Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
stefkorner
QUOTE(doctorjekil @ Jun 5 2018, 05:19 ) *
Καλα,στο ΝΒΑ κι ο Σιγκλετον 3αρι ηταν...για την ευρωπη 4αρι ειναι ο Ραιτ


με την διαφορα οτι ο Ραιτ επαιζε 3ρι μεχρι τα 30φευγα του ,ενω ο Σιγκλεντον δεν εφτασε ουτε στα 25 !και βρισκοταν Nba ακομα σιγουρα 4ρι θα ηταν !
τεσπα δεκτες οι ενστασεις,ισως να ειναι καπως βαρυς γ αυτο που θελουμε και να μην ειναι και επαρκης απο τις γωνιες ,αλλα σ αυτο θεωρω κοιτας ποιος ειναι και ο αναπληρωματικος για να αλληλοσυμπληρωνονται !
εγω ανεκαθεν γουσταρα παικτες πανω 2.02 για το 3,εφοσον εχουν πλ καλο σουτ! ετσι και τον Ντατομε πχ παντα για 3ρι τον βαζω σε 5δες και ας θεωρειται πιο πολυ 4ρι απο τους περισσοτερους !
εχω ψιλοβαρεθει τους sf του 1.95 σαν τον ριβερς
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Jun 4 2018, 23:27 ) *
με την διαφορα οτι ο Ραιτ επαιζε 3ρι μεχρι τα 30φευγα του ,ενω ο Σιγκλεντον δεν εφτασε ουτε στα 25 !και βρισκοταν Nba ακομα σιγουρα 4ρι θα ηταν !
τεσπα δεκτες οι ενστασεις,ισως να ειναι καπως βαρυς γ αυτο που θελουμε και να μην ειναι και επαρκης απο τις γωνιες ,αλλα σ αυτο θεωρω κοιτας ποιος ειναι και ο αναπληρωματικος για να αλληλοσυμπληρωνονται !
εγω ανεκαθεν γουσταρα παικτες πανω 2.02 για το 3,εφοσον εχουν πλ καλο σουτ! ετσι και τον Ντατομε πχ παντα για 3ρι τον βαζω σε 5δες και ας θεωρειται πιο πολυ 4ρι απο τους περισσοτερους !
εχω ψιλοβαρεθει τους sf του 1.95 σαν τον ριβερς

Εγω παντως τον Ντατομε πιο πολυ για 3αρι τον εχω... smiley.gif

Ο Ραιτ για να καταλαβεις ειναι αρκετα χειροτερος του Σινγκλετον στο να βαλει τη μπαλα στο παρκε και να παιξει στα ποδια τον αντιπαλο του. Και εχω την αισθηση οτι ο Σινγκλετον εχει κριθει αρνητικα πολλακις για αυτη του την επιλογη οποτε φαντασου.
stefkorner
με προσθηκη Νεντοβιτς και Τζειμς τελειωνει σιγουρα ο μεγαλος αδερφος Μπερτανς!δεν επιασε και πολυ στην Αρμανι(στην Αρμανι ομως.. )δεν μας χαλαει νομιζω αν παμε σε 5δα στους γκαρντ..!δεν διαφερει σε επιπεδο απο τον Στριελνεκς ..

QUOTE (akratacity @ Jun 5 2018, 05:44 ) *
Εγω παντως τον Ντατομε πιο πολυ για 3αρι τον εχω... smiley.gif

Ο Ραιτ για να καταλαβεις ειναι αρκετα χειροτερος του Σινγκλετον στο να βαλει τη μπαλα στο παρκε και να παιξει στα ποδια τον αντιπαλο του. Και εχω την αισθηση οτι ο Σινγκλετον εχει κριθει αρνητικα πολλακις για αυτη του την επιλογη οποτε φαντασου.


αν ειχε καμια σταυρωτη ο Κρις και αξιοποιουσε το γεγονος οτι απλα του αρεσει να την βαζει στο παρκε,δεν θα ειχε κριθει αρνητικα θελω να πιστευω!απο μενα τουλαχιστον.. smiley.gif
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Jun 4 2018, 23:46 ) *
με προσθηκη Νεντοβιτς και Τζειμς τελειωνει σιγουρα ο μεγαλος αδερφος Μπερτανς!δεν επιασε και πολυ στην Αρμανι(στην Αρμανι ομως.. )δεν μας χαλαει νομιζω αν παμε σε 5δα στους γκαρντ..!δεν διαφερει σε επιπεδο απο τον Στριελνεκς ..

Ωραιος παιχτης, χαραμιζεται στο Μιλανο. Στεκεται πολυ ανετα διπλα στον Καλαθη και σου κανει και οικονομια για ακριβο τριαρι.
pan24
Καλος ο Μπερτανς της Αρμανι αλλα σε εμας που χωραει;
Για βασικο 2 θελουμε κατι καλυτερο πιστευω και λογικα θα ανανεωσει ο Παππας
Εκτος αν στο 2 αποκτηθει αυτος και πεσει χρημα για καποιον καλο στο 1-2 αντι Λεκα
stevebucknall11
QUOTE (akratacity @ Jun 4 2018, 23:50 ) *
Ωραιος παιχτης, χαραμιζεται στο Μιλανο. Στεκεται πολυ ανετα διπλα στον Καλαθη και σου κανει και οικονομια για ακριβο τριαρι.

Σ' αυτό το στιλ παίκτη θα προτιμούσα τον Kuric ή τον Rautins της Μπάνβιτ που τον είδα με την ΑΕΚ και έγραφε από παντού ο άνθρωπος.
akratacity
QUOTE (pan24 @ Jun 4 2018, 23:59 ) *
Καλος ο Μπερτανς της Αρμανι αλλα σε εμας που χωραει;
Για βασικο 2 θελουμε κατι καλυτερο πιστευω και λογικα θα ανανεωσει ο Παππας
Εκτος αν στο 2 αποκτηθει αυτος και πεσει χρημα για καποιον καλο στο 1-2 αντι Λεκα

Με αυτον στο 2, δινεις χωρο και στον Παππα που με τον Τζειμς μειωθηκε πολυ ο ρολος του. Και δινεις λεφτα ειτε για τριαρι ειτε για ενα κομπο με διαφορετικα στοιχεια απο Καλαθη.
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 5 2018, 04:59 ) *
Καλος ο Μπερτανς της Αρμανι αλλα σε εμας που χωραει;
Για βασικο 2 θελουμε κατι καλυτερο πιστευω και λογικα θα ανανεωσει ο Παππας
Εκτος αν στο 2 αποκτηθει αυτος και πεσει χρημα για καποιον καλο στο 1-2 αντι Λεκα


