Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
lalas
billy14
αν δεν κανω λαθος το παιχνιδι ειναι 8΄30 οποτε λογω δουλειας αν προλαβω θα ερθω β΄'ημιχ. δεν θελω να ευλογησω τα γενεια της ομαδας μου για τα διδυμα κτλπ απλα χαιρομαι που σχεδον ολο το φορουμ το αναγνωριζει.σχετικα παντως με τον κορυφαιο ρημπαουντερ θα ψηφισω τον αρχηγο μας κ σημαια μας στελιο φραγγου κορυφαιο πασσερ τον παναγιωτοπουλο κ καλυτερο αμυντικο τον σαμοθρακη
duke10
lalas πολυ καλη ομαδα ο ΦΟΑ, δικαια ανεβαινει πρωτος αλλα εσυ ρε φιλε το εχεις παρακανει... λιγο γραφικο το τελευταιο post σου. χαλαρωσε λιγο και δες και καμια αλλη ομαδα. εκτος του ΦΟΑ υπαρχουν και αλλες ομαδες. ουτε η dream team να ηταν...
Scales.4
QUOTE(christina n10 @ Mar 13 2007, 01:23 PM) *
καλησπερα και απο εμενα.
συγχρητηρια σε ολες τις ομαδες που κερδισαν εχθες.
μπραβο στον αρη και στον ΑΡΧΗΓΟ ΑΝΔΡΕΑ που παλι με 24(4)ηταν ηγετης αυτης της ομαδας με αξιους συμπαραστατες βορια και δελιο χωρις αυτο να σημαινει οτι υστερησαν οι υπολοιποι.
τελικα pointguard δεν καταφερα να ερθω γιατι ξεμπερδεψα πιο αργα,και δεν ειχα το κουραγιο να ανεβω μονη εκει.εχει ομως και αλλα παιχνιδια οπως το μεταξυ σας με πετρουπολη.

για το παιχνιδι αενκ -αριωνα καποιοι μου ειπαν οτι ηταν πλασματικη η διαφορα και οτι πολυ καλος ηταν το νουμερο 4.

Δεν νομίζω οτι ήταν πλασματική η διαφορά σε όλο το πρώτο ημίχρονο παιζαμε στο ρελαντί. Πλασματικό ήταν το οτι μας μειώσαν το σκόρ αλλα με 5 λεπτα μπάσκετ πηγε πάλι στους 20. Σορρυ αλλα έτσι πιστεύω.
Υ.Γ. Το νούμερο 4
christina n10
QUOTE(Scales.4 @ Mar 16 2007, 12:37 PM) *
Δεν νομίζω οτι ήταν πλασματική η διαφορά σε όλο το πρώτο ημίχρονο παιζαμε στο ρελαντί. Πλασματικό ήταν το οτι μας μειώσαν το σκόρ αλλα με 5 λεπτα μπάσκετ πηγε πάλι στους 20. Σορρυ αλλα έτσι πιστεύω.
Υ.Γ. Το νούμερο 4
εσυ εισαι λοιπον ο μπαρτζος?με το 17(3).για το παιχνιδι δεν εχω αποψη ,οτι μου εστειλαν κατεθεσα,μονο και μονο για να ακουσω και την δικη σας πλευρα.
Scales.4
QUOTE(christina n10 @ Mar 16 2007, 10:41 AM) *
εσυ εισαι λοιπον ο μπαρτζος?με το 17(3).για το παιχνιδι δεν εχω αποψη ,οτι μου εστειλαν κατεθεσα,μονο και μονο για να ακουσω και την δικη σας πλευρα.

Την άκουσες λοιπόν!Οσο για την χρονοκαθυστέρηση είναι επειδή μπαίνω μια με δυο φορές την βδομάδα στο φόρουμ.
Scales.4
Πλησιάζει η επόμενη αγωνιστική και περιμένω να ακούσω προβλέψεις
Το μόνο που θα ήθελα εγώ είναι να κερδίσουμε Νικη Αμ. (πολύ πιθανό)
και ένα δωράκι με κορδέλα απο τον Αρη Π.
Οσο για το καλύτερο δίδυμο για εμένα αλλα εκτός γηπέδου Ευθυμιόπουλος-Παπαζήσης και το HAIG να ρέει άθφονο
christina n10
QUOTE(Scales.4 @ Mar 16 2007, 01:00 PM) *
Πλησιάζει η επόμενη αγωνιστική και περιμένω να ακούσω προβλέψεις
Το μόνο που θα ήθελα εγώ είναι να κερδίσουμε Νικη Αμ. (πολύ πιθανό)
και ένα δωράκι με κορδέλα απο τον Αρη Π.
Οσο για το καλύτερο δίδυμο για εμένα αλλα εκτός γηπέδου Ευθυμιόπουλος-Παπαζήσης και το HAIG να ρέει άθφονο
δωρακι απο τον αρη θες?καθολου απιθανο, αν υπολογισεις τις εμφανισεις που εχουν κανει και τις νικες χωρις να ειναι πληρεις ποσο μαλλον τωρα που θα κατεβουν και οι τιμωρημενοι!!!
αντε ανδρεα βαλε το χερακι σου και αυτη την δευτερα!! tongue.gif
Thunder
Aς αρχισουμε λοιπον τις προβλεψεις μας για την Δευτερα... smile.gif

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 2
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1


Ντερμπι λοιπον στο Μαρκοπουλο.Δινω το προβαδισμα στον ΑΟΜ μονο κ μονο λογω εδρας,γιατι ο Αρης φετος εχει δειξει πολυ καλα στοιχεια κ εντος κ εκτος.Πιστευω οτι θα'ναι πολυ κλειστο ματς κ θα κριθει στις λεπτομερειες...
Kidd4
O Δεδες ο ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ θα το καθαρισει ειμαι σιγουρος.
Γιατι ειναι μεγαλη παιχτουρα!!
christina n10
το ντερμπακι μαρκοπουλο-αρης πετρουπολης ξεχωριζει απο την α εσκα σημερα.

το προγραμμα χει ως εξης:
μαρκοουλο-αρης 21:00
αριων -γαλατσι/κυπριαδου 21:00
νικη αμαρουσιου-κηφισια 21:00
νεοπεντελικος-φιλαθλητικος 20:30
κορωπι -αετος 20:45
χολαργος-εφοα 21:00
ατταλος-βριλησσια 21:00
απολωνας -ενωση ιλιου 20:00

η βαθμολογια ως τωρα ειναι:
φιλαθλητικος 40
αρης πετρουπλης 37
απολλων 37
μαρκοπουλο 37
κηφισια 36
νεοπεντελικος 36
ατταλος νφ 32
ενωση ιλιου 31
γαλατσι/κυπριαδου 31
κορωπι 30
χολαργος 30
εφοα 27
αριων 27
νικ αμαρουσιου 25
αετος 24
βριλησσια 24


θεωρω οτι η κηφισια θα εχει ευκολο εργο απεναντι στην νικη αμαρουσιου,και νομιζω οτι ισως το παιχνιδακι νεοπεντελικος -φιλαθλητικος κρυβει παγιδες.αμφιρροπο θα ελεγα,δεν θα κανω προβλεψη για το συγκεκριμενο.

