Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
pan24
QUOTE (stefkorner @ Dec 31 2018, 13:36 ) *
το αρθρο πιθανοτατα να μην ειναι αστοχο ,ομως καποια απο τα 27 λεπτα του ο Ντεσον με Τσσκα τα πηρε και στο τρια !
δεν αποκλειεται και το ενδεχομενο παραλληλων μετατοπισεων !
οποτε ο Τομας να ειναι στο μυαλο του ως 3ρο4ρι(οπως πραγματικα ειναι ) για το αμεσο μελλον..!
σε καθε περιπτωση για την ωρα ,οπως φανηκε και χθες επιμενει σε ροτεισον των 4 σεντερ !αν παει σε σεντερ ριμπαουντερ
η λογικη λεει οτι θα γινει αντικατασταση Λασμε (οποτε θα πρεπει να περιμενει να τον δει πως θα συνεχισει!δεν τον κοβεις ευκολα μετα τις τελευταιες του εμφανισεις και την αναγεννηση του ..)
ενω αν παει σε 4ρι αυτη η προσθηκη μπορει να γινει πιο αμεσα ,χωρις αντικατασταση

Αν ο Πιτινο εχει ελευθερια να κοψει και τον Γκιστ(δηλαδη δεν τον σταματησουν λογω υψηλοτερου συμβολαιου,δεσιματος με ομαδα κλπ) ισως κοψει αυτον εφοσον φαινεται οτι δεν τον υπολογιζει για το 4

Δηλαδη να παρει ενα τερας καλο ριμπαουντερ στην θεση του,να εχει και τον Λασμε αν θελει κατι πιο σοφτ αλλα καλυτερο επιθετικα λογω του σουτ του και απο πισω τους 2 δεινοσαυρους

Ολο αυτο στην λογικη οτι αν ερθει καποιο λιγο-πολυ ατεχνο θηριο για το 5 ο Γκιστ θα ειναι μια χειροτερη εκδοχη του ενω ο Λασμε δινει και καποια αλλα πραγματα
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Dec 31 2018, 20:43 ) *
Αν ο Πιτινο εχει ελευθερια να κοψει και τον Γκιστ(δηλαδη δεν τον σταματησουν λογω υψηλοτερου συμβολαιου,δεσιματος με ομαδα κλπ) ισως κοψει αυτον εφοσον φαινεται οτι δεν τον υπολογιζει για το 4


εγω αυτο επιθυμουσα να σου πω την αληθεια rolleyes.gif ο Λασμε για 10-15max ποιοτικα λεπτα στο 5 ,ως αναπληρωματικος ενος βαρβατου σεντερ ,μου κανει μια χαρουλα !επειδη τον ΓΚιστ οντως δεν φαινεται να τον υπολογιζει για το 4 ειναι αρκετα πιο δυσκολο να βρεθει ενας ιδανικος ρολος
jonaldidhs
Παπαπετρου κατέβηκε στο δυο μερικές φορές..Τομας κατέβηκε στο τρία σε ορισμένα σημεία..Λοτζεσκι και αυτός αρκετά στο δυο..Δεν ξέρω αν επηρεάζει όμως η απουσία του Κιθ..Πάντως γενικά θέλει ύψος αποτι βλέπω κάτι απόλυτα φυσιολογικό καθώς η άμυνα που θέλει να παίζει χρησιμοποιεί πολύ τα χέρια..και όσο μεγαλύτερο το μάκρος των παιχτών τόσο καλύτερα μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα χέρια..

ΟΠαπαγιαννης χτες όσο έπαιξε πήρε 9ριμπαουντ!!πρωτη φορά πρέπει να έφτασε σε αυτόν τον αριθμό..Φανταζομαι ότι πρέπει να έπαιξε ρόλο ότι δεν παίξαμε τόσο με αλλαγές και πρέπει να είχε σαφή εντολή να μαζέψει όλα τα ριμπάουντ..Ο Ίαν προβλέπω να παίζει από καθόλου έως ελάχιστα καθώς είναι παναργος..

Δεν μπορώ να προβλέψω τι παίχτη θα πάρεις τους ψηλούς..Πρώτα θα κοιτάξει να πάρει έναν παίχτη στους κοντούς πίσω απτον Καλαθη και μετά φανταζομαι θα πράξει αναλόγως του τι έχει δει μέχρι τότε..Έχουμε τόσα συνεχόμενα παιχνίδια εκτός με ομάδες με καλούς ψηλούς που θα μας ξεγυμνώνουν όλες τις αδυναμίες όποτε φανταζομαι μέχρι Φλεβάρη η απόφαση θα έχει παρθεί..

Εγώ θα έδιωχνα Κιθ και θα παραγκωνιζα Ίαν,ενώ θα έπαιρνα ασσο καλό με δημιουργία,τρίποντο και άμυνα θα έβαζα Λοτζο έβδομο μόνο στην Ευρώπη και θα έπαιρνα Μαπ 2,10 να καθαρίζει ότι κινείται μέσα στο ζωγραφιστό.
john wick
Συγνώμη ,αλλά αν ειναι να φαγωθει κάποιος προτιμώ αυτός να ειναι ο Lasme....

sad.gif
jonaldidhs
Προτιμώ λασμε
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 30 2018, 12:14 ) *
o Πιτινο στην εθνικη Πουερτο Ρικο προπονουσε ενα πλ καλο & ψηλο κομπο γκαρντ (η σχετικα ψηλο ,με 1.93)
που περασε απο nba και τωρα στα 25 του βρισκεται στην Εστουντιαντες !πιθανοτατα λεω εγω με ενα μικρο buy out για ευρωλιγκα!
νομιζω πως μας κανει wink.gif
παρτε τον με Μαβερικς : gian clavell

ωραιος παικτης! και ταιριαζει σε μας καθως φαινεται οτι εχει δημιουργια καλη. σιγουρα λογο υψους και αθλητικοτητας δεν θα ειναι κακος αμυντικος ενω και καλο σουτ εχει. μου αρεσει.

αν και η αληθεια φαινεται να μην ειναι κομπο οπως θελουμε αλλα 2αρι.

παντως εγω τον κιθ θελω να φυγει. δεν κανει για αυτο που παιζουμε. ουτε αμυνα μπορει και ειναι τερμα στατικος. θα μας καταστρεφει.

για τους ψηλους ο τομας δεν φευγει. το two way στυλ του ειναι τερμα σημαντικο. και σουτ και ποστ. και ειναι και καλος στο ζον πρες.

τωρα το 5αρι που θα παρουμε δεν ξερω. εγω θα ηθελα μαλλον να φυγει ιαν-λασμε και να παρουμε εισι. ετσι θα εχουμε και σουτ.

