Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
stevebucknall11
Ο Πιτίνο είναι τελικά είδωλο. Φαίνεται να διασκεδάζει με τα πάντα. Όχι θα κάτσει να σκάσει.
pan24
QUOTE (Thodoros @ Jan 6 2019, 20:16 ) *
Μα δεν είπα αυτό.
Είπα, εσύ θα τους δώσεις όσο θεωρείς ότι αξίζουν όχι όσο θέλουν! '' προφανώς και ο Κάθε Παππάς θα θέλει χρόνο και χρήμα '' , εσύ γιατί πρέπει να του τα δώσεις ;
Εσύ αποφασίζεις ποιος θα παίζει στην Παναθηναικό και ποιος όχι ( όλοι αυτοί έχουν μικρύνει την ομάδα , συμφωνώ με έναν πίσω που είπε και χάρη τους κάνουμε που παίζουν! και θα χαλαστούμε αν ο Παππάς πει δεν θέλω να είμαι 2ος ) ....δεν λέω ότι χάθηκαν οι ομάδες που θα δώσουν αντίστοιχο συμβόλαιο αλλά είναι κάτι Αστάνες και κάτι ομάδες πάνω στην Σιβηρία (ε, ας πάνε να παίζουν εκεί αν θέλουν τόσο πολύ να γίνουν πλούσιοι σε ένα βράδυ χωρίς να παίζουν σταθερά και αξιόλογο μπάσκετ) ... καμία Μπασκόνια δεν θα ψάχνει τον Παππά! τόσοι άλλοι υπάρχουν. Διαφορετικά μπορεί να παίζει σε κανέναν ΠΑΟK για να έχει όσο χρόνο θέλει ως βασικός!

Μην βιάζεσαι να απαντήσεις αν δεν έχει διαβάσει πρώτα τι έχει γράψει ο άλλος. ( γιατί γράφω ξανά το ίδιο που είπα πριν 2 ποστ )
αυτή είναι η άποψη μου και εφόσον όλοι αυτοί κάνουν για συμπληρωματικοί θα πληρώνονται και έτσι ... το ίδιο είναι για εμένα ο Παππάς με τον Λαρεντάκη γιατί την διαφορά θα στην κάνει ο Τζειμς και όχι ο Λέκα !

Έχουμε φτάσει να τα σκάμε στους Έλληνες πριν παίξουν μπάσκετ και ορισμένοι καλοί ξένοι ( μας φεύγουν επειδή του θέλουμε για ψίχουλα εδώ να παίζουν και να μας δίνουν πρωταθλήματα )
Όσο για τον Τζειμς ( ξέρω και την άποψη σου ) δεν το λέω εγώ ο ίδιος είχε ζήτηση το καλοκαίρι τόσα... δεν νομίζω ότι ψάχνει μόνο το χρήμα ( την δόξα ψάχνει ) διαφορετικά μετά από το nba δεν θα ερχόταν στο ΠΑΟ για πενταροδεκάρες... όνομα είχε και θεαματικό μπάσκετ παίζει και ξέρει ( να μάθουμε να ψυχολογούμε τους παίκτες ) ο παιχταρά '' ο Καλαθάκος είναι μισθοφόρος '' όπως και το αδελφάκι του (ήταν).

Εννοω για τους υπαρχονες Ελληνες
Μπορει να θεωρουμε λαθος οτι παιρνουν τοσα Καλαθης,Παππας,Παπαπετρου,Παπαγιαννης και μπορει οντως να παιρνουν παραπανω απο οσα αξιζουν
Τωρα ειναι το θεμα τι κανουμε γιατι τα λεφτα τα πηραν και θα τα παιρνουν μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο τους
Οπως φανηκε και διπλα στην περιπτωση Μαντζαρη πρεπει να βρεις τροπο να καλυψεις το ροστερ παρα τα λαθη σου γιατι ο χρονος δεν γυριζει πισω να διορθωσεις το λαθος και κανενας δεν χαριζει λεφτα να δεχτει μειωση

Αυτη την συζητηση μπορουμε να την ξανανοιξουμε σε ανανεωση Ελληνα η αν παμε να παρουμε Ελληνα το καλοκαιρι αλλα για αυτους που εχουμε ηδη ειναι καπως ματαιο

Για τον Τζειμς ασχετα με την αποψη μου για αυτον σαν παικτη δεν ειχα δει πουθενα να ζηταει 1,3
Την δοξα θελει και θα εμενε με λιγοτερα απο την Αρμανι αλλα δεν παυει να ειναι Αμερικανος που στην Ευρωπη παιζει κυριως για τα λεφτα
Μια εκπτωση θα την εκανε,να αφησει τοσα πολλα δυσκολο

Ο Τζειμς το καλοκαιρι ειχε γραψει στο twitter ''no discounts on my services'' και μαλιστα το εχει καρφιτσωσει για να φαινεται ακομα και τωρα πρωτο στο προφιλ του
Δεν μου μοιαζει ακριβως για τυπο που χαριζει λεφτα
Thodoros
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 6 2019, 19:49 ) *
ο παππας δεν παιρνει τοσα επειδη ειναι ελληνας,αυτο ειναι η δικαιολογια
ο πραγματικος λογος ειναι οτι μενει στην ομαδα επειδη ειναι παναθηναικαρας
αποδειξη οτι το ιδια περιπτωση ειναι και ο γκιστ που δεν εχει ελληνικο διαβατηριο


Αηδίες και ξεράσματα που έλεγε και ο Βέγγος! Που είναι Παναθηναικάρας ο Γκιστ ( το γουστάρει ναι , παναθηναικάρας θα ήταν να έλεγε εγώ εδώ θα είμαι βάλε πρόεδρε ότι ποσό θες! ) όχι θέλω 900χιλ να σέρνομαι αλλά είμαι παναθηναικάρας.