καλη επιτυχια στον αρη σημερα, που κατεβαινει πληρης, ειναι δυσκολο το εργο τους.
μπορω να πω οτι ειμαι μοιρασμενη σημερα, γιατι εχω δυο γνωστους στον αρη και 3 στο μαρκοπουλο.ας γινει ενα πολυ καλο ματσακι χωρις προβληματα και ας κερδισει ο καλυτερος.
lalas
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 2
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
mimos8
φιλε lalas γιατι πιστευεις οτι θα ειναι 1 το νικη-αενκ?που το βασιζεις?
lalas
στο μεταξυ μας παιχνιδι η νικη θεωρω οτι επαιξε πολυ καλα κ μεχρι το 25 ηταν κοντα στο σκορ. εμπειροι παιχτες που μπορει να κανουν την ζημια κ παιζουν χωρις αγχος πλεον. Σιγουρα οι πιθανοτητες ειναι με την αενκ απλα ηθελα να βαλω κ 1 εκπληξη!!!!!
dribler
παιδια βαλτε στο youtube filathlitikos kai εχει ολα τα παιχνιδια του φιλαθλητικου και μαλλον ολα τα καλαθια
δικαιολογημενος ο παροπιδας lalas που μιλαει μονο για φοα
dribler
YOUTUBE FILATHLITIKOS FOA ΕΧΕΙ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΠΟ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ ΑΓΩΝΕς ΦΕΤΙΝΟΥς
ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ
ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΣΚΑΟΥΤΙΝΓΚ
Aristofanis
Νεοπεντελικός 1 σίγουρα! Η ομάδα δεν θα ξαναχάσει ούτε και από τον Φιλαθλητικό
pointguard
paidia exei ginei grafiko to site! exoume ginei san to anekdoto.. se ena dromo anoigei magazi kai einai to kalutero ths polhs, to dipla ths xoras, to dipla tou kosmou, to dipla tou sumpantos kai sto telos anoigei ena pou grafei sthn vitrina to kalutero tou dromou smiley.gif
Thunder
Καλη επιτυχια σημερα σ'ολες τις ομαδες.Μαλλον θα μαι Μαρκοπουλο το βραδυ για το ντερμπι.
cliff_ac
Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες για την δευτέρα και να νικήσει στο ντερμπι ο καλύτερος Άρης !!
firefox
Μεγαλη νικη ο ΦΟΑ στην πεντελη.
cliff_ac
diladi ?????
Thunder
Καλησπερα σε ολους.Μολις γυρισα απο το Μαρκοπουλο,εκει οπου ο ΑΟΜ πετυχε σπουδαια νικη επι του Αρη.Πολυ καλυτερο το Μαρκοπουλο σε ολο το ματς.Φοβερη αμυνα κ καταιγισμος τριποντων εφεραν τη διαφορα στο στους 25+ ποντους στο ημιχρονο.Απο κει κ περα ο ΑΟΜ κρατησε τη διαφορα ευκολα κ την εφτασε μεχρι κ στους 30 ποντους.Εν τελει το ματς εληξε 73-52 αν θυμαμαι καλα.Κορυφαιος για τον ΑΟΜ ο Ψωμαδερης με 6 τριποντα στο 1ο ημιχρονο,πολυ καλοι Αναγνωστου,Δεδες.Απο τον Αρη κινηθηκαν ολοι σε ρηχα νερα....Αυτααα...
billy_14
QUOTE(cliff_ac @ Mar 19 2007, 09:11 PM) *
diladi ?????

cliff, ο φίλος εννοεί ότι ο πολυδιαφημισμένος ΦΟΑ με το ψηλό μπάτζετ και τους 12 άνδρες στο ρόστερ μάς έπιασε στον ύπνο στο πρώτο ημίχρονο και χάσαμε τα αυγά και τα καλάθια (25-45). Όταν όμως αποφασίσαμε να παίξουμε μπάσκετ και σφίξαμε κάπως την άμυνα και με υπομονή στην επίθεση αρχίσαμε να ροκανίζουμε τη διαφορά μέχρι που στο 36' περάσαμε 63-61 μπροστά, οι πρωτοπόροι που κέρδιζαν 20 πόντους τουλάχιστο κάθε παιχνίδι τους -συγγνώμη lalas, αλλά...- έκαναν... κακά τους. Ακόμα και ο Παρασκευόπουλος ο οποίος με έχει εντυπωσιάσει και μάλλον θα τον ψηφίσω τελικά για MVP του πρωταθλήματος έτρεμε στη γραμμή του φάουλ. Χρειάστηκε να χάσουμε και τον Μανιάτη με 5 φάουλ (τον Βλαντή τον είχαμε χάσει από τραυματισμό από χτες) για να νικήσει ο ΦΟΑ 63-65 με 2/2 βολές του Σαμοθράκη κι άλλες τόσες του Θάνου, ενώ πριν από αυτές δεν είχαν σφυριχτεί 2 φάουλ πάνω στο Γεωργαλά. Αυτάααα...
Olorin
Απόλλων - Ένωση Ιλίου 52-30
(δεν πιστεύω να θέλετε και τεχνική ανάλυση, ε? sad.gif )

Η ειρωνεία είναι ότι αμυντικά πήγαμε αρκετά καλά και δεν το λέω μόνο γιατί έβαλε 52 πόντους ο Απόλλων (σε πολλές φάσεις κολλήσανε και κάναν λάθη, αφού βγήκαν όσα ετοιμάζαμε όλη τη βδομάδα). Αλλά τι να το κάνεις... sad.gif

Anyway, το ξεχνάμε εντελώς το παιχνίδι αυτό και κοιτάζουμε από τώρα το επόμενο πολύ κρίσιμο με Άτταλο στην έδρα μας... (πωπω, σαν προπονητής σε συνέντευξη τύπου ακούγομαι...)
Peritri
Ωραίο ματς στα Λιόσια, στο αδιάφορο ματς της αγωνιστικής 65-63 ο Άτταλος τα Βριλήσσια.

Προηγηθήκαμε ακόμα και 20 πόντους στο 1ο ημίχρονο (11-30 αν δε κάνω λάθος) αλλά πάλι τα καταφέραμε και χάσαμε αφού μπλοκάραμε επιθετικά στο 2ο ημίχρονο σε συνδυασμό με καταιγιμό 3πόντων του Ντάση και ενός άλλου παιδιού.

Μπράβο στον abasketo που δείχνει ότι μόνο αυτό που λέει το nick του δεν είναι.

Ένα τεράστιο παράπονο για τους διαιτητές που εαν δουν κάποιον ''μισοπεθαμένο'' θα σπεύσουν να τον κλωτσήοσυν.