γενικα προτιμω να δωσουμε τα λεφτα για 5αρι και οχι για κομπο. εκει βρισκεις παικτη και με λιγα λεφτα ενω ηδη εχουμε τοπ παικτη, ενω στο 5 τιποτα!

ασε που με εισι εκτος απο σουτ-αμυνα-ριμπαουντ-ταπες-ενεργεια κλπ κλπ που εχουμε γραψει, θα ειναι και πολυ καλος και στο ζον πρες! αφου και γρηγορος ειναι και εφεση σε αυτα εχει!

γενικα το υψηλο του motor ταιριαζει απιστευτα στην φιλοσοφια του πιτινο! τρελη ενεργεια και παθος, φτιαχνεται απο αυτα ο πιτινο και θα μας δινει τρελη ψυχολογια. πιο πολυ απο ποτε μας ταιριαζει ο εισι!
john wick
Λέτε ο Acy να ειναι το δώρο μας;;;;;
G-arenas
QUOTE (john wick @ Dec 31 2018, 14:04 ) *
Λέτε ο Acy να ειναι το δώρο μας;;;;;

μακαρι!! 2 χρονια και βαλε τον λιβανιζουμε! με 400-500 ερχεται τρεχοντας! και με 3-4 sold out τα βγαλε τα λεφτα του!
john wick
@Stefcorner
τι σου λέει αυτός;
http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...33;currentstats
stefkorner
QUOTE (john wick @ Dec 31 2018, 21:39 ) *
@Stefcorner
τι σου λέει αυτός;
http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...33;currentstats


μεγιστος μπομπερ ψηλος ,αλλα για να ερχεται πισω απο Μητογλου ρε συ !σαν μια πολυτελεια στο ροστερ
ο Πιτινο φαινεται να ψαχνει κατι τελειως διαφορετικο για διορθωση !
αλλωστε οπως δηλωσε γενικα δεν θεωρει πως εχουμε προβλημα στο σουτ,αλλα στην πασα.. wink.gif αρα ακομα και ο κομπο μπορει να μην εχει οβερ 35 % τριποντο 39.gif
nvip13
Πόσα περιπου θα θελει ο Acy?
G-arenas
QUOTE (nvip13 @ Dec 31 2018, 14:50 ) *
Πόσα περιπου θα θελει ο Acy?

εγω θεωρω πως με 500 ερχεται. για 6 μηνες 500 χιλιαρικα για εναν παικτη που ειναι ελευθερος και εχει να παιξει απο περσυ απριλομαη μια χαρα ειναι. δεν θα βρει πουθενα περισσοτερα.

οποτε με μια αποδεσμευση λασμε-ιαν και 200-250 χιλιαρικα παραπανω τον κλεινουμε.

και παιρνουμε και εναν κομπο απο gleaugue και τελειωνουμε!
pan24
QUOTE (G-arenas @ Dec 31 2018, 15:01 ) *
εγω θεωρω πως με 500 ερχεται. για 6 μηνες 500 χιλιαρικα για εναν παικτη που ειναι ελευθερος και εχει να παιξει απο περσυ απριλομαη μια χαρα ειναι. δεν θα βρει πουθενα περισσοτερα.

οποτε με μια αποδεσμευση λασμε-ιαν και 200-250 χιλιαρικα παραπανω τον κλεινουμε.

και παιρνουμε και εναν κομπο απο gleaugue και τελειωνουμε!

Με αρκετα λιγοτερα αν θελει να ερθει Ευρωπη
Περσι ο Τζειμς ηρθε με 300 η κατι λιγοτερο(γιατι αυτος και ο Πειν κοστισαν συνολο 400) μεχρι το τελος της σεζον και χωρις να ειναι τοσο καιρο ανεργος

Πιο πολυ με ενδιαφερει γιατι ειναι ανενεργος απο τον Απριλη.Δεν ειμαστε οι μονοι που ψαχνουν/εψαχναν ψηλο και σιγουρα δεν ειμαστε μονο εμεις εδω στο φορουμ που τον ξερουμε
EXASFAIROS
Το να είναι ανενεργός κάποιος δεν βοηθά την ομάδα στην παρούσα φάση.Επομενως ακυρώνω Μινεραθ,Εισι.ο Λανγκφορντ ποτέ ακούγεται ότι επιστρέφει?λογικά σύντομα...
stefkorner
απο sport24 :

Σύμφωνα με πληροφορίες, τις τελευταίες ώρες υπήρξαν κάποιες επαφές με την πλευρά του Κιλπάτρικ, ωστόσο παρατηρείται διαφορά σε όσα ζητάει ο Αμερικανός παίκτης, προκειμένου να παίξει στην Ευρώπη και τον Παναθηναϊκό, κάτι το οποίο σημαίνει πώς τη δεδομένη στιγμή δύσκολα θα προχωρήσει εκτός αν υπάρξει επαναπροσέγγιση το επόμενο διάστημα. Η αλήθεια είναι, πώς στον Παναθηναϊκό έχουν κι άλλες λύσεις στη λίστα τους, ωστόσο για την ώρα δεν έχουν προχωρήσει σε περαιτέρω διαπραγματεύσεις, προσπαθώντας να κάνουν την καλύτερη επιλογή.
john wick
Καλύτερα να αργήσει λίγο ακόμα και να έρθει το σωστό fit για την ομάδα .Ετσι κ αλλιώς κ σήμερα να υπέγραφε , δύσκολα θα έπαιζε με Ολυμπιακό...Το θέμα ειναι να μην φτάσουμε τέλη Γενάρη...
Derozan
Ειναι αξιόπιστος σουτέρ ο Κιλπάτρικ; 33,5% ποσοστό καριέρας..Βέβαια τον τελευταίο χρόνο που παίρνει και περισσότερα λεπτά το έχει σταθεροποιήσει κάπως κοντά στο 40αρι.Επίσης 1,5 ασσιστ.Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι ψάχνουμε βασικά,άσσο,πεντάρι; και που κολλάει ο Κιλπάτρικ..θέλουμε σουτέρ-δημιουργό;3&D ;αμυντικό;

Για μένα οι καλύτερες προσθήκε θα ήταν
στο 1:Peyton Siva
στο 5:Chinanu Onuaku ή στο 4: Quincy Acy
stefkorner
QUOTE (Derozan @ Jan 1 2019, 02:46 ) *
Ειναι αξιόπιστος σουτέρ ο Κιλπάτρικ; 33,5% ποσοστό καριέρας..Βέβαια τον τελευταίο χρόνο που παίρνει και περισσότερα λεπτά το έχει σταθεροποιήσει κάπως κοντά στο 40αρι.Επίσης 1,5 ασσιστ.Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι ψάχνουμε βασικά,άσσο,πεντάρι; και που κολλάει ο Κιλπάτρικ..θέλουμε σουτέρ-δημιουργό;3&D ;αμυντικό;



