Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
SC13
QUOTE (stefkorner @ Jun 22 2018, 01:20 ) *
αν αποφασισουμε οτι για μπακ απ του Καλαθη δεν κανει ο Λεκα και ετσι προχωρησουμε σε σπασιμο του συμβολαιου του, τοτε πιστευω πως θα στραφουμε αυτοματως σε καλους οργανωτικα ρολιστες ,αξιοπιστους αμυντικα και ισως με καποια εμπειρια στην ευρωλιγκα !οποτε με τιποτα δεν το βλεπω για παικτες σαν τον Σκραμπ της Σκαιλαινερς ,που για χ.ψ λογους δεν επιασε στην Ελλαδα..


Εξαρταται και απο τις αλλες ομαδες αυτο.
Θα μεινουν ελευθεροι παικτες οπως οι Κολομ,Βεστερμαν ή Ζησης.Αν ναι,τελεια.Αν οχι,παμε για λυση-ρισκο...
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jun 22 2018, 06:44 ) *
Το παίρνω πίσω, και ζητώ και συγνώμη τότε (ντεμοντέ καταστάσεις...). Όπως πήρα πίσω και την πρόταση μου για την Αργεντινή που εγώ την τίμησα ωστόσο...αλλά τι να κάνουμε αγαπάμε Αργεντινή smiley.gif. Κι επειδή αγαπάμε δεν την ξαναπαίζουμε smiley.gif γιατί παρασυρόμεθα.


τωρα αν σου πω οτι εν μερη παρασυρθηκα θα με πιστεψεις ; rolleyes.gif πηγα και πονταρα ειδικο 2η θεση Κροατια στον ομιλο, στο 2.85 και ηδη τα κλαιω (δεν περιμενω να κανει 2 νικες η αξιομαχη &συμπαθεστατη Ισλανδια rolleyes.gif )
αυτα οφ τοπικ και καληνυχτιζω με ροστερ :

C: Φολ,Γκιστ,Πουστοβι
PF : Μπερτανς (SPURS ),Μητογλου
Παπαπετρου(3-4)
SF : Σιλντς (3-2),Θανασης
Λοτζο(2-3)
SG : Σλοαν (κομπο) ,Παππας
PG : Καλαθης, Κονιαρης

(ετσι για την δεν αντεξα να παω για υπνο με την σκεψη οτι μπορει να χασουμε το καραφλο αγορι wub.gif

συνθεση στα γκαρντ με περιθωρια..στον Παππα ,για να μην ξεχνιομαστε.. tongue.gif )
anthonypao
Καλαθης- γουιλμπεκιν - ζησης
Μουτζαχεντίν - παππας
Παπαπετρου- Θανάσης- λοτζο
Βεζενκοφ - μητογλου - (γκιστ)
Πειν - ντανστον - ( γκιστ)
stefkorner
QUOTE (anthonypao @ Jun 22 2018, 07:58 ) *
Καλαθης- γουιλμπεκιν - ζησης
Μουτζαχεντίν - παππας
Παπαπετρου- Θανάσης- λοτζο
Βεζενκοφ - μητογλου - (γκιστ)
Πειν - ντανστον - ( γκιστ)



η συνθεση στα γκαρντ ειναι για 7.ο αστερι ,ομως ποιος θα πρωτοπαιζει...!
ασε που ο Γουιλμπεκιν παει για πρωταγωνιστης στην Φενερ ,μαλλον ! επισης αν την δει ο Παππας θα φριξει !ουτε 5 λεπτα δεν θα βρισκει rolleyes.gif
EXASFAIROS
Πολύ καλή επιλογή D.Bertans παραγκωνισμενος!!!!!

77.gif 77.gif 77.gif

QUOTE(EXASFAIROS @ Jun 22 2018, 03:02 ) *
Πολύ καλή επιλογή D.Bertans παραγκωνισμενος!!!!!

77.gif 77.gif 77.gif



smiley.gif ωχ Γράψτε λάθος. Τι παραγκωνισμενος.ακυρο smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(sni79per @ Jun 21 2018, 23:30 ) *
καλα κανατε και τα σπασατε αλλα ετσι οπως το εκφραζεις θελει 3 πτυχια για να καταλαβει καποιος.
νομιζω ακομα κ μεταξυ σας οι μοντ αλλιως το καταλαβαινετε.
ειπα μια απλη προταση πριν,το ενα τοπικ καθαρα για ροστερ ''φανταστικα'' στο αλλο το ''παλιο'' ολα τα νεα με κλικ κ σχολιασμος.
απλα πραγματα.σορρυ αν κουρασα!


Μα ετσι ειναι ηδη ο διαχωρισμος και νομιζω ειναι ξεκαθαρο,το αρχικο τοπικ το οποιο υπαρχει για την ειδησεογραφια σχετικα με τις κινησεις της ομαδας,ανανεωσεις παικτων και ενδιαφερον για στοχους που προκυπτουν απο τα ρεπορταζ καθως και για τους παικτες που θα αποκτηθουν στην πορεια,και το καινουργιο που ανοιξαμε μονο και μονο για να γραφει ο καθενας τις προτασεις του,ωστε να μην μπερδευονται αυτα τα ποστ με τα ποστ που αφορουν πραγματικες ειδησεις για την ομαδα,οπως εν προκειμενω η ανανεωση του Νικ,και η προταση της Κιμκι.

