Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
massey
Φιλε για το μπατζετ ετσι οπως σου τα λεω ειναι.Και στο συγκεκριμενο αρθρο λεει οτι για να εχεις μπατζετ 1 μυριο πρεπει να διαθεσεις σχεδον τα διπλασια.Τα διπλασια ποσα ειναι?Σε ποια ομαδα της Ευρωπης βγαινει η διοικηση επισημα και λεει ποσο ειναι το μπατζετ?Απο δω και απο κει το μαθαινεις.1,2 ειναι με το τιμ μεσα και 1 για τους παικτες χωρις την εφορια.Μπορεις να ρωτησεις αμα θες.Και σε αυτα δεν συμπεριλαμβανονται τα διαφορα εξοδα.Αν θες μην με πιστευεις.Τι να σου πω.Ανα κοινωση παντως μην περιμενεις.

Στον Παοκ λενε οτι το μπατζετ θα ναι 600χιλ.Τι εννοουν?Στον Κολοσσο που λενε οτι θα ναι 500 τι εννοουν?Ειπες για Παο Οσφπ που ουσιαστικα κανουν επιδειξη με τα νουμερα

Και δεν κατηγορησα κανεναν.Οπως δεν κατηγορω και καμια ομαδα.Αν θελει ας κατσει στο συμβολαιο,αν θελει ας διαπραγματευτει.Το ιδιο ισχυει και για την ομαδα.

This is the game και αυτοι ειναι οι κανονες.Και ολοι παιζουν με αυτους.

Τυχαια βρηκα αυτο

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ris/278771.html

Αλλα μην δινεις βαση στα δημοσιευματα.Εγω σου ειπα πχ εχω 1-2 δημοσιογραφους που τους εμπιστευομαι στα του Αρη και ρωταω.

Σημειωση:Ο Κλαρκ δεν πηρε ΕΥΡΩ απο τον επομενο χρονο συμβολαιου.
Timemaster
QUOTE(massey @ Jul 13 2010, 22:45 ) *
Φιλε για το μπατζετ ετσι οπως σου τα λεω ειναι.Και στο συγκεκριμενο αρθρο λεει οτι για να εχεις μπατζετ 1 μυριο πρεπει να διαθεσεις σχεδον τα διπλασια.Τα διπλασια ποσα ειναι?Σε ποια ομαδα της Ευρωπης βγαινει η διοικηση επισημα και λεει ποσο ειναι το μπατζετ?Απο δω και απο κει το μαθαινεις.1,2 ειναι με το τιμ μεσα και 1 για τους παικτες χωρις την εφορια.Μπορεις να ρωτησεις αμα θες.Και σε αυτα δεν συμπεριλαμβανονται τα διαφορα εξοδα.Αν θες μην με πιστευεις.Τι να σου πω.Ανα κοινωση παντως μην περιμενεις.

Στον Παοκ λενε οτι το μπατζετ θα ναι 600χιλ.Τι εννοουν?Στον Κολοσσο που λενε οτι θα ναι 500 τι εννοουν?Ειπες για Παο Οσφπ που ουσιαστικα κανουν επιδειξη με τα νουμερα

Και δεν κατηγορησα κανεναν.Οπως δεν κατηγορω και καμια ομαδα.Αν θελει ας κατσει στο συμβολαιο,αν θελει ας διαπραγματευτει.Το ιδιο ισχυει και για την ομαδα.

This is the game και αυτοι ειναι οι κανονες.Και ολοι παιζουν με αυτους.

Τυχαια βρηκα αυτο

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ris/278771.html

Αλλα μην δινεις βαση στα δημοσιευματα.Εγω σου ειπα πχ εχω 1-2 δημοσιογραφους που τους εμπιστευομαι στα του Αρη και ρωταω.

Σημειωση:Ο Κλαρκ δεν πηρε ΕΥΡΩ απο τον επομενο χρονο συμβολαιου.


δεν είναι θέμα άμα πιστεύω εσένα ή όχι...
απλά δε πιστεύω πως έχει αποφασιστεί το μπάτζετ και θα είναι 1 μύριο μόνο για παίχτες χωρίς εφορία και έξοδα.
Δηλαδή συνολικά έξοδα της ομάδος κοντά στα 3μύρια όπως τα υπολογίζω και πιστεύω πως θα είναι ακόμα μικρότερο τα καθαρά ποσά που θα πάρουν οι παίχτες. Μιας και είμαστε σε οικονομικά προβλήματα και δύσκολη χρονιά!

Ανακοίνωση δε περιμένω πλέον ούτε καν για τα συμβόλαια των παιχτών μιας και ούτε αυτά δε μαθαίνουμε εύκολα.
και από τους δημοσιογραφικά άρθρα έχω πάψει να διαβάζω υπογραφές μιας και πραγματικά τα θεωρώ αναξιόπιστα όλα.

This is the game και αυτοι ειναι οι κανονες.Και ολοι παιζουν με αυτους.
αυτό ξαναπέστο!


Ο Κλαρκ δε πήρε λεφτά επειδή δεν ήθελε να πάρει ή μήπως ισχύει η φήμη πως Άρης και μάνατζερ δεν κατέθεσαν το συμβόλαιο του οπότε είναι άκυρο και μένει στο παλιό που έληγε φέτος;
rolleyes.gif
massey
This is the game.. rolleyes.gif

Kαι δεν βγαινει κοντα στα 3 μυρια μαζι με εξοδα εφοριες και λοιπα

Σκεψου μονο οτι τωρα χωρις καμια χορηγια και χωρις αυτα που θα βαλει η Σαρισα και χωρις εισιτηρια τα εσοδα ειναι 1 μυριο
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Jul 13 2010, 22:25 ) *
Ο BULLET νομίζω πως πρέπει να δημοσιεύσει την επόμενη φορά εκτός από ονόματα και επιδόσεις των undraft και το κασέ τους.
smiley.gif
rolleyes.gif
Με τη πρωτη ευκαιρια θα συνεχισω τις αναφορες μου,στο τοπικ που εχω ανοιξει..
Παντως $60χιλ-$70χιλ ειναι πολυ λιγα χρηματα για ετησιο συμβολαιο... rolleyes.gif
Ειχα διαβασει σε ενα λινκ που ειχα ποσταρει,πως αν η Μακαμπι δανεισει τελικα τον Τζεφ Φουτ στον Αρη,το 70% του συμβολαιου του θα το καλυψει η Μακαμπι & ο Αρης θα καλυψει το υπολοιπο μερος...περιπου στις $70χιλ-$80χιλ..
Οποτε ενας ''νορμαλ'' undrafted σαν τον Φουτ,καταφερε & τσιμπησε περιπου $250χιλ ετησιως... wink.gif
Ακομη & για καποιον αγνωστο παικτη κολεγιου...δεν θα μπορουσα να φανταστω,οτι θα παρει λιγοτερα απο $100χιλ ετησιως..
Θα ηταν καλο παντως για τον Αρη & για την συγκεκριμμενη οικονομικη δυνατοτητα που εχει,να ψαχτει καλυτερα στην Αμερικανικη αγορα,ειτε με παικτες που φευγουν απ το κολεγιο,ειτε με παικτες της αναπτυξιακης λιγκα...
Και να δημιουργησει εκεινος ενα ''δικτυο'',οπου θα φερνει παικτες ασημους αλλα λαβρακια...οπως εκανε για π.χ. το Αιγαλεω επι Σκουρτοπουλου,με τους Κικι Κλαρκ & Ιμπραημ Τζαμπερ...
massey
Ρωτα ποσα επαιρνε ο Μπραμος και ο Καλαθης οι οποιοι ηταν και Ελληνες.

