Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
anthonypao
Καλαθης λεκα
Ντενμον παππας
Θανάσης λοτζεσκι
Οκαρο μητογλου
Γκιστ λασμε Ίαν
Αν πάει κάτι τέτοιο τελικά- που προς τα εκεί πάει με δηλώσεις για έξυπνες κινήσεις κτλ είναι ροστερ που ίσως να μην πήγαινε καλά ούτε στο γιουροκαπ δυστυχώς...και μετά θα τρέχουμε το Φεβρουάριο για μπαλώματα με δίμηνα συμβόλαια

stefkorner
QUOTE (MaJesty23 @ Jun 30 2018, 02:34 ) *
Σύμφωνα με gazzeta απειροελάχιστες πιθανότητες παραμονης Mike και Chris...Πάμε σε οικονομικές λύσεις κτλ.
Αυτο το οικονομικές λύσεις στο λαιμό μου κάθεται...ετσι εξηγείται και ο Λάσμε.

Anyway δεν βάζω τα λεφτά...απλά οταν το διαρκείας μου πήγε απο 300 σε 380 ,βιδώνω!


θελω να πιστευω οτι δεν θα φτασουμε στο σημειο να χτυπαμε για βασικους,παικτες που την ιδια ωρα θα κοιταει ο ολυμπιακος για δευτερους ρολους.. ! αυτο στην πορεια θα το πληρωσει ο ντιπιτζι ,γιατι ο κοσμος γινεται δεκτης πλεον πολλων πληροφοριων και μπορει ευκολα να καταλαβει που παει το μπατζετ και αν του φερνει παικτες β διαλογης,για να αντικαταστησουν τα αστερια που φευγουν

QUOTE (anthonypao @ Jun 30 2018, 02:50 ) *
Καλαθης λεκα
Ντενμον παππας
Θανάσης λοτζεσκι
Οκαρο μητογλου
Γκιστ λασμε Ίαν
Αν πάει κάτι τέτοιο τελικά- που προς τα εκεί πάει με δηλώσεις για έξυπνες κινήσεις κτλ είναι ροστερ που ίσως να μην πήγαινε καλά ούτε στο γιουροκαπ δυστυχώς...και μετά θα τρέχουμε το Φεβρουάριο για μπαλώματα με δίμηνα συμβόλαια


δυστυχως ετσι ειναι !ισως να υπαρχει η εντυπωση οτι ειναι τοσο μα τοσο τεραστιο το επιπεδο του Καλαθη,που οτι και να βαλεις γυρω του μπορει μονος του να σε κραταει στην 8δα ευρωλιγκας !και μετα βλεπουμε... !
δεν εχουμε βιωσει ποτε ενα τραγικο ξεκινημα που να μας απομακρυνει απο τον στοχο της 8δας ! ευχομαι να μην γινει τωρα!γιατι με ενα ροστερ σαν το παραπανω,θα εχω κ εγω ιδιαιτερες ανησυχιες sad.gif
EXASFAIROS
Tiποτά παίδες....

ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΣ:
AUGUSTE---)LASME
SINGLENTON---)SENGELIA
PAYNE
GABRIEL -----)D.WRIGHT
K.C-------)BREOKHOFF
LOTZESKI---)M.ERIKSSON
JAMES---)WESTERMANN

CALATHES-LEKA
WESTERMANN
DENMON-PAPPAS
BREOKHOFF-ANTETOKOUNMPO
D.WRIGHT
SENGELIA-MITOGLOU
GIST-LASME-VOUGIOUKAS




stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 30 2018, 04:33 ) *
Tiποτά παίδες....

ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΣ:


CALATHES-LEKA
WESTERMANN
DENMON-PAPPAS
BREOKHOFF-ANTETOKOUNMPO
D.WRIGHT
SENGELIA-MITOGLOU
GIST-LASME-VOUGIOUKAS


πανακριβο,αλλα σουπερ το ροστερακι !και παλι ομως δεν μαζευεις 6 Ελληνες !
ειδες τι μας εχει κανει ο Τσαβι με Ντενμον& Λεκα... ( ; ) smiley.gif
EXASFAIROS
Για 6ο ελληνα βαζω τον Καλαιτζακη.

Πραγματι αν δεν ενισχυθουμε απο τα χρηματα των Ογκουστ,Σινγκλεντον,Γκαμπριελ,Κ.Σ,Τζειμς και λοιπων τα διαρκειας θα εξαφανιστουν μεσα σε μια μερα και θα ειναι παντα γεματο το Οακα.Ο δε Τσαβι θα φυγει νυχτα Νοεμβριου smiley.gif

Επιβεβαιωθηκε απο Τζειμς οτι δεν εχει προταση απο εμας.

Α.Τζακσον ειπε στο sportando οτι δεν ερχεται Ευρωπη.

Φορτωνω... smiley.gif

green_sky
Παντως προκειται περι παγκοσμιας πρωτοτυπιας,πρωτα να κλεινει ο παγκος (και οχι ο Πανκος) μιας ομαδας και μετα οι βασικοι.
Εκτος και αν ειναι ολα κανονισμενα εξ΄αρχης και μας τα περνανε σιγα σιγα.
Ομως και περυσι πρωτη ανανεωση ο Κενι ηταν...............
Αν κανει κινηση με τον Λαρεντζακη νομιζω οτι ειναι προς την σωστη κατευθυνση ,βαζωντας ενα μεγαλο κορμι στην περιφερεια.
Φθηνη λυση μεν,αλλα με λογικη δε.Οταν δεν εχεις μεγαλο μπατζετ παιζεις αμυναααααα..................
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 30 2018, 03:59 ) *
Παντως προκειται περι παγκοσμιας πρωτοτυπιας,πρωτα να κλεινει ο παγκος (και οχι ο Πανκος) μιας ομαδας και μετα οι βασικοι.
Εκτος και αν ειναι ολα κανονισμενα εξ΄αρχης και μας τα περνανε σιγα σιγα.
Ομως και περυσι πρωτη ανανεωση ο Κενι ηταν...............
Αν κανει κινηση με τον Λαρετζακη νομιζω οτι ειναι προς την σωστη κατευθυνση ,βαζωντας ενα μεγαλο κορμι στην περιφερεια.
Φθηνη λυση μεν,αλλα με λογικη δε.Οταν δεν εχεις μεγαλο μπατζετ παιζεις αμυναααααα..................


