Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
lalas
alexas10 poli enimerwmeno se blepw pws gnwrizeis tous dietites,pws to blepis to ntermbaki
Olorin
QUOTE(lalas @ Dec 10 2006, 10:23 PM) *
alexas10 poli enimerwmeno se blepw pws gnwrizeis tous dietites,pws to blepis to ntermbaki


Αν δεν κάνω κάποιο σοβαρό λάθος, μετά από κάποιους πολύπλοκους υπολογισμούς που έκανα (δια της εις άτοπον απαγωγής, δηλαδή... tongue.gif ), ο alexas10 πρέπει να είναι παίκτης στη Νέα Κηφισιά (πλάκα-πλάκα, δεδομένου ότι κι από εκεί ξέρω τη μισή ομάδα -4 παίκτες, ήταν πρώην συμπαίκτες μου, ενώ ήξερα ως αντιπάλους κι άλλους 3-4...-, λιγοστεύουν οι πιθανότητες, αν και μάλλον πρέπει να'σαι κάποιος από αυτούς που δεν ξέρω...), άρα είναι λογικό εν μέρει να γνωρίζει τα του ντέρμπι... wink.gif

Ραντεβού λοιπόν αύριο το βράδυ λίγο μετά τα μεσάνυχτα να συζητήσουμε τα της αγωνιστικής... smile.gif

Υ.Γ: Το "AXABAROI", τι σημαίνει??? blink.gif
KOBY
Δυστυχως εχω προπόνηση το βράδυ και δε θα μπορεσω να παρακολουθήσω κανενα απο τα παιχνίδια.
Θα μπω πάντως το βραδυ να με ενημερώσετε.
ΑΧΑΒΑΡΟΙ= Αυτοι που δεν παιρνουν χαμπαρι?????
dolly12
ξερει κανεις που ειναι το κλειστο της κηφισιας ακριβως?
alexas10
loipon file olorin kala to pas...Simera to mats to vlepo poly derby. Den xero eilikrina den boro na kano prognostika. Exo akousei apo pollous na milane me kala logia gia to filathlitiko alla kai emeis eimaste kali omada an mi ti allo. Eidomen se liges ores. To gipedo tis neas kifisias einai konta stin ethniki odo. Apo tin pleyra tou lainopoulou. Mporeis na ertheis kai apo ethniki kai apo kifisias. einai arketa eykolo pantos. Apo ti plateia tis neas kifisias kana xiliometro. NOMIZO gia na epaneltho sto mats pos opoios kerdisei eidika an einai o filathlitikos tha kanei megalo vima na einai dyada. ante mages ta leme pio arga...


P.S i exigisi tou AXABAROI einai apolyta sosti file KOBY...
Olorin
Από ότι έμαθα, ο Φιλαθλητικός κέρδισε στο ντέρμπι στην Νέα Κηφισιά, οπότε προφανώς ο alexas10, δεν θα έχει ιδιαίτερη όρεξη να post-άρει... sad.gif

Κατά τ'άλλα, εμείς κερδίσαμε 82-76 (νομίζω...) τη Νίκη Αμαρουσίου, σε έναν αγώνα που 5 φορές πήραμε διψήφια διαφορά και πάντα καταφέρναμε να μας ξαναφτάσει η Νίκη και άντε πάλι από την αρχή... blink.gif

Νεοπεντελικός κέρδισε κάπου 10 πόντους στα Βριλήσσια
Άρης Πετρούπολης κέρδισε το Κορωπί
Αετός έσπασε το ρόδι κάνοντας την πρώτη του φετινή νίκη μέσα στο Γαλάτσι
Χολαργός κέρδισε τον Αρίωνα
Απόλλωνας κέρδισε (με 2 πόντους, νομίζω), το Μαρκόπουλο

Δεν ξέρω τι έγινε μόνο στο ΕΦΟΑ-Άτταλος...
alexas10
opos ta les... epatha kai diastremma sto mats kai irthe kai edese kai i itta opote den exo katholou diathesi ontos... o attalos nikise sto telos pali tin efoa. olorin itan o kabouris sto gipedo?
Olorin
QUOTE(alexas10 @ Dec 11 2006, 11:34 PM) *
opos ta les... epatha kai diastremma sto mats kai irthe kai edese kai i itta opote den exo katholou diathesi ontos... o attalos nikise sto telos pali tin efoa. olorin itan o kabouris sto gipedo?


Περαστικά (για το διάστρεμμα κυρίως και μετά για την ήττα)...

Πώς κυμάνθηκε ο αγώνας???

