Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Kalispera
QUOTE (doctorjekil @ Jun 20 2018, 20:20 ) *
Πολλα "πουλακια" κυκλοφορουν την καλοκαιρινη περιοδο

Το συγκεκριμένο δύσκολα να μου έχει μεταφέρει μπαρούφες
zoze_13
Aπό τον Ρόμπινσον της Κίμκι, τι σας αρέσει; το 41% βολές????
doctorjekil
QUOTE(Kalispera @ Jun 20 2018, 20:22 ) *
Το συγκεκριμένο δύσκολα να μου έχει μεταφέρει μπαρούφες

Δεν ειπα εγω οτι σου μετεφερε μπαρουφες...
pan24
QUOTE (zoze_13 @ Jun 20 2018, 20:30 ) *
Aπό τον Ρόμπινσον της Κίμκι, τι σας αρέσει; το 41% βολές????

Οτι μεχρι που εσπασε το χερι του ηταν με διαφορα ο πιο κυριαρχος ΜΑΠ της διοργανωσης
Οταν επανηλθε χρειαζοταν χρονο να βρει ρυθμο,καπου εκει τσακωθηκε με τον Μπαρτζωκα και παραγκωνιστηκε
Αν μπορουσαμε να τον πετυχουμε σε τιμη μεχρι 1εκ θα ηταν πολυ καλη περιπτωση
jonaldidhs
Καλαθης-Βεστερμαν-Κονιαρης
Γκαουντλοκ-Παπας
Παπαπετρου-Θανασης-Λοτζο
Βεζενκοφ-Μητογλου
Πλαις-Γκιστ-Μακλην

Αυτη η δωδεκαδα ρεαλιστικα εχει τα παντα..Δευτερο καλο δημιουργο με τριποντο και αμυνα..Παιχνιδι με πλατη απτο 5,παιχνιδι με προσωπο απτο 5,πικ εν ρολ απτο 5,σουτ απτο 4,σουτ απτο 2 και το 3,παιχνδι με πλατη απτο 3..Νομιζω εχει λιγο απολα και παει ανετα φ4..Χωρις καμμια υπερβολη..
PsychoDr
Ο Λέκα πάντως είναι κάτι μέρες μικρότερος από τον Μποχωρίδη. Αν ο Μποχωρίδης ήταν φέτος στη θέση του θα μιλούσαμε για εκτόξευση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσα περιθώρια βελτίωσης έχει ο Λέκα πάντως.
john wick
QUOTE (Kalispera @ Jun 20 2018, 12:25 ) *
Δεν περίμενα τόση αχαριστία από τον Παππά.Ξέρεις οτι δεν είναι και το καλύτερο παιδί αλλά το να στοχοποιέι τον Πασκούαλ που είναι ο μόνος προπονητής που τον έχει στηρίξει με τέτοια συνέπεια με ξεπερνάει πραγματικά.Ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας.Κάνει λάθος επιπέδου παιδικού στο Τελ-αβιβ αλλά μετά του φταίνε οι άλλοι που δεν τον εμπιστεύονται.Και με ένα καλό ματς στους τελικούς θεωρεί εκ νέου τον εαυτό του παικταρά.Τι να πω,τον Παππά τον ήθελα για ρολίστα των 10-15 λεπτών,αλλά αν είναι να τρέφει τέτοιες ψευδαισθήσεις για το εγώ του,καλύτερα να την κάνει με συνοπτικές διαδικασίες.





Συμφωνω 100%...
Μετά από αυτή τη συνεντευξη ,καλο θα ειναι να ψαχνουμε για παιχτη στη θεση του. Με τα λεφτα που (φανταζομαι) θελει ,παιρνεις 2αρι βαρβατο..Οποτε αν παρουμε Παπαπετρου , στην θεση του Gabriel, εξοικονομουμε 1 θεση ξενου που την δινουμε για τον αντικαταστάτη του Παππα...

Δλδ παμε σε ροστερ καπως ετσι:

1.Καλαθης ,Λεκα , Κονιαρης

2. Dedmon ,Kuric/Coponnen

3.Θανασης ,Ιωαννης ,Λοτζεσκι

4. Moerman/ Haragondi ,Μητογλου

5. Dandston ,Gist ,Βουγιουκας


7 ξενοι , με Lotzeski μονο EL....
stefkorner
QUOTE (PsychoDr @ Jun 21 2018, 02:04 ) *
Ο Λέκα πάντως είναι κάτι μέρες μικρότερος από τον Μποχωρίδη. Αν ο Μποχωρίδης ήταν φέτος στη θέση του θα μιλούσαμε για εκτόξευση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσα περιθώρια βελτίωσης έχει ο Λέκα πάντως.


δεν εχεις αδικο!ο Λεκα μια χαρουλα ειναι ! θεμα εγγυημενης &σταθερης αποδοσης τιθεται πιο πολυ για το μπακ απ του Καλαθη! ετσι μηπως αναθεωρησουμε για το αν χρειαζεται ενας πιο κλασσικος ρολιστας !ο Πασκουαλ γ αυτη την σεζον φανηκε να ηθελε κατι τελειως διαφορετικο απο Καλαθη ,ως αναπληρωματικο! για να δουμε αν θα συνεχισει να σκεφτεται το ιδιο! ισως να στραφει σε καποιον με μεγαλυτερη ικανοτητα στην δημιουργια και να θυσιασει λιγο απο την καλη εκτελεση του Λεκα
G-arenas
QUOTE (PsychoDr @ Jun 20 2018, 21:04 ) *
Ο Λέκα πάντως είναι κάτι μέρες μικρότερος από τον Μποχωρίδη. Αν ο Μποχωρίδης ήταν φέτος στη θέση του θα μιλούσαμε για εκτόξευση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσα περιθώρια βελτίωσης έχει ο Λέκα πάντως.

ναι αλλα σκεψου οτι δεν ειναι μονο επιθεση το μπασκετ. ο λεκα εβαζε 1 καλαθη και ετρωγε 5 πισω. ο μποχω εβαζε 1 και ετρωγε 1. καμια σχεση. ακομα και στο χειρισμο ο λεκα δεν ειναι καλος.

επισης ο λεκα επαιζε πολυ και ως 2 στη ζαλγκιρις. με πανγκος ή βεστερμαν. γενικα θεωρω οτι ειναι κομπο και οχι ασσος καθαρος. σε καθε περιπτωση θελουμε καλο ασσο μπακ απ του νικ. γκος, χενρι, βεστερμαν, κολομ(καψουρα) και δεν ξερω και γω τι αλλο.

