Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
dedes-9
[OLORIN] ΜΕ ΤΑ ΜΑ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ??
[TASOS] ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑ?
tasos
xexe oxi dede-9 apla eimai opados tou apollona..pigeno sta entos alla kai se orismena paixnidia ektos edras.
dedes-9
ο παπουσ μου ηταν αντιπροεδροσ στον αππολωνα
Olorin
QUOTE(dedes-9 @ Jan 26 2007, 09:34 PM) *
[OLORIN] ΜΕ ΤΑ ΜΑ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ??

Μάλλον με μπερδεύεις με τον Καβράκη, το 4άρι μας...

Εγώ είμαι ο πιο ψηλός της ομάδας, ξανθός με κοντό μαλλί και φοράω το #15...
larry33
QUOTE(alexas10 @ Jan 25 2007, 07:41 PM) *
file dejuan c einai alitheia oti genika den paizoume kala. to ti ftaiei kai ego to psaxno. einai alitheia oti pame xamila sta score kai einai periergo ayto giati i omada exei theoritika kalous scorers. den thelo na miliso sygekrimena gia sympaixtes mou omos sigoura kapoioi den exoun paixei ayto pou boroun.eyelpisto oti tha synelthoume grigora giati kai proxtes pou kerdisame den eimastan kaloi. den diafono poly mazi sou pantos.oso gia ton lagopodi epaize larisaiko tin xronia pou anevike a eska i omada tou kai tote ton pira apo to xeri kai ton efera aenk opou kai dikaiothika giati to palikari paizei 10 fores kalytera apo ekei. exei rolo stin omada kai einai para poly xrisimos kai spanios gia ayti tin omada kathos kalos i kakos kanei pragmata pou den kanei kaneis allos..


Autos o Karatzas einai kalos?San na varietai mou fainetai sta paixnidia kai polu...grinia re paidi mou!
tasos
ela re sovara?pos kai den epakses ston apollona?
kapion kosta dede ston apollona tin ton exeis?einai tora antiproedros stin omada..
dede paizeis sto markopoulo?
lalas
συμφωνα με χθεσυνοβραδυνες πληροφοριες κοπελης κ αργυροπουλος κοντα στην εξωπορτα
TSOUMANIS14
εμεις στον ατταλο μπορει να ειμαστε καφενειο αλλα τα παληκαρια στην πεντελη ειναι εστιατιριο!12 (!) πιτσες στην προπονηση?????????? τι ειχατε,all you can eat?
dedes-9
[tasos]ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ! ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΕΡ8Ω! ΝΑΙ ΠΑΙΖΩ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
GSK
QUOTE(dedes-9 @ Jan 27 2007, 12:09 PM) *
[tasos]ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ! ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΕΡ8Ω! ΝΑΙ ΠΑΙΖΩ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ



Καλως ηρθες στο φορουμ δεδε χαιρομαι που εισαι φιλος με τον Νικο πολυ καλο παιδι και πιστευω αν δουλεψει καλα και λιγο πιο σκληρα θα βελτιωθει αρκετα.
Θελει λιγη προσπαθεια παραπανω ομως.
Τον εκτιμω πολυ και πιστευω σε αυτον.
Ενας γνησιος φιλαθλος και οχι οπαδος.
mimos8
billy14 σε βλεπω πολυ αγριεμενο.πιστευω οτι εχεις ηδη σκεφτει μεχρι και την τελευταια λεπτομερεια του all star game.μετα απο αυτην την ολοκληρωμενη προταση που παρουσιασες δεν μπορω παρα να δηλωσω συμμετοχη!ειμαι μεσα 100% και θα συμμετεχω με πολυ ορεξη.περιμενω να ενημερωθω για τις εξελιξεις.
υ.γ. πιστευω οτι ειναι μια πρωτοτυπη ιδεα που θα τραβηξει το ενδιαφερον παρα πολλων και εχω την εντυπωση πως μπορει και να καθιερωθει σαν θεσμος!
tasos
dede-9 arage giati den irthes sto apollona?
thimame sto metaksi mas paixnidi nikisame sto telos me antepithesi diarkias afou xaname sto 3 prota dekalepta..
TSOUMANIS14
ερωτηση προς ολους που ασχολουνται με το κακομοιρο ελληνικο μπασκετ με οποιονδηποτε τροπο: ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟΣΟΥΣ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΜΑΔΑ???
GSK
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Jan 27 2007, 04:17 PM) *
ερωτηση προς ολους που ασχολουνται με το κακομοιρο ελληνικο μπασκετ με οποιονδηποτε τροπο: ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟΣΟΥΣ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΜΑΔΑ???



