Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
sni79per
που τετοια τυχη να μεινει η παιχτουρα ο κρις.
doctorjekil
QUOTE(shtarkws @ Jun 26 2018, 19:43 ) *
Αυτο φοβαμαι. Αν ειναι θεμα φορμας παει καλα μιας και η Μπαρτσα ηταν χαλια. Μην ειναι καποιο θεμα τραυματισμου

Ο Κοπονεν πιστευω οτι θα εχει καλη προταση απο Κουμπαν

Εμενα ηταν απ τις μεγαλυτερες συμαθειες μου και τον ηθελα καθε χρονο...αλλα τα τελευταια δυο χρονια και μετα τον τραυματισμο του εχει καθοδικη πορεια...βεβαια η ποιοτητα του ειναι δεδομενη και ισως το οτι δεν εχει κανει καλες χρονιες να οφειλεται και στην μετριοτητα της μπαρτσελονα...εκτος του οτι εχει πεσει και το κασε του και πλεον ειναι οικονομικος,κατω απο 1εκ πιστευω
Phobos&Deimos
Πάμε ενα ροστερ μετα απο καιρό

1)Καλάθης,Ζήσης(/Κονιαρης),Καλαιτζάκης(Α1)

2)Παππάς,Dedmon

3)Μ.Janning

3-4)Παπαπέτρου(/Ulanovas),Αντετοκούμπο

4)Singleton,Μήτογλου,

5)Dunston,Gist,Ιαν

Στην θέση 2 δεν προτιμώ αυτούς απλώς με τα τωρινά δεδομένα τους έβαλα
Υ.Γ θα μπορούσε να υπάρχει και ο Lojeski σαν 2-3 για την euroleague
stefkorner
C: Ντανστον,Γκιστ(και 4ρι σε σχημα με Ιαν),Ιαν
PF : Κουζμινσκας(4-3),Μητογλου
Παπαπετρου(3-4)
SF : Σιλντς(3-2)Θανασης

Λοτζο(2-3)
SG:Κοπονεν,Ντενμον
PG:Καλαθης,Ζησης

ο Κουζμινσκας λεγεται οτι θελει να παιζει &3 αλλα ο Πιανιτζιανι στην Αρμανι τον υπολογιζει μονο ως 4ρι κ ετσι υπαρχει θεμα..!
εδω ανετα θα μπορουσε να εναλλασσεται με Παπαπετρου..
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Jun 26 2018, 19:20 ) *
απορριπτει τα 2.2 της Φενερ γιατι ειναι Παναθηναικαρας ;;;; νταξει,οκκ smiley.gif


Ειχε μεγαλωσει με αφιδα στεργακου-κολοκυθα και αυτος...


Και κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει: πολλοι εδω ζητατε τον κοπονεν που οπως υποστηριζετε προερχεται απο 2 πολυ κακες χρονιες. Τι σας κανει να πιστευετε οτι στον ΠΑΟ θα αλλαξει προσωπο?
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 26 2018, 19:16 ) *
1.5 ;;;;;;;;; νταξει ειπαμε οι Ρωσοι δινουν λεφτα ,αλλα δεν ειναι και θυματα.. tongue.gif ! δεν ειναι χαζος ο Μπαρτζωκας να δωσει 1.5 ,σε παικτη που κριθηκε οτι δεν αξιζε να ανανενωθει για 1.1 !

Ολα τα πιστευω στην φετινη μεταγγραφικη περιοδο
Οταν βλεπεις την Εφες να δινει σε παικτη οπως ο Μπομπουα που οκ πολυ καλος αλλα οχι στο τοπ ραφι 1,5 στο νερο,οταν η Αρμανι δινει πολλαπλα συμβολαια κοντα στα 2 μυρια λες και ειναι η ΤΣΣΚΑ,την Χιμκι να μπορει να προσφερει και δευτερο συμβολαιο των 3εκ(στον Καλαθη ενω τοσα παιρνει και ο Σβεντ) τιποτα δεν θα μου εκανε εντυπωση
Επειδη Ρωσια λογω καιρου κλπ πληρωνουν κατι εξτρα αν κρινουν οτι η αξια του ειναι στο 1εκ δεν ειναι απιθανο να βρει κοντα στο 1,5
Κατι που εχει εμεμση σχεση με εμας,φετος βλεπω πολλους να χαλανε περισοστερα λεφτα απο περσι
Αν συνεχιστει αυτη η ταση βλεπω να ανεβαινουν τα κασε ολων

Ο Κοπονεν πολυ καλος αλλα απο την στιγμη που ανανεωσε ο Ντενμον δεν βλεπω να χωραει
PG δεν ειναι για να τον ειχαμε αντι του Λεκα
Slasher δεν ειναι για να πουμε οτι προσφερει καθετο παιχνιδι αν φυγει ο Τζειμς
Ο Κοπονεν ειναι ενας αρκετα καλυτερος αλλα και ακριβοτερος Ντενμον

stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 27 2018, 03:14 ) *
Ο Κοπονεν πολυ καλος αλλα απο την στιγμη που ανανεωσε ο Ντενμον δεν βλεπω να χωραει
PG δεν ειναι για να τον ειχαμε αντι του Λεκα
Slasher δεν ειναι για να πουμε οτι προσφερει καθετο παιχνιδι αν φυγει ο Τζειμς


