Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α'ΕΣΚΑ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Olorin
Αλήθεια, σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας, αν τα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων έχουν λήξει με την ίδια ακριβώς διαφορά (συγκεκριμένα μιλάω για εμάς και το Κορωπί, αφού σε αμφότερα τα παιχνίδια κέρδισαν οι γηπεδούχοι με 4 πόντους), ποια κριτήρια λαμβάνονται υπόψιν αμέσως μετά???
superstar9
QUOTE(Olorin @ May 8 2007, 12:14 PM) *
Αλήθεια, σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας, αν τα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων έχουν λήξει με την ίδια ακριβώς διαφορά (συγκεκριμένα μιλάω για εμάς και το Κορωπί, αφού σε αμφότερα τα παιχνίδια κέρδισαν οι γηπεδούχοι με 4 πόντους), ποια κριτήρια λαμβάνονται υπόψιν αμέσως μετά???



olorin ti egine kai xasate x8es?poios pige kala?
Peritri
Olorin, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μετράει η διαφορά από το ενεργητικό - παθητικό πόντων
billy_14
QUOTE(Olorin @ May 8 2007, 12:14 PM) *
Αλήθεια, σε περίπτωση διπλής ισοβαθμίας, αν τα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων έχουν λήξει με την ίδια ακριβώς διαφορά (συγκεκριμένα μιλάω για εμάς και το Κορωπί, αφού σε αμφότερα τα παιχνίδια κέρδισαν οι γηπεδούχοι με 4 πόντους), ποια κριτήρια λαμβάνονται υπόψιν αμέσως μετά???

Olorin επειδή πριν από λίγες μέρες το συζητούσαμε με το Στέλιο της ΕΣΚΑ, αν κρίνεται θέση προβιβασμού ή υποβιβασμού ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΡΑΖ. Μόνο για λόγους βαθμολογίας σε θέσεις που δεν έχουν σημασία μετράει η συνολική διαφορά πόντων. Τα λέμε.
Thunder
Προτελευταια αγωνιστικη της φετινης περιοδου της Α' ΕΣΚΑ.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 2
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
dreamtheater
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ : Διπλό με πολύ χαμηλό σκορ (ούτε 120 πόντους συνολικά)
Drimi
ΕΦΟΑ - ΓΑΛΑΤΣΙ 59-76!
Άλλο ένα διπλό για το Γαλάτσι, το τελευταίο για φέτος!
77.gif
tasos
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 85 - 67
Α' 11-19
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 36-34
Γ' 64-44
ΤΕΛΙΚΟ 85-67

Peritri
ΓΣΒ - ΦΟΑ 60-87
Olorin
Ένωση Ιλίου - Αετός 78-61

Ακόμα περισσότερο όμως χαρήκαμε τη νίκη... ή μαλλον τη Νίκη Αμαρουσίου που επικράτησε του Άτταλου και από εκεί που θεωρούσαμε ότι θα είχαμε ελπίδες να σωθούμε μόνο με νίκη μέσα στον Φιλαθλητικό, τώρα μας αρκεί να κερδίσει ο Νεοπεντελικός τον Άτταλο...

Επειδή έχω λίγη δουλίτσα τώρα, αύριο-μεθαύριο θα γράψω αναλυτικά τα σενάρια για την ουρά μεταξύ Ένωσης, του Άτταλου και του Χολαργού...
billy_14
Δεν υπήρχε περίπτωση να μη με προλάβει ο τρισμέγιστος Τάσος, με τον οποίο επιτέλους γνωριστήκαμε κι από κοντά, οπότε απλώς να δώσω συγχαρητήρια στην "Ελαφρά Ταξιαρχία" για την άνοδο...
Δεν μας έφταναν οι τραυματισμοί, πήγε φαντάρος κι ο machinery... Τεσπά.
Τι έγινε Olorin, γέλασε το χειλάκι μας; Τώρα κινδυνεύει πια κι ο Χολαργός, έτσι;
Τα λέμε από αύριο, έχω μεγάλο ενδιαφέρον να δω τα σενάρια. Όσο για τον Άτταλο, εμείς θα κάνουμε πάλι ό,τι μπορούμε, τόσο λίγοι που έχουμε απομείνει...

ΥΓ: Τασούλη, το πληκτρολόγιό σου μυρίζει σαμπάνια; smiley.gif
Άντε φιλαράκι, καλά ταξίδια την επόμενη σεζόν...
Olorin
Τι να κάνω ρε συ billy, αφού τις τελευταίες μέρες μετά τις αποτυχίες καθόμασταν και θυμόμασταν μια-μια όλες τις βλακείες που είχαμε κάνει κατά τη διάρκεια της σεζόν και χάναμε δικά μας παιχνίδια που μας έφεραν σε αυτή την κατάσταση και μας έπαιρνε από κάτω (από την άλλη βέβαια, κερδίσαμε και ορισμένα τέτοια παιχνίδια...)