Τι εννοεις;
Μονο τον νταση ξερω για ψυχοπαθη γενικα αλλα με την καλη εννοια ομως
GSK
QUOTE(lalas @ Jan 27 2007, 09:56 AM) *
συμφωνα με χθεσυνοβραδυνες πληροφοριες κοπελης κ αργυροπουλος κοντα στην εξωπορτα


Επιτελους και εγω μια φορα σε επιασα αδιαβαστο.
Σιγουρα και οταν λεω σιγουρα την Δευτερα παιζουν με τον ΑΤΤΑΛΟ.
Και δεν υπαρχει αυτο που λες.
Οποιος στο ειπε και δεν ξερει και λεει οτι θελει.
alexas10
asta na pane larry poly varemenos einai kai olo griniazei, aporo me ton coach pou ton vazei
lalas
QUOTE(GSK @ Jan 27 2007, 04:58 PM) *
Επιτελους και εγω μια φορα σε επιασα αδιαβαστο.
Σιγουρα και οταν λεω σιγουρα την Δευτερα παιζουν με τον ΑΤΤΑΛΟ.
Και δεν υπαρχει αυτο που λες.
Οποιος στο ειπε και δεν ξερει και λεει οτι θελει.

φιλε γσκ εγω ειπα οτι ειναι κοντα στην εξωπορτα οχι οτι την περασαν......
larry33
QUOTE(alexas10 @ Jan 27 2007, 11:49 PM) *
asta na pane larry poly varemenos einai kai olo griniazei, aporo me ton coach pou ton vazei


Emena pantws wres wres mou fainetai megali paixtoura.......titanas....hmitheos!
GSK
QUOTE(lalas @ Jan 28 2007, 08:33 AM) *
φιλε γσκ εγω ειπα οτι ειναι κοντα στην εξωπορτα οχι οτι την περασαν......


Φιλος μου που ειναι στον συλλογο τον ρωτησα και μου ειπε οχι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση γιατι επιμενεις τοσο πολυ , ξερεις κατι;

Αλλωστε αυτος εχει πολυ καλη αποψη και για τους δυο και εχουμε τσακωθει για αυτο.
Εχω γραψει για τον εναν.
Ο φιλος μου επιμενει οτι ειναι και καλα παιδια και καλοι παικτες.
Οτι προσπαθουν παντα και δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.
Μου φαινεται περιεργο παντως αυτο να ξερεις κατι και να μην το ξερει αυτος και δεν θα ειχα προβλημα εγω να το πω. smile.gif
mimos8
κουιζ:ποιος παιχτης-συμβολο για την α εσκα ,ενω καυχιεται την κλαση του στην ποκα,πελατειωθηκε απο τον συγκατοικο του σε σουαρε που στηθηκε στα βορεια προαστεια?φημες που αναφερουν εσκεμμενη καθυστερηση καταβολης του ενοικιου απο τον παιχτη-συμβολο ελεγχονται ως ανακριβεις...
v-span
QUOTE(mimos8 @ Jan 29 2007, 08:51 AM) *
κουιζ:ποιος παιχτης-συμβολο για την α εσκα ,ενω καυχιεται την κλαση του στην ποκα,πελατειωθηκε απο τον συγκατοικο του σε σουαρε που στηθηκε στα βορεια προαστεια?φημες που αναφερουν εσκεμμενη καθυστερηση καταβολης του ενοικιου απο τον παιχτη-συμβολο ελεγχονται ως ανακριβεις...
Μήπως εκτός από παίχτης- σύμβολο είναι και ένας ανερχόμενος μεγάλος προπονητής???
mimos8
ειναι!!!αν και τελευταια εχει χασει καποια ματσακια στην εδρα του αδικαιολογητα...ευτυχως γι αυτον οι διοικουντες κοιμουνται και δεν εχουν παρει χαμπαρι τιποτα!εχει ενα ελαφρυντικο ομως:ειναι σε κοντρα με το αστερι της ομαδας που κοουτσαρει και τον αφηνει εξω σαν σιωπηρη τιμωρια.ο παιχτης αυτος θα μπορουσε να του καθαρισει μερικα ματσακια αλλα η ενασχοληση του με το πατινι του και το ποδηλατο του εξω απο το γηπεδο τον εμποδιζουν να προπονηθει οπως πρεπει!!!
Peritri
Προγνωστικά κάνεις για σήμερα; Ορίστε τα δικά μου

