Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
j-kidd13
QUOTE(MaJesty23 @ Jul 2 2018, 10:57 ) *
Ιδέα σου πραγματικά...Ο Ολυμπιακός με τον κορμό που είχε,και αρχηγούς σε καλή ηλικία,εαν είχε επιλέξει εγνωσμενης αξίας ξένους και δεν είχε κολλήσει με το πως πήρε το ευρωπαικό το 2012 ,θα κόντευε να φτάσει τα 6 μας ευρωπαικά.

Αυτο εννοούσα!Άποψη μου ,και δεν μπερδεύτηκα. rolleyes.gif


Ποτε άλλαξες αβαταρ??Επανέφερε άμεσα το παραδοσιακό παλιό γιάτι έχει ban... laugh.gif
green_sky
Ο Πεδουλακης στην πρωτη του χρονια στον Παναθηναικο ,παρελαβε σταχτες ,ενα ροστερ με δυο παιχτες ,Διαμαντιδη και Τσαρτσαρη και στοχευμενα κανωντας και καποιες διορθωσεις στην πορεια της χρονιας, εφτασε σε ενα αποτελεσμα.
Ηξερε τι μπασκετ μπορει να παιξει,με το μπατζετ που ειχε.
Εφτασε να κανει μπρεικ σε εκεινη την Μπαρτσελονα και δεν προκριθηκε γιατι ουσιαστικα ειχε μια περιφερεια με δυο παιχτες ,Διαμαντιδη και Ουκιτς και κατω ζωγραφιστο ελειπε το μεγαλο κορμι.
Θυμιζω την τριαδα των ψηλων τοτε. Γκιστ , Λασμε , Σοφοκλης.
Δεν γινεται ρε φιλε μετα απο τοσα χρονια να μου παρουσιαζεις τριαδα ψηλων παλι Γκιστ,Λασμε,Βουγιουκα.
Την πατησες μια ,την πατησες δυο ε οκ υπαρχει οριο.Κατσε και βαλτα κατω γιατι την πατησες.
Δεν γινεται να αφηνεις την ομαδα με ενα μονο δημιουργο.
Αν θελεις να πας F4 πρεπει να φτιαξεις ομαδα να κερδιζει εκτος εδρας.
Εχω την γνωμη λοιπον οτι οταν δεν εχεις μεγαλο μπατζετ ,ο μονος τροπος, ειναι ο τροπος Πεδουλακη.Αλλος δεν υπαρχει.
Να φτιαξεις μια ομαδα δυνατη αμυντικα και δυσκολοκαταβλητη.
Δεν γινεται να χτυπησεις ομαδες πιο ποιοτικες απο σενα και με μεγαλυτερο βαθος απο σενα ,απο την επιθεση.
Θα πρεπει να τους κατεβασεις το σκορ για να εχεις ελπιδες.
Η Ζαλγκιρις που αναφερεται ως παραδειγμα ειναι η εξαιρεση του κανονα.Δεν ειναι ο κανονας.Και ηταν και τυχερη γιατι επεσε στον χειροτερο Ολυμπιακο.
Ο Πασκουαλ προσπαθει στον Παναθηναικο να παιξει μπασκετ ομαδας με αγωνιστικο μπατζετ 20+ μυρια,με πολυ λιγοτερα χρηματα.
Κατα την γνωμη μου δεν γινεται.
MaJesty23
QUOTE(j-kidd13 @ Jul 2 2018, 11:18 ) *
Ποτε άλλαξες αβαταρ??Επανέφερε άμεσα το παραδοσιακό παλιό γιάτι έχει ban... laugh.gif


Λόγω καλοκαιριού!Αλλά εαν είναι για ban smiley.gif .Aφου και εγω ξεχνάω οτι το έχω αλλάξει!
stefkorner
3ρο2ρι με τρελο τριποντο και πλ μεγαλη προοπτικη ειναι ο 24χρονος Λιθουανος Γκριγκονις της Αλμπα!
47.5 % φετος στο eurocup
κατω απο 1 μυριο ..!
ελπιζω αυτον να τον ξερει ο Πασκουαλ blink.gif
(τον ηθελε καποια στιγμη,πριν κανα μηνα η Ζαλγκιρις για αντι-Ουλανοβας)
Samurai13
Απο οτι φαινεται το τελικο ροστερ θα ειναι το εξης

Καλαθης,λεκαβιτσιους
Τζεϊμς,παππας,ντενμον
Λοτζεσκι ή αλλο 3-2αρι,θανασης
Παπαπετρου ή βεζενκοφ,μητογλου,σινγκλετον
Λασμε,γκιστ,ιαν

Μονο ερωτηματικο για μενα ο σινγκλετον που σιγουρα θα ψαχνει καλυτερο συμβολαιο γι αυτο ηδη φαινεται να απορριπτει προτασεις απο αλλες ομαδες. Ο τζεϊμς θα μεινει με ενα λογικο ποσο στα 1.3-1.4 εκατομμυρια
stefkorner
QUOTE (Samurai13 @ Jul 2 2018, 17:47 ) *
Μονο ερωτηματικο για μενα ο σινγκλετον που σιγουρα θα ψαχνει καλυτερο συμβολαιο γι αυτο ηδη φαινεται να απορριπτει προτασεις απο αλλες ομαδες. Ο τζεϊμς θα μεινει με ενα λογικο ποσο στα 1.3-1.4 εκατομμυρια


δεν υπαρχει καν προταση για Τζειμς !επισης βγαινει οτι δεν θα δοθει κανενα αλλο συμβολαιο που να φτανει το 1εκ
(μετα τον Νικ μονο του Γκιστοπουλου θα φτανει στο 7ψηφιο dry.gif )
Samurai13
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 12:50 ) *
δεν υπαρχει καν προταση για Τζειμς !επισης βγαινει οτι δεν θα δοθει κανενα αλλο συμβολαιο στο 1εκ +

Ασε με να μην πιστευω τπτ απο "οτι βγαινει" γτ στην πραγματικοτητα δεν βγαινει απολυτως τιποτα. Ουτε περσι,ουτε φετος οι δημοσιογραφοι δεν εχουν την παραμικρη ιδεα για το τι συμβαινει, ειδικα ατομα σαν τον λαουδη που ειναι και στη μαυρη λιστα του ΔΓ. Ουτε καν απο τον κοντο που ο ρολος του δεν ειναι να ενημερωνει, αλλα να θολωνει τα νερα,βγαζοντας προς τα εξω ο,τι θελουν να περασει

Η ιστορια με τον καλαθη,εμενα μου δειχνει οτι ο τζεϊμς ευκολα ή δυσκολα θα παραμεινει και τα μονα δεδομενα που εχουμε μεχρι τωρα ειναι οτι ο καλαθης ανανεωσε(το εβγαλαν και τα σαϊτ δπγ),ο ντενμον ανανεωσε(το ιδιο),ηρθε ο λασμε(επισημο) και μαλλον εμεινε ο ιαν(πηγε στη συναντηση παιχτων της ευρωλιγκας)
Nemesakos
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 12:50 ) *
δεν υπαρχει καν προταση για Τζειμς !επισης βγαινει οτι δεν θα δοθει κανενα αλλο συμβολαιο στο 1εκ +


Γραπτή επίσημη πρόταση εννοούν πιθανότατα. Για το συμβόλαιο του 1+ μου φαίνεται λίγο επικοινωνιακό. Της φάσης αν μείνει ξέρω γω ο Τζέιμς και ο Σίνγκλετον, ή έρθει κανάς Λάρκιν, Σενγκελια ή Νάναλι ξέρω γω, να λέμε τι προεδράρα έχουμε και πόσο ματώνει για την ομάδα της καρδιάς του, όλοι διαρκείας τώρα.

Γενικά το επικοινωνιακό του ΠΑΟ είναι το λιγότερο προβλέψιμο τα τελευταία χρόνια.

Αν φέτος ισχύει ότι διαρρέει, δεν θα έχω κανένα θέμα πάντως και με παίκτες κάτω ακόμα και των 700.000. Είναι απόλυτα κατανοητό να μην μπορεί μέχρι ενός σημείου τουλάχιστον να κρατήσει σε τόσο υψηλό μπάτζετ τον μπασκετικό Παναθηναϊκό, έχοντας παράλληλα να ξοδέψει αρκετά για τον ερασιτέχνη, έχοντας πάντα στα υπόψιν του να πάρει και το ποδόσφαιρο. Δίκοπο μαχαίρι να χαιρόμαστε για τον ερασιτέχνη, αλλά παράλληλα να ξέρουμε ότι μέχρι ενός σημείου κάτι θα κοπεί από το μπάσκετ. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω.