Για να είμαι ειλικρινής δεν πρόσεξα αν ήταν ο Καμπούρης, αλλά λογικά, αν ήταν όλο και κάποιος θα τον είχε δει... Αν δεν κάνω λάθος πάντως, πρέπει να ήταν προπονητής στη Νίκη πριν από περίπου 5 χρόνια...
pointguard
Καλημερα παιδια! χαιρομαι που υπαρχουν πολλοι που ασχολουνται με Α εσκα γιατι ειμαι και εγω ενας απο αυτους.. εγω βεβαια παιζω Β΄Εθνικη αλλα δεν εχει και πολλή σημασια. Πηγα χθες και ειδα τον αγώνα ΑΕΝΚ- ΦΟΑ και θεωρώ οτι ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο Μενουδάκος απέδειξε οτι είναι ο καλύτερος άσσος της κατηγορίας με διαφορά! επίσης αμα δεν τραυματιζόταν ο Καρατζάς το παιχνίδι θα είχε άλλη τροπή. Πολύ καλά έτρεχε ο Φιλαθλητικός αλλα η άμυνα της Κηφησιάς δεν του άφησε και πολλά περιθώρια.. Πρωτοφανής η αστοχία της ΑΕΝΚ (γενικά) και του ΦΟΑ στα τρίποντα. τέλος πρέπει να σας πω ότι στο β΄ημίχρονο ο ΦΟΑ δεν έπαιρνε ριμπάουντ ούτε με αίτηση. Στο ΕΦΟΑ - Άτταλος έγιναν διαιτητικά αίσχη για να χάσει η ΕΦΟΑ. Νομίζω οτι ΦΟΑ ΑΕΝΚ και ΑΠΟΛΩΝΑΣ θα διεκδικήσουν
pointguard
Μηπως το ΑΧΑΜΠΑΡΟΙ είναι η αραβική λέξη ahambre???
dolly12
Συγνωμη αλλα ο φιλαθλητικός είναι κλάσης ανώτερη ομάδα. Η αστοχία ήταν όντως πρωτοφανής αλλά αν η διατησία δεν έσπρωχνε την ΑΕΝΚ το παιχνίδι θα είχε τελειώσει πολύ νωρίτερα... αν θυμάσαι λοιπόν, το ταμπλό ήταν σαν χριστουγεννιάτικο δένδρο απο την πλευρα του ΦΟΑ ενώ απο την ΑΕΝΚ ζήτημα να τελείωσε ένας παικτης με 3 φάουλ....

κάθε drive του ΦΟΑ ήταν καθαρό κόψιμο από την ΑΕΝΚ κάθε ακούμπημα του ΦΟΑ φάουλ... μονο το 4 της ΑΕΝΚ εκανε τουλάχιστον 4 φάουλ στην 3η περίοδο στο playmaker ΤΟΥ ΦΟΑ.
Μόνο στην 4η περίοδο σφύριξαν κανα φάουλ υπερ του ΦΟΑ όταν πιέζανε...


Η ΑΕΝΚ ήταν καλή δεν λέω αλλά ο ΦΟΑ που δεν εκναε και το καλυτερο του παιχνίδι ήταν καλυτερος. Μη ξεχνάς οτι εμεινε η μπαλα στην ΑΕΝΚ τουλαχιστον 5 φορεσ που τελειωσε το 24αρι....
KOBY
File Alexas10 perastika re...
Olorin perimenw ta analytika apotelesmata mias kai mas exeis kakoma8ei biggrin.gif
O samothrakis pws pige?
pointguard
Το αποτελεσμα ειναι δικαιο αλλα δεν συμφωνω οτι ο ΦΟΑ ειναι κλασης ανωτερη ομαδα οσο για τα φαουλ επειδη θεωρω οτι γνωριζεις το άθλημα οταν μια ομαδα πρεσαρει 40΄ειναι λογικό να κανει περισσότερα φαουλ. πάντως οι διαιτητες ήταν και οι 2 ευρωλίγκας και σφυριξαν πολυ καλα, να φανταστεις οτι κανενας παγκος δεν διαμαρτυρήθηκε.. Ειχες παει και εσυ Dolly?περαστικά ALEXAS
lalas
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΔΙΚΑΙΑ,ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΣ ΜΕ ΕΜΕΤΟΥΣ!! Ο ΘΑΝΟΣ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ο ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΡΑΓΓΟΥ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΑΝ Ο ΣΤΡΑΓΚΑΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΤΟ Α ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΤΙΣ ΒΟΛΕΣ ΣΤΟ Β ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ 15Π ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΑ. Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΒΟΗΘΗΣΕ ΑΕΝΚ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ-ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ,ΑΛΛΑ Κ ΣΤΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ....Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΦΟΑ-ΑΕΝΚ -ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΟΥΝ ΜΕ ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ ΑΤΤΑΛΟ ΚΑΙ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΛΟΓΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ Κ ΓΡΙΖΩΝ ΛΥΚΩΝ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΕΣ.
pointguard
LALAS όντοσ αμα δεν έκανε το αντιαθλητικό στο τέλος του ημιχρόνου το παιχνίδι θα ήταν τελείως διαφορετικό πάντος για φράγκου και παρασκευόπουλο όταν έπαιξαν μαζί στους ψηλούς στο 3ο ο Δρακάκης (11) και ο Λαγοπόδης (14) πήραν παρα πολλά επιθετικά ριμπ και δεν έχασαν κανένα πίσω. Ο παρασκευόπουλος έκανε πολύ κάλή δουλειά σαν τριάρι
lalas
nomizw oti i aenk pire k pola 'makrina' rimbaount me ligo sbrwksimo..... an den ta eperne poso tha exane? o foa ebele mono 3 trip sinithws bazei 9
Olorin
Εδώ και τα αναλυτικά αποτελέσματα όπως τα ζήτησε ο ΚΟΒΥ: (μου έκλεψαν και 4 πόντους, γμτ! sad.gif )

•Αρης Πετρούπολης-Κορωπί 64-53 (37-31)

Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ζέπος

Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Δενιτουράκης 3 (1), Παλτόγλου, Λιαπούρης, Δέλιος 13, Χρονόπουλος 27 (4), Μπαλαμπάνης 17 (5), Αμπράζης, Γκούμας, Βασιλείου 2, Μιχαλόπουλος, Νικολόπουλος, Βοργιάς 2

