Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
crazzy
Ποιός είναι τελικά αυτός ο mimo ρε παιδιά????
Ας δώσει κάποιος ένα CV μήπως και υπάρχει καμιά κενή θέση στο ΝΒΑ!!!!!!!!!!
Peritri
QUOTE(Olorin @ Jan 30 2007, 05:02 AM) *
Αλήθεια πώς πήγατε??? Έμαθα απλώς ότι χάσατε (από το post του alexas10, βασικά...), αλλά τίποτα παραπάνω...

Περιμένω αύριο το report... wink.gif

Το ματς ήταν τυπική διαδικασία από τη στιγμή που ο Παπαλουκάς δεν έπαιξε λόγω τραυματισμού, έτσι η ομάδα έχασε το καλύτερο επιθετικό της και το καλύτερο ριμπάουντερ της κτλ. Ξέφυγε από την αρχή η Κυπριάδου(σκορ 4-20 στο 1ο δεκάλεπτο??? 68.gif ) και ημίχρονο 19-38 αν δε κάνω λάθος.
Από εκεί και πέρα να σημειώσω τη πολύ κακή συμπεριφορά αρκετών παικτών της Κυπριάδου που διαμαρτύρονταν στους διαιτητές ακόμα και όταν οι διαφορά είχε φτάσει τους 23 πόντους (30-53) καθώς και τα ειρωνικά σχόλια από το πάγκο τους που τα φωνάζανε επίτηδες. Τεσπά, ρόδα είναι και γυρίζει, ειδικά στο μπάσκετ...

Olorin, μιας που είσαι 4άρι θα σου πω για τους ψηλούς τους:

#10 ? Ψηλός δεν σουτάρει από χάι ποστ ή πιο μακρυά. Έκανε 3-4 σουτάκια από πολύ κοντά ενώ δεν έδειξε ότι μπορεί να ποστάρει και να κάνει κάποια κίνηση ή χουκ κτλ. Δυσκίνητος

#14 (Ο γεματούλης ψηλός) Ούτε αυτός σουτάρει αλλά ποστάρει. Συνήθως, όταν παίρνει τη μπάλα πλάτη σε πάει από τα δεξιά και μετά προσπαθεί να γυρίσει από την αριστερή αλλά τότε είναι αργά. Προβλέψιμος και επιρρεπής στα φάουλ.

#15 (ένας κοντός τετράγωνος) Μην τον αφήσεις να σουτάρει από το 3ποντο! Δεν έχει την εκρηκτικότητα να σε περάσει και δεν τον είδα να την έχει τη μπούκα ούτως η άλλως, απλώς ήξερε και στηνόταν στο 3ποντο και τη μπουμπούναγε. Τον θυμάμαι και από το 1ο ματς ότι μας τα είχε χώσει τα 3ποντάκια.

#?? Μικρός σε ηλικία λίγο μπουλουκάκος, σουτάρει και φαίνεται να ξέρει μπάσκετ αλλά αρκετά soft. Σόρρυ, αλλά δε θυμάμαι αριθμό sad.gif

Πες και στα γκαρντ σου αν αρχίσουν να τους μιλάει το #9 μες στο παιχνίδι να μη του μιλήσουνε γιατί το κάνει ως τακτική. Βέβαια, μπορεί να τους αρχίσει στα μπινελίκια αν του πάρουν κανένα επιθετικό αλλά και πάλι να μη του δώσουν σημασία, προσπαθεί απλώς να σε βγάλει εκτός παιχνιδιού (δλδ αν σου πει ότι θα σε μαμήσει το πιθανότερο είναι να έρθει με το πωπό...)
Olorin
Κατ'αρχάς, Peritri, ευχαριστώ για το αναλυτικότατο πραγματικά, scouting report, ελπίζω να αποδειχθεί χρήσιμο... wink.gif

Στους δυο άτυχους (libero, v-span) που παρακολούθησαν ένα από τα χειρότερα ματς στην ιστορία της Α'ΕΣΚΑ, να επισημάνω ότι τουλάχιστον από τους παίκτες των δυο ομάδων δεν πρέπει να έχετε παράπονο... Για 3 δεκάλεπτα κάναμε ό,τι μπορούσαμε για να μην διακόψουμε τον ύπνο σας μετά από μια (φαντάζομαι) κουραστική ημέρα... icon_bored.gif glare.gif

libero (αλήθεια, ποια άλλα παιχνίδια μας έχεις δει φέτος???), οι ψηλοί μας ήμασταν ("μας" και "ήμασταν"... ναι, είναι λίγο οξύμωρο το συντακτικό, σαν την απόδοσή μου χθες, αφού ήταν σαν να ήμουν εκτός γηπέδου... blink.gif ) σε πολύ κακή, όχι απλώς κακή μέρα, με πρώτον από όλους τον γράφοντα... Όπως είχα πει και στον αγώνα μας στην Πεντέλη (σε ένα ματς-καρμπόν, μόνο που εκεί καταφέραμε και το κρατήσαμε το προβάδισμα του τελευταίου λεπτού), καλύτερα που με κράτησε στον πάγκο τα τελευταία 15', αφού έμοιαζα σαν υπνωτισμένος... Κι η τραγική ειρωνεία είναι ότι υποτίθεται ότι η ΑΕΝΚ είχε απουσίες στους ψηλούς (τουλάχιστον ο Δρακάκης κι ο Καρακώστας απουσίαζαν κι ήταν στον πάγκο, ενώ εμείς απουσιάζαμε μέσα στο γήπεδο... 68.gif ). Εντάξει, ο Μπαλαούρας μπορεί να κόπηκε από τον alexas10 στην τελευταία επίθεση, όμως με δικό του τρίποντο περάσαμε μπροστά 61-60 1' νωρίτερα... Ας μην έβαζε ο mimos8 αυτό το μπάσιμο που πήδηξε στον θεό μπροστά σε τρία άτομα ή (κυρίως αυτό), το απίστευτα τυχερό τρίποντο το #12 με τα 42 σπασίματα της μέσης ανάμεσα από 3 άτομα και σήμερα δεν θα ήμουν εγώ αυτός που θα γκρίνιαζε... Για την ηλικία του Μενουδάκου που ρωτάς, είναι 24-25 (του '82 δεν είσαι, ρε άχρηστε???) και ήταν πιο ψηλά (Πανερυθραϊκό), αλλά επέλεξε για άλλους λόγους να το δει πιο χαλαρά και να επιστρέψει στην ΑΕΝΚ... Αλλά ας σου τα πει κι ο ίδιος, δεν θα του κάνω και διαφήμιση του κwλόπαιδου αφού μας έκλεισε το σπίτι... tongue.gif