Όση γκρίνια και να χω για το μπάσκετ (γιατί έχω άσχετα που δεν την γράφω) τουλάχιστον φέτος οι κυβερνητικοί εκπρόσωποι δεν μιλάνε για 7ο, για κούπες κλπ. Ίσως να είναι και η πρώτη φορά, γιατί το χαν γράψει ακόμα και μετά τις μεταγραφές των Μπλουμς, Μπατίστα και Σλότερ..
stefkorner
QUOTE (Samurai13 @ Jul 2 2018, 17:55 ) *
Ασε με να μην πιστευω τπτ απο "οτι βγαινει" γτ στην πραγματικοτητα δεν βγαινει απολυτως τιποτα. Ουτε περσι,ουτε φετος οι δημοσιογραφοι δεν εχουν την παραμικρη ιδεα για το τι συμβαινει, ειδικα ατομα σαν τον λαουδη που ειναι και στη μαυρη λιστα του ΔΓ.


ασε τους αλλους δημοσιογραφους !εδω το ιδιο ακριβως κλιμα βγαινει απο Κοντο,που ειναι η φωνη του ντιπιτζι..!
μαλιστα ο ιδιος ο Τζειμς εμμεσως ειπε οτι δεν υπαρχει καμια προταση!και αυτο εξηγηται λογικα απο το γεγονος οτι δεν υπαρχει προθεση να δοθει αλλο συμβολαιο που να φτανει η να ξεπερναει το 1 εκ ! δεν υπηρχει κανενα νοημα να του κανουν προταση 950k ας πουμε
Nemesakos
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 12:59 ) *
ασε τους αλλους δημοσιογραφους !εδω το ιδιο ακριβως κλιμα βγαινει απο Κοντο,που ειναι η φωνη του ντιπιτζι..!
μαλιστα ο ιδιος ο Τζειμς εμμεσως ειπε οτι δεν υπαρχει καμια προταση!και αυτο εξηγηται λογικα απο το γεγονος οτι δεν υπαρχει προθεση να δοθει αλλο συμβολαιο που να φτανει η να ξεπερναει το 1 εκ ! δεν υπηρχει κανενα νοημα να του κανουν προταση 950k ας πουμε


Τον Κοντό αν του δώσεις σημασία στο τι λέει μάλλον θα πρέπει να πάμε όλοι για ψυχοφάρμακα. Και επιμένω στο επικοινωνιακό, γιατί ο ίδιος μία ώρα πριν την ανακοίνωση του Κρις έλεγε ότι Δεν υπάρχει ούτε μία στο δισεκατομμύριο να πάρει η ομάδα και Μπουρούση και Σίνγκλετον γιατί δεν έχει τα λεφτά, είναι τεράστια συμβόλαια. Μια ώρα μετά ανακοινώθηκε και μιλούσε για την παθολογική τρέλα του ΔΓ κλπ κλπ. Γνωστά επικοινωνιακά του Κοντού.
Samurai13
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 12:59 ) *
ασε τους αλλους δημοσιογραφους !εδω το ιδιο ακριβως κλιμα βγαινει απο Κοντο,που ειναι η φωνη του ντιπιτζι..!
μαλιστα ο ιδιος ο Τζειμς εμμεσως ειπε οτι δεν υπαρχει καμια προταση!και αυτο εξηγηται λογικα απο το γεγονος οτι δεν υπαρχει προθεση να δοθει αλλο συμβολαιο που να φτανει η να ξεπερναει το 1 εκ ! δεν υπηρχει κανενα νοημα να του κανουν προταση 950k ας πουμε

Ο κοντος ελεγε οτι ειναι απιθανο να μεινει κι ο καλαθης. Γραφει ο,τι του λενε να γραφει.

Το οτι δεν θα δοθουν αλλα συμβολαια πανω απκ 1 εκατομμυριο απο που προκυπτει; απο το γκαζετα; ενδεικτικα να σου πω οτι 2 βδομαδες πριν το ιδιο σαϊτ ειχε "πληροφοριες" οτι στο 4 και το 5 θα δοθουν μεγαλα συμβολαια πανω απο 1 εκατομμυριο για παιχτες απο το πανω ραφι. Ηρθε ο λασμε...
stefkorner
QUOTE (Nemesakos @ Jul 2 2018, 19:02 ) *
Τον Κοντό αν του δώσεις σημασία στο τι λέει μάλλον θα πρέπει να πάμε όλοι για ψυχοφάρμακα. Και επιμένω στο επικοινωνιακό, γιατί ο ίδιος μία ώρα πριν την ανακοίνωση του Κρις έλεγε ότι Δεν υπάρχει ούτε μία στο δισεκατομμύριο να πάρει η ομάδα και Μπουρούση και Σίνγκλετον γιατί δεν έχει τα λεφτά, είναι τεράστια συμβόλαια. Μια ώρα μετά ανακοινώθηκε και μιλούσε για την παθολογική τρέλα του ΔΓ κλπ κλπ. Γνωστά επικοινωνιακά του Κοντού.


οκκ δεκτο εν μερη οπως το λες ειναι !ομως τοτε με Σιγκλεντον-Τζειμς-Ριβερς που σε ολους μας εμοιαζαν ως βομβες και ειχαμε καρα-ενθουσιαστει !( και ετσι ηταν και σωστα ενθουσιαζομασταν..)αν δεν κανω λαθος κανενα απο αυτα δεν εφτανε το 1m !
εδω ο Ριβερς ηρθε με 600! απλα γιναν πλ καλα ντιλ και ο πεδουλακης εντοπισε 3 παικτες που θα μπορουσαν να γινουν οι απολυτοι πρωταγωνιστες ,χωρις να στοιχισουν πανω απο 1 m ! κατι τετοιο θα μπορουσε να συμβει και φετος , με τον ορο να μην ξεπερναει κανενα αλλο συμβολαιο το 1m ,απλα οπως φαινεται ο Πασκουαλ δεν ειναι σε θεση να βρει αναλογες περιπτωσεις παικτων ..
G-arenas
ρε μαγκες δεν ειναι αναγκη να εχουμε μεγαλο μπατζετ για να βρεις καλους παιχτες και ταυτοχρονα να κολλανε στο ροστερ σου. αλλα πρεπει να ξερεις τι θες να παιξεις. ο τσαβι δεν ξερει τι θελει να παιξει, ποτε δεν ηξερε. δεν ξερει σε τι βαση θελει να χτισει το ροστερ του ωστε πανω σε αυτο να χτισει. και για αυτο ποτε δεν ειχε φτιαξει καλη ομαδα με βαση τα μπατζετ που ειχε εκτος απο 2-3 χρονιες στην regular season, τοτε που το επιπεδο της ευρωλιγκας ηταν τραγικο.

και με 7 μυρια μπατζετ να παμε, αν πει θελω μια ομαδα που να φτηνεις αιμα να την κερδισεις και ψαξει και βρει παικτες που να το υποστιρηζουν αυτο, τοτε ομαδαρα θα φτιαξουμε. ομως οταν κρατας λεκα και ντενμον, παιρνεις λασμε και κοιτας κατι οκαρο για 4αρι τοτε ουτε επιθεση θες να φτιαξεις, ουτε αμυνα, ουτε να τρεχεις θες, ουτε δημιουργια θα εχεις.

πραγματικα δεν κολλαει καθολου ο ενας με τον αλλον σαν παικτες απο αυτους που εχουμε ηδη.
j-kidd13
QUOTE(G-arenas @ Jul 2 2018, 13:22 ) *
ρε μαγκες δεν ειναι αναγκη να εχουμε μεγαλο μπατζετ για να βρεις καλους παιχτες και ταυτοχρονα να κολλανε στο ροστερ σου. αλλα πρεπει να ξερεις τι θες να παιξεις. ο τσαβι δεν ξερει τι θελει να παιξει, ποτε δεν ηξερε. δεν ξερει σε τι βαση θελει να χτισει το ροστερ του ωστε πανω σε αυτο να χτισει. και για αυτο ποτε δεν ειχε φτιαξει καλη ομαδα με βαση τα μπατζετ που ειχε εκτος απο 2-3 χρονιες στην regular season, τοτε που το επιπεδο της ευρωλιγκας ηταν τραγικο.