το χω ξαναγραψει 1000 φορες να δωσουμε ενα καλο συμβολαιο για 2ο ασσο και βασικο 5αρι, παρα να μεινουμε με νικ-γκιστ αλλα να παρουμε 3-4αρια!
green_sky
1.Καλαθης: Ο Δ.Γ πρεπει να βαλει ενα ταβανι στην προσφορα του,τετοιο ωστε το υπολοιπο ροστερ να ειναι ανταγωνιστικο.
2.Λεκα: Ειχα μια απορια ολη τη χρονια και μαλλον θα την εχω και σε αυτη που ερχεται.Οταν σχεδιαζαν την ομαδα υπολογιζαν να παιζουν μαζι Λεκα με Βουγιουκα ?
3.Ντενμον: Αν μεινει ο Παππας,τον οποιο μονο σε δευτερο ρολο μπορω να δω στον Παναθηναικο που θελω ,δεν εχει θεση στο ροστερ.Αν χαιρετησουν τον Παππα ,ο Ντενμον μπορει να παρει μια θεση στο ροστερ.
5.Ριβερς: Αυτοι που ειναι μεσα στην ομαδα ξερουν καλυτερα απο ολους,αν πρεπει να γινει προταση στον παιχτη ή οχι.
6.Παπαπετρου: Ουτε κρυο,ουτε ζεστη.
7.Μητογλου: Ερωτηματικο.Περιμενα περισσοτερα απο αυτον στους τελικους.Πραγματικα ερωτηματικο αν θα πρεπει να εχει θεση στο ροστερ της Ευρωλιγκα ή οχι.Μονο με ενα σεντερ κλασης θα τον εβλεπα δωδεκαδα.
8.Γκιστ. Για δευτερος ψηλος και μεχρι εκει.
9.Νταστον: Εμπειρος ψηλος ,αλλα με γεματη τσεπη και οχι και στην πρωτη νιοτη.Θα προτιμουσα κατι πιο φρεσκο.
10.Σιγκλετον: Δεν δικαιολογησε φετος το 1.3 που πηρε.Απλα ειχε καλο τελος και ως συνηθως το τελος μενει παντα.
11.Ογκαστ: Δεν δικαιωσε.
12.Βουγιουκας : O Ιαντας επαιξε αυτο που μπορουσε.Γιατι οχι, τριτος ψηλος και του χρονου.
13.Τζεημς : Με τα λεφτα που ζηταει βρισκεις καλυτερο γκαρντ και με πιο αξιοπιστο σουτ κατι που ειναι απαραιτητο.
14.Παππας : Δεν σχολιαζω αλλο.....................
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 21:12 ) *
δεν εχεις αδικο!ο Λεκα μια χαρουλα ειναι ! θεμα εγγυημενης &σταθερης αποδοσης τιθεται πιο πολυ για το μπακ απ του Καλαθη! ετσι μηπως αναθεωρησουμε για το αν χρειαζεται ενας πιο κλασσικος ρολιστας !ο Πασκουαλ γ αυτη την σεζον φανηκε να ηθελε κατι τελειως διαφορετικο απο Καλαθη ,ως αναπληρωματικο! για να δουμε αν θα συνεχισει να σκεφτεται το ιδιο! ισως να στραφει σε καποιον με μεγαλυτερη ικανοτητα στην δημιουργια και να θυσιασει λιγο απο την καλη εκτελεση του Λεκα

βασικα δες το προηγουμενο ποστ μου. θεωρω οτι δεν ταιριαζει σε μας γιατι ως 2 δεν κανει την διαφορα και ως 1 μπαζει στην αμυνα. ασε που με το ζορι την κατεβαζει.

θεωρω οτι ειναι πολυ αδικημενος και αυτος οπως και αρκετοι παικτες μας φετος, αλλα για εναν τετοιον παικτη οπως ο λεκα και γενικα για περιεργους παικτες, πρεπει να εχεις και γατα προπονητη να του δωσει σωστο ρολο και να τον δεσει με την αλλη ομαδα.

εμεις θελουμε παικτη στυλ τζειμς ή γκαουντλοκ που τον ηθελα σαν τρελος και περσυ. εναν σκορερ δηλαδη με τρομερο σουτ, που θα μπαινει ως 6ος παικτης και θα μας αλλαζει τον ρυθμο. και θα κανει διδυμο με εναν πιο ψηλο ασσο, καλο αμυντικο και με καλο σουτ και οργανωτικο σαν τον γκος π.χ ή χενρυ ή αν τα σκασουμε βεστερμαν.

για αυτο ο λεκα δεν κανει. μονο ως 5ο γκαρντ αλλα δεν υπαρχει λογος να μεινει και να ειναι κερκιδα.
Samurai13
Σιγα μην κανουμε σχεδιασμο βασει των επιθυμιων του παππα για να παιζει 25 λεπτα. Προφανως αν τιθεται ζητημα να μεινει ο τζεϊμς και να ερθει απο πισω αλλος (πχ ντενμον+ καποιο 2-3αρι) ή να μεινει ο παππας με καποιον αλλο σαν τον ντενμον ή τον ιδιο λαι ισως καποιο 2-3αρι δεν υπαρχει καποιος που θα διαλεγε το 2ο.
Ο τζεϊμς πρεπει να μεινει, με τον καλαθη ειναι το καλυτερο διδυμο στην ευρωλιγκα περιφερειακα,οποτε ο παππας γινεται αυτοματα παιχτης 15 λεπτων. Αν του αρεσει,εχει καλως. Αν οχι και παλι καλως κι ας παει στην ευχη του θεου να βρει τ ρολο που θελει (σε ομαδα εκτος ευρωλιγκας βεβαια,μιας και δυσκολα θα χαλασει θεση ξενου αλλη ομαδα της ευρωλιγκας για να τον εχει βασικο). Ελληνες υπαρχουν και σε αλλες θεσεις. Καλαθης,θανασης,παπαπετρου,βουγιουκας(ή ογκαστ),βεζενκοφ ειναι 5 και ειτε μητογλου σε συνδυασμο παντα με αλλο 4αρι αφου ο βεζενκοφ κανει μονο για 2ος ή ψαχνεις καποιον αλλο να συμπληρωσει στους κοντους. Ή ακομα πιο απλα 6ο ελληνα εχεις καποιον μικρο,εφοσον παμε στη λογικη 7 ξενων με το λοτζεσκι σε αυτο το ρολο.

Ο τζεϊμς οπως και να χει πρεπει να μεινει και μαζι με καλαθη να ειναι το βασικο μας διδυμο


Ο ραντολφ εχει κανονικα συμβολαιο με τη ρεαλ (της ταξης των 2 και κατι εκατομμυριων). Εχει ορο να μεινει ελευθερος μονο για νβα. Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να τον αφησει ελευθερο η ρεαλ για να παει σε αλλη ομαδα της ευρωλιγκας
Phobos&Deimos
δηλωση σενγκελια :
«Έχω δύο χρόνια ακόμη στο συμβόλαιό μου και δεν μπορώ να πω κάτι άλλο, γιατί δεν ξέρω τι θα συμβεί διαφορετικά. Προς το παρόν, θέλω να απολαύσω τις στιγμές με την οικογένειά μου»
G-arenas
QUOTE (Samurai13 @ Jun 20 2018, 21:24 ) *
Σιγα μην κανουμε σχεδιασμο βασει των επιθυμιων του παππα για να παιζει 25 λεπτα. Προφανως αν τιθεται ζητημα να μεινει ο τζεϊμς και να ερθει απο πισω αλλος (πχ ντενμον+ καποιο 2-3αρι) ή να μεινει ο παππας με καποιον αλλο σαν τον ντενμον ή τον ιδιο λαι ισως καποιο 2-3αρι δεν υπαρχει καποιος που θα διαλεγε το 2ο.
Ο τζεϊμς πρεπει να μεινει, με τον καλαθη ειναι το καλυτερο διδυμο στην ευρωλιγκα περιφερειακα,οποτε ο παππας γινεται αυτοματα παιχτης 15 λεπτων. Αν του αρεσει,εχει καλως. Αν οχι και παλι καλως κι ας παει στην ευχη του θεου να βρει τ ρολο που θελει (σε ομαδα εκτος ευρωλιγκας βεβαια,μιας και δυσκολα θα χαλασει θεση ξενου αλλη ομαδα της ευρωλιγκας για να τον εχει βασικο). Ελληνες υπαρχουν και σε αλλες θεσεις. Καλαθης,θανασης,παπαπετρου,βουγιουκας(ή ογκαστ),βεζενκοφ ειναι 5 και ειτε μητογλου σε συνδυασμο παντα με αλλο 4αρι αφου ο βεζενκοφ κανει μονο για 2ος ή ψαχνεις καποιον αλλο να συμπληρωσει στους κοντους. Ή ακομα πιο απλα 6ο ελληνα εχεις καποιον μικρο,εφοσον παμε στη λογικη 7 ξενων με το λοτζεσκι σε αυτο το ρολο.

Ο τζεϊμς οπως και να χει πρεπει να μεινει και μαζι με καλαθη να ειναι το βασικο μας διδυμο

εγω εχω πει ο παππα πρεπει να ειναι βασικος και ο τζειμς να ειναι ο 6ος παικτης μας. εκτος απο το οτι το εχει εμφυτο μεσα του ο τζειμς να μπαινει απο τον παγκο και να αλλαζει ρυθμο την ομαδα, με αυτον τον τροπο δυναμωνεις πολυ την 2η 5αδα και ετσι δεν θα εχεις κενα δευτερα δεκαλεπτα, συν οτι θα εχεις και τον παππα με ρυθμο και να παιρνει προσπαθειες διπλα στον νικ. και δεν θα γκρινιαζει κιολας.

