Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Scales.4
Δόξα και τιμή στο καλύτερο playmaker τον mimo8 που απο εχθές έχει απογειωθεί και δεν έχει
΄πατήσει παρκε ακόμη. Μιλάω για το κάρφωμα που το είδα απο την πίσω μπασκέτα.κ κατι αλλο ψηλέ περαστικά
nao
crazzy απ'ότι ξέρω είχε τραυματιστεί όντως.Τώρα λεπτομερειες δεν ξέρω να σου πω.Χαλάνδρι έπαιζε μετα γύρισε Νεοπεντελικό και μετα για λίγο έπαιξε στην Π.Πεντέλη που είναι τώρα κόκουτς.Τον βλέπω γιατί κάνει προπ στο ίδιο γήπεδο.
basket
QUOTE(mimos8 @ Jan 23 2007, 03:04 PM) *
ο αττικος ειναι μια χαρα παιχτης αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι το καλυτερο 4αρι της κατηγοριας.οπως επισης πιστευω οτι ο καλφοπουλος ειναι ολα τα λεφτα στην πεντελη ακομα και οταν δεν ειναι σε καλη μερα.δεν υποτιμω κανεναν παιχτη της πεντελης αλλα εχω τη γνωμη οτι χωρις αυτον ειναι αλλη ομαδα ο νεοπεντελικος.

ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΦΕΤΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΒΑΖΕΙ 20 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Ν ΑΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΠΑΥΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.
christina n10
καλησπερα crazzy, ηταν προπονητης στην παιανια εκει τον ειχα αντιπαλο,και οχι στον μαραθωνα.ηταν βοηθος στο σπορτινγκ αλλα οταν εφυγε ο πρωτος επαιξε τα δυο ντερμπι με παο και εσπεριδες και τα κερδισε.δεν ειναι τυχαιο,οτι τον παρακαλουσαν οι παικτριες να παραμεινει οταν αποφασισε να παραιτηθει μετα την σπουδαια νικη επι των εσπεριδων.απο οτι ξερω οταν επαιζε στην πεντελη επαθε ενα διπλο καταγμα στο ποδι και εχοντας και καποιους αλλους τραυματισμους αποφασισε να το σταματησει.για μενα τετοιοι προπονητες πρεπει να ειναι στα γηπεδα και οχι κατι αλλοι ου δεν υπαρχουν αλλα εχουν τα καταλληλα κονε και βρισκονται συνεχεια με ομαδες. 68.gif 68.gif 68.gif
Delinquent
QUOTE(basket @ Jan 23 2007, 06:26 PM) *
Η ΠΕΝΤΕΛΗ ΔΕΝ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΝΕ ΤΟ ΚΟΥΠΙ ΣΤΗΝ Α'ΕΣΚΑ


Aπλά να θυμήσω ότι ο Καλφό ήταν στην περσινή άνοδο ΠΡΩΤΟΣ σε :πόντους,ριμπάουντ,ασσίστ!!,κλεψίματα,τάπες...Αυτά!
nao
Και ο delinquent τρελός τριποντερ!!!
Delinquent
QUOTE(pointguard @ Jan 23 2007, 06:09 PM) *
file delinquent epeidh xereis polu kala ti egine perusi pes mou ti ginotane sthn petroupolh oso htan kala o kakalias kai den to eixan kopsei 2 paixtes? mhpos htan 3 nikes pano apo penteli pou eixe xasei mexri kai apo Xalandri?


Δεν διάβασες καλά αυτά που είπα...από Χαλάνδρι έχασε γιατί ήρθε ο Παπαδάκης...δηλαδή έκανε κάποιες ήττες πάνω στις αλλαγές προπονητών...και να σου θυμήσω ξανά οτι η ομάδα είχε με Σκαραφίγκα 4Χ4 και με Γκουζίνη 8Χ8...σύνολο 12Χ12...και γι αυτό ανέβηκε...
Και νομίζω πως η Ιριδα έχασε μέσα έξω απο Πεντέλη...οπότε...
Delinquent
QUOTE(nao @ Jan 23 2007, 07:29 PM) *
Και ο delinquent τρελός τριποντερ!!!


Με το νούμερο που φοράς πρέπει να βγεις πρώτος στα τρίποντα φέτος!!! biggrin.gif
Aristofanis
QUOTE(nao @ Jan 23 2007, 01:44 PM) *
Aristofanis pou hsoun??Twra epestrepse o bill kai esu eksafanistikes??



E Afou den me 8elete pia :-) Eimoun Panionios - Esperides sto ginaikeio derby tis A1. 8a er8w ston agwna me ton Ariwna tin me8epomeni agonistiki na sas dw. ( To Markopoulo mou peftei makria)
Aristofanis
QUOTE(mimos8 @ Jan 23 2007, 05:04 PM) *
ο αττικος ειναι μια χαρα παιχτης αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι το καλυτερο 4αρι της κατηγοριας.οπως επισης πιστευω οτι ο καλφοπουλος ειναι ολα τα λεφτα στην πεντελη ακομα και οταν δεν ειναι σε καλη μερα.δεν υποτιμω κανεναν παιχτη της πεντελης αλλα εχω τη γνωμη οτι χωρις αυτον ειναι αλλη ομαδα ο νεοπεντελικος.