Κορωπί (Σταϊκόπουλος): Κοπέλης 3 (1), Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μπούρας 2, Κουκουζέλης 7 (1), Ζαμπάρας, Αργυρόπουλος 13 (3), Λάβαρης 4, Μόμτζος 7, Λουμιώτης 11, Λούκος, Μούτσος 3 (1)

•Γαλάτσι Κυπριάδου-Αετός 70-72 (33-36)

Διαιτητές: Τεφτίκης-Χριστίδης

Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γιέβτιτς 22 (5), Χαντόπουλος 2, Σιδερής 2, Λεώβαρης 2, Σπηλιόπουλος 5 (1), Φράγκος, Τασιόπουλος 11, Λοϊζος 5, Ανδρουλάκης 21 (3)

Αετός (Γαλαίος): Ράδης 7, Τσιριγωνάκης, Βασιλείου 5, Καψής 16 (4), Μπολάνος 17 (1), Βουλουμάνος 2, Κουμπάς, Σουφλέρης, Χερκελετζής 21 (3), Σιούτας 4

*Κηφισιά-Φιλαθλητικός 65-68 (31-36)

Διαιτητές: Σχινάς-Αφεντουλίδης

Κηφισιά (Μπιλάλης): Μπάρτζος 6 (1), Ευθυμιόπουλος 5, Κουμπούρας 4, Μενουδάκος 15 (1), Μιστιλόγλου 9 (1), Καρατζάς 7, Δρακάκης 7, Λαγοπόδης 7, Παπαζήσης 5

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Αποστολάκος 4, Θάνος 11 (1), Παρασκευόπουλος 12 (1), Μάγειρας, Στράγκας 4, Σαμοθράκης 12, Ντιφαντής 8, Κασιούμης 3, Φράγκου 7, Παναγιωτόπουλος 5 (1)

*Βριλήσσια-Νεοπεντελικός 65-72 (44-34)

Διαιτητές: Μπουρνάς-Γολεγού

Βριλήσσια (Παπαδάκης): Κολιόπουλος, Τσώνης 12 (2), Φρίμας 2, Παπαλουκάς 16, Σκουρλής 5 (1), Βόσικας 18 (3), Γιαννακόπουλος, Τριανταφύλλης 3 (1), Αλεξόπουλος 9

Νεοπεντελικός (Μπάφας-Σπηλιωτόπουλος): Μάντζιος 5, Γεωργαλάς 16 (4), Μανιάτης 9 (1), Βλαντής 10, Καλφόπουλος 15, Αττίκος 8, Στάμος 9, Τζέμης

*Εν. Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου 82-76 (44-42)

Διαιτητές: Μανδρέκας-Μανουσόπουλος

Εν. Ιλίου (Καράμπελας): Μπαλαούρας 8, Μπέλλας Γ. 20 (3), Τσόλης, Σκαλωμένος 6, Φίλιος 13 (2), Καβράκης 4, Παξιμαδάς, Μπέλλας Ο. 15 (2), Γιαννακαράς, Φούτσης, Τσιρώνης 2, Χαλκίδης 14

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Λαούδης 10, Πανόπουλος 12 (2), Κοντογιάννης 26 (2), Γιατράκος Χ. 3, Πανταζής 18 (2), Σταφιλάς, Ανδριόπουλος 4, Καλόσακας 2, Γιατράκος Α. 1

*Χολαργός-Αρίωνας 68-51 (28-21)

Διαιτητές: Τσουκαλάς-Κατωμέρης

Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 18 (3), Μουχίμογλου 8 (2), Τσαγκαράκης 15, Γκριτζέλης 4, Μήτρου 4 (1), Αγγελής 16, Πουλής 2, Κιαπέκος 1

Αρίωνας (Βελέγκας): Κηρομίτης 18 (1), Καραμαδούκης 1, Συμεωνίδης 2, Ζούκας 15, Αγραφιώτης 4 (1), Νατσίδης 6, Μπόγρης 5

*Απόλλωνας-Μαρκόπουλο 78-76 (36-43)

Διαιτητές: Ψαριανός-Μπούκας

Απόλλωνας (Αναστασόπουλος-Μαντζάκος): Τάγκας, Κούτουλας 19 (1), Χατζής, Παρασκευόπουλος 4, Νίκας 3 (1), Παγόπουλος 10 (1), Δευτεραίος 3 (1), Κουτσούμπας, Φραγκούλης 11, Κονταξής 4, Ζησιμόπουλος 12 (2), Ασημένιος 12

Μαρκόπουλο (Παπαθεοδώρου): Φράτας 21 (6), Σελίμης, Σουρμπαντής, Κολιαβασίλης, Ψωμαδέρης 27 (4), Δέδες 7, Γεωργόπουλος 2, Αναγνώστου 10, Δήμας 5, Δημητρίου, Βασσάλος 3 (1), Φώτος 1

*ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Ατταλος Ν.Φ. 63-75
lalas
prwteinw ta prwgnwstika mou gia thn alli ebdomada:aetos-petroupoli 1,foa-kupriadou 1,aenk-efoa 2,korwpi-brilisia 1,neopentelikos-enwsiiliou 1,nikiamarousiou-xolargos 1,ariwn-apolon1,markopoulo-fea 2. ematha oti ston aeto anakatebete kapios manager onomati topalidis,tha pesi poli gelio.......olorin akousa oti kai xtes griniazate gia tin dietisia.gnwrizi kanis gia alagi coach a xristougena;
lalas
alexas10 nomizw oti eisai to 10 tis aenk perastika gia to diastrema,pointgurd pezis ston panerithraiko;
Olorin
QUOTE(lalas @ Dec 12 2006, 09:33 PM) *
prwteinw ta prwgnwstika mou gia thn alli ebdomada:aetos-petroupoli 1,foa-kupriadou 1,aenk-efoa 2,korwpi-brilisia 1,neopentelikos-enwsiiliou 1,nikiamarousiou-xolargos 1,ariwn-apolon1,markopoulo-fea 2. ematha oti ston aeto anakatebete kapios manager onomati topalidis,tha pesi poli gelio.......olorin akousa oti kai xtes griniazate gia tin dietisia.gnwrizi kanis gia alagi coach a xristougena;


