Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
GianPap
PG:Καλαθης-Λεκα-Καλαϊτζακης
PG-SG:Τζεημς ή γουιλμπεκιν
SG:Παππας-Ντενμον
SG-SF:Λοτζο ή Τζάννινγκ
SF:Αντετοκουνμπο
SF-PF: Ραϊτ
PF: Βεζενκοφ-Μιτογλου
C:Γκιστ-Λασμε-Ίαν

RG13
QUOTE (GianPap @ Jun 29 2018, 11:28 ) *
PG:Καλαθης-Λεκα-Καλαϊτζακης
PG-SG:Τζεημς ή γουιλμπεκιν
SG:Παππας-Ντενμον
SG-SF:Λοτζο ή Τζάννινγκ
SF:Αντετοκουνμπο
SF-PF: Ραϊτ
PF: Βεζενκοφ-Μιτογλου
C:Γκιστ-Λασμε-Ίαν


Ναι νομιζω εκει θα καταληξουμε στο τελος.. καλυτερα απο περσι σε γενικες γραμμες αλλα οχι αρκετα καλα για φ4!
G-arenas
ο σαλα μειρι εμεινε μολις ελευθερος απο μαβερικς. βιαστηκαμε πολυ να κλεισουμε λασμε. ο μειρι μπορουσε χαλαρα να τα βαλει με ολους τους ψηλους της ευρωλιγκας σε κυβικα. ελπιζω να μην κανουμε λαθος να βιαστουμε και για το 4αρι και κλεισουμε κανα φτερο στον ανεμο οπως ο οκαρο ή ο ραιτ...

QUOTE (RG13 @ Jun 29 2018, 13:30 ) *
Ναι νομιζω εκει θα καταληξουμε στο τελος.. καλυτερα απο περσι σε γενικες γραμμες αλλα οχι αρκετα καλα για φ4!

μακαρι να μην παμε ετσι γιατι με ραιτ θα ειμαστε ultra soft ομαδα.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Jun 29 2018, 19:31 ) *
ο σαλα μειρι εμεινε μολις ελευθερος απο μαβερικς. βιαστηκαμε πολυ να κλεισουμε λασμε. ο μειρι μπορουσε χαλαρα να τα βαλει με ολους τους ψηλους της ευρωλιγκας σε κυβικα. ελπιζω να μην κανουμε λαθος να βιαστουμε και για το 4αρι και κλεισουμε κανα φτερο στον ανεμο οπως ο οκαρο ή ο ραιτ...


παει το κορμι το Τυνησιο,το χασαμε πατριωτη 69.gif

στο 4 αν προτιμησουμε Οκαρο που εμεινε σχεδον ολοκληρη σεζον εκτος ,απο Ραιτ που ειχε σουπερ γεματη σεζον (εστω με τα θεματα που εχει αμυντικα )
βρειτε μου ενα παραθυρο να πηδηχτω smiley.gif
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jun 29 2018, 13:33 ) *
παει το κορμι το Τυνησιο,το χασαμε πατριωτη 69.gif

στο 4 αν προτιμησουμε Οκαρο που εμεινε σχεδον ολοκληρη σεζον εκτος ,απο Ραιτ που ειχε σουπερ γεματη σεζον (εστω με τα θεματα που εχει αμυντικα )
βρειτε μου ενα παραθυρο να πηδηχτω smiley.gif

δυστηχως ναι χαχα smiley.gif εγω ουτε ραιτ θελω. θελω 4-5αρι καλυτερα σκληρο και δυνατο. μουσκουλα, κυβικα και μπρατσα μας λειπουν στους ψηλους οχι αλμα, ταχυτητα και αθλητικοτητα.

βεβαια και στο 3 με θαναση και εναν εκ των λοτζο/ριβερς παλι μας λειπει ενας καλος αμυντικος και σκληρος παικτης. δεν θα με χαλαγε ο ουλανοβας παντως τωρα που φαινεται οτι παπι δεν ερχεται-ταιριαζει σε μας. αν και εγω θα ηθελα ουιμς αντι για τζειμς ετσι οπως φτασαμε να εχουμε το ροστερ μας πλεον.

1. νικ, λεκα, ελληνα γκαρντ
2. ντενμον, παππας
3. ουλανοβας, ουιμς, θανασης
4. quincy acy, βεζενκοφ
5. γκιστ, λασμε, ιαν
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 29 2018, 13:16 ) *
f.a απο nba,σε ιδανικη ηλικια,με γεματες χρονιες στο nba, που θα μπορουσε να ερθει ως αντι Τζειμς με 1-1.5 M
ειναι ο Ιαν Κλαρκ ,o oποιος θεωρειται ρολιστας του 1.5-2m μεικτα για nba και μετα το πρωταθλημα με warriors πηγε στους Πελικανς,με τους οποιους φετος βρηκε παραπανω χρονο(κοντα στα 20λεπτα)

μ αυτον και με Ραιτ θα μπορουμε να εχουμε 2 πρωην nba er με δαχτυλιδι wink.gif

ian clark career high

Θα ερχοταν Ευρωπη Αμερικανος με μεσο ορο 20' σε ομαδα playoffs nba;
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 29 2018, 19:04 ) *
Θα ερχοταν Ευρωπη Αμερικανος με μεσο ορο 20' σε ομαδα playoffs nba;