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Χ
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΥΓ: Συμπαίκτης του αμπάσκετου είμαι μόλις τώρα ανακάλυψα ότι υπάρχει τόσο ζωντανό forum για την Α' ΕΣΚΑ. άντε να ζωντανέψει λίγο και της Β' γιατι μας ενδιαφέρει biggrin.gif

ΥΓ2: Για Γαλάτσι κανένα tip; Μόνο ένα ψηλό θυμάμαι για καλό οι υπόλοιποι τα ίδια πάνω κάτω.
TSOUMANIS14
πεσ στον αδερφο σου να κατεβει να παιξει 10 λεπτα και θα κερδισετε
Olorin
Peritri, καλώς ήλθες κι εσύ (από το nick, αλλά και μετά τη σημείωση του TSOUMANI, νομίζω κατάλαβα και ποιος είσαι... wink.gif ) και καλή επιτυχία απόψε...

Γενικά, το Γαλάτσι από ό,τι είδα είναι νεαροί σε ηλικία οι περισσότεροι και παίζουν περισσότερο με βάση τον ενθουσιασμό... Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω εσάς ή τις άλλες ομάδες, θεωρώ ότι είναι οι μόνοι από την τελευταία 6άδα που έχουν ελπίδες παραμονής...

Αν πάντως τους κερδίσετε εσείς σήμερα κι εμείς την επόμενη αγωνιστική δύσκολα θα σωθούν...

QUOTE(Peritri @ Jan 29 2007, 10:35 AM) *
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Χ

Όχι ρε συ, ποιος έχει όρεξη για παράταση βραδιάτικα... tongue.gif
GSK
Συφωνα με τις προβλεψεις του φιλου μου στην διοικηση Ατταλος-Κορωπι 2 με καλυτερους παικτες Αργυροπουλο Λουμιωτη

Συμφωνεις ΦΙΛΕ LALA;
v-span
dede-9 καλώς ήρθες θα ήθελα να μου πεις όσο αντικειμενικά μπορείς τα προγνωστικά σου για το παιχνίδι με την Πεντέλη σήμερα...
Peritri
Thanks olorin για το καλώσόρισμα καλή επιτυχία να έχετε σήμερα.

QUOTE(GSK @ Jan 29 2007, 04:26 PM) *
Συφωνα με τις προβλεψεις του φιλου μου στην διοικηση Ατταλος-Κορωπι 2 με καλυτερους παικτες Αργυροπουλο Λουμιωτη

Συμφωνεις ΦΙΛΕ LALA;

Σόρρυ που απαντώ εγώ tongue.gif

Απλά να πω για τον Αργυρόπουλο ότι στο μεταξύ μας ματς ήταν πολύ κακός και δεν μπορεί να απειλήσει από το 3ποντο κάτι που τον κάνει κάπως προβλέψιμο (βλ. μπούκες)

Γενικά από τότε που έπαιζε στον Άγιο Θωμά έχει ακολουθήσει πτωτιική πορεία...

ΥΓ: Έλα ρε Μητσάρα και εσύ εδώ; Προσπάθησα να τον ψήσω αλλά ποιο πιθανόν είναι να κατέβει ο νεογέννητος υιος του παρά ο ίδιος biggrin.gif
GSK
QUOTE(Peritri @ Jan 29 2007, 02:20 PM) *
Thanks olorin για το καλώσόρισμα καλή επιτυχία να έχετε σήμερα.
Σόρρυ που απαντώ εγώ tongue.gif

Απλά να πω για τον Αργυρόπουλο ότι στο μεταξύ μας ματς ήταν πολύ κακός και δεν μπορεί να απειλήσει από το 3ποντο κάτι που τον κάνει κάπως προβλέψιμο (βλ. μπούκες)

Γενικά από τότε που έπαιζε στον Άγιο Θωμά έχει ακολουθήσει πτωτιική πορεία...