Αττικός , Μανιάτης, Μάτζιος, Βλαντής, Γεωργαλάς, Τζέμης ο Νεοπεντελικός δεν είναι μόνο ο Καλφόπουλος και ούτε πιστεύω ότι άμα δεν παίξει καλά δεν μπορεί ο ΝΑΟ να πάρει αποτελέσματα. Πάντως ο Αττικός είναι ο πιο ταλαντούχος παίκτης της ομάδας.
Aristofanis
QUOTE(basket @ Jan 23 2007, 01:35 PM) *
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΞΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ? 77.gif



Καλφόπουλος, Βλαντής, Αττίκος και Μανιάτης

Μαρκόπουλο ετοιμάσου!
machinery
QUOTE(nao @ Jan 23 2007, 03:29 PM) *
Και ο delinquent τρελός τριποντερ!!!

Βασικά ο delinquent δεν είναι απλά τρελός τριποντερ , είναι Ο ΤΡΙΠΟΝΤΕΡ!!!!!!!!!! 41.gif
lalas
icon_wave.gif ο πρωτος γυρος τελειωσε κ κατα την γνωμη μου τα παντα ειναι ρευστα, σιγουρα φιλαθλητθκος κ απολλωνας εχουν ξεχωρισει αλλα κ η πετρουπολη χαρη στην αμυνα της κυριως αποδυκνειεται σκληρο καρυδι για καθε αντιπαλο.Νομιζω οτι το μαρκοπουλο εχει ευνοικο προγραμμα κ θα παλεψει σκληρα, η αενκ δειχνει να περνα μια κριση κ η πεντελη με κακαλια να ανασυντασεται, ο ατταλος ακομα κ με αυτο το ροστερ παραμενει αξιομαχος κ θα ειναι ρυθμιστης,ο χολαργος με καναβο τσαγκαρακη καλα μπορει να κερδισει παντου κ το ιλιον μεσα στην εδρα του ειναι πολυ σκληρο καρυδι. Το κορωπι πρεπει να προσεξει γιατι μπαινει σε περιπετειες. το γαλατσι εχει προβληματακι απειριαςκ η εφοα θα παλεψει, ο αριωνας δειχνει απαγοητευμενος, η νικη θα προσπαθηει τπυλαχιστον στην αρχη του β γυρου κ αετος με γσβ εχουν αποχεραιτησει την κατηγορια θα παιζουν χωρις αγχος κ οποιος γκελαρει χαθηκε
mimos8
delinquent μια ομαδα της πατρας,παο κρητικων,σου λεει κατι...?
mimos8
olorin συγχαρητηρια για την εμφανιση σας χθες κι ας χασατε.προβλεπω γερο ντερμπι μεταξυ μας την αλλη βδομαδα!μονο μην αρχισεις να γκρινιαζεις παλι στον προπονητη σου για τις ασιστ που δεν παιρνεις και σε αφησει εκτος...
v-span
Θα ήθελα από αυτούς που συμμετέχουν στην Α'εσκα αλλά και από αυτούς που έχουν σαφή και αντικειμενική άποψη μιας και τελείωσε ο πρώτος γύρος να σχηματίσουν την καλύτερη 10άδα του πρωταθλήματος (κι ας παίζουν μόνο 9 άντρες) καθώς και τον καλύτερο προπονητή...
Olorin
QUOTE(Dejuan C @ Jan 23 2007, 11:44 AM) *
Olorin αφού ο φοα τελειωσε τον πρώτο γύρο που είναι καμμένοι απο την προετοιμασία με 2 ήττες, θα ανέβει τρένο γιατί απο εδω και πέρα θα φορμαριστούν αυτοί. Εννοώ, πως πιστεύω οτι θα αρχ'ισουν να παιζουν ακόμη καλύτερο μπάσκετ. και πως να κερδίσετε αφού σούταρε τρίποντο στο τάλος ο επιστήμονας?
Για τον φίλιο εννοώ παιχταράς αλλα απο πέρισυ εχει να παίξει καλά αυτο το παιδί.Πολύ άξυπνος.

Ναι, αλλά με (το γνωστό) ηρωικό μπάσιμο του Φίλιου προηγηθήκαμε 69-67 στα 40"... wink.gif

Πιο κρίσιμο θεωρώ ότι ήταν το τρίποντο του Θάνου που έκανε 5" μετά το 69-70 και το χαμένο τρίποντο αμέσως μετά του Μπαλαούρα, παρά το χαμένο τρίποντο του Φίλιου στο 69-72, που στο κάτω-κάτω, όταν είσαι στο -3 και θέλει 15"-20" τι άλλο θα κάνεις??? sad.gif

Αν και ξαναλέω πως και μόνο για τη δουλειά και την προσπάθεια που έχουν κάνει από το καλοκαίρι αξίζει την άνοδο ο ΦΟΑ, χθες θεωρώ ότι δεν την άξιζε τη νίκη ή έστω ότι δεν την άξιζε περισσότερο από εμάς... Αν είχε έρθει κάποιος χθες στο γήπεδο (γιατί είχε έρθει πάρα πολύς κόσμος από τον ΦΟΑ) ας με επιβεβαιώσει ή ας με διαψεύσει...