Και ο Λασμεάκης Παναθηναικάρας είναι από τα Σφακιά ( δεν θυμάσαι που κράταγε την σκούπα; ) το ότι επηρεάζονται δεν έχει σχέση με το τι θα αποφασίσουν στις ανανεώσεις , μην ξεχνάμε ότι η διαφορά όταν έφυγε ο Λάσμε δεν ήταν τόσο μεγάλη! μια χρονιά που έφτιαξε όνομα από τις πάσες του 3d διαφορετικά αν ήταν σε άλλη ομάδα θα ήταν στην αφάνεια ( όπως και όταν ήρθε)
Όταν έχεις παίκτες που φτιάχνουν τους άλλους ... τότε ένας ικανός ψηλός μπορεί να κάνει πολλά πράγματα , τα ίδια παραδείγματα είπα ακριβός και για τους ψηλούς του Ολυμπιακού! και δεν έφτιαξαν έναν Χαινς , Ντάνστον , Χαντερ , όλοι ήταν καλοί αλλά το μπαμ το έκανα όταν βρήκαν παίκτη να τους δίνει πάρε βάλε ... ας δούμε και τι κάνει φέτος ο Σίγκλετον !
Ψηλοί τέτοιοι υπάρχουν άπειροι ... οπότε το κρατάμε τον Παναθηναικάρα τον Γκιστ δεν τον δέχομαι ( όταν με ρίχνει επίπεδο) έχει πληρωθεί καλά μέχρι τώρα για αυτό που πρόσφερε ( με μια ωραία χώρα χωρίς να πηγαίνει εδώ και εκεί , με πορεία στην Ευρώπη ...με γεμάτα γήπεδα να τον χειροκροτούν ) λίγα πράγματα είναι αυτά;
Δες και πόσους άλλους εκεί έξω που δεν έχουν ομάδα και μετά χάνονται και παίζουν σε Λαύριο στο τέλος.
Johnny Marv
Εγώ θεωρώ πως πρέπει να χτυπήσουμε τον σλουκα του χρόνου και αυτό είναι αρκετά πιθανό. Του σκας 1,8 μυρια , ίσως τόσα του σκάσει κι η φενερ η οποια και έχει θέμα οικονομικά αλλά και ο ζελικο γενικώς δεν υπεραμοιβει παίκτες. Από εκεί και πέρα όλα τα επιχειρήματα σας δεκτά φυσικά και σωστά , στη φενερ έχει σίγουρο φαιναλ 4 (μπορεί και σε εμάς να έχει αρκετές πιθανότητες αν φτιάξουμε ομάδα) , έχει τον καλύτερο κοουτς (κι εμείς θα μπορούμε να έχουμε Σάρας/Ιτούδη/πιτινο) και έχει τεράστιο ρολο (σε εμάς θα έχει και πιο μεγάλο ρολο μη σου πω) αλλά εκτός αυτών θα γυρίσει στη πατρίδα του , Ελλάδα , που η ζωή είναι πολύ καλύτερη από ότι στι Τουρκία , με τους φίλους και την οικογένεια του . Θεωρώ πως είναι 50-50 για αυτόν τον παίκτη και πρέπει να το πάμε μέχρι τέλους . Αν δεν έρθει ψάχνουμε για ξένο με ίδιο χαρακτηριστικά στον οποίο θα δώσουμε βέβαια μέχρι 1 μυριο . Αν έρθει όμως οκ θα χρειαστεί να γίνει υπερβάσεις του χρόνου αλλά για τη σεζόν 2020-21 λήγουν πολλά από τα ελληνικά συμβόλαια , ο Παππας μπορεί και να μη συνεχίσει στην ομάδα αφού την 6αδα Ελλήνων θα τη συμπληρώσει ο σλουκας ή να πάρει το συμβόλαιο που του αξίζει , το ίδιο και ο παπαπετρου (θα έχει οψιον το επόμενο καλοκαίρι) . Τέλος να πω πως αν πάρουμε σλουκα δεν θέλω ασσο πίσω από καλαθη θέλω ένα μέτριο 2αρι. Να μαστε δλδ με καλαθη στα 30 λεπτά στο 1 , σλουκα 10 λεπτά στο 1 και 18 λεπτά στο 2 , παππα κανα 15λεπτο στο 2 (και από την επόμενη χρόνια οποιος τον αντικαταστήσει ή κι ο ίδιος) και το 4ο Γκαρντ θα μοιράζεται με το 2/3αρι μας βέβαια (Ρολλ ή ερικσον για μένα) τα υπόλοιπα λεπτά στο 2 .
Thodoros
QUOTE (pan24 @ Jan 6 2019, 20:26 ) *
Ο Τζειμς το καλοκαιρι ειχε γραψει στο twitter ''no discounts on my services'' και μαλιστα το εχει καρφιτσωσει για να φαινεται ακομα και τωρα πρωτο στο προφιλ του
Δεν μου μοιαζει ακριβως για τυπο που χαριζει λεφτα


Κανένας καλός παίκτης δεν χαρίζει λεφτά ... υπάρχει και η λύση της Κίνας ( που πήγε το φιλαράκι του ο Άνταμς ) όπως και ο δικός μας ο Κιθ σε μια καλή ηλικία για να γεμίσει τις τσέπες και τώρα που είναι σχεδόν ξοφλημένος και μετά από σοβαρό τραυματισμό , βρήκε να λέει ότι ψάχνει την ομάδα που θα του δώσει το κάτι διαφορετικό στην καριέρα του ... η συνήθεια όμως δεν ξεχνιέται ότι έκανε το ίδιο κάνει και τώρα σε χειρότερο βαθμό.

Γιατί δλδ ο Τζειμς να μείνει με 1 μύριο όταν βρίσκει τα διπλά ; εδώ είπα ο Λάσμε κάποτε έφυγε για 200χιλ! Ναι ο Παναθηναικάρας!
Αυτό που έγραψε ήταν πέρα για πέρα αντρίκειο. ( και που μας έκανε και σκόντο , αρκετό ήταν όταν ο Παππάς έκανε το ίδιο ακριβός και πέρα από χρήματα ζήτηση και βασικό χρόνο, χωρίς να είναι ικανός να αντεπεξέλθει .)

Τα φετινά νούμερα του Τζειμς δείχνουν ότι ξεζουμίζετε και τιμά το συμβόλαιο του , άλλο ότι είναι μάγκας και κάνει δηλώσεις και πολλά άλλα...όμως παίζει και με το παραπάνω!
stefkorner
Πιτινο : Δεν είμαστε σπουδαία ομάδα στο σουτ. Δεν είμαστε κακή ομάδα, δεν έχουμε κακούς σουτέρ, αλλά δεν είναι σπουδαίοι. Δεν χρειάζεται να ξέρεις τα μυστικά του μπάσκετ, το καταλαβαίνει ένας φίλαθλος. Δεν έχουν κακή τεχνική, το πρόβλημα είναι στην καμπύλη, ο Καλάθης δεν σουτάρει καλά λόγω των ποδιών του. Και τριάντα σουτ να βάλει, η ομάδα μπορεί να χάσει. Είμαι ένας κόουτς που πιστεύω στο σουτ και θέλω να σουτάρουν οι ομάδες μου από παλιά στους Νικς και στο κολέγιο. Ο Νίκος Παππάς είναι πολύ καλός σουτέρ, ο Λάνγκφορντ είναι καλός από μέση απόσταση. Όποιον και να φέρουμε όμως θα πρέπει να είναι καλός στα τρίποντα για να σουτάρουμε καλά.


