Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
stefkorner
QUOTE (Esteban_bachoso @ Jan 28 2019, 15:37 ) *
Μια 12αδα υπέρβασης για τη νέα σεζόν με βελτίωση σε τομείς που πονάει η ομάδα θα μπορούσε να είναι:
Καλάθης,Laprovitolla
Σλούκας,B.Baron
M.Ericson
Παπαπέτρου,Θανάσης
E.Clark,Μήτογλου
Bitadze,Ζ.Όγκοστ,Παπαγιάννης

Με 5 ξένους παίρνεις και ένα φθηνό PG ξένο να εναλάσσεται με Θανάση στην 12άδα για να ξεκουράζει τον Νικ στο πρωτάθλημα...


Billy Baron του Ερυθρου Αστερα ; νομιζω καθαροαιμος ασσος ειναι !οποτε διαλεξε αναμεσα σε αυτον και Λαπρο και βαλε εναν ακομα σουτερ η/και ενισχυσε λιγο το 4-5..!
γενικα μου αρεσει !μακαρι να γινοταν αυτο με Μπιτατζε και Σλουκα.. ! και επιστροφη Ογκαστ θελω ,που κατι μου λεει οτι θα παει να τον αρπαξει ο Ολυμπιακος..
stefkorner
mvp Λαπρο

mvp για αλλη μια βδομαδα..! 40 ποντοι με 7/10 τριποντα αυτη την φορα w00t.gif w00t.gif w00t.gif
stefkorner
φτιαχνω ομαδα 11μυριων ,με Κιλπατρικ μεσα (μη βαρατε,θα σας αρεσει rolleyes.gif ..)

Ουντο,Παπαγιαννης
Ταις(4&5 οποτε χρειαζεται) ,Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3 & λιγο 4..) ,Θανασης
Κιλπατρικ,Μπερτανς(2-3),Λαρετζακης
Καλαθης,Λαπροβιτολα
G-arenas
λεμε εδω και καιρο οτι ο λαπρο ειναι τελεια επιλογη για πισω απο νικ! καθως δενουν τα στοιχεια του με αυτα που μας λειπουν και αυτα που θελει η ομαδα. και πηγε και εβαλε 40!

δεν γινεται να λεμε πραματα εμεις εδω μεσα και αυτοι που παιρνουν παχυλους μισθους να φερνουν λεκα-τομας-κιθ-λασμε κλπ κλπ. δηλαδη λιγο ελεος.
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jan 28 2019, 11:28 ) *
φτιαχνω ομαδα 11μυριων ,με Κιλπατρικ μεσα (μη βαρατε,θα σας αρεσει rolleyes.gif ..)

Ουντο,Παπαγιαννης
Ταις(4&5 οποτε χρειαζεται) ,Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3 & λιγο 4..) ,Θανασης
Κιλπατρικ,Μπερτανς(2-3),Λαρετζακης
Καλαθης,Λαπροβιτολα


Stef συνεχεια ροστερ φτιαχνεις.
Μια ερωτηση :
H ομαδα του Πεδουλακη εφτασε μια νικη απο το F4.Αποτελεσμα ? Αντι η ομαδα να ενισχυθει ,μετα απο ενα χρονο διαλυθηκε.
Η ομαδα του Πασκουαλ εριξε 30 ποντους στα χιαστι στην υπερομαδα της Ρεαλ και την ζορισε στα ισια εχοντας τον Ριβερς εκτος.
Αποτελεσμα ? Αυτη η ομαδα αντι να ενισχυθει ,το επομενο καλοκαιρι διαλυθηκε.
Ολα αυτα που γινονται στον Παναθηναικο τα βρισκεις φυσιολογικα ? Δειχνουν να υπαρχει ενα πλανο διακρισης ή ενα πλανο απλα συντηρησης ?
Απλα θετω αυτα τα ερωτηματα γιατι διαβαζω κατι προτασεις με Ταις και Ντιλεινι (οχι απο σενα) κτλ.
Και ερχεται ας πουμε ο Ταις.Και κανει ας πουμε και super χρονια.Μετα αυτος θα μεινει στην ομαδα ή θα παει στην Μπαρτσελονα ή την Αρμανι ?

Μεχρι τωρα τον Παναθηναικο τον συντηρησαν οι επιτυχιες εναντιον του Ολυμπιακου.
Επειδη ομως ο κοσμος εχει κορεσθει με τα εγχωρια ,αν ο Παναθηναικος δεν ξαναγινει πραγματικος πρωταγωνιστης στην Ευρωλιγκα θα φτασει να παιζει στα Ευρωπαικα παιχνιδια με 5.000 κοσμο και το club να μικραινει μερα με την μερα.
Δεν ξερω αν ο Γιαννακοπουλος δεν εχει να χωσει περισσοτερα ή δεν απλα δεν μπορει και βεβαια κουμαντο δεν θα κανουμε στην τσεπη του.
Ομως ο Παναθηναικος δεν μπορει να πορευεται με 8 και 10 μυρια μπατζετ οταν 6-7 ομαδες της Ευρωλιγκα εχουν πανω απο 20.
Αν δεν μπορει τοτε θα πρεπει να βρει συμπαικτη,αν πραγματικα θελει το καλο του Παναθηναικου.
Θελουμε δεν θελουμε τα μπατζετ παιζουν ρολο.Και οι καλοι παιχτες ερχονται μονο αν τους τα χωσεις.

Υ.Γ Ρε φιλε εισαι και επαγγελματιας του χωρου.Επιτρεπεται να γραφεις για τον Πιτινο με τετοιο τροπο?Για τον Ρικ Πιτινο μιλαμε.
Και στην τελικη τι στραβο ειπε ?
Οτι υπαρχουν καποιοι παιχτες που πανε δεκα φορες πανω κατω και δεν εχουν ανασες.Ειναι ψεματα ?
Οτι οι παιχτες του Παναθηναικου δεν σουταρουν και προσπαθει να τους βελτιωσει.Ειναι ψεματα ?4/22 ειχαν με την Μακαμπι.
Ενοχλει προφανως που τα λεει φορα παρτιδα ο Ρικ.
Tελικα αυτον τον Αμειρκανο τον παω, γιατι ηρθε να ριξει την ζαρια του και για την υστεροφημια του και ξεμπροστιαζει καταστασεις που προφανως ενοχλουν γιατι χαλαει το ολο story.
Βεβαια εδω στην Ελλαδα ειναι βεβαιο οτι στο τελος ,αυτοι που εγραφαν το καλοκαιρι για το super ροστερ ,θα γραψουν και για το ποσο κακος ειναι ο Ρικ Πιτινο για την Ευρωπη.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 13:42 ) *
Stef συνεχεια ροστερ φτιαχνεις.
Μια ερωτηση :
H ομαδα του Πεδουλακη εφτασε μια νικη απο το F4.Αποτελεσμα ? Αντι η ομαδα να ενισχυθει ,μετα απο ενα χρονο διαλυθηκε.
Η ομαδα του Πασκουαλ εριξε 30 ποντους στα χιαστι στην υπερομαδα της Ρεαλ και την ζορισε στα ισια εχοντας τον Ριβερς εκτος.
Αποτελεσμα ? Αυτη η ομαδα αντι να ενισχυθει ,το επομενο καλοκαιρι διαλυθηκε.
Ολα αυτα που γινονται στον Παναθηναικο τα βρισκεις φυσιολογικα ? Δειχνουν να υπαρχει ενα πλανο διακρισης ή ενα πλανο απλα συντηρησης ?
Απλα θετω αυτα τα ερωτηματα γιατι διαβαζω κατι προτασεις με Ταις και Ντιλεινι (οχι απο σενα) κτλ.
Και ερχεται ας πουμε ο Ταις.Και κανει ας πουμε και super χρονια.Μετα αυτος θα μεινει στην ομαδα ή θα παει στην Μπαρτσελονα ή την Αρμανι ?

Και ενα τελευταιο γενικο ερωτημα .Ας υποθεσουμε οτι ο Παναθηναικος παει F4 και παιρνει και την κουπα.
Ειναι δεδομενο και επομενο ολοι οι παιχτες ,εχουν δεν εχουν συμβολαιο να αποκτησουν μια υπεραξια.
Πιστευει καποιος οτι η ομαδα αυτη δεν θα διαλυθει το επομενο καλοκαιρι ?
Οτι θα μπορεσει να συντηρησει ροστερ οπως κανει ο Ομπραντοβιτς στην Φενερ ή οπως εκανε η Ρεαλ ?
Εννοειται οτι δεν μπορει να υπαρξει το μπατζετ των παραπανω ομαδων, αλλα οταν εισαι Παναθηναικος και δεν μπορεις να κανεις μεσα στο καλοκαιρι μια υπερβαση 1-2 εκατομυριων για να κρατησεις τον κορμο σου και την βγαζεις με προσθηκες καθε χρονο στο τελος Γεναρη,τοτε ουσιαστικη εισαι σε μια περιδίνηση που δεν οδηγει πουθενα.

