Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
mimos8
ολοριν εχεις δικιο αλλα ειναι πολυ καλη ιδεα και πολυ πρωτοποριακη.αν ολοι ανεβαζαν βιντεακια των αγωνων με φασεις high light θα ειχε πολυ ενδιαφερον!!!ελπιζω τα παιδια του φοα απο δω και περα να βαζουν και τις καλες φασεις των αντιπαλων!καλη επιτυχια αποψε αν και πιστευω θα εχετε ευκολο βραδυ
BASKETFUN
QUOTE(christina n10 @ Feb 26 2007, 09:58 AM) *
καλημερα παιδια καλη βδομαδα,σκεφτομαι να παω να δω φιλαθλητικος-μαρκοπουλο ,τι λετε γι αυτο το ματσακι?
μιμακο ,πηγες χθες να δεις πανερυθραικο με ολυμπιακο βολου?

καλη επιτυχια σε ολους οσους παιζουν σημερα.αντε ανδρεα μου και με την νικη και σε θελω super!!! 41.gif



καλη εβδομαδα και σε σενα Χριστινα μου.εμεισ σημερα παιζουμε με Χολαργο.Περιεργο παιχνιδι το σημερινα.Και θα ειμαστε και με μειον2 ατομα οι οποιο ειναι περιφαρειακοι οποτε οπως καταλαβαινεις εμενα και του Μπαλαμπαμη θα μασ βγει η γλωσσα.Επλιζω ολα να πανε καλα.Εσυ τι κανεις:ολα οκ:
Olorin
QUOTE(mimos8 @ Feb 26 2007, 10:59 AM) *
ολοριν εχεις δικιο αλλα ειναι πολυ καλη ιδεα και πολυ πρωτοποριακη.αν ολοι ανεβαζαν βιντεακια των αγωνων με φασεις high light θα ειχε πολυ ενδιαφερον!!!ελπιζω τα παιδια του φοα απο δω και περα να βαζουν και τις καλες φασεις των αντιπαλων!καλη επιτυχια αποψε αν και πιστευω θα εχετε ευκολο βραδυ

Ναι ρε συ, εννοείται ότι είναι εξαιρετική ιδέα, χαριτολογώντας το κατέκρινα (ολόκληρο tongue.gif δεν το είδες??? blink.gif )

Ενδιαφέρουσα η πρότασή σου πάντως και θα μπορούσαμε να ανεβάζαμε όλοι τα high-lights από τους αγώνες και να αναδεικνύαμε το TOP-10 της αγωνιστικής αλά NBA Action!!! tongue.gif (εχμ... ok, μια το All-Star game, μια το Top-10... μάλλον το παρακάναμε, ας μας μαζέψει κάποιος!!! tongue.gif )

Όσο για απόψε, μην το λες, γιατί οι απουσίες μας είναι πολλές (ίσως να'ναι περισσότερες από όσες νομίζαμε) και κυρίως σημαντικές... sad.gif

Υ.Γ: Αν είναι, να κανονίσουμε να πάμε μαζί σε κανένα εντός της Ερυθραίας... wink.gif
Peritri
QUOTE
Peritri, δεν θέλω να προδιαθέτω καταστάσεις, αλλά κάτι μου λέει ότι στο τέλος έτσι όπως πάμε θα αναγκαστώ να παίξω κι εγώ περιφερειακός απόψε...

Έεεελα τώρα, όχι στάχτη στα μάτια. Στο κάτω κάτω πεσμένη ομάδα είμαστε, αποκλείεται να σας υποτιμήσουμε λόγω των απουσιών σας. Θα παίξουμε όπως θα παίζαμε αν έπαιζαν κ οι Μπελλάδες.

Εγώ είμαι οριστικά οφ αφού δοκίμασα να κάνω προπ τη Παρασκευή αλλά ένειωσα ενοχλήσεις sad.gif

Θύμισε μου και ποιο νούμερο είσαι για να σε κράζω από το πάγκο biggrin.gif
christina n10
QUOTE(BASKETFUN @ Feb 26 2007, 01:01 PM) *
καλη εβδομαδα και σε σενα Χριστινα μου.εμεισ σημερα παιζουμε με Χολαργο.Περιεργο παιχνιδι το σημερινα.Και θα ειμαστε και με μειον2 ατομα οι οποιο ειναι περιφαρειακοι οποτε οπως καταλαβαινεις εμενα και του Μπαλαμπαμη θα μασ βγει η γλωσσα.Επλιζω ολα να πανε καλα.Εσυ τι κανεις:ολα οκ:
καλα ειμαι ανδρεα μου,εσυ σωματικα και ψυχολογικα ετοιμος να σου βγει η γλωσσα???? tongue.gif tongue.gif tongue.gif με την μικρη μιλησες ?δυστυχως παλι εχασαν χθες.
Olorin
QUOTE(Peritri @ Feb 26 2007, 11:34 AM) *
Έεεελα τώρα, όχι στάχτη στα μάτια. Στο κάτω κάτω πεσμένη ομάδα είμαστε, αποκλείεται να σας υποτιμήσουμε λόγω των απουσιών σας. Θα παίξουμε όπως θα παίζαμε αν έπαιζαν κ οι Μπελλάδες.