οποτε παλι καλα που δεν κλεινουμε τον Κιλπατρικ.. λεω εγω !και ελπιζω να αποφυγουμε αυτον που γραφοταν οτι ηταν η πρωτη εναλλακτικη : ο Βουγιασιτς ! γιατι αυτο πραγματικα δεν θα το αντεξω.. laugh.gif
john wick
Ας προσπαθησουμε τουλάχιστον να φερουμε πισω τον Dedmon...
Να παρουμε κ εναν ψηλο των 100 χιλιάδων να βγει η χρονια... sad.gif

Ντρεπομαι που το λεω ,αν ερχοταν καποιος τωρα κ μου εδινε 100ευρω ,το διαρκειας του το εδινα επιτοπου..Δεν εχω καμμια ορεξη να παω γηπεδο...
stefkorner
κρατα γερα John !η ελπιδα πεθαινει τελευταια tongue.gif
εγω εχω εναλλακτικη ενος ψηλου sg: DeAngre Liggins, ο οποιος εχει παρομοιο σουτ με ΚΙλπατρικ &ειναι ενεργος απο gleague (και σε καυτη φορμα..)
εχει καλη πασουλα !ενω ειναι κ απο το Κεντακι tongue.gif
τον παιρνουμε με τα μισα λεφτα απο οσα θα διναμε σε ΚΙλπατρικ και δινουμε αλλα τοσα να παρουμε εναν τιμιο ψηλο επιτελους !γιατι αν συνεχιστει αυτο με Γκιστ-Λασμε θα καιμε τα διαρκειας εξω απο το οακα ,σε μυστικιστικες τελετες 71.gif
john wick
Αντε να προτεινω κ εγω ενα ψηλο διαμαντακι απο Τουρκια μεριά..
Devin Williams της Buyukcekmece
http://www.tblstat.net/pd.asp?p=3021&s=1819

2.06 , 116 κιλα , 24 ετων...
Μαζευει τα ριμπαουντ σαν στραγαλια...μ.ο 20 ποντοι , 12 ριμπαουντ ,75% βολες...

Τον ειχε προτείνει παλαιοτερα ο hoopfellas..





Stef ακουω γνωμες....... rolleyes.gif
stefkorner
John ενδιαφερουσα προταση ο μασκοφορος ! μου κανει εννοειται ,παροτι δεν εχει εμπειριες και παραστασεις απο υψηλοτερο επιπεδο!

λοιπον ο Κοτζιας πριν λιγο πεταξε 2 ονοματα για εμας :
jordan crawford Και jordan mcrae

ο πρωτος πριν ενα μηνα κοπηκε απο την Αλμπα στα εργομετρικα..
ενω ο δευτερος θυμομαστε οτι περασε απο Μπασκονια περσι και δεν ακουμπησε

αυτες ειναι οι εναλλακτικες ,μετα την απορριψη της προτασης των 500.000 απο Κιλπατρικ ( ;;; ) blink.gif
john wick
Και οι 2 ομως Jordan..... tongue.gif
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Jan 6 2019, 21:52 ) *
John ενδιαφερουσα προταση ο μασκοφορος ! μου κανει εννοειται ,παροτι δεν εχει εμπειριες και παραστασεις απο υψηλοτερο επιπεδο!

λοιπον ο Κοτζιας πριν λιγο πεταξε 2 ονοματα για εμας :
jordan crawford Και jordan mcrae

ο πρωτος πριν ενα μηνα κοπηκε απο την Αλμπα στα εργομετρικα..
ενω ο δευτερος θυμομαστε οτι περασε απο Μπασκονια περσι και δεν ακουμπησε

αυτες ειναι οι εναλλακτικες ,μετα την απορριψη της προτασης των 500.000 απο Κιλπατρικ ( ;;; ) blink.gif

Έλεος... καλύτερα να μείνουμε έτσι.. ή να περιμένουμε Ντενμον... ευτυχώς που το λέει ο Κοτζιάς...
stefkorner
και το αλλο ! υπαρχει λεει και ο Jodie Meeks ,αλλα απαρριπτεται απο Πιτινο λογω σωματος..
ο Τζοντι Μικς που ειχε περσι 77 ματς με τους Γουιζαρντς και υπεγραψε βλεπω συμβολαιο 3.5 μυριων φετος με Μπακς,αλλα κοπηκε μετα λογω ντοπας (οχι σκληρης ντοπας απ οτι τσεκαρα tongue.gif )
αλλα απο εμας κοβεται αυτος λογω σωματος ,αν και ειναι πολυ ανωτερος απο τους δυο Τζορνταν!
τι να πω,εχω αρχισει και μπερδευομαι ασχημα blink.gif


QUOTE (Ginobili @ Jan 7 2019, 06:08 ) *
Έλεος... καλύτερα να μείνουμε έτσι.. ή να περιμένουμε Ντενμον... ευτυχώς που το λέει ο Κοτζιάς...


ανεκδοτο ο Κοτζιας γενικα,αλλα τωρα τελευταια εχει αναβαθμισει τις πηγες του και δεν εκτιθεται..!
ασε που το καλοκαιρι ηταν ο μονος που ελεγε για Παπαγιαννη πολυ πριν συμβει
jonaldidhs
Αξίζουν κάτι αυτοί του κότζια ή είναι της πλάκας;;
nvip13
Με 16.6 % στα τρίποντα με τον Χολαργο, τι άλλο να πει ο Πιτινο.

Η ομαδα θελει απεγνωσμένα σουτερ.
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 7 2019, 06:21 ) *
Αξίζουν κάτι αυτοί του κότζια ή είναι της πλάκας;;


το οτι ο ενας κοπηκε στα εργομετρικα πριν κανα μηνα απο την Αλμπα
και ο αλλος με την Μπασκονια περσι ευρωλιγκα ειχε αυτη την παρουσια : mc rae euroleague
νομιζω αρκουν για να πει καποιος οτι προκειται για ανεξηγητες επιλογες !
ειδικα απο την στιγμη που υποτιθεται οτι υπαρχουν 600χιλιαρικα τουλαχιστον να διατεθουν ..
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 6 2019, 23:25 ) *
το οτι ο ενας κοπηκε στα εργομετρικα πριν κανα μηνα απο την Αλμπα
και ο αλλος με την Μπασκονια περσι ευρωλιγκα ειχε αυτη την παρουσια : mc rae euroleague
νομιζω αρκουν για να πει καποιος οτι προκειται για ανεξηγητες επιλογες !
ειδικα απο την στιγμη που υποτιθεται οτι υπαρχουν 600χιλιαρικα τουλαχιστον να διατεθουν ..