εγω τουλαχιστον..οπως βλεπεις τον βαζω βασικο sg αντι Παππα! και επομενο Ελληνα γκαρντ βαζω Ζηση πισω απο Καλαθη .. rolleyes.gif
SC13
QUOTE (stefkorner @ Jun 26 2018, 21:17 ) *
εγω τουλαχιστον..οπως βλεπεις τον βαζω βασικο sg αντι Παππα! και επομενο Ελληνα γκαρντ βαζω Ζηση πισω απο Καλαθη .. rolleyes.gif


Ο Ζησης συμφωνα με το gazzeta παραμενει Μπαμπεργκ και την επομενη χρονια.
stefkorner
QUOTE (SC13 @ Jun 27 2018, 02:50 ) *
Ο Ζησης συμφωνα με το gazzeta παραμενει Μπαμπεργκ και την επομενη χρονια.


δεν θελει φαινεται να ξαναπαιξει ευρωλιγκα !προβλημα του rolleyes.gif
plokamias
QUOTE(stefkorner @ Jun 26 2018, 21:52 ) *
δεν θελει φαινεται να ξαναπαιξει ευρωλιγκα !προβλημα του rolleyes.gif


Και να θέλει να ξαναπαίξει Ευρωλίγκα δεν πειράζει παιδιά,υπάρχουν αρκετές ομάδες. tongue.gif Χίλιες φορές προτιμώ να δω κάποιον νεαρό Έλληνα τύπου Κόνιαρη-Καλαιτζάκη στη θέση του... Άσε που έχω βαρεθεί να διαβάζω για Ζήση κάθε καλοκαίρι laugh.gif
stefkorner
QUOTE (plokamias @ Jun 27 2018, 02:59 ) *
Και να θέλει να ξαναπαίξει Ευρωλίγκα δεν πειράζει παιδιά,υπάρχουν αρκετές ομάδες. tongue.gif Χίλιες φορές προτιμώ να δω κάποιον νεαρό Έλληνα τύπου Κόνιαρη-Καλαιτζάκη στη θέση του... Άσε που έχω βαρεθεί να διαβάζω για Ζήση κάθε καλοκαίρι laugh.gif



με την διαφορα οτι με Zηση πισω απο Καλαθη ,θα ηξερες οτι σταθερα μπορεις να τον εμπιστευθεις 5-10-15λεπτα στην ευρωλιγκα ,κατι για το οποιον δεν μπορεις να υπολογιζεις στον Κονιαρη με βεβαιοτητα ! εγω βεβαια εχω ετοιμο ενα εναλλακτικο ροστερακι με Κονιαρη μεσα σε 5δα γκαρντ !στο αφιερωνω tongue.gif :

C : Ντανστον,Γκιστ,Ιαν
PF : Κουζμινσκας (4-3),Μητογλου
SF : Παπαπετρου (3-4) ,Λοτζο(2-3),Θανασης
SG : Παππας,Ντενμον
PG-SG : Γουιλμπεκιν
PG: Καλαθης,Κονιαρης

7 Ελληνες-6 ξενοι...
Johnny Marv
Πόσες πιθανότητες δίνεται ο σιγκλετον να πει όχι στα 2,2 μυρια του ζοτς για τα 1,5 δικά μας απλώς επειδή γουστάρει να βλέπει την Ακρόπολη ; Εγώ όχι πολλές
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 27 2018, 04:21 ) *
Πόσες πιθανότητες δίνεται ο σιγκλετον να πει όχι στα 2,2 μυρια του ζοτς για τα 1,5 δικά μας απλώς επειδή γουστάρει να βλέπει την Ακρόπολη ; Εγώ όχι πολλές


εγω πιστευω θα προτιμησει καπου 1.5 του Ζοτς ,απο 1.2 δικο μας και αν γουσταρει τοσο να βλεπει την Ακροπολη ,θα μπορει να πεταγεται σε κανα ρεπο του ... wink.gif
Ginobili
QUOTE(pan24 @ Jun 26 2018, 10:54 ) *
Αληθεια ειναι αυτο αλλα ειδικα Καλαθη και Σινγκλετον δεν μπορεις να τους αντικαταστησεις
Ο Σινγκλετον εχει λιγο την νοοτροπια οτι στην regular season κανουμε τον χαβαλε μας,δεν πολυσκοτιζομαστε,αλλα στα κρισιμα οταν δινει το 100% ειναι βραχος

Δεν νομίζω ότι αυτό που λες ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.Στην πρώτη του σεζόν ο Σίγκλετον,έπαιζε στην regular ...κατί παραπάνω από "πολύ καλά" ενίοτε και εξαιρετικά!! Στους τελευταίους 2 μήνες..παρατηρήσαμε κατακόρυφη πτώση.Την οποία στην αρχη αποδώσαμε στο ότι επαιζε σερί από την Κινα...και "εσκασε"...που τελικά δεν ίσχυε.
Στα πλει οφς με Φενερ ήταν τρομερά νευρικός,και η απόδοση του ηταν απαράδεκη για μένα.
Στα δε πλει οφς με Ολυμπιακό..πάλι καλά που υπήρχε ο Γκάμπριελ να δώσει πολύτιμες λύσεις...γιατί ουσιαστικά το μόνο που προσέφερε ήταν καποια ματσαρίσματα στον Πρίντεζη,που ήταν χώμα...