Εγώ είμαι οριστικά οφ αφού δοκίμασα να κάνω προπ τη Παρασκευή αλλά ένειωσα ενοχλήσεις sad.gif

Θύμισε μου και ποιο νούμερο είσαι για να σε κράζω από το πάγκο biggrin.gif

Δεν είπα ότι θα μας υποτιμήσετε, απλώς ότι λόγω των απουσιών (ίσως να υπάρχει κι άλλη απουσία εκτός των 3 τιμωρημένων, κατά σύμπτωση κι αυτός λόγω προσαγωγών...), ίσως να αποσυντονιστούμε εμείς και να μην παίξουμε όπως συνήθως...

Κρίμα που δεν παίζεις πάντως και περαστικά...

Υ.Γ: Το #15 είμαι...
BASKETFUN
QUOTE(christina n10 @ Feb 26 2007, 11:40 AM) *
καλα ειμαι ανδρεα μου,εσυ σωματικα και ψυχολογικα ετοιμος να σου βγει η γλωσσα???? tongue.gif tongue.gif tongue.gif με την μικρη μιλησες ?δυστυχως παλι εχασαν χθες.


ναι μηλισαμε προχτες και ειπαμε μεσα στη βδομαδα βα βγουμε.ελπιζω να μπορεις και εσυ,ναι ετοιμοσ ειμαι δε πιστευω να εχουμε προβλημα το βραδυ.ολα θα πανε καλα πιστευω
dimdan
Καλά ρε mimo8 αποφάσισε... Ο ΦΟΑ θα έχει εύκολο βράδυ σήμερα ή θα χάσει όπως έδωσες στα προγνωστικά σου????
christina n10
QUOTE(BASKETFUN @ Feb 26 2007, 01:59 PM) *
ναι μηλισαμε προχτες και ειπαμε μεσα στη βδομαδα βα βγουμε.ελπιζω να μπορεις και εσυ,ναι ετοιμοσ ειμαι δε πιστευω να εχουμε προβλημα το βραδυ.ολα θα πανε καλα πιστευω
και βεβαια θα ερθω αν το κανονισετε βρε,θελω πολυ να σας δω ,εχω καιρο να δω και την μικρω.θα περιμενω να μου κανετε τηλεφωνακι οταν το κανονισετε!βλεπεις εισαι και πολυασχολος και δεν σε βρισκουμε.αχ,σε εφαγαν οι γυναικες!!!!!! tongue.gif tongue.gif πως το βλεπεις τον mimako θα τον παρουμε μαζι??
pointguard
O FOA einai h pio doulemenh omada ths kathgorias kai pistevo oti tha kerdisei shmera. par' ola auta den sas kruvo oti kata thn tapeinh mou apopsh kanei koilia kai an piasei apodosh to markopoulo tha einai duskolo paixnidi
BASKETFUN
QUOTE(christina n10 @ Feb 26 2007, 12:08 PM) *
και βεβαια θα ερθω αν το κανονισετε βρε,θελω πολυ να σας δω ,εχω καιρο να δω και την μικρω.θα περιμενω να μου κανετε τηλεφωνακι οταν το κανονισετε!βλεπεις εισαι και πολυασχολος και δεν σε βρισκουμε.αχ,σε εφαγαν οι γυναικες!!!!!! tongue.gif tongue.gif πως το βλεπεις τον mimako θα τον παρουμε μαζι??



τι να κανω και εγω προσπαθω να τα προλαβω ολα.Φυσικα και θα τον παρουμε μαζι.Λοιπον mimo σου κανουμε ανοιχτη προσκληση να βγουμε μεσα στη βδομαδα τι λες?
christina n10
QUOTE(BASKETFUN @ Feb 26 2007, 02:31 PM) *
τι να κανω και εγω προσπαθω να τα προλαβω ολα.Φυσικα και θα τον παρουμε μαζι.Λοιπον mimo σου κανουμε ανοιχτη προσκληση να βγουμε μεσα στη βδομαδα τι λες?
ναι καλα σιγα μην ερθει,κοτουλα τον κοβω!!!!! tongue.gif tongue.gif .ανδρεα μου σε αφηνω γιατι φευγω απο την δουλεια, σου ευχομαι καλη επιτυχια σημερα,περιμενω νεα σου για το σημερινο παιχνιδι.
καλη επιτυχια σε ολους.φιλακια.
BASKETFUN
QUOTE(christina n10 @ Feb 26 2007, 12:40 PM) *
ναι καλα σιγα μην ερθει,κοτουλα τον κοβω!!!!! tongue.gif tongue.gif .ανδρεα μου σε αφηνω γιατι φευγω απο την δουλεια, σου ευχομαι καλη επιτυχια σημερα,περιμενω νεα σου για το σημερινο παιχνιδι.
καλη επιτυχια σε ολους.φιλακια.