Αν είναι έτσι ας τα πάρει ο Αλβέρτης τότε..
stefkorner
εχουμε υποστει..και διδιμο RT Guinn & Ramel Curry πριν λιγα χρονια ( ο Ραμελ παρεπιπτοντως μια χαρα μας βγηκε
και πληροφοριακα ακομα παιζει ,καπου στον Λιβανο.. smiley.gif )

μπορουμε να υποστουμε το οτιδηποτε !εγω αυτο που δεν αντεχω ειναι την παραμυθα !
δηλαδη δεν γινεται να λες εφτασε προσφορα συνολικα 600 χιλιαδων για Κιλπατρικ ,καλυψα τις οικονομικες του απαιτησεις ,αλλα αυτος τελικα θυμηθηκε οτι προτιμαει nba ,ενω τα βρηκαμε στα λεφτα..
και μετα αυτα τα λεφτα να μην τα δινεις !

δεν προτρεχω βεβαια !και παραμενω αισιοδοξως ,οτι κατι δυνατο θα παρουμε !στα γκαρντ τουλαχιστον..!
βρηκε τον μαστορα του ο dpg ,αν αρχισε απο νωρις ετσι ο Πιτινο ,με τα εξυπνα..καρφια wink.gif
shaq7
ο mc rae δεν ειναι κακος παιχτης,στην μπασκονια τραυματιστηκε στο ωμο και θα εχανε την χρονια γιαυτο τον διωξαν.Δεν ξερω αν εχει επανερθει απο τοτε.

Πολυ πιθανο να λεει μπαρουφες ο κοντζιας για τους στοχους σας..αν ισχυουν παντως δεν πιστευω οτι εφτασε ποτε στα λεφτα τον κιλσπατρικ ο δγ.
stefkorner
QUOTE (shaq7 @ Jan 7 2019, 06:41 ) *
Πολυ πιθανο να λεει μπαρουφες ο κοντζιας για τους στοχους σας..αν ισχυουν παντως δεν πιστευω οτι εφτασε ποτε στα λεφτα τον κιλσπατρικ ο δγ.


πολυ πιθανο και να τις λεει ! γιατι και με τον νομο των πιθανοτητων να παρεις ,δεν γινεται να βρεθηκαν 4 Jordan
για να δεσει τον Θιοντορ της Αεκ,μαζι με τον Λοιντ που θελει λεει ο Μπλατ + τους 2 Τζορνταν για Παο !
μπορει και να τα εβγαλε απο το κεφαλι του για να φτιαξει ωραια ιστορια ,να κυκλοφορησει το αρθρακι του με τους Jordan..
stefkorner
απο Ζακκα τωρα :
Όμως, ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ θέλει να κάνει μια επιλογή ασφαλείας, αφού οι πληροφορίες αναφέρουν πως σκοπεύει να δώσει αρκετά χρήματα. Όλα δείχνουν πως οι «πράσινοι» είναι αποφασισμένοι να δώσουν το δεύτερο μεγαλύτερο μηνιάτικο στο ρόστερ τους μετά από εκείνο του Νικ Καλάθη στον παίκτη που θα πάρουν σύντομα και οι μέρες που διανύουμε είναι κρίσιμες.

το κραταμε αυτο rolleyes.gif
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 7 2019, 00:17 ) *
απο Ζακκα τωρα :
Όμως, ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ θέλει να κάνει μια επιλογή ασφαλείας, αφού οι πληροφορίες αναφέρουν πως σκοπεύει να δώσει αρκετά χρήματα. Όλα δείχνουν πως οι «πράσινοι» είναι αποφασισμένοι να δώσουν το δεύτερο μεγαλύτερο μηνιάτικο στο ρόστερ τους μετά από εκείνο του Νικ Καλάθη στον παίκτη που θα πάρουν σύντομα και οι μέρες που διανύουμε είναι κρίσιμες.

το κραταμε αυτο rolleyes.gif

Σαν άκυρο στον κοτζια μου φαίνεται αυτό ..Για να δούμε ποιος έχει δίκιο..σε καμμία δεκαριά μέρες θα ξέρουμε ..όταν θα έχουμε αποκλειστεί. .
LaChDaNaN
QUOTE (stefkorner @ Jan 6 2019, 12:22 ) *
εχω καλο προαισθημα οτι θα κανουμε μια εστω νικη εκτος ,ακομα και με το τωρινο ροστερ (θεωρω και βεβαιο οτι θα εχουμε τουλαχιστον καινουργιο γκαρντ καπου αναμεσα στα 3σερι εκτος..)
οπως τα υπολογισα πολυ πιθανο να αρκει και ενα 14-16 για 8η θεση !
περσι η 9η Μαλαγα τερματισε με 13-17 !αρκουσε και ενα 13-17 με βολικη ισοβαθμια..

και εγω θεωρω οτι ουσιαστικα καλο θα μας κανει να το χασουμε το πρωταθλημα!αλλα οταν ερχεται εκεινος ο ριμαδιασμενος ο Ιουνιος επικρατει παντα το συναισθημα και οχι η λογικη !λεμε ολοι παμε να το παρουμε και το καλοκαιρι παλι βλεπουμε!
σε τετοια παρανοια μας εχει μπλεξει ο dpg tongue.gif

H 9ή Μάλαγα.. απείχε 3 νίκες από την 8ή Κίμκι (που ήταν σε ισοβαθμία με την Μπασκόνια )..

Πολλοί λένε ότι επειδή φέτος οι μεγάλοι καθαρίζουν πιο εύκολα.. θα παιχτεί σε λιγότερες νίκες.. Προσωπικά διαφωνώ..γιατί και οι μικροί καταγράφουν λιγότερες νίκες από πέρσι..

Πέρσι την 16ή αγωνιστική οι 3 πρώτοι (ΤΣΣΚΑ-ΠΑΟ-ΟΣΦΠ) είχαν άθροισμα 35 νίκες (12-12-11) και οι 5 μικροί (Μπαρτσελόνα-Μπάμπεργκ-Βαλένθια-Αρμάνι-Ανατόλου) είχαν σύνολο 25 νίκες. Οι θέσεις που παίζαν την πρόκριση (4-11) είχαν άθροισμα 68 νίκες

Φέτος οι 3 πρώτοι έχουν 40 νίκες άθροισμα.. ενώ οι αντίστοιχοι μικροί 23.. Οι θέσεις που παίζουν την πρόκριση (θεωρητικά πάντα) έχουν 66 νίκες..


