Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
panaros
Κάνα νέο από μετακινήσεις παικτών????
panaros
Έμαθα Παπαθεοδώρου έκλεισε Κηφησιά...
Μαρκόπουλο πάει για κανόνι...
leonkalf
Να παρακολουθείς το αντίστοιχο topic για τις μεταγραφές Εσκα-Εσκανα.
leonkalf
QUOTE(panaros @ Jun 2 2007, 04:24 PM) *
Έμαθα Παπαθεοδώρου έκλεισε Κηφησιά...
Μαρκόπουλο πάει για κανόνι...

Γράφε τα σχετικά με μεταγραφές στο αντίστοιχο topic φίλε.
Να τα έχουμε μαζεμένα.
mimos8
συγχαρητηρια στον billy14 που καταφερε να κανει πραγματικοτητα μια ιδεα που ξεκινησε για πλακα εδω στο φορουμ.μιλαω για το all star game που εγινα χθες στο βυρωνα.περασαμε πολυ ωραια,ολα τα παιδια ειχαμε καλη διαθεση και γελασαμε αρκετα.και βεβαια η ομαδα μας με τα μαυρα πηρε και το ροζ φυλλο στο τελος με 100-97!!!
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Jun 4 2007, 03:39 PM) *
συγχαρητηρια στον billy14 που καταφερε να κανει πραγματικοτητα μια ιδεα που ξεκινησε για πλακα εδω στο φορουμ.μιλαω για το all star game που εγινα χθες στο βυρωνα.περασαμε πολυ ωραια,ολα τα παιδια ειχαμε καλη διαθεση και γελασαμε αρκετα.και βεβαια η ομαδα μας με τα μαυρα πηρε και το ροζ φυλλο στο τελος με 100-97!!!

Εγώ θα έλεγα συγχαρητήρια σε όλους μας, που γεννάμε ωραίες ιδέες.
Ήταν όντως όμορφα. Τρωτά σίγουρα υπήρχαν, αλλά το πιο βασικό είναι ότι το βήμα έγινε. Έτσι για να σταματήσουμε τα "ωχ αδερφέ, δε βαριέσαι..." και να καταλάβουμε ότι όσο... τσιγκλάμε τους "επάνω", τόσο πετυχαίνουμε.

Με την ευκαιρία, καλή θητεία σε όλα τα παιδιά της Α' ΕΣΚΑ που έχουν ήδη ντυθεί στο χακί. Εκτός από το φίλο mimo, και στους Ευθυμιόπουλο, Ψωμαδέρη, Μάντζιο και ίσως και άλλους που τώρα ξεχνάω, αλλά και στους Χαλκίδη-Βλαντή που φεύγουν το καλοκαίρι.

Καλό καλοκαιράκι σε όλους!

ΥΓ: Αχ βρε Γιάννη, να μην είχες φύγει κι εσύ...
ribooo-7
Α μπιφτεκολουκα, οταν παιζεις στους αγωνες φορα και καμια καλτσα ρε γυ*** και πηγαινε μια βολτα απο τον φουστανο για την μυτη σου γιατι οταν ριχνω αγκωνιες ολο την μυτη σου πετυχαινω ρε βλ***. Υ.Γ. ΤΙΦΦΟΖΙ: Ο αδερφος σου ΝΒΑ και εσυ Β ΕΣΚΑ ΠΕΛΑΤΗΗΗΗΗ
billy_14
QUOTE(ribooo-7 @ Jun 9 2007, 12:21 PM) *
Α μπιφτεκολουκα, οταν παιζεις στους αγωνες φορα και καμια καλτσα ρε γυ*** και πηγαινε μια βολτα απο τον φουστανο για την μυτη σου γιατι οταν ριχνω αγκωνιες ολο την μυτη σου πετυχαινω ρε βλ***. Υ.Γ. ΤΙΦΦΟΖΙ: Ο αδερφος σου ΝΒΑ και εσυ Β ΕΣΚΑ ΠΕΛΑΤΗΗΗΗΗ