v-span, κατ'αρχάς, τα συλλυπητήριά μου που άντεξες να δεις τέτοιο παιχνίδι...Μεταξύ μας πάντως, δεν ήταν και δύσκολο να βγει ο Μήτσος MVP του αγώνα... Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος... tongue.gif Ούτε εγώ πάντως τον πίστεψα όταν μου έλεγε στην αρχή ότι είχε ενοχλήσεις... Τον ξέρουμε τόσα χρόνια... tongue.gif Την τελευταία λέξη πάντως, την είπε ο alexas10 με το κόψιμο στον Μπαλαούρα... (στην κυριολεξία είπε την τελευταία λέξη, αφού με το που έκανε το κόψιμο και χτύπησε η κόρνα, έτρεξε προς το μέρος μου και είπε "Γράψε τώρα στο forum πώς έγινε!!!" tongue.gif )
v-span
Κοίτα το παιχνίδι μπορεί να είχε πολύ αργό ρυθμό και πολλά λάθη αλλά είχε δύναμη και μια επική ανατροπή της οποίας θεωρώ ότι ηγήθηκε ο Φίλιος. Πιστεύω ότι αν τελικά κερδίζατε θα ήταν εκείνος ο mvp του αγώνα.
Όσο για σένα μη σκας και πολύ. Όπως λέει και το τραγούδι you had a bad day...

Καλή συνέχεια
pointguard
Olorin mhn xeneroneis gia thn emfanish sou epeidh k ego hmouna sto ilion xthes parathrhsa oti se evaze kai se evgaze sunexeia me apotelesma na mhn mporeis na vreis ruthmo
Peritri
Αν δε κάνω λάθος ο προπονητής του Ιλίου (χμ, σωστά το 'πα) το κάνει συνέχεια αυτό. (αλλαγές επί αλλαγών σε μικρά χρονικά διαστήματα)
Olorin
v-span, η αλήθεια είναι ότι και στο πρώτο ημίχρονο η διαφορά 26-16 που πήραμε οφειλόταν στον Φίλιο, όταν δείχναμε να έχουμε κολλήσει και οι δυο ομάδες σε πολύ χαμηλό σκορ και παρά τα όποια λάθη που έκανε πήγε σίγουρα καλύτερα από όλους μας. Πάντως για την ανατροπή έχεις δίκιο... Το να χάνεις στο 35' με 17 πόντους και να κάνεις ένα σερί 21-3 και να περνάς μπροστά με αντίπαλο μια ομάδα όπως η ΑΕΝΚ (παρά τις απουσίες της, θεωρώ ότι έχει πιο ποιοτικό υλικό από εμάς που βασιζόμαστε κυρίως στο πάθος και στις προσωπικές ενέργειες...) είναι σημαντικό, απλά με επηρέασε το όλο κλίμα μετά τον αγώνα όπου λίγο πολύ η διοίκηση μας έβγαλε όλους (παίκτες και προπονητή) άχρηστους και αδιάφορους, ξεχνώντας την προσπάθειά στα προηγούμενα 6-7 παιχνίδια... Εντάξει δε λέω ότι επειδή παίξαμε καλά στα τελευταία 6-7 παιχνίδια είχαμε δικαίωμα για τέτοια εμφάνιση, αλλά δεν γίνεται να τα διαγράφουμε και όλα... Δηλαδή, για το μπάσκετ που παίζαμε στις πρώτες 6-7 αγωνιστικές τι θα έπρεπε να πουν??? Να μας διώξουν όλους??? Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για μια ομάδα που δεν βασίζεται τόσο σε budget, οργάνωση ή εμπειρία παικτών, αλλά στον ενθουσιασμό, το πάθος και το καλό κλίμα που υπάρχει στην ομάδα... Τέλος πάντων, ας τα αφήσουμε καλύτερα...

pointguard, η αλήθεια είναι ότι πράγματι δεν έπαιξα πάνω από 2'-3' συνεχόμενα, κυρίως λόγω των φάουλ αφού σχεδόν στην πρώτη επίθεση του δευτέρου ημιχρόνου έκανα(wink.gif το 3ο... Για να είμαι ειλικρινής, περισσότερο για αυτό, επειδή δηλαδή ήξερα ότι θα βγω εκτός παιχνιδιού, εκνευρίστηκα και γκρίνιαξα λιγάκι στους διαιτητές, αφού (ειδικά φέτος) μου έχουν δώσει σίγουρα πολύ πιο αμφιλεγόμενα φάουλ... Ε, αν σε αυτό προσθέσεις και το ότι ήμουν αόρατος, αόσμος και άφαντος και εντελώς εκτός τόπου και χρόνου, καταλαβαίνεις...

Peritri, ναι γενικά το συνηθίζει σε ορισμένες περιπτώσεις...
pointguard
Pantos OLORIN thumamai pou kathgorouses thn omada sou oti griniazei gia thn diaithsia alla akoma kai xthes pou pali epese mourmoura paraligo na sas dosei thn paratash doro meta thn tapa tou 12 ston diko sas pou edose lanthasmena foul!! oso gia sena ontos sto 1o hmixrono sou edose ena pou den htan
v-span
Να σου πω την αλήθεια Olorin είδα ότι μετά το παιχνίδι σας κράτησαν στον πάγκο και δε μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση. Κανείς δεν έχει συμβόλαιο με τη νίκη και τις καλές εμφανίσεις και μάλιστα όταν σ ένα παιχνιδι σαν το χθεσινό που εναντίον μιας πολύ καλής ομάδας (ΑΕΝΚ) δεν παίζεις καλά και καταφέρνεις να γυρίσεις ένα χαμένο παιχνίδι, το τελευταίο που πρέπει να σου που οι ποντικοπαράγοντες είνα το κράξιμο.
Αντιθέτως κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε αυτό να επισημάνου και για ψυχολογικούς λόγους περισσότερο.
Anyway μου φαίνεται ότι το επίπεδο λείπει από τη διοίκηση της ομάδας. Σόρρυ για τα σκληρά λόγια αλλά τα έχω φάει κι εγώ στη μάπα...
Olorin
pointguard, ναι εκεί πιθανότατα να μην ήταν φαουλ, αλλά μάλλον το έδωσε επειδή 1-2 φάσεις πιο πριν δεν είχε δώσει καθαρό φάουλ που έγινε στον Μπέλλα (#5)... Όχι ότι φυσικά είναι σωστή αυτή η νοοτροπία της "εξόφλησης χρεών", αλλά άβυσσος η ψυχή των διαιτητών... Δεν νομίζω πάντως να είπε χθες κανείς από εμάς ότι μας αδίκησε σε γενικές γραμμές η διαιτησία...

