει την επιθυμία να φύγει και γιατί θα αποτελούσε μια καλή δικαιολογία για τη διοίκηση αλλά και διότι δεν έχει νόημα να κρατάς έναν παίκτη που δεν θέλει να παίζει στην ομάδα σου. Εξάλλου όπως έχω ξαναπεί, ο ίδιος ο παίκτης δήλωσε δημόσια πως δεν θέλει να φύγει, και δεν τον υποχρέωσε κανείς να το πει και μάλιστα τη στιγμή που τον ζητούσε ο Ολυμπιακός.

QUOTE
Απο κει και πέρα μπορεί το 1 μύριο να μας ακούγεται λίγο (και είναι) αλλά στο χώρο του μπάσκετ τετοια ποσά δεν δίνονται.Με λίγα λόγια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ και ειδικα για παικτη που έχει αγωνιστει μόλις 55 λεπτα σε επαγγελματικό επίπεδο.


Όυτε μικρό μου φαίνεται το ποσό, ούτε ισχύει πως τέτοια ποσά δεν δίνονται στο μπασκετ για άπειρους παίκτες. Τα 4.5 μύρια που έσκασε η Μπαρτσα για Ρούμπιο τα είδες ; Άλλες είναι οι ενστάσεις μου και τις έχω αναπτύξει ήδη σε προηγούμενο ποστ.

QUOTE
Αυτο που θέλω να πω είναι ότι μπορεί ο καθένας να χαρακτηρίσει τον Δαμιανίδη όπως θέλει (και εγω ανάμεσα) αλλα μόνο χθεσινό στον χώρο και άσχετο δεν μπορεί να τον πει.Ηξερε πολύ καλά ότι τέτοιο ποσο δεν πρόκειται να πάρει.Με λίγα λόγια τον πουλούσε/πουλάει σε τιμή που δεν αγοράζει κανεις.Αρα το ερώτημα που προκύπτει είναι θέλει πραγματικά να τον πουλήσει ή θέλει να εκμεταλλευτεί κάτι άλλο?

Ισως μάθουμε και σύντομα.Πάντως μπορει να γυρίσει τον όλο αυτο ντόρο μπούμερανγκ και να γίνει 1ος μάγκας..


Χαρακτηρισμό, εγώ τουλάχιστον, έκανα μόνο έναν, τον είπα κυνικό, ούτε χθεσινό τον είπα, ούτε άσχετο. Γενικά προσωπικά προβλήματα με τον άνθρωπο δεν έχω, και είναι και η πρώτη φορά που ασκώ κρητική στη διοίκηση. Δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω πως διαπραγματεύεται τόσο καιρό με τον Ολυμπιακό χωρίς να έχει κανένα σκοπό να πουλήσει, η για πουλήσει μαγκιά αργότερα (ιδίως όταν το θέμα αφορά το μέλλον ενός παιδιού). Η πιστέυεις πως αυτή η ιστορία έκανε καλό στο κλιμα στον Άρη, την ψυχολογία του παίκτη ή και ακόμα στην πώληση των διαρκείας ;

Επίσης δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν κατάμουτρα. Δεν μπορείς να λες πως σκοπεύεις να χτίσεις την ομάδα γύρω απο έναν παίκτη και μετά να διαπραγματεύεσαι την πώληση του. Αν δεν έχεις ανάγκη απο χρήματα (οικονομικό άνοιγμα) δεν πουλάς έναν παίκτη που πιστεύεις ότι μπορεί να γίνει ο ηγέτης σου. Επισης δεν μπορείς να βγαίνεις και να λες πως δεν έχεις δεχθεί πρόταση, όταν έχεις δεχθεί ήδη 2 προτάσεις για να πουλήσεις και απλά διαφώνησες στο οικονομικό.