γεια σου Χριστινα μου θα τα πουμε αυριο.Λοιπον mimo δεν ξερω τι θα κανεις αλλα πρεπει να δωσεις μια σωστη απαντηση στη Χριστινα.Μα καλα που χαθηκες??
Thunder
Πολυ δυσκολο ματς το σημερινο ΦΟΑ - Μαρκοπουλο.Αν κ πιστευω οτι στο τελος θα κερδισει ο ΦΟΑ,θα ναι ζορικο ματσακι.Βεβαια πιστευω πως δεν ξεχνανε του ΦΟΑ την ηττα στο πρωτο γυρο.Τεσπα θα δειξει.
pointguard
BASKETFUN mhn anushxeis tha ton enhmeroso ego ton MIMO to vradu pou tha ton do! Tha tou kaneis to conne?
BASKETFUN
QUOTE(pointguard @ Feb 26 2007, 01:21 PM) *
BASKETFUN mhn anushxeis tha ton enhmeroso ego ton MIMO to vradu pou tha ton do! Tha tou kaneis to conne?



του το λεω εδω και καιρο για το κονε.Να του το πεις και να με ενημερωσετε.Ολα τα αλλα ασ τα επανω μου.
billy_14
QUOTE(Olorin @ Feb 26 2007, 11:24 AM) *
Ενδιαφέρουσα η πρότασή σου πάντως και θα μπορούσαμε να ανεβάζαμε όλοι τα high-lights από τους αγώνες και να αναδεικνύαμε το TOP-10 της αγωνιστικής αλά NBA Action!!! tongue.gif (εχμ... ok, μια το All-Star game, μια το Top-10... μάλλον το παρακάναμε, ας μας μαζέψει κάποιος!!! tongue.gif )

Olorin εσύ λες ότι το παρακάναμε, αλλά η πρότασή μου (όλων μας δηλαδή εδώ που τα λέμε, εγώ απλώς τα μάζεψα και τα έγραψα σε χαρτί) για το ASG κατατέθηκε στην ΕΣΚΑ και κατ' αρχήν εγκρίθηκε... Άντε ρε, σας δίνω και είδηση, να λέτε ότι το διαβάσατε πρώτα εδώ... Νεότερα θα μάθετε σύντομα... Πάντως μην κλείσετε τίποτα για το Σαββατοκύριακο μετά του Αγίου Πνεύματος... laugh.gif
Όσο για τον νεαρό γκαρντ, όπως είπες κι εσύ μόνος του δόθηκε... Αν και όπως φαίνεται από το post μου τον παρουσίασα ως παράδειγμα προς μίμηση... Κι έγώ στη θέση του νομίζω ότι θα έκανα το ίδιο... (και πάλι 77.gif τρισμέγιστε player-coach)

christina n 10, εσύ είσαι η Χριστίνα που έγραψε το γράμμα στον Συρίγο στο AllStar Basket; Αν είσαι όντως, πάρε κι εσύ ένα 77.gif γιατί το αξίζεις....
billy_14
QUOTE(gabriel1981 @ Feb 25 2007, 09:25 PM) *
blove.gif Ρε παλικαρια τι γινεται εδω μεσα τελικα??!!!

Δε το πιστευα οτι θα συναντησω σε ενα φορουμ τοσους γνωστους μου και εχω εκπλαγει με τα οσα αποκαλυπτονται!!! 19.gif Μεταξυ σοβαρου και αστειου-θα δωσω ολα τα χαιρετισματα που μου ζητησατε στην προηγουμενη σελιδα...αν και αφηστε τα αυτα και καντε ολοι καμια προπονηση!!! 41.gif
Χαιρομαι πολυ που σας βλεπω ολους μια χαρα και καλα θα ηταν τα τα πουμε και απο κοντα!!!

Εμένα πάντως αγόρι μου θα με δεις απόψε όπως συμφωνήσαμε... Μην τυχόν και δεν έρθεις γιατί θα πάρω το μετάλλιο σπίτι μου... 19.gif
Michael
καλησπερα σε ολους...ετσι ειναι...τωρα ο πονοκεφαλος, μετα καποια γυναικα....η και συντομα γυναικα δε ξερω...η ουσια ειναι οτι σιγα σιγα φευγουν τ αδερφια....ετσι........keekee? sad-smiley-009.gif

ΥΓ: Tο ΑΕΝΚ-ΑΤΤΑΛΟΣ σημερα ειναι ολα τα λεφτα....αντε να δουμε.... peace.gif
Keekee12
Σταξτε και τα 2 τα αδερφακια την χολη σας.............Δεν πειραζει!!!! peace.gif
Μονο ο vspan με καταλαβαινει... icon_wave.gif
Michael
QUOTE(Keekee12 @ Feb 26 2007, 03:26 PM) *
Σταξτε και τα 2 τα αδερφακια την χολη σας.............Δεν πειραζει!!!! peace.gif