Η ο Ντοζιερ φετος rolleyes.gif H ακομα και ο Ριτς φετος με προυπηρεσια μαλιστα στο ΝΒΑ rolleyes.gif

Ο Φουτ ειναι αλλη περιπτωση.Πηγε στην Μακαμπι για να 3ος ψηλος και αν.Βασικα αμφιβαλλω αν πηρε τοσα.Αυτο γραφτηκε σε εφημεριδες της πολης.Και εγω να πηγαινα σε ομαδα σαν τη Μακαμπι δεν θα ζητουσα 60-70χιλ.

Ο Αρης προσφερει ομως χρονο βασικου πραγμα πολυ σημαντικο για ενα κολλεγιοπαιδο.
a bullet for your head
QUOTE(massey @ Jul 14 2010, 02:11 ) *
Ρωτα ποσα επαιρνε ο Μπραμος και ο Καλαθης οι οποιοι ηταν και Ελληνες.

Η ο Ντοζιερ φετος rolleyes.gif H ακομα και ο Ριτς φετος με προυπηρεσια μαλιστα στο ΝΒΑ rolleyes.gif

Ο Φουτ ειναι αλλη περιπτωση.Πηγε στην Μακαμπι για να 3ος ψηλος και αν.Βασικα αμφιβαλλω αν πηρε τοσα.Αυτο γραφτηκε σε εφημεριδες της πολης.Και εγω να πηγαινα σε ομαδα σαν τη Μακαμπι δεν θα ζητουσα 60-70χιλ.

Ο Αρης προσφερει ομως χρονο βασικου πραγμα πολυ σημαντικο για ενα κολλεγιοπαιδο.

Και οι 3 που αναφερεις,δεν ηταν & τελειως ασημοι στο κολεγιακο πρωταθλημα,ενω ο Ντοζιερ καταφερε & επιλεχτηκε,εστω & στο τελος του περσινου ντραφτ..
Δεν μπορω να ξερω ποσα λεφτα μπορει να συμφωνησαν,ομως $60χιλ-$70χιλ νομιζω οτι ειναι λιγα.. rolleyes.gif
Μιας & ανεφερες παντως τον Μπραμος...δεν μπορουσε δηλαδη ο Αρης να τον χτυπησει?(παει Ισπανια τελικα)..


massey
Νταξει εγω εχω κανει το λαθος.Απο την αρχη αυτο που ηθελα να πω ειναι 60-70χιλ ευρω αρα καμια 100στη χιλιαδες δολλαρια.Οι μεσημεριανες ρετσινες με εχουν πειραξει λιγο.Σορυ peace.gif

Για τον Μπραμος που λες πηρε 75χιλ ευρω φετος.Οπως και οι Νελσον-Φαιζον-Αρνολντ.O Χαμοντς πηρε νομιζω γυρω στα 85-90χιλ ευρω

Οπως και ο Καλαθης δεν νομιζω να πηρε πανω απο 85-90χιλ ευρω.Για τον περσυνο χρονο λεω.

Ο Ριτς φετος ειχε συμβολαιο 120χιλ ευρω με 1 χρονο ΝΒΑ

Καλα εκανε ο Μπραμος και πηγε Ισπανια.Θα παιζει κιολας σε πρωτο επιπεδο και οχι στο τριτοκοσμικο πρωταθλημα της Α1 λεφτα παραπανω θα παρει σιγουρα.Σε αντιθεση με καποιους αλλους που προτιμαν να βγαζουν ακριβα διαρκειας στους παγκους των 2 πλουσιων σωματειων.

Το συμπερασμα μου ειναι οτι με μπατζετ 1 μυριο οπως ειπα και παραπανω μπορεις να φτιαξεις μια σοβαρη ομαδα αρκει να πεσεις διανα σε μερικους ξενους.Γιατι καλοι χρησιμοι και φιλοτιμοι οι Ελληνες αλλα την διαφορα δεν την κανουν.Και αυτοι που την κανουν προτιμανε να βγαζουν ακριβα διαρκειας παρα να παιζουν.

Παρολαυτα Τσαλδαρης-Καλαθης-Αποστολιδης-Μπατης-Καλαμποκης-Ζοροσκι-Μπαρλος κτλ ειναι καποιες καλες λυσεις

Στον Παοκ αλλο παραδειγμα ο Μονρο πηρε φετος 120χιλ ευρω ο Γκρεγκορυ 130 ο Ταπουτος 70.Η πλακα ειναι οτι Καυκης-Τσιαρας ειχαν οσο συμβολαιο ειχε ο Γκρεγκορυ

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=13&id=425

Το θεμα ειναι να ξερεις οχι μονο ποιον ψωνιζεις rolleyes.gif αλλα και ποτε rolleyes.gif
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 7 2010, 07:57 ) *
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...usa-taxidi.html

Μιας & ο Ντρουκερ θα ειναι μελος του επιτελειου των Σπερς...δεν ριχνει μια ματια στον Κερτις Τζερελς?
Περσι ηταν undrafted & βολοδερνε με καποια μη εγγυημενα συμβολαια..αλλα & στη D-League οπου ειχε εκπληκτικους μ.ο. με 20.7π,5.7ασ,4.5ρ,1.9κλ,σουταροντας με 50.1%στα 2ποντα,37.6% στα 3ποντα & με 78% στις βολες...
Για τον βραχυσωμο αριστεροχειρα ειχαμε πιασει αρκετη κουβεντουλα με τον φιλο John Morisson...στο τοπικ ''NBA DRAFT 2009''...


Και αλλη συμπτωση?... rolleyes.gif
http://www.sport24.gr/html/ent/582/ent.375582.asp

Επισης ο Αρης υπεγραψε μονοετες συμβολαιο με τον Ντεγιαν Μποροβνιακ..
http://thehoopsmarket.blogspot.com/2010/07...-borovnjak.html
kostas71
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 17 2010, 01:51 ) *
Και αλλη συμπτωση?... rolleyes.gif
http://www.sport24.gr/html/ent/582/ent.375582.asp

Επισης ο Αρης υπεγραψε μονοετες συμβολαιο με τον Ντεγιαν Μποροβνιακ..
http://thehoopsmarket.blogspot.com/2010/07...-borovnjak.html


Λές ο Ντρούκερ να διαβάσει το forum;Πάτως αυτός ο Τζέρελς είναι καλός παίκτης,Μακάρι να έρθει!
alien-tour
Από arisbc.gr

http://www.arisbc.gr/#el/%CE%9F-%CE%A0%CE%...%86%CF%81%CE%B7


QUOTE
Ο Πιέρ Πιρς στον Άρη
20-07-2010

Η Κ.Α.Ε. ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του 27χρονου Αμερικανού γκαρντ Πιέρ Πιρς, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2010-2011.



WHO IS WHO

Όνομα: Πιέρ Αντουάν Πιρς

Ημερομηνία γέννησης: 7 Ιουνίου 1983

Τόπος γέννησης: Γουέστμοντ(Σικάγο)

Εθνικότητα: Αμερικανική

Ύψος: 1,93

Θέση: Γκαρντ

Προηγούμενες ομάδες: Τουλόν(Γαλλία, 2008-2009, 2009-2010), Αϊόβα(κολεγιακό πρωτάθλημα NCAA, 2001-2002, 2003-2004, 2004-2005), Γουέστμοντ (High School, 2000-2001.



Η κυριότερη διακρίσή του:

Συμμετοχή στο σάμερ λιγκ του Λας Βέγκας με την ομάδα των Γκόλντεν Στέιτ Oυόριορς το 2007



Τα στατιστικά του:

2009-2010/ Τουλόν(Γαλλία):

Γαλλικό πρωτάθλημα: 13.6 πόντους (59.2% 1π., 45.1% 2π., 27.8% 3π.), 4.4 ρ., 5.1 ασ., 1.3 κλ., σε 30 αγώνες.

2008-2009/ Τουλόν(Γαλλία):

Γαλλικό πρωτάθλημα: 12.0 πόντους (65.3% 1π., 56.9% 2π., 28.4% 3π.), 4.5 ρ., 3.1 ασ., 1.1 κλ., σε 30 αγώνες.