ΥΓ: Έλα ρε Μητσάρα και εσύ εδώ; Προσπάθησα να τον ψήσω αλλά ποιο πιθανόν είναι να κατέβει ο νεογέννητος υιος του παρά ο ίδιος biggrin.gif



Φιλε μου αν διαβασεις παλαιοτερο post μου θα καταλαβεις την γνωμη μου απλα ενας φιλος μου εχει γ... θει με αυτον τον παικτη και του αρεσει πολυ.
Αυτα απλα γιατι τα προγνωστικα του Lala παντα πεφτει μεσα και περιμενα την απαντηση του.
maniatis8
ΜΑΝΤΖΙΟ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
billy_14
QUOTE(maniatis8 @ Jan 29 2007, 03:02 PM) *
ΜΑΝΤΖΙΟ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Ο μικρός ή ο μεγάλος; Χεεεεε χε χεεεεε..... biggrin.gif
dedes-9
V-SPAN ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ! ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ 8Α ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ! ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ?
GSK
Καλο Απογευμα σε ολους καλη επιτυχια στις ομαδες σας και σε εσας προσωπικα.


Καλο Μπασκετ bball.gif σε ολους και να το ευχαριστιεσται.

wos_sport5.gif wos_sport4.gif wos_sport3.gif
alexas10
markopoulo sti 2i paratasi ti penteli ilion aenk sto telos diplo arionas-niki assos epese i niki attalos asso to koropi, petropouli diplo stin efoa, apollonas 30 pontous ton aeto, galatsi nikise ta vrillissia.OLORIN den peirazei icon_wave.gif

ksexasa... foa nikise sto xolargo
tsouk_1
ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ.
ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 92-57
Olorin
Quiz (ε, να βάλω μια φορά κι εγώ...): Ποια γνωστή ομάδα των βορείων προαστίων, με (σημαντικότατα, είναι αλήθεια) προβλήματα τραυματισμών έκανε ένα από τα χειρότερά της παιχνίδια (υποθέτω, δηλαδή...) κι όμως κατάφερε να αποδράσει από υποτιθέμενη "καυτή" έδρα (η οποία σήμερα ήταν πιο παγωμένη κι από ένα ψυγείο στη Σιβηρία...), αφού ο αντίπαλός της κατόρθωσε να κάνει κι αυτός του χειρότερό του παιχνίδι και να επιστρέψει το δώρο???

Τι να πω, ρε παιδιά, από τη μια ντρέπομαι για την εμφάνισή μας (και πάνω από όλα για την εμφάνισή μου), από την άλλη ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παίξαμε έτσι...

Εντάξει, σίγουρα ήμασταν (σωματικά και ψυχικά) κουρασμένοι από την υπερπροσπάθεια με τον Φιλαθλητικό και απογοητευμένοι από τον τρόπο που ήρθε η ήττα, αλλά έχει περάσει μια ολόκληρη βδομάδα από τότε ρε γμτ μου!!!

Τώρα για το αν και η ΑΕΝΚ υιοθέτησε κι αυτή τον ίδιο υποτονικό και νωθρό ρυθμό ή αν τον επέβαλλε η ίδια λόγω των απουσιών της, είναι κάτι που ακόμα δεν έχω καταλάβει και μάλλον θα πρέπει να μας διαφωτίσει κάποιος από τους αντιπάλους μας, αλλά είναι γεγονός ότι όποιος πατούσε παρκέ (και από τις δυο ομάδες) ήταν τόσο υπνωτισμένος που στα πρώτα τρία 10λεπτα οι θεατές το σκεφτόντουσαν ή να φύγουν ή να κοιμηθούν...