Ίσως και να είχε ξενερώσει για τους δικούς του λόγους,πάντως η πτώση του ήταν χαρακτηριστική(και δεν οφειλόταν στην κουραση...αφού τις μ^%&^ιες του..να κανει ντριπλες,coast to coast..ηταν "must" στο ρεπερτόριο του)

Φέτος...ξεκίνησε από εκει που σταματησε πέρσι...έχοντας και ολο το καλοκαιρι να ξεκουραστεί.Ο Φετινός Σίγκλετον...ήταν ότι πιο σκορποχώρι έχω δει ποτέ στην ζωή μου από παικτη του Παναθηναικού.Να τον περνάνε αντίπαλοι και να τους κοιτάει...να αποφευγει σωματικές επαφές στην ρακέτα(χειρότερη ομάδα στα ριμπ για την φετινη σεζόν ο ΠΑΟ)...να κάνει τις γνωστές του ντριπλίτσες και να χανει την μπάλα...να απειλεί συνέχει με σουτ από τα 5-6 μετρα και πιο μακριά...λες και είναι Νοβίτσκι....και μέσα σε όλα αυτά εκλάμψεις που μας έκαναν να αναρωτιόμαστε ....τι έχει μεσα στο μυαλό του...

Η άμυνα του Σίγκλετον φέτος περιοριζόταν στο "να βαζω τα χερια μου στην μπάλα" που είναι και το σημα κατατεθέν του..και ομολογουμένως είναι πολύ καλός..αλλά φέτος το παράκανε με τα χαζά φάουλ....

Κάτι πάλεψε στους τελικούς με αποκορύφωμα τον τελευταίο...με τον Πρίντεζη,να τον κάνει ό,τι θέλει για 5-10'(τόσο πλέον μπορούσε ο Πριντεζης...)...και τον Ουιλτζεράκο...


Στο καλό Σίγκλετον...ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ!!! Δεν θα μου λείψεις καθόλου,μου σπασες τα νευρα όλη την χρονιά με την νοοτροπία σου...και την σταθερή σου ανυπαρξία στα κρίσιμα παιχνίδια με μεγαλους αντιπάλους.
Κρίμα που δεν σε δωσε ο Δ.Γ το καλοκαίρι...στους Ρώσους...κρίμα...
Ginobili
Ο Κόπονεν είναι καθαρό 2αρι.Δεν παίζει καθόλου 1. Με Παπά και Ντενμον δεν χωράει καθόλου(Για να μην πω και Λοτζεσκι σε κάποια σχήματα).
Αν δε...θελει και 1 εκ...είναι πολλά τα λεφτά για την αξία αυτην την στιγμή,για εναν παικτη αδυναμο στην άμυνα,που βρισκεται σε πτώση.
Εγω θα κραταγα τον Τζέιμς ό,τι και να γίνει με Καλάθη...
plokamias
QUOTE(stefkorner @ Jun 26 2018, 22:05 ) *
με την διαφορα οτι με Zηση πισω απο Καλαθη ,θα ηξερες οτι σταθερα μπορεις να τον εμπιστευθεις 5-10-15λεπτα στην ευρωλιγκα ,κατι για το οποιον δεν μπορεις να υπολογιζεις στον Κονιαρη με βεβαιοτητα ! εγω βεβαια εχω ετοιμο ενα εναλλακτικο ροστερακι με Κονιαρη μεσα σε 5δα γκαρντ !στο αφιερωνω tongue.gif :

C : Ντανστον,Γκιστ,Ιαν
PF : Κουζμινσκας (4-3),Μητογλου
SF : Παπαπετρου (3-4) ,Λοτζο(2-3),Θανασης
SG : Παππας,Ντενμον
PG-SG : Γουιλμπεκιν
PG: Καλαθης,Κονιαρης

7 Ελληνες-6 ξενοι...