Μεχρι τωρα τον Παναθηναικο τον συντηρησαν οι επιτυχιες εναντιον του Ολυμπιακου.
Επειδη ομως ο κοσμος εχει κορεσθει με τα εγχωρια ,αν ο Παναθηναικος δεν ξαναγινει πραγματικος πρωταγωνιστης στην Ευρωλιγκα θα φτασει να παιζει στα Ευρωπαικα παιχνιδια με 5.000 κοσμο και το club να μικραινει μερα με την μερα.
Δεν ξερω αν ο Γιαννακοπουλος δεν εχει να χωσει περισσοτερα ή δεν απλα δεν μπορει και βεβαια κουμαντο δεν θα κανουμε στην τσεπη του.
Ομως ο Παναθηναικος δεν μπορει να πορευεται με 8 και 10 μυρια μπατζετ οταν 6-7 ομαδες της Ευρωλιγκα εχουν πανω απο 20.
Αν δεν μπορει τοτε θα πρεπει να βρει συμπαικτη αν πραγματικα θελει το καλο του Παναθηναικου.
Θελουμε δεν θελουμε τα μπατζετ παιζουν ρολο.

Υ.Γ Ρε φιλε εισαι και επαγγελματιας του χωρου.Επιτρεπεται να γραφεις για τον Πιτινο με τετοιο τροπο?Για τον Ρικ Πιτινο μιλαμε.
Και στην τελικη τι στραβο ειπε ?
Οτι υπαρχουν καποιοι παιχτες που πανε δεκα φορες πανω κατω και δεν εχουν ανασες.Ειναι ψεματα ?
Οτι οι παιχτες του Παναθηναικου δεν σουταρουν και προσπαθει να τους βελτιωσει.Ειναι ψεματα ?4/22 ειχαν με την Μακαμπι.
Ενοχλει προφανως που τα λεει φορα παρτιδα ο Ρικ.
Tελικα αυτον τον Αμειρκανο τον παω, γιατι ηρθε να ριξει την ζαρια του και για την υστεροφημια του και ξεμπροστιαζει καταστασεις που προφανως ενοχλουν γιατι χαλαει το ολο story.
Βεβαια εδω στην Ελλαδα ειναι βεβαιο οτι στο τελος ,αυτοι που εγραφαν το καλοκαιρι για το super ροστερ ,θα γραψουν και για το ποσο κακος ειναι ο Ρικ Πιτινο για την Ευρωπη.

καλα δεν ειναι οτι δεν ενισχυθηκε η ομαδα του αρτζι, απλως οταν ετυχαν τραυματισμοι δεν του εφερε ο ΔΓ αντικαταστατες. ειδικα με ουκιτς.

επισης και ο τσαβι την 1η του χρονια πηρε ενισχυση. ουσιαστικα ιδια ομαδα ειχε. αλλο που δεν εκανε παλι σωστη στελεχωση.

φετος επεσε κανα μυριο αλλα ηταν τοσο χαλια η στελεχωση που παιζαμε και παιζουμε τραγικα. με το ιδιο μπατζετ μπορουσαμε να ειχαμε πολυ καλυτερη ομαδα. δες οσφπ.

δεν ειναι τοσο θεμα μπατζετ αλλα θεμα διαχειρησης. δηλαδη το μπατζετ που εφτιαξε ο αρτζι την 1η χρονια ποσο μεγαλυτερο ειναι απο το φετινο?
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 20:42 ) *
Stef συνεχεια ροστερ φτιαχνεις.
Μια ερωτηση :
H ομαδα του Πεδουλακη εφτασε μια νικη απο το F4.Αποτελεσμα ? Αντι η ομαδα να ενισχυθει ,μετα απο ενα χρονο διαλυθηκε.
Η ομαδα του Πασκουαλ εριξε 30 ποντους στα χιαστι στην υπερομαδα της Ρεαλ και την ζορισε στα ισια εχοντας τον Ριβερς εκτος.
Αποτελεσμα ? Αυτη η ομαδα αντι να ενισχυθει ,το επομενο καλοκαιρι διαλυθηκε.
Ολα αυτα που γινονται στον Παναθηναικο τα βρισκεις φυσιολογικα ? Δειχνουν να υπαρχει ενα πλανο διακρισης ή ενα πλανο απλα συντηρησης ?
Απλα θετω αυτα τα ερωτηματα γιατι διαβαζω κατι προτασεις με Ταις και Ντιλεινι (οχι απο σενα) κτλ.
Και ερχεται ας πουμε ο Ταις.Και κανει ας πουμε και super χρονια.Μετα αυτος θα μεινει στην ομαδα ή θα παει στην Μπαρτσελονα ή την Αρμανι ?


τα ροστερ που προτεινω και η απαντηση σε αυτο που με ρωτας ειναι κατι τελειως διαφορετικο !
εχω φτασει να χαρακτηριστω εμμονικος με τον dpg μγιατι τοποθετουμαι σε αυτα που με ρωτας παμπολλες φορες επιθετικα εναντιον του !δηλαδη δεν σε εχω καλυψει εσενα οσο καιρο διαβαζεις τι γραφω ;εκτος αν δεν με διαβαζεις..!
τι ερχεσαι λοιπον και με ξαναρωτας ;
επειδη δηλαδη οι επιλογες του Δ.Γ ειναι συνεχως τραγικες,να προτεινουμε στο εξης τραγικους παικτες και τραγικα στελεχωμενα ροστερ ; δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου blink.gif
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Jan 28 2019, 13:46 ) *
καλα δεν ειναι οτι δεν ενισχυθηκε η ομαδα του αρτζι, απλως οταν ετυχαν τραυματισμοι δεν του εφερε ο ΔΓ αντικαταστατες. ειδικα με ουκιτς.

επισης και ο τσαβι την 1η του χρονια πηρε ενισχυση. ουσιαστικα ιδια ομαδα ειχε.

φετος επεσε κανα μυριο αλλα ηταν τοσο χαλια η στελεχωση που παιζαμε και παιζουμε τραγικα. με το ιδιο μπατζετ μπορουσαμε να ειχαμε πολυ καλυτερη ομαδα. δες οσφπ.

δεν ειναι τοσο θεμα μπατζετ αλλα θεμα διαχειρησης. δηλαδη το μπατζετ που εφτιαξε ο αρτζι την 1η χρονια ποσο μεγαλυτερο ειναι απο το φετινο?


Δεν υπηρχε κανενας αγωνιστικος λογος που να δικαιολογει την διαλυση του κορμου της ομαδας το καλοκαιρι.Εκεινο το ροστερ με εναν γκαρντ ακομα εναν παιχτη στην θεση του τραυματια Ριβερς και εναν ψηλο ηταν τζαμι.
Δεν μπορω να δεχτω οτι ολοκληρος Παναθηναικος δεν μπορουσε να κανει μια υπερβαση για να κρατησει τον κορμο του.
Ουτε για μενα ειναι λογικο να λες επειδη πηρα τον Παπαγιαννη ,χωνω 7 κατοσταρικα συνολικα για την θεση 4.

@Stef ολο αυτο δεν οδηγει πουθενα.Αυτο θελω να πω.
Για να το γραψω πιο λιανα δεν εξυπηρετει τον Παναθηναικο.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 20:53 ) *
@Stef ολο αυτο δεν οδηγει πουθενα.Αυτο θελω να πω.
Για να το γραψω πιο λιανα δεν εξυπηρετει τον Παναθηναικο.


δεν εξυπηρετει τον Παναθηναικο τι ; το να συνεχιζουμε να ονειρευομαστε μια φυσιολογικη ομαδα με ποιοτικο ροστερ ;
δεν τα γραφεις πιο λιανα ομως ! ποια ειναι η δικη σου προταση.. ;

εγω παντως οτι περναει απο το χερι μου το κανω ! σημερα απο επιλογη δεν θα παω γηπεδο ,γιατι θελω να δειξω την δυσαρεσκεια μου ,με τον τροπο μου ! σκεφτομαι να μην παω και με Εφες ακομα..!
αντιλαμβανεσαι ομως οτι απο τν αλλη εχουμε να κανουμε με ορδες φανατικων οπαδων του dpg ; δεν νομιζω οτι η κατασταση αλλαζει ,αν απλα σταματησουμε να προτεινουμε ροστερ στα φορουμ ,η οτιδηποτε τετοιο..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 28 2019, 10:41 ) *
...και επιστροφη Ογκαστ θελω ,που κατι μου λεει οτι θα παει να τον αρπαξει ο Ολυμπιακος..



Να θυμίσω στο σημείο αυτό ότι τον είχε πρωτοπροσεγγίσει ο Ολυμπιακός και τον απέρριψε ο Σφαιρό γιατί είχε θέματα συμπεριφοράς/νοοτροπίας.
Σίγουρα είναι ένας παίκτης που μπορεί κανείς να τον δει ως 2 σέντερ στους 2 μεγάλους, αρκεί να υπάρχει κι ένα 4 που να μπορεί να παίξει και 5- έτσι για ασφάλεια.


Συμφωνώ κι εγώ με τον Ripcity ότι ο Τάις δεν φεύγει εύκολα από το ΝΒΑ, αλλά κι αν φύγει δεν νομίζω ότι μπορείτε να δώσετε τόσα χρήματα για το 4αρι σας, όταν στη θέση αυτή έχετε ήδη τον Μήτογλου αλλά και Παπαπέτρου, ακόμα- ακόμα και τον Θανάση.
Το μεγάλο συμβόλαιο θα πρέπει να το δώσετε στο 5αρι σας.
Δεν νομίζω επίσης ότι ο Ε. Κλαρκ είναι παίκτης που σας κάνει.


Για Ούντο δεν συζητιέται κάτω από 2εκ τη στιγμή που ο Σίνγλετον παίρνει τόσα, ίσως και παραπάνω.