Βέβαια, δεν χαίρομαι που ακούω ότι έχετε τόσες απουσίες, αλλά θέλω να πιστεύω ότι ακόμα και οι μισοί παίκτες από αυτούς που έχουν μείνει, μπορούν να επικρατήσουν του Άτταλου που δεν έχει καμία σχέση φυσικά με την ομάδα του Α'Γύρου...

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει πως εμείς θα πάμε ως πρόβατα επί σφαγή στου Ζωγράφου και θα περιμένουμε από εσάς να βγάλετε τα κάστανα από την φωτιά, αλλά τουλάχιστον είναι καλό να ξέρουμε πως έχομε ελπίδες ακόμα κι αν δεν καταφέρουμε να κάνουμε την έκπληξη...

Άντε μια που βρήκα λίγο χρόνο να ξεκλέψω, ας αναφέρω και αναλυτικά τα σενάρια για την παραμονή:

Βαθμολογία:
9) Άτταλος 43
10) Ένωση Ιλίου 43
11) Χολαργός 42

Πρόγραμμα:
Νεοπεντελικός - Άτταλος
Φιλαθλητικός - Ένωση Ιλίου
Αετός - Χολαργός

*Ήττα του Χολαργού: Υποβιβάζεται ο Χολαργός ανεξάρτητα από τα άλλα δυο αποτελέσματα...

*Νίκη Χολαργού, ήττα Άτταλου: Είτε χάσει είτε κερδίσει η Ένωση το αποτέλεσμα είναι το ίδιο: Τόσο σε τριπλή ισοβαθμία όσο και σε διπλή μεταξύ Άτταλου-Χολαργού, υστερεί και υποβιβάζεται ο Άτταλος.

*Νίκες Χολαργού, Άτταλου, ήττα Ένωσης:
Διπλή ισοβαθμία μεταξύ Ένωσης-Χολαργού, ευνοείται ο Χολαργός λόγω καλύτερης διαφοράς (χάσαμε εκεί με 6π. κερδίσαμε στο Ίλιον με 3π.) και υποβιβάζεται η Ένωση.

Υ.Γ: Συγχαρητήρια και τυπικά στον Απόλλωνα για την άνοδο... icon_wave.gif
tasos
Για σου billy_14 σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια !! Ειμαι παρα πολυ χαρουμενος για την ανοδο στην Γ'Εθνικη !Aπιστευτες καταστασεις και συναισθηματα !
O Nεοπεντελικος μου εδειξε καλα στοιχεια ειδικα στο πρωτο ημιχρονο το νουμερο #8 playmaker πολυ καλος παιχτης επερνε ρυμπαουντ ,σκοραρε και εφτιαχνε παιχνιδι !
Στο δευτερο ημιχρονο μπηκε ο Απολλων με παθος ,αραγε bill απο τον παγκο σας ακουγαν οι παιχτες με τοση φασαρια που γινοταν?

χαμος απο Σαμπανια και πουρα..η ωρα κοντευει 4 και ακομα ξυπνιος ειμαι απο την υπερενταση smile.gif
Ευχομαι οτι καλυτερο για την ομαδα σου απο την νεα σεζον ! Ειχατε φετος μια αξιοσεβαστη πορεια ,οι τραυματισμοι παιξανε τον ρολο τους! Εχετε δυνατη εδρα και αυτο ειναι στα υπερ σας..
Aristofanis
Συγχαρητήρια στον ιστορικό Απόλλων για την άνοδο. Άντε και του χρόνου να έρθει η σειρά του Νεοπεντελικού για την Γ'Έθνικη biggrin.gif
Thunder
Τα συγχαρητηρια μου κ απο μενα στα παιδια του Απολλωνα για αυτη τη σπουδαια επιτυχια! smile.gif
billy_14
Παιδιά, επειδή η ΕΣΚΑ μάλλον έχει απεργία, ξέρει κανείς τα ακριβή αποτελέσματα Άρη-ΑΕΝΚ, Χολαργού-Κορωπίου, Άτταλου-Νίκης και Μαρκόπουλου-Αρίωνα; Συμφορουμιστές basketfun, mixalopoyle, mimo, alexas, dedes κλπ κλπ ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!
leonkalf
Χολαργός-Κορωπί 60-67
dolly12
Αρης Πετρουπολης -ΑΕΝΚ
κερδισε η ΑΕΝΚ στην παραταση με 4
thodoris
ΑΡΗΣ - ΑΕΝ 67-67 (κανονική διάρκεια) 80-83 (παράταση).
Thunder
Tελευταια αγωνιστικη σημερα για τη φετινη σεζον της Α' ΕΣΚΑ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 1
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
tasos
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 87-94

τα δεκαλεπτα :25-31 ,53-46 ,66-71,87-94
vice
kerdise o neopentelikos ton attalo 8-10 pontous.
xerei kaneis kana allo apotelesma;
Thunder
Nικη-Μαρκοπουλο 1
Olorin
Χάσαμε στου Ζωγράφου από τον Φιλαθλητικό κάπου 16 πόντους, αλλά ευτυχώς μας έσωσαν οι παλιοί μου φίλοι απ'την Πεντέλη... 77.gif icon_wave.gif

Μάλιστα, στο 36' περίπου ήταν 64-62, αλλά από εκείνο το σημείο και μετά είχαμε το μυαλό μας στα τηλέφωνα με ανταποκρίσεις από την Πεντέλη και ο ΦΟΑ έκανε σερί κάπου 20-5 μέχρι το τέλος... Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά...