Πιο αναλυτικά, παρόλο που παίζαμε χάλια (ειδικά στην επίθεση), πήραμε μια διαφορά 26-16 στο 17' κι εκεί αντί να καθαρίσουμε το παιχνίδι (ή έστω να διατηρήσουμε μια διαφορά αυτής της τάξης), καταφέραμε να χάσουμε 2-3 αιφνιδασμούς(!) και τελικά το ημίχρονο έληξε 26-26! Στο δεύτερο ημίχρονο ο ύπνος μας μετατράπηκε σε χειμερία νάρκη και στο 35' το σκορ ήταν 40-57... Όπως πάντα τότε αποφασίσαμε να παίξουμε λίγο μπάσκετ και σε 4' κάναμε ένα σερί 21-3(!) και περάσαμε μπροστά με 61-60... blink.gif Κι εκεί που όλοι πιστέψαμε ότι δεν χάναμε το παιχνίδι, στα 50" μας έβαλε το #12 (δεν θυμάμαι όνομα, δυστυχώς) ένα από τα πιο απίστευτα τρίποντα που έχω δει στην Α'ΕΣΚΑ (θα έλεγα κwλόφαρδο, αλλά από η στιγμή που μπήκε δεν μπορώ να πω τίποτα...), στο τέλος του χρόνου της επίθεσης, με 3 άτομα να τον έχουν κλείσει, μετά από 13 προσποιήσεις, 15 αλλαγές ποδιού και 23 σπασίματα της μέσης... blink.gif Παρόλα ατά ισοφαρίσαμε αμέσως 63-63, αλλά εκεί ο mimos8 έβαλε ένα καλάθι που μόνο αυτός θα μπορούσε να το βάλει, αφού πήρε την μπάλα στην κορυφή, έκανε μπάσιμο, και σταμάτησε στα 3 μέτρα από το καλάθι κι έμεινε κανά μισάωρο στον αέρα μέχρι να προσγειωθούν οι 3 που είχαν πάει να τον κόψουν, για να κάνει με ταμπλό ανενόχλητος το 63-65... Με μια βολή μειώσαμε 64-65, ομοίως η ΑΕΝΚ 64-66 και στην τελευταία μας επίθεση ο Μπαλαούρας βρήκε ελεύθερο διάδρομο από αριστερά πήγε για το μπάσιμο κι ενώ όλοι πιστεύαμε ότι στην χειρότερη περίπτωση θα κέρδιζε φάουλ για 2 βολές, ήρθε κυριολεκτικά από το πουθενά ως από μηχανής θεός ο alexas10 έδωσε ένα χαστούκι στην μπάλα, την έστειλε εκτός γηπέδου και τον πρόεδρό μας στον πάγκο μας να μας ρωτάει αν τελικά φταίμε περισσότερο εμείς, ο προπονητής ή όλοι μας για την άθλια εικόνα που δείχνουμε... (άσχετα αν παραδέχομαι ότι σήμερα ήμασταν τραγικοί, δε νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη βάση αυτό, τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, όταν στα τελευταία 7 ματς έχουμε 5 νίκες και 2 ήττες στο τελευταίο λεπτό από δυο ομάδες που έχουν στόχο την άνοδο, τον Φιλαθλητικό και την ΑΕΝΚ...)

Κι έτσι, τα καταφέραμε να πάμε τώρα τη Δευτέρα να παίξουμε μια ολόκληρη κατηγορία στο Γαλάτσι... sad.gif

Υ.Γ: Ευτυχώς για μένα που δεν παίζουμε 3η φορά φέτος με την ΑΕΝΚ... Δυο αγώνες τελείωσα άποντος φέτος και ήταν οι δυο αγώνες με την ΑΕΝΚ... sad.gif 68.gif
tasos
Simera o Apollonas nikise aneta ton Aeto..
Itan i 11 seri niki gia tin omada mas kai aksizoun sigxaritiria se olous !

