Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 24 2018, 22:50 ) *
δεδομενη δεν ηταν ετσι κ αλλιως ! για μενα ομως μπορει να μας ευνοει κιολας ως προς αυτο η νεα συνθηκη με Μπλατ.δυσκολευομαι να σκεφτω οτι θα συμβιβαστει με διδιμο τους 2 Παπ!θα θελει πιστευω στο 3 κατι με καλυτερο σουτ απο Παπαπετρου που να σουταρει κ μετα απο ντριμπλα,να ειναι περισσοτερο guard παρα 4ρι που ειναι ο Παπαπετρου!κατι σαν τον kc δηλαδη rolleyes.gif

Εμενα θα μου λυσεις μια απορια φιλε @stefkorner, που την ψαχνεις πολυ την δουλεια με τα ροστερ?
Αυτος ο Ρομπινσον που ειναι super τουμπανο ,γιατι δεν ανανεωσε στην Κιμκι πρωτον και δευτερον γιατι δεν εχει ακουσθει για αλλη Ευρωπαικη ομαδα ενω ειναι ελευθερος ?
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 25 2018, 03:53 ) *
Εμενα θα μου λυσεις μια απορια φιλε @stefkorner, που την ψαχνεις πολυ την δουλεια με τα ροστερ?
Αυτος ο Ρομπινσον που ειναι super τουμπανο ,γιατι δεν ανανεωσε στην Κιμκι πρωτον και δευτερον γιατι δεν εχει ακουσθει για αλλη Ευρωπαικη ομαδα ενω ειναι ελευθερος ?


δεν μπορω να σου απαντησω με βεβαιοτητα!νομιζω δεν ειχε την καλυτερη σχεση..με Μπαρτζωκα γ αυτο εφυγε!
ειναι πολυ ακριβος οποτε ετσι κ αλλιως απευθυνεται σε λιγα -πολυ μεγαλα πορτοφολια..! γενικα εχω την αισθηση οτι φετος κυκλοφορουν αρκετοι υψηλου επιπεδου ψηλοι ,οποτε ακομα και αυτος μπορει τελικα να μην βολευτει σε ομαδα ευρωλιγκας και να μαζεψει βαλιτσες να γυρισει ΗΠΑ ,αν δεν θελει να την ψαξει για καμια ΚΙνα .. wink.gif
Johnny Marv
QUOTE(green_sky @ Jun 24 2018, 22:53 ) *
Εμενα θα μου λυσεις μια απορια φιλε @stefkorner, που την ψαχνεις πολυ την δουλεια με τα ροστερ?
Αυτος ο Ρομπινσον που ειναι super τουμπανο ,γιατι δεν ανανεωσε στην Κιμκι πρωτον και δευτερον γιατι δεν εχει ακουσθει για αλλη Ευρωπαικη ομαδα ενω ειναι ελευθερος ?


Δεν ξέρω αν ξέρει κάτι παραπάνω ο στεφκορνερ αλλά αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι τραυματίστηκε για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα και η Χίμκι είχε μείνει χωρίς βασικό σεντερ και χωρίς ριμπάουντ ουσιαστικά για πολύ καιρό . Και όταν ο παίκτης γύρισε άργησε να επ αναπροσαρμοστεί και εκτός των άλλων τα έσπασε και με τον μπαρτζωκα . Δεν έχει ακουστεί από άλλες ομάδες γιατί είναι πολύ μέρος ακόμη στη μεταγραφική σεζόν αλλά σίγουρα θα ακουστεί ...
Samurai13
QUOTE (green_sky @ Jun 24 2018, 22:53 ) *
Εμενα θα μου λυσεις μια απορια φιλε @stefkorner, που την ψαχνεις πολυ την δουλεια με τα ροστερ?
Αυτος ο Ρομπινσον που ειναι super τουμπανο ,γιατι δεν ανανεωσε στην Κιμκι πρωτον και δευτερον γιατι δεν εχει ακουσθει για αλλη Ευρωπαικη ομαδα ενω ειναι ελευθερος ?

Νομιζω μαλωσε με τον μπαρτζωκα αυτος. Δεν ειχα παρακολουθησει καθολου κιμκι πριν χτυπησει,αλλα στο ματς του ΟΑΚΑ γελουσε ολη η ελλαδα με αυτα πογ εκανε. Χαμενα καρφωματα,πηδουσε σε ακυρους χρονους,ετρωγε προσποιησεις κλπ. Εχει καλο βιογραφικο παντως.

Υγ. Δεν καταλαβαινω αυτους που γραφουν ροστερ με ψηλους απο το νβα χωρις καθολου ευρωπαϊκη εμπειρια,αλλα κρινουν λιγο τον πεϊν που εχει κανει καλυτερη καριερα εκει απο ολους οσους εχουν αναφερθει
green_sky
QUOTE (Samurai13 @ Jun 24 2018, 23:00 ) *
Υγ. Δεν καταλαβαινω αυτους που γραφουν ροστερ με ψηλους απο το νβα χωρις καθολου ευρωπαϊκη εμπειρια,αλλα κρινουν λιγο τον πεϊν που εχει κανει καλυτερη καριερα εκει απο ολους οσους εχουν αναφερθει

Ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις.Παντως ο Ρομπινσον χερι ειχε σπασει αν θυμαμαι καλα.
Δεν ειχε κανα χιαστο,να πεις οτι υπαρχει σοβαρο θεμα τραυματισμου.Προφανως εχει να κανει με τον χαρακτηρα του παιχτη.
Νομιζω οτι οποια ομαδα τον παρει αυτον τον παιχτη ,μετα την αναγνωριστικη πρωτη του χρονια στην Ευρωπη, του χρονου θα κανει πραγματικα την διαφορα κατω απο το καλαθι.
Ο Πειν ειναι ενα ρισκο.Πολυ δυνατος ,σιγουρα θα ειναι καλυτερος απο οτι εδειξε στα λιγα παιχνιδια που επαιξε,αλλα σε καμμια περιπτωση δεν νομιζω οτι ειναι ο παιχτης που θα πεις "μου προστατευει το καλαθι" ή οτι ειναι ο παιχτης που τον βλεπει ο αντιπαλος γκαρντ και στριβει.Νομιζω οτι τετοιος παιχτης ,ειναι ο ακριβουτσικος Λοβερν.

Ομως γενικα αν καποιος την παθαινει μια ,την παθαινει δυο και δεν μαθαινει,τοτε υπαρχει θεμα.
Θεωρω οτι ο Παναθηναικος την επιλογη του να βασιστει στον Γκιστ την πληρωσε.
Και αν πουμε οτι η Φενερ περυσι δεν παιζοταν απο τελος Μαρτη και μετα ,με την Ρεαλ τα θελαμε και τα παθαμε.
20 ριμπαουντ λιγοτερα.Λες και επαιζαν εφηβοι με παιδες.
Τι να το κανω εγω,να βγαινει μετα ο Δ.Γ και να λεει "επρεπε να το παρουμε το δευτερο ματς στο ΟΑΚΑ".
Για να δουμε αν θα διορθωθει με τον σωστο τροπο το λαθος, ή θα εχουμε παρομοιες δηλωσεις και του χρονου.
Putnam

νικ καλαθης: προσεφερε αυτα τα χρονια κατι σπουδαιο στα κρισιμα ματς των πλει οφ της ευρωλιγκας? οχι. αρα εκ των πραγματων δεν πρεπει να επενδυσεις πανω του ενα σημαντικο κκμματι ενος σδιχτου μπατζετ αφου δεν ειναι παικτης που σε κουβαλαει στα κρισιμα.

κσ ριβερς: μια απο τα ιδια, οδηγος η πρωτη χρονια και τα πλει οφ της γιουρολιγκ και ενω ηταν παικτης με εμπειριες σε τετοιο επιπεδο, στην δευτερη εχει ορισμενα ελαφρυντικα στην αντιστοιχη φαση, αποδεικνυεται πως ουτε αυτος ειναι παικτης για να βασιστεις πανω του, τωρα πια εχει και ενα ιστορικο τραυματισμου που οταν τελικα επεστρεψε ειχε αλλαξει (λεει) μηχανικη στο σουτ γιατι ακομα πονουσε, περιεργα πραγματα, τον αφηνεις χωρις πολλη σκεψη.

