Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
billy_14
QUOTE(Thunder @ Apr 19 2007, 10:58 PM) *
Συναδελφος στατιστικολογος tongue.gif
Κ εγω κραταω τα στατιστικα στους αγωνες της ομαδας μου,χεχε.Μονο τα δικα μας ομως,οχι των αλλων οπως εσυ! smile.gif

Ποια είναι αλήθεια η ομάδα σου φίλε; Και παίζεις ακόμα μπασκετάκι ή είσαι πουρέιτζερ σαν εμένα; tongue.gif
Thunder
Στην Πευκη ειμαι.Ειμαι μικρος(20) αλλα το εχω σταματησει αρκετα χρονια... sad.gif
billy_14
QUOTE(Thunder @ Apr 19 2007, 11:06 PM) *
Στην Πευκη ειμαι.Ειμαι μικρος(20) αλλα το εχω σταματησει αρκετα χρονια... sad.gif

ΟΚ φιλαράκι. θα σε περιμένω. Καληνύχτα....
Thunder
QUOTE(billy_14 @ Apr 20 2007, 02:08 AM) *
ΟΚ φιλαράκι. θα σε περιμένω. Καληνύχτα....


ΟΚ!Kαληνυχτα κ απο μενα!
mimos8
κορωπι-αενκ 80-71.το παιχνιδι χαθηκε στο δευτερο δεκαλεπτο οπου ενω προηγουμασταν 6 ποντους βρεθηκαμε 10 πισω και το ημιχρονο 40-25!στην αρχη ομολογω οτι πιστεψα οτι θα κερδισουμε ευκολα αφου ο ρυθμος ειχε ανοιξει απο νωρις και το παιχνιδι ειχε γινει run n gun που σαν ομαδα μας βολευει.τελικα μας κερδισε το κορωπι με αυτη τη συνταγη και με μεγαλη υπεροχη στα ριμπαουντ αφου στην αρχη οταν αστοχουσαν επαιρναν επιθετικο ριμπαουντ.ειχαν δυο ψηλα παιδια στην περιφερεια,μπητσικα-κουντουμαδη,που μας δημιουργησαν προβλημα κυριως κοντα στο καλαθι.εμεις ημασταν κακοι με εξαιρεση το πρωτο δεκαλεπτο και δικαια χασαμε!συγχαρητηρια στο κορωπι που ηταν πανετοιμο να μας αντιμετωπισει και πολυ διαβασμενο!
christina n10
αριων- βρηλισσια 78-82 αν θυμαμαι καλα.ενα παιχνιδι που πηγα να δω.δεν θα κανω σχολιασμο παιχνιδιου αλλα θα μεινω σε δυο πραγματα που που εκαναν ιδιαιτερη εντυπωση.
1ον θα δωσω πολλα συγχαρητηρια στην ομαδα των βρηλισσιων για την εμφανιση της αγωνιστικα ,μου εκανε εντυπωση το γεγονος ενω ,οτι ενω ειναι μια ομαδα που εχει χασει πια την κατηγορια,εχει προβληματα διοικητικα απο οτι εμαθα χθες ,τα παιδια παλευουν μονα τους,και απληρωτοι,και ομως μπηκαν μεσα ψυχωμενα και παλεψαν το παιχνιδακι απο το 1οως το 40ο λεπτο.αλλοι στην θεση τους θα το ειχαν παρατησει και θα κατεβαιναν απλα για να κατεβουν και να περασει η ωρα.εγω ομως ειδα μια ομαδα δεμενη και αποφασισμενη μεχρι το τελος της περιοδου να ειναι μαχημη και να προσπαθει να διεκδικησει οτι περισσοτερο μπορει...ΑΠΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ...
2ο εχω ακουσει απο αυτο το topic για παπαλουκα,οτι ειναι "βρωμικος παιχτης"και "κωλοπαιδακι"οπως χαρακτηρισε χθες τον εαυτο του οτι ακουγεται,εγω μονο αυτο δεν ειδα μεσα στο γηπεδο.εγω ειδα εναν παιχτη που σε μια μανουρα που παραλιγο να γινει και τον προκαλεσαν,να εχει αυτοελεγχο και να απομακρυνεται απο τον συγκεκριμενο παικτη πολυ απλα για να μην συνεχιστει το θεμα,και στο τελος του παιχνιδιου πηγε και μλησε και με τον παιχτη.


τωρα αγωνιστικα τα βρηλισσια ηταν καλυτερα καθ ολη την διαρκεια του παιχνιδιου,και ενας αριωνας να"πνιγεται "κανοντας επιπαιλαιες και τραβημενες επιθετικα επλογες...

"PERITRI"χαρηκα παρα πολυ που σε ειδα μετα απο τοσα χρονια,αν και εγω σε ειχα αφησει να παιζεις play maker,ομως χθες εδειξες ,οταν χρειαστηκε,οτι δεν ξεχνιεται η ατιμη η θεσουλα ..
Peritri
Καλά πήγα Billy, ελπίζω καλύτερα με εσάς όμως tongue.gif

Και εγώ Χριστίνα χάρηκα. Καλά είναι και 2άρι, ξεκούραστη θέση και χωρίς πολλές ευθύνες wink.gif

Σωστή για τον abasketo, βρώμικος δν είναι με τπτ, έξυπνος σίγουρα...