και με 7 μυρια μπατζετ να παμε, αν πει θελω μια ομαδα που να φτηνεις αιμα να την κερδισεις και ψαξει και βρει παικτες που να το υποστιρηζουν αυτο, τοτε ομαδαρα θα φτιαξουμε. ομως οταν κρατας λεκα και ντενμον, παιρνεις λασμε και κοιτας κατι οκαρο για 4αρι τοτε ουτε επιθεση θες να φτιαξεις, ουτε αμυνα, ουτε να τρεχεις θες, ουτε δημιουργια θα εχεις.

πραγματικα δεν κολλαει καθολου ο ενας με τον αλλον σαν παικτες απο αυτους που εχουμε ηδη.


Πραγματικά,αν ίσχυαν οσα λες για τον Τσαβι,οχι στην Μπαρτσελόνα δεν πρέπει να ήταν για 8 σερί χρονιές,όχι στον Παναθηναϊκό,αλλά το πολύ σε καμιά ομάδα που θα παλεύει για την σωτηρία της στην acb... laugh.gif
MaJesty23
QUOTE(G-arenas @ Jul 2 2018, 13:22 ) *
ρε μαγκες δεν ειναι αναγκη να εχουμε μεγαλο μπατζετ για να βρεις καλους παιχτες και ταυτοχρονα να κολλανε στο ροστερ σου. αλλα πρεπει να ξερεις τι θες να παιξεις. ο τσαβι δεν ξερει τι θελει να παιξει, ποτε δεν ηξερε. δεν ξερει σε τι βαση θελει να χτισει το ροστερ του ωστε πανω σε αυτο να χτισει. και για αυτο ποτε δεν ειχε φτιαξει καλη ομαδα με βαση τα μπατζετ που ειχε εκτος απο 2-3 χρονιες στην regular season, τοτε που το επιπεδο της ευρωλιγκας ηταν τραγικο.

και με 7 μυρια μπατζετ να παμε, αν πει θελω μια ομαδα που να φτηνεις αιμα να την κερδισεις και ψαξει και βρει παικτες που να το υποστιρηζουν αυτο, τοτε ομαδαρα θα φτιαξουμε. ομως οταν κρατας λεκα και ντενμον, παιρνεις λασμε και κοιτας κατι οκαρο για 4αρι τοτε ουτε επιθεση θες να φτιαξεις, ουτε αμυνα, ουτε να τρεχεις θες, ουτε δημιουργια θα εχεις.

πραγματικα δεν κολλαει καθολου ο ενας με τον αλλον σαν παικτες απο αυτους που εχουμε ηδη.



Μόνη λύση Πεδουλάκης να φανταστώ? smiley.gif

Ο Τσάβι έχει κάνει λάθη αλλά δεν νομίζω οτι το ισοζύγιο είναι αρνητικό.Ξαναλέμε συνταγές δεν υπάρχουν...να μαζέψουμε 5-6 τσουρουκάδες-ντούκια να βαράνε αλύπητα?Ε και?Θα πας final four ?

Χωρίς υψηλό Budget ,τα final four θα είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας.Η φετινή ομάδα 2-3 αλλαγές ήθελε ,όχι κάτι τρελό...αυτο πιστεύω.Μονο Gabriel-Αuguste και Leka εξω...τίποτα άλλο.
j-kidd13
Eνας παικτης που μου αρεσει,ειναι ο Jared Cunningham της Bayern.Χωρις να εχω ασφαλες δειγμα,μου φαινεται οτι ειναι παικτης που μπορει να βγει vfm.
stefkorner
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 2 2018, 19:56 ) *
Eνας παικτης που μου αρεσει,ειναι ο Jared Cunningham της Bayern.Χωρις να εχω ασφαλες δειγμα,μου φαινεται οτι ειναι παικτης που μπορει να βγει vfm.


καλη περιπτωση,αλλα ποσοστο καριερας στο nba που δεν ξεπερναει το 30 % τριποντο και φετος eurocup ειχε μολις 26.5!απογοητευτικο για γκαρντ που δυαριζει..
Nemesakos
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 13:08 ) *
οκκ δεκτο εν μερη οπως το λες ειναι !ομως τοτε με Σιγκλεντον-Τζειμς-Ριβερς που σε ολους μας εμοιαζαν ως βομβες και ειχαμε καρα-ενθουσιαστει !( και ετσι ηταν και σωστα ενθουσιαζομασταν..)αν δεν κανω λαθος κανενα απο αυτα δεν εφτανε το 1m !
εδω ο Ριβερς ηρθε με 600! απλα γιναν πλ καλα ντιλ και ο πεδουλακης εντοπισε 3 παικτες που θα μπορουσαν να γινουν οι απολυτοι πρωταγωνιστες ,χωρις να στοιχισουν πανω απο 1 m ! κατι τετοιο θα μπορουσε να συμβει και φετος , με τον ορο να μην ξεπερναει κανενα αλλο συμβολαιο το 1m ,απλα οπως φαινεται ο Πασκουαλ δεν ειναι σε θεση να βρει αναλογες περιπτωσεις παικτων ..


Ο Σίνγκλετον την πρώτη χρονιά έπαιρνε θεωρητικά κάτω από 1 εκ. Την δεύτερη σεζόν έπαιρνε πάνω από 1εκ. Οπότε την φετινή σεζόν είχαμε δεύτερο παίκτη άνω του 1 εκ. Θεωρητικά πάντα συμφωνώ πως είναι τραγικά δύσκολο να μείνουν και οι 2 εφόσον είναι αληθινές οι φήμες για 1.6 και 1.8 εκ που ζητάνε. Ωστόσο πιστεύω πως έναν από τους 2 μπορεί να τους κρατήσει.

Αν έχει βάση το σημερινό δημοσιεύμα ότι η κυβέρνηση πάει να ρίξει το φορολογικό στο 30% δεν είναι απίθανο να περιμένουν αυτό. Και ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός. Έτσι ίσως θα είναι σχετικά πιο εύκολο να δώσουν το κατιτίς παραπάνω από αυτά που θα έδιναν με τα σημερινά δεδομένα. Ίσως και για αυτό να τονίζεται το ότι δεν θα υπάρξει άλλος παίκτης άνω του 1 εκ.

Το ότι ο Πασκουάλ δεν είναι σε θέση να βρει ανάλογες περιπτώσεις φέτος από που βγαίνει? Ας κατασταλλάξουν οι υποθέσεις Τζέιμς και Σίνγκλετον και το βλέπουμε. Γιατί είναι άλλο να έχεις ήδη στην ομάδα σου Καλάθη, Γκιστ, Σίνγκλετον, Ρίβερς και να ψάχνεις συμπληρώματα (Λέκα Ντένμον συν Έλληνες) και άλλο να έχεις τους 2 ή τους 3 από αυτούς και να ψάχνεις και βασικά γρανάζια. Φέτος που θα κοιτάξει αν δεν μείνει κανείς από τους 2 να πάρει βασικούς αντικαταστάτες, θα δούμε τι θα γίνει.

ΥΓ: Δεν θα σχολιάσω το ότι ο Πεδουλάκης εντόπισε αυτούς τους 3.. Είπαμε καλός χρυσός και άγιος αλλά δεν χρειάζεται και κανά τρομερό μάτι για τους 3 συγκεκριμένους. Είναι σαν να πούμε ότι φέτος ο χ προπονητής εντόπισε τον Λεσόρτ, τον Γκουντάιτις τον Ουλανόβας και τον Ντέιβις πχ.. ότι ήρθαν και οι 3 με συμβόλαια κάτω του εκατομμυρίου πιστώνεται ξεκάθαρα στην διοίκηση. Σαν recruiting ας του πιστωθεί.


