Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 9 2018, 14:31 ) *
Ο Κουριτς με 4 χρονιες γυρω στους 15 ποντους μεσο ορο eurocup και πανω απο 40% τριποντο δεν μπορει να ειναι φτηνος
Το προηγουμενο καλοκαιρι δεν υπεγραψε με ψιχουλα στην Ζενιτ.Σε καθε περιπτωση δεν ειναι ελευθερος εχει αλλον ενα χρονο συμβολαιο που σημαινει οτι θα ηθελε αρκετα και η ομαδα για να τον αφησει

Ο Παπαπετρου για αυτο μου το χαλαει.Ειναι Ελληνας και πρεπει να τον παρεις αν μπορεις αλλα βαλε στην ιδια 5αδα Καλαθη, Παπαπετρου(που αν ερθει θα παιζει πολυ και λογω των χρηματων που θα παιρνει και επειδη αλλιως δεν ερχεται),ενα 5αρι χωρις σουτ(δεν νομιζω οτι μπορουμε να παρουμε καποιους απο τους ελαχιστους που εχουν οπως ο Ντουμπλιεβιτς) και εχεις μια προβληματικη στο σουτ 5αδα

Ειδικα αν στο 2 εχεις καποιον με απλα καλο τριποντο
Ειδαμε ποση διαφορα εκανε οταν ο Πασκουαλ εβαλε μαζι Ριβερς,Λοτζεσκι εστω κι αν ο Ριβερς ειναι σκια του εαυτου του,εστω αν και οι 2 ειναι μετριοι τουλαχιστον στην αμυνα
Μονο και μονο επειδη φοβοντουσαν το σουτ τους ανοιξε η αμυνα


Κοιτα το έψαξα παραπάνω για Κουριτς και λέει πως το καλοκαίρι υπέγραψε 2ετες με κάτι λιγότερο από 1 μυριο , άρα θα παίρνει 400-450χιλ το χρόνο κάτι τέτοιο . Άρα με τα ίδια ή και λιγότερα λεφτά θα μπορούσε να έρθει στον παο για 2 λόγους . Πρώτον καλύτερο κλίμα (και καιρός και οπαδοί κλπ) και δεύτερον επειδή θα παίζει Ευρωλίγκα που είναι πολύ σημαντικό συν μας σε σχέση με τη Ζενίτ .

Όσο για παπαπετρου έχεις δίκιο σε αυτό με το σουτ για αυτό φωνάζω πως πρέπει μαζί με αυτόν και Θανάση να έχουμε έναν φονιά σουτερ αλλά και στο 2 να έχουμε επίσης έναν αρκετά καλό σουτερ και φυσικά να έχουμε ένα 5αρι μαπ και ένα που να έχει αξιοπρεπές σουτ
EXASFAIROS
Πάντως για να είμαι ειλικρινής ΦΈΤΟΣ αν οι Λοτζεσκι,Ριβερς,Σιγκλεντον τραβούσαν τρελά μαζί με τον Καλαθη και να χαμε ένα 5αρ τούμπανο η σκιάχτρο θα είχαμε πάει χαλαρά Φάιναλ Φορ....ειδικα Λοτζεσκι και ένα δυνατό 5αρι!!!! Αυτός ο κλωνος του παλιού Λοτζεσκι που βρίσκεται????? smiley.gif όπως επίσης και του Πέκοβιτς η του Βρανκοβιτς smiley.gif

Έχει απόλυτο δίκιο ο Φίλος παραπάνω για την χρησιμότητα που θα είχαν Λοτζο και Ριβερς στο μάξιμουμ...ανοιγουν χώρους τρελούς κακά τα ψέμματα και με ένα 5αρι τρελό με πλάτη κάνεις παπάδες....ισως πρέπει να πάμε σε κάτι τέτοιο ως προτεραιότητα.
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 9 2018, 15:12 ) *
Κοιτα το έψαξα παραπάνω για Κουριτς και λέει πως το καλοκαίρι υπέγραψε 2ετες με κάτι λιγότερο από 1 μυριο , άρα θα παίρνει 400-450χιλ το χρόνο κάτι τέτοιο . Άρα με τα ίδια ή και λιγότερα λεφτά θα μπορούσε να έρθει στον παο για 2 λόγους . Πρώτον καλύτερο κλίμα (και καιρός και οπαδοί κλπ) και δεύτερον επειδή θα παίζει Ευρωλίγκα που είναι πολύ σημαντικό συν μας σε σχέση με τη Ζενίτ .

Όσο για παπαπετρου έχεις δίκιο σε αυτό με το σουτ για αυτό φωνάζω πως πρέπει μαζί με αυτόν και Θανάση να έχουμε έναν φονιά σουτερ αλλά και στο 2 να έχουμε επίσης έναν αρκετά καλό σουτερ και φυσικά να έχουμε ένα 5αρι μαπ και ένα που να έχει αξιοπρεπές σουτ

Ο basket72 που ξερει καλα οτι εχει να κανει με Ισπανους και παικτες που περασαν απο εκει μπορει να μας διαφωτισει αλλα νομιζω αυτο το ποσο ειναι πολυ χαμηλο αν μιλαμε για κατω απο μυριο για δυο χρονια
Αν λεμε για κατι λιγοτερο απο μυριο ετησιως(πχ 950) εκει καπου ειναι η τιμη.Στην Ρωσια πληρωνουν υπεραξια λογω καιρου και πληρωνουν σε δολαρια οποτε ενα τετοιο ποσο σε εμας θα ηταν καπου στα 600-700
Επισης πηγε Ρωσια σε ομαδα eurocup περσι ενω ειχε ακουστει οτι υπηρχε ενδιαφερον απο ομαδες ευρωλιγκας το οποιο ειναι και λογικο λογω του σουτ του.Αν δεν πηγε για τα λεφτα δεν μπορω να σκεφτω αλλο λογο

Ομως ανεξαρτητα απο αυτο ο παικτης εχει συμβολαιο αλλον 1 χρονο.Αν θελει μας τον δινει η Ζενιτ και αν θελει θα ζητησει χρηματα δεν θα τον αφησει τσαμπα.Ειναι ισως ο καλυτερος παικτης της

Εγω θα τον ηθελα αν γινοταν με λογικο κοστος αντι του Λοτζεσκι
Αν δεν ερθει ο Παπαπετρου εγω δεν θα στενοχωριομουν παντως
Θα επαιρνα Μπροκχοφ και αναλογα το μπατζετ η θα κραταγα Ριβερς η θα πηγαινα για Τζανινγκ η ακομα και Λοτζεσκι θα κραταγα σαν 7ο ξενο
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 9 2018, 15:39 ) *
Ο basket72 που ξερει καλα οτι εχει να κανει με Ισπανους και παικτες που περασαν απο εκει μπορει να μας διαφωτισει αλλα νομιζω αυτο το ποσο ειναι πολυ χαμηλο αν μιλαμε για κατω απο μυριο για δυο χρονια
Αν λεμε για κατι λιγοτερο απο μυριο ετησιως(πχ 950) εκει καπου ειναι η τιμη.Στην Ρωσια πληρωνουν υπεραξια λογω καιρου και πληρωνουν σε δολαρια οποτε ενα τετοιο ποσο σε εμας θα ηταν καπου στα 600-700
Επισης πηγε Ρωσια σε ομαδα eurocup περσι ενω ειχε ακουστει οτι υπηρχε ενδιαφερον απο ομαδες ευρωλιγκας το οποιο ειναι και λογικο λογω του σουτ του.Αν δεν πηγε για τα λεφτα δεν μπορω να σκεφτω αλλο λογο

Ομως ανεξαρτητα απο αυτο ο παικτης εχει συμβολαιο αλλον 1 χρονο.Αν θελει μας τον δινει η Ζενιτ και αν θελει θα ζητησει χρηματα δεν θα τον αφησει τσαμπα.Ειναι ισως ο καλυτερος παικτης της

Εγω θα τον ηθελα αν γινοταν με λογικο κοστος αντι του Λοτζεσκι
Αν δεν ερθει ο Παπαπετρου εγω δεν θα στενοχωριομουν παντως
Θα επαιρνα Μπροκχοφ και αναλογα το μπατζετ η θα κραταγα Ριβερς η θα πηγαινα για Τζανινγκ η ακομα και Λοτζεσκι θα κραταγα σαν 7ο ξενο


Άρα θα ήσουν στο 3 με μπροκχοφ ριβερς και Θανάση . Αν σκεφτείς ότι ο Θανάσης είναι για 10 λεπτά για ειδικές καταστάσεις θαε έπαιζες στο 3 με 2 σουτερ που δεν κάνουν τπτ άλλο . Πολύς πλουραλισμός γενικώς δλδ ... και πιστεύεις δλδ ότι τζανιγκ και ριβερς είναι φθηνότεροι του Κουριτς ; Εγώ το άρθρο που διάβασα έλεγε : ο Κουριτς υπέγραψε 2ετες αξίας σχεδόν 1μυριο . 950χιλ δεν κάνει ούτε ο ουιμς ετησίως . Τεσπα δεν πιστεύω πως ο παίκτης είναι τόσο ακριβός (600χιλ είναι ας το πούμε λογικά για παίκτη μόνο τρίποντου αλλά μέχρι εκεί) αλλά αν είναι υγεία πάνω από όλα υπάρχουν κι άλλοι
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 9 2018, 16:09 ) *
Άρα θα ήσουν στο 3 με μπροκχοφ ριβερς και Θανάση . Αν σκεφτείς ότι ο Θανάσης είναι για 10 λεπτά για ειδικές καταστάσεις θαε έπαιζες στο 3 με 2 σουτερ που δεν κάνουν τπτ άλλο . Πολύς πλουραλισμός γενικώς δλδ ... και πιστεύεις δλδ ότι τζανιγκ και ριβερς είναι φθηνότεροι του Κουριτς ; Εγώ το άρθρο που διάβασα έλεγε : ο Κουριτς υπέγραψε 2ετες αξίας σχεδόν 1μυριο . 950χιλ δεν κάνει ούτε ο ουιμς ετησίως . Τεσπα δεν πιστεύω πως ο παίκτης είναι τόσο ακριβός (600χιλ είναι ας το πούμε λογικά για παίκτη μόνο τρίποντου αλλά μέχρι εκεί) αλλά αν είναι υγεία πάνω από όλα υπάρχουν κι άλλοι

