Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Giwrgos_foa
QUOTE(billy_14 @ Feb 5 2007, 11:31 PM) *
Αυτά κατάλαβες απ' όλα όσα σου είπα έτσι; Λένε ότι η κορυφή ζαλίζει, μάλλον θάχουν δίκιο... Τεσπά, έμαθα ότι κέρδισες απόψε... Αν θεωρείς διασυρμό να αντιστέκεται σθεναρά μια νεοφώτιστη ομάδα απέναντι σε μια που χρόνια κυνηγάει ανεπιτυχώς την άνοδο (-6 στο ημίχρονο) και τελικά μετά από πολύ "σπρώξιμο" να φεύγει με -20, τότε τι να πω, δίκιο έχεις...
Από άλλα αποτέλέσματα εκτός των προαναφερθέντων έμαθα επίσης ότι το Γαλάτσι κέρδισε το Ίλιον (τι να σου πω ρε Olorin, πολύ στενοχωρήθηκα ειλικρινά, μήπως τώρα κάποιοι νοσταλγούν τον Καράμπελα;;;) και η ΕΦΟΑ τη Νίκη, πράγμα που σημαίνει, δυστυχώς για το φιλαράκι μου τον Ανδριόπουλο, ότι η Νίκη είναι η τρίτη που αποχαιρετάει... Εμείς οι Νεοπεντελικοί νικήσαμε 76-62 μάλλον εύκολα τον Αρίωνα, ενώ (παρακαλώ επιβεβαιώστε γιατί δεν είμαι βέβαιος) άκουσα ότι ο Άτταλος έχασε από τον Αετό!!! Νέα Κηφισιά-Χολαργός είναι το μόνο που δεν ξέρω... Όσο για τους άσπονδους φίλους μας από το Μαρκόπουλο, πάλι παράταση και πάλι νίκη στο καλάθι... Μαγκιά, δε λέω...

nai ayta katalaba.ap th stigmh pou eimai prwtos sthn kathgoria de nomizw oti to mono pragma pou ftaiei einai h diaithsia kai akouswn akouswn:oi erythroleykes mpales!!xaxaxa exw akousei dikaiologies kai dikaiologies re man alla to oti bazoume allo xrwma mpala gia na nikhsoume prwth fora to akousa!!apla sou ksanalew an eixes paiksei me tetoia mpala tha katalabaines oti pianete poly kalytera ap oti h allh.nai kerdisame shmera alla ftaiei pali h diaithsia kai h erythroleykh mpala.tipota allo.epishs an thewreis oti ta xronia pou eimaste sthn a eska einai polla se enhmerwnw oti einai h trirh mas xronia ayth kai persi xasame thn anodo gia ena bathmo parolo pou paiksame ap thn 4h agwnistikh xwris dyo basikous paiktes logw traymatismwn sto nterby me tous akatanomastous.ayta.
dedes-9
QUOTE(billy_14 @ Feb 5 2007, 11:31 PM) *
Αυτά κατάλαβες απ' όλα όσα σου είπα έτσι; Λένε ότι η κορυφή ζαλίζει, μάλλον θάχουν δίκιο... Τεσπά, έμαθα ότι κέρδισες απόψε... Αν θεωρείς διασυρμό να αντιστέκεται σθεναρά μια νεοφώτιστη ομάδα απέναντι σε μια που χρόνια κυνηγάει ανεπιτυχώς την άνοδο (-6 στο ημίχρονο) και τελικά μετά από πολύ "σπρώξιμο" να φεύγει με -20, τότε τι να πω, δίκιο έχεις...
Από άλλα αποτέλέσματα εκτός των προαναφερθέντων έμαθα επίσης ότι το Γαλάτσι κέρδισε το Ίλιον (τι να σου πω ρε Olorin, πολύ στενοχωρήθηκα ειλικρινά, μήπως τώρα κάποιοι νοσταλγούν τον Καράμπελα;;;) και η ΕΦΟΑ τη Νίκη, πράγμα που σημαίνει, δυστυχώς για το φιλαράκι μου τον Ανδριόπουλο, ότι η Νίκη είναι η τρίτη που αποχαιρετάει... Εμείς οι Νεοπεντελικοί νικήσαμε 76-62 μάλλον εύκολα τον Αρίωνα, ενώ (παρακαλώ επιβεβαιώστε γιατί δεν είμαι βέβαιος) άκουσα ότι ο Άτταλος έχασε από τον Αετό!!! Νέα Κηφισιά-Χολαργός είναι το μόνο που δεν ξέρω... Όσο για τους άσπονδους φίλους μας από το Μαρκόπουλο, πάλι παράταση και πάλι νίκη στο καλάθι... Μαγκιά, δε λέω...

ΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ! 77.gif
Olorin
QUOTE(billy_14 @ Feb 5 2007, 11:31 PM) *
έμαθα επίσης ότι το Γαλάτσι κέρδισε το Ίλιον (τι να σου πω ρε Olorin, πολύ στενοχωρήθηκα ειλικρινά, μήπως τώρα κάποιοι νοσταλγούν τον Καράμπελα;;;)


Δεν θέλω να πω ότι το ευχαριστήθηκα... δεν θα'ναι και αλήθεια, άλλωστε...

Όμως δηλώνω ευθαρσώς ότι... ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ!!!! 41.gif

Το πιστεύω ακράδαντα ότι αν δεν είχε συμβεί η απομάκρυνση του Καράμπελα δεν υπήρχε περίπτωση ούτε μια στο δισεκατομμύριο να χάσουμε αυτό το παιχνίδι...

