Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jan 15 2019, 20:24 ) *
Για τον Ιτουδη κι εγω το βλεπω πιθανο βεβαια αν ακουσε οσα ακουσε ο Πασκουαλ δεν μπορω να φανταστω τι θα ακουσει ο Ιτουδης
Κι αυτος εχει μαθει να παιζει με πολυ μεγαλα μπατζετ,κι αυτος πηγε σε τοπ παγκο χωρις να εχει αποδειξει οτι το αξιζει πιο πριν(ΤΣΣΚΑ πηγε μετα απο μια οκ χρονια στην Μπανβιτ),στην ΤΣΣΚΑ τοσα χρονια εχει κανει πολλα λαθη στην στελεχωση(σοφτ αμυντικα περιφερεια,με απειρο μπατζετ 2-3 χρονια δεν εχει καταφερει να κλεισει την τρυπα στην ρακετα τους),παιζει πολυ 1vs1,ειναι σοφτ προς τους παικτες(δεν θα τον δεις ποτε να τους ουρλιαζει οπως ο Ζοτς πχ) κλπ

απειρως καλυτερα αυτα που εχει καταφερει ο ιτουδης μεχρι στιγμης. αλλο 10 χρονια με τοπ μπατζετ και αλλο 3-4.

και ναι φετος ο ιτουδης δεν παει καλα η τσσκα αλλα 1) δεν ξερουμε πως θα εξελιχθει και 2) τα προηγουμενα χρονια πηγε πολυ καλα. ασε που η τσσκα ειχε μακραν το μικροτερο μπατζετ σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια. καμια σχεση με αυτα του καζλαουσκας και μεσινα.

το μονο που πραγματικα με πειραζει ειναι που διαμαρτυρεται ολη την ωρα στους διαιτητες χωρις κανεναν απολυτως λογο.

φετος πληρωνει την τραγικη του στελεχωση στο 5 και την κακη αποδοση σερχιο-ντε κολο.
basket72
QUOTE (G-arenas @ Jan 15 2019, 20:33 ) *
απειρως καλυτερα αυτα που εχει καταφερει ο ιτουδης μεχρι στιγμης. αλλο 10 χρονια με τοπ μπατζετ και αλλο 3-4.



To μπάτζετ που είχε ο Πασκουάλ στα 2 του χρόνια στον Παναθηναϊκό δεν λογίζεται ως κορυφαίο.
G-arenas
QUOTE (basket72 @ Jan 15 2019, 20:40 ) *
To μπάτζετ που είχε ο Πασκουάλ στα 2 του χρόνια στον Παναθηναϊκό δεν λογίζεται ως κορυφαίο.

ναι το ξερω. αλλα δεν ηταν και σαν το φετινο. δεν ειχα απαιτηση για κατακτηση ευρωλιγκας. αλλα 1 final 4 το ειχα.
basket72
QUOTE (G-arenas @ Jan 15 2019, 20:42 ) *
ναι το ξερω. αλλα δεν ηταν και σαν το φετινο. δεν ειχα απαιτηση για κατακτηση ευρωλιγκας. αλλα 1 final 4 το ειχα.

δεν ήταν καν στα 4 πρώτα, όμως για να το έχεις ντε και καλά. smile.gif αν όλα πάνε σύμφωνα με τα μπάτζετ, βέβαια.

G-arenas
QUOTE (basket72 @ Jan 15 2019, 20:46 ) *
δεν ήταν καν στα 4 πρώτα, όμως για να το έχεις ντε και καλά. smile.gif αν όλα πάνε σύμφωνα με τα μπάτζετ, βέβαια.

ουτε του οσφπ ηταν και πηγε. ουτε της μπασκονια ουτε της ζαλγκιρις. βεβαια τα μπατζετ των μεσαιων ομαδων δεν διαφερουν και πολυ.

εκει δεν θα συγκρινεις μπατζετ αλλα ροστερ. για μπατζετ θα πεις αν εχεις τα κορυφαια.

ε μετα τους 3 πρωτους που στα 2 χρονια του τσαβι μια η φενερ και μια η ρεαλ ειχαν πολλους τραυματισμους και δεν ηταν καλα. ειδικα ρεαλ μιση ηρθε οακα. και εμεις ουτε καν παλεψαμε.

εξαλλου αν συγκρινεις ροστερ θα δεις οτι ο παο ειχε το 4ο καλυτερο μετα τους 3 μεγαλους και φυσικα αν κρινουμε και τους απειρους τραυματισμους φενερ-ρεαλ 1η και 2η χρονια θα δει οτι ειχε το 3ο!

για φετος οχι γιατι και μπατζετ μειωθηκε και οι ομαδες ανταγωνισμου ειναι πολυ καλυτερες.

βεβαια δεν δικαιολογει σε τιποτα την τραγικη εικονα και την τραγικη στελεχωση της ομαδας που εκανε.
basket72
QUOTE (G-arenas @ Jan 15 2019, 20:51 ) *
ουτε του οσφπ ηταν και πηγε. ουτε της μπασκονια ουτε της ζαλγκιρις. βεβαια τα μπατζετ των μεσαιων ομαδων δεν διαφερουν και πολυ.

εκει δεν θα συγκρινεις μπατζετ αλλα ροστερ. για μπατζετ θα πεις αν εχεις τα κορυφαια.

ε μετα τους 3 πρωτους που στα 2 χρονια του τσαβι μια η φενερ και μια η ρεαλ ειχαν πολλους τραυματισμους και δεν ηταν καλα. ειδικα ρεαλ μιση ηρθε οακα. και εμεις ουτε καν παλεψαμε.

εξαλλου αν συγκρινεις ροστερ θα δεις οτι ο παο ειχε το 4ο καλυτερο μετα τους 3 μεγαλους και φυσικα αν κρινουμε και τους απειρους τραυματισμους φενερ-ρεαλ 1η και 2η χρονια θα δει οτι ειχε το 3ο!

για φετος οχι για και μπατζετ μειωθηκε και οι ομαδες ανταγωνισμου ειναι πολυ καλυτερες.

βεβαια δεν δικαιολογει σε τιποτα την τραγικη εικονα και την τραγικη στελεχωση της ομαδας που εκανε.



Αν και δεν είμαστε ον- τόπικ, να σου πω ότι δεν θα συμφωνήσω καθόλου ότι το ρόστερ σας πέρσι και πρόπερσι* ήταν μέσα στα κορυφαία 4. Ήταν φουλ στην ανορθογραφία κι είχε τρανταχτές ελλείψεις. Γι΄αυτό και τσιμπήσατε τελευταία στιγμή και το πλεονέκτημα.
Πήγε ως αουτσάιντερ ο Ολυμπιακός. Μεγάλη υπόθεση να μην κουβαλάς το άγχος του πρέπει και του Χ αστεριού. wink.gif στη φανέλα.
*Προφανώς κι ήταν καλύτερο του φετινού, βέβαια. Ούτε λόγος γι΄αυτό.
G-arenas
QUOTE (basket72 @ Jan 15 2019, 20:57 ) *
Αν και δεν είμαστε ον- τόπικ, να σου πω ότι δεν θα συμφωνήσω καθόλου ότι το ρόστερ σας πέρσι και πρόπερσι* ήταν μέσα στα κορυφαία 4. Ήταν φουλ στην ανορθογραφία κι είχε τρανταχτές ελλείψεις. Γι΄αυτό και τσιμπήσατε τελευταία στιγμή και το πλεονέκτημα.
Πήγε ως αουτσάιντερ ο Ολυμπιακός. Μεγάλη υπόθεση να μην κουβαλάς το άγχος του πρέπει και του Χ αστεριού. wink.gif στη φανέλα.
*Προφανώς κι ήταν καλύτερο του φετινού, βέβαια. Ούτε λόγος γι΄αυτό.

το μονο που ελλειπε στην ομαδα ηταν ενας κανονικος σεντερ. με 500-600 εβρισκε χαλαρα αλλα προτιμησε τον κεννυ.

το πιο σημαντικο ηταν οτι ο ανταγωνισμος ηταν μικρος. πολυ μικροτερος απο φετος που ειναι τεραστιος.

τελευταια στιγμη το τσιμπησαμε κατα λαθος λογο απιστευτων αποτελεσματων ειδικα την 2η χρονια. με αυτοκαλαθι της τραγικης αρμανι και μπαζερ του γιανκουνας σε σας και τα 2 στην παραταση και αυτα μονο την τελευταια αγωνιστικη, την ιδια στιγμη που αν κερδιζε σε κατι βαλενθιες και μπαμπεργκ εβγαινε 3ος!

οπως και την 1η χρονια απο χαζες ηττες δεν βγηκαμε 3οι.

ανορθογραφιες δεν υπηρχαν στο ροστερ. την 1η χρονια αντι για κεννυ επαιρνε ενα σεντερ κανονικο και αντι τζεντιλε ενα 2ο ασσο αναπληρωματικο, θα ειχαμε ροστεραρα!

το ιδιο και περσυ που δεν ειχαμε σεντερ και οταν το πηραμε δεν τον εβαζε.

και για να ειμαι ον-τοπικ tongue.gif θα μου αρεσε ο σικμα που προτεινες. πολυ ευρωπαιος παικτης, με iq, ριμπαουντ, πασα και σουτ. θα τον ηθελα σε περιπτωση που τα 2 μας σεντερ ειναι αθλητικα. π.χ με ενα βασικο σεντερ τυπου μπλακ και ενα 2ο τυπου πειν ή ερικ, θα ηθελα στο 4 κατι πιο efficiency στυλ σικμα.

σε ενα τετοιο σχημα θα ταιριαζε και ας μην ειναι τοσο υψηλης ποιοτητας για παο. αλλιως προτιμω μια περιπτωση τυπου κλαρκ.
basket72
QUOTE (G-arenas @ Jan 15 2019, 21:10 ) *
σε ενα τετοιο σχημα θα ταιριαζε και ας μην ειναι τοσο υψηλης ποιοτητας για παο. αλλιως προτιμω μια περιπτωση τυπου κλαρκ.


