Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
pan24
Προφανως και οτι λεμε εμεις εδω ειναι στον αερα
Το κασε ενος παικτη δεν το οριζουμε εμεις η αγορα το οριζει

Πχ ο Σινγκλετον δεν ειχε σημασια αν θεωρουμε οτι αξιζε αυτα τα λεφτα η οχι και δεν νομιζω κανενας περσι να ελεγε να τον ανανεωσουμε με 2 μυρια,σημασια εχει οτι εφοσον υπηρχε ομαδα-ομαδες να του τα δινουν(η Μπαρτσελονα δεν θα εδινε 1,9 αν πιστευε οτι δεν εχει προτασεις πανω απο 1,5) εκει διαμορφωθηκε το κασε του

Το ιδιο θα γινει και φετος

Επισης δεν παιζουμε μονοι μας και δεν ειμαστε καν το τοπ ονομα
Πχ αν στον Φοιτμαν που οι περισσοτεροι βαζουμε στα ροστερ μας δωσουμε 600-700 που τοσο λεμε οτι αξιζει,προσπαθησει η Μπασκονια να τον κρατησεις με τα ιδια λεφτα και του κανει προταση στα ιδια λεφτα και η Μπαγερν πχ(μιας και ειναι Γερμανος) γιατι να προτιμησει εμας και ποσο σιγουροι ειμαστε οτι θα το κανει;

Κατι τετοια ειναι που αλλαζουν ολο τον σχεδιασμο και πολλες φορες τον κανουν σαλατα.Γιατι αν κανεις σχεδιασμο υπολογιζοντας σε 5αρι με σουτ που μπορει και 4 για να παιζεις με διδυμους πυργους και δεν σου κατσει ο Φοιτμαν αντε βρες αντιστοιχο
green_sky
QUOTE (pan24 @ Feb 25 2019, 10:11 ) *
Προφανως και οτι λεμε εμεις εδω ειναι στον αερα
Το κασε ενος παικτη δεν το οριζουμε εμεις η αγορα το οριζει

Πχ ο Σινγκλετον δεν ειχε σημασια αν θεωρουμε οτι αξιζε αυτα τα λεφτα η οχι και δεν νομιζω κανενας περσι να ελεγε να τον ανανεωσουμε με 2 μυρια,σημασια εχει οτι εφοσον υπηρχε ομαδα-ομαδες να του τα δινουν(η Μπαρτσελονα δεν θα εδινε 1,9 αν πιστευε οτι δεν εχει προτασεις πανω απο 1,5) εκει διαμορφωθηκε το κασε του

Το ιδιο θα γινει και φετος

Επισης δεν παιζουμε μονοι μας και δεν ειμαστε καν το τοπ ονομα
Πχ αν στον Φοιτμαν που οι περισσοτεροι βαζουμε στα ροστερ μας δωσουμε 600-700 που τοσο λεμε οτι αξιζει,προσπαθησει η Μπασκονια να τον κρατησεις με τα ιδια λεφτα και του κανει προταση στα ιδια λεφτα και η Μπαγερν πχ(μιας και ειναι Γερμανος) γιατι να προτιμησει εμας και ποσο σιγουροι ειμαστε οτι θα το κανει;

Κατι τετοια ειναι που αλλαζουν ολο τον σχεδιασμο και πολλες φορες τον κανουν σαλατα.Γιατι αν κανεις σχεδιασμο υπολογιζοντας σε 5αρι με σουτ που μπορει και 4 για να παιζεις με διδυμους πυργους και δεν σου κατσει ο Φοιτμαν αντε βρες αντιστοιχο

Και καλα ας πουμε οτι η Μπασκονια παιρνει την Ευρωλιγκα και το κασε του Φοιτμαν εκτοξευεται.
Ολοκληρος Παναθηναικος δεν μπορει να βρει εναν παιχτη με παρομοια χαρακτηριστικα ?
Το βασικο ειναι να υπαρχει ενας προπονητης που στοχευμενα θα παρει τετοιους παιχτες ωστε τα χαρακτηριστικα τους να ταιριαζουν.
Αν ειναι το καλοκαιρι να πηγαινουμε οπως στο προσφατο παρελθον για τον Κλαβερ και στο τελος να παρουμε τον Ριβερς (ασχετα αν ο παιχτης βγηκε) τοτε αυτο για μενα δεν λεγεται σχεδιασμος.
Πρωτιστως πρεπει να ξερουν τι μπασκετ θελουν να παιξουν και στην συνεχεια να εχουν μια λιστα απο παιχτες και να επιλεγουν.
Θελουν να παιξουν μπασκετ Πεδουλακη-Σφαιροπουλου κτλ ? Θα πανε σε ντουκια.Θελουν να παιξουν μπασκετ Τσαβι ? Μπατζετ.
Αν παμε παλι σε ροστερ βασισμενο σε συμπαθειες,μανατζεριλικια και σε παιχτες που μονο και μονο κανουν γκελ στον κοσμο, τοτε και του χρονου η χρονια θα ειναι αποτυχημενη.
Για μενα μονο και μονο το γεγονος οτι απο Δεκεμβρη συζηταμε για την στελεχωση του ροστερ του χρονου καθιστα την χρονια ακρως αποτυχημενη ,ασχετως τελικης εκβασης.Συζηταμε για τον απλο λογο οτι αυτο που βλεπουμε δεν μας αρεσει.
Και επιτελους ας στηθει μια ομαδα απο το καλοκαιρι χωρις να χρειαζονται τα χειμωνιατικα μπαλωματα.Αυτο με τις προσθηκες μεσα στο χειμωνα ,το δοκιμασαμε μια , το δοκιμασαμε δυο ,ειδαμε οτι δεν περπαταει.
Ειναι κατανοητο οτι οταν στηνεις ροστερ απο το καλοκαιρι το μπατζετ ανεβαινει αλλα δεν γινεται αλλιως.
Και στην τελικη αν δεν υπαρχει μαρουλι τοτε δυστυχως θα πρεπει να βρουν μια λυση με τον Καλαθη με οτι αυτο συνεπαγεται.
stefkorner
εζησα για να το διαβασω κι αυτο ..
ο Ντειβις λεει καλυτερος σεντερ στην ευρωλιγκα ohmy.gif !!!!

υπαρχουν 3-4 στο ιδιο λεβελ ,που ειναι καλυτεροι ,αλλα πες γουστα ειναι αυτα ας τον βαλουμε απο πανω τους !

στους 2 τοπ :Μιλουτινοφ -Βεσελι αντε πες να τον βγαλουμε καλυτερο απ τον Μιλουτινοφ,επειδη φταινε τα πρασινα γυαλια μας.. wink.gif
αλλα και απο τον Βεσελι ; απο τον Βεσελι ;;;;;;;;;;;;;; πως γκενεν αυτο ;;; blink.gif
Johnny Marv
Πάνω που το είχα ψήσει για ματ τομας στο 2/3 και όχι για ερικσον , μόλις είδα πως ο τομας είναι 1’92 . Αυτός ο παίκτης με τίποτα δεν θα μπορούσε να παίξει στο 3! Σε επίπεδο Ευρωλίγκας είναι καθαρό 2αρι ξεκάθαρα λόγω ύψος . Πως θα μαρκάρει αυτός ο παίκτης ψηλά 3αρια όπως Παπανικολάου , κλαϊμπερν , Τζέφρι τειλορ ή και τον λουσιτς ; Μέχρι και ο λοτζο που ποσταρεται εύκολα από βαριά και ψηλά 3αρια είναι 1’98 . Κρίμα και ξέρει πολύ μπάσκετ αυτός ο παίκτης !
Thodoros
Η Δικιά μου άποψη είναι ότι : Αυτά που είναι για το καλοκαίρι , ας μείνουν στα του καλοκαιριού που μπάσκετ δεν έχει έτσι κι αλλιώς.

Για εμένα θέλει προσοχή από τώρα! γιατί μπορεί η ομάδα να μην βλέπετε αλλά χρειάζεται κάποιες βαθμίδες από το σημερινό σύνολο οπότε πρέπει να γίνει καλή προετοιμασία για μερικούς παίκτες που θα κουμπώσουν πάνω στους παίκτες αξίας ( αν έρθουν ) αλλιώς χαμένη θα πάει και η επόμενη.

Είναι ευχάριστο να βλέπεις τον Μήτολγου να είναι σε καλή κατάσταση και να μπορεί να κάνει 2-3 βασικά πράγματα ώστε να πεις άστον ως 2ο , να έχεις Ιωάννη με τα καλά του και τα άσχημα του ...αλλά ο Παπαγιάννης που πρέπει να είναι ο 5ο στους ψιλούς τουλάχιστον είναι σε χάλια κατάσταση όπως και ο Γκιστ ( βέβαια σε αυτόν με τα χρήματα που δίνουμε καλύτερα να γίνει παρελθόν και να πάμε σε βασικό Σέντερ ) αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποια στιγμή τα Λ7 θα στερέψουν και θα κάνουμε Σκόντο από εκεί που δεν πρέπει και λογικά θα είναι από θέση που θα είναι δύσκολο να βρούμε παίκτη με τα στοιχεία που θέλουμε!