epomenos agonas?To megalo derby

05-02-2007 ΩΡΑ 20:00 ΓΗΠΕΔΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
billy_14
Κάποιες λεπτομέρειες από το Μαρκόπουλο...
Σκορ 81-79, κανονικός αγώνας 60-60, πρώτη παράταση 69-69.
Φαντάζομαι ότι αν σας πω ότι μας έσφαξε η διαιτησία, θα πείτε ότι όποιος έχανε τέτοιον αγώνα θα έλεγε ότι αδικήθηκε....αλλά τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι...
Ακόμα ψάχνω να καταλάβω πού επινόησε αυτός ο ανεκδιήγητος τα βήματα του Γεωργαλά στο τέλος της πρώτης παράτασης που μας στέρησαν τη δυνατότητα να έχουμε εμείς το πάνω χέρι... Ή δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αντιαθλητικό φάουλ αν όχι αυτό που ο Κολιαβασίλης χάνει τη μπάλα από τον Στάμο κι όταν αυτός ξεχύνεται μπροστά τον αρπάζει από τα πόδια και τον ρίχνει κάτω... (λεπτομέρεια: στη συγκεκριμένη φάση δεν σφυρίχτηκε ΤΙΠΟΤΑ...). Ο Καλφόπουλος έφαγε το ξύλο της ζωής του από Φώτο και Αναγνώστου αλλά πήρε νομίζω δυσανάλογα λίγα φάουλ. Στον δε Αναγνώστου σφυριχτηκαν μόνο μια φορά βήματα ενώ τα έκανε σχεδόν κάθε φορά που έπαιρνε μπάλα και προσπαθούσε να πάρει τη μπέιζλαϊν...
Ο Μήτσος ο Φράτας μάς την έκανε πάλι τη ζημιά με 25 (3) αλλά κυρίως με 9/10 βολές στις παρατάσεις... Ο δε Ψωμαδέρης έβαλε μεν 25 (5) αλλά πριν από την τέταρτη περίοδο που πήρε φωτιά ήταν σχεδον ανύπαρκτος... Όσο για τον φίλο dedes-9, έγινε ήρωας με το ριμπάουντ που πήρε και τη βολή που έβαλε στο φινάλε (ούτε μια βολή επίτηδες δεν ξέρει να χάσει πάντως tongue.gif ) αλλά σε όλο τον υπόλοιπο αγώνα ήταν ο καλύτερός μας παίκτης... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Για μας τρομερό παιχνίδι ο Βλαντής, μάλλον έπρεπε να παίξει περισσότερο, δεν τράβηξε καθόλου ο Αττίκος και στις παρατάσεις μάς έπιασε πάλι η γνωστή φουρτούνα στις βολές... Κάναμε 12 λάθη στην τέταρτη περίοδο, έτσι για να δέσει το γλυκό με τη διαιτησία. Ήμασταν σε όλο το ματς μπροστά, 30-18 στο β', 38-26 στο ημίχρονο, 54-45 στο 30' και το Μαρκόπουλο μάς ισοφάρισε 60-60 με την τρίτη προσπάθεια για τρίποντο του Ψωμαδέρη στην ίδια φάση... Στο δε φινάλε του κ.α. είχαμε 23'' δικά μας αλλά ο Γεωργαλάς αστόχησε (ίσως να του έγινε και φάουλ αφού ο Άγγελος σπάνια κάνει... αίρμπολ από τη γωνιά της ρακέτας!!!
Αυτά έχει η ζωή... Πάντως αν και νεοφώτιστοι δείξαμε και πάλι ότι ανήκουμε εδώ και προειδοποιήσαμε πόσο θα "καλοπεράσουν" όλοι μαζί μας στη συνέχεια... Πιστεύω ότι με εμφανίσεις σαν τις δύο τελευταίες πάμε για πέντε νίκες σερί στη συνέχεια (Αρίωνα, Νίκη, ΕΦΟΑ, Κορωπί και Αετό). Μετά έρχεται Πεντέλη ο ΦΟΑ και πιστεύω πως ούτε αυτός θα καλοπεράσει...
Καληνύχτα γιατί νύσταξα... smile.gif
dedes-9
ΦΙΛΕ BILLY-14 ΟΝΤΩΣ ΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΜΟΥΝ Ο 6ΟΣ ΣΑΣ ΠΑΙΧΤΗΣ! ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ! ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΕ 14 ΠΟΝΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ! ΚΑΙ Ο ΚΟΛΛΙΑΒΑΣΙΛΗΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΦΑΟΥΛ! Ο ΣΤΑΜΟΣ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΦΑΟΥΛ ΠΟΥ ΔΕ ΔΩ8ΗΚΕ! Ο ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑ8ΟΛΟΥ ΞΥΛΟ ΟΥΤΕ Ο ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ! ΑΠΛΑ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΦΗΣΑΝ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΟΜΑΔΕΣ! ΠΙΣΤΕΥΩ Η 8ΕΣΗ ΣΑΣ ΣΑΣ ΑΔΙΚΕΙ ΠΟΛΥ! Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΡΕ8ΟΥΜΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΩΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ biggrin.gif biggrin.gif
Peritri
olorin, καλή τύχη στο Γαλάτσι θα κάνω πλήρες ρεπόρτ αύριο μήπως και βοηθήσω σε τπτ (λέμε τώρα)