λοτζεσκυ: τον κρατας γιατι ειναι παιχταρας, στα κρισιμα μαλλον δεν θα σε κουβαλησει αλλα δεν τον πληρωνεις και πολλα, ειναι βαλιου φορ μανει, στον δευτερο γυρο της α1 αν θυμαμαι καλα ηταν εκτος για να βρει ρυθμο ο τζειμς πραγμα που κοστισε ρυθμο στον ιδιο που ερχοταν και απο τρυματισμο

ντενμον: δεν τον κρατας, ηταν λαχειο που δεν βγηκε, ψαχνεις να βρεις νεο λαχειο στα ιδια χρηματα, αν δεν βγει τι ειχες τι εχασες, ομως αν σου κατσει? τεσπα μπορει και να μεινει, ετσι κι αλλιως δεν ειναι η βασικη εγνοια μας ουτε ο ντενμον ουτε ο παρομοιος παικτης που θα τομ αντικαταστησει αν συμβει αυτο

λεκαβιτσιους: μιας και δεν πηρε πολυ χρονο αυμμετοχης φετος , ισως και ο ιδιος να μην ειναι αρνητικος για επιστροφη του στην ζαλγκιρις, ελπιζω μονο να μην εχουμε εμμονες του προπονητη επειδη τον επελεξε ο ιδιος

προσωπικα θα εβλεπα κοπονεν ή και βεστερμαν στα γκαρντ ομως δεν ξερω αν και αυτοι ειναι παικτες με στοφα που θα σε σπρωξουν στο φ4, πιθανοτατα οχι, ισως πρεπει να ψαχτουμε και λιγο υπερατλαντικα για καποιον που μπορει να αναδειχτει ωστε να γινει η υπερβαση, αν δεν μπορεις να αγορασεις τους καλυτερους τοτε θα πρεπει αναδειξεις εναν



επισης θελω να εξομολογηθω οτι μου εχει περασει σαν σκεψη πως μετα τον θανατο του παυλου ο ΔΓ θα εχει εναν λογο λιγοτερο για να προσπαθει το ιδιο, χωρις να υποτιμω την αγαπη του για την ομαδα.


basketikos13
Το ότι θα υπήρχαν παναθηναϊκοί που θα ήθελαν Παπαπέτρου αντί Ρίβερς στην ομάδα πάντως δεν το περίμενα.
Τελικά κάνει κύκλους η ζωή...

Εγώ πιστεύω πάντως ότι ο Ρίβερς συνολικά είναι δύο κλασεις πάνω από τον Παπαπέτρου...
Johnny Marv
QUOTE(basketikos13 @ Jun 24 2018, 23:32 ) *
Το ότι θα υπήρχαν παναθηναϊκοί που θα ήθελαν Παπαπέτρου αντί Ρίβερς στην ομάδα πάντως δεν το περίμενα.
Τελικά κάνει κύκλους η ζωή...

Εγώ πιστεύω πάντως ότι ο Ρίβερς συνολικά είναι δύο κλασεις πάνω από τον Παπαπέτρου...


Συμφωνούμε και πάνω από δυο μη σου πω αλλά ο παπ είναι Έλληνας και δεν θέλει 1 μυριο . Τα λεφτά που ζητάει ο ριβερς φέτος ο παπ θα τα ζητήσει σε 2 χρόνια (και είναι και 24) . Ωστόσο ο Ριβερς σίγουρα ανώτερος . Μας περιορίζει το μπατζε τι να κάνουμε
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Jun 25 2018, 05:32 ) *
Το ότι θα υπήρχαν παναθηναϊκοί που θα ήθελαν Παπαπέτρου αντί Ρίβερς στην ομάδα πάντως δεν το περίμενα.
Τελικά κάνει κύκλους η ζωή...

Εγώ πιστεύω πάντως ότι ο Ρίβερς συνολικά είναι δύο κλασεις πάνω από τον Παπαπέτρου...


ο Ριβερς του 35 % στα τριποντα φετος στην ευρωλιγκα εισαι πεπεισμενος οτι ειναι δυο κλασεις πανω ; που ετσι κ αλλιως δεν θα πρεπει να τους βαζουμε στην ιδια εξισωση (λογω κασε και θεσης ξενου)
basketikos13
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 24 2018, 23:35 ) *
Συμφωνούμε και πάνω από δυο μη σου πω αλλά ο παπ είναι Έλληνας και δεν θέλει 1 μυριο . Τα λεφτά που ζητάει ο ριβερς φέτος ο παπ θα τα ζητήσει σε 2 χρόνια (και είναι και 24) . Ωστόσο ο Ριβερς σίγουρα ανώτερος . Μας περιορίζει το μπατζε τι να κάνουμε


Δεν νομίζω ότι ζητάει ένα κύριο ο Ρίβερς.
Είναι η λογική της αποαμερικανοποιησης που πιάνει τον Ρίβερς αλλά όχι τον ντενμον.

Επειδή δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στον Πασκουάλ στο να στηνει ρόστερ φοβάμαι μην έχουμε την ίδια τραγωδία όπως το καλοκαίρι του 2014 που διώξαμε χωρίς λόγο λασμε ματσιουλις μπραμο...


QUOTE(stefkorner @ Jun 24 2018, 23:41 ) *
ο Ριβερς του 35 % στα τριποντα φετος στην ευρωλιγκα εισαι πεπεισμενος οτι ειναι δυο κλασεις πανω ; που ετσι κ αλλιως δεν θα πρεπει να τους βαζουμε στην ιδια εξισωση (λογω κασε και θεσης ξενου)



Για τον Ρίβερς το μόνο που δέχομαι είναι να έχει κάνει αρνητική εισήγηση το ιατρικό τον. Τίποτα άλλο...
Όπως και να ζει η απάντηση σε μια ενδεχόμενη φυγή Τζέιμς δεν μπορεί να είναι Παπαπέτρου αν στοχεύεις στο φάιναλ φορ ...
pk13
Αν φύγει ο Καλάθης το ρόστερ που θα μου άρεσε να δω θα ήταν

Πανγκος(1,2)-Βεστερμαν(0,7) -Καλαιτζακης
Κοπονεν(1)-Παππας(0,7)
Λοτζεσκι(0,5)-Παπαπετρου(0,7)-Θανασης(0,4)
Ραιτ(0,9)-Βεζενκοφ(0,6)-Μητογλου(0,3)
Ντανστον(1,2)-Γκιστ(0,9)-Βουγιουκας(0,5)

9,5μυρια το μπάτζετ μειωμένο σε σχέση με πέρυσι που ήταν 10,5.....

Αν μείνει αντίθετα ο Καλάθης μας βλέπω κάπως έτσι:.

Καλάθης(2,3)-Λεκα(0,4)
Παππάς(0,7)-ντενμον (0,5)-Τζανινγκ(0,6)
Λοτζεσκι (0,5)-Παπαπετρου (0,7)-Θανασης (0,4)
Ραιτ(0,9)-Μητογλου (0,3)
Ντανστον (1,2)-Γκιστ (0.9)-Βουγιουκας (0,5)
10 μύρια το μπάτζετ και κατώτερο στα μάτια μου σε σχέση με το πρώτο.. Ίσως τελικά μια ενδεχόμενη αποχώρηση του Καλάθη αν γίνουν οι σωστές επιλογές μπορεί να μας κρατήσει στο ίδιο επίπεδο ίσως να μας κάνει και καλυτερους..
Kostis96
1. Καλαιτζακης, Βεστερμαν, Ροτσεστι

2. Παπάς, Ντεντμον , Τζειμς

3. Παπαπέτρου, Χαραλαμποπουλος, Θανασης

4.Γκιστ, Λεσορτ, Μήτογλου

5. Παπαγιαννης, Πέιν, Βουγιουκας
mephisto22
QUOTE (shtarkws @ Jun 24 2018, 22:23 ) *
Την προηγούμενη φορά που εκφράστηκες μειωτικά και απαξιωτικά για τον Πασκουάλ τιμωρήθηκες με φάουλ και 10ημερο μπαν

Τώρα επανέρχεσαι με αυτό. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ούτε γιατί πήρες ποινή και το κυριότερο ούτε την φιλοσοφία του φόρουμ.

Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να σκεφτείς αυτά που σου λέω γιατί από δω και πέρα θα ισχύουν οι ποινές χωρίς προειδοποίηση


Πάντως, με όλο το σεβασμό, mod, o συγκεκριμένος δεν έκανε ούτε μειωτική ούτε απαξιωτική αναφορά, απλώς εξέφρασε μια κρίση, αρνητική μεν, αλλά νομίζω στα πλαίσια κοσμιας συζήτησης• νομίζω η έκφραση γνώμης επιτρέπεται, έτσι δεν είναι;
green_sky
QUOTE (basketikos13 @ Jun 24 2018, 23:44 ) *
Για τον Ρίβερς το μόνο που δέχομαι είναι να έχει κάνει αρνητική εισήγηση το ιατρικό τον. Τίποτα άλλο...
Όπως και να ζει η απάντηση σε μια ενδεχόμενη φυγή Τζέιμς δεν μπορεί να είναι Παπαπέτρου αν στοχεύεις στο φάιναλ φορ ...


Για τον Ριβερς ποτε δεν μαθαμε ακριβως τι τραυματισμο ειχε.Αοριστολογιες για τραυματισμο στον ωμο.
Ο παιχτης απο εκει που τα εγραφε απο παντου ,γυρισε και δεν μπορουσε να βρει στεφανι που λεει ο λογος.
Ο Πασκουαλ στους τελικους ηταν ολοφανερο οτι εκανε οτι μπορουσε και εδωσε ευκαιριες,για να μπορεσει ο KC να κανει το τελευταιο καλο συμβολαιο της καριερας του , μενωντας στην ομαδα.
Για να τον αφηνουν τελικα να φυγει, νομιζω οτι το πραγμα μιλαει απο μονο του.

Ο Παπαπετρου για μενα αν ερθει στον Παναθηναικο νομιζω οτι επι της ουσιας δουλευει για τον Μητογλου.Και εξηγω.
Επειδη μπορει να ανεβει θεση και να παιξει και 4 ,και υπαρχει και ο Γκιστ που μπορει περιστασιακα να κατεβει και αυτος στο 4, στην θεση των Σιγκλετον,Γκαμπριελ θα παρουν εναν μονο ξενο που δεν θα βαραει 30 λεπτα οπως ο Σιγκλετον και η θεση θα καλυπτει με τον ξενο που θα παρουν ,θα ανεβαζει και τον Παπαπετρου ,θα κατεβαζει που και που και τον Γκιστ και ετσι θα μπορει να βαζει εκει κατα την δευτερη περιοδο που κανει και το ροτεισον του ο Τσαβι, τον Μητογλου για να παρει εμπρος σιγα σιγα.
Βασικα νομιζω οτι ειτε ερθει ο Παπαπετρου ειτε παρουν αλλο παιχτη,δεν θα πανε οπως περυσι με Ριβερς και Λοτζεσκι που και οι δυο επαιζαν ας πουμε 2-3,αλλα μαλλον θα κρατησει Λοτζεσκι για το 2-3 και θα παρει παιχτη 3-4 για να μπορεσει να βαλει τον Μητογλου στο κολπο.Απλα ο Παπαπετρου εξυπηρετει γιατι δεν πιανει θεση ξενου.
Johnny Marv
Έχουμε αντικατάσταση ριβερς από παπαπετρου , έχουμε παραμονή ντενμον , έχουμε φυγή σιγκλετον(δύσκολα βρίσκουμε ισάξιο παίκτη) και έχουμε φυγή ενός εκ των καλαθη-τζεημς . Περιορίζονται τα «καλά» ρόστερ που μπορούμε να φτιάξουμε . Ποντάρω σε φυγή λοτζεσκι και σε παραμονή γκιστ και πεϊν και παππα . Έχουμε και λέμε λοιπόν :

Καλαθης-δεύτερος άσσος(με έλληνα ντανστον :Χενρυ ή άλλος ξένος , με ξένο 5αρι : κονιαρης/Ζησης)
Κοπονεν-Παππας-Ντενμον
Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Ραϊτ-Μιτογλου
Γκιστ-Πεϊν-Δυνατο 5αρι(ντανστον ή πλαϊς)

9,5 μυρια αγωνιστικό μπατζετ .Σε έκδοση χωρίς καλαθη ωστόσο δυσκολεύουν τα πράγματα . Ίσως κάτι τέτοιο :

Τζεημς-Βεστερμαν-Κονιαρης/Ζησης
Ναναλι-Παππας-Ντενμον
Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Ραντολφ-Μιτογλου-Βεζενκοφ
Γκιστ-Πεϊν

9,3 μυρια αγωνιστικο μπατζετ. Καινούργια ομάδα όμως και δεν ξέρω τι θα γίνει από χημεία .

stefkorner
βρισκομαι στην δυσαρεστη θεση να δηλωσω οτι.. ( smiley.gif ) :
μετα την δεδομενη παραμονη Ντενμον δεν επιθυμω και την παραμονη Παππα ,γιατι δεν θελω να κλειδωσουν αυτοι οι 2 παικτες στην θεση των sg ,καθως μιλαμε για παικτες οι οποιοι εχει αποδειχθει οτι δεν μετακινουνται με επιτυχια προς τον ασσο και δεν μπορουν να δωσουν ευελιξια στα σχηματα μας -περα απο το οτι τιθεται θεμα ποιοτητας στην θεση..!
ετσι για οσο θα περιμενουμε την εξελιξη στο θεμα Καλαθη εγω θα ελεγα να κλεισουμε αμεσα εναν Ελληνα γκαρντ,με προτεραιοτητα σε Ζηση-Κονιαρη!θελω να ελπιζω οτι μπορει ηδη να κινουμαστε για Κονιαρη,αν ισχυει αυτο που βγηκε για το ραντεβου dpg με Δελημπαλταδακη..
sni79per
Ενταξει ειναι παρανοια να σκεφτεται να κλειδωσει το 2 με ντενμον και παππα οταν πριν λιγους μηνες εφερε τον τζειμς επειδη αυτοι δεν τον καλυπταν η οτι ξεκινουσε με λοτζεσκι στο 2.
irving
QUOTE(sni79per @ Jun 25 2018, 00:44 ) *
Ενταξει ειναι παρανοια να σκεφτεται να κλειδωσει το 2 με ντενμον και παππα οταν πριν λιγους μηνες εφερε τον τζειμς επειδη αυτοι δεν τον καλυπταν η οτι ξεκινουσε με λοτζεσκι στο 2.

πες τα
stefkorner
ο Ντενμον 2 φορες μεσα στην σεζον κριθηκε ανεπαρκης απο τον ιδιο τον Πασκουαλ!
την πρωτη χρειαστηκε να φερει Τζειμς και την δευτερη τον αφησε εκτος ελληνικων πλει οφ !
και νταξει δεχομαι οτι ειναι δουλευταρας-δεν δημιουργει προβληματα-δεν ειναι και κακος παικτης στην τελικη

αλλα ρε συ Τσαβι,να ξεκινας μ αυτον πρωτο-πρωτο; που δηλαδη και να τον εμπιστευουσαν μεσα στην σεζον τι θα γινοταν !θα του καναμε και αναπροσαρμογη με αυξημενες αποδοχες.. ( ; ) tongue.gif blink.gif
irving
QUOTE(stefkorner @ Jun 25 2018, 00:50 ) *
ο Ντενμον 2 φορες μεσα στην σεζον κριθηκε ανεπαρκης απο τον ιδιο τον Πασκουαλ!
την πρωτη χρειαστηκε να φερει Τζειμς και την δευτερη τον αφησε εκτος ελληνικων πλει οφ !
και νταξει δεχομαι οτι ειναι δουλευταρας-δεν δημιουργει προβληματα-δεν ειναι και κακος παικτης στην τελικη

αλλα ρε συ Τσαβι,να ξεκινας μ αυτον πρωτο-πρωτο; που δηλαδη και να τον εμπιστευουσαν με κλειστα ματια μεσα στην σεζον τι θα γινοταν !θα του καναμε και αναπροσαρμογη με αυξημενες αποδοχες.. ( ; ) tongue.gif blink.gif

δεν νομιζω να ξεκιναει με αυτον πρωτο. πιστευω οτι η μια κινηση εξαρταται απο μια αλλη. δες με το που βγηκε η ειδηση οτι μενει ο ντενμον, εφυγε γκαμπριελ και τωρα ακουμε οτι μαλλον μενει ιαν και λεκα.

