Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
SteelGandalf
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 30 2007, 04:06 PM) *
θα τον ήθελα πιο άσσο απ' όσο φαίνεται να είναι...
οποτε το roster σχηματίζεται ως εξής :

στο 1 έχουμε: kastl, καλαϊτζή, παντελιάδη.
στο 2 έχουμε: μπρεϊσι ράιτ, τσαλδάρη, ηλιάδη.
στο 3 έχουμε: σεραπινα; καραδολαμι, ξένο, κόμματο η ταπούτο.
στο 4 έχουμε: μάσεϊ, μότολα
στο 5 έχουμε αγαδάκο, kendal;

edit:
κάτι που διάβασα είναι πως σε όλη την ως τώρα καριέρα του φοράει το νούμερο 6.... δεν πιστεύω να κάνουν τέτοια βλακεία...


Αποκλείεται. Το νούμερο 6 στον Άρη έχει αποσυρθεί εδώ και χρόνια. wink.gif

Ο Kendall (με το καλό να έρθει) είναι Forward. Τεσσάρι ναι, πεντάρι δε νομίζω να τον λες με την έννοια που ο περισσότερος κόσμος γνωρίζει.
EXPLOITED ARIS
Ρε παιδια αυτος ο Κενταλ τοσο καλος ειναι;
Και επισης ποσοι κοινοτικοι επιτρεπονται;4 αν δεν κανω λαθος ε;
Οποτε ο Σεραπινας δε χωραει αφου ηδη εχουμε Καστλ,Μασει,Μοτολα και αν ερθει και ο Κενταλ=4.
Αρα τριαρι θα εχουμε Κομματο η Ταπουτο και τον δευτερο Αμερικανο.
Καλα ειναι.
alien-tour
Στο eurobasket.com τον Κένταλ τον έχουν ήδη προσθέσει στο ρόστερ του ΑΡΗ.Βέβαια έχουν ξεχάσει να βγάλουν τον Ραούφ,τον Γιαννούλη και τον Σιγάλα(Αλήθεια ο Σιγάλας δεν ακουγόταν για ΑΕΚ; )...

http://www.eurobasket.com/team.asp?Cntry=GRE&Team=186

Επείσης άκουσα οτι στον Κένταλ είχε κάνει πρόταση και το Αιγάλεω και περίμενε απάντηση(...Όπως εμείς με Παπανικολάου).
weirdo1977
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 30 2007, 10:03 PM) *
Αποκλείεται. Το νούμερο 6 στον Άρη έχει αποσυρθεί εδώ και χρόνια. wink.gif

Ο Kendall (με το καλό να έρθει) είναι Forward. Τεσσάρι ναι, πεντάρι δε νομίζω να τον λες με την έννοια που ο περισσότερος κόσμος γνωρίζει.


απλά έβαλα τις θέσεις στις οποιες νομίζω πως θα παίζουν οι παίκτες, άλλωστε ούτε ο αγαδάκος είναι 5ari... όσο για τον σεραπινας τον έχω με ερωτηματικό όπως k τον κενταλ... πάντως στήνεται μια ψιλοκαλη ομάδα....... να γινόταν κάτι k στον άσσο ρε γαμώτο... sad.gif
SteelGandalf
Και τους Scales - Fletcher έχουν μέσα. Κοινώς γ@ματα... tongue.gif
B for Basketball
Κατέχει την 15η θέση των κορυφαίων σκόρερ στην ιστορία του Indiana University με 1.498 πόντους και την τρίτη θέση στα εύστοχα τρίποντα έχοντας σημειώσει 186 συνολικά ...
οπως ειπε κ ο τζινομπιλι ενας τετοιος παιχτης φαινεται πολυς για μια ομαδα σαν τον αρη...κ οπως ειπωθηκε κ σε προηγουμενο ποστ λειπει ενας σουτερ απο την ομαδα...φαινεται κ απο τα τριποτα που πετυχε νομιζω με 32% στο nba ειναι αρκετα ψηλο...δωστε μου δικαιωμα να ελπιζω οτι θα εξελιχθει σε καλη μεταγραφη...ισως κ ηγετης....πες το διαισθηση tongue.gif tongue.gif
Ginobili
QUOTE(B for Basketball @ Jul 30 2007, 11:32 PM) *
Κατέχει την 15η θέση των κορυφαίων σκόρερ στην ιστορία του Indiana University με 1.498 πόντους και την τρίτη θέση στα εύστοχα τρίποντα έχοντας σημειώσει 186 συνολικά ...
οπως ειπε κ ο τζινομπιλι ενας τετοιος παιχτης φαινεται πολυς για μια ομαδα σαν τον αρη...κ οπως ειπωθηκε κ σε προηγουμενο ποστ λειπει ενας σουτερ απο την ομαδα...φαινεται κ απο τα τριποτα που πετυχε νομιζω με 32% στο nba ειναι αρκετα ψηλο...δωστε μου δικαιωμα να ελπιζω οτι θα εξελιχθει σε καλη μεταγραφη...ισως κ ηγετης....πες το διαισθηση tongue.gif tongue.gif

Συγνώμη....αλλά πότε,και για ποιόν παίκτη είπα εγώ ότι φαίνεται πολύς για τον ΑΡΗ?????? blink.gif
SteelGandalf
QUOTE(B for Basketball @ Jul 30 2007, 11:32 PM) *
οπως ειπε κ ο τζινομπιλι ενας τετοιος παιχτης φαινεται πολυς για μια ομαδα σαν τον αρη


Μήπως υπερβάλλουμε λιγάκι; Μακάρι να αποδειχθεί απολύτως αληθινός ο Manu Ginobili, αλλά όχι και πολύς ο άγνωστος Wright για τον Άρη.

Έλεος πια...
SteelGandalf
Φαντάζομαι ότι μιλάς για τον πραγματικό Ginobili και όχι για τον από πάνω ε; smile.gif
Ginobili
ΟΥΑΟΥ....Ο Πραγματικός Αργεντινός Εμάνουελ Τζινόμπιλι...αναφέρθηκε στον Ράιτ και τον Άρη...και δήλωσε ότι είναι πολύς για τους πάλαι ποτέ Αυτοκράτορες του Ελληνικού Μπάσκετ..??? Από που και ως που..? Που το ακούσατε-που το διαβάσατε ρε παιδιά να το δώ και εγω..?
Koul
Φίλε weirdo έχεις πολύ δίκιο. Πέρυσι η ομάδα είχε πρόβλημα στον "άσο". Κι έτσι αναγκαζόταν να παίζει 35 λεπτά ο Καστλ που είναι 35 ετών. Υπάρχουν βέβαια και οι Καλαϊτζής - Παντελιάδης (που ειδικά ο δεύτερος δεν πήρε πολλές ευκαιρίες αν και έδειξε καλά στοιχεία) αλλά καλό θα ήταν ο Μπρέισι να μπορεί να βοηθήσει και στην οργάνωση και να μην έχει το ρόλο του Σκέιλς, δηλαδή καθαρά εκτελεστικό. Πάντως οι μέχρι τώρα ενδείξεις δείχνουν ότι πρόκειται για πολύ καλό παίκτη...
B for Basketball
QUOTE(man10 @ Jul 30 2007, 03:12 PM) *
Σιγουρα παταγο δεν κανει,αλλα θα μπορουσε αληθεια ο Αρης να αποκτησει τετοιου ειδους παικτη???Μαλλον οχι...