Και για να μην προλάβουν να πουν ορισμένοι ότι τα λέω αυτά επειδή εν μία νυκτί (κυριολεκτικά, αφού νύχτα έφυγε ο Καράμπελας) βρέθηκα ξαφνικά να είμαι από βασικός, τρίτη αλλαγή στους ψηλούς και τα 7'-8' που έπαιξα σήμερα ήταν μόνο όταν συμπλήρωσαν 3-4 φάουλ οι άλλοι ψηλοί (κάτι μου θυμίζει αυτό και δε μ'αρέσει... nao και billy14, σας λέει κάτι??? Πάντως εγώ ήδη άρχισα να ρωτάω αν προλαβαίνω να μπω φαντάρος τώρα τον Φλεβάρη...), να πω πως δεν κρίνω σε καμία περίπτωση τον τωρινό προπονητή... Απλώς το θεωρώ απόλυτα λογικό να μην προλάβει ούτε καν τη βασική φιλοσοφία του να μας περάσει και περισσότερο να μας μπερδέψει σε αυτές τις 4-5 προπονήσεις αντί να μας αλλάξει προς το καλύτερο... Από τα 4 συστήματα που μας είπε, κανένα δεν προχώρησε μετά την πρώτη πάσα ή το πρώτο σκριν (είτε επειδή οι μισοί δεν τα θυμόντουσαν ή το πιο πιθανό γιατί τους βόλευε να πάρουν προσπάθεια αμέσως μετά την πρώτη πάσα...), ενώ παρόλο που κι ο ίδιος μας είχε δώσει την άδεια για τον πρώτο αγώνα να χρησιμοποιήσουμε και τα παλιά μας συστήματα, οι point-guards μας, μάλλον φοβήθηκαν να επιλέξουν τα συστήματα του Καράμπελα, ίσως επειδή τα ξέραμε και μπορεί και να προχωρούσαν και μετά την πρώτη πάσα...

Όπως ήταν φυσικό στο πρώτο ημίχρονο που μας μπήκαν τα βιαστικά και αψυχολόγητα σουτ και οι τραβηγμένες ενέργειες, είχαμε μια διαφορά 4-8 πόντων, ενώ στο δεύτερο που δεν μπήκαν χάσαμε από μια μετριότατη ομάδα γενικά, η ποία όμως σήμερα ήταν μάλλον καλύτερή μας...

Δυο πράγματα πάντως, οφείλω να παραδεχτώ πως με "χάλασαν" από την "πρεμιέρα" του Αποστολάκη... Ότι σχεδόν σε όλο τον αγώνα χρησιμοποίησε σχεδόν μόνο τους παίκτες που ήξερε από την προηγούμενη θητεία του στην ομάδα πριν 3-4 χρόνια στη Γ' και στη Β'ΕΣΚΑ, χωρίς να κάτσει να ψάξει ποιος είναι ποιος, ίσως γιατί έτσι του ήταν πιο εύκολο... Και το ότι όταν μετά τον αγώνα όλοι οι παίκτες και η διοίκηση ήμασταν χάλια ψυχολογικά, άλλοι νευριασμένοι, άλλοι ψυχοπλακωμένοι, αυτός αυτός έφυγε με έναν φίλο του ξεκαρδισμένος στα γέλια...

Μελανά σημεία γενικά στο αγώνα, ήταν η απαράδεκτη συμπεριφορά μερίδας της κερκίδας των οπαδών του Γαλατσίου και το χυδαίο βρισίδι που δέχτηκαν εντελώς απρόκλητα ορισμένοι συμπαίκτες μου από κάποιους κάφρους γερο-χούλιγκανς (κάλλιστα θα μπορούσαν να'ναι παππούδες μας), με μοναδική δικαιολογία ότι "για αυτούς ήταν παιχνίδι ζωής και θανάτου και έπρεπε να κάνουν τα πάντα για να το κερδίσουν"...

Έτσι όπως τα καταφέραμε, πλέον όπως προέβλεψα θα παίζουμε κάθε Δευτέρα με την πλάτη στον τοίχο (ή "με το αγγούρι στον..." όπως είπα) και πολύ φοβάμαι ότι έτσι όπως έχουν τα πράγματα και με την εικόνα που δείχνουμε εδώ και μια εβδομάδα στις προπονήσεις όπου είμαστε εκτός τόπου και χρόνου από τότε που έφυγε ο Κααράμπελας, τα χειρότερα έρχονται και θεωρώ ότι περισσότερες πιθανότητες έχουμε να πέσουμε (το οποίο δεν αποκλείεται σύντομα να μετατραπεί σε "πέσουνε"...) παρά να σωθούμε...

Giwrgos_foa, εγώ τουλάχιστον που έχασα στο τέλος ενώ κέρδιζα μέχρι 30" πριν το τέλος, έχω δικαίωμα να μιλήσω???

Λοιπόν, κατ'αρχάς το έχω ξαναπεί ότι έχετε την πιο δουλεμένη και καλογυμνασμένη ομάδα και για αυτό και μόνο την αξίζετε την άνοδο περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα, όμως:

*Για τη διαιτησία έχουν διαμαρτυρηθεί πάρα πολλές ομάδες και σύμπτωση επαναλαμβανόμενη αν δεν παύει να είναι σύμπτωση, τουλάχιστον πρέπει να μας πονηρεύει λιγάκι...