Δεν μου άρεσε και η συμπεριφορά 2 συναδέλφων χτες και του προπονητή τους αλλά οκ, μέσα στην ένταση αυτά συμβαίνουν.
abasketos
Καταρχήν, επειδή προηγούνται οι κυρίες χαρηκα παρα πολύ που γνώρισα τιν χριστίνα απο κοντά, πολύ ευχαριστος άνθρωπος και σχετική με το άθλημα, είναι κρίμα να μην προσφέρεις στον χώρο αφού προφανώς το αγαπάς τόσο πολύ...

Κατά δεύτερον, μεγάλη αν και σπάνια -φέτος τουλάχιστον- η χαρά της νίκης. Μπορεί να έκανα θεωρώ αρκετά ολοκληρωμένο παιχνιδι αλλα τη νίκη την έφερε η παρουσία του peritri και του αδωνη μας, του θεού αυτού του clubbing αλλα και εσχάτως του basket ΗΛΙΑ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ!!!! Μας κράτησαν σε καίρια σημεία μες στο παιχνίδι...

Όσο για το Βελέγκα και τον κάθε Βελέγκα...Τέτοιο φρασεολόγιο απο προπονητή την ώρα του αγώνα δεν έχω ξανακούσει, anyway όλοι μας κρινόμαστε διαχρονικά από τις πράξεις κ παραλείψεις μας...

Α, και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ σταυρωτή μπροστά στον Peritri.. smiley.gif 41.gif
billy_14
QUOTE(abasketos @ Apr 20 2007, 08:14 AM) *
Καταρχήν, επειδή προηγούνται οι κυρίες χαρηκα παρα πολύ που γνώρισα τιν χριστίνα απο κοντά, πολύ ευχαριστος άνθρωπος και σχετική με το άθλημα, είναι κρίμα να μην προσφέρεις στον χώρο αφού προφανώς το αγαπάς τόσο πολύ...

Κατά δεύτερον, μεγάλη αν και σπάνια -φέτος τουλάχιστον- η χαρά της νίκης. Μπορεί να έκανα θεωρώ αρκετά ολοκληρωμένο παιχνιδι αλλα τη νίκη την έφερε η παρουσία του peritri και του αδωνη μας, του θεού αυτού του clubbing αλλα και εσχάτως του basket ΗΛΙΑ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ!!!! Μας κράτησαν σε καίρια σημεία μες στο παιχνίδι...

Όσο για το Βελέγκα και τον κάθε Βελέγκα...Τέτοιο φρασεολόγιο απο προπονητή την ώρα του αγώνα δεν έχω ξανακούσει, anyway όλοι μας κρινόμαστε διαχρονικά από τις πράξεις κ παραλείψεις μας...

Α, και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ σταυρωτή μπροστά στον Peritri.. smiley.gif 41.gif

abaskete και σε σένα συγχαρητήρια, περιμένουμε τώρα τη Δευτέρα να σε γνωρίσουμε κι από κοντά... Γιατί στο φιλικό μας λούφαρες... tongue.gif
christina n10
QUOTE(abasketos @ Apr 20 2007, 11:14 AM) *
Καταρχήν, επειδή προηγούνται οι κυρίες χαρηκα παρα πολύ που γνώρισα τιν χριστίνα απο κοντά, πολύ ευχαριστος άνθρωπος και σχετική με το άθλημα, είναι κρίμα να μην προσφέρεις στον χώρο αφού προφανώς το αγαπάς τόσο πολύ...

Κατά δεύτερον, μεγάλη αν και σπάνια -φέτος τουλάχιστον- η χαρά της νίκης. Μπορεί να έκανα θεωρώ αρκετά ολοκληρωμένο παιχνιδι αλλα τη νίκη την έφερε η παρουσία του peritri και του αδωνη μας, του θεού αυτού του clubbing αλλα και εσχάτως του basket ΗΛΙΑ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ!!!! Μας κράτησαν σε καίρια σημεία μες στο παιχνίδι...

Όσο για το Βελέγκα και τον κάθε Βελέγκα...Τέτοιο φρασεολόγιο απο προπονητή την ώρα του αγώνα δεν έχω ξανακούσει, anyway όλοι μας κρινόμαστε διαχρονικά από τις πράξεις κ παραλείψεις μας...

Α, και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ σταυρωτή μπροστά στον Peritri.. smiley.gif 41.gif
θα συμφωνησω μαζι σου abaskete που πας να κανεις σταυρωτη μπροστα του,τα πλοκαμια που εχει δεν τα βλεπουν???παντως παιδια μπραβο σας ,και χαρηκα παρα πολυ που σας ειδα ....ελπιζω να σας δουμε και το βραδυ..

τη φαση με τον βελεγκα ομολογω δεν την πηρα και πολυ χαμπαρι....εγω μονο την δικη σου με τον ροκα ειδα και μπραβο σου που δεν εδωσες συνεχεια....
abasketos
Χαρά μου billy, να σαι καλα χριστινάκι, i ll do my best...
christina n10
QUOTE(Peritri @ Apr 20 2007, 10:06 AM) *
Καλά πήγα Billy, ελπίζω καλύτερα με εσάς όμως tongue.gif

Και εγώ Χριστίνα χάρηκα. Καλά είναι και 2άρι, ξεκούραστη θέση και χωρίς πολλές ευθύνες wink.gif

Σωστή για τον abasketo, βρώμικος δν είναι με τπτ, έξυπνος σίγουρα...