σταξεις χολη....δε χαρεις........αδερφε μου!!!!!!!!!!! banana.gif icon_joy.gif 71.gif
mimos8
QUOTE(dimdan @ Feb 26 2007, 02:01 PM) *
Καλά ρε mimo8 αποφάσισε... Ο ΦΟΑ θα έχει εύκολο βράδυ σήμερα ή θα χάσει όπως έδωσες στα προγνωστικά σου????

o olorin που του ελεγα οτι θα εχουν ευκολο βραδυ παιζει στο ιλιον.δεν εγραψα πουθενα για ευκολο βραδυ του φοα.μαλλον δεν διαβασες καλα.
mimos8
απο ο,τι καταλαβαινω απο τα posts σου φιλε michael υπονοεις οτι ο keekee εχει πεσει στε διχτυα του ερωτα ...κοινως εχει δαγκωσει τη λαμαρινα?????????
pointguard
Afhste yshxo ton ARXHGO!!
Michael
QUOTE(mimos8 @ Feb 26 2007, 03:38 PM) *
απο ο,τι καταλαβαινω απο τα posts σου φιλε michael υπονοεις οτι ο keekee εχει πεσει στε διχτυα του ερωτα ...κοινως εχει δαγκωσει τη λαμαρινα?????????


ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ........ βεβαια μπορει να ναι και φημες....θα δειξει..... tongue.gif
tasos
ΓΑΛΑΤΣΙ/ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ 83-81 , 71-71 (παρ)

Σε ενα παιχνιδι για γερα νευρα χασαμε παλι στο τελος,με δυο ευστοχες βολες 13 δευτ. το Γαλατσι πηρε κεφαλι στο σκορ και την νικη.2,5 στην παραταση ειμασταν στο +6 !αρκετα αστοχα σουτ και χαμενα ρυμπαουντ και ετσι ροκανισαν οι Γαλατσιοτες την διαφορα!
Εμεις χασαμε το τελευταιο σουτ.Οπως και το σουτ τριποντο 3 δευτ. πριν τον κανονικο αγωνα..χασαμε πολες βολες και αρκετα ρυμπαουντ.

σημερα νομιζω χασαμε και την ανοδο..Η τυχη μας γυρισε παλι την πλατη οπως και στον αγωνα με την Κηφισια !
Πολυ καλος για ακομα μια φορα ηταν ο Κουτουλας ενω προσπαθησε ο Ασημενιος δεν ειχε συμπαραστατη στην επιθεση και βγηκε με 5 φαουλ λιγο πριν το τελος της κανονικης διαρκς του αγωνα.
KG #15
1 o aris kai 1 o foa
Aris gia anodo

itta i enosi apo vrillisia
abasketos
Και γω που νόμιζα πως θα ήμουν ο πρώτος που θα πόσταρε...

Βριλλήσια-Ιλιον...κρατηθείτε..ΑΣΣΟΣ!!!! +6 ενώ κερδίζαμε σε όλο το παιχνίδι 10-16 πόντους (ημιχρονο+13 αν δεν κάνω λάθος)

Ναι κυρίες κ κύριοι , ΑΣΣΟΣΣΣΣΣΣ



ΔΕν έπαιξα, πήγα με πολιτικά μετα από την προ-προ-προ-προ τελευταία μου επλίζω θεραπεία, ο peritri με φορμίτσα και τρελό σχολιασμό παιχνιδιού και τα παιδιά να κερδίζουν αγχωτικά αλλα άνετα το -σόρρυ παίδες, καμμία διάθεση για ειρωνεία- πολύ αντιμπασκετικό, με την εννοια του μονοδιάστατου επιθετικά και άτολμου παιχνιδιού τους- Ιλιον. Δεν παραβλέπω τις αναμφισβήτητα σημαντικότατες απουσίες των 2 αδερφιών Μπελά κύρίως αλλα και του 3ου τιμωρημένου τους αλλα όσο φιλότιμοι κι αν ήταν οι υπόλοιποι και μας κάναν να fart mendez προς το τέλος,δεν γύριζε το ποτάμι...το τρένο των βριλλησίων κάνει το come back και οδέύει προς τον θρίαμβο...οκ το παρακάνα μεσα στο χαβαλέ αλλα εξακολουθώ να πιστευω πως αν κ είμαστε "λίγοι" για την κατηγορία, όχι τόσο χάλιες όσο κυκλοφορει στην πιάτσα..

Ας είναι καλά ο -θέλει να ονομάζεται- ανθρωπος και κόουτς αλλα δεν του βγαίνει ρε παιδί μου που είχε την ομάδα στην αρχή...ροκάνιζε παληκάρι μου, ροκάνιζε εσύ, καλά το πας...