Ο Μπροκχοφ κανει και αλλα πραγματα δεν ειναι τοσο μονοδιαστατος οσο ο Ριβερς
Επιθετικα κανει μονο αυτο(βεβαια ειναι καλυτερος πασερ απο Ριβερς) αλλα παιζει καλυτερη αμυνα,βοηθαει και στα ριμπαουντ
Πχ φετος που εχει 5,5 ριμπαουντ σε εμας θα ηταν δευτερος ριμπαουντερ με αυτο το νουμερο

Ο Ριβερς πιστευω το κασε του ειναι ιδιο με του Κουριτς ειδικα μετα την κακη σεζον του φετος αλλα Ριβερς,Τζανινγκ και λοιποι εχουν μια σημαντικη διαφορα
Ειναι ελευθεροι σε αντιθεση με τον Κουριτς που εχει συμβολαιο με την Ζενιτ που εχει λεφτα και καθε χρονο ξεκιναει με στοχο να καταφερει να παιξει Ευρωλιγκα ειτε μεσω της δευτερης θεσης στο πρωταθλημα της ειτε μεσω κατακτησης eurocup
Αν θελουν μας τον δινουν και σιγουρα θα πρεπει να τους πληρωσουμε για να τον παρουμε
Johnny Marv
Pan24 ναι το κατάλαβα το σκεπτικό σου . Αυτό που παράτησα 2 μέρες τώρα σε αυτό το φόρουμ (εκτός από το ότι κάναμε 10 σελίδες μεταγραφές 😜 σε μιαμιση μέρα) είναι ότι όλων μας οι προτάσεις με δυο διαφορές εδώ και δυο εκεί είναι περίπου ίδιες . Σίγουρα όλοι θέλουμε το καλύτερο για την ομάδα και αν ο πρόεδρος μας έλεγε έχω 50μυρια μπατζετ θα προτείναμε και τον Λεμπρόν ωστόσο κάτι τέτοιο δεν ισχύει . Για αυτό λοιπόν λέμε πως έχουμε 10-11μυρια μπατζετ και παρόλα αυτά όλοι προτείνουμε τον καλαθη και τον θεωρούμε δεδομένο . Προφανώς είναι ο ηγέτης και ο καλύτερος μας παίκτης αλλά ο τύπος θέλει 2,5-3εκατομυρια . Το 1/4 του μπατζετ μας τουλάχιστον δηλαδή . Καθίστε λοιπόν να δούμε τι θα γίνει με τον καλαθη , θα φύγει ; Θα μείνει με πάνω από 2,5 ; Θα μείνει με 2,1 ;; Σκεφτείτε ποσο ευκολότερο θα μας ήταν αν στην θέση του είχαμε έναν σλουκα με 1-1,3μυρια . Τεσπα και με 2,3 ο καλαθης μια χαρά θα ήταν . Όποτε πρώτα από όλα λογικά ο πρόεδρος το καλοκαίρι θα δει τι θα γίνει με τον καλαθη . ΑΝ ο παίκτης μείνει όλοι μας πάνω κάτω προτείνουμε τα εξής :

Στον ασσο θελουμε καλαθη και έναν καλό(όχι εξαιρετικό) οργανωτή-σουτερ-αμυντικό τύπου ζηση,Κόνιαρη,χενρυ (για 15λεπτα)
Στο δυο θελουμε ένα όνομα τύπου τζειμς,μπομπουα,νεντοβιτς μαζί με παππα και ένα ασσοδυο (μιτρουλογκ)
Στο 3 θελουμε ένα δυνατο 3/4αρι βασικό (παπαπετρου/ουιμς) , τον Θανάση και ένα 2-3αρι φονιά σουτερ(τζανιγκ,ριβερς,Κουριτς)
Στο 4 θελουμε κι εκεί όνομα τύπου σιγκλετον ή γκιλ και από πίσω τους Έλληνες βεζενκοφ και μιτογλου (αυτό είναι ομόφωνο)
Στο 5 θελουμε έναν δεινόσαυρο (χαμιλτον,πλαϊς) και έναν μαπ δυνατο όμως όχι με τα λεφτά του γκιστ (τον γκιστ με μείωση ή τον λεσσορ)

Όλοι αυτά ζητάμε περίπου και αυτό είναι το σωστό να γίνει . Έτσι πρέπει να κινηθούν ο γιαννακοπουλος και πασκουαλ . Το μόνο που τονίζω πως πρέπει να προσέξουμε είναι ο καλαθης . Σκεφτείτε να του δώσουμε 2,6 μυρια και να τραυματιστεί και να χάσει τη σεζόν . Ποσο πιο άτυχοι ;; (Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι αλλά όλα είναι πιθανά) για αυτό αν κρατήσουμε καλαθη εκτός του ασσου που θα παίζει 15λεπτα θελουμε και ένα ασσοδυο μέτριας κλάσης και φθηνό (μιτρου-λογκ όπως είπα) και έναν νεντοβιτς που μπορεί και αυτός να παίξει στο 1 και όχι έναν μπομπουα που είναι καθαρό 2αρι .
stefkorner
λεμε τοσο πολλα ονοματα που μεσα σε 2-3 μερες ξεχασα τον Μποκχοφ απο τα ροστερ μου,αν και τον ειχα σε πρωτες επιλογες,γενικα τα τελευταια χρονια !!!

Παπαπετρου (3με λιγο 4) -Μποκχοφ(3με λιγο 2 ) -Θανασης
θα ηταν μια ιδανικη τριπλετα πιστευω!αλληλοσυμπληρωνονται τελεια! ο Αυστραλος δινει την τριποντη εκτελεση και με σταθεροτητα που θα λειπει !θελω να ελπιζω πως δεν θα ειναι και ιδιαιτερα ακριβος..
stefkorner
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 23:59 ) *
λεμε τοσο πολλα ονοματα που μεσα σε 2-3 μερες ξεχασα τον Μποκχοφ απο τα ροστερ μου,αν και τον ειχα σε πρωτες επιλογες,γενικα τα τελευταια χρονια !!!

Παπαπετρου (3με λιγο 4) -Μποκχοφ(3με λιγο 2 ) -Θανασης
θα ηταν μια ιδανικη τριπλετα πιστευω!αλληλοσυμπληρωνονται τελεια! ο Αυστραλος δινει την τριποντη εκτελεση και με σταθεροτητα που θα λειπει !θελω να ελπιζω πως δεν θα ειναι και ιδιαιτερα ακριβος..


ροστερ με Μπροκχοφ :

C :Πειν,Γκιστ (5και λιγο4),Πουστοβι
PF :Κουζμινσκας(4και λιγο 3),Μητογλου
SF : Παπαπετρου(3 και λιγο 4),Μπροκχοφ (3 και λιγο2),Θανασης
SG : Μπερτανς,Παππας
Combo guard : Σλοαν
PG: Καλαθης,Κονιαρης
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Jun 9 2018, 18:35 ) *
ροστερ με Μπροκχοφ :

C :Πειν,Γκιστ (5και λιγο4),Πουστοβι
PF :Κουζμινσκας(4και λιγο 3),Μητογλου
SF : Παπαπετρου(3 και λιγο 4),Μπροκχοφ (3 και λιγο2),Θανασης
SG : Μπερτανς,Παππας
Combo guard : Σλοαν
PG: Καλαθης,Κονιαρης



Πάλι δεν έχουμε δεύτερο play και πρώτο ψηλό
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jun 10 2018, 00:12 ) *
Πάλι δεν έχουμε δεύτερο play και πρώτο ψηλό


o Πουστοβι θα ειναι ο δικος μας Ταβαρες !επισης πονταρω σε σημαντικη βελτιωση του Πειν ! και αποκτοντας ρυθμο,αλλα και με την βελτιωση του στο κομματι της τακτικης ,μεσα απο την προετοιμασια κιολας-αμεσα !
ο Κονιαρης ειμαι της αποψης οτι μπορει να σταθει ευρωλιγκα για 5-10 λεπτα ! μπορει ομως να κανω κ λαθος κ να μην ειναι ετοιμος ουτε γ αυτο !
εχω βαλει ομως κομπο τον Σλοαν ,που ειναι πολυ ικανος και στην δημιουργια ! οποτε καλυπτεται η οποια πιθανη ανεπαρκεια του Κονιαρη
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 18:35 ) *
ροστερ με Μπροκχοφ :

C :Πειν,Γκιστ (5και λιγο4),Πουστοβι
PF :Κουζμινσκας(4και λιγο 3),Μητογλου
SF : Παπαπετρου(3 και λιγο 4),Μπροκχοφ (3 και λιγο2),Θανασης
SG : Μπερτανς,Παππας
Combo guard : Σλοαν
PG: Καλαθης,Κονιαρης



Λειτουργικό πάντως κι μπασκετικό ρόστερ bball.gif Φαντάζομαι Καλάθη- Μπρόκχοφ- Παπαπέτρου -και Κουζμίνσκας μαζί. Φουλ αθλητική τετράδα θα γίνει του τρανζίσιον .... Λίγο στο 5 αν άλλαζες έναν εκ των 2 bro rolleyes.gif . Η αίσθησή μου είναι ότι ο Πέιν δεν θα βγει με τίποτε για πρώτος ΜΑΠ.
Κατά τα άλλα προφανώς κι ο Κούρικ θα πάρει περισσότερα φέτος ή του χρόνου. Να υπολογίζετε μίνιμουμ μαζί με το buy out (ας το βάλουμε κοντά στο μισό εκ. ) κοντά στο 1.3 μίνιμουμ για ένα χρόνο -γύρω στα 2 με 2.2 για διετές.Πάει για το συμβόλαιο της καρίερας του ο τρομερός αυτός τύπος που φέτος σκόραρε 15.3 με 43 % στο 3π με πάνω από 6 προσπάθειες για τρίποντο ανά παιχνίδι. Αλφάδι μιλάμε.
Ήδη ακούστηκε ότι η Ουνικάχα θα κοιτάξει αυτόν ή τον Γκριν (περίπου στα ίδια χρήματα αμφότεροι 800 με 900 χιλ.)για αντικαταστάτη του Νέντοβιτς. Έτσι κι αλλιώς ο Αμερικάνος είναι sg που λόγω άλματος κι εκρηκτικτότητας μπορεί υπό προϋποθέσεις να πάρει χρόνο και στο 3. Δεν είναι ας πούμε σαν τον Μπρόκχοφ που παίζει αμφότερες τις θέσεις των πλαγίων.