Κατά τ'άλλα θέματα τώρα, επειδή αναφέρθηκε και ο Ηλιάδης, ήμασταν συμπαίκτες στον Νεοπεντελικό (και ο nao φυσικά ήταν μαζί μας) πριν από 3 χρόνια (σεζόν 2003-04) ενώ ταυτόχρονα ήταν και προπονητής στο γυναικείο του Κτησιφώντα Παιανίας (μάλιστα είχα πάει και τον είχα δει και σε ένα παιχνίδι στο Μετς με την ΑΕ ΠΑΠ) και είχε πάει αρκετά καλά από ό,τι θυμάμαι, ενώ ήταν και προπονητής στην Παλιά Πεντέλη την οποία ανέβασε εκείνη την χρονιά στην Γ'ΕΣΚΑ... Δυστυχώς όμως έχω να τον δω περίπου 1,5-2 χρόνια...

Για τον Αττίκο που επίσης αναφέρθηκε, αν και ήμασταν συμπαίκτες πρόπερσι στον Νεοπεντελικό, ουσιαστικά τον θυμάμαι από την εποχή που έμενα Ν.Σμύρνη και ήμουν εγώ στο εφηβικό του Πανιωνίου και αυτός στο παιδικό του Μίλωνα και θεωρούνταν από τα μεγαλύτερα ταλέντα που είχε βγάλει τότε η ομάδα (από ό,τι θυμάμαι κατέβαινε στην 12άδα του Μίλωνα στην Α'2 σε ηλικία 14-15 χρονών). Κι εγώ επιβεβαιώνω ότι στα παιδικοεφηβικά έπαιζε αποκλειστικά στην περιφέρεια παρά το ύψος του και για να είμαι ειλικρινής τον περίμενα να παίξει σε αρκετά ψηλότερη κατηγορία και μου έκανε μεγάλη εντύπωση όταν το είδα να έρχεται πρόπερσι στον ΝΑΟ (αν και μετά έμαθα ότι αυτό έγινε ουσιαστικά γιατί τότε ήταν φαντάρος). Βέβαια δεν τον πήραν και τα χρόνια (γύρω στα 22 είναι αν δεν κάνω λάθος, ας το επιβεβαιώσει κι ο nao), απλώς θεωρώ ότι είχε τα προσόντα για κάτι παραπάνω ενώ στην Α'-Β' ΕΣΚΑ έχει παγιδευτεί σε μια θέση (4-5) που ουδέποτε είχε παίξει, αν και μεταξύ μας, ακόμα κι έτσι, το παιχνίδι του θυμίζει πιο πολύ 2-3αριού παρά ψηλού...

Υ.Γ: Μήτσο, ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια και δώσε τα περαστικά μου στον Δρακάκη, αν και καταλαβαίνω πως το κάνει για να με αποφύγει τη Δευτέρα... tongue.gif A και abasketos, να μου θυμίσεις να σου κόψω την επιταγή για τις υπηρεσίες σου, ok? biggrin.gif (πέρα από την πλάκα, επειδή το ξέρω κιόλας το παιδί, πραγματικά του εύχομαι περαστικά και να επιστρέψει γρήγορα... icon_wave.gif )
Olorin
(Πώς τα καταφέρνουν και πάντα μου "κλέβουν" 1-2 καλάθια??? Και γιατί -εντελώς τυχαία(?)- αυτό συμβαίνει πάντα όταν είναι να βγω πρώτος σκόρερ της ομάδας??? rolleyes.gif )

•Αρης Πετρούπολης-Γαλάτσι Κυπριάδου 68-51 (32-27)
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Καλαϊτζάκης

Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Βενιτουράκης, Παλτόγλου 9 (1), Λιαπούρης 1, Δέλιος 11, Χρονόπουλος 10, Μπαλαμπάνης 23 (4), Αμπράζης 4, Γκούμας 2, Βασιλείου 2, Μιχαλόπουλος 1, Μπατιστάκης 2, Βοργιάς 3 (1)

Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς): Γιέβτιτς 2, Κορρές 2, Χαντόπουλος, Κανλής, Σιδέρης 6, Τσιρόπουλος, Σπηλιόπουλος 2, Τασιόπουλος 21 (2), Λοϊζος 10, Ανδρουλάκης 8

*ΕΦΟΑ Σπ. Λούης-Αρίωνας 73-66 (44-32)
Διαιτητές: Σκούτας-Χριστίδης

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 7, Γεωργιάδης 12, Τριγάζης 19, Κατσόγιαννος 14, Τσιάτσιος 17, Αντωνάκης 4, Κιζήλης

Αρίωνας (Βελέγκας): Κηρομίτης 11, Καραμαδούκης 17, Αγραφιώτης 15, Ζούκας 7, Νατσίδης 2, Μπόγρης 14