Ελπίζω να πέσει η Κυπριάδου...
Olorin
QUOTE(Peritri @ Jan 30 2007, 12:58 AM) *
olorin, καλή τύχη στο Γαλάτσι θα κάνω πλήρες ρεπόρτ αύριο μήπως και βοηθήσω σε τπτ (λέμε τώρα)

Ελπίζω να πέσει η Κυπριάδου...


Αλήθεια πώς πήγατε??? Έμαθα απλώς ότι χάσατε (από το post του alexas10, βασικά...), αλλά τίποτα παραπάνω...

Περιμένω αύριο το report... wink.gif
Aristofanis
QUOTE(billy_14 @ Jan 30 2007, 02:24 AM) *
Για μας τρομερό παιχνίδι ο Βλαντής, μάλλον έπρεπε να παίξει περισσότερο, δεν τράβηξε καθόλου ο Αττίκος και στις παρατάσεις μάς έπιασε πάλι η γνωστή φουρτούνα στις βολές... Κάναμε 12 λάθη στην τέταρτη περίοδο, έτσι για να δέσει το γλυκό με τη διαιτησία. Ήμασταν σε όλο το ματς μπροστά, 30-18 στο β', 38-26 στο ημίχρονο, 54-45 στο 30' και το Μαρκόπουλο μάς ισοφάρισε 60-60 με την τρίτη προσπάθεια για τρίποντο του Ψωμαδέρη στην ίδια φάση... Στο δε φινάλε του κ.α. είχαμε 23'' δικά μας αλλά ο Γεωργαλάς αστόχησε (ίσως να του έγινε και φάουλ αφού ο Άγγελος σπάνια κάνει... αίρμπολ από τη γωνιά της ρακέτας!!!
Αυτά έχει η ζωή... Πάντως αν και νεοφώτιστοι δείξαμε και πάλι ότι ανήκουμε εδώ και προειδοποιήσαμε πόσο θα "καλοπεράσουν" όλοι μαζί μας στη συνέχεια... Πιστεύω ότι με εμφανίσεις σαν τις δύο τελευταίες πάμε για πέντε νίκες σερί στη συνέχεια (Αρίωνα, Νίκη, ΕΦΟΑ, Κορωπί και Αετό). Μετά έρχεται Πεντέλη ο ΦΟΑ και πιστεύω πως ούτε αυτός θα καλοπεράσει...
Καληνύχτα γιατί νύσταξα... smile.gif



Έλεος με τις βολές...πόσες χάσαν πάλι?

Είναι σίγουρα τα 5 επόμενα ματς νίκες. Θα είναι ζέσταμα για το ματς με τον Φιλαθλητικό biggrin.gif
libero
forumistes kalimera.mpainw meta apo kairo giati xthes etyxe kai eida to mats enwsi iliou-aenk.genika fetos exw dei 4-5 mats tis enwsis kai pragmati itan poly metria xthes i omada kai eixe se kaki mera toys psiloys tis.moy ekane poly entypwsi o play maker tis kifissias(menoudakos) poy eixa na ton dw na paizei 2 xronia.to paidi ekane ta panta sto paixnidi,skorare krisimous pontoys ,edwse assist,pire rebound,ekane klepsimata kai genika de tha itan yperboli na pw oti itan o kalyteros toy gipedou.den xerw poso xronwn einai akribws alla aneta epaize se pio panw kathgoria.apo tin omada tis geitonias mou ,poy ekane athlo gia na gyrisei to mats,moiraios itan o mpalaouras pou kopike sto lay up(isws me foul) apo ton 10 ths kifissias.
pantws i kifissia den mou gemise to mati gia anodo.filathlitikos kai apollon ta fabori!ayta kai pali kalimera
pointguard
H AENK pou eides xthes sto Ilion eixe 2 pshlous travmaties, ton mustiloglou aponta kai o Menoudakos pou sou fanhke kalos me travhgma ston prosagogo!! auta
billy_14
QUOTE(Aristofanis @ Jan 30 2007, 06:57 AM) *
Έλεος με τις βολές...πόσες χάσαν πάλι?