κοιταξε να δεις ,ενα τετοιο ποσοστο στο nba το παρατηρεις πολλες φορες και σε σουτερ ! εδω ο Χαρντεν που ειναι τετοιος μπομπερ και στις καλυτερες του χρονιες εχει καπου 35 ! συμβαινει αυτο ,αν σουταρεις με κρεμασμενους πανω σου-απο τα 7.5 + μετρα ,γενικα αν παιρνεις και πολλα πολυ δυσκολα σουτ ! πιστευω ευρωπη το χει σιγουρα το 40ρι
εμενα πιο πολυ με ανησυχει η μολις 1.5 ασιστ ,εφοσον μιλαμε για κομπο που θα θελουμε να ερχεται και ως αλλαγη του Καλαθη αντι του Λεκα..
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Dec 31 2018, 15:39 ) *
Με αρκετα λιγοτερα αν θελει να ερθει Ευρωπη
Περσι ο Τζειμς ηρθε με 300 η κατι λιγοτερο(γιατι αυτος και ο Πειν κοστισαν συνολο 400) μεχρι το τελος της σεζον και χωρις να ειναι τοσο καιρο ανεργος

Πιο πολυ με ενδιαφερει γιατι ειναι ανενεργος απο τον Απριλη.Δεν ειμαστε οι μονοι που ψαχνουν/εψαχναν ψηλο και σιγουρα δεν ειμαστε μονο εμεις εδω στο φορουμ που τον ξερουμε

εννοουσα πως πανω απο 500 δεν θα ζητησει. πριν εγραψα 400-500 με 500 το μαξ.

ναι ο τζειμς ηρθε με 300 αλλα ηρθε τελη φλεβαρη. οχι αρχες γεναρη. και ο εισι αν ερθει τελη φλεβαρη και με λιγοτερα απο 300.

εγω θεωρω οτι με το παρα πολυ 500 ερχεται τρεχοντας. τωρα αν τα βρουν και 400 τελεια. το θεμα ειναι οτι αν φυγουν ιαν-λασμε δεν θα χρειαστουν πανω απο 200 χιλιαρικα για να ρθει. εννοω πανω απο το μπατζετ αν πεις οτι 200 χιλιαρικα ακομα θα εξοικονομησεις απο κει.

QUOTE (stefkorner @ Dec 31 2018, 19:54 ) *
κοιταξε να δεις ,ενα τετοιο ποσοστο στο nba το παρατηρεις πολλες φορες και σε σουτερ ! εδω ο Χαρντεν που ειναι τετοιος μπομπερ και στις καλυτερες του χρονιες εχει καπου 35 ! συμβαινει αυτο ,αν σουταρεις με κρεμασμενους πανω σου-απο τα 7.5 + μετρα ,γενικα αν παιρνεις και πολλα πολυ δυσκολα σουτ ! πιστευω ευρωπη το χει σιγουρα το 40ρι
εμενα πιο πολυ με ανησυχει η μολις 1.5 ασιστ ,εφοσον μιλαμε για κομπο που θα θελουμε να ερχεται και ως αλλαγη του Καλαθη αντι του Λεκα..

κοιτα ο κιλπατρικ δεν ειναι οντως δημιουργος, αλλα ειναι παικτης που αν ερθει στην θεση του κιθ θα ειναι αναβαθμιση. το στυλ του πιτινο ειναι να πιεζουμε παρα πολυ και να εχει παικτες αθλητικους κλπ και ο κιλπατρικ το χει αυτο.

εξαλλου οπως ειδαμε δεν χρειαζεται το στυλ του πιτινο πολλους δημιουργους για να παραξει φασεις. δεν ειναι δηλαδη σαν τον τσαβι που επαιζε πολυ στατικα και αργα και ηθελε τρομερους πασερ και δημιουργους για να γινει κατι. ετσι οπως θα παιζει ο πιτινο πιο πολυ θελει παικτες να πιεζουν να τρεχουν και απλως να πασαρουν γρηγορα την μπαλα χωρις overdribling.

δεν τον ηθελα στην αρχη γιατι δεν ηξερα το ακριβες στυλ του πιτινο στην επιθεση, αλλα ετσι οπως ειμαστε ας πουμε οτι θα παμε με εναν δημιουργο οχι τοσο τελειο αλλα να πουμε οτι θα βαλουμε παικτη που και θα σκοραρει και καλο σουτ εχει και αξια αλλα πανω απο ολα θα μας μεγιστοποιησει εναν τομεα που θα ειναι το μισο μας παιχνιδι: το ζον πρες και η πιεση!

οποτε προτιμω να παρω εναν τετοιο παικτη παρα εναν που θα ειναι δημιουργος, αλλα δεν θα μας τελειοποιησει το παιχνιδι της πιεσης και του transition. ετσι και αλλιως και καλο δημιουργο να παρουμε δεν θα μας κανει τοπ ομαδα σε αυτο το κομματι, προτιμω να γινουμε τοπ στα ζον πρες-πιεση-τρανζσιον.
jonaldidhs
QUOTE (G-arenas @ Dec 31 2018, 20:28 ) *
εννοουσα πως πανω απο 500 δεν θα ζητησει. πριν εγραψα 400-500 με 500 το μαξ.

ναι ο τζειμς ηρθε με 300 αλλα ηρθε τελη φλεβαρη. οχι αρχες γεναρη. και ο εισι αν ερθει τελη φλεβαρη και με λιγοτερα απο 300.

εγω θεωρω οτι με το παρα πολυ 500 ερχεται τρεχοντας. τωρα αν τα βρουν και 400 τελεια. το θεμα ειναι οτι αν φυγουν ιαν-λασμε δεν θα χρειαστουν πανω απο 200 χιλιαρικα για να ρθει. εννοω πανω απο το μπατζετ αν πεις οτι 200 χιλιαρικα ακομα θα εξοικονομησεις απο κει.