Eurochallenge: 11.2 πόντους (70% 1π., 64% 2π., 37.5% 3π.), 3.2 ρ., 2.9 ασ., 1.2 κλ., σε 10 αγώνες.

2004-2005

Αϊόβα(κολεγιακό πρωτάθλημα NCAA): 17.8 πόντους (48.1% 2π., 31.5% 3π.), 5.2 ρ., 4.2 ασ., 2.5 κλ., σε 20 αγώνες.

2003-2004

Αϊόβα(κολεγιακό πρωτάθλημα NCAA): σε 29 αγώνες είχε 16.1 πόντους, 5.7 ρ., και 3.7 ασ.

2001-2002

Αϊόβα(κολεγιακό πρωτάθλημα NCAA): σε 33 αγώνες είχε 6.9 πόντους, 3.2 ρ., και 3.2 ασ.


Ο Πίρς ανακοινώθηκε.
Ο Μπορόβνιακ αυτοανακοινώθηκε αλλά επίσημη ανακοίνωση από την ΚΑΕ δεν βγήκε.
Τουλάχιστον φέτος θα'χουμε ψηλό playmaker...
SteelGandalf
Δεν τον ξέρω τον παίχτη και μακάρι να αποδειχθεί ικανός και να βοηθήσει την ομάδα.

Αυτό, όμως, που με μια πρώτη ματιά μου "χτυπάει άσχημα" στο μάτι, είναι τα στατιστικά του (ποσοστό ευστοχίας) στις βολές. Είναι δυνατόν έναν point guard να έχει 59-65% στις βολές ρε παιδιά;
Vas
Η ομάδα ΔΙΑΣ να είναι σε επιφυλακή!!! smiley.gif


http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ris/281721.html


alien-tour

...Καλό παιδί ο Πίρς αλλά...

Από superbasket.gr

http://www.superbasket.gr/?c=133&a=127635

Στον Αμερικανό Πιέρ Αντουάν Πιρς κατέληξε ο Άρης για την θέση του βασικού πλέι μέικερ. Ο Πιρς (27, 1,93μ.) έχει ευρωπαϊκή εμπειρία, καθώς αγωνίστηκε δύο χρονιές στην γαλλική Τουλόν, έχει όμως και εμπειρία από... φυλακή!

QUOTE
Τα κολεγιακά χρόνια του Πιρς στο Αϊόβα ήταν περίπλοκα και άσχημα για τον παίκτη που θα μπορούσε να κάνει καριέρα ακόμα και στο ΝΒΑ. Ο Πιρς δεν έχει λευκό ποινικό μητρώο. Έχει κατηγορηθεί για κλοπές, έχει κατατηγορηθεί για κακοποίηση σε πρώην φίλες του, έχει εκδιωχθεί από την ομάδα μπάσκετ του Αϊόβα και έκανε φυλακή για 332 ημέρες (11 μήνες). Την τελευταία του χρονιά με το Αϊόβα όπου και εκδιώχθηκε οριστικά και αμετάκλητα από τον προπονητή του, Στιβ Άλφορντ, ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας με 17,8 πόντους μέσο όρο.


Ο Πιρς προσπάθησε να αλλάξει χαρακτήρα και συνήθειες και αφού πήρε άδεια από τις δικαστικές και αστυνομικές αρχές, έφυγε από την Αμερική για την Ευρώπη. Αγωνίστηκε τα δύο τελευταία χρόνια στην γαλλική Τουλόν και δεν παρουσίασε σημάδια του παλιού, κακού εαυτού του. Έκανε δύο “γεμάτες” χρονιές στην Τουλόν, παίζοντας κάθε χρονιά και στους 30 αγώνες της ομάδας. Την περίοδο 2008-09 είχε 12 πόντους, 4,5 ριμπάουντ και 3 ασίστ μέσο όρο σε 25 λεπτά συμμετοχής. Πέρσι ανέβασε την απόδοσή του έχοντας 13,6 πόντους, 4,4 ριμπάουντ, 5,1 ασίστ και 1,3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.


Είναι παίκτης που μπορεί να παίξει και πλέι μέικερ και γκαρντ. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο σάιτ της γαλλικής λίγκας την πρώτη χρονιά παρουσιάστηκε ως πλέι μέικερ και τη δεύτερη ως γκαρντ και έτσι τον έχει και το σάιτ της Τουλόν.

Είναι παίκτης που μπορεί να σκοράρει, αν και δεν έχει καλό περιφερειακό σουτ, όπως μαρτυράει το 27,8% που είχε φέτος έξω από τη γραμμή των 6,25μ.


Στο άρθρο αναφέρει οτι τη δεύτερη χρονιά στην Τουλόν τον δήλωναν σαν γκαρντ...
Επίσης αν κάνει κάποιος μια αναζήτηση στο youtube γι'αυτό τον παίκτη,τα περισσότερα άν όχι όλα τα βίντεο έχουν να κάνουν για τη φυλακή.
SteelGandalf
Δεν φαίνεται να αρχίζουμε καλά. Τα περσινά μας λάθη τα πληρώσαμε μέχρι τελευταίου σεντ. Άντε να δούμε...
PanBat
Το μόνο VIDEO που βρήκα για τον Pierce.

http://www.youtube.com/watch?v=CYVs92S_7ME
Timemaster
επιτέλους ένας τέλειος παίχτης για τον Άρη...
δε θα τολμάει να του μιλάει κανείς και σιγά μη χρεωθεί κανένα φάουλ!
icon_drunk.gif

Πάντως όλα τα προβλήματα του τα έχει εξαιτίας γυναικών!
άκου εκεί να μη του κάθετε κοτζάμ καλύτερος παίχτης...
αμ η άλλη να τον κερατώσει... μα καλά τι περίμενε;
ΆΞΙΟΣ!!!!
Απλά η μπουρδ...οδοιήκηση θα κάνει στην κυριολεξία τον νταβατζή και θα του βρίσκει καλλίγραμμα κορμιά ανατολικού μπλοκ και όλοι θα είμαστε μια χαρά!


Τώρα για να γυρίσουμε στα ποιο αγωνιστικά και εμένα δε με προβληματίζει η φυλακή που έκανε αλλά τα μέτρια εως κακά ποσοστά που έχει! Όπως είπε και ο SteelGandalf τα ποσοστά στις βολές δεν είναι καλά ούτε για σέντερ όχι για γκαρντ! Ενώ και στα δίποντα-τρίποντα δε φαίνεται και τόσο καλός!
Αυτό που μου άρεσε πάντως είναι το ύψος του, το άλμα του και το ότι βοηθάει σε πολλούς τομείς βλέπε ριμπάουντ, κλεψίματα, ασίστ.
rolleyes.gif

Το ρόστερ αυτά τα χρόνια είναι σαν την ρουλέτα.
Πέρσι-πρόπερσι που υπήρχαν κάποια λεφτά τα σπρώχναμε στο κόκκινο-μαύρο με παίχτες οικονομικούς αλλά με καλές προηγούμενες χρονιές. Φέτος τα σπρώχνουμε όλα για όλα τα τελευταία ευρώπουλα στο 00 πράσινο μπας και σε ένα χρόνο ρεφάρουμε!
rolleyes.gif
Timemaster
τώρα για βιντεάκια
σε αυτό εδώ τον δείχνει να καρφώνει κάπου στη μέση (φανέλα μπλε 4) συν κάποιες ασίστ
http://www.youtube.com/watch?v=U36MeEB20Oo

ενώ εδώ υπάρχουν βίντεάκια της Τουλούζ με αυτόν στην σύνθεση.
http://www.wat.tv/video/j25-htv-cholet-11-...9wp_2flvn_.html
http://www.wat.tv/video/j19-htv-mans-28-02...wb2_2flvn_.html
http://www.wat.tv/video/j21-htv-dijon-14-0...w44_2flvn_.html

Βλέποντάς τα παρατηρώ πως δεν είναι ιδιαίτερα κινητικός στην άμυνα και πως παίζει πολύ στις γωνίες με κίνηση προς το καλάθι ή κάτω από το καλάθι!