ναι φιλε μου,θα ερχοταν με 1-1.5 οταν παιρνει 1.5 μεικτα εκει !
εκτος των αλλων απο τους Πελικανς βγαινει f.a !
(στους δε warriors ηταν κατω απο 10λεπτα μ.ο)
ο Λαρκιν ηρθε στην Μπασκονια με 25λεπτα μεσους ορους και πολυ μικροτερος.. !
θα μου πεις βεβαια οι knicks και οι nets δεν ηταν ομαδες πλει οφ σαν τους Πελικανς..
αλλα μπορουμε να βρουμε κ αλλα παραδειγματα ,αν θες αυστηρα για ομαδες playoffs wink.gif
EXASFAIROS
Calathes-Aaron Jackson i James
Leka-Denmon-Pappas
Breokhoff i Marcus Eriksson-Antetokounmpo
Dorrell Wright
Minnerath-Mitoglou
Gist-Lasme-Vougioukas

Τον Μιτογλου δεν θα τον βαζεις και σε ολα τα ματς Ευρωλιγκας.Την μια Λεκα (πχ ματς με Ρεαλ) την αλλη Ντενμον εξω
G-arenas
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 29 2018, 14:24 ) *
Calathes-Aaron Jackson i James
Leka-Denmon-Pappas
Breokhoff i Marcus Eriksson-Antetokounmpo
Dorrell Wright
Minnerath-Mitoglou
Gist-Lasme-Vougioukas

Τον Μιτογλου δεν θα τον βαζεις και σε ολα τα ματς Ευρωλιγκας.Την μια Λεκα (πχ ματς με Ρεαλ) την αλλη Ντενμον εξω

και τοτε γιατι τους κρατησαμε και τους 2? για να εχουμε παντα μια θεση κερκιδας ζεστη? icon_drunk.gif icon_drunk.gif

επισης ουτε ο μητογλου θα αναπτυχθει με αυτο το ροστερ. ο μητογλου ειτε θα ειναι 12ος παικτης, 2ο 4αρι και 5ος ψηλος ειτε θα παει δανεικος, δεν υπαρχει αλλη επιλογη για αυτον εκτος απο αυτες τις 2. σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση καιμε τον παικτη οπως και τον ΒΧ.
anthonypao
Καλαθης 2.2 - Λεκα 0.4 - καλαιτζακης
Τζεημς 1.5- παππας 0.65 - μακενζι μουρ 0.3
Θανάσης 0.4 - ναναλι 1
Σιγκλετον 1.6 - βεζενκοφ 0.6 - μητογλου 0.3
Γκιστ 0.9 - λασμε 0.6 βουγιουκας 0.4

zoze_13
Kαλάθης - Λεκα - Καλαϊτζάκης
Παππάς - Ντένμον
Θανάσης - Παπαπέτρου - ΜcKenzie Μοοre
Mητογλου - Βεζένκοφ - Λαμπεϊρί
Γκιστ - Ιαν - Λασμέ

Σας αρέ? Για κάπου εκεί πάει το στόρι...

Boλεύονται όλοι... Παπαπέτρου που θέλει βασικός, Παππάς που θέλει χρόνο συμμετοχής, Απο-αμερικανοποίηση, Πασκουάλ που θέλει

Ξεχάστε Σίνγκλεντον - Νάναλι - Ντανστον και παίκτες του 1,5 μυρίου...

Αν ήταν θα ανανεώναμε αυτούς που έχουμε...
green_sky
Εγω θα γραψω μια προσωπικη εκτιμηση με βαση αυτα που διαρρεουν και που διαβαζω.
Ξερω οτι γκρινιαζω αλλα ειχα την ελπιδα οτι μετα την γενικη περυσινη εικονα της ομαδας και ειδικα στα εκτος εδρας ματς,τον τροπο με τον οποιο αποκλειστηκε στα χιαστι και τα αιτια αυτου του αποκλεισμου, θα προσπαθησουν να φτιαξουν ενα πιο ανταγωνιστικο ροστερ και πιο ορθολογικο στο set παιχνιδι.Οχι πιο ακριβο.
Εχω πεισθει πια οτι ο Ισπανος παει οσο μπορει στα σιγουρα ,δεν ρισκαρει ωστε να προσπαθησει μηπως και διορθωσει παθογενειες που παρουσιαστηκαν στην περασμενη χρονια και σκοπος του ειναι να ξεχειλωσει οσο μπορει το συμβολαιο του.
Να κατσει οσο το δυνατον περισσοτερο στο παγκο του Παναθηναικου.
Εαν ισχυουν ολα αυτα που βγαινουν προς τα εξω εχουμε μεχρι τωρα :
Καλαθης,Ντενμον,Λεκαβιτσιους,Τζειμς ή Παππας,
Θανασης,Λοτζεσκι,
Μητογλου,Γκιστ,Λασμε και Βουγιουκας.
Ουσιαστικα απομενουν δυο κινησεις.Η μια στο 3 και η αλλη στο 4 και ο πεμπτος γκαρντ που ειναι δευτερευουσης σημασιας.
Δεν νομιζω οτι θα εχουμε μεγαλες διαφορες στην εικονα της ομαδας σε σχεση με περυσι και θα πρεπει να ευχομαστε ο Καλαθης να κανει αλλη μια χρονια σαν αυτη που περασε, κατι που ομως στατιστικα κατα την γνωμη μου ειναι πολυ δυσκολο να συμβει.
G-arenas
QUOTE (zoze_13 @ Jun 29 2018, 15:01 ) *
Kαλάθης - Λεκα - Καλαϊτζάκης
Παππάς - Ντένμον
Θανάσης - Παπαπέτρου - ΜcKenzie Μοοre
Mητογλου - Βεζένκοφ - Λαμπεϊρί
Γκιστ - Ιαν - Λασμέ

Σας αρέ? Για κάπου εκεί πάει το στόρι...