Ο Μπομπουά είναι όντως τέλειο φιτ και για τους 2 μεγάλους αλλά μην αποκλείουμε να του κάνει και προτασάρα ο Κερεχέτα. Δένει άψογα με τους υπόλοιπους 4 περιφερειακούς της Μπασκόνια (εφόσον μείνει βέβαια και ο Τζάνινγκ.)


*Και κάτι στα γρήγορα για τον νεόφερτο και ενθουσιώδη συμφορουμίτη(καλύτερα λίγο ενθουσιασμός smiley.gif από τον πεσιμισμό των ημερών μας κι ακόμα καλύτερη βέβαια μια αισιόδοξα γειωμένη θέαση) Ο Παναθηναϊκός πριν την έλευση του Τζέιμς ήταν σταθερά στις πρώτες 4 ομάδες, ενώ με αυτόν μέσα χρειάστηκε τρελή κέντα αποτελεσμάτων από τρίτες ομάδες προκειμένου να πλασαριστεί τέταρτος στο τελευταίο μόλις παιχνίδι. Το ίδιο με πέρσι δηλαδή.
green_sky
Εγω στο 2 θελω εναν Αμερικανο , που να μην ειναι καλο παιδι , να μην κανει για γαμπρος , αλλα να εχει πολυ καλο σουτ μετα απο τριπλα.Ο Παναθηναικος στα χιαστι πρεπει να σπασει εδρα.Χρειαζεται τετοιου στυλ παιχτη.
Μπορει να τον βριζουμε ολη την χρονια αλλα αυτος ο τυπος, μπορει ενα βραδυ που σου παιζουν προκλητικα under τον Καλαθη,του εχουν βαλει εναν ψηλο πανω του και του εχουν κλεισει τους διαδρομους και του εχουν δυσκολεψει την πασα, να σε παει εκει που θελεις.
Οταν τον χειμωνα παιζοταν του Τζειμς εγω ειχα ταχθει υπερ της αποκτησης του 35χρονου Λαγκφορντ που προερχοταν απο κακη χρονια στην Κινα.Τετοιο παιχτη χρειαζομαστε.Εναν Λαγκφορντ πιο νεο.
Στα χιαστι επειδη υπαρχει το αγχος,αποδεδειγμενα ολοι οι προπονητες παιζουν ταμπουρι πισω.
Δεν υπαρχουν χωροι στο ζωγραφιστο.Ρισκαρουν να δωσουν το σουτ σε καποιους παιχτες.Αρα λοιπον αυτο που γραφουμε οτι ο Τζειμς ειναι ιδανικος στο 1-1 μπορει να ισχυει για την κανονικη περιοδο αλλα δεν ισχυει για τα χιαστι.Εκει ειναι αντιμετωπος με ολη την αντιπαλη αμυνα.Παιζει μονος μου και ολοι σας.
Το να πας να φερεις παιχτη απευθειας απο Αμερικη εμπεριεχει ρισκο.Ο Λαγκφορντ σιγα σιγα ωριμασε στα Ευρωπαικα παρκε.
Εμαθε να διαβαζει τις αντιπαλες αμυνες και βρηκε τροπους να ξεπερναει τα εμποδια που του εβαζαν.Αλλος παιχτης ο Λαγκφορντ της Αρμανι,απο τον Λαγκφορντ της Ουνιξ.
Αναρωτιεμαι λοιπον μηπως ο 30χρονος Goudelock που δεν εχει κανει καλη χρονια στην Αρμανι ειναι μια λυση στο προβλημα μας.
Βασικα και οι δυο Ευρωπαικες επιλογες του Αμερικανου μετα την θητεια του στον Ομπραντοβιτς δεν ηταν καλες.Πηγε στην Αρμανι και στην Μακαμπι.Δυο ομαδες με προβληματα.
Ειναι ομως ενας παιχτης που σουταρει στα καλα του με 55% περιπου στο διποντο και 45% στο τριποντο,εχει Ευρωπαικη εμπειρια,εχει γραψει χιλιομετρα στα γηπεδα της Ευρωπης και ειναι στην πιο ωριμη ηλικια για να παιξει καλο μπασκετ.
Δεν ξερω απο τραυματισμους πως ειναι ο παιχτης, αλλα σωματικα σε οτι κατασταση και αν ειναι μεσα σε ενα μηνα τον εχουν φερει στα ισια του αρκει βεβαια και ο ιδιος να θελει να παιξει μπασκετ.
jonaldidhs
QUOTE (green_sky @ Jun 9 2018, 19:44 ) *
Εγω στο 2 θελω εναν Αμερικανο , που να μην ειναι καλο παιδι , να μην κανει για γαμπρος , αλλα να εχει πολυ καλο σουτ μετα απο τριπλα.Ο Παναθηναικος στα χιαστι πρεπει να σπασει εδρα.Χρειαζεται τετοιου στυλ παιχτη.
Μπορει να τον βριζουμε ολη την χρονια αλλα αυτος ο τυπος, μπορει ενα βραδυ που σου παιζουν προκλητικα under τον Καλαθη,του εχουν βαλει εναν ψηλο πανω του και του εχουν κλεισει τους διαδρομους και του εχουν δυσκολεψει την πασα, να σε παει εκει που θελεις.
Οταν τον χειμωνα παιζοταν του Τζειμς εγω ειχα ταχθει υπερ της αποκτησης του 35χρονου Λαγκφορντ που προερχοταν απο κακη χρονια στην Κινα.Τετοιο παιχτη χρειαζομαστε.Εναν Λαγκφορντ πιο νεο.
Στα χιαστι επειδη υπαρχει το αγχος,αποδεδειγμενα ολοι οι προπονητες παιζουν ταμπουρι πισω.
Δεν υπαρχουν χωροι στο ζωγραφιστο.Ρισκαρουν να δωσουν το σουτ σε καποιους παιχτες.Αρα λοιπον αυτο που γραφουμε οτι ο Τζειμς ειναι ιδανικος στο 1-1 μπορει να ισχυει για την κανονικη περιοδο αλλα δεν ισχυει για τα χιαστι.Εκει ειναι αντιμετωπος με ολη την αντιπαλη αμυνα.Παιζει μονος μου και ολοι σας.
Το να πας να φερεις παιχτη απευθειας απο Αμερικη εμπεριεχει ρισκο.Ο Λαγκφορντ σιγα σιγα ωριμασε στα Ευρωπαικα παρκε.
Εμαθε να διαβαζει τις αντιπαλες αμυνες και βρηκε τροπους να ξεπερναει τα εμποδια που του εβαζαν.Αλλος παιχτης ο Λαγκφορντ της Αρμανι,απο τον Λαγκφορντ της Ουνιξ.
Αναρωτιεμαι λοιπον μηπως ο 30χρονος Goudelock που δεν εχει κανει καλη χρονια στην Αρμανι ειναι μια λυση στο προβλημα μας.
Βασικα και οι δυο Ευρωπαικες επιλογες του Αμερικανου μετα την θητεια του στον Ομπραντοβιτς δεν ηταν καλες.Πηγε στην Αρμανι και στην Μακαμπι.Δυο ομαδες με προβληματα.
Ειναι ομως ενας παιχτης που σουταρει στα καλα του με 55% περιπου στο διποντο και 45% στο τριποντο,εχει Ευρωπαικη εμπειρια,εχει γραψει χιλιομετρα στα γηπεδα της Ευρωπης και ειναι στην πιο ωριμη ηλικια για να παιξει καλο μπασκετ.
Δεν ξερω απο τραυματισμους πως ειναι ο παιχτης, αλλα σωματικα σε οτι κατασταση και αν ειναι μεσα σε ενα μηνα τον εχουν φερει στα ισια του αρκει βεβαια και ο ιδιος να θελει να παιξει μπασκετ.

Εσυ θελεις τον Ανταμς..Και εγω αυτον θα ηθελα..Χρεαιζομαστε δυαρι με σουτ διπλα στον Καλαθη..Γιαυτο δεν ταιριαζει με Τζεημς ο Καλαθης τοσο..Συμφωνω με λιγα λογια..
Johnny Marv
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 18:35 ) *
ροστερ με Μπροκχοφ :

C :Πειν,Γκιστ (5και λιγο4),Πουστοβι
PF :Κουζμινσκας(4και λιγο 3),Μητογλου
SF : Παπαπετρου(3 και λιγο 4),Μπροκχοφ (3 και λιγο2),Θανασης
SG : Μπερτανς,Παππας
Combo guard : Σλοαν
PG: Καλαθης,Κονιαρης



Αμάν με τον σλοαν μωρε σιγά ένας χοντρός κομμένος από ΝΒΑ είναι . Είναι αυτός για βασικό μας 2αρι ; Χειρότερος Ρόμπερτς μου κάνει . Επίσης ξεγράφεις τον βεζενκοφ που λογικά θα έρθει (ο μιτογλου δεν είναι έτοιμος για 2ο τεσσάρι) . Κι ελπίζω ο πουστοβι που λες να είναι στα 700χιλ αλλιώς δεν βγαίνει το μπατζετ
stefkorner
donald sloan

μια γευση στα γρηγορα απο το παιχτουρι ! εχει και βιντεακια απο Κινα μεχρι εθνικη ΗΠΑ στα παραθυρα ,για οποιον του ανοιξει η ορεξη rolleyes.gif

καλυτερο σουτ μετα απο ντριμπλα απο τον Τζειμς και παιζει πιο πολυ με την πασα !αν ταιριαξει μπορει να κανει παπαδες!