Μάλλον δεν πήραμε κόμπο γκαρντ που θα βοηθάει στην οργάνωση αλλά ένα διαισθητικό τριάρι! όλα αυτά από μια μικρή εικόνα από βιντεάκια που είναι λίγο δύσκολο να βγει σωστή.
gallistis

με τον εραστη που πηραμε, οι κοπελες στη σαλονικη(εχει και ωραια παιδια εκει πανω),πρεπει να προσεχουν μην αρνηθουν τιποτα στον πιρς.αλλα προβληματα φορτωθηκαμε...κανενα ποιο περιεργο δεν ειχαν να μας φερουν?
a bullet for your head
QUOTE(gallistis @ Jul 21 2010, 01:01 ) *
με τον εραστη που πηραμε, οι κοπελες στη σαλονικη(εχει και ωραια παιδια εκει πανω),πρεπει να προσεχουν μην αρνηθουν τιποτα στον πιρς.αλλα προβληματα φορτωθηκαμε...κανενα ποιο περιεργο δεν ειχαν να μας φερουν?

Με $120χιλ...& με ευρωπαικη εμπειρια?... rolleyes.gif
Τι να πω?...
Παντως διαβασα τις προαλλες,οτι του Τζερελς δεν καθησε τελικα,καθως ο παικτης θα επιδιωξει να υπογραψει εγγυημενο συμβολαιο με τους Σπερς & πως η προτεραιοτητα του ειναι το ΝΒΑ...
Κριμα..
gallistis
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 21 2010, 01:09 ) *
Με $120χιλ...& με ευρωπαικη εμπειρια?... rolleyes.gif
Τι να πω?...
Παντως διαβασα τις προαλλες,οτι του Τζερελς δεν καθησε τελικα,καθως ο παικτης θα επιδιωξει να υπογραψει εγγυημενο συμβολαιο με τους Σπερς & πως η προτεραιοτητα του ειναι το ΝΒΑ...
Κριμα..


ενταξει για τα λεφτα και πρεπει να το κατεχει το αθλημα...αλλα θα κρατηθει η θα κυνηγαει καμια με μαχαιρι παλι?
a bullet for your head
QUOTE(gallistis @ Jul 21 2010, 01:13 ) *
ενταξει για τα λεφτα και πρεπει να το κατεχει το αθλημα...αλλα θα κρατηθει η θα κυνηγαει καμια με μαχαιρι παλι?

Λες να την λενε & Στελλα?... rolleyes.gif




Το πολυ-πολυ να γλιτωσουν & το υπολοιπο του συμβολαιου του... biggrin.gif (του οχι παχυλου παντως.. rolleyes.gif ),& αν μεσ'στο φθινοπωρο-αρχες χειμωνα,τους κατσει & καμια αλλη χορηγια,τοτε θα μπορουν να κινηθουν για κανεναν καλυτερο... 65.gif
The Admiral
To ποινικο του μητρωο δε με ανησυχει.Αλλωστε απο το 2005 ειναι καθαρο,ηταν και πιτσιρικας τοτε.Συν οτι στην Ελλαδα δε λειτουργει η δικαιοσυνη,ποσω μαλλον για αθλητες και διασημοτητες.

Τα ασχημα ποσοστα του με προβληματιζουν,δεν ειναι καλα για Ευρωπη.Εχει πολυ καιρο να μας βγει Αμερικανος καλος,ειδικα επι Δαμιανιδη.Τουλαχιστο αυτος ειναι επιλογη Ντρουκερ και το σκαουτινγκ των Ισραηλινων στις ΗΠΑ το εχω σε μεγαλη εκτιμηση.

Αντε να δουμε φετος...
a bullet for your head
Ο αναπληρωματικος PG?...
http://www.superbasket.gr/?c=133&a=127718

Ειλικρινα δεν τον ξερω καθολου,ομως ο Ντρουκερ πρεπει να τον γνωριζει,ενω ως δανεικος,δεν θα πολυ-κοστισει κιολας... rolleyes.gif
Για να στρεφονται παντως για κοινοτικο αναπληρωματικο PG,παει να πει πως οι περιπτωσεις των Βεργινη-Σλουκα,δεν παιζουν..
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 22 2010, 18:25 ) *
Ο αναπληρωματικος PG?...
http://www.superbasket.gr/?c=133&a=127718

Ειλικρινα δεν τον ξερω καθολου,ομως ο Ντρουκερ πρεπει να τον γνωριζει,ενω ως δανεικος,δεν θα πολυ-κοστισει κιολας... rolleyes.gif
Για να στρεφονται παντως για κοινοτικο αναπληρωματικο PG,παει να πει πως οι περιπτωσεις των Βεργινη-Σλουκα,δεν παιζουν..


κάπου διάβασα δανικός με όψον αγοράς στο τέλος της περιόδου.
Για αναπληρωματικός δεν είναι άσχημος αν και:
α. δε πιστεύω πως θα τον πάρουμε
β. άμα τον πάρουμε θα είναι βασικός με τον Πιρς στο δύο!

Οπότε έως τώρα έχουμε:
1. Μούρτος
2. Πιρς , Χατζηβρέττας , Παπανικολάου
3. Χρυσικόπουλος
4. Μποροβνιακ , Τσαιρέλης , (Ντικούδης)
5. Σκορδίλης

Θέλουμε τουλάχιστον :
σίγουρα σέντερ
τριάρι
και δύο γκαρντ
άμα φύγει (μακάρι) ο Ντικούδης θέλουμε και ένα τεσσάρι.

Μιας και Παπανικολάου- Μούρτος δεν υπολογίζονται πρέπει να πάρουμε έναν Έλληνα στη θέση Ντικούδη!
Και Ελληνες ψηλοί , οικονομικοί και ελεύθεροι δεν υπάρχουν οπότε θα πάμε για γκαρντ.

Έτσι προβλέπω στο 5 να είμαστε με Σκορδίλη, κοινοτικό και τον Μπορόβνιακ να βοηθάει
Στο 4 με Τσαιρέλη να σκουπίζει πάγκο πίσω από έναν undraft Αμερικάνο
Στο τρία ο Λίνος να παίρνει ελάχιστα λεπτά πίσω από τον Πίρς (εκεί πιστεύω πως θα παίξει) και ένα Έλληνα ή κοινοτικό
Ενώ στους γκαρντ Μούτρος να συμπληρώνει την 12άδα και να υπάρχουν Χατζηβρέττας , ένας Αμερικανός, ένας κοινοτικός και ένας Ελληνας ή κοινοτικός.

Υ.Γ. Κάτι μου λέει ότι θα πάρουμε Αμερικάνο γκαρντ με κοινοτικό διαβατήριο
Υ.Γ.2 Ο Ντει τι απέγινε; Λέτε να είναι αυτός ο άσσος της νέας χρονιάς;
rolleyes.gif


hagi
Δεν ξέρω πως θα πάμε στο τέλος αλλά μέχρι τώρα δεν μπορώ να πω ότι είναι ούτε άσχημα ούτε καλά.Ο Σερβος πιστέυω ότι θα μας βγει..Μου αρέσουν οι Σέρβοι και είναι και ψηλό παιδί..Για τον Αμερικάνο δεν ξέρω..Τα ποσοστά του δε μου λένε κάτι γιατί στην τελικά εγω playmaker θέλω όχι σκόρερ..Ας οργανώνει καλά και ας μην σουτάρει τρίποντα,καλύτερα να κάνει και κανένα μπάσιμο..
Τώρα για άλλους δεν ξέρω..Ακούστηκε και για Σάλιερς..Να δούμε.Πάντως κινήται η ομάδα και αυτό είναι καλό ώστε να είμαστε έτοιμο για την Ακαντέμικ..
Timemaster
QUOTE(hagi @ Jul 22 2010, 23:42 ) *
Δεν ξέρω πως θα πάμε στο τέλος αλλά μέχρι τώρα δεν μπορώ να πω ότι είναι ούτε άσχημα ούτε καλά.Ο Σερβος πιστέυω ότι θα μας βγει..Μου αρέσουν οι Σέρβοι και είναι και ψηλό παιδί..Για τον Αμερικάνο δεν ξέρω..Τα ποσοστά του δε μου λένε κάτι γιατί στην τελικά εγω playmaker θέλω όχι σκόρερ..Ας οργανώνει καλά και ας μην σουτάρει τρίποντα,καλύτερα να κάνει και κανένα μπάσιμο..
Τώρα για άλλους δεν ξέρω..Ακούστηκε και για Σάλιερς..Να δούμε.Πάντως κινήται η ομάδα και αυτό είναι καλό ώστε να είμαστε έτοιμο για την Ακαντέμικ..