Μπράβο και στον Άτταλο γιατί και αυτοί έχουν τα ίδια προβλήματα με εμάς αλλά καταφέρνουν και στέκονται όρθιοι αξιοπρεπέστατα...
Giwrgos_foa
billy14 pes mas oti eprepe na kerdisete ki apo panw!!!!!!! w00t.gif

Aristofanis epeses mesa pantws!phgaine paikse tzoker! tongue.gif
billy_14
QUOTE(Giwrgos_foa @ Mar 19 2007, 10:20 PM) *
billy14 pes mas oti eprepe na kerdisete ki apo panw!!!!!!! w00t.gif

Aristofanis epeses mesa pantws!phgaine paikse tzoker! tongue.gif

Αγαπητέ Γιώργο, ίσως να είσαστε ήδη πρωταθλητές...
Πρωταθλητές στο ήθος πάντως με τίποτα... Και εσύ ιδιαίτερα κάθε φορά που μπαίνεις εδώ το αποδεικνύεις... Όπως και κάποιοι "φίλαθλοί" σας σήμερα που κορόιδευαν συνέχεια αλλά οι δικοί μας προς τιμή τους δεν απάντησαν...
Ναι, αξίζαμε να κερδίσουμε γιατί σας κοιτάξαμε στα μάτια παρά τις απουσίες μας και τη διαιτησία.
Και τότε να δούμε αν θα κορόιδευες τον Aristofani που αν έβγαινε ο άσος θα είχε τινάξει τη μπάνκα στον αέρα... Όλο το φόρουμ (εκτός από τη Χριστίνα) περίμενε να χάσουμε εύκολα... Όπως το Μαρκόπουλο, ο Άρης, η Νέα Κηφισιά και τόσοι άλλοι...
Αλλά έχουμε ψυχή στη θέση του μπάτζετ...
Peritri
Billy 14, πιστεύεις ότι με τους παίκτες που έχει η ομάδα σου δεν θα επιβαλλόταν να κοιτάξει στα μάτια τον Φιλαθλητικό; Για το μπάτζετ τι εννοείς;

Καλοπροέραιτα τα λέω αυτά μη με παρεξηγήσεις
tasos
QUOTE(Olorin @ Mar 20 2007, 12:09 AM) *
Απόλλων - Ένωση Ιλίου 52-30
(δεν πιστεύω να θέλετε και τεχνική ανάλυση, ε? sad.gif )

Η ειρωνεία είναι ότι αμυντικά πήγαμε αρκετά καλά και δεν το λέω μόνο γιατί έβαλε 52 πόντους ο Απόλλων (σε πολλές φάσεις κολλήσανε και κάναν λάθη, αφού βγήκαν όσα ετοιμάζαμε όλη τη βδομάδα). Αλλά τι να το κάνεις... sad.gif

Anyway, το ξεχνάμε εντελώς το παιχνίδι αυτό και κοιτάζουμε από τώρα το επόμενο πολύ κρίσιμο με Άτταλο στην έδρα μας... (πωπω, σαν προπονητής σε συνέντευξη τύπου ακούγομαι...)


Σε πολλες φασεις η ομαδα ηταν αστοχη..αλλα ρε παιδια πραγματικα γιατι παιξατε τοσο χαλια?κακο μπασκετ...
billy_14
QUOTE(Peritri @ Mar 19 2007, 10:34 PM) *
Billy 14, πιστεύεις ότι με τους παίκτες που έχει η ομάδα σου δεν θα επιβαλλόταν να κοιτάξει στα μάτια τον Φιλαθλητικό; Για το μπάτζετ τι εννοείς;

Καλοπροέραιτα τα λέω αυτά μη με παρεξηγήσεις

Η ομάδα μου φίλε Peritri (δεν παρεξηγούμαι, είμαι παρεξηγιάρης μόνο με τους ψηλομύτηδες τύπου Giwrgou) αποτελείται κατά τα 9/12 από παίκτες χωρίς καμιά εμπειρία Α' ΕΣΚΑ. Παρ' όλα αυτά δεν πήγε σαν πρόβατο επί σφαγή απέναντι σε μια ομάδα πιο έμπειρη και αν θες αρκετά πιο ποιοτική (δεν φοράω παρωπίδες, αντίθετα με κάποιους άλλους...) απέναντι στην οποία οι διεκδικητές της ανόδου (βλ. Μαρκόπουλο κλπ.) έκαναν... κάτι τέλος πάντων που περιέχει τη λέξη "μαλλί". Τι εννοώ για το μπάτζετ; Για να έχεις στο ρόστερ σου 12 άνδρες (τη στιγμή που σε κάθε αγώνα δηλώνεις 9) χρειάζεται κάποιο άνοιγμα, δεν συμφωνείς; Ειδικά αν πρόκειται για παίκτες σαν αυτούς του ΦΟΑ; Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει προϋπολογισμός μεγαλύτερος του ΦΟΑ στην κατηγορία. Αν κάνω λάθος, δεν έχω κανένα πρόβλημα να ζητήσω συγγνώμη... Και προς Θεού, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΨΗΛΟ ΜΠΑΤΖΕΤ! Αλλά είμαι ρομαντικός και πιστεύω ότι ειδικά σε τέτοιο επίπεδο παίζει μεγάλο ρόλο και η ψυχή...
Συγχαρητήρια και σε σας που αν και σε δεινή θέση παλεύετε όλα τα παιχνίδια. Αυτό θα πει αξιοπιστία πρωταθλήματος. Χαίρομαι που είμαστε "γείτονες". Καλό βράδυ.
ΥΓ Προς ενημέρωση του φόρουμ, μόλις έμαθα ότι το Κορωπί νίκησε τον Αετό και ο Αρίων το Γαλάτσι.
Olorin
QUOTE(tasos @ Mar 19 2007, 10:35 PM) *
Σε πολλες φασεις η ομαδα ηταν αστοχη..αλλα ρε παιδια πραγματικα γιατι παιξατε τοσο χαλια?κακο μπασκετ...

Τι να σου πω, ρε συ Τάσο... sad.gif

Είναι πραγματικά από τις μέρες που αν δεν σου πάει κάτι καλά από την αρχή, το μόνο που παθαίνεις είναι να εκνευρίζεσαι να αγχώνεσαι και μετά να τα πηγαίνεις ακόμα χειρότερα... Συμβαίνουν κι αυτά... (καλά το συγκεκριμένο, το να βάζει δηλαδή μια ομάδα μόνο 30 πόντους νομίζω πως έχει χρόνια να συμβεί στην ΕΣΚΑ, αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...)

Δεν πιστεύω φυσικά ότι αυτή είναι η πραγματική μας εικόνα και η πραγματική μας διαφορά με τον Απόλλωνα... Αν και βέβαια, περάσατε κι από το Ίλιον πολύ εύκολα στον πρώτο γύρο, ίσως η μοναδική ομάδα που το πέτυχε αυτό και σίγουρα η μοναδική από τις 5 που διεκδικούν την άνοδο... (με Φιλαθλητικό και ΑΕΝΚ κερδίζαμε 30" πριν το τέλος, το Μαρκόπουλο μας κέρδισε με φόλλοου σε νεκρό χρόνο και ο Άρης Π. έχασε). Ίσως να μη μας ταιριάζει το παιχνίδι σας, δεν ξέρω...

Πάντως παραδέχομαι πως έχετε πολύ δυνατή ομάδα (και μεταφορικά, αλλά και κυριολεκτικά, αφού αύριο ξέρω πως θα έχω πολλές μελανιές από τις αγκωνιές του Φραγκούλη...) και χωρίς να θέλω να υποτιμήσω Μαρκόπουλο και Άρη, από όσο έχω δει, θεωρώ ότι εσείς ή η ΑΕΝΚ αξίζετε περισσότερο την άνοδο (αν υποθέσουμε ότι ο ΦΟΑ έχει καθαρίσει...)