ειδες και στους τελικους, απο τοτε που πηγε παγκο στο ξεκινημα ανεβηκαμε πολυ σαν ομαδα γιατι 1ον βρηκε ρυθμο ο λοτζο κυριως και λιγο ο ριβερς και φυσικα δυναμωσαμε παρα πολυ την 2η 5αδα. ετσι πρεπει να κανουμε και του χρονου και αυτο το εγραφα εδω και πολυ καιρο και φυσικα και περσυ που προτεινα γκαουντλοκ!
green_sky
Το ολο θεμα ειναι να χτιστει ο νεος Παναθηναικος με ρεαλισμο.Οι παιχτες να αξιολογηθουν για την συνολικη της παρουσια μεσα στην χρονια και οχι για ενα ,δυο ή πεντε ματς.
Απο τον καθε παιχτη να ξερεις τι ζητας και τι μπορεις να παρεις,αλλα και πως θα ταιριαξουν γενικα οι παιχτες μεταξυ τους,κοινως τι σχηματα προκυπτουν απο το ροστερ που φτιαχνεις.
Ο σχεδιασμος να μην γινει με το σκεπτικο οτι κατα τον Γεναρη θα παρουμε και κανα παιχτη ακομα και θα τη βγαλουμε.
Το οτι μπορει ο εκαστοτε παιχτης να ειναι Παναθας ,εμενα δεν μου λεει και τιποτα.Το τι δινει στο γηπεδο κοιταω.Εξαλλου και εμεις Παναθες ειμαστε και καποτε ειχαμε και αφισες στο δωματιο ,δεν πηγαμε να παιξουμε Ευρωλιγκα. 69.gif laugh.gif w00t.gif
Thodoros
QUOTE (green_sky @ Jun 20 2018, 21:13 ) *
1.Καλαθης: Ο Δ.Γ πρεπει να βαλει ενα ταβανι στην προσφορα του,τετοιο ωστε το υπολοιπο ροστερ να ειναι ανταγωνιστικο.
2.Λεκα: Ειχα μια απορια ολη τη χρονια και μαλλον θα την εχω και σε αυτη που ερχεται.Οταν σχεδιαζαν την ομαδα υπολογιζαν να παιζουν μαζι Λεκα με Βουγιουκα ?
3.Ντενμον: Αν μεινει ο Παππας,τον οποιο μονο σε δευτερο ρολο μπορω να δω στον Παναθηναικο που θελω ,δεν εχει θεση στο ροστερ.Αν χαιρετησουν τον Παππα ,ο Ντενμον μπορει να παρει μια θεση στο ροστερ.
5.Ριβερς: Αυτοι που ειναι μεσα στην ομαδα ξερουν καλυτερα απο ολους,αν πρεπει να γινει προταση στον παιχτη ή οχι.
6.Παπαπετρου: Ουτε κρυο,ουτε ζεστη.
7.Μητογλου: Ερωτηματικο.Περιμενα περισσοτερα απο αυτον στους τελικους.Πραγματικα ερωτηματικο αν θα πρεπει να εχει θεση στο ροστερ της Ευρωλιγκα ή οχι.Μονο με ενα σεντερ κλασης θα τον εβλεπα δωδεκαδα.
8.Γκιστ. Για δευτερος ψηλος και μεχρι εκει.
9.Νταστον: Εμπειρος ψηλος ,αλλα με γεματη τσεπη και οχι και στην πρωτη νιοτη.Θα προτιμουσα κατι πιο φρεσκο.
10.Σιγκλετον: Δεν δικαιολογησε φετος το 1.3 που πηρε.Απλα ειχε καλο τελος και ως συνηθως το τελος μενει παντα.
11.Ογκαστ: Δεν δικαιωσε.
12.Βουγιουκας : O Ιαντας επαιξε αυτο που μπορουσε.Γιατι οχι, τριτος ψηλος και του χρονου.
13.Τζεημς : Με τα λεφτα που ζηταει βρισκεις καλυτερο γκαρντ και με πιο αξιοπιστο σουτ κατι που ειναι απαραιτητο.
14.Παππας : Δεν σχολιαζω αλλο.....................

κατά την γνώμη μου, κάπως έτσι πρεπε να το δουν.

πολύ σωστά είπε κ κάποιος πίσω ότι ο βασικός σέντερ μας τραβάει κάτω των δυνατοτήτων μας

ότι κ να γίνει αυτά τα ποστ δώσε στον νικ ότι θέλει είναι εντελώς άκυρα, γιατί κ ο νικ μόνος του δεν θα σου φέρει πολλά...αν φυγει μαλιστα ο κρις τοτε βλεπω να πέφτουμε επίπεδο αν δεν γινει μια προσθηκη αναλογη
haveheart
Καλησπερα. Νεο μελος. Σας παρακολουθω κανα 2 χρονια κυριως τα καλοκαιρια για την μεταγραφολαγνια που τοσο αγαπαμε!

Μπηκα να γραψω και εγω καμια δωδεκαδα και να συζηταμε γενικα.

Ξεκιναω:

1. Καλαθης Βεστερμαν
2. Νεντοβιτς Παππας(εκνευριστικά κακος πανω απ τη μισή χρονια)
1-2 Λεκα
3. Ριβερς ή Λοτζο Παπαπετρου Θανασης
4. Derrick Brown Μητογλου
5. Αθλητικο 5αρι Ιαν
4-5 Γκιστ

Νομιζω ειδα οτι ο νεντοβιτς κλεινει ομαδα και επισης δεν ξερω στατους του Brown αλλα καπως ετσι θα θελα το ροστερ για νεα χρόνια.

Για μενα επιβεβλημένη η απόκτηση Παπαπετρου που πρεπει να στηριχθεί και για βασικο 3 και πραγματικα στα ορια του αδιάφορου η υποθεση Παππα. Τον εχουμε αναγκη ομως σαν Ελληνα.
john wick
Χαζευα τωρα στο youtube ,μεγαλα διπλα που εχουμε κανει στο Σεφ...
Αχχχ ρε Stefan Lasme ... blove.gif
EXASFAIROS
Κόστος?
Αθηναίου (1)
Κονιαρης(1)
Λουτζης(2)
Αντετοκουνμπο (3) 0,4
Γιανκοβιτς(3)
Β Χ(3)
Μιτογλου(4)
Βεζενκοφ(4)
Βουγιουκας (5) 0,5

Διαλεχτε.....

Κρατάς για Ευρωλίγκα Λοτζο και Ντενμον

και συμπληρώνεις με Βεστερμαν,Μακαλουμ,Κουρικ,Κοπονεν,Γκουντλο
κ,, Πουστοβιι,Σενγκελια αν υπερπληρωσεις κλπ διαλέγεις και παίρνεις.

Ντενμον και Λοτζο είναι 1 μύριο επιβάρυνση στην Ευρωλιγκα.σε σχέση με Α1.αμα λαχείο να πούμε....
irving
QUOTE(zoze_13 @ Jun 20 2018, 20:30 ) *
Aπό τον Ρόμπινσον της Κίμκι, τι σας αρέσει; το 41% βολές????


ναι ταιριαζει απολυτα με την ομαδα σε αυτον τον τομεα smiley.gif

QUOTE(PsychoDr @ Jun 20 2018, 21:04 ) *
Ο Λέκα πάντως είναι κάτι μέρες μικρότερος από τον Μποχωρίδη. Αν ο Μποχωρίδης ήταν φέτος στη θέση του θα μιλούσαμε για εκτόξευση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσα περιθώρια βελτίωσης έχει ο Λέκα πάντως.

ενω ο μποχωριδης ας πουμε εχει πολλα..
δεν ειμαι απο αυτους που πιστευουν στον λεκα (αμα υπαρχουν τετοιοι) αλλα δεν πιστευω ουτε τον μποχωριδη.