LOL, λες να πούμε στον dizzy fingers να διοργανώσει Overplay Bet και για την Α'ΕΣΚΑ??? biggrin.gif

Πάντως ορισμένα προγνωστικά σου (νίκες Αετού, ΕΦΟΑ, Αρίωνα) τα βλέπω αρκούντως τολμηρά... Πώς κι έτσι???

Για να πω την αλήθεια, (παραδόξως...) δεν πρόσεξα χθες να υπήρχε ιδιαίτερη γκρίνια για την διαιτησία από εμάς ή από τη Νίκη (έγιναν 2-3 λάθη υπέρ κάθε πλευράς, αλλά σε μη κρίσιμα σημεία και γενικά τίποτα το ιδιαίτερο...). Τώρα βέβαια, μέσα στην ένταση του αγώνα μπορεί να υπήρξαν διαμαρτυρίες και να μην το πήρα είδηση γιατί έπαιζα, αλλά δεν νομίζω...
Aristofanis
Vrilissia - Neopentelikos

Aparadekto gegonos opou den douleue o pinakas (oute to skor dn eixame). Deutero imixrono egine to mats me xronometro xeiros. Oso gia to mats sto 1o imixrono i metria emfanisi tou Neopentelikou edwse to provadisma sta Vrilissia me kirio ekfrasti ton aderfo tou Papalouka (5 amintika & 5 epi8etika rebounds kai 9 pontous) kai ton Vosika (13 pontous me 3/4 sta triponta). Sto deutero imixrono o Neopentelikos sovareutike (me Kalfopoulo, Georgala & Stamo) kai ef8ase eukola (para tin mikri diafora) stin niki. Krima gia ton Papalouka pou paizei se toso metria omada. 8a mporouse na voi8isei mia apo tous diekdikites tis katigorias. Teleiwse to mats me 17 rebounds.

Provlepseis gia tin epomeni agonistiki:

Aetos - Aris 2
Fila8litikos - Galatsi 1
AENK - EFOA 1
Koropi - Vrilissia 1
Neopentelikos - Enosi Iliou 1
Niki Amarousiou - Xolargos 1
Arion - Apollon 2
Markopoulo - Attalos 1
pointguard
Καλημερα και παλι σε ολουσ. ΟΧΙ LALAS δεν παιζω Πανερυθραικό αν κα είδα και εγώ κάποιους παίχτες του στο γήπεδο.. άπα λογική η υπόθεση σου αν και λανθασμένη. Παίζω σε άλλη ομάδα της Αθήνας που είναι στην Β΄ Εθνική! Για να σε βοηθήσω είμαι τεσσάρι και 2μ.. περαστικά στον ALEXAS10 γιατί έχω ακούσει απο κοινούς φίλους οτι είναι πολύ καλό παιδί αν και έμαθα οτι δεν χτύπησε πολύ
alexas10
eyxaristo point guard alla mas berdeyeis... pes mas kai pou pezeis re paidaki mou..
Olorin
Εδώ εσένα ρε alexas10, κάναμε πάνω από ένα μήνα να καταλάβουμε πού παίζεις και το παιδί θες να μας το πει από το δεύτερο ραντεβού...εεε...από το δεύτερο post??? tongue.gif (Καλά ρε συ pointguard, πόσο αντιφατικός μπορεί να είναι κάποιος που παίζει 4άρι κι έχει nickname "pointguard"??? tongue.gif biggrin.gif blink.gif )

Ο Παπαλουκάς, συμφωνώ πως είναι με διαφορά ο καλύτερος των Βριλησσίων (με μακράν δεύτερο τον Βόσικα, ο οποίος βοηθάει κυρίως στο σκοράρισμα), απλώς δεν ξέρω αν θα μπορούσε να κάνει ανάλογες εμφανίσεις αν έπαιζε σε πιο πλήρεις ομάδες... Ίσως του ταιριάζει μια ομάδα όπως τα Βριλήσσια που θα "τα κάνει όλα και συμφέρει"... Επίσης (αν και κατά τ'άλλα, πρέπει να'ναι καλό παιδί από 1-2 φορές που έχουμε πιάσει κουβέντα όταν τον πέτυχα εκτός γηπέδου), είναι εκνευριστικά βρώμικος παίκτης, αν δεν τον ξέρεις (δες το post μου στις πρώτες σελίδες του thread μετά τη μεταξύ μας μονομαχία), και πρέπει να'ναι με διαφορά ο πιο άστοχος παίκτης στις βολές στην ιστορία του μπάσκετ! (κάνει και κανένα air-ball ανά 2-3 αγώνες... blink.gif ). Πάντως χωρίς αυτόν, τα Βριλήσσια θα έπρεπε να είχαν ήδη αποσυρθεί από την κατηγορία, ενώ τώρα είναι μια αξιόμαχη ομάδα που ναι μεν είναι τελευταία, όμως δεν της αξίζει το 1-10, αφού πολλά παιχνίδια τα έχασε στον πόντο...