μα για αυτο ακριβως ειπα <αν παμε με 5 γκαρντ > !γιατι και τον θεωρω λιγο για να καλυπτει την θεση μονο με τον Παππα!
οποτε οπωσδηποτε + κατι σε κομπο

QUOTE (stefkorner @ Jun 5 2018, 06:41 ) *
Nτοναλντ Σλοαν θα με ψηνε !αν δεν ανενεωσε στην Κινα..
απο pm με γνωστο μπλογκερ εχω μαθει οτι εδω και κανα δυο χρονια ειναι σε λιστες,απο γκαρντ που αρεσουν..
thanvot
Θα ήθελα ένα ανταγωνιστικό και λειτουργικό ρόστερ χωρίς βέβαια να εκτοξεύσω το μπάτζετ.
Όπότε κάτι Σενγκέλιες, Νέντοβιτς, Παπαπέτρου κλπ αποκλείονται...
1. Καλάθης, Τσαρλς Τζένκινς, Αθηναίου
2. Παππάς, Κάιλ Κούριτς (Μ. Ρολλ)
3. Γουίμς, Θανάσης
3-4 Ντεσόν Τόμας
4. Ερλ Κλαρκ, Μίτογλου
5. Ρούμπιτ, Γκιστ (Έλληνας), Βουγιούκας

Αν δεν βγεί διαβατήριο του Γκιστ, θυσιάζω Τόμας και αλλάζω με Βεζένκοφ ή Χαραλαμπόπουλο. Σε αυτή την περίπτωση δεν είναι μονόδρομος η παραμονή του Γκιστ αν μπορεί να βρεθεί ένα καλό, φρέσκο 5-4..
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 5 2018, 00:45 ) *
μα για αυτο ακριβως ειπα <αν παμε με 5 γκαρντ > !γιατι και τον θεωρω λιγο για να καλυπτει την θεση μονο με τον Παππα!
οποτε οπωσδηποτε + κατι σε κομπο

Δηλαδη τον Παππα τον θεωρουμε δεδομενο οτι θα συνεχισει ?
stefkorner
QUOTE (thanvot @ Jun 5 2018, 05:49 ) *
Θα ήθελα ένα ανταγωνιστικό και λειτουργικό ρόστερ χωρίς βέβαια να εκτοξεύσω το μπάτζετ.
Όπότε κάτι Σενγκέλιες, Νέντοβιτς, Παπαπέτρου κλπ αποκλείονται...
1. Καλάθης, Τσαρλς Τζένκινς, Αθηναίου
2. Παππάς, Κάιλ Κούριτς (Μ. Ρολλ)
3. Γουίμς, Θανάσης
3-4 Ντεσόν Τόμας
4. Ερλ Κλαρκ, Μίτογλου
5. Ρούμπιτ, Γκιστ (Έλληνας), Βουγιούκας

Αν δεν βγεί διαβατήριο του Γκιστ, θυσιάζω Τόμας και αλλάζω με Βεζένκοφ ή Χαραλαμπόπουλο. Σε αυτή την περίπτωση δεν είναι μονόδρομος η παραμονή του Γκιστ αν μπορεί να βρεθεί ένα καλό, φρέσκο 5-4..


-ωραιες προτασεις Κuric και Roll (αν και φοβαμαι οτι δυσκολα φευγει απο Μακαμπι αυτος τωρα )
-Γουιμς τα γνωστα ερωτηματικα
-Ερλ Κλαρκ ενδιαφερουσα περιπτωση,αλλα δεν εχω σαφη αποψη
-Ρουμπιτ καθολου ασχημος,αλλα μαζι με τον Γκιστ παρα κοντενουμε!και δεν ειναι κανας Χαινς.. !
ετσι τα θεματα στην ρακετα που εχουμε τα τελευταια χρονια θα υπαρχει κινδυνος να μεγενθυθουν ακομα περισσοτερο..

QUOTE (thanvot @ Jun 5 2018, 06:49 ) *
Θα ήθελα ένα ανταγωνιστικό και λειτουργικό ρόστερ χωρίς βέβαια να εκτοξεύσω το μπάτζετ.
Όπότε κάτι Σενγκέλιες, Νέντοβιτς, Παπαπέτρου κλπ αποκλείονται...


Αν δεν βγεί διαβατήριο του Γκιστ, θυσιάζω Τόμας και αλλάζω με Βεζένκοφ ή Χαραλαμπόπουλο. Σε αυτή την περίπτωση δεν είναι μονόδρομος η παραμονή του Γκιστ αν μπορεί να βρεθεί ένα καλό, φρέσκο 5-4..


O Nεντονοβιτς ετσι κ αλλιως ειναι κλεισμενος στην Αρμανι υποτιθεται! ο Παπαπετρου δεν παραπεμπει δα και σε εκτοξευση ,αν δεν πληρωσεις υπεραξια..

ο Γκιστ εφοσον εχει συμβολαιο κανονικα και του χρονου ,θα πρεπει να γινει μανουρα χοντρη με dpg για να φτασουμε στο να το σπασει μετα απο 6 χρονια ,ως πολυαγαπημενος της εξεδρας rolleyes.gif

QUOTE (green_sky @ Jun 5 2018, 05:51 ) *
Δηλαδη τον Παππα τον θεωρουμε δεδομενο οτι θα συνεχισει ?