*Για τις μπάλες, μάλλον πρέπει να έχεις συνηθίσει να παίζεις είτε σε ανοιχτά με -23 βαθμούς ή με γάντια μποξέρ, αφού μόνο σε αυτές τις περιπτώσεις μπορείς να ισχυριστείς ότι αυτό το άθλιο κατασκεύασμα που θέλει να λέγεται μπάλα του μπάσκετ και έκανε όλες τις ομάδες της Α'ΕΣΚΑ να έχουν 10-15 πόντους χαμηλότερο μέσο όρο στην αρχή της χρονιάς (αυτό βέβαια αναφέρεται γενικά στις Very Bad-en) εφαρμόζει στα χέρια και σε βολεύει ως μπάλα... Όσο για το χρώμα που λες ότι δεν σε πειράζει... ας πούμε ότι δεν θέλω να πιστέψω ότι το πιστεύεις αυτό που λες και το λες μόνο γιατί θέλεις να υποστηρίξεις την πρώην ομάδα σου... (το οποίο το βρίσκω λογικό και δεν σε κατηγορώ...) cool.gif
alexas10
Για το αποτελεσμα που σας λειπει νικησαμε καμια 20αρια ποντους το χολαργο,στην μακραν καλυτερη εμφανιση μας μες το 2007, Λαβετε υποψιν οτι ο ΜΙΜΟΣ δεν επαιξε,ο καρακωστας επαιξε 2 λεπτα και ο Δρακακης εκτος 12αδας.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ αυτη τη φορα στη παιχτουρα το λαγοποδη[u] που εκανε 9 ραμματα στο σαγονι...!!! τωρα παμε απολλωνα για να παιξουμε μια ζαρια μηπως και μας βγει... ΒΑΣΙΛΑΚΗ κριμα μεγαλο αλλα αυτο καποια στιγμη θα γινοτανε. Φαινοταν απο τοτε που ημουν και εγω εκει οτι η ομαδα επιασε ταβανι και θα αρχιζε η κατηφορα. ΔΑΜ θελω λεπτομερειες για το ματς με ΦΟΑ. Καποια στιγμη επεσε ραδιο-αρβυλα οτι κερδιζε ο ΦΟΑ 30 ποντους λιγο πριν τη ληξη.LARRYεισαι τεραστιος! περιμενω αναλυση σου...ΟΛΟΡΙΝ ο καραμπελας ηταν στο δικο μας ματς!Αυτα να μη σου κανουν εντυπωση ειναι δυστυχως αυτα που κανουν οι περισσοτεροι προπονητες που θελουν να παρουν αποστασεις απο τον προηγουμενο..Γραφικοτητες θαρρω...
alexas10
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΚΑ ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑς ΦΕΡΕΙς ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥ ΤΣΕΚΕΝΗ(ΠΡΟΕΔΡΟς) ΑΝ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΤΤΕΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ....
mimos8
καλημερα στους πρωταγωνιστες της α εσκα.η ομαδα μου χθες επαιξε πολυ καλο μπασκετ και κερδισε δικαια και ανετα.ειδικα η εμφανιση του δευτερου ημιχρονου ηταν ισως η καλυτερη φετινη.παρολο που δεν επαιξα τους ευχαριστηθηκα ολους βλεποντας τους απο τον παγκο και ομολογω οτι εχω αγχωθει λιγακι μηπως και χωρις εμενα τελικα παιζουμε καλυτερα.ειχαμε καιρο να κερδισουμε ενα ματς τοσο ευκολα χωρις να αγχωθουμε!ο χολαργος ειναι αρκετα συμμαζεμενη ομαδα και ηταν και καλα διαβασμενη για το ματς.ολοι οι συμπαικτες μου ηταν πολυ καλοι ανα διαστηματα αφου ο καθενας σε καποια στιγμη του παιχνιδιου εβαζε την πινελια του.πολυ καλος ο καρατζας,εδειξε την κλαση του και για δευτερο σερι παιχνιδι εκανε τρελη ταπα σε αντιπαλο!εξαιρετικος ο ευθυμιοπουλος!!! μετα απο καιρο επαιξε με πολυ ορεξη και απεδειξε οτι ανα πασα στιγμη μπορει να παρει ενα παιχνιδακι για παρτη του.χθες στο 2ο ημιχρονο σημειωσε καλαθαρες στην ληξη των επιθεσεων μας κοβοντας τα ποδια του χολαργου.και τελος.......ο φοβερος.....ο τρομερος ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΑΓΟΠΟΔΗΣ.χωρις αλλα σχολια εκανε εμφανιση εθνικων κατηγοριων και αποθεωθηκε απο ολο το γηπεδο οταν αποχωρησε για ραμματα 3 λεπτα πριν τη ληξη!!!τελικα εκανε 9 ραμματακια αλλα επειδη δεν μασαει ,τη δευτερα θα ειναι ετοιμος στη ριζουπολη!
v-span
Kαλημέρα Μίμο έχω κινήσει τις κατάλληλες διαδικασίες και την Πέμπτη σου ετοιμάζω μια...θεραπεία για τους προσαγωγούς σου...ότι πρέπει
baller
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΗΣ Α' ΕΣΚΑ! Θα ήθελα να δηλώσω οτι η άνοδος του Αππώλονα θα επισφραγιστει με την νίκη του επί της ΑΕΝΚ και νίκη της ΑΕΝΚ μέσα στο Μαρκόπουλο.. Όσο για τον ΑΡΗ συγχαρήτήρια και εδώ που έχει φτάσει με έχει εκπλήξει! Ομολογώ οτι δεν περίμενα να φύγει ο Καράμπελας από το 'Ιλιο.. Αυτά προς το παρρόν
pointguard
VSPAN mhpos h phusiotherapeuthria legetai AGELIKH?? leo ego tora...
v-span
QUOTE(pointguard @ Feb 6 2007, 09:53 AM) *
VSPAN mhpos h phusiotherapeuthria legetai AGELIKH?? leo ego tora...