Ο Σίκμα θα σας είχε δώσει πολλά παιχνίδια φέτος αν είχατε κι έναν τύπου Έρικσον να αξιοποιεί τις ασίστ που δίνει κατά κόρον.
Άσε που θα χαιρόσαστε ποστ παιχνίδι μετά από χρόνια. Έχει πολύ μπάσκετ μέσα του κι είναι και ψυχωμένος.Είναι και γιος του all star nbaer πατέρα του, εξάλλου. wink.gif
Τον "λιγουρεύομαι" ως εφεδρεία του Πρίντεζη από τότε που ο υιός Σίκμα έπαιζε στις Κανάριες νήσους.

Με δεδομένο ότι έχετε τον Νικ που δεν πιάνει θέση ξένου κι είναι μες τους κορυφαίους Ευρωπαίους, συν 3 ακόμα καλούς γηγενείς ρολίστες ( Ιωάννη, Μήτογλου και Θανάση) μπορείτε να δώσετε 2 μεγάλα συμβόλαια, λίγο κάτω από το 1κ στο 5 σας και τον κόμπο σας, και 2 ακόμα καλά συμβόλαια 700-800 χιλ. στο 4 και το 3 σας. Και μένουν 2 του 500ρικου για τον συμπληρωματικό γκαρντ και τον δεύτερο ψηλό. Και να φτιάξετε μια καλή μαγιά 10 παικτών. (Τους Παππά και τους Παπαγιάννη τους υπολογίζω για 11ο και 12ο παίκτη μονάχα- )
Λίγο ψάξιμο θέλει η υπόθεση και διακριτούς ρόλους. wink.gif
Johnny Marv
QUOTE(basket72 @ Jan 15 2019, 21:36 ) *
Ο Σίκμα θα σας είχε δώσει πολλά παιχνίδια φέτος αν είχατε κι έναν τύπου Έρικσον να αξιοποιεί τις ασίστ που δίνει κατά κόρον.
Άσε που θα χαιρόσαστε ποστ παιχνίδι μετά από χρόνια. Έχει πολύ μπάσκετ μέσα του κι είναι και ψυχωμένος.Είναι και γιος του all star nbaer πατέρα του, εξάλλου. wink.gif
Τον "λιγουρεύομαι" ως εφεδρεία του Πρίντεζη από τότε που ο υιός Σίκμα έπαιζε στις Κανάριες νήσους.

Με δεδομένο ότι έχετε τον Νικ που δεν πιάνει θέση ξένου κι είναι μες τους κορυφαίους Ευρωπαίους, συν 3 ακόμα καλούς γηγενείς ρολίστες ( Ιωάννη, Μήτογλου και Θανάση) μπορείτε να δώσετε 2 μεγάλα συμβόλαια, λίγο κάτω από το 1κ στο 5 σας και τον κόμπο σας, και 2 ακόμα καλά συμβόλαια 700-800 χιλ. στο 4 και το 3 σας. Και μένουν 2 του 500ρικου για τον συμπληρωματικό γκαρντ και τον δεύτερο ψηλό. Και να φτιάξετε μια καλή μαγιά 10 παικτών. (Τους Παππά και τους Παπαγιάννη τους υπολογίζω για 11ο και 12ο παίκτη μονάχα- )
Λίγο ψάξιμο θέλει η υπόθεση και διακριτούς ρόλους. wink.gif


Έτσι ακριβώς απλά θεωρώ πως τα 2 μεγάλα συμβόλαια που θα δώσουμε πρέπει να είναι λίγο πάνω του μυριου και όχι λίγο κάτω . Από εκεί και πέρα μου φαίνεται πως θεωρείς τον σικμα πιο ακριβό από ότι είναι . Εγώ θεωρώ πως τον κλείνουμε άνετα με τα λεφτά του τομας . Δεν έχει ξαναπαίξει και Ευρωλίγκα , δεν μπορεί να είναι και πολύ ακριβός . Με ένα 2ετες με συνολικές αποδοχές κοντά στο μυριο θα είναι καλυμμένος .
Thodoros
QUOTE (basket72 @ Jan 15 2019, 21:36 ) *
Ο Σίκμα θα σας είχε δώσει πολλά παιχνίδια φέτος αν είχατε κι έναν τύπου Έρικσον να αξιοποιεί τις ασίστ που δίνει κατά κόρον.
Άσε που θα χαιρόσαστε ποστ παιχνίδι μετά από χρόνια. Έχει πολύ μπάσκετ μέσα του κι είναι και ψυχωμένος.Είναι και γιος του all star nbaer πατέρα του, εξάλλου. wink.gif
Τον "λιγουρεύομαι" ως εφεδρεία του Πρίντεζη από τότε που ο υιός Σίκμα έπαιζε στις Κανάριες νήσους.

Με δεδομένο ότι έχετε τον Νικ που δεν πιάνει θέση ξένου κι είναι μες τους κορυφαίους Ευρωπαίους, συν 3 ακόμα καλούς γηγενείς ρολίστες ( Ιωάννη, Μήτογλου και Θανάση) μπορείτε να δώσετε 2 μεγάλα συμβόλαια, λίγο κάτω από το 1κ στο 5 σας και τον κόμπο σας, και 2 ακόμα καλά συμβόλαια 700-800 χιλ. στο 4 και το 3 σας. Και μένουν 2 του 500ρικου για τον συμπληρωματικό γκαρντ και τον δεύτερο ψηλό. Και να φτιάξετε μια καλή μαγιά 10 παικτών. (Τους Παππά και τους Παπαγιάννη τους υπολογίζω για 11ο και 12ο παίκτη μονάχα- )
Λίγο ψάξιμο θέλει η υπόθεση και διακριτούς ρόλους. wink.gif


Υπερβολικό σε βρίσκω με τον Σίκμα.
Φέτος ο Παναθηναϊκός όπως και κάθε χρόνο δλδ πονάει στους σέντερ , όταν το διορθώσει αυτό τότε θα δεις διαφορά στα 4ρια ( γιατί μέχρι τώρα αντί να δίνουν αυτά που μπορούν παίζουν ξύλο με τα 5άρια των αντιπάλων αφού Λάσμε και Γκιστ δεν το προσπαθούν καθόλου.
Έβλεπα τα Ματς τώρα και για κάποιο λόγο Λάσμε - Γκιστ & Παπαγιάννης βγαίνουν συνέχεια μέχρι έξω να μαρκάρουν με αποτέλεσμα να αφήνουν την ρακέτα άδεια.... ας έρθει ψηλός τις προκοπής και μετά θα δούμε και έναν καλύτερο Τόμας , αυτό πιστεύω εγώ και όχι για κριμένα ταλέντα που είναι στην Άλμπα ( 3 κατηγορίες κάτω από το επίπεδο μας!)
Για εσένα και ως αναπληρωματικός πίσω από τον Πρίντεζη μπορεί να κάνει για εμένα και ως συμπληρωματικός με τον Μήτολγου δεν λέει και πολλά.

john wick
Εβλεπα πριν λιγο Παρτιζαν-Μονακο..
Ο Jarrod Jones μπροστα στον δικο μας τον Thomas ειναι ντουκι...
Πολυ ωραιος παικτης ,πολυ μου αρεσε...(ειχε κ 3/4 τριποντα)...
basket72
QUOTE (Thodoros @ Jan 15 2019, 22:08 ) *
Υπερβολικό σε βρίσκω με τον Σίκμα. ..
...Για εσένα και ως αναπληρωματικός πίσω από τον Πρίντεζη μπορεί να κάνει για εμένα και ως συμπληρωματικός με τον Μήτολγου δεν λέει και πολλά.


Τον ήθελα ως αναπληρωματικό του Πρίντεζη όταν δεν είχε φτάσει στο επίπεδο που είναι τώρα. Παίζει καταπληκτικό μπάσκετ στο Βερολίνο.
Ως 4αρι που θα πάρει 20 -25 λεπτά στον φιλόδοξο για F4 στο ΟΑΚΑ , τον βρίσκω πολύ καλή λύση.

Τα υπόλοιπα λεπτά στον Μήτογλου και τον Ιωάννη ως stretch pf.


Thodoros
Όπως είναι τα πράγματα η ομάδα είναι αυτή :

1. Nικ
2. Παππάς
3. Παππαπέτρου -
3/4. Θ.Αντε
4. Μήτολγου
5. Παππαγιάννης

α) οπότε 4 από τους 6 ξένους πρέπει να είναι σε υψηλό επίπεδο , άρα και ακριβοί!
β) Πρέπει να βρεθεί ένα κόμπο ασσόδυο και για εμένα η καλύτερη περίπτωση θα ήταν ο Τζειμς αν και πλέον δεν γίνεται γιατί έχει τουλάχιστον 2 χρόνια ( οπότε κάποιον τέτοιο θέλουμε που να μπορεί να παίζει και 2 ) - ο Άλλος μπορεί να είναι στοίχημα όπως Ντειμον ή κάποιος άλλος οπότε και οικονομικός.
Ένα 3ρο2άρι με σουτ .
έναν Βασικό 4άρι και ένα Βασικό καλό Μαπ 5άρι
Και τέλος έναν φθηνό Μαπ και ότι βγει , φυσικά ελπίζω στο να δουλέψουν τον Παπαγιάννη γιατί αν παίκτης είναι φύρα τότε την έχουμε άσχημα δεν μπορεί να πιάνει θέσει έτσι τσάμπα! Δεν μας φτάνει ο Παππάς θα έχουμε και 2ον να μην παίζει .
Όλα αυτά θέλουν κάποια λεφτά και όπως είπα οι 4 παίκτες θα είναι εκεί κοντά στο μύριο (Αν κάποιος θέλει τόσο δεν νομίζω να πει όχι στο 970χιλ για να γλυτώσεις την εφορία στην τελική του δίνεις και 30000€ ως δώρο πριμ μαύρα άσπρα πες τα όπως θες διακοποδάνειο )

basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 15 2019, 22:06 ) *
Έτσι ακριβώς απλά θεωρώ πως τα 2 μεγάλα συμβόλαια που θα δώσουμε πρέπει να είναι λίγο πάνω του μυριου και όχι λίγο κάτω . Από εκεί και πέρα μου φαίνεται πως θεωρείς τον σικμα πιο ακριβό από ότι είναι . Εγώ θεωρώ πως τον κλείνουμε άνετα με τα λεφτά του τομας . Δεν έχει ξαναπαίξει και Ευρωλίγκα , δεν μπορεί να είναι και πολύ ακριβός . Με ένα 2ετες με συνολικές αποδοχές κοντά στο μυριο θα είναι καλυμμένος .