*Βριλήσσια-Κηφισιά 53-62 (30-35)
Διαιτητές: Θεονάς-Καραμητοπούλου

Βριλήσσια (Θέμελης): Κολιόπουλος 2, Κίτσος 7 (1), Φρίμας 12 (2), Παπαλουκάς 10, Βόσικας 10, Γιαννακόπουλος 4, Τριανταφύλλης 1, Γιόκαρης 7, Αλεξόπουλος

Κηφισιά (Μπιλάλης): Μπάρτσος, Ευθυμιόπουλος 1, Κουμπούρας 11 (1), Μενουδάκος 16 (1), Καρατζάς 10 (1), Δρακάκης 8, Κατράνος 9 (1), Λαγοπόδης 2, Καρακώστας 5

*Εν. Ιλίου-Φιλαθλητικός 69-76 (29-37)

Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος-Πιτσίλκας

Εν. Ιλίου (Καράμπελας): Μπαλαούρας 7, Μπέλλας Γ. 15 (1), Τσόλης, Σκαλωμένος 7, Φίλιος 7, Καβράκης, Παξιμαδάς 1, Μπέλλας Ο. 11 (3), Γιαννακαράς 1, Φούτσης 5, Τσιρώνης, Χαλκίδης 15

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Βογιατζόγλου, Αποστολάκος 4, Θάνος 21 (3), Μάγειρας 2, Στράγκας 3, Σαμοθράκης 23 (3), Σελλιανίτης 2, Ντιφαντής 5, Κασιούμης 2, Φράγκου 14 (2)

*Χολαργός-Αετός 76-54 (40-26)

Διαιτητές: Σώμος-Ζούλιας

Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 15 (2), Μουχίμογλου 11 (1), Βάμβουρας 4, Τσαγκαράκης 9, Καναβός 8, Μήτρου 5, Αγγελής 4, Μπάλτας 5 (1), Πουλής 11 (1), Κιαπέκος 4

Αετός (Γαλαίος): Ράδης 18 (1), Βουλουμάνος 8, Αναστασόπουλος 2, Μπολάνος 1, Καψής 13 (1), Σούλιας 2, Χερκελετζής 4, Κουμπάς 6

*Απόλλωνας-Κορωπί 69-61 (35-32)

Διαιτητές: Αντωνάκος-Τσιάνος

Απόλλωνας (Αναστασόπουλος-Ματσάγκος): Λάμπρου, Κούτουλας 6, Χατζής, Παρασκεύοπουλος 1, Νίκας 10 (2), Παγόπουλος 13 (2), Δευτεραίος 4, Χάρος 13 (1), Φραγκούλης 10, Κονταξής 8, Ζησιμόπουλος 4, Κουτσούμπας

Κορωπί (Διαμαντόπουλος): Κοπέλης, Σακελλαρόπουλος 6, Μπούρας 6 (1), Χατζής, Κουκουζέλης 14 (2), Ζαμπάρας, Αργυρόπουλος 5, Λεώβαρης 7, Μόμτσος 16, Λουμιώτης 5, Ντούνης, Μούτσος 2

*Ατταλος Ν.Φ.-Νεοπεντελικός 60-73 (28-34)
Διαιτητές: Καρούσης-Ζαφειράτος

Ατταλος Ν.Φ. (Ζ ιάγκος): Γιώτης 3 (1), Καυκής 1, Τσακίρης 22 (3), Σρατομήτρος, Ντάσης 9 (1), Χαρακτηνός 12 (3), Πρας 2, Τζουμάνης, Μαστρακούλης 11

Νεοπεντελικός (Κακαλιάς): Μάντζιος 11 (1), Χαρτωματσίδης, Γεωργαλάς 7 (1), Μανιάτης 7 (1), Βλαντής 9 (1), Γεωργούσης, Καλφόπουλος 19, Αττίκος 17, Τζέμης 3

*Μαρκόπουλο-Νίκη Αμαρουσίου 90-70 (41-34)

Διαιτητές: Πηλοϊδης-Αναστασίου

Μαρκόπουλο (Παπαθεοδώρου): Φράτας 11 (3), Σελλίνης 2, Κολιαβασίλης 15 (2), Ψωμαδέρης 14 (3), Δέδες 26 (3), Γεωργόπουλος 5 (1), Αναγνώστου 7, Βασσάλος 6, Φώτος 8, Δήμας

Νίκη Αμαρουσίου (Παλαιοχωρίτης): Λαούδης 8 (1), Πανόπουλος 7 (1), Κοντογιάννης 21 (1), Γιατράκος Χ., Πανταζής 11, Δατσόλης, Ανδριόπουλος 21, Γιατράκος Α. 2
billy_14
QUOTE(Aristofanis @ Jan 23 2007, 03:47 PM) *
Καλφόπουλος, Βλαντής, Αττίκος και Μανιάτης

Μαρκόπουλο ετοιμάσου!