Γενικά λόγω της κακής ιστορίας του Άρη με τις διοικήσεις έχω μάθει να είμαι πολύ προσεκτικός και πιστεύω πως όλοι οι Αριανοί πρέπει να ασκούν έλεγχο στην εκάστοτε εξουσία στον Άρη, η πρόληψη εξάλλου είναι προτιμότερη της θεραπείας wink.gif. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως πιστεύω ότι κάνει ότι κάνει ο Δαμιανίδης για προσωπικό του όφελος, αλλά απο την άλλη, ούτε ο Μητρούδης (η αλλιώς κος Παπίου) ούτε και ο Σαουρίδης το σκέφτηκαν επι προσωπικού όταν κρατούσαν το Γιαννάκη και έδιωχναν τον Γκάλη, απλά αντιμετόπησαν και αυτοί το θέμα κυνικά. Τα αποτελέσματα βέβαια για τον Άρη ήταν καταστροφικά, με τον ακατονόμαστο να μας κυνηγάει για διαφυγόντα κέρδη επι σειρά ετών και να μας μπλοκάρει ακόμα και το σφράγισμα των εισητηρίων. Παρεπιπτόντως, και αυτοί ούτε άσχετοι ήταν, ούτε χθεσινοί.
vamos33
Ο Ρουμπιο είναι η εξαιρεση..Μιλάμε για έναν παίκτη που έχει παίξει σχεδόν 2.5 γεματα πρωταθλήματα ACB,Μουντομπάσκετ,Νο5 φέτος στα ντραφτ..Μιλάμε για κάτι εξωπραγματικό και είναι 3,5 εκ όχι 4.5.Ξέρεις φανταζομαι πόσο κόστισαν ο Πεκοβιτς,ο Τεπιτς,ο Ντασιτς,o Toμιτς, παιδιά δλδ που έχουν παιξει τόσους αγώνες με τις ομάδες τουσ και δεν κοστολογήθηκαν 1 μύριο..Φαντασου αναλογικά αν το πάρεις πόσα θα έπρεπε να πάρουν οι ομάδες τους..και μιλάμε για τον Παπ που έχει παίξει 55 λεπτα σε επαγγελματικό επιπεδο..Δεν είναι μπάλα το μπάσκετ..Με λίγα λόγια don't hate the player hate the game bball.gif

Μου λες για παναθηναικό κ ρεαλ.Δεν είναι λογική αυτη.Μπορεί να έχουμε 21 τίτλους αλλά σαν οικονομική δύναμη ανήκουμε στους μεσαίους ΤΩΡΑ..Ας το χωνεψουμε.Οικονομικά μεγαθηρια σαν τον παο τον οσφπ την ρεαλ την μπάρτσα φυσικά και ΔΕΝ θα μπαινανε καν στην διαδικασια να συζητησουν..

Εδω η ΤΣΣΚΑ μπαινει πλεον σε διαδικασίες συζητησεων για να πουλήσει κάποιους παίκτες,η Σιένα και αυτη το ίδιο,η Μπανταλόνα κτλ..ΟΛΕΣ οι ομάδες (με εξαιρεση αν θες καποιες μετρημενες στα δάχτυλα του ενος χεριου) μπαίνουν στην διαδικασία να συζητησουν..Τι να κάνουμε τώρα?

Το λάθος δεν είναι ότι συζητησε ο Δαμιανίδης..το λάθος στην υποθεση είναι ότι έχει γίνει καθημερινό σήριαλ και βγαινει κάθε μέρα καινούργιο επεισόδιο..
SkiesOfAzel
QUOTE(vamos33 @ Aug 27 2009, 01:04 ) *
Ο Ρουμπιο είναι η εξαιρεση..Μιλάμε για έναν παίκτη που έχει παίξει σχεδόν 2.5 γεματα πρωταθλήματα ACB,Μουντομπάσκετ,Νο5 φέτος στα ντραφτ..Μιλάμε για κάτι εξωπραγματικό και είναι 3,5 εκ όχι 4.5.Ξέρεις φανταζομαι πόσο κόστισαν ο Πεκοβιτς,ο Τεπιτς,ο Ντασιτς,o Toμιτς, παιδιά δλδ που έχουν παιξει τόσους αγώνες με τις ομάδες τουσ και δεν κοστολογήθηκαν 1 μύριο..Φαντασου αναλογικά αν το πάρεις πόσα θα έπρεπε να πάρουν οι ομάδες τους..και μιλάμε για τον Παπ που έχει παίξει 55 λεπτα σε επαγγελματικό επιπεδο..Δεν είναι μπάλα το μπάσκετ..Με λίγα λόγια don't hate the player hate the game bball.gif