Είναι πολύ κοντά στο ιδανικό ομολογώ...Βέβαια σιγά σιγά θα πρέπει να ξεχνάμε τον Γουίλμπεκιν,αλλά μπορούμε να έχουμε όνειρα κι εμείς... tongue.gif
Samurai13
Καλαθης(2.5),τζεϊμς(1.5),ντενμον(0.5),παππας(0.7) (5.2 εκατομμυρια)
Λοτζεσκι(0.4),παπαπετρου(0.8),θανασης(0.3) (1.5 εκατομμυριο)
Ραντολφ(2),γκιστ(0.9),μητογλου(0.3),πεϊν(0.7),βουγι
ουκας(0.4)
(4.3 εκατομμυρια)

Συνολο 11 εκατομμυρια. Ισως λεω και πολλα για καποιους(ραντολφ και παππα)

Samurai13
Εφοσον ερθει τελικα ο λασμε βλεπω να παιρνει πλαϊς επισης(δε νομιζω να παει με πεϊν,λασμε), να πηγαινει ο γκιστ στο 4 και να βαζει και τον βεζενκοφ διπλα του

Γκιστ,βεζενκοφ,μητογλου
Πλαϊς,λασμε,ιαν (ή ογκαστ)

Τουλαχιστον σουταρουν καλα στις βολες ολοι
green_sky
Επειδη πριν δυο μερες ειχα διαβασει αυτο :
Stephan Lasme will try, one more time, to return to Panathinaikos. He is already offered to the greens.
και ειπα τι γραφεις ρε φιλε τραβα ανοιξε μια amstel.
Ανεβαζω τωρα και αυτο :
Ex Maccabi Rishon guard Keith Langford is offered to Panathinaikos, GranCanaria and Darussafaka. He's asking 1-1.2m. euros
Γιατι αυτο το καλοκαιρι τιποτα δεν ειναι απιθανοοοοοοοοο.
Kostis96
QUOTE (green_sky @ Jun 27 2018, 00:20 ) *
Επειδη πριν δυο μερες ειχα διαβασει αυτο :
Stephan Lasme will try, one more time, to return to Panathinaikos. He is already offered to the greens.
και ειπα τι γραφεις ρε φιλε τραβα ανοιξε μια amstel.
Ανεβαζω τωρα και αυτο :
Ex Maccabi Rishon guard Keith Langford is offered to Panathinaikos, GranCanaria and Darussafaka. He's asking 1-1.2m. euros
Γιατι αυτο το καλοκαιρι τιποτα δεν ειναι απιθανοοοοοοοοο.


Kαπη θ ανοίξουμε;
RG13
Μονο αν η 3αδα στους ψηλους ειναι Γκιστ-Λασμε-Παπαγιαννης χωνευεται η επιστροφη του γκαμπονεζου στα 36 του!!
irving
QUOTE(RG13 @ Jun 27 2018, 00:27 ) *
Μονο αν η 3αδα στους ψηλους ειναι Γκιστ-Λασμε-Παπαγιαννης χωνευεται η επιστροφη του γκαμπονεζου στα 36 του!!

σωστος
whaler
Εγω πιστευω πως πρεπει να κραταμε μικρο καλαθι. Και για την διαφαινομενη ελευση του Λασμε, αλλα και για τον μεταγραφικο σχεδιασμο.
Θα προτιμουσα κι εγω Λεσορτ π.χ. , αλλα αν δωσει την απαραιτητη ωθηση και βοηθησει να παμε στο πολυποθητο Φ4, μπορει να γινειι η αφετηρια για κατι καλο απο την επομενη σεζον και επειτα. Αν μη τι αλλο, για ενα χρονο μπορει να παιξει σε αυτο το επιπεδο αναμφισβητητα.

Edit: Τωρα πηρα χαμπαρι το αλλο thread, μπορειτε να το μετακινησετε εκει αν θελετε.
EXASFAIROS


Denmon-Henry
Pappas-Salumu/Langford
Antetokounmpo-Giedraitis
Papapetrou-Gist
Μαπ με σουτ απο μεση αποσταση και ασσιστ -Lasme

Mitoglou-Vougioukas-Koniaris

Φουλ πίεση και αμυνα.Ετσι μπορούν να χωθούν στο ματς οι μικροι.(Mitoglou ,Koniaris ) και να εκτεθεί λιγότερο ο Βουγιουκας.
EXASFAIROS
Επισης παιζει η περιπτωση Faye που θα παρει τον χειμωνα ελληνικο διαβατηριο.Αν τελικα δεν αποκτηθει αλλος ψηλος και μεινει ο Gist στο 5.Μην ξεχναμε και την περιπτωση Ντανστον για διαβατηριο που μαλλον θα αργησει.
EXASFAIROS
Moore/Granger/Westermann-Henry
Denmon
Pappas-Langford
Antetokounmpo-Papapetrou
Okaro White-Faye
Gist-Lasme-Vougioukas

Mitoglou-(Koniaris)

παιζει και η περιπτωση να φυγει Παππας αν γινει σιγουρα ελληνας ο Faye.αλλα χλωμο.
nvip13
Υπάρχει περιπτωση να γινει Ελληνοποιηση Γκιστ φετος;

Σε μια τετοια περιπτωση θα ήμουν ευχαριστημενος με :

4. Ραντολφ Γκιστ Μητογλου
5. Πειν Λασμε Ιαν
SC13
QUOTE (nvip13 @ Jun 27 2018, 02:09 ) *
Υπάρχει περιπτωση να γινει Ελληνοποιηση Γκιστ φετος;

Σε μια τετοια περιπτωση θα ήμουν ευχαριστημενος με :

4. Ραντολφ Γκιστ Μητογλου
5. Πειν Λασμε Ιαν


Ο Πειν σχολασε συμφωνα με σπορτ24 με αιτιολογια οτι ειναι αγουρος για τα Ευρωπαικα δεδομενα...

