Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Point Guard
QUOTE(hagi @ Sep 20 2009, 23:00 ) *
Παιδιά εμένα μου άρεσε στο βιντεάκι ο Ντέι..Αριστερόχειρας με καλό χειρισμό της μπάλας..Και το σουτάκι δείχνει να το έχει.
Δεν ξέρω τί θα βγει αλλά αν μπορεί να οργανώσει φτάνει και περρισεύει..


Έχω πάψει να βγάζω συμπεράσματα απο ένα βιντεακι ,πόσο μάλιστα όταν πρόκειται για την καλύτερη εμφάνιση του μονταρισμένη,την έχω πατήσει έτσι άπειρες φορές rolleyes.gif .Η εικόνα του Ντέι στα 2 φιλικά που δώσαμε για τα Μαυροσκούφεια είναι αρκετά ικανοποιητική,αν αναλογιστούμε οτι δεν έκανε προετοιμασία και μπήκε κατευθείαν σε δυνατούς φιλικούς αγώνες.Θα κριθεί στα επίσημα παιχνίδια και όχι απο έναν ή δύο αγώνες,έχει άλλωστε υπογράψει και τριετές συμβόλαιο.
hagi
QUOTE(Point Guard @ Sep 22 2009, 00:29 ) *
Έχω πάψει να βγάζω συμπεράσματα απο ένα βιντεακι ,πόσο μάλιστα όταν πρόκειται για την καλύτερη εμφάνιση του μονταρισμένη,την έχω πατήσει έτσι άπειρες φορές rolleyes.gif .Η εικόνα του Ντέι στα 2 φιλικά που δώσαμε για τα Μαυροσκούφεια είναι αρκετά ικανοποιητική,αν αναλογιστούμε οτι δεν έκανε προετοιμασία και μπήκε κατευθείαν σε δυνατούς φιλικούς αγώνες.Θα κριθεί στα επίσημα παιχνίδια και όχι απο έναν ή δύο αγώνες,έχει άλλωστε υπογράψει και τριετές συμβόλαιο.

Ακριβώς..:Δεν έβγαλα συμπέρασμα..Μην λέμε ότι θέλουμε..Απλά είπα ότι είδα ότι είναι αριστερόχειρας που είναι πλεονέκτημα για το μπάσκετ και επίσης είδα καλό χειριμό της μπάλας.Τώρα τί θα βγει θα δείξει..
EXPLOITED ARIS
Το θεμα ειναι να μας βγει play maker.Αλλιως με οποιο χερι κ να παιζει...
Να μην μπορουμε ομως να βρουμε εναν ασσο της προκοπης...
Το προβλημα ειναι στον Ματσον.
Εχει αλλη αντιληψη της "οργανωσης" του παιχνιδιου! dry.gif
Μακαρι να μη μας βγει τελειως ξινο...
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 22 2009, 12:01 ) *
Το θεμα ειναι να μας βγει play maker.Αλλιως με οποιο χερι κ να παιζει...
Να μην μπορουμε ομως να βρουμε εναν ασσο της προκοπης...
Το προβλημα ειναι στον Ματσον.
Εχει αλλη αντιληψη της "οργανωσης" του παιχνιδιου! dry.gif
Μακαρι να μη μας βγει τελειως ξινο...



εγώ ξέρω πως το μπάσκετ χωρίζεται σε τρία κομμάτια: στην άμυνα, την επίθεση και τον τρανζίσιον την μεταφορά δηλαδή από την άμυνα στην επίθεση και το αντίθετο!!!

Ο Ματσόν τα τρία χρόνια που τον βλέπω έχει την αντίληψη πως η μπάα μεταφέρεται αυτόματα στο άλλο άκρο του γηπέδου
και ακόμα περισσότερο πως η κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση δε χρειάζεται όπως και το ότι οποιοσδήποτε παίχτης μπορεί να δώσει την μπάλα στους ψιλούς κ.λ.π.
Η φιλοσοφία του είναι μία ΑΜΥΝΑ ΑΜΥΝΑ και ΑΜΥΝΑ οπότε τι να τον κάνουμε τον οργανωτή σκόρερ θέλουμε να το μπουμπουνίζει από τα 7 μέτρα κάτω από οποιαδήποτε συνθήκη και να παίζει δυνατή άμυνα.
rolleyes.gif


Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που μου λείπει ο Καστλ;
ablade
QUOTE(Timemaster @ Sep 22 2009, 13:17 ) *
Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που μου λείπει ο Καστλ;


Οχι, μην στεναχωριέσαι... Απο τα τελευταία πραγματικά PG που είχαμε (μαζί με την συμπάθεια μου τον Καλαϊτζή).

Πάντως εμένα στα Μαυροσκούφεια δεν μου είπε και πολλά ο Ντεϊ. Κράτημα της μπάλας πολύ ώρα και αρκετές τραβηγμένες προσπάθειες. Δεν μου φάνηκε και πολύ PG. Κλασικός αμερικάνος περιφερειακός σβούρας.

Ελπίζω να με διαψέυσει σύντομα...!!!!!
Vas
QUOTE(ablade @ Sep 22 2009, 16:03 ) *
Οχι, μην στεναχωριέσαι... Απο τα τελευταία πραγματικά PG που είχαμε (μαζί με την συμπάθεια μου τον Καλαϊτζή).

Πάντως εμένα στα Μαυροσκούφεια δεν μου είπε και πολλά ο Ντεϊ. Κράτημα της μπάλας πολύ ώρα και αρκετές τραβηγμένες προσπάθειες. Δεν μου φάνηκε και πολύ PG. Κλασικός αμερικάνος περιφερειακός σβούρας.

Ελπίζω να με διαψέυσει σύντομα...!!!!!



Από ότι βλέπω

- ο κλαρκ πάλι στον άσσο θα είναι (από τα σχόλια ο Ντέι είναι … μέτριος)
- καθαρό 5άρι μόνο ο Μπετς (προς το παρόν)
- αντικαταστάτης του Παπ δεν έχει έρθει…

καλά πάμε…
aba
Όσο ψωνίζουμε από την Αμερικανική αγορά, τα ίδια θέματα θα αντιμετωπίζουμε. Παίκτες που είναι περισσότερο 2άρια και λιγότερο άσσοι, με περισσότερη εκτέλεση παρά δημιουργία.

Φέρτε επιτέλους έναν Γιούγκο για άσσο.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(aba @ Sep 22 2009, 18:07 ) *
Όσο ψωνίζουμε από την Αμερικανική αγορά, τα ίδια θέματα θα αντιμετωπίζουμε. Παίκτες που είναι περισσότερο 2άρια και λιγότερο άσσοι, με περισσότερη εκτέλεση παρά δημιουργία.