ΥΓ:Τα ποστ για τον Νικ και την προταση των Ρωσων μεταφερθηκαν στο τοπικ των μεταγραφων.
Εδω συνεχιζουμε μονο με τις φαντασιωσεις μας. laugh.gif
stefkorner
κραταω απο προταση συμφορουμιτη για παικτες απο gleague ,την ξεχωριστη περιπτωση του ΙταλοΑμερικανου Αρκιντιακονο
τον οποιο θα τον προτεινω ως αντι Λεκα (ο οποιος προβλεπεται να παρει 450k για ανανεωση...)
ετσι λοιπον :

C : Πλαις,Γκιστ
PF : Ραντολφ (και στο 5 οταν χρειαζεται) , Φαγε (4-5) ,Μητογλου
Παπαπετρου(3-4)
SF : Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζο (2-3)
SG : Koπονεν,Παππας
PG : Kαλαθης,Αρκιντιακονο
doctorjekil
QUOTE(anthonypao @ Jun 22 2018, 01:58 ) *
Καλαθης- γουιλμπεκιν - ζησης
Μουτζαχεντίν - παππας
Παπαπετρου- Θανάσης- λοτζο
Βεζενκοφ - μητογλου - (γκιστ)
Πειν - ντανστον - ( γκιστ)

Και Γουιλμπεκιν και Τζειμς;;;εδω δεν αντεχουμε εναν κωλοτουμπα,θα αντεξουμε δυο
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 22 2018, 08:15 ) *
Πολύ καλή επιλογή D.Bertans παραγκωνισμενος!!!!!

77.gif 77.gif 77.gif


ελευθερος μενει απο Σπερς και πιστευω τον κανουμε δικο μας με 1μυριο (1.3 μεικτα επαιρνε εκει )
ειναι και νεαρος,αν αποφασισει να αφοσιωθει στην ευρωπη μπορει να βγαλει ματια τα επομενα χρονια!
θα του κανα 3ετες rolleyes.gif

QUOTE (doctorjekil @ Jun 22 2018, 15:44 ) *
Και Γουιλμπεκιν και Τζειμς;;;εδω δεν αντεχουμε εναν κωλοτουμπα,θα αντεξουμε δυο


ειναι πυρηνικα οπλα ιδιας εμβελειας ! αλλα δεν θα τους δουμε ποτε-πουθενα μαζι! οπως ειπα κ εγω στον φιλο ,ο Γουιλμπεκιν ετοιμαζεται για πρωταγωνιστικο ρολο στην Φενερ..!οποτε κακως τον ονειρευεται για αναπληρωματικο του Καλαθη... tongue.gif
john wick
https://www.youtube.com/watch?v=QIZh3sTt49Y

Μεγάλη καψούρα αυτός ο παίκτης.... blove.gif
Johnny Marv
QUOTE (stefkorner @ Jun 22 2018, 10:43 ) *
κραταω απο προταση συμφορουμιτη για παικτες απο gleague ,την ξεχωριστη περιπτωση του ΙταλοΑμερικανου Αρκιντιακονο
τον οποιο θα τον προτεινω ως αντι Λεκα (ο οποιος προβλεπεται να παρει 450k για ανανεωση...)
ετσι λοιπον :

C : Πλαις,Γκιστ
PF : Ραντολφ (και στο 5 οταν χρειαζεται) , Φαγε (4-5) ,Μητογλου
Παπαπετρου(3-4)
SF : Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζο (2-3)
SG : Koπονεν,Παππας
PG : Kαλαθης,Αρκιντιακονο


Η 5αδα ψηλών σου είναι οτι καλύτερο αλλά ραντολφ σχεδόν απίθανο να έρθει δεν έχει ακουστεί από πουθενά
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 22 2018, 16:52 ) *
Η 5αδα ψηλών σου είναι οτι καλύτερο αλλά ραντολφ σχεδόν απίθανο να έρθει δεν έχει ακουστεί από πουθενά


oπως μας πληροφορει και ο απολυτος γνωστης της ισπανικης λιγκας -συμφορουμιτης basket72 ,ηδη συζητιεται στην Ισπανια το ενδεχομενο να σπασει η Ρεαλ το μεγαλο του συμβολαιο (2m)

(κατεληξε στους τελευταιους τελικους με την Μπασκονια να παιζει ελαχιστα !στον τελευταιο ειχε 0 λεπτα...)

QUOTE (john wick @ Jun 22 2018, 16:51 ) *
https://www.youtube.com/watch?v=QIZh3sTt49Y

Μεγάλη καψούρα αυτός ο παίκτης.... blove.gif


ωραιος παικτης ,αλλα παρα ειναι αλητηριος νομιζω smiley.gif
pogasgeo
Τι κάνει αυτή η ψυχή που λέγεται Darius Adams ακόμα Κίνα παίζει?
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 22 2018, 10:56 ) *
oπως μας πληροφορει και ο απολυτως γνωστης της ισπανικης λιγκας -συμφορουμιτης basket72 ,ηδη συζητιεται στην Ισπανια το ενδεχομενο να σπασει η Ρεαλ το μεγαλο του συμβολαιο (2m)

(κατεληξε στους τελευταιους τελικους με την Μπασκονια να παιζει ελαχιστα !στον τελευταιο ειχε 0 λεπτα...)
ωραιος παικτης ,αλλα παρα ειναι αλητηριος νομιζω smiley.gif

Νομιζω οτι ο Ραντολφ αποδιδει καλυτερα στην επιθεση οταν χρησιμοποιειται στο 5 (οπως τον εβαζε στην Κουμπαν ο Μπαρτζωκας) και οχι στο 4.Θεωρω οτι σαν παιχτης ειναι πιο πληρης απο τον Σιγκλετον.Αλλα ειναι πιο ντελικατος.
Οποτε πρεπει να του βαλεις διπλα εναν αθλητικο PF (οπως και παλι ο Μπαρτζωκας εβαζε τον Κλαβερ) και απαραιτητα πρεπει να εχεις βοηθεια ψηλα και απο το 3.

https://www.youtube.com/watch?v=OmfUhUEJl6Q

Για τον Goudelock που εχει αναφερθει σε διαφορα ροστερ ο Pick γραφει για προταση απο Κινα.
"Andrew Goudelock, MVP of the Italian finals, acknowledges he won't be back with Olimpia Milano. Sources tell me he has a $1M+ offer looming in China."
Εκτιμω οτι ο παιχτης μετα τις 2-3 τελευταιες χρονιες που εχει κανει δεν αξιζει τοσα χρηματα.
john wick
QUOTE (stefkorner @ Jun 22 2018, 07:56 ) *
oπως μας πληροφορει και ο απολυτος γνωστης της ισπανικης λιγκας -συμφορουμιτης basket72 ,ηδη συζητιεται στην Ισπανια το ενδεχομενο να σπασει η Ρεαλ το μεγαλο του συμβολαιο (2m)

(κατεληξε στους τελευταιους τελικους με την Μπασκονια να παιζει ελαχιστα !στον τελευταιο ειχε 0 λεπτα...)



