Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
v-span
Kαλημέρα σε όλους τους μπασκετόφιλους.Χθες είχα πάει στο Νίκη-ΑΕΝΚ και όπως είπε και ο alexas οι Μαρουσιώτες πρέπει ακόμα να ψάχνουν να βρουν πως το έχασαν. Όσον αφορά στη μη συμμετοχή του Καρατζά στο χθεσινό παιχνίδι άκουσα ότι έχει μια σοβαρή ασθένεια... Δε μπορεί να χάσει σουτ
Giwrgos_foa
QUOTE(dolly12 @ Mar 20 2007, 07:44 AM) *
αν υπολογιζετε και η γνωμη μιας γυναικας...

αριστοφανη εισαι λιγο εως πολυ λαθος για αυτο που λες οτι ο ΦΟΑ εχει κερδισει τα μισα παιχνιδια με διαιτησια. Περα απο ενα παιχνιδι για φετος αν θες που ακουγονται διαφορα δε νομιζω οτι κερδισε ουτε το μαρκοπουλο (+20) ουτε τον απολλωνα ουτε την αενκ ουτε τον Αρη με διαιτησια. Οταν ολα τα παιχνιδια του ΦΟΑ τελειωνουν στο +15 τουλαχιστον πως λες κατι τετοιο... ειναι ατοπο!!!!

Το αν ο ΦΟΑ εχει καλη ομαδα κτλ το δειχνει μεσα στο γηπεδο με τα αποτελεσματα του Δεν ειναι τυχαια πρωτος με 2 νικες παραπανω αν δεν κανω λαθος. Εξαλλου παντα καποια πλευρα ειναι αδικημενη με τους διαιτητες. Ποτε δε τα βλεπουν ολα και ειδικα οι διαιτητες της ΕΣΚΑ δε φημιζονται για την διορατικοτητα τους για ολους! (Και πιστεψε με το ζω και στα δικα μας παιχνιδια) Και συνηθως συμβαινει στα τελευταια λεπτα να γινονται λαθη και για τους 2 απο την ενταση κι την κουραση...

Απο εκει και περα γιωργακη (επειδη γνωριζομαστε και προσωπικα) η αληθεια ειναι οτι εισαι λιγο πολυ ερειστικος και υπεροπτης οταν γραφεις εδω μεσα, καθε φορα που γραφεις εδω μεσα!!! Σε σημειο που δημιουργεις αντιπαθειες.. Οποτε μην παραξενευεσαι που σου πανε ολοι κοντρα ουτε που τα βαζουν ολοι με τον ΦΟΑ. Με αυτα που λες ειναι αδυνατον να μην το κανει ακομα και εγω θα σου πηγαινα κοντρα που τα βλεπω τα παιδια καθε μερα στο γηπεδο!!!

Οποτε χαλαρωστε και οι 2 και χαρειτε το! Ο ενας την ανοδο και ο αλλος την πολυ πολυ καλη εμφανιση!!! Μαριουκο συγχαρητηρια για την εμφανιση!

Υ,Γ, ο μαλανδρης που λες ειναι χρονια στο αθλημα και σφυριζει και Α1 γυναικειο και Α2 αδνρικο οποτε δε μπορει να ειναι τοσο τυφλος....

Dolly to kserw oti ginomai eristikos kai yperopths alla an deis to kanw mono otan blepw grafikous na milane gia th diaithsia tou foa!eleos pia!!otan pianoun oloi ayth thn karamela ths diaithsias de ginonte eristikoi dhladh???logiko einai na ginomaste kai oi filathlitikoi eristikoi kai na dhmiourgounte antipathies..egw pou eimai kai paidi tou foa kai thn omada thn exw zhsei apo th D eska kai kserw ti douleia ginetai de mporw na akouw synexeia diaithsia,diaithsia,diaithsia...Pote den exw bgei apo monos mou na arxizw na eirwneyomai h na lew oti mou katebei..Tespa ayta!Ta leme ayrio sta barh tongue.gif tongue.gif
billy_14
QUOTE(basket @ Mar 20 2007, 08:06 AM) *
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΑΝ ΣΤΟΝ Ν.Α.Ο!ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....

basket και εγώ Νεοπεντελικός είμαι αλλά αυτό που λες είναι unfair... Πολύ unfair...
Η ομάδα μας είναι νεοφώτιστη και τέτοια έπαρση δεν δικαιολογείται... Άστην καλύτερα για άλλους εδώ μέσα (όνομα και μη χωριό...) Συγγνώμη παίδες που επανέρχομαι, αλλά ως χαρακτήρας κάτι με πιάνει με τους υπερόπτες...
mimo μου παραπονιάρη, δεν ξέρω σε τι ακριβώς δεν σου απάντησα... Κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και θα τα πούμε από κοντά... Να δεις και ποιος είμαι... smile.gif Θα έχουμε πιστεύω κάνα πεντάλεπτο να τα πούμε μετά το ματς και να γνωρίσω και τους υπόλοιπους ΑΕΝΚοφορουμιστές (τους ξέρω βέβαια από πέρσι, αλλά δεν έχουμε αλλάξει καμιά κουβέντα...)
machinery αγόρι μου σε πούλησε η Οσιμική μπάλα... Αλλά σε γουστάρω γιατί είσαι cool και δε μασάς... Κάθε άτυχη φάση θα φέρει δέκα τυχερές στο μέλλον (John Wooden)...
aristofani ήρωα μη μασάς ούτε εσύ... Πού μου ξεγλίστρησες χτες και δε σε είδα;;
ΥΓ Και για να τελειώνουμε μ' αυτή την ιστορία... Ποτέ δεν είπα ότι χτες χάσαμε μόνο από τη διαιτησία, ή ότι ο ΦΟΑ ό,τι έχει πετύχει μέχρι τώρα το έχει καταφέρει χάρη στη διαιτησία... Εξάλλου σ΄όσους μπαίνουν εδώ για να διαβάσουν κι όχι για να κομπάσουν είναι γνωστή η εκτίμησή μου προς τους παλιούς -τουλάχιστον- παίκτες του... Οπότε είναι στην κρίση του φόρουμ ποιοι είναι οι γραφικοί...
Thunder
Tα χθεσινα αποτελεσματα της Α'ΕΣΚΑ...