Όχι είναι πνευματικού τύπου θεραπεία αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...
Η Αγγελική είναι για άλο τραυματία της ΑΕΝΚ...Το Δρακάκη
pointguard
Kala re VSPAN posous filous exeis sth ESKA! prepei na eisai polu kalo atomo
Overdam
Αν και δεν ήθελα να γράψω κάτι για το παιχνίδι χθες (εννοώ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ) γιατί ακόμα δεν έχουν ηρεμήσει τα νεύρα μου shot.gif , επειδή με ρωτάει ο φίλος μου alexas όχι μόνο δεν χάναμε 30 πόντους αλλά περνάγαμε και 8 στο 3 δεκάλεπτο και μέχρι το τέλος ήμασταν πολυ κοντά.
ΤΟ πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό. Χθες το παιχνίδι το καθάρισε απο την αρχή το ένα κοράκι. Ένα θα πω, στο ημίχρονο είχαμε 4 ψηλοί απο 3 φάουλ. Πρώτη φορά το βλέπω να μας σφυράνε το παραμικρό και απο την άλλη να μας κρατάνε και να μην μπορουμε να σηκωθούμε για καλάθι και να μην σφυρίζουν τίποτα. Α μην ξεχάσω πως ήταν διαιτητές Α1!!!!!!
Συγχαρητήρια στον Φιλαθλητικό....... χθες νομίζω πως καθάρισε την άνοδο. Και εμείς πάμε για 3 παιχνίδια φωτιά για να δούμε αν θα τον ακολοθήσουμε στην Γ.
Να δώσω και τα συγχαρητήρια μου και στον Alexa για την νίκη του και τον περιμένω την Δευτέρα να θυμηθούμε παλιές καλές εποχές, έστω και σαν αντίπαλοι wink.gif
larry33
ΑΕΝΚ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ: ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΥΡΛΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΓΙΟΥΡΓΙΑ!
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΚΑΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ (ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ...Ο ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΑΣΑ)!
ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΟΤΙ ΣΟΥΤΑΡΕ ΕΜΠΑΙΝΕ...ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ!
ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΗ Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ!
ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ ΚΑΙ ΛΑΓΟΠΟΔΗΣ ΕΦΑΓΑΝ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑΝ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΣΤΥΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΣΙΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΜΗΤΣΑΡΑ!
ΑΦΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΝ ΤΙΤΑΝΙΟ ΚΑΡΑΤΖΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ:ΟΡΓΑΝΩΣΕ, ΜΟΙΡΑΣΕ, ΠΑΣΑΡΕ, ΕΡΙΞΕ ΕΝΑ ΤΡΕΛΛΟ ΦΥΣΤΙΚΙ ΑΛΛΑ ΒΙΝΣ ΚΑΡΤΕΡ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ 15 ΠΟΝΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ ΤΟΥ:MVP!
ΡΕΣΙΤΑΛ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟ ΝΙΚΟΛΑΟΝ ΧΡΥΣΟΧΕΡΑΚΗΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΙΜ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ....ΤΡΕΜΕ ΓΙΑΝΝΑΚΗ!
lalas
Ο απολλωνας ειναι μια ιδιαιτερα εμπειρη κ καλοστημενη ομαδα που χαρη ομως στην ανοχη της διαιτησιας στους κατασκηνωτες κονταξη-φραγγουλη κ στην αστοχια του φοα απο τα 6,25 γλυτωσε χτες απο την 20αρα που θα επρεπα να φαει. μπιλλυ14 νεοφωτιστος στην κατηγορια μπορει να ειναι ο ναο κ οι μαντιος τζεμης βλαντης χαρτοματζιδης οι υπολοιποι παικτες ειναι απο τους πιο πολυπειρους που αγωνιζονται φετος στην εσκα,οποτε αυτα τα δακρυβεχτρα αστα.....ολοριν συμφωνω μαζι σου για το χαλι της εξεδρας του γαλατσιου αλλα στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι. Η ΑΕΝΚνομιζω οτι εκανε μια πολυτιμοτατη νικη κατω απο τις ιδιαιτερες συνθηκες που εγινε κ πιστευω οτι ειναι ικανη να παλεψει το παιχνιδι μεσα στην ριζουπολη. Το μαρκοπουλο αποδυκνειει οτι εχει τεραστιο αστρο κ παραμενει ζωντανο στην μαχη της ανοδου. Η ενωση ιλιου χωρις τον χαλκιδη ειναι ομαδα πτωσης. το κορωπι εμαθα οτι διαμαρτυρεται για την διαιτησια κ 1 αντιαθλητικο που δεν δοθηκε.
Olorin
QUOTE(lalas @ Feb 6 2007, 11:54 AM) *
ολοριν συμφωνω μαζι σου για το χαλι της εξεδρας του γαλατσιου αλλα στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι.


lalas, καταλαβαίνω τι λες, αλλά έχω μια μικρή ένσταση: οι φωνές και οι διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές στις οποίες συνήθως αρέσκονται οι διοικητικοί/οπαδοί μας, δεν έχουν καμία σχέση με το χυδαίο βρισίδι που δέχονταν εντελώς απρόκλητα κάποιοι συμπαίκτες μου καθόλη τη διάρκεια του αγώνα, επειδή κάποιοι γερο-χούλιγκαν θεώρησαν ότι έτσι βοηθούν την ομάδα τους να μείνει στην κατηγορία...

Ίσως για να καταλάβεις πρέπει να παραθέσω διάλογο μετά το τέλος του αγώνα μεταξύ της μητέρας μου κι ενός εκ των γερο-χούλιγκαν που καθόταν στην μπροστινή σειρά:

-Συγχαρητήρια!
-Ευχαριστούμε πολύ!
-Όχι για την ομάδα σας, αλλά για το λεξιλόγιό σας... Ξέρετε, είμαστε μητέρες παικτών και μάθαμε πολλά πράγματα για τους εαυτούς μας που δεν τα ξέραμε μέχρι τώρα...
-Κυρία μου, έτσι είναι στα γήπεδα... Θα κάνουμε ότι περνά από το χέρι μας για να κερδίσει η ομάδα... Αν δεν σας αρέσει και προσβάλλεστε να μην έρχεστε...


Χωρίς παρεξήγηση, αλλά όσο έχω γνωρίσει τους ανθρώπους της Ένωσης αυτόν τον 1,5 χρόνο, δεν νομίζω να υπήρχε περίπτωση να πει κάτι τέτοιο κάποιος από αυτούς... Για αυτό σου λέω ότι δεν είναι το ίδιο...