@Aristofanis, (παρεμπιπτόντως, συμφωνώ σχεδόν 100% με τα δικά σου προγνωστικά...) παίζεις σε κάποια από τις 2 ομάδες??? Ρωτάω γιατί τη Δευτέρα παίζουμε με τον Νεοπεντελικό (κατά σύμπτωση, μετά από τόσα χρόνια που παίζω μπάσκετ και έχοντας αλλάξει ήδη 6(!) ομάδες, θα'ναι μόλις η πρώτη φορά στην καριέρα μου που θα παίξω με πρώην ομάδα μου!!! blink.gif )
pointguard
Olorin αν παιζεις με Πεντελη και παιζεις center απ΄οτι καταλαβα απο τα παλαιοτερα σου postαρισματα τηα πρεπει να προσεξεις τον καλφοπουλο κυριως.. παντος αν παιζετε στην εδρα σας κατι γινεται μεσα στην Πεντελη δεν σας βλέπω και πολυ πιθανους για ΔΙΠΛΟ.. alexas ακομα δεν χρειαζεται να σας πω σιγα σιγα οι αποκαλυψεις.. έμαθα οτι θα παίξεις με ΕΦΟΑ. ισχύει?? Πάντως εχεις λείψει απο 4 αγώνες και η ομάδα σου έχασε τους 3
lalas
alexas10 den katalaba pote pws apo tin niki piges xamilotera pistebw oti isoun gia megaliteri katigoria,dwse mia eksigisi oxi oti ipotimw tin aenk ala apo a piges g eska to ekanes mono gia ta lefta; olorin sizitaga me kapious basketikous k mou eipan oti megalitero bisma apo ton bella stin dietisia den exei oute to markopoulo(o coach enow) mipws telika den tou arkei to 50-50.......esi pws k emeines 2i xronia stin enwsi nomizw oti boreis na breis kati kalitero mexri k g ethniki
alexas10
olorin me edoses esy allios mporei na min eixe akoma matheytei poios eimai an kai to user name den voithaei. 68.gif telospanton.... point guard se vlepo poly enimeromeno gia tin omada mas. ontos isxyei ayto pou les alla nomizo pos einai tyxaio gegonos. nomizo genika pos i omada moy exei pollous kalous paixtes pou se kali mera boroun na kerdisoun ena mats.... 41.gif tha epaneltho me prognoseis...
Aristofanis
Olorin παίζεις στην Ένωση Ηλίου? Θα σε έχουμε αντίπαλο τότε την επόμενη Δευτέρα. Ελπίζω να γίνει ένα καλο ματς !
alexas10
file mou lala eyxaristo katarxin. vasika yparxoun polloi logoi alla o vasikos einai pos eixa kourastei poly sti niki(emeina 6 xronia) apo diafores katastaseis kai to vasiko einai pos i omada den eixe kanenan stoxo pleon . kaname mia megali prospatheia me poly xamilo budget otan itan o kabouris stin omada to 2002 an thimamai kala na anevoume g ethniki den petyxe telika an kai to roster itan para poly kalo.(asimenios, skrekas,kossioris,roditis,koutsonas,vasilakos,xristopoulos,kontogiannis kai alloi sorry an xexnao kapoious).Sigoura kai ta lefta itan nomizo liga kai oxi taktika gia ayto pou pezame(an kai sti niki pleon ta pragmata exoun allaxei apo oikonomikis apopsis.) Nomizo omo pos telika dikaiothika gia tin epilogi mou giati i omada einai poly kali, diekdikei anodo einai organomeni kai einai kai apolita fereggya oikonomika.
lalas
alexas10 eixate poli kali omada tote stin niki ,episis mou arese i kifisia epeze oreo basket me bartzwka,pointgurd mipws epezes perisi eska;
alexas10
esy pou paizeis re lala???? cool.gif
lalas
alexas10 twra den pezw pouthena,epeza d-g eska ala imoun metriotita.
nash
Alexas τότε με την Νίκη Αμαρουσίου τι είχατε τερματίσει τελικά? Την χρονιά 2001-2002 είχα παίξει αντίπαλος με Νίκη με Καμπούρη προπονητή. Εγώ έπαιζα στον Αστέρα Πολυγώνου τότε κ θυμαμαι χαρακτηρηστικά ότι σε εκείνο το παιχνίδι είχε τσακωθεί ο Καμπούρης με τον τότε προπονητή μου τον Αλέκο τον Παππά.

point guard μήπως παίζεις Παγκράτι?
Olorin
QUOTE(alexas10 @ Dec 13 2006, 01:51 PM) *
olorin me edoses esy allios mporei na min eixe akoma matheytei poios eimai an kai to user name den voithaei. 68.gif telospanton....