Όσο για εμένα, σου είπα, μάλλον περισσότερο εκνευρισμένος ήμουν με τον εαυτό μου γιατί είχα κακή απόδοση και επειδή ήξερα ότι με τα γρήγορα φάουλ θα βγω στον πάγκο και κυρίως για αυτό γκρίνιαζα, παρά για διαμαρτυρία στους διαιτητές... (αν και όπως έχω ξαναπεί, στον 1,5 χρόνο που είμαι στην Ένωση, παραδέχομαι πως έχω γίνει πολύυυυ γκρινιάρης...)

v-span, πολύ φοβάμαι ότι το κράξιμο που φάγαμε οι παίκτες χθες είναι το λιγότερο και μάλλον μετά τη χθεσινή εμφάνιση προβλέπονται σημαντικότερες εξελίξεις... Θα μάθετε εντός των ημερών...
pointguard
Εχετε ακούσει για έναν βραζιλιάνο παίκτη της Παλλήνης που θα γίνει Draft στο ΝΒΑ?? Νομίζω οτι τον λένε Agelinho peace.gif
v-span
dedes-9 καλησέρα και συγχαρητήρια για τη χθεσινή σας νίκη. Να υποθέσω ότι το φιλαράκι μου ο Σκλαβούνος ήταν και πάλι εκτός??
billy_14
Olorin αγόρι μου έχουν δίκιο οι προλαλήσαντες. Εμείς χάσαμε δικό μας παιχνίδι και παρ' όλα αυτά οι παράγοντες (τους οποίους γνωρίζεις) ήρθαν όλοι στον πάγκο στο τέλος και έδωσαν συγχαρητήρια.
Olorin
QUOTE(billy_14 @ Jan 30 2007, 12:07 PM) *
Olorin αγόρι μου έχουν δίκιο οι προλαλήσαντες. Εμείς χάσαμε δικό μας παιχνίδι και παρ' όλα αυτά οι παράγοντες (τους οποίους γνωρίζεις) ήρθαν όλοι στον πάγκο στο τέλος και έδωσαν συγχαρητήρια.

Το θέμα είναι ότι τη χθεσινή μας ήττα από ό,τι φαίνεται μάλλον άλλος θα την πληρώσει και όχι οι παίκτες και το ξαναλέω ότι μου φαίνεται παράλογο, όταν μετά τις πρώτες 6-7 αγωνιστικές που ήμασταν κακοί, έχουμε κάνει 5 συνεχόμενες νίκες και 1 ήττα στο τελευταίο λεπτό από την καλύτερη ομάδα της κατηγορίας (εκεί πάντως, οφείλω να παραδεχτώ ότι όλη η διοίκηση μας έδινε συγχαρητήρια...) και είμαστε κατά τεκμήριο η πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας τη δεδομένη στιγμή (σύμφωνα με τις δυνατότητές μας, πάντα) και επειδή χάνουμε από μια ομάδα όπως η ΑΕΝΚ (με την ανατροπή που όλοι αναφέρατε...), μας κρατούν για 15' μετά τον αγώνα και λένε βαριές κουβέντες...

Τι να πω, δεν ξέρω αν υπήρχαν άλλοι λόγοι που εμείς δεν τους γνωρίζουμε, αλλά πραγματικά έπεσα από τα σύννεφα χθες με τη στάση της διοίκησης... sad.gif
TSOUMANIS14
QUOTE(billy_14 @ Jan 30 2007, 12:07 PM) *
Olorin αγόρι μου έχουν δίκιο οι προλαλήσαντες. Εμείς χάσαμε δικό μας παιχνίδι και παρ' όλα αυτά οι παράγοντες (τους οποίους γνωρίζεις) ήρθαν όλοι στον πάγκο στο τέλος και έδωσαν συγχαρητήρια.

μπραβο στη διοικηση γενικοτερα,εχω μαθει οτι τον τελευταιο καιρο εχουν διορθωθει και κανουν βηματα σε οργανωτικο και πιο επαγγελματικο επιπεδο.αν συνεχισουν ετσι τα αποτελεσματα θα ερθουν εστω μακροπροθεσμα
GSK
Καταρχην καλησπερα σε ολους τους ανθρωπους και φιλους του forum.

Εχθες λοιπον χασαμε στον Ατταλο.

Πολυ καλο παιχνιδι και με τον Τσουμανη να μας σκοτωνει με τα 3ποντα εκει που ημασταν ισοπαλια και λεγαμε οτι μπορουμε να παρουμε το παιχνιδι.

Συγχαρητηρια στον Ατταλο δεν περιμενα ειναι η αληθεια να παιξουνε τοσο καλα. 41.gif 41.gif


Ελπιζω να σωθουμε φετος γιατι αυτος ειναι ο στοχος.

Ο φιλος μου επιμενει για τους παικτες μας αλλα συνεχιζω να εχω τις αμφιβολιες μου αν και καποιοι εχθες προσπαθησαν συμφωνα με τις δυνατοτητες που εχουν.
TSOUMANIS14
QUOTE(crazzy @ Jan 30 2007, 09:31 AM) *
TSOUMANIS14 δώσε μια σύντομη περιγραφή του αγώνα με τους Αρβανίτες..........
Βελτιωθήκατε και από παλτά γίνατε κοστούμια............... (πλάκα κάνω!!!!)
GOOD JOB!!!!!!!!!!!!!!

η εικονα του αγωνα εχει ως εξης:το καλοκαιρι ο ατταλος μαζεψε 4 ψυχασθενεις loοοοsers συνολικα σε παγκο και ροστερ και τους ανεθεσε να ανεβασουν την ομαδα κατηγορια.εχθες ηταν η πρωτη φορα που ελειπαν ολοι και οι αμπαλοι που επαιξαν κερδισαν γιατι ετσι γουσταραν.για τεχνικα θεματα ρωτα τον φιλο σου τον πρα,εγω δεν τα ξερω αυτα.
pointguard
GSK den sas vlepo polu kala giati fetos mallon tha pesoun 7 omades
mimos8
παιδια καλη σας μερα.πηρα κι εγω μερος σε ενα συναρπαστικο ματς χθες στο ιλιον με πολλα σκαμπανεβασματα.ο,τι κι αν λενε τα προηγουμενα παιδια για την αποδοση μου,αν δεν ειχε βαλει το χερι του ο alexas10 στο τελος ακομα θα ειχα τυψεις γιατι ο μπαλαουρας εμενα περασε στο τελος αφου πηγα να του κοψω το τριποντο.ειχε βαλει ενα απιστευτο με ταμπλο πριν!thanx alexas10 αν και εισαι μεγαλη παλταδουρα ρε απατεωνα...σε εχω βαρεθει!!!olorin αν ισχυουν ολα αυτα που ειπες για τη διοικηση σας τοτε οι τυποι ειναι τουλαχιστον απαραδεκτοι!!!με 5 νικες σε 7 ματς και 2 ηττες στο ποντο απο φοα και αενκ νομιζω οτι ειστε σουπερ.και οπως σου ειπα και χθες νομιζω οτι θα σωθειτε ανετα!εχω την εντυπωση οτι η διαιτητες,ο ενας κυριως,σας βοηθουσε λιγακι στο τελος αφου σας εδωσε αρκετες βολες σε επιθεσεις σας που ειχαν καταστραφει απο καλες μας αμυνες.+ο φιλιος τελειωσε τον αγωνα με 0 φαουλ τη στιγμη που στο β ημιχρονο με πιεζε σε ολο το γηπεδο,απο το ενα καλαθι στο αλλο.παντως και να κερδιζατε, θα φταιγαμε εμεις που χασαμε τη διαφορα και οχι οι διαιτητες.
GSK
QUOTE(pointguard @ Jan 30 2007, 12:27 PM) *
GSK den sas vlepo polu kala giati fetos mallon tha pesoun 7 omades



ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΛΕΩ 5 Ή 6 ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ 5.
ΓΙΑ 7 ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
pointguard
File Gsk an isxuei auto tote tha prepei na prosexete na mhn sas kavalhsei to galatsi vevaia ama gurisei kai o mhtsos tha einai megalh voitheia kai tha veltiothei kai h psuxologia sas.. To kalokairi eisastan mesa sta Favori..


Mimo8 mhn exeis parapono toulaxiston o proponhths sou se fulaxe gia na paixeis sto epomeno paixnidi
mimos8
ναι pointguard εχεις δικιο.μετα το χθεσινο 40λεπτο ο προσαγωγος μου εχει μεινει ακομα στο παρκε του Ιλιου!!!
Olorin
Μήτσο κι από δω να σου πω συγχαρητήρια για χθες, αφού ίσως ήσουν ο μόνος παίκτης που ήσουν σταθερός σε όλο τον αγώνα (σταθερά καλός εννοώ, γιατί σταθερά κακοί ήμασταν πολλοί... 68.gif ), πόσο μάλλον από τη στιγμή που έπαιζες με ενοχλήσεις και το τελευταίο καλάθι σου ήταν όλα τα λεφτά... Αυτό, το τρίποντο του #12 και το κόψιμο του alexas10 ήταν οι 3 φάσεις που έκριναν το παιχνίδι υπέρ σας στο τέλος...

QUOTE(GSK @ Jan 30 2007, 12:36 PM) *
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΛΕΩ 5 Ή 6 ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ 5.
ΓΙΑ 7 ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ


Δύσκολα 5... Το πιο πιθανό είναι 6, αφού Άνω Λιόσια και Αργονάυτης είναι πεσμένοι και η Ηλιούπολη με τον Αίολο είναι πολύ δύσκολο να σωθούν...

Πάντως, ακόμα κι έτσι, με το υλικό που έχετε (ειδικά αν γυρίσει κι ο Μπίτσικας) δεν νομίζω να κινδυνεύσετε... Πιο πιθανό το θεωρώ να κινδυνεύσουμε εμείς, ειδικά αν χάσουμε στο Γαλάτσι τη Δευτέρα... (όπου πιθανότατα θα πάμε με νέο τεχνικό και πολύ φοβάμαι ότι θα ψαχνόμαστε...)
billy_14
Σε περίπτωση που δεν έχετε μάθει ακόμα τα ακριβή αποτελέσματα (η ΕΣΚΑ δεν τα έχει ανεβάσει ακόμα):
Μαρκόπουλο-Νεοπεντελικός 81-79 (2 παρατασεις)
ΕΦΟΑ-Άρης Πετρούπολης 70-81
Βριλήσσια-Γαλάτσι 60-70
Ένωση Ιλίου-Νέα Κηφισιά 64-66
Χολαργός-Φιλαθλητικός 60-72
Απόλλων-Αετός 92-57
Άτταλος-Κορωπί 85-78
Αρίων-Νίκη Αμαρουσίου 69-60
TSOUMANIS-14 βλέπω μια πίκρα στα λόγια σου... Πάντως άμπαλους δεν σας είπε κανείς και να το ξέρεις... Όσο για τους losers που λες, νομίζω πως ξέρω ποιους εννοείς... Δώσε συγχαρητήρια και στα άλλα παιδιά. Και στο είχα πει, μια κακή εμφάνιση δεν σημαίνει τίποτα για σένα...
GSK
QUOTE(pointguard @ Jan 30 2007, 12:40 PM) *
File Gsk an isxuei auto tote tha prepei na prosexete na mhn sas kavalhsei to galatsi vevaia ama gurisei kai o mhtsos tha einai megalh voitheia kai tha veltiothei kai h psuxologia sas.. To kalokairi eisastan mesa sta Favori..
Mimo8 mhn exeis parapono toulaxiston o proponhths sou se fulaxe gia na paixeis sto epomeno paixnidi



Αν και δεν ειναι ακομα ετοιμος ελπιζω να βοηθησει.

Οπως και τα αλλα παιδια.


Αν κανουμε μια καλη νικη ολη η ψυχολογια θα αλλαξει.

Βεβαια ολοι τωρα θα πρπει να πηγαινουμε απανω ακομα και στις προπονησεις γιατι εχω να παω απο το τελος Οκτωβρη.

Βεβαια τα παιδια πιστευω οτι θα προσπαθησουν περισσοτερο.

Καθαρο μυαλο θελει μονο και οχι πανικος και ελπιζω οι ανθρωποι τουυ συλλογου να μην τους στησουν στον τοιχο γιατι τοτε χαθηκε το παιχνιδι οριστικα.
billy_14
QUOTE(Olorin @ Jan 30 2007, 12:46 PM) *
Πάντως, ακόμα κι έτσι, με το υλικό που έχετε (ειδικά αν γυρίσει κι ο Μπίτσικας) δεν νομίζω να κινδυνεύσετε... Πιο πιθανό το θεωρώ να κινδυνεύσουμε εμείς, ειδικά αν χάσουμε στο Γαλάτσι τη Δευτέρα... (όπου πιθανότατα θα πάμε με νέο τεχνικό και πολύ φοβάμαι ότι θα ψαχνόμαστε...)