Επίσης ο Χολαργός κέρδισε σχετικά δύσκολα εκτός έδρας τον Αετό (νομίζω με 6 πόντους) και σώθηκε κι αυτός, στέλνοντας στην Β'ΕΣΚΑ τον Άτταλο...

Να ευχηθώ και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες Κωστήδες... Χαρτοματσίδη (aka nao), τον οποίο περιμένω να μου πει τι κέρασμα θέλει για την κατηγορία που μας δώρισε, τον συμπαίκτη μου Κώστα Καβράκη η... "Μπουνιά"... ή "Κοναν" (ξέρει αυτός... biggrin.gif) και τον abasketo... icon_wave.gif

Συγχαρητήρια στις ομάδες που ανέβηκαν, αλλά και σε όλες τις υπόλοιπες για την προσπάθειά(?) τους... icon_wave.gif

Άντε και του χρόνου... σπίτια μας... tongue.gif
Peritri
Αλήθεια Thunder; Φτου 2οι από το τέλος, σλόου δι εγγς όμως.

ΑΕΝΚ - ΓΣΒ 94-73 εαν θυμάμαι καλά.

Τρελή ευστοχία της ΑΕΝΚ από τα 6.25, εμείς είχαμε πολύ πλάκα ειδικά στην άμυνα.

Ωραίος ο Μπάρτζος, πρεπει να μας έβαλε 7-8 τρίποντα και μάλιστα το 1 απότ α 9 μέτρα με 2 παίκτες κρεμασμένους πάνω του και να λήγει ο χρόνος.

Θενκς και στο ψηλό για τις 2 τάψες που μου 'σκασε, επιφυλλάσομαι σε μία άλλη ζωή που θα βγω ψηλότερος tongue.gif
vice
pantos, mou ekane megali entyposi to neopentelikos - attalos...

itan sxedon adiaforo paignidi.
perissotero edeixne na to thelei o neopentelikos, para o attalos....
billy_14
QUOTE(vice @ May 21 2007, 11:42 PM) *
pantos, mou ekane megali entyposi to neopentelikos - attalos...

itan sxedon adiaforo paignidi.
perissotero edeixne na to thelei o neopentelikos, para o attalos....

Ήρθε η ώρα να βγει ο βρυκόλακας... Περασμένες 4... Μετά από έξοδο...
Αγαπητέ vice, μάλλον είσαι καινούργιος εδώ και δεν έχεις καταλάβει πώς σκέφτεται αυτή η ομάδα... Για μας ΔΕΝ υπάρχει αδιάφορος αγώνας. Άλλωστε, παραείμαστε φρέσκοι στην κατηγορία για να μπλεκόμαστε σε τέτοιου είδους παιχνιδάκια. Παίξαμε για την πάρτη μας και για κανέναν άλλο. Μπορεί ο φίλος μου ο Olorin να μας εξυμνεί σήμερα και να υπόσχεται κεράσματα, σίγουρα όμως θυμάται ότι πριν από λίγο καιρό με τη νίκη μας επί της ομάδας του εκτός έδρας φέραμε το Ίλιον στο χείλος του γκρεμού... Όπως και στις αρχές του β' γύρου το Κορωπί... Όπως και το Γαλάτσι... Όπως και το Χολαργό πριν από 2 αγωνιστικές... Είμαι πραγματικά περήφανος που η ομάδα μου έδειξε τι πάει να πει ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ στο πρωτάθλημα και παρά τους τραυματισμούς, τις στρατεύσεις και πολλές κόντρα διαιτησίες (χαρακτηριστικές περιπτώσεις με Χολαργό αλλά και η σημερινή) τερμάτισε την πρώτη χρονιά στην ιστορία της στην Α' ΕΣΚΑ με το κεφάλι ψηλά και σε μια πολύ καλή θέση (6η).
Πρέπει να αναφέρω ότι όπως και στον πρώτο αγώνα, που τους νικήσαμε στο γήπεδό τους τερματίζοντας τη δική μας μίνι κρίση και ανοίγοντας πληγές στους ίδιους, τα παιδιά του Άτταλου ήταν και πάλι κύριοι και δεν αναλώθηκαν σε καραγκιοζιλίκια του στυλ "τι το χτυπήσατε το ματσάκι αφού ήσασταν αδιάφοροι" και τα λοιπά. Να τους πληροφορήσω λοιπόν (ίσως ο συμφορουμιστής TSOUMANIS-14 να διαβάζει) ότι ενδέχεται να σωθούν, σε περίπτωση που ο Ποσειδώνας Καλαμάτας (μη γελάτε!) ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ όπως φημολογείται (δεν δηλώσει καθόλου συμμετοχή στη Γ' Εθνική όπου έπεσε φέτος), οπότε η Ηλιούπολη παίζει μπαράζ παραμονής (με τη Χαλκίδα νομίζω) και αν σωθεί τη γλιτώνει και ο 11ος της δικής μας κατηγορίας Άτταλος.
Ο Peritri με πρόλαβε για τα χρόνια πολλά στο φίλο abasketo, αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους Κωστάκηδες του forum, και φυσικά στον nao που όλος ο πάγκος τον ευχαριστεί για την αφιέρωση του τρίποντου από τα 8,5 μέτρα τουλάχιστον!
Ήμασταν πιστεύω μια καλή παρέα... Αλλά τα "καλό καλοκαίρι" αργότερα. Πιστεύω πως θα βρεθούμε όλοι από κοντά στο All-Star Game της κατηγορίας, νομίζω Κυριακή 3 Ιουνίου στο Βύρωνα. Μια ιδέα που μπορεί να κατατέθηκε στην ΕΣΚΑ από τον Νεοπεντελικό, αλλά - για να μην ξεχνιόμαστε - ξεκίνησε από εδώ μέσα... Καληνύχτα!
mixalopoylos17
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 52-61(35-25)
vice
den anaferthika se esas, billy_14, otan eipa oti mou fanikate adiaforoi.