Δεν μου άρεσε και η συμπεριφορά 2 συναδέλφων χτες και του προπονητή τους αλλά οκ, μέσα στην ένταση αυτά συμβαίνουν.
peri ησουν αρκετα καλος χθες αν και εχω ακουσει οτι εχεις παει και καλυτερα,ησουν εκει που επρεπε ,οταν επρεπε.εδωσες δυναμικο παρων .θελω παντως να σε ξαναδω play...

οσο για τον abasketo,εξυπνος και μαλιστα πολυ μες στο παιχνιδι του.

χαρηκα peri που σε ξαναδα... wink.gif icon_wave.gif
pointguard
DOLLY ean ennoeis emena euxaristo gia tis euxes... aporo pos to emathes hmouna kai mesa sto stratopedo den vghka kan to vrady...
billy_14
Νεοπεντελικός-Γαλάτσι 72-65 με 19 του γίγαντα Καλφόπουλου και 18 του Αττίκου. Μας πλησίασαν στο τέλος μέχρι τους 4, αλλά δεν χάσαμε ποτέ τον έλεγχο. Πολύ ραν εντ γκαν το Γαλάτσι, δεν το είχα δει στον πρώτο αγώνα. Βγαίνω τώρα, γράψτε σας παρακαλώ αν μάθετε πόσο ήρθε Άτταλος-Χολαργός να το δω όταν γυρίσω. Thanx παίδες!
ΥΓ Ρε mimo γιατί έφυγες σαν τον κλέφτη; Ούτε μια καλησπέρα δεν είπαμε... smile.gif
mimos8
γεια σου billy14.ειχα κανονισει κατι σουβλακια στον ιορδανη και περασα για λιγο να δω το τελικο σκορ.ειμαι παντα διακριτικος σε τετοιες περιπτωσεις.που με ειδες ρε θηριο!!!!!
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Apr 20 2007, 09:16 PM) *
γεια σου billy14.ειχα κανονισει κατι σουβλακια στον ιορδανη και περασα για λιγο να δω το τελικο σκορ.ειμαι παντα διακριτικος σε τετοιες περιπτωσεις.που με ειδες ρε θηριο!!!!!

Σουβλάκια στον Ιορδάνη εεε; μεγάλη η χάρη του, που πέρασε και την εθνική οδό... biggrin.gif
Σε είδα, σε είδα... Όπως και τον keekee, και άλλο καλό κόσμο από ΦΟΑ, Κορωπί και άλλες δημοκρατικές δυνάμεις... laugh.gif
Καλό σαββατοκύριακο... Αν μάθεις ακριβές σκορ Άτταλος-Χολαργός ποστάρισέ το... Thanx
cornelious
QUOTE(billy_14 @ Apr 21 2007, 09:18 AM) *
Σουβλάκια στον Ιορδάνη εεε; μεγάλη η χάρη του, που πέρασε και την εθνική οδό... biggrin.gif
Σε είδα, σε είδα... Όπως και τον keekee, και άλλο καλό κόσμο από ΦΟΑ, Κορωπί και άλλες δημοκρατικές δυνάμεις... laugh.gif
Καλό σαββατοκύριακο... Αν μάθεις ακριβές σκορ Άτταλος-Χολαργός ποστάρισέ το... Thanx

o xolargos kerdise ton attalo 83-67.....
billy_14
QUOTE(cornelious @ Apr 21 2007, 03:28 PM) *
o xolargos kerdise ton attalo 83-67.....

Thanx cornelious, see you on the 30th...
Thunder
Nικη κ για τον Αρη Πετρουπολης στο Μαρουσι επι της Νικης με 67-91(αν θυμαμαι καλα).Αρκετα καλο 2ο ημιχρονο απο τον Αρη,με πολυ καλους Βοργια,Δελιο,Χρονοπουλο.Μixalopoulos17 πολυ καλο το καρφωμα στο τελος! biggrin.gif
Kidd4
O Δεδες ειναι παιχταρας και θα ανεβασει μονος του το Μαρκοπουλο Γ Εθνικη

Για να ειμαστε ξανα συμπαικτες του χρονου!!!

Εχει και λογους για να παιξει καλα με Απολλωνα,αρκει να μην αγχωθει... smile.gif
collection
Ρε παιδια καλησπερα μαθατε τιποτα για το ξυλο στον Ατταλο;
Thunder
11η αγωνιστικη του 2ου γυρου εχουμε αυριο.Τα ματς κ προβλεψεις


ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1


Η ωρα του μεγαλου ντερμπυ αναμεσα σε Μαρκοπουλο και Απολλωνα εφτασε.Ο νικητης συνοδευει τον ΦΟΑ στην Γ ' Εθνικη.Προσωπικα δινω το προβαδισμα στον ΑΟΜ λογω εδρας...Αλλα ειναι τελειως ανοιχτο το αποτελεσμα.Για να δουμε... smile.gif.Ο καλυτερος ας κερδισει.Θα ειμαι εκει για να το δω... smile.gif
tasos
Θα ειναι ενα πραγματικο ντερμπυ,θα ειμαι και εγω εκει,οπως και αρκετοι απολλωνιστες που θα ακουλουθησουμε την ομαδα !! bball.gif
lalas
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙoy2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
dolly12
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙoy 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
AMPALOS
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙOY 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
mixalopoylos17
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙOY 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
pointguard
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2!!!!!
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙoy 2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2!!!
tasos
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 64-70
Α' 19-13
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 34-36
Γ΄ 52-45
ΤΕΛΙΚΟ 64-70
Olorin
καταρχάς, Χρόνια Πολλά στον cornellius για τη γιορτή του! (οι διαιτητές, προτίμησαν να του ευχηθούν καταλογίζοντάς του φάουλ γιατί τόλμησε να πλησιάσει αντίπαλο σε απόσταση μικρότερη των 2 μέτρων την ώρα που επιχειρούσε σουτ τριών πόντων... blink.gif )

Σε αντίθεση με τα προγνωστικά των περισσότερων (τα οποία για να είμαι ειλικρινής με εξέπληξαν...), κερδίσαμε μέσα στο Μαρούσι τη Νίκη, αρκετά πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ 85-93.