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ. Όποια καλή γνώμη είχα για σένα την έχασα. Φυσικά μάλλον δεν σε πολυνοιάζει... Για τέτοια εμετικά ποστ υπάρχουν κι άλλα φόρουμ "μαγκάκο"... Ντροπή. Το ότι προκλήθηκες δεν αποτελεί ΚΑΜΙΑ δικαιολογία, τουλάχιστον για μένα.
Φυσικά τα ίδια αρνητικά σχόλια ισχύουν και για την "απέναντι" πλευρά που το ξεκίνησε. abaskete, για σένα χτυπάει η καμπάνα. Τις αγοραίες εκφράσεις αλλού παλικάρια, όχι εδώ...
Aristofanis
QUOTE(ribooo-7 @ Jun 9 2007, 03:21 PM) *
Α μπιφτεκολουκα, οταν παιζεις στους αγωνες φορα και καμια καλτσα ρε γυ*** και πηγαινε μια βολτα απο τον φουστανο για την μυτη σου γιατι οταν ριχνω αγκωνιες ολο την μυτη σου πετυχαινω ρε βλ***. Υ.Γ. ΤΙΦΦΟΖΙ: Ο αδερφος σου ΝΒΑ και εσυ Β ΕΣΚΑ ΠΕΛΑΤΗΗΗΗΗ


Το συγκεκριμένο ποστ δεν τηρεί την πολιτική του φόρουμ. Παρακαλώ να διαγραφεί.
Warrior
ribooo-7 απαραδεκτος ο τροπος που εκφραζεσαι....Αν δεν μπορεις να σεβαστεις τον χωρο,καλυτερα να μην
ξαναγραψεις.

Μια προειδοποιηση και δεν θα υπαρξει δευτερη για αναλογα ποστ.
abasketos
Καλημέρα!

Ρίμποοοο7, να σαι καλά!

Ετσι είναι η ζωή φίλε μου, κάποιοι όμορφοι διάσημοι κ πετυχημένοι και κάποιοι άσχημοι κ στην Β ΕΣΚΑ...Επειδή όμως μαθαίνω πως ήρθε ο Παπαθεοδώρου που θεωρώ πως είναι από τους πλέον μπασκετικούς της κατηγορίας, μήπως αυτόματα γίνεσαι κ συ μέλος της προαναφερθείσας κατηγορίας?!? Δεν πειράζει, ξυδάκι...Σου απάντησα με pm, αν θες κοινοποίησε το δικό σου κ τα δικά μου για να βγάζει συμπεράσματα ο κόσμος για το ποιόν καθενός από εμάς...Οτι θες μεσα στις 4 γραμμές, ούτε στα forums ούτε αλλού!

Δεν ακούω καμμία καμπάνα φίλε μου, billy_14 γιατί δεν υπάρχει λόγος. Ημουν κύριος κ θα παραμείνω! Το να μιλήσω με pm σε συμπάικτη του αφήνοντας του μήνυμα μη υβριστικό, κάθε άλλο παρά μεμπτό είναι. Εδώ ο Δρακάκης, το παιδι του οποίου έσπασα την μύτη, πέρα απο το ότι τα έχουμε πει από κοντά σε φιλικότατο τόνο πλειστάκις ήρθε μέσα στο παιχνίδι κ μου μίλησε να μην παρεξηγήσω το τυπάκι για τα φάουλ, τις αγκωνιές και την εν γένει υβριστική, αναίτια ως προς εμένα συμπεριφορά του ριμποοο21 πλέον.

Τέλος, πάρα πολύ ωραίο concept το all star game, με πολυ καλό επίπεδο μπάσκετ κ ευχάριστο σαν διάθεση κ αποτέλεσμα. Πολύ καλό κλίμα κ αν κρατάγαμε κ τις εμφανίσεις μετά το παιχνίδι θα ήταν τέλειο...

Καλή ξεκούραση σε όλους, καλό καλοκαίρι.
billy_14
QUOTE(abasketos @ May 22 2007, 02:36 PM) *
drakman, εγω σε είχα μυριστεί (και λόγω προσόντων) πως είσαι τρελός blocker, ειλικρινά απίστευτο timing, δεν έχει να κάνει μόνο με το ύψος αυτό, ειναι χάρισμα...