αν ρωτας εμενα ,θα επρεπε να θεωρειται δεδομενο!
αλλα με αυτα που ειδαμε και σημερα να εκτοξευονται απο τον προεδρο και το τι μπορει να ακολουθησει σε ροστερ και θεμα προπονητη προφανως ολα ανοιχτα..
SC13
1. Καλαθης-Μισιτς ή Κολομ
2. Νεντοβιτς(δεν εχει κλεισει ακομα Αρμανι)-Παππας-Ντενμον
3. Τιμα-Παπαπετρου-Θανασης
4. Γκιλ-Μητογλου
5. Πουαριε ή αλλο υψηλοσωμο αθλητικο 5αρι κομμενο απο ΝΒΑ-Γκιστ-Βουγιουκας

Το μονο που με προβληματιζει ειναι ο Λεκα που και δεν χωραει αλλα ουτε πρεπει και να χαθει.
stevebucknall11
Μου άρεσε η πρόταση για τον Σλόαν. Μια ακόμα πρόταση ρόστερ για του χρόνου:
Καλάθης Σλόαν Γκίκας
Κούριτς Παππάς Μήτρου-Λονγκ (δοκιμαστικά, μπορεί να βγει καλύτερος από τον Παππά)
Μπρόκχωφ ή Γουίμς Αντετοκούνμπο
Γκιλ Βεζένκοφ Μήτογλου
Τζάστιν Χάμιλτον Πέιν Γκιστ (με ελληνικό διαβατήριο ει δυνατόν)
Πιστεύω είναι πολύ ισορροπημένο ρόστερ και δίνει στον προπονητή τη δυνατότητα να παίξει με κάθε δυνατό στιλ.
john wick
QUOTE (stevebucknall11 @ Jun 5 2018, 07:15 ) *
Μου άρεσε η πρόταση για τον Σλόαν. Μια ακόμα πρόταση ρόστερ για του χρόνου:
Καλάθης Σλόαν Γκίκας
Κούριτς Παππάς Μήτρου-Λονγκ (δοκιμαστικά, μπορεί να βγει καλύτερος από τον Παππά)
Μπρόκχωφ ή Γουίμς Αντετοκούνμπο
Γκιλ Βεζένκοφ Μήτογλου
Τζάστιν Χάμιλτον Πέιν Γκιστ (με ελληνικό διαβατήριο ει δυνατόν)
Πιστεύω είναι πολύ ισορροπημένο ρόστερ και δίνει στον προπονητή τη δυνατότητα να παίξει με κάθε δυνατό στιλ.




o hamilton είναι έρωτας... blove.gif
Ντάξει πολύ δυνατό ρόστερ αυτό.
Το συμβόλαιο του singleton το δίνεις στον Gill και ησυχάζεις για την θέση 4.
Προτιμώ επίσης Μπρόκχωφ από Weems.
7 ξένοι δυνατοί , αφήνεις Gist μόνο για Ευρώπη..
pan24
QUOTE (stevebucknall11 @ Jun 5 2018, 10:15 ) *
Μου άρεσε η πρόταση για τον Σλόαν. Μια ακόμα πρόταση ρόστερ για του χρόνου:
Καλάθης Σλόαν Γκίκας
Κούριτς Παππάς Μήτρου-Λονγκ (δοκιμαστικά, μπορεί να βγει καλύτερος από τον Παππά)
Μπρόκχωφ ή Γουίμς Αντετοκούνμπο
Γκιλ Βεζένκοφ Μήτογλου
Τζάστιν Χάμιλτον Πέιν Γκιστ (με ελληνικό διαβατήριο ει δυνατόν)
Πιστεύω είναι πολύ ισορροπημένο ρόστερ και δίνει στον προπονητή τη δυνατότητα να παίξει με κάθε δυνατό στιλ.

Πολυ καλο ακομα και χωρις Γκικα,Μητρου-Λονγκ αλλα νομιζω ανεφικτο και ξεφευγει οικονομικα

Τον Γκιλ αν η Χιμκι μεινει Ευρωλιγκα(της αρκει να κερδισει στο Ρωσικο Φαιναλ 4 την Ουνιξ) δεν μπορουμε να τον παρουμε

Ο Τζαστιν Χαμιλτον ειναι ο ιδανικος δεινοσαυρος και αυτος που ολοι οι τοπ θα ασχοληθουν αν ερθει Ευρωπη
Φαινεται ομως οτι αν δεν παιζει nba προτιμα να τα κονομαει στην Κινα.Σε καθε περιπτωση τωρα παιρνει καπου στα 2 μυρια και αν ερθει Ευρωπη θα βρει κατι κοντα σε αυτα γιατι και η ΤΣΣΚΑ και η Φενερ θα ψαχνουν ψηλο το καλοκαιρι

Οπως και για Κουριτς που το περασμενο καλοκαιρι ενω ειχε προτασεις και απο Ευρωλιγκα πηγε με 2ετες Ζενιτ
Δεν παιρνεις ευκολα παικτη με συμβολαιο απο Ρωσους με λεφτα
stefkorner
(φανταζομαι το τοπικ μπορει να αφορα και φημες για μεταγραφες-αποδεσμευσεις αλλων ομαδων ευρωλιγκας ,τις οποιες μπορουμε να τις συνδεσουμε με Παο ; αν κανω λαθος παρακαλω ας μεταφερθει )


Mπαμπεργκ αποδεσμευσεις

ο Λο θα μ αρεσε πολυ για φτηνος ρολιστας pg ,πισω απο Καλαθη ,αν υπαρχει και ενας κομπο !ομως 5-10 λεπτα ευρωλιγκας σε ξενο δεν νομιζω να ειναι και τοσο ευκολο..!
σε καποιους ισως γυαλιζει και ο Χακετ !μιας και ειναι γνωστο κ το κολλημα του dpg με πρωην του Ολυμπιακου rolleyes.gif
RG13

Καλάθης - Wilbekin

Koponen - Παππάς

Roll - Παπαπέτρου - Θανάσης

Okaro - Μήτογλου

Singleton - Payne - Ιαν

Εφικτο ροστερ και οχι παρα πολυ ακριβο. Εχεις παντου παιχτες που κολλανε με τον Καλαθη και μονο εξι ξενους
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Jun 5 2018, 15:15 ) *
Μου άρεσε η πρόταση για τον Σλόαν. Μια ακόμα πρόταση ρόστερ για του χρόνου:
Καλάθης Σλόαν Γκίκας
Κούριτς Παππάς Μήτρου-Λονγκ (δοκιμαστικά, μπορεί να βγει καλύτερος από τον Παππά)
Μπρόκχωφ ή Γουίμς Αντετοκούνμπο
Γκιλ Βεζένκοφ Μήτογλου
Τζάστιν Χάμιλτον Πέιν Γκιστ (με ελληνικό διαβατήριο ει δυνατόν)
Πιστεύω είναι πολύ ισορροπημένο ρόστερ και δίνει στον προπονητή τη δυνατότητα να παίξει με κάθε δυνατό στιλ.