ston attalo kyrios anaferthika.
mou ekane entyposi oti epaizan ena mats zois h thanatou, itan sto xeri tous na kleidosoun tin paramoni, an sas kerdisan kai parola ayta o pagkos tous itan ekklisia kai sto telos tou agona itan ki enas paiktis tous pou xamogelouse!
TSOUMANIS14
Καλημερα σε ολους.
Φιλε vice δεν ξερω τι σχεση εχεις με το αθλημα,σιγουρα ομως δεν εχεις καθολου πληροφορηση για το τι γινοταν στον ατταλο φετος.Για το παιχνιδι με νεοπεντελικο θα πω απλα οτι οι διαιτητες προσπαθησαν πολυ να μας το δωσουν και οτι ακομα και ο παγκος του ναο εκανε τα στραβα ματια για ενα 7λεπτο περιπου παιζοντας με 3 εφηβους και εναν ημιτραυματια!Δυστυχως (η μηπως ευτυχωςwink.gif εμεις υπηρξαμε τραγικοτεροι απο ποτε με πολλα νευρα χωρις καμια συνοχη σε αμυνα και επιθεση.Γενικα δε νομιζω οτι το ματς χρειαζεται καποια ιδιαιτερη κριτικη,ο ναο κερδισε δικαια με κοντρα διαιτησια τον ατταλο που δεν επαιξε ουτε μια φαση μπασκετ.
Και επανερχομαι.Εγω χαμογελουσα στο τελος του ματς φιλε vice διοτι τελειωσε το βασανιστηριο του ατταλου.Σε καποιους θα φανει αστειο,σε καποιους περιεργο η υποπτο και σε καποιους απαραδεκτο αλλα γιατι να λυπαμαι που επεσε ο ατταλος:Η για να το πω πιο σωστα,γιατι να μεινει ο ατταλος στην κατηγορια:Τι εχει να προσφερει σε παικτες,προπονητες,πρωταθλημα,κοσμο και κοινωνια:Και τελικα,τι εκανε ο ατταλος για να μεινει στην κατηγορια σε σχεση με τους ανταγωνιστες του:
Θα επανελθω αργοτερα με απαντησεις και λεπτομερειες για να φωτιστουν και λιγο οι κομητες των γηπεδων που μου κανουν και κριτικη επειδη χαμογελαω.
Thunder
Τα αποτελεσματα της τελευταιας αγωνιστικης

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 52-61
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 64-75
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 94-73
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 85-67
ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 56-62
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 87-94
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν.ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ 78-70
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 82-78
vice
file tsoumani14, ontos den eixa katholou pliroforisi gia ton attalo fetos.
apla theorisa oti tha kaigeste gia vathmous kai tha einai oraio matsaki kai eipa na ertho na to do.
san aplos oudeteros filathlos milousa.
Olorin
Δυστυχώς, ο TSOUMANIS14 έχει δίκιο... sad.gif

Από όσο ξέρω η κατάσταση στον Άτταλο του Β'Γύρου ήταν τραγική και παρόλο που στο πρώτο 1/3 του πρωταθλήματος έδειχνε ικανός ακόμα και για την άνοδο, νομίζω πως πλέον ο υποβιβασμός του αρμόζει πολύ περισσότερο από ό,τι στις άλλες ομάδες που κινδύνευσαν...