Τέτοιες μεταγραφές γίνονται περισσότερο για το γόητρο και γιαυτό και τα ποσά ξεφεύγουν. Η Μπαρτσα δεν έδωσε αυτά τα λεφτά γιατί πιστεύει οτι ο Ρούμπιο τα αξίζει, τα έδωσε γιατί ήθελε να έχει το μεγαλήτερο ταλέντο του Ισπανικού μπάσκετ στο ρόστερ της. Με την ίδια λογική ήρθε και ο Ολυμπιακός να πάρει τον Κώστα, ούτε 3άρι χρειάζεται (έχει άλλα 3) ούτε το είχαν προγραμματισμένο. Απλά φέτος οι Αγγελόπουλοι αποφάσησαν να μην πετάξουν λεφτά όπως πέρσι και γιαυτό και δεν τα σκασανε στο δικό μας. Αυτό που θέλω να πω, είναι πως τέτοιες περιπτώσεις αποτελούν εξαίρεση στον τρόπο που λειτουργεί η αγορά του αθλήματος και εκεί βασίστηκαν και οι δικοί μας και ζητησαν τόσα λεφτα. Επίσης σίγουρα υπολόγισαν στην κόντρα των αιωνίων που σε συνδιασμό με κοινό ενδιαφέρον για τον Παπ θα μπορουσε να ανεβάσει την τιμή.

QUOTE
Μου λες για παναθηναικό κ ρεαλ.Δεν είναι λογική αυτη.Μπορεί να έχουμε 21 τίτλους αλλά σαν οικονομική δύναμη ανήκουμε στους μεσαίους ΤΩΡΑ..Ας το χωνεψουμε.Οικονομικά μεγαθηρια σαν τον παο τον οσφπ την ρεαλ την μπάρτσα φυσικά και ΔΕΝ θα μπαινανε καν στην διαδικασια να συζητησουν..


Το παράδειγμα δεν είχε να κάνει με τα λεφτά. Πάντως, και με αυτή τη λογική, με κλεισμένο ρόστερ και απο τη στιγμή που μας λένε την αλήθεια και δεν υπάρχει τρύπα, δεν είχαμε τόση ανάγκη αυτό το εκατομμύριο. Αυτό όμως που ήθελα να πω είναι πως όταν θεωρείς έναν παίκτη πολύ σημαντικό για το μέλλον της ομάδας σου, δεν τον πουλας αν δεν έχεις μεγάλη ανάγκη.


QUOTE
Το λάθος δεν είναι ότι συζητησε ο Δαμιανίδης..το λάθος στην υποθεση είναι ότι έχει γίνει καθημερινό σήριαλ και βγαινει κάθε μέρα καινούργιο επεισόδιο..


Ήταν δυνατόν να συζητήσει για πώληση του μεγαλήτερου ταλέντου της Ελλάδας στο μπασκετ, και μαλιστα τη στιγμή που έχουν στραφεί όλα τα φώτα της δημοσιότητας πάνω του και να μην γίνει χαμός ; Γιαυτό και σου λέω, αμα δεν σκοπεύει πλέον να τον πουλήσει ας βγει να το πει δημόσια, οχι δεν μας εχουν κανει πρόταση και ....κιες, να σταματήσει μεχρί εδώ το θέμα και να ηρεμίσουν και τα πράγματα. Ελπίζω επίσης να μην πιστεύεις πως δεν ήξερε πως το θέμα θα λάβει τόση δημοσιότητα η θα προκαλέσει τόσες φασαρίες. Το γεγονός πως παρόλα αυτά τραβηξε τη διαπραγμάτευση με τον Ολυμπιακό όλον αυτό τον καιρό δείχνει απο μόνο του αν ήθελε η όχι να τον πουλήσει.
Andrew19
Αν το πάρετε λίγο μπακαλίστικα ο Παπανικολάου έχει για άλλα 4 χρόνια συμβόλαιο. Για να τον αναπληρώσεις θέλεις έναν παίκτη που θα παίρνει τουλάχιστον 300χιλιάρικα το χρόνο αν κρίνουμε ότι πρέπει να βγάλει και ο Αρης κέρδος από την όλη υπόθεση είναι λογική η τιμή του. Αν πάντως ο Παπ πάει καλά φέτος μην αποκλείετε να πουληθεί του χρόνου στο εξωτερικό όπου οι αντιδράσεις θα είναι σαφώς μικρότερες.
xavier
ρε skiesofazel που στο διαολο ξες οτι υπηρχε διαπραγμάτευση για τον παπ?Απο τα δημοσιευματα που γράφαν οτι ο θα τον πουλησουμε για να καλυψουμε χρεη του παρελθοντους που δεν εχουμε? ή απο αυτα πολυ λεγαν οτι ο Δαμιανιδης βρισκεται στην Αθηνα για να τον πουλησει, χωρις φυσικα να βρισκεται....

