Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 11 2019, 20:05 ) *
Calathes-Laprovittola
Higgins-Bertans-Pappas
Papapetrou-Antetokounmpo
Sikma-Mitoglou
Mickey-Eric-Papagiannis


Έτσι για να μένουμε σε εγρήγορση! Κι αυτό δυνατο ροστερακι μου φαίνεται , με 2 μεγάλα συμβόλαιο σε Χίγκινς και μικι και αλλα 4 συμβόλαια του 500αρικου σχεδόν στους υπόλοιπους ξένους της ομάδας . Στα 10,5 μυρια μου βγαίνει αυτή τη φορά (αν δεν διαφωνεί ο στεφ tongue.gif ) και γενικότερα νομίζω πως κάπου εκεί κυμανθεί το μπατζετ μας του χρόνου , στα 9,5-10,5 μυρια δηλαδή.. Πως σας φαίνεται ;


δεν πιστευω και πολυ στην περιπτωση Χιγκινς οτι θα μας κατσει ποτε ,αλλα οκ!
ο στεφ δεν διαφωνει ομως αυτη την φορα με τους υπολογισμους σου wink.gif
Johnny Marv
QUOTE(RG13 @ Feb 11 2019, 13:40 ) *
Πολυ καλο ειναι..σε ενα πιο ρεαλιστικο σεναριο θα εβαζα γουιλμπεκιν (με πεσμενο κασε πλεον) αντι χιγκινς και μετα ερικσον αντι για μπερτανς μονο και μονο για να βγαινουν καλυτερα οι θεσεις (να καλυπτει και καποιος για λιγο το 3 οπως θα εκανε ο χιγκινς).
Νομιζω κοβουμε πανω απο ενα 500αρικο ετσι..


Νομίζω ο γουιλμπεκιν έχει συμβόλαιο με Μακάμπι και για του χρόνου . Αν όχι όμως , τότε πολύ ευχαρίστως να έρθει !! Αλλά επειδή παίζει και άσσος καλύτερα ο Ερικσσον να έρθει στη θέση του λαπρο και όχι στη θέση του μπερτανς !! Κατά τα αλλα κομπλέ .


ΥΓ. Σε ένα δίλημμα που έχω ποια πιστευτέ είναι η καλύτερη σύνθεση ψηλών ;;

Κουζμινσκας-Μιτογλου
Μπιρτς-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης

Ή

Σικμα-Μιτογλου
Ντειβις/Μικι-Ερικ-Παπαγιαννης
stefkorner
QUOTE (RG13 @ Feb 11 2019, 20:40 ) *
Πολυ καλο ειναι..σε ενα πιο ρεαλιστικο σεναριο θα εβαζα γουιλμπεκιν (με πεσμενο κασε πλεον)


καταρχιν καθολου εφικτο δεν μοιαζει,γιατι εχει συμβολαιο !και τι συμβολαιο ! κλειστο 3ετες εχει υπογραψει!
κατα δευτερον πεσμενο το κασε του γιατι να ειναι ,που πρωτη του σεζον ευρωλιγκα δινει οσα περιμεναν και εχει εξελιχθει και σε clutch player ! εχει πλεον και Τουρκικο διαβατηριο ,οποτε υποθετικα και αν τυχων εμενε διαθεσιμος, θα ενδιεφερε σιγουρα την Φενερ ,για συνεχιστης του γεροΝτιξον η αλλιως Μοχαμεντ Αλι tongue.gif (πιθανοτατα και την Εφες..)
RG13
QUOTE (stefkorner @ Feb 11 2019, 11:51 ) *
καταρχιν καθολου εφικτο δεν μοιαζει,γιατι εχει συμβολαιο !και τι συμβολαιο ! κλειστο 3ετες εχει υπογραψει!
κατα δευτερον πεσμενο το κασε του γιατι να ειναι ,που πρωτη του σεζον ευρωλιγκα δινει οσα περιμεναν και εχει εξελιχθει και σε clutch player ! εχει πλεον και Τουρκικο διαβατηριο ,οποτε υποθετικα και αν τυχων εμενε διαθεσιμος, θα ενδιεφερε σιγουρα την Φενερ ,για συνεχιστης του γεροΝτιξον η αλλιως Μοχαμεντ Αλι tongue.gif (πιθανοτατα και την Εφες..)



απλα εχω μια υποψια οτι δεν πολυ-ταιριαζει με σφαιροπουλο και οτι ο προπονητης θα προσπαθησει να αλλαξει αρκετα την ομαδα το καλοκαιρι. Αλλον ενα χρονο συμβολαιο πρεπει να εχει αν ειδα καλα.

ολα τα γκαρντ της μακαμπι ειναι ιδια κοψια πανω κατω..αμερικανοι που δεν διακρινονται κυριως για την πασα οποτε ελεγα μηπως..
Το κασε το θεωρω πεσμενο επειδη αυτη η κατασταση με τα γκαρντ συνολικα, δεν τον αφηνει να παιξει στο μαξιμουμ.
τωρα για το πιθανο ενδιαφερον απο τουρκικες ομαδες εχεις δικιο, εκει δε θα μπορεσουμε να τους κοντραρουμε (αλλα σε καθε περιπτωση δε θα εφτανε το κασε σε επιπεδα χιγκινς)
stefkorner
QUOTE (RG13 @ Feb 11 2019, 21:07 ) *
απλα εχω μια υποψια οτι δεν πολυ-ταιριαζει με σφαιροπουλο και οτι ο προπονητης θα προσπαθησει να αλλαξει αρκετα την ομαδα το καλοκαιρι. Αλλον ενα χρονο συμβολαιο πρεπει να εχει αν ειδα καλα.

ολα τα γκαρντ της μακαμπι ειναι ιδια κοψια πανω κατω..αμερικανοι που δεν διακρινονται κυριως για την πασα οποτε ελεγα μηπως..
Το κασε το θεωρω πεσμενο επειδη αυτη η κατασταση με τα γκαρντ συνολικα, δεν τον αφηνει να παιξει στο μαξιμουμ.
τωρα για το πιθανο ενδιαφερον απο τουρκικες ομαδες εχεις δικιο, εκει δε θα μπορεσουμε να τους κοντραρουμε (αλλα σε καθε περιπτωση δε θα εφτανε το κασε σε επιπεδα χιγκινς)


σωστο σε βρισκω ως προς το σκεπτικο και την υποψια σου !ομως με αυτο το υλικο ηδη εχει παρουσιασει ωραια δουλεια ο Σφαιροπουλος ,σε ομαδα που φαινομενικα δεν θα του ταιριαζε καθολου..!οποτε θα πονταρα οτι δεν θα αλλαξει τοσα πολλα!ειδικα οσο αναφορα τον Γουιλμπεκιν!αλλωστε δεν θα ειναι ο πρωτος προπονητης που θα παρεκλινει απο την φιλοσοφια του,με την οποια εγινε γνωστος !

εγω νομιζω με Τεοντοσιτς θα κουμπωνε ιδανικα !υπερκαλυπτει οτι λειπει δημιουργικα απο Γουιλμπεκιν !
ο Ρει δεν εχει μελλον εκει ,αλλα και ο Παργκο δεν θα υπαρχει λογος να παραμεινει (που ειναι η ιδια κοψια οπως λες )
εχουν παντως και τον Ντε Αντρε Κειν που ειναι διαφορετικη κοψια και τον θεωρω εξαιρετικα σοβαρη περιπτωση παικτη
(με μετριο σουτ) ! παιζει κ αμυνα υψηλου επιπεδου !
RG13
QUOTE (stefkorner @ Feb 11 2019, 12:25 ) *
σωστο σε βρισκω ως προς το σκεπτικο και την υποψια σου !ομως με αυτο το υλικο ηδη εχει παρουσιασει ωραια δουλεια ο Σφαιροπουλος ,σε ομαδα που φαινομενικα δεν θα του ταιριαζε καθολου..!οποτε θα πονταρα οτι δεν θα αλλαξει τοσα πολλα!ειδικα οσο αναφορα τον Γουιλμπεκιν!αλλωστε δεν θα ειναι ο πρωτος προπονητης που θα παρεκλινει απο την φιλοσοφια του,με την οποια εγινε γνωστος !

εγω νομιζω με Τεοντοσιτς θα κουμπωνε ιδανικα !υπερκαλυπτει οτι λειπει δημιουργικα απο Γουιλμπεκιν !
ο Ρει δεν εχει μελλον εκει ,αλλα και ο Παργκο δεν θα υπαρχει λογος να παραμεινει (που ειναι η ιδια κοψια οπως λες )
εχουν παντως και τον Ντε Αντρε Κειν που ειναι διαφορετικη κοψια και τον θεωρω εξαιρετικα σοβαρη περιπτωση παικτη
(με μετριο σουτ) ! παιζει κ αμυνα υψηλου επιπεδου !


γενικα το σκεπτικο που θελω να περασω στο φορουμ ειναι οτι μπορουμε να κοιταμε παιχτες Ευρωλιγκας που ενω εχουν ποιοτητα για καποιο λογο δεν επαιξαν καλα την περασμενη σεζον..αρκει να μπορουμε να αναγνωριζουμε τι πηγε στραβα και αν μας ταιριαζουν τα στοιχεια τους.

Ειναι ευκολο να πουμε οτι θελουμε μικι,γουιλιαμς,χιγκινς (και ισως μπορουμε να παρουμε εναν απο αυτους) αλλα με τετοιες προτασεις δε βγαινει οικονομικα..