Παντως κατα την γνωμη μου η καριερα του στην Αμερικη(κολλεγιο και ΝΒΑ) ειναι πανομοιοτυπη με τον Ακερ... Λετε να επιασε λαβρακι ο Αρης???

οφειλω μια συγνωμη στον τζινομπιλι,,,σε αυτο αναφερομουν...''αλλα θα μπορουσε αληθεια ο Αρης να αποκτησει τετοιου ειδους παικτη???Μαλλον οχι...'
B for Basketball
ο μπρεισι ραιτ δηλωνει" πιστευω θα εχουμε μια καλη χρονια" σωστος...οχι σαν κατι αλλους σολομοντες που λεγανε θελω πρωταθλημα μονο κ μονο για να γινει αρεστος στους φιλαθλους!
man10
QUOTE(B for Basketball @ Jul 31 2007, 03:22 PM) *
ο μπρεισι ραιτ δηλωνει" πιστευω θα εχουμε μια καλη χρονια" σωστος...οχι σαν κατι αλλους σολομοντες που λεγανε θελω πρωταθλημα μονο κ μονο για να γινει αρεστος στους φιλαθλους!

Βασικα εγω προβλεπω οτι θα κανουν μαζι με τον Μασει εξαιρετικο διδυμο... επισης κατι μου λεει οτι αν ερθει ο Κενταλ τελικα θα προκειτε για εξαιρετικη περιπτωση...Θα ειναι ο τελειος αντι-Γουιλκινσον...
Ginobili
QUOTE(man10 @ Jul 30 2007, 03:12 PM) *
Σιγουρα παταγο δεν κανει,αλλα θα μπορουσε αληθεια ο Αρης να αποκτησει τετοιου ειδους παικτη???Μαλλον οχι...

Παντως κατα την γνωμη μου η καριερα του στην Αμερικη(κολλεγιο και ΝΒΑ) ειναι πανομοιοτυπη με τον Ακερ... Λετε να επιασε λαβρακι ο Αρης???

Τι είναι η καριέρα του Μπρέισι Ράιτ??? Πανομοιότυπη με του Άκερ??? blink.gif Ρε παιδιά..ο Άκερ...όχι απλώς δεν έπαιξε στους Πίστονς...αλλά είχε και την μεγάλη τιμή να βρεθεί σε μερικούς αγώνες στον Πάγκο των πιστονιών!!!!!! Τι συγκρίνουμε...??? Τουλάχιστον ο Ράιτ...παίζει εδώ και 2 χρόνια στο ΝΒΑ..και έχει και 5 πόντους μ.ο....
Εγώ ακόμα απορώ πως ήρθε τέτοια παικτούρα στον Άρη!!!???? Αν είχε έρθει στον Ολυμπιακό...θα μας είχαν ζαλίσει.....

Εύγε ο ΑΡΗΣ!!!! 41.gif Άντε να τον νιώσουν και πιο έντονα φέτος στην Ευρώπη!!!!
SteelGandalf
Εγώ τώρα γιατί νιώθω ότι μας δουλεύεις;

Πάντως αν και ασχολούμαι με το NBA, το συγκεκριμένο παίχτη δε τον έχω ξανά ακούσει.

Αφήστε που τον έψαξα και στο NBA 2k7 αλλά ούτε εκεί τον βρήκα. tongue.gif
Ginobili
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 31 2007, 09:42 PM) *
Εγώ τώρα γιατί νιώθω ότι μας δουλεύεις;

Πάντως αν και ασχολούμαι με το NBA, το συγκεκριμένο παίχτη δε τον έχω ξανά ακούσει.

Αφήστε που τον έψαξα και στο NBA 2k7 αλλά ούτε εκεί τον βρήκα. tongue.gif

Μην με παρεξηγείς...ό,τι έγραψα...το έγραψα χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας,και τα πιστεύω πραγματικά.Και δεν κατάλαβα??? Έγραψα τίποτα που να είναι ψευδές??? Ο Άκερ δεν έπαιξε σε κανέναν αγώνα των Πίστονς.Ο Ράιτ έπαιζε στην Μινεσότα με 5 πόντους μ.ο. Δεν καταλαβαίνω γιατί παρεξηγήθηκες???
Και από την άλλη...γιατί πρέπει να ξέρεις όλους τους παίκτες για να είναι παικταράδες..?? Πρέπει να έχει το όνομα του Ντέλκ δηλαδή για να είσαι ικανοποιημένος? Και δεν μου λές...? Τον Άλλαν Ρέι των Σέλτικς που πήρε η Ρόμα...τον ξέρατε όλοι...? Μήπως ούτε αυτός μας γεμίζει το μάτι...???

http://www.nba.com/playerfile/allan_ray/index.html
Anaz
Παντως αν ερθει κ ο Κενταλ θα'χουμε Μοτολα,Κενταλ,Αγαδακος αντι των Φλετσερ,Ουιλκινσον,Γιαννουλης. Προσωπικα δεν πιστευω οτι καποιος απ'τους νεους μπορει να βγει τοσο πολυτιμος οσο ο Ουιλκινσον αλλα αθροιστικα το προσημο ειναι σιγουρα συν στην φετινη φροντ λαιν του Αρη. Λειπει παλι βεβαια ενα 5αρι,κ ισως κ ενας παιχτης ακομα που να μπορει να βοηθησει (και) στην ρακετα.

Ο Ραιτ απ'οτι διαβαζω ειναι ολοιδιος ο Σκειλς. Εχει στοφα σκορερ,στην βραδια του ειναι ασταματητος,εχει πολυ καλο κ γρηγορο περιφερειακο σουτ,αλλα πολλες φορες παιρνει υπερβολικες κ τραβηγμενες προσπαθειες.

Ο Αρης παντως φοβαμαι οτι θα πληρωσει την μη αποκτηση καποιου καλου Ελληνα παιχτη παλι φετος. Κι αυτο γιατι κ με την φυγη Σεραπινας, υπαρχουν δυο θεσεις που χρειαζονται σημαντικη ενισχυση, ο ασσος και το 3, κ μολις μια θεση Αμερικανου διαθεσιμη..
Το σκηνικο βεβαια μπορει να αλλαξει αν επαιρνε ας πουμε τον Ταπουτο αλλα δεν το βλεπω πιθανο..

Οι Ελληνες του Αρη δυστηχως ειναι πολυ δευτεροι.H Aεκ ας πουμε εχει σαφως καλυτερους,κι αυτο δινει μεγαλυτερες δυνατοτητες.
weirdo1977
η ΑΕΚ εχει: Κυρίτση, Παπανικολάου Μπάρλο, Τσάμη, Σιούτη, Κ.Χαρίση και μαλον θα παρει και τον Χατζη.

ο Aρης έχει: Σάββα Ηλιάδη, Τσαλδάρη, καλαϊτζή, Παντελιαδη, Αγαδάκο και πιθανόν Ταπούτο...