Τον βλακάκο τον καραφλούλη τον συμπαίκτη σου θέλω να μου σχολιάσεις που μπήκε στο παιχνίδι με σκοπό αποκλειστικό να μου κάνει ζημιά, 3 αγκωνιές στο πίσω μέρος του κεφαλιού στις μετρημένες 3 πρώτες φάσεις και μια γονατιά στα γεννητικά μου όργανα ...αυτό ούτε ο πανμέγιστος Τζαλαλής δεν έχει κάνει...Αντε γεια πελατακο πές του... Σοβαρά, θέλω σχόλιο ειδικά από σένα

abaskete, αν σε εκτιμώ ή όχι το ξέρεις αφού τα έχουμε πει και από κοντά. Αν πιστεύεις ότι με το παραπάνω ποστ επειδή δεν τον έβρισες κράτησες κάποιο επίπεδο, να με συγχωρείς, αλλά εγώ δεν το πιστεύω. Θεωρώ απαράδεκτο και το δικό σου ποστ (αφού περιέχει χαρακτηρισμούς ανάλογους με τους δικούς του) και το δικό του - απλά το δικό σου δεν το είχα δει εγκαίρως για να στο πω τότε. Παρακαλώ λοιπόν κι εσένα και όποιον γράφει εδώ μέσα να είναι κόσμιος. Αυτό είναι όλο.

ΥΓ: Δεν ήξερα ότι στο ASG δεν κρατήσατε τις εμφανίσεις, το θεωρώ απίστευτη τσιπιά...
abasketos
Δεν θα κάτσω να υπερασπιστώ το αν είναι κόσμιο ή όχι, μπορεί κ να έχω κατά τί άδικο, νομίζω όμως πως έχω τεράααααααστιο ελαφρυντικό την αυτοσυγκράτηση μου κατα τη διαρκεια του παιχνιδιού σε ό,τι αντιμετώπισα.

Τέλλλος, που λέει κ η γνωστή φάρσα. (Ειμαστε πλασμένοι ο ένας για τον άλλο...) Τέλλλος


καλά μπάνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
abasketos
Σε προηγούμενη αναφορά στο άτομό μου, αναφέρθηκε το θέμα των καλτσών...Σοσόνια λέγονται, ειναι κάτι χαμηλές καλτσούλες,για λόγους υγειϊνής και σταθερότητας φοριούνται, για όσους δεν το γνωρίζουν...Το αν δένει κανείς ή όχι τα πόδια του με tape είναι άααααλλο θέμα.

Παρεπιπτόντως, οι ψηλές μαύρες που μερικοί φοράνε είναι -συνήθως- για άλλο άθλημα, που λεγεται Π Ο Δ Ο Σ Φ Α Ι Ρ Ο...Δεν ξέρω αν η ΕΠΟ-ΕΠΣΑ έχει αντίστοιχο site, για κάποιους που μπορεί να ενδιαφέρονται απ' ότι φαίνεται παραπάνω για το ευγενές άθλημα του ποδοσφαίρου...
alexas10
ηρθε πανικοβλητος ο εφορος μου χθες και μου ζητησε να επιστρεψω την εμφανιση του ASG. τον πηραν λεει τηλεφωνο επειγοντως!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!
billy_14
QUOTE(alexas10 @ Jun 11 2007, 01:10 PM) *
ηρθε πανικοβλητος ο εφορος μου χθες και μου ζητησε να επιστρεψω την εμφανιση του ASG. τον πηραν λεει τηλεφωνο επειγοντως!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!

Ήθελα νάξερα τι θα τις κάνουν... Μεγάλη τσιπιά, το είπα και πριν. Αν διαβάζει κάποιος από την ΕΣΚΑ, ας μας πει να μάθουμε. Με ψευδώνυμο βεβαίως... 68.gif
Scales.4
Αφήστε τα παιδία να εκφραστούν ελέυθερα!!!Υγεία είναι!!Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε να βάλουμε και κανα φιλέ στη μέση να μην ακουμπάει κανείς κανένα?Ολα στο παιχνίδι είναι και όλοι έχουμε πει ανάλογα πράγματα η και χειρότερα μεσα σε αγώνα, τι σας πειράζει τοτε!! που λέγονται και εδώ!
Peritri
Δεν πάει έτσι.