Ο μπερτανς πχ ειναι ευκολο να καταλαβουμε οτι ειναι καλος παιχτης που απλα χανεται στις πολλες επιλογες της αρμανι αλλα σε μας θα κολλαγε. Παρομοιες περιπτωσεις μπορει να βγουν απο τη χιμκι οι τζενκινς (χανοταν λογω σβεντ) και γκιλ (μετα απο τραυματισμο ισως καποιοι να ειναι διστακτικοι μαζι του)
saniboy
Την 15αδα μου για την νέα σεζόν και σε καλή μεριά..

1. Calathes - Henry - Lountzis
2. Bertans - Larentzakis - Pappas
3. Papapetrou - Grigonis - Vasiliadis
4. Williams - Mitoglou - Chrysikopoulos
5. Reynolds - Landale - Vougioukas

Με την αποπομπή Gist, Payne, Thomas, Antetokounmpo, ανεβαίνει κατακόρυφα η μπασκετική οξυδέρκεια της ομάδας..
Ξένοι σχετικά οικονομικοί θεωρώ, με την εξαίρεση του Derrick Williams που είναι σε σούπερ ηλικία, τον πληρώνεις και γίνεται ο ηγέτης σου.

Καλαϊτζάκης, Παπαγιάννης αν μείνουν και του χρόνου θα έχουν το μέλλον του Χαραλαμπό..
Johnny Marv
QUOTE(saniboy @ Feb 11 2019, 16:05 ) *
Την 15αδα μου για την νέα σεζόν και σε καλή μεριά..

1. Calathes - Henry - Lountzis
2. Bertans - Larentzakis - Pappas
3. Papapetrou - Grigonis - Vasiliadis
4. Williams - Mitoglou - Chrysikopoulos
5. Reynolds - Landale - Vougioukas

Με την αποπομπή Gist, Payne, Thomas, Antetokounmpo, ανεβαίνει κατακόρυφα η μπασκετική οξυδέρκεια της ομάδας..
Ξένοι σχετικά οικονομικοί θεωρώ, με την εξαίρεση του Derrick Williams που είναι σε σούπερ ηλικία, τον πληρώνεις και γίνεται ο ηγέτης σου.

Καλαϊτζάκης, Παπαγιάννης αν μείνουν και του χρόνου θα έχουν το μέλλον του Χαραλαμπό..


Δεν μου αρέσει και καθόλου μπορώ να πω ! Άσε που δεν είναι και πολύ εφικτό . Αρχικά ο Χενρυ είναι παίκτης του 20-25λεπτου άρα θα πρέπει να παίζει και μαζί με καλαθη . Βάλτους και έναν παπαπετρου στο 3 και φτιάχνεις την πιο ασουτη περιφέρεια των τελευταίων ετών στην Ευρωλίγκα . Επίσης έχεις 9 Έλληνες δεν ξέρω γιατί ... λουτζης και Χρυσικόπουλος δεν θα έχουν ρολο και ουσιαστικά τους καις , βασιλιάδης δεν πιστεύω να δεχτεί ρολο 15ου ενώ είναι βασικός στην τωρινή του ομάδα στην Ισπανία . Ρέινολντς-νανταλε είναι και οι 2 στοιχήματα και μπορεί να μείνεις χωρίς σεντερ και του χρόνου . Γκριγκονις έχει συμβόλαιο και τέλος βουγιουκας όντως θες να μείνει ;; Δεν ξέρω ούτε καλό ρόστερ μου φαίνεται ούτε πολύ φθηνό . Ο λανταλε , ο γκριγκονις , ο Γουίλιαμς μου αρέσουν σαν μονάδες και θα ταίριαζαν στον παο αλλά όχι μαζί με τους υπόλοιπους που πρότεινες , ενώ αν και γουστάρω φουλ να βλέπω Χενρυ ξέρω πως δεν ταιριάζει καθόλου με καλαθη
stefkorner
Μπιρτς,Αλεκ Μπραουν(5-4), Παπαγιαννης
Κασπι (4&3 σε ψηλα σχηματα) ,Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Κοζερ,Μητρου-Λονγκ,Toλιοπουλος(2-1)
Καλαθης,Λαπροβιτολα

*ο Αλεκ Μπραουν ειναι ενας πιο φτηνος Φοικτμαν..και αποτελει αρχικη προταση του φιλτατου @basket72
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Feb 11 2019, 18:57 ) *
Μπιρτς,Αλεκ Μπραουν(5-4), Παπαγιαννης
Κασπι (4&3 σε ψηλα σχηματα) ,Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Κοζερ,Μητρου-Λονγκ,Toλιοπουλος(2-1)
Καλαθης,Λαπροβιτολα

*ο Αλεκ Μπραουν ειναι ενας πιο φτηνος Φοικτμαν..και αποτελει αρχικη προταση του φιλτατου @basket72


Θα ηταν τελειο με μια μονο αλλαγη . Καποιον άλλο γκαρντ αντι του κοζερ , καποιον με περισσοτερες ηγετικες ικανότητες και πιο κλατς παιχνιδι που θα παρει την ομαδα και λιγο πανω του στην αναγκη. Εξαιρετικος παικτης ο φαμπιεν αλλα όχι αυτος που θα βγει μπροστα στα δυσκολα (έναν τετοιο θελει ο παο).


Οσον αφορα τον μπραουν όχι και φθηνοτερεος βοιτμαν … ο αλεκ ουτε που αγγιζει την αισθηση του γερμανου σε πασα και ριμπάουντ (7,7 προπερσι) . Το κοινο τους είναι ότι είναι 7φουτερς που σουταρουν αλλα κι αυτό ο βοιτμαν καλυτερα το κανει (50% 3π περσι)
Thodoros
Πρέπει να βάλουμε μια τάξη αλλιώς θα είμαστε θεατές στο ίδιο και το ίδιο έργο.

Προφανώς χρειάζεται αρχικά ένας καλός προπονητής ( ώστε να διαλέξει τους ξένους που θέλει) και του δίνεις και την αποστολή των Ελλήνων ( ο Ιτούδης πιθανότατα να είναι από τις λίγες επιλογές που ίσως θα έχουμε , δεν είμαι ενθουσιασμένος αλλά δεν νομίζω να δούμε Σάρα ή Μπαρτζώκα ).

Κανονικά αν ήμουν μέσα στα πράγματα << θα ήθελε το συμβόλαιο του Νικ να φύγει ( εδώ και 4 χρόνια κοντά λέω ανά τακτά χρονικά διαστήματα ότι τέτοιος παίκτης είναι υπερβολικά ακριβός για εμάς και ουσιαστική προσφορά δεν μπορεί να έχει εφόσον ηγέτης δεν θα γίνει ποτέ και υπεραξία του κοστίζει από κάποια θέση ) σε μια ομάδα 20Μ αυτό δεν θα φαινόταν αλλά σε τόσο φτωχό υλικό το 1/4 από το συνολικό είναι υπερβολικό! >>

Όμως επειδή δύσκολα θα βρεθεί κάποια άλλη ομάδα και λογικά δεν πρόκειται να αφήσει ο ίδιος το συμβόλαιο του (πόσο μάλιστα μετά από μια καταστροφική χρονιά όπως φαίνεται η φετινή ) θα πρέπει να υπολογίζεται στο μελλοντικό σχήμα και αυτός.

Οπότε:
A. θα σούταρα όλους τους ξένους! ( κάτι που λογικά θα γίνει μιας και όλοι μονοετές είναι και κανένας δεν έχει δείξει το παραμικρό).
Β. θα μας χαιρετήσει λογικά και ο Ιαν και θα προσπαθούσα μετά από την αποθεραπεία του Παπά να δώσω κάποιο ποσό και να τον αφήσω ελεύθερο να παίξει σε μια άλλη ομάδα το νέο έτος ( γιατί ακόμα και αν έρθει η χρονιά είναι ψηλοχαμένη για τον ίδιο , σε μια μικρότερη ομάδα μπορεί να βρει ρυθμό σε εμάς όχι.

Άρα έχουμε αυτό και θα έβαζα παίκτες με αυτά τα στοιχεία:
1. Νικ ( μόνος του ως καθαρό pg ,όχι από επιθυμία μου γιατί θα ήθελα 2 ίσους παίκτες εκεί και ας είναι και ξένοι)
1/2. ( sg με οργάνωση και σουτ για να παίζει και πίσω από Νικ αλλά και μαζί κάποιος ψηλότερος/καλύτερο από τον Λεκα )
2. ( Sg βασικό με φονικό σουτ και συμπαθητική άμυνα) εδώ δεν ξέρω τι επιλογές έχουμε αλλά βλέπω βαρβάτο συμβόλαιο.
2.3 ( κάτι από kc rivers ) στο περίπου
3. Παπαπέτρου - Θανάσης (6ος παίκτης και φυσικά χωρίς καμία υπεραξία)
4. Μήτολγου 2ος και Βασικό 4άρι
5. Παπαγιάννης 3ος , Βασικός Σέντερ και Συπληρωματικός
Οι Έλληνες όλοι μαζί κοστίζουν στην ομάδα 4Μ έχουμε ακόμα 6 για αντίστοιχους παίκτες δλδ βγαίνει 1Μ ο κάθε ένας!
Με κάτω από 800χιλ δεν υπάρχει παίκτης αξιόπιστος ( είναι ή στοίχημα ή λαβράκι ή Γέροντας )
Καμία από τις 3 περιπτώσεις δεν πρέπει να φέρουμε άλλωστε όλοι οι Έλληνες είναι για 2ο συμπληρωματικό ρόλο πλην Νικ και ίσως Παπαπέτρου οπότε όχι άλλα στοιχήματα.