εμενα μ αρεσε του Μπροκχωφ που τον ειχα ξεχασει !ηρθε η ωρα επιτελους να μεινει ελευθερος απο την Κουμπαν rolleyes.gif
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Jun 5 2018, 13:23 ) *
(φανταζομαι το τοπικ μπορει να αφορα και φημες για μεταγραφες-αποδεσμευσεις αλλων ομαδων ευρωλιγκας ,τις οποιες μπορουμε να τις συνδεσουμε με Παο ; αν κανω λαθος παρακαλω ας μεταφερθει )


Mπαμπεργκ αποδεσμευσεις

ο Λο θα μ αρεσε πολυ για φτηνος ρολιστας pg ,πισω απο Καλαθη ,αν υπαρχει και ενας κομπο !ομως 5-10 λεπτα ευρωλιγκας σε ξενο δεν νομιζω να ειναι και τοσο ευκολο..!
σε καποιους ισως γυαλιζει και ο Χακετ !μιας και ειναι γνωστο κ το κολλημα του dpg με πρωην του Ολυμπιακου rolleyes.gif


Tον Ζηση και γρηγορα
stefkorner
QUOTE (RG13 @ Jun 5 2018, 19:10 ) *
Καλάθης - Wilbekin

Koponen - Παππάς

Roll - Παπαπέτρου - Θανάσης

Okaro - Μήτογλου

Singleton - Payne - Ιαν

Εφικτο ροστερ και οχι παρα πολυ ακριβο. Εχεις παντου παιχτες που κολλανε με τον Καλαθη και μονο εξι ξενους


-Wilbekin γουσταρω με χιλια ,αλλα για να φυγει απο την Νταρουσαφακα της e.l που ειναι τωρα το αστερι της,θα θελει συμβολαιο σχεδον αναλογο με του Τζειμς πριν τα σκασει η Αρμανι.. !
μιλαμε για τον mvp του eurocup-μονος του το πηρε !!! (1.2 σιγουρα )
-Ρολ επισης πλ δυσκολο να φυγει απο Μακαμπι,αφου ηταν απο τους λιγους που καναν καλη χρονια εκει!
-στους ψηλους ξανασκεψου το ! αποδυναμωμενους κατα πολυ μας βγαζεις στο 5 rolleyes.gif
RG13
QUOTE (stefkorner @ Jun 5 2018, 12:18 ) *
Wilbekin γουσταρω με χιλια ,αλλα για να φυγει απο την Νταρουσαφακα της e.l που ειναι τωρα το αστερι της,θα θελει συμβολαιο σχεδον αναλογο με του Τζειμς πριν τα σκασει η Αρμανι.. (1.2 σιγουρα )
Ρολ επισης πλ δυσκολο να φυγει απο Μακαμπι,αφου ηταν απο τους λιγους που καναν καλη χρονια εκει!
στους ψηλους ξανασκεψου το ! αποδυναμωμενους κατα πολυ μας βγαζεις στο 5 rolleyes.gif



Θα ηθελα αντι για τον Ιαν καποιον σαν τον Πλαις αλλα παμε σε 7 ξενους! Ισως αν ηταν ο Μπουρουσης στη θεση του.. αλλιως μπορουμε να παρουμε καποιον καλυτερο απο τον Πειν που να μπορει να βγαζει αποδεδειγμενα 25-30 λεπτα (ντανστον)

Νταξει ισως ειναι νωρις για να γραφουμε ροστερ..απλα εγραψα "τυπους" παιχτων που θα ηθελα να εχουμε και οχι υπερβολες με >7 αμερικανους
akratacity
QUOTE (RG13 @ Jun 5 2018, 14:10 ) *
Καλάθης - Wilbekin

Koponen - Παππάς

Roll - Παπαπέτρου - Θανάσης

Okaro - Μήτογλου

Singleton - Payne - Ιαν

Εφικτο ροστερ και οχι παρα πολυ ακριβο. Εχεις παντου παιχτες που κολλανε με τον Καλαθη και μονο εξι ξενους

Με Καλαθη να δεσμευει μεγαλο μερος του μπατζετ (λιγο κατω απο 3 μυρια οπως λεγεται), το ροστερ που προτεινεις στην περιφερεια, θυμιζει εποχες...Ομπραντοβιτς.

Κοπονεν και Ουιλμπεκιν εχουν κασε πανω απο μυριο (ο Φινλανδος εχει και συμβολαιο) οποτε για να γινει εφικτο ενα τετοιο ροστερ θα χρειαστει γενναια αυξηση του μπατζετ.
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Jun 5 2018, 20:30 ) *
Με Καλαθη να δεσμευει μεγαλο μερος του μπατζετ (λιγο κατω απο 3 μυρια οπως λεγεται), το ροστερ που προτεινεις στην περιφερεια, θυμιζει εποχες...Ομπραντοβιτς.

Κοπονεν και Ουιλμπεκιν εχουν κασε πανω απο μυριο (ο Φινλανδος εχει και συμβολαιο) οποτε για να γινει εφικτο ενα τετοιο ροστερ θα χρειαστει γενναια αυξηση του μπατζετ.


ΓΙα Ουιλμπεκιν οπως εγραψα και εγω στον φιλο το θεωρω παρα πλ δυσκολο! πολλα τα λεφτα για τον mvp του eucocup ,που πηρε απο το χερακι την Νταρουσαφακα και την εστειλε ευρωλιγκα !μακαρι να τον ειχαμε εντοπισει απ τοτε που επαιζε Αεκ rolleyes.gif

για Κοπονεν διαφωνω ! μου μοιαζει τοσο πιθανο να τον αποδεσμευσουν (σχεδον)οσο τον Βεζενκοφ ! επισης δεν νομιζω να αξιωνει 1εκ πλεον ,μετα τις 2 μετριοτατες τελευταιες του σεζον!μονο στην Κινα το βρισκει..
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Jun 5 2018, 14:36 ) *
ΓΙα Ουιλμπεκιν οπως εγραψα και εγω στον φιλο το θεωρω παρα πλ δυσκολο! πολλα τα λεφτα για τον mvp του eucocup ,που πηρε απο το χερακι την Νταρουσαφακα και την εστειλε ευρωλιγκα !μακαρι να τον ειχαμε εντοπισει απ τοτε που επαιζε Αεκ rolleyes.gif

για Κοπονεν διαφωνω ! μου μοιαζει τοσο πιθανο να τον αποδεσμευσουν (σχεδον)οσο τον Βεζενκοφ ! επισης δεν νομιζω να αξιωνει 1εκ πλεον ,μετα τις 2 μετριοτατες τελευταιες του σεζον!μονο στην Κινα το βρισκει..

