Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
BASKETFUN
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο MACHINERY ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΩΘΕΙ.

ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΑΣΑΤΕ ΤΑ ΧΑΣΑΤΕ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ
machinery
QUOTE(BASKETFUN @ Feb 9 2007, 02:13 PM) *
Ε ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ. ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΙΣΧΥΟΥΝ?

Δεν έχει χρόνο στο διαβεβαιώ!!!!!!!Αφού το παλικάρι τα κάνει όλα!!!!!Εχει συνδυάσει τομείς εργασίας που δύσκολα μπορείς να φανταστείς!!!3-4 διαφορετικά πράγματα!αλλά μπασκετάκι παίζει ακόμα!χαλάρα δυστυχώς!
Τα σέβη μου Billy!!!!!!!!!!!!!!
BASKETFUN
ΝΑΙ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ.
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΠΩΣ ΧΑΣΑΤΕ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΕΣ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΑΣ.ΚΡΙΜΑΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ. ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. ΑΝ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
machinery
QUOTE(billy_14 @ Feb 9 2007, 02:12 PM) *
Thanks για τα καλά σου λόγια. Άτυχοι ήμασταν μέχρι ένα σημείο. Από κει και πέρα μάλλον δεν καταφέραμε να διαχειριστούμε καλά το προβάδισμά μας.
Ο Παναγιώτης είναι όντως ένας πολύ καλός προπονητής και πιστεύω ότι η δουλειά του έχει αρχίσει και φαίνεται. Έχουμε μιλήσει για σένα και σε εκτιμάει πολύ. Φέτος παίρνουμε μια "πρώτη γεύση" από την κατηγορία αφού ποτέ στην ιστορία μας δεν είχαμε φτάσει τόσο ψηλά. Και εμείς έχουμε προβληματάκια παρόμοια με τα δικά σας... Το λέω (και) για να πειράξω το φίλο μου τον machinery που αυτή τη στιγμή είναι μέσα και διαβάζει και οι ρυθμοί της κατηγορίας τον προβληματίζουν καμιά φορά... wink.gif Αλλά είναι καλός παίκτης, ξέρει μπάσκετ, τον πιστεύω πολύ και θεωρώ ότι του χρόνου θα είναι από τους καλύτερους... Ο δε nao ανακάμπτει μέρα με τη μέρα κι αυτό φάνηκε στα ματς με Άτταλο και Αρίωνα... 77.gif
machinery με κάνεις και κοκκινίζω... ιδιαίτερα μετά απ' αυτά που σου έγραψα παραπάνω... tongue.gif

Ευχαριστώ αδελφέ Bill!!!!!!!!Κάτι κάνουμε και εμείς!!!!!!Το παλεύουμε παρόλα τα προβλήματα! 77.gif smiley.gif
mimos8
ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΕΥΧΗΘΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΗΓΕΤΗ ΤΗΣ ΑΕΝΚ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟ ΘΡΥΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΕΣΚΑ.....ΑΛΕΞΗ ΚΑΡΑΤΖΑ!!!!!ΕΓΙΝΕ ΑΙΣΙΩΣ 28 ,ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΑΣΠΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ!ΤΟΠΟ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Feb 9 2007, 04:24 PM) *
ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΕΥΧΗΘΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΗΓΕΤΗ ΤΗΣ ΑΕΝΚ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟ ΘΡΥΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΕΣΚΑ.....ΑΛΕΞΗ ΚΑΡΑΤΖΑ!!!!!ΕΓΙΝΕ ΑΙΣΙΩΣ 28 ,ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΑΣΠΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ!ΤΟΠΟ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Βεβαίως και να ευχηθούμε! Χρόνια πολλά σεβάσμιε ηγέτα! (Μα ποιος είναι, ο Γκάντι;;; tongue.gif )
Michael
wos_sport5.gif Χρονια πολλα ηγετη μου....συνεχισε να κανεις αυτο που ξερεις καλυτερα...(ευχαριστω και για τα ολιγολεπτα μαθηματα ποκας....) Δαγκωσε τους ολους!! ugly1.gif Εισαι ΕΙΔΩΛΟ!!