Θα μου πεις και που ξέρεις τι θα θέλουμε; λίγο πολύ όμως το βασικό 4άρι έχει συγκεκριμένο ρεπερτόριο κάνει αυτά , αυτά και αυτά καλά ( για να χαρακτηριστεί ότι είναι καλό + κάποια άλλα ώστε να χαρακτηριστεί εξαιρετικό ) όπως και οι Sg που στην ουσία πρέπει να έχουν ικανότητες σκοραρίσματος .
Τέτοιους παίκτες δεν του θέλουμε μόνο εμείς αλλά όλη η Ευρώπη ( όταν ο άλλος σου λύνει τα χέρια δεν βλέπω το λόγο ακόμα και ομάδες γεμάτες να θέλουν παίκτες με λιγότερα στοιχεία ) άλλωστε πλέον όπως βλέπουμε δεν υπάρχουν θέσεις ο άλλος θέλει το αποτέλεσμα δεν τον ενδιαφέρει αν το βασικό pg δίνει 10 ασιστ αλλά συνολικά να έχει ένα καλό σύνολο που να μπορεί να αλλάζει έξυπνες πάσες ώστε να δημιουργεί πρόβλημα στον αντίπαλο .

Για αυτό για εμένα είναι νωρίς να λέμε ότι ο Χ πρέπει να έρθει για την ώρα το σίγουρο μας είναι :
1. Καλάθης - Καλαιτζάκης
2. Πάπας (όταν)
3. Παπαπέτρου
4. Μήτογλου - Θανάσης**
5. Παπαγιάννης*

το ένα αστέρι για την ώρα δεν φαίνεται να μπορεί να κάνει ακόμα και βασικά τα 2 αστέρια δεν ξέρω κατά πόσο χωράνε τελικά στην 12δα αν πχ δεν μπορεί η ομάδα να βρει καλό 4άρι αλλά βρίσκει 3άρι με τα στοιχεία που θέλει δεν γίνεται να μείνει και ο Θαντε σε περίπτωση που ζητάει 400χιλ+ γιατί θα λείψουν από άλλη θέση.

Δεν χρειάζονται απαραίτητα 6 Έλληνες ώστε μόνο να λέμε ότι έχουμε 12δα για Ελλάδα γιατί στο τέλος πάλι οι ξένοι θα βγάλουν τα κάστανα από την φωτιά . Ας είναι και 5 και 6ος ο Καλαιτζάκης να παίζει Α1.

Το ότι όμως δεν βγαίνει ο Παπαγιάννης είναι κακό και όχι επειδή είναι Έλληνας αλλά επειδή δεν γίνεται να θες 4 ξένους στους 4ρο5άριδες μόνο. Μακάρι μέχρι το καλοκαίρι να έχουμε άλλη εικόνα ( άσχετα αποτελέσματος)


Putnam

1) καλαθης καπτεν αμερικα, γκαουντλοκ για Φ4, λουτζης για ευκαιρια

2) νικος ιερεας, ντενμον ο εμπειρος πια

3) παπαπετρου τριφυλλαρα, σονυ γουιμς λεω και κλαιω

4) Τομας ή αλλιως Τimios, μητογλας με παραπανω τσαγανο

5) αλεξανδρος ταιους, βινς χαντερ η επιστροφη, μπαρμπαγιαννης
stefkorner
QUOTE (Putnam @ Feb 26 2019, 02:50 ) *
1) καλαθης καπτεν αμερικα, γκαουντλοκ για Φ4, λουτζης για ευκαιρια

2) νικος ιερεας, ντενμον ο εμπειρος πια

3) παπαπετρου τριφυλλαρα, σονυ γουιμς λεω και κλαιω

4) Τομας ή αλλιως Τimios, μητογλας με παραπανω τσαγανο

5) αλεξανδρος ταιους, βινς χαντερ η επιστροφη, μπαρμπαγιαννης


Ταιους δεν φευγει απο Μακαμπι με τιποτα πλεον!αλλα και να φευγε δεν κανει για βασικος !ενα διδιμο Τομας/Τιμιος μαζι με Ταιους δεν νομιζω να μας ανεβαζε επιπεδο στους ψηλους !
αν εξαιρεσεις Ντενμον& Χαντερ που τους ειχαμε , οι προτασεις των Γκαουντολοκ-Γουιμς και Ταιους με πηγαν καπου 4-5 χρονια πισω.. !κλασσικα πρωτοσελιδα η δημοσιευματα Site των πρηγουμενων καλοκαιριων! αλλα δεν περιμενα να βρεθει καποιος να ξανα θυμηθει Γκαουντλοκ & Γουιμς ohmy.gif blink.gif
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Feb 25 2019, 12:33 ) *
εζησα για να το διαβασω κι αυτο ..
ο Ντειβις λεει καλυτερος σεντερ στην ευρωλιγκα ohmy.gif !!!!

υπαρχουν 3-4 στο ιδιο λεβελ ,που ειναι καλυτεροι ,αλλα πες γουστα ειναι αυτα ας τον βαλουμε απο πανω τους !

στους 2 τοπ :Μιλουτινοφ -Βεσελι αντε πες να τον βγαλουμε καλυτερο απ τον Μιλουτινοφ,επειδη φταινε τα πρασινα γυαλια μας.. wink.gif
αλλα και απο τον Βεσελι ; απο τον Βεσελι ;;;;;;;;;;;;;; πως γκενεν αυτο ;;; blink.gif


Καταρχας σε παρακαλω μην ξανασχολιασεις δικο μου ποστ, αν ειναι να λες για πρασινα γυαλια κτλ...

Θεωρω τον ντειβις καλυτερο του μιλουτινοφ. Και δεν χρειαζονται πρασινα γυαλια για να δεις τα παιχνιδια που εχουν δωσει οι δυο μεταξυ τους. Δες εσυ ποιος ειναι καλυτερος. Και δεν μιλαω για τα περσινα πλευ οφ, αλλα και για τους αγωνες της κοανονικης περιοδου.

Ο βεσελυ φιλε μου ειναι παικτης ομπραντοβιτς. Και δουλευει μαζι του ο ζελικο 5 χρονια, τον εχει βελτιωσει σε ολους τους τομεις,παιζει σε μια καλοδουλεμενη μηχανη, με τους καλυτερους συμπαικτες που θα μπορουσε να εχει και κοστολογειται στα διπλασια απο οτι ο ντειβις.

Αυτη τη στιγμη ο ντειβις ειναι ενας συγχρονος σεντερ. Παιζει καλη αμυνα, κατεβαζει ριμπαουντ, παιζει καλα τον πικ εν ρολ, καλο σουτακι μεσης αποστασης, αξιοπιστος ψηλος απο βολες, στην καλυτερη μπασκετικη του ηλικια.
Putnam
QUOTE (stefkorner @ Feb 25 2019, 19:59 ) *
Ταιους δεν φευγει απο Μακαμπι με τιποτα πλεον!αλλα και να φευγε δεν κανει για βασικος !ενα διδιμο Τομας/Τιμιος μαζι με Ταιους δεν νομιζω να μας ανεβαζε επιπεδο στους ψηλους !
αν εξαιρεσεις Ντενμον& Χαντερ που τους ειχαμε , οι προτασεις των Γκαουντολοκ-Γουιμς και Ταιους με πηγαν καπου 4-5 χρονια πισω.. !κλασσικα πρωτοσελιδα η δημοσιευματα Site των πρηγουμενων καλοκαιριων! αλλα δεν περιμενα να βρεθει καποιος να ξανα θυμηθει Γκαουντλοκ & Γουιμς ohmy.gif blink.gif


το καλοκαίρι του 17 έπαιζε το όνομα του γουιμς και φέτος το καλοκαίρι ξανά του γκάουντλοκ

ο γκάουντλοκ πήγε κίνα με 1,5+ εκατομμύριο, τέτοιοι παίκτες θα σου παίρνουν τα εκτός έδρας / καλά για τον γουιμς δεν ξέρω αν έχει ακόμα κίνητρο αλλά είναι προσωπική καψούρα tongue.gif



basket72
QUOTE (basketikos13 @ Feb 26 2019, 16:42 ) *
Καταρχας σε παρακαλω μην ξανασχολιασεις δικο μου ποστ, αν ειναι να λες για πρασινα γυαλια κτλ...

Θεωρω τον ντειβις καλυτερο του μιλουτινοφ. Και δεν χρειαζονται πρασινα γυαλια για να δεις τα παιχνιδια που εχουν δωσει οι δυο μεταξυ τους. Δες εσυ ποιος ειναι καλυτερος. Και δεν μιλαω για τα περσινα πλευ οφ, αλλα και για τους αγωνες της κοανονικης περιοδου.