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 79-57
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 70-66
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 59-61
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 63-65
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 94-70
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 81-51
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 65-63
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 52-30



Βαθμολογια

ΦΟΑ 42(20-2)
Απολλων 39(17-5)
ΑΟΜ 39(17-5)
Αρης Π. 38 (16-6)
ΑΕΝΚ 38(16-6)
Νεοπεντελικος 36 (14-8)
Ατταλος 34(12-10)
Γαλατσι 32(10-12)
Χολαργος 32(10-12)
Εν. Ιλιου 32(10-12)
Κορωπι 32(11-11)
Αριωνας 29(7-15)
ΕΦΟΑ 28(6-16)
Νικη Αμ 26(4-18)
Αετος 25(3-19)
Βριλησσια 25(3-19)
machinery
QUOTE(billy_14 @ Mar 20 2007, 12:19 PM) *
basket και εγώ Νεοπεντελικός είμαι αλλά αυτό που λες είναι unfair... Πολύ unfair...
Η ομάδα μας είναι νεοφώτιστη και τέτοια έπαρση δεν δικαιολογείται... Άστην καλύτερα για άλλους εδώ μέσα (όνομα και μη χωριό...) Συγγνώμη παίδες που επανέρχομαι, αλλά ως χαρακτήρας κάτι με πιάνει με τους υπερόπτες...
mimo μου παραπονιάρη, δεν ξέρω σε τι ακριβώς δεν σου απάντησα... Κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και θα τα πούμε από κοντά... Να δεις και ποιος είμαι... smile.gif Θα έχουμε πιστεύω κάνα πεντάλεπτο να τα πούμε μετά το ματς και να γνωρίσω και τους υπόλοιπους ΑΕΝΚοφορουμιστές (τους ξέρω βέβαια από πέρσι, αλλά δεν έχουμε αλλάξει καμιά κουβέντα...)
machinery αγόρι μου σε πούλησε η Οσιμική μπάλα... Αλλά σε γουστάρω γιατί είσαι cool και δε μασάς... Κάθε άτυχη φάση θα φέρει δέκα τυχερές στο μέλλον (John Wooden)...
aristofani ήρωα μη μασάς ούτε εσύ... Πού μου ξεγλίστρησες χτες και δε σε είδα;;
ΥΓ Και για να τελειώνουμε μ' αυτή την ιστορία... Ποτέ δεν είπα ότι χτες χάσαμε μόνο από τη διαιτησία, ή ότι ο ΦΟΑ ό,τι έχει πετύχει μέχρι τώρα το έχει καταφέρει χάρη στη διαιτησία... Εξάλλου σ΄όσους μπαίνουν εδώ για να διαβάσουν κι όχι για να κομπάσουν είναι γνωστή η εκτίμησή μου προς τους παλιούς -τουλάχιστον- παίκτες του... Οπότε είναι στην κρίση του φόρουμ ποιοι είναι οι γραφικοί...

Ευχαριστώ ρε billy!!!!!Αφού το είπε ο John κάτι θα ξέρει! wink.gif
Πάντως η γραφικότητα περιλούζει πολύ συγκεκριμένα άτομα μέσα στο forum και είναι και αυτοί που όταν τελειώνει ένα παιχνίδι (είτε κερδίσουν είτε χάσουν) δεν δίνουν καν το χέρι τους στο αντίπαλο . 68.gif
Κάτι τέτοιες κινήσεις δείχνουν το ήθος των ανθρώπων!!!!!Όποιος κατάλαβε , κατάλαβε......
tasos
Μαρκόπουλο-Αρης Πετρούπολης 79-57 (48-20)

Διαιτητές: Αφεντουλίδης-Τεφτίκης

Μαρκόπουλο (Παπαθεοδώρου): Φράτας 1, Σελλίνης 4, Κολιαβασίλης 4, Ψωμαδέρης 20 (6), Δέδες 17 (3), Γεωργόπουλος 3, Αναγνώστου 1, Δήμας 10, Βασσάλος 2, Φώτος 2

Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Αμπράζης, Βενιτουράκης 2, Δέλιος 8, Χρονόπουλος 18 (3), Μιχαλόπουλος 10, Μπαλαμπάνης 9 (2), Βοργιάς 5 (1), Παλτόγλου 2

Αρίωνας-Γαλάτσι Κυπριάδου 70-66 (33-35)

Διαιτητές: Χριστοφή-Νανούρης

Αρίωνας (Βελέγκας-Σούφλας): Κηρομίτης 6, Καραμαδούκης 11 (1), Ρόκας 7 (1), Αγραφιώτης 16, Αρκουμάνης, Νατσίδης 2, Ζούκας 22, Μπόγρης 6

Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γιέβτιτς 11 (3), Κανλής 7 (1), Σιδέρης 2, Τσιρόπουλος 10 (2), Σπηλιώπουλος 7 (1), Φράγκος, Τασιόπουλος 19, Λοϊζος 6, Ανδρουλάκης 4

Νίκη Αμαρουσίου-Κηφισιά 59-61 (37-29)

Διαιτητές: Κόλιας-Τσαχάκης

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Κουτσώνας 3 (1), Σούσουλας, Λαούδης 8 (1), Παναόπουλος 4, Κοντογιάννης 23 (1), Γιατράκος 2, Πανταζής 9 (1), Δατσόλης, Τσέκενης, Ανδριόπουλος 8, Καλόσακας 2, Αναγνωστόπουλος

Κηφισιά (Μπιλάλης): Ευθυμιόπουλος 10, Κουμπούρας 8, Μενιυδάκος 5 (1), Μπάρτζος 9, Λαγοπόδης 4, Δρακάκης 5, Καρτάνος 12 (2), Καρακώστας 4, Παπαζήσης 4

Νεοπεντελικός-Φιλαθλητικός 63-65 (25-45)

Διαιτητές: Μαλανδρής-Διμπινούδης

Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Σπηλιωτόπουλος): Μάντζιος 11(1), Χαρτοματσίδης 6 (2), Γεωργαλάς 12 (2), Μανιάτης 10 (2), Καλφόπουλος 8 (1), Αττίκος 8 (1), Στάμος 2, Τζέμης 6

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Θάνος 12 (1), Παρασκευόπουλος 16 (2), Μάγειρας 2, Στράγκας 11, Σαμοθράκης 12, Σελλιανίτης, Ντιφαντής 4, Κασιούμης, Φράγκου 8 (1), Παναγιωτόπουλος

Κορωπί-Αετός 94-70 (41-44)

Διαιτητές: Τρίγκα-Τσιάνος

Κορωπί (Διαμαντόπουλος): Κοπέλης 4, Σακελλαρόπουλος 11 (3), Μπούρας 18 (4), Χατζηαντωνίου, Κουκουζέλης 21 (5), Λούκος 2, Μπίτσικας 5 (1), Λάβαρης 4, Μόμτσος 12, Λουμιώτης 9, Κουντουμάδης 7, Ντούνης 1

Αετός (Διδάχος): Ράδης 16 (1), Τσιγωνάκης 4, Βουλουμάνος 8, Καψής 13 (2), Παπαδόλιας 4, Χερκελετζής 14 (1), Σιώκος 11, Ντουρής, Σαμπάνης, Μπολάνος, Σιούτας

Χολαργός-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 81-51 (42-32)

Διαιτητές: Ντίνος-Ραχιώτης

Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 5 (1), Τσιώμος 9 (1), Τσαγκαράκης 18, Γεωργουδάκης 10 (2), Καναβός 15 (2), Μήτρου 2, Αγγελής 6, Μπάλτας 3 (1), Πουλής 5 (1), Κιαπέκος 8

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 7 (1), Σταυρίτης 1, Γεωργιάδης 10 (2), Τρίταζης 19 (1), Κατσόγιαννος 6, Τσιάτσιος 7, Σιαμήτρος 1

Ατταλος Ν.Φ.-Βριλήσσια 65-63 (27-39)

Διαιτητές: Μπουρνάς-Λαζαρίδης

Ατταλος Ν.Φ. (Ζιάγκος-Αντωνιάδης): Γιώτης, Μαστρακούλης 5, Ζέρβας 2, Καρατζάνης 3 (1), Τσακίρης 5, Στρατομήτρος 2, Ντάσης 30 (6), Χαρακτηνός 3 (1), Ανθρακόπουλος 4, Τζουμάνης 11