Λασμε είναι καλύτερος από Γκιστ..Καλύτερος αμυντικός σε τάπες κυρίως αλλά και έχει και το σουτακι που ούτε καν έχει ο Γκιστ..Γενικά για κανα 15 προτιμώ Λασμε με κλειστά μάτια από Γκιστ..Μια βασικούρα μπροστά του-και τιμούσα και γίναμε..Γκιστ-Ίαν out Εισι in..
G-arenas
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 31 2018, 20:36 ) *
Λασμε είναι καλύτερος από Γκιστ..Καλύτερος αμυντικός σε τάπες κυρίως αλλά και έχει και το σουτακι που ούτε καν έχει ο Γκιστ..Γενικά για κανα 15 προτιμώ Λασμε με κλειστά μάτια από Γκιστ..Μια βασικούρα μπροστά του-και τιμούσα και γίναμε..Γκιστ-Ίαν out Εισι in..

o acy το εχει το σουτ. βασικα και πολυ καλυτερο απο λασμε. ο γκιστ θα δωσει στο πικ εν ρολ. και ειναι και πιο δυνατος. μπορει να δωσει καποια πραγματα στο ποστ.

με λασμε-εισι εισαι κοντος. δεν εχεις πολυ υψος και κιλα μεσα στην ρακετα αλλο που ο εισι ειναι κτηνος. ο γκιστ εκτος απο πικ εν ρολ ειναι και χρονια δεμενος με την ομαδα και εχει και μεγαλυτερο συμβολαιο. θα θελει πολλα περισσοτερα απο λασμε για να φυγει.

ασε που ειναι και 3-4 χρονια νεοτερος. και γενικα ταιριαζει πολυ περισσοτερο το εισι-γκιστ σε σχεση με λασμε. δεν δινει πικ εν ρολ καλο το εισι-λασμε.
jonaldidhs
QUOTE (G-arenas @ Dec 31 2018, 21:16 ) *
o acy το εχει το σουτ. βασικα και πολυ καλυτερο απο λασμε. ο γκιστ θα δωσει στο πικ εν ρολ. και ειναι και πιο δυνατος. μπορει να δωσει καποια πραγματα στο ποστ.

με λασμε-εισι εισαι κοντος. δεν εχεις πολυ υψος και κιλα μεσα στην ρακετα αλλο που ο εισι ειναι κτηνος. ο γκιστ εκτος απο πικ εν ρολ ειναι και χρονια δεμενος με την ομαδα και εχει και μεγαλυτερο συμβολαιο. θα θελει πολλα περισσοτερα απο λασμε για να φυγει.

ασε που ειναι και 3-4 χρονια νεοτερος. και γενικα ταιριαζει πολυ περισσοτερο το εισι-γκιστ σε σχεση με λασμε. δεν δινει πικ εν ρολ καλο το εισι-λασμε.

Όπως τα λες καλά τα λες..Όμως ο Γκιστ δεν μπορεί να ανταπεξέλθει με κανέναν ψηλό πρώτης διαλογής..Χάνετε και σε περιστροφές και γενικά φέτος είναι κακός και επιθετικά..Ο Λασμε απτην άλλη για κανα 15 αν παίξει με ψηλό καλό πρωτοκλασάτο θα κάνει 2-3 φάουλ θα βγάλει και 2-3 καλές άμυνες και θα βγει έξω..Η σημαντική διαφορά είναι η επίθεση..Ο Γκιστ εξαρτάται αποκλειστικά απτην δημιουργία των κοντών..Ο άλλος μπορεί να πάρει συνολικά στο ματς 4-5επιθεσεις απτό πουθενά..Δεν ξέρω η αλήθεια είναι τι είναι καλύτερο..
Derozan
Shane Larkin επίσης ελεύθερος.
G-arenas
QUOTE (Derozan @ Dec 31 2018, 22:32 ) *
Shane Larkin επίσης ελεύθερος.

που το ειδες αυτο? δεν το δα πουθενα. αν ισχυει ειναι ο τελειος για διπλα απο νικ!

αλλα γιατι να τον διωξουν?

QUOTE (jonaldidhs @ Dec 31 2018, 22:26 ) *
Όπως τα λες καλά τα λες..Όμως ο Γκιστ δεν μπορεί να ανταπεξέλθει με κανέναν ψηλό πρώτης διαλογής..Χάνετε και σε περιστροφές και γενικά φέτος είναι κακός και επιθετικά..Ο Λασμε απτην άλλη για κανα 15 αν παίξει με ψηλό καλό πρωτοκλασάτο θα κάνει 2-3 φάουλ θα βγάλει και 2-3 καλές άμυνες και θα βγει έξω..Η σημαντική διαφορά είναι η επίθεση..Ο Γκιστ εξαρτάται αποκλειστικά απτην δημιουργία των κοντών..Ο άλλος μπορεί να πάρει συνολικά στο ματς 4-5επιθεσεις απτό πουθενά..Δεν ξέρω η αλήθεια είναι τι είναι καλύτερο..

μα και ο γκιστ αν ερθει εισι παλι για 15 λεπτα θα ειναι. ο λασμε απο που μπορει να παρει μονος του φασεις και δεν εξαρταται απο αλλους?

εγω θελω γκιστ γιατι ειναι καλυτερος στην αμυνα απο λασμε πιο αθλητικος γρηγορος κλπ και τατυτοχρονα ειναι και για πικ εν ρολ. οσα χασουμε αν φυγει ο λασμε τα ιδια και 5 επιπεδα πανω θα τα δωσει ο εισι. δεν θα τα χασουμε τα στοιχεια του, αυτο προσπαθω να σου πω.

τεσπα δεν ξερουμε τι εχουν στο μυαλο τους θα δειξει. το πιο σημαντικο που ειναι ο κοουτς μετα απο καιρο τον βρηκαμε! αυτο ειναι το σημαντικο!
MustGK
Θελω Shane Larkin - Σον Κιλπάτρικ - και ένα 5άρι βαρβάτο (καλός ο εισι αλλά θέλω κάτι πολύ παραπάνω).
fuage
Ρε παιδια ,μονο εγω εχω παθει πλακα με τον''νεο'' Τομας?
Ξεχασα τον Σινγκλετον τελειως...
G-arenas
QUOTE (MustGK @ Dec 31 2018, 23:30 ) *
Θελω Shane Larkin - Σον Κιλπάτρικ - και ένα 5άρι βαρβάτο (καλός ο εισι αλλά θέλω κάτι πολύ παραπάνω).

ακομα για λαρκιν δεν εχω δει καπου. εχεις πηγη?