εγω ειχα τις ενστασεις μου και για Ιαν,αλλα δεν θελω να φανταζομαι τι θα γινοταν τωρα,αν δεν υπολογιζαμε κ αυτον με θεση Ελληνα ! ο παγκος μαλιστα εκλεισε με ξενους στα γκαρντ και ο ιδιος ο Τσαβι που σχεδιαζει παιζει να εχει εγκλωβιστει τωρα μεσα στον σχεδιασμο του,καθως δεν εχουν αλλη επιλογη απο τα να βρουν Ελληνα γκαρντ : δηλαδη Παππα,γιατι
δεν υπαρχει αλλος ( .. ; )
αλλιως δεν βγαινουν τα κουκια,εφοσον δεν αποκτηθει ο Παπαπετρου η/και ο Βεζενκοφ!ο Παπαπετρου φαινεται πως ψιλο-απομακρυνεται..

all_around
έτσι που τα βλέπω θα μπορούσε να είναι κάπως έτσι:

Καλάθης, Βεστερμαν, Λεκαβίτσιους, Καλαιτζάκης
Παππάς, Ντενμοντ
Οκαρο Γουάιτ (3+4) ή Νταρέλ Ράιτ, Θανάσης, λοτζέσκι (7ος ξένος)
Βεζένκωφ, Μήτογλου
Γκιστ, Λασμέ, Βουγιούκας

ένας έκ των Λέκα ή Ντενμποντ με πιθανοτερο τον πρώτο εκτός 12αδας στην Ευρωλίγκα εκτός θα μπορούσε να μένει και ο Μήτογλου αν δεν τραβήξει (που δεν νομίζω να συμβεί)-καλύπτονται επίσης τραυματισμοί-, προσωπικά δεν το βρίσκω άσχημο ως ρόστερ...

Ο Γουαίτ/Ράιτ καλύπτει και τις δυο θέσεις των φοργουορντς δίνεται χώρος και χρόνος σε Θανάση, Μήτογλου, Σάσα

Βασική πεντάδα ευρωλίγκας: Καλάθης, Λοτζέσκι ή Ντενμοντ, Θανάσης, Γουάιτ/Ράιτ, Γκιστ

second unit: Βεστερμαν, Παππάς, Γουαιτ/Ραιτ, Βεζένκωφ ή Μήτογλου, Λασμέ

σχήμα για πιεστική άμυνα: Καλάθης, Βεστερμαν, Θανάσης, Γουαίτ/Ραιτ, Λασμέ ή Γκιστ

εναλλακτικό σχήμα για υποστήριξη Καλάθη με σουτ Καλάθης, Ντενμοντ, Λοτζέσκι ή Γουαιτ/Ραιτ, Βεζένκωφ, Γκιστ

σχήμα για κλείσιμο παιχνιδιών Καλάθης, Βεστερμαν ή Παππάς, Θανάσης, Γουαιτ/Ραιτ, Γκιστ

ομάδα με συνεχή παρουσία δημιουργικού άσου + οτι μπορει να παιξει μαζι με τον Καλάθη...η ομάδα μπορεί να παιξει περισσοτερο ομαδικο μπασκετ και λιγοτερο μπασκετ ταλεντου οπως τα 2 τελευταια χρονια... Προσωπικά θα προτιμουσα και Μουρ στη θεση Λεκα/Παπαγιάννη στη θεση Ιαν αλλά εντάξει δεν αλλάζει πολλά αυτό...
Marios Geo
Καλησπερα παιδια σας χαζευα λιγο στην εξεταστικη αλλα τωρα που εχω περισσοτερο χρονο ελευθερο ειπα να μπω κι εγω στην παρεα! Ας κανω λοιπον την αρχη με ενα ροστερ που θεωρω δυνατο και παραλληλα εφικτο με βαση οσα εχουν ακουστει

PG: Καλαθης / Λεκαβιτσιους
SG: Κοπονεν / Παππας / Ντενμον
SF: Ναναλι / Θανασης
PF: Οκαρο / Μητογλου
C: Γκιστ / Λασμε / Ιαν

Πιστευω οτι δεν ξεφευγει το μπατζετ σε σχεση με το περσινο εκτος αν ο Ναναλι εχει πολυ μεγαλυτερες απαιτησεις απο το προηγουμενο του συμβολαιο. Σε αυτη την περιπτωση θα μου αρεσε και ο Μπροκχοφ. Επισης δεν ξερω αν ειμαι υπερ η κατα της αποκτησης Βεζενκοφ καθως αναγκαστικα πεταει τον Μητογλου εκτος 12αδας αν και αυτη τη στιγμη ο Βεζενκοφ ειναι καλυτερος και θα βοηθουσε περισσοτερο. Τελος δεν εχω στο ροστερ τον Παπαπετρου γιατι δεν νομιζω πως θα αφησει τον οσφπ αυτη τη στιγμη.
stefkorner
QUOTE (Marios Geo @ Jun 30 2018, 05:17 ) *
Καλησπερα παιδια σας χαζευα λιγο στην εξεταστικη αλλα τωρα που εχω περισσοτερο χρονο ελευθερο ειπα να μπω κι εγω στην παρεα! Ας κανω λοιπον την αρχη με ενα ροστερ που θεωρω δυνατο και παραλληλα εφικτο με βαση οσα εχουν ακουστει

PG: Καλαθης / Λεκαβιτσιους
SG: Κοπονεν / Παππας / Ντενμον
SF: Ναναλι / Θανασης
PF: Οκαρο / Μητογλου
C: Γκιστ / Λασμε / Ιαν