Φέρτε επιτέλους έναν Γιούγκο για άσσο.


Εναν ασσο γενικως...
Γιατι και ο Μιλισαβλιβιτς που χτυπαγαμε(κ δε μας εκανε) δεν ηταν και τοσο ασσος!
Ο Μπλακνευ ομως! sleep.gif
EIMAI ARIANOS
Δαμιανίδης: "Μεγάλη τιμή η βράβευσή μου"
Ο Σύνδεσμος Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Θεσσαλονίκης βράβευσε τον Γιάννη Δαμιανίδη, για τη συνολική προσφορά του στο άθλημα.

Ο Πρόεδρος της ΚΑΕ, έχοντας στα χέρια του την τιμητική πλακέτα που του απονεμήθηκε, δήλωσε: "Η βράβευση αυτή είναι η πρώτη αναγνώριση για όσα έχω κάνει στα δέκα χρόνια παρουσίας μου στα μπασκετικά δρώμενα του Άρη. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι αποτελεί ιδιαίτερη τιμή για μένα".

Ο κύριος Δαμιανίδης δεν έκρυψε την ικανοποίησή του, για το γεγονός ότι η επιβράβευση προερχόταν όπως επισήμανε: "Από ένα θεσμικό φορέα όπως είναι ο Σύνδεσμος Διαιτητών Θεσσαλονίκης. Ένα φορέα που όλα αυτά τα χρόνια έχει ενεργό και ουσιαστικό ρόλο στο χώρο της καλαθοσφαίρισης".

Κατέληξε, τονίζοντας: "Θα υποστηρίξουμε με όλη μας τη δύναμη τα "Μαυροσκούφεια". Πρόκειται για ένα ιστορικό τουρνουά και πρέπει κάθε χρόνο θα παρουσιάζεται όλο και πιο αναβαθμισμένο".

από sport24.gr ( http://sport24.gr/html/ent/165/ent.317165.asp )

Μάλιστας ....
Ρε ξυπνάτε ρε από το καλοκαίρι λέμε άσσο!!!

Έχω την εντύπωση ότι δεν αγοράζουμε με βάση των αναγκών μας αλλα με βάση
ευκαιριών και με στόχο τη μεταπώληση στο μέλλον ....

A ρε πικρα αυτό το καλοκαίρι εκεί που άρχισε καλά να τελειώσει έτσι...

Καλαμπόκh μυρίζει η υπόθεσης από το άρθρο ΜΑ ΚΑΛA ΠΟΣΑ ΔΙAΡΙΑ θα πάρουμε ?? σε πρωτάθλημα 3on3 θα κατεβουμε του χρόνου ??

είμαστε τρελα !!
EXPLOITED ARIS
http://www.sportnet.gr/report.php?id=199803


blink.gif 69.gif
Yusaku
Χοπ!! Λογικό ήταν λοιπόν μετά τον καινούριο προπονητή να σκάσουν και καινούριες φήμες για ονόματα:
Για άσσο λένε τον Παλάσιο που περσι έπαιζε στην Κίμκι.... Γιατί μου φαίνεται too good to be true? Θα δείξει...

QUOTE
Μάλιστα υπήρξε η πληροφορία πως στο στόχαστρο βρίσκεται ο Μιλτ Παλάσιο ο οποίος δεν θα μετακομίσει τελικά στην Παρτιζάν. Την περασμένη σεζόν ο 31χρονος γκάρντ φόρεσε την φανέλα της ρωσικής Κίμκι ενώ έχει και εμπειρίες από τον μαγικό κόσμο του ΝΒΑ.


πηγή: http://www.exedrasports.gr/basket/%CE%911%...icle/?aid=40066

πάντως ο Μάιλς δεν έφυγε από το προσκύνιο...

QUOTE
Πρώτη επιλογή παραμένει ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου Ααρον Μάιλς, του οποίου την πόρτα χτύπησε ο Αρης δύο φορές μέσα στο καλοκαίρι και πάει τώρα για τρίτη και φαρμακερή... Οι προηγούμενες απόπειρες βρήκαν τοίχο λόγω των υψηλών οικονομικών απαιτήσεων του Αμερικάνου, που έχει σαν προτεραιότητα το ΝΒΑ. Δοκιμάζει την τύχη του στους Ατλάντα Χοκς μετέχοντας στο καμπ προετοιμασίας κι εφόσον συμπεριληφθεί στα τελικά κοψίματα ο Αρης θα επιχειρήσει νέα προσέγγιση.

πηγή: http://www.sportnet.gr/report.php?id=201147

Και αλλάζοντας επίπεδο... βοηθός προπονητή ο Δέδας! Ο βοηθός προπονητή του Ζντοβτς στην εθνική Σλοβενίας φέτος. Φαίνεται ότι και ο δεύτερος βοηθός μετά τον Πρίφτη, είναι μια πάρα πολύ αξιόλογη λύση!

πηγή: http://www.sport-fm.gr/article/198644

Με αγωνία η συνέχεια.... wink.gif
Vas
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=49186


Σε περίπτωση που γίνουν όλες αυτές οι μεταγραφές, η ομάδα πότε θα είναι έτοιμη;

EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Oct 10 2009, 12:02 ) *
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=49186


Σε περίπτωση που γίνουν όλες αυτές οι μεταγραφές, η ομάδα πότε θα είναι έτοιμη;


Στα πλει οφ μαλλον... rolleyes.gif
Αλλα δεν ανυσηχω...εχουμε Φωτη!
Timemaster
έπεσε πολύ ησυχία με τις μεταγραφές ή μου φαίνεται;
rolleyes.gif

έχω την εντύπωση πως περιμένουμε να πάρουμε παίχτη κομμένο από ΝΒΑ.
Το κακό βέβαια είναι πως οι ομάδες του άλλου πλανήτη έχουν προθεσμία εως τέλους του μήνα να κόψουν παίχτες.

Τέλος ας πει κάποιος την βασίλισσα να κάνει κανένα ευχέλαιο γιατί βλέπω τον Μεσίνα να παρακαλάει τον Μάσευ να παίξει.
smiley.gif
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/archives/32374
Μπλεξαμε στην κινηση οσον αφορα τα μεταγραφικα!
Δυστυχως αυτη τη στιγμη ειμαστε ερμαιο του "μαγικου κοσμου" περιμενοντας να παρουμε τα αποφαγια τους,τα οποια για μας ειναι μια χαρα μη γελιομαστε.
Απλως τωρα πληρωνουμε τις αμαρτιες του Ιταλου!
Ελπιζω μεχρι το τελος της εβδομαδας να εχουμε κατι χειροπιαστο αλλιως Μουρτο,Χρυσικοπουλε...ετοιμαστειτε! 39.gif
EXPLOITED ARIS
Κοπηκε ο Μαϊλς! smiley.gif
Μεχρι κ αυριο θα εχει λυθει το θεμα του play maker νομιζω!