Μικρή διαφορά.. Άσε που δεν βλέπω πως οι 5 τελευταίες θα κάνουν αθροιστικά 50 νίκες(που κάναν οι περσινές..) για να πεις ότι θα είναι λιγότερες οι απαιτούμενες νίκες για 8άδα..

Οπότε το πιθανότερο πάλι είναι να κριθεί η 8άδα στις 16νίκες με λίγες πιθανότητες για 15.. σίγουρα δεν θα πάει πιο κάτω..

ΥΓ. Επίσης το θεωρώ ψιλοσίγουρο ότι όταν εξασφαλίσουν πλεονέκτημα οι 3 πρώτοι θα ρίξουν λίγο ταχύτητα, για αποφυγή τραυματισμών/καψίματος παιχτών.. και θα αρχίσουν να ανεβάζουν ταχύτητα από τον Μάρτιο για να είναι έτοιμες στο f4..
stefkorner
για Φριντετ γραφει το sportime,στο αυριανο πρωτοσελιδο.. ! εκτος των αλλων και πολυ-αγαπημενος του dpg tongue.gif
τωρα πως θα τον παρει απο την ΚΙνα,που χρονια οργιαζει ειναι ενα θεμα.. rolleyes.gif
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 7 2019, 01:38 ) *
για Φριντετ γραφει το sportime,στο αυριανο πρωτοσελιδο.. ! εκτος των αλλων και πολυ-αγαπημενος του dpg tongue.gif
τωρα πως θα τον παρει απο την ΚΙνα,που χρονια οργιαζει ειναι ενα θεμα.. rolleyes.gif

Ο Πιτινο θέλει παίχτη να έχει το σώμα ώστε να μπορεί να παίξει άμυνα..Από εκεί και πέρα θέλει και οργάνωση και διείσδυση και σουτ..Ο τζιμακος έχει μόνο σούταρα..
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 7 2019, 07:51 ) *
Ο Πιτινο θέλει παίχτη να έχει το σώμα ώστε να μπορεί να παίξει άμυνα..Από εκεί και πέρα θέλει και οργάνωση και διείσδυση και σουτ..Ο τζιμακος έχει μόνο σούταρα..


οπως το λες ακριβως ! εκτος αν ο Πιτινο παει πασο με τον dpg που εμπλεξε ...και βλεπει οτι ειναι διατεθειμενος να τα σκασει χοντρα μονο για παικτη του γουστου του !
δεν το αποκλειω να το προτεινε ο ιδιος προσωπικα laugh.gif
για οποιον δεν θυμαται :

Τζίμερ Φριντέτ, ο… αγαπημένος του Δημήτρη Γιαννακόπουλου
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Jan 7 2019, 01:56 ) *
οπως το λες ακριβως ! εκτος αν ο Πιτινο παει πασο με τον dpg που εμπλεξε ...και βλεπει οτι ειναι διατεθειμενος να τα σκασει χοντρα μονο για παικτη του γουστου του !
δεν το αποκλειω να το προτεινε ο ιδιος προσωπικα laugh.gif
για οποιον δεν θυμαται :

Τζίμερ Φριντέτ, ο… αγαπημένος του Δημήτρη Γιαννακόπουλου

Ας είναι..Μιας και η χρόνια πάει στον βρόντο ας φτιάξουμε κανα έλληνα μικρό και ας δούμε και τον τζιμακο απτά μέρη μας που είναι ένας απτους καλύτερους σουτέρ..ας χαλαρώσουμε να χαβαλεδιασουμε και μεις..
Redoctor
QUOTE (stevebucknall11 @ Jan 6 2019, 18:37 ) *
Δεν είναι ότι δεν έχεις δίκιο στην αξιολόγησή σου, αλλά αν είχαν γίνει καλές επιλογές ξένων ο Παππάς θα ήταν πέμπτο γκαρντ και ως τέτοιο θα ήταν υπερχρήσιμο με τα καλά που έχει, ενώ η ασουτία στη θέση 3 θα καλυπτόταν με ένα καλό 2/3 άρι. Επίσης ο Παπαγιάννης και όπως είναι τώρα για τρίτο πεντάρι είναι μια χαρά. Στην αγορά γενικά ισχύει ο νόμος των diminishing returns. Ένας παίκτης δηλ. των 2 εκατ. δεν θα παίζει σχεδόν ποτέ 2 φορές καλύτερα από έναν παίκτη του 1 εκ. . Άντε να ναι 30%-40% καλύτερος. Ειδικά στους Έλληνες παίκτες τα returns παραείναι diminishing. Γι' αυτό είμαι και αντίθετος στο να γίνει κίνηση για τον Σλούκα, αν είναι να μας κοστίσει πάνω από 1.5 εκ. ευρώ.
Πιστεύω ότι ο Σίβα ας πούμε ακόμα και αν φτάσει να μας κοστίσει 1 εκ. ευρώ, θα είναι better value από τον Σλούκα. Εκεί όπου θα πρέπει να καταπιούμε τα diminishing returns και να βρούμε τον καλύτερο δυνατό παίκτη που μας επιτρέπει το μπάτζετ μας είναι η θέση του σέντερ, λόγω της κομβικότητας της θέσης αυτής στο μπάσκετ, όπου ένας παίκτης ακόμα και 20% καλύτερος από το δικό σου αντίστοιχο μπορεί να σου κερδίσει άνετα το ματς.


Το βασικο προβλημα ειναι οτι πλεον δεν υπαρχουν τοπ ελληνες παιχτες.

Ο ΠΑΟ ειχε 2 δρομους να διαλεξει.

Ειτε παω με ηγετη καλαθη οποτε μετα θελω να τον πλαισιωσω με καλους ξενους. Αν παππας/παπαπετρου δνε θελουν να κλεισουν με 500-600 χιλιαρικα (κι αυτα πανω απο την αξια τους ειναι λογω εθνικοτητας και μονο) παω σε ελληνες στοιχηματα μεν αλλα που μου εξασφαλιζουν παραπανω μπατζετ για καλυτερους ξενους
Πχ γκαρντ:λαρετζακης γκικας κονιαρης
Φοργουορντ: βεζενκοφ, χρυσικοπουλος