Φιλια

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
alexas10
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα πολυ για τις ευχες mimo,michael,keekee να ειστε καλα με εσας διπλα μου αισθανομαι ακομη 18 εντος και εκτος γηπεδου. michael εισαι ο ανθρωπος που με εμπνεει στον ασπρο καναπε απεναντι απο τη τσοχα,keekee τα λογια ειναι περιττα προσπαθω να βρω μια γυναικα στη κηφισια που να μη σε ξερει για να την παντρευτω, mimo αν και με δαγκωνεις(στη ποκα εννοω)τωρα τελευταια... νιωθω ασφαλεια τωρα που γυρισες ενοψει απολλωνα... οσο για τα μπασκετικα με μια προχειρη ματια που εριξα στην αγωνιστικη διαπιστωσα πως ειναι η πιο κρισιμη αγωνιστικη μεχρι τωρα με ολα τα ματς να εχουν ιδιαιτερο ενδιαφερον. ΘΑ επανελθω με αναλυσεις.
zone
QUOTE(Overdam @ Feb 6 2007, 03:06 PM) *
Lalas είναι αστείο να μιλάς για διαιτησία στο χθεσινό παιχνίδι. Οσο για την 20αρα να σου υπενθυμίσω πως ήμασταν μπροστά 8 πόντοιυς και αν δεν την χαρίζαμε την μπάλλα σε 3 κολλητές φάσεις το αποτέλεσμα θα ήταν διπλό!!!!!
Άλλοι είναι κατασκηνωτές και άλλοι ξυλοκόποι με την ανοχή της διαιτησίας..............

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ YOU TUBE filathlitikos για την ευνοια του ΦΟΑ
mimos8
χθες το βραδυ στα βορεια προαστεια προεκυψαν πολλα κουιζ αλλα δεν θα εκθεσω κανεναν...!παντως πολλες ομαδες της κατηγοριας ειχαν εκπροσωπους σε νυχτερινα κεντρα με συνεπεια τη συσφιξη των σχεσεων...
Olorin
QUOTE(mimos8 @ Feb 10 2007, 05:56 PM) *
χθες το βραδυ στα βορεια προαστεια προεκυψαν πολλα κουιζ αλλα δεν θα εκθεσω κανεναν...!παντως πολλες ομαδες της κατηγοριας ειχαν εκπροσωπους σε νυχτερινα κεντρα με συνεπεια τη συσφιξη των σχεσεων...

Ήμουν έτοιμος να το post-άρω το quiz μετά από τις έγκυρες πληροφορίες που έλαβα, αλλά αφού δεν θες εσύ να εκθέσεις πρόσωπα και καταστάσεις, δεν θα μπορούσα να το κάνω εγώ, που στο κάτω-κάτω δεν ήμουν καν παρών... wink.gif

Το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι να διαβιβάσω κι εγώ τα χρόνια πολλά μου στον Αλέξη και από εδώ και πέρα να του ευχηθώ να σκοράρει περισσότερο και να... κόβει λιγότερο!!! tongue.gif
xlimitzouras
γεια σας και καλοσασβρηκα...

ειμαι ενασ μικρος φιλος του απολλωνα...

Ο Δευτεραίος δε σας αρεσει? αν ειναι σε μερα μπορει να σκοτώσει τον καθένα με το σουτ του...

αν δεν κανω λάθοσ ήταν μεσα στους πρώτουσ σκορερ περσι στην κατηγοτία μαζι με τον Ασημενιο...
v-span
Κeekee12 να είσαι σίγουρος ότι την Πέμπτη έγινε μόνο η αρχή... Από δω και στο εξής πρέπει να γίνει συνήθεια, μη σου πω και θεσμός...
Peritri
Παιδιά αν υπάρχει κάποοις που αντιμετώπισε την ΕΦΟΑ πρόσφατα και έχει μία εικόνα θα μπορούσε να μου απαντήσει αν ο μεγαλύτερος κίνδυνος παραμένει ο Τριγάζης; Στο 1ο ματς εκτός του ότι μας είχε καθαρίσει με 4-5 τρίποντα είχε βγάλει και 6-7 ασσίστ ο άτιμος! Επίσης, μου είχε κάνει εντύπωση και ο ψηλός τους, ο Αντωνάκης ενώ καλό παιχνίδι είχε κάνει και ένα πλέ, γυμνασμένο παιδί.