Επισης σεναρια παλι για Παπαδοπουλο!
Καλη επιλογη γιατι ειναι κ Ελληνας.
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 15 2009, 12:06 ) *
Κοπηκε ο Μαϊλς! smiley.gif
Μεχρι κ αυριο θα εχει λυθει το θεμα του play maker νομιζω!

Επισης σεναρια παλι για Παπαδοπουλο!
Καλη επιλογη γιατι ειναι κ Ελληνας.



Από ότι άκουσα στο ράδιο και διάβασα σε αθλητικά σάιτ μάλλον έρχεται αν και ακόμα δεν είναι τίποτα οριστικό και δεν έχει συμφωνήσει.

Από εκεί και πέρα ο Παπαδόπουλος καλός παίχτης είναι και Έλληνας είναι αλλά τι να τον κάνεις;
Να τον έχεις μαζί με Μπετς και Ντικούδη;
Τι θα κερδίσεις με έναν τέτοιο παίχτη;
Δεν μπορεί να σου δώσει ταχύτητα, σβελτάδα και έκρηξη που την έχεις ανάγκη.
Μερικά χουκ, σουτάκια κ.λ.π. τα παίρνεις και από τους άλλους δύο. Μεγάλο λάθος σαν μεταγραφή εκτός και αν γίνει αλλαγή και έρθει στην θέση του Ντικούδη οπότε είναι μια βελτίωση.
Πάντως δε νομίζω ο κόουτς να δώσει το οκ για μια τέτοια μεταγραφή ούτε και να έχει συζητηθεί κάτι τέτοιο.
EXPLOITED ARIS
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1


Oπως λεει κ το αρθρο κλεινει ο Μαϊλς! smiley.gif
Οσο για τον Παπαδοπουλο αν παρει χρονο ο Σκορδιλης τοτε οχι δεν τον χρειαζομαστε αλλα μην ξεχνας πως εκτος απο σπιρταδα κ εκρηξη χρειαζομαστε κ αλλο ενα βαρυ σεντερ πισω απο Μπετς γιατι μονος του δε νομιζω να αντεξει ολη τη χρονια.
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 15 2009, 13:20 ) *
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1


Oπως λεει κ το αρθρο κλεινει ο Μαϊλς! smiley.gif
Οσο για τον Παπαδοπουλο αν παρει χρονο ο Σκορδιλης τοτε οχι δεν τον χρειαζομαστε αλλα μην ξεχνας πως εκτος απο σπιρταδα κ εκρηξη χρειαζομαστε κ αλλο ενα βαρυ σεντερ πισω απο Μπετς γιατι μονος του δε νομιζω να αντεξει ολη τη χρονια.


θα διαφωνήσω μαζί σου ως προς το βαρύ σέντερ.
Αν πάρεις έναν γρήγορο ψηλό του στυλ Μάσευ και παίζει για 25-30 λεπτά από τα οποία τα 5 και στη θέση 4
Ο Μπετς δε θα μπορεί να παίξει 15-20 λεπτά μέσο όρο;
και αν δε μπορεί να παίξει δε θα μπορεί να βοηθήσει ο Ντικούδης στα σπρωξίματα για μερικά λεπτά ή ακόμα καλύτερα ο Σκορδίλης;
Ποια άλλη ομάδα έχει την πολυτέλεια των τεσσάρων σέντερ;

Αντίθετα πιστεύω πως η θέση που θα μας πονέσει μιας και μας πονάει τα τελευταία χρόνια είναι στο τρία και φέτος είναι χειρότερα τα πράγματα μιας και πέρσυ είχες τρία δυάρια και έναν Νέλσον που κατάφερε να παίξει τρία. Φέτος πίσω από τον Ρίτσαρτσον δεν έχεις κανέναν μιας και ο Χατζηβρέττας αν πάει στο τρία ποιος θα παίξει δυάρι;
Ενώ ο Κακιούζης και ο Μπάρλος δε μπορούνε να παίξουν άλλο σε αυτή τη θέση.
Όταν ξεκινούσε η χρονιά είχαμε τον Παπανικολάου τώρα δεν έχουμε κανέναν.

rolleyes.gif

EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Oct 15 2009, 13:33 ) *
Όταν ξεκινούσε η χρονιά είχαμε τον Παπανικολάου τώρα δεν έχουμε κανέναν.

rolleyes.gif

Θα ειχαμε κ τον Ταπουτο αλλα ειμασταν φουλ σε αυτη τη θεση!!!... icon_drunk.gif
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 15 2009, 13:43 ) *
Θα ειχαμε κ τον Ταπουτο αλλα ειμασταν φουλ σε αυτη τη θεση!!!... icon_drunk.gif



εφόσον είχαν αποφασήσει να τον πουλήσουν από την αρχή...
το βρίσκω απαράδεκτο που δεν είχαν κλείσει αντικαταστάτη εκτός και αν θεώρησαν πως θα είχαν δύο Αμερικάνους στην ίδια θέση!!! Με Μπέλσερ και Ρίτσαρτσον.

Βέβαια ακόμα ελπίζω στο θαύμα που λέγεται Λίνος!!!
Φαντάζεται κανείς να τραυματιστεί ο Ρίτσαρον σε κανένα παιχνίδι να μπει ο μικρός και να κάνει όργια;
rolleyes.gif
valsam
Ο Ταπουτος ηταν κλεισμενος με 80 χιλ. τον χρονο "καρατσεκαρισμενο" και του ειχε πει ο Δαμιαν οτι θα τον ανακοινωσει τελευταιο !
Και μετα τον ειπαν οτι δεν τον θελουν και πηγε με 120 χιλ. στον Παοκ!
Ηρθε με πολυ λιγοτερα στον Αρη γιατι ειναι σκουλικι απ'τα γενοφασκια του και αυτοι τον εφτυσαν κανονικα !!!!!!!!!!!!
Τωρα για ποιους Μασευ και Παπαδοπουλο και αλλους παικτες κανετε ονειρα οταν τα 80 χιλ. τσιγκουνευονται !!!!
ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΜΠΑΤΙΡΟΜΑΓΚΕΣ !!!!!!!!!!!!!
Timemaster
QUOTE(valsam @ Oct 15 2009, 14:47 ) *
Ο Ταπουτος ηταν κλεισμενος με 80 χιλ. τον χρονο "καρατσεκαρισμενο" και του ειχε πει ο Δαμιαν οτι θα τον ανακοινωσει τελευταιο !
Και μετα τον ειπαν οτι δεν τον θελουν και πηγε με 120 χιλ. στον Παοκ!
Ηρθε με πολυ λιγοτερα στον Αρη γιατι ειναι σκουλικι απ'τα γενοφασκια του και αυτοι τον εφτυσαν κανονικα !!!!!!!!!!!!
Τωρα για ποιους Μασευ και Παπαδοπουλο και αλλους παικτες κανετε ονειρα οταν τα 80 χιλ. τσιγκουνευονται !!!!
ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΜΠΑΤΙΡΟΜΑΓΚΕΣ !!!!!!!!!!!!!