Καληνύχτα παίδες, η νύχτα μακριά και η δουλειά ακομα πιο απαιτητική sad.gif
abasketos
Επίσης, ο Θέμελης ο προπονητής μας, βοηθάει όσο μπορεί ο ανθρωπος γιατι οι συνθήκες δεν είναι υπερ μας και ο προπονητής τους μου φάνηκε σχετικός με το αθλημα, πονηρούλης ...

Τέλος, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το ταμπλό μας για χρόνο σκόρ κτλ, τραγική η κατάσταση, δεν γίνεται κάθε κυριακη που παίζουν οι γυναίκες να λειτουργει και κάθε Δευτέρα να βραχυκυκλωνει...

Ειπαμε ρε παιδια, και τα ταμπλώ Μ_ΥΝΟΔΟΥΛΟΙ παει πολύ!!! τσίου
tasos
QUOTE(abasketos @ Feb 26 2007, 11:26 PM) *
Καληνύχτα παίδες, η νύχτα μακριά και η δουλειά ακομα πιο απαιτητική sad.gif


Diskoli nixta..eimai poli stenoxorimenos.. sad.gif
Den vlepo na iparxi psixologia stin omada mou..atixia kai apogoiteusi! O agonas me ton Ari einai san telikos alla den vlepo kati thetiko..euxomai na allaksoun ta pramata mesa stin evdomada..den ksero pou na apodoso euthines telika..me katharo mialo apo aurio tha aksiologiso tin katastasi..
Milisa me paixtes den boro na po tipote ek tou asfolous akoma..i vdomada pou akolouthi einai krisimi se polous tomis gia tin omada mou..
mixalopoylos17
κερδισαμε τον χολαργο ευκολα με 71-55 , με τον χρονοπουλό να πυροβολει απο τα 6.25 και τον μπαλαμπανη να μοιραζει ταπες , τελειωσε το παιχνιδι με 6 κοψιματα , αν και ειχαμε απουσιες και κατεβηκαμε με 6 αντρες και 6 εφηβους δειξαμε οτι ειμαστε μεγαλη ομαδα!!!!!!και οι υπολοιποι ηταν φανταστικοι ο δελλιος κατεβασε ολα τα ριμπαουντ και εκανε και 5 ταπες και ο βορριας πολυ καλος με 12 ποντους και 2 τριποντα.τωρα μειναμε μονοι στην δευτερη θεση!!!!!!
KG #15
kai to #17 poli kalos...organotis tou pagkou...
thirio animero...
mixalopoylos17
περαστικα στον kg15.ο νεοπεντελικος τι εκανε και η κηφισια?
KG #15
Ο νεοπεντελικος τι εκανε,ρωταω και εγω....ευχαριστω φιλε διονυση
Olorin
QUOTE(abasketos @ Feb 26 2007, 09:26 PM) *
...και τα παιδιά να κερδίζουν αγχωτικά αλλα άνετα το -σόρρυ παίδες, καμμία διάθεση για ειρωνεία- πολύ αντιμπασκετικό, με την εννοια του μονοδιάστατου επιθετικά και άτολμου παιχνιδιού τους- Ιλιον.

Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα...

Γενικά θέλω να πω πολλά, αλλά φοβάμαι μήπως μου ξεφύγουν ακόμα περισσότερα πάνω στα νεύρα μου και το μετανιώσω...

Εντάξει, πιθανότατα να είμαι επηρεασμένος στην κρίση μου λόγω της απομάκρυνσης μου από τη βασική 5άδα και της σημαντικής μείωσης του χρόνου συμμετοχής με το νέο προπονητή, αλλά όπως είπα και μετά από τον αγώνα στο Γαλάτσι δεν υπήρχε περίπτωση να τον χάσουμε αυτόν τον αγώνα αν είχαμε ακόμα προπονητή τον Καράμπελα...

Δεν θέλω να προβώ σε σύγκριση μεταξύ των δυο προπονητών, άλλωστε ο Αποστολάκης έχει σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία και επιτυχίες στο ενεργητικό του, απλώς ανεξάρτητα από το αν είναι καλύτερος ή όχι (αντικειμενικά ίσως κι εγώ να τον θεωρώ ανώτερο του Καράμπελα), θεωρώ ότι δεν ταιριάζει στη συγκεκριμένη ομάδα και αντίθετα από ό,τι πιστεύουν πολλοί συμπαίκτες μου, περισσότερο κακό μας έκανε ο ερχομός του, παρά καλό...

Στην ομάδα δεν υπάρχει σχεδόν καμιά τακτική, το τουρλουμπούκι πάει σύννεφο, τα συστήματα δεν βγαίνουν ούτε όταν τα δοκιμάζουμε στην προπόνηση χωρίς άμυνα (όχι βέβαια ότι στον αγώνα προχωράνε και ποτέ πέρα από τη 2η πάσα...), κανείς μας δεν έχει καταλάβει τι ακριβώς ζητάει από τον καθένα και απλώς προσευχόμαστε να μη βάλουν τα ελεύθερα τρίποντα οι αντίπαλοι όπως έγινε με τον Άρη και το σκορ στο 31' ήταν 30-24...