Κάτι είχα ακούσει ότι ούτε και αυτοί πληρώνονται και δεν είναι στη καλύτερη κατάσταση (αν και νικήσανε τη Νίκη...). Ελπίζω να μη ξεφύγει το σκορ αύριο πάλι...
v-span
Φίλε peri προσέξτε πολύ και τον ακούραστο Σιαμήτρο που τρέχει και πηδάει σαν παλαβός. Πάντως τα παιδιά της ΕΦΟΑ έχουν ανεβασμένη ψυχολογία παρά το γεγονός ότι δεν πληρώνονται...
larry33
ΤΙΤΑΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ....ΕΥΧΟΜΑΙ TRIPLE-DOUBLE ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΜΟ!
Aristofanis
QUOTE(billy_14 @ Feb 7 2007, 11:11 PM) *
Πολύ ενδιαφέρον christina... Γιατί μέχρι στιγμής πίστευα ότι αυτά που γράφεις τα είχα αποκλειστικότητα... Να γνωριστούμε βρε παιδί μου... tongue.gif (κι εγώ κρατάω και των δύο, οπότε όσοι forumistes θέλουν τα δικά τους μετά από αγώνα με Πεντέλη να το γράφουν... Παραγγελιά... smiley.gif


Να φτιάξουμε μία ομάδα στατιστικών να έχουμε πλήρη στατιστική κάλυψη της κατηγορίας


QUOTE(maniatis8 @ Feb 7 2007, 12:14 PM) *
AN EΙΣΑΙ ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΕΛΑ ΜΕ 20 € ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΣ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ peace.gif ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΩΜΑΔΕΡΗ ΟΣΟ ΤΟΝ ΕΠΑΙΞΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ 4 ΒΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ tongue.gif


Φίλε Άρη για σένα έρχομαι έγω να σου μετράω και τα ριμπαουντ και ότι άλλο θες και βέβαια τζάμπα. Γιατί είσαι ο πιο παθιασμένος παίκτης της κατηγορίας. Νίκη σήμερα μέσα στο Μαρούσι!
lalas
συγχαρητηρια στην διοικηση κ στο προπονητικο τιμ του φιλαθλητικου που για αλλη μια φορα απαντησε με αποδειξεις. για οσους δεν το καταλαβαν αν μπειτε στο youtube.com k search filathlitikos θα παρετε τις απαντησεις για την κακιστη διαιτησια εναντιον του φιλαθλητικου στο παιχνιδι με τον απολλωνα!!!!!! τα μισα σφυριγματα απο αυτα στα βιντεο να ειχαν δωσει ο απολλων θα ειχε χασει με 20π. Σιγουρα οι παικτες που γραφουν στο φορουμ δεν μπορει να ειναι100% αντικειμενικοι το βιντεο ομως ειναι.......Μην ξεχνατε οτι ο φιλαθλητικος εστειλε κ το βιντεο με το κορωπι παντου κ οι κορωπιοτες ακομα κρυβοντε...
Keekee12
Φιλε VSPAN απο την πεμπτη εχω αποκτησει ενα "σοβαρο προβλημα"!!Σε περιμενω το βραδυ..μετα το ματς πρεπει να συζητησουμε..να με βοηθησεις να βρω τη λυση!!!!!!!!!!! blove.gif mimo & michael..παμε γερα παμε δυνατα!!
v-span
Εγώ δε θα το έλεγα πρόβλημα αλλά ένα ερέθισμα το οποίο μπορεί να βοηθήσει και στην περαιτέρω μπασκετική σου καταξίωση... Κατά πάσα πιθανότητα θα τα πούμε και το βράδυ live...
v-span
Γεια σου pointguard παιχταρά! Τι λέεο ο Δρακάκης θα παίξει σήμερα?
pointguard
Geia sou VSPAN! den xerei kaeis akoma an einai tha mpei me maska k oxi kanonika.. tha ertheis sthn Rizoupolh?
Keekee12
ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ Η ΑΕΝΚ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 56-57 ΜΕ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΤΟΥ ΗΓΕΤΗ ΚΑΡΑΤΖΑ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΑΕΝΚΑΡΑ.
xlimitzouras
παλι μεγαλη βλακεια του απόλλωνα...

οπως κρίθηκε και η ανοδος πριν 3 χρονια


ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

ΠΟΣΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ Α'ΕΣΚΑ???
Kidd4
QUOTE(xlimitzouras @ Feb 12 2007, 08:29 PM) *
παλι μεγαλη βλακεια του απόλλωνα...

οπως κρίθηκε και η ανοδος πριν 3 χρονια
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

ΠΟΣΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ Α'ΕΣΚΑ???