Ο βεσελυ φιλε μου ειναι παικτης ομπραντοβιτς. Και δουλευει μαζι του ο ζελικο 5 χρονια, τον εχει βελτιωσει σε ολους τους τομεις,παιζει σε μια καλοδουλεμενη μηχανη, με τους καλυτερους συμπαικτες που θα μπορουσε να εχει και κοστολογειται στα διπλασια απο οτι ο ντειβις.

Αυτη τη στιγμη ο ντειβις ειναι ενας συγχρονος σεντερ. Παιζει καλη αμυνα, κατεβαζει ριμπαουντ, παιζει καλα τον πικ εν ρολ, καλο σουτακι μεσης αποστασης, αξιοπιστος ψηλος απο βολες, στην καλυτερη μπασκετικη του ηλικια.



Δεν θα μπω καν στη σύγκριση Ντέιβις με Βέσελι και Μιλουτίνοβ. Άσε που περί ορέξεως κολοκυθόπιττα- θα υπάρχει κι άλλος που θα θεωρεί καλύτερο σέντερ της Ευρωλίγκας, τον Μπούκερ της Μπάγερν, ας πούμε.

Η δικιά μου γνώμη είναι ότι κυμαίνεται μεταξύ 7ου και 9ου καλύτερου πενταριού (πενταροτεσσαριού καλύτερα) στην Ευρωλίγκα. Κάτω από Βέσελι, Μιλουτίνοβ, Γκουντάιτις, Πουαριέ, Αγιόν, Ταβάρες, Μίκι και κοντά με Σεραφέν.
Να σε πληροφορήσω όμως ότι τόσο ο Γουάιτ όσο και ο Ντέιβις έχουν συμβόλαιο με τη Ζαλγκίρις που είναι σκληρός παίκτης. Το καλοκαίρι που μας πέρασε, της χτύπησε την πόρτα η (πλουσιότερη από εσάς) Μπαρτσελόνα για την αδυναμία σου τον Ντέιβις και της φάνηκε πολύ ψηλό το πόσο που ζητούσαν οι Λιθουανοί.
basketikos13
QUOTE(basket72 @ Feb 26 2019, 17:59 ) *
Δεν θα μπω καν στη σύγκριση Ντέιβις με Βέσελι και Μιλουτίνοβ. Άσε που περί ορέξεως κολοκυθόπιττα- θα υπάρχει κι άλλος που θα θεωρεί καλύτερο σέντερ της Ευρωλίγκας, τον Μπούκερ της Μπάγερν, ας πούμε.

Η δικιά μου γνώμη είναι ότι κυμαίνεται μεταξύ 7ου και 9ου καλύτερου πενταριού (πενταροτεσσαριού καλύτερα) στην Ευρωλίγκα. Κάτω από Βέσελι, Μιλουτίνοβ, Γκουντάιτις, Πουαριέ, Αγιόν, Ταβάρες, Μίκι και κοντά με Σεραφέν.
Να σε πληροφορήσω όμως ότι τόσο ο Γουάιτ όσο και ο Ντέιβις έχουν συμβόλαιο με τη Ζαλγκίρις που είναι σκληρός παίκτης. Το καλοκαίρι που μας πέρασε, της χτύπησε την πόρτα η (πλουσιότερη από εσάς) Μπαρτσελόνα για την αδυναμία σου τον Ντέιβις και της φάνηκε πολύ ψηλό το πόσο που ζητούσαν οι Λιθουανοί.


Aποψεις ειναι αυτα φιλε μου. Εγω απλα νομιζω οτι ο ντειβις με 2 χρονια στην φενερ μαζι με ομπραντοβιτς θα ηταν ακομα καλυτερος απο οτι τωρα.
Το καλο με τον ντειβις ειναι οτι δυσκολα θα φυγει για nba αφου εκει δεν μπορει να απιξει 5 και εχει αδυναμιες για 4.

Εχω την εντυπωση οτι ο ουαιτ δεν εχει συμβολαιο με την ζαλγκιρις για του χρονου.
Με ενα ποσο κονα στις 500-600 αποδεσεμυεται ο ντειβις -μπορει και γινει λιγοτερο αν φερουμε τον σαρας-

Τα λεφτα τα κερδιζεις απο τα συμβολαια των παικτων. Ουαιτ και ντειβις βρισκονται στην καλυτερη μπασκετικη τους ηλικια. Πες μου καλυτερο 4αρι με 8 κατοσταρικα και καλυτερο σεντερ με 1 μυριο???
Μακροχρονια λοιπον θα εισαι κερδισμενος απο το να δωσεις ενα εκατ στην ζαλγκιρις για να τους αποδεσμευσει και τους δυο + δωρο τον λεκαβιτσιους...
basket72
QUOTE (basketikos13 @ Feb 26 2019, 18:10 ) *
Aποψεις ειναι αυτα φιλε μου. Εγω απλα νομιζω οτι ο ντειβις με 2 χρονια στην φενερ μαζι με ομπραντοβιτς θα ηταν ακομα καλυτερος απο οτι τωρα.
Το καλο με τον ντειβις ειναι οτι δυσκολα θα φυγει για nba αφου εκει δεν μπορει να απιξει 5 και εχει αδυναμιες για 4.

Εχω την εντυπωση οτι ο ουαιτ δεν εχει συμβολαιο με την ζαλγκιρις για του χρονου.
Με ενα ποσο κονα στις 500-600 αποδεσεμυεται ο ντειβις -μπορει και γινει λιγοτερο αν φερουμε τον σαρας-

Τα λεφτα τα κερδιζεις απο τα συμβολαια των παικτων. Ουαιτ και ντειβις βρισκονται στην καλυτερη μπασκετικη τους ηλικια. Πες μου καλυτερο 4αρι με 8 κατοσταρικα και καλυτερο σεντερ με 1 μυριο???
Μακροχρονια λοιπον θα εισαι κερδισμενος απο το να δωσεις ενα εκατ στην ζαλγκιρις για να τους αποδεσμευσει και τους δυο + δωρο τον λεκαβιτσιους...



Έχεις δίκιο για τον Ά.Γουάιτ- το καλοκαίρι μένει ελεύθερος. Πάντως δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι κολλάει τόσο σε σας όσο στη φορτωμένη με σουτέρηδες, Ζαλγκίρις. cool.gif
Για τον Ντέιβις θα χρειαστεί μίνιμουμ κοντά στο μισό χαρτί συν 1.2 που θα πάρει αυτός. Είναι πολλά θαρρώ.
Καλή μεταγραφή το δίχως άλλο, αν τον πάρετε. Μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με τα περασμένα σας σέντερ.

Όσο για τον Σάρας, δεν υπάρχει κάποια ένδειξη ότι θα έρθει (το βλέπω εξαιρετικά χλωμό βασικά...) επίσης είναι λιγάκι αυθαίρετο να λέμε ότι θα κάνουν χάρη στον Σάρας αμερικάνοι μπασκετμπολίστες και θα έρχουν με λιγότερα.
pan24
QUOTE (basketikos13 @ Feb 26 2019, 18:10 ) *
Aποψεις ειναι αυτα φιλε μου. Εγω απλα νομιζω οτι ο ντειβις με 2 χρονια στην φενερ μαζι με ομπραντοβιτς θα ηταν ακομα καλυτερος απο οτι τωρα.
Το καλο με τον ντειβις ειναι οτι δυσκολα θα φυγει για nba αφου εκει δεν μπορει να απιξει 5 και εχει αδυναμιες για 4.

Εχω την εντυπωση οτι ο ουαιτ δεν εχει συμβολαιο με την ζαλγκιρις για του χρονου.
Με ενα ποσο κονα στις 500-600 αποδεσεμυεται ο ντειβις -μπορει και γινει λιγοτερο αν φερουμε τον σαρας-

Τα λεφτα τα κερδιζεις απο τα συμβολαια των παικτων. Ουαιτ και ντειβις βρισκονται στην καλυτερη μπασκετικη τους ηλικια. Πες μου καλυτερο 4αρι με 8 κατοσταρικα και καλυτερο σεντερ με 1 μυριο???
Μακροχρονια λοιπον θα εισαι κερδισμενος απο το να δωσεις ενα εκατ στην ζαλγκιρις για να τους αποδεσμευσει και τους δυο + δωρο τον λεκαβιτσιους...