Μετά το πρώτο 3λεπτο όπου η Νίκη δεν είχε χάσει σουτ και ήταν μπροστά με 9-4, πήραμε μπρος (αν θυμάμαι καλά, από εκείνο το σημείο κάναμε σερί 17-0 και πήγε 9-21!!!) και έκτοτε διατηρούσαμε μια διαφορά της τάξης των 20 πόντων (νομίζω το ημίχρονο έληξε στο +18, αν θυμάμαι καλά 38-56), την οποία και δεν χάσαμε μέχρι το τελευταίο 5λεπτο. Εκεί χαλαρώσαμε λίγο και με κάτι απίθανα τρίποντα οι παίκτες της Νίκης πλησίασαν με την τελική διαφορά να είναι η μικρότερη από την στιγμή που πρωτοξεφύγαμε στο πρώτο 10λεπτο... (φαίνεται κάποιος μας έχει καταραστεί φέτος να μην κερδίσουμε παιχνίδι με άνω από 10 πόντους διαφορά... tongue.gif )

Για τη Νίκη, φάνηκε ξεκάθαρα η έλλειψη δυνάμεων (μην ξεχνάμε πως ξαναέπαιζε προχθές), αλλά και κινήτρου (έχει ήδη υποβιβαστεί, ενώ για εμάς ήταν πολύ σημαντικό το παιχνίδι), η οποία δεν μπορώ να πω πως έδειξε ικανή να χτυπήσει το παιχνίδι μετά το πρώτο 5λεπτο...
cornelious
QUOTE(Olorin @ Apr 23 2007, 09:39 PM) *
καταρχάς, Χρόνια Πολλά στον cornellius για τη γιορτή του! (οι διαιτητές, προτίμησαν να του ευχηθούν καταλογίζοντάς του φάουλ γιατί τόλμησε να πλησιάσει αντίπαλο σε απόσταση μικρότερη των 2 μέτρων την ώρα που επιχειρούσε σουτ τριών πόντων... blink.gif )

Σε αντίθεση με τα προγνωστικά των περισσότερων (τα οποία για να είμαι ειλικρινής με εξέπληξαν...), κερδίσαμε μέσα στο Μαρούσι τη Νίκη, αρκετά πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ 85-93.

Μετά το πρώτο 3λεπτο όπου η Νίκη δεν είχε χάσει σουτ και ήταν μπροστά με 9-4, πήραμε μπρος (αν θυμάμαι καλά, από εκείνο το σημείο κάναμε σερί 17-0 και πήγε 9-21!!!) και έκτοτε διατηρούσαμε μια διαφορά της τάξης των 20 πόντων (νομίζω το ημίχρονο έληξε στο +18, αν θυμάμαι καλά 38-56), την οποία και δεν χάσαμε μέχρι το τελευταίο 5λεπτο. Εκεί χαλαρώσαμε λίγο και με κάτι απίθανα τρίποντα οι παίκτες της Νίκης πλησίασαν με την τελική διαφορά να είναι η μικρότερη από την στιγμή που πρωτοξεφύγαμε στο πρώτο 10λεπτο... (φαίνεται κάποιος μας έχει καταραστεί φέτος να μην κερδίσουμε παιχνίδι με άνω από 10 πόντους διαφορά... tongue.gif )

Για τη Νίκη, φάνηκε ξεκάθαρα η έλλειψη δυνάμεων (μην ξεχνάμε πως ξαναέπαιζε προχθές), αλλά και κινήτρου (έχει ήδη υποβιβαστεί, ενώ για εμάς ήταν πολύ σημαντικό το παιχνίδι), η οποία δεν μπορώ να πω πως έδειξε ικανή να χτυπήσει το παιχνίδι μετά το πρώτο 5λεπτο...