αντε να σας το αποκαλυψω ! πριν κλεισουμε Τζειμς φετος,ειχα μιλησει γ αυτον σε pm με τον hoopfellas και μου εχει πει οτι τους τον εχει στειλει στην καε ,τους αρεσει ,αλλα δεν εχει βρεθει ακομα η ευκαιρια για να προχωρησει το οποιο ενδιαφερον..
green_sky
QUOTE (jonaldidhs @ Jun 9 2018, 19:48 ) *
Εσυ θελεις τον Ανταμς..Και εγω αυτον θα ηθελα..Χρεαιζομαστε δυαρι με σουτ διπλα στον Καλαθη..Γιαυτο δεν ταιριαζει με Τζεημς ο Καλαθης τοσο..Συμφωνω με λιγα λογια..

Δεν ξερω πως μπορει να λεγεται ο παιχτης αλλα θα ηθελα να εχει οπωσδηποτε να εχει σουτ μετα απο τριπλα και να ειναι παλιοπαιδο.
Ο Τζειμς καλος χρυσος,αν ειχαμε μπατζετ 30 μυρια να κανεις προσπαθεια να τον κρατησεις με την λογικη οτι μπορει να ερχεται απο τον παγκο και να αλλαζει τον ρυθμο,ομως δεν ειναι παιχτης για 30 λεπτα.Μιλαμε παντα για παιχνιδια που κρινουν τιτλους και προκρισεις και οχι για χαλαρα ματς.
Johnny Marv
QUOTE (green_sky @ Jun 9 2018, 19:44 ) *
Εγω στο 2 θελω εναν Αμερικανο , που να μην ειναι καλο παιδι , να μην κανει για γαμπρος , αλλα να εχει πολυ καλο σουτ μετα απο τριπλα.Ο Παναθηναικος στα χιαστι πρεπει να σπασει εδρα.Χρειαζεται τετοιου στυλ παιχτη.
Μπορει να τον βριζουμε ολη την χρονια αλλα αυτος ο τυπος, μπορει ενα βραδυ που σου παιζουν προκλητικα under τον Καλαθη,του εχουν βαλει εναν ψηλο πανω του και του εχουν κλεισει τους διαδρομους και του εχουν δυσκολεψει την πασα, να σε παει εκει που θελεις.
Οταν τον χειμωνα παιζοταν του Τζειμς εγω ειχα ταχθει υπερ της αποκτησης του 35χρονου Λαγκφορντ που προερχοταν απο κακη χρονια στην Κινα.Τετοιο παιχτη χρειαζομαστε.Εναν Λαγκφορντ πιο νεο.
Στα χιαστι επειδη υπαρχει το αγχος,αποδεδειγμενα ολοι οι προπονητες παιζουν ταμπουρι πισω.
Δεν υπαρχουν χωροι στο ζωγραφιστο.Ρισκαρουν να δωσουν το σουτ σε καποιους παιχτες.Αρα λοιπον αυτο που γραφουμε οτι ο Τζειμς ειναι ιδανικος στο 1-1 μπορει να ισχυει για την κανονικη περιοδο αλλα δεν ισχυει για τα χιαστι.Εκει ειναι αντιμετωπος με ολη την αντιπαλη αμυνα.Παιζει μονος μου και ολοι σας.
Το να πας να φερεις παιχτη απευθειας απο Αμερικη εμπεριεχει ρισκο.Ο Λαγκφορντ σιγα σιγα ωριμασε στα Ευρωπαικα παρκε.
Εμαθε να διαβαζει τις αντιπαλες αμυνες και βρηκε τροπους να ξεπερναει τα εμποδια που του εβαζαν.Αλλος παιχτης ο Λαγκφορντ της Αρμανι,απο τον Λαγκφορντ της Ουνιξ.
Αναρωτιεμαι λοιπον μηπως ο 30χρονος Goudelock που δεν εχει κανει καλη χρονια στην Αρμανι ειναι μια λυση στο προβλημα μας.
Βασικα και οι δυο Ευρωπαικες επιλογες του Αμερικανου μετα την θητεια του στον Ομπραντοβιτς δεν ηταν καλες.Πηγε στην Αρμανι και στην Μακαμπι.Δυο ομαδες με προβληματα.
Ειναι ομως ενας παιχτης που σουταρει στα καλα του με 55% περιπου στο διποντο και 45% στο τριποντο,εχει Ευρωπαικη εμπειρια,εχει γραψει χιλιομετρα στα γηπεδα της Ευρωπης και ειναι στην πιο ωριμη ηλικια για να παιξει καλο μπασκετ.
Δεν ξερω απο τραυματισμους πως ειναι ο παιχτης, αλλα σωματικα σε οτι κατασταση και αν ειναι μεσα σε ενα μηνα τον εχουν φερει στα ισια του αρκει βεβαια και ο ιδιος να θελει να παιξει μπασκετ.


Δεν είχε εξτριμ χρονιές και δεν είναι το στυλ παίκτη που θέλουν οι τοπ 5 ομάδες της Ευρωλίγκας επίσης αφού η αρμανι πάει για τζεημς αυτός θα μείνει εκτός άρα θα προσεγγιστεί εύκολα . Μια χαρά αν δεν μπορούμε να βρούμε κάτι καλύτερο (μεγαλύτερο όνομα-πιο νέο-με περισσότερες ικανότητες)


QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 19:57 ) *
donald sloan

μια γευση στα γρηγορα απο το παιχτουρι ! εχει και βιντεακια απο Κινα μεχρι εθνικη ΗΠΑ στα παραθυρα ,για οποιον του ανοιξει η ορεξη rolleyes.gif

καλυτερο σουτ μετα απο ντριμπλα απο τον Τζειμς και παιζει πιο πολυ με την πασα !αν ταιριαξει μπορει να κανει παπαδες!

αντε να σας το αποκαλυψω ! πριν κλεισουμε Τζειμς φετος,ειχα μιλησει γ αυτον σε pm με τον hoopfellas και μου εχει πει οτι τους τον εχει στειλει στην καε ,τους αρεσει ,αλλα δεν εχει βρεθει ακομα η ευκαιρια για να προχωρησει το οποιο ενδιαφερον..


Δεν χρειάζεται να πεις τίποτα άλλο αφού εγκρίνει ο Jim πρόκειται για παιχτουρα , ακολουθουμε hoopfellas με κλειστά μάτια. Όσοι ήρθαν οι οποίοι είχαν προταθεί από τζιμ έχουν γίνει εξαιρετικές λύσεις και όσοι δν ήρθαν η απουσία τους φάνηκε
basket72
Πάει κάποιος καιρός που τον διάβαζα τακτικά τον hoopfellas.
Δεν ξέρω πόσο έχει βελτιωθεί στις προτάσεις του αλλά όσοι τον διάβαζαν και παλιότερα (τότε που διαβαζόταν κάπως...) θα θυμούνται και αλήστου μνήμης προτάσεις του.
Σίγουρα πάντως έχει ένα ενδιαφέρον αν τον έχει προτείνει στην ΚΑΕ ο ίδιος. Με κλειστά τα μάτια ούτε κι αν πρόκειται για τον Κερεχέτα πάντως. Ποτέ δεν ξέρεις. rolleyes.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 10 2018, 02:17 ) *
Πάει κάποιος καιρός που τον διάβαζα τακτικά τον hoopfellas.
Δεν ξέρω πόσο έχει βελτιωθεί στις προτάσεις του αλλά όσοι τον διάβαζαν και παλιότερα (τότε που διαβαζόταν κάπως...) θα θυμούνται και αλήστου μνήμης προτάσεις του.
Σίγουρα πάντως έχει ένα ενδιαφέρον αν τον έχει προτείνει στην ΚΑΕ ο ίδιος. Με κλειστά τα μάτια ούτε κι αν πρόκειται για τον Κερεχέτα πάντως. Ποτέ δεν ξέρεις. rolleyes.gif


O Kερεχετα που λες ειναι ο ανθρωπος που θα μπορουσε να πρωτοσυστησει τον Σλοαν στην ευρωπη!οπως εκανε με τον Λαρκιν!και βλεπεις μετα απο Μπασκονια να γυρναει nba και να αποτελει ενα σημαντικο ρολιστα για τους celtics ohmy.gif
εμεις εδω και αρκετα χρονια δεν τολμαμε τετοιες κινησεις !εκτος αν μιλαμε για περιοδο οπου ειναι περιορισμενες οι ευρωπαικες επιλογες!οπως εγινε τωρα με τον Πειν(εκει βεβαια δεν φαινεται να ηταν και ιδιαιτερα πολλα τα λεφτα )
EXASFAIROS
Calathes- WESTERMANN
Karamitrou -Long
KURIC-Pappas
BREOKHOFF-Antetokounmpo
GILL-Mitoglou
PUSTOVYI-Vougioukas-GIST


Άλλη σκέψη...

Calathes-Koniaris
FREDDETTE-Pappas
KURIC
Papapetrou-Antetokounmpo
GILL-Mitoglou
PUSTOVYI-MUSLI-GIST
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 10 2018, 02:46 ) *
Calathes- WESTERMANN
Karamitrou -Long
KURIC-Pappas
BREOKHOFF-Antetokounmpo
GILL-Mitoglou
PUSTOVYI-Vougioukas-GIST


Άλλη σκέψη...