QUOTE(lalas @ Feb 6 2007, 11:54 AM) *
Η ενωση ιλιου χωρις τον χαλκιδη ειναι ομαδα πτωσης


Ευχαριστώ πολύ για τα κολακευτικά πραγματικά σου λόγια αν και η αλήθεια είναι ότι φέτος τα παιχνίδια που ήμουν άχρωμος, άοσμος και άφαντος ήταν περισσότερα από αυτά που είχα καλή απόδοση, με αποκορύφωμα τις δυο τραγικές εμφανίσεις με την ΑΕΝΚ (μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι δυο συμ-forum-ιστές), το παιχνίδι στην Πεντέλη (εκεί βέβαια για άλλους λόγους...) που ευτυχώς για μένα κερδίσαμε και ο διασυρμός στην Πετρούπολη όπου έστειλα τον Δέλλιο στην Εθνική... 68.gif

Πάντως, ελπίζω να μην χρειαστεί τελικά να διαπιστώσουμε αν όντως ισχύει το συμπέρασμά σου...
maniatis-8
Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω απλά να ευχαριστήσω το κουνιαδάκι μου το Χαρτοματσίδη
που με τροφοδοτούσε με τις τρομερές asist του στο χθεσινό παιχνίδι 41.gif 41.gif 41.gif 77.gif
Overdam
Lalas είναι αστείο να μιλάς για διαιτησία στο χθεσινό παιχνίδι. Οσο για την 20αρα να σου υπενθυμίσω πως ήμασταν μπροστά 8 πόντοιυς και αν δεν την χαρίζαμε την μπάλλα σε 3 κολλητές φάσεις το αποτέλεσμα θα ήταν διπλό!!!!!
Άλλοι είναι κατασκηνωτές και άλλοι ξυλοκόποι με την ανοχή της διαιτησίας..............
pointguard
tha sunhgorhsei se auto pou leei o Dam to gegonos oti ston proto agona o FOA pnighke stis pagides tou kai exase 15 pontous me mia omada pou 2 exei kalous playmaker kai grhgorh kukloforia!!
v-span
Xωρίς να θέλω να μειώσω την αξία του ΦΟΑ φίλε lalas στην οποία σου θυμίζω ότι αγωνίζονται και τρεις φίλοι μου θα ήθελα να σου πω ότι όταν αναφέρεσαι σε αυτήν χάνεις κάθε ίχνος αντικεμενικότητας και μιλάς λες και το μπάσκετ ανακαλύφθηκε από το Ζήβα και το Σμυρλή. Ήμαρτον...
lalas
QUOTE(Overdam @ Feb 6 2007, 01:06 PM) *
Lalas είναι αστείο να μιλάς για διαιτησία στο χθεσινό παιχνίδι. Οσο για την 20αρα να σου υπενθυμίσω πως ήμασταν μπροστά 8 πόντοιυς και αν δεν την χαρίζαμε την μπάλλα σε 3 κολλητές φάσεις το αποτέλεσμα θα ήταν διπλό!!!!!
Άλλοι είναι κατασκηνωτές και άλλοι ξυλοκόποι με την ανοχή της διαιτησίας..............

την μπαλα δεν την χαρισατε απλα σκασατε....ποσο να αντεξει ο φουκαρας ο κουτουλας? το ανυπαρκτο επιθετικο του ντιφαντη που θα χανατε κ την διαφορα πως το σχολιαζεις?
lalas
QUOTE(pointguard @ Feb 6 2007, 01:14 PM) *
tha sunhgorhsei se auto pou leei o Dam to gegonos oti ston proto agona o FOA pnighke stis pagides tou kai exase 15 pontous me mia omada pou 2 exei kalous playmaker kai grhgorh kukloforia!!

αγαπητε στον 1ο γυρο ο φοα ηταν τραγικος μεσα στον απολλωνα κ με τον σαμοθρακη ανετοιμο....
pointguard
dhlladh ama travmatistei o samothrakis o FOA th axanei ta paixnidia 15p? den nomizo oti autos einai aitia megalhs httas otan h omada exei 12 isodunamous opos lene oi filathloi ths omadas
v-span
lalas πρεσβεύεις το ρητό: ΠΑΣ ΜΗ ΦΟΑ ΑΜΠΑΛΟΣ!!!!
Συγκεντρώσου
Overdam
Φυσικό είναι να κουραστεί ο κούτουλας και γενικά η περιφέρεια απο την στιγμή που δεν μας άφησαν - τους ψηλούς - να παίξουμε.
Άμα θες να πάμε σε επιμέρους φάσεις, να το κάνω ευχαρίστως αλλά δεν θα σε συμφέρει.....έχω αρκετές περιπτώσεις που αδικηθήκαμε...
Και αυτό που έγραψες για αστοχία της ΦΟΑ, μάλλον δεν ήσουνα χθες στο γήπεδο ή φοράς ερυθρόλευκα γυαλιά σαν τις μπάλλες που έχετε 68.gif . Χθες έζησε ένδοξες στιγμές ο ορειβατικός σύλλογος Ζωγράφου biggrin.gif
Και μην ξεχνάς και 2 σκοτωμένα (ένα του Σαμοθράκη και ένα του Θάνου)
john
to matsaki to xase o apollwnas monos tou afou otan itan sto +8 poulise tin mpala 2-3 fores!sto telos anti na paiksoun me mialo k me logiki,epaize sta tifla ena tourloumpouki psosanatolismo 0!!
mimos8
LARRY33:εκλαμβανω τα θετικοτατα σχολια σου για τη χθεσινη περιφερειακη γραμμη της αενκ ως καρφι για την απουσια μου....ειδικα εκεινο το ¨μετα απο καιρο η αενκ δεν επαιξε τουρλουμπουκι¨ μου εκοψε τα ποδια!!!
LALAS:πιστευω οτι ο φοα θα ανεβει δικαια φετος χωρις να ενθουσιαζει το μπασκετ που παιζει.(ενθουσιαζει ομως η φυσικη τους κατασταση...)παρολα αυτα εχω διακρινει κι εγω την ταση σου να αγριευεις και να επιτιθεσαι οταν μιλησει καποιος για τον φοα και δεν τον αποθεωσει.ομως οφειλω να ομολογησω οτι σε ολα τα σχολια σου για αλλες ομαδες και αλλες κατηγοριες εισαι παντα αντικειμενικος και συνηθως πολυ ευστοχος.νομιζω οτι εχει δικιο ο v-span.(κι εγω εχω 2 παιδια του φοα φιλους και συμπαικτες στην ομαδα του πολυτεχνειου)
machinery
QUOTE(maniatis-8 @ Feb 6 2007, 12:37 PM) *
Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω απλά να ευχαριστήσω το κουνιαδάκι μου το Χαρτοματσίδη
που με τροφοδοτούσε με τις τρομερές asist του στο χθεσινό παιχνίδι 41.gif 41.gif 41.gif 77.gif