θα εξαρτηθεί από ποιους θα πάρουμε μετά..
γιατί άμα ο Μπορόβνιακ αντικαταστήσει τον Ντικούδη και παίζει 15 λεπτά από τον πάγκο νομίζω πως τα πράγματα είναι καλά.
Όμως αν δούμε να μη παίρνουμε σέντερ και να βγάλουμε με αυτόν και τον Σκορδίλη τη σεζόν καήκαμε!

Το ίδιο πιστεύω για τον Πιρς καλός παίχτης αλλά στη Γαλλία άσσος δεν έπαιξε ούτε λεπτό όπως έμαθα και δυάρι χωρίς σουτ δεν είναι δυάρι! Οπότε φέτος θέλω άσσο (δίπλα από τον Πιρς) που να έχει σίγουρα το τρίποντο και όχι κάποιον που μόνο πάσες θα δίνει και θα κρατάει την μπάλα. Ενώ ξαναλέω πως το φορεματάκι με τα τρία γκαρντ θα φορεθεί και φέτος!
rolleyes.gif
a bullet for your head
QUOTE(hagi @ Jul 22 2010, 23:42 ) *
Ακούστηκε και για Σάλιερς..

http://www.athlitikanea.gr/index.php?optio...82&Itemid=2

Μαλλον δεν καθησε η περιπτωση του Νελσον?
thrylos7
Μακάρι να έρθει η παικτούρα... (ούτως ή άλλως, αυτή τη στιγμή χρειάζεται σκοράρισμα)
Johnaros
Συνεχίζεται όπως φαίνεται η αστεία διαχείρηση.
Έχουμε καμιά 10ετία να δούμε πλέι μέικερ. Δεν υπερβάλλω. mellow.gif
Ακούστηκε ένας Φαν Ρόσσομ, 27 χρονών, 1,88, Βέλγος της Σκαβολίνι (δανεικός), για τον οποίο ελάχιστα στοιχεία βρήκα.
Πως παίζει στην εθνική του, και ξεχώρισα τα πολύ καλά ποσοστά του στα τρίποντα (47% και 48% τις δύο τελευταίες σεζόν). Πέρσι είχε και 1,9 ασίστ μέσο όρο σε 25λ. συμμετοχής.
Τώρα ο Πιρς, αν δεν έχει αποδεσμευθεί μέχρι να αρχίσει το πρωτάθλημα (Στίνσοοον, Ντέεεεει) δε νομίζω πως θα είναι κάτι ιδιαίτερο. Λιγο τα εξωαγωνιστικά, λίγο το τραγικό ποσοστό στις βολές, κάτι βρωμάει.
Ο Μπορόβνιακ για τριτοτέταρτη επιλογή στους ψηλούς είναι οκ.
Προς το παρόν το ρόστερ... δεν υπάρχει.
Αριθμεί ουσιαστικά τεσσερισήμιση παίκτες.

Ο Σάλιερς μάλιστα, θα είναι μια πολύ καλή μεταγραφή.
Έχει πέσει λίγο, αλλά είναι γνωστό ότι μπορεί να δώσει σκορ.
Το πιο σημαντικό νομίζω, είναι να δημιουργηθεί απο νωρίς ένας κορμός και να στηριχθεί και αυτός και ο Ντρούκερ,
Και πλέι μέικερ, ffs.
Δε μπορώ άλλο Κλαρκ και Κασλ στο 1.
Οκ ο δεύτερος πρόσφερε πάρα πολλά, ρισπεκτ κλπ, αλλά pg δεν ήταν.
SteelGandalf
Με τον Νίκο Μπάρλο τι έγινε; Δεν βρίσκεται πλέον στην ομάδα μας;

Η αλήθεια είναι πως μέχρι στιγμής κι εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχουμε (ως ρόστερ).

Λυπάμαι πραγματικά για την κατάντια μας. Σήμερα άκουσα στο ραδιόφωνο πως ακόμα ούτε ο Χατζηβρέττας έχει "κλείσει" οριστικά (τυπικά τουλάχιστον όχι). Τι να πω δεν ξέρω. Θα περιμένουμε, αφού δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα περισσότερο, αλλά δεν βλέπω φως...
Timemaster
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 23 2010, 15:07 ) *
Με τον Νίκο Μπάρλο τι έγινε; Δεν βρίσκεται πλέον στην ομάδα μας;

Η αλήθεια είναι πως μέχρι στιγμής κι εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχουμε (ως ρόστερ).

Λυπάμαι πραγματικά για την κατάντια μας. Σήμερα άκουσα στο ραδιόφωνο πως ακόμα ούτε ο Χατζηβρέττας έχει "κλείσει" οριστικά (τυπικά τουλάχιστον όχι). Τι να πω δεν ξέρω. Θα περιμένουμε, αφού δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα περισσότερο, αλλά δεν βλέπω φως...


πρακτικά έχει λήξει το συμβόλαιο του....
θεωρητικά περιμένουμε να δεχτεί το νέο του αλλά με μεγάλη μείωση μισθού!

Ακόμα είναι νωρίς για μεταγραφές και κυρίως Ελλήνων μετά από το 15Άυγουστο θα έχουμε ανανεώσεις και προσθήκες μπας και ρίξουν τις απετήσεις τους.

Υ.Γ. Αν ο Λίνος συνεχίσει να σκοράρει όπως σήμερα (25π 8ρ 3ασ 2κλ 2κοψ 4λ) θα πρέπει να τον αφαιρέσουμε από την ομάδα.
Johnaros
Eυχής έργον θα ήταν πάντως να του δώσουμε ρόλο.
Μετά το περσινό χάλι, απορώ...
Αν δώσουν 15-20' σε Μούρτο, Χρυσικόπουλο, Σκορδίλη πόσο χειρότερα μπορεί να πάμε;
Βαλ' τους, να φτιάξουμε έναν κορμό.
Οκ, ο Παπανικολάου έφυγε, που πάνω του θα μπορούσαμε να χτίσουμε μια νέα μεγάλη ομάδα.
Γιατί να μην το επιχειρήσουμε με τους υπάρχοντες, από τη στιγμή που το μπάτζετ είναι μικρό;
3 παίκτες με ελάχιστο κόστος, κρατάμε Χατζηβρέττα, άλλους 2 Έλληνες (Χαραλαμπίδης; παίκτες φτηνούς εγνωσμένης αξίας) και σκας και ότι μείνει για 2 σκόρερς (βλ. Σάλιερς).
Να 'χαμε να λέγαμε βέβαια.
a bullet for your head
Ενδιαφερον για Μαρκους Φαιζον..
http://www.athlitikanea.gr/index.php?optio...B7&Itemid=2

Στο σημειο που λεει οτι η διοικηση του Αρη,του εκανε μια ακρως δελεαστικη προταση,για ποσα χρηματα δηλαδη μιλαμε?... rolleyes.gif
SteelGandalf
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 25 2010, 00:05 ) *
Ενδιαφερον για Μαρκους Φαιζον..
http://www.athlitikanea.gr/index.php?optio...B7&Itemid=2

Στο σημειο που λεει οτι η διοικηση του Αρη,του εκανε μια ακρως δελεαστικη προταση,για ποσα χρηματα δηλαδη μιλαμε?... rolleyes.gif


150 χιλιάρικα; tongue.gif

32 ετών είναι αυτός; Πάλι τόπο στα νιάτα θα κάνουμε; blink.gif

Αν είναι έτσι, εγώ προτιμώ να πάρουμε το Νίκο Γκάλη. Δεν είναι και πολύ μεγάλος. Μόλις προχθές έκλεισε τα 53 (χρόνια πολλά και καλά ρε Νικόλα).