Calathes-Koniaris
FREDDETTE-Pappas
KURIC
Papapetrou-Antetokounmpo
GILL-Mitoglou
PUSTOVYI-MUSLI-GIST


αν αλλαξεις Ιαν απο το πρωτο και Μουσλι απο το 2ο γινονται τελεια !
Kουρικ βεβαια που βαζεις και στα δυο ροστερ μοιαζει για πολυ δυσκολο ! Γκιλ επισης δυσκολο απο την στιγμη που περασε η Χιμκι ευρωλιγκα
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 20:25 ) *
O Kερεχετα που λες ειναι ο ανθρωπος που θα μπορουσε να πρωτοσυστησει τον Σλοαν στην ευρωπη!οπως εκανε με τον Λαρκιν!και βλεπεις μετα απο Μπασκονια να γυρναει nba και να αποτελει ενα σημαντικο ρολιστα για τους celtics ohmy.gif
εμεις εδω και αρκετα χρονια δεν τολμαμε τετοιες κινησεις !εκτος αν μιλαμε για περιοδο οπου ειναι περιορισμενες οι ευρωπαικες επιλογες!οπως εγινε τωρα με τον Πειν(εκει βεβαια δεν φαινεται να ηταν και ιδιαιτερα πολλα τα λεφτα )

Δεν παίζεται ο Κερεχέτα που να θυμίσω ότι έχει παίξει και μπάσκετ στο κορυφαίο επίπεδο της εποχής του. Ως άνθρωπος δεν ακούγονται και τα καλύτερα αλλά ως ¨μάτι¨ και διαπραγματευτής είναι beyond rolleyes.gif
Τελευταία ¨λαβράκια ¨ που θυμάμαι από τους 2 μεγάλους, είναι οι Μπατίστ και Λότζο από Βέλγιο και Χάινς από Γερμανία. Δεν το έχουν καθόλου. Δεν βάζω μέσα Λάσμε, Γκιστ, Ντάνστον, Χάντερ και Μπιρτς γιατί παίζανε σε σαφώς καλύτερες ομάδες/ πρωταθλήματα.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 10 2018, 01:56 ) *
Δεν παίζεται ο Κερεχέτα που να θυμίσω ότι έχει παίξει και μπάσκετ στο κορυφαίο επίπεδο της εποχής του. Ως άνθρωπος δεν ακούγονται και τα καλύτερα αλλά ως ¨μάτι¨ και διαπραγματευτής είναι beyond rolleyes.gif
Τελευταία ¨λαβράκια ¨ που θυμάμαι από τους 2 μεγάλους, είναι οι Μπατίστ και Λότζο από Βέλγιο και Χάινς από Γερμανία. Δεν το έχουν καθόλου. Δεν βάζω μέσα Λάσμε, Γκιστ, Ντάνστον, Χάντερ και Μπιρτς γιατί παίζανε σε σαφώς καλύτερες ομάδες/ πρωταθλήματα.


εμεις δυσκολευομαστε να βρουμε λαβρακια ακομα και στην <γειτονια> μας ,με λιγοστες εξαιρεσεις οπως λες!
του Κερεχετα οι αντενες φτανουν μεχρι λατινικη αμερικη!και δεν νομιζω να εχει δικους της ανθρωπους εκτος ευρωπης η Μπασκονια,οπως φανταζομαι εχει η Ρεαλ ;
green_sky
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 9 2018, 20:46 ) *
Calathes- WESTERMANN
Karamitrou -Long
KURIC-Pappas
BREOKHOFF-Antetokounmpo
GILL-Mitoglou
PUSTOVYI-Vougioukas-GIST


Άλλη σκέψη...

Calathes-Koniaris
FREDDETTE-Pappas
KURIC
Papapetrou-Antetokounmpo
GILL-Mitoglou
PUSTOVYI-MUSLI-GIST


1.Καλαθης , Βεστερμαν
2.Γκουντελοκ , Παππας ,(Λοτζεσκι Μονο Ευρωλιγκα)
3.Ριβερς - Παπανικολαου - Θανασης
4.Σιγκλετον - Μητογλου
5.Τερματοφυλακας , Γκιστ ,Ιαντας
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 10 2018, 03:07 ) *
1.Καλαθης , Βεστερμαν
2.Γκουντελοκ , Παππας ,(Λοτζεσκι Μονο Ευρωλιγκα)
3.Ριβερς - Παπανικολαου - Θανασης
4.Σιγκλετον - Μητογλου
5.Τερματοφυλακας , Γκιστ ,Ιαντας


ποιοτικο το ροστερ σου,αλλα αν πουμε οτι και ο< τερματοφυλακας> θα πρεπει να ειναι αξιας στο 1m χοντρικα,νομιζω πολυ ακριβο..!εκτος αν σκεφτεσαι καμια αναπροσαρμογη με μειωμενες αποδοχες σε Γκιστ-Ιαν και μικροτερο το νεο συμβολαιο του Παππα!

καπου στα 12 μυρια το μετρησα..
EXASFAIROS
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 20:51 ) *
αν αλλαξεις Ιαν απο το πρωτο και Μουσλι απο το 2ο γινονται τελεια !
Kουρικ βεβαια που βαζεις και στα δυο ροστερ μοιαζει για πολυ δυσκολο ! Γκιλ επισης δυσκολο απο την στιγμη που περασε η Χιμκι ευρωλιγκα

Αναγκαστικα έβαλα Ίαν για να βγει 6αδα Ελλήνων,στο αλλο έβαλα Μουσλι χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο απλά παίζει πλάτη όπως ο Μαριτς (?)που είχαμε το 12.

Καλά το ιδανικό για μένα είναι 2 μοτίβα το ενα με αεικίνητους μπομπερ στο 2 και 3 και τούμπανα στο 4 και 5

Καλαθης/Κονιαρης
λοτζο style(Kuric?)
Λοτζο style(Marinkovic ?μπράβο στον φίλο που τον γνωρίζει και τον προτεινε)
Gill
Pustoyi η παίχτη με πλατη

Το άλλο με χρήση Παππα,Αντετο και ότι χαρακτηριστικά υπολυπονται από αυτούς στους υπόλοιπους.

Westerman
Pappas
Antetokounmpo
Mιτογλου style
Μαπ

ΠΆΝΤΩΣ πιστεύω ότι ο ιδανικός Λοτζο,ο Γκιστ με τα αλε ουπ ,ενας μελλοντικος ωριμος Μιτογλου με χτυπηματα απο τις γωνιες και ένας παίχτης στυλ Πέκοβιτς θα κάνανε τον Καλαθη να βγάζει φωτιές σε όλες τις αγωνιστικές και ταυτοχρονα τον πιο ευτυχισμένο άνθρωπο στην ομάδα. Το ίδιο και για τον Κονιαρη που το παιδι πρέπει να βρει στηρίγματα για να μην τον κραξούνε ...η τον κάθε Κονιαρη στον "ασσο".
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 10 2018, 03:30 ) *
Αναγκαστικα έβαλα Ίαν για να βγει 6αδα Ελλήνων,στο αλλο έβαλα Μουσλι χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο απλά παίζει πλάτη όπως ο Μαριτς (?)που είχαμε το 12.





δηλαδη οπωσδηποτε θες παικτη με μεγαλη εμπειρια στο να παιζει πλατη ! δυο δεινοσαυρους! ε τοτε γιατι δεν βαζεις Πλαις,που ειναι σουπερ-τον ξερει ο Πασκουαλ και το χει ξανακανει στο παρελθον! μηπως γιατι σχεδιαζεις ροστερ χωρις τον Τσαβι... ;;; smiley.gif
omlth123
Eπειδή δεν παρακολουθώ πολύ ΝΒΑ εκείνος ο Ντάριους Μίλλερ να φανταστώ θα μείνει Πελικανς εε;
stefkorner
QUOTE (omlth123 @ Jun 10 2018, 02:49 ) *
Eπειδή δεν παρακολουθώ πολύ ΝΒΑ εκείνος ο Ντάριους Μίλλερ να φανταστώ θα μείνει Πελικανς εε;


τον ειδα προχθες που εψαχνα λιστες με ποιους μενουν ελευθεροι αυτο το καλοκαιρι (μονο ενα χρονο συμβολαιο εκανε)
ειχε ομως 23.7 λεπτα σε 82 ματς !!!!!!! και με over 40 % στο τριποντο ! δυσκολακι νομιζω να μην ξαναβρει ομαδα nba !
καλη προταση παντως,εφοσον ειναι δοκιμασμενος και ευρωλιγκα..
EXASFAIROS
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 21:44 ) *
δηλαδη οπωσδηποτε θες παικτη με μεγαλη εμπειρια στο να παιζει πλατη ! δυο δεινοσαυρους! ε τοτε γιατι δεν βαζεις Πλαις,που ειναι σουπερ-τον ξερει ο Πασκουαλ και το χει ξανακανει στο παρελθον! μηπως γιατι σχεδιαζεις ροστερ χωρις τον Τσαβι... ;;; smiley.gif



smiley.gif

Το θέμα είναι αδελφέ να βρούμε τους νέους Λοτζεσκι και Κ.Σ και ο δεινόσαυρος θα βρεθεί τώρα που έχουμε φάει τον τελευταίο καιρό πολύ 4-5αρο smiley.gif



Personal message στέλνω μονάχα στον dpg 7000 στο ινσταγκραμ smiley.gif
irving
θα θελατε τον μοερμαν? δυνατος, παιζει και λιγο στο 5 (σε ειδικες καταστασεις), εχει ποστ κινησεις και σουτ. και ειναι πολυ καλος ριμπαουντερ.
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 10 2018, 02:58 ) *
smiley.gif




Personal message στέλνω μονάχα στον dpg 7000 στο ινσταγκραμ smiley.gif


ε στειλτου και καναν Πουστοβι να τον μαθει,μπας και μας τον φερει !τεινει να μας γινει καψουρα o Ουκρανος δεινοσαυρος smiley.gif

QUOTE (irving @ Jun 10 2018, 03:00 ) *
θα θελατε τον μοερμαν? δυνατος, παιζει και λιγο στο 5 (σε ειδικες καταστασεις), εχει ποστ κινησεις και σουτ. και ειναι πολυ καλος ριμπαουντερ.