να πω για ριβερς κατι που θελω. ακουγεται οτι ειναι 50-50 ακομα και οτι μαλλον θα φυγει. και λεω εγω, αμα ειναι να τον διωξει και να φερουμε κανα στοιχημα απο τουρκια χιλιες φορες να τον κρατησει. αντιστοιχη περιπτωση που εσπασε συμβολαιο του φελντειν για να φερει τον ντενμον! εκτος κι αν φερει παπαπετρου που ειναι και ελληνας. εκει δεχομαι την υπεραξια. τελος παντων, θεωρητικη συζητηση ανοιξα.
stefkorner
αξιζει να περασει μια βολτα..καποιος απο stoiximan να δει τι αποδοσεις προσφερουν για Παπαπετρου και παραμονη Καλαθη-Τζειμς-Σιγκλεντον ! (εγω τσεκαρα και συγκριτικα με αντιστοιχες αποδοσεις της novibet )
ετσι λοιπον οι πιθανοτητες με βαση αυτες τις αποδοσεις :

Παπαπεπετρου 45-50 % σε μας 45-50 % να μεινει Ολυμπιακο και κατι λιγες πιθανοτητες για οπουδηποτε αλλου
Καλαθης 65-70 % να μεινει
Τζειμς 35-40 % να μεινει με Αρμανι φαβορι του 55-60 %
Σιγκλεντον 65 % να παει Φενερ 25 % να μεινει σε εμας και κανα 10 % για αλλου..


shtarkws
QUOTE(Paris87 @ Jun 20 2018, 17:43 ) *
Η δυναμικη της ομαδας για επιπεδο euroleague στους 8 και πανω θα φανει (και παλι) στα σημεια που ποναμε τα τελευταια 4-5 χρονια.

2ος ασσος.
Βασικο 5αρι.


Αμήν


PS αν ο Παππάς με τις εμφανίσεις των τελευταίων ετών ζητήσει πάνω από 500k θα πρόκειται για σκάνδαλο
EXASFAIROS
Ο Θοδωρής στο Μιλάνο αποχωρεί γιατί θέλει να ξεκινά βασικός ""ασσος"......Αν φύγει Καλαθης
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jun 21 2018, 05:16 ) *
PS αν ο Παππάς με τις εμφανίσεις των τελευταίων ετών ζητήσει πάνω από 500k θα πρόκειται για σκάνδαλο


μεγατονων ; smiley.gif
μου αρεσει παντως που βρισκουμε εξωπραγματικο ποσο τα 500 του Παππα,αλλα την ιδια ωρα ας δωσουμε παλι 500 στον Ιαν για να παιζει 5λεπτα rolleyes.gif (και δεν αναφερομαι σε σενα Mod)
η αυστηρη κριτικη για το τι προσφερει ο Παππας συγκριτικα με τον μισθο του περναει σε αλλη διασταση πλεον
irving
QUOTE(shtarkws @ Jun 20 2018, 23:16 ) *
Αμήν


PS αν ο Παππάς με τις εμφανίσεις των τελευταίων ετών ζητήσει πάνω από 500k θα πρόκειται για σκάνδαλο


ελληνας=υπεραξια. αντε να του κανεις μειωση.

QUOTE(EXASFAIROS @ Jun 20 2018, 23:21 ) *
Ο Θοδωρής στο Μιλάνο αποχωρεί γιατί θέλει να ξεκινά βασικός ""ασσος"......Αν φύγει Καλαθης

ιδανικος αντι καλαθης ειναι ο βεστερμαν + εναν αλλον καλο γκαρντ ποφανως γιατι ειναι 2 επιπεδα κατω απο καλαθη. εχουν παρομοια στοιχεια παντως
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Jun 20 2018, 23:23 ) *
μεγατονων ; smiley.gif
μου αρεσει παντως που βρισκουμε εξωπραγματικο ποσο τα 500 του Παππα,αλλα την ιδια ωρα ας δωσουμε παλι 500 στον Ιαν για να παιζει 5λεπτα rolleyes.gif (και δεν αναφερομαι σε σενα Mod)
η αυστηρη κριτικη για το τι προσφερει ο Παππας συγκριτικα με τον μισθο του περναει σε αλλη διασταση πλεον


Ούτε με αυτό συμφωνώ, αν ο 3ος σέντερ είναι για 5 λεπτά να βρούμε κάτι με λιγότερα χρήματα.

Στον Παππά θα έλεγα το εξής, βγες στην αγορά Να βρεις συμβόλαιο και θα ισοφάρισω την υψηλότερη προσφορά που θα σου γίνει
EXASFAIROS
Πόσα παίρνει ο Παππας μέχρι Τώρα? Άντε και ανεβάζεις 100 .θα δεχθεί? Δεν νομίζω.Εδω πρέπει να αλλάξει το πλάνο και να παιζει λέει πολυ.Δηλαδη άμα είναι ντεφορμέ?

Τουλάχιστον με Καλαθη δεν μπορούν να παίξουν μαζί
Αν φύγει ο Καλαθης οκ αλλάζει η Φάση και μπορω να αφαιρεσω 2-3αρο απο την ομαδα???????... θα στηρίζομαι σε Παππα,Παπαπέτρου,Αντετο να μου δώσουν σκορ στα σίγουρα?η θα αγορασω ότι καλύτερο κινείται στις άλλες θέσεις (και θα παίρνουν λιγότερες προσπάθειες από τους παραπάνω?)

Προβληματίζομαι αν θέλει Παππας 25 λεπτά στο 2 και Παπαπέτρου 25 λεπτά στο 3.....δηλαδη ανανεώνω Λοτζο για να παίζει 10 λεπτά?

Calathes(25)-Westerman(15+10)
Denmon&Lotzeski(5)???? Ελεος -Pappas(25)
Papapetrou(25)-Antetokounmpo(15)
Sengelia(25)-Vezenkov /Mitoglou (15)
Pustovyi(15)-Vougioukas(10)-Gist(15)


7ος Payne μόνο Ευρωλίγκα.
Aν ο Μιτογλου χρησιμοποιηθεί ελάχιστα, τότε πάει λίγο στο 4 Παπαπέτρου η Αντετο και ανεβαίνει στο 3 ο Λοτζο...

Δηλαδή τα φράγκα από James,Rivers,Singlenton,Gabriel,Leka πάνε σε Westermann,Sengelia,Papapetrou ,Pustovyi και Pappas?????
stevebucknall11
Αυτό που ξενίζει με τον Παππά δεν είναι τα λεφτά που μπορεί να ζητήσει. Είναι που μιλάει για εγγυημένο χρόνο συμμετοχής, κάτι που παικταράδες διαστημικοί που πέρασαν από την ομάδα δεν τόλμησαν να θίξουν. Άντε γεια, monsieur στο καλό σε ένα καλό νεκροταφείο ταλέντων, παρέα με Διαμαντόπουλους, Ταπούτους κλπ..
djibriliant
QUOTE (shtarkws @ Jun 21 2018, 00:00 ) *
Ούτε με αυτό συμφωνώ, αν ο 3ος σέντερ είναι για 5 λεπτά να βρούμε κάτι με λιγότερα χρήματα.

Στον Παππά θα έλεγα το εξής, βγες στην αγορά Να βρεις συμβόλαιο και θα ισοφάρισω την υψηλότερη προσφορά που θα σου γίνει

Δεν νομίζω οτι το θεμα του Παππά ειναι κυριως οικονομικο, αλλά θεμα εγωισμου για τον χρόνο που πηρε και τις υποσχεσεις προς το προσωπο του που θεωρει πως δεν τηρηθηκαν, οπότε θέλει ή να βεβαιωθει οτι θα τηρηθουν ή να πάει σε ομαδα Ευρωλιγκας.
ΥΓ. Δεν ζω σε άλλον πλανήτη οι εμφανισεις του Παππά δεν δικαιολογουν πολλες απαιτησεις απλά θεωρω οτι αυτη ειναι η οπτικη του.
GreenLantern
Ο Παππάς για 10ος παίχτης στην ομάδα με ταβάνι 450 Χιλ. Συμβόλαιο επειδή είναι και Έλληνας είναι μια χαρά. Είναι ένας παίχτης που μπορεί από το πουθενά να σου κάνει τη διαφορά αλλά δε μπορείς να βασιστείς πάνω του. Στο 5ο παιχνίδι, δεν υπάρχει άλλος Έλληνας παίχτης που να έρχεται από πάγκο και να μπορέσει να επηρεάσει τόσο πολύ τη τροπή του ματς.