Μακάρι για εσάς να μπορείτε να καλύψετε την εφορία που προκύπτει για ποσά άνω του 1κ. Τοσο το καλύτερο αν έχετε τέτοια μπάτζετ.
jonaldidhs
Τον Παπαπετρου τον θελω μονο στο 3..Εκει ειναι η θεση του..
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Jan 15 2019, 20:24 ) *
Για τον Ιτουδη κι εγω το βλεπω πιθανο βεβαια αν ακουσε οσα ακουσε ο Πασκουαλ δεν μπορω να φανταστω τι θα ακουσει ο Ιτουδης
Κι αυτος εχει μαθει να παιζει με πολυ μεγαλα μπατζετ,κι αυτος πηγε σε τοπ παγκο χωρις να εχει αποδειξει οτι το αξιζει πιο πριν(ΤΣΣΚΑ πηγε μετα απο μια οκ χρονια στην Μπανβιτ),στην ΤΣΣΚΑ τοσα χρονια εχει κανει πολλα λαθη στην στελεχωση(σοφτ αμυντικα περιφερεια,με απειρο μπατζετ 2-3 χρονια δεν εχει καταφερει να κλεισει την τρυπα στην ρακετα τους),παιζει πολυ 1vs1,ειναι σοφτ προς τους παικτες(δεν θα τον δεις ποτε να τους ουρλιαζει οπως ο Ζοτς πχ) κλπ


Ιτούδη θα ήθελα ΜΟΝΟ αν έρθει πακετάκι μαζί με Χίγκινς (διαφορετικά άντε και με ντε κολο) αλλιώς χίλιες φορές πιτινο ή Σάρας . Σκέψου ρόστερ :

1)Καλαθης-Σίβα
2)Χίγκινς-Παππας
2/3)Ερικσσον
3)Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
4)Σικμα-Μίτο
5)Μικι-Πεϊν-Παπαγιαννης

Είναι και ελεύθερος ο Χίγκινς το καλοκαίρι οπότε αν δεν μας κάτσει ο σλουκας ας πάμε να κάνουμε υπέρβαση για αυτόν τον παιχταρα!!! (Με σλουκα θα ήθελα το ίδιο ρόστερ αλλά αντί για Σίβα έναν ντενμον) . Άρα , πρώτη επιλογή για υπέρβαση : σλουκας. Και δεύτερη : Χίγκινς
pk13
Τον Σλουκα το θεωρώ απιθανο να τον πάρουμε...Οπότε πάμε σε πιο ρεαλιστικα ροστερ...Το μπατζετ θεωρώ πως θα ανέβει 1-1.5 εκατομμύριο από φέτος μιας και το φάιναλ 4 θα γίνει εδώ οπότε από 8.5 μυρια που ήταν φέτος το βλέπω γύρω στα 10 στην καλύτερη περίπτωση...

Από προπονητή αν δεν μείνει ο Πιτινο που είναι και το πιθανότερο μάλλον και εγώ προς Ιτουδη μας βλεπω αν φύγει από ΤΣΣΚΑ...

Απο ροστερ αν βγει ο Κιλπατρικ εγώ θα τον κρατούσα,για τον Πειν δεν πολυψήνομαι αλλά ανάλογα με τις εμφανίσεις του βλέπουμε αν κάνει για 2ο πεντάρι..
Αν μας έβλεπα κάπως έτσι θα ήμουν πολύ ευχαριστημενος:

Καλαθης (2.2)-Σιβα(0.8)
Κιλπατρικ (1.3)-Παππας(0.8)
Σουτερ Αντιλοτζεσκι (0.5)
Παπαπετρου (0.8)-Θανασης (0.5)
Βασικό 4αρι (0.8)-Μητογλου (0.4)
Μίκι(1.2)-Πειν η καποιος αλλος(0.5)-Παπαγιαννης(0.5)
Johnny Marv
QUOTE(pk13 @ Jan 15 2019, 22:43 ) *
Τον Σλουκα το θεωρώ απιθανο να τον πάρουμε...Οπότε πάμε σε πιο ρεαλιστικα ροστερ...Το μπατζετ θεωρώ πως θα ανέβει 1-1.5 εκατομμύριο από φέτος μιας και το φάιναλ 4 θα γίνει εδώ οπότε από 8.5 μυρια που ήταν φέτος το βλέπω γύρω στα 10 στην καλύτερη περίπτωση...

Από προπονητή αν δεν μείνει ο Πιτινο που είναι και το πιθανότερο μάλλον και εγώ προς Ιτουδη μας βλεπω αν φύγει από ΤΣΣΚΑ...

Απο ροστερ αν βγει ο Κιλπατρικ εγώ θα τον κρατούσα,για τον Πειν δεν πολυψήνομαι αλλά ανάλογα με τις εμφανίσεις του βλέπουμε αν κάνει για 2ο πεντάρι..
Αν μας έβλεπα κάπως έτσι θα ήμουν πολύ ευχαριστημενος:

Καλαθης (2.2)-Σιβα(0.8)
Κιλπατρικ (1.3)-Παππας(0.8)
Σουτερ Αντιλοτζεσκι (0.5)
Παπαπετρου (0.8)-Θανασης (0.5)
Βασικό 4αρι (0.8)-Μητογλου (0.4)
Μίκι(1.2)-Πειν η καποιος αλλος(0.5)-Παπαγιαννης(0.5)


Έτσι μας φαντάζομαι κι εγώ ! Φάνηκε και πάνω μάλλον .. το 4αρι που λες θα ήθελα να είναι ο σικμα (συμπαίκτης και με Σίβα που θα βοηθήσει στη χημεία της ομάδας) και θα έρθει με 500χιλ οπότε τα αλλα 300χιλ περισσεύουν για να προστεθούν αλλου . Ο αντί λοτζο θα ήθελα να είναι ο Ερικσσον ή ο μαϊκλ Ρολλ που έρχονται με 700χιλ (μας μένουν και 100χιλ) . Τέλος δεν είμαι σίγουρος για κιλπατρικ με κοντά 1,5 μυρια ίσως βρούμε κάτι πιο καλό . Θα δούμε πως θα παίξει κι ολας μέχρι τέλος της σεζόν .
Thodoros
QUOTE (basket72 @ Jan 15 2019, 22:18 ) *
Τον ήθελα ως αναπληρωματικό του Πρίντεζη όταν δεν είχε φτάσει στο επίπεδο που είναι τώρα. Παίζει καταπληκτικό μπάσκετ στο Βερολίνο.
Ως 4αρι που θα πάρει 20 -25 λεπτά στον φιλόδοξο για F4 στο ΟΑΚΑ , τον βρίσκω πολύ καλή λύση.

Τα υπόλοιπα λεπτά στον Μήτογλου και τον Ιωάννη ως stretch pf.


Αυτό λέω και εγώ όταν λέω ότι σε βρίσκω αισιόδοξο πολύ! ότι ας πούμε παίζει καλό μπάσκετ με την Άλμπα ...Ε και ;
Άλλο Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός και άλλο Άλμπα !

Ως φθηνή λύση 2ου μπορεί να είναι αξιόλογη περίπτωση ... ως βασικός δεν το βλέπω όμως! ( εμείς έχουμε Μήτογλου όχι Πρίντεζη , ούτε Σενγκέλια ή Σίγκλετον ώστε να πεις πάρε και κάποιος ικανό και φθηνό ) με 2 μέτρια 4άρια και σχεδόν ανύπαρκτη γραμμή ψηλών δεν βλέπω μέλλον. ( Εκτός και αν όλα αυτά γίνουν για να έρθουν 2 βασικού Σέντερ και όχι ένας )
Ο Μήτολγου έχει πολύ δρόμο ακόμα ώστε να θεωρηθεί σταθερά καλός και ικανός για να παίζει 25λπτα. Είναι μεν σε καλό δρόμο αλλά θέλει δουλειά και εφόσον φέτος βλέπουμε ότι δεν βγαίνει με έναν Τόμας και έναν Μήτολγου δεν βλέπω το λόγο να το κάνουμε και του χρόνου που μιλάμε για στόχο f4 σίγουρα. ( λόγο ΟΑΚΑ)
pan24
QUOTE (pk13 @ Jan 15 2019, 22:43 ) *
Τον Σλουκα το θεωρώ απιθανο να τον πάρουμε...Οπότε πάμε σε πιο ρεαλιστικα ροστερ...Το μπατζετ θεωρώ πως θα ανέβει 1-1.5 εκατομμύριο από φέτος μιας και το φάιναλ 4 θα γίνει εδώ οπότε από 8.5 μυρια που ήταν φέτος το βλέπω γύρω στα 10 στην καλύτερη περίπτωση...

Από προπονητή αν δεν μείνει ο Πιτινο που είναι και το πιθανότερο μάλλον και εγώ προς Ιτουδη μας βλεπω αν φύγει από ΤΣΣΚΑ...

Απο ροστερ αν βγει ο Κιλπατρικ εγώ θα τον κρατούσα,για τον Πειν δεν πολυψήνομαι αλλά ανάλογα με τις εμφανίσεις του βλέπουμε αν κάνει για 2ο πεντάρι..
Αν μας έβλεπα κάπως έτσι θα ήμουν πολύ ευχαριστημενος:

Καλαθης (2.2)-Σιβα(0.8)
Κιλπατρικ (1.3)-Παππας(0.8)
Σουτερ Αντιλοτζεσκι (0.5)
Παπαπετρου (0.8)-Θανασης (0.5)
Βασικό 4αρι (0.8)-Μητογλου (0.4)
Μίκι(1.2)-Πειν η καποιος αλλος(0.5)-Παπαγιαννης(0.5)

Καπως ετσι το βλεπω κι εγω
Δεν βλεπω παραμονη Κιλπατρικ να σου πω την αληθεια γιατι ειτε δεν θα πιασει ειτε δεν θα μεινει Ευρωπη ειτε θα κανει παπαδες και θα εχει πανω απο 1,5 μυριο συμβολαιο αν μεινει Ευρωπη

QUOTE (Thodoros @ Jan 15 2019, 22:50 ) *
Αυτό λέω και εγώ όταν λέω ότι σε βρίσκω αισιόδοξο πολύ! ότι ας πούμε παίζει καλό μπάσκετ με την Άλμπα ...Ε και ;
Άλλο Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός και άλλο Άλμπα !