Είπαμε, δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός γιατί έχασα ξαφνικά τη θέση βασικού και ο χρόνος μου μειώθηκε στο μισό, αλλά δυστυχώς φοβάμαι πως θα το δείτε κι εσείς ότι στα επόμενα παιχνίδια θα συνεχιστεί το "σχέδιο Λάζαρος" και θα αναστήσουμε κι άλλες ημιθανείς ομάδες...

Όπως και να'χει επειδή δεν παίζαμε μόνοι μας, συγχαρητήρια στα Βριλλήσια, τα οποία είχαν και αυτά σημαντικές απουσίες και κυρίως δεν είχαν ιδιαίτερο κίνητρο κι όμως κατάφεραν και κέρδισαν το παιχνίδι...

Υ.Γ: Ναι ρε παιδιά, τι θα γίνει με το ταμπλό??? Έκραζα τον Αετό μην κράζω τώρα κι εσάς...
Χ.Π
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ +30 ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ -15 ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ 2ΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ. ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ??? ΤΡΙΤΟ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΜΕ 30ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ?? ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ Η ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ PSP??? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
gabriel1981
Η Πεντελη στο Σπ. Λουης αν και εχανε ημιχρονο με 6 ποντους νομιζω τελικα νικησε γυρω στους δεκα ποντους(το τελικο σκορ μου διεφυγε). Ωραιο ματσακι χωρις καμμια απο τις 2 ομαδες να πιασει μεγαλη αποδοση...

Αντε να δουμε τι επιφυλασσει το μελλον!!!!! bball.gif
tasos
fotos apo ton agona GALATSI-APOLLON

fotos


foto1
Peritri
Έλα ρε ομάδαααα. Πολύ καλή εμφάνιση τα Βριλήσσια σήμερα 41.gif

Με άψογο ενορχηστρωτή τον ''χοντρό'' 77.gif και εκτελεστή τον 2ο σκόρερ του πρωταθλήματος, ''Βόσι''

Η παρουσία του abasketou στο πάγκο καταλυτική αλλά ακόμα απορώ που δε φάγαμε ''Τ'' tongue.gif

Τώρα στα του αγώνα, όντως αυτά που λέει ο abasketos έχει δίκιο. Όλο το παιχνίδι παιζόταν με το 7 και με τον Φίλιο. Σε κάποια φάση ο Φίλιος κλάταρε από τους προσαγωγούς οπότε έμεινε μόνος ο 7 να κάνει μπούκες και να παίρνει φάουλ (παίζει να σούταρε 15 βολές). Ο συνφορουμίτης olorin δε πήρε πολύ χρόνο συμμετοχής και μου φάνηκε κάπως περίεργο αφού από εμάς δεν έπαιζε ο abasketos και θα μπορούσε να ποστάρει περισσότερες φορές (όπως έκανε στο 2ο μία φορά επιτυχημένα). Τα στατιστικά στα 3ποντα της ένωσης πρέπει να ήταν τραγικά, το πλέι έχασε 4-5 τρίποντα ενώ το 7 ''έσωσε'' τη παρτίδα με 3 συνεχόμενα στο τέλος του παιχνιδιού!!

Olorin, δεν είμαστε ''ημιθανείς'' εδώ και 1 αγωνιστική, θα έπρεπε να το γνωρίζατε αυτό γιατί από ότι άκουσα και στη κερκίδα οι άνρθωποι σας εκεί ήταν έκπληκτοι με το αποτέλεσμα και ''σκασμένοι''.

Και πάλι μπράβο στους συμπαίκτες μου και ιδιαίτερα στην ''εμπειρία'' που μας σνομπάρει και δεν έρχεται προπονήσεις αλλά ο πστης αποδυκνίει ότι δε τις χρειάζεται cool.gif

Όσον αφορά το ταμπλο, κράξτε ελεύθερα, δεν υπάρχει έτσι κ αλλιώς κάποιος να σας ακούσει από την ομάδα μας tongue.gif
Olorin
QUOTE(Peritri @ Feb 26 2007, 11:02 PM) *
Olorin, δεν είμαστε ''ημιθανείς'' εδώ και 1 αγωνιστική, θα έπρεπε να το γνωρίζατε αυτό γιατί από ότι άκουσα και στη κερκίδα οι άνρθωποι σας εκεί ήταν έκπληκτοι με το αποτέλεσμα και ''σκασμένοι''.

Μωρέ εγώ το ήξερα ότι δεν είσαστε ημιθανείς (ειδικά μετά τη νίκη σας επί της ΕΦΟΑ), άλλοι μάλλον σας είχαν υποτιμήσει...

Άλλωστε εγώ στα έλεγα και πριν τον αγώνα ότι εσείς είστε το φαβορί, αλλά νόμιζες ότι το έκανα για διπλωματικούς λόγους... Καταλαβαίνεις τώρα γιατί το εννοούσα, από τη στιγμή που όλον αυτόν τον καιρό στις προπονήσεις παίζουμε έτσι και χειρότερα???