Ουσιαστικά το μόνο ρίσκο που μπορούμε να κάνουμε ώστε να εξοικονωμίσουμε κάποια λίγα χρήματα τα οποία θα δοθούν σε άλλη θέση , είναι στην θέση του 2ου σέντερ και εφόσον ο Παπαγιάννης δείξει σημεία ζωής από φέτος.
6ος Έλληνας κάποιος φθηνός μικρός sg με ικανοποιητικό σουτ και αυτός.
pan24
Παπαγιαννης 0,5(?) Παπαππετρου 0,8 Καλαθης 2,1 Μητογλου 0,45* Θανασης(0,3?)
Αυτο ειναι 4,15

Υπαρχει και ο Παππας που ειχε υπογραψει διετες για 1,6 μυρια αρα εχει 0,8 τον χρονο
Δεν πιστευω οτι θα τον διωξουμε(ουτε 5% δεν δινω) αλλα και να το κανουμε τουλαχιστον το μισο συμβολαιο θα το παρει

Υπαρχουν ερωτηματικα σε Παπαγιαννη και Θαναση γιατι αυτα ειναι τα φετινα ποσα τους
Στον μεν Παπαγιαννη πιθανο να προβλεπεται καποια αυξηση αφου ολα τα συμβολαια μικρων ειναι κλιμακωτα,του Θαναση ληγει και πιθανο αν μεινει να υπογραψει με καποια μικρη αυξηση

Ο Μητογλου δεν παιρνει ψιχουλα
Για να τον πεισουμε να ερθει απο το κολεγιο πηρε 4ετες με 250 τον πρωτο χρονο,350 τον δευτερο(φετος δηλαδη),450 τον τριτο και 600 τον τεταρτο

Η αληθεια ειναι οτι αν το μπατζετ μεινει στα φετινα επιπεδα θα ελπιζουμε σε θαυματα και υπερβασεις ακομα και για την 8αδα γιατι αναγκαστικα θα παμε και σε στοιχηματα και σιγουρα θα υπαρξουν επιλογες που δεν θα βγουν.Εδω ακομα και 40 μυρια μπατζετ να εχεις ειναι δυσκολο να μην υπαρξει αστοχια σε καποια επιλογη και να βγουν ολοι
Ειναι σαν να βλεπω ηδη αρθρα του Κοντου καπου τον επομενο Δεκεμβρη για την επικειμενη επιστεροφη Παππα που θα μας ανεβασει επιπεδο


Κανονικα ναι οι 6 ξενοι πρεπει να παρουν 6 μυρια με το βασικο 2 και βασικο 4 να παιρνουν πανω απο μυριο και αναπληρωματικο 1,αναπληρωματκο 5 να παιρνουν κατι αναμεσα στις 600-800 χιλιαδες

Μακαρι να υπαρχουν λεφτα για κατι τετοιο,μονο ετσι εχουμε βασιμες ελπιδες για κατι καλο και δεν εννοω καν φαιναλ 4

Ο Κλαρκ πχ για το 4 θα ειναι μια καλη και εφικτη λυση με κασε λιγο πιο κατω απο μυριο φαινεται αρκετα μονοδιαστατος
Σουταρα κλπ αλλα κοντα στο καλαθι δεν(41,5% διποντο),ριμπαουντ ουτε με αιτηση και αμυντικα αδυναμος,θυμιζει Τομας
Εχει και σχεδον ιδια νουμερα με τον περσινο Τομας σε μια αντιστοιχα κακη ομαδα


Στο 2 και στο 4 σε ολη την Ευρωπη υπαρχει ελλειψη οποτε συμβαινει το εξης παραδοξο
Θα βρεις πολλους παικτες με κασε μεχρι 700-800 χιλιαδες(δηλαδη προερχομενους απο χαμηλοτερο επιπεδο,στοιχηματα κλπ) και μετα τους παικτες που εχουν αποδειξει πραγματα στο τοπ επιπεδο τους βρισκεις στο 1,5+ επειδη υπαρχει ελλειψη τοπ παικτων

Καπως ετσι ο Μπομπουα μετα απο καλη σεζον που οκ ηταν καλος αλλα δεν ηταν κι ο Ντε Κολο πηρε 1,5 καπως ετσι ο Σινγκλετον με 1,5 καλη σεζον πηρε κοντα στα 2

Φετος ειδικα στο 4 θα ειναι ακομα χειροτερη η κατασταση με οποιον τοπ παικτη κυκλοφορησει(πχ Ουιλιαμς η αν πει να επιστρεψει κανενας Ταις)
Η ΤΣΣΚΑ θα ψαχνει βασικο 4 ενω ειναι πολυ πιθανο τουλαχιστον ενας εκ των Ραντολφ(ειδικα αυτος),Μελι να φυγουν για nba
Που σημαινει οτι οι 2-3 πλουσιοτερες ομαδες της διοργανωσης θα ψαχνουν 5αδατο παικτη στην θεση
EXASFAIROS
Εγώ πάντως προτιμω αμερικανους γιατί αν πάρουμε καλούς ευρωπαίους εθνικών ομάδων θα κάνουμε προετοιμασία με Σακελαριου...
Thodoros
QUOTE (pan24 @ Feb 12 2019, 11:36 ) *
Παπαγιαννης 0,5(?) Παπαππετρου 0,8 Καλαθης 2,1 Μητογλου 0,45* Θανασης(0,3?)
Αυτο ειναι 4,15
.............


Tα έβαλα στο περίπου γιατί δεν είναι ο σκοπός μου η οικονομική οπτική του συλλόγου, αλλά τι πρέπει να κάνουμε ώστε να λέμε ότι έχουμε μια αξιόλογη ομάδα που θα πάει να παλέψει κάθε ματς!
ο Νικ 2.3 έχει και όχι 2.1 , ο Θανάσης (όπως έχω πει 100 φορές) είναι ρολίστας και μάλιστα όχι και εξαιρετικός! απλά είναι Έλληνας και επειδή για τα χρήματα του είναι ok , αν είναι να θέλει αύξηση για να σκουπίζει το πάγκο στο καλό και ευχαριστούμε ( από εμένα και το πιστεύω δεν πρέπει να δοθεί τίποτα περισσότερα από το σημερινό του συμβόλαιο , αν βρει κάτι καλύτερο απλά τον αφήνεις! )

Τώρα αν δεν είναι 4 και είναι 4.3 άντε βαριά βαριά με τον Παππά και την αποζημίωση του 4.5 δεν χάθηκε και ο κόσμος, όμως θα πρέπει να μπουν πραγματικά και από την αρχή 6Μ για τους ξένους αλλιώς μια ζωή θα βλέπουμε τον Νικ της Α1 και μετά τον Νικ με Φενέρ (που σε μόλις 2 λεπτά μας έριξαν 18π διαφορά).

Επειδή εμένα με ξέρεις τώρα καιρό από τότε που ήσουν ένας από εμάς! tongue.gif ξέρεις ότι και τότε τα ίδια έλεγα και ότι πάντα ήθελε Ένα δίδυμο Ανταμς - Τζειμς αντί του Κουικ .

Με ~10Μ ομάδα δεν φτιάχνεις να πεις ότι πάω για f4 αλλά τουλάχιστον μπορείς να γίνεις ομάδα σκληρή! (από εκεί και μετά υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που δεν μπορείς να ξέρεις όπως : Τι τραυματισμούς μπορεί να έχει και εσύ αλλά και οι άλλες ομάδες! πως θα δέσουν , πως θα παρουσιαστούν οι πιθανοί αντίπαλοι και φυσικά τύχη κτλ-κτλ ) για αυτό δεν έβαλα και ονόματα γιατί μέχρι το τέλος της σεζόν πολλά αλλάζουν και δεν υπάρχει λόγος να πω θέλω τον τάδε ή τον τάδε γιατί αυτή πρέπει να είναι η επιλογή του προπονητή. Αυτός θα κρίνει αν το Χ ταιριάζει με τον Ψ (όχι εγώ που δεν είναι και δουλειά μου)