Ως φθηνή λύση 2ου μπορεί να είναι αξιόλογη περίπτωση ... ως βασικός δεν το βλέπω όμως! ( εμείς έχουμε Μήτογλου όχι Πρίντεζη , ούτε Σενγκέλια ή Σίγκλετον ώστε να πεις πάρε και κάποιος ικανό και φθηνό ) με 2 μέτρια 4άρια και σχεδόν ανύπαρκτη γραμμή ψηλών δεν βλέπω μέλλον. ( Εκτός και αν όλα αυτά γίνουν για να έρθουν 2 βασικού Σέντερ και όχι ένας )
Ο Μήτολγου έχει πολύ δρόμο ακόμα ώστε να θεωρηθεί σταθερά καλός και ικανός για να παίζει 25λπτα. Είναι μεν σε καλό δρόμο αλλά θέλει δουλειά και εφόσον φέτος βλέπουμε ότι δεν βγαίνει με έναν Τόμας και έναν Μήτολγου δεν βλέπω το λόγο να το κάνουμε και του χρόνου που μιλάμε για στόχο f4 σίγουρα. ( λόγο ΟΑΚΑ)

Αδικο δεν εχεις μπορει και να μην τα καταφερει στο υψηλοτερο επιπεδο αλλα αν θες πενταδατο παικτη με 800 χιλιαδες ε...ενα ρισκο θα το παρεις
Εχει περασει η εποχη που με 800 χιλιαδες-1 μυριο μπορουσε να παρεις 4αρι με μεγαλο ρολο σε ομαδα φαιναλ 4(Σινγκλετον)

Ενας Ουαιτ πχ(αντιστοιχα οικονομικα δεδομενα) εχει κι αυτος το ρισκο του λογω μικρης συμμετοχης τα τελευταια χρονια ενω κι αυτος δεν εχει εμπειρια Ευρωλιγκας

Γνωμη μου καλυτερα να παρουμε το ρισκο στο 4 που και να βγει μετριος οποιος παρουμε εχεις εναν Μητογλου κι εναν Παπαπετρου που μπορουν να καλυψουν την θεση παρα στο 2

Προφανως δεν υπαρχει τετοια συζητηση αν το μπατζετ ανεβει 5-6 μυρια αλλα δεν το βλεπω και πολυ πιθανο
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Jan 15 2019, 20:01 ) *
γιατι βρε αδελφε μακρια απο Ερικσον ; τοσο μακρια οσο και απο Παπαπετρου οπως μας ελεγες το καλοκαιρι ; rolleyes.gif

οσο για Ντειβις + Μπλακ που προτεινεις ,σε τριαδα με Παπαγιαννη ,δεν βγαινει βρε συ ! και δεν ειναι μονο θεμα χρηματικο !δεν γινεται να παρεις δυο παικτες που ειναι για βασικοι στο υψηλοτερο επιπεδο και ειναι ισαξιοι ! ακομα και σε Ρεαλ-Τσσκα-Φενερ ο 2ος σεντερ ειναι παντα ενα κλικ κατω απο τον πρωτο ( η καποιος παιζει εξισου καλα και στο και στο 5 ..)
ακομα και 20λεπτα να τους μοιραζεις στο 5,δεν αφηνεις τον παραμικρο περιθωριο για Παπαγιαννη να διεκδικησει εστω 5 λεπτα..


Mακρυα απο ερικσον γιατι εκτος του φονικου σουτ δεν κανει τιποτα αλλο απολυτως, δεν παιζει αμυνα, δεν κατεβαζει ριμπαουντ, δεν ειναι δημιουργικος, δεν εχει αθλητικοτητα.
Η αγορα ειναι τεραστις δεν μπορεις να καταληξεις στον μαρκους ερικσον αν εχεις στοχους.

Μου λες για παπαπετρου πο εχει κανει 5 καλα μετρημενα παιχνιδια μεσα στη σεζον? Σοβαρα τωρα?
Σε 3-4 παιχνιδια ηταν κομβικος και ο λασμε, να κρατησουμε και τον στεφαν.
Παιδια ο παπαπετρου ειναι μια χρυση μετριοτητα, που θα ακριβοπληρωνεται επειδη ειναι ελληνας και συν οτι εχει ευπαθεια στους τραυματισμους. Εχει ο παπαπετρου μεχρι τωρα την προσφορα του ριβερς του προηγουμενου 1,5 χρονου? Εχει μηπως την συνεισφορα ματσιουλις την διετια 2013-2014.
5 καλα παιχνιδια εκανε και ο γιανκοβιτς μεσα στην χρονια...

Επισης δεν υπαρχει στο συγχρονο μπασκετ θεση βασικου και αναπληρωματικου. Δηλαδη στην φενερ ποιος ειναι ο βασικος ο βεσελυ η ο ουντο περσι/λοβερν φετος? Σστην ρεαλ ο αγιον η ο τααβαρες?
Στην τσσκα ο χαντερ η ο χαινς?
Αν θες να εχεις στοχους στην περιφερεια απο τους 5 παικτες πρεπει οι 3 να ειναι πρωτης γραμμης και ο τεταρτος στο αμεσως επομενο επιπεδο, επισης πρωτης γραμμης το βασικο τριαρι και τεσσαρι και 2 πρωτης γραμμης σεντερ -εκπτωσεις κανεις στον εναν της περιφερειας, στο αναπληρωματικο τριαρι και τεσσαρι και στο τριτο σεντερ?
Johnny Marv
QUOTE(basketikos13 @ Jan 16 2019, 01:05 ) *
Mακρυα απο ερικσον γιατι εκτος του φονικου σουτ δεν κανει τιποτα αλλο απολυτως, δεν παιζει αμυνα, δεν κατεβαζει ριμπαουντ, δεν ειναι δημιουργικος, δεν εχει αθλητικοτητα.
Η αγορα ειναι τεραστις δεν μπορεις να καταληξεις στον μαρκους ερικσον αν εχεις στοχους.

Μου λες για παπαπετρου πο εχει κανει 5 καλα μετρημενα παιχνιδια μεσα στη σεζον? Σοβαρα τωρα?
Σε 3-4 παιχνιδια ηταν κομβικος και ο λασμε, να κρατησουμε και τον στεφαν.
Παιδια ο παπαπετρου ειναι μια χρυση μετριοτητα, που θα ακριβοπληρωνεται επειδη ειναι ελληνας και συν οτι εχει ευπαθεια στους τραυματισμους. Εχει ο παπαπετρου μεχρι τωρα την προσφορα του ριβερς του προηγουμενου 1,5 χρονου? Εχει μηπως την συνεισφορα ματσιουλις την διετια 2013-2014.
5 καλα παιχνιδια εκανε και ο γιανκοβιτς μεσα στην χρονια...

Επισης δεν υπαρχει στο συγχρονο μπασκετ θεση βασικου και αναπληρωματικου. Δηλαδη στην φενερ ποιος ειναι ο βασικος ο βεσελυ η ο ουντο περσι/λοβερν φετος? Σστην ρεαλ ο αγιον η ο τααβαρες?
Στην τσσκα ο χαντερ η ο χαινς?
Αν θες να εχεις στοχους στην περιφερεια απο τους 5 παικτες πρεπει οι 3 να ειναι πρωτης γραμμης και ο τεταρτος στο αμεσως επομενο επιπεδο, επισης πρωτης γραμμης το βασικο τριαρι και τεσσαρι και 2 πρωτης γραμμης σεντερ -εκπτωσεις κανεις στον εναν της περιφερειας, στο αναπληρωματικο τριαρι και τεσσαρι και στο τριτο σεντερ?


Δεν ξέρω τι πιστεύεις πως θα γίνει ... πιστεύεις πως από του χρόνου θα γίνουμε Ρεάλ και θα έχουμε 40 μυρια μπατζετ ενώ εδώ και 7 χρόνια δεν έχουμε αγγίξει διψήφιο νούμερο σε θέματα μπατζετ ; Καλύτερα να σταματήσεις να πιστεύεις ότι οι 8/12 παίκτες θα είναι παίκτες του μυριου και θα κάνουν όλοι για βασικοί και οι άλλοι 4 θα είναι αρκετά καλοί και όχι τέλειοι . Όχι τίποτα άλλο απλά να μην απογοητεύεις όταν ανακοινωθεί το τελικό ρόστερ του χρόνου . 1-2 μυρια θα ανεβει το μπατζετ άντε 3 και θα φανεί η διαφορά . 2 δυνατούς παίκτες θελουμε και από εκεί και πέρα ορθολογικές κινήσεις και παίκτες λαβράκια . Αν περιμένεις του χρόνου να παίζουμε με βασική 5αδα καλαθη-σλουκα-ναναλι-ουλιαμς-ντειβις και από πίσω κιλπατρικ και μπλακ μάλλον είσαι πολύ αισιόδοξος..

ΥΓ. Τζαμαρ σμιθ θα ήταν καλή επιλογή για βασικό 2αρι , κοντά στα 800-900χιλ τον υπολογίζω , ρόστερ :


1)Καλαθης-Σίβα
2)Τζαμαρ Σμιθ-Παππας
2/3)Ερικσσον
3)Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
4)Σικμα-Μιτογλου
5)Μικι-Πεϊν-Παπαγιαννης

Σαν μπατζετ το υπολογίζω γύρω στα 9,7 μυρια (1 μυριο πάνω από τα φετινά)
john wick
Παίδες με παίκτες τύπου Payton Siva ή Louk Sicma δεν παίρνεις ευρωλίγκα...
η μάλλον με βασικούς αυτούς δεν παίρνεις ευρωλίγκα.Μιλάμε για παίκτες που δεν έχουν ξαναπαίξει σε αυτό το επίπεδο...
αυτούς τους παίρνεις για μπακ απ...
Φέρνεις 4 άρι δυναμίτη , πίσω του τον Μήτογλου...
Φέρνεις 5άρι επιπέδου Udoh και πίσω του Παπαγιάννη και Davis..
Φέρνεις 2-3άρι επιπέδου Kc Rivers στα καλά του...