προσωπικα ξενερωσα περισσοτερο με την παραμονη λεκα.
sni79per
Εγω παντως με μια 5αδα γκαρντ:καλαθη,βεστερμαν,γκαουντλοκ,παππα,

ντενμον (για γιουρολιγκ) κομπλε ειμαι. smile.gif
stefkorner
QUOTE (sni79per @ Jun 25 2018, 05:55 ) *
Εγω παντως με μια 5αδα γκαρντ:καλαθη,βεστερμαν,γκαουντλοκ,παππα,ν

�ενμον(για γιουρολιγκ) κομπλε ειμαι. smile.gif


και ποιος δεν θα ηταν κομπλε με τετοια 5δα γκαρντ rolleyes.gif
αλλα σιγα μην δωσουμε τοσα λεφτα για αναπληρωματικο του Καλαθη (οσο κι αν πεσει το κασε του Βεστερμαν)
και σιγα μην δεχθει ο Παππας να του φαει ολο τον χρονο ο Γκαουντλοκ.. smiley.gif
Ginobili
QUOTE(sni79per @ Jun 24 2018, 22:44 ) *
Ενταξει ειναι παρανοια να σκεφτεται να κλειδωσει το 2 με ντενμον και παππα οταν πριν λιγους μηνες εφερε τον τζειμς επειδη αυτοι δεν τον καλυπταν η οτι ξεκινουσε με λοτζεσκι στο 2.

Βάλε και Λέκα στο 1....και έδεσε το γλυκό..
Εφόσον μένουν και ανανεωνουν τα "εργατάκια"...μάλλον πάμε για ανανέωση Καλάθη εκτιμώ.(Αν δεν μείνει και αυτός..φτιάχνουμε μια χαρά ομάδα..για να κοντράρει με το ζόρι το ρόστερ που ειχε ο Ιβάνοβιτς...και πολύ λεω ενεκα 3D).

Λοιπόν....ωραία ξεκινήσαμε,και με τον Γκιστ βασικό 5αρακι...αντε και η σουπερ βομβα αμα κατσει του Παπαπέτρου που εβγαλε ματια φετος..υπομονή να βγει η χρονιά.Τελευταία του Πασκουάλ θα είναι...ίσως καταφερει να μπει τοπ8...Θα αρχίσω να ονειρευομαι το καλοκαιρι του 2020 με Σάρας..

Υ.Γ 220 ευρώ ειπαμε τα φτηνότερα διαρκείας της επόμενης σεζόν.....??? 24.gif icon_drunk.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
green_sky
QUOTE (sni79per @ Jun 25 2018, 00:44 ) *
Ενταξει ειναι παρανοια να σκεφτεται να κλειδωσει το 2 με ντενμον και παππα οταν πριν λιγους μηνες εφερε τον τζειμς επειδη αυτοι δεν τον καλυπταν η οτι ξεκινουσε με λοτζεσκι στο 2.

Τα πλει οφ μπορει να μην τα παιξει μονο με Ντενμον και Παππα αν αυτοι οι δυο αποτελεσουν τα sg στο ξεκινημα της χρονιας.
Αν δει οτι δεν τσουλαει το πραγμα θα παει κατα τον Φλεβαρη και θα παρει εναν γκαρντ για 4 μηνες.
Αλλο να πληρωνεις συμβολαιο για εναν χρονο απο τον Ιουλιο και αλλο για ενα τετραμηνακι.
Δεν λεω οτι ειναι ο σωστος τροπος χτισιματος μιας ομαδας αλλα στην τελικη γκαρντ κουτσα στραβα θα βρει.
Ψηλο δεν βρισκεις μεσα στην χρονια.Εκει πρεπει να δωσουν ολο το βαρος.
Να παρουν εναν ψηλο πραγματικα καλο να κρατησουν και τον Καλαθη ,να δεσουν ετσι τις θεσεις 1 και 5 και τα αλλα τα βρισκουμε σιγα σιγα.
Samurai13
Και ο καλαθης θα μεινει και ο τζεϊμς.

Για τον ντενμον δεν τρελαινομαι,θα ηθελα καποιον καλυτερο εκει,αλλα 2-3 πραγματα τα κανει καλουτσικα και στα κρισιμα ηταν πιο χρησιμος(βασικα εμφανιστηκε) απο τον φελντεϊν. Λογικα το μαρμαρο θα πληρωσει ο λεκαβιτσιους και θα ερθει κανας κονιαρης πισω απο καλαθη (εχοντας φυσικα την ασφαλεια του τζεϊμς).

Εφοσον υπαρξει περιπτωση για σεντερ σκιαχτρο και οχι ΜΑΠ ο πλαϊς ειναι ο καλυτερος για το πορτοφολι μας. Ειναι και καλος στο πικ εν ρολ που δεν επαιζε κανεις φετος στην ομαδα εκτος του γκιστ που κι αυτος σωστα το παιζει μονο οταν η μπαλα παει ψηλα.

Το μονο που με τρομαζει ειναι η πιθανοτητα διδυμου βεζενκοφ-μητογλου στο 4. Πρεπει να ερθει τοπ παιχτης εκει κι οχι να παμε με τους 2 ελληνες με τη λογικη οτι θα βοηθανε αν χρειαστει ο παπαπετρου και ο θανασης ή ο γκιστ. Ετσι κι αλλιως τπυς 2 τελευταιους ολη τη χρονια στο 4 παιζει να τους εβαλε σε 2-3 ματς λογω φαουλ του σινγκλετον
Johnny Marv
Με αφορμή τον στεφκορνερ φτιάχνω ρόστερ χωρίς παππα ... έτσι για καληνύχτα . Να προειδοποιήσω είναι εκτός πραγματικότητας , λοιπόν :

Καλαθης(2,4) Κονιαρης(0,3)
Τζεημς(1,5) Ντενμον(0,5) Μουρ(0,3)
Παπαπετρου(0,7) Αντετοκουμπο(0,3)
Μπραουν(1,3) Μιτογλου(0,2)
Γκιστ(0,9) Πεϊν/Λεσσορ(0,6) Βουγιουκας(0,5)

9,5 μυρια αγωνιστικό μπατζετ , κυμαίνεται Δλδ κοντά στα περσινά επίπεδα . Κρατάμε το μεγαλύτερο μέρος του περσινού ρόστερ και φέρνουμε Κόνιαρη , μουρ , παπαπετρου και λεσσορ ουσιαστικά ... ααα και ντερικ μπραουν . Να ουσιαστικά το εξωπραγματικό στο ρόστερ μου είναι ο ντερικ μπραουν της εφες γιατί όλα τα αλλά είναι πραγματοποίησιμα . Ο τζεημς μένει με 1,5 μυριο και τα τελευταία άρθρα λένε ότι ο καλαθης δεν καίγεται για ΝΒΑ όποτε ίσως και μείνει . Παρατήρηση : αντί για Ίαν θα μπορούσαμε να έχουμε και βεζενκοφ με τα ίδια λεφτά . Το θέμα μου με μπραουν τώρα ...

1) Κολλητός με καλαθη , βοηθάει ώστε να μείνει
2) είναι ο μόνος που αντικαθιστά κανονικά τον σιγκλετον
3) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 3-4-5 . Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλον παίκτη νε αυτό το κασέ που κάνει κάτι τέτοιο ...
4) έχει συμβόλαιο με εφες και για να το σπάσουμε πρέπει να πληρώσουμε αλλά πιστεύω αξίζει με τα 1000 . Τι λέτε ;
Paris87
Περυσι πρωτος κλεισμενος παιχτης Γκέιμπριελ.
Φετος Ντενμον.
Οχι μονο δεν εκανε καλη επιλογη, το συνεχιζει κι ολας.

Σιγουρα θελουμε 2ο ασσο οποτε παμε στο 2 με Παππα Ντενμον, εκτος και αν φευγει ο Παππας. Ελπιζω το 2ο γιατι αλλιως...
(επισης προτιμουσα 2-3αρο με σουτ να καλυπτει θαναση και παπαπετρου αν ερθει) mellow.gif
green_sky
Εγω δεν νομιζω οτι ο Κονιαρης ειναι σωματικα ετοιμος για Ευρωλιγκα.That’s my opinion.
pk13
Άμα οι 3 από τους 5 στην περιφέρεια είναι οι Ντενμον Παππας Λεκα καλά κρασιά.Πλήρης απογοήτευση μου φαίνεται πάμε ξανά για 2014...

Απορώ με Πασκουαλ με ποια λογική κρατάς το τίποτα(Ντενμον) και το απόλυτο τίποτα(Λεκα) που εσύ επαψες να χρησιμοποιείς μέσα στην χρονια....