Ο Ντειβις 1 παιρνει τωρα στην Ζαλγκιρις μετα την ανανεωση της περασμενης ανοιξης
Το καλοκαιρι θα ζηταει περισσοτερα και με τις καλες εμφανισεις του φετος θα υπαρξουν ενδιαφερομενοι να του δινουν κατι αναμεσα στο 1,2-1,5

Το θεμα δεν ειναι αν ειναι καλος παικτης(σιγουρα ειναι) ουτε αν ειναι καλυτερος του Βεσελυ,του Μιλουτινοφ,του Αγιον,του Γκουνταιτις και του Πουαριε αφου δεν μπορουμε να παρουμε καποιον απο αυτους

Το θεμα ειναι αν αξιζει να δωσεις για εναν παικτη σαν τον Ντειβις(καλος αλλα οχι ο παικτης που θα κανει την διαφορα σε μια ομαδα φαιναλ 4) ενα ποσο αναμεσα στο 1,5-2(μαζι με το buy out) η αν μπορεις με 1-1,2 μυριο να παρεις εναν παικτη σαν τον Μικι(που ειναι αντιστοιχου επιπεδου παικτης με Ντειβις και επιπλεον το 32% τριποντο που εχει ειναι οκ για 5αρι) και με τα υπολοιπα αναπληρωματικο καποιον σαν τον Φοιτμαν πχ

Ο Ουαιτ ειναι καλος παικτης(εχω την εντυπωση οτι ανανεωσε και αυτος μαζι με τον Ντειβις μπορει να κανω λαθος ομως) αλλα το μονο πραγμα στο οποιο ειναι κακος(τριποντο) ειναι το μονο στοιχειο που θελουμε απαραιτητα απο το 4αρι μας

Σε μια ομαδα που τον περισσοτερο χρονο στο 1 και το 3 τον εχουν Καλαθης και Παπαπετρου δεν γινεται να μην εχει πολυ καλο τριποντο το 4αρι
basketikos13
QUOTE(pan24 @ Feb 26 2019, 18:47 ) *
Ο Ντειβις 1 παιρνει τωρα στην Ζαλγκιρις μετα την ανανεωση της περασμενης ανοιξης
Το καλοκαιρι θα ζηταει περισσοτερα και με τις καλες εμφανισεις του φετος θα υπαρξουν ενδιαφερομενοι να του δινουν κατι αναμεσα στο 1,2-1,5

Το θεμα δεν ειναι αν ειναι καλος παικτης(σιγουρα ειναι) ουτε αν ειναι καλυτερος του Βεσελυ,του Μιλουτινοφ,του Αγιον,του Γκουνταιτις και του Πουαριε αφου δεν μπορουμε να παρουμε καποιον απο αυτους

Το θεμα ειναι αν αξιζει να δωσεις για εναν παικτη σαν τον Ντειβις(καλος αλλα οχι ο παικτης που θα κανει την διαφορα σε μια ομαδα φαιναλ 4) ενα ποσο αναμεσα στο 1,5-2(μαζι με το buy out) η αν μπορεις με 1-1,2 μυριο να παρεις εναν παικτη σαν τον Μικι(που ειναι αντιστοιχου επιπεδου παικτης με Ντειβις και επιπλεον το 32% τριποντο που εχει ειναι οκ για 5αρι) και με τα υπολοιπα αναπληρωματικο καποιον σαν τον Φοιτμαν πχ

Ο Ουαιτ ειναι καλος παικτης(εχω την εντυπωση οτι ανανεωσε και αυτος μαζι με τον Ντειβις μπορει να κανω λαθος ομως) αλλα το μονο πραγμα στο οποιο ειναι κακος(τριποντο) ειναι το μονο στοιχειο που θελουμε απαραιτητα απο το 4αρι μας

Σε μια ομαδα που τον περισσοτερο χρονο στο 1 και το 3 τον εχουν Καλαθης και Παπαπετρου δεν γινεται να μην εχει πολυ καλο τριποντο το 4αρι



Ρε παιδια θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.
Αν ο παικτης εχει συμβολαιο σε ισχυ και πληρωσεις μπαι αουτ, γιατι να του κανεις νεο συμβολαιο?
Με το συμβολαιο που εχει σε ισχυ θα τον παρεις.
Νεο συμβολαιο θα του κανεις οταν τελειωσει το υπαρχον, οποτε τοτε βλεπουμε...

Ναι θελουμε 3 μεγαλα συμβολαια στις θεσεις 1-2, 4 και 5.
Η καταλληλη τριαδα θα ηταν σλουκας ντειβις και ουαιτ με 4 εκετ και οι 3 μαζι
Χοντρικα οι υπολοιποι ελληνες θα κοστιζουν αλλα 5 εκατ.

Οποτε με 9 εκατ θα εχουμε

1 ΚΑΛΑΘΗ
1-2 ΣΛΟΥΚΑ
2 ΠΑΠΠΑ
3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ
4 ΓΟΥΑΙΤ ΜΗΤΟΓΛΟΥ
5 ΝΤΕΙΒΙΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ

Οποτε ψαχνεις τρεις αξιοπιστους ρολιστες να σε βοηθησουν. Εναν στην περιφερεια στο 1, εναν σουτερ με αξιοπρεπη αμυνα για το 2 -και 3 με κοντα σχηματα- και εναν δευτερο σεντερ.
Θες να κανεις την υπερβαση φερνεις - σιβα, ντνεμον και βοιτμαν και πας φαιναλ φορ ανεβαζοντας το μπατζετ στα 11 εκατ- η -φερνεις 3 στιχοιματα και κανεις το σταυρο σου.
pan24
QUOTE (basketikos13 @ Feb 26 2019, 19:00 ) *
Ρε παιδια θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.
Αν ο παικτης εχει συμβολαιο σε ισχυ και πληρωσεις μπαι αουτ, γιατι να του κανεις νεο συμβολαιο?
Με το συμβολαιο που εχει σε ισχυ θα τον παρεις.
Νεο συμβολαιο θα του κανεις οταν τελειωσει το υπαρχον, οποτε τοτε βλεπουμε...

Δεν δουλευει ετσι το συστημα.Ουτε καν στο ποδοσφαιρο οταν πληρωνεις την ρητρα καποιου και τον παιρνεις δεν μεταφερεται αυτοματα με το υπαρχουν συμβολαιο,γινεται νεα διαπραγματευση
Δεν ειμαστε στο nba οπου τα βρισκεις με την ομαδα του παικτη και ερχεται σε εσενα με το υπαρχον συμβολαιο του χωρις να μπορει να πει κουβεντα
Για να ερθει πρεπει να υπογραψει και αυτος(+οτι δεν θα διναμε κανα 500αρι buy out για να τον εχουμε 1 χρονο μονο)
Στην Ευρωπη αν δεν συμφωνησει ο παικτης μια ομαδα δεν μπορει να τον αναγκασει να παει πουθενα

Αν εμεις του δινουμε 1 μυριο και καποιος αλλος του δινει πχ 1,4 δεν θα προτιμησει εμας
Θα ζητησει να παει εκει που του δινουν πιο πολλα και εφοσον ο αλλος δωσει οσα ζητησει σαν buy out η Ζαλγκιρις δεν εχει λογο να του πει οχι

Για το ροστερ περιμενω απαντηση σε αυτο που ειπα.Αν εχεις 1 Καλαθη,3 Παπαπετρου,4 Ουαιτ και ενα 5αρι χωρις τριποντο οχι τον Σλουκα,τον Χαρντεν να παρεις για το 2 πως θα δουλεψει επιθετικα μια ομαδα που σε 4 απο τους 5 παικτες δινουν το σουτ εξω απο τα 5 μετρα;
Johnny Marv
Calathes-Sloukas
Denmon-Pappas-Aaron Harrison
Papapetrou-Antetokounmpo
Theis-Mitoglou
Black-Landale-Papagiannis


Αν δεν βγαίνουν τα κουκιά τότε Kuzminskas αντί για Theis . Ωραίο ρόστερ μου φαίνεται και φυσικά αν δεν σας αρέσει ο μπλακ βάλτε οποιονδήποτε μαπ του μυριου (μπιρτς, ρομπινσον, κλπ..)

Από μπατζετ 10,4 μυρια με κουζμινσκας και κάτι κάτω από 11 μυρια με ταις
stefkorner
ανατρεπτικο..ροστερ με Στριελνεκς!!! tongue.gif rolleyes.gif

Μπιρτς,Φοιτμαν(5-4),Παπαγιαννης
ΟΜπραιαντ(4-5),Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Στριελνεκς,Μητρου-Λονγκ (2-1)
Καλαθης,Κονιαρης

12η θεση να παιζεται μεταξυ Κονιαρη και Παπαγιαννη...
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 27 2019, 11:53 ) *
ανατρεπτικο..ροστερ με Στριελνεκς!!! tongue.gif rolleyes.gif

Μπιρτς,Φοιτμαν(5-4),Παπαγιαννης
ΟΜπραιαντ(4-5),Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Στριελνεκς,Μητρου-Λονγκ (2-1)
Καλαθης,Κονιαρης

12η θεση να παιζεται μεταξυ Κονιαρη και Παπαγιαννη...



Ωραιότατο. Ίσως ο Κόνιαρης να μην χρειάζεται, παρά μόνο για να γλυτώνετε από την παρουσία του Παπαγιάννη στη 12αδα. rolleyes.gif

Thodoros
Παιδιά όχι Κόνιαρη στα σχήματα , ζητάει τα μαλλιά της κεφαλής του .