Ο Κογκαλιδης το ειπε ξεκαθαρα, απο τον ολυμπιακό του ειπαν οτι εκλεισε και το γραψε...Ουτε καν σκεφτηκε να ρωτησει τον Άρη...Πρώτα να καταλαβετε πως λειτουργουν τα αθηναικα μεσα στις μεταγραφες και μετα να στραφειτε εναντιον της διοικησης...

Και αυτα περι πωλητηριων και κτλ ειναι λαικισμοι του χειρίστου είδους...ΠΟΤΕ δεν βγηκε δημοσια ο Δαμιανιδης και να πει οτι υπάρχει οτι υπάρχει γραμμη εκκινησης για τον παπ...

Οποιος τη μυγα, μυγιαζεται...Σκοτωσε την μυγα, εμπιστεψου τη διοικηση, καταλαβε τον τροπο που λειτουργουν και δεν θα θα εχεις κανενα προβλημα να αναγνωρισεις τα αθηναικα παραμυθια...Αλλα οταν εισαι προκατειλημενος και ετοιμος να πυροβολησεις τη διοικηση, εισαι ευκολος στο παραμυθι...

Αν και οταν φυγει ο παπ, αυτο θα γινει μονο για το συμφέρον του Άρη...
rankin
"σκατοαθηναικα μεσα" ;;
"αθηναικα παραμυθια" ;;

Διακρίνω μια οργή;; huh.gif
xavier
εχει γραφτει:
οτι ο παπ θα πωληθει για να καλυψει χρεη και ανοιγματα απο παρελθοντα χρεη, που ο Αρης δεν εχει...
οτι ο Δαμιανιδης ειναι στην Αθηνα για να τον πουλησει, χωρις να ειναι...
οτι οχι μονο εχει πωληθει αλλα περνει και το λινο μαζι του...
οτι εχουν ηδη πεσει υπογραφες και απομενουν ανακοινώσεις...
οτι θα πωληθει επειδη ο Άρης εχει πολλους παιχτες στην θεση του, οταν εχει μονο τον ριτσαρντσον...

και εχεις τους δικους σου να σου λενε, οτι οπου υπάρχει καπνος υπάρχει φωτιά, εκνευριζεσαι...οχι με τα μεσα, με τους δικους σου που τα πιστευουν....
rankin
QUOTE(xavier @ Aug 27 2009, 10:27 ) *
και εχεις τους δικους σου να σου λενε, οτι οπου υπάρχει καπνος υπάρχει φωτιά, εκνευριζεσαι...οχι με τα μεσα, με τους δικους σου που τα πιστευουν....