μονο αν εχει πεσει πολυ το κασε του και να φτανει στο 1 m ! γιατι οταν το πηρε η Μπαρτσα απο Νταρουσαφακα παιζει να ηταν ο πιο ακριβος pf στην ευρωλιγκα
irving
QUOTE(stefkorner @ Jun 9 2018, 22:02 ) *
μονο αν εχει πεσει πολυ το κασε του και να φτανει στο 1 m ! γιατι οταν το πηρε η Μπαρτσα απο Νταρουσαφακα παιζει να ηταν ο πιο ακριβος pf στην ευρωλιγκα


ποσα επαιρνε ohmy.gif σιγουρα με κανα μυριο. το εχω σκεφτει μαζι με βεζενκοφ αλλα πολυ καταλανικη η θεση 4. ο ενας ειναι πληρης παιχτης, παταει ρακετα, παιρνει ριμπ, εχει συμπαθητικο σουτ και ο αλλος με ελληνικο διαβατηριο και καλο σουτ. εχει μια πληροτητα η θεση.
Johnny Marv
Σε αλλά νέα της ημέρας εξαιρετικό το τελευταίο του παιχνίδι για τη σεζόν 2017-2018. Βοήθησε την ομάδα του να πραγματοποιήσει τη σκούπα και να κατακτήσει τη Τρίτη θέση στη μπάσκετ λιγκ . Είχε σε μονάχα 16 λεπτά 12 πόντους με 3/3 δίποντα , 2/3 τρίποντα , 1 ριμπάουντ , 1 ασσιστ και 4(!) κλεψίματα . Φυσικά δεν μιλάω για άλλον του Χαραλαμπόπουλου . Βρίσκει τα πατήματα του και αυτός θα πρέπει να είναι και ο μελλοντικός του ρόλος στον Παναθηναϊκό . Δηλαδή , να έρχεται από τον πάγκο και να προσφέρει σημαντικές λύσεις ! Το μέλλον είναι δικό του αρκεί να δουλέψει ! Θα τον δούμε ξανά στα πράσινα σύντομα !!
stefkorner
QUOTE (irving @ Jun 10 2018, 04:11 ) *
ποσα επαιρνε ohmy.gif σιγουρα με κανα μυριο. το εχω σκεφτει μαζι με βεζενκοφ αλλα πολυ καταλανικη η θεση 4. ο ενας ειναι πληρης παιχτης, παταει ρακετα, παιρνει ριμπ, εχει συμπαθητικο σουτ και ο αλλος με ελληνικο διαβατηριο και καλο σουτ. εχει μια πληροτητα η θεση.


1.5 αν δεν κανω μεγαλο λαθος, θα το πηρε ! ναι ειναι πληρεστατος παικτης τα κανει ολα καλα ! αλλα προσωπικα προτιμω παικτες να κανουν την διαφορα με ενα στοιχειο τους να ξεχωριζει στον υπερθετικο βαθμο! γ αυτο δεν με συγκλονιζει ο Μοερμαν !
αν ηθελε βεβαια 1 μυριο για να ερθει σε εμας,οκκ δεν το συζηταμε .. rolleyes.gif

QUOTE (Johnny Marv @ Jun 10 2018, 04:11 ) *
Σε αλλά νέα της ημέρας εξαιρετικό το τελευταίο του παιχνίδι για τη σεζόν 2017-2018. Βοήθησε την ομάδα του να πραγματοποιήσει τη σκούπα και να κατακτήσει τη Τρίτη θέση στη μπάσκετ λιγκ . Είχε σε μονάχα 16 λεπτά 12 πόντους με 3/3 δίποντα , 2/3 τρίποντα , 1 ριμπάουντ , 1 ασσιστ και 4(!) κλεψίματα . Φυσικά δεν μιλάω για άλλον του Χαραλαμπόπουλου . Βρίσκει τα πατήματα του και αυτός θα πρέπει να είναι και ο μελλοντικός του ρόλος στον Παναθηναϊκό . Δηλαδή , να έρχεται από τον πάγκο και να προσφέρει σημαντικές λύσεις ! Το μέλλον είναι δικό του αρκεί να δουλέψει ! Θα τον δούμε ξανά στα πράσινα σύντομα !!


φιλε ομως μηπως προσπερνας το γεγονος πως ηταν απογοητευτικος στην σειρα με εμας;;!εκει που θα επρεπε να δειξει πραγματα στον Πασκουαλ..
Johnny Marv
QUOTE (stefkorner @ Jun 9 2018, 22:21 ) *
:

φιλε ομως μηπως προσπερνας το γεγονος πως ηταν απογοητευτικος στην σειρα με εμας;;!εκει που θα επρεπε να δειξει πραγματα στον Πασκουαλ..


Τα έχω δει όλη τη χρόνια όχι μόνο με εμάς . Το μόνο που τον δικαιολογεί είναι ο βαρύς τραυματισμός του στην αρχή της χρονιάς και έχασε όλη τη προετοιμασία και μεγάλο μέρος της αρχής της σεζόν . Ωστόσο και πάλι τον περίμενα καλύτερο . Θα τον δούμε και του χρόνου άλλη μια χρόνια δανεικό . Μου άρεσε το σημερινο του παιχνίδι πάντως . Να συνεχίσει έτσι και καλύτερα
Johnny Marv
Ξέρει κανεις τι θα ζητούσαν ετησίως για του χρόνου κουζμιντσκας , μπομπουα , χαμιλτον και νεντοβιτς ;;
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 10 2018, 02:27 ) *
Ξέρει κανεις τι θα ζητούσαν ετησίως για του χρόνου κουζμιντσκας , μπομπουα , χαμιλτον και νεντοβιτς ;;

Ο Μπομπουα με 1,2-1,5 ειναι δικος μας εκτος αν η Μπασκονια τα σκασει για να τον κρατησει που δεν ειναι απιθανο γιατι εχουν στην εδρα τους final 4

Ο Χαμιλτον περσι οταν συζηταγαμε να πουλησουμε τον Σινγκλετον και να τον αντικαταστησουμε με αυτον ζηταγε 2εκ καθαρα
Βρηκε τοσα στην Κινα,αν ειναι να ερθει Ευρωπη τοσα θα ζητησει γιατι μπορει να τα βρει(ΤΣΣΚΑ,Φενερ ψαχνουν 5αρι)
Γενικα αυτος δυσκολη περιπτωση γιατι αν θελει μπορει να γυρισει nba και να εχει λιγο χρονο η να κατσει Κινα να βγαζει λεφτα πιο ανετα και ξεκουραστα

Ο Κουζμινσκας καπου στο 1,2-1,5 πρεπει να παιζει το κασε του με ερωτηματικα αν εχει και για του χρονου συμβολαιο στην Αρμανι και αν θα προσπαθησει να επιστρεψει nba

Νεντοβιτς με 1,5-2 αλλα το πιο πιθανο ειναι οτι ηδη εχει υπογραψει καπου
stefkorner
Λαπροβιτολα για μπακ απ του Καλαθη θα θελατε ;μενει χωρις συμβολαιο τωρα,μετα απο περασμα μισης σεζον στην Μπανταλονα! ακριβος δεν θα ειναι !και σε ιδανικη ηλικια ειναι ! σιγουρα θα μπορει να δωσει λυσεις στα δυσκολα,πιο σταθερα απο Λεκα !αν και εγω ειμαι της αποψης οτι πισω απο Καλαθη για 10 λεπτα καλυτερα να βρισκεται Ελληνας,αν γινεται

RipCity
Δε νομίζω ότι παίζει στο 1.5 ο Beaubois, εκτός αν γίνει κανά πανηγύρι για την υπογραφή του. Και με 1Μ πιστεύω τον παίρνεις αν είναι μεταξύ ΠΑΟ και Baskonia.
pan24
QUOTE (RipCity @ Jun 10 2018, 11:30 ) *
Δε νομίζω ότι παίζει στο 1.5 ο Beaubois, εκτός αν γίνει κανά πανηγύρι για την υπογραφή του. Και με 1Μ πιστεύω τον παίρνεις αν είναι μεταξύ ΠΑΟ και Baskonia.

1,5 ειναι το ανω οριο
Πιστευω η τιμη του στο 1,2 θα ειναι
Ομως αν η Μπασκονια προσπαθησει να τον κρατησει και του δωσει αυτη 1-1,2 ισως πρεπει να ανεβουμε περισσοτερο γιατι αν οι προσφορες ειναι περιπου στα ιδια λεφτα δεν εχει λογο να φυγει απο εκει που ειναι


Εμεις εδω λεμε φανταστικα ροστερ αλλα υπο την προυποθεση οτι συνεχιζει ο Πασκουαλ δν βλεπω πανω απο 10% ποθανοτητα να φυγει ο Λεκα
Προσωπικη του επιλογη,εχει αλλον ενα χρονο συμβολαιο και περσι πληρωσαμε buy out
Στο sdna γραφει για παραμονη Ντενμον και σκεψεις παραμονης Γκαμπριελ
basket72
QUOTE (RipCity @ Jun 10 2018, 11:30 ) *
Δε νομίζω ότι παίζει στο 1.5 ο Beaubois, εκτός αν γίνει κανά πανηγύρι για την υπογραφή του. Και με 1Μ πιστεύω τον παίρνεις αν είναι μεταξύ ΠΑΟ και Baskonia.