Το αλλο σεναριο ειναι οτι τα 2+ καλαθη τα μοιραζω σε 2 παιχτες (ψηλο κοντο λογικα). Αν θελω να πληρωσω υπεραξια σε παππα παπαπετρου για χ λογους τωρα μπορω να το κανω χωρις καταστρεπτικα αποτελεσματα. Και παλι για μενα καλυτερα να παιρνε καποιον απο τους παραπανω.
Τωρα και φετος κακη χρονια προμηνυεται στην ευρωπη. Πιθανως και η χειροτερη επι ΔΠΓ ενω και για του χρονου το μπατζετ για ξενους λογικα αντιστοιχο θα ναι. Α και φυσικα ηδη το μπατζετ εχει ανεβει 500 χιλιαδες για Πιτινο.
Οκ καλο που κανει υπερβασεις ο προεδρος αλλα σαν καθε φορα αυτη η υπερβαση να στερει χρηματα απο το καλοκαιρινο σχεδιασμο. Σχεδον παντα ο παο εχει σταθερα καποιο κενο στους ψηλους και συνήθως κι ενα στα γκαρντ που προσπαθει μεστη χρονια να το καλυψει.
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Jan 6 2019, 23:38 ) *
για Φριντετ γραφει το sportime,στο αυριανο πρωτοσελιδο.. ! εκτος των αλλων και πολυ-αγαπημενος του dpg tongue.gif
τωρα πως θα τον παρει απο την ΚΙνα,που χρονια οργιαζει ειναι ενα θεμα.. rolleyes.gif

Τώρα...πως θα ρθει και θα παίξει άμυνα στοιχειώδης αυτός...που έχει μάθει χρόνια στην Κινα να αμολάει χαρταετό....λέω εγώ...
Σιγά πως θα τον πάρουμε...σιγά μην μας κάνει και χάρη...
Εγώ επιμένω πάντως...ότι χρειαζομαστε περισσοτερο δημηουργικό γκαρντ,που να μπορεί να παίζει και άσσος,και όχι καθαρους σκόρερ όπως Κιλπάτρικ...και Φριντετ...
Κόμπο σαν τον Σκουκα,κι ας μην είναι φονιάς από τα 6.75.
Αρχίζει και μου την σπάει και ο Πιτινο... laugh.gif tongue.gif
Και αν δεν κάνει κατι και με τα ριμπ....θα αρχίσω να τον κράζω άσχημα...
yorgos
QUOTE
Τώρα...πως θα ρθει και θα παίξει άμυνα στοιχειώδης αυτός...που έχει μάθει χρόνια στην Κινα να αμολάει χαρταετό....λέω εγώ...

Στην Αμερική θυμάμαι μια ανάλυση προ ντραφτ για το Φριντέτ και όλοι οι σκάουτερ έλεγαν ότι θα είναι χαμηλά επειδή είναι ο χειρότερος αμυντικός που έχουν δει στη ζωή τους, ότι αρνείται να λυγίσει τα γόνατα έστω κι ότι είναι προκλητικά αδιάφορος όταν δεν έχει τη μπάλα. Επιθετικά δεν το συζητάμε, πολυβόλο.
mephisto22
https://mobile.twitter.com/ShamsCharania/st...101182875795456

Μήπως, λέω, μήπως.
Thodoros
To μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να φέρει δύο αμερικανάκια ''απλά για να φέρει '' αν κάνει τέτοια γκάφα και ο Πιτίνο τότε δεν υπάρχει σωτηρία.
Επειδή έχει βγει και λέει την αλήθεια, ότι δεν έχουμε καλούς σουτέρ και ότι κολλάει η μπάλα στα χέρια μερικών στην δημιουργία πιστεύω έχει δει τα προβλήματα και τα βγάζει στην φόρα... άσχετα που την 1η μέρα όλα πήγαιναν πλεκτό και δεν είχε εικόνα επειδή δεν ήξερε κανέναν! Τώρα το μπαλάκι είναι στον dpg που ο προπονητής βλέπει πρόβλημα και λογικά ζητάει ενίσχυση.
Αν δεν φέρει κάποιον να αντικαταστήσει τον Λάσμε και έναν που να παίζει στην θέση του Κιθ δουλειά δεν γίνεται.
Ο Λάσμε δεν μπορεί να κάνει ούτε τα βασικά (ακόμα και με τους Σέντερ της Α1) οπότε δεν πρέπει να υπολογίζεται για πάνω από 5λ. Ο Κιθ ενώ ως σουτέρ είναι καλός σε όλα τα υπόλοιπα είναι μεγάλο τρύπα και πρόβλημα.
shtarkws
Πάντως αν έρθει ο Φριντετ θα είναι η απόδειξη ότι η ομάδα παίρνει όποιον παίκτη αρέσει στον πρόεδρο

Βασικά και μόνο που ακούγεται το δείχνει
Johnny Marv
https://lm.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F...-42DL3isTzatGNg

Σας ικετεύω φέρτε τοννν!!! Θα τσοντάρω κι εγώ αν χρειαστεί!!!
j-kidd13
QUOTE(shtarkws @ Jan 7 2019, 09:30 ) *
Πάντως αν έρθει ο Φριντετ θα είναι η απόδειξη ότι η ομάδα παίρνει όποιον παίκτη αρέσει στον πρόεδρο

Βασικά και μόνο που ακούγεται το δείχνει


Τον θελω χρονια στην ομαδα,μπορει να μαρκαρει με τα ματια,αλλα ειναι μαστορας στην πεμπτουσια του μπασκετ, να τη βαζει στο πλεκτο...
pan24
Με προβληματιζει οτι δεν ακουγεται τιποτα για ψηλο
Επισης αν ο νεος παικτης δεν ειναι Ελλαδα μεχρι 14-15/1 ωστε να ειναι διαθεσιμος για το εκτος με την Ζαλγκιρις 18/1 θα αρχισω να πιστευω οτι στην διοικηση εχουν αποφασισει να παρατησουν την Ευρωλιγκα για φετος και εχουν στοχο τα εγχωρια αρχης γενομενης απο το κυπελλο με τον Ολυμπιακο 13/2
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Jan 7 2019, 10:40 ) *
Με προβληματιζει οτι δεν ακουγεται τιποτα για ψηλο
Επισης αν ο νεος παικτης δεν ειναι Ελλαδα μεχρι 14-15/1 ωστε να ειναι διαθεσιμος για το εκτος με την Ζαλγκιρις 18/1 θα αρχισω να πιστευω οτι στην διοικηση εχουν αποφασισει να παρατησουν την Ευρωλιγκα για φετος και εχουν στοχο τα εγχωρια αρχης γενομενης απο το κυπελλο με τον Ολυμπιακο 13/2