απο που προκυπτει πως εχει καλυτερους ελληνες, αφου ενας παπανικολαου ξεχωριζει και αυτος με ερωτηματικό.

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί "αβανταρετε" έτσι η ΑΕΚ ειδικά από τα ΜΜΕ της αθηνας...
reignman
ατιμη αθηνα 19.gif
B for Basketball
QUOTE(reignman @ Aug 1 2007, 07:39 AM) *
ατιμη αθηνα 19.gif

φοβερο το σχολιο σου... blink.gif

παντως ο αρης φετος κανει μια προσπαθεια να δημιουργησει αξιολογη ομαδα...η φυγη του ουιλκινσον ηταν ομως κακο σπυρι στον κωλο..ο σχολιασμοσ οτι η αεκ εχει καλυτερους ελληνες ειναι κατα πολυ αστοχο...παντως αν δεν αποκτηθει καθαρος αξιολογος σεντερ ο αρης θα εχει προβλημα στην ρακετα...γιατι δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να αντανποκριθουν σε αυτη τη θεση οι μασει και αγαδακος!
SteelGandalf
QUOTE(Ginobili @ Jul 31 2007, 11:44 PM) *
Μην με παρεξηγείς...ό,τι έγραψα...το έγραψα χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας,και τα πιστεύω πραγματικά.Και δεν κατάλαβα??? Έγραψα τίποτα που να είναι ψευδές??? Ο Άκερ δεν έπαιξε σε κανέναν αγώνα των Πίστονς.Ο Ράιτ έπαιζε στην Μινεσότα με 5 πόντους μ.ο. Δεν καταλαβαίνω γιατί παρεξηγήθηκες???
Και από την άλλη...γιατί πρέπει να ξέρεις όλους τους παίκτες για να είναι παικταράδες..?? Πρέπει να έχει το όνομα του Ντέλκ δηλαδή για να είσαι ικανοποιημένος? Και δεν μου λές...? Τον Άλλαν Ρέι των Σέλτικς που πήρε η Ρόμα...τον ξέρατε όλοι...? Μήπως ούτε αυτός μας γεμίζει το μάτι...???

http://www.nba.com/playerfile/allan_ray/index.html


Δεν είπα ότι είπες κάτι ψευδές. Απλά ο τρόπος που το είπες μου δημιούργησε ερωτηματικά.

Ποιος σου είπε ότι παρεξηγήθηκα; Απλά είπα αυτό που ένιωσα από τα λεγόμενα σου.

Επίσης, δεν είπα ότι επειδή δε τον ξέρω εγώ το Wright και τον οποιονδήποτε Wright, αυτό πάει να πει ότι δεν είναι καλός παίχτης. Μη βάζεις λόγια στο στόμα μου. Είπα απλά ότι δε τον ήξερα και τέλος. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Ούτε για Ντελκ μίλησα, ούτε για τέτοιου επιπέδου παίχτες. Άλλωστε ο Άρης δε μπορεί να φέρει τέτοια ονόματα στην Ελλάδα.

Θα τον κρίνουμε μέσα στο γήπεδο και το Wright και τους υπόλοιπους. wink.gif
Ginobili
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 1 2007, 09:15 AM) *
Δεν είπα ότι είπες κάτι ψευδές. Απλά ο τρόπος που το είπες μου δημιούργησε ερωτηματικά.

Ποιος σου είπε ότι παρεξηγήθηκα; Απλά είπα αυτό που ένιωσα από τα λεγόμενα σου.

Επίσης, δεν είπα ότι επειδή δε τον ξέρω εγώ το Wright και τον οποιονδήποτε Wright, αυτό πάει να πει ότι δεν είναι καλός παίχτης. Μη βάζεις λόγια στο στόμα μου. Είπα απλά ότι δε τον ήξερα και τέλος. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Ούτε για Ντελκ μίλησα, ούτε για τέτοιου επιπέδου παίχτες. Άλλωστε ο Άρης δε μπορεί να φέρει τέτοια ονόματα στην Ελλάδα.

Θα τον κρίνουμε μέσα στο γήπεδο και το Wright και τους υπόλοιπους. wink.gif

Τέλοσπαντων,απλώς θεώρησα σωστό να διευκρινήσω κάποια πράγματα,από την στιγμή που νόμιζες ότι σε δουλεύω......
man10
QUOTE(Ginobili @ Jul 31 2007, 08:39 PM) *
Τι είναι η καριέρα του Μπρέισι Ράιτ??? Πανομοιότυπη με του Άκερ??? blink.gif Ρε παιδιά..ο Άκερ...όχι απλώς δεν έπαιξε στους Πίστονς...αλλά είχε και την μεγάλη τιμή να βρεθεί σε μερικούς αγώνες στον Πάγκο των πιστονιών!!!!!! Τι συγκρίνουμε...??? Τουλάχιστον ο Ράιτ...παίζει εδώ και 2 χρόνια στο ΝΒΑ..και έχει και 5 πόντους μ.ο....
Εγώ ακόμα απορώ πως ήρθε τέτοια παικτούρα στον Άρη!!!???? Αν είχε έρθει στον Ολυμπιακό...θα μας είχαν ζαλίσει.....

Εύγε ο ΑΡΗΣ!!!! 41.gif Άντε να τον νιώσουν και πιο έντονα φέτος στην Ευρώπη!!!!

ginobili.δεν συμφωνω...
Κοιταξε τη σεζον 2005-2006 ο Ακερ επαιζε στους Πιστονς και ο Ραιτ στους Τιμπεργουλφς... Πρωτον μονο και μονο η συγκριση των δυο ομαδων προκαλει γελιο...Θελω να πω οτι πολυ πιο ευκολα βρισκει καποιος χρονο στη Μινεσοτα παρα στο Ντιτροιτ...
Δευτερον ο Ραιτ που οπως λες εχει παιξει δυο χρονια ΝΒΑ,την πρωτη του χρονια (εκεινη δλδ την χρονια που επαιζε και ο Ακερ Πιστονς) επαιξε ολο και ολα 7 παιχνιδια....Πιο λιγα και απο τον Σπανουλη δηλαδη...Βεβαια οφειλω να του αναγνωρισω οτι ειχε εντυπωσιακο μεσο ορο ποντων σε αυτα τα πολυ λιγα παιχνιδια παντως,αλλα ειλικρινα δεν θα μου προκαλουσε εκπληξη αν διαπιστωνα οτι οι ποντοι αυτοι ηταν στυλ Σπανουλη με Γιουτα(στο τελευταιο παιχνιδι της χρονιας)...
Ας παμε ομως και στην φετινη χρονια... Επαιξε 19 παιχνιδια μολις με 3,2 ποντους... Δεν νομιζω οτι ολα αυτα τα νουμερα δικαιολουν οσα λες...
Βεβαια δεν θα προσπαθησω να πω οτι ο Ακερ ειχε καλυτερα νουμερα απο αυτα του Ραιτ...ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ... Αλλα το κυριοτερο χαρακτηριστηκο του Ακερ ειναι οτι ακομη δεν εχει καταφερει να αξιοποιησει το αντικειμενικα τεραστιο ταλεντο του...Δηλαδη potentially speaking χωρις να εχω δει τον Ραιτ παιρνω το ρισκο να πω οτι ειναι πολυ πιο ταλαντουχος απο τον Ραιτ...
Επισης για να γινει πιο κατανοητο ποσο υπολογιζαν τον Ακερ εκει στην Αμερικη δες το γεγονος οτι οι Πιστονς κρατησαν τα δικαιωματα του...
Anaz
Kατ'αρχην εγω ουτε Αεκτζης ειμαι ούτε αθηναικα ΜΜΕ για να αβανταρω την Αεκ ή οποιονδηποτε αλλον..
Τωρα..
QUOTE
η ΑΕΚ εχει: Κυρίτση, Παπανικολάου Μπάρλο, Τσάμη, Σιούτη, Κ.Χαρίση και μαλον θα παρει και τον Χατζη.