Στο 5 μας βλέπω να μένουμε με Γκιστ Βουγιουκα αντε αν αποφασίσει ο πρόεδρος να κανει και υπερβαση να κρατήσει και το θηρίο τον Ογκαστ...
Johnny Marv
Η λύση στο θέμα καλαθη είναι μια και λέγεται ντερικ μπραουν . Οι τύποι είναι κολλητοί από το 13 . Εκτός από αυτό όμως , ο μπραουν καλύπτει και με το παραπάνω το κενό του σιγκλετον και παιζεο στις θέσεις 3-4-5 . Είναι σαν να παίζεις δηλαδή με 3 παίκτες ενώ πληρώνεις έναν . Το θέμα είναι ότι έχει συμβόλαιο με εφες όμως πιστεύω αξίζει το μπαϊ αουτ . Θέλω πραγματικά να ακούσω γνώμες
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 25 2018, 01:22 ) *
Η λύση στο θέμα καλαθη είναι μια και λέγεται ντερικ μπραουν . Οι τύποι είναι κολλητοί από το 13 . Εκτός από αυτό όμως , ο μπραουν καλύπτει και με το παραπάνω το κενό του σιγκλετον και παιζεο στις θέσεις 3-4-5 . Είναι σαν να παίζεις δηλαδή με 3 παίκτες ενώ πληρώνεις έναν . Το θέμα είναι ότι έχει συμβόλαιο με εφες όμως πιστεύω αξίζει το μπαϊ αουτ . Θέλω πραγματικά να ακούσω γνώμες

Πολυ καλος παικτης
Φετος εχασε την μιση σεζον με τραυματισμους αλλα πολυ καλος και δεν νομιζω να τον αφηναν
3 και 5 αμφιβαλλω αν μπορει να παιξει,δηλαδη μπορει οσο μπορει και ο Σινγκλετον,αλλα για το 4 αν μπορουσαμε να τον παρουμε θα ηταν πολυ καλος

Σχεση με τον Καλαθη δεν βλεπω,επειδη ειναι κολλητοι δεν σημαινει οτι αν ερθει αυτος θα μεινει και ο αλλος
Ο Καλαθης ειναι κολλητος και με τον Ντενμον πιθανως και με αρκετους αλλους ομως δεν νομιζει οτι τελικα αυτα παιζουν καποιον σημαντικο ρολο
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Jun 25 2018, 02:07 ) *
Πολυ καλος παικτης
Φετος εχασε την μιση σεζον με τραυματισμους αλλα πολυ καλος και δεν νομιζω να τον αφηναν
3 και 5 αμφιβαλλω αν μπορει να παιξει,δηλαδη μπορει οσο μπορει και ο Σινγκλετον,αλλα για το 4 αν μπορουσαμε να τον παρουμε θα ηταν πολυ καλος

Σχεση με τον Καλαθη δεν βλεπω,επειδη ειναι κολλητοι δεν σημαινει οτι αν ερθει αυτος θα μεινει και ο αλλος
Ο Καλαθης ειναι κολλητος και με τον Ντενμον πιθανως και με αρκετους αλλους ομως δεν νομιζει οτι τελικα αυτα παιζουν καποιον σημαντικο ρολο

Ναι όμως μπραουν και νικ είναι φίλοι από το 12’ , τέλος πάντων (θα μπορούσε να είναι κάτι παρόμοιο με γουεϊντ και Λεμπρόν-Χαχα ούτε καν) .

Πάντως και με το ρόστερ που έγραψα πριν θέλω να δείξω πως οικονομικά μας παίρνει να κρατήσουμε και καλαθη και τζεημς και να φέρουμε και ένα καλό 5αρι μαζί με γκιστ (πεϊν/λεσσορ/πλαϊς) και για μένα πρέπει να βρεθεί ένα τούμπανο τεσσάρι που να παίζει τουλάχιστον 2 θέσεις . Τον μπραουν τον έχω δει να παίζει και στο 3 και στο 5 (Δλδ αν έπαιζε 15-20 λεπτά στο 4 και έδινε από κανα 5λεπτο στις θέσεις 3 και 5 θα ήταν εξαιρετικό) . Πιστεύω ο μπραουν είναι πιο δυνατός από κρις και για αυτό παιδί ευκολότερα στο 5 αλλά έχει και καλύτερο χειρισμό όποτε παίζει ευκολότερα και στο 3 . Το θέμα είναι να έχουμε παίκτες διαθεσίτες και τριθεσίτες . Ίσως λόγω του τραυματισμού να τον άφηνε η εφες . Επίσης διαβάζω ότι κάνει ρισταρτ και παίζει να μην κρατήσει κανέναν από τους ξένους παίκτες της για του χρόνου εκτός από 2 (δεν θυμάμαι ποιους αλλά σίγουρα δν έλεγε για μπραουν) . Το είπα εξωπραγματικό να έρθει αλλά αν γίνει υπέρβαση για το μπαϊ αουτ θα δούμε πως άξιζε .
picciriddu
Καλησπερα, πρωτο μηνυμα απο μενα αν κ παρακολουθω παααρα πολυ καιρο το φορουμ.

Θα ηθελα να αναφερθω στη διαχειριση του μπατζετ. Μιας κ εχουν περασει οι εποχες που μπορουσαμε να ειχαμε οτι καλυτερο κυκλοφορουσε θεωρω λογικο να παμε σε καποια στοιχηματα με την ελπιδα καποιοι να κανουν το στεπ απ μεσω της ομαδας. Απο κει κ περα ομως θεωρω λαθος ας πουμε αυτο που εγινε τη σεζον που τελειωσε που τα χρηματα απλωθηκαν σε τοσα πολλα μετριοκαλα συμβολαια. Υποτιθεται εγινε λογω των πολλων αγωνων του νεου φορματ ωστε να διατηρηθουν οι παικτες φρεσκοι. Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να φτιαχτει ενα ροστερ 13-14 παικτων με περιορισμενο ταβανι, ας πουμε 7/10. Το θεμα ειναι ομως οτι στην τελικη ευθεια της σεζον, π.ο. ευρωλιγκας κ επειτα, το ροτεσιον συνηθως (θα επρεπε να) κλεινει στους 8-9 το πολυ 10 παικτες. Οποτε για μενα το ιδανικο ειναι να δημιουργησεις μια ομαδα που στα πολυ σημαντικα παιχνιδια να παιζεις με συγκεκριμενους παιχτες οπου ομως το ταβανι αυτων να ειναι ψηλοτερο, ας πουμε 8,5/10. Κ αποδειχθηκε οτι το πλεονεκτημα εδρας δεν ειναι πιο σημαντικο απο το ποσο καλο πυρηνα παιχτων εχεις.

Ας πουμε στη χρονια που μολις τελειωσε θα ηταν πιο ουσιαστικο αντι για τα συμβολαια των γκαμπριελ κ ογκαστ να ειχαμε εναν ακομα ψηλο επιπεδου σιγκλετον ή γκιστ, κ ας συμπληρωνε το ροστερ ο Χαραλαμποπουλος. Ή εστω, αν οντως πιστευανε τοσο πολυ στον ογκαστ (νομιζω κανεις δεν περιμενε να ειναι τοσο απογοητευτικος), ας κρατουσανε Μπουρουση αντι του βουγιουκα, κ να ερχοταν ο ογκαστ στη θεση του γκαμπριελ.
Ακομα πιο αστοχη θεωρω τη στελεχωση στα γκαρντ.
Στην αρχη της χρονιας ξεκινησαμε με

καλαθη
λεκα
παππα
ντενμον
λοτζεσκι
μποχωριδη
καλαιτζακη

Αποτελεσμα, πλην του καλαθη να μην υπαρχει καποιος αλλος τοπ παιχτης, κ επισης ο μποχωριδης (κακιστη η διαχειριση της ομαδας στον παικτη) περισσευε κ αναγκαστικα εφυγε. Θα προτιμουσα αντι των λεκα+ντενμον να ειχε αποκτηθει ενας παικτης μεγαλυτερης αξιας (πχ ε. γκριν) κ ας ειχε μεινει ο μποχωριδης σας πεμπτος γκαρντ.
Ετσι κ δε θα ειχες προβλημα με τους ξενους, κ θα υπηρχε καλυτερη χημεια κ ρολοι στην ομαδα κ το κυριοτερο, στα κρισιμα, ειδικα μετα την αποκτηση τζειμς θα ειχες μια τριαδα φωτια στα γκαρντ.