valsam καταρχήν από πέρσι λέμε πως το να έρθει ο Μάσευ ή κάποιος τέτοιος παίχτης είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας και απίστευτα δύσκολο να γίνει...
Τώρα για τον Ταπούτο δεν ξέρω άμα έκλεισε ή όχι και με πόσα λεφτά...
αλλά εφόσον είχαμε Παπανικολάου ήταν περιττός ακόμα και με 80χιλιάρικα αλλά εφόσον είχαν σκοπό να τον πουλήσουν έκαναν μεγάλο λάθος που δεν κάναν μεταγραφή (του Ταπούτου ή και κάποιον άλλον)

Υ.Γ. Έστω ανεπίσημα πως μπορούμε να μάθουμε τα συμβόλαια των παιχτών που αποκτήσαμε φέτος και πέρσι;
Timemaster
Από ότι φαίνεται η πρώτη μεταγραφή του Άρη θα είναι ο Μάιλς τελικά....
κάλιο αργά παρά ποτέ που λένε.
Δεν νομίζω πως είναι η τέλεια λύση αλλά φτηνό δίμετρο άσσο που να ξέρει να οργανώνει δε βρίσκεις.
rolleyes.gif

Τελικά τον Ντέη θα τον κρατήσουμε, θα τον δώσουμε δανικό ή θα τον διώξουμε πληρώνοντας του κάποια αποζημίωση;

Ελπίζω μόνο μη καθυστερήσει να έρθει και αυτός και στη θέση του πάρουμε κανένα Καλαιτζή.
icon_drunk.gif

Τώρα άλλοι δύο παίχτες μείνανε ένα τριάρι
και έναν αθλητικό ψηλό.
Ίδωμεν.

Υ.Γ. Valsam, σε ένα πράγμα που μου αρέσει στους προέδρους είναι πως κάθε χρόνο παραδέχονται τα λάθη τους και αλλάζουν ξένους παίχτες σαν τα πουκάμισα! smiley.gif


πηγή:http://www.metrosport.gr/archives/32681
valsam
Ποια πουκαμισα ? κατσε να δεις που μπορει τον Ντει να τον κρατησουμε καναν χρονο μπας και βρουν πουθενα να τον πουλησουν !!!!
Αυτοι απ'την μυγα ξυνγκη βγαζουν!
Ξεχασατε τους Φλετσερ,Σεραπινας,Ουασινγκτον ??????????????????????
hagi
Οκ αλλά ο Day δεν δείχνει να είναι σαν τον Φλέτσερ σε αξία..Αν τον κρατήσουν μόνο για το Eurocup δεν θα είναι άσχημη ιδέα εφόσον λένε ότι δεν έχει υψηλό συμβόλαιο.Εκτός και μπορούν να βρουν κάποιον περισσότερο χρήσιμο με τα ίδια χρήματα.
Τώρα όσο για τον Μαίλς εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ και θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος άσσος που θα έχουμε τα τελευταία χρόνια..Και σε συνδιασμό με την καθοδήγηση από τον Κατσικάρη νομίζω θα δούμε κάτι εξαιρετικό.Μόνο να δούμε την ανακοίνωση..

Δεν ξέρω αλλά έχω μια μεγάλη αισιοδοξία ως προς την αλλαγή που θα δούμε στην ομάδα με τον καιρό...Όπως έχω ξαναπεί ίσως ήρθε η ώρα να αλλάξουμε επίπεδο..Για να δούμε..
valsam
Εμενα μου φανηκε ασυνδετη η ομαδα και δεν βλεπω πως μπορει να βελτιωθει!
Και με τον Μαιλς που τον θεωρω παικταρα δεν μπορει να παιζουν μαζι 2 διαολια μαιλς-κλαρκ και τρεις 35ριδες που ειναι πιο αργοι και απο την σκια τους !
the hoop
Oργανωτη σαν τον Miles εχει να δει ο Αρης καμια δεκαετια.. μιλαμε για τον 8ο στην ιστορια του NCAA σε assist..
Timemaster
QUOTE(valsam @ Oct 16 2009, 15:37 ) *
Εμενα μου φανηκε ασυνδετη η ομαδα και δεν βλεπω πως μπορει να βελτιωθει!
Και με τον Μαιλς που τον θεωρω παικταρα δεν μπορει να παιζουν μαζι 2 διαολια μαιλς-κλαρκ και τρεις 35ριδες που ειναι πιο αργοι και απο την σκια τους !


δε νομίζω να δούμε πολλές φορές μαζί στην πεντάδα Μάιλς και Κλαρκ παρά μόνο σε ειδικές περιπτώσεις!
Εκτός και αν τους στρώσει ο Κατσικάρης και δε θα θέλουν από δύο μπάλες ο καθένας!

Και εμένα μου φαίνεται ασύνδετη η ομάδα και δε βλέπω λογικό σχήμα που να αξιοποιεί όλο το ρόστερ χωρίς χτυπητές αδυναμίες.
Από την μία θα έχουμε δύο τρεχαντίρια στον άσσο.
Έναν Χατζηβρέττα και έναν Ρίτσαρσον στο δύο και στο τρία που από άποψη ταχύτητας δε τους λες αργούς αλλά σίγουρα δεν οι ποιο γρήγοροι στη θέση τους.
Και με πολύ αργούς και στατικούς ψηλούς

Όμως μετά από τέτοια αλλαγή σε προπονητή δε μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος πως θα αξιοποιηθούν οι παίχτες και τι σχέδια έχει...
Ενώ από την άλλη είμαι σίγουρος πως οι μεταγραφές δε τελείωσαν.