ο Aρης έχει: Σάββα Ηλιάδη, Τσαλδάρη, καλαϊτζή, Παντελιαδη, Αγαδάκο και πιθανόν Ταπούτο...
Εδω κανεις ενα σοβαρο λαθος. Ο Ταπουτος αυτη τη στιγμη ειναι παιχτης της Αεκ.ΑΝ ερθει στον Αρη αλλαζουν τα δεδομενα,κ δεν παρελειψα να το αναφερω στο ποστ μου.
Εσεις θεωρειτε δηλαδη τους Ηλιάδη, Τσαλδάρη, καλαϊτζή, Παντελιαδη, Αγαδάκο καλυτερους απ'τους Κυρίτση, Παπανικολάου,Ταπουτο, Μπάρλο,Κ.Χαρίση ??? ohmy.gif
Δε νομιζω.. Βεβαια,αποψεις ειναι αυτες.. Εγω επιμενω παντως οτι οι Ελληνες του Αρη ειναι ανεπαρκεις κ αν δεν παρει τον Ταπουτο που εδω που φτασαμε ειναι η μονη καλη επιλογη απο την Ελληνικη αγορα,δεν θα μπορεσει να καλυψει τις αναγκες του..
SteelGandalf
Ο Ταπούτος μένει στην ΑΕΚ, κατά πάσα πιθανότητα.

Δεν έχει κανένα νόημα αυτό που κάνετε με τις συγκρίσεις. Δεν παίζουν μόνο Έλληνες.

Αλήθεια με Κόμματο τι παίζει;
Anaz
Mα δεν συγκρινα τις δυο ομαδες!Δεν μ'ενδιαφερει τετοια συγκριση, προς το παρον τουλαχιστον. Η Αεκ εξαλλου δεν εχει τελειωσει τις μεταγγραφες αλλα εκτιμω οτι πολυ δυσκολα θα φερει καλυτερους ή ισαξιους ξενους απ'τον Αρη. Ειπα απλα μια αποψη για τους Ελληνες του Αρη,την οποια μαλιστα τη λεω εδω κ 3 χρονια αλλα καθε χρονο η ομαδα δε με ικανοποιει στις κινησεις τις σε αυτον τον τομεα, κ για να την στηριξω εκανα μια συγκριση με την Αεκ. Η οποια και περσι τερματισε πολυ κατω απ'τον Αρη αλλα ειχε μαλλον παλι καλυτερους Ελληνες.Αυτο κατι δειχνει..

Στην Αεκ ο ερχομος Σακοτα,με προβληματισε ενω θεωρουσα σιγουρη την παραμονη του Ταπουτου..
klearxos
Αν και Αρειανος θα συμφωνησω με τον Anaz. Επρεπε να κυνηγησουμε εναν ακομα καλο Ελληνα. Η εστω να ψαξουμε μηπως μας εβγαινε μια κινηση αλα Τσαλδαρης.
weirdo1977
όπως k να χει αν γίνει κοινοτικός ο μάσεϊ θα πάρουμε έλληνα τριάρι μιας k ο σεραπινας θα μας αφήσει αν αυτός δεν είναι ο ταπούτος θα είναι ο κόμματος ο οποιος δεν με χαλάει καθόλο, τώρα... τον κυρίτση δεν μπορώ με τίποτα να τον πω καλύτερο του σάββα η του δημητράκη του τσαλδάρη... ούτε τον μπάρλο καλύτερο του αγαδάκου... και υποθετικά αν ο ταπούτος μείνει στην αεκ k πάρουμε κόμματο υπερτερούμε και εκεί... φυσικά για την θέση 1 με όλο τον σεβασμό που έχω για τον Μέγιστο Γιάννη Σιούτι... στην ηλικία που είναι δεν νομίζω να συγκρίνετε ούτε με καλαϊτζή ούτε με παντελιάδη όπως k να χει για μένα όπως για τον συναριανο δεν έχει νόημα ο συγκεκριμένος διαχωρισμός... δεν μου λένε τίποτα πλέον αν οι παίκτες μου είναι ξένοι η έλληνες.....
Anaz
Kαλα στις συγκρισεις που κανεις διαφωνω,αλλα εν πασει περιπτωσει μπορει να μη σ'ενδιαφερει η εθνικοτητα των παιχτων σου ομως η βαση των Ελληνων παιχτων διαμορφωνει σε μεγαλο βαθμο τις δυνατοτητες της ομαδας γιατι οι θεσεις ξενων ειναι μονο 6. Κι αν στην Ελλαδα με 4 καλους ξενους κανεις τη διαφορα,στην Ευρωπη φαινεται περισσοτερο αυτο που λεω..
Ο Κομματος πλεον ειναι κυριως 4αρι.Θα ηταν πολυ καλος αντι-Σιγαλας, αλλα αν ερθει κ ο Κενταλ νομιζω οτι περισσοτερο αναγκη υπαρχει στην περιφερεια.Γι'αυτο ο Ταπουτος θα'ταν σαφως καλυτερη (κ η μοναδικη) επιλογη!
weirdo1977
θα προτιμούσα να έχω για κορμό της ομάδας μου παίκτες τύπου μάικ ouilkison, nikolai παντίους, παρα παίκτες τύπου γιαννούλη.. καλαϊτζή.. και πάει λέγοντας... ειλικρινά δεν με απασχολεί καθόλου η εθνικότητα και προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος από το roster μου με μια εξαίρεση την θέση 1
reignman
ο μασει εχει ηδη παρει το σλοβακικο διαβατηριο συμφωνα με το ιν.τζιαρ !
ο ιρλανδος Pf/c που πηρατε ο κενταλ στο παγκοσμιο ηταν πολυ καλος.. πιστευω θα βγει στην πορεια καλυτερος του μαικ ουιλκινσον.

time will tell.
εγω θελω απλα να δω παλι το ελληνικο πρωταθλημα στην κορυφη. για να γινει αυτο θελει τις ομαδες της θεσσαλονικης δυνατες καθως και την αεκ απο την αθηνα. ολα για καλο 77.gif blove.gif
Koul
1) Η σύγκριση Κένταλ - Ουίλκινσον είναι πολύ πρόωρη. Μακάρι ο Κένταλ να βγει ισάξιος ή και καλύτερος του Ουίλκινσον αλλά πάντως παίκτες με την ποιότητα και τη σταθερότητα του Μάικ δύσκολα βρίσκονται. Όπως και να 'χει θα πρέπει να τον δούμε στο γήπεδο. Συμφωνώ πάντως με τον Anaz ότι θα είμαστε συνολικά πιο δυνατοί στη ρακέτα από πέρυσι.