Βρε, βρε, βρε... Όλος ο καλός ο κόσμος εδώ; Καλησπέρα σας κύριοι, και καλώς σας βρήκα. Εννοείται ότι τους περισσότερους ήδη τους κατάλαβα αν και rookie! (Μόνο στο forum δυστυχώς, βεβαίως βεβαίως...) Φίλε μου Aristofanis βλέπω ότι γεμίζοντας τα παπούτσια μου (κατά την αμερικανική έκφραση) κόλλησες και συ λιγάκι από το μικρόβιο του Λύκου, εεε; Άξιος άξιος, και ως ανταμοιβή να κρατήσεις το φούτερ και να έρθεις όντως με Αρίωνα! Καλησπέρα σε όλους, στον mimos8 του οποίου τυγχάνω προσωπικός θαυμαστής και τον ονειρεύομαι μια μέρα στα γαλανόλευκα (αν δεν τα καταφέρει της Εθνικής, ας είναι της Πεντέλης!!!), τον Olorin που ανταμώσαμε πριν λίγες μέρες στη FNAC (συγχαρητήρια για χτες ψηλέ, εκτιμώ δεόντως ότι είσαι Νεοσμυρνιώτης, δεν το ήξερα) και φυσικά τους ΑΠΑΡΑΜΙΛΛΟΥΣ basket, nao, Delinquent και αυτούς που ξέρω αλλά τώρα ξεχνάω ένεκα του ότι πλέον περιμένουμε και την επίσκεψη του Γερμανού (Altzheimer...). Ξύρισα το μουστάκι, ξανάπιασα το ηρωικό μου ντοσιέ που κρατάει από το Παγκόσμιο Εφήβων του '95 (με Ρεντζιά, Κακιούζη, Παπανικολάου και Σία να ξεφτιλίζουν Μάρμπερι, Αιρ Κάναντα Κάρτερ, Λάνγκντον και λοιπά καλόπαιδα), έδωσα άδεια επ'αόριστον στον Aristofanis και οι αριθμοί άρχισαν να χοροπηδάνε ξανά μπρος στα μάτια μου. Αφού δώσω τα περαστικά μου στον Δρακάκη και την άφεσή μου (ως σεβάσμιος που είμαι) στον Παπαλουκά, αναφέρω ενδεικτικά -επειδή μ' αρέσει να αποδίδω τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και στους αντιπάλους μου- ότι χτες με εντυπωσίασε ο Τσακίρης του Άτταλου, το παλικαράκι έβαλε 22 με 1/1, 6/11, 3/3 (γκλουπ!), 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και κόντεψε ο μπαγάσας να μας στερήσει τη νίκη! Χαμογελάσαμε λοιπόν μετά από 3 σερί πακέτα και ανεβαίνουμε ξανά... Αυτό που μου την έσπασε είναι που ένας παλιός μου συμπαίκτης ήρθε μέχρι τα Άνω Λιόσια (ενώ εντός πότε πατάει και πότε όχι) για να δει λέει τον Ντάση που είναι συνάδελφοι στη δουλειά! Τι είδε; 9 πόντους με 2/8 σουτ. Άρη και Ζάχο, good job... Άντε, πολλά είπα για αρχή. Πάω τώρα γιατί ως γνωστόν ασχολούμαι και με το ευγενές άθλημα της τοξοβολίας και έχω προπόνηση...
mimos8
billy14 καλως ηρθες.ομολογω οτι παρα τη μακροσκελεστατη εισαγωγη σου δεν μπορεσα να καταλαβω ποιος εισαι.παντως προβλεπω εντονη παρουσια σου στο φορουμ.σε βλεπω σε τρελη λογοτεχνικη φορμα!
Aristofanis
Βλέπω σιγα σιγα το φόρουμ γεμίζει από λύκους biggrin.gif Έτσι πρέπει γιατί η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας είναι ΝΑΟ και όχι ο Φιλαθλητικός (να ναι καλά το σπρώξιμο από την διαίτησια) και τα λοιπά σωματεία. Εμπρος στην αντεπίθεση!
Delinquent
QUOTE(mimos8 @ Jan 23 2007, 08:41 PM) *
delinquent μια ομαδα της πατρας,παο κρητικων,σου λεει κατι...?


Είναι η ομάδα που με στηρίζει φέτος που είμαι φαντάρος wink.gif
Michael
Καλησπερα σε ολους....Συγχαρητηρια σε Α.Ε.Ν.Κ για την χθεσινη δυσκολη νικη...Πιστευω ηταν μια νικη ψυχολογιας (χωρις το καλυτερο center της). Μεγαλη εμφανιση (και ωραιο καρφωμα) απ τον mimo8, και ομολογω οτι αυτη του η εμφανιση μου δημιουργησε για μια ακομα φορα την εξης απορια: γιατι παρα το περισσιο ταλεντο σου δεν παιρνεις τις επιθετικες προσπαθειες που αναλογουν σ ενα παικτη της αξιας σου? ειναι αραγε εντολη του προπονητη? θα ηθελα να ξερω... 77.gif τελος περαστικα στον Δρακακη...
Τα ξαναλεμε
tasos
Delinquent pou eisai fantaros? ti sira?