ωραιος παικτης ,αλλα παρα ειναι αλητηριος νομιζω smiley.gif



γουστάρω πολύ τους λευκούς Αμερικάνους , χωρίς πλάκα , νομίζω ότι είναι πιο πειθαρχημένοι από τους μαύρους.. blink.gif



άντε να τον βάλω κ αυτόν λοιπόν σε 1 ρόστερ...

1. Darius Adams , Ζήσης ,

2. Coponnen , Παππάς , dedmon

3. Λοτζέσκι , Θανάσης , Παπαπέτρου

4. Minerath , Μήτογλου , Gist

5. Payne , Pustovi , Βουγιούκας



είπαμε Gist και Lotz μόνο για ευρωλίγκα...
sni79per
Goudelock 1μυριο και κατι για κινα ειναι λιγο.
φερτε τον χθες σε εμας.
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Jun 22 2018, 11:10 ) *
Νομιζω οτι ο Ραντολφ αποδιδει καλυτερα στην επιθεση οταν χρησιμοποιειται στο 5 (οπως τον εβαζε στην Κουμπαν ο Μπαρτζωκας) και οχι στο 4.Θεωρω οτι σαν παιχτης ειναι πιο πληρης απο τον Σιγκλετον.Αλλα ειναι πιο ντελικατος.
Οποτε πρεπει να του βαλεις διπλα εναν αθλητικο PF (οπως και παλι ο Μπαρτζωκας εβαζε τον Κλαβερ) και απαραιτητα πρεπει να εχεις βοηθεια ψηλα και απο το 3.

https://www.youtube.com/watch?v=OmfUhUEJl6Q

Για τον Goudelock που εχει αναφερθει σε διαφορα ροστερ ο Pick γραφει για προταση απο Κινα.
"Andrew Goudelock, MVP of the Italian finals, acknowledges he won't be back with Olimpia Milano. Sources tell me he has a $1M+ offer looming in China."
Εκτιμω οτι ο παιχτης μετα τις 2-3 τελευταιες χρονιες που εχει κανει δεν αξιζει τοσα χρηματα.

μα τρομερες χρονιες εχει κανει συμφωνα με στατιστικα. απλως δεν παει σε σωστες ομαδες. για μενα παικτες γκαουτνλοκ, τζειμς κλπ για να αποδωσουν το μεγιστο πρεπει να ειναι σε ομαδες πειθαρχημενες, δουλεμενες με χημεια και να εχουν τον ρολο του 6ου παικτη που θα αλλαζει τον ρυθμο απο τον παγκο. και οχι του ηγετη, βασικου, του κανω οτι θελω στην ομαδα ρολο.

εγω ετσι το σκεφτομαι και συνηθως ετσι απογειωνονται τετοιοι παικτες.
john wick
σε άλλο μπασκετικό φόρουμ γράφουν ότι ο μάνατζερ του καλάθη ξαφνιάστηκε από τη διορία που του έβαλε ο Παναθηναικός.
Επίσης ότι οι Αφοί μίλησαν με μάνατζερ Παππά και σύντομα θα έρθει πρόταση .
ότι θέλετε πιστεύετε... rolleyes.gif



@stef
Στα γρήγορα ένα ρόστερ χωρίς Καλάθη κ Παππά , περικαλώ,,,, smiley.gif
doctorjekil
QUOTE(stefkorner @ Jun 22 2018, 10:51 ) *
ειναι πυρηνικα οπλα ιδιας εμβελειας ! αλλα δεν θα τους δουμε ποτε-πουθενα μαζι! οπως ειπα κ εγω στον φιλο ,ο Γουιλμπεκιν ετοιμαζεται για πρωταγωνιστικο ρολο στην Φενερ..!οποτε κακως τον ονειρευεται για αναπληρωματικο του Καλαθη... tongue.gif

Μακαρι να μην τους δουμε ποτε μαζι γιατι θα πονεσουν τα ματια μας και θα χρειαστει καινουργιο παρκε το οακα απ τις τρυπες που θα του ανοιξουν
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 22 2018, 17:46 ) *
σε άλλο μπασκετικό φόρουμ γράφουν ότι ο μάνατζερ του καλάθη ξαφνιάστηκε από τη διορία που του έβαλε ο Παναθηναικός.
Επίσης ότι οι Αφοί μίλησαν με μάνατζερ Παππά και σύντομα θα έρθει πρόταση .
ότι θέλετε πιστεύετε... rolleyes.gif



@stef
Στα γρήγορα ένα ρόστερ χωρίς Καλάθη κ Παππά , περικαλώ,,,, smiley.gif


εγω πηρα σημερα ενα καθυσηχαστικο pm,ως απαντηση των φοβιων μου για Καλαθη
( απο δημοσιογραφο σχετικα γνωστο ,αλλα οχι ιδιαιτερα εμπιστοσυνης στα των ρεπορταζ,επομενως παραμενω επιφυλακτικος..)
οι πιθανοτητες παραμονης λεει παραμενουν πολλες ,καθως η γυναικα του Νικ δεν θελει επιστροφη στην Ρωσια 39.gif
ισως γ αυτο και οι πολυ-ανεβασμενες προσφορες τους ..
RG13
QUOTE (john wick @ Jun 22 2018, 09:46 ) *
σε άλλο μπασκετικό φόρουμ γράφουν ότι ο μάνατζερ του καλάθη ξαφνιάστηκε από τη διορία που του έβαλε ο Παναθηναικός.
Επίσης ότι οι Αφοί μίλησαν με μάνατζερ Παππά και σύντομα θα έρθει πρόταση .
ότι θέλετε πιστεύετε... rolleyes.gif