καλως τον !στο 4 δεν πιστευεις οτι χρειαζομαστε κατι καλυτερο απο Οκαρο η εστω κατι συμπληρωματικο ..; παικτη που εχασε σχεδον ολη την χρονια απο τραυματισμο τον εμπιστευεσαι για να μοιραζεται μονος του την θεση με τον Μητογλου ; μπορει να χρειαστει σε καποια ματς να χτυπαει και 35ρια σαν τον Κρις φετος στους τελικους ειδικα! το χει... ;;; rolleyes.gif
Marios Geo
QUOTE (stefkorner @ Jun 30 2018, 00:22 ) *
καλως τον !στο 4 δεν πιστευεις οτι χρειαζομαστε κατι καλυτερο απο Οκαρο η εστω κατι συμπληρωματικο ..; παικτη που εχασε σχεδον ολη την χρονια απο τραυματισμο τον εμπιστευεσαι για να μοιραζεται μονος του την θεση με τον Μητογλου ; μπορει να χρειαστει σε καποια ματς να χτυπαει και 35ρια σαν τον Κρις φετος στους τελικους ειδικα! το χει... ;;; rolleyes.gif


Σιγουρα το ιδανικο για μενα θα ηταν να μεινει ο Σιγκλετον απλα με βαση τις προσφορες που εχει δεν πιστευω οτι μπορει να γινει αυτο. Αν κρινει ο Τσαβι πως ο Οκαρο δε μπορει να βγαλει αυτον τον ρολο τοτε γνωμη μου ειναι ας περιμενει καποιον απο τους κομμενους του ΝΒΑ γιατι παιχτης στην Ευρωπη που να δινει αυτα που εδινε ο Σιγκλετον και να μπορουμε να τον πληρωσουμε δεν ξερω αν υπαρχει.
picciriddu
Σε αλλες εποχες θα ελεγα οτι θελω τριαδα φωτια στα γκαρντ Καλαθη-Τζειμς-Φριντετ κατα το Διαμαντιδης-Σπανουλης-Σαρας που ειχαμε καποτε αλλα δεν παιζει (οχι οτι μοιαζει φριντετ με σαρας). Αρα θα ελεγα να θυσιασουμε τζειμς ωστε να κρατησουμε παππα που ειναι κ ελληνας κ εχουν παρομοιο στυλ κ ειναι φτηνοτερος κ να παμε για παιχτη στυλ φριντετ που τα σταζει απο παντου να συνδυαζεται ανετα με καλαθη.

Ποσο να στοιχιζει αραγε;
irving
QUOTE(picciriddu @ Jun 30 2018, 00:43 ) *
Σε αλλες εποχες θα ελεγα οτι θελω τριαδα φωτια στα γκαρντ Καλαθη-Τζειμς-Φριντετ κατα το Διαμαντιδης-Σπανουλης-Σαρας που ειχαμε καποτε αλλα δεν παιζει (οχι οτι μοιαζει φριντετ με σαρας). Αρα θα ελεγα να θυσιασουμε τζειμς ωστε να κρατησουμε παππα που ειναι κ ελληνας κ εχουν παρομοιο στυλ κ ειναι φτηνοτερος κ να παμε για παιχτη στυλ φριντετ που τα σταζει απο παντου να συνδυαζεται ανετα με καλαθη.

Ποσο να στοιχιζει αραγε;

το ειχα προτεινει και γω αντι για τζειμς να παρουμε εναν σουτερ στο 2 δολοφονο γιατι ταιριαζει καλυτερα με καλαθη. μαλιστα ειχα προτεινει μπομπουα ακομα και γκαουντλοκ. τον φριντετ τον ειχε κραξει ο προεδρος για τις σεξουαλικες του προτιμησεις ενω πιο παλια τον ειχε αποθεωσει για το σουτ του, οποτε μη περιμενεις κινηση.

παντως η παραμονη ντενμον μου χαλασε το σεναριο. ισως παρει τζανινγκ για αντι λοτζεσκι
Manos31
Καλάθης Lekavicius Καλαιτζάκης

Παππάς (Janning ή Koponen) Λαρετζάκης

(Παπαπέτρου ή Ulanovas ή Nunnaly) Θανάσης Lojeski

(Shegelia ή Okaro ή Randolph) Μήτογλου

Gist Lasme Ίαν

Esteban_bachoso
Αν δεν ανανεωσει ο Μαικ μια ομαδα με σκορ θα ηταν:
Καλαθης,Μακφαντεν,Καλαιτζακης
Παππας,Ντενμον,Μουρ
Τζανινγκ,Αντετοκουμπο
Οκαρο,Βεζενκοφ
Μητογλου
Γκιστ,Λασμε,Βουγιουκας

Στο πρωταθλημα ξεκουραζεις για αρχη Λασμε και βοηθαει ο Μητογλου στο 5.
Στους τελικους αναλογως αποδοσης διαλεγεις μεταξυ Ντενμον,Μουρ,Μακφαντεν
shtarkws
Πως διαφαίνεται το ροστερ από αυτά που διαρρέονται στον τύπο

1) Καλαθης - Λέκα - Καλαιτζακης
2) Παππάς - Τζανινγκ - Ντενμον
3) Ουλανόβας - Λοτζεσκι - Θανάσης
4) Οκαρο - Βεζενκοφ - Μητογλου
5) Γκιστ - Λάσμε - Ίαν
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jun 30 2018, 09:00 ) *
Πως διαφαίνεται το ροστερ από αυτά που διαρρέονται στον τύπο

1) Καλαθης - Λέκα - Καλαιτζακης
2) Παππάς - Τζανινγκ - Ντενμον
3) Ουλανόβας - Λοτζεσκι - Θανάσης
4) Οκαρο - Βεζενκοφ - Μητογλου
5) Γκιστ - Λάσμε - Ίαν