Οπως και να χει ειναι πολυ δυσκολο να αποκτηθουν δυο παιχτες αυτου του βεληνεκους διπλα στον Καλαθη.
SC13
-Ασσοι πισω απο Καλαθη: Μισιτς,Κολομ ή Μαοντο Λο

-Αντι-Τζειμς: Νεντοβιτς ή Γουιλμπεκιν

-Αντι-Ριβερς και αντι-Λοτζο: Γιανις Τιμα και Παπαπετρου

-Αντι-Σινγκλετον: Γκιλ

- υψηλοσωμο αθλητικο 5αρι κομμενο απο ΝΒΑ ή Πουαριε
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 5 2018, 14:36 ) *
ΓΙα Ουιλμπεκιν οπως εγραψα και εγω στον φιλο το θεωρω παρα πλ δυσκολο! πολλα τα λεφτα για τον mvp του eucocup ,που πηρε απο το χερακι την Νταρουσαφακα και την εστειλε ευρωλιγκα !μακαρι να τον ειχαμε εντοπισει απ τοτε που επαιζε Αεκ rolleyes.gif

για Κοπονεν διαφωνω ! μου μοιαζει τοσο πιθανο να τον αποδεσμευσουν (σχεδον)οσο τον Βεζενκοφ ! επισης δεν νομιζω να αξιωνει 1εκ πλεον ,μετα τις 2 μετριοτατες τελευταιες του σεζον!μονο στην Κινα το βρισκει..

Ο Κοπονεν ειναι πολυ καλος για να τον αφησουν απο την στιγμη που πανε σε ανακατασκευη της περιφερειας τους
Ηταν απο τους λιγους διασωθεντες
Αν ισχυει οτι εκλεισαν Πανγκος μαλλον χαιρεταει ο Ερτελ
Δυσκολο να κρατησουν στο 1 δυο γκαρντ που κανενας τους δεν παιζει αμυνα και για αυτον ακριβως τον λογο ειναι δυσκολο να τους βαλεις να παιξουν σε διδυμο

Αν εχεις κλεισει Πανγκος εκει απο τωρα πιθανο να εχει κλεισει και ο Σαρας...
j-kidd13
Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο Νικ δεν γινεται να είναι μονος του,με Ντενμον-Παππα-Λεκαβιτσιους.Χρειαζεται αλλος ενας γκαρντ αξιας διπλα του,ειτε μεινει ο Τζειμς,ειτε ερθει αλλος.Εγω θα ηθελα σαν τρελος τον Νεντοβιτς.Παικτης που μπορει να παιξει και μαζι με τον Νικ,και να αναλάβει οργανωτικα καθήκοντα οταν ο Νικ ξεκουραζεται.Δεν ξερω αν ειναι τελεσιδικα οσα λεγονται για Αρμανι,αλλα αν δεν εχει κλεισει οριστικα,προσωπικα θα τον εβαζα προτεραιοτητα.
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 5 2018, 19:43 ) *
Ο Κοπονεν ειναι πολυ καλος για να τον αφησουν απο την στιγμη που πανε σε ανακατασκευη της περιφερειας τους
Ηταν απο τους λιγους διασωθεντες
Αν ισχυει οτι εκλεισαν Πανγκος μαλλον χαιρεταει ο Ερτελ
Δυσκολο να κρατησουν στο 1 δυο γκαρντ που κανενας τους δεν παιζει αμυνα και για αυτον ακριβως τον λογο ειναι δυσκολο να τους βαλεις να παιξουν σε διδυμο

Αν εχεις κλεισει Πανγκος εκει απο τωρα πιθανο να εχει κλεισει και ο Σαρας...


εγω παλι αντιθετη εντυπωση εχω αναμεσα σε Κοπονεν-Ερτελ,με τον Κοπονεν που ειδα και φετος στην ευρωλιγκα !
επισης θυμαμαι οτι ο Ερτελ ηταν ο κορυφαιος στην περιοδο ανακαμψης με Πεσιτς ,τοτε που πηραν και το κυπελλο ! (για τωρα τα πλει οφ δεν εχω αποψη-θα ηθελα ενα feedback..)
RG13
QUOTE (stefkorner @ Jun 5 2018, 12:46 ) *
εγω παλι αντιθετη εντυπωση εχω αναμεσα σε Κοπονεν-Ερτελ,με τον Κοπονεν που ειδα και φετος στην ευρωλιγκα !
επισης θυμαμαι οτι ο Ερτελ ηταν ο κορυφαιος στην περιοδο ανακαμψης με Πεσιτς ,τοτε που πηραν και το κυπελλο ! (για τωρα τα πλει οφ δεν εχω αποψη-θα ηθελα ενα feedback..)


Κι εγω την ιδια γνωμη εχω με σενα. Απο τους 2 πιο πιθανο να μεινει ο Γαλλος. Και οντως πιστευω οτι θα ειναι πεσμενο το κασε του φινλανδου. Γενικα οταν τον εβαλα στο ροστερ μου δεν τον υπολογιζα για παρα πολυ ακριβο ( 800χιλιαδες μαξ).

Πολυ καλος παιχτης αλλα εχει 2 χρονια σε ομαδα που δεν υπαρχει!!
stefkorner
QUOTE (RG13 @ Jun 5 2018, 20:51 ) *
Κι εγω την ιδια γνωμη εχω με σενα. Απο τους 2 πιο πιθανο να μεινει ο Γαλλος. Και οντως πιστευω οτι θα ειναι πεσμενο το κασε του φινλανδου. Γενικα οταν τον εβαλα στο ροστερ μου δεν τον υπολογιζα για παρα πολυ ακριβο ( 800χιλιαδες μαξ).

Πολυ καλος παιχτης αλλα εχει 2 χρονια σε ομαδα που δεν υπαρχει!!