έχεις δλδ 4-5 σούπερ παίκτες και αλλους 6-7 βοθητικούς , ικανούς όμως να σηκώσουν το βάρος....
Johnny Marv
QUOTE(john wick @ Jan 16 2019, 09:11 ) *
Παίδες με παίκτες τύπου Payton Siva ή Louk Sicma δεν παίρνεις ευρωλίγκα...
η μάλλον με βασικούς αυτούς δεν παίρνεις ευρωλίγκα.Μιλάμε για παίκτες που δεν έχουν ξαναπαίξει σε αυτό το επίπεδο...
αυτούς τους παίρνεις για μπακ απ...
Φέρνεις 4 άρι δυναμίτη , πίσω του τον Μήτογλου...
Φέρνεις 5άρι επιπέδου Udoh και πίσω του Παπαγιάννη και Davis..
Φέρνεις 2-3άρι επιπέδου Kc Rivers στα καλά του...




έχεις δλδ 4-5 σούπερ παίκτες και αλλους 6-7 βοθητικούς , ικανούς όμως να σηκώσουν το βάρος....


Χαχαχαχ άρα εσυ θες τον ντειβις για 2ο σεντερ;; Μάλιστα..
john wick
Άκου, η θα γράφουμε η θα κοροϊδεύουμε..

Οι άλλοι έχουν Αγιον/Ταβαρες, Βεσελυ/Λοβερν, κλπ...
Θες να πας F4?



Putnam

πιστευω τουλαχιστον το καλοκαιρι που θα φυγει ο πιτινο να διατηρησουμε επαφες μαζι του για την αγορα της αμερικης, θα ειναι πολυτιμη βοηθεια στο ανυπαρκτο σκαουτινγκ που εχουμε ως ομαδα για την αντιπερα οχθη τα τελευταια χρονια
j-kidd13
QUOTE(john wick @ Jan 16 2019, 10:26 ) *
Άκου, η θα γράφουμε η θα κοροϊδεύουμε..

Οι άλλοι έχουν Αγιον/Ταβαρες, Βεσελυ/Λοβερν, κλπ...
Θες να πας F4?


Οι αλλοι εχουν τριπλασιο μπατζετ απο εσενα...Εσυ ΔΕΝ μπορεις να φτασεις αυτα τα ποσα...
pan24
QUOTE (john wick @ Jan 16 2019, 10:26 ) *
Άκου, η θα γράφουμε η θα κοροϊδεύουμε..

Οι άλλοι έχουν Αγιον/Ταβαρες, Βεσελυ/Λοβερν, κλπ...
Θες να πας F4?

Θα παμε το μπατζετ στα επιπεδα των συγκεκριμενων να μπορουμε να δινουμε σε μια θεση 5+ μυρια;
stefkorner
laugh.gif
Johnny και John τα δυο ακρα πιασατε..
ο ενας με βασικο τον Σικμα και ο αλλος με αναπληρωματικο τον Ντειβις ohmy.gif
αδερφια ας το παμε καπου προς την μεση λεω εγω tongue.gif
shtarkws
Το μπατζετ κάνοντας υπερβαση θα ειναι καπως ετσι:

1) Καλαθης - συμβολαιο 500κ - Καλαιτζακης
2) Συμβολαιο 999,999κ - Παππάς
3) Παπ - Θανάσης
4) Συμβολαιο 999,999κ - Μητογλου
5) Συμβολαιο 999,999κ - συμβολαιο 500κ - Παπαγιαννης
stevebucknall11
Αυτό με το 1 εκ. ευρώ και την εφορία είμαι σίγουρος ότι παρακάμπτεται με 10 τουλάχιστον νόμιμους τρόπους.
green_sky
Ελληνες που παιζουν Ευρωλιγκα ειναι : Καλαθης , Θανασης , Παπαπετρου , Μητογλου , Παπαγιαννης και Παππας.
Στην περιφερεια θελουμε 5 γκαρντ.Εχουμε τον Καλαθη βασικο point και τον Παππα που η γνωμη μου ειναι οτι σε ροστερ Ευρωλιγκας με την εικονα που βγαζει, εχει θεση μονο για πεμπτο γκαρντ.
Αρα στην περιφερεια χρειαζομαστε 3 ξενους.
Αυτη τη στιγμη σε Λεκαβιτσιους ,Κιθ , Λοτζεσκι εγω το κοβω να τους δινει χοντρα χοντρα συνολικα καθαρα περιπου 1.3 με το ζορι.
Καμμια ομαδα με φιλοδοξιες δεν μπορει να εχει τριαδα ξενων με συνολικο κοστος 1.3 μ.
Ενταξει υπαρχει και η πατεντα, που χρονια κανει τωρα ο Δ.Γ και κοτσαρει εναν γκαρντ Γεναρη-Φλεβαρη, αλλα ετσι πρωτον ομαδα δεν κανεις και δευτερον μεχρι να τον κοτσαρεις θα εισαι σε τετοια θεση (καλη ωρα οπως φετος),που θα παλευεις μηπως και πεσεις με καμμια Φενερ ή καμμια Ρεαλ και θα κανεις και τουμπες.
Επειδη η ψαλιδα των μπατζετ εχει ανοιξει πολυ και οχι μονο απο τις τρεις πρωτες αλλα και απο αλλες ομαδες πχ Μπαρτσελονα ,δεν λεμε να πας και να εχεις μπατζετ οπως η Ρεαλ,αλλα ρε φιλε πρεπει στην περιφερεια να εχεις δυο πρωτοκλασσατους και εναν πολυ καλο.Δεν βγαινει διαφορετικα.Επομενως το 1.3 που δινει στους 3 προαναφερθεντες για μενα πρεπει να ανοιξει κανα μυριο ακομα και να πας σε εναν καλο shooting και σε εναν 2-3 για να μπορεις να παρεις σουτ και απο το 3 , κατι που τωρα σου λειπει πολυ.
Το αν θελεις εσυ να δινεις αυτα που δινεις στον Παππα (αν ευσταθουν βεβαια τα ποσα) ειναι δικαιωμα σου, αλλα αυτο δεν μπορει να γυρναει μπουμερανγκ στην ομαδα.
Για πισω απο τον Καλαθη προτεινω ξεκαθαρα Λαρεντζακη.Ψηλο γκαρντ , γρηγορα ποδια,δυνατος κορμος και σουτ αξιοπρεπες.
Μπορει καλλιστα δε, να παιξει τον ρολο του δευτερου γκαρντ stopper, κατι που αυτη τη στιγμη η ομαδα δεν εχει.
Ο Θανασης παιζει αυτο το ρολο τωρα, αναλαμβανοντας τον καλυτερο αντιπαλο επιθετικο, αλλα με Καλαθη και Θαναση ταυτοχρονα το 30+ τριποντο σε τιμαει.
Στους small πας οπως εισαι και συνειδητα ξερεις οτι απο την θεση αυτη δεν το εχεις το καλο σουτ για αυτο και βαζεις στην περιφερεια πλαγιο σουτερ και θα παρεις και 4 με σουτ.
Στο 4 λοιπον δεν γινεται να βγαζεις την θεση με 7 κατοσταρικα.Θελεις εναν power που να σουταρει καλυτερα απο τον Μητογλου και να βαζει πιο δυνατα το σωμα του απο τον Τομας.Αρα και εδω εχουμε μια υπερβαση πανω κατω κανα πεντακοσσαρικο.
Στο 5 ευχαριστεις τον Γκιστ ,δινεις το συμβολαιο του και κατι ακομα σε εναν Αμερικανο Τερματοφυλακα , κρατας δευτερο ΜΑΠ τον Πειν (αν σου βγει) με το συμβολαιο του Λασμε και εχεις και τον Παπαγιαννη ,ελπιζωντας να δουλεψει σιγα σιγα και να ανεβει και να μην κανει hook απο τα τεσσερα μετρα.
Συμπερασματικα νομιζω οτι με μια αυξηση του μπατζετ περιπου στα 2 μυρια σε σχεση με το φετεινο,φτιαχνεις ενα ισορροπημενο ροστερ που τουλαχιστον θα καλυπτει τα βασικα και δεν θα εχει της φετεινες ανορθογραφιες.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 11:21 ) *
laugh.gif
Johnny και John τα δυο ακρα πιασατε..
ο ενας με βασικο τον Σικμα και ο αλλος με αναπληρωματικο τον Ντειβις ohmy.gif
αδερφια ας το παμε καπου προς την μεση λεω εγω tongue.gif



Πάντως και φέτος βρε συ Stef μου, με Τόμας ξεκινήσατε ως βασικό και είχατε ως στόχο το F4. Γιατί όχι με τον Σίκμα που είναι 100% καλύτερος; Και 100% Pf παράλληλα.

Άσε που του χρόνου θα είναι βελτιωμένος κι ο Μήτογλου, ώστε να δίνει ποιοτικά 10-15' συν 5-10' του Ιωάννη.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι να παρελαύνουν από εδώ μέσα παίκτες που δεν είναι για το πορτοφόλι σας και στο τέλος να πηγαίνετε για παίκτες τύπου Τόμας, Λάνγκφορντ/Λάσμε (στα +35 αμφότεροι) και Λότζο των χιλίων κι ενός προβλημάτων. Α, και να ανανεώνετε και Λέκα και Γκιστ που είναι η χαρά του αντίπαλου σέντερ.


Η αγορά του Eurocup ή η αγορά του Γαλλικού και Γερμανικού Πρωταθλήματος είναι οκ για τους μισούς ξένους από τους 6 που θα έχετε του χρόνου. Οι υπόλοιποι 3 ας είναι Ευρωλιγκάτοι.
Και μια ματιά σε παίκτες από Κίνα ή από ΝΒΑ/ αναπτυξιακή, αρκεί να έχουν σκαναριστεί πολύ αναφορικα΄με τα κίνητρα τους να παίξουν σοβαρό μπάσκετ. wink.gif

stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 16 2019, 18:41 ) *
Πάντως και φέτος βρε συ Stef μου, με Τόμας ξεκινήσατε ως βασικό και είχατε ως στόχο το F4. Γιατί όχι με τον Σίκμα που είναι 100% καλύτερος; Και 100% Pf παράλληλα.