Κάποιοι παίκτες μου αρέσουν, ωστόσο δεν θα έλεγα ποτέ δώσε 1.7 να έρθει πχ ο Τζειμς πίσω ( που δεν γίνεται αλλά λέμε ) ούτε θα έλεγα δώσε ξερά 1.2Μ να πάρεις Ντειβις ( όχι ότι δεν είναι καλός , αλλά φτάνουν οι υπεραξίες πρέπει να δούμε καθαρά την αγορά και τι παίκτες διαθέσιμοι υπάρχουν και όπως είπα με συμβόλαια κοντά στο μύριο όλο και κάποιος θα ενδιαφερθεί , με 500χιλ λυπάμαι παίκτη αξιόπιστο δεν βρίσκεις.
taurus13
Τι γνώμη θα είχατε για τον Toney Douglas για πίσω απ'τον Καλάθη στη θέση του Λέκα? Γιατί για δεύτερο μεγάλο συμβόλαιο στη θέση 1 δε νομίζω ότι μας παίρνει.Το λέει η καρδιά του πάντως..
john wick
Χωρις να εχω καμμια πληροφορηση ,μου ηρθε σημερα στο μυαλο κ κλειδωσε οτι ο επομενος προπονητης μας θα ειναι ο Πριφτης...
Esteban_bachoso
Ο ΜακΦάντεν ξέρουμε γιατί έφυγε έτσι ξαφνικά απο την Τενερίφη?θα ήταν καλό μπάλωμα στην επιθετική μας δυστοχία....
SC13
1. Καλαθης-Χερμανσον
2. Κιλπατρικ-Μπιλι Μπαρον-Παππας
3. Παπαπετρου-Ματ Τομας-Θανασης
4. Ντερικ Γουιλιαμς-Μητογλου-Χρησικοπουλος
5. Ταρικ Μπλακ-Τζειλεν Ρεινολντς-Παπαγιαννης
john wick
O Γουόλτον φεύγει από Ζαλγκιρις κ κλείνει Άλμπα.. Μήπως περισσεύει ο Siva? biggrin.gif
stefkorner
βρε συντροφια τι ερωτας σας εχει πιασει με ολους τους παικτες της Αλμπα !
Σιβα-Σικμα ,μεχρι και τον Ισλανδο ειδα απο sc13 (ενδιαφερουσα προταση κ αυτη )
υπαρχει και ο Σερβος Πενο ,που ηταν Μπαρτσα !και με βελτιωση στο σουτ θα απογειωθει κ αυτος..!
αλλα αφηστε, θα τους δουμε ολους μαζι του χρονου στην ευρωλιγκα (πιθανοτατα με την Αλμπα.. ) rolleyes.gif
basket72
Ο Γουόλτον είναι ¨τσόντα" της τελευταίας στιγμής προς αντικατάσταση του πολύ καλού φέτος, Πένο που τραυματίστηκε. Με το που γύρισε ο Σίβα βγήκε οφ ο Πένο ( με πατέρα από Σερβία και μητέρα από Βρ. Γουιάνα) που από τα 15 του είναι στην " καντέρα" της Μπάρσα κι εκείνος που του έδωσε την πρώτη του ευκαιρία είναι ο Μπαρτζώκας.

G-arenas
QUOTE (john wick @ Feb 12 2019, 21:30 ) *
Χωρις να εχω καμμια πληροφορηση ,μου ηρθε σημερα στο μυαλο κ κλειδωσε οτι ο επομενος προπονητης μας θα ειναι ο Πριφτης...

δεν με χαλαει καθολου. αν δεν μας κατσει με την σειρα 1) σαρας, 2) ιτουδης και 3) μπαρτζωκας τοτε πριφτης ή τρινκιερι αν δεν εχει και για του χρονου στην παρτιζαν δεν με χαλαει καθολου.

ουτε ο σασα ομπραντοβιτς με χαλαει. αλλα ειναι τρελος και μαλλον θα σκοτωθει με ολους οποτε δυσκολο.

παντως σε οσους βαζουν τα συμβολαια των ελληνων για του χρονου να πουμε οτι θα φυγει ιαν-σακελαριου οποτε γλιτωνουμε λεφτα απο κει. ουσιαστικα οτι αυξησεις θα παρουν οι ελληνες (παπι-μητο-θανασης) θα εχουν φυγει απο ιαν.

ο παππας 1,5 μυριο για 2 χρονια νομιζω. οποτε 750 την χρονια. δεν εχει αυξηση.

αυξηση στους ελληνες θα εχουμε αν ερθει επιπλεον ελληνας μεχρι να γυρισει ο παππας. π.χ μητρου-λονγκ.

ενα ροστερ που το εχω ξαναγραψει και θα εχει μικρη αυξηση ειναι το εξης:

1. νικ-λαπρο
2. 2αρι βασικο με 800-1 μυριο-μητρου-παππας
2-3. ερικσον
3. παπι-θανασης
4. κλαρκ ή σικμα-μητο
5. μπιρτς-ερικ-παπατζον

μαζι με παππα και ισως λιγο τσιμπημένες τιμες σε ερικ-λαπρο βγαινουν 10 μυρια μπαμ 13 παικτες. θεωρω οτι ειναι πολυ καλα, εφοσον εχουμε τα 800 χιλιαρικα του παππα επιπλεον. σε χρονια final 4 στην αθηνα αμαρτια ειναι να μην βαλει 1-1,5 μυριο πανω. και με τοσα διαρκειας.

stefkorner
QUOTE (basket72 @ Feb 13 2019, 18:59 ) *
Ο Γουόλτον είναι ¨τσόντα" της τελευταίας στιγμής προς αντικατάσταση του πολύ καλού φέτος, Πένο που τραυματίστηκε. Με το που γύρισε ο Σίβα βγήκε οφ ο Πένο ( με πατέρα από Σερβία και μητέρα από Βρ. Γουιάνα) που από τα 15 του είναι στην " καντέρα" της Μπάρσα κι εκείνος που του έδωσε την πρώτη του ευκαιρία είναι ο Μπαρτζώκας.



ο συνονοματος μας , σχεδον διμετρος ασσος , κατι μου λεει οτι μπορει να γινει ο νεος Μισιτς !αλλα θελει παρα παρα πολυ δουλεια στο σουτ ! φετος απ οτι τσεκαρα εγινε ακομα πιο προβληματικος εκει !αφου ειδα eurocup εχει ενα τριποντο ολο κι ολο ohmy.gif
με 1/13 !ενω περσι ειχε 39.1 με 9/23 (Και περσι σουταρε το ιδιο ελαχιστα,αλλα τουλαχιστον εκατι εβαζε rolleyes.gif )
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 13 2019, 13:06 ) *
ο συνονοματος μας , σχεδον διμετρος ασσος , κατι μου λεει οτι μπορει να γινει ο νεος Μισιτς !αλλα θελει παρα παρα πολυ δουλεια στο σουτ ! φετος απ οτι τσεκαρα εγινε ακομα πιο προβληματικος εκει !αφου ειδα eurocup εχει ενα τριποντο ολο κι ολο ohmy.gif
με 1/13 !ενω περσι ειχε 39.1 με 9/23 (Και περσι σουταρε το ιδιο ελαχιστα,αλλα τουλαχιστον εκατι εβαζε rolleyes.gif )



Έχει να δώσει πολλά ο συνονόματός μας, συμφωνώ. Είναι ψηλός άσσος (κάπου στο 1.95 αν δεν κάνω λάθος) ξέρει μπάσκετ κι παίζει με μυαλό. Το σουτ του μπορεί να το βελτιώσει γιατί η μηχανική του δεν είναι κι εντελώς λάθος.

Τον έχει δώσει δανεικό η Μπάρσα αν θυμάμαι καλά. Αν φύγει ο Πέσιτς που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να μαζεύει ροζ φύλλα*, θα βρει χρόνο και θα βοηθήσει τη μονοδιάστατη στον άσσο, καταλανική ομάδα.

* Έπρεπε να δίνει περισσότερο ρόλο και χρόνο σε Πουστοβόι και (κυρίως) Σμιτς.
basket72
Μια πρόταση για 4αρι οικονομικό και καλό, θα ήταν ο ελεύθερος το καλοκαίρι Γ.Τόμας της Βαλένθια.
Τόμας στη θέση Τόμας δηλαδή, μόνο που τούτος εδώ είναι πραγματικό 4αρι.

Μου ήρθε στο νου πριν λίγο, κοιτάζοντας τα ρεπορτάζ για τον αγώνα Μπάρσα- Βαλένθια για το ισπανικό κύπελλο που σε αντίθεση με το Παναθηναϊκός -Ολυμπιακός θα κάτσω να το δω. biggrin.gif και παράλληλα να το παίξω και στοίχημα. cool.gif
Στο ρεπορτάζ λοιπόν διάβασα δηλώσεις Πέσιτς για το παιχνίδι και το κύπελο, και ξεχώρισα το κομμάτι όπου αναφέρεται για τον Γ. Τόμας, χαρακτηρίζοντάς τον, ως το καλύτερο 4αρι που παίζει στην Ευρώπη αυτή τη στιγμή τουλάχιστον.
Αν μη τι άλλο ενδιαφέρουσα δήλωση, ενδεχομένως και να προλειαίνει το έδαφος για αντικατάστατη του τσουχτερού κι ολίγον τι τουρίστα, Σίνγκλετον.

Ένα ακόμη ενδιαφέρον κομμάτι που έχει να κάνει με τη Βαλένθια είναι ότι οι 4 πρώτοι της σε χρόνο συμμετοχής στο Γιούροκαπ με 20+ λεπτά ανά παιχνίδι, έχουν από 45-50% από το τρίποντο. Κι ο Γ.Τόμας ανάμεσά τους (εννοείται και ο συνεπώνυμός του, Μ.Τόμας όπως κι οι εξαιρετικοί, Β.Ρόσομ και Ντούμπλιεβιτς)
Σόρρυ για το τελευταίο σχόλιο περί Βαλένθια που ομολογώ ότι είναι εκτός τόπικ, ακόμα κι αν το συνέδεσα με μιαν πρόταση για παίκτη σας. offtopic.gif
john wick
Η Βαλένθια συντροφε έχει ροστερ Γιούρο λίγκας..
Απορω κιόλας πως μπορεί κ το αντέχει.
basket72
QUOTE (john wick @ Feb 14 2019, 09:36 ) *
Η Βαλένθια συντροφε έχει ροστερ Γιούρο λίγκας..
Απορω κιόλας πως μπορεί κ το αντέχει.