Για να υπάρχει εύρυθμη λειτουργία ενός forum. πρέπει να υπάρχουν κανόνες που να τηρούνται από όλους.

Και όχι υγεία δεν είναι η όχτρα και τα μπινελίκια. Πάνω στην ένταση της στιγμής. ναι, αλλά μετά; Σε καμμία περίπτωση... 68.gif
dolly12
To βαζω εδω γιατι η ομαδα του πολεμικου ναυτικου έχει πολλούς παίκτες της κατηγοριας
(Δρακακης, Ευθυμιοπουλος, Μενουδάκος, Ψωμαδέρης κτλ κλτ)



Επιστράτευση!
Της Σοφίας Ράμμου
14/06/2007 (20:17)

Απλά, αύριο στις 11:00, στο κλειστό του Κερατσινίου διεξάγεται ο τελικός του Πρωταθλήματος Ενόπλων Δυνάμεων.Ο Στρατός Ξηράς με τον Χριστόφορο Στεφανίδη να οργανώνει το παιχνίδι θα διεκδικήσει τον τίτλο του πρωταθλητή απέναντι στην Πολεμική Αεροπορία του Παναγιώτη Μαντζάνα. Το ματς αναμένεται να έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον, αφού εκτός από καλό μπάσκετ θα υπάρχει "μάχη" και στην εξέδρα καθώς όπως αναφέρουν οι διοργανωτές "αναμένονται εκατέρωθεν οπαδοί, με τη μέθοδο της επιστράτευσης".


Στον μικρό τελικό, που θα γίνει στις 09:00, θ' αναμετρηθούν οι ομάδες της Ελληνικής Αστυνομίας και του Πολεμικού Ναυτικού.


Για να φτάσουμε όμως, στα ζευγάρια των τελικών, προηγήθηκαν οι ημιτελικοί. Στον δεύτερο ημιτελικό, ο Στρατός Ξηράς νίκησε με 87-84 το Πολεμικό Ναυτικό, έχοντας επιβάλλει τον ρυθμό του από την αρχή του αγώνα. Ο Στεφανίδης οργάνωνε ως τέλειος "μαέστρος" το παιχνίδι, ενώ ο Χαρίσης είχε στήσει… μπλόκο κάτω από τα καλάθια.
Ο Καραποστόλου έδεσε "ναυτικό κόμπο" την ομάδα του Στρατού, σημειώνοντας 26 πόντους (συνολικά) και ισοφαρίζοντας το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά την τελευταία λέξη την είπε ο Πετρόπουλος, ο οποίος από την γραμμή των 6μ25 "εκτέλεσε" τον αντίπαλο και έδωσε στον Στρατό Ξηράς την πρόκριση για τον τελικό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
1η ημέρα: Πολεμικό Ναυτικό – Πυροσβεστικό Σώμα 83-61, Στρατός Ξηράς – Ελληνική Αστυνομία 68-72.
2η ημέρα: Πυροσβεστικό Σώμα – Πολεμική Αεροπορία 60-57, Ελληνική Αστυνομία – Λιμενικό Σώμα 76-63.
3η ημέρα: Πολεμική Αεροπορία – Πολεμικό Ναυτικό 76-66, Λιμενικό Σώμα – Στρατός Ξηράς 50-75.
basket
1)RIBO ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ,ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΠΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΤΡΙΧΕΣ ΣΤΗ ΚΕΦΑΛΑ ΣΟΥ ΚΡΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΥ.
2)ΟΥΤΕ ΓΙΑ Δ'ΕΣΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΞΥΠΝΑ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
billy_14
QUOTE(basket @ Jun 18 2007, 09:28 AM) *
1)RIBO ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ,ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΠΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΤΡΙΧΕΣ ΣΤΗ ΚΕΦΑΛΑ ΣΟΥ ΚΡΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΥ.
2)ΟΥΤΕ ΓΙΑ Δ'ΕΣΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΞΥΠΝΑ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νομίζω ότι παρατράβηξε η συγκεκριμένη ιστορία... Παρακαλώ τον moderator να σβήσει ΟΛΑ τα ποστ που έχουν σχέση μ' αυτή και κατά την κρίση του να ρίξει και μερικά ban. Αν κάποιοι δεν σέβονται το χώρο και δεν μπορούν να είναι κόσμιοι δεν ανήκουν εδώ.
Live strong
QUOTE(billy_14 @ Jun 19 2007, 07:36 AM) *
Νομίζω ότι παρατράβηξε η συγκεκριμένη ιστορία... Παρακαλώ τον moderator να σβήσει ΟΛΑ τα ποστ που έχουν σχέση μ' αυτή και κατά την κρίση του να ρίξει και μερικά ban. Αν κάποιοι δεν σέβονται το χώρο και δεν μπορούν να είναι κόσμιοι δεν ανήκουν εδώ.