Air SiR Maniatis για άλλη μια φορά!!!!!!!!Το παιδί εχθές με άφησε άφωνο!!!!!!Μπράβο και πάλι Μπράβο!!!!
Βλέπεις λίγοι περιφερειακοί παίχτες μπορούν να πάρουν 15 ριμπάουντ και να πετάξουν σε χαλαρό ρυθμό και 15 ποντάκια!!!!!!!!!!Μην μιλήσω για την άμυνα....Ο Απροσπέλαστος!!!!!
Οσο για τον Χάρτομ......φανταστικός!Παρόλο που ήταν απροπόνητος και άρρωστος έστρωσε το παιχνίδι όπως αυτός ξέρει , παρόλη την έλλειψη πείρας που λένε κάποιοι αξιοσέβαστοι αντίπαλοι!!!Τα σέβη μου!!!!
pointguard
icon_drunk.gif w00t.gif icon_wave.gif evilmonkey.gif bball.gif blove.gif sad.gif
JASON
Ο ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΛΟΥΣ? ΣΤΟ ΜΑΡΚΌΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ.? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ Χ8ΕΣΙΝΟ ΜΑΤΣ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΑΟΜ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ./
machinery
QUOTE(JASON @ Feb 6 2007, 02:06 PM) *
Ο ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΛΟΥΣ? ΣΤΟ ΜΑΡΚΌΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ.? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ Χ8ΕΣΙΝΟ ΜΑΤΣ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΑΟΜ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ./


Κανείς δεν αντιλέγει ότι ο ΑΟΜ είναι μια ομάδα με μαγκιά και δύναμη πόσο μάλλον όταν νικάνε το Κορωπί που δεν είναι και απο τους πιο εύκολους αντίπαλους!Τώρα την προηγούμενη φράση δεν θα τη σχολιάσω!Δεν υπάρχει λόγος!τα στατιστικά δείχνουν ποιος είναι και ποιος όχι . Respect!
JASON
TA ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΛΕΝΕ ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ 26, ΦΡΑΤΑΣ 25.
machinery
QUOTE(JASON @ Feb 6 2007, 02:23 PM) *
TA ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΛΕΝΕ ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ 26, ΦΡΑΤΑΣ 25.


Και μπράβο τους!!!!Ειδικά στον Φράτα που είναι και φιλαράκι!!!!!!
larry33
QUOTE(mimos8 @ Feb 6 2007, 05:44 PM) *
LARRY33:εκλαμβανω τα θετικοτατα σχολια σου για τη χθεσινη περιφερειακη γραμμη της αενκ ως καρφι για την απουσια μου....ειδικα εκεινο το ¨μετα απο καιρο η αενκ δεν επαιξε τουρλουμπουκι¨ μου εκοψε τα ποδια!!!
LALAS:πιστευω οτι ο φοα θα ανεβει δικαια φετος χωρις να ενθουσιαζει το μπασκετ που παιζει.(ενθουσιαζει ομως η φυσικη τους κατασταση...)παρολα αυτα εχω διακρινει κι εγω την ταση σου να αγριευεις και να επιτιθεσαι οταν μιλησει καποιος για τον φοα και δεν τον αποθεωσει.ομως οφειλω να ομολογησω οτι σε ολα τα σχολια σου για αλλες ομαδες και αλλες κατηγοριες εισαι παντα αντικειμενικος και συνηθως πολυ ευστοχος.νομιζω οτι εχει δικιο ο v-span.(κι εγω εχω 2 παιδια του φοα φιλους και συμπαικτες στην ομαδα του πολυτεχνειου)


ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΕ ΜΙΜΟ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ!ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙ Ο Assistant coach ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ Ο ΠΟΚΑΔΟΡΟΣ!ΑΠΛΑ ΧΘΕΣ Η ΟΜΑΔΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΣΤΥΛ "ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΕΙΜΑΙ Ο JORDAN".....ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙ...ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ!
ΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΡΟΛΛΑΡΕ ΣΩΣΤΑ.ΤΥΧΑΙΟ;
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ!
ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΕΝΟΥΔΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ....ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΝΝΟΩ ΜΗΝ ΤΣΙΤΩΝΕΣΑΙ biggrin.gif , ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ GΑΜΑΤΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ!
ΕΓΩ ΘΑ POSTΑΡΩ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤHΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ALL-STAR ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΟΥ!

ΑΠΟΡΙΑ:ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΚΤΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΑΙΧΤΗ ΟΠΩΣ Ο ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ,ΤΡΩΕΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΨΗΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