Ένας παίκτης που θα μπορείτε να κοιτάξετε είναι ο ελεύθερος το καλοκαίρι Σεραφέν. Εφόσον πάρετε ένα αθλητικό 4αρι κι ένα αντίστοχο 5αρι που να κοιτάζουν και την άμυνα.
Θα σας βγει λίγο κάτω από το 1κ.


Ο Βασιλειάδης τέλος, να πούμε ότι εμπίπτει σε μια ειδική κατηγορία περιπτώσεων που αλλιώς παίζουν εδώ κι αλλιώς στην Ισπανία. Από τη μία ο αθλητικός (μπασκετικός στην προκειμένη) πολιτισμός των Ισπανών κι από την άλλη το επιθετικό μπάσκετ που παίζεται στην ΙΣπανία τον απελευθερώνουν.
Στη γνώριμη του Γαλικία, αισθάνεται ως βασιλιάς και παίζει/ εκτελεί χωρίς δεύτερη σκέψη.
Το εντελώς αντίθετο με αυτό που θα κάνει με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

Δεν συζητάμε επίσης το πόσο θα τον χτυπήσουν οι αντίπαλες άμυνες, ενώ δεν είναι κι ο ρολίστας των 5-10 λεπτών που θα μπει "να σου κολλήσει 2-3 τρίποντα".

* Παίδες στο θρεντ αυτό ρόστερ προτείνουμε κι όχι τη λύση στα βαθύτερα προβλήματα του Παναθηναϊκού.
Εφόσον τα ρόστερ αυτά έχουν μια ελάχιστη σχέση με την πραγματικότητα της ομάδας και του ευρωπαϊκού μπάσκετ, είμαστε οκ.
Αν τώρα προτείνουμε τον Ντε Κολό τον Βέσελι ή ακόμα και τον Διαμαντίδη ή τον Λάρι Μπερντ, τότε ξεφεύγει το πράγμα.
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jan 28 2019, 14:08 ) *
δεν εξυπηρετει τον Παναθηναικο τι ; το να συνεχιζουμε να ονειρευομαστε μια φυσιολογικη ομαδα με ποιοτικο ροστερ ;
δεν τα γραφεις πιο λιανα ομως ! ποια ειναι η δικη σου προταση.. ;

εγω παντως οτι περναει απο το χερι μου το κανω ! σημερα απο επιλογη δεν θα παω γηπεδο ,γιατι θελω να δειξω την δυσαρεσκεια μου ,με τον τροπο μου ! σκεφτομαι να μην παω και με Εφες ακομα..!
αντιλαμβανεσαι ομως οτι απο τν αλλη εχουμε να κανουμε με ορδες φανατικων οπαδων του dpg ; δεν νομιζω οτι η κατασταση αλλαζει ,αν απλα σταματησουμε να προτεινουμε ροστερ στα φορουμ ,η οτιδηποτε τετοιο..

H δικη μου προταση ειναι να σταματησει ο Παναθηναικος ολο αυτο το πραγμα με ημιτελη ροστερ καθε καλοκαιρι και προσθηκες τον Γεναρη και τον Φλεβαρη.Αυτο απαιτει σοβαρη αυξηση του μπατζετ.Αν δεν μπορει η υπαρχουσα διοικηση να υποστηριξει μια τετοια κατασταση,τοτε να προσπαθησει να βρει συμπαικτη.
Αυτο σε συνδιασμο με την υπαρξη στο τιμονι της ομαδας ,ενος ικανου προπονητη, που θα χτισει αυτος οπως θελει την ομαδα, θα μας βγαλει στο ξεφωτο.
Οφ τοπικ ολο αυτο που γραφουμε αλλα θεωρω οτι εχει σχεση με το ροστερ και τυχον προτασεις για παιχτες.

Οποτε μετα τα παραπανω ....για καλοκαιρι στα γκαρντ Γουοναμεικερ και Ντενμον μαζι με Καλαθη , Σιγκλετον στο 4 ,Ερικσον για περιφερεια , και Ρομπινσον στα σεντερ και ενας ακομα μαυρος ΜΑΠ.
Ολοι οι ξενοι που θα αποκτηθουν πρεπει να ειναι πανω ραφι.
Ολοι οι υπαρχοντες ξενοι αποδεσμευση και αναπροσαρμογη στα συμβολαια Ελληνων συμφωνα με την προσφορα τους μεσα στο γηπεδο.Οποιος θελει μενει , οποιος θελει φευγει.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 13:53 ) *
Δεν υπηρχε κανενας αγωνιστικος λογος που να δικαιολογει την διαλυση του κορμου της ομαδας το καλοκαιρι.Εκεινο το ροστερ με εναν γκαρντ ακομα εναν παιχτη στην θεση του τραυματια Ριβερς και εναν ψηλο ηταν τζαμι.
Δεν μπορω να δεχτω οτι ολοκληρος Παναθηναικος δεν μπορουσε να κανει μια υπερβαση για να κρατησει τον κορμο του.
Ουτε για μενα ειναι λογικο να λες επειδη πηρα τον Παπαγιαννη ,χωνω 7 κατοσταρικα συνολικα για την θεση 4.

@Stef ολο αυτο δεν οδηγει πουθενα.Αυτο θελω να πω.
Για να το γραψω πιο λιανα δεν εξυπηρετει τον Παναθηναικο.

μα δεν διαλυθηκε κατι. ουσιαστικα μονο ο τζειμς και ο κρις φυγανε. και αυτο διοτι δεν ειχαμε τα χρηματα να τους δωσουμε. απο 1,8 παιρνουν ο καθε ενας, δεν ειναι και ευκολο να τους κρατησεις.

εγω το εχω ξαναγραψει. τα λεφτα για μπατζετ που εχουμε ειναι μια χαρα ωστε καθε χρονο να ειμαστε ευκολα στους 8 και ταυτοχρονα να διεκδικουμε την παρουσια μας στο final 4. ο οσφπ ας πουμε και με μικροτερο μπατζετ αυτο κανει.

το θεμα ειναι οτι ολα αυτα τα χρονια πλην αρτζι δεν βρηκαμε καποιον κοουτς ικανο να το κανει αυτο. να φτιαξει δηλαδη σωστα ροστερ, καλα δομημενα με στοιχεια που δενουν μεταξυ τους, να φερει και 1-2 παικτες με μικροτερη τιμη και φτιαχνοντας μια ομαδα σκληρη, αμυντικη κλπ κλπ να προσπαθει ως αουτσαιντερ να παει final 4.

αυτο με 8,5 μυρια μπατζετ ειναι απολυτα εφικτο! απλως θα εισαι το αουτσαιντερ.

το θεμα ειναι να φτιαξεις ομαδα ετσι οπως προσταζει το ευρωπαικο μπασκετ και φυσικα να παρεις και τους αντιστοιχους παικτες: 1) ομαδα που θα ειναι ομαδικη και θα εχει πολλους πολους δημιουργιας, 2) σκληρη και πολυ δυνατη σε αμυνα, να ματωνει ο αντιπαλος να βαλει καλαθι, 3) ριμπαουντ ωστε να τρεχεις αιφνιδιασμο καθως στο σετ παιχνιδι θελεις παιχταραδες, 4) αθλητικες ομαδες ωστε να αντεξουν μεχρι τελος και φυσικα 4) να παρεις και να σου βγουν 1-2 ξενοι καθως δεν εχεις μπατζετ 20 μυρια.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 21:21 ) *
Οποτε μετα τα παραπανω ....για καλοκαιρι στα γκαρντ Γουοναμεικερ και Ντενμον μαζι με Καλαθη , Σιγκλετον στο 4 ,Ερικσον για περιφερεια , και Ρομπινσον στα σεντερ και ενας ακομα μαυρος ΜΑΠ.


οκκ νομιζω οτι κατι τετοιο κανω κ εγω ,αλλα και οι περισσοτεροι!οποτε συνεχιζω να μην καταλαβαινω την ενσταση σου..!
εκτος αν θεωρεις ας πουμε τον Ντενμον υψηλοτερο ραφι απο τον Λαπροβιτολα πχ ... rolleyes.gif

δεν εχω δει καποιον να προτεινει ξενους απο κατω ραφια,παικτες που να ξεχωριζουν στο χαμηλοτερο επιπεδο ! να το καταλαβαινα αν εβλεπες απο μενα προτασεις τυπου Χαροου ας πουμε ,επειδη απλα εντυπωσιαζει στο Περιστερι
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Jan 28 2019, 14:30 ) *
μα δεν διαλυθηκε κατι. ουσιαστικα μονο ο τζειμς και ο κρις φυγανε. και αυτο διοτι δεν ειχαμε τα χρηματα να τους δωσουμε. απο 1,8 παιρνουν ο καθε ενας, δεν ειναι και ευκολο να τους κρατησεις.

εγω το εχω ξαναγραψει. τα λεφτα για μπατζετ που εχουμε ειναι μια χαρα ωστε καθε χρονο να ειμαστε ευκολα στους 8 και ταυτοχρονα να διεκδικουμε την παρουσια μας στο final 4. ο οσφπ ας πουμε και με μικροτερο μπατζετ αυτο κανει.

το θεμα ειναι οτι ολα αυτα τα χρονια πλην αρτζι δεν βρηκαμε καποιον κοουτς ικανο να το κανει αυτο. να φτιαξει δηλαδη σωστα ροστερ, καλα δομημενα με στοιχεια που δενουν μεταξυ τους, να φερει και 1-2 παικτες με μικροτερη τιμη και φτιαχνοντας μια ομαδα σκληρη, αμυντικη κλπ κλπ να προσπαθει ως αουτσαιντερ να παει final 4.