Oso afora ton apollona pragmatika o epomenos minas tha krini kata poli tin ipothesi anodos . Filathlitikos,Aris ,kifisia akoma kai o agonas ektos me to Galatsi . O minas fevrouarios einai kathoristikos
billy_14
mimos8 thanks για το καλωσόρισμα. Ποιος ειμαι, ε; θα τα πουμε 26 Μαρτίου... Και ελπίζω να μη μου ξαναμιλήσεις στον πληθυντικό όταν με δεις γιατί με κάνεις να νιώθω παππούς... 19.gif Άλλο clue δεν δίνω...
tasos δεν ξέρω ποιος Απολλωνιστής είσαι, αφού μάλιστα δεν υπάρχει Τάσος στο ρόστερ του "υπεραιωνόβιου" (!), αλλά να μεταβιβάσεις τα συγχαρητήριά μου στον Κούτουλα που μας έκλεισε μεν το σπίτι, αλλά υποκλίνομαι 77.gif στο τριπλ-νταμπλ που κατέγραψε ο Aristofanis... Αν εκεί στη Ριζούπολη αναζητάτε τον ενοχο που έδωσε τη συγκεκριμένη είδηση στο "Φίλαθλο" και το έγραψε ο Μανουσέλης, το email είχε την υπογραφή του billy... Καληνύχτα παίδες! Καλή ξεκούραση γιατί αύριο έχει προπόνηση...
GSK
QUOTE(lalas @ Jan 23 2007, 11:50 AM) *
Η πετρουπολη νικησε το γαλατσι 68 51,η εφοα τον αριωνα 73 66,ο χολαργος 76 54 τον αετοκ το μαρκοπουλο 70-90 την νικη. Το κορωπι παλεψε το παιχνιδι αλλα πιστευω οτι εχει αποπροσανατολιστει, στην φαση της τεχνικης ποινης νομιζω οτι ο διαμαντοπουλος αδικηθηκε κ μαλλον πληρωσε την γενικοτερη προκαταληψη που εχει δημιουργηθει στους διαιτητες λογω των γνωστων γραφικων οπαδων. Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟς ΞΕΠΕΡΑΣΕ το εμποδιο του ιλιου παιζοντας χωρις παρασκευοπουλο παναγιωτοπουλο!!!!!! κ με τον θανο απροπονητο.


LALAS μου εκανε εντυπωση αυτη η τεχνικη ποινη αλλα και με καποιον ο οποιος ηταν στο γηπεδο αν ησουν εκει θα τον ειδες λιγο ευσωμος κτλ κτλ κτλ.
Και ο οτι μολις πλησιασε το κορωπι ο κυριος με το μουσι που θελει να λεγετε κομησαριος ακου να δεις ασχολιωταν με τους παικτες του κορωπιου.
abasketos
Τρελό ειρμό λόγου ο billy14, παιζει να είναι κ ο Γεωργαλάς...λέμε τώρα
mimos8
abaskete ερωτηση:που εχει χαθει ο tsoumanis14?θελουμε ενα σχολιο του για το ατταλος-πεντελη.σου αναθετω να τον βρεις και να τον φερεις!!!
Delinquent
QUOTE(tasos @ Jan 24 2007, 05:27 AM) *
Delinquent pou eisai fantaros? ti sira?



Στην Πάτρα είμαι στο Ναυτικό...06Γ ΕΣΣΟ...
duke10
paidia kali omada o neopentelikos alla min ypervaloume toso poly.mimo ti egine?pali igetiki emfanisi ekanes?tin aporia gia to scorarisma soy poy tin exefrase o michael tin exoyn kai polloi alloi.tin exw akoysei kai apo prwhn sympaixtes soy...
mimos8
duke10 δεν εχω καταλαβει ακομα ποιος εισαι.οσον αφορα το σκοραρισμα,καλως η κακως ειμαι πλει μεικερ και πρεπει να εχω τους συμπαικτες μου ικανοποιημενους.ειδικα στη φετινη αενκ ειμαι αναγκασμενος περισσοτερο να δημιουργω και λιγοτερο να εκτελω για να παιζει καλυτερα η ομαδα.παρολα αυτα δεν δισταζω να σκοραρω οταν μου δινεται η ευκαιρια χωρις να εκβιαζω προσπαθειες.
mimos8
ειδικα οι πρωην συμπαικτες μου ειμαι σιγουρος οτι δεν ειχαν παραπονο απο μενα αφου τους ειχα στα οπα οπα στα παιχνιδια...
TSOUMANIS14
QUOTE(mimos8 @ Jan 24 2007, 12:53 PM) *
abaskete ερωτηση:που εχει χαθει ο tsoumanis14?θελουμε ενα σχολιο του για το ατταλος-πεντελη.σου αναθετω να τον βρεις και να τον φερεις!!!