Boλεύονται όλοι... Παπαπέτρου που θέλει βασικός, Παππάς που θέλει χρόνο συμμετοχής, Απο-αμερικανοποίηση, Πασκουάλ που θέλει

Ξεχάστε Σίνγκλεντον - Νάναλι - Ντανστον και παίκτες του 1,5 μυρίου...

Αν ήταν θα ανανεώναμε αυτούς που έχουμε...

ε ναι λογικα κατι τετοιο θα δουμε, αν και θεωρω οτι δεν θα υπαρχει παπαπετρου και θα υπαρχει λοτζο ή ενας αλλος σουτερ εκει περα, συν οτι δεν βλεπω να μενει ο μητογλου αν παρουμε σασα.

ακομα και αυτο το ροστερ ιδανικο ειναι γιατι δεν νομιζω να παρουμε βεζενκοφ ουτε λαμπειρι. λογικα καναν οκαρο με μητογλου απο πισω θα παρουμε συν οτι αντι για μουρ θα παρουμε κανα 3-4αρι.

δηλαδη καπως ετσι:

1. νικ,λεκα, καλαιτζακης
2. ντενμον, παππας
3. θανασης, λοτζο
3-4 μεταγραφη
4. οκαρο ή παρομοιος, μητογλου
5. λασμε,γκιστ, ιαν.

τελος ο καλαιτζακης να παει δανεικος γιατι θα καει τσαμπα το παιδι. αλλη μια χρονια με 3λεπτα στην α1 δεν βγαινει. στην α1 θα παιζει ο λεκα αφου 35 λεπτα θα παιζει καλαθης ευρωλιγκα.
shtarkws
Προσωπικά αν έπρεπε να διαλέξω σε ποιον θα πήγαινε το δεύτερο μεγάλο συμβόλαιο της ομάδας, θα κρατούσα τον Σινγκλετον και όχι τον Τζέιμς, για τον λόγο ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις ποιοτικό παίκτη με τα χαρακτηριστικά του Κρις ενώ παίκτες σαν τον Τζέιμς υπάρχουν πολλοί
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jun 29 2018, 15:23 ) *
Προσωπικά αν έπρεπε να διαλέξω σε ποιον θα πήγαινε το δεύτερο μεγάλο συμβόλαιο της ομάδας, θα κρατούσα τον Σινγκλετον και όχι τον Τζέιμς, για τον λόγο ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις ποιοτικό παίκτη με τα χαρακτηριστικά του Κρις ενώ παίκτες σαν τον Τζέιμς υπάρχουν πολλοί

Θα ελεγα κι εγω οτι το κενο του Τζειμς αναπληρωνεται σχετικα ευκολα

Δηλαδη οκ εμεις τον παρουσιαζουμε σαν τον υπερπαικτη αλλα στην πραγματικοτητα ειναι ενας πολυ εκρηκτικος slasher με μετριο σουτ που παιζει εξω απο συστηματα
Τετοιους βρισκεις,ισως λιγοτερο εκρηκτικους(με αλλα προτερηματα ομως) αλλα βρισκεις με λιγοτερα λεφτα
Οταν τον πηραμε εμεις απο την Μπασκονια δεν υπηρχε αλλος ενδιαφερομενος,περσι ενδιαφερθηκε απο Ευρωπη μονο η Εφες και η Αρμανι φετος μονο η Μακαμπι και η Αρμανι
Κατι λεει αυτο

Αρκει ομως να αναπληρωθει με slasher ειτε αυτος ειναι 2-3 ειτε 1-2 γιατι ο Παππας δεν μπορει τετοιο ρολο
Αυτο φοβαμαι μονο,οτι αν φυγει δεν θα υπαρξει αντικαταστατης ενω στην περιφερεια χρειαζομαστε και καποιον να εχει την προσωπικη φαση
j-kidd13
QUOTE(pan24 @ Jun 29 2018, 15:34 ) *
Θα ελεγα κι εγω οτι το κενο του Τζειμς αναπληρωνεται σχετικα ευκολα


Καλα δεν αναπληρωνεται ευκολα,παικτη με τετοια αθλητικοτητα,ικανοτητα στο 1 με 1 και τετοια ικανοτητα οταν η μπαλα καιει.
Μπορεις να τον αντικαταστησεις με τον Λαρκιν,με τον Γκαουντλοκ,τετοιους παικτες,οι οποιοι πανε 1.2+ σε λεφτα.Αλλα ποσοι ειναι?
haveheart
Και επισημα τελος ο McLean ο οποιος φετος μου εκανε τρομερη εντυπωση. Καμια σχεση με τον παικτη που θυμομουν.

Τι θα λεγατε για κατι τετοιο με τα εως τωρα δεδομενα?