αν μου βρεις εναν καλυτερο του εισι που μπορουμε να παρουμε ναι. αλλα ποιον?
Derozan
Λάθος έκανα μάλλον μάγκες , στο NBA free agents το είδα αλλά μάλλον θεωρούν το συμβόλαιο με ευρωπαϊκή ομάδα σαν free agency ..σορρυ
G-arenas
QUOTE (Derozan @ Jan 1 2019, 00:16 ) *
Λάθος έκανα μάλλον μάγκες , στο NBA free agents το είδα αλλά μάλλον θεωρούν το συμβόλαιο με ευρωπαϊκή ομάδα σαν free agency ..σορρυ

δεν υπηρχε λογος να αποδεσμευσουν ενα συμβολαιο 2 μυριων οταν ληγει το καλοκαιρι. ισως διαβασες κανενα το καλοκαιρι αρθρο και ελεγαν free agent γιατι τοτε ηταν.
stefkorner
καλη χρονια!
παιζουν αυτα στις λιστες των f.a ! οποιοσδηποτε φευγει απο εκει και ερχεται ευρωπη παραμενει στις λιστες για καποιον λογο (ισως να υπαρχουν και nba out σε καποιες περιπτωσεις )
παντως στου Λαρκιν συγκεκριμενα ενδεχεται να παιξει καποια καραμπολα ! οι Σελτικς ισως να τον θελουν πισω ,μετα την πετυχημενη περσινη χρονια του ,ενω ο Ουοναμεικερ καποια στιγμη πλ πιθανο να φυγει (τον στειλαν και gleague)
!ταυτοχρονα η Εφες γλυκοκοιταζει Τεοντοσιτς...
EXASFAIROS
Καλή Χρονιά σε όλους με Υγεία!!!!!Και σούπερ Πανάθα!!!!!😁
stefkorner
cole aldrich

εχει το ριμπαουντ που θελει ο Πιτινο,στον μεγιστο βαθμο..
η ομαδα του στην Κινα μενει 100 % εκτος πλει οφ ,οποτε σε κανα μηνα(αν οχι απο τωρα..)
θα μπορει να ειναι ελευθερος rolleyes.gif
MustGK
QUOTE (stefkorner @ Jan 1 2019, 13:47 ) *
cole aldrich

εχει το ριμπαουντ που θελει ο Πιτινο,στον μεγιστο βαθμο..
η ομαδα του στην Κινα μενει 100 % εκτος πλει οφ ,οποτε σε κανα μηνα(αν οχι απο τωρα..)
θα μπορει να ειναι ελευθερος rolleyes.gif


O Βουγιούκας σε πιο αθλητική έκδοση μου μοιάζει αυτός. Προτιμώ τον Πειν.. tongue.gif

ΥΓ. Περιμένω καλύτερες προτάσεις από εσένα stefkorner.. wos_sport3.gif

QUOTE (G-arenas @ Jan 1 2019, 00:00 ) *
ακομα για λαρκιν δεν εχω δει καπου. εχεις πηγη?

αν μου βρεις εναν καλυτερο του εισι που μπορουμε να παρουμε ναι. αλλα ποιον?


Παρασύρθηκα απο την χαρά μου από τον συμφορουμιτη...!!!! Πίστεψε με ακόμα ψάχνω.. Ο Εισι θα τον ήθελα για τεσσάρι (γιατί τον θεωρώ 4-5 για Ευρώπη).
stefkorner
QUOTE (MustGK @ Jan 1 2019, 20:39 ) *
O Βουγιούκας σε πιο αθλητική έκδοση μου μοιάζει αυτός. Προτιμώ τον Πειν.. tongue.gif

ΥΓ. Περιμένω καλύτερες προτάσεις από εσένα stefkorner.. wos_sport3.gif


αυτος ειχε περιπου 5 ριμπαουντ στο nba ανα 15 λεπτα ! εκει που ο Βουγιουκας δεν θα ειχε ουτε 0.5 !
το λες και ειδοποιο διαφορα αυτο! σημαντικη μαλιστα,απο την στιγμη που ο προπονητης ζηταει ριμπαουντερ..
G-arenas
QUOTE (MustGK @ Jan 1 2019, 14:42 ) *
O Βουγιούκας σε πιο αθλητική έκδοση μου μοιάζει αυτός. Προτιμώ τον Πειν.. tongue.gif

ΥΓ. Περιμένω καλύτερες προτάσεις από εσένα stefkorner.. wos_sport3.gif



Παρασύρθηκα απο την χαρά μου από τον συμφορουμιτη...!!!! Πίστεψε με ακόμα ψάχνω.. Ο Εισι θα τον ήθελα για τεσσάρι (γιατί τον θεωρώ 4-5 για Ευρώπη).

και γω αυτον που προτεινε ο στεφ εδω και πολλα χρονια τον θεωρω ταγαρι! laugh.gif laugh.gif

ναι παραξενυτηκα και λεω τι φαση που το ειδαν για λαρκιν?

ο εισι εδω ειναι 5αρι. εχει τρελο πλεονεκτημα στο 5 ο εισι! στο 4 χανει. απο την στιγμη που δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα να μαρκαρει 5αρια, τοτε γιατι να τον βαλεις στο 4?

στο 5 θα παιρνει την μπαλα στην κορυφη και θα περναει τον αντιπαλο στα ποδια και θα τελειωνει φασεις, θα παιζει πικ εν ποπ, ενω και επειδη ειναι πιο γρηγορος και τερμα αθλητικος θα ρολαρει στο πικ και θα τελειωνει παλι ευκολα φασεις.

γενικα τα στοιχεια του ειναι τετοια που θα ηταν cheat για ευρωλιγκα. καλα για αμυνα δεν συζητω. απο το 2 ως το 5 μαρκαρει ευκολα. ειναι γρηγορος και εχει μεγαλα ακρα. νταξει δεν εχει υψηλο iq κια θα κανει χαζα φαουλ, αλλα σε αυτο που λεει ο πιτινο deflection θα ειναι εξαιρετικος!

ασε που θα βαζει φωτια στο γηπεδο με τα καρφωματα τις ταπες και την τρελα του! θεωρω οτι θα γουσταρει τρελα εδω στο οακα καθως ζει για κατι τετοια!

ο τελειος παικτης για μας ειναι δεν υπαρχει αλλος.
EXASFAIROS
QUOTE(G-arenas @ Jan 1 2019, 14:47 ) *
και γω αυτον που προτεινε ο στεφ εδω και πολλα χρονια τον θεωρω ταγαρι! laugh.gif laugh.gif

ναι παραξενυτηκα και λεω τι φαση που το ειδαν για λαρκιν?

ο εισι εδω ειναι 5αρι. εχει τρελο πλεονεκτημα στο 5 ο εισι! στο 4 χανει. απο την στιγμη που δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα να μαρκαρει 5αρια, τοτε γιατι να τον βαλεις στο 4?

στο 5 θα παιρνει την μπαλα στην κορυφη και θα περναει τον αντιπαλο στα ποδια και θα τελειωνει φασεις, θα παιζει πικ εν ποπ, ενω και επειδη ειναι πιο γρηγορος και τερμα αθλητικος θα ρολαρει στο πικ και θα τελειωνει παλι ευκολα φασεις.