Σιγουρα οτι γραφω ειναι εκ των υστερων κ ειναι αδικο γιατι κανεις δεν ηξερε το προηγουμενο καλοκαιρι οτι ο ογκαστ δε θα επαιρνε ποτε μπρος, ή απο την αλλη οτι ο θανασης θα ηταν τοσο σημαντικος, απλα ελπιζω ν μην επαναληφθει κ φετος το ιδιο πλανο. Κ στα ροστερ που γραφονται εδω, βλεπω 15 κ 16 παιχτες. Εκτος απο αδυνατο οικονομικα, ειναι κ εντελως αχρειαστο

Εχω κ καποια ακομα να πω αλλα το σπαω σε 2 να μη βγει σεντονι

picciriddu
Συνεχιζω με 2--3 σκεψεις για καποιους παιχτες

Παπαπετρου: Σιγουρα τα λεφτα θα παιξουν το ρολο τους, παρολα αυτα μη ξεχναμε οτι αυτη τη στιγμη ο παπαπετρου ειναι στον ολυμπιακο το μπακαπ του παπανικολαου κ του πριντεζη, κ πιθανοτατα προοριζεται ως ο διαδοχος του πριντεζη στην ομαδα. Οποτε δε θεωρω πιθανο να ερθει στον παναθηναικο (με οτι αυτο σημαινει εξωαγωνιστικα) απλα για να ερθει ως μπακαπ του επομενου 3ριου κ 4ριου μας, αν ειναι ετσι σιγουρα θα προτιμησει να μεινει με τους κολλητους του σε προστατευομενο κ γνωριμο περιβαλλον. Οποτε ααν τελικα ερθει θεωρω προοριζεται για βασικο ρολο κ οχι μπακαπ κ πασπαρτου οπου χρειαζεται. Το λεω επειδη στα ροστερ που γραφονται καπως ετσι βλεπω οτι το σκεφτονται οι περισσοτεροι.
Επισης γνωμη μου ειναι οτι, με την παρουσια του θαναση στην ομαδα, με μελλοντικο στεπ απ του μητογλου που ολοι ελπιζουμε, κ ακομα περισσοτερο με ενδεχομενη παραμονη του καλαθη, ο βεζενκοφ κανει απειρως περισσοτερο φιτ στην ομαδα απο οτι ο παπαπετρου. Φανταστειτε δλδ πενταδα με καλαθη, παππα, θαναση, παπαπετρου, γκιστ, πιο ασουτη δε γινεται.

Καλαθης: Σιγουρα ο καλυτερος μας παιχτης, θα ειναι πολυ δυσκολο να αντικατασταθει κυριως γιατι ειναι ο ιθυνων νους της ομαδας του πασκουαλ. Αν ειχαμε την οικονομικη δυνατοτητα να τον πλαισιωσουμε με αλλους παιχταραδες, πχ, σισκα, νικολας, μπατιστ κ σια ειμαι σιγουρος οτι θα ειχαμε αλλο ενα αστερακι στην εμφανιση μας, αρα δεν πρεπει να τον κατηγορουμε επειδη δεν κουβαλησε την ομαδα στο φφ. Παρολα αυτα θελω να σταθω σε κατι αρνητικο. Παρα την ποιοτητα του, λογω του οτι δεν εχει σουτ, βαζει πολλους περιορισμους στη στελεχωση του ροστερ, πρεπει ολοι οι υπολοιποι να ειναι περισσοτερο απο απλα καλοι σουτερ. Ας πουμε, αν θελουμε να κρατησουμε τον παππα, ειναι δυσκολο να του δωσουμε σημαντικοτερο ρολο που θελει, ο λογος ειναι οτι ο καλαθης (πρεπει να) παιζει 25-30 λεπτα. Αρα αν παιζει αλλα 20-25 λεπτα ο παππας, οσο συνυπαρχουν στο παρκε η δυαδα μας στα γκαρντ ειναι αρκετα προβληματικη επιθετικα. Το ιδιο ισχυει κ στη συνυρπαξη με θαναση κ πιθανως παπαπετρου. Για παραδειγμα θεωρω καλυτερο παιχτη τον παππα απο τον λεκα, παρολα αυτα, ο λεκα ταιριαζει περισσοτερο με καλαθη λογω του καλυτερου σουτ.

Μητογλου: Για μενα πρεπει να ειναι ο 5ος μας ψηλος για φετος, δλδ μεσα στην 12αδα για ευρωλιγκα. Ας ειναι οι υπολοιποι ψηλοι καλου επιπεδου ωστε να νιωθεις σιγουρια, αλλα ο μητογλου πρεπει να παρει λεπτα συμμετοχης κ δε μιλαω για garbage time, αλλα μεσα στη διαρκεια του αγωνα, με ρολο, εστω μικρο. Ο παπαπετρου που παμε να παρουμε, αν ειχε τη διαχειριση που ειχε ο μποχωριδης, σημερα θα επαιζε σε αντιστοιχο αρη ή παοκ να ψαχνει να βρει τα πατηματα του. (Χωρις να θελω να υποτιμησω αρη κ παοκ, απλα σημερα βρισκονται 3-4 σκαλοπατια κατω απο παο-οσφπ)

Πειν: συμφωνουμε ολοι οτι δε μπορουμε να παμε να τα σκασουμε σε ουντο κτλ, κ γκρινιαζουμε πολλοι που δε τους ψαχνουμε να τους βρουμε πριν κανουν το στεπ απ κ γινουν απλησιαστοι οικονομικα. Εε λοιπον πολυ πιθανον να πιασαμε το λαχειο κ αν τον αφησουμε, του χρονου να χτυπαμε τα κεφαλια μας στον τοιχο. Μπορει κ οχι, αλλα τα πρωτα του δειγματα δειχνουν οτι μπορει να κανει μεγαλα πραγματα στην ευρωπη. κ αφου δε μπορεις να πας να αγορασεις οτι καλυτερο υπαρχει, αξιζει να ρισκαρεις.

Μουρ: ειδικα σε περιπτωση που χασεις κ τζειμς κ καλαθη, πρεπει να αποκτηθει. Σε περιπτωση που μεινει ο καλαθης θα μπορουσε να παρει τη θεση του λεκα (αν κ οπως εγραψα κ πανω, τα αλλα γκαρντ διπλα στον καλαθη πρεπει να εχουν ως βασικοτερο προσον το σουτ)

Ντενμον: ολοι θα θελαμε κατι καλυτερο στα φανταστικα μας ροστερ αλλα ισως να τον κραταγα λογω ομοιογενειας που ενδεχεται να χαθει αν φυγει κ αυτος. Ουτως ή αλλως με τα χρηματα που παιρνει παντα ρισκαρεις. Αν καταφερει κ φερει πισω τον καλαθη οπως εγραψε, χαλαλι. Ισως κ δειγμα οτι υπαρχουν πιθανοτητες παραμονης του καλαθη, επειδη κανουν φιτ μεταξυ τους

Λεκα: πολυ ταλαντουχος αλλα δυστυχως τα σωματικα του προσοντα δεν τον βοηθανε καθολου στο ποσο μπορει να εξελιχθει. Θα μπορουσε να υπαρχει με μικρο ρολο καθως ειναι ενας παικτης που αρκετες φορες εχει μπει κ εχει αλλαξει το ρυθμο του αγωνα, παρολα αυτα στην θεση του θα προτιμουσα εναν ελληνα (κονιαρη)
Kalispera
Πάντως όσο και αν μας ξενίζει η παραμονή Ντένμον και Λεκα στα γκαρντ,υπάρχει και η παράμετρος που ονομάζεται χημεία.Φεύγει Καλάθης,Γκάμπριελ,Όγκαστ,Σίνγκλετον,Πέιν,π


θανώς Τζέιμς,πιθανώς Ρίβερς.Ε δεν πρέπει να μείνει και κάποιος?Για το φόρουμ μια χαρά είναι να φτιάχνεις ρόστερ με παίκτες πιο αποδοτικούς από τους ήδη υπάρχοντες.Δεν γίνεται όμως να φτιάξεις καινούργια ομάδα και να χεις απαιτήσεις για παραπάνω κατορθώματα απο τα φετινά.Πως να το κάνουμε ρε παιδιά?Δεν γίνεται να φύγουν 9 παίκτες επειδή εμάς δεν μας αρέσουν.Πολύ καλά κάνει ο Τσάβι και διατηρεί μερικούς από τους περσινούς και ας μην είναι οι καλύτερες δυνατές επιλογές.Λες και το να πάμε με 9/12 καινούργιους παίκτες,που πες είναι λίγο πιο αποδοτικοί(μπορεί βέβαια να ναι και χειρότεροι από τους ήδη υπάρχοντες),θα σώσει την χρονιά.
john wick
QUOTE (Paris87 @ Jun 24 2018, 22:07 ) *
Περυσι πρωτος κλεισμενος παιχτης Γκέιμπριελ.
Φετος Ντενμον.
Οχι μονο δεν εκανε καλη επιλογη, το συνεχιζει κι ολας.