ναι 800 max εκτιμω κ εγω !
σε ομαδα καταστροφικη για καθε παικτη αυτα τα 2 χρονια ,ομως κραταω μια επιφυλλαξη ,επειδη ακομα και στο ευρωμπασκετ τον ειδα αρκετα πεσμενο unsure.gif συνεχιζω ομως να τον γουσταρω τρελα! για 700k συμβολαιο δεν το συζηταμε
john wick
Νικ Καλαθης ,Hackett ,
Coponnen ,Παππας ,Dedmon
Θανάσης, Παπαπετρου
Gill ,Βεζενκωφ ,Μητογλου
Dundston,Gist (μονο για Ευρωπη) ,Pleiss
papp7
QUOTE (john wick @ Jun 5 2018, 15:16 ) *
Νικ Καλαθης ,Hackett ,
Coponnen ,Παππας ,Dedmon
Θανάσης, Παπαπετρου
Gill ,Βεζενκωφ ,Μητογλου
Dundston,Gist (μονο για Ευρωπη) ,Pleiss



Καλο ροστερ το μονο που θα αλλαζα ειναι ο ντενμον.Ο λογος ειναι οτι στο 3 εχεις θαναση που δεν εχει σουτ και παπι που ειναι ασταθης στο σουτ. Αρα καλυτερα στην θεση του ντενμον να επαιρνες εναν σουτερ 2-3αρι. Εναν παικτη τυπου τζον ντιμπλερ.
Για την ιστορια και μονο ντανστον πλαιθ γκιλ εχουν συβολαιο μεχρι το 2019 smiley.gif
stevebucknall11
Παραπάνω έβαλα ένα αρκετά ακριβό ρόστερ. Ένα ρεαλιστικό σχετικά ρόστερ με παίκτες που πιστεύω ότι έχουν ψηλό ταβάνι θα μπορούσε να είναι:
Καλάθης Kramer Καλαιτζάκης
Rautins Παππάς Μήτρου-Λονγκ
Broeckhoff Αντετοκούνμπο
Sikma Βεζένκοφ Μήτογλου
Pustovyi Payne Gist
Νομίζω το υλικό αυτό μοιάζει σε χαρακτηριστικά αρκετά σε αυτό που είχε δουλέψει ο Τσάβι στην Μπαρτσελόνα.
irving
- τουλαχιστον εναν εκ των βεζενκοφ παπαπετρου πρεπει να τον παρουμε. [εχουμε θεμα με τον ελληνικο κορμο]
- ο broeckhoff μου αρεσει πολυ. [δεν ειναι κιλλερ οπως ο ριβερς αλλα εχει σουταρα. παιζει και καλη αμυνα.]
- θελουμε στο 2 εναν παιχτη σκορερ με πολυ καλο τριποντο και να παιζει off ball ωστε να παιζει μαζι με καλαθη. [ο ντενμον ειναι 1 επιπεδο κατω]
-επισης το μπακ απ του νικ πρεπει να εχει σουτ και αξιοπρεπης δημουργια. στοχος να παιζει μαζι με παππα [ο λεκα δεν κανει]
-ποστ δεν υπαρχει! [ο ιαν ειναι για λιγο]

SC13
1. Καλαθης-Κολομ-Λεκα
2. Νεντοβιτς-Παππας-Ντενμον
3. Τιμα-Παπαπετρου-Θανασης
4. Γκιλ-Μητογλου
5. Πουαριε-Γκιστ-Βουγιουκας

Ελληνοποιηση Γκιστ.
pan24
QUOTE (SC13 @ Jun 5 2018, 18:30 ) *
1. Καλαθης-Κολομ-Λεκα
2. Νεντοβιτς-Παππας-Ντενμον
3. Τιμα-Παπαπετρου-Θανασης
4. Γκιλ-Μητογλου
5. Πουαριε-Γκιστ-Βουγιουκας

Ελληνοποιηση Γκιστ.

Εχεις πει το ιδιο ροστερ και 3 σελιδες πισω αν θυμαμαι καλα
Παραφορτωμενο στους κοντους(μονο ενας εκ των Λεκα,Ντενμον χρειαζεται για 7ος ξενος) και απο εκει και περα καπως ανεφικτο
Πουαριε και Τιμα εχουν συμβολαιο μεχρι το 2020 με την Μπασκονια του Κερεχετα που επιπλεον εχει το final 4 στην εδρα της
Δηλαδη δεν πωλουνται η αν πουληθουν τους χρυσοπληρωνεις

Ο μανατζερ του Νεντοβιτς εχει πει οτι υπεγραψε στην Αρμανι(αν πιστεψουμε τον Pick) αλλα ειχε ακουστει και απο αλλου,παλαιοτερα και για Ρεαλ που ψαχνει αντικαταστατη Ντοντσιτς και γενικοτερα αυτος δεν πλησιαζεται αν και θα ηταν ιδανικος

Γκιλ και Παπαπετρου απαραιτητοι αλλα αρκετα δυσκολο και για τους 2 ο καθενας για διαφορετικους λογους
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 6 2018, 00:48 ) *
Εχεις πει το ιδιο ροστερ και 3 σελιδες πισω αν θυμαμαι καλα
Παραφορτωμενο στους κοντους(μονο ενας εκ των Λεκα,Ντενμον χρειαζεται για 7ος ξενος) και απο εκει και περα καπως ανεφικτο
Πουαριε και Τιμα εχουν συμβολαιο μεχρι το 2020 με την Μπασκονια του Κερεχετα που επιπλεον εχει το final 4 στην εδρα της
Δηλαδη δεν πωλουνται η αν πουληθουν τους χρυσοπληρωνεις

Ο μανατζερ του Νεντοβιτς εχει πει οτι υπεγραψε στην Αρμανι(αν πιστεψουμε τον Pick) αλλα ειχε ακουστει και απο αλλου,παλαιοτερα και για Ρεαλ που ψαχνει αντικαταστατη Ντοντσιτς και γενικοτερα αυτος δεν πλησιαζεται αν και θα ηταν ιδανικος

Γκιλ και Παπαπετρου απαραιτητοι αλλα αρκετα δυσκολο και για τους 2 ο καθενας για διαφορετικους λογους


συμφωνω στις παρατηρησεις !ολοι καλοι παικτες αλλα πλ δυσκολες περιπτωσεις !ακομα και ο Κολομ ,αν η Ουνιξ περασει ευρωλιγκα
irving
καλαθης - κολομ - καλαιτζακης
μπομπουα - παππας
μπροκχοφ - παπαπετρου - θανασης
(καλο 4αρι με σουτ και να παταει ρακετα) - βεζενκοφ - μητογλου
γκιστ - πειν - βουγιουκας

λουτζης χαραλαμπο δανεικοι. ισως και μητογλου/καλαιτζακης αμα το κρινει ο κοουτς. υπαρχει και η περιπτωση του μητρου λονγκ για βαθος στην περιφερεια.
stefkorner
παρατηρω οτι ο Μποκχοφ αρεσει στους περισσοτερους απο εμας !δεν θα ειναι κ ιδιαιτερα δυσκολη περιπτωση!σημαντικο επισης οτι μπορει να παιξει και sg κ ειναι ψηλος σχετικα!ιδανικος για αντι-Λοτζεσκι
μηπως να στελναμε μαζικα ολοι μειλ προς την διοικηση!να τον προλαβουμε rolleyes.gif
EXASFAIROS
Η λογική λέει 12αδα + 2 που θα ανεχθούν να είναι εκτός 12αδας.