Αυτό φυσικά δεν αφορά στους παίκτες της ομάδας, οι οποίοι κάτω από αντίξοες συνθήκες έκαναν ό,τι μπορούσαν, αλλά κυρίως στους εξωαγωνιστικούς παράγοντες της ομάδας...

@billy_14, πότε οριστικοποιήθηκε τελικά το All-Star??? Πρώτη φορά το ακούω... Είχα μείνει απλά στις προτάσεις μεταξύ σοβαρού και αστείου που είχαμε κάνει εδώ... Πολύ καλή πρωτοβουλία... 41.gif

//Α και τα Χρόνια Πολλά τα είπα εγώ, όχι ο Peritri... tongue.gif
mixalopoylos17
Γαλάτσι Κυπριάδου-Αρης Πετρούπολης 52-61 (35-25)

Διαιτητές: Μαλανδρής-Ζαφειράτος

Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γέβτιτς 5 (1), Κορρές Α., Κανλής, Σιδερής 4, Τσιρόπουλος, Κορρές Γ. 2, Λεώβαρης 2, Τασιόπουλος 13 (3), Λοϊζος 8, Ανδρουλάκης 18 (3)

Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Βενιτουράκης, Παλτόγλου 12 (2), Λιαπούρης5 (1), Δέλιος 12 Μιχαλόπουλος 10 (2), Μπαλαμπάνης 14, Αμπράζης, Βασιλείου 6, Ψυχάρης, Βοριάς 2

Αρίωνας-ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 64-75 (39-49)

Διαιτητές: Καραβίτης-Ζούλιας

Αρίωνας (Σούφλας): Παπαδημητρίου, Κηρομίτης 2, Καραμαδούκης 12 (2), Ρόκας 5 (1), Αγραφιώτης 19 (3), Αρκουμάνης 5 (1), Νατσίδης 4, Ζούκας 10 (1), Μπόγρης 7

ΕΦΟΑ Σπ. Λούης (Σεντούκας): Αναγνωστόπουλος 15 (1), Αντωνόπουλος 12 (1), Καραγεώργος 12 (1), Τριγάζης 23 (5), Φαρμάκης 2, Σιαμήτρος 11 (1), Παπαδρόσος

Κηφισιά-Βριλήσσια 94-73 (47-31)

Διαιτητές: Ράζος-Βικτωράτου

Κηφισιά (Μπιλάλης): Οικονόμου, Μπάρτζος 18 (6), Κουμπούρας 17 (1), Καρακώστας, Πεζούλας 5 (1), Γαλάνης, Καρατζάς 16, Δρακάκης 10, Καρτάνος 12 (2), Πολυχρόνης 1, Λαγοπόδης 9 (1), Παπαζήσης 6

Βριλήσσια (Θέμελης): Κολιόπουλος 7 (1), Κίτσος 2, Φρίμας 11 (3), Παπαλουκάς 14, Σκροπολίθας, Σκουρλής 7 (1), Βόσικας 13 (1), Τριανταφύλλης 10 (2), Γιόκαρης 9 (1), Παναγιωτίδης

Φιλαθλητικός-Εν. Ιλίου 85-67 (39-28)

Διαιτητές: Αφεντουλίδης-Ελευθεριάδης

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παναγιωτόπουλος 13 (2), Κόντσης 2, Σαμοθράκης 22 (2), Παρασκευόπουλος 28 (4), Μάγειρας 3, Μπαζιώτης 4, Αναγνώστου, Σελλιανίτης, Ντιφαντής 10, Ανδρουλάκης, Φράγκου 3, Κοτσολέτης

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 6 (2), Μπέλλας Ι. 10 (1), Γιαννακαράς, Σκαλωμένος 12 (1), Φίλιος 12 (1), Κωνσταντίνου 1, Μπέλλας Ο. 11 (1), Καβράκης, Φούτσης 8, Χαλκίδης 7

Κορωπί-Απόλλωνας 87-94

Διαιτητές: Μάνος-Σώμος

Κορωπί (Διαμαντόπουλος): Κοπέλης 15, Σακελλαρόπουλος 5 (1), Μπούρας 9 (3), Λούκος, Κουκουζέλης 9 (1), Μπίτσικας 9 (1), Λάβαρης 6, Μόμτσος 17, Κουντουμάδης 17

Απόλλωνας (Αναστασόπουλος-Μαντζάκος): Κούτουλας 12 (2), Τάγκας, Παρασκευόπουλος 2, Νίκας 23 (6), Δευτεραίος 4, Χάρος 15, Φραγκούλης 16 (1), Κονταξής 4, Ζησιμόπουλος 9 (1), Ασημένιος 9

Νεοπεντελικός-Ατταλος Ν.Φ. 78-70 (36-30)