Σιγουρα θελουμε 2ο ασσο οποτε παμε στο 2 με Παππα Ντενμον, εκτος και αν φευγει ο Παππας. Ελπιζω το 2ο γιατι αλλιως...
(επισης προτιμουσα 2-3αρο με σουτ να καλυπτει θαναση και παπαπετρου αν ερθει) mellow.gif



ρε σεις ύμαρτον , δλδ εσύ κατάλαβες από την 1η ανανέωση που πάει το πράγμα;
Ντάξει δε λέω , όλοι έχουμε μία ψιλοαμφισβήτηση για την ικανότητα του Ισπανού στο recruiting , όμως 25 Ιουνίου κ να γκρινιάζουμε όταν ακόμα δεν έχει γίνει κάτι είναι νομίζω too much.





υ.γ
Εγώ από χθες πανηγυρίζω μόνο κ μόνο που δεν θα ξαναδω Eddie Merphie από τα Lidl με την πράσινη φανέλα... rolleyes.gif
Johnny Marv
Πολύ , ΠΑΡΑ πολύ ενδιαφέρον άρθρο που αναφέρει κάθε πιθανό και απίθανο στόχο που θα μπορούσε να έχει η ομάδα μας :

http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...stin-euroleague

Αυτό που κρατάω όμως είναι ότι οι Κουριτς , ντερικ μπραουν και γιοχανες βοϊτμαν είναι ελεύθεροι . (Για τους δυο πρώτος δεν γνώριζα κάτι τέτοιο , ειδικά για μπραουν ήξερα για 2ετες αλλά μπορεί να ήταν 1+1 ή να αναμένεται να σπάσει)

Ενδιαφέρον ....
Kostis96
Ονόματα υπάρχουν. Χρήματα και διάθεση υπάρχουν;
pogasgeo
Lasme ελεύθερος κυκλοφορεί...
pk13
QUOTE(Kalispera @ Jun 25 2018, 03:02 ) *
Πάντως όσο και αν μας ξενίζει η παραμονή Ντένμον και Λεκα στα γκαρντ,υπάρχει και η παράμετρος που ονομάζεται χημεία.Φεύγει Καλάθης,Γκάμπριελ,Όγκαστ,Σίνγκλετον,Πέιν,π

��

θανώς Τζέιμς,πιθανώς Ρίβερς.Ε δεν πρέπει να μείνει και κάποιος?Για το φόρουμ μια χαρά είναι να φτιάχνεις ρόστερ με παίκτες πιο αποδοτικούς από τους ήδη υπάρχοντες.Δεν γίνεται όμως να φτιάξεις καινούργια ομάδα και να χεις απαιτήσεις για παραπάνω κατορθώματα απο τα φετινά.Πως να το κάνουμε ρε παιδιά?Δεν γίνεται να φύγουν 9 παίκτες επειδή εμάς δεν μας αρέσουν.Πολύ καλά κάνει ο Τσάβι και διατηρεί μερικούς από τους περσινούς και ας μην είναι οι καλύτερες δυνατές επιλογές.Λες και το να πάμε με 9/12 καινούργιους παίκτες,που πες είναι λίγο πιο αποδοτικοί(μπορεί βέβαια να ναι και χειρότεροι από τους ήδη υπάρχοντες),θα σώσει την χρονιά.


Συνήθως κρατάς ως κορμο τους διακριθεντες της προηγούμενης χρονιάς στην ομάδα και διώχνεις αυτούς που δεν κατάφεραν να προσφέρουν...Εμείς κάνουμε το αντίθετο κρατάμε τους κακιστους Ντενμον Λεκα Βουγιουκα και χάνουμε Καλαθη Τζέιμς Σίνγκλετον...
john wick
QUOTE (pogasgeo @ Jun 25 2018, 06:40 ) *
Lasme ελεύθερος κυκλοφορεί...


αυτός δεν έκλεισε Efes;



υ.γ
η '' γνωστή'' Αφρο στο hoopfellas μόλις έγραψε ότι ο Ραζνάτοβιτς έχει προτείνει κ στους 2 αιώνιους τον Dundston.. rolleyes.gif


@Stefcorner
πες της γιαγιάς στο χωριό να ανάψει κανά κεράκι να τον πάρουμε..3 καλοκαίρια τον συζητάμε....
pan24
QUOTE (pk13 @ Jun 25 2018, 10:53 ) *
Συνήθως κρατάς ως κορμο τους διακριθεντες της προηγούμενης χρονιάς στην ομάδα και διώχνεις αυτούς που δεν κατάφεραν να προσφέρουν...Εμείς κάνουμε το αντίθετο κρατάμε τους κακιστους Ντενμον Λεκα Βουγιουκα και χάνουμε Καλαθη Τζέιμς Σίνγκλετον...

Υπαρχει και η αλλη οπτικη,οτι κραταμε αυτους που μπορουμε να κρατησουμε

Σχεδιασμος με 7-8 νεους παικτες δεν βγαινει και δεν ειναι μονο η χημεια
Εμεις λεμε για τοσους πολλους νεους και υπολογιζουμε και ποσα λες και ολοι μολις ακουσουν για ενδιαφερον μας θα ερθουν τρεχοντας,λες και κανενας δεν προτιμαει να μεινει στην τωρινη του ομαδα,λες και για κανεναν απο οσους θα μπορουσαμε να στοχευσουμε δεν θα ενδιαφερθει καποιος αλλος

Σε τετοια περιπτωση η χανεις τον στοχο που θες η πρεπει να ανεβεις πιο ψηλα οικονομικα για να τον κλεισεις που σε βγαζει εκτος μπατζετ

Καλυτερα να βρεθεις να ψαχνεις μονο 3-4 εστω 5αδατους παρα να αλλαξεις και ολο τον παγκο

QUOTE (john wick @ Jun 25 2018, 10:59 ) *
αυτός δεν έκλεισε Efes;

Ναι,ανακοινωθηκε επισημα
RG13
το θεμα ειναι γιατι βαλαμε τετοια διορια στον Καλαθη εφ'οσον οι κινησεις που γινονται ειναι ανεξαρτητες απο την παραμονη του!!

Το να μεινουν ντενμον και λεκα εχει νοημα μονο αν μεινει και ο νικ για λογους μπατζετ. Χωρις τον Καλαθη μοιαζει λαθος η παραμονη εστω ενος απο τους 2!!
pk13
QUOTE(pan24 @ Jun 25 2018, 08:59 ) *
Υπαρχει και η αλλη οπτικη,οτι κραταμε αυτους που μπορουμε να κρατησουμε

Σχεδιασμος με 7-8 νεους παικτες δεν βγαινει και δεν ειναι μονο η χημεια
Εμεις λεμε για τοσους πολλους νεους και υπολογιζουμε και ποσα λες και ολοι μολις ακουσουν για ενδιαφερον μας θα ερθουν τρεχοντας,λες και κανενας δεν προτιμαει να μεινει στην τωρινη του ομαδα,λες και για κανεναν απο οσους θα μπορουσαμε να στοχευσουμε δεν θα ενδιαφερθει καποιος αλλος

Σε τετοια περιπτωση η χανεις τον στοχο που θες η πρεπει να ανεβεις πιο ψηλα οικονομικα για να τον κλεισεις που σε βγαζει εκτος μπατζετ

Καλυτερα να βρεθεις να ψαχνεις μονο 3-4 εστω 5αδατους παρα να αλλαξεις και ολο τον παγκο


Ναι,ανακοινωθηκε επισημα


Καλη η ομοιογένεια και σίγουρα δεν είναι δοκιμο μια ομάδα να κάνει 8-9 αλλαγές σε μια χρονιά απλά όταν κρατάς Λεκα ως δεύτερο άσσο ξέρεις ότι στα 28 παιχνίδια από τα 30 στην Ευρωλιγκά δεν θα έχεις ουσιαστικά δεύτερο ποιντ γκαρντ,όταν κρατάς Ντενμον ως δευτερο δυάρι ξέρεις ότι στα 28 παιχνίδια θα είναι άφαντος...