Kai oti etoimazomoun na se epiplixw gia tin kathysterisi stin enimerwsi. Se efxaristw xana gia tis efxes sou pantws. Karfwmata san to simerino sou mas eixan leipsei.
Oson afora tin omada tis nikis exei arketes kales monades alla san synolo den einai katholou demeno. Antitheta exei ena monodiastato styl paiximatos kai vasizetai kathara stin efstoxia apo ta 6.25m.
billy_14
Θέλω καταρχάς να συγχαρώ τον Απόλλωνα για την επικείμενη άνοδό του. 25 πόντοι στο τελευταίο δεκάλεπτο μέσα στο Μαρκόπουλο μόνο τυχαίοι δεν μπορεί να είναι. Υποθέτω ότι πλέον ο Tasos δεν θα σταματήσει να τραγουδάει στον αιώνα τον άπαντα... smile.gif
Επίσης πολλά συγχαρητήρια στην επόμενη αντίπαλό μας Ένωση Ιλίου που δείχνει να "καθαρίζει" σιγά σιγά την υπόθεση παραμονή.
Τρίτον και σπουδαιότερον θέλω να εκφράσω τον αποτροπιασμό μου για την αποψινή εμφάνιση της ομάδας μου και να πω χίλια μπράβο στα Βριλήσσια που ήρθαν μέσα στην Πεντέλη και μας πήραν το σκαλπ. Από το τελικό 59-64 θα καταλαβαίνετε πόσο χάλια παίξαμε. Πιστεύω ότι τόσο κακοί δεν ήμασταν ούτε στη 40άρα που φάγαμε από την ΑΕΝΚ. Χαλαροί μέχρι ύπνου στην άμυνα, πολύ κακές επιλογές στην επίθεση, ποτίσαμε φαρμάκι όσους ήρθαν να μας δουν και φυσικά και τον machinery που γιόρταζε και δεν χάρηκε τα 4 τρίποντά του. Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία, και το ξέρουν πιστεύω και οι ίδιοι οι παίκτες.
Ο συνφορουμιστής Peritri είχε μόνο 7 πόντους (2/3 β., 1/5 δ., 1/2 τρ., 5-2 ριμπ., 2 ασ., 2 λ.) και πιστεύω ότι έχει παίξει και καλύτερα αλλά έβαλε κι αυτός το λιθαράκι του στη νίκη. Όσο για τον abasketo, τον βρήκα έξω από το γήπεδο να ψάχνει την είσοδο και το μετάνιωσα που δεν τον έστειλα αλλού 19.gif . Τελείωσε τον αγώνα με 17 πόντους (1/8 βολές!!, 8/14 δ.), 7-4 ριμπ., 3 ασ., 1 κλ., 3 λ. και κάτι τρομερά γουστόζικες ατάκες όταν οι δικοί μας εκτελούσαν βολές (αποτελεσματικές όμως, γιατί τις έχαναν!!! blink.gif )
Χάρηκα πάντως που τον γνώρισα κι από κοντά, ενώ τον Peritri τον είχα δει και σε ένα φιλικό.
Αυτά... Γράψτε κανένα άλλο αποτέλεσμα...
alexas10
ΦΟΑ- ΑΕΝΚ δεν θυμαμαι τελικο σκορ. 8 ποντους διαφορα παντως χασαμε.. Αστειος διαιτητης,ελευθερο μπασκετ.Συγχαρητηρια στον ΦΟΑ για την ανοδο, την αξιζε. Ομως πιο πολλα συγχαρητηρια στον απολλωνα κ τον φιλο μου δαμιανο που εκλεισε την πορτα της ανοδου στον ΑΟΜ.


Υ.Γ DOLLY πολλα κολλητιλικια ειδα με τον μιμο μας.....
dolly12
μαλλον φταιει το χτυπημα στο κεφαλι αλεξακο και εχεις παραισθησεις!!!

smiley.gif
Peritri
Με πρόλαβε ο Billy_14, 2η σερί νίκη για εμάς, όσο περισσότερες γίνεται να πέσουμε αξιοπρεπώς.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά, τα match-ups που θα έκριναν το παιχνίδι θα ήταν Παπαλουκάς-Καλφόπουλος, Βόσικας-Γεωργαλάς και το αποτέλεσμα δείχνει ποιοι βγήκαν νικητές.

Cornelious & Olorin, τα 3ποντα που βάζει η νίκη δεν είναι κουφά από ότι έχω καταλάβει. Και το λέω αυτό επειδή τα βάζουν συχνά οπότε παύουν και να είναι κουφά. Εμάς τη προηγούμενη εβδομάδα, πραγματικα μας εκτελέσαν από τα 6.25...

ΥΓ: Τα κρίσιμα στο αέρινο πλέι λέμε.

ΥΓ2: Μπράβο στον Απόλλωνα, (άντε Τάσο σειρά έχει και το γυναικείο, έμαθα ότι είχε συμπαράσταση και την αγωνιστική που πέρασε...)
pointguard
Bravo mimo hsouna kalos shmera an kai den kerdisame giati dexthkes xouneria se kapoia krisima shmeia!!
christina n10
νικη χολαργου με αντιπαλο τον αριωνα μεσα στο μετς,ενα παιχνιδι που δεν χριζει κριτικης καθως ο αριωνας ειναι τοσο κακος που οποιαδηποτε ομαδα μπροστα του φανταζει καλυτερη.χωρις παρεξηγηση βεβαια για την ανωτεροτητα και την υπεροχη του χολαργου σημερα.


αντε τασο ,δεν θα σταματας το τραγουδι......σε βλεπω ομως να σου κοβεται η φορα την κυριακη...ξερεις εσυ...


overdam ,συγχαρητηρια για την νικη σας...και την ανοδο σας....
christina n10
QUOTE(Peritri @ Apr 24 2007, 03:44 AM) *
Με πρόλαβε ο Billy_14, 2η σερί νίκη για εμάς, όσο περισσότερες γίνεται να πέσουμε αξιοπρεπώς.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά, τα match-ups που θα έκριναν το παιχνίδι θα ήταν Παπαλουκάς-Καλφόπουλος, Βόσικας-Γεωργαλάς και το αποτέλεσμα δείχνει ποιοι βγήκαν νικητές.

Cornelious & Olorin, τα 3ποντα που βάζει η νίκη δεν είναι κουφά από ότι έχω καταλάβει. Και το λέω αυτό επειδή τα βάζουν συχνά οπότε παύουν και να είναι κουφά. Εμάς τη προηγούμενη εβδομάδα, πραγματικα μας εκτελέσαν από τα 6.25...

ΥΓ: Τα κρίσιμα στο αέρινο πλέι λέμε.