Σοβαρά τώρα, θα πρέπει επιτέλους να χρησιμοποιηθούν και οι μικροί. Να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να αποκτηθούν μερικοί ακόμα. Από τη στιγμή που δεν μπορούμε να αποκτήσουμε κάποιους πολύ ικανούς παίχτες, αφού κοστίζουν πολλά, τότε εκεί θα πρέπει να επικεντρωθούμε. Σε νεαρούς και Έλληνες.
alien-tour
Από athlitikanea.gr

http://www.athlitikanea.gr/index.php?optio...%8D%CF%84%CE%BF

Κοντά στον Ταπούτο

QUOTE
Ο Έλληνας φόργουορντ ετοιμάζεται να πραγματοποιήσει ένα παιδικό του όνειρο, να αγωνιστεί δηλαδή στον Άρη

του ΧΡ.ΓΚΑΛΗ

Ο Άρης είναι κοντά στην απόκτηση ενός εκ των πιο δυναμικών οπαδών του, Χρήστου Ταπούτου. Το αγαπημένο παιδί των οργανωμένων οπαδών των «κιτρίνων» ετοιμάζεται για πρώτη φορά να φορέσει φανέλα με τον «Θεό του πολέμου» στο στήθος.

Θα ήταν υπερβολή να πούμε ότι οι δύο πλευρές είναι σε διαπραγματεύσεις….. Από τη στιγμή που ο Σαρόν Ντρούκερ επέλεξε τον Έλληνα φοργουορντ τα υπόλοιπα είναι τυπική διαδικασία. Το πιστεύεται ή όχι, τόσο μεγάλη είναι η επιθυμία του Χρήστου Ταπούτου να μπει στην αρειανή οικογένεια. Ο Έλληνας ατζέντης του αθλητή αναμένεται στη Θεσσαλονίκη προκειμένου να ρυθμιστούν και οι τελευταίες λεπτομέρειες και να υπογραφεί διετές συμβόλαιο συνεργασίας. Ίσως να είναι η τρίτη χρονικά μεταγραφή του Άρη μετά τους Πιέρ Πιρς και Ντέγιαν Μπορόβνιακ.

Χρόνια συζητούσαν…

Κρατάει χρόνια το φλέρτ. Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Άρης και Χρήστος Ταπούτος συζήτησαν για συνεργασία. Η πρώτη το καλοκαίρι του 1999 όταν ο 17χρονος τότε αθλητής ξεχώρισε στην Α ΕΚΑΣΘ με τον Αχιλλέα Τριανδρίας. Μέλος των μικρότερων εθνικών ομάδων είχε γίνει δέλεαρ για αρκετές ομάδες. Μόνο που ο Άρης δεν είχε την οικονομική δυνατότητα να κρατήσει ένα από τα ανερχόμενα αστέρια του αθλήματος στη Θεσσαλονίκη. Νικήτρια σε αυτήν την άτυπη κούρσα η Νήαρ Ηστ η οποία απέκτησε το μεγάλο, τότε ταλέντο του ελληνικού μπάσκετ. Φλερτ, Άρη και Χρήστου Ταπούτου είχαμε και τις δύο προηγούμενες μεταγραφικές περιόδους. Ωστόσο ο τότε προπονητής του Άρη, Αντρέα Ματσόν δεν ήθελε τον Έλληνα φόργουορντ και κάπου εκεί τελείωσαν άδοξα οι συζητήσεις. «Κάλιο αργά παρά ποτέ» λέει σοφά ο λαός και φαίνεται πως οι συνθήκες ωρίμασαν ή έγιναν κατάλληλες για την ένταξη του αρειανού οπαδού, Χρήστου Ταπούτου στους «κίτρινους».

Η αθλητική του καριέρα

Ο Χρήστος Ταπούτος γεννήθηκε στις 21 Σεπτεμβρίου 1982. Ήταν ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα του ελληνικού μπάσκετ που παρέμεινε αναξιοποίητο όπως έχει παραδεχθεί και ο ίδιος. Το 1998 ξεκίνησε τη σταδιοδρομία του από τον Αχχιλέα Τριανδρίας και το 1999 μεταγράφηκε στη Νήαρ Ηστ όπου αγωνίστηκε για δύο χρόνια. Το καλοκαίρι του 2001 τον απέκτησε η ΑΕΚ με την οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα Ελλάδος το 2002. Το 2004 μεταγράφηκε στον Ηρακλή και την επόμενη αγωνιστική περίοδο (2005-06) πήγε στον Πανιώνιο. Το καλοκαίρι του 2006 επέστρεψε στην ΑΕΚ όπου αγωνίστηκε μέχρι το περσινό καλοκαίρι για να μεταγραφεί στη συνέχεια στον ΠΑΟΚ.

Κορυφαία στιγμή το πρωτάθλημα

Ο Έλληνας φόργουορντ έχει κατακτήσει δύο μετάλλια σε Ευρωμπάσκετ αγωνιζόμενος με τις μικρότερες εθνικές ομάδες. Με την Νέων Αντρών κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωμπάσκετ του 2002 στην Κροατία, έχοντας μέσο όρο 14,6 πόντους. Με την Εθνική Εφήβων κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωμπάσκετ εφήβων το 2000. Ήταν πρώτος σκόρερ της εθνικής ομάδας με 16,3 ποντους μέσο όρο. Με την Εθνική Ελλάδος ανδρών έχει 13 συμμετοχές.


...Περσινά ξινά σταφύλια...Μια από τα ίδια και πάλι....
...Το μόνο καλό είναι οτι είναι Έλληνας και δεν πιάνει θέση ξένου....
...Άντε κι επειδή είναι Αρειανός μπορεί να παίξει λίγο καλύτερα από πέρσι...
...μια οικονομική λύση...
...Το οτι έπαιξε στον Πάοκ με ψιλοχαλάει (καλά μας κάναν για τους 30+ πόντους διαφορά!!!)...αλλά αν παίζει καλά όλοι θα το ξεχάσουν...
Weekendman
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 25 2010, 10:19 ) *
150 χιλιάρικα; tongue.gif

32 ετών είναι αυτός; Πάλι τόπο στα νιάτα θα κάνουμε; blink.gif

Αν είναι έτσι, εγώ προτιμώ να πάρουμε το Νίκο Γκάλη. Δεν είναι και πολύ μεγάλος. Μόλις προχθές έκλεισε τα 53 (χρόνια πολλά και καλά ρε Νικόλα).

Σοβαρά τώρα, θα πρέπει επιτέλους να χρησιμοποιηθούν και οι μικροί. Να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να αποκτηθούν μερικοί ακόμα. Από τη στιγμή που δεν μπορούμε να αποκτήσουμε κάποιους πολύ ικανούς παίχτες, αφού κοστίζουν πολλά, τότε εκεί θα πρέπει να επικεντρωθούμε. Σε νεαρούς και Έλληνες.