Με παπαπέτρου και Θανάσης στο τρία, δε θα μπορούσες να έχεις καλύτερες βάσεις. Εγώ θα κράταγα και ριβερς για βάθος.

Λοτζο δε χωράει δυστυχώς.

Γκαμπριέλ ταβανισιους.

1. Καλάθης 2. Πλαυμεκερ με σουτ
1. Βασικό 2αρι 2. Ντενμον 3. Παππας
1. Παππαετρου. 2. Ριβερς. 3 . Θανάσης
1. Βασικό 4αρι. 2. Βεζενκοφ. 3. Μήτογλου
1. Βασικό 5αρι. 2. Γκιστ 3. Βουγιούκας
EXASFAIROS
Ψήνω τον Delaney στο instagram αλλά μου λέει ότι 2,5 δεν είναι αρκετά.του πα ότι θα χει τίγρη Ζελικο για προπονητή ενώ σε μας θα χει καλόγρια και ότι έχει άλλους 5 στα γκαρντ και δεν θα χει το δικό του παιχνίδι 25-30 λεπτά.Δυσκολη φάση smiley.gif αλλά τον προβλημάτισα....

Ο Παππας μου είπε ότι ολα θα πάνε καλά.
yorgos
Ο Παππάς είναι πολύ προβληματικός αλλά και πολύ ειλικρινής. Δυστυχώς το πρώτο είναι μεγαλύτερο πρόβλημα από ό,τι είναι προτέρημα το δεύτερο. Εγώ από τη συνέντευξη κρατάω τα εξής:
- Ο Πασκουάλ τον κάλεσε να του πει για τον Τζέημς. Πόντος και πάλι στον Πασκουάλ που στο θέμα προσωπική διαχείριση παικτών είναι εξαιρετικός και ΚΥΡΙΟΣ.
- Απαράδεκτα τα όσα λέει για την Εθνική. Δεν είναι δουλειά του ούτε να κρίνει το αν ο προπονητής είναι ο καλύτερος, ούτε οι παίκτες. Δουλειά του είναι να παίζει μπας και κριθεί ότι ανήκει κι αυτός στους καλύτερους. Το δε "ποιος Σκουρτόπουλος, ποιος ασχολείται" εκτός από μειωτικό, είναι και τρομερή ένδειξη αλαζονείας. Δηλαδή ο Καλάθης και ο Πρίντεζης που πάνε και παίζουν στην Εθνική και ασχολούνται είναι βλάκες;
- Εμμέσως "κρεμάει" τον Πασκουάλ. Και η υπόδειξη για το πώς πρέπει να χρησιμοποιείται ο Μήτογλου και οι αναφορές σε πρώην προπονητή που ξέρει μπάσκετ περισσότερο από όλους είναι μειωτικές για το νυν προπονητή του. Δεν τα λες αυτά. ΟΚ, τα πιστεύει, ειλικρινής, αλλά το μείον του ότι όποτε ανοίγει το στόμα του δημιουργεί προβλήματα στην ομάδα, είναι μεγαλύτερο.
- Τα περί Πεδουλάκη. Μας το έχει ξαναπεί ότι ο Πέδουλας ξέρει περισσότερο μπάσκετ απ' όλους (λες και δεν το ξέραμε, άλλα είναι τα προβλήματα του Αργύρη) αλλά μετά μας πετάει "δεν ίσχυε τίποτε, από το ότι είχα προβλήματα μαζί του". Θα μας τρελάνει, ο ίδιος δεν είχε δηλώσει "είναι ένας ιδιαίτερα καλός προπονητής με τον οποίο δεν επιθυμώ να ξανασυνεργαστώ" (και ξανασυνεργάστηκε βέβαια...)
- Αυτό με τον εγγυημένο χρόνο συμμετοχής είναι άνω ποταμών. Έχει καταλάβει σε τι ομάδα βρίσκεται; Εκτός κι αν όλες οι δηλώσεις είναι για να πάει στο Περιστέρι, όπου πρωταγωνιστικό ρόλο θα έχει και προπονητή που εκτιμάει (άσχετα αν θα πρέπει να ... ξανασυνεργαστεί μαζί του). Σε ομάδες επιπέδου Παναθβηναϊκού, και ειδικά παίκτες επιπέδου Παππά, εγγυημένη συμμετοχή δεν υπάρχει. Εγγυημένη συμμετοχή δεν έχει ούτε ο Ρίβερς, θα έχει ο Παππάς;
- Είναι ένα παιδί που και ξέρει και βλέπει μπα΄σκετ, άλλωστε όσοι παίζουν μάλλον ξέρουν περισσότερο μπάσκετ από εμάς εδώ μέσα. Εκτιμώ πολύ τις δηλώσεις του και για το Σάρας και για το Λάσο, αλλά κυρίως για τον Τζέημς. Όταν θέλει, μια χαρά κρίση έχει απ' ό,τι φάινεται. Το εγώ του είναι υπερτεράστιο. Νομίζω και γι αυτόν είναι καλύτερα να πάει σε μια ομάδα που όντως θα παίρνει 25 προσπάθειες το ματς και θα την ανεβάσει επίπεδο. Αλλά ελπίζω να καταλάβει ότι τέτοιες ομάδες είναι χαμηλότερου επιπέδου, στην Ευρωλίγκα δε γίνονται αυτά. Αν πάει στον Πανιώνιο πάλι ή σε καμιά μεσαία ομάδα της Ιταλίας, μπορεί να κάνει αυτό που θέλει και να πληρωθεί κι ένα διακοσάρι, άντε τρακοσάρι. Αλλά ας πούμε μια ΑΕΚ ή Νεπτούνας ή Άλμπα (μιλάω για ομάδες μη Ευρωλίγκας με στόχους και δομή) δε νομίζω ότι θα τον ανέχονταν. Οι απαιτήσεις του είναι αντιστρόφως ανάλογες της συνεισφοράς του. Δε λέω αντιστρόφως ανάλογες του ταλέντου του, αλλά κι αυτό το χαραμίζει ο ίδιος και με αυτά που λέει και με αυτά που κάνει.

Θα τον ήθελα στην ομάδα με τέτοια ένδεια Ελλήνων που υπάρχει, η νυν φουρνιά είναι από τις χειρότερες, αλλά το παιδί με τη συμπεριφορά του θέτει εαυτόν εκτός ομάδας. Και πάλι κρέντιτ στον Πασχάλη που έχει καταφέρει να πάρει πράγματα από αυτόν επί δύο χρόνια χωρίς να τσακωθούν, με τον συγκεκριμένο δεν είναι εύκολο απ' ό,τι φαίνεται. Αν θέλει πρωταγωνιστικό ρόλο όμως -και μπράβο του που είναι ειλικρινής, κακώς είναι στον Τύπο... αλλού τα λένε αυτά- μάλλον πρέπει να πάει κάπου αλλού. ΚΑλός παίκτης, αλλά μας κούρασε λίγο, δεν είναι γραφείο ψυχολόγου ο Παναθηναϊκός να κάνουμε τους πάντες να νιώθουν καλά. Ας πάει κάπου που θα νιώθει καλά και δε θα δημιουργεί προβλήματα, αν και το βλέπω δύσκολο. Το ταλέντο του παραείναι καλό για να πάει σε κανένα Κολοσσό, αλλά ο χαρακτήρας του παραείναι προβληματικός για είναι πρωταγωνιστής σε ομάδα με σοβαρούς στόχους και συνοχή. Χωρίς καμία ειρωνία ή πικρία, θα του έλεγα στο καλό και μακάρι να βρει αυτό που ψάχνει, αλλά ο Παναθηναϊκός δεν είναι. Δε γίνεται να δημιουργεί προβλήματα ο Παππάς που δε δημιούργησε ο Τσαρτσαρής και ο Σάρας, μην τρελαθούμε τώρα.
nikolas_asteri
+1000 στο post του yorgos.