Βάλτε ένα Σλούκα!
Derozan
1.Καλάθης,Λαπροβιτόλα
2.Σλούκας,Παππάς
2-3.Μπερτάνς
3.Παπαπέτρου,Θανάσης
4.Μήτογλου,Ουίλιαμς
4-5.Ντέιβις
5.Ονουάκου,Παπαγιάννης

Domination
Johnny Marv
Τα βήματα είναι τα εξής :

1) Προπονητή για τα επόμενα 3-5 χρόνια στοκ οποίο δίνουμε τα κλειδιά της ομάδας (έχουμε πει για ονόματα και στο άλλο τοπικ)

2) Τα δίνουμε όλα για όλα για σλουκα !!! Αν όχι θελουμε ασσοδυο αντίστοιχων χαρακτηριστικών κι επιπέδου (ερτελ,ντιλεινι ή άλλος που θα εμπιστευτεί ο οποιος προπονητής μας)

3) Κλείνουμε την υπόλοιπη ομάδα . Ξεκινάμε από βασικό 4αρι και 5αρι ... Για 4αρι πρώτη επιλογή ταις , 2η ο κουζμινσκας αλλιώς ότι πει ο κοουτς και για πρώτο 5αρι κάποιον μαπ στυλ μπιρτς , ρομπινσον ή μπλακ . Στη συνέχεια κλείνουμε τους ρολιστες της ομάδας : ένα 2αρι με σουτ και άμυνα φθηνό (επιστροφή ντενμον) , ένα 2/3αρι με παροιμία χαρακτηριστικά επίσης φθηνό (Χάρισον ή ερικσον) , δεύτερο 5αρι που μπορείς να του ακουμπήσεις τη μπάλα στο ποστ με ριμπάουντ και αν γίνεται και τρίποντο (βοϊτμαν ή λανταλε) . Έτσι κλείνεις 12αδα

4) Φέρνεις και ακόμη 1-2 παίκτες για συμπλεγματικό ρολο , να παίζουν στις προπονήσεις , στα ρεπά ή δε τραυματισμό . (Θα μπορούσαμε να έχουμε έναν νέο πχ λουτζη κι άλλον έναν έλληνα ποιοτικό που να μην ζητάει επειγόντως λεπτά ή αλλιώς και λοτζο για 7ο ξένο) .

5) Έτσι (και παράλληλα με διατήρηση του ελληνικού κορμού -αυτής της 6αδας παικτών μας δλδ) κλείνεις ομάδα και πορεύεσαι με μικροαλλαγές τα επόμενα χρόνια .
stefkorner
QUOTE (Derozan @ Feb 27 2019, 22:34 ) *
1.Καλάθης,Λαπροβιτόλα
2.Σλούκας,Παππάς
2-3.Μπερτάνς
3.Παπαπέτρου,Θανάσης
4.Μήτογλου,Ουίλιαμς
4-5.Ντέιβις
5.Ονουάκου,Παπαγιάννης

Domination


ωραιο ,αλλα πανακριβο ! 11 μυρια το λιγοτερο παει !
επειδη σου περισσευει και μια θεση ξενου ,αν εκοβες Παππα και εβαζες αντι αυτου εναν φθηνο ξενο guard-forward
θα το εβρισκα πολυ πιο ενταξει wink.gif
Derozan
QUOTE (stefkorner @ Feb 27 2019, 21:43 ) *
ωραιο ,αλλα πανακριβο ! 11 μυρια το λιγοτερο παει !
επειδη σου περισσευει και μια θεση ξενου ,αν εκοβες Παππα και εβαζες αντι αυτου εναν φθηνο ξενο guard-forward
θα το εβρισκα πολυ πιο ενταξει wink.gif

Αναγκαστικά τον έβαλα γιατι δεν πιστεύω ότι θα τον διώξει ο ντι πι τζι.Ειδικά μετά τον τραυματισμό του.Αστη τη θέση ξένου για καμιά διόρθωση στη μέση της σεζόν
green_sky
Θανασης ή Τομας ?
Καλαθης ή Γουναμεικερ και Ντενμον ?
Γκιστ και βουγιουκας ή Jalen Reynolds ?
Ρεαλισμος ή βαρυγδουποι τιτλοι το καλοκαιρι-κεφια της εξεδρας και κομπαρσος το χειμωνα?
pan24
Τον Bertans μαλλον τον ξεχναμε γιατι εχει ενδιαφερον απο τους Pelicans ωστε μετα τον αδερφο του να παει κι αυτος NBA
https://twitter.com/wojespn/status/1101016147422597120

Δεν ειναι περιεργο,παικτες με τοσο καλο σουτ παντου χρειαζονται
j-kidd13
QUOTE(Johnny Marv @ Feb 27 2019, 18:58 ) *
3) Κλείνουμε την υπόλοιπη ομάδα . Ξεκινάμε από βασικό 4αρι και 5αρι ... Για 4αρι πρώτη επιλογή ταις , 2η ο κουζμινσκας αλλιώς ότι πει ο κοουτς


Οχι με τη μια οτι πει ο κοουτς ε? laugh.gif
Αν δεν κανω λαθος εδω πεφτει κραξιμο για το οτι ο Γιαννακοπουλος κανει μεταγραφες και δεν αφηνει τον κοουτς εν λευκω,και τωρα θετουμε την επιθυμια του κοουτς 3η στην ιεραρχια... tongue.gif
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Feb 28 2019, 16:25 ) *
Τον Bertans μαλλον τον ξεχναμε γιατι εχει ενδιαφερον απο τους Pelicans ωστε μετα τον αδερφο του να παει κι αυτος NBA
https://twitter.com/wojespn/status/1101016147422597120

Δεν ειναι περιεργο,παικτες με τοσο καλο σουτ παντου χρειαζονται



με τοσο καλο .. !
εκει βρισκεται το ζουμι ! γιατι με απλα καλο,υπαρχουν παικτες πολλοι, να φανε και οι κοτες !

ας το κρατησουν και καποιοι φιλοι που ειχαν τις ενστασεις τους εδω και λεγαν ποιος Μπερτανς και ποιος Ερικσσον !
κ οτι ειναι καλυτερος ο μπομπερ.. Ντενμον !μονο που με 40 % δεν λεγεσαι μπομπερ !
οταν υπαρχουν παικτες σαν τον Μπερτανς που ξεκινανε απο το 50 ...
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Feb 28 2019, 10:03 ) *
με τοσο καλο .. !
εκει βρισκεται το ζουμι ! γιατι με απλα καλο,υπαρχουν παικτες πολλοι, να φανε και οι κοτες !

ας το κρατησουν και καποιοι φιλοι που ειχαν τις ενστασεις τους εδω και λεγαν ποιος Μπερτανς και ποιος Ερικσσον !
κ οτι ειναι καλυτερος ο μπομπερ.. Ντενμον !μονο που με 40 % δεν λεγεσαι μπομπερ !
οταν υπαρχουν παικτες σαν τον Μπερτανς που ξεκινανε απο το 50 ...

Καλά...καλά...τις καταλάβαμε τις μπηχτές σου....σιγά τον παίκτη....6 π μ.ο στην Μιλάνο...για να σουτάρει στο σκορποχώρι της...και να έχει μιση ασσιστ...1 ριμπ..αμυνα αστεια...και 32% στο δίποντο...και να στοιχίζει και μια 800αρα....να λείπει το βυσσινο...
Ο Παναθηναικός χρειαζεται παικτες πρωτης γραμμης...όχι άλλους μέτριους..
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Feb 28 2019, 19:32 ) *
Καλά...καλά...τις καταλάβαμε τις μπηχτές σου....σιγά τον παίκτη....6 π μ.ο στην Μιλάνο...για να σουτάρει στο σκορποχώρι της...και να έχει μιση ασσιστ...1 ριμπ..αμυνα αστεια...και 32% στο δίποντο...και να στοιχίζει και μια 800αρα....να λείπει το βυσσινο...
Ο Παναθηναικός χρειαζεται παικτες πρωτης γραμμης...όχι άλλους μέτριους..