Δεν ξέρω αν υπάρχει καπνός, φωτιά ή τίποτα από τα δύο.. Και ειλικρινά, δεν με ενδιαφέρει καθόλου!
Παρόλα αυτά, έχω την εντύπωση πως για όλη τη φασαρία που έχει δημιουργηθεί, εσύ τα έχεις βάλει με την Αθήνα, και τους δημοσιογράφους της.. Δεν το καταλαβαίνω όλο αυτό (ποτέ δεν το κατάλαβα)
Απλά η γνώμη μου είναι πως δεν θα έπρεπε ένα ζήτημα που αφορά μια μεταγραφή, να μετατραπεί -για μια ακόμα φορά- σε πεδίο αντιπαράθεσης βορρά-νότου, λες και βρισκόμαστε στον αμερικάνικο εμφύλιο, με Γιάνκηδες και Ρεντνεκς!
Έχεις κάθε δικαίωμα να θεωρείς ότι όλα αυτά είναι δημιούργημα των εφημερίδων και μπορεί να έχεις και δίκιο, αλλά με τον τρόπο που το εκφράζεις, ουσιαστικά χάνεις το δίκιο σου.
xavier
μπα μωρε καμια σχέση...ενα θεμα με τους μπασκετικους δημοσιογράφους και το πως κανουν το ρεπορταζ τους, το εχω ανεξαρτητως εντοπιοτητας, αλλα δεν κολαω εκει...Τα μμε εδω πανω ειναι χειροτερα... tongue.gif

Μου τη σπαει στο οτι οι συναρειανοι περνουν αυτα που γραφονται ως δεδομενα για να στηριξουν τα επιχειρηματα τους...

Περι κοντρας βορρα-νοτου και κτλ, πιστευω οτι δεν υπάρχει πιο αδιάφορος μακεδονας απο εμενα... tongue.gif Αν φάνηκε ιχνος μακεδονομαχισμου σε αυτα που εγραψα, δεν ηταν στις προθεσεις μου...Σου ειπα και πριν το προβλημα μου ειναι οι δικοι μου και οχι τα μεσα...Μετα το mvp των εφηβων πουλαει ο παπ, τη δουλεια τους κανουν, το θεμα μου ειναι το πως αντιλαμβανεται ο κοσμος μας αυτα...Και αυτη η φοβια οτι οι λεφτάδες οι Αθηναιοι θα μας αγοράσουν και τα σωβρακα και η ελλειψη εμπιστοσυνης στην διοικηση μας...
hagi
Παιδιά νομίζω κατάντησε κουραστικό το όλο θέμα.Έχουν γραφτεί τόσα πολλά post που βαριέται κάποιος να τα διαβάσει.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πάντως πως μερικοί εδώ μέσα είναι σίγουροι ότι δεν πωλείται ο Παπανικολάου και άλλοι ότι δεν πωλείται.

Γνώμη μου είναι ότι κανεις δεν μπορεί να ξέρει σίγουρα εκτός και είναι πολύ κοντά σε κάποια ομάδα.Οπότε προτείνω να ελλατώσουμε λίγο τα υπερβολικά post για τον Παπ και να περιμένουμε..
xavier
hagi ποτε δεν ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πουληθει ο παπ, ειπα οτι αυτο θα γινει μοναχα αν οι αθηναιοι μπουν σε διαδικασια πλειστηριασμου και παρει ο Άρης ανταλλαγματα(και οχι μονο οικονομικα) που υπερεχουν πολυ της αξιας του Παπ...Απλα επειδη δεν φαινεται να υπαρχει ενδεχομενο να γινει κατι τετοιο, θεωρω απιθανο να προχωρησει κατι τετοιο...
xavier
κακιουζης στη θεση νιουμπλ

http://www.arisbc.gr/index.php?SCREEN=page...75&LangID=1
Vas
QUOTE(xavier @ Aug 27 2009, 11:56 ) *
κακιουζης στη θεση νιουμπλ

http://www.arisbc.gr/index.php?SCREEN=page...75&LangID=1



θέλω να ακούσω απόψεις..... rolleyes.gif

Πάντως με αυτή την μεταγραφή μάλλον ανοίγει ο δρόμος για την μεταγραφή του μπλέσερ
athinaios
Σιγουρα ειναι καλος παικτης αλλα δεν ξερω κατα ποσο αντεχει το σωμα του για υψηλο επιπεδο.εχει σιγουρα πολυ περισσοτερο μυαλο απο πολλους παικτες κ στο γηπεδο το δειχνει αλλα τα τελευταια χρονια δεν κανει κορυφαιες εμφανισεις.αλλα στπ γηπεδο θα αποδειχτουν ολα.
Timemaster
QUOTE(xavier @ Aug 27 2009, 11:56 ) *
κακιουζης στη θεση νιουμπλ

http://www.arisbc.gr/index.php?SCREEN=page...75&LangID=1



όχι!!!!