1. Καλαθης-Leka
2. James η Koponen-Παππας (Καθολου ασχημο το ενδεχομενο του Koponen αφου ειναι πιο δημιουργικος απο James και δεν θα παιζουμε μονο iso οταν δεν ειναι στην 5αδα ο Νικ)
1-2 Denmon

3. Παπαπετρου(αν δεν ερθει, τοτε Lojo)-Θανασης
(3. Dorell Wright. Ηταν η μονη θεση που επαιζε στο NBA και εχει το σουτ για να παιξει εκει)

4. Dorell Wright-Μητογλου
5. McLean-Lasme-Ιαν
4-5 Gist (ή Lasme γιατι ο Stephane εχει αξιοπιστο mid range και νομιζω πρεπει να αποφευγει τις επαφες)

Αν εξαιρεσεις τα guards με τα γνωστα προβληματα (ταυτοχρονη παρουσια Leka + Denmon στο roster) νομιζω ειναι ροστερ που δινει σιγουρια στο 3 με τη συμβολη του Wright και απαραιτητη δυναμη στο 5 με τον McLean.
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Jun 29 2018, 12:41 ) *
56.gif 56.gif 56.gif τα ροστερ μας συναντηθηκαν 99 % tongue.gif
με την διαφορα οτι εγω βαζω και Φαγε ως εναλλακτικη του Βεζενκοφ
και αν δεν μεινει ο Τζειμς : Γουιλμπεκιν &Παππας (για 7+7)


Έχω βάλει όριο στον εαυτό μου να φτιάχνω ρόστερ με καθαρά αγωνίσματα μπατζετ που να μην ξεπερνάει τα 9,5 μύρια για αυτό δεν βάζει παππα αλλιώς σίγουρα θα υπήρχε στο ρόστερ . Επίσης βεζενκοφ θεωρώ πως κολλάει περισσότερο στην ομάδα (είναι και μόνο 23 και έχει από τώρα ελληνικό διαβατήριο) πιστεύω δεν θελουμε 4-5αρι αλλά 4-3αρι . Ο Φαγιε ποσο είναι 30 ; Παρά μεγαλώνει η ομάδα . Βέβαια το πιο πιθανό είναι να φέρουμε ένα βασικό 4αρι και από πίσω μιτογλου και κανένας άλλος (ούτε σασα ούτε Φαγιε) και ο 6ος Έλληνας να είναι ο Παππας αν και δεν θα μου άρεσε αυτό . Πιστεύω το μεγαλύτερο λάθος μας μέσα στη μεταγραφικη περίοδο ήταν το ότι δεν κρατήσαμε τον πεϊν τίποτα άλλο .

Έπαιζα ΝΒΑ 2Κ πριν με πελικανς και πραγματικά σκεφτόμουν ότι θα ήταν καλό φιτ ο κλαρκ και μέρα βλέπω να τον προτείνεις και λέω απίστευτο . Ξέρεις αν παίζει καθόλου στο 1 ;;
Kostis96
Eλπιζω να γίνεται κίνηση για Βεζενκοφ γιατί είναι αμαρτία να κυκλοφορεί ελεύθερος.
picciriddu
Σε περιπτωση που δεν ειναι οριστικο για λεκα...
ποσο λειτουργικη θεωρειτε μια πενταδα στα γκαρντ καπως ετσι;

Καλαθης-Μακενζι Μουρ
Φριντετ-Παππας-Ντενμον;

κ ποσο εφικτη οικονομικα;
Αν για λεκα ειναι ειλημμενη η αποφαση τοτε με λεκα αντι για μουρ αλλα ετσι χανουμε πολυ σε μποι(Φριντετ 1.88) κ αμυνα
manos_89
QUOTE (Kostis96 @ Jun 29 2018, 16:15 ) *
Eλπιζω να γίνεται κίνηση για Βεζενκοφ γιατί είναι αμαρτία να κυκλοφορεί ελεύθερος.



Μπα, το γραφείο τύπου είπε ότι δεν έχει Ελληνικό διαβατήριο (που έχει)
Paris87
Αρα μεχρι 1 Ιουλη αν δεν ανακοινωθει Ντενμον/Λεκα σημαινει οτι φευγουν?
Ή οτι μενουν?
SC13
Για Ντουμπλιεβιτς τι γνωμη εχετε για 4-5αρι;

Δηλαδη η φροντ λαιν να ειναι:
3-4. Παπαπετρου ή Βεζενκοφ-Θανασης
4-5. Ντουμπλιεβιτς-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν
t0ny3
Ο Βεζενκοφ αν δεν κανω λαθος εχει τριπλη υπηκοοτητα, αλλα στο ελληνικο πρωταθλημα θεωρειται ως Ελληνας. Σωστα;
irving
QUOTE(SC13 @ Jun 29 2018, 17:45 ) *
Για Ντουμπλιεβιτς τι γνωμη εχετε για 4-5αρι;

Δηλαδη η φροντ λαιν να ειναι:
3-4. Παπαπετρου ή Βεζενκοφ-Θανασης
4-5. Ντουμπλιεβιτς-Μητογλου
5. Γκιστ-Λασμε-Ιαν

5αρι ειναι. και ο βεζενκοφ 4αρι. η θεσεις στο 5 κλεισανε.
manos_89
QUOTE (t0ny3 @ Jun 29 2018, 16:45 ) *
Ο Βεζενκοφ αν δεν κανω λαθος εχει τριπλη υπηκοοτητα, αλλα στο ελληνικο πρωταθλημα θεωρειται ως Ελληνας. Σωστα;


Ναι, αλλά για να λέει ο Κοντός ότι θα θεωρείται ξένος σημαίνει ότι δεν έχει γίνει κάποια κίνηση
SC13
QUOTE (irving @ Jun 29 2018, 17:49 ) *
5αρι ειναι. και ο βεζενκοφ 4αρι. η θεσεις στο 5 κλεισανε.