2) Δεν έχει νόημα η σύγκριση Άκερ - Ράιτ, διότι δεν έχουμε δει τον Ράιτ ακόμα. Ο Άκερ ήταν καλός παίκτης αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ήταν ο πρώτος που αποδέσμευσε ο Γκέρσον. Απ' ότι διαβάζουμε το αγωνιστικό στιλ του Ράιτ θυμίζει αρκετά Σκέιλς αλλά ο Ράιτ παίζει 1-2 ενώ ο Σκέιλς ήταν 3άρι. Στο NBA μπορεί να μην είχε πολύ χρόνο συμμετοχής αλλά άλλωστε αν είχε δε θα είχε και λόγο να έρθει στην Ευρώπη. Και όπως είδαμε και με την περίπτωση Σπανούλη, ο ανταγωνισμός στο NBA είναι τεράστιος.

3) Συμφωνώ ότι η ΑΕΚ έχει προβληθεί πολύ από τα ΜΜΕ. Βέβαια αυτό δικαιολογείται γιατί άλλαξε ιδιοκτησιακό καθεστώς και κινείται δραστήρια στις μεταγραφές, ενώ μέχρι πέρσι ήταν λάσπη (μην ξεχνάμε ότι τη σεζόν 2005-2006 έκοψε τα λιγότερα εισιτήρια στην Α1 - 14η στην κατάταξη). Άλλωστε η πλειοψηφία των ΜΜΕ εδρεύουν στην Αθήνα και άλλο που δε θέλουν μια ισχυρή ακόμα ομάδα...
Η ΑΕΚ σίγουρα ενισχύθηκε και μάλλον θα μπει στην τετράδα, μια που από τον Πανιώνιο έφυγαν οι πάντες και καμία άλλη ομάδα δε φαίνεται στο προσκήνιο. Αλλά προσωπικά δεν πιστεύω ότι μπορεί ακόμα να μας απειλήσει. Έχουμε περισσότερη ποιότητα (πχ η ΑΕΚ δεν έχει έναν Μάσεϊ), πολύ μεγαλύτερη δυναμική και βέβαια συμμετέχουμε στην Ευρωλίγκα, οπότε οι παίκτες μας κερδίζουν εμπειρίες και ο σύλλογος έσοδα.
Σε μια ομάδα είναι σημαντικοί και οι Έλληνες και οι ξένοι. Δυστυχώς οι πρωτοκλασάτοι Έλληνες, που απαρτίζουν την Εθνική, είναι απλησίαστοι αλλά υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι παίκτες. Και νομίζω ότι τουλάχιστον ο Ηλιάδης και ο Τσαλδάρης συγκαταλέγονται σ’ αυτούς. Δε θεωρώ ότι οι Έλληνες της ΑΕΚ υπερέχουν των δικών μας. Προσωπικά ο μόνος παίκτης τους που μου αρέσει είναι ο Κυρίτσης (είναι κι ο μόνος που συμμετέχει στην προετοιμασία της Εθνικής). Ο Παπανικολάου δε νομίζω ότι θα κάνει τη διαφορά. Αν πάντως αποκτηθεί ο Ταπούτος σίγουρα θα είναι σημαντική κίνηση και ταυτόχρονα μεγάλο λάθος της ΑΕΚ.
man10
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 1 2007, 02:11 PM) *
όπως k να χει αν γίνει κοινοτικός ο μάσεϊ θα πάρουμε έλληνα τριάρι μιας k ο σεραπινας θα μας αφήσει αν αυτός δεν είναι ο ταπούτος θα είναι ο κόμματος ο οποιος δεν με χαλάει καθόλο, τώρα... τον κυρίτση δεν μπορώ με τίποτα να τον πω καλύτερο του σάββα η του δημητράκη του τσαλδάρη... ούτε τον μπάρλο καλύτερο του αγαδάκου... και υποθετικά αν ο ταπούτος μείνει στην αεκ k πάρουμε κόμματο υπερτερούμε και εκεί... φυσικά για την θέση 1 με όλο τον σεβασμό που έχω για τον Μέγιστο Γιάννη Σιούτι... στην ηλικία που είναι δεν νομίζω να συγκρίνετε ούτε με καλαϊτζή ούτε με παντελιάδη όπως k να χει για μένα όπως για τον συναριανο δεν έχει νόημα ο συγκεκριμένος διαχωρισμός... δεν μου λένε τίποτα πλέον αν οι παίκτες μου είναι ξένοι η έλληνες.....

blink.gif blink.gif blink.gif


Ο Αγαδακος ειναι καλυτερος απο τον Μπαρλο????Απο που και ως που???
Επισης,αυτην την στιγμη ο Κυριτσης ειναι σιγουρα καλυτερος απο τον Τσαλδαρη και ισως καλυτερος και απο τον Ηλιαδη...
Τελος μην υποτιματε τοσο τον Σιουτη...Το γεγονος οτι επαιζε Α2 δεν λεει και πολλα πραγματα...Δεν νομιζω οτι ο Παντελιαδης ειναι καλυτερος...


Εγω παλι θεωρω πως ειναι σημαντικο μια ομαδα να εχει καλους,εως πολυ καλους ελληνες παικτες...Σε πολλα παιχνιδια αυτοι ειναι που κανουν την διαφορα και οχι οι ξενοι...



Παιδια για τον Κενταλ εγω εχω πολυ καλο προαισθημα...Πιστευω οτι ισως και να κανει τους φιλαθλους του ΑΡΗ να ξεχασουν τον Μαικ...
The Admiral
Η πολιτικη της ομαδας περσι ηταν να εχει 6 Ελληνες,4 κοινοτικους και 2 ξενους.

Απο αυτους οι 5 Ελληνες που εχουμε ( Ηλιάδης, Τσαλδάρης, καλαϊτζής, Παντελιαδης, Αγαδάκος) ειναι ικανοποιητικοι,θεωρωντας οτι ο Αγαδακος δεν υπολειπεται πολυ του Γιαννουλη και ευελπιστωντας πως ο Καλαιτζης θα ειναι αισθητα βελτιωμενος.

Ο 6ος ,αν ερθει,ειτε ο Ταπουτος ειτε ο Κομματος,πιστευω καλο θα ειναι για τον Αρη.Γιατι προκειται για παικτες με φιλοδοξιες,καλως(και ενιοτε κακως) εννοουμενη τρελα,που δε φοβουνται την πιεση ουτε να κανουν το ταξιδι π.χ. Αθηνα-Τελ Αβιβ,ποσω μαλλον Αθηνα-Θεσσαλονικη,σα μερικους αλλους.