γενικα τα στοιχεια του ειναι τετοια που θα ηταν cheat για ευρωλιγκα. καλα για αμυνα δεν συζητω. απο το 2 ως το 5 μαρκαρει ευκολα. ειναι γρηγορος και εχει μεγαλα ακρα. νταξει δεν εχει υψηλο iq κια θα κανει χαζα φαουλ, αλλα σε αυτο που λεει ο πιτινο deflection θα ειναι εξαιρετικος!

ασε που θα βαζει φωτια στο γηπεδο με τα καρφωματα τις ταπες και την τρελα του! θεωρω οτι θα γουσταρει τρελα εδω στο οακα καθως ζει για κατι τετοια!

ο τελειος παικτης για μας ειναι δεν υπαρχει αλλος.



Μόνη ένσταση μου είναι σε τι κατάσταση βρίσκεται μετά από τόσους μήνες απραξίας.Ο Μινεραθ όπως πληροφορηθήκαμε δεν έπαιζε καλά στην Κίνα.
G-arenas
QUOTE (EXASFAIROS @ Jan 1 2019, 14:56 ) *
Μόνη ένσταση μου είναι σε τι κατάσταση βρίσκεται μετά από τόσους μήνες απραξίας.Ο Μινεραθ όπως πληροφορηθήκαμε δεν έπαιζε καλά στην Κίνα.

ναι αλλα και αν παρουμε καποιον που ειναι σε ομαδα τωρα πρεπει να πληρωσουμε και μπαι αουτ. οποτε αν θελουμε καποιο ονομα καποιον τετοιο θα παρουμε. αν θελουμε κανα που να εχει potential παιρνουμε τον upshaw που κανει παπαδες στο eurocup.

για μενα αν παρεις εναν μετριο ή που εχει potential δεν θα πας μακρια ή τουλαχιστον οι πιθανοτητες να σου βγει τρομερος και να σε ανεβασει επιπεδο ειναι λιγες.

καλυτερα να ρισκαρεις με εισι που το 60% να πιασει σε ανεβαζει 3 επιπεδα!

ετσι και αλλιως τα λεφτα πανω κατω τα ιδια θα ειναι και με τα μπαι αουτ.

αξιζει το ρισκο 1000%!
stefkorner
dakari johnson

και αυτουνου η ομαδα στην Κινα θα μεινει κατα πασα πιθανοτητα εκτος πλει οφ ! μ.ο 10.3 ριμπαουντ ειχε περσι στην gleague !Και εξελισσεται γρηγορα !ειναι μολις 23..
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jan 1 2019, 15:08 ) *
dakari johnson

και αυτουνου η ομαδα στην Κινα θα μεινει κατα πασα πιθανοτητα εκτος πλει οφ ! μ.ο 10.3 ριμπαουντ ειχε περσι στην gleague !Και εξελισσεται γρηγορα !ειναι μολις 23..

δεν ειναι κακος αλλα 1) η κινα ειναι τερμα αδυναμη λιγκα. ο ντενμον εβαζε 50αρες εκει! και 2) δεν νομιζω πως θα πρεπει να περιμενουμε 1,5 μηνα για μεταγραφη. παλι θα λεμε δεν προσαρμοστηκε δεν βρηκε ρυθμο, χαλασε την χημεια κλπ.

προτιμω να τους κλεισουμε και τους 2 μεχρι 15 γεναρη. να ειναι ετοιμοι και να βρουν χρονο γρηγορα. γιατι ετσι και αλλιως ακομα μαθαινουν τον πιτινο και η ομαδα ειναι νεα.

αν ειναι να μαθουν πιτινο και ξαφνικα να ερθουν 2 νεοι τελη φλεβαρη παλι θα παμε στην αρχη.

οποτε τωρα τις μεταγραφες!
whaler
Καλη χρονια με υγεια σε ολους!
Υπαρχει πηγη για Λαρκιν; Δεν ειδα πουθενα καποια ειδηση.
EXASFAIROS
QUOTE(G-arenas @ Jan 1 2019, 15:06 ) *
ναι αλλα και αν παρουμε καποιον που ειναι σε ομαδα τωρα πρεπει να πληρωσουμε και μπαι αουτ. οποτε αν θελουμε καποιο ονομα καποιον τετοιο θα παρουμε. αν θελουμε κανα που να εχει potential παιρνουμε τον upshaw που κανει παπαδες στο eurocup.

για μενα αν παρεις εναν μετριο ή που εχει potential δεν θα πας μακρια ή τουλαχιστον οι πιθανοτητες να σου βγει τρομερος και να σε ανεβασει επιπεδο ειναι λιγες.

καλυτερα να ρισκαρεις με εισι που το 60% να πιασει σε ανεβαζει 3 επιπεδα!

ετσι και αλλιως τα λεφτα πανω κατω τα ιδια θα ειναι και με τα μπαι αουτ.

αξιζει το ρισκο 1000%!




Ή επιθυμία σου κατεγράφη τόσο στον Πρόεδρο όσο και στον ίδιο τον παίχτη στο instagram biggrin.gif
G-arenas
QUOTE (EXASFAIROS @ Jan 1 2019, 15:15 ) *
Ή επιθυμία σου κατεγράφη τόσο στον Πρόεδρο όσο και στον ίδιο τον παίχτη στο instagram biggrin.gif

χαχα αν ερθει we owe you one! tongue.gif tongue.gif
Derozan
O Acy με ύψος 2.01 πως θα τα βάλει με Βέσελυ,Μιλουτίνοφ,Ταβάρες κλπ στην άμυνα ρε μάγκες ;Δεν είναι λίγο κοντός;
G-arenas
QUOTE (Derozan @ Jan 1 2019, 15:43 ) *
O Acy με ύψος 2.01 πως θα τα βάλει με Βέσελυ,Μιλουτίνοφ,Ταβάρες κλπ στην άμυνα ρε μάγκες ;Δεν είναι λίγο κοντός;

γιατι υπαρχει εστω καποιος αλλος να τα βαλει μαζι τους και ειναι διαθεσιμος τωρα και δεν τον ξερω?

το θεμα ειναι και τι ταιριαζει κιολας στην ομαδα μας. ο εισι ειναι το τελειο το περιεγραψα και πριν.