Εντιτ: Και λέω θεωρητικά για τα χρήματα γιατί μάλλον δεν ξέρουμε τι παίρνουν στην πραγματικότητα οι παίκτες. Όλοι ξέραμε ότι ο Νικ παίρνει 2. Πόσο πιθανό είναι μετά από τέτοια χρονιά να δεχτεί την πρόταση των 2.2? Σόρρυ αλλά εμένα δεν μου μοιάζει πιθανό. Επίσης διάβασα κάπου ότι τελικά τα λεφτά του Νικ τα 2 προηγούμενα χρόνια ήταν σύνολο 3 εκ. Δλδ 1.5 τον χρόνο. Όλη τη σεζόν άφηναν να διαρρέει ότι ο Μάντζαρης υπέγραψε με 800-900-1 εκ. για 3 χρόνια. Τώρα βγαίνουν και λένε ότι παίρνει κάτω από 800. Οπότε ότι λέμε για λεφτά είναι μάλλον εκτιμήσεις και θεωρητικό, αφού στην πραγματικότητα πιθανά να ισχύουν άλλα νούμερα...
stefkorner
οικονομικος pg/sg με εμπειρια ευρωλιγκας ,που εκανε καλη σεζον στην κακη.. Γαλατα ειναι ο Ρενφρο!
50 % διποντα , 43 % τριποντα και 4 ασιστ και 1.5 κλεψιμο ,σε 25 λεπτα

QUOTE (Nemesakos @ Jul 2 2018, 19:14 ) *
ΥΓ: Δεν θα σχολιάσω το ότι ο Πεδουλάκης εντόπισε αυτούς τους 3.. Είπαμε καλός χρυσός και άγιος αλλά δεν χρειάζεται και κανά τρομερό μάτι για τους 3 συγκεκριμένους. Είναι σαν να πούμε ότι φέτος ο χ προπονητής εντόπισε τον Λεσόρτ, τον Γκουντάιτις τον Ουλανόβας και τον Ντέιβις πχ.. ότι ήρθαν και οι 3 με συμβόλαια κάτω του εκατομμυρίου πιστώνεται ξεκάθαρα στην διοίκηση. Σαν recruiting ας του πιστωθεί.


ποπο με κουραζει αυτο που κανεις ,να βαζεις στο στομα μου ,πραγματα που εγω δεν λεω !δεν ειπα εγω οτι εχει κανα τρομερο ματι ο Πεδουλακης !ουτε καν !απλα λεω οτι ακομα και με ορο το να μην ξεπερνας το 1m ,παικτες που μπορουν να κανουν την διαφορα και να βρεθουν αμεσως στο 1.ο λεβελ της ευρωλιγκας ,βρισκεις ! δεν ειναι τοσο αποτρεπτικο οσο μπορει να φαινεται
Nemesakos
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 14:18 ) *
οικονομικος pg/sg με εμπειρια ευρωλιγκας ,που εκανε καλη σεζον στην κακη.. Γαλατα ειναι ο Ρενφρο!
50 % διποντα , 43 % τριποντα και 4 ασιστ και 1.5 κλεψιμο ,σε 25 λεπτα



ποπο με κουραζει αυτο που κανεις ,να βαζεις στο στομα μου ,πραγματα που εγω δεν λεω !δεν ειπα εγω οτι εχει κανα τρομερο ματι ο Πεδουλακης !ουτε καν !απλα λεω οτι ακομα και με ορο το να μην ξεπερνας το 1m ,παικτες που μπορουν να κανουν την διαφορα και να βρεθουν αμεσως στο 1.ο λεβελ της ευρωλιγκας ,βρισκεις ! δεν ειναι τοσο αποτρεπτικο οσο μπορει να φαινεται


Να μην σε κουράζει.. έγραψες ακριβώς το εξής : ο πεδουλακης εντοπισε 3 παικτες που θα μπορουσαν να γινουν οι απολυτοι πρωταγωνιστες ,χωρις να στοιχισουν πανω απο 1 m !

Αν το εννοούσες διαφορετικά, τότε γράψε λάθος, εγώ απλά σχολίασα ότι ακριβώς έγραψες...

Αλλά επί της ουσίας θεωρώ πως ναι μπορείς να βρεις αυτό που λες. Και φυσικά δεν είναι αποτρεπτικό, ίσα ίσα θα είναι ένα αρκετά ενδιαφέρον πρότζεκτ.
stefkorner
QUOTE (Nemesakos @ Jul 2 2018, 20:21 ) *
Να μην σε κουράζει.. έγραψες ακριβώς το εξής : ο πεδουλακης εντοπισε 3 παικτες που θα μπορουσαν να γινουν οι απολυτοι πρωταγωνιστες ,χωρις να στοιχισουν πανω απο 1 m !

Αν το εννοούσες διαφορετικά, τότε γράψε λάθος, εγώ απλά σχολίασα ότι ακριβώς έγραψες...


νταξει ,τελοσπαντων δεν εχει τρομερο ματι ,αλλα εκανε το αυτονοητο !υπαρχαν διαθεσιμοι στην αγορα παικτες που μπορουσαν να κανουν την διαφορα χωρις να ξεπερνανε το 1m και τις εκμεταλλευτηκε ! επισης ειπα οτι τα ντιλ ηταν πετυχημενα !αυτο δεν πιστωνεται ετσι κ αλλιως στον Πεδουλακη (που πληρωσαμε τον Ριβερς μολις 600 την πρωτη σεζον που πεταγε )
Nemesakos
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 14:24 ) *
νταξει ,τελοσπαντων δεν εχει τρομερο ματι ,αλλα εκανε το αυτονοητο !υπαρχαν διαθεσιμοι στην αγορα παικτες που μπορουσαν να κανουν την διαφορα χωρις να ξεπερνανε το 1m και τις εκμεταλλευτηκε ! επισης ειπα οτι τα ντιλ ηταν πετυχημενα !αυτο δεν πιστωνεται ετσι κ αλλιως στον Πεδουλακη (που πληρωσαμε τον Ριβερς μολις 600 την πρωτη σεζον που πεταγε )


Είπα και γω ότι είναι εξαιρετικός recruiter πάντως δεν αναίρεσα το μάτι του. Γιατί στην τελική recruiter δεν είναι μόνο να βρεις λαβράκια, αλλά να βρεις και παίκτες που θεωρητικά αλληλοσυμπληρώνονται, Anyway για να μην μπούμε στην Πεδουλακιάδα (που προσωπικά δεν είμαι ούτε φαν αλλά ούτε και χέιτερ του κόουτς Αργύρη) αυτό που θέλω να πω είναι ότι και φέτος υπάρχουν παίκτες με το ίδιο στάτους.

Ανέφερα μερικούς σε προηγούμενο post. Ωστόσο πλέον πιστεύω πως δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα για τον ΠΑΟ να κοιτάξει να κλείσει τέτοιους παίκτες. Και ο λόγος είναι ότι από τη στιγμή που θα τον κοιτάξει η ΤΣΣΚΑ η Φενέρ η Μπάρτσα, η Ρεάλ η Χίμκι αυτομάτως ο παίκτης πάει σε υπεραξία. Και μεις δυστυχώς το πορτοφόλι (όπως φαίνεται) για έστω και 100.000 υπέραξίας δεν το έχουμε. Αξίζει ο Λεσόρτ πάνω από 400-500 ? Για μένα όχι.. Αξίζει ο Ντέιβις το 1 + εκατομμύριο που φέρεται ότι η Μπάρτσα θέλει να πλήρώσει? Αξίζει ο Γκουντάιτις ο Ταρζέφσκι πάνω από 500-600? Το κοινό τους είναι ότι είναι η πρώτη τους σεζόν στην Ευρωλίγκα. Λόγω έλλειψης επιλογών, scouting, αναγκαστικά όλες οι ομάδες πάνε εκ του ασφαλούς. Αξίζει ο Τζέιμς τα σχεδόν 1.9 που λέγεται ότι δίνει η Αρμάνι? Ή ο Κρις τα 2.2 που λέγεται ότι δίνει η Φενέρ? Ή το 1 εκ που ζητάει ο Ρίβερς από ΠΑΟ?(έστω από φήμες). Λόγω ΝΒΑ, Κίνας,έλλειψη scouting αναλωνόμαστε στα ίδια και στα ίδια πληρώνοντας ουσιαστικά υπεραξία για Κάθε μα κάθε παίκτη.

Οπότε αν είναι να πληρώνονται παίκτες της μιας σεζόν, λεφτά που πήραν άλλοι μετά από 3 και 4 σεζόν, ο Παναθηναϊκός είναι έτσι και αλλιώς χαμένος...
stefkorner
QUOTE (Nemesakos @ Jul 2 2018, 20:36 ) *
Αξίζει ο Λεσόρτ πάνω από 400-500 ? Για μένα όχι.. Αξίζει ο Ντέιβις το 1 + εκατομμύριο που φέρεται ότι η Μπάρτσα θέλει να πλήρώσει? Αξίζει ο Γκουντάιτις ο Ταρζέφσκι πάνω από 500-600?