Το λες κι εσύ όταν λες για πανηγύρι.Παρά το γεγονός ότι οι μεγάλες ομάδες (Ρεάλ, Μπάρτσα- ΤΣΣΚΑ- Φενέρ)είτε είναι οκ στην περιφέρεια είτε έχουν ήδη ψωνίσει/ ρίξει δίχτυα είναι σίγουρο ότι θα ενδιαφερθεί η πλούσια Εφές, λογικά κι η διαχρονικά γαλαντόμα Μακάμπι ενώ και η -ιδιαίτερα-φιλόδοξη φέτος, Μπασκόνια μια τουλάχιστον προσπάθεια θα την κάνει. Ο Γάλλος παίζει σταθερά σε ψηλό επίπεδο φέτος και συνεχίζει έτσι. Εγώ θα τζόγαρα rolleyes.gif για το 1.2 -1.3.
Μακάρι να τον έχει προσεγγίσει ο νέος μας προπονητής μετά της σχετικής άδειας των Αφών. Τι λέω τώρα; εεε; smiley.gif
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 10 2018, 10:55 ) *
Ο Μπομπουα με 1,2-1,5 ειναι δικος μας εκτος αν η Μπασκονια τα σκασει για να τον κρατησει που δεν ειναι απιθανο γιατι εχουν στην εδρα τους final 4

Ο Χαμιλτον περσι οταν συζηταγαμε να πουλησουμε τον Σινγκλετον και να τον αντικαταστησουμε με αυτον ζηταγε 2εκ καθαρα
Βρηκε τοσα στην Κινα,αν ειναι να ερθει Ευρωπη τοσα θα ζητησει γιατι μπορει να τα βρει(ΤΣΣΚΑ,Φενερ ψαχνουν 5αρι)
Γενικα αυτος δυσκολη περιπτωση γιατι αν θελει μπορει να γυρισει nba και να εχει λιγο χρονο η να κατσει Κινα να βγαζει λεφτα πιο ανετα και ξεκουραστα

Ο Κουζμινσκας καπου στο 1,2-1,5 πρεπει να παιζει το κασε του με ερωτηματικα αν εχει και για του χρονου συμβολαιο στην Αρμανι και αν θα προσπαθησει να επιστρεψει nba

Νεντοβιτς με 1,5-2 αλλα το πιο πιθανο ειναι οτι ηδη εχει υπογραψει καπου


Το λέω σε εσένα και σε όλους σε αυτό το φόρουμ κανένας παίκτης δεν είναι κλεισμένος πουθενά μέχρι να γίνουν επίσημες ανακοινώσεις . Επίσης θα ήταν τραγικό τζεημς νεντοβιτς και πάγκος ενώ καλά καλά δεν τελείωσε η χρόνια να υπογράψουν στις πρώτες προτάσεις που πάρουν . Όποτε κανεις δεν έχει χαθεί μην τρελένεστε .
Επίσης αποκλείεται ο μπομπουα να φτάνει το 1,5μυρια τότε άλλοι κι άλλοι τι έπρεπε να παίρνουν ; Με 1 μυριο όπως λένε κι οι φίλοι πάνω κλείνει πιστεύω . Ο χαμιλτον τόσο ακριβός είναι ; Δηλαδή με 1,5 δεν υπογράψει λες ; Για νεντοβιτς αξίζει να σκάσουμε και 1,7 πιστεύω .
Αφού ο κουζμιντσκας είναι τόσο ακριβός γιατί τον προτείνετε όλοι ; Υπάρχουν πολύ καλύτεροι με 1,2 μυρια
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 10 2018, 12:51 ) *
Το λέω σε εσένα και σε όλους σε αυτό το φόρουμ κανένας παίκτης δεν είναι κλεισμένος πουθενά μέχρι να γίνουν επίσημες ανακοινώσεις . Επίσης θα ήταν τραγικό τζεημς νεντοβιτς και πάγκος ενώ καλά καλά δεν τελείωσε η χρόνια να υπογράψουν στις πρώτες προτάσεις που πάρουν . Όποτε κανεις δεν έχει χαθεί μην τρελένεστε .
Επίσης αποκλείεται ο μπομπουα να φτάνει το 1,5μυρια τότε άλλοι κι άλλοι τι έπρεπε να παίρνουν ; Με 1 μυριο όπως λένε κι οι φίλοι πάνω κλείνει πιστεύω . Ο χαμιλτον τόσο ακριβός είναι ; Δηλαδή με 1,5 δεν υπογράψει λες ; Για νεντοβιτς αξίζει να σκάσουμε και 1,7 πιστεύω .
Αφού ο κουζμιντσκας είναι τόσο ακριβός γιατί τον προτείνετε όλοι ; Υπάρχουν πολύ καλύτεροι με 1,2 μυρια

Ειναι πολυ συνηθισμενο παικτες να υπογραφουν πριν τελειωσει η σεζον
Πχ ηταν κοινο μυστικο οτι ο Χαντερ του Ολυμπιακου ειχε υπογραψει...απο τον Φλεβαρη στην Ρεαλ
Ειναι και νομιμο.Παικτης επιτρεπεται να ξεκινησει συζητησεις η ακομα και να υπογραψει με αλλη ομαδα 6 μηνες πριν ληξει το τωρινο του συμβολαιο

Δεν ειναι θεμα οι πρωτες προτασεις που θα παρουν ειναι το τι λενε αυτες οι προτασεις
Πχ αν εισαι ο Τζειμς και σου κανουν προταση για τριετες συμβολαιο με 1,8 τον χρονο υπογραφεις και με τα 2 χερια γιατι ξερεις οτι αυτα τα λεφτα δεν τα βρισκεις αλλου

Η αν εισαι ο Πανγκος και σου δωσει μια μεγαλη ομαδα (Μπαρτσελονα) οσα ζητησεις δεν εχεις λογο να μην υπογραψεις
Και για αυτον ακουγεται οτι εχει υπογραψει...απο τον Μαρτη

Ομως επειδη ολα τα συμβολαια υπογραφονται μεχρι 30 Ιουνιου μεχρι τοτε,δηλαδη μεχρι να ληξει το προηγουμενο,δεν ειναι σωστο να γινει ανακοινωση απο την νεα ομαδα

Ο Χαμιλτον τοσα ειχε ζητησει περσι,υπαρχουν και αρθρα απο μεσα Γιαννακοπουλου(onsports) κατα την διαρκεια των διαπραγματευσευων και αρθρα μετα απο ξενους οτι εκλεισε με τοσα στην Κινα
Ζηταγε 2εκ και πηγε εκει που του τα εδωσαν
Αν πει οτι αποφασιζει να ερθει Ευρωπη σιγουρα θα γινει πλειστηριασμος για αυτον γιατι εχει τις προδιαγραφες να ειναι το κορυφαιο 5αρι της Ευρωπης

Για Μπομπουα δεν ισχυριζομαι οτι θα του δωσει αλλος 1,5
Ομως αν η Μπασκονια που ειναι η ομαδα του του δωσει 1-1,2 (μπασκετικα τοση ειναι η αξια του) γιατι να ερθει σε εμας με τα ιδια λεφτα και να μην μεινει εκει;
Υπαρχει το ενδεχομενο να μπουν και ομαδες οπως Μακαμπι,Εφες στο παιχνιδι γιατι ειναι λιγοι οι καλοι κοντοι αλλα επειδη δεν εχει ακουστει κατι το ενδεχομενο αυτο το αγνοω για την ωρα

Ποιοι καλυτεροι υπαρχουν απο τον Κουζμινσκας με 1,2;
Ο Κουζμινσκας δεν ειναι αυτος που ειδαμε στην Αρμανι στην μεση της σεζον.Πηγε σε μια ομαδα που ηδη το ειχε διαλυσει και ειχε 1,5 χρονο που σκουπιζε παγκο στο nba

Νεντοβιτς εννοειται θελω με τα χιλια αν μπορουμε να τον παρουμε με 1,7
Ομως φοβαμαι λιγο οικονομικα πως θα βγει αν ισχυουν τα 2,8 του Καλαθη

Δηλαδη 2,8 Καλαθη+1,7 Νεντοβιτς+0,95 του Γκιστ(που εχει συμβολαιο) εχουμε δεσμευμενα 5,5 απο τα περιπου 10 μυρια που ειναι το μπατζετ σε 3 παικτες
Βαλε κι εναν Παππα με κατι γυρω στα 600 που θες αναγκαστικα για να βγουν οι θεσεις Ελληνων και εχεις κατι λιγοτερο απο 4 μυρια για τους υπολοιπους 8 της 12αδας χωρις να εχουμε βασικο 3,βασικο 4 μαλλον και βασικο 5 (εκτος αν ως τετοιο θεωρησουμε τον Γκιστ)
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 10 2018, 13:14 ) *
Ειναι πολυ συνηθισμενο παικτες να υπογραφουν πριν τελειωσει η σεζον
Πχ ηταν κοινο μυστικο οτι ο Χαντερ του Ολυμπιακου ειχε υπογραψει...απο τον Φλεβαρη στην Ρεαλ
Ειναι και νομιμο.Παικτης επιτρεπεται να ξεκινησει συζητησεις η ακομα και να υπογραψει με αλλη ομαδα 6 μηνες πριν ληξει το τωρινο του συμβολαιο

Δεν ειναι θεμα οι πρωτες προτασεις που θα παρουν ειναι το τι λενε αυτες οι προτασεις
Πχ αν εισαι ο Τζειμς και σου κανουν προταση για τριετες συμβολαιο με 1,8 τον χρονο υπογραφεις και με τα 2 χερια γιατι ξερεις οτι αυτα τα λεφτα δεν τα βρισκεις αλλου

Η αν εισαι ο Πανγκος και σου δωσει μια μεγαλη ομαδα (Μπαρτσελονα) οσα ζητησεις δεν εχεις λογο να μην υπογραψεις
Και για αυτον ακουγεται οτι εχει υπογραψει...απο τον Μαρτη

Ομως επειδη ολα τα συμβολαια υπογραφονται μεχρι 30 Ιουνιου μεχρι τοτε,δηλαδη μεχρι να ληξει το προηγουμενο,δεν ειναι σωστο να γινει ανακοινωση απο την νεα ομαδα

Ο Χαμιλτον τοσα ειχε ζητησει περσι,υπαρχουν και αρθρα απο μεσα Γιαννακοπουλου(onsports) κατα την διαρκεια των διαπραγματευσευων και αρθρα μετα απο ξενους οτι εκλεισε με τοσα στην Κινα
Ζηταγε 2εκ και πηγε εκει που του τα εδωσαν
Αν πει οτι αποφασιζει να ερθει Ευρωπη σιγουρα θα γινει πλειστηριασμος για αυτον γιατι εχει τις προδιαγραφες να ειναι το κορυφαιο 5αρι της Ευρωπης