δηλαδή τι;
είμαστε το ΚΑΠΗ της Εθνικής;

διώξαμε τον Σιγάλα και τώρα πήραμε τρεις παίχτες που τελειώσαν αγωνιστικά με την εθνική;
το θεωρώ λάθος σαν κίνηση αγωνιστικά....
μιας και ο Άιρα είναι τουλάχιστον στα χαρτιά καλύτερος παίχτης.

το θετικό είναι ότι έτσι μένουμε με 4 μόνο ξένους....
και θα μπορούμε να κάνουμε βοηθητική κίνηση μέσα στη χρονιά (εφόσον βγούμε Ευρωλίγκα βλέπω να έρχεται κάποιος καλός ξένος)


Υ.Γ. τον θέλαμε εδώ και χρόνια αλλά τον πήραμε κάπως αργά.
xavier
ελεος πια, ολοι σε ομαδες ευρολιγκας παιζαν περσι...Ολοι ενεργοι ειναι... ....Καλυτερος ο Νιουμπλ δεν θα το ελεγα, διαφορετικοι ειναι παντως...Το θεμα ειναι οτι πολυ πιο ευκολα θα βρει κινητρο να παιξει μπασκετ ο Κακιούζης στον Άρη, παρά ο Νιουμπλ...

Η θεση αμερικανου λογικα θα καλυφτει, να δουμε αν θα γινει με τον μπελσερ ή οχι...Εγω θα προτιμούσα να παρουν αμερικανο στη θεση του Σκορδιλη...
Vas
Το θετικά είναι ότι ο Κακιούζης γνωρίζει την ελληνική πραγματικότητα, έχει μεγάλη εμπειρία ενώ λογικά θα θέλει να κλείσει την καριέρα του με ένα εγχώριο τίτλο, ή με καλή πορεία στην ευρώπη. Επιπλέον, ανοίγει θέση ξένου.

Τα αρνητικά είναι, ο Κακιούζης είναι πιο σοφτ παίκτης από τον νιουμπλ (από όσα είχα δει και διαβάσει) άρα ο Άρης χάνει αρκετή δύναμη μέσα στο καλάθη. Επιπλέον, πέρσι στην εφες έπαιζε γύρο στο 15λεπτο. Σίγουρα στον Αρη τον προωρίζουν για βασικό. Θα ανταπεξέλθει;

Πάντως, τον Ιούνη όλοι μίλαγαν για το φτιάξιμο μιας καινούργιας ομάδας με καινούργιους/μικρους παίκτες ώστε να φτιαχθεί εκ βάθρων μια καινούργια δύναμη. Πλέον, υπάρχουν 3 βασικοί που σε 2 χρόνια (άντε το πολύ σε 3) θα έχουν αποσυρθεί από την ενεργό δράση, υπάρχουν αρκετοί ξένοι, ενώ και οι μικροι φαίνεται να φεύγουν, αν όχι φέτος του χρούνου. Και να περάσει ο Αρης στους ομίλους. Είναι αυτός ο αυτοσκοπός;;
scales84
εγω παλι μπορει να λενε οτι τον πηραμε στη θεση του νιουμπλ αλλα το βλεπω σαν αλυσιδα στην πωληση του μικρου..παντα ηθελα παντως τον κακιουζη στον αρη..μπορει να τον θεωρουν συνταξιουχο καποιοι αλλα θα δεθει αμεσα με την ομαδα και τον κοσμο..κι αυτο ειναι που χρειαζεται..τωρα βεβαια καλυτερος του ιουμπλ δνε νομιζω να ναι..και τι θα παρουμε στη θεση του νιουμπλ?τον μπελσερ?μαλλον αποδυναμωθηκαμε παρα ανεβηκαμε σκαλι οπως θα πρεπε με μια τετοια μεταγραφη...

ο τζερυ ακομα δεν εχει παει πουθενα..παρτε κι αυτον και τελιωσαμε...