εξαλλου δεινοσαυρο εχουμε και τον παπαγιαννη. μιλουτινοφ ταβαρες ευκολα 2 5λεπτα τους αντιμετωπιζει. ας βαλουμε και αυτον λιγο να βελτιωθει. ηδη εχει βελτιωθει σε σχεση με αρχη της χρονια αρκετα!
Derozan
QUOTE (G-arenas @ Jan 1 2019, 15:49 ) *
γιατι υπαρχει εστω καποιος αλλος να τα βαλει μαζι τους και ειναι διαθεσιμος τωρα και δεν τον ξερω?

το θεμα ειναι και τι ταιριαζει κιολας στην ομαδα μας. ο εισι ειναι το τελειο το περιεγραψα και πριν.

εξαλλου δεινοσαυρο εχουμε και τον παπαγιαννη. μιλουτινοφ ταβαρες ευκολα 2 5λεπτα τους αντιμετωπιζει. ας βαλουμε και αυτον λιγο να βελτιωθει. ηδη εχει βελτιωθει σε σχεση με αρχη της χρονια αρκετα!

Είναι καλό φιτ ισχύει αλλά θα τον προτιμούσα στο 4 με κάποιον σαν τον Chinanu Onuaku που πρότεινα και πιο πάνω στο 5 ο οποίος θα βάζει απαγορευτικά στη ρακέτα,τσέκαρε τον.Γενικά με αυτούς τους 2 ,Σλούκα και ίσως ενα 3&D τριάρι του χρόνου νομίζω φτιάχνεις ομάδα φαβορί για 4η θέση τουλάχιστον
Κάπως έτσι:
1.Καλάθης,Λαρεντζάκης,Καλαιτζάκης
1-2.Σλούκας
2.Παππάς,Ξένος ρολίστας(3&D κι αυτός κατά προτίμηση)
3.Παπαπέτρου,Θανάσης,3&D ξένος
4.Μήτογλου,Thomas
4-5.Acy,Gist
5.Onuaku,Παπαγιάννης
άντε και Λότζο για την ευρώπη μόνο

Έχεις ασφάλεια στη ρακέτα,τρομερή δημιιουργία απο 1,2 και 5,φονικό σουτ,ποστ παιχνίδι ,αθλητικότητα και απίστευτο ελληνικό κορμό.Με μια μείωση στον Γκιστ και χωρίς Λέκα,Λάνγκφορντ,Ίαν απελευθερώνεται μέρος του μπάτζετ,και κάνεις και μια καλή άυξηση λόγω Φ4 στην Αθήνα(που θα γίνει).Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΣΟΥ για να φέρεις Σλούκα

edit.Και έχεις και φοβερά ψηλά σχήματα με Acy στο 3 για παράδειγμα
G-arenas
QUOTE (Derozan @ Jan 1 2019, 16:12 ) *
Είναι καλό φιτ ισχύει αλλά θα τον προτιμούσα στο 4 με κάποιον σαν τον Chinanu Onuaku που πρότεινα και πιο πάνω στο 5 ο οποίος θα βάζει απαγορευτικά στη ρακέτα,τσέκαρε τον.Γενικά με αυτούς τους 2 ,Σλούκα και ίσως ενα 3&D τριάρι του χρόνου νομίζω φτιάχνεις ομάδα φαβορί για 4η θέση τουλάχιστον
Κάπως έτσι:
1.Καλάθης,Λαρεντζάκης,Καλαιτζάκης
1-2.Σλούκας
2.Παππάς,Ξένος ρολίστας(3&D κι αυτός κατά προτίμηση)
3.Παπαπέτρου,Θανάσης,3&D ξένος
4.Μήτογλου,Thomas
4-5.Acy,Gist
5.Onuaku,Παπαγιάννης
άντε και Λότζο για την ευρώπη μόνο

Έχεις ασφάλεια στη ρακέτα,τρομερή δημιιουργία απο 1,2 και 5,φονικό σουτ,ποστ παιχνίδι ,αθλητικότητα και απίστευτο ελληνικό κορμό.Με μια μείωση στον Γκιστ και χωρίς Λέκα,Λάνγκφορντ,Ίαν απελευθερώνεται μέρος του μπάτζετ,και κάνεις και μια καλή άυξηση λόγω Φ4 στην Αθήνα(που θα γίνει).Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΣΟΥ για να φέρεις Σλούκα

για ευρωπη ειναι 5 ο εισι. σαφως και μπορει και στο 4 δεν το συζητω.

το θεμα ειναι οτι μιλαμε για το τωρα οχι για του χρονου. για του χρονου βλεπουμε. για τωρα θελουμε ενα 5αρι και εναν κομπο γκαρντ. προς το παρων. αν χρειαστει και κατι παραπανω βλεπουμε.

τον ονουακου τον ξερω. τον θυμαμαι απο τις μικρες εθνικες που παιξαμε αντιπαλοι και σουταρει βολες κουταλα. καλο φιτ ειναι. αλλα ο εισι ειναι 2 κλασεις πανω. για του χρονου τον βλεπουμε αλλα τωρα δεν θα δωσει οπως ο εισι.

τελος ο λαρε δεν ειναι ασσος. και αν θελουμε να τον παρουμε πρεπει να δωσουμε κανα 400αρι πλεον στην αεκ και αλλα τοσα σε αυτον. οποτε ας το αφησουμε.
Derozan
QUOTE (G-arenas @ Jan 1 2019, 16:19 ) *
για ευρωπη ειναι 5 ο εισι. σαφως και μπορει και στο 4 δεν το συζητω.

το θεμα ειναι οτι μιλαμε για το τωρα οχι για του χρονου. για του χρονου βλεπουμε. για τωρα θελουμε ενα 5αρι και εναν κομπο γκαρντ. προς το παρων. αν χρειαστει και κατι παραπανω βλεπουμε.

τον ονουακου τον ξερω. τον θυμαμαι απο τις μικρες εθνικες που παιξαμε αντιπαλοι και σουταρει βολες κουταλα. καλο φιτ ειναι. αλλα ο εισι ειναι 2 κλασεις πανω. για του χρονου τον βλεπουμε αλλα τωρα δεν θα δωσει οπως ο εισι.

τελος ο λαρε δεν ειναι ασσος. και αν θελουμε να τον παρουμε πρεπει να δωσουμε κανα 400αρι πλεον στην αεκ και αλλα τοσα σε αυτον. οποτε ας το αφησουμε.


Για τώρα νομίζω πως τελικά θα συμφωνήσω μαζί σου για τον Acy,μπορεί άμεσα να δώσει περισσότερα
Ginobili
QUOTE(G-arenas @ Jan 1 2019, 14:49 ) *
γιατι υπαρχει εστω καποιος αλλος να τα βαλει μαζι τους και ειναι διαθεσιμος τωρα και δεν τον ξερω?