Υ.Γ: Κρίμα, ρε συ Peritri και ήλπιζα σε ένα δωράκι από εσάς μήπως και μπει κι ο Άτταλος στο κόλπο του... υποβιβασμού! (όχι ότι δεν προλαβαίνει βέβαια, ειδικά αν τον κερδίσουμε τη Δευτέρα... wink.gif )
Giwrgos_foa
QUOTE(billy_14 @ Mar 19 2007, 10:30 PM) *
Αγαπητέ Γιώργο, ίσως να είσαστε ήδη πρωταθλητές...
Πρωταθλητές στο ήθος πάντως με τίποτα... Και εσύ ιδιαίτερα κάθε φορά που μπαίνεις εδώ το αποδεικνύεις... Όπως και κάποιοι "φίλαθλοί" σας σήμερα που κορόιδευαν συνέχεια αλλά οι δικοί μας προς τιμή τους δεν απάντησαν...
Ναι, αξίζαμε να κερδίσουμε γιατί σας κοιτάξαμε στα μάτια παρά τις απουσίες μας και τη διαιτησία.
Και τότε να δούμε αν θα κορόιδευες τον Aristofani που αν έβγαινε ο άσος θα είχε τινάξει τη μπάνκα στον αέρα... Όλο το φόρουμ (εκτός από τη Χριστίνα) περίμενε να χάσουμε εύκολα... Όπως το Μαρκόπουλο, ο Άρης, η Νέα Κηφισιά και τόσοι άλλοι...
Αλλά έχουμε ψυχή στη θέση του μπάτζετ...

file mou ayto pou les den isxyei!!egw isa isa sthn kerkida pou hmoun kathomoun dipla se paidia pou yposthrizan thn omada sou kai kaname kai xabale kiolas!Apla exw barethei tous grafikous typous san kai sena pou pipilane thn karamela ths diaithsias les kai epaizes me kamia omada ths ouras kai th sfyrikse h diaithsia kai se kerdise!!oso gia ton aristofani prepei na xanei polla ama paizei stoixhma!!prwtathlites sto ithos sigoura omws den eisai oute esy oute oi alloi grafikoi pou ta rixnete ola sth diaithsia kai de paradexeste thn anwterothta ths allhs omadas...
alexas10
Νικησαμε τη νικη ενα καλαθι στο τελος και θα το πω... μαλλον αδικα. Ημασταν κακοι και ειλικρινα δεν το περιμενα γιατι η ομαδα τωρα τελευταια παταγε καλα. Ειδα το ματς απο το παγκο μιας και δεν επαιξα και κραταω μονο τον ενθουσιασμο και τη χαρα(ανακουφιση) που νιωσαμε ολοι στη ληξη μιας και θα μπορουσε ανετα το ματς να παει παραταση. Κραταω τη καλη εμφανιση του keekee και του pointguard(εφαγε μια ταπα ο ανδριοπουλος προς το τελος...αλλο πραγμα απο το ψηλο). Κραταω τη πολυ καλη εμφανιση του φιλου μου του κοντογιαννη και τιποτα αλλο. Μου εκανε εντυπωση παντως η ευκολια που δινουν στο μιμο φαουλ τωρα τελευταια οι διαιτητες με αποτελεσμα να βγαινει πολυ νωρις εκτως ρυθμου και αγωνα... Τωρα εχουμε πεντελη μεσα. Δυσκολος αγωνας. Το ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ δεν χανει την ανοδο με τιποτα. ΤΕΛΟΣ. BILLY 14 μην τα παιρνεις με τους ΦΟΑτζηδες... Το εκανα και εγω στην αρχη αλλα δεν εχει νοημα. Δεν καταλαβαινουν τιποτα..
mimos8
[/quote]
φιλε billy14 αν και δε σε ξερω προσωπικα ,ξερεις οτι σε εκτιμω.σε ο,τι αφορα το μπατζετ κανεις λαθος που το αναφερεις απο τη στιγμη που ο φοα τοσα χρονια δε φημιζεται για τις ηχηρες μεταγραφες του αλλα για την πολυ δουλεια του!και μην ξεχνας οτι εχεις 2 παικτες στην ομαδα σου που απ ο,τι ξερω(διορθωσε με αν κανω λαθος) πληρωνονται με τετραψηφιο αριθμο ευρω μηνιαιως...ειδικα για τον εναν ειμαι σιγουρος!συγχαρητηρια για την μαχη και την ανατροπη που κανατε με φοα!αυτα τα παιχνιδια ,εναντιον τετοιων αντιπαλων,ειναι παρακαταθηκη για τις επομενες χρονιες.ειναι τα λεγομενα παιχνιδια που κανουν τις ομαδες μεγαλες σιγα σιγα!
pan389
QUOTE(billy_14 @ Mar, 10:06 PM) *
cliff, ο φίλος εννοεί ότι ο πολυδιαφημισμένος ΦΟΑ με το ψηλό μπάτζετ και τους 12 άνδρες στο ρόστερ μάς έπιασε στον ύπνο στο πρώτο ημίχρονο και χάσαμε τα αυγά και τα καλάθια (25-45). Όταν όμως αποφασίσαμε να παίξουμε μπάσκετ και σφίξαμε κάπως την άμυνα και με υπομονή στην επίθεση αρχίσαμε να ροκανίζουμε τη διαφορά μέχρι που στο 36' περάσαμε 63-61 μπροστά, οι πρωτοπόροι που κέρδιζαν 20 πόντους τουλάχιστο κάθε παιχνίδι τους -συγγνώμη lalas, αλλά...- έκαναν... κακά τους. Ακόμα και ο Παρασκευόπουλος ο οποίος με έχει εντυπωσιάσει και μάλλον θα τον ψηφίσω τελικά για MVP του πρωταθλήματος έτρεμε στη γραμμή του φάουλ. Χρειάστηκε να χάσουμε και τον Μανιάτη με 5 φάουλ (τον Βλαντή τον είχαμε χάσει από τραυματισμό από χτες) για να νικήσει ο ΦΟΑ 63-65 με 2/2 βολές του Σαμοθράκη κι άλλες τόσες του Θάνου, ενώ πριν από αυτές δεν είχαν σφυριχτεί 2 φάουλ πάνω στο Γεωργαλά. Αυτάααα...



Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ καιρό το forum και χαίρομαι ιδιαίτερα που υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται για το άθλημα. Είναι πολύ εύκολο φίλε billy_14 να παρουσιάσει κάποιος μια κατάσταση ανάλογα με το πώς τον συμφέρει. Είμουν στο γήπεδο σήμερα αλλά δεν είδα κάτι απο αυτά που περιγράφεις...Γιατί δηλαδή πιστεύεις πως η ανατροπή έγινε επειδή αποφασίσατε να παίξετε μπάσκετ ΕΣΕΙΣ και όχι επειδή χαλάρωσε ο Φιλαθλητικός από τους 20 πόντους διαφορά που είχε από το ημίχρονο....?Επίσης "ξέχασες" να αναφέρεις την πρωτοφανή αστοχία του ΦΟΑ και κρίνεις μια ομάδα που έχει να χάσει από την 4η αγωνιστική από ένα παιχνίδι που βρέθηκε σε κακή μέρα επιθετικά. Οι διαιτητές συμφωνώ ότι ήταν κακοί αλλά και προς τις ΔΥΟ ομάδες. Δεν συνεχίζω για την διαιτησία και για τα δύο φάουλ που αναφέρεσαι γιατί νομίζω πως και εσύ αν δεις το video πιο ψύχραιμα θα διαπιστώσεις ότι έγιναν λάθη και για τις 2 ομαδες. Έλεος πια με αυτή την καραμέλα.