Διαιτητές: Κότσιαλος-Χριστίδης

Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Σπηλιωτόπουλος): Νταούτντ 4, Χαρτοματσίδης 7 (1), Γεωργαλάς 23 (3), Μανιάτης 6, Γεωργούσης, Αττίκος 2, Στάμος 6, Καλφόπουλος 21 (1), Τζέμης 9

Ατταλος Ν.Φ. (Ρίζος): Γιώτης, Ζέρβας, Στρατομήτρος 10 (2), Ντάσης 32 (4), Χαρακτηνός 5 (1), Ανθρακόπουλος 10, Τσουμάνης 2, Γιαννόπουλος 11

Νίκη Αμαρουσίου-Μαρκόπουλο 82-78

Διαιτητές: Κατωμέρης-Καραμητοπούλου

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Κουτσώνας 6 (1), Λαούδης 14 (2), Πανόπουλος 16 (4), Κοντογιάννης 17 (1), Γιατράκος Χρ., Δατσώλης, Ανδριόπουλος 27, Καλόσακας
2, Γιατράκος Α.

Μαρκόπουλο (Παπαθεοδώρου): Φράτας 2, Σκλαβούνος 8, Δέδες 27 (5), Γεωργόπουλος 14 (1), Αναγνώστου 20, Δήμας 2, Βασσάλος 4, Φώτος 1

Αετός-Χολαργός 56-62

Η βαθμολογία (σε 30 αγώνες-τελική): Φιλαθλητικός 57 Απόλλωνας 55, Μαρκόπουλο 53, Αρης Πετρούπολης 51, Κηφισιά 51, Νεοπεντελικός 48, Γαλάτσι Κυπριάδου 46, Κορωπί 45, Χολαργός 44, Εν. Ιλίου 44, Άτταλος Ν.Φ. 44, ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 38, Αρίωνας 37, Νίκη Αμαρουσίου 37, Βριλήσσια 36, Αετός 33.
pointguard
QUOTE(Peritri @ May 21 2007, 11:28 PM) *
Αλήθεια Thunder; Φτου 2οι από το τέλος, σλόου δι εγγς όμως.

ΑΕΝΚ - ΓΣΒ 94-73 εαν θυμάμαι καλά.

Τρελή ευστοχία της ΑΕΝΚ από τα 6.25, εμείς είχαμε πολύ πλάκα ειδικά στην άμυνα.

Ωραίος ο Μπάρτζος, πρεπει να μας έβαλε 7-8 τρίποντα και μάλιστα το 1 απότ α 9 μέτρα με 2 παίκτες κρεμασμένους πάνω του και να λήγει ο χρόνος.

Θενκς και στο ψηλό για τις 2 τάψες που μου 'σκασε, επιφυλλάσομαι σε μία άλλη ζωή που θα βγω ψηλότερος tongue.gif

Ektos apo tis tapes ante kai kanena reb hmouna toso kourasmenos kai kakos xthes pou evala ta dunata mou na mhn xefugei h diafora.. denn pistevo na exeis parapono??
pointguard
Billy 14. Pes leptomereies gia to All- Star.. Poioi tha paixoun?? poios to diorganonei?
abasketos
drakman, εγω σε είχα μυριστεί (και λόγω προσόντων) πως είσαι τρελός blocker, ειλικρινά απίστευτο timing, δεν έχει να κάνει μόνο με το ύψος αυτό, ειναι χάρισμα...

Τον βλακάκο τον καραφλούλη τον συμπαίκτη σου θέλω να μου σχολιάσεις που μπήκε στο παιχνίδι με σκοπό αποκλειστικό να μου κάνει ζημιά, 3 αγκωνιές στο πίσω μέρος του κεφαλιού στις μετρημένες 3 πρώτες φάσεις και μια γονατιά στα γεννητικά μου όργανα ...αυτό ούτε ο πανμέγιστος Τζαλαλής δεν έχει κάνει...Αντε γεια πελατακο πές του... Σοβαρά, θέλω σχόλιο ειδικά από σένα
abasketos
Ευχαριστώ για τις ευχές, ανταποδίδω παιδες... Καλο καλοκαίρι, καλές ζυμώσεις και απο ...αυγουστο βλέπουμε
billy_14
QUOTE(pointguard @ May 22 2007, 12:42 PM) *
Billy 14. Pes leptomereies gia to All- Star.. Poioi tha paixoun?? poios to diorganonei?