Αν εννοεις ποσοι ανεβαινουνε η απαντηση ειναι 2.
Κερδισε και το Κορωπι μεσα στον Αριωνα ευκολα στο τελος....
srapy 2
2h niki gia vrilissia ...5 pontous tin efoa.....(i pio simpathitiki aptis omades pou paleuoun gia ti sotiria).....gia peite kana apotelesma smiley.gif 77.gif 77.gif shot.gif shot.gif 77.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
Thunder
Νικησε κ το Μαρκοπουλο τον Αετο,ο Νεοπεντελικος την Νικη.Επισης 2πλο για Γαλατσι στον Χολαργο.Επισης με επιφυλαξη εμαθα πως εχασε ο Αρης απο την Ενωση Ιλιου.(Olorin?).Οπως καταλαβαινετε το πρωταθλημα εχει παρει φωτια!
Aristofanis
Σχετικά άνετα ο Νεοπεντελικός την Νίκη σήμερα με 9 πόντους διαφορά. Το γήπεδο ήταν γεμάτο από φιλάθλους του ΝΑΟ και αν και μέτρια εμφάνιση κατά διαστήματα παίξαμε καλό μπάσκετ. Πάμε τώρα για μία άλλη μία νίκη στο ίδιο γήπεδο την μεθέπομενη Δευτέρα (έλεω Καθαράς Δευτέρας) με ΕΦΟΑ.
billy_14
QUOTE(Thunder @ Feb 12 2007, 10:22 PM) *
Νικησε κ το Μαρκοπουλο τον Αετο,ο Νεοπεντελικος την Νικη.Επισης 2πλο για Γαλατσι στον Χολαργο.Επισης με επιφυλαξη εμαθα πως εχασε ο Αρης απο την Ενωση Ιλιου.(Olorin?).Οπως καταλαβαινετε το πρωταθλημα εχει παρει φωτια!

Thunder επιβεβαιώνω την πληροφορία. Και όχι απλώς αυτό αλλά μάθαμε ότι μετά η λήξη έγινε το έλα να δεις, γενική σύρραξη και οι διαιτητές κράτησαν τα δελτία όλων των παικτών και των δύο ομάδων! Φαντάζομαι πως όταν συνέλθει ο Olorin θα μας πει λεπτομέρειες... Μια μεγάλη νίκη που κινδυνεύει να γίνει Πύρρειος όχι μόνο γιατί επίκεινται τιμωρίες, αλλά γιατί δυστυχώς για τη συμπαθέστατη Ένωση νίκησε και το Γαλάτσι (και έβαλε σε μπελάδες και το Χολαργό...)
Συγχαρητήρια στην άσπονδη φίλη μας ΑΕΝΚ για τη νίκη της στη Ριζούπολη και στους γείτονές μας από τα Βριλήσσια γιατί διέψευσαν τον (παίκτη τους!) abasketo και έπαιξαν για την αξιοπρέπειά τους αν και καταδικασμένοι... Η αξιοπιστία σε όλο της το μεγαλείο... Το γουστάρω τελικά πολύ αυτό το πρωτάθλημα!!!
Olorin
Πράγματι κερδίσαμε 53-50, αλλά αμφιβάλλω αν τελικά θα μετρήσει η νίκη, αφού στο τέλος έγιναν επεισόδια μεταξύ των παικτών και μάλλον θα υπάρξουν σοβαρές τιμωρίες...

Αναλυτικότερες πληροφορίες σε λίγο...

Υ.Γ: Άρα ο Απόλλων παραμένει στο κόλπο κι αν είναι αυστηρή η τιμωρία ίσως και να μείνει μόνος δεύτερος...

edit: με πρόλαβε για δευτερόλεπτα ο billy14...
Thunder
Mαλιστα λοιπον.Αναμενουμε να μαθουμε.Κ εγω στο ματς Νικη - Νεοπεντελικος ειχα παει.Ειδα το β' Ημιχρονο.Δεν αντεχει κριτικη το παιχνιδι.Ο ΝΑΟ ηταν οσο καλυτερος επρεπε για να κερδισει την Νικη.Με το ζορι κρατιοταν στο παιχνιδι κ μολις εσφιξε λιγο την αμυνα ο ΝΑΟ στο 4ο δεκαλεπτο τελειωσε το πανηγυρι.
Aristofanis
Μάθαμε πόσο πήγε το ματς Ατταλος - Φιλαθλητικός?
billy_14
Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων: Όταν λέω "διέψευσαν τα Βριλήσσια τον abasketo" εννοώ απλώς ότι δεν συμμερίστηκαν την απαισιοδοξία του. Και mea culpa, έκανα λάθος στον παίκτη, εννοούσα τον Peritri... Sorry abaskete...
Peritri
Όντως, με διαψεύσανε οι συμπαίκτες μου και ο εαυτός μου σήμερα, καλό και αυτό!