Υ.Γ.1 Γιατί νομίζω πως φέτος το δίδυμο Σκορδίλης-Λίνος θα έχουν πολύ περισσότερο χρόνο συμμετοχής από το περσινό Σκορδίλης-Παπανικολάου;
Υ.Γ. Δε τους ξέχασα όλους αυτούς αλλά και κάποιους πιτσιρικάδες που δώσαμε δανικούς όμως δε τους δώσαμε απλά αλλά τους αντικαταστήσαμε κι όλας όπως και πολλούς άλλους.
SteelGandalf
QUOTE(hagi @ Oct 16 2009, 10:21 ) *
Οκ αλλά ο Day δεν δείχνει να είναι σαν τον Φλέτσερ σε αξία..Αν τον κρατήσουν μόνο για το Eurocup δεν θα είναι άσχημη ιδέα εφόσον λένε ότι δεν έχει υψηλό συμβόλαιο.Εκτός και μπορούν να βρουν κάποιον περισσότερο χρήσιμο με τα ίδια χρήματα.
Τώρα όσο για τον Μαίλς εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ και θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος άσσος που θα έχουμε τα τελευταία χρόνια..Και σε συνδιασμό με την καθοδήγηση από τον Κατσικάρη νομίζω θα δούμε κάτι εξαιρετικό.Μόνο να δούμε την ανακοίνωση..

Δεν ξέρω αλλά έχω μια μεγάλη αισιοδοξία ως προς την αλλαγή που θα δούμε στην ομάδα με τον καιρό...Όπως έχω ξαναπεί ίσως ήρθε η ώρα να αλλάξουμε επίπεδο..Για να δούμε..


Την ίδια (δι)αίσθηση έχω κι εγώ φίλε μου. Ο Aaron Miles είναι είναι εξαιρετική επιλογή και σε συνδυασμό με τον κύριο Κατσικάρη κι ένα ακόμη πεντάρι (εκτός και αν, επιτέλους, αξιοποιηθεί ο Γάιος), θα αλλάξουν επίπεδο στην ομάδα.

Όσο για το Day, εγώ θα ήθελα να τον κρατήσουμε γιατί πιστεύω πως είναι καλός παίχτης και έχει προοπτικές.
valsam
Mε εχετε πρηξει με τον Γαιο !!!!!!!!!!!!
Θυμαται κανεις σας τον Πουρναρα ?????????
Εκεινος τουλαχιστον οταν του δοθηκε ευκαιρια εδειξε κατι , σ'ενα ματσ ειχε τρελαθει στο καρφωμα !!!!!!!!
Αν ηταν ταλεντο κατι θακανε εστω στα φιλικα που δωσαμε!!!!!!
Για δειτε τι εκανε ο Σερμαντινι !!!!!
Timemaster
QUOTE(valsam @ Oct 16 2009, 17:26 ) *
Mε εχετε πρηξει με τον Γαιο !!!!!!!!!!!!
Θυμαται κανεις σας τον Πουρναρα ?????????
Εκεινος τουλαχιστον οταν του δοθηκε ευκαιρια εδειξε κατι , σ'ενα ματσ ειχε τρελαθει στο καρφωμα !!!!!!!!
Αν ηταν ταλεντο κατι θακανε εστω στα φιλικα που δωσαμε!!!!!!
Για δειτε τι εκανε ο Σερμαντινι !!!!!



Tον θυμάμαι τον Πουρνάρα αλλά χωρίς να πάω τόσο πίσω έχω να πω και για τον Τσαιρέλη που είχαμε ελπίδες να εξεληγχεί και αντί για αυτό ούτε και στη Λάρισα έδειξε κάτι.

Το θέμα δεν είναι ένας πιτσιρικάς να παίζει καλά στα φιλικά αλλά να εξελήσετε...
και τους τελευταίους 4 προπονητές που είχε ο Άρης δεν θημάμαι κάποιος να μπορούσε να βελτιώσει έναν πιτσιρικά και να τον ανεβάσει επίπεδο.
Αν ο Τσαιρέλης ήταν πριν 3 χρόνια με κάποιον προπονητή που θα δούλευε μαζί του πιστεύω πως θα είχε διαφορετική εξέληξη αλλά τώρα είναι αργά.

Για τον Σκορδίλη φέτος είναι η ευκαιρία του να ξεπεταχτεί.
Μπορεί να γίνει σπουδαίος παίχτης και κάποτε να ξεπετάξει τον Σερμαντίνι αλλά δε μπορούμε να συγκρίνουμε τώρα ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη που βρίσκεται σε ένα καρποφόρο περιβάλλον με ένα απλό ταλέντο σε ένα όχι και τόσο καρπερό περιβάλλον.

Υ.Γ. Και ο Σκορδίλης είχε κάνει ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό πέρσι όπου έπαιξε καλύτερα από όλους τους ψηλούς της ομάδος.
Weekendman
QUOTE(Timemaster @ Oct 16 2009, 18:20 ) *
Tον θυμάμαι τον Πουρνάρα αλλά χωρίς να πάω τόσο πίσω έχω να πω και για τον Τσαιρέλη που είχαμε ελπίδες να εξεληγχεί και αντί για αυτό ούτε και στη Λάρισα έδειξε κάτι.

Το θέμα δεν είναι ένας πιτσιρικάς να παίζει καλά στα φιλικά αλλά να εξελήσετε...
και τους τελευταίους 4 προπονητές που είχε ο Άρης δεν θημάμαι κάποιος να μπορούσε να βελτιώσει έναν πιτσιρικά και να τον ανεβάσει επίπεδο.
Αν ο Τσαιρέλης ήταν πριν 3 χρόνια με κάποιον προπονητή που θα δούλευε μαζί του πιστεύω πως θα είχε διαφορετική εξέληξη αλλά τώρα είναι αργά.

Για τον Σκορδίλη φέτος είναι η ευκαιρία του να ξεπεταχτεί.
Μπορεί να γίνει σπουδαίος παίχτης και κάποτε να ξεπετάξει τον Σερμαντίνι αλλά δε μπορούμε να συγκρίνουμε τώρα ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη που βρίσκεται σε ένα καρποφόρο περιβάλλον με ένα απλό ταλέντο σε ένα όχι και τόσο καρπερό περιβάλλον.

Υ.Γ. Και ο Σκορδίλης είχε κάνει ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό πέρσι όπου έπαιξε καλύτερα από όλους τους ψηλούς της ομάδος.

Τώρα με τον τραυματισμό του Ντικούδη και την φυγή του Ματζόν είναι η ευκαιρία του Σκορδίλη, τα ριμπάουντ του μπορεί να τα πάρει να παίξει καλή άμυνα και να βάλει κανένα καλάθι στην ρακέτα σαν δυνατό παιδί που είναι, το πρόβλημα του Σκορδίλη είναι οτι κάνει χαρακτηριστικά εύκολα φάουλ αυτό είναι το μεγάλο προβλήμα του αν τα καταφέρει να το ξεπεράσει και του δοθεί εμπιστοσύνη μπορεί να βοηθησει αν και δεν νομίζω οτι θα είναι ο πιο ταλαντούχος ψηλός όλων των εποχών αλλά σε συγκεκριμένα κομμάτια του παιχνιδιού μπορεί να βοηθήσει...
spysta
ΠΟΛΥ καλη μεταγραφη για τον Αρη ο Μαιλς .. ΣΤΑΘΕΡΟΣ παικτης .. καλος τοσο αμυντικα οσο και επιθετικα .. αλλα και κυριως οργανωτικα !!Θα ανεβασει επιπεδο τον Αρη
all_around
Ο Μαϊλς εάνι παιχταράς, και όχι μόνο σκόρερ αλλά κυρίως οργανωτής, για να θυμίσω μόνο το έγκλημα της διήκησης να μην τον πάρει πριν 2 χρόνια.