Βριλήσσια (Θέμελης): Κίτσος, Παπαλουκάς 16, Σκουρλής, Βόσικας 13, Γιαννακόπουλος 6 (1), Τριανταφύλλης 6 (1), Γιόκαρης 8 (1), Αλεξόπουλος 14

Απόλλων-Εν. Ιλίου 52-30 (30-20)

Διαιτητές: Αποστολίδης-Καραβίτης

Απόλλων (Αναστασόπουλος-Μαντζάκος): Κούτουλας, Τάγκας 1, Παρασκευόπουλος, Νίκας 4, Παγόπουλος 8, Δευτεραίος 7 (1), Χάρος 4, Φραγκούλης 11, Κονταξής, Ζησιμόπουλος 6, Ασημένιος 11

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 4, Μπέλλας Ι. 8 (1), Γιαννακαράς, Σκαλωμένος, Καβράκης, Παξιμαδάς, Μπέλλας Ο. 13, Παναγάτος, Φούτσης 3, Τσιρόνης, Χαλκίδης 2

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες): Φιλαθλητικός 42, Απόλλωνας 39, Μαρκόπουλο 39, Αρης Πετρούπολης 38, Κηφισιά 38, Νεοπεντελικός 36, Ατταλος Ν.Φ. 34, Γαλάτσι Κυπριάδου 32, Χολαργός 32, Εν. Ιλίου 32, Κορωπί 32, Αρίωνας 29, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 28, Νίκη Αμαρουσίου 26, Αετός 25, Βριλήσσια 25.
JASON
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM.ΧΘΕΣ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΟ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΟΜ-ΑΡΗΣ. ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΟ ΤΟ

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΨΩΜΑΔΕΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ(Ο ΑΡΗΣ ΑΛΛΑΞΕ 5 ΠΑΙΚΤΕΣ

ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ) ΜΕ 6/6 ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.ΦΟΒΕΡΗ ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΟΜ ΜΕ ΤΟΝ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΨΗΛΟΥ ΤΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ. Ο

ΑΡΗΣ ΤΑ ΕΙΧΕ ΧΑΜΕΝΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΦΤΑΣΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 30 ΠΟΝΤΟΥΣ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟΜ ΞΕΧΩΡΙΣΑΝ ΟΙ

ΔΕΔΕΣ,ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ ΜΕ ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΡΗΜΠΑΟΥΝΤ, Ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ

ΠΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΨΗΛΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ Ο ΦΡΑΤΑΣ

(ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ) ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΓΝΗΣΙΟΣ PLAY MAKER ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΣΤΟ 4ο 10λεπτο.

ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΑΤΣ. ΑΝ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΠΑΙΞΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ

ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ.
larry33
Ειδα το Νικη-Κηφισια:

Παιχνιδι για γερα νευρα με μια πολυ κακη Κηφισια και τη Νικη διατεθημενη να το παλεψει μεχρις εσχατων.
Μεχρι το 35 δυστηχως τουρλουμπουκι μπασκετ (mimo μην τσιμπησεις παλι smile.gif ) με ατομικες ενεργειες και πολλα αστοχα σουτ! Ευθυμιοπουλος πολυ καλος...οσο επαιξε, κρατησε την ομαδα στα δυσκολα το ιδιο και ο Καρτανος.
Απο το 35 και μετα και ενω ειχε το προβαδισμα η Νικη αυτοκτονησε με πολλα λαθη το οποια εκμεταλευτηκε ο Μενουδακος και "απλωσε την ομαδα στον αιφνιδιασμο".
Στο τελος ο πιο τυχερος κερδισε.
Σημαντικη η απουσια του Καρατζα ο οποιος ταλαιπωρειται απο σπανιας μορφης ασθενεια..... wink.gif ! Πιθανως τραπουλοχαρτιτιδα!
Mimo με ολο το θαρρος ....παρατηρω οτι γενικα απουσιαζεις επιθετικα! Super οργανωτικα, τρεχεις την ομαδα οταν πρεπει αλλα δειχνεις ατολμος στη διυσδυση και το σουτ....ενω τα εχεις ανετα και τα δυο! Μηπως υπαρχει οδηγια απο τον παγκο?

Για τη Νικη πολυ καλη η περιφερειακη της γραμμη με κορυφη τον Βασιλη τον Κοντογιαννη (με τον οποιο παιζαμε μονα οταν ηταν πιτσιρικι στη ιδια γειτονια!) ο οποιος για μενα δεν θα επρεπε να πηγαινει παγκο ουτε δευτερολεπτο! Ο προπονητης του δεν δειχνει βεβαια να το συμμεριζεται 68.gif !
Thunder
O Koντογιαννης ειναι πραγματικα παααααρα πολυ καλος παικτης...Απιστευτο πατημα κ πολυ καλο χερι...
wspn28
QUOTE(Thunder @ Mar 20 2007, 02:44 PM) *
O Koντογιαννης ειναι πραγματικα παααααρα πολυ καλος παικτης...Απιστευτο πατημα κ πολυ καλο χερι...


ο κοντογιάννης είναι πραγματικά πάρα πολυ καλός, αν και είχε κάποιο τραυματσμό παλιότερα.......
Thunder
Τον ειχα δει περσι στο πρωτο τους ματς μετα την επιστροφη απο τον τραυματισμο(ηταν κ σοβαρος αν θυμαμαι καλα) στο Τριτωνας-Νικη.Ο ανθρωπος ειχε πεταξει ευκολα 30αρα κ χωρις ματς στα ποδια του...
mimos8
ο κοντογιαννης ειναι παιχταρα και πολυ σταθερος τα τελευταια χρονια.πιστευω οτι με καταλληλους συμπαικτες μπορει να κανει οργια στην κατηγορια!
machinery
QUOTE(Thunder @ Mar 20 2007, 02:52 PM) *
Τον ειχα δει περσι στο πρωτο τους ματς μετα την επιστροφη απο τον τραυματισμο(ηταν κ σοβαρος αν θυμαμαι καλα) στο Τριτωνας-Νικη.Ο ανθρωπος ειχε πεταξει ευκολα 30αρα κ χωρις ματς στα ποδια του...

Συμφωνώ απολύτως!Μήπως ξέρει κανείς τι τραυματισμό είχε?
mimos8
QUOTE(machinery @ Mar 20 2007, 05:08 PM) *
Συμφωνώ απολύτως!Μήπως ξέρει κανείς τι τραυματισμό είχε?

2 φορες χιαστους!!!
machinery
QUOTE(mimos8 @ Mar 20 2007, 03:10 PM) *
2 φορες χιαστους!!!

2 φορές κιόλας? ohmy.gif Τότε είναι πάρα πολύ καλός!Μπράβο στο παλικάρι!!!! 77.gif
lalas
πετρουπολη αριων 1, γαλατσι νικη 1,αενκ ναο 2, φοα κορωπι 1, εφοα αετος 1,βριλησσια μαρκοπουλο 2, ιλιο ατταλος 2,χολαργος απολλων 2
larry33
Τι ωρα ειναι το ΑΕΝΚ-ΝΑΟ?
v-span
QUOTE(larry33 @ Mar 26 2007, 09:44 AM) *
Τι ωρα ειναι το ΑΕΝΚ-ΝΑΟ?