Και 4 και 5 παιζει.Παρομοια περιπτωση με Βοιγκτμαν με καλο τριποντο.
all_around
σύμφωνα πάντως με Κοντό-το χει πει πάνω από μία φορά- στα φόργουορντ θα πάρουμε ένα 4αρι και ένα 3-4αρι... Μου φαίνεται ότι τα σενάρια είναι τα εξής: α. Παπαπέτρου και καθαρό 4αρι ξένος και β. 3-4αρι ξένος σαν το Ράιτ ή το Γουάιτ και Βεζένκωφ, στην περίπτωση β ο ξένος καλύπτει πολύ χρόνο και στις 2 θέσεις των φοργουορντς...

pan24
QUOTE (Paris87 @ Jun 29 2018, 17:39 ) *
Αρα μεχρι 1 Ιουλη αν δεν ανακοινωθει Ντενμον/Λεκα σημαινει οτι φευγουν?
Ή οτι μενουν?

Οτι μενουν

QUOTE (SC13 @ Jun 29 2018, 17:52 ) *
Και 4 και 5 παιζει.Παρομοια περιπτωση με Βοιγκτμαν με καλο τριποντο.

Πιο αργος και λιγοτερο αθλητικος απο αυτον ομως
Πολυ δυσκολα τον βαζεις στο 4,πρεπει ολη η υπολοιπη 5αδα να ειναι καλοι αμυντικοι αλλιως εκτιθεται
Εχει και συμβολαιο

QUOTE (all_around @ Jun 29 2018, 17:53 ) *
σύμφωνα πάντως με Κοντό-το χει πει πάνω από μία φορά- στα φόργουορντ θα πάρουμε ένα 4αρι και ένα 3-4αρι... Μου φαίνεται ότι τα σενάρια είναι τα εξής: α. Παπαπέτρου και καθαρό 4αρι ξένος και β. 3-4αρι ξένος σαν το Ράιτ ή το Γουάιτ και Βεζένκωφ, στην περίπτωση β ο ξένος καλύπτει πολύ χρόνο και στις 2 θέσεις των φοργουορντς...

Εγω πιστευω οτι θα παρουμε εναν στο 3,εναν στο 4,θα ανανεωσουμε ενα απο τα υπαρχοντα 3αρια(νομιζω Λοτζεσκι) και κλεισαμε το ροστερ
Ισως να παρουμε κι εναν γκαρντ ακομα αν δεν ανανεωσει ο Τζειμς αλλα δεν θα πονταρα σε αυτο
stefkorner
μιας και φτιαχτηκα.. απο την στιγμη που διαβασα οτι υπαρχει σοβαρη ..σκεψη για Λαρετζακη
ενα ροστερ με αυτον μεσα, σε 5δα γκαρντ !και θα μας σηκωνει εκει για μια πραγματικη βομβα..σε αντι-Τζειμς (αν οι απαιτησεις του Μαικ πανε στο 1.5+)

C:Λασμε,Γκιστ,Ιαν
PF:Ραιτ,Φαγε(4-5),Μητογλου
SF:Παπαπετρου(3-4),Λοτζο(3-2),Θανασης
SG:Ιαν Κλαρκ (2-1),Ντενμον,Λαρετζακης
PG : Καλαθης,Λεκα

7 Ελληνες-7 ξενοι
j-kidd13
Τρομερο το οτι με το που ακουστει ενα καινουργιο ονομα,καποιοι πεταγεστε σε χρονο dt και ποσταρετε 12αδες με αυτον μεσα.... laugh.gif
Πρεπει να εχουμε καμια 1000αρια διαφορετικα ροστερ για πλακα... tongue.gif
stefkorner
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 29 2018, 23:17 ) *
Τρομερο το οτι με το που ακουστει ενα καινουργιο ονομα,καποιοι πεταγεστε σε χρονο dt και ποσταρετε 12αδες με αυτον μεσα.... laugh.gif
Πρεπει να εχουμε καμια 1000αρια διαφορετικα ροστερ για πλακα... tongue.gif


θα πρεπει εσεις οι μοντ να χαιρεστε διπλα ,που εχουν παρει φωτια τα θρεντ παο&οσφπ με μεταγραφολογια &προτασεις!
υποθετω δηλαδη smiley.gif
zoze_13
Kαλάθης - Λεκα - Καλαϊτζάκης
Παππάς - Ντένμον - ΜcKeznie Moore
Aντετοκούμπο - Χάνεικατ
Βεζένκοφ - Μήτογλου
Gist - Lasme - Βουγιούκας

=-----=

Καλάθης - Λέκα - Καλαϊτζάκης
Παππάς - Ντένμον - ΜcKenzie Moore
Aντετοκούμπο - Χάνεικατ
Labeiry - Μήτογλου
Gist - Lasme - Βουγιούκας

ή κάτι τέτοιο...