όταν ήταν ο Χέρμπερτ τον είχε απορίψει (παρότι έπαιζε πριν στην Ορτέζ) γιατί δεν είχε σκορ λέει και μοίραζε μπάλα μόνο. όταν τον είδα πέρσι κατάλαβα ότι αυτό δεν ίσχυεε και τόσο. Ιδίως αν σκεφτούμε ότι τελικά ο άρης είχε μείνει με τον Ουάσινγκτον...
wagner love
QUOTE(all_around @ Oct 17 2009, 03:02 ) *
Ο Μαϊλς εάνι παιχταράς, και όχι μόνο σκόρερ αλλά κυρίως οργανωτής, για να θυμίσω μόνο το έγκλημα της διήκησης να μην τον πάρει πριν 2 χρόνια.

όταν ήταν ο Χέρμπερτ τον είχε απορίψει (παρότι έπαιζε πριν στην Ορτέζ) γιατί δεν είχε σκορ λέει και μοίραζε μπάλα μόνο. όταν τον είδα πέρσι κατάλαβα ότι αυτό δεν ίσχυεε και τόσο. Ιδίως αν σκεφτούμε ότι τελικά ο άρης είχε μείνει με τον Ουάσινγκτον...

Καλά τα λες καρντάση, αλλα με λες γιατί ακούγαμε τον χέρμπερτ? η πρώτη αιτία του κακού ήταν αυτός ο ανθρωπος. συμφωνώ εξαιρετική κίνηση ο μάιλς
EXPLOITED ARIS
Επιτελους θα δουμε play maker μετα απο πολλααααααααααααα χρονια!!! smiley.gif
berry
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 17 2009, 11:28 ) *
Επιτελους θα δουμε play maker μετα απο πολλααααααααααααα χρονια!!! smiley.gif


καλη μεταγραφη

αντε να παιρνει σειρα ο μπελσερ τωρα 68.gif
EXPLOITED ARIS
Χωρις να θελω να γινω κακος τωρα...κ να με συμπαθατε δηλαδη... rolleyes.gif
Ας φερουν κ τον Φρανσις!
berry
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Oct 17 2009, 12:01 ) *
Χωρις να θελω να γινω κακος τωρα...κ να με συμπαθατε δηλαδη... rolleyes.gif
Ας φερουν κ τον Φρανσις!


πλακα πλακα γαντι θα ταιριαζε

μπαι δε γουει δεν εχω καταληξει ακομα αν αξιζει η οχι ο ριτσαρντσον. γενικως δεν πηγε καλα η ματσονικη επιλογη ξενων φετος
EXPLOITED ARIS
QUOTE(berry @ Oct 17 2009, 12:10 ) *
πλακα πλακα γαντι θα ταιριαζε

μπαι δε γουει δεν εχω καταληξει ακομα αν αξιζει η οχι ο ριτσαρντσον.

Κανενας νομιζω.Θα ειχε προοπτικες για το ελευθερο μπασκετ...αυτο που επαιζε ο Ματσον τελος παντων.
Δεν ξερω αν εχει τη δυναμικη σε κατι πιο οργανωμενο που παει να περασει ο Κατσικαρης.Βεβαια δεν τον εχω δει να παιζει,εκτος απο τους δυο αγωνες που ολοι ηταν εκτος,αλλα εμπιστευομαι τον coach!
celtic_pride
EΠΙΤΕΛΟΥΣ!! http://arisbc.gr/index.php?SCREEN=page&...71&LangID=1
hagi
Καλορίζικος και ο Μάιλς...Πιστεύω μεγάλη μεταγραφή με ουσία...Άντε να δούμε και ποιον άλλο θα ανακοινώσουμε γιατί την επόμενη εβδομάδα αρχίζουμε...

roben

Αν και είμαι φίλος του Παναθηναικού δεν κρύβω ότι όπως όλοι οι Έλληνες έτσι κι εγώ μεγάλωσα με τον Άρη του Γκάλη,του Γιαννάκη,του Σούμποτιτς και των άλλων παιδιών...Με όλο το σεβασμό λοιπόν επιτρέψτε μου να γράψω κι εγώ την αποψή μου για την ομάδα που κάποτε συγκινούσε με τα κατορθωματά της ολόκληρη τη χώρα...

Ο Άρης έχει μια δυναμική λόγω ιστορίας και κόσμου που πιστεύω ότι δεν έχει αξιοποιηθεί εξαιτίας των λανθασμένων επιλογών της διοικησής του! Η επιμονή στον τσαρλατάνο κόουτς Ματσόν έπειτα και από τον περσινό χαμένο 5ο μικρό τελικό κόντρα στο Μαρούσι άφησε άφωνο όλους τους στοιχειωδώς σκεπτόμενους φίλους του μπάσκετ... Αλλά και στην στελέχωση του ρόστερ οι επιλογές παικτών φαίνεται να γίνονται δίχως κανένα απολύτως πλάνο...

Η πρόσληψη του Κατσικάρη στη θέση του προπονητή είναι σίγουρα ελπιδοφόρος,όχι όμως κατά την γνώμη μου η ιδανική επιλογή! Προσωπικά θα έκανα τα πάντα για να φέρω στον Άρη τον Αργύρη Πεδουλάκη δινοντάς του την ομάδα εν λευκώ και προσδοκώντας να τον ριζώσω στη Θεσσαλονίκη! Εναλλακτικά θα στρεφόμουν στον Μαρκόπουλο ή στον Πιλαφίδη! Ο Κατσικάρης θα ήταν μάλλον η 4η επιλογή μου...Από το εξωτερικό θα ανίχνευα τις προθέσεις του Βουγιόσεβιτς της Παρτιζαν!