Λοιπόν... Μόλις επέστρεψα σπίτι για να σας διαφωτίσω... wink.gif
Όπως θυμάστε, το All Star το συζητούσαμε αρκετό καιρό εδώ μέσα. Πήρα λοιπόν την πρωτοβουλία, τον Ιανουάριο κατά την κοπή της πίτας της ΕΣΚΑ, να καταθέσω εκ μέρους της ομάδας μου μια γραπτή πρόταση που ως προς τις λεπτομέρειές της δεν ακολουθήθηκε καθόλου, σημασία όμως έχει ότι αυτό που κουβεντιάζαμε στην πλάκα ΘΑ ΓΙΝΕΙ.
Είχαμε προτείνει να πάρουν μέρος στην ψηφοφορία 12 παίκτες και 2 προπονητές από κάθε ομάδα και να ψηφίσουν 2 παίκτες ανά θέση. Τελικά ψήφισαν μόνο οι χεντ κόουτς (η ψηφοφορία ολοκληρώθηκε νομίζω την περασμένη Τρίτη) και είχαν δικαίωμα να ψηφίσουν ο καθένας ΜΟΝΟ έναν περιφερειακό και έναν παίκτη ρακέτας (εκτός της ομάδας τους φυσικά) που κατά τη γνώμη τους αξίζουν να παίξουν στο ASG. Τα αποτελέσματα απ' ό,τι μου είπαν θα ανακοινωθούν από την ιστοσελίδα της ΕΣΚΑ (www.eska.gr). Δεν ξέρω πώς θα χωριστούν οι ομάδες, εμείς είχαμε τραβήξει μια διαχωριστική γραμμή στη Λεωφόρο Κηφισίας και είχαμε προτείνει Δύση-Ανατολή. Είχαμε επίσης προτείνει να διεξαχθεί ο αγώνας στο γήπεδό μας, αλλά τελικά ορίστηκε για την Κυριακή 3 Ιουνίου στο κλειστό του Βύρωνα, και θα είναι κατά κάποιον τρόπο το κερασάκι στην τούρτα ενός τριήμερου σεμιναρίου προπονητών που διοργανώνει η ΕΣΚΑ.
Εγώ θα είμαι εκεί, ευκαιρία λοιπόν να τα ξαναπούμε.
That's all I know folks...
Υ.Γ.: Olorin γράψε λάθος για τα χρόνια πολλά... Ήταν και η ώρα βλέπεις...
Thunder
Eνδιαφερον μπορω να πω!Λογικα θα παω κ εγω να το δω...Μπραβο billy για την πρωτοβουλια σου!
billy_14
QUOTE(Thunder @ May 22 2007, 02:49 PM) *
Eνδιαφερον μπορω να πω!Λογικα θα παω κ εγω να το δω...Μπραβο billy για την πρωτοβουλια σου!

Thunder πιστεύω ότι όλα τα μπράβο αξίζουν στα παιδιά του forum που μου έδωσαν πολλές ιδέες... Πρότεινα κι άλλα στην ΕΣΚΑ αλλά γι' αυτά δεν είχα απάντηση και θα επανέλθω...
Νάρθεις εκεί να γνωριστούμε. Μέχρι τότε νάσαι καλά και χαιρετισμούς στο φίλο μου το Σιάγκρη... wink.gif
leonkalf
Συγχαρητήρια σε όλους, καλή ξεκούραση τώρα και καλή μεταβατική περίοδο παιδιά!!
Θα προσπαθήσω να έρθω και γω στο all-star game να γνωριστούμε όλοι μαζί εκεί. Πιστεύω να τα καταφέρω, γιατί κάτι λέγεται ότι θα κάνει και η ομάδα μου φιέστα εκείνη τη μέρα (θα δούμε τις ώρες).


Υ.Γ. Μια παράκληση για όσους γράφουν με greeklish:
Παιδιά, προσπαθήστε να γράφετε με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες!!
Ευχαριστώ
Thunder
QUOTE(billy_14 @ May 22 2007, 05:52 PM) *
Thunder πιστεύω ότι όλα τα μπράβο αξίζουν στα παιδιά του forum που μου έδωσαν πολλές ιδέες... Πρότεινα κι άλλα στην ΕΣΚΑ αλλά γι' αυτά δεν είχα απάντηση και θα επανέλθω...
Νάρθεις εκεί να γνωριστούμε. Μέχρι τότε νάσαι καλά και χαιρετισμούς στο φίλο μου το Σιάγκρη... wink.gif



O oποιος ειναι ξαδερφος μου... biggrin.gif
Και αν δεν υπηρχε αυτος,δεν θα ειχα ασχοληθει ποτε με τα τοπικα πρωταθληματα...
Καποτε ημουν κ εγω φαν του Νεοπεντελικου,ειδικα την χρονια που ανεβηκε απο την Γ' στη Β'.Ειχα δει ολους τους αγωνες .... smile.gif
christina n10
ενημερωστε μας για την ωρα και σε ποιο γηπεδο θα γινει το all star.η ημερομηνια υποθετω ισχυει ετσι?3 ιουνιου?
billy_14
QUOTE(Thunder @ May 22 2007, 07:28 PM) *
O oποιος ειναι ξαδερφος μου... biggrin.gif
Και αν δεν υπηρχε αυτος,δεν θα ειχα ασχοληθει ποτε με τα τοπικα πρωταθληματα...
Καποτε ημουν κ εγω φαν του Νεοπεντελικου,ειδικα την χρονια που ανεβηκε απο την Γ' στη Β'.Ειχα δει ολους τους αγωνες .... smile.gif