Johnny Marv
Τη μια βλέπω ο Παναθηναϊκός κλείνει ντανστον με 1,2 μυρια το χρόνο και λέω ... μπράβο ρε μάγκα Γιαννακοπουλε έκανες μια εξαιρετική επένδυση , έφερες έναν από τους τοπ 5 σεντερ της Ευρωλίγκας που έχει 1,7 τάπες στη σεζόν (1ος) και 6 ριμπάουντ ανα ματς (15ος) σε 28 λεπτά συμμετοχής (3ος) με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας . Επιτέλους ! Ένα τέρας κάτω από τη ρακέτα . Και μετά από μια ώρα βλέπω ... ο Παναθηναϊκός κλείνει Λασμε . Ποιον Λασμε ρε παιδιά με δουλεύετε ; Τον 36χρονο ; Να τον φέρναμε πριν 6 χρόνια , τώρα να τον κάνουμε τι ; Με Βουγιούκα γκιστ Λασμε στη 3αδα ψηλών ομάδα δεν φτιάχνεις . Ίσως είχαν δίκιο όσοι έλεγαν για μείωση μπατζετ . Ο 27χρονος πεϊν χίλιες φορές . Έδειξε πράγματα , έχει σουτ , είναι τρομερά αθλητικός ... Ακόμη περισστορα έδειξε ο ο 22χρονος λεσσορ αλλά όχι εμείς Λασμε . Άντε να τελειώνει αυτή η χρόνο να χάσουμε το πρωτάθλημα με ρεζιλίκι μπας και χτυπήσουμε καναν Σάρας του χρόνου και γίνουν ορθές επιλογές . Θα μπορούσαμε να έχουμε αυτό :

Καλαθης(2,4)-Κονιαρης(0,3)
Τζεημς(1,4)-Ντενμον(0,5)-Λοτζο(0,5)
Παπαπετρου(0,7)-Θανάσης(0,3)
Ραϊτ(0,8)-Μιτογλου(0,2)
Ντανστον(1,2)-Γκιστ(0,9)-Ίαν(0,4)

9,6 μυρια μπατζετ Δλδ πιο φθηνό από πέρσι . Και ακόμα και αν έφευγε ο καλαθης θα είχαμε 2,4 μυρια για επενδύσεις σε άλλες θέσεις . Τώρα με Λασμε που δεν ξέρω καν ποσα παίρνει δεν νομίζω πάνω από 500χιλ η ποιότητα της ομάδα πέφτει αρκετά ειδικά στους παίκτες κάτω από το καλαθη .
pk13
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 27 2018, 00:57 ) *
Τη μια βλέπω ο Παναθηναϊκός κλείνει ντανστον με 1,2 μυρια το χρόνο και λέω ... μπράβο ρε μάγκα Γιαννακοπουλε έκανες μια εξαιρετική επένδυση , έφερες έναν από τους τοπ 5 σεντερ της Ευρωλίγκας που έχει 1,7 τάπες στη σεζόν (1ος) και 6 ριμπάουντ ανα ματς (15ος) σε 28 λεπτά συμμετοχής (3ος) με εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας . Επιτέλους ! Ένα τέρας κάτω από τη ρακέτα . Και μετά από μια ώρα βλέπω ... ο Παναθηναϊκός κλείνει Λασμε . Ποιον Λασμε ρε παιδιά με δουλεύετε ; Τον 36χρονο ; Να τον φέρναμε πριν 6 χρόνια , τώρα να τον κάνουμε τι ; Με Βουγιούκα γκιστ Λασμε στη 3αδα ψηλών ομάδα δεν φτιάχνεις . Ίσως είχαν δίκιο όσοι έλεγαν για μείωση μπατζετ . Ο 27χρονος πεϊν χίλιες φορές . Έδειξε πράγματα , έχει σουτ , είναι τρομερά αθλητικός ... Ακόμη περισστορα έδειξε ο ο 22χρονος λεσσορ αλλά όχι εμείς Λασμε . Άντε να τελειώνει αυτή η χρόνο να χάσουμε το πρωτάθλημα με ρεζιλίκι μπας και χτυπήσουμε καναν Σάρας του χρόνου και γίνουν ορθές επιλογές . Θα μπορούσαμε να έχουμε αυτό :

Καλαθης(2,4)-Κονιαρης(0,3)
Τζεημς(1,4)-Ντενμον(0,5)-Λοτζο(0,5)
Παπαπετρου(0,7)-Θανάσης(0,3)
Ραϊτ(0,8)-Μιτογλου(0,2)
Ντανστον(1,2)-Γκιστ(0,9)-Ίαν(0,4)

9,6 μυρια μπατζετ Δλδ πιο φθηνό από πέρσι . Και ακόμα και αν έφευγε ο καλαθης θα είχαμε 2,4 μυρια για επενδύσεις σε άλλες θέσεις . Τώρα με Λασμε που δεν ξέρω καν ποσα παίρνει δεν νομίζω πάνω από 500χιλ η ποιότητα της ομάδα πέφτει αρκετά ειδικά στους παίκτες κάτω από το καλαθη .