Κεφάλαιο ρόστερ! Καταρχήν η ομάδα χρειάζεται ελληνικό στοιχείο! Η προσθήκη του Χατζηβρέττα ήταν εξαιρετική,ενώ ως θετική κρίνω και την απόκτηση του Κακιούζη! Για τον Ντικούδη είμαι αρνητικός! Δυστυχώς η διοίκηση δεν κινήθηκε για τους παίκτες που θα έπρεπε...Καλαμπόκης,Τσαλδάρης,Πελεκάνος,Και
μακόγλου,Χαραλαμπίδης,Βεργίνης...Επίσης οι επιλογές ξένων ήταν τραγικές...Κατά την γνώμη μου ακόμα και ο Κλαρκ είναι ένας παίκτης που δεν αξίζει να παίζει στον Άρη...

Εγώ θα φανταζόμουν τον Άρη κάπως έτσι...

1) pg Αμερικανός (Μάιλς-σωστή επιλογή)
2) pg Κοινοτικός (για μένα εξαιρετικές επιλογές Αρσλάν ή Βούγιανιτς)
3) pg Βεργίνης (μετά την απόκτηση του Καλάθη ίσως ο Παναθηναικός δεν θα είχε αντίρρηση να τον δώσει ιδίως σαν αντάλλαγμα σε μια ενδεχόμενη μετακίνηση του Παπανικολάου στους πράσινους-στην περίπτωση αυτή και επειδή δεν θα μπορούσε να βρεθεί άκρη με τον Ολυμπιακό για τον Πελεκάνο η επιλογή θα ήταν να μείνει στην ομάδα ο Τσαλδάρης)
4) sg Χατζηβρέττας
5) sg Καλαμπόκης
6) sf Πελεκάνος (θα είχα από νωρίς κινηθεί να κλείσω τον παίκτη από τον Ολυμπιακό σαν αντάλλαγμα στη μεταγραφή του Παπανικολάου-εναλλακτικά θα κρατούσα τον Παπανικολάου ή τον Τσαλδάρη)
7) sf Αμερικανός (στο στιλ του Γκρέγκορι του ΠΑΟΚ)
8) pf Κακιούζης (αν θέλατε να ρίξετε τον μο ηλικίας μπορούσατε να χτυπήσετε Σάκοτα)
9) pf Κοινοτικός (δείτε την εξαιρετική επιλογή του ΠΑΟΚ με τον Ντρόμπνιακ ή κάποιον σαν τον Ουίλκινσον που είχατε παλιότερα)
10) pf-c Αμερικανός (Φράνσις?)
11) c Κοινοτικός (Μάσει?)
12) c Μπετς
Επίσης θα μπορούσατε να κερδίσετε μια θέση κοινοτικού σε άλλη θέση αν αποκτούσατε σαν 5άρι αντί του Μπέτς τον Λάζαρο Παπαδόπουλο!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(roben @ Oct 18 2009, 03:15 ) *
Η πρόσληψη του Κατσικάρη στη θέση του προπονητή είναι σίγουρα ελπιδοφόρος,όχι όμως κατά την γνώμη μου η ιδανική επιλογή! Προσωπικά θα έκανα τα πάντα για να φέρω στον Άρη τον Αργύρη Πεδουλάκη δινοντάς του την ομάδα εν λευκώ και προσδοκώντας να τον ριζώσω στη Θεσσαλονίκη! Εναλλακτικά θα στρεφόμουν στον Μαρκόπουλο ή στον Πιλαφίδη! Ο Κατσικάρης θα ήταν μάλλον η 4η επιλογή μου...Από το εξωτερικό θα ανίχνευα τις προθέσεις του Βουγιόσεβιτς της Παρτιζαν!

Κεφάλαιο ρόστερ! Καταρχήν η ομάδα χρειάζεται ελληνικό στοιχείο! Η προσθήκη του Χατζηβρέττα ήταν εξαιρετική,ενώ ως θετική κρίνω και την απόκτηση του Κακιούζη! Για τον Ντικούδη είμαι αρνητικός! Δυστυχώς η διοίκηση δεν κινήθηκε για τους παίκτες που θα έπρεπε...Καλαμπόκης,Τσαλδάρης,Πελεκάνος,Και
μακόγλου,Χαραλαμπίδης,Βεργίνης...Επίσης οι επιλογές ξένων ήταν τραγικές...Κατά την γνώμη μου ακόμα και ο Κλαρκ είναι ένας παίκτης που δεν αξίζει να παίζει στον Άρη...

Εγώ θα φανταζόμουν τον Άρη κάπως έτσι...

1) pg Αμερικανός (Μάιλς-σωστή επιλογή)
2) pg Κοινοτικός (για μένα εξαιρετικές επιλογές Αρσλάν ή Βούγιανιτς)
3) pg Βεργίνης (μετά την απόκτηση του Καλάθη ίσως ο Παναθηναικός δεν θα είχε αντίρρηση να τον δώσει ιδίως σαν αντάλλαγμα σε μια ενδεχόμενη μετακίνηση του Παπανικολάου στους πράσινους-στην περίπτωση αυτή και επειδή δεν θα μπορούσε να βρεθεί άκρη με τον Ολυμπιακό για τον Πελεκάνο η επιλογή θα ήταν να μείνει στην ομάδα ο Τσαλδάρης)
4) sg Χατζηβρέττας
5) sg Καλαμπόκης
6) sf Πελεκάνος (θα είχα από νωρίς κινηθεί να κλείσω τον παίκτη από τον Ολυμπιακό σαν αντάλλαγμα στη μεταγραφή του Παπανικολάου-εναλλακτικά θα κρατούσα τον Παπανικολάου ή τον Τσαλδάρη)
7) sf Αμερικανός (στο στιλ του Γκρέγκορι του ΠΑΟΚ)
8) pf Κακιούζης (αν θέλατε να ρίξετε τον μο ηλικίας μπορούσατε να χτυπήσετε Σάκοτα)
9) pf Κοινοτικός (δείτε την εξαιρετική επιλογή του ΠΑΟΚ με τον Ντρόμπνιακ ή κάποιον σαν τον Ουίλκινσον που είχατε παλιότερα)
10) pf-c Αμερικανός (Φράνσις?)
11) c Κοινοτικός (Μάσει?)
12) c Μπετς
Επίσης θα μπορούσατε να κερδίσετε μια θέση κοινοτικού σε άλλη θέση αν αποκτούσατε σαν 5άρι αντί του Μπέτς τον Λάζαρο Παπαδόπουλο!


Θα αρχισω με το θεμα προπονητη γιατι απο εκει αρχισες κ εσυ.
Ο Κατσικαρης αυτην την στιγμη μαζι με Σφαιροπουλο κ Ιτουδη ειναι οι πιο ελπιδοφοροι Ελληνες προπονητες.Οσον αφορα την προπονητικη αυτοι ειναι το μελλον της Ελλαδας.
Οι αλλοι προπονητες που ανεφερες εχουν δειξει εργο σε καποια χρονικα διαστηματα κ σε καποιες ομαδες αλλα δεν εχουν "καπαρωσει" το στεμα του επιτυχημενου coach.Κ ο Αλεξανδρης εχει παρει τιτλους οπως κ πολλοι αλλοι αλλα περυσι πχ η ΑΕΛ επεσε κατηγορια...