21:00 όπως όλα
larry33
Thanks V-span

Προβλέπω ντέρμπι!
v-span
Λογικά θα είναι πολύ καλό παιχνίδι με πολύ ενδιαφέροντα ματσαρίσματα...Αν και πιστεύω ότι θα είχε άλλη ομορφιά το ζευγάρι Μυστιλόγλου-Καλφόπουλος... 41.gif
Principle
QUOTE(v-span @ Mar 26 2007, 09:54 AM) *
Λογικά θα είναι πολύ καλό παιχνίδι με πολύ ενδιαφέροντα ματσαρίσματα...Αν και πιστεύω ότι θα είχε άλλη ομορφιά το ζευγάρι Μυστιλόγλου-Καλφόπουλος... 41.gif
Εγώ βλέπω ΑΣΣΟ με 10+! Αν πιάσουν Γεωργαλά, Καλφό σωστά και ανοίξουν το ρυθμό θα επικρατήσουν εύκολα.


QUOTE(v-span @ Mar 26 2007, 09:54 AM) *
Λογικά θα είναι πολύ καλό παιχνίδι με πολύ ενδιαφέροντα ματσαρίσματα...Αν και πιστεύω ότι θα είχε άλλη ομορφιά το ζευγάρι Μυστιλόγλου-Καλφόπουλος... 41.gif
Εγώ βλέπω ΑΣΣΟ με 10+! Αν πιάσουν Γεωργαλά, Καλφό σωστά και ανοίξουν το ρυθμό θα επικρατήσουν εύκολα.
Thunder
Kαλημερα σε ολους.Οι προβλεψεις μου για την σημερινη αγωνιστικη της Α' ΕΣΚΑ.





ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
alexas10
Ο Μιστιλογλου ισως αποδειχθει το κρυφο μας οπλο σημερα V-SPAN.... δεν βλεπω πολυ κοσμο σημερα στο site..Βλεπω ο λαλας συνεχιζει να μας κοντραρει... principle ποιος εισαι??.Νομιζω πως ευκολα η δυσκολα θα κερδισουμε...
firefox
κανενα αποτελεσμα ρε παιδια?
ο Φιλαθλητικος κερδισε μαλλον δυσκολα το κορωπι.
Drimi
Καλησπέρα σε όλους
ΓΑΛΑΤΣΙ - ΝΙΚΗ 86-85
Με το Γαλάτσι μπροστά στο σκόρ σε όλο το παιχνίδι (μέχρι και +21), αλλά με τη ΝΙΚΗ να μη παραδίδεται,
στο τέλος παραλίγο να το κερδίσει κιόλας.

Αλλα αποτελέσματα?
smile.gif
dolly12
H AENK κερδισε με 39 ποντους το νεοπεντελικο σε ενα παιχνιδι που μονο ντερμπι δεν ητανε.....
τελικα ο ΦΟΑ ποσο ηρθε?
Overdam
Χολαργος - Απόλλων 2
Πολυ ξύλο και ένταση
Δεν θυμάμαι καν το σκορ
tasos
νομιζω 58-62 !! Νικησαμε και προχωραμε.. bball.gif
Thunder
K το Μαρκοπουλο ευκολα κερδισε τα Βριλησσια...
cornelious
enwsi iliou-attalos 63-57, olorin efxaristw gia tis kaltses!!!
Overdam
Όταν λέω ξύλο εννοώ μπασκετικό!!!!!
Για τον Τάσο πάει αυτό
Olorin
QUOTE(cornelious @ Mar 26 2007, 09:33 PM) *
enwsi iliou-attalos 63-57, olorin efxaristw gia tis kaltses!!!

Άμα είναι να παίρνεις τέτοια κρίσιμα επιθετικά ριμπάουντ, να σου δίνω καινούριες κάλτσες κάθε βδομάδα!!!! wink.gif
mpalla
Παιδιά είδε κανείς τον Εθνικό; Πώς έπαιξαν;
tasos
φοβερο παιχνιδι..!μπραβο σε ολους 77.gif
Olorin
QUOTE(mpalla @ Mar 26 2007, 10:15 PM) *
Παιδιά είδε κανείς τον Εθνικό; Πώς έπαιξαν;

Εχμ...λάθος topic! Εδώ είναι το topic της Α'ΕΣΚΑ!

Για ΕΣΚΑΝΑ πήγαινε εδώ...
mpalla
QUOTE(Olorin @ Mar 27 2007, 01:23 AM) *
Εχμ...λάθος topic! Εδώ είναι το topic της Α'ΕΣΚΑ!

Για ΕΣΚΑΝΑ πήγαινε εδώ...

Thanks! Φταίει η ώρα μάλλον tongue.gif
billy_14
Καλησπέρα σε όσους ξενύχτηδες έχουν απομείνει. Σήμερα η ΑΕΝΚ ήταν καταιγιστική, πραγματική ομάδα μοντέλο, δεν μας άφησαν να πάρουμε ανάσα. Και με εξωπραγματική ευστοχία στα τρίποντα (14/23). Τουλάχιστον η αξία του νικητή δίνει μια παρηγοριά στον ηττημένο... Σούπερ όλοι οι φορουμιστές της, mimos, alexas, pointguard. Όσο για μας, απλά δεν σταθήκαμε στο ύψος των περιστάσεων. Απορώ πώς διάολο χάσατε έτσι από το Μαρκόπουλο (απευθύνεται στους παραπάνω κυρίους). mimo, επιτέλους με γνώρισες και με... περιποιήθηκες καταλλήλως sad.gif . Πιστεύω ότι η ΑΕΝΚ αξίζει ν' ανεβεί και μακάρι ν' ανεβεί γιατί το γήπεδο του 8ου έχει γίνει πια πολύ κατηφορικό για μας... tongue.gif
Olorin φιλαράκι συγχαρητήρια και σε σας. Έχω την εντύπωση ότι ο Άτταλος πρέπει πλέον ν' αρχίσει ν' ανησυχεί... Και το Κορωπί ανεβαίνει παρά το σημερινό με το ΦΟΑ... Αν τελικά έχασε γιατί ενημέρωση άλλη δεν έχω... Και μην ξεχνάτε οι Απολλωνιστές, Αρειανοί και ΑΕΝΚτζήδες (έτσι που το έγραψα είναι σα να λέει Κύπριος "ΑΕΚτζήδες") ότι έχει να σας αντιμετωπίσει όλους εντός έδρας...
Αν χάνει άλλο ματς το Μαρκόπουλο; Δεν ξέρω... Δύσκολο το βλέπω να αυτοκτονεί με ήττες σε Χολαργό ή Άτταλο... Αλλά πάλι ποτέ δεν ξέρεις, ειδικά αν αυτοί οι δύο κινδυνεύουν...
Άντε καληνύχτα...
Olorin
QUOTE(billy_14 @ Mar 26 2007, 11:44 PM) *
Olorin φιλαράκι συγχαρητήρια και σε σας. Έχω την εντύπωση ότι ο Άτταλος πρέπει πλέον ν' αρχίσει ν' ανησυχεί... Και το Κορωπί ανεβαίνει παρά το σημερινό με το ΦΟΑ... Αν τελικά έχασε γιατί ενημέρωση άλλη δεν έχω... Και μην ξεχνάτε οι Απολλωνιστές, Αρειανοί και ΑΕΝΚτζήδες (έτσι που το έγραψα είναι σα να λέει Κύπριος "ΑΕΚτζήδες") ότι έχει να σας αντιμετωπίσει όλους εντός έδρας...