καλημερα παιδες.ο ναο επαιξε απλα και ομορφα με διαθεση και ορεξη.του βγηκαν πολλες φασεις καθως δεν βρηκε καμια αντισταση απο εμας.πιστευω οτι αρχιζει να φαινεται η δουλεια του νεου προπονητη.μπραβο στον τσακιρη που εκανε το παιχνιδι της ζωης του.καποτε θα σταματησουν τα σημαδια της απροπονησιας και στον ατταλο και θα βγει η δουλεια του ζιαγκου.φιλε mimos8 δεν χαθηκα απλα πιστευω οτι καποιος δεν δικαιουται να μιλα,να κριτικαρει κλπ οταν εχει παιξει τοσο τραγικα 68.gif
crazzy
Καλημέρα TSOUMANIS14. Δεν πειράζει για την εμφάνιση, έχει δρόμο ακόμα........... Αυτός ο Τσακίρης είναι νέος στην ομάδα??? Έχεις κανένα νέο σχετικά με τα διοικητικά?? Πού παίζεται στην επόμενη αγωνιστική????
GSK
QUOTE(crazzy @ Jan 24 2007, 02:04 PM) *
Καλημέρα TSOUMANIS14. Δεν πειράζει για την εμφάνιση, έχει δρόμο ακόμα........... Αυτός ο Τσακίρης είναι νέος στην ομάδα??? Έχεις κανένα νέο σχετικά με τα διοικητικά?? Πού παίζεται στην επόμενη αγωνιστική????



Με εμας παιζουν στα λιοσια και ελπιζω να μην κανει καλο παιχνιδι μηπως και κερδισουμε και δεν εχουμε περιπετειες.
Δεν ειμαστε για τετοια τωρα.
TSOUMANIS14
QUOTE(GSK @ Jan 24 2007, 02:11 PM) *
Με εμας παιζουν στα λιοσια και ελπιζω να μην κανει καλο παιχνιδι μηπως και κερδισουμε και δεν εχουμε περιπετειες.
Δεν ειμαστε για τετοια τωρα.

rolleyes.gif σωστα παιζουμε με κορωπι στα λιοσια.ο τσακιρης ειναι παιδι της συγχωνευσης με φεα επαιζε εκει και τον κρατησαν.η διοικηση ανυπαρκτη και η στασιμοτητα μονιμη.δε λεω οτι θα παιξω καλα κλπ αλλα απο το ματς τησ ερχομενης δευτερας και μεχρι να τελειωσει ο β γυρος θα κανω οτι περναει απο τα χερια και τα ποδια μου να μην ξαναρεζιλευτω ετσι γιατι ξερω οτι δε μου αξιζει.τωρα,αν τυχει και κερδισω κανεναν περαστικα
crazzy
GSK, ο Μόμτζος έπαιζε στο Λαύριο κάποια χρονιά και είναι λίγοοοοοο χοντρούλης??????????
Φίλε TSOUMANIS14 αν δεν "ξυπνήσει" ο Ντάσης δεν σας βλέπω να ξεκολλάτε......
Ο Πρας γιατί πάει τόσο άσχημα???? Ξέρω πως είναι super παίχτης!!!!!!!!!!!
GSK
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Jan 24 2007, 02:21 PM) *
rolleyes.gif σωστα παιζουμε με κορωπι στα λιοσια.ο τσακιρης ειναι παιδι της συγχωνευσης με φεα επαιζε εκει και τον κρατησαν.η διοικηση ανυπαρκτη και η στασιμοτητα μονιμη.δε λεω οτι θα παιξω καλα κλπ αλλα απο το ματς τησ ερχομενης δευτερας και μεχρι να τελειωσει ο β γυρος θα κανω οτι περναει απο τα χερια και τα ποδια μου να μην ξαναρεζιλευτω ετσι γιατι ξερω οτι δε μου αξιζει.τωρα,αν τυχει και κερδισω κανεναν περαστικα


Ρε φιλε δεν χρειαζεται να ειμαστε εμεις ομως tongue.gif

Αλλωστε εμεις θα κανουμε τα παντα να σας κερδισουμε.
Απλα γαμωτο δεν ξερω αν θα καταφερω να ερθω.

Ανηλειμενες υποχρωσεις
GSK
QUOTE(crazzy @ Jan 24 2007, 02:28 PM) *
GSK, ο Μόμτζος έπαιζε στο Λαύριο κάποια χρονιά και είναι λίγοοοοοο χοντρούλης??????????
Φίλε TSOUMANIS14 αν δεν "ξυπνήσει" ο Ντάσης δεν σας βλέπω να ξεκολλάτε......
Ο Πρας γιατί πάει τόσο άσχημα???? Ξέρω πως είναι super παίχτης!!!!!!!!!!!


Χοντρουλης;
Οχι σιγουρα.
Λιγο αργος ναι αλλα κατω απο το καλαθι αν ξερεις ειναι αρκετα καλος
TSOUMANIS14
QUOTE(crazzy @ Jan 24 2007, 02:28 PM) *
GSK, ο Μόμτζος έπαιζε στο Λαύριο κάποια χρονιά και είναι λίγοοοοοο χοντρούλης??????????
Φίλε TSOUMANIS14 αν δεν "ξυπνήσει" ο Ντάσης δεν σας βλέπω να ξεκολλάτε......
Ο Πρας γιατί πάει τόσο άσχημα???? Ξέρω πως είναι super παίχτης!!!!!!!!!!!