Για Μπομπουα δεν ισχυριζομαι οτι θα του δωσει αλλος 1,5
Ομως αν η Μπασκονια που ειναι η ομαδα του του δωσει 1-1,2 (μπασκετικα τοση ειναι η αξια του) γιατι να ερθει σε εμας με τα ιδια λεφτα και να μην μεινει εκει;
Υπαρχει το ενδεχομενο να μπουν και ομαδες οπως Μακαμπι,Εφες στο παιχνιδι γιατι ειναι λιγοι οι καλοι κοντοι αλλα επειδη δεν εχει ακουστει κατι το ενδεχομενο αυτο το αγνοω για την ωρα

Ποιοι καλυτεροι υπαρχουν απο τον Κουζμινσκας με 1,2;
Ο Κουζμινσκας δεν ειναι αυτος που ειδαμε στην Αρμανι στην μεση της σεζον.Πηγε σε μια ομαδα που ηδη το ειχε διαλυσει και ειχε 1,5 χρονο που σκουπιζε παγκο στο nba

Νεντοβιτς εννοειται θελω με τα χιλια αν μπορουμε να τον παρουμε με 1,7
Ομως φοβαμαι λιγο οικονομικα πως θα βγει αν ισχυουν τα 2,8 του Καλαθη

Δηλαδη 2,8 Καλαθη+1,7 Νεντοβιτς+0,95 του Γκιστ(που εχει συμβολαιο) εχουμε δεσμευμενα 5,5 απο τα περιπου 10 μυρια που ειναι το μπατζετ σε 3 παικτες
Βαλε κι εναν Παππα με κατι γυρω στα 600 που θες αναγκαστικα για να βγουν οι θεσεις Ελληνων και εχεις κατι λιγοτερο απο 4 μυρια για τους υπολοιπους 8 της 12αδας χωρις να εχουμε βασικο 3,βασικο 4 μαλλον και βασικο 5 (εκτος αν ως τετοιο θεωρησουμε τον Γκιστ)


Έχεις δίκιο σε όλα !! Έχουμε ακριβώς το ίδιο σκεπτικό . Και για πάγκος και για τζεημς υπάρχει λογική , εγώ για νεντοβιτς δεν πιστεύω να υπέγραψε στην αρμανι δεν είναι παίκτης που θέλει λεφτά και τίποτα άλλο . Και πιστεύω πως αν έχουμε αυτόν με καλαθη στα Γκαρντ αξίζει να έχουμε σε μια θέση χαμηλότερη ποιότητα . Βασικά δεν είναι τα δικά του 1,7 πολλά . Τα 2,6 του καλαθη είναι πολλά γιατί πιάνουν το 1/4 του μπατζετ μας . Για μένα το ιδανικό και παράλληλα σχετικά πάντα ρεαλιστικό σενάριο θα ήταν να πιάσουνε καλαθη με 2,5-2,6 , νεντοβιτς με 1,7 (αξίζει 1,5 αλλά για να είμαστε σίγουροι...) , παππα με 0,6 παι αλλά δυο Γκαρντ με 0,4 τον καθένα , στο 3 παπαπετρου με 0,7 , Θανάση με 0,3 και μπροκχοφ με 0,4-0,5 . Στο 4 μπρουμε να παίξουμε με γκιλ/σιγκλετον με 1,3 και μιτογλου με 0,1 ή με μοτουμ , βεζενκοφ , μιτογλου με 1,3 και οι 3 μαζί . Όσο για το 5 το ιδανικό για μένα θα ήταν να παίξουμε με 2 σεντερ , έναν δεινόσαυρο (πλαϊς, πουστοβι, ποριερ) και έναν ριμ (ταϊους) και οι δυο μαζί 1,5 . Και μας βγαίνει 10 μυρια μπατζετ ωστόσο υπάρχει ένας γκιστ στη μέση που ίσως αναγκαστικά για του χρόνου θα θεωρηθεί ο ριμ μας .


Ούτε ο μπομπουα ( με 1μ το πολύ) με χαλάει . Το κόλλημα μου με τον νεντοβιτς οφείλεται στο ότι είναι ένας παίκτης με μέσο όρο 16 πόντους και 5 ασσιστ (υποψήφιος μβπ σε άλλη ομάδα) , είναι κόμπο και θα ταίριαζε άριστα με καλαθη και αμυντικά και επιθετικά .
pan24
Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερουμε αν ο Νεντοβιτς νοιαζεται μονο για τα λεφτα τωρα επειδη ειναι η πρωτη του πολυ καλη σεζον και ειναι στα 27 με τα συμβολαια του μεχρι τωρα να ειναι αρκετα μικρα

Περσι ειχε 9 ποντους και 3,5 ασσιστ στο eurocup προπερσι 7,4 ποντους και 1,9 ασσιστ στην ευρωλιγκα
Φετος εκανε την καλυτερη σεζον της καριερας του
Ανεβηκε επιπεδο η ειναι η εξαιρεση,κατι σαν τον Μπουρουση που εκανε μια τρομερη σεζον στην Μπασκονια και μετα επεστρεψε στα στανταρ που επαιζε ολη την καριερα του;
Θα το διατηρησει αυτο η θα επιστρεψει σε κατι γυρω στα συνηθισμενα του;

Δηλαδη εκανε πραγματι step up η ειναι περιπτωση σαν την σουπερ σεζον του Κλαβερ στην Κουμπαν που ευτυχως μας τον εκλεψε τελευταια στιγμη η Μπαρτσελονα αλλιως θα κλαιγαμε τα λεφτα του συμβολαιου του;
basket72
Ένας παίκτης (εκτός του Τζουάν Τζόνσον που έχω ξαναγράψει για σας)που μπορεί να αντικαταστήσει τον φευγάτο από πέρσι Σίνγκλετον (και λογικά ήδη κλεισμένο αλλού- ως είθισται άλλωστε)είναι κι ο σχεδόν ..Γαλλοποιημένος Ζάκερυ Πίκοκ. Μιλάω για το επιθετικό κομμάτι κι όχι την αμυντική συνεισφορά του Σίνγκλετον όταν είχε κέφι κι κίνητρο.
Ο Πίκοκ του φέρνει αρκετά όπως άλλωστε κι ο Τζ. Τζόνσον με τον τελευταίο να είναι λίγο καλύτερος στην άμυνα και τον Πίκοκ στην επίθεση. Φθηνός (κι ελεύθερος) παίκτης που μαζί με τον Βεζένκοφ και λίγο Μήτογλου - Θανάση σας καλύπτουν μια χαρά και σας ανοίγουν χώρο για καλό 5αρι κι sg που έχετε πρωτίστως ανάγκη.
Επίσης ο Καμπά που τον προτείνω κι για μας για δευτεροτρίτο 5αρι θα είναι σίγουρα καλύτερος του Πέιν.
Αυτά τα χομπίστικα και για σήμερα Κυριακή. smiley.gif
basket72
Έχεις το δίκιο σου σχετικά με Νέντοβιτς και Κλαβέρ*. Παρόλα αυτά ιδίως ο Νέντοβιτς είναι χρόνια τώρα που τον περιμένουμε να βγει- το ΝΒΑ τον τσίμπησε και σε μικρή ηλικία μάλιστα.
Σίγουρα θα πάει για τα λεφτά που θα μπορούσε αν ήταν πιο συγκεντρωμένος να τα είχε βγάλει ήδη, δηλαδή.
* Για τον Ισπανό ακούγεται λίγο υπερβολικό αυτό που λες smiley.gif , με δόση αλήθεια όμως, ειδικά για την περσινή χρονιά Ρίβερς και Κλαβέρ που μην ξεχνάμε ότι είχε και σοβαρό τραυματισμό.
Πάντως και στην Ισπανία χρόνια τώρα, δεν χαίρει και τον μέγιστο σεβασμό ο Κλαβέρ. Παίκτης ομάδας νομίζω ότι είναι και για αυτό χώρεσε στην πολύ ωραία σχεδιασμένη Λόκο του Μπαρτζώκα. Είχε κάνει κινησάρες κυρίως σε επίπεδο στελέχωσης τότε ο Μπαρτζώκας. bball.gif
Johnny Marv
Πείτε άλλα ρόστερ ... να κολλάνε οι παίκτες μεταξύ τους αλλά και με το πλάνο του πασκουαλ και το μπατζετ μαζί με τα λεφτά του σταφ (0,9μ) να μην ξεπερνάει τα 11,2 μυρια (δηλαδή σε περίπτωση που μειώσουμε το μπατζετ κάπου εκεί θα πάει) αα και μη μου βάζετε φουλ τσιγκουνιές τύπου κοπονεν για βασικό 2αρι
EXASFAIROS
Μόνο στεναχώρια μπορεί να νιώσουμε σήμερα γιατί έφυγε από κοντά μας ο Πρόεδρος και αθλητικός μας πατέρας.ο Άνθρωπος που δημιούργησε όνειρα που ξεφεύγουν από το νορμάλ μετά το δεύτερο ευρωπαικο κατ εμέ.Κατι μου λέει -επειδή ο ΔΓ ήταν η αδυναμία του Παύλου και το εξέφραζε και δημόσια με φιλιά και δηλώσεις καθώς και το αντιστροφο- ότι στο εξής θα δούμε έναν πιο ώριμο και πράο βαθμιαία ΔΓ ...Φετος βλέπω νέο σχεδιασμό με πολύ χρήμα εις μνήμη του Παύλου.Αυτα έχω να πω.Δεν θα παραθέσω το καθιερωμενο καθημερινό ΡΟΣΤΕΡ που μου ρχεται στο κεφάλι.Σιγουρα και τα κέφια μας δεν είναι τρελά για το ντέρμπι.Ασχετως τίτλου προβλέπω περισσότερο χρήμα από το καλοκαίρι . Αίσθηση μου....επομενως στα επόμενα θα ανεβάσω πολύ το χρήμα στο ΡΟΣΤΕΡ.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.