Τηρουμενων των αναλογιων λοιπον και με τα οικονομικα μας δεδομενα δεν μπορουσαμε να τα παμε πολυ καλυτερα απο πλευρας Ελληνων παικτων,ουτε και πολυ χειροτερα ομως.Αναφορικα με τη συγκριση με την ΑΕΚ,απο αυτους που εχει μονο τον Μπαρλο θα ηθελα στον Αρη,αλλα με Μασει-Μοτολα δυσκολα θα επαιρνε το χρονο που ηθελε και συνεπως καλυτερα για αυτον που πηγε στην ΑΕΚ.
geosider
ας ελπίσουμε να δικαιώσει τις μεγάλες προσδοκίες ο ράιτ.......
όμως προτιμώ να παίρνουμε κυρίως έλληνες καλούς παίκτες και όχι παίκτες σαν τον αγαδάκο που δεν είναι βέβαια καλυτερος του μπάρλου ούτε καν του γιαννούλη βέβαια
πάντως αναθάρησα κάπως γιατί κινείται κάτι στην ομάδα
alien-tour
evilmonkey.gif Συμφωνώ οτι ο Αγαδάκος δεν είναι καλύτερος από Μπάρλο και Γιαννούλη(χωρίς τραυματισμούς και να χάνει πολλά μάτς)...Οι Ηλιάδης και Τσαλδάρης είναι πολύ καλές λύσεις στο "2"και μπορώ να πω οτι είναι ίδιας αξίας με τον Κυρίτση.Για τη θέση του άσου θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες οτι αν δεν βελτιωθούν οι Καλαϊτζής και Παντελιάδης όλο το βάρος θα πέσει σε Καστλ και Ράϊτ...Επίσης βρίσκω άτοπη την σύγκριση ΑΡΗ-ΑΕΚ(εκτός του οτι μας πήρε 2 παίκτες,μας φορτώνει το basketblog οτι θέλαμε Ουέσον ενώ έχουμε κλέισει την Front line,και εμείς θέλουμε 2παίκτες της ΑΕΚ Ταπούτο ή Κόμματο...με κάλυψα άρα δεν είναι άτοπη η σύγκριση...).Άντε άλλες 15 μέρες για την επόμενη μεταγραφή...
I love this game
Του Γιώργου Κογκαλίδη
02/08/2007 (12:53)

Ο Άρης τον ανακάλυψε, ο Πανιώνιος ενδεχομένως να τον κλείσει (ακόμα και σήμερα). Ο λόγος για τον Λεβόν Κένταλ, τον απόφοιτο του Πίτσμπουργκ, ο οποίος πλέον αποτελεί "μήλο της έριδος" για τις δύο ομάδες.
Οι Νεοσμυρνιώτες είδαν πως οι "κίτρινοι" είναι… μπερδεμένοι (σ.σ. θέλουν πρώτα να κλείσουν τον δεύτερο Αμερικανό και μετά να οριστικοποιήσουν την κίνηση για την απόκτηση του Καναδού με ιρλανδικό διαβατήριο. Ο Πανιώνιος, από την πλευρά του, έχοντας για την ώρα ανακοινώσει τέσσερις μεταγραφές (όλες Ελλήνων παικτών) απέχει παρασάγγας από το να έχει ολοκληρωμένο ρόστερ. Το αντίθετο, ψάχνει παίκτες για να δημιουργήσει μια ομάδα, σχεδόν από μηδενική βάση.
Τι πιο εύκολο, λοιπόν, να "χτυπήσει" αυτόν που οι αντίπαλοί του "ανακάλυψαν" αλλά δεν έσπευσαν να κλείσουν;

Οι πληροφορίες μας λένε πως αυτή τη στιγμή οι "κυανέρυθροι" έχουν το πάνω χέρι, αλλά γνωρίζετε καλά πως σε μεταγραφική περίοδο τα δεδομένα αλλάζουν με την… ταχύτητα του φωτός.
Όπως και να 'χει, γύρω από τον νεαρό μπασκετμπολίστας (αλλά και ντράμερ) έχει στηθεί ένα σκληρό… ροκ και το μόνο που μένει να δούμε είναι ποιος… ροκάρει καλύτερα.
basketblog.gr

Αν τον χάσουμε και βγει κανα παιχτρόνι shot.gif shot.gif
weirdo1977
καλά το basketblog δεν είναι ιδιαιτερα αξιόπιστο... άλλωστε ο kendall σίγουρα θα θελε να παίξει ευρωλίγκα... από κει k πέρα δηλαδή ρε παιδιά θεωρείτε πως ο μπάρλος έκανε καλύτερο πρωτάθλημα από τον αγαδάκο... [ακόμη θυμάμαι την τάπα του μάσεϊ πάνω του 19.gif ] ίσως να έχετε δίκιο.. τι να πω
Anaz
Ο ενας επαιζε στον Παοκ,ο αλλος στον Ολυμπιακο. Για να μιλησουμε επι ισοις οροις θυμησου την κοινη χρονια τους στον Ολυμπιακο,οπου ο ενας επαιζε 20 λεπτα,κ ο αλλος ηταν αναμεσα σε παγκο κ εξεδρα. Αν θες να μιλησουμε με βαση ποιος εκανε καλυτερο πρωταθλημα,τοτε ο Κ.Χαρισης εκανε καλυτερο κ απ΄τους δυο. Εν πασει περιπτωσει δεν υποτιμω τον Αγαδακο.Απο περσι τον προτεινα εγω στον Αρη εδω στο φορουμ αλλα καποιοι τον υποτιμουσατε,κ τελικα προτιμηθηκε απ'τη διοικηση ο Γιαννουλης!
Σε συγκριση με τον Μπαρλο,ειναι λιγο μικροτερης αξιας.Υστερει σε αμυνα κ περιφερειακο παιχνιδι.

Αθροιστικα,και οχι σε συγκριση εναν εναν με βαση τη θεση, η αξια των Ελληνων της Αεκ θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα μεγαλυτερη! Δεν εκανα συγκριση των δυο ομαδων.

QUOTE(weirdo1977 @ Aug 1 2007, 05:39 PM) *
θα προτιμούσα να έχω για κορμό της ομάδας μου παίκτες τύπου μάικ ouilkison, nikolai παντίους, παρα παίκτες τύπου γιαννούλη.. καλαϊτζή.. και πάει λέγοντας... ειλικρινά δεν με απασχολεί καθόλου η εθνικότητα και προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος από το roster μου με μια εξαίρεση την θέση 1