Thanks billy_14... icon_wave.gif

Τελικά διαψεύσαμε τα προγνωστικά των συμφορουμιστών (τουλάχιστον οι 2 που μπήκαν στον κόπο και έκαναν) που έβλεπαν διπλό μέσα στο Ίλιον... (αν και μετά το... ρεκόρ στη Ριζούπολη, δεν τους αδικώ...)

Όσο για εσάς, θεωρώ πως είναι φυσικά πλασματική η διαφορά και πιθανότατα να φταίει το γεγονός ότι εδώ και αρκετό καιρό, είστε η μόνη ομάδα από τις 16 που ξέρει ότι και του χρόνου θα αγωνίζεται στην Α'ΕΣΚΑ (ο Φιλαθλητικός ανέβηκε, οι 2-5 παλεύουν για άνοδο, οι 7-11 για την παραμονή και οι 12-16 έχουν πέσει) και έστω και υποσυνείδητα ίσως να έχετε χαλαρώσει λίγο αφού δεν έχετε κάποιο ουσιαστικό κίνητρο, κάτι που είναι λίγο ως πολύ αναμενόμενο...

Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, μπαίνει τελικά και ο Άτταλος στο παιχνίδι του υποβιβασμού, αν και ακόμα έχει 1-2 βαθμούς διαφορά, όμως δείχνει να είναι αισθητά κατώτερος σε σχέση με την ομάδα που παρουσίαζε στον πρώτο γύρο (πράγμα απόλυτα λογικό εξαιτίας της αποχώρησης ορισμένων παικτών) και δεν αποκλείεται να κατηφορίσει κι άλλο στις 7 αγωνιστικές που απομένουν...

Αν όπως όλα δείχνουν πέσουν τελικά 6 ομάδες, πέρα από τις 5 που, θεωρητικά τουλάχιστον, δεν έχουν ελπίδες (Αετός, Βριλήσσια, ΕΦΟΑ, Αρίων, Νίκη Αμαρουσίου), υπάρχουν άλλες 5 (Άτταλος, Ένωση Ιλίου, Γαλάτσι, Χολαργός, Κορωπί) που θα παλέψουμε πιθανότατα μέχρι την τελευταία αγωνιστική για να αποφύγουμε την καταραμένη 11η θέση.

Το κακό για εμάς είναι ότι με τις 3 από τις 4 (με το Κορωπί δεν έχουμε παίξει ακόμα στον Β'Γύρο) έχουμε μειονέκτημα στην ισοβαθμία, αφού με όλες αυτές χάσαμε μόλις 2-3 πόντους παραπάνω από όσο κερδίσαμε κι ελπίζω να μη μας στοιχίσει σε πιθανές ισοβαθμίες...

Όποια από τις 5 και να πέσει πάντως, θα είναι κρίμα, τόσο γιατί καμιά από αυτές δεν είναι επιπέδου Β'ΕΣΚΑ (ειδικά από όσο έχω δει φέτος τη Β'ΕΣΚΑ) όσο και γιατί πιθανότατα θα πέσει έχοντας κάνει 12-13 νίκες, το οποίο είναι ένα διόλου ευκαταφρόνητο νούμερο για την κατηγορία...
v-span
Χθες το παιχνίδι ΑΕΝΚ-ΝΑΟ: 98-59 ήταν πραγματκά παράσταση για ένα ρόλο. Η Κηφησιά έδινε την εντύπωση ότι άλλος είναι ο πρωτοπόρος της κατηγορίας και αν έπαιζε χθες με το ΦΟΑ δεν ξέρω τι θα γινόταν. Ήταν μια εμφάνιση που δεν υστέρησε κανείς και όλοι ήταν υπέροχοι...
Principle
QUOTE(alexas10 @ Mar 26 2007, 01:55 PM) *
Ο Μιστιλογλου ισως αποδειχθει το κρυφο μας οπλο σημερα V-SPAN.... δεν βλεπω πολυ κοσμο σημερα στο site..Βλεπω ο λαλας συνεχιζει να μας κοντραρει... principle ποιος εισαι??.Νομιζω πως ευκολα η δυσκολα θα κερδισουμε...
Ένας που σας ξέρει..
mimos8
καλημερα φορουμ!πραγματι το χθεσινο παιχνιδι δε σηκωνει σχολιασμο.η ομαδα μου ηταν καλα διαβασμενη και με υψηλο κινητρο.χωρις υπερβολη δεν υστερησε κανεις απο τους συμπαικτες μου, κανοντας μια ομαδικη εμφανιση που γινεται μια φορα το χρονο!ο νεοπεντελικος δεν ξερω γιατι εμφανιστηκε τοσο κακος αφου δεν καταφερε να μας απειλησει ουτε καν στο πρωτο τριλεπτο.οι παιχτες του φαινονταν κουρασμενοι και ξενερωμενοι προφανως λογω της μεγαλης μαχης που δωσανε με τον φοα.
billy14 χαρηκα που σε γνωρισα αν και φυσιογνωμικα σε ηξερα.η αληθεια ειναι οτι ημουν λιγο αφιλοξενος οπως ειπες αλλα δε γινοταν αλλιως!
lalas δεν ξερω γιατι μας παιζεις κοντρα τελευταια.παντως μετα τα προγνωστικα σου για χθες μαλλον πρεπει να σου κανουμε μηνυση...!
ΤΕΛΟΣ θελω να πω στον billy14,που μαλλον εχει καποια επιρροη στη διοικηση του ναο,να μην ¨αγγιξει¨ κανεις τον κοουτς κακαλια,γιατι δυστυχως υπαρχει αυτη η ταση τα τελευταια χρονια στην πεντελη.τον ανθρωπο δεν τον ξερω προσωπικα και χθες μιλησαμε πρωτη φορα για 1 λεπτο,αλλα πιστευω οτι δεν πρεπει να αμφισβητηθει η δουλεια του απο κανεναν και να τον στηριξουν ολοι στη διοικηση εως εκει που δεν παει αλλο!
υγ:φιλε machinery το φιλακι στο πρωτο δεκαλεπτο ηταν περιττο νομιζω.... 68.gif
Scales.4
Γεια σε ολους τους φορουμίστες. Για το παιχνίδι εχθές δεν χωράει σχολιασμός όποιος ήταν εκεί το απόλαυσε
και οι υπόλοιποι αν μη τι άλλο θα εκπλαγούν απο την έκταση του σκορ.Σιγουρα η Πεντέλη δεν είναι αυτη που είδαμε στο γηπεδο αλλα εμεις ευχαριστηθήκαμε μια μεγάλη σε έκταση και άνετη νίκη.Απο την ομάδα μας όποιος έμπαινε στο γήπεδο έδινε κ απο κάτι θετικό μακαρι μόνο να είχαμε κάνει αυτή την εμφάνιση μέσα στο Μαρκόπουλο. Καιρός ήταν βεβαια αυτοί που λέγαν μεγάλα λόγια για το πόσο τρομερούς παίχτες κ υπέροχη ομάδα ειναι ο Ναο να προσγειωθούν ανώμαλα!!!!! Και για να μην παρεξηγηθώ δεν λέω οτι δεν υπάρχουν καλοί παιχτες και οτι δεν είναι αξιόλογη ομάδα αλλα αυτή η έπαρση που υπηρχε δεν ήταν δικαιολογημένη σε ένα τόσο περίεργο πρωτάθλημα που μπορεί να σου έρθει η σφαλιάρα απο παντού.Κ αυτό το είχα πει σε παλιότερα πόστ, δεν περίμενα να κερδίσουμε 40 για να το πω!!!
dolly12
Α’ Ανδρών - 23η αγωνιστική
Της Λένας Καραλή
27/03/2007 (12:30)