Σωστά τα λες, έχει και την αδυναμία σου, τον Ντούμπλιεβιτς, άλλωστε. Βασικά ετοιμάζονται για την επόμενη σεζόν, είτε μέσω κατάκτησης γιούροκαπ είτε μέσω Ισπανίας.
* Έκανες και την πιο σωστή επιλογή χθες, από το να τρέχεις στα κρύα νυχτιάτικα. wink.gif
john wick
QUOTE (basket72 @ Feb 14 2019, 10:07 ) *
Σωστά τα λες, έχει και την αδυναμία σου, τον Ντούμπλιεβιτς, άλλωστε. Βασικά ετοιμάζονται για την επόμενη σεζόν, είτε μέσω κατάκτησης γιούροκαπ είτε μέσω Ισπανίας.
* Έκανες και την πιο σωστή επιλογή χθες, από το να τρέχεις στα κρύα νυχτιάτικα. wink.gif



Εψησα 3 μπριτΖολες στο τζακι.
Ειδα κ masterchef... cool.gif







Για Βαλενθια που λεγαμε ,ποσο ανωτερη ειναι ας πουμε απο την Αεκ.....κ μετα λεμε γιατι οι Ισπανοι εχουν 5 κ 6 ομαδες κ εμεις 2...
Σορρυ για το οφ τοπικ.
Αγαπαω Ντουμπλιεβιτς... smile.gif
stefkorner
ασε basket72 ,μας την εκανε ο Τζονις χθες ! σωστα ξηγηθηκε ομως !
δεν φανταζεσαι ποσο μετανιωσα που πηγα ! τετοια ταλαιπωρια πηγαινε-ελα και τετοιο παλιοκαιρο δεν εχω ξαναζησει!
κανονικα θα πρεπε να αποζημιωθουμε οσοι το ζησαμε ολο αυτο για ενα ημιχρονο tongue.gif


για Βαλενθια τωρα ,μαζι σας στις προτασεις ! αν τυχον δεν τους κατσει η επιστροφη ευρωλιγκα ,αυτο σημαινει οτι θα εχουν αποτυχει (ειδικα οσο αναφορα το Ισπανικο πρωταθλημα)
σε ενα τετοιο ενδεχομενο πολυ πιθανο να πανε σε ανανεωση !μου αρεσουν οι προτασεις σας ! ειδικα ο Βαν Ροσομ για 2ος pg (ε στα 33 του πλεον ,να αρχισει να το σκεφτεται wink.gif ) αλλα και ο Ντουμπλιεβιτς φυσικα !
να προσθεσω σε παικτες που μου αρεσουν απ εκει και τον Λαμπειρι ! ο οποιος μας εχει απασχολησει και στο προσφατο παρελθον!
σε ψηλους ως 4.ος στο ροτεισον των pf-c, θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα προσθηκη ! και ας μην εχει τριποντο rolleyes.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 14 2019, 12:21 ) *
ασε basket72 ,μας την εκανε ο Τζονις χθες ! σωστα ξηγηθηκε ομως !
δεν φανταζεσαι ποσο μετανιωσα που πηγα ! τετοια ταλαιπωρια πηγαινε-ελα και τετοιο παλιοκαιρο δεν εχω ξαναζησει!
κανονικα θα πρεπε να αποζημιωθουμε οσοι το ζησαμε ολο αυτο για ενα ημιχρονο tongue.gif


για Βαλενθια τωρα ,μαζι σας στις προτασεις ! αν τυχον δεν τους κατσει η επιστροφη ευρωλιγκα ,αυτο σημαινει οτι θα εχουν αποτυχει (ειδικα οσο αναφορα το Ισπανικο πρωταθλημα)
σε ενα τετοιο ενδεχομενο πολυ πιθανο να πανε σε ανανεωση !μου αρεσουν οι προτασεις σας ! ειδικα ο Βαν Ροσομ για 2ος pg (ε στα 33 του πλεον ,να αρχισει να το σκεφτεται wink.gif ) αλλα και ο Ντουμπλιεβιτς φυσικα !
να προσθεσω σε παικτες που μου αρεσουν απ εκει και τον Λαμπειρι ! ο οποιος μας εχει απασχολησει και στο προσφατο παρελθον!
σε ψηλους ως 4.ος στο ροτεισον των pf-c, θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα προσθηκη ! και ας μην εχει τριποντο rolleyes.gif


Κρίμα για την ταλαιπωρία Στεφ μου, αλλά εγώ θα πρότεινα οι υγιείς φίλοι των ομάδων μας να απέχουν από τέτοια τσίρκα/ αρένες μισαλλοδοξίας.
Εγώ τελικά ούτε στην Τιβι δεν κάθησα να το δω.

Στα του τόπικ, τώρα:
Καλός ο Λαμπεϊρί κι ας μην είναι σουτέρ από το 3π. Το θέμα στην περίπτωση αυτή λύνεται με την αποδέσμευση Θανάση. Μαζεύονται 3 άσουτοι στις θέσεις των φόργουορντ- κάτι που το βλέπω δύσκολο γιατί ο Θανάσης έχει δώσει ότι έχει και δεν έχει κι είναι ένα με την ομάδα σας, οπότε πρέπει το 4αρι σας, αφενός να είναι πραγματικό 4αρι κι αφετέρου να γράφει έξω από το 3π.

Ο Βαν Ρόσομ είναι μια από τις προτάσεις που κάνω εδώ και χρόνια για την ομάδα σας.
Ο Βέλγος μαζί με τους 2 Τόμας θα ήταν μια χαρά λύσεις και προσιτές συνολικά (παρά το buy out του Ματ του Τόμας).

Βέλγος θα έφευγε, Βέλγος θα ερχόταν, Ματ στη θέση Ματ και Τόμας στη θέση Τόμας. Θα είχε και τη σημειολογία του κάτι τέτοιο. wink.gif

Κι ο Τόμπι για δεύτερος σέντερ, άσχημος θα ήταν; smile.gif
Johnny Marv
Calathes-Kramer
Delaney-Pappas
Erickson-Papapetrou-Antetokounmpo
Gill-Mitoglou
Dubljevic-Black-Papagiannis



Στα 9 μυρια χωρίς ντιλεινι οπότε ανάλογα το ποσο που θα πάρει θα αυξηθεί και το μπατζετ . Αν και δεν υπάρχουν πολλοί διαθέσιμοι ψηλοί στην αγορά αυτή τη στιγμή , το καλοκαίρι θα μείνουν ελεύθερα πολλά Γκαρντ τοπ επιπέδου όπως οι σλουκας,ντιλεινι,ερτελ,γουαναμεϊκερ,Λάρκιν κλπ . Πρέπει οπωσδήποτε μα κινηθούμε για δεύτερο σπουδαίο Γκαρντ !!
john wick
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 14 2019, 17:47 ) *
Calathes-Kramer
Delaney-Pappas
Erickson-Papapetrou-Antetokounmpo
Gill-Mitoglou
Dubljevic-Black-Papagiannis






Στα 9 μυρια χωρίς ντιλεινι οπότε ανάλογα το ποσο που θα πάρει θα αυξηθεί και το μπατζετ . Αν και δεν υπάρχουν πολλοί διαθέσιμοι ψηλοί στην αγορά αυτή τη στιγμή , το καλοκαίρι θα μείνουν ελεύθερα πολλά Γκαρντ τοπ επιπέδου όπως οι σλουκας,ντιλεινι,ερτελ,γουαναμεϊκερ,Λάρκιν κλπ . Πρέπει οπωσδήποτε μα κινηθούμε για δεύτερο σπουδαίο Γκαρντ !!




Γουστάρω!!!!!
Σούπερ ροστερ..
stevebucknall11
Calathes Heurtel
Sloukas Higgins Pappas
Hezonja Papapetrou Antetokounmpo
D. Williams Mitoglou
Udoh Hamilton Papagiannis

Τα λατινικά είναι tribute στον Johny Marv. Υπολογιζόμενο κόστος 22 εκ..
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 14 2019, 19:47 ) *
Calathes-Kramer
Delaney-Pappas
Erickson-Papapetrou-Antetokounmpo
Gill-Mitoglou
Dubljevic-Black-Papagiannis




Γκιλ δεμένος:
http://www.euroleague.net/news/i/8tic5hrgh...er-forward-gill


Ντούμπλιεβιτς το αυτό:
http://encestando.es/el-valencia-basket-se...para-tres-anos/


Έρικσον επίσης δεμένος, (αλλά αυτός πες ότι έχει λίγο φθηνότερο μπάι άουτ):

https://www.laprovincia.es/cb-gran-canaria/...llo/956664.html

και μια έξτρα παράθεση συνέντευξης του GM της Φενέρ περί Σλούκα:
http://www.gazzetta.gr/basketball/turkey/a...-2020-o-sloykas

αλλά και η δήλωση του ίδιου του Σλούκα στο σόσιαλ του, όταν υπέγραψε την ανανέωσή του:

https://www.instagram.com/p/BVr-l7Bh-98/?hl=el
stefkorner
καπως ανατρεπτικα..θα παω αποψε rolleyes.gif με Ογκαστ και παραμονη Κιλπατρικ (στο 1 μυριο φυσικα!οχι παραπανω..)