Δε λέω τι θέλω... Λέω τι βλέπω....
pan24
Μονο εμενα δεν μου αρεσει ο Λαρετζακης για ρολο μεγαλυτερο απο αυτο που ειχε ο Μποχωριδης πριν φυγει δηλαδη του 5-6ου γκαρντ;
Ουτε καλο τριποντο μπορεις να πεις οτι εχει(γενικα γυρω στο 30% κινειται) ουτε εχει την φοβερη εκρηκτικοτητα η ειναι τοσο καλος αμυντικος
Δηλαδη δεν βλεπω καποιο στοιχειο που να μπορει να τον παει στο επομενο επιπεδο
stefkorner
αν προκυψει τελικα να στραφουμε σε guard-forward για την βομβα.. του καλοκαιριου ugly8.gif
σαλακια μου τρεχουν εμενα για τον Καναδο τον Σταουσκας (25χρ/ 1.98) ,που ειναι f.a
nik stauskas

θελει ομως σιγουρα 1.5 m !
αμφιβαλλω αν βρει ομαδα εκει να του τα δινει,καθως oλοκληρωσε το συμβολαιο του με ασχημη γ αυτον χρονια
στην κακη ομαδα του Μπρουκλιν ..

C:Λασμε,Γκιστ,Ιαν
PF : Ραιτ,Φαγε(4-5),Μητογλου
SF: Σταουσκας(3-2),Θανασης
SG:Ντενμον,Λοτζο(2-3),Λαρετζακης
PG:Καλαθης,Λεκα,Κονιαρης

7 Ελληνες-7 ξενοι

QUOTE (pan24 @ Jun 30 2018, 00:32 ) *
Μονο εμενα δεν μου αρεσει ο Λαρετζακης για ρολο μεγαλυτερο απο αυτο που ειχε ο Μποχωριδης πριν φυγει δηλαδη του 5-6ου γκαρντ;
Ουτε καλο τριποντο μπορεις να πεις οτι εχει(γενικα γυρω στο 30% κινειται) ουτε εχει την φοβερη εκρηκτικοτητα η ειναι τοσο καλος αμυντικος
Δηλαδη δεν βλεπω καποιο στοιχειο που να μπορει να τον παει στο επομενο επιπεδο


ουτε για επενδυση θα προκειται,ουτε θα περιμενει κανεις κανα στεπ απ τρελο ! το ταβανι του ειναι συγκεκριμενο και δεν βρισκεται πολυ ψηλα !ομως ειναι παικτης καμικαζι!ξερεις οτι 5-10 λεπτα μπορεις να του δινεις συγκεκριμενο ρολο και να τον εκτελει με αποτελεσματικοτητα !αυτο δεν μπορεσε να το κανει ποτε ο Μποχωριδης ,καθως δεν μπορουσε ποτε να μπει στο καλουπι ενος ρολιστα!
Janjuri
O Φριντέτ πού βρίσκεται;
smiley.gif
stefkorner
QUOTE (Janjuri @ Jun 30 2018, 00:45 ) *
O Φριντέτ πού βρίσκεται;
smiley.gif


στην κινα και χτυπαει 50ρες rolleyes.gif
plokamias
1) Καλάθης,Λέκα,Καλαιτζάκης

2) Κόπονεν,Ντένμον,Παππάς

3) Χάνεικατ,Θανασοκούνμπο,Λοτζέσκι

4) Σίνγκλετον,Μήτογλου

5) Λάσμε,Γκιστ,Ίαν

Με τη διαφαινόμενη δυσκολία παραμονής του τζαμαρία,κάτι τέτοιο είναι ένα καλό σενάριο
stefkorner
QUOTE (plokamias @ Jun 30 2018, 01:54 ) *
1) Καλάθης,Λέκα,Καλαιτζάκης

2) Κόπονεν,Ντένμον,Παππάς

3) Χάνεικατ,Θανασοκούνμπο,Λοτζέσκι

4) Σίνγκλετον,Μήτογλου

5) Λάσμε,Γκιστ,Ίαν

Με τη διαφαινόμενη δυσκολία παραμονής του τζαμαρία,κάτι τέτοιο είναι ένα καλό σενάριο


καλο ,αλλα για να βγει 6δα Ελληνων προυποθετει να ειναι ο καλαιτζακης σταθερα δωδεκαδατος στην α1 ... rolleyes.gif