Και πάλι λέω πως δεν θέλω σε καμία περίπτωση να υποτιμήσω την προσπάθειά σας, αλλά πιστεύω πως με το μπάσκετ που παίζουμε τον τελευταίο καιρό, ούτε ομάδα Β'ΕΣΚΑ δεν μπορούμε να κερδίσουμε...
billy_14
Καλησπέρα πέρα για πέρα σύντροφοι, να προσθέσω κι εγώ ότι το ακριβές σκορ ΕΦΟΑ-ΝΑΟ ήταν 75-91, και παρά τη μεγάλη εμφάνιση των Δίδυμων Βροντόσαυρων Angel & Kalfo πρόσωπο του αγώνα ήταν ο συνφορουμίτης nao με 16 πόντους και 3 τρίποντα! Όποιος ξέρει τι πέρασε το παλικάρι τα δύο τελευταία χρόνια με τραυματισμούς σίγουρα θα συγκινήθηκε, και ιδιαίτερα οι συμπαίκτες του που πετάγονταν από τον πάγκο σε κάθε του τρίποντο... Η ηρεμία, η σταδιακή ένταξη στους ρυθμούς της ομάδας και ΦΥΣΙΚΑ η αξέχαστη βραδιά του Αγίου Βαλεντίνου έκαναν το θαύμα τους! He's back!!!
Όπως είπε και ο gabri ήμασταν πίσω στο ημίχρονο, 46-39, αλλά μέσα σε λίγα λεπτά η τάξη είχε αποκατασταθεί. Δεν μπορούσαν βέβαια να υποκαθιστούν επ' άπειρον τον Τριγάζη (10 π.) στα τρίποντα οι Κατσόγιαννος και Αντωνάκης... Σούπερ πάντως ο Τσιάτσιος με 29 (2), του βγάζω το καπέλο, ήταν μια ομάδα μόνος του. Είχαμε 67% στα δίποντα και 85% στις βολές!!! Εξ' ου το ρεκόρ σκοραρίσματος για φέτος...
Έμαθα επίσης ότι η Κηφισιά νίκησε με 22 τον Άτταλο. Περιμένω mimo, alexas & Co να ενημερώσουν λεπτομερέστερα. Με "κούφανε" το -17 που έγινε +33 στου Ζωγράφου, η πρώτη θέση καθάρισε και πλέον ψάχνουμε για τον δεύτερο... Δεν έχω ιδέα τι έγινε στα ματς της ζώνης των καταραμένων (Αετός-Αρίων και Κορωπί-Νίκη) και έχω περιέργεια να μάθω, αλλά δε νομίζω να καθίσω άλλο μέσα γιατί έχω και πρωινό ξύπνημα...
Καληνύχτα σε όλους!
firefox
οταν ο ΦΟΑ κοντινε το σχημα και αρχισε την πιεση τελειωσαν ολα.
Στην αρχη του Β΄ημιχρονου δεν τους ειδε κανενας.Το Μαρκοπουλο ουτε καν
προσπαθησε να σωσει τα πεοσχηματα.Απλως κοιταζε την διαφορα να αυξανει.
Ουτε φαουλ δεν εκαναν,νομιζω οτι εβγαλαν ολοκληρο το β΄ημιχρονο κανοντας μονο
4 φαουλ.Τελικο 90-57 απο 11-25
billy_14
QUOTE(firefox @ Feb 26 2007, 11:57 PM) *
Το Μαρκοπουλο ουτε καν
προσπαθησε να σωσει τα πεοσχηματα.

Τι ακριβώς εννοείς φίλε firefox; biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
alexas10
Oλη η κατηγορια στο μαρκοπουλο τη δευτερα. Βαλτε κρανη και ελατε.... peace.gif .. Για το ματς σημερα δεν εχω να πω κατι. Ο ατταλος με απογοητευσε. Οταν πατησαμε γκαζι στη 2η περιοδο δεν κανανε τιποτα απολυτως. SCALES kai ΚΑΡΤΑΝΟΣ οι καλυτεροι της ομαδας πρεπει να βαλαν καμια δεκαρια τριποντα και οι 2 μαζι.Με φορα στο μαρκοπουλο λοιπον για το ματς της χρονιας και για τους 2. Οσο για τα αλλα αποτελεσματα εμαθα κορωπι ευκολα τη νικη αμ απο αυτα που δεν εχει πει κανεις. Αν δειτε post μου τη προηγουμενη εβδομαδα ελεγα οτι θα ισοβαθμισουμε με απολλων και μαρκοπουλο μετα απο αυτη την αγωνιστικη. Οπερ και εγενετο.. Δαμιανουλη sorry αλλα σας βλεπω χλομους απο δω και περα... ΚΑΛΗΜΕΡΑ
christina n10
καλημερα παιδια ,τελικα δεν πηγα να δω το φιλαθλητικος-μαρκοπουλο γιατι κατι προεκυψε,αλλα απο οτι διαβαζω 33π διαφορα?μα καλα,δεν κατεβηκαν στο γηπεδο οι αντιπαλοι? 68.gif 68.gif μουφα το ματσακι ,ευτυχως που δεν πηγα!!!