δεν πρεπει να ξυπνησει μονο ο ντασης,ολοι πρεπει να ξυπνησουμε.γενικα το ροστερ ειναι πολυ καλο αλλα πληρωνει την κακη δουλεια που γινοταν στην προπονηση μεχρι τα χριστουγεννα και τισ 25 ημερες απραξιας
crazzy
Στο Κορωπί έπαιζε κάποιος Φαραζής??? Η ομάδα σου φίλε GSK παλεύει τόσααααα χρόνια να ανέβει στη μεγάλη κατηγορία!!!!!! τι θα γίνει τελικά?????????? Έχουν περάσει καλοί παίχτες. Μήπως η διοίκηση είναι για τα μπάζα??????????????????
Olorin
QUOTE(crazzy @ Jan 24 2007, 02:38 PM) *
Η ομάδα σου φίλε GSK παλεύει τόσααααα χρόνια να ανέβει στη μεγάλη κατηγορία!!!!!! τι θα γίνει τελικά??????????

Μα αφού πέρσι ήταν στην Γ'Εθνική... blink.gif
GSK
QUOTE(crazzy @ Jan 24 2007, 02:38 PM) *
Στο Κορωπί έπαιζε κάποιος Φαραζής??? Η ομάδα σου φίλε GSK παλεύει τόσααααα χρόνια να ανέβει στη μεγάλη κατηγορία!!!!!! τι θα γίνει τελικά?????????? Έχουν περάσει καλοί παίχτες. Μήπως η διοίκηση είναι για τα μπάζα??????????????????


Ναι εφυγε το καλοκαιρι πηγε στα σπατα αν δεν κανω λαθος αλλα απο οτι εμαθα παντρευτηκε και τα παρατησε


Λες;
Παντως περσι πεσαμε απο Γ' Εθνικη.


Κακες επιλογες θα ελεγα εγω.
Τωρα αν νομιζεις κατι τετοιο τι να σου πω γνωμη σου και ειναι σεβαστη αλλα επιμενω λαθος επιλογες.
crazzy
TSOUMANIS14 φέτος ήταν κάποια στιγμή προπονητής ο Μπάφας???????????
Ο Τσακίρης αν θυμάμε καλά έχει κάποια συγγενική σχέση με κάποιον από την διοίκηση???????????
TSOUMANIS14
QUOTE(crazzy @ Jan 24 2007, 02:42 PM) *
TSOUMANIS14 φέτος ήταν κάποια στιγμή προπονητής ο Μπάφας???????????
Ο Τσακίρης αν θυμάμε καλά έχει κάποια συγγενική σχέση με κάποιον από την διοίκηση???????????

ο μπαφας ηταν νεοπεντελικο,ο θανος ηταν σε εμας.ο τσακιρης ειναι κολλητος του γιου τησ αχυροπροεδρινας και το αγαπημενο τους παιδι.
GSK
Καλο σας απογευμα.
Ελπιζω να τα πουμε αυριο
[color=#FFFF00]
crazzy
καλά το είπες GSK, ΠΕΣΑΤΕ!!!!!!!!!! Εννοώ να κάνετε μια καλή πορεία!!!!!!!! ο Πρόεδρος τα φτιάχνει τα παιχνιδάκια όταν μπορεί!!!!!!!! στην Γ Εθνική δεν τα πήγε και τόσο καλά
crazzy
Όταν ήταν ο Καμαρίκος στην ομάδα είχε φάει τρελλό πάγκο το παλικάρι.......... Το σενάριο να υπήρξε διαμάχη μεταξύ Καμαρίκου και της προεδρίνας για τον Τσακίρη πως το βλέπεις???
maniatis-8
Καλησπέρα παιδιά,είμαι νεοφερμένος στο forum
αλλά από εδώ και πέρα θα συμμετέχω ενεργά.
Ειδικούς χαιρετισμούς στους
billy, mimo, deliquent, alexas, aristofanis, abasketos,olorin
και φυσικά στο κουνιαδάκι μου τον nao!
Τα λεμε!
Michael
mimo8 χαιρομαι που μου απαντησες (και προσωπικα) και οφειλω να ομολογησω οτι η απαντηση σου με καλυψε μεν, μου δημιουργησε ομως μια αλλη απορια δε...Δηλαδη αυτο που ειπες ειναι καρφι shot.gif για τους συμπαικτες σου?(οτι δεν πασαρουν?). Η ερωτηση δεν ειναι κακοπροεραιτη απλως αναρωτιεμαι....Η γνωμη μου παντως παραμενει ιδια: ενας καλος παικτης bball.gif πρεπει να πρεπει τις προσπαθειες που του αναλογουν. Αυτο αποδεικνυεται κι απ το επιθετικο προβλημα της ομαδας που με δ υσκολια ξεπερναει του 60 ποντους....

Χαιρετισματα σε ολο το forum icon_wave.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.