(και παλι θα εχεις 2 παραπανω ξενους huh.gif )
Ginobili
Ψάχνουμε αντικαταστάτες σίγουρα για Σίγκλετον και Ρίβερς...και μάλλον και για Τζέιμς.Αυτοί οι παίκτες... ΔΕΝ αντικαθίστανται με τα λεφτά που θέλουμε να δώσουμε εμείς.Δεν ξέρω τι να πιστεψω από τα δημοσιευματα...και προσωπικά αμφιβάλλω ότι δίνουμε στον Τζέιμς 1.5 εκ (το οποίο εχουμε για ταβάνι)....ενώ ο ίδιος τουλάχιστον 1,6 εκ..επειδή Μακάμπι και Αρμάνι του δίνουν από 1,8 εκ +......κολοκύθια τούμπανα!!
Αν δίναμε όντως 1,5 εκ στον Τζειμς...θα είχε υπογράψει χθες!!! Ο Τζειμς δεν κοιτάει πρώτα τα λεφτά...πήγε να δοκιμάσει στο ΝΒΑ για λιγότερα από 500Κ...και αυτά μη εγγυημενα.
Τι θα πάει να κανει στην Αρμάνι του Νέντοβιτς?? Να παλευει να αποφυγει την 12η θεση..ή να παίξει τελικούς με την Βενέτσια? Τι πάει να κανει στην Μακάμπι??? Να έχει για ταβανι την 8αδα???
Ο παίκτης είναι εγωιστής και εχει φιλοδοξίες.Ζητάει καταξίωση και τίτλους.Αν τον ένοιαζαν τα λεφτά μόνο..θα είχε κλεισει στην Αρμάνι.
Γιαυτό και μας έδωσε προτεραιότητα.

Για τον Σίγκλετον της σεζόν 16-17' θα έσκαγα που τον χάνω,αλλά όπως έχω ξαναγραψει,μετα τα φετινά...δεν τον θέλω καν!!!
Ο Παναθηναικός μπορεί να βρει πολύ περισσότερα πράγματα να του δώσει ...ακόμα και ο Ντόρελ Ραιτ,που τουλάχιστον είναι σοβαρός παίκτης,και σουταρει καλυτερα...αν και δεν καιγομαι.


Για τον Ρίβερς...κρατω επιφυλάξεις.Αν ζητά όντως κοντά στο 800-1 εκ...οχι...μετά το τελευταιο 3μηνο.Στα καλά του βεβαια...με Ολυμπιακό επαιζε σαν παικτης των 3 εκ....αλλά πλέον αυτό φαινεται να πέρασε.


Όπως και να έχει,αντί του Τζέιμς πρεπει να ερθει κομπο γκαρντ που να παιζει και 1...και να είναι δημηουργικός.Δεν γίνεται να βγαινει ο Καλάθης πάλι...και να περιμενουμε την κοτομπουκιά να σταθει στο ύψος της...Και μιλάω για τα κρισιμα παιχνίδια!!!! Μην σκεφτεστε με γνώμονα πως θα παιζουμε όλη την χρονιά.Με Λέκα...ναι συμφωνω...θα βγει κουτσα στραβά.
Στα πλει οφς όμως.....θα γελάμε πάλι..και πρωτοι να εχουμε βγει στην κανονική διαρκεια....(λέμε τωρα...γιατί εγω βλέπω ταβανι 8αδα...).



Υ.Γ Με τα 1,5 του Τζειμς...λέει μπορουμε να φέρουμε 2 παικτες των 700 Κ..... εγώ λέω "φτηνοί στ'αλέυρι ακριβοί στα πίτουρα λένε στο χωριό μου"....
plokamias
QUOTE(stefkorner @ Jun 29 2018, 19:59 ) *
καλο ,αλλα για να βγει 6δα Ελληνων προυποθετει να ειναι ο καλαιτζακης σταθερα δωδεκαδατος στην α1 ... rolleyes.gif


Ναι,προφανώς...Α1 είναι όμως,ας είναι μέσα,τι να κάνουμε tongue.gif Στην τελική,στα ντέρμπι με Ολυμπιακό αφήνουμε Ντένμον εκτός
stefkorner
QUOTE (plokamias @ Jun 30 2018, 02:02 ) *
Ναι,προφανώς...Α1 είναι όμως,ας είναι μέσα,τι να κάνουμε tongue.gif Στην τελική,στα ντέρμπι με Ολυμπιακό αφήνουμε Ντένμον εκτός


εστω! εχεις ομως και 8 ξενους ταυτοχρονα.. tongue.gif
green_sky
Αν ο Μπλατ αφησει τον Τιλι οπως γραφουν ,τοτε ο παιχτης αυτος ειναι ευκαιρια γιατι το κασε του εχει πεσει.
Δεν ξερω ιατρικα πως ειναι το ολο πραγμα ,αλλα με τον Τιλι δυναμωνεις πολυ,κοντα στο καλαθι.
Ειναι παιχτης με εμπερια στην Ευρωλιγκα και με προυπηρεσια σε club με φιλοδοξιες.
Στον Ολυμπιακο δεν επαιξε μπασκετ , ειχε και τον τραυματισμο ,συμβαινουν αυτα.Αλλα προκειται για καλο παιχτη.
Αυτο βεβαια προυποθετει οτι στο 2 και στο 3 θα εχεις παιχτες με 40+ απο το τριποντο.
Μπορει δηλαδη να παει σε μια λυση για το 4,με Τιλι και εναν strech παιχτη (Μητογλου ????) και στο 3 να παρει εναν χερα.
Βασικα εχω ξεπερασει τα οποια συνδρομα με τον αριθμο των Ελληνων και αν ειναι να παρουσιασει ανταγωνιστικο συνολο στην Ευρωλιγκα ας παιζει και με εννια ξενους και ας εχει και δυο ροστερ.
Ας πει την Ελλαδα θα την εχω για δυο χρονια για να βγαλω παιχτες.Αλλωστε μετα απο δυο συνεχομενα πρωταθληματα,νομιζω οτι την εχει αυτη την ευχερεια.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 30 2018, 02:20 ) *
Αν ο Μπλατ αφησει τον Τιλι οπως γραφουν ,τοτε ο παιχτης αυτος ειναι ευκαιρια γιατι το κασε του εχει πεσει.
Δεν ξερω ιατρικα πως ειναι το ολο πραγμα ,αλλα με τον Τιλι δυναμωνεις πολυ,κοντα στο καλαθι.
Ειναι παιχτης με εμπερια στην Ευρωλιγκα και με προυπηρεσια σε club με φιλοδοξιες.
Αυτο βεβαια προυποθετει οτι στο 2 και στο 3 θα εχεις παιχτες με 40+ απο το τριποντο.
Μπορει δηλαδη να παει σε μια λυση για το 4,με Τιλι και εναν strech παιχτη (Μητογλου ????) και στο 3 να παρει εναν χερα.