Αν αληθεύει αυτό είναι απαράδεκτο...
Κάτω τα χέρια από τον Καράμπελα... Κι ας μας "έφαγε" τον δικό μας κόουτς.....!!!
Olorin μη φοβάσαι... Για μένα δεν χάνετε τη Δευτέρα... Παραείστε καλοί για να πέσετε.
mimos8
TSOUMANIS14 αν την αλλη βδομαδα δεν παιξεις καλα μην κρυφτεις οπως την προηγουμενη βδομαδα.να βγεις να γραψεις ακομα κι αν τελειωσεις αποντος +ερωτηση:που χαθηκε ο abasketos???
dedes-9
QUOTE(v-span @ Jan 30 2007, 12:04 PM) *
dedes-9 καλησέρα και συγχαρητήρια για τη χθεσινή σας νίκη. Να υποθέσω ότι το φιλαράκι μου ο Σκλαβούνος ήταν και πάλι εκτός??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ! ΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙ ΕΚΤΟΣ!!!
TSOUMANIS14
QUOTE(mimos8 @ Jan 30 2007, 12:53 PM) *
TSOUMANIS14 αν την αλλη βδομαδα δεν παιξεις καλα μην κρυφτεις οπως την προηγουμενη βδομαδα.να βγεις να γραψεις ακομα κι αν τελειωσεις αποντος +ερωτηση:που χαθηκε ο abasketos???

αρχικα συγχαρητηρια.δεν κρυβομαι φιλε μου απλα ντρεπομαι τον εαυτο μου και πιστευω οτι αν δεν παρουσιαζεις εργο δεν μπορεις να μιλας.anyway.o o abasketos παροπλισε τον δρακακη και κρυφτηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ξερω που εχει μπλεξει γιατι δουλευει με τα λαμογια της σουπερ λιγκας
mimos8
ελα μωρε που ντρεπεσαι!δωσε τα σεβη μου στα καλυτερα και εκρηκτικοτερα ποδια της κατηγοριας...βασιλη ανθρακοπουλο!ειναι μεγαλος παιχτρότζος!!!
crazzy
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Jan 30 2007, 02:26 PM) *
η εικονα του αγωνα εχει ως εξης:το καλοκαιρι ο ατταλος μαζεψε 4 ψυχασθενεις loοοοsers συνολικα σε παγκο και ροστερ και τους ανεθεσε να ανεβασουν την ομαδα κατηγορια.εχθες ηταν η πρωτη φορα που ελειπαν ολοι και οι αμπαλοι που επαιξαν κερδισαν γιατι ετσι γουσταραν.για τεχνικα θεματα ρωτα τον φιλο σου τον πρα,εγω δεν τα ξερω αυτα.



Έτσι όπως μας τα λες TSOUMANIS14 θα πρέπει να σε ευχαριστήσει η ομάδα που κέρδισε!!!!!
Οι 4 ψυχασθενείς loοοοsers........ μπορείς να μας πεις ποιούς εννοείς???????
Εσύ δηλαδή παίζεις για την πάρτι σου???????????????
TSOUMANIS14
QUOTE(crazzy @ Jan 30 2007, 01:09 PM) *
Έτσι όπως μας τα λες TSOUMANIS14 θα πρέπει να σε ευχαριστήσει η ομάδα που κέρδισε!!!!!
Οι 4 ψυχασθενείς loοοοsers........ μπορείς να μας πεις ποιούς εννοείς???????
Εσύ δηλαδή παίζεις για την πάρτι σου???????????????

δεν με καταλαβες,η ομαδα εχθες εγινε ομαδα οπως θα επρεπε να ειναι απο το καλοκαιρι.με αυτους που επαιζαν χθες ο ενας για τον αλλο και για τον προπονητη τους ολοι μαζι με κοινο στοχο και κινητρο τη νικη.αν παιζω για την παρτη μου νομιζω φαινεται και επισης μπορεις να ρωτησεις τους φιλους σου στον ατταλο,capish?

QUOTE(mimos8 @ Jan 30 2007, 01:06 PM) *
ελα μωρε που ντρεπεσαι!δωσε τα σεβη μου στα καλυτερα και εκρηκτικοτερα ποδια της κατηγοριας...βασιλη ανθρακοπουλο!ειναι μεγαλος παιχτρότζος!!!

ο μπιλαρας δουλευει παρα πολυ για να δυναμωσει και ειναι μεγαλη παιχτουρατζα!!!
mimos8
stockton12 συμφωνεις με τους κακοπιστους οτι ο καρατζας ειναι μεγαλη παλταδουρα?
pointguard
o mimo eipe gia ta podia tou anthraka pou ontos einai arga alla rota ton poses khdeies exei kanei se agones kai proponhseis (antipaloi sto diplo sthn eruthraia) me koupi poikilia kai triponta.. otan arxizei den stamataei!! opos kai sto tricious tongue.gif
Olorin
QUOTE(billy_14 @ Jan 30 2007, 12:52 PM) *
Αν αληθεύει αυτό είναι απαράδεκτο...
Κάτω τα χέρια από τον Καράμπελα... Κι ας μας "έφαγε" τον δικό μας κόουτς.....!!!
Olorin μη φοβάσαι... Για μένα δεν χάνετε τη Δευτέρα... Παραείστε καλοί για να πέσετε.

Από ό,τι φαίνεται τελικά είναι μάλλον οριστική η αποχώρηση του Καράμπελα...

Βιαστική απόφαση κατά την άποψή μου και εμφανώς παράλογη τη δεδομένη χρονική στιγμή, αλλά αν είναι να ταρακουνηθεί η ομάδα και να ξυπνήσουμε τι να πω...

Προσωπικά πάντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει τους λόγους για τους οποίους έγινε... unsure.gif
v-span
QUOTE(Olorin @ Jan 30 2007, 01:26 PM) *
Από ό,τι φαίνεται τελικά είναι μάλλον οριστική η αποχώρηση του Καράμπελα...

Βιαστική απόφαση κατά την άποψή μου και εμφανώς παράλογη τη δεδομένη χρονική στιγμή, αλλά αν είναι να ταρακουνηθεί η ομάδα και να ξυπνήσουμε τι να πω...

Προσωπικά πάντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει τους λόγους για τους οποίους έγινε... unsure.gif

Έχεις μήπως πληροφόρηση για την αντικατάστασή του? Πάντως από θέμα απποτελεσμάτων και με βάση το μπάτζετ που έχει θεωρώ πως είναι επιτυχημένος
pointguard
tou xreonoun thn htta kai thn poreia pou eno eiste sta 5-6 xamhlotera budget eiste sthn mesh??? toulaxiston plhroneste sthn ora sas?
Olorin
v-span, υπάρχουν κάποιες ιδέες από ό,τι έμαθα πριν λίγο (συγκεκριμένα, μου είπαν για τον προπονητή που αντικατέστησε ο Καράμπελας στην Ένωση πριν από 3 χρόνια), αλλά ακόμα είναι φήμες...

pointguard, η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ποτέ πρόβλημα πληρωμών στον 1,5 χρόνο που είμαι στην ομάδα... Πολύ χαμηλό budget μεν για τα δεδομένα της κατηγορίας, αλλά μέχρι στιγμής δεν μου χρωστάνε (και στους υπόλοιπους, φαντάζομαι) τίποτα...