ναι ,με βασικο pf τον Τομας και στοχο f4 ,ειναι απο μονο του ενα προβλημα μεσα σε μια προταση !
ε και οταν λεγαμε οι περισσοτεροι οτι δεν νοειται να διαθετεις μολις 500χιλιαρικα για θεση βασικου και ταυτοχρονα να θες να αυτοχαρακτηριζεται ομαδα με αυτοσκοπο το f4
μαλλον δεν ημασταν παραλογοι..

απο εκει και περα δεν υποτιμω καθολου τον Σικμα που ειναι ενας πολυ καλος κ σοβαρος παικτης!απλα θεωρω πως αν πας σε αυξηση μπατζετ ,με το f4 στην εδρα σου ,ε δεν ειναι και απο τις πιο ενδεδειγμενες επιλογες για να στηριχθεις!
ως βασικος που περιμενεις να σου κανει την διαφορα!
υπαρχουν παικτες με 800-900k , πιο δοκιμασμενοι στο υψηλοτερο επιπεδο(εστω οτι ειναι ισαξιοι..)

εσυ πολυ ωραια τον προτεινες για αναπληρωματικο του Πριντεζη!εμεις δηλαδη γιατι να τον παρουμε για βασικο ;
οπως και να το εννοεις μου φαινεται καπως σαν συνθηκη ,οπως το θετεις.. rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 12:54 ) *
ναι ,με βασικο pf τον Τομας και στοχο f4 ,ειναι απο μονο του ενα προβλημα μεσα σε μια προταση !
ε και οταν λεγαμε οι περισσοτεροι οτι δεν νοειται να διαθετεις μολις 500χιλιαρικα για θεση βασικου και ταυτοχρονα να θες να αυτοχαρακτηριζεται ομαδα με αυτοσκοπο το f4
μαλλον δεν ημασταν παραλογοι..

απο εκει και περα δεν υποτιμω καθολου τον Σικμα που ειναι ενας πολυ καλος κ σοβαρος παικτης!απλα θεωρω πως αν πας σε αυξηση μπατζετ ,με το f4 στην εδρα σου ,ε δεν ειναι και απο τις πιο ενδεδειγμενες επιλογες για να στηριχθεις!
ως βασικος που περιμενεις να σου κανει την διαφορα!
υπαρχουν παικτες με 800-900k , πιο δοκιμασμενοι στο υψηλοτερο επιπεδο(εστω οτι ειναι ισαξιοι..)

εσυ πολυ ωραια τον προτεινες για αναπληρωματικο του Πριντεζη!εμεις δηλαδη γιατι να τον παρουμε για βασικο ;
οπως και να το εννοεις μου φαινεται καπως σαν συνθηκη ,οπως το θετεις.. rolleyes.gif


Τον πρότεινα ως αναπληρωματικό του Πρίντεζη πριν από χρόνια* όταν έπαιζε στα Κανάρια. Από τότε έχει ωριμάσει πολύ.
Ο Σίκμα που στο top 16 του Eurocup έχει τον εξωφρενικό μ.ο των 6.5 τελικών!
Φέτος, όχι τον Σίκμα να είχατε ως βασικό αντί του 3μισό, Τόμας αλλά έστω τον Έρικ Μέρφι, (λίγο νοτιότερα του Βερολίνου κατοικοεδρεύει...)θα ήσασταν καλύτεροι και πιο ανταγωνιστικοί στας Ευρώπας
* Και τον Τζ. Κομπς πρότεινα για σας, αντί του Λέκα κι είμαι σίγουρος ότι κι με αυτόν θα είσαστε σε άλλην θέση από αυτήν που είστε τώρα. cool.gif
pan24
Ειμαστε σε ενα περιεργο σημειο
Και πχ 6-7 μυρια να ανεβει το μπατζετ ΦΑΒΟΡΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ

Παντα θα υπαρχουν ΤΣΣΚΑ,Ρεαλ,Φενερ με σημαντικα μεγαλυτερο μπατζετ απο εμας και παντα θα υπαρχει μια Εφες η μια Χιμκι η γενικα καμια Ρωσοτουρκικη να ριχνει καραβι λεφτα για να μην πω για Αρμανι(πεταει λεφτα συνεχεια αλλα καποια στιγμη θα πιασουν τοπο) και Μπαρτσελονα που τα τελευταια χρονια εχει αποτυχιες αλλα ριχνουν λεφτα και εχουν τεχνογνωσια,φανελα,κοσμο

Αυτο που θελουμε ειναι ενα ροστερ που να μας δινει την δυνατοτητα να χτυπησουμε με καλες πιθανοτητες προκριση στο φαιναλ 4
Δηλαδη 4-5η θεση

Οποτε:Το συμβολαιο του Βουγιουκα μαζι με του Τομας πανε για 4αρι του μυριου
Τα 500 του Λασμε πανε για δευτερο σεντερ,Πειν η αλλος
Με τα 900 του Γκιστ βρισκεις καλο βασικο ψηλο

Περιμενω μια αυξηση του μυριου στο 2 ωστε αντι Λανγκφορντ με 0,4 να παρουμε καποιον στο 1,2-1,4 και καμια αυξηση απο τα 500 του Λεκα σε καποιο combo λιγο κατω απο μυριο για να εχουμε και τριτο πολυ καλο γκαρντ
john wick
QUOTE (basket72 @ Jan 16 2019, 10:41 ) *
Πάντως και φέτος βρε συ Stef μου, με Τόμας ξεκινήσατε ως βασικό και είχατε ως στόχο το F4. Γιατί όχι με τον Σίκμα που είναι 100% καλύτερος; Και 100% Pf παράλληλα.

Άσε που του χρόνου θα είναι βελτιωμένος κι ο Μήτογλου, ώστε να δίνει ποιοτικά 10-15' συν 5-10' του Ιωάννη.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι να παρελαύνουν από εδώ μέσα παίκτες που δεν είναι για το πορτοφόλι σας και στο τέλος να πηγαίνετε για παίκτες τύπου Τόμας, Λάνγκφορντ/Λάσμε (στα +35 αμφότεροι) και Λότζο των χιλίων κι ενός προβλημάτων. Α, και να ανανεώνετε και Λέκα και Γκιστ που είναι η χαρά του αντίπαλου σέντερ.


Η αγορά του Eurocup ή η αγορά του Γαλλικού και Γερμανικού Πρωταθλήματος είναι οκ για τους μισούς ξένους από τους 6 που θα έχετε του χρόνου. Οι υπόλοιποι 3 ας είναι Ευρωλιγκάτοι.
Και μια ματιά σε παίκτες από Κίνα ή από ΝΒΑ/ αναπτυξιακή, αρκεί να έχουν σκαναριστεί πολύ αναφορικα΄με τα κίνητρα τους να παίξουν σοβαρό μπάσκετ. wink.gif



συμφωνώ με τον σύντροφο από πάνω...
Απλά , όταν λέμε ευρωλιγκάτους , εννούμε παίκτες στυλ Ραντολφ , Σενγκέλια κλπ...... Με πορδές δεν βάφονται αυγά....
ας ανέβει το μπάτζετ 2-3 εκατομμύρια.. Ειμαι σίγουρος ότι εάν φέτος με τα γερόντια είχαμε 10 χιλιάδες διαρκείας , του χρόνου με τέτοιες μεταγγραφές φτάνουμε άνετα τα 12-13 χιλαδες...
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 16 2019, 19:59 ) *
Φέτος, όχι τον Σίκμα να είχατε ως βασικό αντί του 3μισό, Τόμας αλλά έστω τον Έρικ Μέρφι, (λίγο νοτιότερα του Βερολίνου κατοικοεδρεύει...)θα ήσασταν καλύτεροι και πιο ανταγωνιστικοί στας Ευρώπας


παντως ο Ντεσονακος το εχει παλεψει και εχει δειξει αρκετη βελτιωση επιθετικα ,στο παιχνιδι στο ζωγραφιστο ,μεσα σε λιγους μηνες! θυμομουν να εχει μονο ενα μετριο χουκ ,που πολλες φορες του εφευγε και αιρμπολ..!
οι κινησεις του ειναι καλες ,ενω επισης για τα σωματικα /αθλητικα του προσοντα ειναι ικανοποιητικος κ στο ριμπαουντ (ειδικα στο επιθετικο)χαρη στις καλες του τοποθετησεις !
το προβλημα ολο ειναι στην αμυνα ,το οποιο δεν το αντισταθμιζει σε μεγαλο βαθμο με παραγωγικοτητα στο σκοραρισμα !στο τριποντο μαλλον ολοι περιμεναμε κατι περισσοτερο!οχι σε ποσοστα απαραιτητα,αλλα σε καθαρους αριθμους ! με 2 τριποντα ανα 2 ματς δεν γινεται δουλιτσα.. ! ε ως προς αυτο ο Ερικ Μερφι πχ θα εδινε σιγουρα παραπανω ! αλλα σαν να παραβλεπεις τα αντιστοιχα αμυντικα κενα wink.gif με λιγα λογια και συνοψιζοντας πιστευω πως εν μερη εχει αδικηθει ο Ντεσον με την κριτικη που δεχεται ! για τα 500χιλιαρικα που παιρνει ειναι μια καλη περιπτωση ,εστω και σαν μισος pf..! αν ειχε βγει το πλανο με Γκιστ να αποδιδει στο 4 ,που θα μεταφεροταν μετα την προσθηκη Παπαγιαννη ,τοτε ισως να μην χρειαζομασταν κατι παραπανω ! απλα το πλανο αυτο αποδειχθηκε μια ασχημη ιδεα..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 13:09 ) *
παντως ο Ντεσονακος το εχει παλεψει και εχει δειξει αρκετη βελτιωση επιθετικα ,στο παιχνιδι στο ζωγραφιστο ,μεσα σε λιγους μηνες! θυμομουν να εχει μονο ενα μετριο χουκ ,που πολλες φορες του εφευγε και αιρμπολ..!
οι κινησεις του ειναι καλες ,ενω επισης για τα σωματικα /αθλητικα του προσοντα ειναι ικανοποιητικος κ στο ριμπαουντ (ειδικα στο επιθετικο)χαρη στις καλες του τοποθετησεις !
το προβλημα ολο ειναι στην αμυνα ,το οποιο δεν το αντισταθμιζει σε μεγαλο βαθμο με παραγωγικοτητα στο σκοραρισμα !στο τριποντο μαλλον ολοι περιμεναμε κατι περισσοτερο!οχι σε ποσοστα απαραιτητα,αλλα σε καθαρους αριθμους ! με 2 τριποντα ανα 2 ματς δεν γινεται δουλιτσα.. ! ε ως προς αυτο ο Ερικ Μερφι πχ θα εδινε σιγουρα παραπανω ! αλλα σαν να παραβλεπεις τα αντιστοιχα αμυντικα κενα wink.gif με λιγα λογια και συνοψιζοντας πιστευω πως εν μερη εχει αδικηθει ο Ντεσον με την κριτικη που δεχεται ! για τα 500χιλιαρικα που παιρνει ειναι μια καλη περιπτωση ,εστω και σαν μισος pf..! αν ειχε βγει το πλανο με Γκιστ να αποδιδει στο 4 ,που θα μεταφεροταν μετα την προσθηκη Παπαγιαννη ,τοτε ισως να μην χρειαζομασταν κατι παραπανω ! απλα το πλανο αυτο αποδειχθηκε μια ασχημη ιδεα..