με 800ρα δεν θα τον προτεινα ,πιστεψε με ! με 600ρα ναι ! τοσο θα πηγαινε ως ελευθερος απο Αρμανι το καλοκαιρι !
επισης δεν ειπα οτι ειναι καμια παικταρα πρωτης γραμμης,ουτε οτι εχει παρα πολλα στοιχεια στο παιχνιδι του !για αυτο αλλωστε τον εβαζα συνηθως ως 4.ο γκαρντ στο ροτεισον !
ενας κλασσικος σουτερ ειναι κ οπως εγραψε και ο παν ,τετοιοι κλασσικοι σουτερ ειναι χρησιμοι παντου κ στο κορυφαιο επιπεδο!
αν εσυ θες ρεαλιστικα ροστερ οπως λες ,αλλα με παικτες πρωτης γραμμης,που να τα διαθετουν ολα
ακομα και για τις θεσεις των αναπληρωματικων,τοτε τι να πω ! εχουμε φαινεται τελειως διαφορετικη αισθηση του ρεαλισμου..
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Feb 28 2019, 12:46 ) *
με 800ρα δεν θα τον προτεινα ,πιστεψε με ! με 600ρα ναι ! τοσο θα πηγαινε ως ελευθερος απο Αρμανι το καλοκαιρι !
επισης δεν ειπα οτι ειναι καμια παικταρα πρωτης γραμμης,ουτε οτι εχει παρα πολλα στοιχεια στο παιχνιδι του !για αυτο αλλωστε τον εβαζα συνηθως ως 4.ο γκαρντ στο ροτεισον !
ενας κλασσικος σουτερ ειναι κ οπως εγραψε και ο παν ,τετοιοι κλασσικοι σουτερ ειναι χρησιμοι παντου κ στο κορυφαιο επιπεδο!
αν εσυ θες ρεαλιστικα ροστερ οπως λες ,αλλα με παικτες πρωτης γραμμης,που να τα διαθετουν ολα
ακομα και για τις θεσεις των αναπληρωματικων,τοτε τι να πω ! εχουμε φαινεται τελειως διαφορετικη αισθηση του ρεαλισμου..

Το θέμα μου είναι να έχω ένα Σλουκα δίπλα στον Καλάθη...ένα παίκτη 1ης γραμμής.Απο κει και πέρα δεν με πολυνοιαζει αν ο γκαρντ σουτέρ που θα τους πλαισιώνει λέγεται Μπερτανς η' Ντενμον...αλλά ο δεύτερος θα τανε πιο οικονομικός,άρα και πιο ρεαλιστικός...αν έχουν δαπανηθεί χρήματα αλλού.


QUOTE(Johnny Marv @ Feb 27 2019, 02:27 ) *
Calathes-Sloukas
Denmon-Pappas-Aaron Harrison
Papapetrou-Antetokounmpo
Theis-Mitoglou
Black-Landale-Papagiannis


Αν δεν βγαίνουν τα κουκιά τότε Kuzminskas αντί για Theis . Ωραίο ρόστερ μου φαίνεται και φυσικά αν δεν σας αρέσει ο μπλακ βάλτε οποιονδήποτε μαπ του μυριου (μπιρτς, ρομπινσον, κλπ..)

Από μπατζετ 10,4 μυρια με κουζμινσκας και κάτι κάτω από 11 μυρια με ταις

Αν μας παίρνει οικονομικά το παραπάνω ρόστερ...πολύ καλο
Johnny Marv
QUOTE(Ginobili @ Feb 28 2019, 14:27 ) *
Αν μας παίρνει οικονομικά το παραπάνω ρόστερ...πολύ καλο



Γιατί να μην βγαίνει οικονομικά ; Αν δίνουμε λίγο κάτω από 5 μυρια για τη διατήρηση των 6 Ελλήνων μας . Και δώσουμε 1 μυριο μαζί σε ντενμον και Χάρισον , ας πούμε 1,5 μυριο σε ταις (ή 1 μυριο αντίστοιχα σε κουζμινσκας) και άλλο 1,5 μυριο στους 2 σεντερ πάμε στα 4 μυρια . Άρα συνολικά κάπου χαμηλότερα από τα 9 μυρια . Και από εκεί και πέρα είναι το ποσα δίνεις στον σλουκα , αν ας πούμε δώσουμε 2 μυρια θα έχουμε ρόστερ με μπατζετ κάτι λιγότερο από 11 μυρια . Έτσι κι αλλιώς όλα τα ρόστερ που προτείνουμε εδώ (με κάποιες εξαιρέσεις φυσικά) κάπου εκεί είναι στα 10-11 μυρια .


ΥΓ. Μου αρέσει πολύ ο ναναλι ! Όσο τον βλέπω με αρμανι τόσο νευριάζω που προτιμήσαμε κιλπατρικ αντί για αυτόν . Και τα έλεγα ... μόνο τρελός θα έκανε αυτή την επιλογή και πως αποκλείεται να προτιμήσει κιλπατρικ ο πιτινο . Κρίμα
green_sky
QUOTE (Johnny Marv @ Mar 1 2019, 11:15 ) *
............................
ΥΓ. Μου αρέσει πολύ ο ναναλι ! Όσο τον βλέπω με αρμανι τόσο νευριάζω που προτιμήσαμε κιλπατρικ αντί για αυτόν . Και τα έλεγα ... μόνο τρελός θα έκανε αυτή την επιλογή και πως αποκλείεται να προτιμήσει κιλπατρικ ο πιτινο . Κρίμα

Ο Ναναλι δεν θα ερχοταν για εξι μηνες.Ηθελε τουλαχιστον 1.5 χρονο συμβολαιο και αρκετα παχυλο.
Θεωρω οτι ο Κιλπατρικ προτιμηθηκε πρωτιστως για οικονομικους λογους και δευτερευοντως για αγωνιστικους (ο Παναθηναικος χρειαζοταν γκαρντ-υπαρχε Λοτζεσκι στο ροστερ κτλ).
Βεβαια οταν βλειπεις-δηλωνεις οτι εχεις θεμα με το σουτ και δεν κανεις μια υπερβαση για τον Ναναλι με σκοπο να κλεισεις μια και καλη την θεση του small, με Ναναλι-Παπαπετρου και ολιγη απο Θαναση,τοσο για φετος οσο και πρωτιστως για του χρονου, τοτε μαλλον λεω μαλλον, αυτο δειχνει και τι προσδοκιες μπορει να υπαρχουν για το καλοκαιρι.
Παντως το προβλημα με το σουτ που ειχαμε και εχουμε, ο Κιλπατρικ δεν το λυνει και απορω με τον κολλητο που ειναι και πολυ φαν του ΝΒΑ και τον οποιο οταν τον ρωτησα τι σοι ειναι ο Αμερικανος μου ελεγε οτι δεν πιστευε οτι αυτος ο παιχτης δεχτηκε να ερθει Ευρωπη και οτι ειναι καθαρα παιχτης ρυθμου. Εμενα μου μοιαζει με Αμερικανο αλλης δεκαετιας.
stefkorner
μιας και φτιαχνομαστε σιγα σιγα για παραμονη Κιθ ,ας φτιαξω ενα ροστερακι και μ αυτον cool.gif

Μπιρτς,Ογκαστ,Παπαγιαννης
Κασπι,Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Κιθ,Μπερτανς(2-3)
Καλαθης,Κονιαρης
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Mar 1 2019, 12:02 ) *
μιας και φτιαχνομαστε σιγα σιγα για παραμονη Κιθ ,ας φτιαξω ενα ροστερακι και μ αυτον cool.gif

Μπιρτς,Ογκαστ,Παπαγιαννης
Κασπι,Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Κιθ,Μπερτανς(2-3)
Καλαθης,Κονιαρης

Ο Παπας θα μεινει..Δεν υπαρχει περιπτωση ο ΔΓ να τον διωξει τραυματια..Αρα πρεπει να τον βαλεις μεσα..Ο Μπερτανς θα παει ΝΒΑ αποσο εχει ακουστει και εκει θα μεινει για κανα χρονο να δοκιμασει..Κασπι αδυναμια..Ουοναμεικερ μαλλον θα γινει Κιλπατρικ ο οποιος ολο και προσαρμοζεται παραπανω..Κιθ αν δεν εχει τραυματισμους και ειναι υγιης εστω και στα 36 καλος ειναι..
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Mar 1 2019, 18:32 ) *
Ο Παπας θα μεινει..Δεν υπαρχει περιπτωση ο ΔΓ να τον διωξει τραυματια..Αρα πρεπει να τον βαλεις μεσα..Ο Μπερτανς θα παει ΝΒΑ αποσο εχει ακουστει και εκει θα μεινει για κανα χρονο να δοκιμασει..Κασπι αδυναμια..Ουοναμεικερ μαλλον θα γινει Κιλπατρικ ο οποιος ολο και προσαρμοζεται παραπανω..Κιθ αν δεν εχει τραυματισμους και ειναι υγιης εστω και στα 36 καλος ειναι..