Βαλε ενα ερωτηματικο σε Ουλανοβας,Βεζενκοφ και εισαι μεσα
Για Βεζενκοφ δεν θα παιξουμε μονοι μας και δεν ξερω αν θα ενδιαφερθουμε(νομιζω εδω διαβασα οτι ο Κοντος ειπε οχι)
Για Ουλανοβας επειδη αν παρουμε Τζανινγκ για το 2 ισως παμε σε πιο βαρυ ''παραδοσιακο'' 3 εστω κι αν θυσιασουμε σουτ απο εκει ειτε αυτος ειναι ο Παπαπετρου ειτε καποιος παρομοιος
stefkorner
QUOTE (Esteban_bachoso @ Jun 30 2018, 13:23 ) *
Αν δεν ανανεωσει ο Μαικ μια ομαδα με σκορ θα ηταν:
Καλαθης,Μακφαντεν,Καλαιτζακης
Παππας,Ντενμον,Μουρ
Τζανινγκ,Αντετοκουμπο
Οκαρο,Βεζενκοφ
Μητογλου
Γκιστ,Λασμε,Βουγιουκας

Στο πρωταθλημα ξεκουραζεις για αρχη Λασμε και βοηθαει ο Μητογλου στο 5.
Στους τελικους αναλογως αποδοσης διαλεγεις μεταξυ Ντενμον,Μουρ,Μακφαντεν


την λες και .. η ομαδα των ονειρων μας # not smiley.gif
shtarkws
+1 φαουλ και 10 μερες μπαν σε οποιον κανει ροστερ που δεν αρεσει στον stefkorner biggrin.gif
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jun 30 2018, 15:58 ) *
+1 φαουλ και 10 μερες μπαν σε οποιον κανει ροστερ που δεν αρεσει στον stefkorner biggrin.gif


πες το ψεματα !ο κρυφος μου ποθος ειναι να γινω μοντ και να ριχνω φαουλ+μπαν σε οτι με χαλαει !
ονειρο ζωης θα το ελεγα !
πρωτα απ ολους στον mod pan θα εριχνα που εμφανιζεται τελευταια συνεχως με ενστασεις στις προτασεις μου smiley.gif
stefkorner
οικονομικες λυσεις να δεχθουμε ! το θεμα ειναι να δουμε και κατι με προοπτικη(γιατι με βαση τις τελευταιες φημες,μπορουμε να φανταστουμε ενα ροστερ που το ταβανι του θα ειναι μια εισοδος μετα βιας..στην 8δα ευρωλιγκας ,που θα διατηρησει απλα καποιες πιθανοτητες να διεκδικησει το πρωταθλημα.. )

αφου σε καμια θεση μεχρι στιγμης δεν παμε για παικτη πρωτης γραμμης..προσωπικα δεν θα με χαλασε τοσο να δω ενα πιο μεγαλο ροστερ ροστερ 14παικτων με 7 Ελληνες +7 ξενους,οπου να περιμενουμε ενα μεγαλο μπαμ μονο στο 3 !
δεν γινεται να στηριξεις μια ομαδα στον Καλαθη και γυρω γυρω του μονο ρολιστες &παικτες β διαλογης!
χρειαζεται και ενας δευτερος μεγαλος πολος ,οπου θα στηριζεσαι στα δυσκολα..

C: Λασμε,Γκιστ,Ιαν
PF : Ραιτ,Βεζενκοφ,Μητογλου
SF:____,Λοτζο,Θανασης
SG:Παππας,Ντενμον,Λαρετζακης
PG:Καλαθης,Λεκα

το κενο στο τριο να καλυφθει με εναν σουπερ παικτη(αν γινεται να καλυπτει και τις αμυντικες αδυναμεις του Ραιτ)

σουπερ ποιοτικο ομως!θα ελεγα Χεζονια,αν υπηρχε περιπτωση να μεινει ελευθερος.. rolleyes.gif
haveheart
Ποσο χαλανε το ροστερ ντενμον κ λεκα.

Ο τζανινγκ στη θεση αυτων θα ηταν ιδανικος.

Ο τζανινγκ δεν μπορει να αντικαταστησει σαν 3 λοτζο η ριβερς. Ο ριβερς ήταν πολυ δυνατος για το υψος του. Το ξυλο που εριξε στον 5ο τελικο στο δευτερο ημιχρονο ηταν απιστευτο!

Αν δεν παρουμε βαρβάτο 3 δεν ξερω πως κολλαει παικτης σαν τον τζανινγκ στην ομαδα.
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Jun 30 2018, 10:42 ) *
το κενο στο τριο να καλυφθει με εναν σουπερ παικτη(αν γινεται να καλυπτει και τις αμυντικες αδυναμεις του Ραιτ)

σουπερ ποιοτικο ομως!θα ελεγα Χεζονια,αν υπηρχε περιπτωση να μεινει ελευθερος.. rolleyes.gif


Ελεύθερος είναι, αλλά δε νομίζω πως υπάρχει περίπτωση να έρθει Ευρώπη.
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Jun 30 2018, 17:47 ) *
Ελεύθερος είναι, αλλά δε νομίζω πως υπάρχει περίπτωση να έρθει Ευρώπη.


ελευθερος εννοω να μεινει σε λιστα f.a και να αρχισει να σκεφτεται για ευρωπη!
ηδη 2+ομαδες ειδα οτι ενδιαφερονται(με πρωτους τους kings)καθως θεωρειται αξιολογο προτζεκτ,που για χ.ψ λογους
δεν επιασε τα αναμενομενα στανταρ στο ορλαντο
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Jun 30 2018, 11:51 ) *
ελευθερος εννοω να μεινει σε λιστα f.a και να αρχισει να σκεφτεται για ευρωπη!
ηδη 2+ομαδες ειδα οτι ενδιαφερονται(με πρωτους τους kings)καθως θεωρειται αξιολογο προτζεκτ,που για χ.ψ λογους
δεν επιασε τα αναμενομενα στανταρ στο ορλαντο


Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς να μείνει σε λίστα f.a. Free agent είναι. Εννοείς να μείνει καιρό χωρίς προταση?
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Jun 30 2018, 17:58 ) *
Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς να μείνει σε λίστα f.a. Free agent είναι. Εννοείς να μείνει καιρό χωρίς προταση?