Γενικά θεωρώ πως μάλλον ο Καράμπελας πλήρωσε τον χαρακτήρα του, αφού μάλλον είναι αυτό που λέμε "υπερβολικά καλό παιδί" και ίσως είχε χάσει λίγο το παιχνίδι της πειθαρχίας, τόσο στις προπονήσεις όσο και στους αγώνες...
duke10
Χαιρετω ολους τους μπασκετοφιλους! icon_wave.gif
Αλλη μια ενδιαφερουσα αγωνιστικη εχθες. Συγχαρητηρια σε ολους τους νικητες.
Διαβασα αρκετα για το παιχνιδι της ενωσης με την κηφισια,να πω την αληθεια περιμενα πως η ενωση, λογω φορμαρισματος και λογω προβληματων της κηφισια, θα κερδιζε ομως εκανα λαθος. Υπολογιζα φαινεται χωρις τον mimo και χωρις το καρατζα, φαινεται πως η εμπειρια του βοηθησε να καθαρισει η κηφισια το παιχνιδι. Ειναι αλλωστε ενας παιχτης που ακομα και στην κακη του βραδια του μπορει να φανει πολυ χρησιμος στην ομαδα του προσον σημαντικο για την ομαδα του, βεβαια απο οσα ξερω ειναι αρκετα παιχτης ψυχολογιας και μεχρι τωρα δε του εχει βγει το πολυ καλο παιχνιδι.Παρολα αυτα αποτελει μια σταθερη αξια για την κατηγορια της Α εσκα την οποια εχει φαει με το κουταλι. Ειναι ενας παιχτης που μπορει να κανει τη διαφορα.
Ωραιο παιχνιδι εγινε και στη Πεντελη, μια δυσκολη εδρα για οποιονδηποτε. Ο ΝΑΟ εχει ευκολο προγραμμα για τις επομενες 5 αγωνιστικες και το 5/5 ειναι πιθανο.
Ο Ατταλος παρουσιαζεται πολυ ανανεωμενος μετα την αλλαγη προπονητη και μπορει να κανει πολλες ζημιες σε ομαδες που τον υποτιμησουν λογω των γνωστων του προβληματων.
Απολλων και Φοα εχουν το μεταξυ τους παιχνιδι να σκεφτονται σε ενα καυτο παιχνιδι
Αυτα για τωρα peace.gif
zone
φιλε ΟΛΟΡΙΝ κανεις μια προσπαθεια να εκτιμησεις τα μπατζετ της κατηγοριας ?
billy_14
QUOTE(duke10 @ Jan 30 2007, 01:54 PM) *
Ωραιο παιχνιδι εγινε και στη Πεντελη, μια δυσκολη εδρα για οποιονδηποτε. Ο ΝΑΟ εχει ευκολο προγραμμα για τις επομενες 5 αγωνιστικες και το 5/5 ειναι πιθανο.

duke καλώς όρισες και ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια....μόνο που χτες παίζαμε ΕΚΤΟΣ έδρας...

QUOTE(Olorin @ Jan 30 2007, 01:38 PM) *
v-span, υπάρχουν κάποιες ιδέες από ό,τι έμαθα πριν λίγο (συγκεκριμένα, μου είπαν για τον προπονητή που αντικατέστησε ο Καράμπελας στην Ένωση πριν από 3 χρόνια), αλλά ακόμα είναι φήμες...


Olorin τον Τσίρο εννοείς, που πέρσι δεν έβγαλε ούτε τη χρονιά με την Κερατέα;
alexas10
Καλησπερα σε ολη τη παρεα. 2-3 πραγματακια στα γρηγορα... χτες συνειδητοποιησα για μια ακομη φορα ποσο ατιμο αθλημα ειναι αυτο που αγαπαμε ολοι εμεις και ποσα σκαμπανεβασματα μπορεις να εχεις. ποσο ευκολα μπορεις να 'εκτεθεις' και αμεσως πως μπορεις να γινεις 'μαγκας' απο το πουθενα.Χθες εκανα με διαφορα το χειροτερο μου παιχνιδι στα 3 χρονια που ειμαι στην ΑΕΝΚ και ομως στη κορνα ειχαν ολοι πεσει πανω μου γιατι εκανα κατι σωστο στα τελευταια 3 δευτ. του αγωνα... ΟΛΟΡΙΝ το ξερεις καλα και εσυ αυτο ... Απο το σουπερ ματς με ΦΟΑ στο μαυρο χαλι χτες. Χθες ο ΜΙΜΟΣ εκανε ΤΕΡΑΣΤΙΑ εμφανιση και του χρεωνω τη νικη.Αν και αλλοι συμπαιχτες μου ηταν πολλοι καλοι. Η ομαδα παντως εχει τρομερο αγχος και παιζει πολυ μαγκωμενα.. SAVE KARABELAS διαφωνω πολυ με το να φυγει νομιζω οτι παει πολυ καλα η ομαδα συνολικα στο πρωταθλημα και δεν θα πεσει με τιποτα. Και κατι τελευταιο ειλικρινα λυπαμαι πολυ που η ΝΙΚΗ πεφτει,εφαγα πολλα χρονια εκει και στενοχωριεμαι για τον φιλο μου τον billy.

PE sy DUKE10 ποιος εισαι επιτελους να σου στειλω κανα κουτι με γλυκα????
rector
QUOTE(Peritri @ Jan 30 2007, 09:52 AM) *
Το ματς ήταν τυπική διαδικασία από τη στιγμή που ο Παπαλουκάς δεν έπαιξε λόγω τραυματισμού, έτσι η ομάδα έχασε το καλύτερο επιθετικό της και το καλύτερο ριμπάουντερ της κτλ. Ξέφυγε από την αρχή η Κυπριάδου(σκορ 4-20 στο 1ο δεκάλεπτο??? 68.gif ) και ημίχρονο 19-38 αν δε κάνω λάθος.
Από εκεί και πέρα να σημειώσω τη πολύ κακή συμπεριφορά αρκετών παικτών της Κυπριάδου που διαμαρτύρονταν στους διαιτητές ακόμα και όταν οι διαφορά είχε φτάσει τους 23 πόντους (30-53) καθώς και τα ειρωνικά σχόλια από το πάγκο τους που τα φωνάζανε επίτηδες. Τεσπά, ρόδα είναι και γυρίζει, ειδικά στο μπάσκετ...