Τους έχεις δει και τους ξέρεις οπότε τι ακριβώς περιμένεις και τους ανανεώνεις, ότι ξαφνικά θα γίνουν παικταρες...Πάλι θα είμαστε γυμνοί στο second unit...Πάλι οι βασικοί θα βαράνε 35 λεπτά. ..Και πάλι το ταβάνι θα είναι οι 8...
green_sky
Εγω πλεον εχω κατασταλαξει στο συμπερασμα,οτι ολο το βαρος πρεπει να πεσει στις θεσεις 1 και 5.
Δεν με νοιαζει τι θα κανει στις αλλες θεσεις.
Η διαφορα με τον Καλαθη δεν ειναι μεγαλη.Να ανεβει λιγο ο ενας ,να κατεβει λιγο ο αλλος, να μεινει ο παιχτης.
Εδω ειναι βασιλιας.
Απο κει και περα : Θεωρω τεραστιο λαθος την παραμονη Λεκα.Να βρουν τροπο μεσω του Ιτουδη να τους στειλει τον Βεστερμαν.
Παμε και στο 5.Εδω για μενα παιζουν δυο : Λοβερν και Ρομπινσον.
Πας με Καλαθη και Βεστερμαν στο ασσο
Κλεινεις το πεντε σου με Λοβερν/Ρομπινσον Γκιστ
Και στις αλλες θεσεις κανε οτι θελεις.
Θελεις να πας με Παππα και Ντενμον στο 2 ? Πηγαινε.Αν δεις οτι δεν περπαταει η κατασταση καποιον Αμερικανο θα τσιμπησεις τον Φλεβαρη.
Θελεις να κρατησεις στο 2-3 Λοτζεσκι,κρατα τον.
Θελεις να βαλεις στο ροστερ σου τον Μητογλου βαλτον.Αθλητικα τεσαρακια που να μην κοστιζουν μια περιουσια βρισκεις.
Πλειμεικερ και σεντερ μεσα στις χρονια ,δεν βρισκεις.
Η Μακαμπι εχει μπλεξει με τους Αμερικανους και το r n gun μπασκετ και προκοπη δεν μπορει να κανει.
Ευρωπαιοι πλειμεικερ και ενας δυνατος σεντερ ,διπλα στον Γκιστ.
Ειναι βασικοτατο να κλεισει ιδανικα τις θεσεις 1 και 5.
pk13
QUOTE(green_sky @ Jun 25 2018, 09:18 ) *
Εγω πλεον εχω κατασταλαξει στο συμπερασμα,οτι ολο το βαρος πρεπει να πεσει στις θεσεις 1 και 5.
Δεν με νοιαζει τι θα κανει στις αλλες θεσεις.
Η διαφορα με τον Καλαθη δεν ειναι μεγαλη.Να ανεβει λιγο ο ενας ,να κατεβει λιγο ο αλλος, να μεινει ο παιχτης.
Εδω ειναι βασιλιας.
Απο κει και περα : Θεωρω τεραστιο λαθος την παραμονη Λεκα.Να βρουν τροπο μεσω του Ιτουδη να τους στειλει τον Βεστερμαν.
Παμε και στο 5.Εδω για μενα παιζουν δυο : Λοβερν και Ρομπινσον.
Πας με Καλαθη και Βεστερμαν στο ασσο
Κλεινεις το πεντε σου με Λοβερν/Ρομπινσον Γκιστ
Και στις αλλες θεσεις κανε οτι θελεις.
Θελεις να πας με Παππα και Ντενμον στο 2 ? Πηγαινε.Αν δεις οτι δεν περπαταει η κατασταση καποιον Αμερικανο θα τσιμπησεις τον Φλεβαρη.
Θελεις να κρατησεις στο 2-3 Λοτζεσκι,κρατα τον.
Θελεις να βαλεις στο ροστερ σου τον Μητογλου βαλτον.Αθλητικα τεσαρακια που να μην κοστιζουν μια περιουσια βρισκεις.
Ειναι βασικοτατο να κλεισει ιδανικα τις θεσεις 1 και 5.


Εφόσον μένει ο Λεκα θα μείνει ως δεύτερος άσσος δεν παίζει να πάει για Βεστέρμαν με τίποτα. .Αν μείνει ο Καλαθης θα ξεκινήσουμε όπως πέρσι την σεζον με Καλαθη Λεκα Παππα Ντενμον...
green_sky
QUOTE (pk13 @ Jun 25 2018, 11:24 ) *
Εφόσον μένει ο Λεκα θα μείνει ως δεύτερος άσσος δεν παίζει να πάει για Βεστέρμαν με τίποτα. .Αν μείνει ο Καλαθης θα ξεκινήσουμε όπως πέρσι την σεζον με Καλαθη Λεκα Παππα Ντενμον...

Ο Λεκαβιτσιους δεν ειναι πλειμεικερ.Δεν μπορει να δημιουργησει.Ο παιχτης μπορει να παιξει στο 2 αλλα εχει αδυνατο κορμο και ποσταρεται πολυ ευκολα.
Με ποια λογικη στην τελικη κραταει εναν παιχτη τον οποιο ειχε εκτος ροστερ στα κρισιμοτερα παιχνιδια της σαιζον ?
pk13
QUOTE(green_sky @ Jun 25 2018, 09:29 ) *
Ο Λεκαβιτσιους δεν ειναι πλειμεικερ.Δεν μπορει να δημιουργησει.Ο παιχτης μπορει να παιξει στο 2 αλλα εχει αδυνατο κορμο και ποσταρεται πολυ ευκολα.
Με ποια λογικη στην τελικη κραταει εναν παιχτη τον οποιο ειχε εκτος ροστερ στα κρισιμοτερα παιχνιδια της σαιζον ?

Με καμία λογική...Οι εντολές του ΔΓ είναι μάλλον οτι μειώνεται δραστικα το μπατζετ οπότε σου λέει και ο Πασκουαλ φθηνός είναι ο Λεκα ας μείνει...Τουλάχιστον θα έχουμε την ευκαιρία να τον δούμε να μεγαλουργεί στον άσσο και φετος...
pan24
QUOTE (green_sky @ Jun 25 2018, 11:29 ) *
Ο Λεκαβιτσιους δεν ειναι πλειμεικερ.Δεν μπορει να δημιουργησει.Ο παιχτης μπορει να παιξει στο 2 αλλα εχει αδυνατο κορμο και ποσταρεται πολυ ευκολα.
Με ποια λογικη στην τελικη κραταει εναν παιχτη τον οποιο ειχε εκτος ροστερ στα κρισιμοτερα παιχνιδια της σαιζον ?

Ο Βεστερμαν ομως εκτος οτι δεν ξερουμε αν θα μεινει ελευθερος κοστιζει σχεδον τα διπλα απο τα 450-500 που ειναι να παρει την νεα σεζον ο Λεκα

Κραταει Ντενμον και Λεκα(ακομα δεν ειμαστε σιγουροι για αυτον) γιατι στα κρισιμοτερα παιχνιδια της σεζον που λες υπηρχαν και Καλαθης και Τζειμς
Την νεα σεζον ειναι μαλλον απιθανο να υπαρχουν και οι 2

Επισης ο Τζειμς ηρθε μεσα Φλεβαρη,δηλαδη πληρωθηκε για 4 μηνες με ποσο οπως ειχε ακουστει τοτε αναμεσα σε 100 και 150 χιλιαδες τον μηνα
Τα 400-600 χιλιαρικα εχουν μια διαφορα με το 1,2-1,5 που θα χρειαστει για να εχεις καποιον τοπ επιπεδου στο 2 απο την αρχη της σεζον
stefkorner
οδευουμε προς επιβεβαιωση basketikou και Pan για διατηρηση ενος μεγαλου μερους του κορμου 39.gif
καινουργιο ροστερ με Ντενμον-Λεκα-Ιαν και χωρις παππα... ( ph34r.gif )
&με την ελπιδα να δουμε ελευθερο εναν Ελληνοποιημενο Ντανστον.. tongue.gif

C : Ντανστον, Γκιστ (και 4 μαζι με Ιαν,οπως φετος) , Ιαν
PF : Μοερμαν,Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF : Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζο(2-3)
SG : Γουιλμπεκιν(αντι-Τζειμς,αλλα πιο καταλληλος για ασσος..) ,Ντενμον
PG : Καλαθης,Λεκα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.