ναι ,να παραμεινει σε λιστα f.a για καιρο και ετσι να αρχισει να σκεφτεται οποιαδηποτε τυχων προταση απο ευρωπη!
δεν καταλαβαινω που σκαλωσαμε tongue.gif
shtarkws
Μπορει να ειμαι αιρετικος αλλα προσωπικα δεν θελω να μεινει ουτε ο Τζειμς ουτε ο Σινγκλετον, ουτε ο ενας απο αυτους στα ποσα που ακουγονται. Οχι γιατι δεν μου αρεσουν σαν παικτες ή δεν ειναι καλοι. Με αυτους ομως αποδεδειγμενα δεν καταφερες να πας Φ4 εχοντας και πλεονεκτημα εδρας. Ποιος σου εξασφαλιζει οτι παλι με αυτους θα εισαι καλυτερος ωστε να πας? Αρα αν ο στοχος σου ειναι οντως το Φ4 οφείλεις να ρισκάρεις και να προσπαθησεις να βρεις κατι καλυτερο στην θεση τους, αφου δεν μπορει να πληρωσεις τοπ παικτες. Δεν λεω να φερεις 2 μετριους στην καθε θεση, λεω να εχεις ματι στην αγορα και να προσπαθησεις να φερεις 2 παικτες απο Αμερικη στα 800k που να σου βγουν λαβρακια και να σε ανεβασουν επιπεδο. Προσπαθησε πχ να φερεις τον επομενο Ντιλεινι

Ειναι ευκολο η το πιθανοτερο? Οχι. Απο την στιγμη ομως που με Τζειμς και Κρις οι πιθανοτητες παλι δεν ειναι με το μερος σου για ποιο λογο να τους πληρωσεις 1.5 περιπου, μενοντας στο ιδιο επιπεδο και να μην κυνηγυσεις την τυχη σου με κατι που ισως βγει καλυτερο με λιγοτερα χρηματα, 'η εστω στα χρήματα που μπορεις να δώσεις?

Φυσικα αυτο εμπεριεχει επισης το ρισκο να εισαι και πολυ χειροτερος, τοσο ωστε να μην εισαι καν στην 8αδα. Εξαρταται ομως τι προτιμαει ο καθενας. Προσωπικα δεν θα μου αρεσε μια χρυσοπληρωμενη μετρια ομαδα
The Mailman
QUOTE (shtarkws @ Jun 30 2018, 12:23 ) *


Το ίδιο ισχύει και για Παππά.
Το ίδιο ισχύει και για Καλάθη..

Ακόμα και ο Διαμαντίδης στα καλά του σήκωνε κούπες με παίκτες δίπλα του όπως ο Σπανούλη σ ο Γιασικεβίτσιους ο Νικολας κτλ
..

Με έναν μόνο δημιουργό δεν πάμε πουθενά.

Έχει καταντήσει κουραστικό να πηγαίνει το μισό μπατζετ σε έναν μόνο παίκτη και να τον πλαισιώνουν με παίκτες που αποδεδειγμένα δεν μας πάνε πουθενά.

Το ίδιο ισχύει όμως και για Γκιατ, καθόλου value for Money και δυστυχώς έχει συμβόλαιο.. τόσο καιρό με Γκιστ final4 είδαμε απ τον καναπέ μας.

Προτιμώ Voigtmann πχ με Λάσμε ένα τέτοιο δίδυμο θα έδενε ιδανικά γιατί θα είχαμε και δημιουργία κάτω απ το καλάθι..
stefkorner
Κουρικ-Γκριγκονις-Μπροκχοφ απο 2ρο3ρια αν οχι καλυτεροι σουτερ απο Τζανινγκ ,τοτε τουλαχιστον ισαξιοι (αυτοι οι 3 ειχαν 45-55 % τριποντα στο eurocup,φετος..)
αν το κασε τους δεν απεχει πολυ απο Τζανινγκ τοτε θα ειναι μεγα λαθος να προτιμηθει αυτος!ποσο μαλλον οταν μιλαμε για παικτες με πολυ μεγαλυτερη προοπτικη
ο Τζανινγκ ειναι ενας καλο τριποντος ,που περα απο αυτο ειναι πολυ περιορισμενων δυνατοτητων παικτης !οχι τυχαιο νομιζω οτι τον αφηνει η Μπασκονια,παρα την σεζον με τους πολυ καλους φαινομενικα αριθμους

υ.γ : να μην προσθεσω στους 3 και τον Ερικσον που εφτασε κοντα στο 60 % φετος !γιατι υποτιθεται δεν το κουναει απο τα Καναρια.. rolleyes.gif
john wick
Εγώ θεωρώ ότι κανένα από τα ονόματα που ακούγονται (Janning ,Rait) θα απασχολήσουν ...
Ο Xavi θέλει οπωσδήποτε είτε τον Παπαπέτρου , είτε τον Βεζένκοφ ώστε να συμπληρωθούν οι Ελληνες..
Να πάει δλδ με :

Καλάθη ,
Θανασοκούμπο
Βουγιούκα
Παπαπέτρου/Βεζε
Παππά
Μητογλου

και από εκεί και πέρα να συμπληρωθούν οι ξένοι...
Ξένους βρίσκεις , Ελληνες δεν βρίσκεις...

Γι αυτό με βλέπετε , μάλλον με διαβάζετε ήρεμο , διότι θέλω να πιστεύω ότι δεν θα κάνει άλλες μ@λ@κίες ο Ισπανός και θα διαλέξει καλούς ξένους....
Οπότε προς το παρόν δεν κράζω και περιμένω στην γωνία να δω πως θα διαμορφωθεί το ρόστερ....

υ.γ
Αρχίζει και μεγαλώνει πολύ η ψαλίδα με Φενέρ , Τσκκα κλπ.....οι τύποι χώνουν πολύ χρήμα..
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 30 2018, 18:37 ) *
υ.γ
Αρχίζει και μεγαλώνει πολύ η ψαλίδα με Φενέρ , Τσκκα κλπ.....οι τύποι χώνουν πολύ χρήμα..