Μπιρτς,Ογκαστ,Παπαγιαννης
Κασπι ,Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
Κιλπατρικ,Μπερτανς(2-3),Λαρετζακης
Καλαθης,Λαπροβιτολα
Johnny Marv
QUOTE(basket72 @ Feb 14 2019, 21:53 ) *
Γκιλ δεμένος:
http://www.euroleague.net/news/i/8tic5hrgh...er-forward-gill


Ντούμπλιεβιτς το αυτό:
http://encestando.es/el-valencia-basket-se...para-tres-anos/


Έρικσον επίσης δεμένος, (αλλά αυτός πες ότι έχει λίγο φθηνότερο μπάι άουτ):

https://www.laprovincia.es/cb-gran-canaria/...llo/956664.html

και μια έξτρα παράθεση συνέντευξης του GM της Φενέρ περί Σλούκα:
http://www.gazzetta.gr/basketball/turkey/a...-2020-o-sloykas

αλλά και η δήλωση του ίδιου του Σλούκα στο σόσιαλ του, όταν υπέγραψε την ανανέωσή του:

https://www.instagram.com/p/BVr-l7Bh-98/?hl=el



Ντουμπλιεβιτς από τα λίγα που κατάλαβα στο άρθρο έχει 2+1 αλλά εσυ ξέρεις καλύτερα , πάντως αξίζει 1 μυριο και μισό μυριο μπαϊ αουτ αν είναι να μας μείνει ! Είναι μαχητής , παίρνει ριμπάουντ , έχει ποστ και έχει και τρίποντο (πλαν β πάντα ο βοϊτμαν)

Για Ερικσσον όπως λες κι εσυ δεν πιστεύω να ζητήσει πολλά η καναρια για μπαϊ αουτ και σίγουρα θα θέλει μα φύγει καθώς αναγκαστικά θα επιστρέψει γιουροκαπ του χρόνου κι όχι Ευρωλίγκα .

Για γκιλ υπάρχουν πολλοί λόγοι που θα θέλει να φύγει του χρόνου . 1) Απομάκρυνση μπαρτζω 2)Αν δεν παίζει Ευρωλίγκα σπάει το συμβόλαιο και είναι πολύ πιθανό να μπει η ουνιξ φέτος στη θέση της 3)Απελπιστική σεζόν της κιμκι φέτος κι ίσως κι αλλα που δεν μπορώ ν σκεφτώ . Πάντως θα ταίριαζε γάντι και με καλαθη και με 5αρι τύπου βοϊτμαν ή ντουμπλιεβιτς
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 14 2019, 22:19 ) *
Ντουμπλιεβιτς από τα λίγα που κατάλαβα στο άρθρο έχει 2+1 αλλά εσυ ξέρεις καλύτερα , πάντως αξίζει 1 μυριο και μισό μυριο μπαϊ αουτ αν είναι να μας μείνει ! Είναι μαχητής , παίρνει ριμπάουντ , έχει ποστ και έχει και τρίποντο (πλαν β πάντα ο βοϊτμαν)

Για Ερικσσον όπως λες κι εσυ δεν πιστεύω να ζητήσει πολλά η καναρια για μπαϊ αουτ και σίγουρα θα θέλει μα φύγει καθώς αναγκαστικά θα επιστρέψει γιουροκαπ του χρόνου κι όχι Ευρωλίγκα .

Για γκιλ υπάρχουν πολλοί λόγοι που θα θέλει να φύγει του χρόνου . 1) Απομάκρυνση μπαρτζω 2)Αν δεν παίζει Ευρωλίγκα σπάει το συμβόλαιο και είναι πολύ πιθανό να μπει η ουνιξ φέτος στη θέση της 3)Απελπιστική σεζόν της κιμκι φέτος κι ίσως κι αλλα που δεν μπορώ ν σκεφτώ . Πάντως θα ταίριαζε γάντι και με καλαθη και με 5αρι τύπου βοϊτμαν ή ντουμπλιεβιτς


Στο άρθρο που παρέθεσα σχετικά με τον Ντούμπλιεβιτς θα σε μπέρδεψε η αναφορά στην οψιόν που είχε στο παλιό του συμβόλαιο, που όμως παρακάμφθηκε προκειμένου να υπογράψει πρόπερσι το νέο του τριετές μέχρι το 2020.
Επιπλέον, έχει ήδη κλείσει τα αυτιά ουκ ολίγες φορές στις σειρήνες από ΝΒΑ, Μαδρίτη και Βαρκελώνη γιατί έχει πετριά με τη Βαλένθια.


Σχετικά με Γκιλ κα Χίμκι , να δούμε κατ΄αρχάς που θα τη βρει το τέλος της χρονιάς. Δεν αποκλείεται να είναι εκ νέου στην Ευρωλίγκα. Αλλά και να είναι στο Γιουροκαπ, δεν θα είναι πρόβλημα για τους Μοχοβίτες να κρατήσουν τον Άντονι. Δεν φείδονται ρουβλιών στα περίχωρα.
Δεν πιστεύω άλλωστε ότι έχει ο Γκιλ κάνα μέγα δέσιμο με τον κόουτς Μπι, όπως λες.

Ο Έρικσον είναι ο πιο προσιτός στο να σπάσει το μπάι άουτ, αλλά είναι ένα θέμα το ποσό και το αν αξίζει τόσα χρήματα. Μπορείτε να πάτε για κάποιο 3αρι ελεύθερο κι εξ Αμερικής. Είναι η πιο εύκολη θέση το 3 για να βρεις έναν βασικό.


Ότι θα ταίριαζαν οι Γκιλ, Ντούμπλιεβιτς, ούτε λόγος. Εννοείται. Κι ο Έρικσον δευτερευόντως, αλλά επαναλαμβάνω ότι παίζει σε μια θέση που βρίσκεις αμερικάνους.

QUOTE (stefkorner @ Feb 14 2019, 22:13 ) *
καπως ανατρεπτικα..θα παω αποψε rolleyes.gif με Ογκαστ και παραμονη Κιλπατρικ (στο 1 μυριο φυσικα!οχι παραπανω..)

Μπιρτς,Ογκαστ,Παπαγιαννης
Κασπι ,Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
Κιλπατρικ,Μπερτανς(2-3),Λαρετζακης
Καλαθης,Λαπροβιτολα



Τον Κάσπι τον θέλει σαν τρελή η πλούσια Μακάμπι κι αυτό έλειπε κιόλας να μην το θέλει.

Για ΌΓκαστ μαζί σου αν κι εφόσον το 4αρι που θα πάρετε θα μπορεί να παίξει και το 5. Να είστε καλυμμένοι.
Τον Μπερτάνς τον κλείνετε κι αύριο αν μπορείτε αλλά δεν κολλάει με Έρικσον που όπως έγραψα και λίγο πριν, έχει συμβόλαιο μέχρι το 2021- άρα και μπάι άουτ. Κι επειδή παίζει στην Ισπανία, θα είναι από ένα ποσό και πάνω.
Αξίζει τον κόπο όταν έχετε τον κοντινό του Μπερτάνς; Ή να πάρετε ένα καθαρό 3αρί από Αμέρικα;
pan24
Ο Κασπι ειναι και Ισραηλινος,λογικα αν ερθει Ευρωπη η Μακαμπι εχει ενα πλεονεκτημα

Για Ερικσον δεν ηξερα οτι εχει συμβολαιο και αυτο ειναι ενα θεμα
Η Καναρια δεν θα ζηταει τιποτα τρομερο αλλα ειναι συμβολαιο μεχρι το 2021 και για το επιπεδο της ειναι σταρ
Κι ο ιδιος καλη σεζον κανει,500-600 χιλιαδες θα τις θελει
Αν ειναι να φτασουμε στο μυριο για τον Ερικσον μπορουμε κατι καλυτερο
green_sky
Colton Iverson.
Οταν επαιζε στην Τουρκια ειχε προταθει παρα πολλες φορες.
χθες στο Τενεριφη Μαλαγα τους ψηλους της Ουνικαχα τους εβαλε στο καλαθι.
Ο παιχτης δειχνει σε πολυ καλη κατασταση ,ειναι μεγαλο κορμι και σε καλη ηλικια για ψηλο.
Θεωρω οτι ειναι σεντερ που θα μπορουσε να καλυψει την μια απο τις δυο θεσεις των βασικων σεντερ.
Johnny Marv
Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ ο Ερικσσον είναι παίκτης που σε 22 παιχνίδια βάζει 2 τρίποντα ανα αγώνα και έχει ποσοστό στο 40% (έχει ευστοχησει ακριβώς στις 40 από τις 100 προσπάθειες που έχει πάρει) ενώ παράλληλα είναι 2,01 παίζει καλή άμυνα και είναι καλός κλέφτης . Θεωρώ πως θα μπορούσε να αντικαταστήσει επάξια τον ριβερς της σεζόν 2016/17 (ο οποιος βέβαια είχε 2,2 τρίποντα ανα αγώνα και 42% ευστοχία). Θεωρώ πως παίκτης που θα έρθει πρέπει να είναι σίγουρα 3&D και να παίζει μίνιμουμ 15 λεπτά στο 2 και Μαξίμουμ 30 λεπτά στο 2 και 3. Άλλες επιλογές είναι ο Μπάρντον πολ που είναι και πολύ καλός αμυντικός και είχε 1,7 τρίποντα ανα ματς με την εφες και πάνω από 40% ευστοχία αλλά μου αρέσει και ο James Anderson που δεν ακούγεται και πολύ . Τα 3 τελευταία χρόνια στην Ευρωλίγκα σουτάρει περίπου με 35% στο τρίποντο αλλά βάζει λίγο πάνω από 1 τρίποντο ανα αγώνα , είναι ψηλός για τη θέση και παίζει και πολύ καλή άμυνα , δεν είναι φονιάς σαν τους άλλους αλλά σε εμάς θα μπορούσε να γίνει ένας σουτερ του 40% με 1,5+ τρίποντο ανα αγώνα