Είναι σίγουρα τα 5 επόμενα ματς νίκες. Θα είναι ζέσταμα για το ματς με τον Φιλαθλητικό biggrin.gif

Καλημέρα φιλαράκι. Είχαμε συνολικά 19/29 βολές. 5/5 στο πρώτο ημίχρονο (γκλουπς!), 9/13 στο δεύτερο και 5/11 στις παρατάσεις! Ο Στάμος πήγε να γίνει ήρωας με δύο τρομερά επιθετικά ριμπάουντ και καλάθια, αλλά είχε 0/1 στην πρώτη και 0/2 στη δεύτερη (βολές πάντα)...
dedes-9 μου αρέσει που αντιμετωπίζεις με χιούμορ το πείραγμά μου... Εντάξει, ξέρουμε τι μπορείς να κάνεις, δεν είμαστε χτεσινοί... Δεν μπορώ πάντως να σε βοηθήσω γιατί εμένα οι βολές μου μπαίνουν πάντα θέλω δε θέλω... smiley.gif Στο ημίχρονο κερδίζαμε 12 και όχι 14, ας όψεται το coast to coast του Φράτα...
Γενικά χτες μάλλον ήταν η μέρα των πλέι μέικερ αν κρίνω και από τις φήμες για διαστημική εμφάνιση του mimos8...
libero καλώς ήρθες. Εδώ όπως θα διαπιστώσεις είμαστε όλοι των ελληνικών οπότε θα πρέπει να ξεσυνηθίσεις τα greeklish... biggrin.gif
larry33
ΑΕΝΚΑΡΑ ΡΕ!ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΤΙΤΑΝΑΣ!
ΑΝΕΣΤΟ ΜΠΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ FORUM.....ΓΑΜΑΤΟ!
pointguard
Larry den xero an koroideveis pantos o Karatzas einai mesa stous 3 kaluterous periferieakous ths A' ESKA
TSOUMANIS14
εχθες οι αμπαλοι που ειναι διαλυμενοι κερδισαν,ετσι για την ιστορια.χαρηκα που ειδα lavarian βελτιωμενο και με τα σωστα παπουτσια επιτελους
wos_sport3.gif
v-span
Καλημέρα σε όλους, είχα πάει χθες στο παιχνίδι Εν Ιλίου-ΑΕΝΚ :64-66. Μάλλον θα καταντήσω γραφικός ή θα νομίσετε ότι τα παίρνω αλλά αυτός ο τύπος ο Μενουδάκος έχει γίνει κουραστικός. Βάζει πόντους όταν κολλάει η ομάδα του και όταν είναι βαριά η μπάλα (18 έβαλε χθες) διαβάζει ποιος συμπαίκτης του πρέπει να πάρει επίθεση σε ποιο χρονικό σημείο και του πασάρει πάντα την κατάλληλη στιγμή (έδωσε καμιά 10αριά ασίστ), στην άμυνα δεν υπάρχει περίπτωση να τον περάσεις και να συνεχίσεις να έχεις τη μπάλα (έκανε και 7 κλεψίματα) κατεβάζει ριμπάουντ και γενικότερα σε προσωπικό επίπεδο δεν έχασε ούτε μία φάση...
Είσαι απίστευτος ρε mimo
crazzy
TSOUMANIS14 δώσε μια σύντομη περιγραφή του αγώνα με τους Αρβανίτες..........
Βελτιωθήκατε και από παλτά γίνατε κοστούμια............... (πλάκα κάνω!!!!)
GOOD JOB!!!!!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.