συγχαρητηρια στον ανδρεα και την ομαδα του .εμαθα μικρε μου πυροβολουσες απο τα 6.25?τελικα μπορει να σου βγηκε η γλωσσα αλλα αξιζε!! 77.gif 77.gif στειλε λεπτομερειες.
BASKETFUN
καλήμερα σε ολους.χτες κερδισαμε το Χολαργο μια ομαδα που εκανε τα παντα μεσα και εξω απο το γηπεδο για να μας κερδισει αλλα πηρε μια 15αρα στη τσεπη και εφυγε.Αν και με δυο σημαντικες απουσιες τα καταφεραμε πολυ καλα.Παιξαμε πολυ καλη αμυνα ο Δελλιος με το Μπαλαμπανη παιζανε με τους διακοπτες του γηπεδου(μιλαμε για πολυ ταπα) ο Βοριας ηταν super ακομα και οταν αναγκαστικαμε λογο φαουλ να παιξουμε με ψηλους τουσ πιτσιρικαδες μας τα πηγαν μια χαρα.

Τωρα ειμαστε ετοιμοι για Απολλωνα.

Εγω Χριστινα μου οπως ειπε και ο φιλος μου ο Μιχαλο εβαλε πολλα απο τα 6,25 (βασικα τα χρωσταγα απο το Ιλιον) και μαζι με το Μπαλαμπανη παιξαμε 40 χωρις τελικα να μασ βγει η γλωσσα ειχαμε καλες ανασες και ετσι δεν χρειαστηκε να βγουμε καθολου.

Συγχαρητηρια για τις ομαδες που κερδισαν.Καλη συνεχεια
v-span
Τελικά ο αρχηγός της Κηφισιάς παρά τα όσα ακούγονται ηγήθηκε άψογα της ομάδας του στην εύκολη επικράτηση επί του Αττάλου...
Γεια σου ρε keekee αρχηγάρα
christina n10
QUOTE(BASKETFUN @ Feb 27 2007, 10:00 AM) *
καλήμερα σε ολους.χτες κερδισαμε το Χολαργο μια ομαδα που εκανε τα παντα μεσα και εξω απο το γηπεδο για να μας κερδισει αλλα πηρε μια 15αρα στη τσεπη και εφυγε.Αν και με δυο σημαντικες απουσιες τα καταφεραμε πολυ καλα.Παιξαμε πολυ καλη αμυνα ο Δελλιος με το Μπαλαμπανη παιζανε με τους διακοπτες του γηπεδου(μιλαμε για πολυ ταπα) ο Βοριας ηταν super ακομα και οταν αναγκαστικαμε λογο φαουλ να παιξουμε με ψηλους τουσ πιτσιρικαδες μας τα πηγαν μια χαρα.

Τωρα ειμαστε ετοιμοι για Απολλωνα.

Εγω Χριστινα μου οπως ειπε και ο φιλος μου ο Μιχαλο εβαλε πολλα απο τα 6,25 (βασικα τα χρωσταγα απο το Ιλιον) και μαζι με το Μπαλαμπανη παιξαμε 40 χωρις τελικα να μασ βγει η γλωσσα ειχαμε καλες ανασες και ετσι δεν χρειαστηκε να βγουμε καθολου.

Συγχαρητηρια για τις ομαδες που κερδισαν.Καλη συνεχεια
μπραβο βρε ανδρεα μου χαιρομαι που πηγες καλα και δεν σου βγηκε και η γλωσσα!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif ετσι να χρωστας και να τα εξοφλεις μεγαλοπρεπεστατα κιολας. 77.gif 77.gif 77.gif
το μελοντικο κονε μου biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif πως να τα πηγε αραγε?
mixalopoylos17
θελω να ζητησω συγγνωμη απο τον μεγα χρονοπουλο για οσα του εχω γραψει εδω στο forum!!!!!!!ειναι μεγαλη παιχτουρα ο αρχηγος και χτες εκλεισε στοματα μετα την κακη του εμφανιση με το ιλιον. 40 λεπτα ηταν φοβερος σε αμυνα και επιθεση μεχρι και ριμπαουντ πανω απο αντιπαλο πηρε!!!!!!!!!!!!χρονοπουλε εισαι τρελα!!!!!!!!!!αντε ετσι και στο απολλωνα να κανουμε το διπλο!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
pointguard
Kalhmera se olous! Xthes h AENK epaixe kaloutsika kai htan polu apotelesmatikh sta triponta.. kartanos kai mpartzos eixan ferei mazi ta opla tous 41.gif ! Oso gia mas tous pshlous den mas vghke katholou to paixnidi afou o attalos katevase konto sxhma kai den tous duskolepsame katholou sthn epithesh. PAME MARKOPOULO
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.