@stef
Στα γρήγορα ένα ρόστερ χωρίς Καλάθη κ Παππά , περικαλώ,,,, smiley.gif


αμα παμε σε ροστερ χωρις Καλαθη (και Παππα) πρεπει υποχρεωτικα

- να παμε σε 6 πααρα πολυ καλους ξενους, χωρις στοιχηματα.
- να μεινει ο λοζεσκι για 7ος
- να εχουμε 2-3 ελληνες ικανους να βοηθανε για 5-10 λεπτα

και παλι θα ειναι δυσκολα τα πραγματα..
stevebucknall11
Μια πρόταση ρόστερ χωρίς Καλάθη:
Koponen Colom Καλαιτζάκης
Ν. Cole Παππάς
A. Nader Αντετοκούνμπο
Βεζένκοφ Παπαπέτρου Μήτογλου
Payne Pustovyi Gist (euroleague) Auguste

Για τον Abdel Nader των Celtics που είναι μεγάλη καψούρα σημειώνω ότι έχει υποβληθεί πρόσφατα σε εγχείριση στον καρπό και θα επανέρθει τον Σεπτέμβριο. Για την επόμενη χρονιά έχει εγγυημένο συμβόλαιο περίπου 450.000 δολλάρια και μη εγγυημένο συμβόλαιο για τα επόμενα χρόνια. Το πιο πιθανό είναι να μείνει ελεύθερος λόγω του τραυματισμού ή να τον κρατήσουν με λίγα λεφτά ως δέκατο πέμπτο παίκτη. Με το κατάλληλο ψήσιμο νομίζω μπορεί να έρθει στην Ευρώπη. Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για παικταρά που κολλάει πολύ καλά στο μπάσκετ της Ευρωλίγκας. Τον Γκιστ τον έχω για έβδομο ξένο μόνο για την Ευρωλίγκα. Βεβαίως αν κάποιος από τους Payne Pustovyi δεν δικαιώσει τις προσδοκίες στα κρίσιμα θα είναι μέσα και στο ρόστερ του πρωταθλήματος.


pogasgeo
εγώ θα ήθελα επιστροφή Elliot Williams...
Επίσης γιατί δεν κάνει καμμία μεγάλη ομάδα κίνηση για τον Prepelic που είναι μεγάλο ταλέντο και έκανε φοβερές εμφανίσεις με τη Σλοβενία?
stefkorner
QUOTE (pogasgeo @ Jun 22 2018, 18:10 ) *
εγώ θα ήθελα επιστροφή Elliot Williams...
Επίσης γιατί δεν κάνει καμμία μεγάλη ομάδα κίνηση για τον Prepelic που είναι μεγάλο ταλέντο και έκανε φοβερές εμφανίσεις με τη Σλοβενία?


πλακα κανεις tongue.gif o Ελιοτ δεν εχει ξανα παιξει μπασκετ απο τοτε που εφυγε rolleyes.gif
οσο για Πρεπελιτς,αφου θεωρειται κλεισμενος απο περσυ στην Ρεαλ..
j-kidd13
QUOTE(pogasgeo @ Jun 22 2018, 12:10 ) *
εγώ θα ήθελα επιστροφή Elliot Williams...
Επίσης γιατί δεν κάνει καμμία μεγάλη ομάδα κίνηση για τον Prepelic που είναι μεγάλο ταλέντο και έκανε φοβερές εμφανίσεις με τη Σλοβενία?


Toν εχει υπογραψει ηδη η Ρεαλ για τη νεα σεζον.
G-arenas
ενα 2-3αρι που θα εκανε την διαφορα εδω θα ηταν σιγουρα ο pat connaughton του πορτλαντ. ειναι καψουρα απο περσυ αλλα εμεινε nba. ξερουμε αν εχει συμβολαιο και φετος? καλα δεν προκειτε να ρθει αλλα λεμε τωρα.

γραφω και μια ομαδα ετσι χωρις καλαθη

1. granger(αν φυγει απο μπασκονια), ζησης, κατσιβελης
2. τζειμς ή γκαουντλοκ, παππας
2-3. τζανινγκ
3. θανασης, παπι
4. βεζενκοφ, μητογλου
4-5. μινεραθ
5. γκιστ, πειν ή καποιον δεινοσαυρο

τελος για δεινοσαυρο τυπου πουστοβι κλπ αν τυχον παρει ο τσαβι τι θα λεγατε για τον σαλαχ μειρι που επαιζε ρεαλ?
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Jun 22 2018, 17:35 ) *
1. granger(αν φυγει απο μπασκονια), ζησης, κατσιβελης
2. τζειμς ή γκαουντλοκ, παππας
2-3. τζανινγκ
3. θανασης, παπι
4. βεζενκοφ, μητογλου
4-5. μινεραθ
5. γκιστ, πειν ή καποιον δεινοσαυρο

τελος για δεινοσαυρο τυπου πουστοβι κλπ αν τυχον παρει ο τσαβι τι θα λεγατε για τον σαλαχ μειρι που επαιζε ρεαλ?


δεν μου αρεσε καθολου η χρονια του Γκρειντζερ !ασε που ειναι ακριβος για την αξια του (ηταν εστω..) !θα κατεβουμε πολυ επιπεδο
με αυτον βασικο αντι του Καλαθη..

ο Μειρι πλ ωραια προταση ,αρκει να μην σκοπευει να τον κρατησει το Νταλας..
sni79per
Μην λετε για δεινοσαυρους,κυκλοφορει ελευθερος ο Τομιτς πλεον. cool.gif
stefkorner
QUOTE (sni79per @ Jun 22 2018, 18:40 ) *
Μην λετε για δεινοσαυρους,κυκλοφορει ελευθερος ο Τομιτς πλεον. cool.gif


σωστα,παικτης τοσα χρονια του Πασκουαλ,καποια στιγμη θα ακουστει,δεν μπορει!δεν τρελενομαι κιολας,αλλα αν δεν θελει πολλα ,εννοειται τον προτιμω 1000φορες απο Ιαν ! (προσθετεις απλα κανα 300ρι, στα 500 του ) λογικα το κασε του θα πεσει αρκετα,σε σχεση μ αυτο που ξεραμε τα προηγουμενα χρονια ..
sni79per
QUOTE(stefkorner @ Jun 22 2018, 12:44 ) *
σωστα,παικτης τοσα χρονια του Πασκουαλ,καποια στιγμη θα ακουστει,δεν μπορει!δεν τρελενομαι κιολας,αλλα αν δεν θελει πολλα ,εννοειται τον προτιμω 1000φορες απο Ιαν ! (προσθετεις απλα κανα 300ρι, στα 500 του ) λογικα το κασε του θα πεσει αρκετα,σε σχεση μ αυτο που ξεραμε τα προηγουμενα χρονια ..