Μας βοήθησε και η παρουσία του abasketou σήμερα έστω και χωρίς προπονήσεις, έστω και τραυματίας.

Πολύ κακή η ΕΦΟΑ μάλλον μας υποτίμησε και πήρε αψήφιστα το ματς.
Στο 2ο ξεφύγαμε και με 12 σε κάποια φάση!

Τεσπά, ελπίζω να παλέψουμε το ίδιο και με την Ένωση του συνοφορουμίτη Olorin, αφού είναι και αυτό εντός έδρας.
Olorin
Λοιπόν, καταρχάς, μη με ρωτάτε για τα επεισόδια στο τέλος, αφού εκείνη την ώρα πήγαινα στον πάγκο του Άρη να χαιρετήσω τους αντιπάλους και μέχρι να γυρίσω το κεφάλι είχαν μαζευτεί καμιά 30αριά άτομα σε ένα κουβάρι (παίκτες, παράγοντες και οπαδοί και των 2 ομάδων) και μετά πάλι είχα τον κεντρικό πυρήνα της φασαρίας στην πλάτη μου, αφού προσπαθούσα να απομακρύνω όσους πήγαιναν εκ των υστέρων να μπουν στον καβγά... Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις πάντα φταίνε και οι δυο πλευρές...

Όπως πολύ σωστά ανέφερε ο billy14, κρατήθηκαν όλα ανεξαιρέτως τα δελτία των παικτών και των δυο ομάδων και λογικά αύριο θα βγει η απόφαση... Ελπίζω η τιμωρία να είναι η μικρότερη δυνατή, αφού το αντίθετο θα σημαίνει αλλοίωση του πρωταθλήματος... (βέβαια, από την άλλη, μπορείτε να μου πείτε, το Κορωπί γιατί τιμωρήθηκε που στο κάτω-κάτω οι παίκτες του δεν συμμετείχαν σε επεισόδια... έχετε ένα δίκιο σε αυτό...)


Είναι χαρακτηριστικό ότι στα πρώτα 17' του αγώνα (αυτό πρέπει να'ναι παγκόσμια πρωτοτυπία), ο Άρης είχε σκοράρει μόλις 1(!) καλάθι και γύρω στους 13-14 πόντους από ελεύθερες βολές (μάλιστα και το μοναδικό καλάθι τους ήταν από επιθετικό ριμπάουντ μετά από χαμένη βολή!!!). Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, είχαμε ένα προβάδισμα από 4-8 πόντους, αν και με ένα ξέσπασμα στο τελευταίο 2λεπτο ο Άρης μείωσε σε 24-22 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου... Το τρίτο 10λεπτο έληξε με το αστρονομικό σκορ... 6-5(!) και γύρω στο 37' είχαμε ένα προβάδισμα 45-35 και φαινόταν να ελέγχουμε το παιχνίδι... Στο τελευταίο 3-4λεπτο, οι διαιτητές απέδειξαν ότι είχαν το μυαλό τους μάλλον περισσότερο στο καρναβάλι της Πάτρας (ίσως επειδή κι οι ίδιοι ήταν... για τα καρναβάλια!!!) και με 2 εξόφθαλμα λάθη εις βάρος κάθε ομάδας πήγαν να τινάξουν το παιχνίδι στον αέρα (ελπίζω να προσφερθούν οι δυο συμπαίκτες μου που εργάζονται στην ΕΛ.ΑΣ. και να διεξάγουν έρευνα ώστε να ανακαλύψουμε επιτέλους γιατί δόθηκε η τεχνική ποινή στον Παξιμαδά...), με τελικό κερδισμένο τον Άρη που με απανωτά τρίποντα μείωσε σε 52-50 λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος... Στην τελευταία μας επίθεση χάσαμε το σουτ, αλλά στα 5" ο Παναγάτος (του οποίου, αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να ήταν η πρώτη συμμετοχή και πήγε πάρα πολύ καλά...) πήρε το επιθετικό ριμπάουντ, πέτυχε τη δεύτερη βολή, το τρίποντο απελπισίας του Δέλλιου ήταν εντελώς άστοχο, το παιχνίδι τελείωσε και... για τη συνέχεια σας παραπέμπω στην εισαγωγή...

Τι να πω, αυτή η νίκη ήταν μια ευκαιρία να ξεφύγουμε από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά από ό,τι λένε κάποιες προβλέψεις ίσως και να ήταν καλύτερα να χάναμε τελικά...