Γαλάτσι Κυπριάδου-Νίκη Αμαρουσίου 86-85 (50-37)
Διαιτητές: Κότσιαλος-Αντωνόπουλος
Γαλάτσι (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γέβτιτς 9 (3), Κορρές Α., Κανλής, Σιδερής 4, Τσιρόπουλος 17 (5), Σπηλιόπουλος 16 (2), Τασιόπουλος 8 (1), Λοϊζος 4, Ανδρουλάκης 18 (4)
Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Κουτσώνας 5 (1), Λαούδης 14 (1), Πανόπουλος 26 (2), Κοντογιάννης 29 (2), Γιατράκος 4, Δατσόλης 2, Ανδριόπουλος 2, Καλόσακας 2, Γιατράκος Α. 1

Κηφισιά-Νεοπεντελικός 98-59 (49-21)
Διαιτητές: Τραγάκης-Ζαφειράτος
Κηφισιά (Μπιλάλης): Μπάρτζος 20 (3), Ευθυμιόπουλος 11 (3), Πεζούλας, Καρακώστας 9 (1), Μενουδάκος 14 (2), Καρατζάς 13 (1), Δρακάκης 12, Καρτάνος 11 (3), Οικονόμου, Πολυχρόνης 2, Λαγοπόδης 2, Παπαζήσης 4
Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Σπηλιωτόπουλος): Νταούντ 2, Μάντζιος 11, Χαρτοματσίδης 7 (3), Γεωργαλάς, Μανιάτης 5, Καλφόπουλος 14, Αττίκος 4, Στάμος 10, Πολυχρονίδης, Τζέμης 6

Φιλαθλητικός-Κορωπί 85-76 (36-37)
Διαιτητές: Κοτσιμπός-Τσάλας
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Ανδρουλάκης, Κόντση, Θάνος 6, Παρασκευόπουλος 25 (1), Μάγειρας 4, Στράγκας 3, Σαμοθράκης 22, Σελιανίτης, Ντιφαντής 15, Κασιούμης 3 (1), Φράγκου 5, Παναγιωτόπουλος 2
Κορωπί (Διαμαντόπουλος): Κοπέλης 7, Σακελαρόπουλος, Μπούρας, Κουκουζέλης 3 (1), Μπίτσικας 9 (2), Μόμτσος 10, Λουμιώτης 33 (1), Κουντουμάδης 14

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Αετός 57-54 (24-34)
Διαιτητές: Κατσούλας-Γρίβα
ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 11, Σταυρίδης, Γεωργιάδης 9, Φαρμάκης, Τριγάζης 15, Γρατζούνης, Κατσόγιαννος 4, Τσιάτσος 10, Αντωνάκης 8
Αετός (Διδάχος): Ράδης 12, Βουλουμάνος 6, Μπολάνος 2, Καψής 5, Χερκελετζής 9, Σιώκος 20

Βριλήσσια-Μαρκόπουλο 64-85 (34-45)
Διαιτητές: Κανακάρης-Ελευθεριάδης
Βριλήσσια (Θέμελης): Κολιόπουλος, Κίτσος 2, Φρίμας 10 (2), Παπαλουκάς 15, Σκροπολίθας, Παναγιωτίδης, Σκουρλής 17 (3), Βόσικας 15 (1), Τριανταφύλλης, Γιόκαρης 2, Αλεξόπουλος 3
Μαρκόπουλο (Παπαθεοδώρου): Φράτας 12 (3), Σελλίνης 2, Κολιαβασίλης 10 (1), Ψωμαδέρης 17 (3), Δέδες 12 (2), Γεωργόπουλος, Αναγνώστου 10, Δήμας 4, Βασσάλος 12 (1), Φώτος 6

Εν. Ιλίου-Ατταλος Ν.Φ. 63-57 (27-27)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημητρίου
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 2, Μπέλλας Ι. 17, Κωνσταντίνου, Σκαλωμένος 7, Καβράκης, Μπέλλας Ο. 19 (2), Παναγάτος 6, Παξιμαδάς, Τσιρώνης, Φούτσης 10, Χαλκίδης 2
Ατταλος Ν.Φ. (Ζιάγκος): Γιώτης, Μαστρακούλης 5, Ζέρβας, Καραγκάνης 5, Τσακίρης 3 (1), Στρατομήτρος 9 (1), Ντάσης 15 (2), Χαρακτηνός 6 (1), Νικολέτος, Ανθρακόπουλος 6, Τσουμάνης 8

Χολαργός-Απόλλωνας 56-62 (24-28)
Διαιτητές: Μπούκας-Μανουσόπουλος
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 7 (1), Τσιώμος 7 (1), Τσαγκαράκης 10, Γεωργουδάκης 3 (1), Καναβός 6 (1), Μήτρου 11 (2), Αγγελής 5, Κιαπέκος 7
Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Κούτουλας 10 (1), Νίκας 14 (2), Παγόπουλος 8, Δευτεραίος 2, Χάρος 6 (1), Φραγγούλης 2, Κονταξής 5, Ζησιμόπουλος 5 (1), Ασημένιος 10

Αρης Πετρούπολης-Αρίωνας 64-60
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Μαγκουνής
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παλτόγλου 3, Λιαπούρης 2, Δέλιος 12, Χρονόπουλος 18 (3), Μπαλαμπάνης 11 (3), Αμπράζης, Γκούμας, Βασιλείου, Μιχαλόπουλος 12, Νικολόπουλος, Βενιτουράκης, Βοργιάς 6
Αρίωνας (Βελέγκας): Κηρομίτης 6, Καραμαδούκης 6 (1), Ρόκας 4, Αγραφιώτης 10 (1), Αρκουμάνης 5 (1), Νατσίδης 9 (1), Ζούκας 15 (1), Μπόγρης 5