ΜΑ δεν υπήρχε πλάνο με τον Γκιστ ως 4αρι. Δεν είναι τέτοιο μετά τον τραυματισμό του. Με τίποτε.
Με τα συγκεκριμένα σέντερ σας, ο Τόμας δεν δένει με την καμία ως 4
.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 16 2019, 20:28 ) *
ΜΑ δεν υπήρχε πλάνο με τον Γκιστ ως 4αρι. Δεν είναι τέτοιο μετά τον τραυματισμό του. Με τίποτε.


μπορει να μην ειναι ,αλλα το πλανο αυτο ηταν rolleyes.gif εκτος των αλλων προφανως περιμεναν καλυτερο & πιο ετοιμο Παπαγιαννη,ικανο να παιρνει σταθερα 15λεπτα..

για πολυ καιρο επι Πασκουαλ ειδαμε το διδιμο Λασμε-Γκιστ,που απογοητευσε!
σκεψου οτι εχουμε παει σε εκτος εδρας ματς με τον Μητογλου dnp.. (με Χιμκι)
ευτυχως ο Πιτινο το τελειωσε οριστικα! και μονο για λιγα δευτερολεπτα βλεπουμε τον Γκιστ στο 4 ,στα τελευταια ματς
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 13:43 ) *
μπορει να μην ειναι ,αλλα το πλανο αυτο ηταν rolleyes.gif εκτος των αλλων προφανως περιμεναν καλυτερο & πιο ετοιμο Παπαγιαννη,ικανο να παιρνει σταθερα 15λεπτα..

για πολυ καιρο επι Πασκουαλ ειδαμε το διδιμο Λασμε-Γκιστ,που απογοητευσε!
σκεψου οτι εχουμε παει σε εκτος εδρας ματς με τον Μητογλου dnp.. (με Χιμκι)
ευτυχως ο Πιτινο το τελειωσε οριστικα! και μονο για λιγα δευτερολεπτα βλεπουμε τον Γκιστ στο 4 ,στα τελευταια ματς

Δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν πλανο η αναγκη
Πιθανως περιμεναν καλυτερο τον Τομας και τον Παπαπετρου να παιζει κι εκει

Ο Παπαπετρου μην ξεχναμε στις αρχες ηταν κακιστος,μετα τραυματιστηκε κιολας,και ο Μητογλου σε πολλα παιχνιδια στις αρχες ειδικα δεν μπορουσε να σταθει πανω απο πενταλεπτο

Δεν μπορω να διανοηθω οτι ανθρωπος που εχει σωας τας φρενας στις αρχες της σεζον 2018-2019 σε ομαδα που φαινοταν οτι θα εχει προβλημα στο σουτ ειχε πλανο με Γκιστ στο 4

QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 13:09 ) *
παντως ο Ντεσονακος το εχει παλεψει και εχει δειξει αρκετη βελτιωση επιθετικα ,στο παιχνιδι στο ζωγραφιστο ,μεσα σε λιγους μηνες! θυμομουν να εχει μονο ενα μετριο χουκ ,που πολλες φορες του εφευγε και αιρμπολ..!
οι κινησεις του ειναι καλες ,ενω επισης για τα σωματικα /αθλητικα του προσοντα ειναι ικανοποιητικος κ στο ριμπαουντ (ειδικα στο επιθετικο)χαρη στις καλες του τοποθετησεις !
το προβλημα ολο ειναι στην αμυνα ,το οποιο δεν το αντισταθμιζει σε μεγαλο βαθμο με παραγωγικοτητα στο σκοραρισμα !στο τριποντο μαλλον ολοι περιμεναμε κατι περισσοτερο!οχι σε ποσοστα απαραιτητα,αλλα σε καθαρους αριθμους ! με 2 τριποντα ανα 2 ματς δεν γινεται δουλιτσα.. ! ε ως προς αυτο ο Ερικ Μερφι πχ θα εδινε σιγουρα παραπανω ! αλλα σαν να παραβλεπεις τα αντιστοιχα αμυντικα κενα wink.gif με λιγα λογια και συνοψιζοντας πιστευω πως εν μερη εχει αδικηθει ο Ντεσον με την κριτικη που δεχεται ! για τα 500χιλιαρικα που παιρνει ειναι μια καλη περιπτωση ,εστω και σαν μισος pf..! αν ειχε βγει το πλανο με Γκιστ να αποδιδει στο 4 ,που θα μεταφεροταν μετα την προσθηκη Παπαγιαννη ,τοτε ισως να μην χρειαζομασταν κατι παραπανω ! απλα το πλανο αυτο αποδειχθηκε μια ασχημη ιδεα..

Ο Τομας δεν ειναι κακος παικτης,το καθε αλλο
Απλα ειναι για τριτος παικτης στο ροτεισον του 3-4 οχι 5αδατος
Αν τον ειχαμε περσι αντι του Γκαμπριελ για πρωτη αλλαγη στο 3-4 θα ηταν ιδανικο

Για τα πεσμενα ποσοστα του οπως και τα πεσμενα του Λοτζεσκι και τις σχετικα λιγες προσπαθειες τους υπαρχει εξηγηση
Οι αμυνες ξερουν οτι μονο αυτοι σουταρουν,εστιαζουν σε αυτους και αφηνουν τους αλλους να χτιζουν
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 16 2019, 20:53 ) *
Δεν μπορω να διανοηθω οτι ανθρωπος που εχει σωας τας φρενας στις αρχες της σεζον 2018-2019 σε ομαδα που φαινοταν οτι θα εχει προβλημα στο σουτ ειχε πλανο με Γκιστ στο 4


ξεχασες κιολας οτι ολο το καλοκαιρι οι Κοντοκουβοπουλοι μεταφεραν τα σχεδια Πασκουαλ με το διδιμο bad boys ,οπου μαλιστα θα εναλλασονταν στο 4-5 μεταξυ τους,σε αμυνα/επιθεση ; rolleyes.gif
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jan 16 2019, 13:57 ) *
ξεχασες κιολας οτι ολο το καλοκαιρι οι Κοντοκουβοπουλοι μεταφεραν τα σχεδια Πασκουαλ με το διδιμο bad boys ,οπου μαλιστα θα εναλλασονταν στο 4-5 μεταξυ τους,σε αμυνα/επιθεση ; rolleyes.gif

Οι συγκεκριμενοι την γραμμη διοικησης περι bad boys και αναβιωση του 2012 περναγαν
Αναδιατυπωνω
Δεν μπορω να φανταστω οτι προπονητης πανω απο Β Εθνικη με σωας τας φρενας δεν μπορουσε να δει αυτο που το 90% λεγαμε εδω ωστε να κανει σχεδιασμο με Γκιστ στο 4 smiley.gif
G-arenas
QUOTE (john wick @ Jan 15 2019, 22:17 ) *
Εβλεπα πριν λιγο Παρτιζαν-Μονακο..
Ο Jarrod Jones μπροστα στον δικο μας τον Thomas ειναι ντουκι...
Πολυ ωραιος παικτης ,πολυ μου αρεσε...(ειχε κ 3/4 τριποντα)...

τον προτεινα απειρα πολυ το καλοκαιρι και επεμενα οτι ειναι πιο ταιριαστος σε μας σε σχεση με τομας και οκαρο. και φυσικα προτεινα αυτον συν ενα καλο 2-3αρι π.χ χιλιαρντ παρα τομας και λοτζο.

αν ανατρεξεις στα ποστ καπου τον ιουλιο θα δεις απειρα τετοια.

αλλα εμεις σαφως προτιμησαμε την σοφτ εκδοχη με λοτζο-τομας δυστηχως.
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Jan 16 2019, 12:54 ) *
ναι ,με βασικο pf τον Τομας και στοχο f4 ,ειναι απο μονο του ενα προβλημα μεσα σε μια προταση !
ε και οταν λεγαμε οι περισσοτεροι οτι δεν νοειται να διαθετεις μολις 500χιλιαρικα για θεση βασικου και ταυτοχρονα να θες να αυτοχαρακτηριζεται ομαδα με αυτοσκοπο το f4
μαλλον δεν ημασταν παραλογοι..

απο εκει και περα δεν υποτιμω καθολου τον Σικμα που ειναι ενας πολυ καλος κ σοβαρος παικτης!απλα θεωρω πως αν πας σε αυξηση μπατζετ ,με το f4 στην εδρα σου ,ε δεν ειναι και απο τις πιο ενδεδειγμενες επιλογες για να στηριχθεις!
ως βασικος που περιμενεις να σου κανει την διαφορα!
υπαρχουν παικτες με 800-900k , πιο δοκιμασμενοι στο υψηλοτερο επιπεδο(εστω οτι ειναι ισαξιοι..)