Οταν ο γκιστ ειναι ''κλειδωμενο'' το ενα σου 5αρι θα πηγαινες με διδυμο με τον τομιτς;
shtarkws
Παντως ειναι και η στιγμη να σου φερει ο κοουτς εναν με δυο παικτες. Ολοκληρη Ισπανικη αγορα δεν γινεται να μην μπορεις να βρεις 2 λαβρακια
irving
QUOTE(shtarkws @ Jun 22 2018, 12:49 ) *
Παντως ειναι και η στιγμη να σου φερει ο κοουτς εναν με δυο παικτες. Ολοκληρη Ισπανικη αγορα δεν γινεται να μην μπορεις να βρεις 2 λαβρακια

εχει φερει λεκαβιτσιους και ντενμον. θελετε κι αλλα? αχαριστοι smiley.gif
stefkorner
QUOTE (sni79per @ Jun 22 2018, 18:47 ) *
Οταν ο γκιστ ειναι ''κλειδωμενο'' το ενα σου 5αρι θα πηγαινες με διδυμο με τον τομιτς;


εφοσον ο Τομιτς θα θελει λιγο κατω απο ενα μυριο (γιατι αν θελει 1+ δεν το συζηταμε οτι δεν πρεπει να ασχοληθουμε..)
τοτε πιστευω οτι μας παιρνει και για εναν 3.ο αθλητικο ψηλο,ειδικα αν παιζει και στο 4 !ο Τομιτς πλεον ειναι για να δινει σουπερ ποιοτικα 15λεπτα!θα υπαρχουν δηλαδη και τα περιθωρια τα χρονικα στο ροτεισον..

QUOTE (stefkorner @ Jun 22 2018, 17:52 ) *
εφοσον ο Τομιτς θα θελει λιγο κατω απο ενα μυριο (γιατι αν θελει 1+ δεν το συζηταμε οτι δεν πρεπει να ασχοληθουμε..)
τοτε πιστευω οτι μας παιρνει και για εναν 3.ο αθλητικο ψηλο,ειδικα αν παιζει και στο 4 !ο Τομιτς πλεον ειναι για να δινει σουπερ ποιοτικα 15λεπτα!θα υπαρχουν δηλαδη και τα περιθωρια τα χρονικα στο ροτεισον..


μην ξεχναμε οτι ειναι και μεγιστος πασερ (πλει μεικερ ρακετας..) !θα μπορουν να ξεπεταχτουν καποιες 10δες συστηματα..
απο τα πινακακια του Πασκουαλ smiley.gif
pogasgeo
QUOTE (stefkorner @ Jun 22 2018, 12:13 ) *
πλακα κανεις tongue.gif o Ελιοτ δεν εχει ξανα παιξει μπασκετ απο τοτε που εφυγε rolleyes.gif
οσο για Πρεπελιτς,αφου θεωρειται κλεισμενος απο περσυ στην Ρεαλ..


κρίμα για τον Elliot...όσο για τον Prepelic του άξιζε μία μεγάλη ομάδα.
Επίσης για αντιSingleton προτείνω ένα παλιό γνώριμο της ομάδας που είναι τρομερά βελτιωμένος και υγιής πλέον τον Julian Wright και Terrence Jones στο 5 που θεωρούταν τεράστιο ταλέντο παλιότερα και τώρα είναι Gleague.
green_sky
Εγω παντως εχω την γνωμη οτι θα κρατησει Λοτζεσκι και για του χρονου εστω και σαν εβδομο ξενο.
Επισης μου φαινεται αρκετα πιθανο να αποκτηθει ο Τζανιγκ στην θεση του Ριβερς και ας ειναι ο Τζανιγκ κατα την γνωμη μου παντα,2 και οχι 2-3 οπως γραφεται.

Βασικα ο Πασκουαλ περυσι τετοιο καιρο πηγε απο τις θεσεις 1-3 με :
Καλαθη ,Λεκα
Παππα , Ντενμον
2-3 Λοτζεσκι
3 Ριβερς ,Θαναση.

Ποσο απιθανο αραγε ειναι φετος να παει με :
Καλαθη , Μακφαντεν
Ντενμον ,Τζανιγκ
2-3 Λοτζεσκι
3 Παπανικολαου , Θαναση
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Jun 22 2018, 13:04 ) *
Εγω παντως εχω την γνωμη οτι θα κρατησει Λοτζεσκι και για του χρονου εστω και σαν εβδομο ξενο.
Επισης μου φαινεται αρκετα πιθανο να αποκτηθει ο Τζανιγκ στην θεση του Ριβερς και ας ειναι ο Τζανιγκ κατα την γνωμη μου παντα,2 και οχι 2-3 οπως γραφεται.

Βασικα ο Πασκουαλ περυσι τετοιο καιρο πηγε απο τις θεσεις 1-3 με :
Καλαθη ,Λεκα
Παππα , Ντενμον
2-3 Λοτζεσκι
3 Ριβερς ,Θαναση.

Ποσο απιθανο αραγε ειναι φετος να παει με :
Καλαθη , Μακφαντεν
Ντενμον ,Τζανιγκ
2-3 Λοτζεσκι
3 Παπανικολαου , Θαναση

πολυ απιθανο. καταρχας σιγα μην παρει μακφαντεν. καλυτερα λεκα! και 2ον λοτζο και τζανινγκ δεν κανουν στην ιδια ομαδα. ειναι ιδιοι παικτες. ασε που δεν θα εχεις και 1vs1 παιχνιδι!