Νομίζω ότι θα συμφωνήσω με τον billy.
Αν και δε μου πέφτει λόγος, παρόλα αυτά διαβάζοντας τα ποστ θεωρώ ότι κάθε άλλο από ώριμες συμπεριφορές είναι αυτές!
Καλό είναι οι όποιες κόντρες να βγαίνουν μέσα στο παρκέ πάντα με θετική έκβαση προς την ομάδα του καθενός! ( αν καταλαβαίνετε τι εννοώ) και όχι δημόσια σε ένα forum θίγοντας άτομα και προσωπικότητες!
Θέλω να πιστεύω ότι θα λήξει το θέμα εδώ! smile.gif
leonkalf
QUOTE(basket @ Jun 18 2007, 12:28 PM) *
1)RIBO ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ,ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΠΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΤΡΙΧΕΣ ΣΤΗ ΚΕΦΑΛΑ ΣΟΥ ΚΡΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΤΟΥ.
2)ΟΥΤΕ ΓΙΑ Δ'ΕΣΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΞΥΠΝΑ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επειδή δεν είμαι της άποψης να διώχνουμε κόσμο από το φόρουμ, και πιστεύω ότι όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα αυτό δε σημαίνει ότι κάποιοι θα πρέπει να το εκμεταλλεύονται αυτό!!

Παρακαλώ, τέτοια μηνύματα να μην ξαναγραφτούν!
Αν θέλετε να πείτε κάτι μεταξύ σας, τα λέτε στο γήπεδο ή το πολύ πολύ από εδώ ΜΟΝΟ με PM!!

Είναι απαράδεκτο να έχουμε τέτοιες συμπεριφορές μεταξύ μας.
Το μπάσκετ -και γενικότερα ο αθλητισμός- είναι χαρά, διασκέδαση. Δεν είναι πεδίο μάχης, είναι μόνο αθλητική αντιπαράθεση την ώρα του αγώνα!!

ΝΑΙ σε πειράγματα (στα πλαίσια της πλάκας), ΟΧΙ σε κακόβουλα σχόλια

Ευχαριστώ
cornelious
«Η Εκτελεστική Επιτροπή του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. αποφάσισε όπως κατά την αγωνιστική περίοδο 2007 – 2008 δεν θα ισχύσουν οι περιορισμοί των ηλικιών για τους καλαθοσφαιριστές στην δήλωση και συμμετοχή τους στους αγώνες του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.


Για τους αγώνες των τοπικών Πρωταθλημάτων οι διοργανώτριες Αθλητικές Ενώσεις και Τοπικές Επιτροπές έχουν δικαίωμα να αποφασίσουν κατά την κρίση τους την ισχύ των παραπάνω αναφερόμενων περιορισμών».[b]
maravitc
μπραβο στον ολοριν για τη νεα αρχη τηρησε τη παραδοση
ραντευου πλεον στο εσκα 2007-2008
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.