κατι μου λεει οτι πηρε το ματι σου χθες για Λοβερν& Φενερ rolleyes.gif
δεν θελω να σκεφτεσαι τα ματσαρισματα του με Λασμε-Γκιστ-Ιαν και να μου απελπιζεσαι smiley.gif
john wick
in Zots we trust..
Ντάξει ο Σέρβος θα έχει μακράν την πιο δυνατή γραμμή ψηλών...



η Παρτιζάν κοιτάει λέει τον Mckenzie Moor...
Εμείς τον έχουμε μέσα στα πόδια μας , αλλά είπαμε , δεν έχει εμπειρία... Καλύτερος είναι ο Λεκα εξάλλου.,.
irving
QUOTE(john wick @ Jun 30 2018, 14:01 ) *
in Zots we trust..
Ντάξει ο Σέρβος θα έχει μακράν την πιο δυνατή γραμμή ψηλών...

κατσε να επιστρεψει ο κουζμιτς στη ρεαλ smiley.gif
πλακα πλακα αμα παρει και ντιλεινι/τεοντοσιτς θα εχει ροστερ επιπεδου 2017
NikosLaz
Προσωπικά θα ήθελα να δω τον Πέττερι Κόπονεν στην ομάδα, ειδικά στην περίπτωση που δεν ανανεώσει ο Τζέιμς.
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 30 2018, 19:01 ) *
in Zots we trust..
Ντάξει ο Σέρβος θα έχει μακράν την πιο δυνατή γραμμή ψηλών...


στα forum της φενερ θα σχηματιζουν συνθεση στο 4-5 με :

Λοβερν,Βεσελι,Ντουβεριογλου
Μελι,Καλινιτς και Ντατομε(4-3)

την ιδια ωρα που εμεις σχεδιαζουμε να τους ματσαρουμε με :

Λασμε,Γκιστ,Ιαν
Οκαρο,Βεζενκοφ,Μητογλου (στο καλυτερο σεναριο για εμας ισως smiley.gif )
SC13
Καταλαβαινω οτι το τοπικ αφορα αμιγως μεταγραφικα θεματα του Παναθηναικου αλλα μιας και αναφερθηκε δεν θα μπορουσα να μη σχολιασω.

Ειναι πιθανο η φροντ-λαιν της Φενερ την επομενη σεζον να ειναι

4. Σινγκλετον-Καλινιτς
4-5. Βεσελι
5. Λοβερν-Ντουβεριογλου

Εγω ρωταω,πως ειναι δυνατον ακομα και να φερναμε εναν καλυτερο του Λασμε να ανταγωνιστουμε τετοια φροντ λαιν?
Καλα αμα προχωρησουν με τον ιδιο ρυθμο στη περιφερεια και κλεισουν Γουιλμπεκιν-Τεοντοσιτς τοτε δεν παιζονται καν...

Κατι σε αντιστοιχη περιπτωση ισχυει και με Ρεαλ αλλα σε μικροτερο βαθμο.
Πρεπει να γινει κατι για να σταματησει αυτη η ασυδοσια των μεγαλων.Ενα αντιστοιχο financial fair play.Κατι τελος παντων.
Δεν γινεται πριν καν ξεκινησει η σεζον,οι 3 θεσεις του φ4 να ειναι καπαρωμενες απο Φενερ-Ρεαλ-Τσσκα και ολοι οι αλλοι να διεκδικουν τη 4η(που λιγη σημασια θα εχει γιατι με τον εναν ή με τον αλλον τροπο θα αποκλειστουν απο μια απο τις μεγαλες).

Γενικα το χασμα ειναι αγεφυρωτο πλεον.Ο μονος ρεαλιστικος στοχος ειναι το νταμπλ στην Ελλαδα.

Για αυτο ισως κανουμε ενα μικρο tanking φετος...
EXASFAIROS
Calathes-Leka
Denmon
Pappas-.............
Antetokounmpo-..................
Mitoglou-...............
Gist-Lasme-Vougioukas

Για 2-3αρο πρέπει να βρούμε κάποιον που να είναι πολυ καλος( περιφερειακός )αμυντικός και δεινός τριποντας.Να είναι και λίγο ψηλός και γρήγορος με μακρυα ακρα.ο Janning δεν μου αρεσει στην αμυνα,ουτε ο Westermann που εχει μικρα ακρα Ουτε ο Καλαθης ούτε ο Λεκα icon_drunk.gif απέναντι στα σκριν που κάνουν σε Στρελνιεκς και πρώην Ρομπερτς.Θελει αιλουρο με τρίποντο η ομάδα.Αν δεν βρω Ευρώπη λίγο δύσκολο από Αμερική.Αυτος θα είναι και ο δυσκολότερο παίχτης που θα ψάξουμε να βρούμε η να βάλουμε Ευρωπαϊκό dna στον Moore.



Στο 3-4 Θέλω τρίποντο και αμυνα ικανή να σταματήσει Παπανικολάου-Παπαπετρου-Ντατομε κλπ.Γενικα πιστεύω ότι ο αιώνιος θα παίξει πολύ προς τα μέσα τους 2 forward του και όχι τόσο από το τρίποντο που θα αφήσει στους κοντούς του ΡΟΣΤΕΡ..(ειδικά ο Παπαπέτρου δεν μπορείς να πεις ότι έχει και πολύ καλά ποσοστά.)Έναν ελάχιστα πιο ψηλό Μασιουλις.