PS.: ΤΙΤΑΝΑ ALEXA ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΣΤΗΝ ΠΟΚΑ Η ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΓΔΥΣΕΙ?
mimos8
larry33 εννοειται οτι κανω πλακα.το χαρηκα κι εγω πολυ το παιχνιδακι χθες εστω και απο τον παγκο!ο φιλος σου ο αλεξας10 τα παει πολυ καλυτερα στο μπασκετ απο οτι στην ποκα ειδικα τελευταια!!!καταλαβες λοιπον....
v-span
Παιδιά ο mimos δεσμεύομαι ότι θα επιστρέψει εκωφαντικός με τον Απόλλωνα
Giwrgos_foa
QUOTE(Overdam @ Feb 6 2007, 01:39 PM) *
Φυσικό είναι να κουραστεί ο κούτουλας και γενικά η περιφέρεια απο την στιγμή που δεν μας άφησαν - τους ψηλούς - να παίξουμε.
Άμα θες να πάμε σε επιμέρους φάσεις, να το κάνω ευχαρίστως αλλά δεν θα σε συμφέρει.....έχω αρκετές περιπτώσεις που αδικηθήκαμε...
Και αυτό που έγραψες για αστοχία της ΦΟΑ, μάλλον δεν ήσουνα χθες στο γήπεδο ή φοράς ερυθρόλευκα γυαλιά σαν τις μπάλλες που έχετε 68.gif . Χθες έζησε ένδοξες στιγμές ο ορειβατικός σύλλογος Ζωγράφου biggrin.gif
Και μην ξεχνάς και 2 σκοτωμένα (ένα του Σαμοθράκη και ένα του Θάνου)

re megale mas doueyeis???se allo ghpedo hsoun xthes???fraggoulhs-kontakshs prepei na einai akoma kai twra pou milame sth raketa mesa kai akoma de prepei na tous exoun sfyriksei 3 deyterolepta kai milas kai gia diaithsia??de lew ontws phrate 2 fores diafora7 pontwn alla mesa se ena lepto thn eixate xasei prin prolabete na katalabete ti exei ginei!ama milas kai xthes gia diaithsia..sto telos opote phgainame na ksefygoume sas kratagane mesa.eleos pia me ayth th karamela..
kontos
Αρης Πετρούπολης-Βριλήσσια 82-48 (44-17)

Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Βενιτουράκης 2, Παλτόγλου 2, Λιαπούρης 3 (1), Δέλιος 21 (1), Χρονόπουλος 6 (2), Μπαλαμπάνης 13 (3), Αμπράζης 6, Γκούμας 2, Βασιλείου 3, Μιχαλόπουλος 11 (1), Μαχαίρας 8, Βοργιάς 5 (1)

Βριλήσσια (Θέμελης): Κολιόπουλος 2, Κίτσος Π. 2, Φρίμας, Σκροπολίθας, Παπακυριακού, Βόσικας 20, Γιαννακόπουλος 2, Τριανταφύλλης 7, Γιώκαρης 6, Αλεξόπουλος 9

Γαλάτσι Κυπριάδου-Εν. Ιλίου 82-76 (39-44)

Γαλάτσι Κυπριάδου (Μοσγανάς-Κωνσταντάρας): Γιέβτιτς 9 (1), Κορρές Α., Κανλής 5 (1), Σιδερής 2, Τσιρόπουλος 8 (2), Σπηλιόπουλος 11 (1), Τασιόπουλος 19, Λοϊζος 13, Ανδρουλάκης 15 (2)

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 13 (1), Μπέλλας Ι. 13 (2), Σκαλωμένος 9 (1), Φίλιος 9, Καβράκης 1, Μπέλλας Ο. 22 (3), Φούτσης 5, Τσιρώνης, Χαλκίδης 4

Κηφισιά-Χολαργός 77-60 (40-38)

Κηφισιά (Μπιλάλης): Μπάρτζος 10, Ευθυμιόπουλος 13 (2), Κουμπούρας 15 (2), Καρακώστας, Καρατζάς 14 (2), Καρτάνος 12 (2), Πολυχρόνης, Λαγοπόδης 10, Μενουδάκος, Παπαζήσης 3

Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 11 (3), Σιώμος 3, Βάμβουρας, Τσαγκαράκης 11, Καναβός 8 (2), Μήτρου 4, Αγγελής 6, Μπαλτάς, Πουλής 10 (1), Γεωργουδάκης 2, Κιαπέκος 5

Φιλαθλητικός-Απόλλων 72-66 (36-37)

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Αποστολάκος, Θάνος 14 (2), Παρασκευόπουλος 13, Μάγειρας, Στράγκας, Σαμοθράκης 17 (2), Σελλιανίτης, Ντιφαντής 11, Κασιούμης 4, Φράγκου 10 (2), Παναγιωτόπουλος 2

Απόλλων (Αναστασόπουλος): Κούτουλας 6 (1), Γκίκας 11 (2), Παγόπουλος 8 (2), Δευτεραίος 2, Χάρος 12, Φραγκούλης 2, Κονταξής 2, Ζησιμόπουλος 18 (2), Ασημένιος 5

Αετός-Ατταλος Ν.Φ. 76-73 (30-37)

Αετός (Διδάχος): Ράδης 18 (1), Τσιγωνάκης 11 (2), Τσορακλίδης, Βουλουμάνος 8, Σαμπάνης, Μπολάνος 3, Καψής 7, Κουμπάς, Χερκελετζής 25 (4), Σιούτας 4

Ατταλος Ν.Φ. (Ζιάγκος): Γιώτης 7 (1), Μαστρακούλης 10, Ζέρβας 1, Τσακίρης 13 (1), Στρατομήτρος 2, Ντάσης 19 (2), Χαρακτηνός 9 (1), Πρας 4, Ανθρακόπουλος 9 (1), Τσουμάνης 1

Νεοπεντελικός-Αρίωνας 76-62 (46-31)

Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Σπηλιωτόπουλος): Μάντζιος 2, Χαρτωματσίδης 3 (1), Γεωργαλάς 12 (2), Μανιάτης 15 (1), Καλφόπουλος 12 (1), Αττίκος 22 (2), Στάμος 6, Τζέμης 4

Αρίωνας (Βελέγκας-Σούφλας): Παπαδημητρίου, Κηρομίτης 5, Καραμαδούκης 13 (2), Ρόκας, Αγραφιώτης 10 (2), Αρκουμάνης, Σμάγκιν, Ζούκας 22, Νατσίδης 2, Μπόγρης 10

Νίκη Αμαρουσίου-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 73-76 (27-41)

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης-Κουτσώνας): Θωμάς, Μπίκας, Λαούδης 6, Πανόπουλος 15 (3), Κοντογιάννης 26 (1), Γιατράκος Χ., Δατσόλης 3, Πεππές, Ανδριόπουλος 17, Καλόσακας 6 (1), Γιατράκος Αρ.