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Φιλαθλητικός 44, Απόλλωνας 41, Μαρκόπουλο 41, Αρης Πετρούπολης 40, Κηφισιά 40, Νεοπεντελικός 37, Ατταλος Ν.Φ. 35, Εν. Ιλίου 34, Γαλάτσι Κυπριάδου 34, Κορωπί 33, Χολαργός 33, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 30, Αρίωνας 30, Νίκη Αμαρουσίου 27, Αετός 26, Βριλήσσια 26.
duke10
Καλημερα σε ολους. Εχθες ειδα το Κηφισια-Νεοπεντελικος το οποιο θεωρω πως ηταν το καλυτερο φετινο παιχνιδι της Κηφισιας μεχρι τωρα καθως και ενα απο τα χειροτερα του ΝΑΟ. Απο την Κηφισια δε μπορω τα πω πως καποιος υστερησε ενω ο ΝΑΟ μου εδωσε την εντυπωση αδιαφορης ομαδας. Ο mimos για αλλη μια φορα απεδειξε ποιος ειναι ο καλυτερος αμυντικος της κατηγοριας μαζεψε αρκετα πορτοφολια ενω παραλληλα φροντισε να κερδισει μαεστικα το 4ο φαουλ του Μανιατη (επιθετικο). Ο scales ηταν σεληνιασμενος σου εδινε την εντυπωση πως δε θα χασει ουτε ενα σουτ. Keekee σε μεγαλα κεφια, εμφανιση αρχηγου με ολη τη σημασια της λεξεως και μετα απο καιρο αλλο ενα απο τα 8-μετρα τριποντα του τα οποια ειχαμε καιρο να δουμε. Ο alexas συνεχισε της καλες εμφανισεις και δειχνει πως διανυει περιοδο φορμας ενω ο pointguard εκανε εμφανιση ανταξια με το υψος του. Μπραβο σε ολα τα παιδια. 77.gif
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Mar 27 2007, 08:40 AM) *
billy14 χαρηκα που σε γνωρισα αν και φυσιογνωμικα σε ηξερα.η αληθεια ειναι οτι ημουν λιγο αφιλοξενος οπως ειπες αλλα δε γινοταν αλλιως!
[ΤΕΛΟΣ θελω να πω στον billy14,που μαλλον εχει καποια επιρροη στη διοικηση του ναο,να μην ¨αγγιξει¨ κανεις τον κοουτς κακαλια,γιατι δυστυχως υπαρχει αυτη η ταση τα τελευταια χρονια στην πεντελη.τον ανθρωπο δεν τον ξερω προσωπικα και χθες μιλησαμε πρωτη φορα για 1 λεπτο,αλλα πιστευω οτι δεν πρεπει να αμφισβητηθει η δουλεια του απο κανεναν και να τον στηριξουν ολοι στη διοικηση εως εκει που δεν παει αλλο!
υγ:φιλε machinery το φιλακι στο πρωτο δεκαλεπτο ηταν περιττο νομιζω.... 68.gif

No hard feelings man... Τη δουλίτσα σου έκανες. Όσο για τη δουλειά του κόουτς κάθε άλλο παρά αμφισβητείται. Μείνε ήσυχος... Εκφράζω ξανά την απορία μου πώς σας νίκησε το Μαρκόπουλο, τεσπά...
Πολλά συγχαρητήρια για την εμφάνισή σου φίλε scales, πρόσεξε όμως μην περάσει η έπαρση από την άλλη μεριά... έτσι; Γιατί κι αυτό κακό θα είναι (και φυσικά υποτιμητικό για τη δική σας ομάδα που έχασε αν δεν κάνω λάθος στον πρώτο γύρο)... Όπως έχεις διαπιστώσει, εδώ μέσα κάθε φορά που ένας δικός μας γραφει διάφορα με κομπασμούς και τα τέτοια, εγώ ο ίδιος τον επαναφέρω στην τάξη... Δεν ταιριάζουν τέτοια πράγματα στο αθλητικό πνεύμα, πόσω μάλλον σε ομάδες νεοφώτιστες...
Επειδή μόλις τύπωσα τα στατιστικά του αγώνα, σε περίπτωση που δεν έχετε δει ακόμα τα δικά σας, μια ευγενική προσφορά μου στους συμφορουμιστές της ΑΕΝΚ:
scales: 20 p, 4/5 2p, 4/6 3p, 1 as, 1 st.
keekee: 11 p, 0/1 FT, 1/3 2p, 3/5 3p, 4 DR, 4 as, 1 st, 1 TO.
mimos: 14 p, 6/6 FT, 1/4 2p, 2/3 3p, 3 DR, 4 as, 3 st, 1 bk, 1 TO.
alexas: 13 p, 4/4 1p, 3/3 2p, 1/3 3p, 3 DR, 6 as, 4 TO.
pointguard: 12 p, 6/9 2p, 6 DR, 3 OR.
ribo7 (αυτός δεν είναι ο rabbitfoot??): 2 p, 1/1 2p, 4 DR, 1 OR, 1 as, 1 TO.
Αυτάααα..... Καλά ρε, 14/23 τρίποντα (61%); Το θέλατε;;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Michael
Συγχαρητηρια στην ΑΕΝΚ.....Επαιξε πραγματικα εκπληκτικο μπασκετ....επιτελους... 77.gif
ΥΓ: Keekee μου παιχταρα μου ευχαριστω για την αφιερωση.....
tasos








Γαλάτσι Κυπριάδου-Νίκη Αμαρουσίου 86-85 (50-37)

Διαιτητές: Κότσιαλος-Αντωνόπουλος

Γαλάτσι (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γέβτιτς 9 (3), Κορρές Α., Κανλής, Σιδερής 4, Τσιρόπουλος 17 (5), Σπηλιόπουλος 16 (2), Τασιόπουλος 8 (1), Λοϊζος 4, Ανδρουλάκης 18 (4)

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Κουτσώνας 5 (1), Λαούδης 14 (1), Πανόπουλος 26 (2), Κοντογιάννης 29 (2), Γιατράκος 4, Δατσόλης 2, Ανδριόπουλος 2, Καλόσακας 2, Γιατράκος Α. 1

Κηφισιά-Νεοπεντελικός 98-59 (49-21)

Διαιτητές: Τραγάκης-Ζαφειράτος

Κηφισιά (Μπιλάλης): Μπάρτζος 20 (3), Ευθυμιόπουλος 11 (3), Πεζούλας, Καρακώστας 9 (1), Μενουδάκος 14 (2), Καρατζάς 13 (1), Δρακάκης 12, Καρτάνος 11 (3), Οικονόμου, Πολυχρόνης 2, Λαγοπόδης 2, Παπαζήσης 4

Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Σπηλιωτόπουλος): Νταούντ 2, Μάντζιος 11, Χαρτοματσίδης 7 (3), Γεωργαλάς, Μανιάτης 5, Καλφόπουλος 14, Αττίκος 4, Στάμος 10, Πολυχρονίδης, Τζέμης 6

Φιλαθλητικός-Κορωπί 85-76 (36-37)

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Τσάλας

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Ανδρουλάκης, Κόντση, Θάνος 6, Παρασκευόπουλος 25 (1), Μάγειρας 4, Στράγκας 3, Σαμοθράκης 22, Σελιανίτης, Ντιφαντής 15, Κασιούμης 3 (1), Φράγκου 5, Παναγιωτόπουλος 2

Κορωπί (Διαμαντόπουλος): Κοπέλης 7, Σακελαρόπουλος, Μπούρας, Κουκουζέλης 3 (1), Μπίτσικας 9 (2), Μόμτσος 10, Λουμιώτης 33 (1), Κουντουμάδης 14

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Αετός 57-54 (24-34)

Διαιτητές: Κατσούλας-Γρίβα

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 11, Σταυρίδης, Γεωργιάδης 9, Φαρμάκης, Τριγάζης 15, Γρατζούνης, Κατσόγιαννος 4, Τσιάτσος 10, Αντωνάκης 8