Τον έχω μεγάλη συμπάθεια και τον παρακολουθώ από έφηβο αλλά κούρασε λίγο ο Νικόλας. Μετά από τέτοια χρονιά δεν δικαιολογούνται σε καμία περίπτωση οι απαιτήσεις του. Δυστυχώς δεν μπορεί να είναι πρωταγωνιστής σε ομάδα τέτοιου επιπέδου.

Άσε που αν φύγει, να δω πως θα ζει που δεν θα έχει 15000 κόσμο να φωνάζει το όνομα του και άλλους 70000 στο Insta να του γράφουν για ν-οστή φορά «Γειά σου Παππά...»
andyk
Καλημέρα

Ας δουμε τα πραγματα ενα ενα ,οσον αφορα την κατάσταση στον ΠΑΟ
-Εφυγε αναμενόμενα ο Σινγκλετον και λιγοτερο αναμενόμενα ο Τζειμς που όμως και οι δυο είχαν ψηλά συμβόλαια και πλέον αδειάζει πολυς χωρος.Μενει να δουμε τι θα γινει με τον Ριβερς
-Το καυτο θέμα ειναι ο Νικ ,με μη παραμονή του αλλάζουν όλα τα δεδομένα στον ΠΑΟ.
-Περιμενουμε εγχώρια ενισχυση με Παπαπέτρου
-Υπαρχει σαν φημη θεμα Βεζενκοφ που αν ερθει αλλάζει κάποιες ισόρροπιες στην ομάδα,στις θέσεις 3-4.
-Η μεγαλη αναγκη ειναι 1-2 παικτες ρακέτας (ξενοι) ,ενας playmaker και ένας slasher ου θα παίζει στο 2 και στο 3.Ας πουμε οτι μενει ο Πειν και ερχεται ενας παικτης τυπου Ντανστον.Θα χρειαστει σιγουρα ενας "φρεσκότερος" παικτης στη θεση Ριβερς - Λοτζεσκι και ενας γκαρντ που κάλο θα ειναι να παιζει και καλή αμυνα
-Στο θεμα του Παππα νομίζω τα πράγματα ειναι απλά.Το ξερει κι ο ιδιος οτι φευγοντας απο τον ΠΑΟ τελειώνει σαν παικτης,εχει καλή σχέση με τη διοίκηση (εξ ου και τα ποστ με τις αφισες κλπ) ,και θεωρω δεδομένο οτι θα μεινει με μειωση.Ο Τσαβι τον ξερει καλα και προσπαθει πολύ να πάρει πράγματα ,αλλιώς θα τον είχε αφήσει κερκίδα στους τελικούς.

Nemesakos
Πάντως αν όντως πάρει τον Παπαπέτρου ο Παναθηναϊκός με συμβόλαιο 700.000 που γράφουν διάφοροι γύρω γύρω, δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ανανεώσει ο Παππάς με λιγότερα. Τα 500.000 που γράφουμε εδώ είναι λίγο ουτοπία.Αν θυμάμαι καλά τόσα παίρνει και τώρα. Οπότε αν γίνει πρόταση στον Παππά (που θα γίνει) πιστεύω ότι θα ξεκινάει από τα λεφτά που μπορεί να πάρει ο Παπαπέτρου. Εντελώς υποθετικό αυτό που γράφω αφού όλα είναι φήμες, ωστόσο νομίζω ρεαλιστικό..
stefkorner
θα κανω μια παρατολμη προβλεψη..
αν σκασει προταση σε Παππα απο ομαδα της ευρωλιγκας,αυτη θα ειναι απο την επομενη ομαδα του Σφαιροπουλου(με τον οποιο εχει συνεργαστει στον Πανιωνιο)
πιθανοτατα λοιπον απο Μακαμπι η Εφες rolleyes.gif
sni79per
QUOTE(Nemesakos @ Jun 21 2018, 10:15 ) *
Πάντως αν όντως πάρει τον Παπαπέτρου ο Παναθηναϊκός με συμβόλαιο 700.000 που γράφουν διάφοροι γύρω γύρω, δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ανανεώσει ο Παππάς με λιγότερα. Τα 500.000 που γράφουμε εδώ είναι λίγο ουτοπία.Αν θυμάμαι καλά τόσα παίρνει και τώρα. Οπότε αν γίνει πρόταση στον Παππά (που θα γίνει) πιστεύω ότι θα ξεκινάει από τα λεφτά που μπορεί να πάρει ο Παπαπέτρου. Εντελώς υποθετικό αυτό που γράφω αφού όλα είναι φήμες, ωστόσο νομίζω ρεαλιστικό..


Οι παιχτες δεν ειναι χαζοι,ξερουν ποτε η ομαδα πληρωνει υπεραξια για να παρει παιχτη απο τον βασικο του αντιπαλο.
Και το κυριοτερο αν δεν βρει περισσοτερα απο αυτα που θα του δωσουμε θα μεινει.

stevebucknall11
QUOTE (Nemesakos @ Jun 21 2018, 10:15 ) *
Πάντως αν όντως πάρει τον Παπαπέτρου ο Παναθηναϊκός με συμβόλαιο 700.000 που γράφουν διάφοροι γύρω γύρω, δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ανανεώσει ο Παππάς με λιγότερα. Τα 500.000 που γράφουμε εδώ είναι λίγο ουτοπία.Αν θυμάμαι καλά τόσα παίρνει και τώρα. Οπότε αν γίνει πρόταση στον Παππά (που θα γίνει) πιστεύω ότι θα ξεκινάει από τα λεφτά που μπορεί να πάρει ο Παπαπέτρου. Εντελώς υποθετικό αυτό που γράφω αφού όλα είναι φήμες, ωστόσο νομίζω ρεαλιστικό..

Θεωρείς ότι έχουν το ίδιο status ως παίκτες ο Παπαπέτρου και ο Παππάς; Ας βγάλουμε απ' έξω τον Παναθηναϊκό. Ποιός από τους δύο θα έβρισκε ευκολότερα συμβόλαιο σε ομάδα της Ευρωλίγκας; Εγώ νομίζω ο Παπαπέτρου. Αν ο Παπαπέτρου κλείσει με 750.000 (φουσκωμένα βέβαια κι αυτά), 550.000 για τον Παππά θεωρώ ότι είναι δίκαιη αμοιβή.
stefkorner
αν δεν μεινει ο Τζειμς και αποφασισουμε στρατηγικα να ριξουμε το βαρος της ενισχυσης στους ψηλους
Και λιγοτερα λεφτα στο 2-3 (ετσι θα προκυψει να ικανοποιηθει και ο Παππας... smiley.gif )
Μπορει να προκυψει και κατι τετοιο! με σουπερ διδιμο στο 4-5

C : Λοβερν,Γκιστ
PF : Μπερτανς (των Σπερς..) , Φαγε(4-5),Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF : Σιλντς (3-2) ,Θανασης
Λοτζεσκι (2-3)
SG: Koπονεν ,Παππας
PG : Καλαθης,Λαπροβιτολα
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 21 2018, 11:06 ) *
αν δεν μεινει ο Τζειμς και αποφασισουμε στρατηγικα να ριξουμε το βαρος της ενισχυσης στους ψηλους


Ο Τζέιμς έχει κάνα -δυο μέρες που έκλεισε στην Αρμάνι. Και κανά δίμηνο τώρα που έγινε όλη η δουλειά. Τώρα απλώς τσίμπησε μερικά παραπάνω από την αρχική συμφωνία του Απριλίου, λόγω της κούπας στην Ελλάδα.