Με τα μπλεξίματα που είχατε με τους άγνωστους Αμερικάνους, στελεχώστε την ομάδα καλύτερα με ξένους που εχουν εμπειρία απο την Α1 όπως ο Φαιζόν η πάικτες που είναι σίγουρες αξιες με βάση όσα έχουν δείξει την Ευρώπη όπως ο Σάλιερς όσο είναι εφικτό τουλάχιστον...
Κατα τα άλλα συμφωνώ να επικεντρωθείτε σε Έλληνες είτε τους νεαρούς είτε σε περιπτώσεις παικτών όπως Ταπούτου(σαν την ιστορία με τον ψεύτη βοσκο είναι αυτο το πράγμα),Χαραλαμπίδη
Ο Άρης θα στοχεύσει για Ευρωλίγκα η για να μπεί στην οκτάδα και βλέπουμε; γιατί και η κατάσταση και ισχύς των υπολοίπων ομάδων δεν είναι εύκολα προσδιορίσιμη...
Weber
QUOTE(Weekendman @ Jul 25 2010, 13:30 ) *
Κατα τα άλλα συμφωνώ να επικεντρωθείτε σε Έλληνες είτε τους νεαρούς είτε σε περιπτώσεις παικτών όπως Ταπούτου(σαν την ιστορία με τον ψεύτη βοσκο είναι αυτο το πράγμα),Χαραλαμπίδη
Ο Άρης θα στοχεύσει για Ευρωλίγκα η για να μπεί στην οκτάδα και βλέπουμε; γιατί και η κατάσταση και ισχύς των υπολοίπων ομάδων δεν είναι εύκολα προσδιορίσιμη...


Συμφωνώ απόλυτα..Καλύτερα ο Λίνος δεύτερο 3άρι (για να μην πω πρώτο rolleyes.gif ), παρά το αιώνιο ταλέντο ο Ταπούτος.
SG3ptshooter
Συμφωνώ. Ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι μετά την εμφάνιση του Χρυσικόπουλου και τα 2 τρίποντά του στο ντέρμπυ με τον Ολυμπιακό, o μικρός ξαναμπήκε 2 φορές στα τελειωμένα ματς με ΠΑΟΚ και Λάρισα και αρκέστηκε σε δευτερόλεπτα σε άλλα δύο τελειωμένα ματς, με Ηλυσιακό και με την ομάδα του Σιρέικα στην Ευρώπη. Πόσο πιο θετικός έπρεπε να είναι σε ένα από τα δυσκολότερα ματς της ομάδας του για να παίξει στο περσινό Άρη; Και γενικά, πόσο περισσότερο ταλαντούχος;
Timemaster
QUOTE(Weekendman @ Jul 25 2010, 13:30 ) *
Κατα τα άλλα συμφωνώ να επικεντρωθείτε σε Έλληνες είτε τους νεαρούς είτε σε περιπτώσεις παικτών όπως Ταπούτου(σαν την ιστορία με τον ψεύτη βοσκο είναι αυτο το πράγμα),Χαραλαμπίδη


Σαν να διαβάζω τις περσινές εφημερίδες ένα πράμα!!!
και φέτος οι ίδιοι Έλληνες παίχτες ακούγονται.
Ευτηχώς που ο Τσαλδάρης έκλεισε νωρίς γιατί δε θα άντεχα να ακούσω ξανά πως επανέρχεται στον Άρη!
icon_drunk.gif

QUOTE(Weber @ Jul 25 2010, 14:43 ) *
Συμφωνώ απόλυτα..Καλύτερα ο Λίνος δεύτερο 3άρι (για να μην πω πρώτο rolleyes.gif ), παρά το αιώνιο ταλέντο ο Ταπούτος.


Σε αυτό συμφωνώ και εγώ.
Αν έρθει ο Ταπούτος ο Λίνος θα είναι εκτός πλάνων μιας και θα παίζουμε με Χατζηβρέττα (αν μείνει) και Πιρς στο 3 μαζί με Ταπούτο και πιθανότατα δε θα πάρουμε άλλο παίχτη σε αυτή τη θέση.
Εκτός και αν δε πάρουμε Τεσσάρι και πάμε με Ταπούτο, Τσαιρέλη, Μποροβνιακ στο 4.
Αυτή είναι και η μόνη περίπτωση κατά εμένα (να πάρουμε μόνο ένα ελαφρύ τεσσάρι και κανένα άλλο τριάρι) για να παίξει ο μικρός.


QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 25 2010, 14:49 ) *
Συμφωνώ. Ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι μετά την εμφάνιση του Χρυσικόπουλου και τα 2 τρίποντά του στο ντέρμπυ με τον Ολυμπιακό, o μικρός ξαναμπήκε 2 φορές στα τελειωμένα ματς με ΠΑΟΚ και Λάρισα και αρκέστηκε σε δευτερόλεπτα σε άλλα δύο τελειωμένα ματς, με Ηλυσιακό και με την ομάδα του Σιρέικα στην Ευρώπη. Πόσο πιο θετικός έπρεπε να είναι σε ένα από τα δυσκολότερα ματς της ομάδας του για να παίξει στο περσινό Άρη; Και γενικά, πόσο περισσότερο ταλαντούχος;


Ελλάς το μεγαλείο σου.
Weekendman
Για Χρυσικόπουλο με δεδομένο ότι οι ΠΑΟ και ΟΣΦΠ καταναλώνουν μεγάλη προσπάθεια για να ξεκαθαρίσουν το τι θα κάνουν με τους αρκετούς δανεικούς παίκτες που έχουν με οδηγεί στο συμπέρασμα λόγικα οτι θα κρατήσετε τον Χρυσικόπουλο και δεν θα τον στείλετε όπως τον Παπανικολάου στην Αθήνα γιατί ακόμα και αν το αποκτήσει τελικά Αθηναική ομάδα θα τον αφήσει δανεικό στον Άρη πιστεύω για την περίοδο 2010-2011 τουλάχιστον.

Τώρα αν το θάψετε το παιδί ενω ο κόσμος του Άρη και οι υπόλοιποι ουδέτεροι φίλαθλοι είμαστε υπερ στο να δωθεί ευκαιρία στα νέα παιδιά του Άρη είναι δικό σας θέμα!
Timemaster
QUOTE(Weekendman @ Jul 25 2010, 15:13 ) *
Για Χρυσικόπουλο με δεδομένο ότι οι ΠΑΟ και ΟΣΦΠ καταναλώνουν μεγάλη προσπάθεια για να ξεκαθαρίσουν το τι θα κάνουν με τους αρκετούς δανεικούς παίκτες που έχουν με οδηγεί στο συμπέρασμα λόγικα οτι θα κρατήσετε τον Χρυσικόπουλο και δεν θα τον στείλετε όπως τον Παπανικολάου στην Αθήνα γιατί ακόμα και αν το αποκτήσει τελικά Αθηναική ομάδα θα τον αφήσει δανεικό στον Άρη πιστεύω για την περίοδο 2010-2011 τουλάχιστον.

Τώρα αν το θάψετε το παιδί ενω ο κόσμος του Άρη και οι υπόλοιποι ουδέτεροι φίλαθλοι είμαστε υπερ στο να δωθεί ευκαιρία στα νέα παιδιά του Άρη είναι δικό σας θέμα!


και εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω, πως θα τον πουλήσουμε ή φέτος ή του χρόνου αλλά όποτε και να το κάνουμε αυτό φέτος θα παίζει σε εμάς!
Και θα έλεγα σε τέτοια περίπτωση καλύτερα για αυτόν να πουληθεί φέτος και να παίζει στον Άρη ως δανικός με όρο στο συμβόλαιο του κάποιο χρόνο συμμετοχής!

Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να μη τον πουλήσουμε και να παίζει αλλά δε βλέπω να γίνεται!
Weekendman
QUOTE(Timemaster @ Jul 25 2010, 15:20 ) *
και εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω, πως θα τον πουλήσουμε ή φέτος ή του χρόνου αλλά όποτε και να το κάνουμε αυτό φέτος θα παίζει σε εμάς!
Και θα έλεγα σε τέτοια περίπτωση καλύτερα για αυτόν να πουληθεί φέτος και να παίζει στον Άρη ως δανικός με όρο στο συμβόλαιο του κάποιο χρόνο συμμετοχής!

Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να μη τον πουλήσουμε και να παίζει αλλά δε βλέπω να γίνεται!

Επειδή όμως με τα λέφτα που δεν υπάρχουν καταλήγετε σε λύσεις παιδιών του κελιού 33(Πιρς), την πώληση δεν βλέπω να την γλιτώνει παίξει δεν παίξει στον Άρη του χρόνου!,
Timemaster
QUOTE(Weekendman @ Jul 25 2010, 15:24 ) *
Επειδή όμως με τα λέφτα που δεν υπάρχουν καταλήγετε σε λύσεις παιδιών του κελιού 33(Πιρς), την πώληση δεν βλέπω να την γλιτώνει παίξει δεν παίξει στον Άρη του χρόνου!,


έτσι είναι...

Από την μία λέμε πως υπάρχουν δύο πολυκαταστήματα που μας παίρνουν όλους τους καλούς υπαλλήλους και δε μας αφήνουν να αναπτυχθούμε
όμως από την άλλη η αλήθεια είναι πως αν δεν ήταν αυτοί να αγοράζουν πανάκριβα παίχτες και να δίνουν άλλους δανικούς όλες αυτές οι ομάδες θα ήταν σε χειρότερη οικονομική κατάσταση και ίσως να μην υπήρχαν!
rolleyes.gif
Weekendman
QUOTE(Timemaster @ Jul 25 2010, 15:30 ) *
έτσι είναι...

Από την μία λέμε πως υπάρχουν δύο πολυκαταστήματα που μας παίρνουν όλους τους καλούς υπαλλήλους και δε μας αφήνουν να αναπτυχθούμε
όμως από την άλλη η αλήθεια είναι πως αν δεν ήταν αυτοί να αγοράζουν πανάκριβα παίχτες και να δίνουν άλλους δανικούς όλες αυτές οι ομάδες θα ήταν σε χειρότερη οικονομική κατάσταση και ίσως να μην υπήρχαν!
rolleyes.gif

Κοιτά ήταν σαφώς καλύτερη η κατάσταση την δεκαετία του 90 με πολλές ισχυρές και ανεξάρτητες ομάδες, αλλά οι δανεισμοί δεν σώζουν μόνο οικονομικά αλλά προσφέρουν και βοήθεια σε υψηλότατο επίπεδο όπως έδειξε π.χ το Μαρούσι με Μαυροκεφαλίδη το 2009 και με τον Πελεκάνο το 2010 που παρόλιγο να πήγαινε και προημιτελικά Ευρωλίγκα
όποτε αν είσαι έξυπνος το εκμεταλλεύεσαι και μάλιστα με τον δάνεικο που σου χαρίζει ο αντίπαλος μπορείς να τον νικάς κιόλας(περίπτωση Έρτσεγκ στο παιχνίδι Πανιώνιος-Ολυμπιακός)!
Όποτε και ο φτωχος έχει την ευκαιρία του στο παιχνίδι του δανεισμου σε Αθλητικο επίπεδο τουλάχιστον...
Johnaros
Ταπούτος για 4, ναι.
Για 3 προτιμώ Λίνο.
Βέβαια, παρακαλάει κάθε χρόνο ο Χρήστος, κάποτε θα έρθει. :-Ρ
Weber
QUOTE(Johnaros @ Jul 25 2010, 15:49 ) *
Ταπούτος για 4, ναι.
Για 3 προτιμώ Λίνο.
Βέβαια, παρακαλάει κάθε χρόνο ο Χρήστος, κάποτε θα έρθει. :-Ρ


Πραγματικά πιστεύετε ότι ο ταπούτος μπορεί να προσφέρει στον ΑΡΗ της ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ που ονειρεύεστε;Ο Ταπούτος που στα 28 δεν ξέρει αν είναι 3άρι ή 4άρι,που είναι ή του ύψους ή του βάθους και δεν έχει καθόλου potential;Γιατί δεν παίρνετε τον Κασελάκη;Στα 20 του με εμεπιρία από Α1,παίζει άνετα 4άρι λόγω δύναμης και τσαγανού,είναι εκρηκτικός,έχει τρίποντο και παιχνίδι με πλάτη.Μεα υτόν και το Λίνο φτιάχνετε τον κορμό της ομάδας σας για μια πεντατία (αν δεν τους πουλήσετε φυσικά)!!
Johnaros
O Άρης της Ευρωλίγκα που ονειρευόμαστε απέχει τουλάχιστον μια τριετία και 2 εκατομμύρια ευρώ.
SteelGandalf
QUOTE(Johnaros @ Jul 25 2010, 20:32 ) *
O Άρης της Ευρωλίγκα που ονειρευόμαστε απέχει τουλάχιστον μια τριετία και 2 εκατομμύρια ευρώ.


Να τολμήσω να το πω;

Δεν ονειρεύομαι ακόμα μια συμμετοχή στην Ευρωλίγκα (ως κομπάρσος). Τι να την κάνω; Ονειρεύομαι μια συμμετοχή ως πρωταγωνιστής όπως παλιά. Κακό είναι να ονειρεύομαι; Άλλωστε δεν κοστίζει...

Μόλις ξύπνησα...!!!

Αυτό όμως δεν το βλέπω να ξανά συμβαίνει (και για να συμβεί, δεν αρκούν ούτε 3 χρόνια ούτε 2 εκατομμύρια ευρώ).
Johnaros
Καλά, δεν είπα ότι σε 3 χρόνια αν υπάρχει οικονομική ευρωστία, θα φτάσει ο Άρης εκεί που θέλουμε...
Απλώς ήθελα να δείξω ότι απέχει πολύ, και στην κατάσταση που είμαστε, δυστυχώς θα πρέπει με Ταπούτους να συμβιβαζόμαστε.
Η βάσεις για κάτι μεγάλο υπήρχαν πριν μια 4ετία.
Αντί να χτιστεί όμως, κατέρρευσε το υπάρχον. Σάπισαν τα θεμέλια, χάσαμε και το οικόπεδο, και τώρα κάπου ψαχνόμαστε από την αρχή.
Με την παρούσα κατάσταση στο ελληνικό και κατ' επέκταση το Ευρωπαϊκό μπάσκετ, είναι μάλλον ανέφικτο να δούμε τον Άρη ψηλά.
Ή θα πρέπει να μπει καποιος και να ρίξει πολλά λεφτά, η να γίνει μια αναδιαρθρωση όλου του οικοδομήματος του ευρωπαϊκού μπάσκετ.
Γιατί κακά τα ψέματα, η διαφορά των τοπ 5-6 ομάδων από τις υπόλοιπες, είναι χαώδης εδώ και χρόνια.
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 3 2010, 17:10 ) *
Αν οι ανθρωποι του Αρη ψαχνονται για να βρουν μια πιο οικονομικη λυση αντι τους Μαιλς...θα ''ριξω στο τραπεζι'' τον περσινο ρουκι των Σελτικς & των Γκριζλις,τον Combo G Λεστερ Χαντσον,ο οποιος προσφατως απομακρυνθηκε απ το ροστερ των Γκριζλις...

http://www.insidehoops.com/blog/?p=6125

Ειχα τονισει τη περιπτωση του απο περσι,στο τοπικ ''NBA DRAFT 2009''...
Λαβρακι ο Λεστερ... wink.gif

Ενδιαφερον & για τον Χαντσον?... rolleyes.gif
http://www.athlitikanea.gr/index.php?optio...BD&Itemid=2

Τον ειδα πριν λιγο καιρο στον αγωνα Ουιζαρντς-Νικς & κενταγε...
Για τα Ευρωπαικα στανταρντ θα ταιριαζε περισσοτερο στη θεση 2..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.