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 3, Γεωργιάδης 8 (1), Αντωνόπουλος 9 (1), Παπαζαφειρόπουλος, Τριγάζης 24 (4), Κατσόγιαννος 7, Τσιάτσιος 2, Σιαμήτρος 15 (1), Αντωνάκης 8 (1)

Κορωπί-Μαρκόπουλο 89-91 (τους έχει κάνει πελάτες το Μαρκόπουλο... ακόμα και στα φιλικά τους κερδίζει πια...)

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες): Φιλαθλητικός 32, Άρης 31, Απόλλων 31, Μαρκόπουλος, ΑΕΝ Κηφισιά 29, Ατταλος 28, Νεοπεντελικός 27, Χολαργός 25, Εν. Ιλίου 25, Γαλάτσι/Κυπριάδου 24, Κορωπί 23, ΕΦΟΑ-Σπ. Λούης 22, Αρίων 22, Νίκη Αμαρουσίου 20, Αετός 20, Βριλήσσια 18
dedes-9
ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΠΟΝΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΒΟΥ?? ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ!
Michael
καλησπερα σε ολους......mimo8 γιατι δεν επαιξες χθες?εγω εχασα το απογευμα μου για σενα......δε πειραζει καλη αποθεραπεια, σε περιμενω δυνατο στον απολλωνα....συγχαρητηρια για την αψογη εμφανιση ειδικα του ευθυμιοπουλου......την αξιζες μια τετοια εμφανιση.......αλλα ξαναλεω απολαυσα ολη την ομαδα.μπραβο..περιμενω με αγωνια mimo8 πισω στα παρκε....
tasos
OverDam paizeis ston apollona..?
pointguard
nai taso kai einai apo tous kaluterous ths omadas vasikos kai anantikatastatos!!
mimos8
κουιζ:ποιος πατερας -γνωστης του μπασκετ και με εφεση στις θετικες επιστημες-εγινε προσφατα μαρτυρας εκδηλωσεων λατρειας απο εκπροσωπους του ασθενους φυλου κατα τη διαρκεια αγωνα προς το προσωπο του γιου του,ο οποιος αγωνιζεται με επιτυχια σε καλη ομαδα της κατηγοριας!!!??? 77.gif 77.gif peace.gif
nao
QUOTE(JASON @ Feb 6 2007, 02:06 PM) *
Ο ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΛΟΥΣ? ΣΤΟ ΜΑΡΚΌΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ.? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ Χ8ΕΣΙΝΟ ΜΑΤΣ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΑΟΜ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΕΣ./


ΜΕΓΑΛΕ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΤΙ ΠΑΙΧΤΗ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΑΝΙΑΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ!ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ!



MACHINERY ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ!ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!ΕΙΣΑΙ ΜΑΥΡΟΣ ΣΕ ΣΩΜΑ ΛΕΥΚΟΥ!!ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΜΟΥ.
maniatis8
QUOTE(JASON @ Feb 6 2007, 02:23 PM) *
TA ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΛΕΝΕ ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ 26, ΦΡΑΤΑΣ 25.

AN EΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΕΛΑ ΜΕ 20 € ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΣ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ peace.gif ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΩΜΑΔΕΡΗ ΟΣΟ ΤΟΝ ΕΠΑΙΞΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ 4 ΒΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ tongue.gif
maniatis8
QUOTE(nao @ Feb 7 2007, 10:12 AM) *
ΜΕΓΑΛΕ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΤΙ ΠΑΙΧΤΗ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΑΝΙΑΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ!ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ!
MACHINERY ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ!ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!ΕΙΣΑΙ ΜΑΥΡΟΣ ΣΕ ΣΩΜΑ ΛΕΥΚΟΥ!!ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ ΜΟΥ.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΩ!ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ biggrin.gif
pointguard
ama sou kratao plhrh statistikh posao plhroneis????
maniatis8
sad.gif smile.gif biggrin.gif 69.gif icon_drunk.gif peace.gif evilmonkey.gif shot.gif w00t.gif cool.gif wink.gif 19.gif 68.gif 41.gif bball.gif tongue.gif blove.gif
QUOTE(pointguard @ Feb 7 2007, 10:52 AM) *
ama sou kratao plhrh statistikh posao plhroneis????
christina n10
QUOTE(pointguard @ Feb 7 2007, 12:52 PM) *
ama sou kratao plhrh statistikh posao plhroneis????
Ε,δεν θα μας φας εσυ και την δουλεια!!!!! tongue.gif ..δεν υπαρχει κανενας καλυτερος απο εμενα στο κομματι της στατιστικης και μαλιστα να κραταω και των δυο αντιπαλων!!! 69.gif 69.gif wink.gif wink.gif wink.gif οποτε pointguard,κανε στην ακρη..... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Olorin
Στα στατιστικά του maniatis8 μην ξεχάσετε να προσθέσετε και μια νέα κατηγορία:

Αυτή των "βουτιών αυτοθυσίας για τη διάσωση χαμένων μπαλιών"... tongue.gif 77.gif
machinery
QUOTE(Olorin @ Feb 7 2007, 11:23 AM) *
Στα στατιστικά του maniatis8 μην ξεχάσετε να προσθέσετε και μια νέα κατηγορία:

Αυτή των "βουτιών αυτοθυσίας για τη διάσωση χαμένων μπαλιών"... tongue.gif 77.gif


olorin77.gif Εχεις απόλυτο δίκιο!Το παιδί είναι ήρωας!!!!!!
nao θα τα πούμε το βράδυ τρελέ οργανωτή!!!!!
Ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδιά γιατί κάποιοι εδώ μέσα έχουν σκοπό με τα λεγόμενα τους την δημιουργία ειρωνείας και κλίματος "τσαμπουκά" χωρίς λόγο.Λες και είναι στην Α1 .
Εδώ είμαστε για να μαθαίνουμε τα νέα της κατηγορίας και να γουστάρουμε .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.