QUOTE (stefkorner @ Jun 22 2018, 12:39 ) *
δεν μου αρεσε καθολου η χρονια του Γκρειντζερ !ασε που ειναι ακριβος για την αξια του (ηταν εστω..) !θα κατεβουμε πολυ επιπεδο
με αυτον βασικο αντι του Καλαθη..

ο Μειρι πλ ωραια προταση ,αρκει να μην σκοπευει να τον κρατησει το Νταλας..

μια χαρα ειναι ο γκρειντζερ. πολυ καλος αμυντικος και αθλητης, εχει βελτιωσει πολυ το σουτ του και παντα ηταν πολυ καλος οργανωτης και καλος δημιουργος. εξαλου πρεπειι και καποιος να παιζει αμυνα. εμενα θα μου αρεσε τρελα αν ηταν και μπακ απ του νικ αλλα θα ηταν πολλα λεφτα για 2 ασσο.

καλα οποιον και να φερουμε αντι του νικ υποβαθμιση θα ειναι αλλα τι να κανουμε? θα προσπαθησουμε να φτιαξουμε μια καλυτερα δομημενη ομαδα και με πολυ καλυτερους ψηλους.

παντως αν φυγει ο νικ τοτε σιγουρα θα πανε για μεγαλο ονομα στα γκαρντ. για μενα καλυτερα να παρουν ενα κοντρολαρισμενο αλλα απο το ανωτερο επιπεδο ασσο μεχρι 1 μυρριο και στο 2 να τα δωσουν χοντρα για παιχταρα.
dru_15
Θέλω Παπαπέτρου στον Παναθηναικο. Πολυ ποιοτική λύση.
Γενικά Έλληνες παίχτες που να γεμίζουν το ροστερ τους χρειαζόμαστε. Κονιάρης επίσης. Μήτρου Λονγκ γνωρίζει κανείς πως τα πήγε φέτος?
john wick
Οσοι θελατε Λαντσμπεργκ ξεχαστε τον.. Υπεγραψε στην νεοφώτιστη Τουρκ Τελεκομ με 600 χιλιάρικα...

Υμαρτον ρε γμτ...
stefkorner
παρατηρω τωρα οτι στοιχηματικα η αποδοση για παραμονη Καλαθη οχι μονο δεν εχει ανεβει (μετα τα χθεσινα δημοσιευματα για τα 3x3m της Χιμκι ) αλλα εχει πεσει κιολας κοντα στο 1.20 !δηλαδη αντιστοιχια σε πιθανοτητες : 75-80 %
χμμ ,ενδιαφερον wink.gif
stevebucknall11
QUOTE (dru_15 @ Jun 22 2018, 13:47 ) *
Θέλω Παπαπέτρου στον Παναθηναικο. Πολυ ποιοτική λύση.
Γενικά Έλληνες παίχτες που να γεμίζουν το ροστερ τους χρειαζόμαστε. Κονιάρης επίσης. Μήτρου Λονγκ γνωρίζει κανείς πως τα πήγε φέτος?

Ο Μήτρου Λονγκ δεν τα πήγε και άσχημα σε μια κακή βέβαια ομάδα https://gleague.nba.com/player/naz-mitrou-long/ . Για μένα ο παίκτης πρέπει να βγάλει ελληνικό διαβατήριο και να δοκιμαστεί.
golitog7
QUOTE(green_sky @ Jun 22 2018, 12:04 ) *
Εγω παντως εχω την γνωμη οτι θα κρατησει Λοτζεσκι και για του χρονου εστω και σαν εβδομο ξενο.
Επισης μου φαινεται αρκετα πιθανο να αποκτηθει ο Τζανιγκ στην θεση του Ριβερς και ας ειναι ο Τζανιγκ κατα την γνωμη μου παντα,2 και οχι 2-3 οπως γραφεται.

Βασικα ο Πασκουαλ περυσι τετοιο καιρο πηγε απο τις θεσεις 1-3 με :
Καλαθη ,Λεκα
Παππα , Ντενμον
2-3 Λοτζεσκι
3 Ριβερς ,Θαναση.

Ποσο απιθανο αραγε ειναι φετος να παει με :
Καλαθη , Μακφαντεν
Ντενμον ,Τζανιγκ
2-3 Λοτζεσκι
3 Παπανικολαου , Θαναση

πολύ
pan24
QUOTE (green_sky @ Jun 22 2018, 13:04 ) *
Εγω παντως εχω την γνωμη οτι θα κρατησει Λοτζεσκι και για του χρονου εστω και σαν εβδομο ξενο.
Επισης μου φαινεται αρκετα πιθανο να αποκτηθει ο Τζανιγκ στην θεση του Ριβερς και ας ειναι ο Τζανιγκ κατα την γνωμη μου παντα,2 και οχι 2-3 οπως γραφεται.

Βασικα ο Πασκουαλ περυσι τετοιο καιρο πηγε απο τις θεσεις 1-3 με :
Καλαθη ,Λεκα
Παππα , Ντενμον
2-3 Λοτζεσκι
3 Ριβερς ,Θαναση.