Στο 4 πάλι θα πήγαινα σε παίχτη που απειλεί πιο πολυ προς τα μέσα και λιγότερο επιλέγει να σουτάρει από το τρίποντο.πχΣεγκελια.
Η πραγματικη μου επιθυμια παντως ειναι να βρω εναν Γκιστ του 2013-2014 ώστε να δένει τέλεια τόσο με Γκιστ που εκτίθεται απέναντι σε 5αρι όσο και Λασμε που μεγαλώνει.αυτος ο παίχτης θα είναι ο κομβικός για την νέα σεζόν για την ομαδα.Θα λανσάρουμε παιχνίδι Πεδουλακη μου φαίνεται απλά με ανώτερης?ποιότητας παίχτες ώστε να δίνουμε και λίγη ομορφιά στο άθλημα. smiley.gif Πάσει θυσία αυτός ο παίχτης να ίπταται πίσω από Γκιστ -Λασμε και να μην βγαίνει εκτός θέσης από το αντιπαλο 3αρι η 4αρι στο πλασάρισμα στην ρακετα. Αυτό θα κρίνει και αν θα γινόμαστε ρεζίλι από Ρεάλ,Φενέρ,Τσκα,Ολυμπιακό.

Επομένως δεν βλέπω να πάμε σε παίχτες που αναφερθήκαμε παραπάνω.
Θα πάμε σε Μασιουλις, Γκιστ της διετίας 13-14 Και σε έναν αμυντικό Moore με λίγο καλύτερο τρίποντο ίσως.

Ο Quincy Acy τι λέει από άμυνα και ταχύτητα για αντί- Μασιουλις?Moerman?





saniboy
1. Calathes - Lekavicius - Koniaris
2. Denmon - Pappas - Moore
3. Weems - Antetokounmpo
4. Voigtmann - Vezenkov - Mitoglou
5. Lasme - Gist - Vougioukas

Ερωτήματα, προτιμάτε Moore ή Jennings, Voigtmann ή Okaro ?
EXASFAIROS
Jarod Jones Karsiyaka τι λέει από Τσάμπιονς Λίγκ? smiley.gif
EXASFAIROS
QUOTE(saniboy @ Jun 30 2018, 15:54 ) *
1. Calathes - Lekavicius - Koniaris
2. Denmon - Pappas - Moore
3. Weems - Antetokounmpo
4. Voigtmann - Vezenkov - Mitoglou
5. Lasme - Gist - Vougioukas

Ερωτήματα, προτιμάτε Moore ή Jennings, Voigtmann ή Okaro ?



Και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να τα δώσουμε χοντρά σε Voigtmann...ΜΑ ΧΟΝΤΡΆ!!!
Καλύπτει και ρακετα και τρίποντο και σχετικά όχι αργός.

Αν ο Moore παίξει άμυνα και Nunnally αντί Weems (λογω εγωισμου)είναι οκ

Βεζενκοφ δεν νομίζω να έλθει για χρονο συμμετοχης.Θα έφερνα Faye
Ποιοι θα είναι εκτός 12αδας?

Calathes-Leka
Denmon-Pappas
Moore
Nunnally-Antetokounmpo
Voigtmann-Faye-Mitoglou
Gist-Lasme

Vougioukas Α1
stefkorner
QUOTE (saniboy @ Jun 30 2018, 21:54 ) *
1. Calathes - Lekavicius - Koniaris
2. Denmon - Pappas - Moore
3. Weems - Antetokounmpo
4. Voigtmann - Vezenkov - Mitoglou
5. Lasme - Gist - Vougioukas

Ερωτήματα, προτιμάτε Moore ή Jennings, Voigtmann ή Okaro ?


-moore η janning θες να πεις ;
-προτιμω vogitmann απο Okaro! και ας ειναι περισσοτερο 5ρι..
-o weems διαβασα οτι εχει απορριφθει ως ιδιαιτερα ακριβος (οπως και ο Ναναλι) blink.gif

QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 30 2018, 21:56 ) *
Jarod Jones Karsiyaka τι λέει από Τσάμπιονς Λίγκ? smiley.gif


αυτος εχει ξανακουστει για εμας !συμπαθητικη περιπτωση!
αλλα απλα συμπαθητικη smiley.gif
ομως επειδη ουτε στο 4 φαινεται να ειμαστε διατεθιμενοι να βαλουμε πολλα λεφτα και επειδη γενικα ιδια ονοματα με παλια ακουγονται ξανα ,δεν αποκλειεται να τον δουμε να παιζει δυνατα τις επομενες μερες wink.gif
Johnny Marv
Από Έλληνες έχουμε : καλαθης,αντετοκουπο,μιτογλου,Ίαν και θελουμε άλλους δυο εκ των παπαπετρου/βεζενκοφ/λαρετακη/παππα
Από ξένους έχουμε : λεκα,ντενμον,γκιστ,Λασμε και θελουμε άλλους 2-3 . Για μένα πρώτα πρέπει να κλείσουμε τους δυο Έλληνες που θελουμε (όμως αυτό να γίνει άμεσα) και μετά να δούμε τι μας λείπει για να κινηθούμε για ξένους .

Άρα :

Καλαθης-Λεκα
Ντενμον
Αντετοκουμπο
Μιτογλου
Γκιστ-Λασμε-Ίαν


-Αν έρθει παπαπετρου+βεζενκοφ φέρνεις έναν ραϊτ στο 3-4 , ένα δυνατο ασσοδυο τύπου τζεημς και αν θες κρατάς λοτζο ή φέρνεις έναν άλλο σουτερ για το 2-3 και έτσι πας στους 13 παίκτες
-Αν έχουμε παππα-βεζενκοφ φέρνεις πάλι ένα 3-4αρι και ένα δυνατο 2-3αρι τύπου ουιμς ή ναναλι και αν θες φέρνεις και έναν πολύ φθηνό κόμπο τύπου μουρ ή κάτι τέτοιο
-Αν έχουμε παππα-παπαπετρου φέρνεις ένα δυνατο 2-3αρι τύπου ναναλι πάλι και ένα πολύ δυνατο 4αρι τύπου ρανολτφ ή σεγκελια και αν θες μετά φέρνεις κι έναν φθηνό ασσο στοίχημα αλλά καλό αμυντικό .
-Αν έρθει λαρεζτακης (δεν έρχεται Παππας) θες να τα σκάσεις χοντρά σε ένα σούπερ 2αρι που κάνει τα πάντα και μπορεί να παίξει και λίγο στο 1 και ανάλογα αν έρθει ο σασα φέρνεις ένα 4-3αρι και μετά καναν μουρ να παίζει στο 1-2-3 και αν έρθει παπαπετρου φέρνεις ραντολφ ή βοϊτμαν για το 4 και τζανιγκ-Ουλανοβας (ο ένας στο 2 και ο άλλος στο 3)