Olorin, μιας που είσαι 4άρι θα σου πω για τους ψηλούς τους:

#10 ? Ψηλός δεν σουτάρει από χάι ποστ ή πιο μακρυά. Έκανε 3-4 σουτάκια από πολύ κοντά ενώ δεν έδειξε ότι μπορεί να ποστάρει και να κάνει κάποια κίνηση ή χουκ κτλ. Δυσκίνητος

#14 (Ο γεματούλης ψηλός) Ούτε αυτός σουτάρει αλλά ποστάρει. Συνήθως, όταν παίρνει τη μπάλα πλάτη σε πάει από τα δεξιά και μετά προσπαθεί να γυρίσει από την αριστερή αλλά τότε είναι αργά. Προβλέψιμος και επιρρεπής στα φάουλ.

#15 (ένας κοντός τετράγωνος) Μην τον αφήσεις να σουτάρει από το 3ποντο! Δεν έχει την εκρηκτικότητα να σε περάσει και δεν τον είδα να την έχει τη μπούκα ούτως η άλλως, απλώς ήξερε και στηνόταν στο 3ποντο και τη μπουμπούναγε. Τον θυμάμαι και από το 1ο ματς ότι μας τα είχε χώσει τα 3ποντάκια.

#?? Μικρός σε ηλικία λίγο μπουλουκάκος, σουτάρει και φαίνεται να ξέρει μπάσκετ αλλά αρκετά soft. Σόρρυ, αλλά δε θυμάμαι αριθμό sad.gif

Πες και στα γκαρντ σου αν αρχίσουν να τους μιλάει το #9 μες στο παιχνίδι να μη του μιλήσουνε γιατί το κάνει ως τακτική. Βέβαια, μπορεί να τους αρχίσει στα μπινελίκια αν του πάρουν κανένα επιθετικό αλλά και πάλι να μη του δώσουν σημασία, προσπαθεί απλώς να σε βγάλει εκτός παιχνιδιού (δλδ αν σου πει ότι θα σε μαμήσει το πιθανότερο είναι να έρθει με το πωπό...)


Kalispera

epeidi loipon etyxe na eimai sto paixnidi..etsi opws ta parousiazeis paixate me mia omada pou to 1/3 exei anatomika provlimata kai o enas apo tous ipoloipous einai KAI palioxaraktiras..swsta??

Kai episis oloi aytoi ,kataferan na sas kerdizoun me 23 pontous??!!Kai taytoxrona na diamartyrontai???Kai episis na dexetai dio texnikes poines i omada twn Brilissiwn??Den kollane ola ayta...Profanws epeidi o theos mallon den tous eunoise na einai pio "mpasketikoi" gia ayto diamartirithikan o "kontos tetragwnos-psilos gematoulis-bouloukakos-diskinitos-KAI palioxaraktiras..

Eixa arxisei na pisteyw oti grafontai antikeimenika pragmata giati den iparxei logos na min legetai i alitheia otan grafeis se ena forum..alla mallon ekana lathos..

Anyway,eixa kanei mia erwtisi gia to poia omada exei ton mikrotero kai megalutero mo ilikias stin katigoria..Kai o logos pou eida xthes to sygkekrimeno paixnidi itan epeidi mou eipan oti to Galatsi-Kypriadou einai i omada me ton mikrotero mo ilikias...

Den antexei kritiki gia kammia omada to paixnidi...Itan apo ta paixnidia pou kourazesai na vlepeis..alla to zitoumeno einai na vlepoume ta pragmata antikeimenika oso mporoume perissotero..An mporoume...
Olorin
QUOTE(billy_14 @ Jan 30 2007, 03:52 PM) *
Olorin τον Τσίρο εννοείς, που πέρσι δεν έβγαλε ούτε τη χρονιά με την Κερατέα;


Όχι τον Τσίρο (στην Παλατιανή, δεν ήταν αυτός πέρσι???)

Θα σας πω αύριο που λογικά θα έχουμε νεότερα στην προπόνηση...
Peritri
QUOTE
Kalispera

epeidi loipon etyxe na eimai sto paixnidi..etsi opws ta parousiazeis paixate me mia omada pou to 1/3 exei anatomika provlimata kai o enas apo tous ipoloipous einai KAI palioxaraktiras..swsta??

Από που το συμπέρανες αυτό; ohmy.gif

QUOTE
Kai episis oloi aytoi ,kataferan na sas kerdizoun me 23 pontous??!!Kai taytoxrona na diamartyrontai???Kai episis na dexetai dio texnikes poines i omada twn Brilissiwn??Den kollane ola ayta...Profanws epeidi o theos mallon den tous eunoise na einai pio "mpasketikoi" gia ayto diamartirithikan o "kontos tetragwnos-psilos gematoulis-bouloukakos-diskinitos-KAI palioxaraktiras..

Σαφέστατα ήταν και πιο μπασκετικοί και πιο ομάδα και πιο χαρισματικοί αν θες οπότε δε καταλαβαίνω για ποιον λόγο ακριβώς στρέφεσαι εναντίον μου. Εαν θίχτηκες με το μπουλουκάκος το παίρνω πίσω. Αλλά απλώς ήθελα να δώσω μία περιγραφή στον Olorin για να καταλάβει. Σόρρυ.

QUOTE
Eixa arxisei na pisteyw oti grafontai antikeimenika pragmata giati den iparxei logos na min legetai i alitheia otan grafeis se ena forum..alla mallon ekana lathos..

Το τι είναι αντικειμενικό και τι όχι είναι υποκειμενικό, σωστά; Οπότε θα έλεγα ότι είναι υποκειμενικό το ότι λες εσύ ότι δεν γράφονται αντικειμενικά πράγματα wink.gif

QUOTE
Den antexei kritiki gia kammia omada to paixnidi...Itan apo ta paixnidia pou kourazesai na vlepeis..alla to zitoumeno einai na vlepoume ta pragmata antikeimenika oso mporoume perissotero..An mporoume...

Σαφώς, και αν δεν είδες ότι διαμαρτύρονταν στον διαιτητή στους 23 πόντους τότε απλώς κάνεις αντικεινικά λάθος. Όπως και με τις ειρωνίες καθότι στρέφονταν εναντίον μου και τις άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά...