-εχω ξαναπει πως δεν χρειαζεται να εκδιωχθει !μπορει να αποτελεσει και επιθυμια του παικτη το να βρεθει μια συναινετικη λυση καθως θα σκεφτεται οτι δεν θα εχει τον ρολο που θα επιθυμει στον Παναθηναικο μετα απο εναν τοσο δυσκολο τραυματισμο !
-ο Μπερτανς παει μεχρι τελος σεζον στους Πελικανς και απ εκει και περα θα αποφασισει η ομαδα αν θα τον κρατησει και για τν επομενη σεζον!μαλλον σχεδιαζουν να τον κανουν διδιμο με τον αδερφο του!θα δειξει..
- Κασπι αδυναμια σου ,η αδυναμια εχει παικτικα ; tongue.gif
- Κιλπατρικ συχνα πυκνα τον προτεινω σε καποια ροστερ !αν ολοκληρωσει αυτη την ανοδικη πορεια και αρχισει να βρισκει και λιγο επαφη με το τριποντο ,τον θελω (με ενα ποσο στο 1m φυσικα)
ομως ειναι τελειως διαφορετικος παικτης απο τον Ουοναμεικερ ! επι της ουσιας δεν ειναι κομπο κ δν μπορει να λογιζεται και ως εξτρα pg ,σαν αναπληρωματικος του Καλαθη ! πιο πολυ τριαριζει
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Mar 1 2019, 12:02 ) *
μιας και φτιαχνομαστε σιγα σιγα για παραμονη Κιθ ,ας φτιαξω ενα ροστερακι και μ αυτον cool.gif

Μπιρτς,Ογκαστ,Παπαγιαννης
Κασπι,Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Κιθ,Μπερτανς(2-3)
Καλαθης,Κονιαρης



Πίσω από μπιρτς στο 5 βλέπω ένα χάος με ογκαστ και παπαγιαννη και δεν το διευκολύνεις καθόλου καθώς δεν έχεις παίκτη και στο 4 που μπορεί να δίνει βοήθειες στο 5 . Επίσης μπερτανς υπέγραψε 2ετες (1+1) και λογικά θα τον κρατησουν και για του χρόνου αλλά και να μην τον κρατησουν και να τον πάρουμε εμείς προκύπτει μεγάλη τρύπα στο 2 αμυντικά με αυτόν και Κιθ εκεί . Τέλος να συμφωνήσω κι εγώ με τον συμφουρμιτη πάνω και να πω πως δύσκολα φεύγει ο Παππας του χρόνου . Το ιδανικό για μένα είναι να έρθει ο σλουκας και να μείνει και ο Παππας και του χρόνου που θα λήξει το συμβόλαιο του να μην χρειαστεί να ψάχνεις για 6ο έλληνα .
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Mar 1 2019, 19:20 ) *
Πίσω από μπιρτς στο 5 βλέπω ένα χάος με ογκαστ και παπαγιαννη και δεν το διευκολύνεις καθόλου καθώς δεν έχεις παίκτη και στο 4 που μπορεί να δίνει βοήθειες στο 5 . Επίσης μπερτανς υπέγραψε 2ετες (1+1) και λογικά θα τον κρατησουν και για του χρόνου αλλά και να μην τον κρατησουν και να τον πάρουμε εμείς προκύπτει μεγάλη τρύπα στο 2 αμυντικά με αυτόν και Κιθ εκεί . Τέλος να συμφωνήσω κι εγώ με τον συμφουρμιτη πάνω και να πω πως δύσκολα φεύγει ο Παππας του χρόνου . Το ιδανικό για μένα είναι να έρθει ο σλουκας και να μείνει και ο Παππας και του χρόνου που θα λήξει το συμβόλαιο του να μην χρειαστεί να ψάχνεις για 6ο έλληνα .


ειπαμε Μπερτανς θα εχουν την επιλογη αυτοι αν θελουν να τον κρατησουν ! ετσι κ αλλιως μετεωρα ολα οσα προτεινουμε !
οπως επισης και τα ροστερ χωρις Παππα !που δεν λεει κανεις οτι ευκολα φευγει !αλιμονο !αλλο το τι προτεινουμε και αλλο το τι ειναι πιθανοτερο να συμβει ! νομιζω αυτονοητο ειναι

ενα ροστερ που ξερω θα σε καλυπτε εσενα ειναι αυτο :

Μικι(5-4),Ογκαστ,Παπαγιαννης
Ταις(4-5),Μητογλου
Ερικσσον,Παπαπετρου,Θανασης
Τσαρλς Τζενκινς(2-1) ,Κιθ,Mητρου-Λονγκ
Καλαθης,Λαπροβιτολα
Derozan
Παντως αν τον Πεδουλακη τον ελεγαν Πεδουλακιτς/Πεδουλακοφ/Πεδουλακοβιτσιους θα τον ειχαμε σταθερα στον παγκο χρονια τωρα και ισως να χαμε δει και κανα Φ4.Αποψη μου παντα.
john wick
1. Καλαθης , Jenkins

2. Higgins , Παππας ,Λαρεντζακης

3. Παπαπετρου , Θανασης

4. Minerath ,Μητρογλου

5. Hamilton ,Eric, Παπαγιαννης
john wick
http://www.gazzetta.gr/basketball/world/ar...tokratoria-pics


Δ. Γ κάνε τα κουμάντα σου..
Δειξτου πόσο τον θέλεις...
Ginobili
QUOTE(john wick @ Mar 2 2019, 15:20 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/world/ar...tokratoria-pics


Δ. Γ κάνε τα κουμάντα σου..
Δειξτου πόσο τον θέλεις...

έχει εκφραστει αρκετά άσχημα στο παρελθόν...δεν νομίζω η "ηθική" του...να του επιτρέψει σε να ερθει σε ομάδα με τέτοιο πρόεδρο...
αν τον ενδιεφεραν οι τίτλοι και η αυτοκρατορία...δεν θα έπαιζε εκεί που παίζει...
Θα δούμε αν μπορουμε να φέρουμε έναν Σλούκα....και αν δεν μας κάτσει...ίσως σε σκεφτούμε Ντιλέινι...
Thodoros
Ο Τύπος που πήγε να κατακτήσεις τις αυτοκρατορίες της Κίνας. Πσσσσςςςς κοπήκαμε τώρα !!!

QUOTE (Ginobili @ Mar 2 2019, 19:35 ) *
έχει εκφραστει αρκετά άσχημα στο παρελθόν...δεν νομίζω η "ηθική" του...να του επιτρέψει σε να ερθει σε ομάδα με τέτοιο πρόεδρο...
αν τον ενδιεφεραν οι τίτλοι και η αυτοκρατορία...δεν θα έπαιζε εκεί που παίζει...
Θα δούμε αν μπορουμε να φέρουμε έναν Σλούκα....και αν δεν μας κάτσει...ίσως σε σκεφτούμε Ντιλέινι...


Γιατί να το κάνουμε αυτό ;

Να χαλάσουμε ένα σκασμό λεφτά σε έναν παίκτη που έχει εγωισμό και έπαρση μεγαλύτερη από την μπασκετική του αξία (Ποιος είπαμε ότι είναι ο κύριος ο Τζόρνταν ? ) Αν έχουμε σκοπό να βάλουμε τα χρήματα για τέτοια κίνηση υπάρχουν καλύτερες λύσεις και με παίκτες που είναι σοβαροί !
EXASFAIROS
Το χρήμα και η έπαρση έχουν μεταλλάξει τον Ντιλεινι.Ο Σλούκας είναι οκ και στον εγκέφαλο.Ειδικα στις κοντές θέσεις θέλουμε νορμάλ άτομο.
pan24
Μια και ο Στρελνιεκς δυσκολα θα συνεχισει στον Ολυμπιακο οπως φαινεται τι θα λεγατε να τον παρουμε εμεις για να συνεχισει και ο ΔΓ το χομπι να παιρνει παικτη του Ολυμπιακου καθε καλοκαιρι;

Τον ηθελα απο πριν παει στον Ολυμπιακο
Πολυ καλος σουτερ και ειναι παικτης που παιζει πολυ καλα και στο 1
Στην Εθνικη του παιζει σχεδον αποκλειστικα 1,στην Μπαμπεργκ που επαιζε πολυ χρονο στο 1 ειχε σε 25' 3,5 ασσιστ και ηταν πρωτος στην Ευρωλιγκα σε αναλογια ασσιστ-λαθη

Στον Ολυμπιακο ειναι με 800 αν θυμαμαι καλα,τωρα ισως ειναι κανα 100αρι πιο κατω το κασε του

Οποτε η προταση ειναι αναλογα το διαθεσιμο μπατζετ ως εξης:
Αν υπαρχουν λεφτα για βασικο 2αρι στο 1+μυριο,2-3αρο εστω στο κασε Λοτζο,Παππα(οτι και να λεμε δεν φευγει),Καλαθη+ καποιον πιο ακριβο απο τον Λεκα τοτε αντι για 500 Λεκα δινεις 700 Στρελνιεκς και τον εχεις σαν πρωτη αλλαγη στα γκαρντ να παιζει 10-15' πισω απο τον Καλαθη και κανα δεκαλεπτο ακομα στο 2 μαζι με Καλαθη

Αν το μπατζετ μεινει περιπου στα ιδια και πρεπει να βρουμε βασικο 2αρι με κατω απο μυριο+μπακαπ ασσο στο 500αρικο+φθηνο 2-3αρο τοτε ευκολα θα εβλεπα ως βασικο 2αρι τον Στρελνιεκς