Τον Καλάθη και τον νου σας, τώρα. Γυρνάει τρελός παράς στις τοπ ομάδες.
Μετά όλα τα άλλα.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 21 2018, 16:09 ) *
Ο Τζέιμς έχει κάνα -δυο μέρες που έκλεισε στην Αρμάνι. Και κανά δίμηνο τώρα που έγινε όλη η δουλειά. Τώρα απλώς τσίμπησε μερικά παραπάνω από την αρχική συμφωνία του Απριλίου, λόγω της κούπας στην Ελλάδα.


προσφερεται με 1.60 στην Stoiximan το να παει τελικα στην Αρμανι ! να βαλουμε κανα σπιτακι... ;;; smiley.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 21 2018, 11:10 ) *
προσφερεται με 1.60 στην Stoiximan το να παει τελικα στην Αρμανι ! να βαλουμε κανα σπιτακι... ;;; smiley.gif

Σπιτάκι όχι, μωρέ. Είναι πονεμένη ιστορία για όσους έχουμε κοινωνικές ευαισθησίες. Κανά μηνιάτικό (έστω και το βασικό, της εποχής) γιατί όχι. Στο μεταξύ μπορείς να παίξεις και τη νίκη της Αλμπισελέστε απόψε, στην στρογγυλή θεά.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 21 2018, 17:15 ) *
Σπιτάκι όχι, μωρέ. Είναι πονεμένη ιστορία για όσους έχουμε κοινωνικές ευαισθησίες. Κανά μηνιάτικό (έστω και το βασικό, της εποχής) γιατί όχι. Στο μεταξύ μπορείς να παίξεις και τη νίκη της Αλμπισελέστε απόψε, στην στρογγυλή θεά.


σωστος !αλλα αν ειναι σιγουρο ,ας βαλουμε κατι μεγαλο και απο τα κερδη ας προσφερουμε και κατι σε κοινωνικη αλληλεγγυη wink.gif
μουντιαλ παιζω για την ωρα μικροποσα και σε τιποτα κορνερ ! ακομα προτιμω τα μπασκετικα !αν και μας εμεινε απο μεγαλα ματς μονο ενας 5ος τελικος στην Γαλλια tongue.gif
παντως με βαση τις στοιχηματικες ενα 30-35 % να μεινει ο Τζειμς το δινουν(και αντιστροφα ..65-70 % Καλαθη )
για οσους τον θελουν ,η ελπιδα θα πεθανει τελευταια rolleyes.gif
RG13
QUOTE (jonaldidhs @ Jun 20 2018, 19:00 ) *
Καλαθης-Βεστερμαν-Κονιαρης
Γκαουντλοκ-Παπας
Παπαπετρου-Θανασης-Λοτζο
Βεζενκοφ-Μητογλου
Πλαις-Γκιστ-Μακλην

Αυτη η δωδεκαδα ρεαλιστικα εχει τα παντα..Δευτερο καλο δημιουργο με τριποντο και αμυνα..Παιχνιδι με πλατη απτο 5,παιχνιδι με προσωπο απτο 5,πικ εν ρολ απτο 5,σουτ απτο 4,σουτ απτο 2 και το 3,παιχνδι με πλατη απτο 3..Νομιζω εχει λιγο απολα και παει ανετα φ4..Χωρις καμμια υπερβολη..


Μου αρεσε παρα πολυ αυτη η ομαδα. Εχει πραγματικα τα παντα και ειναι λογικη..ουτε το μπατζετ ξεφευγει ουτε ειναι αδυνατον να ερθει καποιος απο τους παιχτες.

Σε καθε περιπτωση μου αρεσει πολυ το στυλ των παιχτων που διαλεξες και ο τροπος που θα συμπληρωνονταν!
RipCity
QUOTE (basket72 @ Jun 21 2018, 10:15 ) *
Σπιτάκι όχι, μωρέ. Είναι πονεμένη ιστορία για όσους έχουμε κοινωνικές ευαισθησίες. Κανά μηνιάτικό (έστω και το βασικό, της εποχής) γιατί όχι. Στο μεταξύ μπορείς να παίξεις και τη νίκη της Αλμπισελέστε απόψε, στην στρογγυλή θεά.


lol πας να τον καταστρέψεις τον άνθρωπο.
basket72
QUOTE (RipCity @ Jun 21 2018, 11:27 ) *
lol πας να τον καταστρέψεις τον άνθρωπο.



Για την Αργεντινή λες; smiley.gif Το παίρνω πίσω, ως προτροπή. (Εγώ θα την παίξω πάντως)

Και κάνω κι ένα βήμα παραπάνω, να παίζετε δίφραγκα, έτσι για τη χαρά του παιχνιδιού.
Johnny Marv
Μου ελλειψε το φόρουμ .. Διςτυχως δεν μπορούσα να ανεβάζω τπτ επειδή είπα τον ογκαστ παραλία αλλά Τεσπα . Επιστρέφω δυναμικά και σας βάζω κουίζ για τον καλύτερο ασσο πίσω από καλαθη . Λοιπόν :

Nikos Zisis 35 χρόνων , ύψος : 1’97
Σε 20 λεπτά μέσο όρο 6 πόντους με 46% δίποντο και 41% τρίποντο
Maodo Lo 26 χρόνων , ύψος : 1’91
Σε 16 λεπτά μέσο όρο 7 πόντους με 47% δίποντο και 41% τρίποντο
Lukas Lekavicius 25 χρόνων , ύψος : 1’83
Σε 13 λεπτά μέσο όρο 4 πόντους με 47% δίποντο και 49% τρίποντο
Ray McCallum 27 χρόνων , ύψος : 1’91
Σε 21 λεπτά μέσο όρο 9 πόντους με 47% δίποντο και 29% τρίποντα
Thad McFadden 29 χρόνων , ύψος : 1’88
Σε 33 λεπτά μέσο όρο 18 λόφους με 43% στο δικό το και 43% τρίποντα


Περίπου τα ίδια λεφτά . Αυτά είναι τα επιθετικά τους στατιστικά , τα αμυντικά δεν καταγράφονται , οποιος τους είδε ξέρει τι άμυνα παίζουν . Ποιος είναι καλύτερος ;

Να πω ότι ο τελευταίος έχει και 5,5 ασσιστ ενώ έχει 42% στα τρίποντα με 7 προσπάθειες , Δλδ βάζει 3,5/7 τρίποντα σε κάθε ματς ενώ στα πλεϊοφφς μετρούσε 19 πόντους και 6 ασσιστ με ίδια στατιστικά . Σίγουρα τα στατιστικά του μακφαντεν υπερτερουν των άλλων κατά πολύ μάλιστα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είναι ο ιδανικότερος για τον ρολο τον οποίο τον θελουμε Δλδ 15-20 ποιοτικά λεπτά (ανάλογα τη σημασία του αγώνα) , να δίνει ανάσες στον καλαθη . Μπορεί όμως και να είναι . Μην ξεχνάτε πως ο τελευταίος παίζει στη Κύμη και οι άλλοι σε ομάδες Ευρωλίγκας
pan24
QUOTE (Nemesakos @ Jun 21 2018, 10:15 ) *
Πάντως αν όντως πάρει τον Παπαπέτρου ο Παναθηναϊκός με συμβόλαιο 700.000 που γράφουν διάφοροι γύρω γύρω, δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ανανεώσει ο Παππάς με λιγότερα. Τα 500.000 που γράφουμε εδώ είναι λίγο ουτοπία.Αν θυμάμαι καλά τόσα παίρνει και τώρα. Οπότε αν γίνει πρόταση στον Παππά (που θα γίνει) πιστεύω ότι θα ξεκινάει από τα λεφτά που μπορεί να πάρει ο Παπαπέτρου. Εντελώς υποθετικό αυτό που γράφω αφού όλα είναι φήμες, ωστόσο νομίζω ρεαλιστικό..