Ποσο απιθανο αραγε ειναι φετος να παει με :
Καλαθη , Μακφαντεν
Ντενμον ,Τζανιγκ
2-3 Λοτζεσκι
3 Παπανικολαου , Θαναση

Ο Παπανικολαου δεν ηρθε οταν γυρισε απο το nba που του διναμε σχεδον τα διπλα,τωρα θα ερθει;
Αν δεν το ικανοποιησει η προταση του Ολυμπιακου εχει την δυνατοτητα(μαλλον σε αντιθεση με τον Παπαπετρου...) να βρει καλη προταση απο αλλη ομαδα Ευρωλιγκας
Γνωμη μου οτι στον Παπανικολαου θα δωσουν κατι αναμεσα στο συμβολαιο του Μαντζαρη(0,9) και του Πριντεζη(1,3) και θα μεινει εκει


Για Μακφαντεν μακρια
Λεκα θα λεμε και θα κλαιμε,ωραια τα βιντεακια με αυτα που κανει και τα νουμερα που γραφει αλλα και τον Λεκα αν τον βαλεις στην Κυμη και του δωσεις 15 δευτερολεπτα σε καθε επιθεση την μπαλα στα χερια τα ιδια και περισσοτερα θα κανει
Ειναι στα 31 και η καλυτερη ομαδα που εχει παιξει ειναι στον ΠΑΟΚ για μιση σεζον
Κατι λεει αυτο
G-arenas
QUOTE (john wick @ Jun 22 2018, 13:53 ) *
Οσοι θελατε Λαντσμπεργκ ξεχαστε τον.. Υπεγραψε στην νεοφώτιστη Τουρκ Τελεκομ με 600 χιλιάρικα...

Υμαρτον ρε γμτ...

δεν ειναι καλος παικτης ο λαντερσμπεργκ. εννοω επιπεδου ευρωλιγκας. το παλικαρι το προσπαθησαν κανα 3-4 χρονια να τον κανουν να παιξει μπασκετ στην μακαμπι και δεν μπορουσε. και φαντασου ειναι και ισραηλινος δεν πιανει θεση ξενου και ομως δεν τον θελουν ποτε πισω!

οσες φορες τον ειχα δει ελεγα γιατι σωνει και ντε να τον κανουν παικτη?? ουτε τα μισα απο αυτα που εχει κανει ο παππας δεν εχει κανει.

αλλωστε τυχαιο οτι δεν παει σε ομαδα ευρωλιγκας ουτε καν στην σερβικη(δεν θα προσπαθησω καν να γραψω το ονομα της icon_drunk.gif )
irving
QUOTE(G-arenas @ Jun 22 2018, 14:41 ) *
αλλωστε τυχαιο οτι δεν παει σε ομαδα ευρωλιγκας ουτε καν στην σερβικη(δεν θα προσπαθησω καν να γραψω το ονομα της icon_drunk.gif )


και δεν ειναι καν σερβικη smiley.gif
Johnny Marv
QUOTE(john wick @ Jun 22 2018, 11:25 ) *
γουστάρω πολύ τους λευκούς Αμερικάνους , χωρίς πλάκα , νομίζω ότι είναι πιο πειθαρχημένοι από τους μαύρους.. blink.gif



άντε να τον βάλω κ αυτόν λοιπόν σε 1 ρόστερ...

1. Darius Adams , Ζήσης ,

2. Coponnen , Παππάς , dedmon

3. Λοτζέσκι , Θανάσης , Παπαπέτρου

4. Minerath , Μήτογλου , Gist

5. Payne , Pustovi , Βουγιούκας



είπαμε Gist και Lotz μόνο για ευρωλίγκα...


Άμα είναι να έρθει ο ανταμς πρέπει να μείνει ο τζειμς ρε φίλε πως να το κάνουμε ...

Ανταμς Κονιαρης
Παππας Τζεημς Ντενμον
Ουλανοβας Παπαπετρου Θανάσης
Ραϊτ Βεζενκοφ/Φαγιε Μιτογλου
Ντανστον Γκιστ

basketikos13
Το ιδανικο ροστερ για μενα θα ηταν:

1. ΓΚΡΕΙΤΖΕΡ ΜΙΣΙΤΣ ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ

2. ΤΖΕΙΜΣ ΠΑΠΠΑΣ

3. ΧΕΖΟΝΙΑ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ ΛΟΝΤΖΕΣΚΙ

4. ΓΟΥΑΙΤ ΒΕΖΕΝΚΟΦ ΜΗΤΟΓΛΟΥ

5. ΝΤΕΙΒΙΣ ΓΚΙΣΤ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ

- 8 ξενοι απο τους οποιους μισιτς και λοντζεσκι μονο για ευρωπη.

- τα συμβολαια των σιγκλετον, γκαμπριελ και πειν τα δινεις για τους ουαιτ και ντειβις.

- τα συμβολαια του καλαθη του ντενμον και του ριβερς τα δινεις στους γκρειτζερ μισιτς και χεζονια αλλα και για νακρατησεις τζειμς παππα.

- Δουλευεις με τα προτζεκτ των κονιαρη καλαιτζακη και μητογλου και εχεις για ελληνικο κορμο τους παππα αντετοκουμπο, βεζενκοφ και βουγιουκα. -ιδανικα με αυτον που κατεφερε σε ενα μηνα να κανει τον χαραλμποπουλο να παιξει το καλυτερο μπασκετ της ζωης του και να στειλει τον παπαγιαννη nba-

RipCity
QUOTE (basketikos13 @ Jun 22 2018, 15:02 ) *
Το ιδανικο ροστερ για μενα θα ηταν:

1. ΓΚΡΕΙΤΖΕΡ ΜΙΣΙΤΣ ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ

2. ΤΖΕΙΜΣ ΠΑΠΠΑΣ

3. ΧΕΖΟΝΙΑ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ ΛΟΝΤΖΕΣΚΙ

4. ΓΟΥΑΙΤ ΒΕΖΕΝΚΟΦ ΜΗΤΟΓΛΟΥ

5. ΝΤΕΙΒΙΣ ΓΚΙΣΤ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ

- 8 ξενοι απο τους οποιους μισιτς και λοντζεσκι μονο για ευρωπη.

- τα συμβολαια των σιγκλετον, γκαμπριελ και πειν τα δινεις για τους ουαιτ και ντειβις.

- τα συμβολαια του καλαθη του ντενμον και του ριβερς τα δινεις στους γκρειτζερ μισιτς και χεζονια αλλα και για νακρατησεις τζειμς παππα.