Slasher δεν ειναι αλλα λογω σουτ,εμπειριας και Ευρωπαικης νοοτροπιας ταιριαζει και θα μπορουσαμε για slasher να εχουμε τον μπακαπ ασσο.Αμερικανοι κοντοι με καθετο παιχνιδι και μετριο σουτ(αν εχεις Στρελνιεκς και ενα σουτερ 2-3αρο αρκει να ειναι απλα αξιοπρεπης σουτερ ο μπακαπ ασσος) υπαρχουν με 500 χιλιαρικα

Σε αυτο το σεναριο εχεις και δημιουργια απο το 2
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Mar 3 2019, 13:20 ) *
Μια και ο Στρελνιεκς δυσκολα θα συνεχισει στον Ολυμπιακο οπως φαινεται τι θα λεγατε να τον παρουμε εμεις για να συνεχισει και ο ΔΓ το χομπι να παιρνει παικτη του Ολυμπιακου καθε καλοκαιρι;

Τον ηθελα απο πριν παει στον Ολυμπιακο
Πολυ καλος σουτερ και ειναι παικτης που παιζει πολυ καλα και στο 1
Στην Εθνικη του παιζει σχεδον αποκλειστικα 1,στην Μπαμπεργκ που επαιζε πολυ χρονο στο 1 ειχε σε 25' 3,5 ασσιστ και ηταν πρωτος στην Ευρωλιγκα σε αναλογια ασσιστ-λαθη

Στον Ολυμπιακο ειναι με 800 αν θυμαμαι καλα,τωρα ισως ειναι κανα 100αρι πιο κατω το κασε του

Οποτε η προταση ειναι αναλογα το διαθεσιμο μπατζετ ως εξης:
Αν υπαρχουν λεφτα για βασικο 2αρι στο 1+μυριο,2-3αρο εστω στο κασε Λοτζο,Παππα(οτι και να λεμε δεν φευγει),Καλαθη+ καποιον πιο ακριβο απο τον Λεκα τοτε αντι για 500 Λεκα δινεις 700 Στρελνιεκς και τον εχεις σαν πρωτη αλλαγη στα γκαρντ να παιζει 10-15' πισω απο τον Καλαθη και κανα δεκαλεπτο ακομα στο 2 μαζι με Καλαθη

Αν το μπατζετ μεινει περιπου στα ιδια και πρεπει να βρουμε βασικο 2αρι με κατω απο μυριο+μπακαπ ασσο στο 500αρικο+φθηνο 2-3αρο τοτε ευκολα θα εβλεπα ως βασικο 2αρι τον Στρελνιεκς

Slasher δεν ειναι αλλα λογω σουτ,εμπειριας και Ευρωπαικης νοοτροπιας ταιριαζει και θα μπορουσαμε για slasher να εχουμε τον μπακαπ ασσο.Αμερικανοι κοντοι με καθετο παιχνιδι και μετριο σουτ(αν εχεις Στρελνιεκς και ενα σουτερ 2-3αρο αρκει να ειναι απλα αξιοπρεπης σουτερ ο μπακαπ ασσος) υπαρχουν με 500 χιλιαρικα

Σε αυτο το σεναριο εχεις και δημιουργια απο το 2

Ταιριαζει πολυ με Καλαθη στην ιδια πενταδα..Πρεπει να παιζουν μαζι και να ειναι στην first unit και απο εκει και περα μαζι με Παπαπετρου στο 3 να ειναι η αρχικη μας περιφερεια..Στους ψηλους δεν αναφερομαι γιατι πλην Μητογλου-Παπαγιαννη δεν βλεπω να μενει αλλος..
stefkorner
ωστε ψηθηκαμε για Στριελνεκς εε ; ενδιαφερον wink.gif

Μικι(5-4),Ογκαστ,Παπαγιαννης
Ταις(4-5),Μητογλου
Ερικσσον,Παπαπετρου,Θανασης
Στριελνεκς(2-1),Κιθ,Μητρου-Λονγκ(2-1)
Καλαθης,Μπ.Μπαρον(1-2)
mephisto22
Μ' αρέσει πάρα πολύ η πρόταση του μοντ για Στρελνιεξ, μαζί με όλο το σκεπτικό του... Αν τον αφήσει ελεύθερο ο Ολυμπιακός, να τον χτυπήσουμε οπωσδήποτε.
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Mar 3 2019, 13:20 ) *
Μια και ο Στρελνιεκς δυσκολα θα συνεχισει στον Ολυμπιακο οπως φαινεται τι θα λεγατε να τον παρουμε εμεις για να συνεχισει και ο ΔΓ το χομπι να παιρνει παικτη του Ολυμπιακου καθε καλοκαιρι;

Τον ηθελα απο πριν παει στον Ολυμπιακο
Πολυ καλος σουτερ και ειναι παικτης που παιζει πολυ καλα και στο 1
Στην Εθνικη του παιζει σχεδον αποκλειστικα 1,στην Μπαμπεργκ που επαιζε πολυ χρονο στο 1 ειχε σε 25' 3,5 ασσιστ και ηταν πρωτος στην Ευρωλιγκα σε αναλογια ασσιστ-λαθη

Στον Ολυμπιακο ειναι με 800 αν θυμαμαι καλα,τωρα ισως ειναι κανα 100αρι πιο κατω το κασε του

Οποτε η προταση ειναι αναλογα το διαθεσιμο μπατζετ ως εξης:
Αν υπαρχουν λεφτα για βασικο 2αρι στο 1+μυριο,2-3αρο εστω στο κασε Λοτζο,Παππα(οτι και να λεμε δεν φευγει),Καλαθη+ καποιον πιο ακριβο απο τον Λεκα τοτε αντι για 500 Λεκα δινεις 700 Στρελνιεκς και τον εχεις σαν πρωτη αλλαγη στα γκαρντ να παιζει 10-15' πισω απο τον Καλαθη και κανα δεκαλεπτο ακομα στο 2 μαζι με Καλαθη

Αν το μπατζετ μεινει περιπου στα ιδια και πρεπει να βρουμε βασικο 2αρι με κατω απο μυριο+μπακαπ ασσο στο 500αρικο+φθηνο 2-3αρο τοτε ευκολα θα εβλεπα ως βασικο 2αρι τον Στρελνιεκς

Slasher δεν ειναι αλλα λογω σουτ,εμπειριας και Ευρωπαικης νοοτροπιας ταιριαζει και θα μπορουσαμε για slasher να εχουμε τον μπακαπ ασσο.Αμερικανοι κοντοι με καθετο παιχνιδι και μετριο σουτ(αν εχεις Στρελνιεκς και ενα σουτερ 2-3αρο αρκει να ειναι απλα αξιοπρεπης σουτερ ο μπακαπ ασσος) υπαρχουν με 500 χιλιαρικα

Σε αυτο το σεναριο εχεις και δημιουργια απο το 2


Εμένα με ενοχλεί που είναι ΤΟΣΟ γυάλινος . Τραυματίζεται συνεχώς . Άμα είναι να χάσει καμία 10αρια παιχνίδια και να παίζουμε μόνο με παππα στο 2 τι να τον κάνω ; Επίσης δεν είναι και τρομερός αμυντικός οπότε ειδικά με μπιλι μπαρον που προτείνει κι ο στεφ θα είχαμε θέμα στη περιφερειακή άμυνα .
Thodoros
Ναι είναι καλή περίπτωση ο Στριελνεκς ( σε εμάς δένει καλύτερα πιστεύω ) αν έρχεται με 700χιλ είναι ότι πρέπει για συμπληρωματικό Sg και αναπληρωματικός Άσσος (Σίγουρα καλύτερος του Λεκα) ... Ρόλος που θα του αρέσει κι όλας!

Ένα συμβόλαιο 1+1 θα ήταν ιδανικό για να είναι όσο έχει και ο Νικ συμβόλαιο.
Τίμια η πρόταση σου pan24.

Μην ξεχνάμε ότι η Θέση πίσω από τον Νικ είναι Αγκάθι και επιλογές όπως το βλέπω δεν θα έχουμε , απ την μια κάποιος παίκτης που έχει ανοδική πορεία δεν θα θέλει να έρθει για να είναι πάγκο , κάποιος καλός αναγνωρισμένος θα ζητάει πολλά χρήματα ...ο Λετονός είναι τόσο όσο .
Ginobili
Τον Στρέλνιεξ τον θεωρώ περίεργο χαρακτήρα...αλλά τέσπα.Μπασκετικά μου αρέσει,αλλά στερείται αθλητικότητας...και όταν σφίγγουν τα γάλατα και πέφτει ξύλο...βλέπω τον Κιλπάτρικ να τον παίρνει παραμάζωμα...
700 τα θεωρώ πολλά για Στρέλνιεξ....και μετά γκρινιάζουμε για τα 800 του Παπά..

Τέσπα...για διαβάστε εδώ κάτι ενδιαφέρον..
https://www.sdna.gr/monimes-stiles/slam-dun...toy-marianovits

Φτιάξτε και κανα ροστερακι με Μαριάνοβιτς..να γουστάρουμε... laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.