Όλες οι επιλογές είναι τα ίδια λεφτά πάνω-κάτω
Kalispera
Στο 4 Θεωρώ οτι θα πάμε με Μητογλου Βεζε και κάποιον στο σουλούπι του Οκάρο
plokamias
QUOTE(Kalispera @ Jun 30 2018, 19:08 ) *
Στο 4 Θεωρώ οτι θα πάμε με Μητογλου Βεζε και κάποιον στο σουλούπι του Οκάρο


Δεν νομίζω να πάμε με 3 τεσσάρια.Πόσω μάλλον από τη στιγμή που κανείς από αυτούς δεν μπορεί να παίξει σε άλλη θέση ούτε κατά συνθήκη.Εγώ θεωρώ πιθανό ακόμα και να κλείσουμε τη θέση με Βεζένκοφ-Μήτογλου και να πάρουμε ένα βαρύ τριάρι που να μπορεί αν χρειαστεί να κατέβει στο 4
john wick
o κατά τα άλλα '' κλεισμένος'' Ulanovas ανανέωσε στην Ζάλγκιρις...
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...vas-i-zalgkiris


picciriddu
Υπαρχει η δυνατοτητα δανεισμου παιχτη μεταξυ ομαδων ευρωλιγκας; Εννοω αν επιτρεπεται απο τους κανονισμους.
Να ξερουμε αν πρεπει να ελπιζουμε οτι ο λεκα θα δοθει σε καμια ζαλγκιρις, λεμε τωρα..

Εντιτ: μολις ειδα απο πανω για ουλανοβας. εε, να τους κανουμε τραμπα με λεκα smile.gif
stefkorner
zach leDay

ημιψηλο 4ρο5ρι ,24χρονων που πονταρω οτι θα απασχολησει παρα πολυ τα επομενα χρονια
1ος σκορερ στο Ισραηλ φετος!οπως ηταν και Κλαιμπερν πριν 2-3 χρονια !
(τωρα ισως το παλεψει για nba!ειδα θα βρισκεται σε σαμερ λιγκ )
green_sky
Θανασης ,Καλαθης ,Παππας δεν εχουν καλη σχεση με το σουτ, αλλος περισσοτερο αλλος λιγοτερο.
Αριθμος παιχτων 3.
Βγαζουμε εξω και τους 3 σεντερ.Παμε στους 6 παιχτες.
Βγαζουμε εξω και τον Μητογλου που ειναι απειρος και δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις,παμε στους 7.
Φτιαχνεις ροστερ με 7 παιχτες στους οποιους δεν μπορεις να βασιστεις στο σουτ που εχουν και με εναν μονο δημιουργο,εαν τελικα κρατησει Λεκαβιτσιους.
Και συζηταμε σε αυτους να προσθεσει και Παπαπετρου και Οκαρο..................
Η δε συγκριση Τζανινγκ με Ριβερς που γινεται σε καποια site με ξεπερναει.
Ο Ριβερς αν δεν εχει θεμα πρεπει να μεινει στην ομαδα.Εαν εχει θεμα αλλαζει το πραγμα.
Ο Τζανινγκ μπορει να καλυψει μονο την θεση δυο και για περιορισμενο χρονο γιατι δεν ειναι καλος αμυντικα,αλλα εφοσον εχεις επιλεξει να πας σε Ντενμον, δεν χωραει στο ροστερ.
Ο αλλος γκαρντ πρεπει να εχει την προσωπικη φαση και να ειναι πιο αξιοπιστος στο σουτ απο οτι ο Τζειμς.Ας μην ειναι τοσο εκρηκτικος οσο ο Τζειμς.Να μπορει ομως να σου δωσει καθετο παιχνιδι και σουτ μετα απο τριπλα κατι πολυ βασικο στο κλειστο ματς που δεν μπορεις να τρεξεις.
Αν δεν φτανουν τα κουκια κρατας αναγκαστικα Παππα,αλλα μια ομαδα με περιφερεια απο τεσσερις παιχτες εκ των οποιων στον εναν δινεις πανω απο 2 εκ και στους αλλους 3 (Λεκα,Ντενμον,Παππας) απο 5 κατοσταρικα δεν εχει λογικη.
stefkorner
darrun hilliard usa

αυτος εδω ειναι ενας φτηνος σχετικα f.a ,που παιζει στο 2-3 !
δεν του αρεσει να σουταρει πολυ,αλλα ειναι πολυ της δυεισδυσης και του σουτ απο τα 5-6 μετρα,μετα απο ντριμπλα !
αν γινοταν να συνδιαστει με εναν σουπερ σουτερ στην ιδια θεση, θα μπορουσε να αντικαταστησει σε εναν βαθμο τον Τζειμς ,με τα ντραιβ του ... wink.gif
pogasgeo
QUOTE (stefkorner @ Jun 30 2018, 23:12 ) *
darrun hilliard usa

αυτος εδω ειναι ενας φτηνος σχετικα f.a ,που παιζει στο 2-3 !
δεν του αρεσει να σουταρει πολυ,αλλα ειναι πολυ της δυεισδυσης και του σουτ απο τα 5-6 μετρα,μετα απο ντριμπλα !
αν γινοταν να συνδιαστει με εναν σουπερ σουτερ στην ιδια θεση, θα μπορουσε να αντικαταστησει σε εναν βαθμο τον Τζειμς ,με τα ντραιβ του ... wink.gif


40.2% είχε φέτος στη Gleague στα τρίποντα...πολύ καλός τον έχω προτείνει πιο παλιά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.