ΥΓ2: Μπράβο στον Απόλλωνα, (άντε Τάσο σειρά έχει και το γυναικείο, έμαθα ότι είχε συμπαράσταση και την αγωνιστική που πέρασε...)
τελικα δεν εγραψα τυχαια ,οτι εγραψα την προηγουμενη φορα για εσας.παλι νικη και αυτη την φορα εναντιον του νεοπεντελικου????πραγματικα σας αξιζουν πολλα μπραβο.θα πεσετε με ψηλα το κεφαλι....
χθες βρεθηκα στον αγωνα αριωνα -χολαργος και δεν ειναι τυχαιο οτι εισαστε αντικειμενο συζητησης για το πως παλευετε τα παιχνιδια ακομα και τωρα που ξερετε οτι εχετε πεσει...

peritri διαβασα οτι ησουν παρων παλι σε κρισημα σημεια για την ομαδα σου.ευγε παιδι μου...

abaskete ,τι θα γινει βρε παιδι μου με αυτες τις βολες???1στις8???εχουμε προβλημα,κατι πρεπει να κανεις γι αυτο....

φιλακια παιδια και παλι μπραβο σας...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(alexas10 @ Apr 23 2007, 10:53 PM) *
ΦΟΑ- ΑΕΝΚ δεν θυμαμαι τελικο σκορ. 8 ποντους διαφορα παντως χασαμε.. Αστειος διαιτητης,ελευθερο μπασκετ.Συγχαρητηρια στον ΦΟΑ για την ανοδο, την αξιζε. Ομως πιο πολλα συγχαρητηρια στον απολλωνα κ τον φιλο μου δαμιανο που εκλεισε την πορτα της ανοδου στον ΑΟΜ.
Υ.Γ DOLLY πολλα κολλητιλικια ειδα με τον μιμο μας.....

διαιτητης ηταν ο ψαριανος.αυτον εννοεις αστειο?
mixalopoylos17
ΚΟΠΩΠΙ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 80-66
ΚΟΥΟΥΜΑΔΗΣ ΚΑΙ ΜΠΗΤΣΙΚΑΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ , ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΟΜΤΖΟΣ.ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ , ΜΟΝΟ Ο ΒΟΡΡΙΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΔΕΛΛΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ.ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟ ΗΘΕΛΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ.
aopkv
κριμα ενα τετοιο παιχνιδι να κρινεται απο μια τεχνικη ποινη......το ν11 του μαρκοπουλου δεν επρεπε να "τσιμπισει"....κριμα......
και μπραβο στον απολλωνα με περισσοτερο κοσμο απο το μαρκοπουλο.παντως δεν εχει κριθει τιποτα ακομα
εχει ακομα αγωνιστηκες....
mixalopoylos17
ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ 2 ΑΠΟ ΤΑ 4 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.
BASKETFUN
καλημερα σε ολουσ. Θελω να δωσω συγχαρητηρια στον Απολλωνα για τη νικη του και ουσιαστηκα για την ανοδο του.Πιστευω οτι το αξιζε περισσοτερο απο το Μαρκοπουλο και το απεδειξε χτες.

Μπραβο Overdam το κανατε το2.Συγχαρητηρια φιλαρακι.

Εμεις χτεσ ημασταν πολυ κακοι αμυντικα.Οποιος ηθελε εβαζε καλαθι.Το ηθελαν πιο πολυ το Κορωπι και το πηρε.
dolly12
QUOTE(pointguard @ Apr 24 2007, 02:33 AM) *
Bravo mimo hsouna kalos shmera an kai den kerdisame giati dexthkes xouneria se kapoia krisima shmeia!!



Εξακολουθω να μην μπορω να καταλαβω πως γινεται να παιζεις ντερμπι και να κανεις χουνερια στο βασικο σου πλαυ οταν οι αλλοι που βαζεις δεν τραβανε κιολας..... και τα λαθη τους ηταν τεραστια..... και οχι μια λαθος πασα.... ασε δε που μεχρι να κανεις εσυ το 3ο φαουλ επισης εβγαινες συχνα.... μαγειρεψε παλι τραπουλα......

μη στεανχωριεσται παντως εισασταν αξιοπρεπεστατοι μιας και ηταν απεναντι στο ΦΟΑ, ο οποιος περα απο ξεσπασματα δεν ητανε καλος γενικα....

υ.γ. δαμιανακο δε σε βλεπω να το κοβεις τελικα!!! smiley.gif συγχαρητηρια που κερδισατε!!! Το ευχαρστηθηκα δεοντως!!!!
mixalopoylos17
11η Αγωνιστική
Σκορ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 80-66
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 98-107
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 84-76
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 89-62
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 59-65
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 85-93
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 52-79
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 64-70