Ο Άρης σε καμία περίπτωση δεν δικαιολόγησε το ότι είναι ομάδα που χτυπάει άνοδο στην Γ'Εθνική και σίγουρα υπάρχουν τουλάχιστον 4-5 ομάδες στην κατηγορία πολύ πιο ποιοτικές και πιο πλήρεις από αυτόν, ενώ ακόμα και η περσινή του ομάδα ήταν σαφώς πιο ισχυρή. Ειδικά τα γνωστά προβλήματα στον "άσο" και στο βάθος του πάγκου φάνηκαν πολύ (και) σήμερα... Από την άλλη, μπορούμε να πούμε πως αυτό δείχνει ότι η συγκεκριμένη ομάδα ξεπερνά τον εαυτό της κάθε φορά που παίζει και καταφέρνει να παραμένει τόσο ψηλά και να διεκδικεί άνοδο...

Peritri, συγχαρητήρια για τη νίκη, αλλά ας μην είμαστε τόσο σίγουροι ότι τελικά θα αντιμετωπίστε εμάς ή... το εφηβικό μας!!! sad.gif
Aristofanis
Olorin για ποιο λόγο έγιναν τα επεισόδια?
Olorin
Όπως είπα εκείνη την ώρα δεν έβλεπα, αλλά από πληροφορίες από άλλους που ήταν στην εξέδρα, έμαθα πως οι πρώτοι που αναμίχθηκαν από τη δική μας ομάδα, ήταν ίσως τα τελευταία άτομα που περίμενα να μπουν σε καβγά...

Υποθέτω πως έγινε όπως συμβαίνει πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις... κάποιος λέει κάτι σε κάποιον... κάποιος σπρώχνει κάποιον... και από εκεί και πέρα δεν θέλει πολύ...

Άλλωστε από ό,τι ξέρω πρόκειται για τοπικό ντέρμπι με προϊστορία (πριν ακόμα συγχωνευθούν η Άρτεμις κι ο Αστέρας Ιλίου ως "Ένωση"), αφού πρόκειται για γειτονικές περιοχές...

Υ.Γ: Ξέχασα να δώσω συγχαρητήρια και στον Αλέξη (alexas10) που για δεύτερη φορά είχε τον τελευταίο λόγο... 77.gif
arteminio
paragmatika opoios eleipe xthes apo to kleisto georgios kakouris(enwsi iliou) exase apisteyto mats.h envsi mas prosfere alli mia fora ena mats olo sigkiniseis:ipsilo skor, theama ksilo.pragmatika spanizoun tetia mats stis meres mas..........ekmerous olwn twn filathlwn tou mpasket se euxaristoume...
christina n10
καλημερα παιδια ,ειναι ευκολο καποιος απο εσας να δωσει αναλυτικα αποτέλεσματα και βαθμολογια?ευχαριστω.
BASKETFUN
Λοιπον καλημερα. επειδη ο olorin δεν τα ξερει τοσο καλα τα γεγονοτα θα σας τα πω εγω που ημουν στη φαση.
Ο Μπελλας με το που τελειωνει το παιχνιδι παει και λεει σε εναν παιχτη μας "θα μας γ.... ε?" και οπως ηταν φυσικο με τα νευρα που ειχαμε εκεινη την ωρα κατι ειπε και ο παιχτης μας και εγινε η συμπλοκη.Εγω θελω να πω στον olorin να μη ξεχναει το πρωτο παιχνιδι που εχασε 20 και να μη βιαζεται να βγαλει συμπερασματα απο ενα παιχνιδι.Απλα ημασταν πολυ αστοχοι γενικα.Τις βολες αν βαζαμε μονο θα ειχαμε κερδισει.Τελος στο Μπελλα λεω οτι ολα αυτα ειναι δανεικα και δεν ξεχνιουνται και αν ειναι τοσο μαγκας να τα κανει αυτα μεσα στη Πετρουπολη.Ραντεβου του χρονου αν ειστε βεβαια στη κατηγορια.
abasketos
Καλημέρα!

Απίστευτο συναίσθημα -κατάντησε να- είναι η νίκη αλλά χαλάλι...Ήμουν τραγικός αλλα ευχαριστήθηκα παααάρα πολυ την νίκη αυτή. Παίξαμε συμπαθητικό μπάσκετ επιθετικα, σωστή ανάπτυξη παιχνιδιού υπομονή κ όχι βιαστικές επιλογές ενώ για πρώτη φορά παίξαμε έξυπνα και μεθοδικά θα τολμήσω να πω στην άμυνα(!!!) κ όχι σαν κουνάβια που τρέχουν από εδω κ απο εκεί.