Πολύ καλό παιδί ο Νίκος και πρόσφερε πολλά στην ομάδα μας. Συναντηθήκαμε τυχαία χτες στο μετρό, μέσα στον πανικό με τους Αγγλοϊταλούς...
billy_14
QUOTE(christina n10 @ May 23 2007, 05:41 AM) *
ενημερωστε μας για την ωρα και σε ποιο γηπεδο θα γινει το all star.η ημερομηνια υποθετω ισχυει ετσι?3 ιουνιου?

Χριστινάκι δεν διαβάζεις...... tongue.gif Έχω ήδη γράψει ότι θα γίνει στο γήπεδο του Βύρωνα, στις 3 Ιουνίου. Η ώρα θα ανακοινωθεί από την ΕΣΚΑ, υπολόγιζε όμως κατά τις 5 το απόγευμα για να έχει τελειώσει το σεμινάριο των προπονητών. Άντε να γνωριστούμε κι από κοντά.
mixalopoylos17
12:00 θα ειναι το all star game
το εβγαλε σε ανακοινωση η εσκα.
christina n10
QUOTE(billy_14 @ May 24 2007, 11:16 AM) *
Χριστινάκι δεν διαβάζεις...... tongue.gif Έχω ήδη γράψει ότι θα γίνει στο γήπεδο του Βύρωνα, στις 3 Ιουνίου. Η ώρα θα ανακοινωθεί από την ΕΣΚΑ, υπολόγιζε όμως κατά τις 5 το απόγευμα για να έχει τελειώσει το σεμινάριο των προπονητών. Άντε να γνωριστούμε κι από κοντά.
δεν νομιζω εγω προσωπικα να μην διαβαζω.... ξερω πολυ καλα πιο γηπεδο εννοουσες λεγοντας βυρωνα,απλα επρεπε να το πεις πιο σωστα δημοτικο γηπεδο βυρωνα,γιατι υπαρχουν εκτος απ αυτο αλλα δυο γηπεδα το "εργανη"κ το μοιρακτης"... wink.gif wink.gif wink.gif και επειτηδες το ρωτησα για να κανει καποιος την διευκρινηση!!! smile.gif


τα λεμε icon_wave.gif
TSOUMANIS14
ΨΑΧΝΩ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΤΤΑΛΟΣ-ΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΤΤΑΛΟΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΣΕ DVD,ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ Η ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
billy_14
Σύντροφοι καλησπέρα. Ανακοινώθηκαν (επιτέλους!) τα ονόματα για το All-Star Game και θα έχετε να λέτε ότι τα διαβάσατε πρώτα εδώ!!! Όπως θα διαπιστώσετε υπάρχουν και πολλοί συμφορουμιστές:

Θάνος (Φιλαθλητικός - είχαν ψηφιστεί και οι Σαμοθράκης, Παρασκευόπουλος και Φράγγου αλλά δήλωσαν κώλυμα), Ασημένιος, Κούτουλας (Απόλλων), Δέδες, Ψωμαδέρης (Μαρκόπουλο), Δέλλιος, Χρονόπουλος (Άρης Πετρούπολης), Καρατζάς, Μενουδάκος (Νέα Κηφισιά), Αττίκος, Καλφόπουλος (Νεοπεντελικός), Τασιόπουλος, Λοϊζος (Γαλάτσι), Κουντουμάδης, Μόμτζος, Λουμιώτης (Κορωπί - ο τελευταίος μάλλον δεν μπορεί λόγω τραυματισμού και στη θέση του θα κληθεί κάποιος από το Χολαργό που δεν έχει εκπροσώπηση), Μπέλλας Οδυσσέας (Ίλιον), Ντάσης (Άτταλος), Τριγάζης (ΕΦΟΑ), Ζούκας (Αρίων), Κοντογιάννης (Νίκη Αμαρουσίου), Βόσικας, Παπαλουκάς (Βριλήσσια) και Ράδης (Αετός). Σύνολο 24. Κόουτς οι προπονητές των 4 πρώτων στη βαθμολογία (χεντ Ζήβας-Αναστάσόπουλος, ασίσταντ Παπαθεοδώρου-Γρυλλιωνάκης). Κανείς δεν ξέρει ακόμα πώς θα χωριστούν οι ομάδες!!!! ohmy.gif

Ψηφίστηκαν αλλά δεν εξασφάλισαν θέση οι Μπάρτζος, Αναγνώστου, Φράτας, Δευτεραίος, Μπαλαμπάνης και Γεωργαλάς.

Όλοι λοιπόν στο (παλιό) κλειστό του Βύρωνα την Κυριακή στις 12 να απολαύσουμε θέαμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.