ρητορικο το ερωτημα .. ; tongue.gif
εσυ μηπως πιστευεις οτι δεν αξιζουν ; ο Λεσορτ ,ο Γκουνταιτις και ο Ταρζεφσκι να παρουν πανω απο αυτα που θα παρει ο Ιαν και ο Ντενμον ; ...
Nemesakos
QUOTE (stefkorner @ Jul 2 2018, 14:39 ) *
ρητορικο το ερωτημα .. ; tongue.gif
εσυ μηπως πιστευεις οτι δεν αξιζουν ; ο Λεσορτ ,ο Γκουνταιτις και ο Ταρζεφσκι να παρουν πανω απο αυτα που θα παρει ο Ιαν και ο Ντενμον ; ...


Καλά αυτό είναι τεράστια κουβέντα αλλά για να μαι περιεκτικός τα 500 του ντενμον μου κάθονται στο λαιμό. 😛

Μετά από μια σχετικά καλή σεζόν παντως σε ομάδες (με εξαίρεση τον ντειβις) που δεν πρωταγωνιστήσαν δεν θεωρώ ότι αξίζουν τόσα χρήματα. Καλοί παίκτες που πρέπει να αποδείξουν ωστόσο ότι αξίζουν να βρίσκονται παραπανω. Αλλά να πληρώθουν προκαταβολικα υπεραξία δεν μου κάθεται ωραία. .
stefkorner
QUOTE (Nemesakos @ Jul 2 2018, 20:48 ) *
Καλά αυτό είναι τεράστια κουβέντα αλλά για να μαι περιεκτικός τα 500 του ντενμον μου κάθονται στο λαιμό. 😛

Μετά από μια σχετικά καλή σεζόν παντως σε ομάδες (με εξαίρεση τον ντειβις) που δεν πρωταγωνιστήσαν δεν θεωρώ ότι αξίζουν τόσα χρήματα. Καλοί παίκτες που πρέπει να αποδείξουν ωστόσο ότι αξίζουν να βρίσκονται παραπανω.


για Λεσορτ δεν ειμαι βεβαιος οτι θα εχει λαμπρο μελλον ! για το διδιμο ομως της Αρμανι ειμαι πεπεισμενος οτι τα αξιζουν και με το παραπανω !μαλιστα απο τον μιστερ Τζορτζιο Αρμανι θα μπορουσαν να τσεπωσουν και αρκετα παραπανω πιστευω..
j-kidd13
Μην ξεφευγουμε παιδες...Το τοπικ δεν ειναι για συγκριση των παικτων μας με την Αρμανι,ουτε για το ποσα παιρνει ο Ταρζεφσκι.
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Jul 2 2018, 14:24 ) *
νταξει ,τελοσπαντων δεν εχει τρομερο ματι ,αλλα εκανε το αυτονοητο !υπαρχαν διαθεσιμοι στην αγορα παικτες που μπορουσαν να κανουν την διαφορα χωρις να ξεπερνανε το 1m και τις εκμεταλλευτηκε ! επισης ειπα οτι τα ντιλ ηταν πετυχημενα !αυτο δεν πιστωνεται ετσι κ αλλιως στον Πεδουλακη (που πληρωσαμε τον Ριβερς μολις 600 την πρωτη σεζον που πεταγε )


Oχι εχει τρομερο ματι γιατι εκεινο το καλοκαιρι ηθελε και τους πανγκος και σενγκελια πριν κανουν το μεγαλο τους μπαμ και τον βεστερμαν πριν κανει και αυτος την μεταγραφη του στην τσσκα.
Και οι τρεις θα στοιχιζαν λιγοτερο απο 2 μυρια.

Οπως ειχε ματι οταν ειχε φερει λασμε και ματσιουλις με 400 χιλιαρικα εκαστος, τον καρυ σχεδον τζαμπα, τον γκιστ με ανταλαγη με πανκο και με μικρο συμβολαιο τον πρωτο εναμησι χρονο...

Θελουμε βαρβατο δυαρι, βαρβατο τριαρι, βαρβατο τεσσαρι και παραμονη παππα, λοτζεσκι.
john wick
Εχεις εικονα πως πάνε τα διαρκειας σε σχεση με περσυ;;;
Σε ρωτησα στο αλλο τοπικο αλλα προφανως δεν το ειδες.
stefkorner
2ρο3ρι με πλ καλο σουτ ειναι ο Ουκρανος Γκλαντιρ της Μονακο !φανταζομαι οι περισσοτεροι,αν οχι ολοι θα τον ξερετε!
ειναι μια καλυτερη εκδοση του Λιποβι του Προμηθεα !προσωπικα θα τον προτιμουσα με τα 1000 ,απο τον Τζανινγκ ,καθως τον θεωρω αρκετα πιο ολοκληρωμενο
Johnny Marv
1) ο πεδουλακης δεν μου αρέσει σαν προπονητής αλλά σαν ρικρουτερ και ίσως και σκάουτερ είναι από τους καλύτερους στην Ελλάδα . Έφερε γκιστ,Λασμε,ματσιουλις,σιγκλετον,ριβερς,τζ
ημς και μετά από 1-2 χρόνια το κασέ των παιχτών αυτών έφτασε στον ουρανό . Επίσης ήθελε πάγκος,βεστερμαν,σεγκελια όταν κόστιζαν τα μισά από ότι τώρα . Αν είναι τόσο απλό αυτό που έκανε ας το κάνει και ο τσαβι τώρα . Περιμένω να μου φέρει τον επόμενο σιγκλετον λοιπόν . Προς το παρόν βλέπω έναν 36χρονο Λασμε

2) πέρσι είχαμε ένα ρόστερ 16 ατόμων με ελάχιστη ομοιογένεια και μεταξύ των παιχτών αυτών είχαμε τους λεκα,ντενμον,μποχω,γκαμπριελ,ογκαστ,βουγιο
κας που κόστιζαν 2,3 μύρια όλοι μαζί και βάλτε και κανα μυρια που δώσαμε συνολικά για τζεημς και πεϊν πάμε στα 3,3 μυρια . Πες ότι δεν κρατάς και ριβερς λόγω τραυματισμού και γλιτώνεις τα 700χιλ του και έχεις 4μυρια για να πλαισιώσεις καλαθη,παππα,αντετοκουμπο,σιγκλετον,μιτογλ
ου,γκιστ (μάλλον πες 3 μυρια μαζί με τις αυξήσεις που θα γινόντουσαν) . Εφερνες ένα 5αρι των 600χιλ που έχει μέλλον (όχι Λασμε) , έναν έλληνα από πίσω με 300χιλ για λίγο ποστ για κανα 5λεπτο , εφερνες ένα καλό 3-4αρι με κάτι λιγότερο από 1 μυριο (πχ 700-800χιλ) , έδινες και 300χιλ σε έναν Γκαρντ οργανωτή και καλό αμυντικό για να είναι πίσω από καλαθη και εφερνες έναν δυνατο κόμπο με 1,3 μυρια (τζεημς-γουιλμπεκιν) . Ωστόσο όχι πήρες το πρωτάθλημα άρα δικαιούσαι να κανεις και μειώσεις αλλά ακόμα και με μειώσεις φέρε έναν αντί-σιγαλτον με 1 μυριο (άρα γλίτωσε το άλλο 1) και έναν κόμπο με λογοτεο από 1,3 μυρια που είπα πριν . Όμως σίγουρα μην κρατήσεις ντενμον-λεκα με 1 μυριο και μην φέρεις και Λασμε με αλλα 600χιλ

3) το πιο σημερινο για μένα . Δώσαμε στον Λασμε 600χιλ . Δεν καταλαβαίνω γιατί να διαλέξεις τον Λασμε από τον πεϊν , ο τύπος έχει τρομερές προσόντα και αν δεν θες πεϊν γιατί προτιμάς Λασμε από τον 23χρονο λεσσορ . Δλδ ποσο ακριβότεροι είναι αυτοί οι 2 ;; Δλδ τώρα με 3αδα σεντερ γκιστ-Λασμε-Ίαν τι περιμένεις να κανεις , όποιο 4αρι και να φέρεις δύσκολα σώζονται τα πράγματα . Ποιος θα αμυνθεί στον ταβαρες και τον λοβερν από τους δικούς μας ;;; Επίσης πραγματικά πιστεύω πως ο κονιαρης θα ήταν καλύτερη επιλογή από τον λεκα αυτή τη στιγμή . Νεότερος , Έλληνας , πολύ καλύτερος αμυντικός , καλύτερος οργανωτής και έχει και ενα συμπαθητικό τρίποντο . Δλδ ο πασκουαλ έχει κάνει 2 πολύ χτυπητά λάθη φέτος . Ένα με λεκα και ένα με Λασμε .
MustGK
QUOTE (Johnny Marv @ Jul 2 2018, 16:32 ) *
1) ο πεδουλακης δεν μου αρέσει σαν προπονητής αλλά σαν ρικρουτερ και ίσως και σκάουτερ είναι από τους καλύτερους στην Ελλάδα . Έφερε γκιστ,Λασμε,ματσιουλις,σιγκλετον,ριβερς,τζ