Κατ'αρχην παιχτες οπως ο Καλαιτζης κ ο Γιαννουλης ειναι αυτοι που εγω εξ'αρχης θεωρουσα ανεπαρκεις,κ ξεκινησε η διαφωνια μας!Κατα δευτερον παιχτες οπως ο Παντιους κ ο Ουιλκινσον η ιστορια απεδειξε οτι δυσκολα μπορει να αποτελεσουν βασικο κορμο για πολλα χρονια.
Οι ξενοι ειναι βεβαιως αυτοι που θα σου κανουν τη διαφορα!Προφανως δεν εθεσα θεμα αμεσης συγκρισης ιδιαιτερα για τον Αρη που δεν εχει δυνατοτητα να αποκτησει Ζηση,Σπανουλη κλπ.. Αλλα οι Ελληνες ειναι εξισου πολυτιμοι. Ξενους καλους φιλε μου ευκολα η δυσκολα βρισκεις! Εκει που ειναι περιορισμενη η αγορα ειναι στους Ελληνες,οι οποιοι καλως η κακως αποτελουν αριθμητικα τουλαχιστον το 1/2 της ομαδας!Επισης εχει αποδειχτει οτι ξενους παιχτες λαυρακια ειναι δυσκολο να κρατησεις στην ομαδα,σε αντιθεση με τους Ελληνες που ειναι πιο πιθανο να μεινουν πολλα χρονια κ να αποτελεσουν εκ των πραγματων τον κορμο..
Σου ξαναλεω..Το προβλημα δεν ειναι "εθνικιστικο"..Το προβλημα ειναι καθαρα πρακτικο λόγω περιορισμου!Δες την Τσσκα φετος που αναγκαστηκε να παρει οτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ κυκλοφορουσε στην αγορα απο ξενους,λόγω περιορισμου,πολυτελεια που ο Αρης ΔΕΝ την εχει.. Δες ακομα τον Ολυμπιακο,τι προβλημα εχει με τις θεσεις ξενων που εμποδιζουν τον σχεδιασμο του λόγω ελλειψης ποιοτικων Ελληνων,οπως ο Παο.
Στην Ελλαδα ξαναλεω οτι με 4-5 καλους ξενους κανεις τη διαφορα!Στην Ευρωπη ομως δεν επαρκει, κ πρεπει να υπαρχει πληθωρα λυσεων.
Με αυτους τους Ελληνες ο Αρης,η περσινη του χρονια αποτελει το ταβανι!Εδω ειμαστε κ θα το δουμε..
Ακομα κι αν καταφερνε κατι παραπανω θα σημαινει οτι εκανε ΤΕΛΕΙΕΣ επιλογες στους ξενους,πραγμα εξαιρετικα δυσκολο,κ την επομενη χρονια οι μισοι πιθανοτατα θα εφευγαν κ θα εμενε παλι με τους ανεπαρκεις Ελληνες.Φετος τρια ηταν τα βασικα προσωπα που οδηγησαν στην επιτυχια.Ματζον,Μασει, Ουιλκινσον. Τα δυο εξ'αυτων εχουν ηδη φυγει...
SteelGandalf
Το Levon Kendall αν τον χάσουν θα αποδειχτεί μεγάλη απώλεια. Το "μπασκετικό" μου μάτι αυτό λέει.

Ελπίζω να τον "κλείσουν" και μάλιστα σύντομα, γιατί μας βλέπω να χτυπάμε τον κ*λο μας...

Δε θέλω να μπω σε συγκρίσεις μεταξύ Γιαννούλη και Αγαδάκου, αλλά ρε παιδιά ο Γιαννούλης φέτος, εκτός από τους τόσους τραυματισμούς που είχε, σε πόσα ματς έκανε τη διαφορά και προσέφερε στην ομάδα τα αναμενόμενα; Και μη μου πείτε "αν δεν τραυματιζόταν", διότι η ιστορία μας έχει διδάξει ότι από ένα σημείο και μετά κάποιοι παίχτες αποκτούν ευαισθησία σε τραυματισμούς. Θα τον δούμε και φέτος στον Πανιώνιο.

Έλεος δηλαδή. Εγώ πέρσι ήμουν υπέρ του να έρθει και πίστευα ότι θα βοηθήσει πολύ. Τελικά και αυτός ο "μύθος" καταρρίφθηκε.

Ο Αγαδάκος είναι τουλάχιστον νεότερος και πιστεύω πως θα βοηθήσει περισσότερο.

Το Μπάρλο επίσης θα τον ήθελα στην ομάδα. Το έχω πει και πριν πολύ καιρό, αλλά δε μπορώ να τον συγκρίνω με τον Αγαδάκο. Είναι άλλου στυλ παίχτες.
hagi
Συμφωνώ και γω.Ίσως είναι καλύτερος σαν παίχτης ο Μπάρλος αλλά παίζει και σε άλλη θέση οπότε δεν μπορείς να τους συγκρίνεις ακριβώς.Απλά ο Αγαδάκος αν και ψηλός με καλό κορμί δεν ξέρει να παίξει κάτω από το καλάθι.

Αλλά αν και προσωπικά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα ο Αγαδάκος, έχει βελτιωθεί πιστεύω τον τελευταίο καιρό.Άλλωστε αν δεν τον δούμε μέσα στο παρκέ τί θα κάνει την επόμενη χρονιά δεν μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε.
Koul
Χωρίς να θέλω να κάνω βιαστικές κρίσεις, γιατί όλα θα φανούν στην πορεία, αυτό που ξέρω είναι ότι στα πλεϊ-οφ, στους 3 αγώνες Ολυμπιακου - Παοκ, ο Αγαδάκος είχε μέσο όρο 12 πόντους και 6 ριμπάουντ σε 27 λεπτά συμμετοχής. Καθόλου άσχημα για back-up. Στους δικούς μας αγώνες πάντως με τον Ολυμπιακό ο Μπάρλος μάλλον πέρασε απαρατήρητος. Ούτως ή άλλως όπως αναφέρθηκε οι επιλογές στην ελληνική αγορά είναι σχετικά περιορισμένες. Μακάρι να μπορούσαμε να κλείσουμε Μαυροκεφαλίδη, Γλυνιαδάκη ή Μπουρούση αλλά ως γνωστόν δεν είναι εφικτό. Νομίζω πάντως ότι τη δουλειά του θα την κάνει μια χαρά ο Αγαδάκος. Σύγκριση με τον Μπάρλο μπορεί να γίνει αλλά με το Γιαννούλη σίγουρα όχι παιδιά. Ποιος Γιαννούλης; Που έπαιξε 2 μήνες όλη τη χρονιά; Που έτρωγε τάπες στα λέι-απ, στην άμυνα δεν μπορούσε να κουνηθεί και για να στρίψει χρειαζόταν γερανός; Σαφώς προτιμότερος ο Αγαδάκος, δεν τίθεται θέμα.
Οι Έλληνες της ΑΕΚ είναι καλοί, αλλά ας μην τους υπερεκτιμούμε. Δε νομίζω ότι είναι καλύτεροι από τους δικούς μας. Ο Κυρίτσης είναι σίγουρα καλός αλλά είναι ακριβώς στο στυλ του Ηλιάδη. Καλός σκόρερ, με αδυναμίες στην άμυνα, είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με τον Ηλιάδη, ίσως και ένα κλικ πιο κάτω στην εμπειρία. Ο οποίος Ηλιάδης μην ξεχνάμε ότι αναδείχθηκε και πολυτιμότερος παίκτης αγωνιστικής στην Ευρωλίγκα πέρσι και σε πολλούς αγώνες δεν πήρε αρκετό χρόνο πίσω από τον Σκέιλς. Και ο Τσαλδάρης είχε σημαντική προσφορά φέτος, έχει πολύ καλό σουτ και βοηθάει πολύ και αμυντικά. Αν αποκτηθεί και ο Κόμματος ή ο Ταπούτος, το επίπεδο ανεβαίνει.
Η περσινή χρονιά δεν είναι έργο 2-3 προσώπων αλλά όλης της ομάδας. Και ο Ματσόν έκανε πολύ καλή δουλειά αλλά είχε και τις αδυναμίες του (δική του πχ επιλογή ήταν ο Φλέτσερ, αυτός ήταν επίσης που δεν έκανε αλλαγές παικτών μέσα στη χρονιά). Εγώ είμαι αισιόδοξος ότι η ομάδα φέτος θα είναι καλύτερη από πέρυσι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τον Κένταλ, και αν τελικά αποκτηθεί να αποδειχθεί ότι άξιζε όλον αυτόν τον ντόρο.
Στο www.euroleague.net μπορείτε να ψηφίσετε για το καλύτερο κοινό ομάδας στην Ευρωλίγκα. Η φωτογραφία της ομάδας έχει ήδη περάσει στο 2ο γύρο αποκλείοντας αυτήν την Μπαρτσελόνα και προηγείται έναντι αυτής της ΤΣΣΚΑ με 69% έναντι 41%. Ένας είναι ο μπασκετικός λαός στην Ευρώπη! banana.gif
geosider
ρε μια πρεμούρα που τους έπιασε μερικούς να βγάλουν τον αγαδάκο καλύτερο από τον μπάρλο...
ο μπάρλος είναι τουλάχιστον 2 φορές καλύτερος
SteelGandalf
QUOTE(geosider @ Aug 3 2007, 15:09 ) *
ρε μια πρεμούρα που τους έπιασε μερικούς να βγάλουν τον αγαδάκο καλύτερο από τον μπάρλο...
ο μπάρλος είναι τουλάχιστον 2 φορές καλύτερος