Εχει βαση αυτο
Προσωπικα νομιζω οτι αυτη την στιγμη κανενας τους δεν θα εβρισκε συμβολαιο σε ομαδας Ευρωλιγκας πλην Ελληνικων
Ομως αν δωσεις 700 στον Παπαπετρου θα ζητησει κατι τετοιο και ο Παππας
Εξαλλου τα 700 απο τα 550 που παιρνει τωρα ειναι η λογικη αυξηση αν τον κρατησεις

Αν δωσεις 700 στον Παππα μαλλον το αλλο 2αρι θα ειναι κατι σε οικονομικο στατους Ντενμον
Βεβαια πιθανως ετσι κι αλλιως κατι τετοιο να ηταν ετσι κι αλλιως οποτε...

Σε σχεση με τα ροστερ που βγαζουμε να σκεφτουμε οτι μεχρι τωρα τις προηγουμενες 2 σεζον πανω απο το εκατομμυριο ειχαμε μονο 2 συμβολαια(Καλαθης,Σινγκλετον) και 2 λιγο πιο κατω(Γκιστ,Τζειμς)
Η κατανομη καπως ετσι θα ειναι και φετος εκτος αν μειωθει κατι λογω της αυξησης στον Καλαθη

Με την αυξηση στον Καλαθη ειμαστε σε αδιεξοδο
Αν μεινει το μπατζετ ιδιο και αυτος κλεισει με 2,6-2,8 ειναι πολυ δυσκολο να φτιαξεις ομαδα με εναν παικτη να παιρνει σχεδον το 1/3 του μπατζετ
Ομως αν φυγει αυτος δεν μπορεις να τον αναπληρωσεις ουτε λογω ικανοτητων ουτε λογω διαβατηριου

Το ιδανικο θα ηταν να ανανεωνε με κατι γυρω στα τωρινα λεφτα αλλα το βλεπω καπως δυσκολο
Μετα απο μια τετοια σεζον αν αποφασισει να μεινει Ευρωπη θα θελει να εισπραξει

QUOTE (Johnny Marv @ Jun 21 2018, 11:43 ) *
Μου ελλειψε το φόρουμ .. Διςτυχως δεν μπορούσα να ανεβάζω τπτ επειδή είπα τον ογκαστ παραλία αλλά Τεσπα . Επιστρέφω δυναμικά και σας βάζω κουίζ για τον καλύτερο ασσο πίσω από καλαθη . Λοιπόν :

Nikos Zisis 35 χρόνων , ύψος : 1’97
Σε 20 λεπτά μέσο όρο 6 πόντους με 46% δίποντο και 41% τρίποντο
Maodo Lo 26 χρόνων , ύψος : 1’91
Σε 16 λεπτά μέσο όρο 7 πόντους με 47% δίποντο και 41% τρίποντο
Lukas Lekavicius 25 χρόνων , ύψος : 1’83
Σε 13 λεπτά μέσο όρο 4 πόντους με 47% δίποντο και 49% τρίποντο
Ray McCallum 27 χρόνων , ύψος : 1’91
Σε 21 λεπτά μέσο όρο 9 πόντους με 47% δίποντο και 29% τρίποντα
Thad McFadden 29 χρόνων , ύψος : 1’88
Σε 33 λεπτά μέσο όρο 18 λόφους με 43% στο δικό το και 43% τρίποντα


Περίπου τα ίδια λεφτά . Αυτά είναι τα επιθετικά τους στατιστικά , τα αμυντικά δεν καταγράφονται , οποιος τους είδε ξέρει τι άμυνα παίζουν . Ποιος είναι καλύτερος ;

Να πω ότι ο τελευταίος έχει και 5,5 ασσιστ ενώ έχει 42% στα τρίποντα με 7 προσπάθειες , Δλδ βάζει 3,5/7 τρίποντα σε κάθε ματς ενώ στα πλεϊοφφς μετρούσε 19 πόντους και 6 ασσιστ με ίδια στατιστικά . Σίγουρα τα στατιστικά του μακφαντεν υπερτερουν των άλλων κατά πολύ μάλιστα αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είναι ο ιδανικότερος για τον ρολο τον οποίο τον θελουμε Δλδ 15-20 ποιοτικά λεπτά (ανάλογα τη σημασία του αγώνα) , να δίνει ανάσες στον καλαθη . Μπορεί όμως και να είναι . Μην ξεχνάτε πως ο τελευταίος παίζει στη Κύμη και οι άλλοι σε ομάδες Ευρωλίγκας

Ζηση η Λεκαβιτσιους εγω
Ζηση γιατι ειναι εμπειρος,δεν τρωει θεση ξενου και αν ερθει σε εμας θα θελουμε να παιζει 10 αντε 15' στα ευκολα παιχνιδια ρολο για τον οποιο ειναι υπεραρκετος
Επισης εχει περασει απο Φενερ,ΤΣΣΚΑ αρα ξερουμε οτι μπορει να ανταποκριθει σε οτι ζηταει μια μεγαλη ομαδα που τον θελει για μικρο ρολο
Επιπλεον ειναι ο μονος απο οσους αναφερονται που το εχει με την οργανωση.Οι υπολοιποι ειναι περισσοτερο 2αρια σε σωμα ασσου

Αλλιως Λεκαβιτσιους που εκτος των αλλων εχει και συμβολαιο
Εχουμε κανει επενδυση σε αυτον με το buy out περσι και δεν ηταν τοσο κακος να λεμε να τον διωξουμε μετα απο μια σεζον
Ειναι συνηθισμενο αυτοι που βγαινουν πρωτη φορα απο την χωρα τους να ειναι πολυ καλυτεροι την δευτερη σεζον

Ο Μαοντο Λο ενδιαφερον αλλα δεν νομιζω οτι σε αυτο το σταδιο τουλαχιστον μπορει να προσφερει περισσοτερο απο τον Λεκα
Ο Μακαλουμ καλος αθλητης αλλα δεν μου κολλαει,ειναι και η ασταθεια στο σουτ που το κανει απαγορευτικο να παιζει μαζι με Καλαθη

Απο ΜακΦαντεν μακρια
Κλασσικος Αμερικανος σκορερ μεσαιων ομαδων.Καθε χρονο γραφει παρομοια νουμερα αλλα η καλυτερη ομαδα που εχει παιξει ειναι ο ΠΑΟΚ
Επισης ειναι 31,γεννημενος το 87 οχι το 89 οπως τον εχει λανθασμενα το σαιτ του ΕΣΑΚΕ
basket72
QUOTE (pan24 @ Jun 21 2018, 11:49 ) *
Το ιδανικο θα ηταν να ανανεωνε με κατι γυρω στα τωρινα λεφτα αλλα το βλεπω καπως δυσκολο
Μετα απο μια τετοια σεζον αν αποφασισει να μεινει Ευρωπη θα θελει να εισπραξει


Υπάρχει κινητικότητα πάντως τις τελευταίες μέρες γύρω από τον Καλάθη, κι η Ρεάλ που είναι η ομάδα με το απεριόριστο μπάτζετ, δεν θα μπορούσε να μείνει αμέτοχη. Προς το παρόν παρακολουθεί το θέμα.
Μια "αντικατάσταση" του νούμερο 1 της διοργάνωσης για φέτος (Λούκα) από το νούμερο 2 (Νικ) δεν μπορεί παρά να ανοίξει την όρεξη.

Τι καλά να μπορούσε να κάνει μια τράμπα ο Δ.Γ, του Νικ με Ράντολφ κι έναν εκ των Κοζέρ ή Πρέπελιτς. bball.gif. Αν δεν ήταν ελεύθερος ο Νικ. Εκτός κι αν ο Δ.Γ απεργαστεί κάνα σατανικό σχέδιο που εγώ δεν δύναμαι να το κάνω.
ΔΔ 13
Μένει στην Μπαρτσελόνα ο Πέσιτς οπότε απίθανο να συνεχίσει ο Βεζένκοφ
http://www.sdna.gr/mpasket/eyropaika-prota...na-o-pesits-pic
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.