Τώρα που διάβασα και ότι ήσουν για χρόνια στη Νίκη, νομίζω πως σιγουρεύτηκα πλέον και ποιος είσαι, αλλά μην ανησυχείς, αυτή τη φορά για να γλιτώσω το κράξιμο δεν θα σε "δώσω"... tongue.gif (εντάξει ρε συ, σε ποια ομάδα παίζεις μαντέψαμε, δεν αποκαλύψαμε και τις λεπτομέρειες της φορολογικής σου δήλωσης... biggrin.gif ). Τη θυμάμαι κι εγώ την ομάδα που είχατε επί Καμπούρη τότε. Μάλιστα, είχα έρθει το καλοκαίρι να δοκιμαστώ, αλλά τότε ήμουν ακόμα... μικρός και άβγαλτος και νόμιζα ότι αρκούσε να πάω σε μια καλή και οργανωμένη ομάδα με φιλοδοξίες, οπότε προτίμησα να πάω στον Δούκα, όπου "κατέκτησα" το πρωτάθλημα της Γ'Εθνικής χειροκροτώντας από την άκρη του πάγκου (ζήτημα είναι αν πάτησα παρκέ σε 8-9 αγώνες, αναμενόμενο βέβαια με δεδομένη την απειρία μου και το υλικό που είχε ο Δούκας, τότε)

Για φέτος πάντως, θα συμφωνήσω με τον pointguard, την πληρότητα που έχετε στη Νέα Κηφισιά ως ομάδα, μόνο ο Φιλαθλητικός μπορεί να την φτάσει (για αυτό και σας έχρισα ως τα δυο φαβορί για την άνοδο), αφού σχεδόν όλες οι υπόλοιπες ομάδες δεν έχουν πάνω από 6-7 παίκτες υψηλού επιπέδου.

QUOTE(pointguard @ Dec 13 2006, 12:25 PM) *
Olorin αν παιζεις με Πεντελη και παιζεις center απ΄οτι καταλαβα απο τα παλαιοτερα σου postαρισματα τηα πρεπει να προσεξεις τον καλφοπουλο κυριως.. παντος αν παιζετε στην εδρα σας κατι γινεται μεσα στην Πεντελη δεν σας βλέπω και πολυ πιθανους για ΔΙΠΛΟ...


Τον Καλφόπουλο τον ξέρω κυρίως... εξωμπασκετικά (μέσω της φίλης του), αφού μέχρι και σπίτι μου έχει έρθει, αν και για να είμαι ειλικρινής, τελευταία φορά που τον είδα να παίζει ήταν σε έαν αγώνα Δούκα-ΔΑΣΑΛ πριν από 4 χρόνια... Εννοείται πως το φαβορί είναι ασυζητητί ο Νεοπεντελικός αν και λόγω των συνθηκών (είναι η προηγούμενη ομάδα μου), αν είναι να κάνουμε (επιτέλους!!!) μια καλή νίκη με καλύτερη ομάδα, θα'θελα αυτή να είναι με τον Νεοπεντελικό, όχι φυσικά για λόγους εκδίκησης (ίσα-ίσα, έχω καλές σχέσεις με τους περισσότερους από εκεί), αλλά όσο να'ναι, πάντα έχεις ένα παραπάνω κίνητρο όταν παίζεις με μια πρώην ομάδα σου (αν και όπως ξαναείπα, παρότι έχω καταντήσει γυρολόγος του αθηναϊκού μπάσκετ, θα μου συμβεί για πρώτη φορά...)

QUOTE(Aristofanis @ Dec 13 2006, 02:00 PM) *
Olorin παίζεις στην Ένωση Ηλίου? Θα σε έχουμε αντίπαλο τότε την επόμενη Δευτέρα. Ελπίζω να γίνει ένα καλο ματς !


Για να μη γνωριζόμαστε (νομίζω δηλαδή), θα'σαι λογικά από τα... καινούρια αποκτήματα της ομάδας, αφού πρόπερσι ήμουν κι εγώ στον Νεοπεντελικό και πέρσι είχα έρθει σε 3-4 παιχνίδια (στη φιέστα μάλιστα επέμενε ο Πρόεδρος και ήρθα μετά και στο τραπέζι και έκατσα μαζί με την ομάδα... tongue.gif ). Ελπίζω να... μην κάνω λάθος στα αποδυτήρια (κλασικότατη κλισέ ατάκα σε τέτοιες περιπτώσεις... tongue.gif ). Α και πες στον παπάρα τον Χαρτοματσίδη πως ακόμα περιμένω να πάμε για καφέ ή/και τάβλι!!! wink.gif

QUOTE(lalas @ Dec 13 2006, 01:51 PM) *
olorin sizitaga me kapious basketikous k mou eipan oti megalitero bisma apo ton bella stin dietisia den exei oute to markopoulo(o coach enow) mipws telika den tou arkei to 50-50.......esi pws k emeines 2i xronia stin enwsi nomizw oti boreis na breis kati kalitero mexri k g ethniki


Τι να σου πω, εγώ πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι σχεδόν σε κάθε αγώνα διαμαρτύρεται όλη η διοίκηση για τη διαιτησία, σε σημείο να επηρεάζονται και οι παίκτες και να αντιμετωπίζουν ολόκληρη την ομάδα ως γραφικούς (αφού σου λέω πως έχει μεταδοθεί και σε μένα και καμιά φορά γκρινιάζω σχεδόν... αντανακλαστικά και όταν το καταλαβαίνω πάω και ζητάω συγγνώμη από τους διαιτητές... tongue.gif ). Προσωπικά πάντως, εκτός από τον αγώνα με το Μαρκόπουλο (που λίγο-πολύ, το παραδέχθηκαν κι οι ίδιοι μετά), δεν θεωρώ ότι οφείλεται κάποια ήττα μας σε διαιτητικά λάθη... Τώρα, αν το πιστεύει αυτό η διοίκηση, δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό... sad.gif