1)Calathes + "ασσος" με καλό χειρισμό,ασσιστ,ΆΜΥΝΑ,και ικανοποιητικό ποσοστό τριποντων.

2)ΒEAUBOIS στυλ-Παππας

3) 2-3αρo με τα όλα του-----》Landesberg η Moore


3)Παπαπετρου-Αντετοκουνμπο

4)Βεζενκοφ-Μιτογλου

4-5)Γκισταρος

5)PUSTOVYI-Payne

Άλλον έναν χρόνο Βουγιου (σε Α1 κυριως)

Δίπλα σε αυτούς τους παίχτες θα ρίσκαρε έναν Denmon μόνο Ευρωλιγκα

Επομένως 14 παίχτες

Βασικά ατού στις επιθέσεις θα πόνταρα σε βασικό δυάρι,2-3αρο και βασικό 5αρι.Εκει θα ξόδευα πολλα για να μην φτάσουμε να ζητάμε από Τζέιμς η Καλαθη να σκοράρει και οι άλλοι γύρω γύρω να βλέπουν.
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 6 2018, 00:45 ) *
Η λογική λέει 12αδα + 2 που θα ανεχθούν να είναι εκτός 12αδας.

1)Calathes + "ασσος" με καλό χειρισμό,ασσιστ,ΆΜΥΝΑ,και ικανοποιητικό ποσοστό τριποντων.

2)ΒEAUBOIS στυλ-Παππας

3) 2-3αρo με τα όλα του-----》Landesberg η Moore


3)Παπαπετρου-Αντετοκουνμπο

4)Βεζενκοφ-Μιτογλου

4-5)Γκισταρος

5)PUSTOVYI-Payne

Άλλον έναν χρόνο Βουγιου (σε Α1 κυριως)

Δίπλα σε αυτούς τους παίχτες θα ρίσκαρε έναν Denmon μόνο Ευρωλιγκα

Επομένως 14 παίχτες

Βασικά ατού στις επιθέσεις θα πόνταρα σε βασικό δυάρι,2-3αρο και βασικό 5αρι.Εκει θα ξόδευα πολλα για να μην φτάσουμε να ζητάμε από Τζέιμς η Καλαθη να σκοράρει και οι άλλοι γύρω γύρω να βλέπουν.


Boυγιουκα για 13.ο -14.ο ; στα 33του δεν νομιζω να και πλ καλη ιδεα,απο την στιγμη που η οψιον του για να μεινει θα ειναι 500.000 !!...
EXASFAIROS
QUOTE (stefkorner @ Jun 5 2018, 19:52 ) *
Boυγιουκα για 13.ο -14.ο ; στα 33του δεν νομιζω να και πλ καλη ιδεα,απο την στιγμη που η οψιον του για να μεινει θα ειναι 500.000 !!...



Tόσο ακριβός ο Ίαν?λολ ε τότε πάμε για Σκορδιλη που λέει ο λόγος Η αν κάτσει φάση Παπαγιαννη ακυρώσουμε Pustovyi και πάμε σε ξένο 4αρι δίπλα σε Μιτογλου που δεν θα παίξει ελληνικό.
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 6 2018, 00:58 ) *
Tόσο ακριβός ο Ίαν?λολ ε τότε πάμε για Σκορδιλη που λέει ο λόγος Η αν κάτσει φάση Παπαγιαννη ακυρώσουμε Pustovyi και πάμε σε ξένο 4αρι δίπλα σε Μιτογλου που δεν θα παίξει ελληνικό.


Παπαγιαννης δεν παιζει για φετος, τουλαχιστον!
ε νταξει οχι και Σκορδιλη ρε συ rolleyes.gif να μου λεγες για 13.ο Μαυροειδη η Καββαδα σαν φτηνη ρεζερβα ,οκκ wink.gif
irving
απο το να λεμε διαφορα ροστερ νομιζω ειναι καλυτερο να εκφραζουμε στοχευμενες σκεψεις και ανησυχιες για το ροστερ της ομαδας.

εμενα με προβληματιζει η θεση 5.
γκιστ: συγχρονο 5αρι, ισως ο καλυτερος παιχτης στην αμυνα με αλλαγες μετα τον χαινς. εχει πεσει τελευταια, απο περσυ για την ακριβεια με εξαιρεση καποια ματς μες τη χρονια. επιθετικα απειλει μονο με πικ εν ρολ. δηλαδη ειναι (με μια δοση υπερβολης) "για ειδικες καταστασεις". εχει αρκετα μειονεκτηματα για 5αρι. το θεμα εινα οτι δεν ειναι για βασικος σε ομαδα επιπεδου παο. για 2ος ειναι μια χαρα, αλλα με 950 χιλ αυτο ειναι μαλλον αδυνατο.

ιαν: τιμιος, εχει βοηθησει σε καποια παιχνιδια, για τριτος σεντερ ειναι μια χαρα αλλα ο παναθηναικος εχει την πολυτελια να δινει μισο μυριο σε εναν παιχτη για 3ο σεντερ? θα μου πειτε ειναι ελληνας και ειναι υπεραξια. αλλα στην ζαλγκιρις και την κουμπαν επαιζε πριν, ποσα να επαιρνε εκει?

σε συνδιασμο με τα προηγουμενα, υπολογιστε οτι ο ογκαστ δεν βγηκε καθολου. και να εβγαινε, βασικος δεν θα επαιζε.

με λιγα λογια δινουμε στους ψηλους 2 εκ και δεν εχουμε βασικο σεντερ! και του χρονου τι κανεις? δινεις κι αλλα λεφτα για καλο ξενο η περιμενεις να σου βγει ο πειν?
thanvot
QUOTE(EXASFAIROS @ Jun 5 2018, 19:45 ) *
Η λογική λέει 12αδα + 2 που θα ανεχθούν να είναι εκτός 12αδας.