ΥΓ: Και με το να τονίζεις συνεχώς ότι είσαι αντικειμενικός χωρίς να αντιεπιχειρηματολογείς κάτι δείχνει. Ξαναλέω ότι η Κυπριάδου ήταν 1-2-3 κλάσεις πάνω από εμάς (βάλε όσες θες) και κέρδισε δίκαια όπως και όλες οι ομάδες που έχουν παίξει απέναντι μας καθότι θεωρώ ότι είμαστε ομάδα επιπέδου Β' ΕΣΚΑ. Τσιρς, και μην τσατίζεσαι, εαν είσαι όμως το εύσωμο 4άρι που χαρακτήρισα μπουλουκάκο σου ζητώ συγνώμη wink.gif
rector
QUOTE(Peritri @ Jan 31 2007, 12:26 AM) *
Από που το συμπέρανες αυτό; ohmy.gif
Σαφέστατα ήταν και πιο μπασκετικοί και πιο ομάδα και πιο χαρισματικοί αν θες οπότε δε καταλαβαίνω για ποιον λόγο ακριβώς στρέφεσαι εναντίον μου. Εαν θίχτηκες με το μπουλουκάκος το παίρνω πίσω. Αλλά απλώς ήθελα να δώσω μία περιγραφή στον Olorin για να καταλάβει. Σόρρυ.
Το τι είναι αντικειμενικό και τι όχι είναι υποκειμενικό, σωστά; Οπότε θα έλεγα ότι είναι υποκειμενικό το ότι λες εσύ ότι δεν γράφονται αντικειμενικά πράγματα wink.gif


Σαφώς, και αν δεν είδες ότι διαμαρτύρονταν στον διαιτητή στους 23 πόντους τότε απλώς κάνεις αντικεινικά λάθος. Όπως και με τις ειρωνίες καθότι στρέφονταν εναντίον μου και τις άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά...

ΥΓ: Και με το να τονίζεις συνεχώς ότι είσαι αντικειμενικός χωρίς να αντιεπιχειρηματολογείς κάτι δείχνει. Ξαναλέω ότι η Κυπριάδου ήταν 1-2-3 κλάσεις πάνω από εμάς (βάλε όσες θες) και κέρδισε δίκαια όπως και όλες οι ομάδες που έχουν παίξει απέναντι μας καθότι θεωρώ ότι είμαστε ομάδα επιπέδου Β' ΕΣΚΑ. Τσιρς, και μην τσατίζεσαι, εαν είσαι όμως το εύσωμο 4άρι που χαρακτήρισα μπουλουκάκο σου ζητώ συγνώμη wink.gif


Kalimera..

Prwton..den exw sxesi me tin omada tou AOGK..deyteron,an esu diavazes se ena post kati gia sena..px enas stravokanis adinatos ampalos psilos..den tha thewrouses oti exeis anatomiko provlima??
Ayto ennoousa legontas "anatomika provlimata" giati oso kairo diavazw to forum kaneis den exei kanei tetoi "leptomeres" scouting..iparxoun apopseis oso afora to poso kalos paiktis einai i oxi kapoios..dekto..oxi omws to oti o enas einai kontos tetragwnos i psilos trignwnos i mpoulis soft...

Diavazontas prosextika ayto pou grafeis mallon eisai o paixtis pou pire ta epithetika kanontas tis "oskarikes " toumpes...kai polu kala ekanes pairnontas kati thetiko gia tin omada sou..omws den katalavainw ti exei na kerdisei mia omada parapanw apo ton diaititi otan i diafora exei ftasei stous 29 pontous...mallon aytos pou xanei prospathei na ekneyrisei ton antipalo kai oxi aytos pou proigeitai.

kai pali kalimera.
larry33
QUOTE(pointguard @ Jan 30 2007, 12:48 PM) *
Larry den xero an koroideveis pantos o Karatzas einai mesa stous 3 kaluterous periferieakous ths A' ESKA

File pointguard den koroideuw!Einai kollitos mou kai gamw ta paidia!
Parepiptontos stelnw agonistikous xairetismous stin oikogeneia ths AENK (alexas,mimos) kai idiaitera ston terastio bohtho proponiti ths kai koumparo mou Nick Goldhandaki!
TSOUMANIS14
καλημερα σε ολους.θα ηθελα να εκφρασω την αποψη μου στο θεμα των χαρακτηρισμων.αρχικα,πιστευω οτι αφου μπαινουμε στο γηπεδο και μας βλεπει κοσμος γινομαστε αντικειμενο σχολιασμου για ο,τι αφορα την παρουσια μας οπως εμφανιση,σωμα,συμπεριφορα και τροπο παιχνιδιου.ειναι κι αυτο μερος της αθλητικης δραστηριοτητας στην οποια λαμβανουμε μερος.ο καθενας λοιπον πρεπει να ξερει οτι κρινεται καθαρα υποκειμενικα και να διαλεγει αν αυτο τον ενδιαφερει η οχι και αναλογα να παρουσιαζει τον εαυτο του.υστερα πιστευω οτι οι παικτες τουλαχιστον πρεπει να προσεχουν πως εκφραζονται για αλλους παικτες,πιθανους μελλοντικους συμπαικτες,διοτι γνωριζουν πως ειναι να κρινεσαι αδικα και να χαρακτηριζεσαι ασχημα,εστω κατα τη γνωμη σου.εξαιρω σκοπιμες αντιαθλητικες και απικινδυνες συμπεριφορες που πρεπει να τυγχανουν τουλαχιστον απορριψης αν οχι χλευασμου.τελος θα ηθελα να πω οτι ο καλυτερος τροπος να απαντησεις σε χαρακτηρισμους και υποκειμενικη κακη κριτικη ειναι να δινεις τον καλυτερο σου εαυτο στο γηπεδο,αντικειμενικα.
christina n10
TSOUMANIS14 συμφωνω απολυτα μαζι σου.τα λες θεικα 77.gif 77.gif 77.gif εγω προσωπικα δεν εχω μπει να γραψω γιατι πολυ απλα εκτος απο δυο παιχνιδια του αριωνα στις αρχες, δεν εχω παρακολουθησει την κατηγορια και κατα συνεπεια δεν μορω να εκφερω αποψη.παντως καθε μερα μπαινω στο συγκεκριμενο topic και στην κυριολεξια σας χαζευω,γιατι εισαστε ολοι πολυ καλοι, γνωριζεστε μεταξυ σας και πειραζετε ο ενας τον αλλον,και εχετε και το θαρρος της γνωμης σας να πειτε και αληθειες. 41.gif 41.gif 41.gif φιλακια!!!
TSOUMANIS14
ΠΡΟΤΑΣΗ: αφηστε τα κυριλικια περι all star game και βγειτε στο δρομο where the real game is.προτεινω τη δημιουργια καλοκαιρινου 3on3 challenge με το ονομα του forum η οχι,με χορηγους,διαφημισεις κλπ.αν υπαρχει ενδιαφερον μπορω να βοηθησω να γινει κατι σε ευρωπαικο επιπεδο οχι μιλκο καπ και αηδιες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.