αυτο με 8,5 μυρια μπατζετ ειναι απολυτα εφικτο! απλως θα εισαι το αουτσαιντερ.

το θεμα ειναι να φτιαξεις ομαδα ετσι οπως προσταζει το ευρωπαικο μπασκετ και φυσικα να παρεις και τους αντιστοιχους παικτες: 1) ομαδα που θα ειναι ομαδικη και θα εχει πολλους πολους δημιουργιας, 2) σκληρη και πολυ δυνατη σε αμυνα, να ματωνει ο αντιπαλος να βαλει καλαθι, 3) ριμπαουντ ωστε να τρεχεις αιφνιδιασμο καθως στο σετ παιχνιδι θελεις παιχταραδες, 4) αθλητικες ομαδες ωστε να αντεξουν μεχρι τελος και φυσικα 4) να παρεις και να σου βγουν 1-2 ξενοι καθως δεν εχεις μπατζετ 20 μυρια.


Δηλαδη επειδη στον Ολυμπιακο ετυχε να συνυπαρχουν δυο παιχτες παγκοσμιας κλασης οι οποιοι για τους δικους τους λογους δεν ηθελαν να φυγουν απο την Ελλαδα, θα το θετουμε συνεχεια ως επιχειρημα ? Οταν θα σταματησουν αυτοι και αν συνεχισει ο Ολυμπιακος να πηγαινει τελικους τοτε θα το δεχτω ως επιχειρημα.Επετρεψε μου ομως να αμφιβαλλω και να θεωρω την κατασταση στον Ολυμπιακο ως μια εξαιρεση στον κανονα και οχι τον κανονα.Το δευτερο επιχειρημα που θα μπορουσε να θεσει καποιος ειναι η Μακαμπι αλλα και σε εκεινο το ροστερ υπηρχαν παιχταραδες.

Τα 8 και 8.5 μυρια αγωνιστικο μπατζετ οταν στο ροστερ ο Καλαθης παιρνει 2 και βαλε απλα δεν σε βαζουν καν οχταδα.Και να μπεις απλα τα χιαστι θα ειναι διαδικαστικα.Δωρο αδωρο.

@Stef τον Λαπροβιτολα δεν τον ειδαμε στην Μπασκονια ? Στην Ρωσια ? Οχι ρε φιλε sorry δεν μου κανει ο Λαπροβιτολα.
Θελω Γουοναμεικερ ,θελω Σινγκλετον ,θελω Ρομπινσον.Βαρεθηκα ολο αυτο το ημιμετρο.
O Ρομπινσον ηταν ή δεν ηταν ελευθερος μεχρι τα μεσα Δεκεμβρη? Ο Παναθηναικος ηταν ή δεν ηταν ξεφωτο κατω απο το καλαθι ?
Στο τελος εφερε τον ανετοιμο Πειν.Δηλαδη ολο αυτο δεν πρεπει να το σχολιασουμε ?
Εσυ καλα κανεις φιλε και γραφεις απλα θεωρω οτι εχουμε μπει ολοι μας σε ενα τρυπακι να εχουμε τον πηχη πολυ χαμηλα.
Μυρωδιας ο ενας προπονητης , μυρωδιας ο αλλος προπονητης , μετα φταινε οι παιχτες και ποτε αυτος που αποφασιζει.
Οτι πληρωνεις αυτο παιρνεις.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 21:38 ) *
@Stef τον Λαπροβιτολα δεν τον ειδαμε στην Μπασκονια ? Στην Ρωσσια ? Οχι ρε φιλε δεν μου κανει ο Λαπροβιτολα.Θελω Γουοναμεικερ ,θελω Σινγκλετον ,θελω Ρομπινσον.Βαρεθηκα ολο αυτο το ημιμετρο.Εσυ καλα κανεις φιλε και γραφεις απλα θεωρω οτι εχουμε μπει ολοι μας σε ενα τρυπακι να εχουμε τον πηχη πολυ χαμηλα.



φιλε μπερδευεσαι !εχω βαλει ας πουμε Λαπροβιτολα και σε ροστερ 12 μυριων ,με αλλους 5 τοπ κλας!
Λαπροβιτολα για αναπληρωματικο του Καλαθη ! Λαπροβιτολα που φετος παει ακομα και για mvp στην acb..!
αν εσυ θες Γουοναμεικερ για αναπληρωματικο του Καλαθη (δηλαδη για 10 λεπτα) ,τοτε κακως συζηταμε για dpg ..!
αθελα σου του προσφερεις αλλοθι , φαντασιωνομενος κατι ανεφικτο ετσι κ αλλιως !γιατι Γουοναμεικερ εδω για 10λεπτα δεν θα ερχοταν ουτε αν τα διναμε τα 2μυρια που του εδινε περσι η Φενερ..
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jan 28 2019, 14:47 ) *
φιλε μπερδευεσαι !εχω βαλει ας πουμε Λαπροβιτολα και σε ροστερ 12 μυριων ,με αλλους 5 τοπ κλας!
Λαπροβιτολα για αναπληρωματικο του Καλαθη ! Λαπροβιτολα που φετος παει ακομα και για mvp στην acb..!
αν εσυ θες Γουοναμεικερ για αναπληρωματικο του Καλαθη (δηλαδη για 10 λεπτα) ,τοτε κακως συζηταμε για dpg ..!
αθελα σου του προσφερεις αλλοθι , φαντασιωνομενος κατι ανεφικτο ετσι κ αλλιως !γιατι Γουοναμεικερ εδω για 10λεπτα δεν θα ερχοταν ουτε αν τα διναμε τα 2μυρια που του εδινε περσι η Φενερ..

Γιατι μια τετραδουλα Καλαθη,Γουναμεικερ,Ντενμον,Λαρεντζακης θα ηταν ασχημη ?
Μην το βλεπεις μονοδιαστατα Καλαθης και απο πισω ενας για ενα δεκαλεπτο.Αυτη η τετραδα εχει θεωρω πολυ καλη αμυντικη συμπεριφορα και εχεις και οι 2 στους 4 να σουταρουν καλα.Βαζεις και τον Ερισκον κοντα ,φερνεις πισω και τον Κρις και απο 4 στα 22 πας στα 10 / 22 τριποντα.
Με τον δικο σου τροπο ο Παναθηναικος συνεχιζει να ειναι εξαρτημενος απο τον Καλαθη.Με τον δικο μου οχι.
Ο Παναθηναικος πρεπει να βγει απο το τρυπακι Καλαθης για 28 λεπτα οπωσδηποτε.Οταν ειναι καλος ας παιζει και ολο τον αγωνα.Οταν ομως δεν ειναι καλος πρεπει το ροστερ να εχει ενναλακτικες στον βασικο πολο δημιουργιας.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 20:53 ) *
Γιατι μια τετραδουλα Καλαθη,Γουναμεικερ,Ντενμον,Λαρεντζακης θα ηταν ασχημη ?
Μην το βλεπεις μονοδιαστατα Καλαθης και απο πισω ενας για ενα δεκαλεπτο.Αυτη η τετραδα εχει θεωρω πολυ καλη αμυντικη συμπεριφορα και δινει και οι δυο στους 4 σουταρουν καλα.Βαζεις και τον Ερισκον κοντα ,φερνεις πισω και τον Κρις και απο 4 στα 22 πας στα 10 / 22 τριποντα.
Με τον δικο σου τροπο ο Παναθηναικος συνεχιζει να ειναι εξαρτημενος απο τον Καλαθη.Με τον δικο μου οχι.


δεν θα εισαι τοσο εξαρτημενος !γιατι ο Λαπροβιτολα ειναι μια εξαιρετικη περιπτωση αναπληρωματικου και επισης προτεινω κομπο στο επιπεδο Γουοναμεικερ ! (σε καποια ροστερ και τον ιδιο τον Γουοναμεικερ ,οπως θα ειδες )

αλλα εστω με την δικη σου προταση λιγοτερο εξαρτημενος απο Καλαθη !
με τον δικο σου ομως τροπο και αυτην την 4δα θα εισαι εξαρτημενος απο τον Γουοναμεικερ ..
γιατι οταν δεν θα τραβαει ο Γουοναμεικερ και στις δυο θεσεις ταυτοχρονα
(ο οποιος ετσι κ αλλιως δν ειναι κορυφαιος σουτερ κ δεν ειναι κλασσικος sg)
θα περιμενεις να σε ξελασπωσουν ο Ντενμον με τον Λαρετζακη ...!
απο τον Ντενμον ..!το διανοεισαι ; την ιδια ωρα που εχεις τετοιες ενστασεις και ζητας μονο τοπ ξενους και οχι ημιμετρα οπως χαρακτηριστικα γραφεις !
αν για σενα ο Ντενμον ειναι τοπ ,τοτε τι να πω tongue.gif
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jan 28 2019, 14:58 ) *
με τον δικο σου τροπο θα εισαι εξαρτημενος απο τον Γουοναμεικερ ..
γιατι οταν δεν θα τραβαει ο Γουοναμεικερ(ο οποιος ετσι κ αλλιως δν ειναι κορυφαιος σουτερ κ δεν ειναι κλασσικος sg)
θα περιμενεις να σε ξελασπωσουν ο Ντενμον με τον Λαρετζακη ...!
απο τον Ντενμον ..!το διανοεισαι ; την ιδια ωρα που εχεις τετοιες ενστασεις και ζητας τοπ ξενους !
αν για σενα ο Ντενμον ειναι τοπ ,τοτε τι να πω tongue.gif

Μια χαρα ειναι ο Ντενμον.Ο παιχτης μηνα με τον μηνα στην θητεια του στον Παναθηναικο ηταν ολο και καλυτερος.
Ας μην ειχε γινει η ιστορια με τους Κινεζους το καλοκαιρι και εχω τη γνωμη οτι ο Ντενμον θα ελυνε θεματα φετος.
Ο Λαρεντζακης εχει στοφα να γινει πολυ καλο γκαρντ.Ελληνα με τον σωματοτυπο και τα ποδια του Λαρεντζακη δεν βρισκεις ευκολα.
Εφοσον υπαρχει ο περιορισμος των εξι Ελληνων, για μενα του χρονου αυτοι πρεπει να ειναι :
Καλαθης,Λαρεντζακης,Παπαπετρου,Μητογλου,
Θανασης,Παπαγιαννης.