�ημς και μετά από 1-2 χρόνια το κασέ των παιχτών αυτών έφτασε στον ουρανό . Επίσης ήθελε πάγκος,βεστερμαν,σεγκελια όταν κόστιζαν τα μισά από ότι τώρα . Αν είναι τόσο απλό αυτό που έκανε ας το κάνει και ο τσαβι τώρα . Περιμένω να μου φέρει τον επόμενο σιγκλετον λοιπόν . Προς το παρόν βλέπω έναν 36χρονο Λασμε

2) πέρσι είχαμε ένα ρόστερ 16 ατόμων με ελάχιστη ομοιογένεια και μεταξύ των παιχτών αυτών είχαμε τους λεκα,ντενμον,μποχω,γκαμπριελ,ογκαστ,βουγιο

�κας που κόστιζαν 2,3 μύρια όλοι μαζί και βάλτε και κανα μυρια που δώσαμε συνολικά για τζεημς και πεϊν πάμε στα 3,3 μυρια . Πες ότι δεν κρατάς και ριβερς λόγω τραυματισμού και γλιτώνεις τα 700χιλ του και έχεις 4μυρια για να πλαισιώσεις καλαθη,παππα,αντετοκουμπο,σιγκλετον,μιτογλ
ου,γκιστ (μάλλον πες 3 μυρια μαζί με τις αυξήσεις που θα γινόντουσαν) . Εφερνες ένα 5αρι των 600χιλ που έχει μέλλον (όχι Λασμε) , έναν έλληνα από πίσω με 300χιλ για λίγο ποστ για κανα 5λεπτο , εφερνες ένα καλό 3-4αρι με κάτι λιγότερο από 1 μυριο (πχ 700-800χιλ) , έδινες και 300χιλ σε έναν Γκαρντ οργανωτή και καλό αμυντικό για να είναι πίσω από καλαθη και εφερνες έναν δυνατο κόμπο με 1,3 μυρια (τζεημς-γουιλμπεκιν) . Ωστόσο όχι πήρες το πρωτάθλημα άρα δικαιούσαι να κανεις και μειώσεις αλλά ακόμα και με μειώσεις φέρε έναν αντί-σιγαλτον με 1 μυριο (άρα γλίτωσε το άλλο 1) και έναν κόμπο με λογοτεο από 1,3 μυρια που είπα πριν . Όμως σίγουρα μην κρατήσεις ντενμον-λεκα με 1 μυριο και μην φέρεις και Λασμε με αλλα 600χιλ

3) το πιο σημερινο για μένα . Δώσαμε στον Λασμε 600χιλ . Δεν καταλαβαίνω γιατί να διαλέξεις τον Λασμε από τον πεϊν , ο τύπος έχει τρομερές προσόντα και αν δεν θες πεϊν γιατί προτιμάς Λασμε από τον 23χρονο λεσσορ . Δλδ ποσο ακριβότεροι είναι αυτοί οι 2 ;; Δλδ τώρα με 3αδα σεντερ γκιστ-Λασμε-Ίαν τι περιμένεις να κανεις , όποιο 4αρι και να φέρεις δύσκολα σώζονται τα πράγματα . Ποιος θα αμυνθεί στον ταβαρες και τον λοβερν από τους δικούς μας ;;; Επίσης πραγματικά πιστεύω πως ο κονιαρης θα ήταν καλύτερη επιλογή από τον λεκα αυτή τη στιγμή . Νεότερος , Έλληνας , πολύ καλύτερος αμυντικός , καλύτερος οργανωτής και έχει και ενα συμπαθητικό τρίποντο . Δλδ ο πασκουαλ έχει κάνει 2 πολύ χτυπητά λάθη φέτος . Ένα με λεκα και ένα με Λασμε .


1) Για το παραμύθι της ανακάλυψης παικτών από τον Πεδουλάκη... Λάσμε, δεν κάνεις ανακάλυψη έναν παίκτη που πριν από εσένα έχει παίξει σε Παρτιζάν και σε Μακάμπι. Γκιστ έχει παίξει σε Λοκομοτίβ, Παρτιζάν, Φενερ και Μάλαγα. Σινγκλέτον τον ανακάλυψε ο Μπαρτζώκας που τον είχε και στην Λοκομοτιβ που εφτασαν στους 4. Ριβερς βασικο στέλεχος της Ρεαλ για χρόνια δεν τον λες και ανακάλυψη. Ήταν ήδη γνωστός στον κόσμο. Τζειμς ήδη τον είχε μάθει ο κόσμος στην Μπασκόνια που έφτασε στους τέσσερις.. Ανακάλυψη τον έκανε ο Κολοσσός Ρόδου. Άλλο ανακαλύπτω παίκτες και άλλο βλέπω πιο έχουν κάνει limit up και τους παίρνω. Είναι σαν να έρθει ο Πανγκος στον Παναθηναικο και να πούμε τον ανακάλυψε ο Πασκουάλ ή ο Λεσορτ ή Νεντοβιτς κοκ.

2) Διαφωνώ περισσότερο..

3) Συμφωνώ ότι θα προτιμούσα έναν άλλο ψηλό.
Johnny Marv
Δυο διαφορετικά ρόστερ που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους έτσι για καληνύχτα .

1) καλαθης(2,2)-λεκα(0,4)
1-2)Γκρεϊντζερ(0,9)
2) ντενμον(0,5)-Παππας(ή άλλος Έλληνας Γκαρντ πχ λαρε)
3) παπαπετρου(0,7)-Θανάσης(0,3)
4) (αντί-)σιγκλετον(1,7)-Μιτογλου(0,2)
5) γκιστ(0,9)-Λασμε(0,6)-ιαν(0,3)

Περίπου 9 μυρια μπατζετ ίσως χωράει κι άλλος ένας στο 3 (πχ λοτζο) και να πάμε στα 9,5 μυρια και ο αντί-σιγκλετον αν δν κρατήσουμε τον κρις θα είναι σίγουρα φθηνότερος . Μου αρέσει πολύ η περίπτωση του Γκρέιντζερ γιατί πιστεύω θελουμε έναν κόμπο-Γκαρντ στην ομάδα . Τη ρόστερ αυτό προϋποθετει παιχτουρα στο 4 (μπερτανς των σπερς ή κουζμιντσκας θα ταίριαζαν) Αλλιώς :

1)καλαθης(2,2)-λεκα(0,4)
2)κανιγκχαμ(0,9)-ντενμον(0,9)-παππας(0,6)
3)ερικσον(0,9)-Θανάσης(0,3)
3-4)ραϊτ(0,8)
4)βεζενκοφ(0,6)-μιτογλου(0,2)
5)γκιστ-Λασμε-Ίαν (1,8 και οι τρεις)

9,6 μυρια και οι 13 παίκτες . Θα μου άρεσε πολύ ο κανιγκχαμ αλλά μετά θες σε όλες τις άλλες θέσεις σουτερ . Αν όχι ερικσον τότε και ο γκριγονις είναι καλή επιλογή .