το θεμα ειναι και τι ταιριαζει κιολας στην ομαδα μας. ο εισι ειναι το τελειο το περιεγραψα και πριν.

Πειν
Στο 2.05 με πολύ μακρυά άκρα όμως.Παίκτης σε καλύπτει άνετα στο αθλητικό κομμάτι.Σου λύνει το πρόβλημα στα ριμπ,σκληροτράχηλος ..δυναμικός.
Παίκτης που έχει ποστάρει στα ίσα με πλάτη τον Ταβάρες και του χει βάλει καλάθι μπροστά στα μούτρα.
Παίκτης που θα μπορεί να ανεβαινει ψηλά να καλύπτει χώρους,να βοηθάει στις παγίδες...να χρησιμοποιηθεί αποτελεσματικά σε deflections tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ωμός παίκτης...ΜΑΠ αγτιοκάτσικο...τερματοφύλακας.Παίκτης που γουστάρει να έρθει,και θα προσαρμοστεί και γρήγορα.Και φυσικά καλός χαρακτήρας στα αποδυτήρια (τα του παρελθόντος του...δεν μας απασχολούν)
Ο Acy... είναι κινητή βόμβα,οξύθυμος ...και φρενοκομείο ώρες ώρες.Ξέχασε τον φίλε....Αυτός στο ΣΕΦ ή στο ΟΑΚΑ με Ολυμπιακό..θα τον στοχευσουν ευκολα με κανά Μπόγρη-Αγραβάνη..και θα φύγει με ντισκαλιφιέ...

(Προφανώς για πλάκα θα τον εξουδετερώσει και ο Ρέγες...)
G-arenas
QUOTE (Ginobili @ Jan 1 2019, 16:48 ) *
Πειν
Στο 2.05 με πολύ μακρυά άκρα όμως.Παίκτης σε καλύπτει άνετα στο αθλητικό κομμάτι.Σου λύνει το πρόβλημα στα ριμπ,σκληροτράχηλος ..δυναμικός.
Παίκτης που έχει ποστάρει στα ίσα με πλάτη τον Ταβάρες και του χει βάλει καλάθι μπροστά στα μούτρα.
Παίκτης που θα μπορεί να ανεβαινει ψηλά να καλύπτει χώρους,να βοηθάει στις παγίδες...να χρησιμοποιηθεί αποτελεσματικά σε deflections tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ωμός παίκτης...ΜΑΠ αγτιοκάτσικο...τερματοφύλακας.Παίκτης που γουστάρει να έρθει,και θα προσαρμοστεί και γρήγορα.Και φυσικά καλός χαρακτήρας στα αποδυτήρια (τα του παρελθόντος του...δεν μας απασχολούν)
Ο Acy... είναι κινητή βόμβα,οξύθυμος ...και φρενοκομείο ώρες ώρες.Ξέχασε τον φίλε....Αυτός στο ΣΕΦ ή στο ΟΑΚΑ με Ολυμπιακό..θα τον στοχευσουν ευκολα με κανά Μπόγρη-Αγραβάνη..και θα φύγει με ντισκαλιφιέ...

(Προφανώς για πλάκα θα τον εξουδετερώσει και ο Ρέγες...)

δεν διαφωνω για πειν. αλλωστε δεν ηθελα να φυγει περσυ, αλλο που ο αετος τσαβι συμφωνα και με αρθρο τον θεωρησε λιγο για αυτο το επιπεδο αλλα εφερε λασμε laugh.gif laugh.gif

και να φερουμε πειν εγω δεν χαλιεμαι καθολου μα καθολου.

ομως εγω τον εισι τον θεωρω καλυτερο. και πιο εξυπνο. και εχει και καλο σουτ. εννοω πολυ καλυτερο απο πειν γιατι και ο πειν εχει σουτακι.

γενικα τον εισι τον θεωρω καλυτερο σε ολα απο πειν πλην του ποστ. οπου εκει σαφως ο πειν επειδη ειναι και 2,08(δεν νομιζω 2,05 ψηλοτερος δειχνει) και περισσοτερα κιλα ειναι καλυτερος.

σε αυτο που παιζουμε εμεις ο εισι ταιριαζει πολυ περισσοτερο. μπορει να κυνηγησει κοντους στις αλλαγες και να παιξει στο ζον πρες πολυ καλα. ενα αλλο που εχει πλην σουτ ειναι και το 1vs1. να παιξει δηλαδη το 5αρι στα ποδια. πολλες φορες θα την παιρνει στο χαι ποστ και θα παιζει απο κει.

δεν με χαλαει ο πειν. βασικα αν δεν παρουμε εισι, θα τον ηθελα. τον εχω δηλαδη σαν 2η επιλογη μετα τον εισι.
Ginobili
QUOTE(G-arenas @ Jan 1 2019, 16:03 ) *
δεν διαφωνω για πειν. αλλωστε δεν ηθελα να φυγει περσυ, αλλο που ο αετος τσαβι συμφωνα και με αρθρο τον θεωρησε λιγο για αυτο το επιπεδο αλλα εφερε λασμε laugh.gif laugh.gif

και να φερουμε πειν εγω δεν χαλιεμαι καθολου μα καθολου.

ομως εγω τον εισι τον θεωρω καλυτερο. και πιο εξυπνο. και εχει και καλο σουτ. εννοω πολυ καλυτερο απο πειν γιατι και ο πειν εχει σουτακι.

γενικα τον εισι τον θεωρω καλυτερο σε ολα απο πειν πλην του ποστ. οπου εκει σαφως ο πειν επειδη ειναι και 2,08(δεν νομιζω 2,05 ψηλοτερος δειχνει) και περισσοτερα κιλα ειναι καλυτερος.

σε αυτο που παιζουμε εμεις ο εισι ταιριαζει πολυ περισσοτερο. μπορει να κυνηγησει κοντους στις αλλαγες και να παιξει στο ζον πρες πολυ καλα. ενα αλλο που εχει πλην σουτ ειναι και το 1vs1. να παιξει δηλαδη το 5αρι στα ποδια. πολλες φορες θα την παιρνει στο χαι ποστ και θα παιζει απο κει.

δεν με χαλαει ο πειν. βασικα αν δεν παρουμε εισι, θα τον ηθελα. τον εχω δηλαδη σαν 2η επιλογη μετα τον εισι.

Ξέχασε τον είπαμε...είναι μουρλό το παλικάρι.Τον γουστάρω κι εγώ...αλλά δεν θα ενδιαφερθούν Ευρωπαικές ομάδες...θα πλακώσει κανά Μπόγρη και Αγραβάνη..και θα παλευουμε με Γκιστ και Βουγιούκα πάλι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.