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Πεντέλης που με "υποχρέωσε" να σηκωθώ και να χειροκροτήσω την προσπάθεια που έκανε και την μαχητικότητα της αλλά μην τα ισοπεδώσουμε και όλα. Ο ΦΟΑ φέτος έχει πολύ καλό σύνολο.
Ας κάνει κάθε ομάδα τον απολογισμό της και ας δεί πρώτα τα δικά της λάθη πριν τρέξει να φορτώσει την όποια πορεία της στην διαιτησία, στην ατυχία , στους τραυματισμούς .....κοκ. Καταλαβαίνω την πικρία πολλών αλλά πρέπει κάποια στιγμή να δούμε τα λάθη που κάνουμε εμείς πρώτα και όχι να υποβιβάζουμε τις επιτυχίες των άλλων. Ειλικρινά δεν έγραψα για να υπερασπιστώ τον ΦΟΑ και εύχομαι να καταλαβαίνεις Billy_14 ότι έχω κάθε καλή πρόθεση. Απλά εξοργίζομαι όταν δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις σε ανθρώπους που δεν βίωσαν ένα γεγονός από ελλιπείς περιγραφές....
Συγγνώμη για την φλυαρία..... Καλό σας βράδυ
billy_14
QUOTE(Giwrgos_foa @ Mar 19 2007, 10:57 PM) *
file mou ayto pou les den isxyei!!egw isa isa sthn kerkida pou hmoun kathomoun dipla se paidia pou yposthrizan thn omada sou kai kaname kai xabale kiolas!Apla exw barethei tous grafikous typous san kai sena pou pipilane thn karamela ths diaithsias les kai epaizes me kamia omada ths ouras kai th sfyrikse h diaithsia kai se kerdise!!oso gia ton aristofani prepei na xanei polla ama paizei stoixhma!!prwtathlites sto ithos sigoura omws den eisai oute esy oute oi alloi grafikoi pou ta rixnete ola sth diaithsia kai de paradexeste thn anwterothta ths allhs omadas...

Για το αν παραδέχομαι ή όχι την ανωτερότητά σας δες το ποστ μου προς τον Peritri. Τον χαρακτηρισμό "γραφικός" στον επιστρέφω συστημένο, φύλαξέ τον κάπου μαζί με τις παρωπίδες σου (αφού μάλλον είσαι ο μόνος που δεν είδε ότι από τα 10 φάουλ που έκανες στη δ' περίοδο σού σφυρίχτηκαν μόνο τα 4, ή ότι στη γ' περίοδο μάς απαγορεύτηκε να σουτάρουμε βολές ενώ είχες ήδη 5 ομαδικά - η γελοία δικαιολογία της γραμματείας ήταν ότι το 4ο φάουλ του Φράγγου ενώ ο παίκτης μας είχε κλέψει και έβγαινε αιφνιδιασμό ήταν... επιθετικό!!!). Δεν είπα ποτέ ότι χάσαμε μόνο λόγω διαιτησίας (κάναμε τεράστια λάθη στο πρώτο ημίχρονο), σίγουρα όμως έβαλε κι αυτή το χεράκι της όταν έπρεπε (στο κάτω κάτω πρωτοπόροι είσαστε, να μη σας δώσει μερικά κουκούτσια παραπάνω; wink.gif. Και δείχνει σίγουρα μεγάλη υπεροψία να λες "θέλατε να μας κερδίσετε κιόλας;" σε μια ομάδα που σε πήγε στο αμήν και προηγήθηκε ενώ την είχες 20 πόντους κάτω. Λίγη σεμνότητα δεν βλάπτει. Αλλά σίγουρα από σένα, έχοντας υπόψη το ύφος των ποστ σου, δεν την περιμένω.
Σας εύχομαι καλή άνοδο και καλή πορεία στη Γ' Εθνική.
Τέλος...
billy_14
QUOTE(pan389 @ Mar 19 2007, 11:02 PM) *
Καλησπέρα σε όλους! Παρακολουθώ καιρό το forum και χαίρομαι ιδιαίτερα που υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται για το άθλημα. Είναι πολύ εύκολο φίλε billy_14 να παρουσιάσει κάποιος μια κατάσταση ανάλογα με το πώς τον συμφέρει. Είμουν στο γήπεδο σήμερα αλλά δεν είδα κάτι απο αυτά που περιγράφεις...Γιατί δηλαδή πιστεύεις πως η ανατροπή έγινε επειδή αποφασίσατε να παίξετε μπάσκετ ΕΣΕΙΣ και όχι επειδή χαλάρωσε ο Φιλαθλητικός από τους 20 πόντους διαφορά που είχε από το ημίχρονο....?Επίσης "ξέχασες" να αναφέρεις την πρωτοφανή αστοχία του ΦΟΑ και κρίνεις μια ομάδα που έχει να χάσει από την 4η αγωνιστική από ένα παιχνίδι που βρέθηκε σε κακή μέρα επιθετικά. Οι διαιτητές συμφωνώ ότι ήταν κακοί αλλά και προς τις ΔΥΟ ομάδες. Δεν συνεχίζω για την διαιτησία και για τα δύο φάουλ που αναφέρεσαι γιατί νομίζω πως και εσύ αν δεις το video πιο ψύχραιμα θα διαπιστώσεις ότι έγιναν λάθη και για τις 2 ομαδες. Έλεος πια με αυτή την καραμέλα.

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Πεντέλης που με "υποχρέωσε" να σηκωθώ και να χειροκροτήσω την προσπάθεια που έκανε και την μαχητικότητα της αλλά μην τα ισοπεδώσουμε και όλα. Ο ΦΟΑ φέτος έχει πολύ καλό σύνολο.
Ας κάνει κάθε ομάδα τον απολογισμό της και ας δεί πρώτα τα δικά της λάθη πριν τρέξει να φορτώσει την όποια πορεία της στην διαιτησία, στην ατυχία , στους τραυματισμούς .....κοκ. Καταλαβαίνω την πικρία πολλών αλλά πρέπει κάποια στιγμή να δούμε τα λάθη που κάνουμε εμείς πρώτα και όχι να υποβιβάζουμε τις επιτυχίες των άλλων. Ειλικρινά δεν έγραψα για να υπερασπιστώ τον ΦΟΑ και εύχομαι να καταλαβαίνεις Billy_14 ότι έχω κάθε καλή πρόθεση. Απλά εξοργίζομαι όταν δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις σε ανθρώπους που δεν βίωσαν ένα γεγονός από ελλιπείς περιγραφές....
Συγγνώμη για την φλυαρία..... Καλό σας βράδυ