Το πιο λυπηρό είναι ότι οι 4 μέχρι στιγμής ξένοι στο ροστερ είναι οι Ντενμον Γκιστ Λασμε Λεκαβιτσιους...Θλίψη πραγματικά...
irving
-ο γκιστ για να γινει ελληνας πρεπει να περασει 8ετια. καλο 2020.
-ο γκιστ πλεον δεν ειναι 4.
-πειν>λασμε
Johnny Marv
QUOTE(pk13 @ Jun 27 2018, 03:16 ) *
Το πιο λυπηρό είναι ότι οι 4 μέχρι στιγμής ξένοι στο ροστερ είναι οι Ντενμον Γκιστ Λασμε Λεκαβιτσιους...Θλίψη πραγματικά...


Υπομονή όλα αυτά τα συμβόλαια λήγουν του χρόνου , όπως και το συμβόλαιο αυτού που τους επέλεξε . Δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο θετικό

QUOTE(irving @ Jun 27 2018, 03:22 ) *
-ο γκιστ για να γινει ελληνας πρεπει να περασει 8ετια. καλο 2020.
-ο γκιστ πλεον δεν ειναι 4.
-πειν>λασμε


Ντανστον>πεϊν>>Λασμε



Το καλύτερο ενδεχόμενο :

Καλαθης(2,4) Κονιαρης(0,3)
Κοπονεν(0,9) Ντενμον(0,5) Παππας(0,6)
Παπαπετρου(0,7) Λοτζο(0,4) Θανάσης(0,3)
Ραϊτ(0,8) Μιτογλου(0,2)
Ντανστον(1,2) Γκιστ(0,9) Λασμε(0,5)

9,7 μυρια συνολικά με λοτζο 13ο παίκτη

Αλλιώς στους ψηλούς θα μπορούσε και : γκιστ-πεϊν(0,7)-Λασμε και ένα πολύ δυνατο 4αρι και ίσως καναν βεζενκοφ . Δεν ξέρω ...
stevebucknall11
Όπως έχω ξαναγράψει ο Πασκουάλ και φέτος θα πάει με περισσότερους από 6 ξένους, που στην περίπτωση που δεν κλείσει ο Καλάθης μπορεί να φτάσουν όπως πέρσι τους 9. Φαντάζομαι κάτι τέτοιο δηλ. (με bold οι ξένοι)

Koponen James ή Langford ή Moore Lekavicious (euroleague) Καλαιτζάκης
Denmon Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούμπο Lojeski (euroleague)
O. White Βεζένκοφ Μήτογλου
Gist Pustovyi Lasme (euroleague) Βουγιούκας

16 παίκτες 9 ξένοι 7 Έλληνες
Μπορεί η παραπάνω σύνθεση να είναι πιο λειτουργική από την περσινή. Δεν το αποκλείω.
yorgos
QUOTE
Κανείς δεν λέει να πάμε σε σπατάλες.
Όταν η νεοφώτιστη Τουρκίας παίρνει με 600 χιλιάρικα τον 1ο σκόρερ του Ισπανικού πρωταθλήματος δεν σπαταλάει τρελά λεφτά...Απλά κάποιοι άνθρωποι έχουν καλύτερα '' μάτια'' στην αγορά./

Ματ Τόμας με 850 χιλιάρικα στην Βαλένθια (πολύ μικρότερο μέγεθος από τον Παναθηναϊκό) με ρήτρα... 60 ψωροχιλιάρικα. Για μένα η μεταγραφή της χρονιάς.
Kostis96
Ωραία αμυντική πεντάδα θα ήταν

Καλαθης
Τζειμς
Θανασης
Γκιστ
Λασμε
pan24
QUOTE (stevebucknall11 @ Jun 27 2018, 04:44 ) *
Όπως έχω ξαναγράψει ο Πασκουάλ και φέτος θα πάει με περισσότερους από 6 ξένους, που στην περίπτωση που δεν κλείσει ο Καλάθης μπορεί να φτάσουν όπως πέρσι τους 9. Φαντάζομαι κάτι τέτοιο δηλ. (με bold οι ξένοι)

Koponen James ή Langford ή Moore Lekavicious (euroleague) Καλαιτζάκης
Denmon Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούμπο Lojeski (euroleague)
O. White Βεζένκοφ Μήτογλου
Gist Pustovyi Lasme (euroleague) Βουγιούκας

16 παίκτες 9 ξένοι 7 Έλληνες
Μπορεί η παραπάνω σύνθεση να είναι πιο λειτουργική από την περσινή. Δεν το αποκλείω.