Λαρεντζακης-Καλαθης-Γουοναμεικερ-Ντενμον
Ερικσον
Θανασης-Παπ
Σινγκλετον-Μητογλου
Ρομπινσον-Ρεινολντς-Παπαγιαννης
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jan 28 2019, 21:10 ) *
Μια χαρα ειναι ο Ντενμον.Ο παιχτης μηνα με τον μηνα στην θητεια του στον Παναθηναικο ηταν ολο και καλυτερος.


δεν λεω οτι δεν ειναι μια χαρα ! λεω οτι δεν ειναι τοπ !και εσυ γραφεις οχι ημιμετρα -μονο τοπ ! ε τοπ δεν ειναι ,πως να το κανουμε!
τοπ δεν ειναι και ο Λαπροβιτολα ,αλλα ειναι δυο χαρες ,που εσενα δεν σου αρκουν..

και αν ο Ντενμον μηνα με τον μηνα στην θητεια του στον Παναθηναικο ηταν ολο και καλυτερος τοτε πως εξηγεις οτι στο τελος εμεινε εκτος 12δας στα ελληνικα πλει οφ ; blink.gif
stevebucknall11
Εσείς που παρακολουθείτε γαλλικό πρωτάθλημα τί γνώμη έχετε για τον Lahaou Konate της Nanterre; Είναι 28 χρονών, 1.96, shooting guard,με τα πιο solid στατιστικά στη θέση του στο γαλλικό πρωτάθλημα: Σε 31.9 mpg, 13,6 ppg, 5.7 rpg, 2.6 assists, 1.5 steals, 54,5% δίποντα, 41% τρίποντα, 87,1% βολές.
shtarkws
Η πρώτη είδηση που θα ήθελα να ακούσω σήμερα είναι ότι ο Παναθηναϊκός έκλεισε τον Ζωη Καραμπελα για 5 χρόνια με την προοπτική να τον αφήσει τα επόμενα 2 στο Περιστέρι
dru_15
Εγω θελω να ξαναδω στην ομαδα τον Hunter της Αεκ. Τρομερα αθλητικος με γρηγορα ποδια φρεσκος νεος και φτηνος. Θεωρω οτι θα ηταν μια τιμια επιλογη αν υπηρχε ενα βαρβατο 5αρι τυπου Μπιρτς η Νταστον μαζι και ο Παπαγιαννης.

Θελω να δω αν εχει υποστηρικτες ο Hunter
shtarkws
QUOTE(dru_15 @ Jan 28 2019, 17:33 ) *
Εγω θελω να ξαναδω στην ομαδα τον Hunter της Αεκ. Τρομερα αθλητικος με γρηγορα ποδια φρεσκος νεος και φτηνος. Θεωρω οτι θα ηταν μια τιμια επιλογη αν υπηρχε ενα βαρβατο 5αρι τυπου Μπιρτς η Νταστον μαζι και ο Παπαγιαννης.

Θελω να δω αν εχει υποστηρικτες ο Hunter


Γράφει καλά νούμερα στο ch. L που είναι κατώτερη διοργάνωση και από το eurocup. Δεν νομίζω ότι μπορεί να σταθεί στην euroleague. Ίσως 3ος ψηλός σε μια πολύ μέτρια ομάδα
EXASFAIROS
[quote name='dru_15' date='Jan 28 2019, 17:33 ' post='927779']
Εγω θελω να ξαναδω στην ομαδα τον Hunter της Αεκ. Τρομερα αθλητικος με γρηγορα ποδια φρεσκος νεος και φτηνος. Θεωρω οτι θα ηταν μια τιμια επιλογη αν υπηρχε ενα βαρβατο 5αρι τυπου Μπιρτς η Νταστον μαζι και ο Παπαγιαννης.

Θελω να δω αν εχει υποστηρικτες ο Hunter
[/quote


Πριν χρόνια όταν ήλθε στην ομάδα ο νεαρός τότε Χαντερ είχα πει ότι τον πάω με χίλια και θα εξελληχθει σε νέο Μπατίστ.....φτανει να πέσει σε καλά προπονητικά χέρια....με ΟΑΚΑ του χρόνου ΦΦ και Παπαγιάννη πολύ πίσω ακόμα δεν θα τον έφερνα στην ομάδα....αν θέλουμε να πάμε ΦΦ.Η ομάδα θέλει ένα δυνατο 5αρι ,ένα δυνατό 4-5αρο και να ανέβει ο Παπαγιάννης.Παντως παραμένει αδυναμία μου.Αν ο Παπαγιάννης ήταν πολύ σταθερός και ανεβασμένος ασυζητητί θα τον έφερνα.
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jan 28 2019, 23:36 ) *
Γράφει καλά νούμερα στο ch. L που είναι κατώτερη διοργάνωση και από το eurocup. Δεν νομίζω ότι μπορεί να σταθεί στην euroleague. Ίσως 3ος ψηλός σε μια πολύ μέτρια ομάδα



δεν ειναι οτι απλα γραφει καλα νουμερα στο cl ! ειναι οτι εντυπωσιαζει με την αλματωδη εξελιξη του ,κατι που καταγραφεται και στα στατιστικα !παει για mvp του cl ! ειναι 25χρονων και προερχομενος απο το nba ! παροτι το κορμι του που δεν βοηθαει για εκει ,βρεθηκε εκει χωρις να χρειαστει να κανει ολα αυτα τα φοβερα και τρομερα που κανει φετος !
οχι μονο δεν υπαρχει τετοια περιπτωση να βρεθει 3ος ψηλος σε πολυ μετρια ομαδα,αλλα το πιθανοτερο μοιαζει να γυρισει nba και να βρει ενα καλο εγγυημενο, μετα απ αυτην την εντυπωσιακη του χρονια ! Ευρωλιγκα ειναι ξεκαθαρα για 2ος σε ομαδες υψηλου επιπεδου η για βασικος στης χαμηλοτερης ταχυτητας..!
και πρεπει να προσεξουμε οτι η Αεκ τα τελευταια χρονια εχει παρουσιασει παικτες που τωρα βρισκονται στην ευρωλιγκα !διαφορους ψηλους οπως ο Ερικ τον οποιο βαζουμε πολλοι στα ροστερ μας τωρα,αλλα και πιο κοντους ! με προεξεχων τον Γουιλμπεκιν που απο την πρωτη του χρονια ευρωλιγκα συγκαταλεγεται στους κορυφαιους
dru_15
Εμενα μου κανει εντυπωση το πολυ υψηλο ποσοστο σε διποντα με πολλες προσπαθειες. Πιστευω οτι αξιζει να επιστρεψει και να παρει μια δευτερη ευκαιρια.
EXASFAIROS
QUOTE(green_sky @ Jan 28 2019, 15:10 ) *
Μια χαρα ειναι ο Ντενμον.Ο παιχτης μηνα με τον μηνα στην θητεια του στον Παναθηναικο ηταν ολο και καλυτερος.
Ας μην ειχε γινει η ιστορια με τους Κινεζους το καλοκαιρι και εχω τη γνωμη οτι ο Ντενμον θα ελυνε θεματα φετος.
Ο Λαρεντζακης εχει στοφα να γινει πολυ καλο γκαρντ.Ελληνα με τον σωματοτυπο και τα ποδια του Λαρεντζακη δεν βρισκεις ευκολα.
Εφοσον υπαρχει ο περιορισμος των εξι Ελληνων, για μενα του χρονου αυτοι πρεπει να ειναι :
Καλαθης,Λαρεντζακης,Παπαπετρου,Μητογλου,
Θανασης,Παπαγιαννης.

Λαρεντζακης-Καλαθης-Γουοναμεικερ-Ντενμον
Ερικσον
Θανασης-Παπ
Σινγκλετον-Μητογλου
Ρομπινσον-Ρεινολντς-Παπαγιαννης



Όμορφο ΡΟΣΤΕΡ!!!!!!!
dru_15
QUOTE(green_sky @ Jan 28 2019, 15:10 ) *
Μια χαρα ειναι ο Ντενμον.Ο παιχτης μηνα με τον μηνα στην θητεια του στον Παναθηναικο ηταν ολο και καλυτερος.
Ας μην ειχε γινει η ιστορια με τους Κινεζους το καλοκαιρι και εχω τη γνωμη οτι ο Ντενμον θα ελυνε θεματα φετος.
Ο Λαρεντζακης εχει στοφα να γινει πολυ καλο γκαρντ.Ελληνα με τον σωματοτυπο και τα ποδια του Λαρεντζακη δεν βρισκεις ευκολα.
Εφοσον υπαρχει ο περιορισμος των εξι Ελληνων, για μενα του χρονου αυτοι πρεπει να ειναι :
Καλαθης,Λαρεντζακης,Παπαπετρου,Μητογλου,
Θανασης,Παπαγιαννης.