Και τα δυο μου αρέσουν πολύ βέβαια και στα 2 έχουμε θέμα στο 5 αλλά η θέση αυτή έχει κλείσει . Αν μου έδιναν την ομάδα βέβαια με αυτούς τους 8 παίκτες θα έκανα έναν εκ των Λασμε-γκιστ μόνιμο 4αρι και θα είχα στο 5 πεϊν ή λεσσορ , θα έφερνα άλλο ένα 4αρι σουτερ και θα έπαιζα με 6 ψηλούς

QUOTE(MustGK @ Jul 2 2018, 22:39 ) *
1) Για το παραμύθι της ανακάλυψης παικτών από τον Πεδουλάκη... Λάσμε, δεν κάνεις ανακάλυψη έναν παίκτη που πριν από εσένα έχει παίξει σε Παρτιζάν και σε Μακάμπι. Γκιστ έχει παίξει σε Λοκομοτίβ, Παρτιζάν, Φενερ και Μάλαγα. Σινγκλέτον τον ανακάλυψε ο Μπαρτζώκας που τον είχε και στην Λοκομοτιβ που εφτασαν στους 4. Ριβερς βασικο στέλεχος της Ρεαλ για χρόνια δεν τον λες και ανακάλυψη. Ήταν ήδη γνωστός στον κόσμο. Τζειμς ήδη τον είχε μάθει ο κόσμος στην Μπασκόνια που έφτασε στους τέσσερις.. Ανακάλυψη τον έκανε ο Κολοσσός Ρόδου. Άλλο ανακαλύπτω παίκτες και άλλο βλέπω πιο έχουν κάνει limit up και τους παίρνω. Είναι σαν να έρθει ο Πανγκος στον Παναθηναικο και να πούμε τον ανακάλυψε ο Πασκουάλ ή ο Λεσορτ ή Νεντοβιτς κοκ.

2) Διαφωνώ περισσότερο..

3) Συμφωνώ ότι θα προτιμούσα έναν άλλο ψηλό.


Δεν είπα ποτέ ότι τους ανακάλυψε , είπα ότι τους έφερε σε τιμές ευκαιρίας και τη κατάλληλη στιγμή και κυρίως η ανταλλαγή με γκιστ ήταν τεράστια επιτυχία . Και ξαναλέω αν είναι τόσο απλό ας φέρουμε και τώρα τον αντίστοιχο σιγκλετον καο τζεημς και ριβερς και Λασμε . Ο ριβερς μάλιστα ήταν παραγκωνισμένος στη Ρεάλ και ο Αργύρης τον έφερε και έφτιαξε και πάλι η καριέρα του στον παο .
EXASFAIROS
Τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά φτάνει να βρεις 2 παίχτες

Παιχτης 1:έναν πιο γρήγορο και πιο άγριο Austin Daye για να καλύπτει 3 και 4 με τρίποντο πολύ καλό, ριμπάουντ και βοήθεια τόσο σε Μιτογλου όταν παίζει σε θέση 3 και όταν παίζει σε θέση 4 να βοηθά με την ταχύτητα του τους Γκιστ-Λασμε-Βουγιουκα....ενα πιο ψηλό Honeycutt με πιο σταθερό τρίποντο.

Παιχτης 2: ένα 2-3αρο σε στυλ Harris που να παίζει και τις 2 θέσεις και να διαθέτει μπουκες,τρίποντο,άμυνα.


Calathes-Leka-Moore
Denmon-Pappas
Παίχτης 2
Antetokounmpo
Παίχτης 1-Mitoglou
Gis-Lasme-Vougioukas

Scouting μέχρι το μεδουλι smiley.gif
Johnny Marv
QUOTE(EXASFAIROS @ Jul 3 2018, 00:08 ) *
Τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά φτάνει να βρεις 2 παίχτες

Παιχτης 1:έναν πιο γρήγορο και πιο άγριο Austin Daye για να καλύπτει 3 και 4 με τρίποντο πολύ καλό, ριμπάουντ και βοήθεια τόσο σε Μιτογλου όταν παίζει σε θέση 3 και όταν παίζει σε θέση 4 να βοηθά με την ταχύτητα του τους Γκιστ-Λασμε-Βουγιουκα....ενα πιο ψηλό Honeycutt με πιο σταθερό τρίποντο.

Παιχτης 2: ένα 2-3αρο σε στυλ Harris που να παίζει και τις 2 θέσεις και να διαθέτει μπουκες,τρίποντο,άμυνα.


Calathes-Leka-Moore
Denmon-Pappas
Παίχτης 2
Antetokounmpo
Παίχτης 1-Mitoglou
Gis-Lasme-Vougioukas

Scouting μέχρι το μεδουλι smiley.gif


Ο παίκτης 2 που θες παρά είναι ακριβός νομίζω ωστόσο εγώ θα πρότεινα κάποιον τύπου μαρκους ερικσον ή γκριγκονις που δεν είναι και τόσο του ντραϊβ αλλά έχουν δυνατο σουτ καλό κορμί είναι νέοι και φθηνοί . Αν και πιστεύω ότι αφού έχεις ήδη 5 Γκαρντ ο παίκτης 2 πρέπει να 4αριζει περισσότερο και όχι να 2αριζει . Βέβαια υπάρχουν και παίκτες τύπου ρακιμ σαντερς της μπαρτσα που παίζουν και στη θέση 2 και στο 3 και στο 4 . Όσο για το παίκτη 4 καλή τύχη στο ψάξιμο . Αν τον βρεις στείλει μήνυμα
GianPap
1) καλαθης(2,2)-λεκα(0,4)-Καλαϊτζακης(A1)
1-2)Γκρεϊντζερ(0,9)
2) ντενμον(0,5)-Παππας(0,6)
2-3) ερικσον(0,9)
3)Θανάσης(0,3)-Λοτζο(0.4)
4)Ράντολφ και Βεζενκοφ(1,7) - Μιτογλου(0,3)
5) γκιστ(0,9)-Λασμε(0,6)-ιαν(0,3)

με τόσες προτάσεις που έχουμε κάνει μπορεί να την έχει πει κάποιος και αυτήν. στα 10 πάνω κάτω.
Καλαϊτζακης καλύτερα να πάει δανεικός.
G-arenas
QUOTE (MustGK @ Jul 2 2018, 22:39 ) *
1) Για το παραμύθι της ανακάλυψης παικτών από τον Πεδουλάκη... Λάσμε, δεν κάνεις ανακάλυψη έναν παίκτη που πριν από εσένα έχει παίξει σε Παρτιζάν και σε Μακάμπι. Γκιστ έχει παίξει σε Λοκομοτίβ, Παρτιζάν, Φενερ και Μάλαγα. Σινγκλέτον τον ανακάλυψε ο Μπαρτζώκας που τον είχε και στην Λοκομοτιβ που εφτασαν στους 4. Ριβερς βασικο στέλεχος της Ρεαλ για χρόνια δεν τον λες και ανακάλυψη. Ήταν ήδη γνωστός στον κόσμο. Τζειμς ήδη τον είχε μάθει ο κόσμος στην Μπασκόνια που έφτασε στους τέσσερις.. Ανακάλυψη τον έκανε ο Κολοσσός Ρόδου. Άλλο ανακαλύπτω παίκτες και άλλο βλέπω πιο έχουν κάνει limit up και τους παίρνω. Είναι σαν να έρθει ο Πανγκος στον Παναθηναικο και να πούμε τον ανακάλυψε ο Πασκουάλ ή ο Λεσορτ ή Νεντοβιτς κοκ.

2) Διαφωνώ περισσότερο..

3) Συμφωνώ ότι θα προτιμούσα έναν άλλο ψηλό.

οταν εισαι στο υψηλοτερο επιπεδο δεν μπορεις να φερνεις παικτες απο το πουθενα και να γινονται παιχταραδες εν μια νυκτι. ακομα και παικτες οπως ο λοτζο, ο χαινς, ο γκιλ κλπ που εφερνε ο μπαρτζω και ο οσφπ δεν ηταν αγνωστοι, απλως δεν ξεραμε αν θα κανουν για το επομενο επιπεδο. και ο γκος που θα παρει τωρα ο οσφπ για καποιον που δεν ξερει θα ναι λαυρακι κλπ κλπ και ομως εμεις ξερουμε οτι ειναι παιχταρας αλλα δεν ξερουμε αν θα πιασει.

το θεμα με τετοιους παικτες δεν ειναι να τους βρεις στα αζητητα οπως ο βετουλας τον μακολουμ απο α2 ισραηλ και τον μουρ απο νεα ζηλανδια, αλλα αν θα ταιριαξουν στην ομαδα και βγαλουν εξω τα πλεονεκτηματα τους, κρυψουν τα μειονεκτηματα τους και σαφως να ανεβουν επιπεδο μαζι με την ομαδα.

κοιτα ας πουμε τα νουμερα των κρις, γκιστ, λασμε, τζειμς κλπ που εφερε ο πεδουλακης στις προηγουμενες ομαδες και κοιτα τα και τωρα σε μας. επισης κοιτα τι αντικτυπο ειχαν στην ομαδα αυτοι και κοιτα και στην προηγουμενη.