- Δουλευεις με τα προτζεκτ των κονιαρη καλαιτζακη και μητογλου και εχεις για ελληνικο κορμο τους παππα αντετοκουμπο, βεζενκοφ και βουγιουκα. -ιδανικα με αυτον που κατεφερε σε ενα μηνα να κανει τον χαραλμποπουλο να παιξει το καλυτερο μπασκετ της ζωης του και να στειλει τον παπαγιαννη nba-


Πέρα από το ότι ο Micic έχει ήδη ανακοινωθεί από την Εφές σιγά μη δεχόταν να είναι εκτός 12άδας για την Ελλάδα. Ο Λοτζέσκι ναι έχει και τα θέματά του και θέλει διαχείριση.
pan24
Χαρακτηριστικο παραδειγμα για το ποσο εξω πεφτουμε εμεις οταν λεμε για κασε ειναι η υποθεση Μπομπουα-Εφες
Για τον Μπομπουα ακομα κι εγω που επιτηδες κανω λαρτζ εκτιμησεις ειχα ως ανωτατο οριο το 1,5 και ελεγα οτι δεν πιστευω να του δωσει κανενας
Σιγουρα δεν περιμενα να του το δωσει η Εφες
Κι ομως με τοσα πηγε ετησιως εκει

Οταν προτεινουμε ροστερ και λεμε χ ποσο με βαση αυτο που θεωρουμε την αξια καποιου αρκει να βρεθει ενας να δωσει σημαντικα περισσοτερα για να ανεβει το κασε του
EXASFAIROS
Θεωρώ δεδομένο ότι αν πάρει αρνητική απάντηση από Καλαθη αμέσως παίρνει τηλ τον Βεζενκοφ smiley.gif γιατί να εχει αναγκαστικά 3 ξένους στο 1,2,1-2 και 7ο ξένο Lotzeski για Euroleague
Και έχει βάλει τον Πασκουαλ να τηλ στον Κολομ smiley.gif

Δύσκολο να μιλήσουμε αν δεν ξεκαθαρίσει το πράγμα....

Πάντως πιστεύω θα ψάχνουν για Westermann,Colom και 2αρι Coponen η Janning εκτός αν θέλει να την βγαλει φτηνα κρατώντας Λοτζο η Ντενμον.

επίσης δεν πιστεύω να συνυπάρξουν James-Pappas....2 που κρατάνε μπάλα. Πιστεύω θα μείνει αδιαμφισβήτητα ο Pappas.Απο την στιγμή που ναι μεν θα του ιδωθεί χρονος αλλά κανείς δεν εγγυάται ότι θα προσφέρει 20αρες θα στολίσει γύρω του στον άσσο και στο 3 τριποντακιδες.


Οργανωτής
1-2
Τριποντιερης
Pappas
Lotzeski

Ο Τσαβι διαπίστωσε σίγουρα ότι το μοντέλο του έστω και αναγκαστικο(επιβολή Καλαθη από ΔΓ) αποδίδει με "ασσο"που δίνει συνεχώς μπάλα και κινείται η ομαδα.Με James και Pappa θα είναι το Βατερλώ του.

Westermann υγιης
Lotzeski υγιης
Thanasis
Sengelia
Pustovyi


Θα ήταν ΤΟΠ 5αδα κατ' εμε

G-arenas
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 22 2018, 15:13 ) *
Άμα είναι να έρθει ο ανταμς πρέπει να μείνει ο τζειμς ρε φίλε πως να το κάνουμε ...

Ανταμς Κονιαρης
Παππας Τζεημς Ντενμον
Ουλανοβας Παπαπετρου Θανάσης
Ραϊτ Βεζενκοφ/Φαγιε Μιτογλου
Ντανστον Γκιστ

οι 2 πιο σημαντικες θεσεις το 1 και το 5 ειναι αδειες! ποιο το νοημα να εχεις 9 παικτες στο 2-3-4 που ειναι και πιο ασημαντες απο το 1 και 5 και οι αλλες να ειναι αδειες?

ποιο το νοημα να εχεις 3ο 2αρι τον ντενμον και να ειναι 13ος παικτης και να μην παιζει ουτε στην προπονηση??

QUOTE (basketikos13 @ Jun 22 2018, 16:02 ) *
Το ιδανικο ροστερ για μενα θα ηταν:

1. ΓΚΡΕΙΤΖΕΡ ΜΙΣΙΤΣ ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ

2. ΤΖΕΙΜΣ ΠΑΠΠΑΣ

3. ΧΕΖΟΝΙΑ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ ΛΟΝΤΖΕΣΚΙ

4. ΓΟΥΑΙΤ ΒΕΖΕΝΚΟΦ ΜΗΤΟΓΛΟΥ

5. ΝΤΕΙΒΙΣ ΓΚΙΣΤ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ

- 8 ξενοι απο τους οποιους μισιτς και λοντζεσκι μονο για ευρωπη.

- τα συμβολαια των σιγκλετον, γκαμπριελ και πειν τα δινεις για τους ουαιτ και ντειβις.

- τα συμβολαια του καλαθη του ντενμον και του ριβερς τα δινεις στους γκρειτζερ μισιτς και χεζονια αλλα και για νακρατησεις τζειμς παππα.

- Δουλευεις με τα προτζεκτ των κονιαρη καλαιτζακη και μητογλου και εχεις για ελληνικο κορμο τους παππα αντετοκουμπο, βεζενκοφ και βουγιουκα. -ιδανικα με αυτον που κατεφερε σε ενα μηνα να κανει τον χαραλμποπουλο να παιξει το καλυτερο μπασκετ της ζωης του και να στειλει τον παπαγιαννη nba-

με 15 παικτες η ομαδα δεν προκειτε ποτε να βρει ρυθμο, επισης κανενας μικρος δεν θα αναπτυχθει ετσι γιατι ουτε θα παιζει πολυ ουτε θα εχει ενεργο ρολο και φυσικα με 15 παικτες και μονο α1 ουτε προπονησεις δυνατες θα κανει.

καλα για 8 ξενους δεν το συζητω καν. δηλδαδη 2 παικτες δεν θα παιζουν α1 και δεν θα εχουν ρυθμο. σιγα μην το δεχτουν αυτο.

το μοντελο αυτο αποδειχθηκε χαλια απο τσαβι και ελπιζω να μην το ξαναδουμε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.