υγ.σχετικα με τα αθηναικα μμε..δειτε πως τελειωνει αρθρο στον σπορ φμ που λεει οτι κι ο παο παει για παπανικολαου..

Ο Κώστας Παπανικολάου αν μείνει στον Άρη είναι και φέτος αμφίβολο αν θα έχει χρόνο συμμετοχής, δεδομένης της παρουσίας πολλών παικτών στη θέση που αγωνίζεται.


ΕΝΩ ΔΛΔ ΣΕ ΠΑΟ -ΟΣΦΠ ΘΑ ΧΕΙ 20+ΣΙΓΟΥΡΑ...Ε ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ?
Timemaster
QUOTE(xavier @ Aug 27 2009, 12:53 ) *
ελεος πια, ολοι σε ομαδες ευρολιγκας παιζαν περσι...Ολοι ενεργοι ειναι...Ποιος την γραμαει την εθνικη....Καλυτερος ο Νιουμπλ δεν θα το ελεγα, διαφορετικοι ειναι παντως...Το θεμα ειναι οτι πολυ πιο ευκολα θα βρει κινητρο να παιξει μπασκετ ο Κακιούζης στον Άρη, παρά ο Νιουμπλ...

Η θεση αμερικανου λογικα θα καλυφτει, να δουμε αν θα γινει με τον μπελσερ ή οχι...Εγω θα προτιμούσα να παρουν αμερικανο στη θεση του Σκορδιλη...



ναι σε ομάδες Ευρωλίγκας...
έχουμε και λέμε ο Χατζιβρέτας τρίτο δυάρι σε ομάδα Ευρωλίγκας με 8 λεπτά σε κάθε παιχνίδι στην Ευρωπη!!!
ο Ντικούδης που πρόλαβε να παίξει 4 παιχνίδια με την ομάδα Ευρωλίγκας που λέγεται Πανιώνιος και με 21 λεπτά συμετοχής είχε 6 πόντους 3 ριμπάουντ και 1,5 λάθη
ενώ ο Κακιούζης έπαιζε στην μεγάλη Εφές που δεν πέρασε στον επόμενο γύρω και σε 21 λεπτά είχε και αυτός 6 πόντους μέσο όρο!!!

δευτεροκλασάτοι παίχτες είναι στην Ευρωλίγκα!!!
και στο τέλος της καριέρας τους!!!
κάποτε ήταν μεγάλοι παίχτες και γερά ονόματα για να έρθουν στον Άρη
τώρα όμως;;;;
rolleyes.gif

Υ.Γ. Μπορεί και να σε βγουν αλλά μπορεί και όχι!!!
Υ.Γ. Δε θέλω να πάρουμε άλλο ξένο εκτός και αν έχουμε πρόβλημα και σίγουρα όχι στην θέση του Σκορδίλη!!!
valsam
ΚΑΠΗ ΑΡΗΣ !!!!!!!!!!!
Θα ελεγα οτι για ενα ημιχρονο θα ειμαστε σουπερ !!!!!!!!!!!!!!
Μετα βγαλτε τις μασκες με τα οξυγονα!!!!!!!!!!!!!!!!
Φερτε και τον Φανη για να γουσταρουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!
Timemaster
QUOTE(scales84 @ Aug 27 2009, 13:08 ) *
ο τζερυ ακομα δεν εχει παει πουθενα..παρτε κι αυτον και τελιωσαμε...


για τον Μάσευ υπήρξε η εξής δήλωση από την ομάδα...
πως ο Άρης θα κινηθεί για την απόκτηση μόνο και εφόσον περάσει σίγουρα στην Ευρωλίγκα
και εφόσον η Ρεάλ δε θέλει χρήματα για την αποδέσμευσή του.

Μέχρι να το πρώτο θα έχουμε φτάσει Οκτώβρη οπότε δεν είναι σίγουρο αν θα είναι ακόμα στη Ρεάλ
και για το δεύτερο η Ρεάλ ζητάει 500.000ε για να τον δώσει σε άλλη ομάδα και φυσικά ο παίχτης έχει έως τώρα συμβόλαιο με 1.300.000 δολλάρια το χρόνο για άλλα δύο χρόνια οπότε δύσκολα θα δεχτεί να πάει κάπου με λιγότερα χρήματα!!!