Λαρεντζακης-Καλαθης-Γουοναμεικερ-Ντενμον
Ερικσον
Θανασης-Παπ
Σινγκλετον-Μητογλου
Ρομπινσον-Ρεινολντς-Παπαγιαννης

Ωραιο ροστερ αλλα Παππας που θα παιρνει 800 χιλ θα τον αποδεσμευσουμε..? Δυσκολο.
Thodoros
Θα μείνω στην άποψη μου, ότι με παίκτες χαμηλού επιπέδου ( άσχετα που εκεί είναι top ) δεν πας πουθενά! σε ευρωλίγκα .

Αν έχει σκοπό ο dpg το νέο έτος να μας φέρει και Χάντερ να έχουμε και Παπαγιάννη και μπροστά κανένα στοίχημα , τότε πιστεύω να ξέρετε τι πρέπει να κάνετε! ( όχι όπως φέτος που βγήκε βρόμα ότι δεν έχουμε ανάγκη κανέναν Τζειμς γιατί κλείνουμε το απόλυτο όνομα και γέλαγαν και οι γυμνοσάλιαγκες με εμάς, που είναι τώρα το απόλυτο όνομα , χμμμ κάνει παρέα με τον απόλυτο Πανάθα! ) .

Αν δεν ρίξει λεφτά ομάδα ανταγωνιστική δεν φτιάχνει πως να το κάνουμε, δεν είμαστε εμείς οι γάτοι και οι άλλοι τα ποντίκια.
( Όπως φαίνεται μάλιστα ούτε μάτι έχουμε , ούτε γνώσεις ...)
doctorjekil
QUOTE(shtarkws @ Jan 28 2019, 17:18 ) *
Η πρώτη είδηση που θα ήθελα να ακούσω σήμερα είναι ότι ο Παναθηναϊκός έκλεισε τον Ζωη Καραμπελα για 5 χρόνια με την προοπτική να τον αφήσει τα επόμενα 2 στο Περιστέρι

Επειδη επαιξε ενα καλο παιχνιδι με τον Προμηθεα;επειδη τον παρακολουθω απο τοτε που ηταν στον Δουκα,ειναι ενα παιδι με αρκετο ταλεντο,δουλευει παρα πολυ σκληρα,δινει το 100% αλλα το ταβανι του δεν νομιζω οτι ειναι για ευρωλιγκα,υπαρχουν πιο ταλαντουχοι της γενιας του 2000 και του 2001...ενας παιχτης στο στυλ και στο επιπεδο του Γκικα προβλεπεται να γινει
stefkorner
Λάνγκφορντ ή... μεταγραφή!

πρεπει γιατι αλλιως δεν βγαινει !
δυστυχως κι ο Κιλπατρικ συνεχιζει χωρις ρυθμο !μια απο τα ιδια και στο 1ο ημιχρονο με Αρη ! οχι οτι ειναι αστοχος,αλλα πολυ λιγες πρωτοβουλιες επιδιωκει να παρει !
stefkorner
επιβεβαιωσε και ο Κοντος : : «Από την αποθεραπεία του Λάνγκφορντ εξαρτάται εάν θα κάνει μεταγραφή ο Παναθηναϊκός»
αν και αυτος δεν το λεει με βεβαιοτητα ! θα γειρει προς μεταγραφη.. ειπε blink.gif

καλα ειδαμε και σημερα στην 3η περιοδο με την πιεση του Αρη ,τι τρομακτικο προβλημα υπαρχει ! απορω και ο Κυριτσης που εχει δει τν καλο χειρισμο του Κιλπατρικ,για τον οποιο ελεγε και ξαναελεγε
ο οποιος ΚΙλπατρικ καθε φορα που γινεται δεκτης ντιφλεκτιονς...χανει την μπαλα blink.gif
(αν και θεωρω οτι τελικα υπαρχει και σοβαρο προβλημα φ.κ καταστασης του παικτη ! αυτο που ειδαμε με Κυμη στο πρωτο ματς ,απλα ηταν σαν μαγικη εικονα..)

χωρις τον Παππα να βοηθαει στο κατεβασμα ,ειναι τελειως ανυπαρκτος και ο Λεκα !δεν μπορει να σταθει ασσος με τον Λοτζο ειδικα διπλα του ! απλα καθε φορα θα μας πιεζουν και θα γινεται γλεντι οπως στην 3η περιοδο σημερα,με επιμερους 9-25 απο Αρη ! δεν θελω λοιπον να φανταστω τι θα γινει σε ματς ευρωλιγκας, αν ξαναδουμε διδιμο Λεκα-Λοτζο στα γκαρντ.. !
Blurry
Καλησπέρα σε όλους!Πρώτο post.Φοβάμαι ότι ίσως τελικά ο Nunnally να ήταν καλύτερο fit λόγω αγωνιστικής ετοιμότητας,αν καί πιο πολύ 3.Τί να πω.Ο χρόνος θα δείξει.Όσον αφορά τον Langford,δεν φαίνονται καί τόσο αισιόδοξα τα πράγματα ως προς την κατάστασή του.
tanasen01
Από το φετινό ρόστερ ποιοι έχουν εγγυημένο συμβόλαιο για του χρόνου; Καλάθης, Παπαπέτρου, Αντετοκούνμπο, Μήτογλου, Παππάς;
Αμφιβάλω αν θα βγουν και οι Κιλπάτρικ, Πέιν. Το καλοκαίρι πρέπει να γίνει αναδόμηση, αλλά χωρίς coach φοβάμαι ότι πάλι θα γίνουν αργοπορημένες επιλογές και από το 3ο ράφι.
stefkorner
QUOTE (Blurry @ Jan 29 2019, 04:23 ) *
Καλησπέρα σε όλους!Πρώτο post.Φοβάμαι ότι ίσως τελικά ο Nunnally να ήταν καλύτερο fit λόγω αγωνιστικής ετοιμότητας,αν καί πιο πολύ 3.Τί να πω.Ο χρόνος θα δείξει.Όσον αφορά τον Langford,δεν φαίνονται καί τόσο αισιόδοξα τα πράγματα ως προς την κατάστασή του.


καλως ηλθες ! αβαταρ Μαρκους Μπανκς ρε θεουλη ; laugh.gif
και εγω θα εκπλαγω αν επιστρεψει ποτε ο Κιθ ! ισως περιμενουν να πει πρωτος το αντιο , να χειρουργηθει εκτος ομαδας και να αποζημιωθει με λιγα..
Blurry
QUOTE(stefkorner @ Jan 28 2019, 21:34 ) *
καλως ηλθες ! αβαταρ Μαρκους Μπανκς ρε θεουλη ; laugh.gif
και εγω θα εκπλαγω αν επιστρεψει ποτε ο Κιθ ! ισως περιμενουν να πει πρωτος το αντιο , να χειρουργηθει εκτος ομαδας και να αποζημιωθει με λιγα..


Καλώς σας βρήκα!Ναί.Τον συμπαθούσα τον Marcus.Είχε μία ιδιαίτερη ιδιοσυγκρασία για τα Ευρωπαϊκά δεδομένα.Δεν τον θεωρούσα κακό παίκτη,είχε εμπειρία από NBA,αλλά δεν ταίριαζε καί τόσο στο πλάνο του Πεδουλάκη νομίζω.
Όσον αφορά τον Langford,συμφωνώ μαζί σου Stef.Κάπως έτσι πάει η δουλειά μάλλον.
john wick
QUOTE (stefkorner @ Jan 28 2019, 19:34 ) *
καλως ηλθες ! αβαταρ Μαρκους Μπανκς ρε θεουλη ; laugh.gif
και εγω θα εκπλαγω αν επιστρεψει ποτε ο Κιθ ! ισως περιμενουν να πει πρωτος το αντιο , να χειρουργηθει εκτος ομαδας και να αποζημιωθει με λιγα..




Απλά να σημειώσω ότι είναι λεπτοί οι χειρισμοί σε τέτοιες περιπτώσεις...
και για να μην κατηγορηθεί η ομάδα ότι '' πετάει '' 'έναν τραυματία αθλητή της και για να μην χαλάσουν οι σχέσεις με τον ατζέντη του κλπ κλπ....
Blurry
QUOTE(john wick @ Jan 28 2019, 21:49 ) *
[/b]



Απλά να σημειώσω ότι είναι λεπτοί οι χειρισμοί σε τέτοιες περιπτώσεις...
και για να μην κατηγορηθεί η ομάδα ότι '' πετάει '' 'έναν τραυματία αθλητή της και για να μην χαλάσουν οι σχέσεις με τον ατζέντη του κλπ κλπ....


Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό.
stefkorner
abdul gaddy


τον εχω ξαναπροτεινει πιο παλια !
ειναι ενας παικτης που κανει εντυπωσιακη χρονια στην gleague ,με παρα παρα πολλα double double !
εχει μ.ο 8.3 ασιστ και σουταρει με 43.6 % απο το τριποντο !!!
27 χρονων ,1.93 , σιγουρα θα ειναι φθηνος και εχει κ ευρωπαικη εμπειρια (Βιρτους-Ριγα-Βουρζμπουργκ)
νομιζω το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να παρουμε εναν παικτη που ειναι ενεργος και σε φορμα !
γιατι ειδαμε και τον Κιλπατρικ των 500k που ηταν τοσους μηνες χωρις παιχνιδια..
Looter
Εγγυημένο συμβόλαιο για του χρόνου

1. Από τους ξένους ΚΑΝΕΙΣ
2. Από τους Έλληνες που υπολογίζονται για 12αδα έχουν οι Νικ , Παππας , Παπι , Μητο , Παπατζον

Με βάση ότι ο Παππάς δεν υπάρχει , θα χρειαστούν 8 νέοι παίκτες μίνιμουμ 😂😂😂

Βαρύ το φορτίο της στελέχωσης αυτό το καλοκαίρι.
stevebucknall11
Αν και δίνει κάποια πράγματα η εικόνα του παραμένει στάσιμη και δεν ξέρω αν θα πρέπει να ανανεωθεί για του χρόνου ο Θανάσης ή μήπως θα πρέπει να μπειάλλος Έλληνας στη δωδεκάδα.
pan24
QUOTE (Looter @ Jan 28 2019, 23:14 ) *
Εγγυημένο συμβόλαιο για του χρόνου

1. Από τους ξένους ΚΑΝΕΙΣ
2. Από τους Έλληνες που υπολογίζονται για 12αδα έχουν οι Νικ , Παππας , Παπι , Μητο , Παπατζον

Με βάση ότι ο Παππάς δεν υπάρχει , θα χρειαστούν 8 νέοι παίκτες μίνιμουμ 😂😂😂

Βαρύ το φορτίο της στελέχωσης αυτό το καλοκαίρι.

Ακριβως αυτο.Θα χρειαστει υπομονη γιατι και ο καλυτερος recruiter να ερθει με 30 μυρια μπατζετ σιγουρα θα κανει και λαθος επιλογες οταν πρεπει σε ενα καλοκαιρι να αλλαξει πανω απο την μιση ομαδα
Ποσο μαλλν με το δικο μας μπατζετ

QUOTE (stevebucknall11 @ Jan 28 2019, 23:43 ) *
Αν και δίνει κάποια πράγματα η εικόνα του παραμένει στάσιμη και δεν ξέρω αν θα πρέπει να ανανεωθεί για του χρόνου ο Θανάσης ή μήπως θα πρέπει να μπειάλλος Έλληνας στη δωδεκάδα.

Ο Θανασης ξεραμε οτι αυτος ειναι με μικρα περιθωρια βελτιωσης στην ηλικια του
Μπασκετικα μονο η μη ανανεωση του Θαναση και η αντικατασταση του με εναν σουτερ θα ηταν η πιο σωστη κινηση αφου ο Θανασης εχει παρομοιο τροπο παιχνιδιου με τον Παπαπετρου
Ομως ειναι φτηνος,χρησιμος και χρειαζομαστε Ελληνες

Καλαθης,Παπι,Θανασης,Μητογλου,Παπατζον ειναι 5
Ο Παππας το μεγαλυτερο μερος της επομενης σεζον θα ειναι εκτος και μετα το καλυτερο θα ειναι να μην ανανεωθει εκτος αν κατσει για 12ος με 400-500 χιλιαδες

Οποτε δεν μας παιρνει να χασουμε αλλο Ελληνα
picciriddu
Ο ρολος του Θαναση φετος εχει καπως χαθει με την αποκτηση του Παπαπετρου καθως παιζουν στην ιδια θεση, εχουν τα ιδια περιπου χαρακτηριστικα και τις ιδιες αδυναμιες, αρα τρακαρουν μεταξυ τους αφου το να παιζεις για ολο το παιχνιδι χωρις σουτ απο το -1- και απο το -3- δημιουργει ολα αυτα τα προβληματα που βλεπουμε φετος.
Παρολα αυτα δε θα ηθελα να φυγει με τιποτα ο Θανασης καθως εκτος οτι μου ειναι συμπαθης, ειναι και ενας πολυ χρησιμος ρολιστας και μπορει να παιξει σε περισσοτερες απ 1 θεσεις. Για μενα η λυση ειναι ο Παπαπετρου στο -4- να μοιραζεται τη θεση με τον Ντινο. Και ο Θανασης στο περσινο του ρολο στο -3- ως μπακ απ ενος 3αριου αλα ριβερς. Αρκει βεβαια να μη ζητησει και αυτος υπεραξια 200-300 χιλιαρικα.

Περυσι ειχαμε στο ανετο σχεδον σταθερα 3 σουτερ στην πενταδα, φετος το συχνοτερο ειναι να μην υπαρχει κανεις κλασσικος σουτερ, εκει πρεπει να εστιασουμε για του χρονου. Αλλα και στη δημιουργια πλην καλαθη.
tanasen01
QUOTE (picciriddu @ Jan 29 2019, 00:11 ) *
Ο ρολος του Θαναση φετος εχει καπως χαθει με την αποκτηση του Παπαπετρου καθως παιζουν στην ιδια θεση, εχουν τα ιδια περιπου χαρακτηριστικα και τις ιδιες αδυναμιες, αρα τρακαρουν μεταξυ τους αφου το να παιζεις για ολο το παιχνιδι χωρις σουτ απο το -1- και απο το -3- δημιουργει ολα αυτα τα προβληματα που βλεπουμε φετος.
Παρολα αυτα δε θα ηθελα να φυγει με τιποτα ο Θανασης καθως εκτος οτι μου ειναι συμπαθης, ειναι και ενας πολυ χρησιμος ρολιστας και μπορει να παιξει σε περισσοτερες απ 1 θεσεις. Για μενα η λυση ειναι ο Παπαπετρου στο -4- να μοιραζεται τη θεση με τον Ντινο. Και ο Θανασης στο περσινο του ρολο στο -3- ως μπακ απ ενος 3αριου αλα ριβερς. Αρκει βεβαια να μη ζητησει και αυτος υπεραξια 200-300 χιλιαρικα.

Περυσι ειχαμε στο ανετο σχεδον σταθερα 3 σουτερ στην πενταδα, φετος το συχνοτερο ειναι να μην υπαρχει κανεις κλασσικος σουτερ, εκει πρεπει να εστιασουμε για του χρονου. Αλλα και στη δημιουργια πλην καλαθη.


Συμφωνώ. Δεν μας παίρνει να μη μείνει ο Θανάσης. Είναι αμυντικό πολυεργαλείο και πάντα παίζει με πάθος. Ο Παπαπέτρου καλό θα ήταν και για τον ίδιο να καθιερωθεί στο 4, ενώ και ο Μήτογλου θα μπορούσε να ανεβαίνει συχνά πυκνά και στο 5, αρκεί να δυναμώσει κι άλλο το καλοκαίρι.
Looter
QUOTE (tanasen01 @ Jan 29 2019, 00:48 ) *
Συμφωνώ. Δεν μας παίρνει να μη μείνει ο Θανάσης. Είναι αμυντικό πολυεργαλείο και πάντα παίζει με πάθος. Ο Παπαπέτρου καλό θα ήταν και για τον ίδιο να καθιερωθεί στο 4, ενώ και ο Μήτογλου θα μπορούσε να ανεβαίνει συχνά πυκνά και στο 5, αρκεί να δυναμώσει κι άλλο το καλοκαίρι.


Εγώ πάλι διαφωνώ με την παραμονή του Θανάση.
Παίκτης με χαμηλό μπασκετικό iq , δημιουργία μηδέν και το καλοκαίρι θα ζητήσει κοντά 400.000 για να μείνει (είχε διετές με 750.000$).Δεν παίζει να πάρει τα ίδια ή λιγότερα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι δεν είναι ο Θανάσης ως Θανάσης αλλά η άφιξη του Πάπι. Αν κρατήσεις τον Πάπι που έχει ήδη συμβόλαιο , θα ΠΡΕΠΕΙ να πας σε 3αρι με πολύ καλό σουτ και αίσθηση του γηπέδου-πάσας. Είναι λάθος να έχει 2 παρόμοια 3αρια , κάνει ΚΑΚΟ στο σύνολικό δείκτη απόδοσης της ομάδας.

Όπως ΛΑΘΟΣ θα είναι για να μείνει ο Θανάσης να πάει ο Πάπι στο 4 μαζί με Μήτο αντί να έρθει ένα ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι που θα μοιράζεται τη θέση με Μήτο. Αν χρειαστεί να παίξει και κανα 5λεπτό 4αρι ο Πάπι σε ειδικές συνθήκες αλλά μέχρι εκεί.

Καλό είναι να αναλογιστούμε ότι η φετινή αποτυχία στη στελέχωση ξεκίνησε με τέτοια λάθη.