Φίλε μου δεν μπαίνεις συχνά εδώ, αλλά αξίζεις συγχαρητήρια για το ύφος με το οποίο γράφεις. Τόσο εσύ όσο και ο mimos μπορείτε να δείτε άλλα αποψινά ποστ μου για να διαπιστώσετε και μόνοι σας ότι κάθε άλλο παρά "γραφικός της εξέδρας" που "πιπιλάει καραμέλες" όπως με χαρακτήρισε ο Giwrgos_foa είμαι. Εδώ και πολύ καιρό έχω πει ότι ο ΦΟΑ είναι σίγουρα η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει οι υπόλοιπες να της παραδίνονται αμαχητί... Κι αν ο ΦΟΑ "χαλάρωσε" στο δεύτερο μέρος, πιστεύεις εσύ ότι εμείς στο πρώτο παίξαμε το μπάσκετ που μπορούμε; Μάλλον όχι... Επαναλαμβάνω ότι ο υπερβολικός σεβασμός που δείξαμε στον ΦΟΑ στο α' (εξ' ου και οι πολλές χαμένες βολές) έφταιξε για την ήττα περισσότερο από τη διαιτησία, όχι όμως ότι δεν έβαλε κι αυτή το χεράκι της...
Όσο για την "κακή επιθετική βραδιά" του ΦΟΑ που λες, επειδή τυχαίνει στην ομάδα μας να κρατάμε στατιστικά, δε νομίζω τα 23/43 δίποντα του ΦΟΑ να ήταν χειρότερα από τα 12/35 δικά μας... Δηλαδή τι ποσοστά έχει ο ΦΟΑ όταν παίζει καλά;; Και για να μην παίξει μια ομάδα καλά στην επίθεση μάλλον παίζει και η άλλη ψιλοκαλά στην άμυνα, έτσι δεν είναι; Απλώς είπα ότι "αποφασίσαμε να παίξουμε μπάσκετ" επειδή στο πρώτο μέρος ήμασταν εντελώς απαράδεκτοι. Παίξαμε και παρά λίγο να τα καταφέρουμε. Όπως λέει και ο φίλος μου ο Mimos, τα καλά παιχνίδια είναι παρακαταθήκη για το μέλλον, και αφού "αποφάσισε" ο συμπαίκτης του ο Alexas ότι το Μαρκόπουλο... ανέβηκε, θα χαρώ πολύ να ανεβούμε χέρι χέρι του χρόνου όπως και πέρσι!
Αυτά παιδιά... Καληνύχτα, πρέπει να κοιμηθούμε και κάποια στιγμή... Σας ευχαριστώ όλους ανεξαιρέτως για το πολύ ζωντανό forum κι απόψε.
mimos8
billy14 δε σε ειπα ποτε γραφικο!εγω απλα εκανα την καλοπροαιρετα την παρατηρηση περι μπατζετ.και φυσικα εδωσα και συγχαρητηρια για τη μαχη.παντως απαντησες στον giwrgofoa και στον 389 αναλυτικοτατα αλλα οχι σε μενα... sad.gif
pan389
QUOTE(billy_14 @ Mar, 11:19 PM) *
Φίλε μου δεν μπαίνεις συχνά εδώ, αλλά αξίζεις συγχαρητήρια για το ύφος με το οποίο γράφεις. Τόσο εσύ όσο και ο mimos μπορείτε να δείτε άλλα αποψινά ποστ μου για να διαπιστώσετε και μόνοι σας ότι κάθε άλλο παρά "γραφικός της εξέδρας" που "πιπιλάει καραμέλες" όπως με χαρακτήρισε ο Giwrgos_foa είμαι. Εδώ και πολύ καιρό έχω πει ότι ο ΦΟΑ είναι σίγουρα η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει οι υπόλοιπες να της παραδίνονται αμαχητί... Κι αν ο ΦΟΑ "χαλάρωσε" στο δεύτερο μέρος, πιστεύεις εσύ ότι εμείς στο πρώτο παίξαμε το μπάσκετ που μπορούμε; Μάλλον όχι... Επαναλαμβάνω ότι ο υπερβολικός σεβασμός που δείξαμε στον ΦΟΑ στο α' (εξ' ου και οι πολλές χαμένες βολές) έφταιξε για την ήττα περισσότερο από τη διαιτησία, όχι όμως ότι δεν έβαλε κι αυτή το χεράκι της...
Όσο για την "κακή επιθετική βραδιά" του ΦΟΑ που λες, επειδή τυχαίνει στην ομάδα μας να κρατάμε στατιστικά, δε νομίζω τα 23/43 δίποντα του ΦΟΑ να ήταν χειρότερα από τα 12/35 δικά μας... Δηλαδή τι ποσοστά έχει ο ΦΟΑ όταν παίζει καλά;; Και για να μην παίξει μια ομάδα καλά στην επίθεση μάλλον παίζει και η άλλη ψιλοκαλά στην άμυνα, έτσι δεν είναι; Απλώς είπα ότι "αποφασίσαμε να παίξουμε μπάσκετ" επειδή στο πρώτο μέρος ήμασταν εντελώς απαράδεκτοι. Παίξαμε και παρά λίγο να τα καταφέρουμε. Όπως λέει και ο φίλος μου ο Mimos, τα καλά παιχνίδια είναι παρακαταθήκη για το μέλλον, και αφού "αποφάσισε" ο συμπαίκτης του ο Alexas ότι το Μαρκόπουλο... ανέβηκε, θα χαρώ πολύ να ανεβούμε χέρι χέρι του χρόνου όπως και πέρσι!
Αυτά παιδιά... Καληνύχτα, πρέπει να κοιμηθούμε και κάποια στιγμή... Σας ευχαριστώ όλους ανεξαιρέτως για το πολύ ζωντανό forum κι απόψε.


Billy το μπασκετ παίζεται από 2 ομάδες. Η κακή βραδιά του ΦΟΑ (πίστεψε με ήταν κακή smile.gif ) επιθετικά προκύπτει από την πολύ δυνατή και παθιασμένη άμυνα που έπαιξε η ομάδα σου. Δεν θα το αμφισβητούσα αυτό για κανένα λόγο. Για αυτό και σου είπα πως χειροκρότησα και τις 2 ομάδες για την προσπάθεια. Χαίρομαι που αναγνωρίζεις τα λάθη της ομάδας που υποστηρίζεις (ή παίζεις ....συγγνώμη αν κάνω λάθος αλλά δεν έχω την δυνατότητα να διαβάσω όλο το forum από την αρχή smile.gif ). Σε κάθε αρχή της χρονιάς έχω την τάση να μην υποστηρίζω τα φαβορί γιατί μου αρέσει η ύπαρξη ανταγωνισμού στα πρωταθλήματα. Αλλά φέτος ο ΦΟΑ είναι ένα κλίκ μπροστά....χωρίς σε καμία περίπτωση να θέλω να υποτιμήσω τις άλλες ομάδες της κατηγορίας.