Για το ότι έμεινα για 2η χρονιά, για να είμαι ειλικρινής κι εμένα με... εξέπληξα! tongue.gif Η αλήθεια είναι ότι είχα έρθει σε επαφή με Πειραϊκό και Ελευσίνα, αλλά κάτι η ηλικία μου σε συνδυασμό με το "9+3" (μόνο στην Ελλάδα μπορεί να συμβαίνει αυτό! Μέχρι τα 23-24 θεωρείσαι "άπειρο και εξελισσόμενο ταλέντο" και τώρα που είμαι 25 θεωρείται ότι μεγάλωσα και ξεκίνησε η κατηφόρα!!! blink.gif ), κάτι το ότι τον Ιούνιο δεν ήμουν σίγουρος ακόμα αν θα πάρω το πτυχίο και θα έφευγα αμέσως για φαντάρος (τελικά, μου έμεινε ένα μάθημα και μάλλον θα πάω τον Μάιο...), κάτι το ότι δεν ήθελα να μπω για 7ο συνεχές καλοκαίρι στη διαδικασία ανεύρεσης ομάδας, δοκιμών, συζητήσεων κ.λπ., κάτι το ότι ήθελαν πολύ κι από το Ίλιον να μείνω (έτσι έδειξαν τουλάχιστον) και μου εγγυήθηκαν ότι θα παραμείνει ο βασικός κορμός και η ομάδα θα ενισχυθεί ώστε να πάει καλύτερα (σχετικά είναι όλα αυτά, βέβαια, όπως αποδεικνύεται...), ε, τελικά μια μέρα τα βρόντηξα και είπα να μείνω στην Ένωση και να αφοσιωθώ όλο το καλοκαίρι στις εξεταστικές του Ιουλίου και του Σεπτεμβρίου για να πάρω επιτέλους το αναθεματισμένο το πτυχίο... (Ρωτήστε και τον συμφοιτητή/συναγωνιστή nash να δείτε τι τραβάμε στο DI(T)... Από το πολύ διάβασμα και τις συνεχείς εργασίες, ούτε την ομάδα του στο Fantasy League δεν έχει χρόνο να αλλάξει!!! tongue.gif)
dizzy_fingers
Παιδιά, γράφετε με ελληνικά και όχι με greeklish.

peace.gif
alexas10
Telika ekeini ti xronia termatisame 4oi me to kabouri na fevgei sta mesa tou 2ou gyrou meta apo kati prostrives me ti dioikisi omos oli i xronia gia mas itan ena mats pou xasame ligo prin fygei me to lavrio sto spyro loui. DEN tha xexaso pote ekeino to mats pou eixe pano apo 600 atoma sto gypedo me 5-6 poulman kosmo apo to lavrio peace.gif .Thimamai vrizane to kabouri pou soutare triponta me to gio tou otan kanme diataseis prin apo to mats. POLY GELIO!!!Eixame xasei sto telos ena diko mas mats pou an to nikousame tha allaze poly gia mas ti katastasi.Kapou ekei arxise i katifora.Me astera polygonou eixame paixei tote nomizo den isastan file nash 68.gif toso kaloi ekeini ti sezon. AYTA...
Giwrgos_foa
Γεια σας παιδια!ειμαι καινουριος εδω.γεννημα θρεμα του φοα,επαιζα και περσι και φετος εφυγα δανεικος σε αλλη ομαδα της περιοχης αλλα παρ ολα αυτα πηγαινω σε σχεδον ολουσ τουσ αγωνεσ,κανω και προπονησεισ με την ομαδα και ολα τα παιδια ειναι φιλαρακια μου!!ντακσει φετος ειναι η χρονια μασ αν και επρεπε να ειχαμε ανεβει απο περσι,πραγμα που αν δεν ειχαμε τουσ τραυματισμους των βηχου και μαγειρα απ την 4η αγωνιστικη θα ειχαμε ανεβει ευκολα μιασ και ειμασταν ενα κλικ πανω απ ολεσ τισ ομαδεσ!τεσπα φετος πιστευω θ ανεβουμε γιατι δε νομιζω να υπαρχει αλλη ομαδα με τετοιυς παικτεσ!στο ματσ με την αενκ δε προλαβα να παω αλλα εμαθα κερδισαμε δικαια χωρισ να παιξουμε τιποτα ιδιαιτερο.!!
nash
QUOTE
Me astera polygonou eixame paixei tote nomizo den isastan file nash toso kaloi ekeini ti sezon.

Εκείνη τη χρονιά είχαμε ξεκινήσει υποτίθεται για άνοδο, αλλά τελικά δεν τα πήγαμε καλά κ έγιναν διαφορα κωμικοτραγικά γεγονότα κατά την διάρκεια της σεζόν. (ένας παράγοντας χτύπησε έναν διαιτητή και τιμωρήθηκε η ομάδα). Τελικά για να πώ την αληθεια δεν θυμάμαι που τερματίσαμε γιατί αποχώρησα από την ομάδα λόγω διαφόρων προβλημάτων.