Μπράβο στον peri, (έβγαλε μέρος μόνο θα πω του μπάσκετ που έχει μέσα του), στον βοσικάκο (χωρίς ούτε μια βεβιασμενη επιλογη!), πάνω απ'όλα στον χοντρό μας αλλά κ σε όλα τα παιδιά.

Δεν είμαστε για πολλά πράγματα αλλά θεωρώ πως δεν αξίζουμε να βρισκόμαστε τοοοοσσο χαμηλά...

Ασχετο, αλλά ο Καρατζάς ξέρει πολύ μπάσκετ, ξέχωρα απο την εκτελεστική του ευχέρεια.

Γειά σας παίδες, τα κεφάλιά μέσα τώρα.

υ.γ.1 Μητσοοοοο, όχι στα βαθεία παιδί μου
υ.γ.2 Χαίρομαι που μαθαίνω πως ο Δρακάκης ξαναπαίζει, καλό παιδί κ
χρήσιμος παίχτης, με κάνει να αισθάνομαι ελάχιστα καλύτερα για το
συμβάν
lalas
ο φιλαθλητικος νικησε στο τελος 15π.
pointguard
Καλημέρα σε όλους! κατ' αρχάς θα σας πω οτι η Αενκ πήρε μεγάλο διπλό χθές αφού αν έχανε τελείωνε η χρονία! Επίσης θέλω να πω οτι το σουτ του Δευτεραίου ήταν 100% εκπρόθεσμο και οτι ο Καρούσης για εκτός 'εδρας παιχνίδι ήταν αρκετά καλός μαζί μας.. συγχαρητήρια στον ABASKETO αν και στεναχώρησε τον κολλητό μου Αναγνωστόπουλο.. Αυτά προς το παρρόν
pointguard
Na prostheso oti kata pasa pithanothta appolonas kai FOA tha anevoun mazi sth G' Ethnikh ektos ean kanoume kanena trelo diplo kai sto Markopoulo!!
BASKETFUN
QUOTE(pointguard @ Feb 13 2007, 09:08 AM) *
Na prostheso oti kata pasa pithanothta appolonas kai FOA tha anevoun mazi sth G' Ethnikh ektos ean kanoume kanena trelo diplo kai sto Markopoulo!!



το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομα. Πως λες οτι θα ανεβει ο Απολλωνας? βαθμολογια εχεις δει τι γινεται?
pointguard
Ama sas rixoun mhdenismo tha pate stis 5 httes me paixnidia ektos me FOA, Markopoulo kai den exete paixei akoma to deutero paixnidi me AENK eno o Appollonas exei paixei mesa exo me FOA AENK kai exei kerdisei esas kai to Markopoulo! vevaia to Markopoulo exei ola ta "derby" sthn edra toy! Isos kano lathos pou eipa pithanotata alla exei sigoura ton proto logo. A kai sugxarhthria gia thn emfanish sou mesa sthn khfisia
Keekee12
Καποιος να σταματησει το Καρατζα παιδια γιατι με τετοιες εμφανισεις θα μας φυγει σιγουρα του χρονου!!Το οτι ξερει basketaki αυτο το παιδι δε το μαθαμε τωρα..15 χρονια τον χαζευουμε!!ΗΓΕΤΗ ΜΑΣ!!!!!Πολλα μπραβο και στο Δρακακη που ηταν καθοριστικοτατος!!Φιλε taso δε φανηκε καθολου χθες η δυναμικη της ομαδας σου ουτε μεσα στο παρκε αλλα ουτε στην εξεδρα!!!Πολυ αγχος σχεδον απο ολους!!Ο Δευτεραιος δεν εφτανε κ ο Φραγκουλης ασχολιοτανε μονο με την εξεδρα!!Ακομα πιστευω πως εχετε το πλεονεκτημα για την 2 θεση!


Υ.Γ. Skeils εισαι μεγάλη παικτούρα και..... smiley.gif μπλαζεδούρα
Olorin
QUOTE(BASKETFUN @ Feb 13 2007, 07:16 AM) *
Λοιπον καλημερα. επειδη ο olorin δεν τα ξερει τοσο καλα τα γεγονοτα θα σας τα πω εγω που ημουν στη φαση.
Ο Μπελλας με το που τελειωνει το παιχνιδι παει και λεει σε εναν παιχτη μας "θα μας γ.... ε?" και οπως ηταν φυσικο με τα νευρα που ειχαμε εκεινη την ωρα κατι ειπε και ο παιχτης μας και εγινε η συμπλοκη.