Αετός (Διδάχος): Ράδης 12, Βουλουμάνος 6, Μπολάνος 2, Καψής 5, Χερκελετζής 9, Σιώκος 20

Βριλήσσια-Μαρκόπουλο 64-85 (34-45)

Διαιτητές: Κανακάρης-Ελευθεριάδης

Βριλήσσια (Θέμελης): Κολιόπουλος, Κίτσος 2, Φρίμας 10 (2), Παπαλουκάς 15, Σκροπολίθας, Παναγιωτίδης, Σκουρλής 17 (3), Βόσικας 15 (1), Τριανταφύλλης, Γιόκαρης 2, Αλεξόπουλος 3

Μαρκόπουλο (Παπαθεοδώρου): Φράτας 12 (3), Σελλίνης 2, Κολιαβασίλης 10 (1), Ψωμαδέρης 17 (3), Δέδες 12 (2), Γεωργόπουλος, Αναγνώστου 10, Δήμας 4, Βασσάλος 12 (1), Φώτος 6

Εν. Ιλίου-Ατταλος Ν.Φ. 63-57 (27-27)

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημητρίου

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 2, Μπέλλας Ι. 17, Κωνσταντίνου, Σκαλωμένος 7, Καβράκης, Μπέλλας Ο. 19 (2), Παναγάτος 6, Παξιμαδάς, Τσιρώνης, Φούτσης 10, Χαλκίδης 2

Ατταλος Ν.Φ. (Ζιάγκος): Γιώτης, Μαστρακούλης 5, Ζέρβας, Καραγκάνης 5, Τσακίρης 3 (1), Στρατομήτρος 9 (1), Ντάσης 15 (2), Χαρακτηνός 6 (1), Νικολέτος, Ανθρακόπουλος 6, Τσουμάνης 8

Χολαργός-Απόλλωνας 56-62 (24-28)

Διαιτητές: Μπούκας-Μανουσόπουλος

Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 7 (1), Τσιώμος 7 (1), Τσαγκαράκης 10, Γεωργουδάκης 3 (1), Καναβός 6 (1), Μήτρου 11 (2), Αγγελής 5, Κιαπέκος 7

Απόλλωνας (Αναστασόπουλος): Κούτουλας 10 (1), Νίκας 14 (2), Παγόπουλος 8, Δευτεραίος 2, Χάρος 6 (1), Φραγγούλης 2, Κονταξής 5, Ζησιμόπουλος 5 (1), Ασημένιος 10

Αρης Πετρούπολης-Αρίωνας 64-60

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Μαγκουνής

Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παλτόγλου 3, Λιαπούρης 2, Δέλιος 12, Χρονόπουλος 18 (3), Μπαλαμπάνης 11 (3), Αμπράζης, Γκούμας, Βασιλείου, Μιχαλόπουλος 12, Νικολόπουλος, Βενιτουράκης, Βοργιάς 6

Αρίωνας (Βελέγκας): Κηρομίτης 6, Καραμαδούκης 6 (1), Ρόκας 4, Αγραφιώτης 10 (1), Αρκουμάνης 5 (1), Νατσίδης 9 (1), Ζούκας 15 (1), Μπόγρης 5

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Φιλαθλητικός 44, Απόλλωνας 41, Μαρκόπουλο 41, Αρης Πετρούπολης 40, Κηφισιά 40, Νεοπεντελικός 37, Ατταλος Ν.Φ. 35, Εν. Ιλίου 34, Γαλάτσι Κυπριάδου 34, Κορωπί 33, Χολαργός 33, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 30, Αρίωνας 30, Νίκη Αμαρουσίου 27, Αετός 26, Βριλήσσια 26.
larry33
QUOTE(larry33 @ Mar 26 2007, 01:47 PM) *
Thanks V-span

Προβλέπω ντέρμπι (ΑΕΝΚ-ΝΑΟ)!


Καλό ε?
Scales.4
QUOTE(billy_14 @ Mar 27 2007, 01:03 PM) *
No hard feelings man... Τη δουλίτσα σου έκανες. Όσο για τη δουλειά του κόουτς κάθε άλλο παρά αμφισβητείται. Μείνε ήσυχος... Εκφράζω ξανά την απορία μου πώς σας νίκησε το Μαρκόπουλο, τεσπά...
Πολλά συγχαρητήρια για την εμφάνισή σου φίλε scales, πρόσεξε όμως μην περάσει η έπαρση από την άλλη μεριά... έτσι; Γιατί κι αυτό κακό θα είναι (και φυσικά υποτιμητικό για τη δική σας ομάδα που έχασε αν δεν κάνω λάθος στον πρώτο γύρο)... Όπως έχεις διαπιστώσει, εδώ μέσα κάθε φορά που ένας δικός μας γραφει διάφορα με κομπασμούς και τα τέτοια, εγώ ο ίδιος τον επαναφέρω στην τάξη... Δεν ταιριάζουν τέτοια πράγματα στο αθλητικό πνεύμα, πόσω μάλλον σε ομάδες νεοφώτιστες...
Επειδή μόλις τύπωσα τα στατιστικά του αγώνα, σε περίπτωση που δεν έχετε δει ακόμα τα δικά σας, μια ευγενική προσφορά μου στους συμφορουμιστές της ΑΕΝΚ:
scales: 20 p, 4/5 2p, 4/6 3p, 1 as, 1 st.
keekee: 11 p, 0/1 FT, 1/3 2p, 3/5 3p, 4 DR, 4 as, 1 st, 1 TO.
mimos: 14 p, 6/6 FT, 1/4 2p, 2/3 3p, 3 DR, 4 as, 3 st, 1 bk, 1 TO.
alexas: 13 p, 4/4 1p, 3/3 2p, 1/3 3p, 3 DR, 6 as, 4 TO.
pointguard: 12 p, 6/9 2p, 6 DR, 3 OR.
ribo7 (αυτός δεν είναι ο rabbitfoot??): 2 p, 1/1 2p, 4 DR, 1 OR, 1 as, 1 TO.
Αυτάααα..... Καλά ρε, 14/23 τρίποντα (61%); Το θέλατε;;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif

billy 14 δεν αμφιβάλλω σε αυτά που λές απλά δεν μπορώ να θυμάμαι ποιός γράφει κάθε φορά όλα αυτά που σχολίασα. Οπως επίσης συγχαρητήρια και για την νίκη σας στον πρώτο γύρο.Ξέρουμε να χάνουμε όπως και να κερδίζουμε απλά δεν μου αρέσει να εξυμνούμε παίχτες και να τους παρουσιάζουμε σαν "θεανθρώπους" υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι παίχτες σε αυτό το πρωτάθλημα αυτό ήθελα να τονίσω. Ευχαριστούμε για τα stats όσο για το ποσοστό 3π παίξαμε το σύστημα "τρίποντα ή τίποτα" αυτή τη φορά.
mimos8
ρε παλικαρια του φοα ποτε θα ανεβασετε στο youtube το βιντεακι με το κορωπι να παρουμε καμια ιδεα κι εμεις που παιζουμε εκει τωρα?μας εχετε καλομαθει επειδη ακολουθουμε το προγραμμα του φοα στο πρωταθλημα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.