Τα πράγματα είναι απλά :

Έχεις Παπι και Θανάση , παρόμοια 3αρια. Κρατάς ΕΝΑΝ και βρίσκεις έναν δευτερο να συμπληρώνει σε χαρακτηριστικά τον πρώτο.
Στο 4 έχει Μήτο και τέλος. Βρίσκεις ένα ΒΑΡΒΑΤΟ ξένο για 25 λεπτά και βάζεις τον Μήτο 15-18 λεπτά με ΕΝΕΡΓΟ ρόλο στο rotation να ψηθεί άλλη μια χρονια και το επόμενο καλοκαίρι ανάλογα με την εξέλιξή του το βλέπεις...
stevebucknall11
Ιδανικά θα ήθελα παραμονή του Θανάση με ένα συμβόλαιο στα επίπεδα του φετινού ως 12ου-13ου παίκτη που θα ανταγωνίζεται για την θέση στη δωδεκάδα με τον Παππά και τον Παπαγιάννη. Στην Ευρωλίγκα στη θέση του θα ήθελα έναν σχετικά φθηνό έβδομο ξένο με καλό σουτ. Με τον Καλάθη μόνιμο σχεδόν στην πεντάδα, θα πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμα τον Μπακς και να στελεχώσουμε την ομάδα με σουτέρ. Ακόμα και το ένα από τα πεντάρια θα πρέπει να σουτάρει τρίποντο με ποσοστό άνω του 35%. Γι' αυτό θα ήθελα ιδανικά στο 5 τον Justin Hamilton, αν υπάρξει γενναία αύξηση του μπάτζετ, ή κάποιον φθηνότερο που να σουτάρει όπως τον Voigtmann.
picciriddu
QUOTE (Looter @ Jan 29 2019, 01:13 ) *
Εγώ πάλι διαφωνώ με την παραμονή του Θανάση.
Παίκτης με χαμηλό μπασκετικό iq , δημιουργία μηδέν και το καλοκαίρι θα ζητήσει κοντά 400.000 για να μείνει (είχε διετές με 750.000$).Δεν παίζει να πάρει τα ίδια ή λιγότερα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι δεν είναι ο Θανάσης ως Θανάσης αλλά η άφιξη του Πάπι. Αν κρατήσεις τον Πάπι που έχει ήδη συμβόλαιο , θα ΠΡΕΠΕΙ να πας σε 3αρι με πολύ καλό σουτ και αίσθηση του γηπέδου-πάσας. Είναι λάθος να έχει 2 παρόμοια 3αρια , κάνει ΚΑΚΟ στο σύνολικό δείκτη απόδοσης της ομάδας.

Όπως ΛΑΘΟΣ θα είναι για να μείνει ο Θανάσης να πάει ο Πάπι στο 4 μαζί με Μήτο αντί να έρθει ένα ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι που θα μοιράζεται τη θέση με Μήτο. Αν χρειαστεί να παίξει και κανα 5λεπτό 4αρι ο Πάπι σε ειδικές συνθήκες αλλά μέχρι εκεί.

Καλό είναι να αναλογιστούμε ότι η φετινή αποτυχία στη στελέχωση ξεκίνησε με τέτοια λάθη.

Τα πράγματα είναι απλά :

Έχεις Παπι και Θανάση , παρόμοια 3αρια. Κρατάς ΕΝΑΝ και βρίσκεις έναν δευτερο να συμπληρώνει σε χαρακτηριστικά τον πρώτο.
Στο 4 έχει Μήτο και τέλος. Βρίσκεις ένα ΒΑΡΒΑΤΟ ξένο για 25 λεπτά και βάζεις τον Μήτο 15-18 λεπτά με ΕΝΕΡΓΟ ρόλο στο rotation να ψηθεί άλλη μια χρονια και το επόμενο καλοκαίρι ανάλογα με την εξέλιξή του το βλέπεις...


Με τη ψυχρη μπασκετικη λογικη αυτη θα ηταν η ορθοτερη λυση, και βασικα επειδη δεν εχουμε μπατζετ να δινουμε 800 χιλ στο δευτερο τριαρι μας(Ιωαννης) απλα επρεπε να ειχαμε μεινει με θαναση, ΑΛΛΑ, α) ο Ιωαννης πλεον εχει συμβολαιο, β) στο μπασκετ μετρανε και αλλα πραγματα, οπως το δεσιμο με εναν παικτη, το παθος που βγαζει κτλ κτλ, γ) βρες μου αλλους ελληνες να συμπληρωνουν τη 12αδα, ΑΡΑ με την μετακινηση του παπαπετρου στο -4- εχεις ενα περισσοτερο λειτουργικο διδυμο στο -4- με Παπ-Ντινο απο το δυσλειτουργικοτατο φετος διδυμο στο -3- με Παπ-θαναση.

QUOTE (stevebucknall11 @ Jan 29 2019, 01:23 ) *
Ιδανικά θα ήθελα παραμονή του Θανάση με ένα συμβόλαιο στα επίπεδα του φετινού ως 12ου-13ου παίκτη που θα ανταγωνίζεται για την θέση στη δωδεκάδα με τον Παππά και τον Παπαγιάννη. Στην Ευρωλίγκα στη θέση του θα ήθελα έναν σχετικά φθηνό έβδομο ξένο με καλό σουτ. Με τον Καλάθη μόνιμο σχεδόν στην πεντάδα, θα πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμα τον Μπακς και να στελεχώσουμε την ομάδα με σουτέρ. Ακόμα και το ένα από τα πεντάρια θα πρέπει να σουτάρει τρίποντο με ποσοστό άνω του 35%. Γι' αυτό θα ήθελα ιδανικά στο 5 τον Justin Hamilton, αν υπάρξει γενναία αύξηση του μπάτζετ, ή κάποιον φθηνότερο που να σουτάρει όπως τον Voigtmann.


Αρα το ιδιο που γινεται φετος με τον Βουγιουκα, να δινουμε 400 χιλ σε καποιον για να βλεπει απο κερκιδα? Αν ημασταν ρεαλ ναι, αλλα εδω δεν εχουμε λεφτα για σοβαρο 4αρι και θα αφηνουμε μισο εκατομ στην εξεδρα;
stevebucknall11
QUOTE (picciriddu @ Jan 29 2019, 01:38 ) *
Αρα το ιδιο που γινεται φετος με τον Βουγιουκα, να δινουμε 400 χιλ σε καποιον για να βλεπει απο κερκιδα? Αν ημασταν ρεαλ ναι, αλλα εδω δεν εχουμε λεφτα για σοβαρο 4αρι και θα αφηνουμε μισο εκατομ στην εξεδρα;

Όπως φάνηκε και φέτος θα υπάρξουν σίγουρα τραυματισμοί στη σαιζόν και δεδομένου ότι ο Θανάσης μπορεί να ανταποκριθεί αμυντικά σε 3 θέσεις, έχει ρόλο ως συμπληρωματικός παίκτης, όχι κάτι παραπάνω. Και άλλο 350.000 ευρώ που είναι το συμβόλαιό του, άλλο 500.000 του Βουγιούκα.
tanasen01
QUOTE (Looter @ Jan 29 2019, 01:13 ) *
Εγώ πάλι διαφωνώ με την παραμονή του Θανάση.
Παίκτης με χαμηλό μπασκετικό iq , δημιουργία μηδέν και το καλοκαίρι θα ζητήσει κοντά 400.000 για να μείνει (είχε διετές με 750.000$).Δεν παίζει να πάρει τα ίδια ή λιγότερα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι δεν είναι ο Θανάσης ως Θανάσης αλλά η άφιξη του Πάπι. Αν κρατήσεις τον Πάπι που έχει ήδη συμβόλαιο , θα ΠΡΕΠΕΙ να πας σε 3αρι με πολύ καλό σουτ και αίσθηση του γηπέδου-πάσας. Είναι λάθος να έχει 2 παρόμοια 3αρια , κάνει ΚΑΚΟ στο σύνολικό δείκτη απόδοσης της ομάδας.

Όπως ΛΑΘΟΣ θα είναι για να μείνει ο Θανάσης να πάει ο Πάπι στο 4 μαζί με Μήτο αντί να έρθει ένα ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι που θα μοιράζεται τη θέση με Μήτο. Αν χρειαστεί να παίξει και κανα 5λεπτό 4αρι ο Πάπι σε ειδικές συνθήκες αλλά μέχρι εκεί.

Καλό είναι να αναλογιστούμε ότι η φετινή αποτυχία στη στελέχωση ξεκίνησε με τέτοια λάθη.


Εγώ πιστεύω αξίζει να μείνει ο Θανάσης. Θα σου δώσει πάντα 15 λεπτά φουλ ενέργειας και αμυντικής προσήλωσης, ενώ είναι από τους λίγους παίκτες που μπορεί με μια δυό ενέργειές του να ανεβάσει όλη την ομάδα σε κάποιο κρίσιμο σημείο. Αυτός είναι ο ρόλος του, όχι η δημιουργία. O Παπαπέτρου θα ήθελα να πάει περισσότερο στο 4 γιατί έχει την θέση και γιατί θα ήθελα να έρθει ένα πλήρες τριάρι με σουτ. Με αντίστοιχο σκεπτικό θα ήθελα να ανέβει και ο Ντίνος στο 5, αρκεί να δυναμώσει βέβαια, λόγω του σουτ που δίνει.
picciriddu
Καταρχας γυρω στα 350χιλ παιρνει φετος, σιγουρα μια αυξησουλα θα τη ζητησει, επισης μιας και λεφτα δεν περισσευουν, θα προτιμουσα να δωθουν για παικτες 12αδας.
Και οι τραυματισμοι ειναι μεσα στο προγραμμα, αν και το να παιρνεις 35αρηδες και με ιστορικα τραυματισμων αυξανεις τις πιθανοτητες να σου συμβουν. Οπως και να χει, αν συμβει καποιο απροοπτο απλα μπορεις να κανεις καποια προσθηκη μεσα στη χρονια. Προτιμοτερο απο το να κανεις προσθηκες επειδη εχεις γεμισει το καλοκαιρι με μετριους ρολιστες σε ολες τις θεσεις.
Οποτε αν ειναι να μεινει ο θανασης (που το θελω) ο καλυτερος ρολος για αυτον ειναι ο περσινος πισω απο ενα διαφορετικου τυπου 3αρι και οχι για εκτος 12αδας
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.