QUOTE
(Ρωτήστε και τον συμφοιτητή/συναγωνιστή nash να δείτε τι τραβάμε στο DI(T)... Από το πολύ διάβασμα και τις συνεχείς εργασίες, ούτε την ομάδα του στο Fantasy League δεν έχει χρόνο να αλλάξει!!! )


Οσο για αυτό τι να πω. Το DI είναι ένας από τους λόγους(ο άλλος είναι ένας ύπουλος τραυματισμός που αποδείχθηκε τελικά αρκετά σοβαρός) που φέτος αν και ξεκίνησα κανονικά προετοιμασία, τελικά τα παράτησα για να αφοσιωθώ στη σχολή αφού έφθασα αισίως στον 6ο χρόνο...
pointguard
Περυσι επαιξα πάλι Β΄εθνικη και προπερσι Α2.. στην Α΄ΕΣΚΑ τελευταία φορά έπαιξα το 2002- 2003! Πάντως εχω κάποιους πολύ καλους μου φίλους που τους παρακολουθώ πολύ συχνα.. blove.gif
lalas
aristofani ti ginete me bafa ston neopenteliko; nomizw oti tha eiste rithmistes tis katigorias, o xartomatzidis ti exei;alexas10 o kosenas den pezei stin aenk;
alexas10
EXOUME PESEI ME TA MOYTRA NA TON PEISOUME NA XANAPEXEI ALLA XLOMO.PANTOS TO DELTIO TOU EINAI STIN AENK. BOREI NA TON TOUBAROUME TELIKA KAI NA EXOUME ENA OPLO MEGALO STO 2o GYRO.


PROGNOSTIKA


AENK-EFOA +13
ARIONAS-APOLLONAS +4
MARKOPOULO-ATTALOS +8
FOA-GALATSI +17
NIKI-XOLARGOS +3
AETOS-PETROUPOLI -9
PENTELI-OLORIN(ILION) +5
KOROPI-VRILLISSIA +8
lalas
alexas10 o karakwstas den kanei kalo prwtathlima ti simbenei egw pisteba oti tha kanei tin diafora,o mbartzos einai ligo astathis....
libero
γεια σας παλικαρια.δεν προλαβαινω να μπαινω συχνα αλλα μου αρεσει να διαβαζω για εσκα αφου ξερω αρκετα παιδια που παιζουν σε ομαδες α εσκα.ποιοι ειναι κατα τη γνωμη σας οι καλυτεροι παιχτες σε καθε θεση?ποιους θα θελατε συμπαικτες στις ομαδες σας που δυστυχως τους εχετε αντιπαλους?
lalas
file libero prwteinw meta to telos k tis epomenis agwnistiks pou einai kati san to telos..... tou a gurou na prwteinei opoios asxoleite me to forum thn mikti a eska k tin mikti a eska under86
libero
σωστος εισαι lalas.καλη σκεψη.ελπιζω την αλλη βδομαδα που θα μπω να δω ενα σουπερ ροστερ της α εσκα
alexas10
file lala den thelo na milao gia sympaixtes mou na sou po tin alitheia.Pistevo pantos pos oso pernaei to protatlima tha ginontai kaliteroi kai oi 2 giati tous leipoun agones mias kai persi logo megalitris katigorias den pezane poly.se vlepo pantos poly enimeromeno. 41.gif 77.gif
Olorin
QUOTE(lalas @ Dec 14 2006, 05:05 PM) *
file libero prwteinw meta to telos k tis epomenis agwnistiks pou einai kati san to telos..... tou a gurou na prwteinei opoios asxoleite me to forum thn mikti a eska k tin mikti a eska under86


Για μικτή Α'ΕΣΚΑ κάτι γίνεται... (θα'χουμε και... δεύτερες καλύτερες 5άδες, καλύτερο 6ο παίκτη, καλύτερο αμυντικό, πιο βελτιωμένο παίκτη κ.λπ.??? tongue.gif )

Το πρόβλημα θα'ναι στην... All-Rookie Team της Α'ΕΣΚΑ, αφού ακόμα κι εγώ που παίζω στην κατηγορία, δεν ξέρω από κάθε ομάδα ποιοι είναι οι under20 (υποθέτω πως μπερδεύτηκες και ήθελες αντί για "under86" να γράψεις "over86", ε? tongue.gif )...

Αφού ξεκινήσατε πάντως, για να κάνω κι εγώ τα προγνωστικά μου για την 12η Αγωνιστική:

AENK-ΕΦΟΑ +16
Αρίων-Απόλλων -6
Μαρκόπουλο-Άτταλος +6
Φιλαθλητικός-Γαλάτσι +21
Νίκη Αμαρ.-Χολαργός -8
Αετός-Άρης Π. -7
Κορωπί-Βριλήσσια +12
Νεοπεντελικός-Έν.Ιλίου...???
(τώρα εδώ τι να πω... αν προβλέψω νίκη μας θα με πείτε αλαζόνα κι αν προβλέψω νίκη της Πεντέλης, ηττοπαθή... blink.gif για αυτό το αφήνω κενό...)
lalas
nomizw oti me to 9+3 eine endiaferon na doume k mia 12ada newn pou eine to mellon ektos apo tous kathieromenous,gnwrizete oti o apostolaos px pou einai basikotatos ston foa k 86aris den epeze perisi oute eswterko diplo ston 'mega'' giziako....
Giwrgos_foa
blink.gif eleos re paidia!!apo pote o apostolakos einai basikotatos sto foa???lol!!to palikari irthe teleytaia stigmh sthn omada ki ayto giati o makrhs pou einai 86aris spasthke me to zhba kai apofasise na paei daneikos allou kai irthe aytos sth thesh tou!!lol!!
baller
geia se olous. Paizo kai ego sthn A eska kai mou arese pou diavasa ola auta ta endiaferonta.. auto pou thelo na po kata thn tapeinh mou apopsh einai oti sthn all star pentada prepei na valoume ton menoudako ston asso kai ton kalfopoulo sto 4! tora gia ola ta alla den mporo na eimai sigouros. Vlepo AENK kai FOA na anevainoun..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.