Για το ροστερ τωρα...ολα καλα,αλλα λιγο ουτοπικο δε φαινεται;Λιγο σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας...Οκ κ εμεις θελουμε το Μασεϊ αλλα οπως βλεπεις μαλλον δε θα καρποφορησει η συνεργασια για πολλους λογους!
Για τους υπολοιπους του ροστερ...Καλες οι επιλογες σου αλλα ποτε δεν ξερεις καποιος παικτης,ειδικα νεαρος πως θα σου "βγει".
Οσο για καποιους που προτεινες με δανεισμους...εγω προσωπικα ειμαι κατα τον δανεισμο παικτων.Η συμβολαιο η τιποτα.
Το θεμα ειναι πως κ με την προσθηκη Μαϊλς κ τις επομενες,ευελπιστω,παμε για ενα νεο ξεκινημα,πιο οργανωμενο.Καλλιο αργα παρα ποτε,μαλλον!!! rolleyes.gif
xristos_metal
Καλη επιλογη ο Μαιλς,εγω τον ηθελα πιο πριν.Παντως η ομαδα χρειαζεται ακομη εναν 1 ενα τριαρι και ενα 5αρι.Χιλιες φορες θα προτιμουσα στη θεση του Κλαρκ να ειχε παραμεινει ο Τσαλδαρης,μας εχει καψει αυτος ο παιχτης.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(xristos_metal @ Oct 18 2009, 12:32 ) *
Χιλιες φορες θα προτιμουσα στη θεση του Κλαρκ να ειχε παραμεινει ο Τσαλδαρης,μας εχει καψει αυτος ο παιχτης.


Διαφωνω.Πρεπει να υπαρχει στην ομαδα καποιος με φονικο ενστικτο.Ο Κλαρκ μας εχει ξελασπωσει πολλες φορες.Δε γινεται ομως αν παιρνεις προσπαθειες τη στιγμη που η μπαλα "καιει" να μην χασεις καμια φορα.Αλλα μεχρι τωρα την παρουσια του Κικι τη θεωρω θετικοτατη.Κ ειδικα τωρα που θα ξαλαφρωσει απο τον ασσο, επειδη υπαρχει επιτελους καποιος ο οποιος μπορει να οργανωσει ,νομιζω πως θα παιζει ενα 15-20λεπτο στο 2 ξεκουραζοντας παραλληλα κ τον Νικολα.
Timemaster
QUOTE(xristos_metal @ Oct 18 2009, 12:32 ) *
Καλη επιλογη ο Μαιλς,εγω τον ηθελα πιο πριν.Παντως η ομαδα χρειαζεται ακομη εναν 1 ενα τριαρι και ενα 5αρι.Χιλιες φορες θα προτιμουσα στη θεση του Κλαρκ να ειχε παραμεινει ο Τσαλδαρης,μας εχει καψει αυτος ο παιχτης.



Για ομάδες επιπέδου Άρη παίχτες σαν τον Κλαρκ είναι ότι καλύτερο και δε μπορεί να συγκριθεί με τον Τσαλδάρη.
Όμως όπως έχω ξαναπεί αρκετές φορές μαζί με έναν τέτοιο παίχτη πρέπει να έχεις άλλον έναν άσσο (αν γίνεται δίμετρο)
ώστε να μοιράζεται η οργάνωση του παιχνιδιού και να μπορεί να έχει ο Κλαρκ έναν ποιο ελεύθερο εκτελεστικό ρόλο.

όσο για το κάψιμο το θέμα είναι να μην χρειαστεί η ομάδα να πάει το παιχνίδι στο πόντο και εκεί παίχτες όπως ο Τσαλδάρης φέτος ήταν ανύπαρκτοι.
giannis77
να κανω μια ερωτηση τηα αλλαξετε ολους τους αμερικανους?
ο ριτσαρντσον καλο μου φανηκε κι που θα βρειτε αμερικανους?
manosss
QUOTE(roben @ Oct 18 2009, 03:15 ) *
Εγώ θα φανταζόμουν τον Άρη κάπως έτσι..
1) pg Αμερικανός (Μάιλς-σωστή επιλογή)
2) pg Κοινοτικός (για μένα εξαιρετικές επιλογές Αρσλάν ή Βούγιανιτς)
3) pg Βεργίνης (μετά την απόκτηση του Καλάθη ίσως ο Παναθηναικός δεν θα είχε αντίρρηση να τον δώσει ιδίως σαν αντάλλαγμα σε μια ενδεχόμενη μετακίνηση του Παπανικολάου στους πράσινους-στην περίπτωση αυτή και επειδή δεν θα μπορούσε να βρεθεί άκρη με τον Ολυμπιακό για τον Πελεκάνο η επιλογή θα ήταν να μείνει στην ομάδα ο Τσαλδάρης)
4) sg Χατζηβρέττας
5) sg Καλαμπόκης
6) sf Πελεκάνος (θα είχα από νωρίς κινηθεί να κλείσω τον παίκτη από τον Ολυμπιακό σαν αντάλλαγμα στη μεταγραφή του Παπανικολάου-εναλλακτικά θα κρατούσα τον Παπανικολάου ή τον Τσαλδάρη)
7) sf Αμερικανός (στο στιλ του Γκρέγκορι του ΠΑΟΚ)
8) pf Κακιούζης (αν θέλατε να ρίξετε τον μο ηλικίας μπορούσατε να χτυπήσετε Σάκοτα)
9) pf Κοινοτικός (δείτε την εξαιρετική επιλογή του ΠΑΟΚ με τον Ντρόμπνιακ ή κάποιον σαν τον Ουίλκινσον που είχατε παλιότερα)
10) pf-c Αμερικανός (Φράνσις?)
11) c Κοινοτικός (Μάσει?)
12) c Μπετς
Επίσης θα μπορούσατε να κερδίσετε μια θέση κοινοτικού σε άλλη θέση αν αποκτούσατε σαν 5άρι αντί του Μπέτς τον Λάζαρο Παπαδόπουλο!


Πολυ καλες επιλογες ολες φιλε αλλα no money no party..
Aυτο ειναι το προβλημα του Αρη..
Ολα τα αλλα τα εχει . Κοσμο εχει , ονομα εχει , ιστορια εχει , βασεις εχει , λεφτα ομως ΔΕΝ εχει.
Και χωρις λεφτα δεν κανεις τιποτα δυστυχως...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.