Οι 9 παικτες δεν βγαινουν οπως ειδαμε και φετος.Απο δημοσιογραφους κοντα στην διοικηση για 6 η 7 ξενους λενε φετος
Ειναι και η υποτιθεμενη αποαμερικανοποιηση που λεει ο Κοντος

Ασε που στο παραπανω ροστερ οι 16 παικτες ειναι τρελο θεμα
Εκτος 12αδας θα μενουν Καλαιτζακης,Βουγιουκας,Μητογλου και ποιος απο τους υπολοιπους;
Επιλεον στην παραπανω περιφερεια βλεπω 6 κοντους απο τους οποιους pg ειναι οι...1,5(Λεκα ισως και Καλαιτζακης που ομως παιζει περισσοτερο 2 και γενικα Ευρωλιγκα δεν προκειται να παιζει)
Οι υπολοιποι ειναι παικτες που λιγοτερο η περισσοτερο μπορουν να παιξουν στο 1 αλλα κανενας τους,ουτε ο Λεκα,δεν ειναι οργανωτης

Νωρις ειναι ακομα αλλα αν απο τους ξενους οι 3-4 ειναι οι Γκιστ,Λασμε,Ντενμον και κατα 90% Λεκα δεν σου μενουν πολλα περιθωρια αισιοδοξιας

QUOTE (Kostis96 @ Jun 27 2018, 09:05 ) *
Ωραία αμυντική πεντάδα θα ήταν

Καλαθης
Τζειμς
Θανασης
Γκιστ
Λασμε

Ωραια πενταδα αμυντικα,επιθετικα ομως...
whaler
Heurtel - Jacskon - Lekavicius
Pappas - Moore - Καλαϊτζάκης

Με δεδομένη την αθλητικότητα στις υπόλοιπες θέσεις και ελληνοποίηση Gist, θα μου άρεσε να δω κάτι τέτοιο στο 1-2.
john wick
τελικό ρόστερ (δεν ξαναποστάρω άλλο... rolleyes.gif )

1. Καλάθης , Qolom , Καλαιτζάκης

2. Moore, Παππάς , Dedmon

3. Θανάσης , Παπαπέτρου , Lotzeski (μόνο ΕL)

4. Singleton , Μήτογλου , Βεζε

5. Dandston , Gist (ως έλληνας) , Lasme
sni79per
Εγω παλι θελω γκαουντλοκ και μπροεκχοφ επισης καλαθη παππα και ας μεινει μετα ο ντενμον ακομα και ο λεκα.
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 27 2018, 16:48 ) *
4. Singleton , Μήτογλου , Βεζε

5. Dandston , Gist (ως έλληνας) , Lasme


τον εφαγες μπαμπεσικα τον Ιαν smiley.gif μαζι σου ομως tongue.gif
stefkorner
αλχημιες.. μετα και την προσθηκη Στεφαν

C : Λασμε,Βιντμαρ,Ιαν
PF : Κουζμινσκας(4-3),Γκιστ(4-5),Μητογλου
SF : Παπαπετρου(3-4),Λοτζο(2-3/3-2),Θανασης
SG: Παππας,Ντενμον
PG: Καλαθης,Γουιλμπεκιν (1-2) ,Κονιαρης


7 Ελληνες-7 ξενοι


*Γουιλμπεκιν ουσιαστικα βασικο 2ρι σε σχηματα με Καλαθη! οπως τα Καλαθης-Τζειμς
αλλα οταν δεν θα μπορει ο Κονιαρης τοτε και αλλαγη του Καλαθη

(κατι που δεν πετυχε με Τζειμς,οταν δεν μπορουσε ο Λεκα..)
SC13
1. Καλαθης-Γκικας ή Αθηναιου
1-2. Ντενμον
2. Γκριν-Παππας
3. Μπροεκχοφ-Θανασης
3-4. Βεζενκοφ
4. Οκαρο ή Κρις-Γκιστοπουλος(ελληνοποιημενος)-Μητογλου
5. Ντανστον-Λασμε-Ιαν
plokamias
1.Καλάθης,Καλα'ι'τζάκης

1/2.Moore

2.Παππάς Ντένμον

3.Παπαπέτρου,Θανασοκούνμπο,Λοτζέσκι

4.Singleton.Μήτογλου

4/5.Randolph

5.Γκιστ,Λάσμε,Ίαν
stefkorner
μια 5δα γκαρντ που θα μπορουσε να κανει θαυματα ειναι αυτη :

SG :Κοπονεν,Ντενμον
PG-SG :Γουιλμπεκιν
PG : Καλαθης,Κονιαρης

5-5.5 m την υπολογιζω

QUOTE (plokamias @ Jun 27 2018, 20:01 ) *
1.Καλάθης,Καλα'ι'τζάκης

1/2.Moore

2.Παππάς Ντένμον


φιλε ο Μουρ ωραιος παικτης,αλλα πολυ δυσκολα να σταθει ευρωλιγκα (πρωτη χρονια τουλαχιστον,χωρις εμπειρια )
ως η μοναδικη επιλογη για μπακ απ του Καλαθη στον ασσο
plokamias
QUOTE(stefkorner @ Jun 27 2018, 14:37 ) *
φιλε ο Μουρ ωραιος παικτης,αλλα πολυ δυσκολα να σταθει ευρωλιγκα (πρωτη χρονια τουλαχιστον,χωρις εμπειρια )
ως η μοναδικη επιλογη για μπακ απ του Καλαθη στον ασσο