ενδιαφερουσα η προταση (με κινδυνο βεβαια να πουν παλι οτι δεν αφηνουμε παικτη του Ολυμπιακου που να μην τον θελουμε στην ομαδα μας tongue.gif )
το προβλημα ειναι οτι οπως εχει σχηματιστει η κατασταση μεχρι τωρα ,πολυ δυσκολο εως απιθανο να μας παιρνει για 2 ξενους στην θεση 4 unsure.gif
Johnny Marv
QUOTE(plokamias @ Jun 29 2018, 19:54 ) *
1) Καλάθης,Λέκα,Καλαιτζάκης

2) Κόπονεν,Ντένμον,Παππάς

3) Χάνεικατ,Θανασοκούνμπο,Λοτζέσκι

4) Σίνγκλετον,Μήτογλου

5) Λάσμε,Γκιστ,Ίαν

Με τη διαφαινόμενη δυσκολία παραμονής του τζαμαρία,κάτι τέτοιο είναι ένα καλό σενάριο



Πολύ δυνατή ομάδα αλλά πάλι 8 ξένοι που μπορεί και να αυξηθούν μέσα στη χρόνια . Εκτός αυτού μεγαλώνει παρά πολύ στο μπατζετ , μαζί με πασκουαλ το υπολογίζω στα 11-11,4 Δλδ πιο ακριβό από φέτος . Δύσκολο
Paris87
Φερτε Κοπονεν χθες. Χρειζομαστε πλειμεικερ δεν βγαινει η χρονια με τον Λεκα 2ο. Τσαβι, εμπιστεψου με rolleyes.gif

+2αρο-3αρο και Οκαρο (και Παππα)
plokamias
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 29 2018, 20:33 ) *
Πολύ δυνατή ομάδα αλλά πάλι 8 ξένοι που μπορεί και να αυξηθούν μέσα στη χρόνια . Εκτός αυτού μεγαλώνει παρά πολύ στο μπατζετ , μαζί με πασκουαλ το υπολογίζω στα 11-11,4 Δλδ πιο ακριβό από φέτος . Δύσκολο


Ξεφεύγει όντως σε ξένους,αλλά θεωρώ ότι θα πάμε έτσι κι αλλιώς με τουλάχιστον 7.Η ανανέωση Λέκα γενικά μας έχει αναγκάσει να κάνουμε πολλές αλχημείες για να βγουν τα νούμερα...Ρεαλιστικά πιο πιθανό στο ρόστερ να έρθει εν τέλει Βεζένκοφ αντί Σίνγκλετον και να ψάξει για δυνατό τριάρι.Χάνεηκατ πάντως τρομερή παικτούρα,και βοηθάει στην αδυναμία μας στο ριμπάουντ,καθώς είναι ο κορυφαίος στην Ευρώπη στη θέση του
stefkorner
ειναι παντως η ωρα...του Κοπονεν, στo basketforum.gr, τουλαχιστον smiley.gif
ολο και περισσοτεροι βλεπω τον ζητανε-ζηταμε, απο τα θρεντ παο&ολυμπιακου
ειναι παικταρα!αλλα δεν παιζει να χωρεσει με Παππα&Ντενμον να εχουμε υποψιν ..
οποτε θα προτεινα στις τριαδες σας στο 2 να τον συνδιαζετε με Ντενμον+Λαρετζακη .. rolleyes.gif
Ginobili
QUOTE(Paris87 @ Jun 29 2018, 18:53 ) *
Φερτε Κοπονεν χθες. Χρειζομαστε πλειμεικερ δεν βγαινει η χρονια με τον Λεκα 2ο. Τσαβι, εμπιστεψου με rolleyes.gif

+2αρο-3αρο και Οκαρο (και Παππα)

δεν ειναι play maker ο Κοπονεν.Παρά εκτελεστής,πολύ μετριος αμυντικός...σε πτωτική τάση,και ακριβός γι'αυτά που προσφέρει.
MaJesty23
Σύμφωνα με gazzeta απειροελάχιστες πιθανότητες παραμονης Mike και Chris...Πάμε σε οικονομικές λύσεις κτλ.
Αυτο το οικονομικές λύσεις στο λαιμό μου κάθεται...ετσι εξηγείται και ο Λάσμε.

Anyway δεν βάζω τα λεφτά...απλά οταν το διαρκείας μου πήγε απο 300 σε 380 ,βιδώνω!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.