δεν ειναι θεμα να φερεις εναν απο το πουθενα και να γινει παιχταρας, αυτο ειναι πολυ σπανιο, ασε που ολοι ξερουν ποιοι ειναι καλοι και ποιοι μπορουν να πανε στο επομενο επιπεδο, το θεμα παντα ηταν και θα ειναι αν μπορεις να τους ταιριαξεις στην ομαδα και να παρεις το καλυτερο απο αυτους, οχι σαν τον λεκα και τον ντενμον που ο τσαβι δεν τους βοηθησε καθολου να αντεπεξελθουν στα νεα δεδομενα και να παρει απο αυτους τα καλα τους στοιχεια...
Johnny Marv
QUOTE(GianPap @ Jul 3 2018, 13:09 ) *
1) καλαθης(2,2)-λεκα(0,4)-Καλαϊτζακης(A1)
1-2)Γκρεϊντζερ(0,9)
2) ντενμον(0,5)-Παππας(0,6)
2-3) ερικσον(0,9)
3)Θανάσης(0,3)-Λοτζο(0.4)
4)Ράντολφ και Βεζενκοφ(1,7) - Μιτογλου(0,3)
5) γκιστ(0,9)-Λασμε(0,6)-ιαν(0,3)

με τόσες προτάσεις που έχουμε κάνει μπορεί να την έχει πει κάποιος και αυτήν. στα 10 πάνω κάτω.
Καλαϊτζακης καλύτερα να πάει δανεικός.


Δυνατο !!!
stefkorner
QUOTE (GianPap @ Jul 3 2018, 18:09 ) *
1) καλαθης(2,2)-λεκα(0,4)-Καλαϊτζακης(A1)
1-2)Γκρεϊντζερ(0,9)
2) ντενμον(0,5)-Παππας(0,6)
2-3) ερικσον(0,9)
3)Θανάσης(0,3)-Λοτζο(0.4)
4)Ράντολφ και Βεζενκοφ(1,7) - Μιτογλου(0,3)
5) γκιστ(0,9)-Λασμε(0,6)-ιαν(0,3)

με τόσες προτάσεις που έχουμε κάνει μπορεί να την έχει πει κάποιος και αυτήν. στα 10 πάνω κάτω.
Καλαϊτζακης καλύτερα να πάει δανεικός.


και με Μανι Χαρις αντι Γκρειντζερ βολευομαι ετσι οπως μας δινεις στα υπολοιπα ! ειναι και πιο ρεαλιστικο!
αν υπαρχει δυνατοτητα να αποκτηθει ο Ερικσον(φαινομενικα πολυ δυσκολο) τετοιον παικτη δεν τον χανεις !
Μπαρτσα δεν γυριζει-Ρεαλ δεν χωραει-μονο απο Μπασκονια θα περιμενα να κανει κινηση
pan24
Ο Γκριγκονις που ειχε αναφερθει εδω ανακοινωθηκε απο την Ζαλγκιρις
EXASFAIROS
Ρε παιδιά πως θα σας φαινόταν ο Victor Rudd.ταχυτητα,τρίποντο,δεν σπρωχνεται εύκολα,καρφωματα και όταν σοβαρευτεί παίζει δυνατή άμυνα και ρίχνει τάπες.Πιο κοντό τον νόμιζα. 2:05 είναι.Πολυ σημαντικό ότι ντριπλαρει.!!!και πολύ επιδέξιος στον χειρισμό της μπάλας.Στην Τουρκία σε πολλά βίντεο κατεβάζει κανονικά αυτός την μπάλα με πολύ καλή ασσιστ.αρχιζω και συμπαθώ τον αποτυχημένο smiley.gif

Calathes -Leka
Denmon -Pappas
Eriksson-Harris
Antetokounmpo-Rudd
Mitoglou
Gist-Lasme-Vougioukas
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jul 3 2018, 22:53 ) *
Ο Γκριγκονις που ειχε αναφερθει εδω ανακοινωθηκε απο την Ζαλγκιρις


παει λοιπον με Ουλανοβας-Γκριγκονις ,αρα αφηνει Τουπαν !μηπως να κινηθουμε λοιπον για τον Γαλλο 39.gif
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jul 3 2018, 17:56 ) *
παει λοιπον με Ουλανοβας-Γκριγκονις ,αρα αφηνει Τουπαν !μηπως να κινηθουμε λοιπον για τον Γαλλο 39.gif

Αυτος κανει προπονησεις με τους Thunder και λενε εχει κανονισει και με αλλες ομαδες
Προσπαθει να επιστρεψει nba
john wick
QUOTE (pan24 @ Jul 3 2018, 12:53 ) *
Ο Γκριγκονις που ειχε αναφερθει εδω ανακοινωθηκε απο την Ζαλγκιρις



Και καπου κατα τον Μαρτη θα λεμε τι ομαδαρα εχει φτιαξει παλι ο Σαρας...
stefkorner
«Μπλατ καλεί Νάναλι στον Ολυμπιακό» λεει το yahoo sports

(απο εμας απορριφθηκε ως ακριβος..)
yorgos
QUOTE(stefkorner @ Jul 3 2018, 19:00 ) *
«Μπλατ καλεί Νάναλι στον Ολυμπιακό» λεει το yahoo sports

(απο εμας απορριφθηκε ως ακριβος..)

ΜΕταγραφάρα αλλά θα του δώσουν 1.2-1.3;;; Εδώ δεν μπορούν να δώσουν ένα μύριο στον Παπ.
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Jul 4 2018, 01:03 ) *
ΜΕταγραφάρα αλλά θα του δώσουν 1.2-1.3;;; Εδώ δεν μπορούν να δώσουν ένα μύριο στον Παπ.


...μηπως δουμε καμια τριαδα : Ναναλι -Παπαπετρου-Σαλουστρος rolleyes.gif
MustGK
QUOTE (G-arenas @ Jul 3 2018, 13:40 ) *
δεν ειναι θεμα να φερεις εναν απο το πουθενα και να γινει παιχταρας, αυτο ειναι πολυ σπανιο, ασε που ολοι ξερουν ποιοι ειναι καλοι και ποιοι μπορουν να πανε στο επομενο επιπεδο, το θεμα παντα ηταν και θα ειναι αν μπορεις να τους ταιριαξεις στην ομαδα και να παρεις το καλυτερο απο αυτους, οχι σαν τον λεκα και τον ντενμον που ο τσαβι δεν τους βοηθησε καθολου να αντεπεξελθουν στα νεα δεδομενα και να παρει απο αυτους τα καλα τους στοιχεια...


Σε αυτό συμφωνώ αλλά αυτό σημαίνει προπονητής και οχι σκαουτερ. Για τον Πασκουάλ ακόμα περιμένω..
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Jul 3 2018, 18:00 ) *
«Μπλατ καλεί Νάναλι στον Ολυμπιακό» λεει το yahoo sports

(απο εμας απορριφθηκε ως ακριβος..)



QUOTE(yorgos @ Jul 3 2018, 19:03 ) *
ΜΕταγραφάρα αλλά θα του δώσουν 1.2-1.3;;; Εδώ δεν μπορούν να δώσουν ένα μύριο στον Παπ.



QUOTE(stefkorner @ Jul 3 2018, 19:04 ) *
...μηπως δουμε καμια τριαδα : Ναναλι -Παπαπετρου-Σαλουστρος rolleyes.gif


Μήπως σε αυτό το τοπικ να συζητάμε τα του Παναθηναικου;
EXASFAIROS
QUOTE(stefkorner @ Jul 3 2018, 17:56 ) *
παει λοιπον με Ουλανοβας-Γκριγκονις ,αρα αφηνει Τουπαν !μηπως να κινηθουμε λοιπον για τον Γαλλο 39.gif



Πολύ καλή ιδέα.. αν τον αφήσει.
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jul 4 2018, 05:30 ) *
Πολύ καλή ιδέα.. αν τον αφήσει.


στο nba σε 2 σεζον προλαβε..να περασει απο 3 ομαδες + την θυγατρικη των ραπτορς!
τον εχουν δει για τα καλα και αυτος εχει παρα..δοκιμασει !
οποτε αν προκυψει να χει παλι προτασεις απο nba, οπως το κοβω κανα μινιμουμ συμβολαιο θα του προσφερουν !
κανα 700ρι απο εμας μπορει να ειναι αρκετο για να τον πεισει.. 39.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.