Εκ των υστέρων, έμαθα ότι είχε σχέση και με κάτι είχε συμβεί και πριν 10 μέρες σε βραδινή έξοδο (συγκεκριμένα σε πάρτι παίκτη που έχει αγωνιστεί και στις 2 ομάδες) όταν είχαν ακουστεί εκ μέρους του συγκεκριμένου παίκτη άκρως υποτιμητικά σχόλια εις βάρος μας (ήμουν μπροστά και το επιβεβαιώνω), του τύπου "χαρείτε τώρα, γιατί την Δευτέρα θα σας...γ***ε". Προφανώς το κράτησαν αυτό κάποιοι από τους δικούς μας, και στο τέλος από ό,τι έμαθα ο Μπέλλας (για αυτόν αναφερόμουν ότι είναι το τελευταίο άτομο που περίμενα να αναμιχθεί σε τέτοια κατάσταση) είπε κάτι τέτοιο (νομίζω συγκεκριμένα είπε "Τελικά, μας γ***ε???") και τον έσπρωξε ο άλλος και μπήκαν μετά 30 άτομα στον καβγά...

Όπως είπα, σε τέτοιες περιπτώσεις, ποτέ δεν φταίει η μια πλευρά...

Όπως και να'χει, ξαναλέω ότι ελπίζω η τιμωρία να είναι όσο το δυνατόν μικρότερη και για τις 2 ομάδες, αφού σε διαφορετική περίπτωση, θα σημάνει αλλοίωση αποτελέσματος...
QUOTE(BASKETFUN @ Feb 13 2007, 07:16 AM) *
Εγω θελω να πω στον olorin να μη ξεχναει το πρωτο παιχνιδι που εχασε 20 και να μη βιαζεται να βγαλει συμπερασματα απο ενα παιχνιδι.Απλα ημασταν πολυ αστοχοι γενικα.Τις βολες αν βαζαμε μονο θα ειχαμε κερδισει.Τελος στο Μπελλα λεω οτι ολα αυτα ειναι δανεικα και δεν ξεχνιουνται και αν ειναι τοσο μαγκας να τα κανει αυτα μεσα στη Πετρουπολη.Ραντεβου του χρονου αν ειστε βεβαια στη κατηγορια.

Το ότι μας είχατε ξεφτιλίσει με 21 πόντους διαφορά στον πρώτο γύρο σε καμία περίπτωση δεν το ξεχνάω και δεν το διαγράφει η χθεσινή νίκη μας... Εξάλλου, το έχω αναφέρει και νωρίτερα... Στο κάτω-κάτω, δεν είπα ότι είμαστε εμείς καλύτερη ομάδα από εσάς... Απλώς ότι θεωρώ τις άλλες ομάδες που διεκδικούν άνοδο πιο πλήρεις μπασκετικά από εσάς, κάτι που δεν το λέω μόνο εγώ... Ίσα-ίσα που είπα ότι αυτός είναι ένας λόγος που είναι αξιοθαύμαστη η πορεία σας, αφού διεκδικείτε την άνοδο από καλύτερες ομάδες... Άλλωστε εγώ ήμουν αυτός που πέρσι έλεγα ότι μετά τον Γκυζιακό είχατε το καλύτερο υλικό και περίμενα να πάτε καλύτερα...
pointguard
noth opos panta perigrafikos!! kai plhrhs.. epaixes kala xthes?
Olorin
QUOTE(pointguard @ Feb 13 2007, 09:59 AM) *
noth opos panta perigrafikos!! kai plhrhs.. epaixes kala xthes?

Ακόμα δεν έχω επανέλθει στους παλιούς χρόνους συμμετοχής, αλλά έπαιξα έστω 18', αφού (και μάλλον σωστά όπως αποδείχθηκε στο τέλος), προτιμήθηκε σχήμα χωρίς καθαρό ψηλό...

Άλλωστε κι ο Άρης έπαιζε με 4 κοντούς και μόνο ψηλό τον Δέλλιο (πολύ το χάρηκα, τόσο ένα κάρφωμα στα μούτρα του όσο και δυο φορές που τράκαρε πάνω μου κι έχασε την μπάλα, κυρίως γιατί με είχε εκθέσει στον πρώτο αγώνα και τα άκουγα για λίγο καιρό στα αποδυτήρια...) τον οποίο τον μάρκαρε το 4άρι μας, οπότε τα τελευταία 7'-8' δεν πρέπει να χρησιμοποιήθηκε κανείς από τους 2 ψηλούς μας...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.