1)Calathes + "ασσος" με καλό χειρισμό,ασσιστ,ΆΜΥΝΑ,και ικανοποιητικό ποσοστό τριποντων.


Γι αυτή τη δουλειά θέλω Charles Jenkins για δεύτερο.
Και δεν κάνει ένα μύριο σαν κάτι Κολόμ, και δεν ήταν από μικρός Ολυμπιακός σαν τον Χάκετ, και δεν είναι άπειρος από Ευρωλίγκα σαν μερικούς άλλους...
stevebucknall11
Νομίζω πρώτη προτεραιότητα είναι η μεταγραφή ικανών Ελλήνων παικτών. Βεζένκωφ και Παπαπέτρου φαντάζουν οι δύο καλύτερες περιπτώσεις, αλλά ενδεχομένως θα μπορούσαν να έρθουν και άλλοι: Μήτρου-Λονγκ, Ντόρσει (αν δεν βρει συμβόλαιο στο ΝΒΑ), Ζήσης που για πέμπτο γκαρντ είναι μια χαρά, Περπέρογλου με ένα λογικό συμβόλαιο (εμπνέει περισσότερη εμπιστοσύνη για το 4 από τον Μήτογλου). Αν γλιτώσουμε τη μιά θέση γκαρντ από ξένο παίκτη (π.χ. Μήτρου-Λονγκ ή Ζήσης αντί Ντένμον) και μια θέση ψηλού (Βεζένκωφ αντί Γκάμπριελ), μπορούμε μετά να πάμε πιο άνετοι στην επιλογή των ξένων. Στους κοντούς: Οπωσδήποτε κάποιο πιο ψηλό και δυνατό παιδί στη θέση του αναπληρωματικού pg αντί του Λεκαβίτσιους. Κάποιος φονικός σουτέρ για βασικό δυάρι, που να μπορεί να παίξει άμυνα και ιδανικά να έχει και καλή πάσα (φωτογραφίζω Rautins, κυρίως για το σουτ και την πάσα). Στο 3 οπωσδήποτε κάποιος 3d παίκτης. Στο 4 μακάρι να μπορούσαμε να κρατήσουμε τον Σίνγκλετον ή να παίρναμε στη θέση του τον Γκιλ. Δύσκολα και τα δύο. Εδώ πρέπει να σταθούμε και λίγο τυχεροί. Στο 5 χρειαζόμαστε 3 ψηλούς για να βγει η σαιζόν, γιατί αν ο ένας είναι ανεπαρκής με έναν τραυματισμό θα έχουμε πρόβλημα. Αν μείνει ο Πέιν και ο Γκιστ, θα ήθελα κάποιον δεινόσαυρο που να ξέρει μπάσκετ, δηλ. κάποια πολύ βελτιωμένη εκδοχή του Βουγιούκα. Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις όπως ο Pustovui ή ο Mustapha Fall. Kάπως έτσι νομίζω έχουν τα πράγματα.
john wick
To πιο σημαντικό είναι να μείνει ο Νικ..
Έχουμε την τύχη να έχουμε έναν από τους καλύτερους pass first point γκαρντ στην Ευρώπη.
Αν μείνει αυτός και η ομάδα τον θωρακίσει με τα κατάλληλα 2-3άρια θα είμαστε ο.κ.
Φίλος μου έλεγε (δεν ξέρω αν είναι αρβύλα) ότι έχουμε κάνει κίνηση για τον Moore του Λαυρίου..
Αν φύγουν και ο Lotzeski και ο Kc RIvers παίρνουμε και ένα 2άρι με σουτ φωτιά στυλ Kuric .




Απορώ πάντως με τον Xavi , το έχω ξαναγράψει εξάλλου , πως δεν ψωνίζει από Ισπανία μερια;
τι στο καλό , δεν έχει άκρες εκεί;
shtarkws
1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς
3) Παπαπέτρου - Θανάσης - Μουρ
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Γκουντάιτις - Πέιν - Μπουρουσης
basket72
QUOTE (shtarkws @ Jun 6 2018, 09:10 ) *
1) Καλάθης - Ζήσης - Γκίκας
2) Μπουμπουά - Παππάς
3) Παπαπέτρου - Θανάσης - Μουρ
4) Βεζένκοφ - Γκίστ - Μήτογλου
5) Γκουντάιτις - Πέιν - Μπουρουσης



Παρά είναι καλή η 14αδα σου και πανακριβότατη ωστόσο. smiley.gif

Σε κάποια επιμέρους θα έβαζα τον Μουρ πιο πολύ στο 1και το 2 με τη δυνατότητα να καλύπτει το 3 ως τρίτος περιφερειακός άσχετα με το ύψος του. Σε κάθε περίπτωση θα ήταν πιο πάνω από τον Θανάση στο ροτέισιον. Ο τελευταίος δεν με ενθουσίασε φέτος και δεν ξέρω αν θα το κάνει και του χρόνου rolleyes.gif

Επίσης η τριάδα του στο 4 είναι πολύ καλή κι ας προτιμώ τον Γκιστ ως 5 ψηλό με περισσότερο χρόνο όμως στο 5 πια και τον Θανάση στο περισσότερο στο 4, μακάρι δε ο άνθρωπος να ήταν έστω 4-5 πόντους πιο ψηλός ώστε να έπαιζε MAΠ.

Στο 5 σκίζει η τριάδα σου αλλά Γουντάιτις γιοκ. Τον ανανέωσαν οι μόδιστροι.

Μπομπουά ταμάμ και για σας και για μας, ενώ Ζήσης -Γκίκας θα σας βοηθούσαν πιο πολύ στο 1 από ότι οι Τζέιμς και Λέκα.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 6 2018, 14:19 ) *
Παρά είναι καλή η 14αδα σου και πανακριβότατη ωστόσο. smiley.gif


το πανακριβοτατη απο που προκυπτει ; εγω τουλαχιστον την υπολογιζω στα φετινα επιπεδα μπατζετ! αν βαλουμε και τις προσθηκες Πειν-Τζειμς κατω απ αυτα..
υπερπληθωρα στο 5 ,αλλα με περιορισμενη ποιοτητα στα βασικα forward
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.