εσυ πολυ ωραια τον προτεινες για αναπληρωματικο του Πριντεζη!εμεις δηλαδη γιατι να τον παρουμε για βασικο ;
οπως και να το εννοεις μου φαινεται καπως σαν συνθηκη ,οπως το θετεις.. rolleyes.gif


Και πιο 4αρι θα φέρεις με 800χιλ που θα είναι ΤΡΟΜΕΡΑ καλύτερος από σικμα ; Ο ντ. Ουίλλιαμς που τον θέλει το 100% του φορουμ πχ θα κοστίζει περίπου 1,2 μυρια και που ξέρεις ότι δεν θα τον πάρει ο ζοτς που θα χάσει τον μέλι του χρόνου ; Με 800χιλ έναν Άαρον ουαιτ παίρνεις κι εγώ σου λέω ότι ο σικμα μπορεί να σου βγει καλύτερος από Άαρον και να σου περισσέψουν και λεφτά . Και από ερλ κλαρκ που κάποιοι προτείνουν πάλι τον σικμα προτιμώ . Πες μου εσυ βασικό 4αρι με 800χιλ που θα κάνει τη διαφορά . Από εκεί και με Σίβα αντί λεκα και σικμα αντί τομας είσαι ήδη 5 επίπεδα πάνω . Με πεϊν αντί Λασμε , ενα 5αρι των 1-1,2 μυρίων αντί γκιστ κι ένα 2-3αρι (Ερικσσον) αντί λοτζο είσαι ακριβώς στα ίδια λεφτά με φέτος και 20 επίπεδα πιο πάνω . Μετά σου μένει μόνο το βασικό σου 2αρι και εκεί είναι που πρέπει να γίνει η υπέρβαση . Είσαι οκ με εμένα τζανιγκ των 700χιλ ; Είσαι οκ με έναν Τζαμαρ σμιθ των 900χιλ ; Ή θες έναν κιλπατρικ με 1,3μυρια ; Ή μήπως σλουκα με 1,8 ; Ή να το παλέψεις για τον Χίγκινς που πρότεινα τις προάλλες ; Εκεί είναι ανάλογα στα ποσα θα βάλει ο πρόεδρος . Οι υπόλοιπες 11 θέσεις ξέρουμε πως θα είναι πάνω κάτω ...
basketikos13
QUOTE(shtarkws @ Jan 16 2019, 11:29 ) *
Το μπατζετ κάνοντας υπερβαση θα ειναι καπως ετσι:

1) Καλαθης - συμβολαιο 500κ - Καλαιτζακης
2) Συμβολαιο 999,999κ - Παππάς
3) Παπ - Θανάσης
4) Συμβολαιο 999,999κ - Μητογλου
5) Συμβολαιο 999,999κ - συμβολαιο 500κ - Παπαγιαννης


Κοιτα αυτο που προτεινεις δεν ειναι υπερβαση ειναι μειωση σε σχεση με φετος -αν βαλεις στην εξισωση και τους κιλπαρι και πειν.

Δηλαδη συμβολαιο 500 κατοσταρικα στον ασο οσα δηλαδη παιρνει ο λεκαβιτσιους.
Δηλαδη συμβολαιο 1 εκατ στην περιφερεια οσο κανει δηλαδη ο κιλπατρικ με τον λανγκφορντ.
Δηλαδη συμβολαιο 1 εκατ στο 4 δηλαδη οσα κανουν πανω κατω τομας και λοτζεσκι.
Δηλαδη συμβολαιο 1 εκατ στο 5 λιγο κατω δηλαδη απ οσα παιρνει ο γκιστ.

Και μενουν συμβολαιο 500κ για να χωρεσει τους λασμε, βουγιουκα και πειν 5μηνου...
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΕΙΩΣΗ.


Για μενα πρεπει να γινουν τα παντα να ερθει ο σλουκας να παρει τα ηνια απο τον καλαθη. Ο νικ δεν μπορει ουτε αγωνιστικα ουτε ψυχολογικα να αντεξει τον ρολο του ηγετη.

Να αποκτηθουν 2 καλοι σεντερ με τριτο τον παπαγιαννη.

Να αποκτηθει τοπ 4αρι.

Στην περιφερεια 2 καλοι σουτερ -ο ενας δημιουργικος-


1 ΚΑΛΑΘΗΣ ΣΙΒΑ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ
2 ΣΛΟΥΚΑΣ ΠΑΠΠΑΣ ΝΤΕΝΜΟΝ
2-3 ΒΑΤΣΙΝΣΚΙ
3 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ
4 ΟΥΑΙΤ ΜΗΤΟΓΛΟΥ
5 ΝΤΕΙΒΙΣ ΤΑΡΤΣΕΦΣΚΙ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ

Αυτο το ροστερ ειναι σχετικα φθηνο και σε παει φαιναλ φορ.
Το θεμα στο κατα ποσο θα βρεις αυτο που θελεις μελετωντας την αγορα.
Αφαιρωντας τον σλουκα που πρεπει να ειναι προτεραιοτητα εχουμε:

- εναν δημιουργικο ρολιστα στο 1 των 10 λεπτων -ΣΙΒΑ-
- εναν σουτερ ρολιστα στο 2 -ΝΤΕΝΜΟΝ-
- εναν σουτερ φονια απο το 2-3 -ΒΑΤΣΙΝΣΚΙ-
- εναν τοπ παικτη στο 4 -ΟΥΑΙΤ-
- δυο παικτες στο 5 ικανοι να σηκωσουν το βαρος -ΝΤΕΙΒΙΣ ΤΑΡΤΣΕΦΚΙ-
EXASFAIROS
Το καλοκαίρι οποίος προπονητής και να ναι πιστεύω θα πάει

Σε ένα παίχτη στυλ Σίβα στον άσσο
Ένα πανάκριβο 2-3αρο που κατά ουσίαν θα ναι περισσότερο στο 2.
Ένα ακριβό 4αρι
Ένα ψαγμενο μαπ
Ένα ψαγμενο 4-5αρι

Και μαζί με Καλαθη,Παππά,Θανάση,Παπαπέτρου,Μιτογλου και Παπαγιάννη και έναν Λαρεντζάκη η Καλαϊτζάκη θα συνθέτουν την 12αδα.

SC13
1. Καλαθης-Nicolas Laprovitola
2. Sean Kilpatrick-Παππας-Marcus Denmon
3. Παπαπετρου-Aaron Harrison-Θανασης
4. Derrick Williams-Μητογλου
5. Willie Reed-Chinanu Onuaku-Παπαγιαννης
john wick
Κύριοι , είμαι πολύ περήφανος , διότι με το παρακάτω ρόστερ , κλειδώνεις ελλ πρωτάθλημα , κύπελλο και ράβεις το 7ο....

1. Καλάθης (2.2) , Σλούκας , (1.9) ,

2. Cory Higgins (1.8) , Kuric , (1) , Παππάς (600 με αναπροσαρμογή εννοείται.. )

3. Θανάσης (500) , Παπαπέτρου (800) ,

4. Singleton ( 1.8 ) , Μήτογλου (400) ,

5. Davies (1.1) , Παπαγιάννης (400) , ΞΕΝΟΣ ΜΑΠ (600)




υ.γ1
Ξέρω , θα μου πείτε ,μα κ μου , ο Σλούκας δεν έρχεται , ο Higgins ,ο Singleton κλπ... laugh.gif
Με μπάτζετ 14 εκατομμύρια € .
Ας μην κοροιδευόμαστε σύντροφοι... sad.gif
Αν δεν σκάσεις λεφτά , κούπα δεν βλέπεις ... Και μιλάμε να σκάσεις λεφτά για παίκτες παιγμένους στο υψηλό επίπεδο ,όχι για παίκτες που θα πάνε F4 και θα τους κοπούν τα πόδια...
Εχεις firepower στα γκαρντ , 3ποντο , έχεις ριμπάουντ....Λίγο με χαλάει η θέση 3 , προτιμούσα έναν πιο σουτερ Θανάση αλλά οκ.. laugh.gif
Αυτό λοιπόν το ρόστερ ναι μπορεί υπό τις οδηγίες του κατάλληλου προπονητή να σου φέρει κούπα..
Το βάζω λοιπόν διότι (κατά τη γνώμη μου φυσικά) κάποια ρόστερ που γράφονται είναι για να είμαστε όπως τώρα , δλδ να παλεύουμε να μπούμε με το ζόρι στην 8άδα...
δεν ειναι αυτό το θέμα μας (η 8άδα)...
Ετσι κ αλλιώς ότι κ να γίνει η φετινή ομάδα κάτα κάποιο τρόπο έχει ημερομηνία λήξης. Το καλοκαίρι όλοι σχεδόν οι ξένοι θα φύγουν..
Κάνεις αύξηση μπάτζετ (δεν μιλάμε για τρελά νούμερα) και συννάμα έχεις 12-13 χιλιάδες διαρκείας ..


υ.γ2
Εφ όσον δεν έρθει πχ ο Singleton φέρνεις αντίστοιχης αξίας παίκτη , κ.ο.κ....
οι Vesely , Tavares , κλπ αυτού του κόσμου δεν αντιμετωπίζονται με σφεντόνες... smile.gif
Victor_Mannheim
σλουκας - ξενος

κιλπατρικ - ξενος - ελληνας φτηνος

παπ θανασης

κρις μητογλου

ντειβις πειν παπαγιαννης

οπου ελληνας φτηνος παιχτης α1 με 100.000 το πολυ

μητογλου παπαγιαννης μειωση 50% αλλιως φτηνος ελληνας παιχτης με 100.000 το πολυ

καλαθης παππας διακοπη συμβολαιου και μεταγραφη σε αλλες ομαδες

γκιστ λασμε κοι λοιποι να φυγουν χτες

προπονητης πιτινο η σαρας

το ροστερ βασιζεται σε πολυ καλους ξενους παιχτες και οχι σε ελληνικους κορμους σπαρτιατικες φαλαγγες και μακεδονικες σαρισες

πρωταθλημα κατα 90% και συμμετοχη σε φ4 κατα 90%
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.