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α ΑΝΔΡΩΝ .-Champion

Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 50
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 47
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 46
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 45
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 44
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 41
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 39
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 39
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 39
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 38
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 38
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 33
ΓΣ ΑΡΙΩΝ 33
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 31
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 31
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 29
Thunder
Καλησπερα σε ολο το forum.Με τη σειρα μου θα δωσω πολλα συγχαρητηρια στον Απολλωνα για την μεγαλη κ πραγματικα αξια νικη που πετυχε.Το ματς ηταν ανταξιο των 2 ομαδων κ για γερα νευρα.Το Μαρκοπουλο μπηκε δυνατα κ ανοιξε την διαφορα γρηγορα στο 17-6.Ο Απολλωνας αλλαξε σχημα(εξω Φραγκουλης,μεσα Χαρος μαζι με Ασημενιο),κ σε συνδιασμο με τις μαζικες αλλαγες του Παπαθεοδωρου( προφανως για να ξεκουρασει τους βασικους για το 2ο ημιχρονο) κ το ματς γυρισε μεχρι το 34-36 του ημιχρονου.Στο 2ο ο προπονητης του Απολλωνα ξεκινησε παλι με Φραγκουλη στο 5 κ η ομαδα ξανακολλησε κυριως επιθετικα με τον Χαρο να κραταει μονος του τον Απολλωνα μεσα στο παιχνιδι.Στο τελευταιο δεκαλεπτο γινεται η κινηση που αλλαξε τη ροη του αγωνα.Η εισοδος του Δευτεραιου σε συνδιασμο με το (σχετικα) κοντο σχημα,βοηθησε τον Απολλωνα να ροκανισει την διαφορα μετα απο ενα μουδιασμενο ξεκινημα κ εν συνεχεια να περασει μπροστα 59-63 με 2 συνεχομενα τριποντα(απο τον Δευτεραιο tongue.gif ) με 1,5λεπτο να μενει για την ληξη.Η εξελιξη του ματς παει ως εξης μετα:

-> Τριποντο του Δεδε (62-63) γυρω στο 1 λεπτο για τη ληξη
-> Απιθανο τριποντο του Νικα απο τα 7,5 μετρα στη ληξη της επιθεσης με κολλημενο παικτη (62-66) 47'' για ληξη
-> Φαουλ στον Ψωμαδερη.2/2 βολες και 64-66.Στα 40''
-> Κλεψιμο του Μαρκοπουλου κ φαουλ στον Γεωργοπουλο.Παραλληλα τεχνικη ποινη στον Αναγνωστου.Στα 30''
-> 0/2 απο Γεωργοπουλο,2/2 απο Δευτεραιο 64-68 30'' για ληξη.
-> Φαουλ στο Δευτεραιο 2/2βολες 64-70.

Απο τους νικητες μεγαλες μορφες του αγωνα ο Χαρος κ ο Δευτεραιος με αξιους συμπαραστατες Νικα και Παγοπουλο.Απο ΑΟΜ πολυ καλοι Αναγνωστου(μοιραιος με την τεχνικη),Φρατας και Δεδες.Αυτα παιδια σορυ αν κουρασα,απλως για να εχετε μια εικονα.Κ παλι μπραβο στον Απολλωνα. smile.gif
Peritri
QUOTE
-> Απιθανο τριποντο του Νικα απο τα 7,5 μετρα στη ληξη της επιθεσης με κολλημενο παικτη (62-66) 47'' για ληξη

Σόρρυ για το spamming, αλλά... 77.gif
leonkalf
QUOTE(Thunder @ Apr 24 2007, 12:37 PM) *
Αυτα παιδια σορυ αν κουρασα,απλως για να εχετε μια εικονα.Κ παλι μπραβο στον Απολλωνα. smile.gif

Καθόλου δε μας κούρασες!
Ευχαριστούμε για την περιγραφή!!
tasos
πολυ καλη η περιγραφη του Thunder,ετσι γινανε τα πραγματα στο κλειστο του Μαρκοπουλου !Πραγματικα ηταν ενα παιχνιδι για γερα νευρα..
Το Μαρκοπουλο δυο φορες εφτασε διαφορα στο +9 και στο +7 αν θυμαμαι καλα !
Απο ΑΟΜ ξεχωρισα τον Δεδε ! 41.gif

Ο κοσμος του Απολλωνα που βρεθηκε χθες ηταν φανταστικος και νομιζω κερδισαμε την μαχη της εξεδρας ! Δεν σταματισαμε να φοναζουμε και πιστευω οτι βαλαμε και εμεις ενα λιθαρακι σε αυτην την νικη !
christina n10
Νίκη ανόδου ο Απόλλων, "φωνάζει" το Μαρκόπουλο

24/4/2007 17:25

Ο Απόλλωνας ήταν ο νικητής στο ντέρμπι ανόδου της 26ης αγωνιστικής στην Α ΕΣΚΑ-Champion ανδρών. Η ομάδα της Ριζούπολης επικράτησε εκτός έδρας του Μαρκόπουλου με 70-64 με τους γηπεδούχους, όμως, να εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του διεθνούς, Κώστα Μουζάκη, που χρέωσε με τεχνική ποινή παίκτη του Μαρκόπουλου 29'' πριν το τέλος με το σκορ στο 64-66. Κατά τα λοιπά, ο Φιλαθλητικός επικράτησε της Κηφισιάς και πανηγύρισε και μαθηματικά την άνοδο στη Γ Εθνική.


Α ΑΝΔΡΩΝ (26η αγωνιστική)

Αετός-Γαλάτσι Κυπριάδου 98-107β’π, 85-85α’ π.73-73κ.α. (34-39)
Αετός (Διδάχος): Ράδης 25 (4), Τσιγωνάκης 3 (1), Σαμπάνης 5 (1), Καψής 22 (4), Παπαδολιάς 7, Σιούτας, Χερκελετζής 34 (6), Τσιόκος 2
Γαλάτσι Κυπριάδου ( Μποσγανάς): Γιέβτιτς 10 (2), Κορρές 2, Κανλής 4, Σιδέρης 3 (1), Τσιρόπουλος 25 (5), Σπηλιωτόπουλος 10, Τασιόπουλος 27 (5), Λοϊζος 6, Ανδρουλάκης 19 (2)