ΥΓ. Εμενα προσωπικά μου αρέσει πολύ σαν παίκτης ο νταριους μιλλερ θα έδινα ότι κι ότι για να έρθει αλλά αν όχι ελπίζω μέσω καλού σκαουτιγκ να βρούμε τον επόμενο νταριους .
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 15 2019, 18:17 ) *
αλλά μου αρέσει και ο James Anderson που δεν ακούγεται και πολύ . Τα 3 τελευταία χρόνια στην Ευρωλίγκα σουτάρει περίπου με 35% στο τρίποντο αλλά βάζει λίγο πάνω από 1 τρίποντο ανα αγώνα , είναι ψηλός για τη θέση και παίζει και πολύ καλή άμυνα , δεν είναι φονιάς σαν τους άλλους αλλά σε εμάς θα μπορούσε να γίνει ένας σουτερ του 40% με 1,5+ τρίποντο ανα αγώνα


αντε παλι βρηκες δεσμευμενο με συμβολαιο !και που στην Εφες.. rolleyes.gif
του χρονου το καλοκαιρι τελειωνει απ εκει ! 2 ετες υπεγραψε!
πολυ μετρημενος με Εφες αυτη την σεζον! (το πολυβολο απο το 3 ειναι περισσοτερο ο Σιμον..)
σουταρει καλυτερα απο ποτε φετος ,απο το τριποντο,αλλα πολυβολο δεν τον λες σε καμια περιπτωση !ποτε δεν ηταν!ουτε οταν πρωτοσυστηθηκε στην Ευρωπη με Ζαλγκιρις !
δεν ειναι αυτο που χρειαζομαστε για να συμπληρωσει Παπαπετρου ! ασε που ειναι κ πανακριβος !ακομα και αν υποθεταμε οτι θα τον αφηνε ελευθερο τωρα η Εφες !που δεν εχει κ λογο να τον αφησει δηλαδη rolleyes.gif
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Feb 15 2019, 11:25 ) *
αντε παλι βρηκες δεσμευμενο με συμβολαιο !και που στην Εφες.. rolleyes.gif
του χρονου το καλοκαιρι τελειωνει απ εκει ! 2 ετες υπεγραψε!
πολυ μετρημενος με Εφες αυτη την σεζον! (το πολυβολο απο το 3 ειναι περισσοτερο ο Σιμον..)
σουταρει καλυτερα απο ποτε φετος ,απο το τριποντο,αλλα πολυβολο δεν τον λες σε καμια περιπτωση !ποτε δεν ηταν!ουτε οταν πρωτοσυστηθηκε στην Ευρωπη με Ζαλγκιρις !
δεν ειναι αυτο που χρειαζομαστε για να συμπληρωσει Παπαπετρου ! ασε που ειναι κ πανακριβος !ακομα και αν υποθεταμε οτι θα τον αφηνε ελευθερο τωρα η Εφες !που δεν εχει κ λογο να τον αφησει δηλαδη rolleyes.gif


Το ξέρω ότι έχει συμβόλαιο αλλά παίζει πολύ άσχημα φέτος , έχει πολύ λίγο χρόνο συμμετοχής και χάνεται στο τόσο επιθετικο ταλέντο της εφες οπότε θεώρησα πιθανό το να θέλει να φύγει . Με κάλυψες στα υπόλοιπα που είπες πάντως !!
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 15 2019, 19:21 ) *
Το ξέρω ότι έχει συμβόλαιο αλλά παίζει πολύ άσχημα φέτος , έχει πολύ λίγο χρόνο συμμετοχής και χάνεται στο τόσο επιθετικο ταλέντο της εφες οπότε θεώρησα πιθανό το να θέλει να φύγει . Με κάλυψες στα υπόλοιπα που είπες πάντως !!


οχι και τοσο ασχημα !μονος σου ανεφερες για το τριποντο οτι ειναι-ηταν παικτης του 35 % καριερας !
ε σκεψου οτι φετος στο τριποντο εχει 46.7 ohmy.gif
ειναι αξιοπιστος&σταθερος παικτης και εχει ταιριαξει καλα με τον Σιμον ,αλληλοσυμπληρωνονται καλα!
15λεπτα μ.ο παιζει ! ε για την φετινη Εφες οχι κ τοσο πολυ λιγο !
σε καθε περιπτωση πιστευω οτι εμεις χρειαζομαστε εναν κλασσικο guard-forward με κυριο στοιχειο το πλ καλο σουτ ,που να του αναλογουν καπου 10-15 max λεπτα στο 3, πισω απο Παπαπετρου ! (εδω μην ξεχναμε και τον Θανασαρο tongue.gif )
για αυτο θεωρω τον Ερικσσον ιδανικο ! ως παικτη των 500-600χιλιαδων πες ! ειναι και αρκετα ψηλος ,διμετρος,θα φτιαχνει ωραια κατασταση και σαν ψηλο 2αρι ,σε σχηματα μαζι με Παπαπετρου η Θαναση wink.gif
Johnny Marv
Τι κρίμα που έγινε τόσο λάθος η στελέχωση φέτος... με 3-4 διαφορετικές επιλογές θα παίζαμε μπασκεταρα και θα παλεύαμε για 4η με 6η θέση όχι για να μπούμε πλειοφς.

Με λαπροβιτολα (που κάνει ολοένα και καλύτερα παιχνίδια και μάλιστα ενταντιον των καλύτερων ομάδων της Ισπανίας) αντί του λεκα , με βοϊτμαν αντί Λασμε και ματ τομας της βαλενθια (παιχτουρα) αντί του γυάλινου λοτζο θα είχαμε ροστεραρα ! Κι ακόμα καλύτερη αν με τα λεφτά Κιθ και κιλπατρικ φέρναμε εξαρχής ένα 2αρι βασικό του μυριου !! Τα ίδια ακριβώς λεφτά και χίλιες φορές καλύτερη ομάδα !! Ααα ρε πασκουαλ και μάλιστα και οι 3 παίκτες που ανέφερα παίζουν Ισπανία , να πεις δεν τους ήξερε..


Καλαθης-Λαπροβιτολα-Καλαιτζακης
2αρι(Κιθ ή ντενμον ή άλλος)-Παππας
Τομας-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Τομας-Μιτογλου
Γκιστ-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης-Βουγιουκας



Και πάλι κρίμα...
stefkorner
«Μαγικός» Λαπροβίτολα απέκλεισε… μόνος του την Μπασκόνια!

36 ποντοι και 7 ασιστ wub.gif
(12/17 εντός πεδιάς, 8/8 βολές), 4 ριμπάουντ και 2 τάπες
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 16 2019, 05:21 ) *
α ίδια ακριβώς λεφτά και χίλιες φορές καλύτερη ομάδα !! Ααα ρε πασκουαλ και μάλιστα και οι 3 παίκτες που ανέφερα παίζουν Ισπανία , να πεις δεν τους ήξερε..


Καλαθης-Λαπροβιτολα-Καλαιτζακης
2αρι(Κιθ ή ντενμον ή άλλος)-Παππας
Τομας-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Τομας-Μιτογλου
Γκιστ-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης-Βουγιουκας



Και πάλι κρίμα...


κατσε ρε συ ! δηλαδη θα υπηρχε ποτε περιπτωση ο Πασκουαλ να προτιμαει Λασμε απο Φοιτμαν ;

και ελευθερος να ηταν μετα την περσινη του εξαιρετικη σεζον,ποσα παραπανω θα ηθελε απο τα 500 του Λασμε αναρωτιεσαι
( ; )
σκεψου τωρα οτι ηταν και με συμβολαιο ! οποτε τι συγκρινουμε ! οσο ανιωθος και να ηταν ο Πασκουαλ εδω εχουμε να κανουμε με επιλογες ,τουλαχιστον με βαση αυστηρους οικονομικους περιορισμους
(ακομα και να δεχθουμε οτι δεν παιζουν προεδρικες παρεμβασεις και κανεις δεν φροντισε για την επιστροφη του Λασμε και την αναβιωση των bad boys..)

αντι ρε ααα ρε Πασκουαλ ,καλυτερα να πουμε : Ααα ρε Ντιπιτζι !γιατι με πορδες δεν βαφονται αυγα wink.gif



Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Feb 15 2019, 22:52 ) *
κατσε ρε συ ! δηλαδη θα υπηρχε ποτε περιπτωση ο Πασκουαλ να προτιμαει Λασμε απο Φοιτμαν ;

και ελευθερος να ηταν μετα την περσινη του εξαιρετικη σεζον,ποσα παραπανω θα ηθελε απο τα 500 του Λασμε αναρωτιεσαι
( ; )
σκεψου τωρα οτι ηταν και με συμβολαιο ! οποτε τι συγκρινουμε ! οσο ανιωθος και να ηταν ο Πασκουαλ εδω εχουμε να κανουμε με επιλογες ,τουλαχιστον με βαση αυστηρους οικονομικους περιορισμους
(ακομα και να δεχθουμε οτι δεν παιζουν προεδρικες παρεμβασεις και κανεις δεν φροντισε για την επιστροφη του Λασμε και την αναβιωση των bad boys..)