Στο ρόστερ αυτό έχει πέσει όλο το χαρτί στους ψηλούς,οπότε είπα να βάλω έναν κόμπο γκαρντ με ποτένσιαλ να ανταποκριθεί στο επίπεδο Ευρωλίγκας και να γίνει μέλος του κορμού παρά έναν βετεράνο που θα είναι βραχεία λύση
RG13
Καλαθης (2.2) - Τζεημς (1.5)

Παππας (0.6) - Ντενμον (0.5)

Ναναλι (1.1) - Παπαπετρου (0.8) - Θανασης (0.4)

Σινγκλετον (1.5) - Μητογλου (0.4)

Γκιστ (0.9) - Λασμε 0.6() - Παπαγιαννης (0.6)

Νομιζω ειναι η καλυτερη 12αδα που μπορουμε να φτιαξουμε.. Το αθροισμα βγαζει 11εκ μπατζετ. Τελικα ο καλαθης δε φαινεται να πηρε καποια αυξηση και ο Λασμε δεν εχει καποιο τρελο συμβολαιο. Επισης γλιτωνουμε το συμβολαιο του 7ου, 8ου ξενου
stefkorner
QUOTE (plokamias @ Jun 27 2018, 20:45 ) *
Στο ρόστερ αυτό έχει πέσει όλο το χαρτί στους ψηλούς,οπότε είπα να βάλω έναν κόμπο γκαρντ με ποτένσιαλ να ανταποκριθεί στο επίπεδο Ευρωλίγκας και να γίνει μέλος του κορμού παρά έναν βετεράνο που θα είναι βραχεία λύση


καλη η σκεψη σου, λογικοτατη ,αλλα με μεγαλο ρισκο την βρισκω
γιατι αν ο Μουρ δεν ανταποκριθει στα δημιουργικα του καθηκοντα πισω απο Καλαθη τι γινεται ( ; )
( την στιγμη που κανενας απο Παππα-Ντενμον δεν μπορει να υπολογιζεται ως εναλλακτικη στον ασσο!κι αυτο ειναι το μεγαλυτερο μου θεμα με αυτους μαζι στην θεση 2 )

QUOTE (RG13 @ Jun 27 2018, 20:50 ) *
Καλαθης (2.2) - Τζεημς (1.5)

Παππας (0.6) - Ντενμον (0.5)

Ναναλι (1.1) - Παπαπετρου (0.8) - Θανασης (0.4)

Σινγκλετον (1.5) - Μητογλου (0.4)

Γκιστ (0.9) - Λασμε 0.6() - Παπαγιαννης (0.6)

Νομιζω ειναι η καλυτερη 12αδα που μπορουμε να φτιαξουμε.. Το αθροισμα βγαζει 11εκ μπατζετ. Τελικα ο καλαθης δε φαινεται να πηρε καποια αυξηση και ο Λασμε δεν εχει καποιο τρελο συμβολαιο. Επισης γλιτωνουμε το συμβολαιο του 7ου, 8ου ξενου


και η λεγομενη <απο-Αμερικανοποιηση > ... παει περιπατο smiley.gif
dru_15
Καλαθης-ζησης-Καλαιτζαικης
Παππας-Ντεντμον
Λοτζεσκι(2-3)
Παπαπέτρου (με αυξημένο ρολο)-Αντετοκουμπο
Ραντολφ η Οκαρο-Μητογλου
Γκιστ(4-5)
Βινμαρ-Λασμε

Πως σας φαίνεται..?
Kostis96
QUOTE (dru_15 @ Jun 27 2018, 14:54 ) *
Καλαθης-ζησης-Καλαιτζαικης
Παππας-Ντεντμον
Λοτζεσκι(2-3)
Παπαπέτρου (με αυξημένο ρολο)-Αντετοκουμπο
Ραντολφ η Οκαρο-Μητογλου
Γκιστ(4-5)
Βινμαρ-Λασμε

Πως σας φαίνεται..?


Oυτε οχταδα
stefkorner
QUOTE (dru_15 @ Jun 27 2018, 19:54 ) *
Καλαθης-ζησης-Καλαιτζαικης
Παππας-Ντεντμον
Λοτζεσκι(2-3)
Παπαπέτρου (με αυξημένο ρολο)-Αντετοκουμπο
Ραντολφ η Οκαρο-Μητογλου
Γκιστ(4-5)
Βινμαρ-Λασμε

Πως σας φαίνεται..?


απο το 3 εως το 5 (κ αν επιλεξεις Ραντολφ αντι Οκαρο) σουπερ την βρισκω ! σχεδον τα ιδια προτεινω !
πρεπει ομως να βρεις κατι αλλο αντι για Ζηση,καθως χθες βγηκε οτι παραμενει Μπαμπεργκ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.