Κόψε κανένα μέτρο... tongue.gif
alien-tour
QUOTE
Από betsmart.gr

ΑΡΗΣ: Η «ησυχία» δε σημαίνει άπνοια...
Αποστολέας ΓΚΑΤΖΙΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ στις 3/8/2007 23:18:25

Την ώρα που οι «κίτρινοι» περιμένουν το διαβατήριο του Μάσεϊ, είναι σε προχωρημένες επαφές με Αμερικανό φόργουορντ που αγωνίστηκε στο ΝΒΑ και ευελπιστούν σε χτύπημα α λά Ράιτ»

Η αναμονή της εξασφάλισης του σλοβακικού διαβατηρίου από τον Τζέρεμι Μάσεϊ αναγκάζει τους ανθρώπους του Αρη να περιμένουν για τις επόμενες μεταγραφικές κινήσεις, όμως αυτό δε σημαίνει ότι υπάρχει... άπνοια. Αντίθετα, οι «κίτρινοι» ετοιμάζουν το πόμενο «χτύπημά» τους, το οποίο θα γίνει μόλις πάρει ο Μάσεϊ το διαβατήριο.

Οι άνθρωποι του Αρη είναι σε προχωρημένες επαφές με Αμερικανό φόργουορντ, ο οποίος αγωνίστηκε στο ΝΒΑ και προσπαθεί αυτόν τον καιρό να εξασφαλίσει εγγυημένο συμβόλαιο. Οπότε, είναι διατεθειμένος να περιμένει τον Αρη και ο οποίος μάλιστα είναι η πρώτη ευρωπαϊκή επιλογή του.

Οι πιθανότητες να μην πάρει ο Μάσεϊ το διαβατήριο είναι ελάχιστες, αν όχι μηδαμινές κι αυτός είναι ο λόγος που προχώρησαν οι συζητήσεις με τον εν λόγω Αμερικανό. Κοντός ψαλμός αλληλούια, αφού το θέμα του 25χρονου άσου θα ξεκαθαρίσει στις αρχές της επόμενης εβδομάδας.

Μέχρι να οριστικοποιηθούν αυτά τα δύο θέματα, δε θα γίνει κλαι η τελευταία μεταγραφή του Αρη, αυτή του κοινοτικόύ παίκτη. Αυτός είναι ο λόγος που πιθανόν να χαθεί ο Λίβον Κένταλ, τον οποίο ο Αρης έχει σταντ μπάι, δε θα του φράξει το δρόμο όμως αν θέλει να βρει τώρα ομάδα. Αλλωστς ο Γκόρντον Χέρμπερτ έχει στη λίστα του αρκετές λύσεις στους ψηλούς. Χώρια που υπάρχει «παραθυράκι» για την παραμονή του Σιμόνας Σεραπίνας, αν ο Αμερικανός που θα αποκτηθεί παίζει και στη θέση «4».

Στο μεταξύ, σήμερα διευθετήθηκε και η τελευταία εκκρεμότητα όσον αφορά στις οφειλές της περσινής σεζόν, αφού οι διοικούντες ξόφλησαν τον Γιάννη Γιαννούλη, στον οποίο ευχήθηκαν «καλή επιτυχία στο επόμενο βήμα της καριέρας του».


...Το καλό είναι οτι η ΚΑΕ κινείται με άκρα μυστικότητα...Το κακό είναι οτι το ρόστερ μένει μετέωρο όσον αφορά το "αν πάρει διαβατήριο ο Μάσεϊ θα γίνει αυτό , αυτό κι αυτό"...Κατάσταση προγραμματιστική ...
man10
QUOTE(alien-tour @ Aug 3 2007, 23:36 ) *
...Το καλό είναι οτι η ΚΑΕ κινείται με άκρα μυστικότητα...Το κακό είναι οτι το ρόστερ μένει μετέωρο όσον αφορά το "αν πάρει διαβατήριο ο Μάσεϊ θα γίνει αυτό , αυτό κι αυτό"...Κατάσταση προγραμματιστική ...

Για να δουμε ποιος θα ειναι αυτος ο Αμερικανος που θα αποκτησει ο ΑΡΗΣ,αν παρει τλκ το διαβατηριο ο Τζερεμαια.
Παντως ο ΑΡΗΣ μου δειχνει οτι παροτι αργησε,εχει κανες καλες κιμησεις στο μεταγραφικο παζαρι,και συνεχιζει στον ιδιο ρυθμο...
Με Ταπουτο,Κομματο τι γινεται?
alien-tour
...Δεν ακούγεται τίποτα αυτό τον καιρό,ούτε έχει γραφτεί κάτι πέρα από τα προηγούμενα θέματα...Οπότε θα περιμένουμε...

...Επίσης το eurobasket.com στο ρόστερ της ομάδας έχει αφήσει μόνο 6 παίκτες...Μέσα σ'αυτούς είναι και ο Κένταλ(ότι να'ναι το site των μανατζαρέων!!!)

http://www.eurobasket.com/team.asp?Cntry=GRE&Team=186
Anaz
O Kενταλ πήγε Πανιωνιο τελικα.. rolleyes.gif
alien-tour
QUOTE(Anaz @ Aug 5 2007, 12:51 ) *
O Kενταλ πήγε Πανιωνιο τελικα.. rolleyes.gif


Μόνο το superbasket.gr λέει γι'αυτή τη μεταγραφή...

http://www.superbasket.gr/?c=141&a=5519

Ο ΑΡΗΣ από όσα διαβάζαμε όλες αυτές τις μέρες, του έκανε πρόταση για 3ετές συμβόλαιο,αλλά του είπε οτι αν δεν θέλει να περιμένει μπορεί να συζητήσει και με άλλες ομάδες...Όπως είπα και παραπάνω όλα θα εξαρτηθούν από τον Μάσεϊ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.