αντι ρε ααα ρε Πασκουαλ ,καλυτερα να πουμε : Ααα ρε Ντιπιτζι !γιατι με πορδες δεν βαφονται αυγα wink.gif


600χιλ κόστισε ο Λασμε και νομίζω φουσκώνεις λίγο τις τιμές κάποιων παιχτών αλλά άντε πες 900χιλ να ζητούσε και πάλι μαζί με τις προσθήκες τώρα λιγότερα θα πληρώναμε . Και τα πάμε ! Δεν γίνεται κοτζάμ πασκουαλ να αφήνει τον ντιπιτζι να του φτιάχνει την ομάδα . Ας πούμε για τους Έλληνες δεν μπορούσε να κάνει κάτι αλλά δεν γίνεται ο προπονητής μας να μην διαλέγει ούτε τους ξένους . Κι αν δεν τους διάλεξε αυτός δεν θα έπρεπε να πει τίποτα αφού απολύθηκε ;; Όσο κι αν θεωρώ πως ο πασκουαλ είναι πολύ καλός προπονητής , έχει κενά στη στελέχωση ομάδων τουλάχιστον αν αυτές έχουν σχετικά χαμηλό μπατζετ .

ΥΓ. Και βοϊτμαν να μην επέλεγε και με έναν ταρζεφσκι (των 700χιλ) καλύτερα θα παίζαμε !!!


ΥΓ1. Εξαιρετικά νέα : https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...echoume-pesits/
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 16 2019, 06:00 ) *
600χιλ κόστισε ο Λασμε και νομίζω φουσκώνεις λίγο τις τιμές κάποιων παιχτών αλλά άντε πες 900χιλ να ζητούσε και πάλι μαζί με τις προσθήκες τώρα λιγότερα θα πληρώναμε . Και τα πάμε ! Δεν γίνεται κοτζάμ πασκουαλ να αφήνει τον ντιπιτζι να του φτιάχνει την ομάδα . Ας πούμε για τους Έλληνες δεν μπορούσε να κάνει κάτι αλλά δεν γίνεται ο προπονητής μας να μην διαλέγει ούτε τους ξένους . Κι αν δεν τους διάλεξε αυτός δεν θα έπρεπε να πει τίποτα αφού απολύθηκε ;; Όσο κι αν θεωρώ πως ο πασκουαλ είναι πολύ καλός προπονητής , έχει κενά στη στελέχωση ομάδων τουλάχιστον αν αυτές έχουν σχετικά χαμηλό μπατζετ .

ΥΓ. Και βοϊτμαν να μην επέλεγε και με έναν ταρζεφσκι (των 700χιλ) καλύτερα θα παίζαμε !!!


500 ξερω ο Λασμε !αλλα εστω 600 ! να ζητουσε 900 ο Φοιτμαν ,ως ελευθερος μιλαμε ε ? μονο που δεν ηταν ελευθερος ξαναλεω !
τοσο ευκολο το εχεις να παιρναμε παικτες απο ομαδες ευρωλιγκας ,που διαθετουνπερισσοτερα λεφτα αυτη την στιγμη απο εμας ;η αν μεινουν ελευθεροι θα τους διεκδικησουμε μονοι μας ; γιατι μιλαμε για παικτες που βρισκονται τωρα στον αφρο !
λες και Ταρζεφσκι με 700,που επισης ειχε συμβολαιο με Αρμανι !
αν θεωρεις οτι ειναι τοσο στο χερι του Πασκουαλ η του καθε Πασκουαλ να διαλεγει εναν Φοιτμαν απο Λασμε,με λιγα χιλιαρικα παραπανω
και απλα εκανε τοσο κακες επιλογες ,γιατι δεν εχει ιδεα απο στελεχωση ,ενω εχουμε εμεις εδω οι φορουμιστες ,παω πασο !
εγω παντως εχω τελειως διαφορετικη εντυπωση! σημειωνοντας βεβαια οτι κακο του κεφαλιου ,που καθοταν και αποδεχοταν οτι εστω του προτειναν..

QUOTE (Johnny Marv @ Feb 16 2019, 06:00 ) *


μακαρι !αν και νομιζω θα γινει ταμειο στο τελος της σεζον για Πεσιτς !
και Μακαμπι κλειδωσε οτι δεν παει ,με τον Σφαιρο να συνεχιζει εκει!
οποτε μονος κινδυνος απο Τσσκα ,που για να τον παρει θα εχει αφησει Ιτουδη !
καταλληγουμε σε Σαρας η Ιτουδης λοιπον ,κατα πασα πιθανοτητα !
εγω απο τωρα να πω οτι διαλεγω Σαρας !
ο Ιτουδης μαλιστα ειναι και ακριβος πολυ πλεον
ο Κοντος εγραψε προχθες στο live chat οτι του κασε του ειναι στο 1m ! oσο και του Μπλατ δηλαδη ohmy.gif
G-arenas
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 15 2019, 22:21 ) *
Τι κρίμα που έγινε τόσο λάθος η στελέχωση φέτος... με 3-4 διαφορετικές επιλογές θα παίζαμε μπασκεταρα και θα παλεύαμε για 4η με 6η θέση όχι για να μπούμε πλειοφς.

Με λαπροβιτολα (που κάνει ολοένα και καλύτερα παιχνίδια και μάλιστα ενταντιον των καλύτερων ομάδων της Ισπανίας) αντί του λεκα , με βοϊτμαν αντί Λασμε και ματ τομας της βαλενθια (παιχτουρα) αντί του γυάλινου λοτζο θα είχαμε ροστεραρα ! Κι ακόμα καλύτερη αν με τα λεφτά Κιθ και κιλπατρικ φέρναμε εξαρχής ένα 2αρι βασικό του μυριου !! Τα ίδια ακριβώς λεφτά και χίλιες φορές καλύτερη ομάδα !! Ααα ρε πασκουαλ και μάλιστα και οι 3 παίκτες που ανέφερα παίζουν Ισπανία , να πεις δεν τους ήξερε..


Καλαθης-Λαπροβιτολα-Καλαιτζακης
2αρι(Κιθ ή ντενμον ή άλλος)-Παππας
Τομας-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Τομας-Μιτογλου
Γκιστ-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης-Βουγιουκας



Και πάλι κρίμα...

αυτο το εχω γραψει απειρες φορες οτι με τα ιδια λεφτα θα μπορουσαμε να ειχαμε ροστερ πολυ καλο. νταξει ο φοιτμαν ειχε συμβολαιο δεν μπουρουσες να τον παρεις αλλα αντι για ιαν-λασμε, δηλαδη 1 μυριο, δεν μπορουσες να φερεις εναν καλο παικτη απο απεναντι?

η μακαμπι εφερε ταρικ μπλακ ας πουμε.

αντι λεκα κανονικο ασσο. νταξει εχω γραψει 10 ασσους καλυτερους και πιο φθηνους απο λεκα. τα 100-200 που γλιτωνεις απο κατι ιαν-λασμε-λεκα κλπ δηλαδη κανα 400αρι, τα βαζεις και εφερνες κοπονεν που ηθελε ο τσαβι.

και αντι του λοτζο εναν με ιδια λεφτα κανα 500αρι αλλα να μην ειναι γυαλινος και 33 χρονων.

μια χαρα ροστερ δηλαδη.

QUOTE (stefkorner @ Feb 15 2019, 22:52 ) *
κατσε ρε συ ! δηλαδη θα υπηρχε ποτε περιπτωση ο Πασκουαλ να προτιμαει Λασμε απο Φοιτμαν ;

και ελευθερος να ηταν μετα την περσινη του εξαιρετικη σεζον,ποσα παραπανω θα ηθελε απο τα 500 του Λασμε αναρωτιεσαι
( ; )
σκεψου τωρα οτι ηταν και με συμβολαιο ! οποτε τι συγκρινουμε ! οσο ανιωθος και να ηταν ο Πασκουαλ εδω εχουμε να κανουμε με επιλογες ,τουλαχιστον με βαση αυστηρους οικονομικους περιορισμους
(ακομα και να δεχθουμε οτι δεν παιζουν προεδρικες παρεμβασεις και κανεις δεν φροντισε για την επιστροφη του Λασμε και την αναβιωση των bad boys..)

αντι ρε ααα ρε Πασκουαλ ,καλυτερα να πουμε : Ααα ρε Ντιπιτζι !γιατι με πορδες δεν βαφονται αυγα wink.gif

οχι δεν θα προτιμουσε λασμε αλλα 1)με 600 εφερνε παικταρα που θα μπορουσε να γινει και τοπ, δες ποσοι τετοιοι βγαινουν καθε χρονο και 2) ειχαμε 4 σεντερ. αντι λασμε και ιαν με τα ιδια λεφτα ας εφερνε εναν. δεν μπορουσε να βρει??
stefkorner
τσεκαρετε τον Mangok Mathiang
ειναι ενας ΑυστραλοΣουδανος σεντερ,που ειχε παικτη ο Πιτινο στο Λουιβιλ
Και μετα βρεθηκε nba για λιγα παιχνιδια στους Χορνετς
2.08 -με πολυ μακρια ακρα
φετος βρισκεται στην Ιταλικη Κρεμονα ,η οποια τα παει πλ καλα στο πρωταθλημα και σημερα περασε στον τελικο κυπελλου
αυτος ο τυπος κανει παρα παρα πλ double double ,σε ενα σχετικα ανταγωνιστικο πρωταθλημα!
αξιζει να προσεχθει ! για 2ος φθηνος σεντερ

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.