Για τη διαιτησία συνεχίζω να διαφωνώ... αλλά σέβομαι την άποψη σου. Δεν έχω παίξει ποτέ μπάσκετ (πέρα από την γειτονιά μου) και ίσως να μου διαφεύγει κάτι που εσύ παρατήρησες. Και κάτι ακόμα.... Αν θυμάσαι στην πρώτη χρονιά του στην Α'ΕΣΚΑ ο ΦΟΑ ήταν τελευταίος μέχρι τη μέση του πρωταθλήματος και τελικά τερμάτισε 8ος με φοβερές εμφανίσεις νικώντας ακόμα και τους πρωτοπόρους. Αυτό κατά την γνώμη μου δείχνει πως τα παιδια του ΦΟΑ (μέσα σε αυτά ήταν και οι Σαμοθράκης, Παρασκευόπουλος, Θάνος, Φράγγου....κοκ)έχουν και αυτά ψυχή στο παιχνίδι τους.

Και πάλι συγχαρητήρια για την εμφάνιση της Πεντέλης
mimos8
QUOTE(pan389 @ Mar 20 2007, 01:48 AM) *
Billy το μπασκετ παίζεται από 2 ομάδες. Η κακή βραδιά του ΦΟΑ (πίστεψε με ήταν κακή smile.gif ) επιθετικά προκύπτει από την πολύ δυνατή και παθιασμένη άμυνα που έπαιξε η ομάδα σου. Δεν θα το αμφισβητούσα αυτό για κανένα λόγο. Για αυτό και σου είπα πως χειροκρότησα και τις 2 ομάδες για την προσπάθεια. Χαίρομαι που αναγνωρίζεις τα λάθη της ομάδας που υποστηρίζεις (ή παίζεις ....συγγνώμη αν κάνω λάθος αλλά δεν έχω την δυνατότητα να διαβάσω όλο το forum από την αρχή smile.gif ). Σε κάθε αρχή της χρονιάς έχω την τάση να μην υποστηρίζω τα φαβορί γιατί μου αρέσει η ύπαρξη ανταγωνισμού στα πρωταθλήματα. Αλλά φέτος ο ΦΟΑ είναι ένα κλίκ μπροστά....χωρίς σε καμία περίπτωση να θέλω να υποτιμήσω τις άλλες ομάδες της κατηγορίας.

Για τη διαιτησία συνεχίζω να διαφωνώ... αλλά σέβομαι την άποψη σου. Δεν έχω παίξει ποτέ μπάσκετ (πέρα από την γειτονιά μου) και ίσως να μου διαφεύγει κάτι που εσύ παρατήρησες. Και κάτι ακόμα.... Αν θυμάσαι στην πρώτη χρονιά του στην Α'ΕΣΚΑ ο ΦΟΑ ήταν τελευταίος μέχρι τη μέση του πρωταθλήματος και τελικά τερμάτισε 8ος με φοβερές εμφανίσεις νικώντας ακόμα και τους πρωτοπόρους. Αυτό κατά την γνώμη μου δείχνει πωτα παιδια του ΦΟΑ (μέσα σε αυτά ήταν και οι Σαμοθράκης, Παρασκευόπουλος, Θάνος, Φράγγου....κοκ)έχουν και αυτά ψυχή στο παιχνίδι τους.

Και πάλι συγχαρητήρια για την εμφάνιση της Πεντέλης

παν389 συγχαρητηρια για το αντικειμενικο σου υφος!παρολο που ειμαι αντιπαλος συμφωνω μαζι σου στο οτι ο φοα εχει τον ιδιο κορμο τα τελευταια χρονια και οι μεταγραφες του δεν ειναι τιποτα παιχτες απο την Α2 αλλα πολυ καλα εργαλεια.τα παιδια αυτα(γνωριζω και προσωπικα μερικους) ειναι τα ιδια που προπερσι ηταν τελευταια στην κατηγορια και φετος σαρωνουν.επειδη μιλαω με 2-3 παιδια ξερω οτι τα 2 τελευταια χρονια τουλαχιστον προπονουνται παρα πολυ με διπλες προπονησεις και μεσα στη χρονια.ο σαμοθρακης ο φραγκου και ο παρασκευοπουλος ηταν αυτοι που προπερσι κινδυνευσαν να πεσουν κατηγορια και οι ιδιοι ειναι που ανεβαινουν φετος περπατωντας.και δε νομιζω οτι χωραει κουβεντα περι μπατζετ!
υγ:δεν εχω καμια σχεση με τον φοα ,εκτος απο το οτι γνωριζω 2 παιχτες.
Aristofanis
QUOTE(Giwrgos_foa @ Mar 20 2007, 12:57 AM) *
file mou ayto pou les den isxyei!!egw isa isa sthn kerkida pou hmoun kathomoun dipla se paidia pou yposthrizan thn omada sou kai kaname kai xabale kiolas!Apla exw barethei tous grafikous typous san kai sena pou pipilane thn karamela ths diaithsias les kai epaizes me kamia omada ths ouras kai th sfyrikse h diaithsia kai se kerdise!!oso gia ton aristofani prepei na xanei polla ama paizei stoixhma!!prwtathlites sto ithos sigoura omws den eisai oute esy oute oi alloi grafikoi pou ta rixnete ola sth diaithsia kai de paradexeste thn anwterothta ths allhs omadas...



Έχετε πάρει τα μίσα ματς της κατηγορίας με την διαιτησία και λες τους άλλους γραφικούς? Δεν πειράζει όμως. Να σε δω στην Γ'Εθνική τι θα κάνεις....
Giwrgos_foa
pio sygekrimena th prwth xronia sto deytero gyro kaname 13 nikes kai dyo httes kerdizontas thn hlioupolh pou anebhke prwth ekeinh th xronia 20 pontous!ta idia paidia pou htan tote einai kai twra.isws na leei kati ayto.aristofanis asto.traba paikse kana stoixhma esy..
Aristofanis
QUOTE(Giwrgos_foa @ Mar 20 2007, 02:27 AM) *
pio sygekrimena th prwth xronia sto deytero gyro kaname 13 nikes kai dyo httes kerdizontas thn hlioupolh pou anebhke prwth ekeinh th xronia 20 pontous!ta idia paidia pou htan tote einai kai twra.isws na leei kati ayto.aristofanis asto.traba paikse kana stoixhma esy..



Μπα, έπαιξαν στοίχημα σήμερα οι Μαλανδρής & Διμπινούδης 2 τον ΦΟΑ για αυτό δεν βλέπαν κανένα φάουλ στον αγώνα
Peritri
Παιδιά, μιας και αναφέρεστε συνέχεια στο στοίχημα, σε ποιό site μπορώ να ποντάρω σε παιχνίδια της Α' ΕΣΚΑ; Να βγάλουμε κανά φράγγο τουλάχιστον μέσω αυτής της οδού 69.gif
dolly12
αν υπολογιζετε και η γνωμη μιας γυναικας...

αριστοφανη εισαι λιγο εως πολυ λαθος για αυτο που λες οτι ο ΦΟΑ εχει κερδισει τα μισα παιχνιδια με διαιτησια. Περα απο ενα παιχνιδι για φετος αν θες που ακουγονται διαφορα δε νομιζω οτι κερδισε ουτε το μαρκοπουλο (+20) ουτε τον απολλωνα ουτε την αενκ ουτε τον Αρη με διαιτησια. Οταν ολα τα παιχνιδια του ΦΟΑ τελειωνουν στο +15 τουλαχιστον πως λες κατι τετοιο... ειναι ατοπο!!!!