Φιλαθλητικός-Κηφισιά 84-76 (43-36)
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Κοτσολέτης, Κόντσης, Θάνος 8 (1), Παρασκευόπουλος 10, Μάγειρας 15 (1), Στράγκας 1, Σαμοθράκης 22 (2), Σελλιανίτης 5 (1), Ντιφαντής 13, Κασιούμης 2, Φράγκου 5 (1), Παναγιωτόπουλος 3 (1)
Κηφισιά (Μπιλάλης): Μπάρτζος 8 (2), Ευθυμιόπουλος 14, Καρακώστας, Μενουδάκος 5 (1), Καρατζάς 21 (3), Δρακάκης 11, Καρτάνος 3 (1), Λαγοπόδης 5, Παπαζήσης 9

Ατταλος Ν.Φ.-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 89-62 (49-31)Ατταλος Ν.Φ. (Ζιάγκος): Γιώτης 7 (1), Ζέρβας, Τσακίρης 10 (1), Στρατομήτρος 18 (2), Χαρακτηνός 15 (3), Ντάσης 17 (3), Ανθρακόπουλος 8 (2), Τζουμάνης 14 (1)
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 5, Φαρμάκης, Αντωνόπουλος, Καραγιώργος 6 (1), Τριγάζης 14 (4), Κατσόγιαννος 4, Τσιάτσιος 15 (1), Σιαμήτρος 14, Αντωνάκης 4

Νεοπεντελικός-Βριλήσσια 59-64 (26-35)
Νεοπεντελικός (Κακαλιάς): Νταούντ, Μάντζιος 16 (4), Χαρτωματσίδης 5 (1), Γεωργαλάς 9 (1), Μανιάτη 10 (2), Καλφόπουλος 8, Αττίκος 9 (1), Στάμος 2
Βριλήσσια (Θέμελης): Φρίμας 2, Παπαλουκάς 17, Σκουρλής 5 (1), Βόσικας 23 (2), Γιαννακόπουλος 6 (1), Τριανταφύλλης 7 (1), Αλεξόπουλος 4

Νίκη Αμαρουσίου-Εν. Ιλίου 85-93 (36-54)
Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Κουτσώνας, Σούσουλας, Λαούδης 19 (2), Πανόπουλος 16 (3), Κοντογιάννης 17 (2), Γιαττράκος Χ. 15, Θωμάς, Δατσόλης 5 (1), Τσέκενης 9 (1), Ανδριόπουλος 3, Καλόσακας, Γιατράκος Α.
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 3 (1), Μπέλλας Ι. 17 (2), Γιαννακαράς 2, Σκαλωμένος 22 (2), Καβράκης 2, Παξιμαδάς 10 (1), Μπέλλας Ο. 17 (2), Παναγάτος, Φούτσης 14 (1), Κωνσταντίνου, Χαλκίδης 6

Αρίωνας-Χολαργός 52-79 (23-45)
Αρίωνας (Σούφλας): Παπαδημητρίου, Κιρομήτης 13 (2), Καραμαδούκης 2, Ρόκας 2, Αγραφιώτης 5 (1), Αρκουμάνης, Νατσίδης 9 (1), Ζούκας 6 (1), Μπόγρης 5
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 14 (3), Τσιώμος 7, Κουλούρης 5 (1), Τσαγκαράκης 14, Γεωργουδάκης 4 (1), Καναβός 4, Μήτρου 10 (2), Αγγελής 4, Μπαλτάς 1, Πουλής 10 (2), Βάμβουρας, Κιαπέκος

Μαρκόπουλο-Απόλλωνας 64-70 (34-36)Μαρκόπουλο (Παπαθεοδώρου): Φράτας 8, Μακρυγιάννης, Σελλήνης, Κολιαβασίλης, Ψωμαδέρης 9 (1), Δέδες 18 (2), Γεωργόπουλος, Αναγνώστου 12, Δήμας 8, Δημητρίου, Βασσάλος 5, Φώτος 4
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος-Ματσάκος): Φάκαλος, Κούτουλας 2, Τάγκας, Κουτσούμπας, Νίκας 14 (4), Παγόπουλος 10, Δευτεραίος 16 (2), Χάρος 13 (1), Φραγκούλης 3, Κονταξής 1, Ζησιμόπουλος 8 (1), Ασημένιος 3

Κορωπί-Αρης Πετρούπολης 80-66


Σε εξ αναβολής αγώνες για την 24η αγωνιστική είχαμε τα αποτελέσματα:

Νίκη Αμαρ.-Άρης Πετρ. 67-91, Νεοπεντελικός-Γαλάτσι/Κυπριάδου 72-65, Κορωπί-ΑΕΝ Κηφισιάς 80-71, Αετός-Φιλαθλητικός 56-69, Απόλλων-ΕΦΟΑ/Σπ.Λούης 78-69, Αρίων-Βριλήσσια 78-82, Μαρκόπουλο-Ένωση Ιλίου 79-68, Άτταλος-Χολαργός 67-83.

Η βαθμολογία (σε 26 αγώνες): Φιλαθλητικός 50, Απόλλωνας 47, Μαρκόπουλο 46, Αρης Πετρούπολης 45, Κηφισιά 44, Νεοπεντελικός 41, Ατταλος Ν.Φ. 39, Γαλάτσι Κυπριάδου 39, Εν. Ιλίου 39, Κορωπί 38, Χολαργός 38, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 33, Αρίωνας 33, Νίκη Αμαρουσίου 31, Βριλήσσια 31, Αετός 29.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.