Το πιστεύω ήδη αυτό..Γιατί αν θέλεις να πας καλά στην Ευρώπη αυτήν την στιγμή πρέπει να πάρεις δυο παίχτες απτό πάνω ράφι που θα πάνε πάνω από μυρριο και οι δυο μαζί..επομένως ο Δγ περιμένει μήπως πάρει έναν καλό παίχτη και πάρει Νταμπλ στην Ελλάδα και σώσει την χρόνια θεωρητικά έτσι..Θα πάρει έναν πολύ καλό παίχτη στους κοντούς και αυτό ήταν πιστεύω..στους ψηλούς θα προσπαθήσει να φτιάξει τον παπαγιαννη ώστε να τον έχει έτοιμο και για του χρόνου..έτσι έχω κόψει την κατάσταση εγώ..άλλωστε ο Δγ μετά την ήττα προχτές στο σεφ ανέβαζε συνέχεια για 13/2 που σημαίνει ότι εκεί στοχεύει..
stefkorner
Λαουδης :

Πέραν του κοντού, ο Παναθηναϊκός ψάχνει και για ψηλό, χωρίς να έχει τον ίδιο βαθμό βιασύνης. Αν υπήρχε κάτι διαθέσιμο και αξιόπιστο στην αγορά θα είχε ήδη κινηθεί, αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει αυτή την ώρα. Ετσι, ο Πιτίνο έχει «ανάψει» το πράσινο φως για γκαρντ και λίγο αργότερα θα αποφασίσει για την περαιτέρω ενίσχυση του ρόστερ. Μέχρι τότε ο Παπαγιάννης θα έχει αναβαθμισμένο ρόλο, ενώ είναι σαφές από τη μέχρι τώρα εικόνα πως δεν υπολογίζει ιδιαίτερα τον Ίαν Βουγιούκα.
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jan 7 2019, 12:04 ) *
Λαουδης :

Πέραν του κοντού, ο Παναθηναϊκός ψάχνει και για ψηλό, χωρίς να έχει τον ίδιο βαθμό βιασύνης. Αν υπήρχε κάτι διαθέσιμο και αξιόπιστο στην αγορά θα είχε ήδη κινηθεί, αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει αυτή την ώρα. Ετσι, ο Πιτίνο έχει «ανάψει» το πράσινο φως για γκαρντ και λίγο αργότερα θα αποφασίσει για την περαιτέρω ενίσχυση του ρόστερ. Μέχρι τότε ο Παπαγιάννης θα έχει αναβαθμισμένο ρόλο, ενώ είναι σαφές από τη μέχρι τώρα εικόνα πως δεν υπολογίζει ιδιαίτερα τον Ίαν Βουγιούκα.

εμεις τα λεμε απο τον ιουλιο για ψηλο-κοντο και τωρα τρεχουν. εμ ετσι ειναι. φτιαχνεις ομαδα απο το καλοκαιρι και τελος. και αντε πες φετος δεν πολυεφταιγε και ο ΔΓ. τις αλλες ομως χρονιες που ελεγες, ελεος παρτε εναν κανονικο ψηλο με 400 χιλ να παιζει μονο αμυνα και ριμπαουντ ή με σαλε που λεγαμε φερτε εναν κοντο ακομα με δδ-νικ-φελντειν δεν βγαινει χρονια.

μια ζωη τα ιδια κανουν εστω και αν φετος δεν φταιει τοσο ο ΔΓ.
basket72
QUOTE (G-arenas @ Jan 7 2019, 12:08 ) *
εμεις τα λεμε απο τον ιουλιο για ψηλο-κοντο και τωρα τρεχουν. εμ ετσι ειναι. φτιαχνεις ομαδα απο το καλοκαιρι και τελος. και αντε πες φετος δεν πολυεφταιγε και ο ΔΓ. τις αλλες ομως χρονιες που ελεγες, ελεος παρτε εναν κανονικο ψηλο με 400 χιλ να παιζει μονο αμυνα και ριμπαουντ ή με σαλε που λεγαμε φερτε εναν κοντο ακομα με δδ-νικ-φελντειν δεν βγαινει χρονια.

μια ζωη τα ιδια κανουν εστω και αν φετος δεν φταιει τοσο ο ΔΓ.



Από τα ελάχιστα ποστς σου (μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού biggrin.gif ) που δεν βλέπω το όνομα Τσάβι ή Πασκουάλ.

Άσχετα αν υπονοείς και πάλι το φταίξιμο του στον καλοκαιρινό σχεδιασμό, είναι ένα βήμα μπροστά.
smile.gif
j-kidd13
QUOTE(basket72 @ Jan 7 2019, 12:13 ) *
Από τα ελάχιστα ποστς σου (μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού biggrin.gif ) που δεν βλέπω το όνομα Τσάβι ή Πασκουάλ.

Άσχετα αν υπονοείς και πάλι το φταίξιμο του στον καλοκαιρινό σχεδιασμό, είναι ένα βήμα μπροστά.
smile.gif


Tι δεν υπονοει!Μπορει να μην το γραφει αλλα πάλι στον Πασκουαλ τα ρίχνει! laugh.gif
Τετοια εμμονή ούτε ο Τομ με τον Τζερυ και το κογιοτ με τον roadrunner ! laugh.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 7 2019, 19:13 ) *
Από τα ελάχιστα ποστς σου (μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού biggrin.gif ) που δεν βλέπω το όνομα Τσάβι ή Πασκουάλ.

Άσχετα αν υπονοείς και πάλι το φταίξιμο του στον καλοκαιρινό σχεδιασμό, είναι ένα βήμα μπροστά.
smile.gif



laugh.gif laugh.gif laugh.gif ασε που ο Τσαβι αν ηταν ακομα εδω ,επιμονα θα ζητουσε να συνεχισει με Λασμε-Γκιστ ..
(ενω ο dpg θα ειχε ολη την καλη διαθεση..να του φερει και παικταρα ψηλο)

QUOTE (j-kidd13 @ Jan 7 2019, 19:16 ) *
Τετοια εμμονή ούτε ο Τομ με τον Τζερυ και το κογιοτ με τον roadrunner ! laugh.gif



41.gif wav.gif εγραψεεε αυτο να ξερεις !και θα το αποδεχθει αυτο arenas ,γιατι ειναι ενταξει ανθρωπος wink.gif
(εγω ομολογω οτι τον παω και ας εχω φρικαρει καποιες φορες με την εμμονη του tongue.gif )
Gino_Bill
QUOTE (mephisto22 @ Jan 7 2019, 06:07 ) *