Το αν ο ΦΟΑ εχει καλη ομαδα κτλ το δειχνει μεσα στο γηπεδο με τα αποτελεσματα του Δεν ειναι τυχαια πρωτος με 2 νικες παραπανω αν δεν κανω λαθος. Εξαλλου παντα καποια πλευρα ειναι αδικημενη με τους διαιτητες. Ποτε δε τα βλεπουν ολα και ειδικα οι διαιτητες της ΕΣΚΑ δε φημιζονται για την διορατικοτητα τους για ολους! (Και πιστεψε με το ζω και στα δικα μας παιχνιδια) Και συνηθως συμβαινει στα τελευταια λεπτα να γινονται λαθη και για τους 2 απο την ενταση κι την κουραση...

Απο εκει και περα γιωργακη (επειδη γνωριζομαστε και προσωπικα) η αληθεια ειναι οτι εισαι λιγο πολυ ερειστικος και υπεροπτης οταν γραφεις εδω μεσα, καθε φορα που γραφεις εδω μεσα!!! Σε σημειο που δημιουργεις αντιπαθειες.. Οποτε μην παραξενευεσαι που σου πανε ολοι κοντρα ουτε που τα βαζουν ολοι με τον ΦΟΑ. Με αυτα που λες ειναι αδυνατον να μην το κανει ακομα και εγω θα σου πηγαινα κοντρα που τα βλεπω τα παιδια καθε μερα στο γηπεδο!!!

Οποτε χαλαρωστε και οι 2 και χαρειτε το! Ο ενας την ανοδο και ο αλλος την πολυ πολυ καλη εμφανιση!!! Μαριουκο συγχαρητηρια για την εμφανιση!

Υ,Γ, ο μαλανδρης που λες ειναι χρονια στο αθλημα και σφυριζει και Α1 γυναικειο και Α2 αδνρικο οποτε δε μπορει να ειναι τοσο τυφλος....
basket
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΑΝ ΣΤΟΝ Ν.Α.Ο!ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....
BASKETFUN
να δωσω συγχαρητηρια στο Μαρκοπουλο που εκανε πολυ καλη εμφανιση χτες και μας νικησε δικαια.Ενα μπραβο και στο coach Παπαθεωδορου ο οποιος ηταν πολυ καλα διαβασμενος.Τωρα θα συμφωνησω με τον alexa οτι το Μαρκοπουλο θα ειναι η δευτερη ομαδα που θα ανεβει.
Aristofanis
QUOTE(dolly12 @ Mar 20 2007, 09:44 AM) *
αν υπολογιζετε και η γνωμη μιας γυναικας...

αριστοφανη εισαι λιγο εως πολυ λαθος για αυτο που λες οτι ο ΦΟΑ εχει κερδισει τα μισα παιχνιδια με διαιτησια. Περα απο ενα παιχνιδι για φετος αν θες που ακουγονται διαφορα δε νομιζω οτι κερδισε ουτε το μαρκοπουλο (+20) ουτε τον απολλωνα ουτε την αενκ ουτε τον Αρη με διαιτησια. Οταν ολα τα παιχνιδια του ΦΟΑ τελειωνουν στο +15 τουλαχιστον πως λες κατι τετοιο... ειναι ατοπο!!!!

Το αν ο ΦΟΑ εχει καλη ομαδα κτλ το δειχνει μεσα στο γηπεδο με τα αποτελεσματα του Δεν ειναι τυχαια πρωτος με 2 νικες παραπανω αν δεν κανω λαθος. Εξαλλου παντα καποια πλευρα ειναι αδικημενη με τους διαιτητες. Ποτε δε τα βλεπουν ολα και ειδικα οι διαιτητες της ΕΣΚΑ δε φημιζονται για την διορατικοτητα τους για ολους! (Και πιστεψε με το ζω και στα δικα μας παιχνιδια) Και συνηθως συμβαινει στα τελευταια λεπτα να γινονται λαθη και για τους 2 απο την ενταση κι την κουραση...

Απο εκει και περα γιωργακη (επειδη γνωριζομαστε και προσωπικα) η αληθεια ειναι οτι εισαι λιγο πολυ ερειστικος και υπεροπτης οταν γραφεις εδω μεσα, καθε φορα που γραφεις εδω μεσα!!! Σε σημειο που δημιουργεις αντιπαθειες.. Οποτε μην παραξενευεσαι που σου πανε ολοι κοντρα ουτε που τα βαζουν ολοι με τον ΦΟΑ. Με αυτα που λες ειναι αδυνατον να μην το κανει ακομα και εγω θα σου πηγαινα κοντρα που τα βλεπω τα παιδια καθε μερα στο γηπεδο!!!

Οποτε χαλαρωστε και οι 2 και χαρειτε το! Ο ενας την ανοδο και ο αλλος την πολυ πολυ καλη εμφανιση!!! Μαριουκο συγχαρητηρια για την εμφανιση!

Υ,Γ, ο μαλανδρης που λες ειναι χρονια στο αθλημα και σφυριζει και Α1 γυναικειο και Α2 αδνρικο οποτε δε μπορει να ειναι τοσο τυφλος....



1. Δεν είπα ότι ο Μαλανδρής είναι κακός διαιτητής απλά χθες η διαιτησία είχε περίεργα σφυρίγματα...
2. Επειδή νικάει ο ΦΟΑ όλους τους αγώνες με διαφορά άνω των 15 πόντων τι σημαίνει? Είναι απλά μία καλή ομάδα που έχει και μια επιπλέον βοήθεια... 19.gif
dolly12
δε μπορεις ρε αριστοφανη να λες οταν κερδιζει μια ομαδα με 15+ ποντους οτι τη βοηθαει η διαιτησια μηπως της βαζει και καλαθια... κατσε ρε παιδακι μου.... να κερδιζε με 4 με 6 αντε να σου πω εκει μπορει αλλα στους 15 ποντους που στο καλο ειναι η βοηθεια απο την διαιτησια....

και αυτο που λες υποβιβαζει πολυ και την προσπαθεια των παιδιων του φιαλθκητικου αλλα και τη προσπαθεια των αλλων ομαδων που προσπαθουσαν να παλεψουν τον αγωνα...
machinery
Καλημέρα σε όλους!
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στο ΦΟΑ για την πολύ καλή ομάδα που έχει και την άριστη πορεία που έχει κάνει!
Ενα πολύ μεγάλο μπράβο στην Πεντελάρα που αγωνίστηκε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο παρόλες τις ελλείψεις . Μπράβο στα αδέλφια μου μανιάτη και χαρτομ και σε όλους τους συμπαίκτες!!!!!!!!
"Περαστικά στο Βλάντιτς και το γόνατο!!!!!!!!!!" sad.gif
Τα σέβη μου σε όλους!!!!!!!!!!

υ.γ. φ.ο.α.ίτες , ν.α.ο.ίτες μην τρελαίνεστε..........Its just a game!!!!!! bball.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.