EIMAI ARIANOS
καλησπέρα γ@μώ τον ιο της γρίπης γ@μώ

μου φαίνεται ότι χάνουμε σε δύναμη μέσα στην ρακέτα καθώς ο Ira είναι σίγουρος πιο δυνατός από τον κακιούζη.

κατά τα αλλα σίγουρα πιο πολλά κίνητρα έχει ο κακιούζης

γενικά ούτε κρύο ούτε ζεστη από αυτήν την αλλαγή. Αυτό που ίσως κρύβεται από πίσω με τρομάζει καθώς
σίγουρα θα έρθει και ένα καινούργιος αμερικανος ψηλός και το ερώτημα είναι πως βρέθηκαν αυτά τα χρήματα ....
ελπιζω αυτά τα λεφτά να έρχονται από την νέα διοίκηση και όχι από πιθανές πωλήσεις παικτών

Τέλος πάντων κακιούζης και ένα δυνατός ψηλός μια χαρά θα είναι

ΕΙΔΩΜΕΝ

scales84
ενταξει ρε παιδια μην υπερβαλλετε με το καπη αρης...ελεος δλδ...32-33 ειναι τα παιδια..οχι 40...και ηταν ενεργοι μπασκεμπολιστες ολοι...
Omar Little
Δηλαδή ο Νιούμπλ πόσο χρονών ήταν? tongue.gif

Η ομάδα πέρισυ δεν είχε προσωπικότητα μέσα στο γήπεδο και τώρα σίγουρα κερδίζει σε αυτό με Κακιούζη-Χατζηβρέτα. Ενώ και στη σειρά με το Μαρούσι φάνηκε η έλλειψη εμπειρίας και καθαρού μυαλού στα ζόρικα και θεωρώ ότι μπορούν να βοηθήσουν κι εκεί. Όχι όμως αν παίζουν 30λεπτα.
Και μια χρονιά δεν είναι κακό να δοκιμάσεις κι αυτό το μοντέλο με τους Έλληνες παίκτες το οποίο ποτέ δεν είχες εφαρμόσει στο πρόσφατο παρελθόν. Αγωνιστικά ίσως λείπει κάτι ακόμα στους ψηλούς αλλά για μένα οι κινήσεις είναι σωστές.

Να υπήρχε και κάποιος άλλος προπονητής θα ήταν ακόμα καλύτερα. rolleyes.gif
Timemaster
QUOTE(scales84 @ Aug 27 2009, 13:19 ) *
ενταξει ρε παιδια μην υπερβαλλετε με το καπη αρης...ελεος δλδ...32-33 ειναι τα παιδια..οχι 40...και ηταν ενεργοι μπασκεμπολιστες ολοι...


δηλαδή για να είναι ΚΑΠΗ θα έπρεπε να πάρουμε εν αποστρατία παίχτες;
να φέρουμε τον Γκάλη,τον Φιλλίπου και τα άλλα παιδιά;

οι παίχτες αυτοί είναι 32-33 οπότε είναι σε ηλικία όπου η σάρκα δε μπορεί να προσφέρει όσα θα ήθελε....
που τώρα πρέπει να παίζουν σε ποιο χαλαρούς ρυθμούς ώστε να μην έχουν τραυματισμούς στο επιβαρυμένο όλα αυτά τα χρόνια κορμί τους ώστε να κολλήσουν τα τελευταία τους ένσημα προτού πεθάνουν αγωνιστικά.

Αν δε σε αρέσει ο όρος ΚΑΠΗ πες μου πως λέγονται όλοι αυτοί σε βαριά επαγγέλματα που 1-2 χρόνια πριν την σύνταξη δεν αντέχει το σόμα τους άλλο και τους βάζουν σε θέσεις γραφείου ή δουλειές ρουτίνας απλά για να περάσει ο καιρός;
Τέτοιοι είναι και αυτοί....

Μπορεί με την εμπειρία τους να κερδίσεις κάποια πράγματα αλλά είναι αβέβαιο ειδικά όταν μαζεύεις τόσο πολλούς.
5 παίχτες πάνω από τα 31!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.