Μακάρι. Αν και λογικά πρώτον θα είναι γύρω στο 1 εκ. το συμβόλαιό του και δεύτερον ψάχνουμε κάτι σε πιο γκαρντ παρά φοργουορντ αλλά σε μια ομάδα όπως η δικιά μας με μέτριο προς κακό σουτ θα ήταν τρελή αναβάθμιση.
stefkorner
Ναναλι μονο αν υπεγραφε και για την επομενη σεζον ,με κατι λιγοτερο απο 1.5 !
αν ειναι να φτιαχτεις απο τωρα και για το αμεσο μελλον ,αξιζει !
ειναι ομως κατι που ενδεχομενως να μην αφορα τον Πιτινο,ο οποιος ψαχνει συγκεκριμενα πραγματα για αποτελεσματα τωρα!γιατι βασικα γ αυτο υπεγραψε για 6 μηνες ...
G-arenas
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 7 2019, 12:16 ) *
Tι δεν υπονοει!Μπορει να μην το γραφει αλλα πάλι στον Πασκουαλ τα ρίχνει! laugh.gif
Τετοια εμμονή ούτε ο Τομ με τον Τζερυ και το κογιοτ με τον roadrunner ! laugh.gif

χαχα κλαιω! μπα μεγαλυτερη εχω χαχα

απο το 2013 δεν τον μπορω με τιποτα τον τσαβι. ουτε θα τον μπορω καποια στιγμη χαχα biggrin.gif biggrin.gif

στις μεταγραφες τωρα. δεν ξερω ποσα λεφτα εχουμε να δωσουμε, απο οτι ακουσα σε μια απο τις 2 μεταγραφες θα τα σκασουμε ειπαν.

αν ειναι ομως να περιμενουμε κανα μηνα ακομα, αστο καλυτερα. ας παρουμε 2 παικτακια καλα σε μικρη ηλικια να τελειωνουμε. αν δεν κανουμε 3/4 νικες στα επομενα δυσκολα ματς, τοτε μονο για 8η θεση θα ειναι το ταβανι μας.

με βαση αυτο λοιπον θα προτεινω 2 παικτακια φθηνα σχετικα.

νταξει τον εναν τον ξερουμε γιατι τον ειχα προτεινει πιο παλια και τωρα τελευταια τον προτειναν και αλλoi. robert upshaw. 5αρι, ψηλος και αθλητικος τρομερος σε ταπες και ριμπαουντ.

και 2 γκαρντ. ο ενας ειναι της unics o whitehead. νομιζω εμεινε ελευθερος οποτε θα ηταν καλη περιπτωση κομπο γκαρντ. καλο σουτ, καλο τριποντο, 3,5 ασιστ και γενικα σκορερ. σιγουρα δεν θα κανει την διαφορα αλλα θα δωσει λυσεις.

και ο αλλος ειναι ο demetrius jackson που παιζει gleague. ειναι τερμα αθλητικος, πιεζει παρα πολυ καλα, ειναι παρα πολυ γρηγορος και αθλητικος και θα ταιριαζει σιγουρα στο στυλ του πιτινο. σιγουρα τον ξερει αφου επαιζε στο notre dame. στην επιθεση ειναι τρομερος σε μπουκες και 1vs1. τους παιρναει σαν σταματημενους. και τελειωνει πολυ καλα τις φασεις. και τρομερος στον αιφνιδιασμο. βεβαια δεν ειναι και ο καλυτερος σουτερ που υπαρχει. οχι οτι θα τον αφησεις αλλα οχι σπουδαιος.

θεωρω αυτες τις περιπτωσεις ευκολες και προσιτες σε περιπτωση που δεν βρουμε κατι αλλο αξιολογο ή που σε περιπτωση δεν βαλει πολλα λεφτα ο ΔΓ.

ειδικα o jackson θα μπορουσε να μεινει και του χρονου. σε ομαδα με καλο spacing θα εκανε παπαδες στην ευρωπη με το απιστευτο πρωτο του βημα και τα τρομερα του τελειωματα.
pan24
Κινα ο Demetrius Jackson...
https://sportando.basketball/en/demetrius-j...-beijing-ducks/
Θα ηταν καλη περιπτωση
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 7 2019, 19:58 ) *
Κινα ο Demetrius Jackson...
https://sportando.basketball/en/demetrius-j...-beijing-ducks/
Θα ηταν καλη περιπτωση


Προπονητης του ο Χριστοπουλος ..! δεν αποκλειεται να αντικαταστησει τον Ααρον Τζακσον ,που παιζει εκει rolleyes.gif
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jan 7 2019, 12:58 ) *
Κινα ο Demetrius Jackson...
https://sportando.basketball/en/demetrius-j...-beijing-ducks/
Θα ηταν καλη περιπτωση

κριμα. εμεις κοιμαστε του καλου καιρου καθε φορα. μεχρι και η μπουντου νορις κοουλ και μπιτατζε εφερε. εμεις τιποτα.

οι αλλαγες πρεπει να γινονται νωρις αν εχεις προβληματα που φαινονται. ειδικα αν η ομαδα παει χαλια!

εδω περσυ που το τριμηνο νοεμβρη-γεναρη παιζαμε πολυ καλα(η μονη περιοδος τσαβι που παιξαμε μπασκετ) και λεγαμε παρτε ψηλο δεν βγαινει η χρονια. τωρα που ειμαστε και χαλια δεν θα λεμε?

εδω ο οσφπ θελει γκαρντ που και καλα παει και που δεν εχει και τοσο σοβαρο θεμα.
Ginobili
QUOTE(G-arenas @ Jan 7 2019, 10:08 ) *
εμεις τα λεμε απο τον ιουλιο για ψηλο-κοντο και τωρα τρεχουν. εμ ετσι ειναι. φτιαχνεις ομαδα απο το καλοκαιρι και τελος. και αντε πες φετος δεν πολυεφταιγε και ο ΔΓ. τις αλλες ομως χρονιες που ελεγες, ελεος παρτε εναν κανονικο ψηλο με 400 χιλ να παιζει μονο αμυνα και ριμπαουντ ή με σαλε που λεγαμε φερτε εναν κοντο ακομα με δδ-νικ-φελντειν δεν βγαινει χρονια.

μια ζωη τα ιδια κανουν εστω και αν φετος δεν φταιει τοσο ο ΔΓ.

Ας είναι καλά ...ο εκπληκτικός σχεδιασμός που είχε στο μυαλό του ο Πασκουάλ.Έφτιαξε μια ομάδα που είναι η χειρότερη στο τρίποντο σε όλη την Ευρωλίγκα,και η χειρότερη στα ριμπ...τα highlights πλέον κάθε ψηλού που παίζει με Παναθηναικό,αποτελούν μάνα εξουρανού για τους μανατζαρέους τους....
Αλλά είπαμε...πυρινική φυσική...κβαντομηχανική να καταλάβει κανείς ότι ο Βουγιούκας δεν είχε καμία δουλειά να παίζει σε ομάδα Ευρωλίγκα φέτος...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.