Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Johnny Marv
3αδα σεντερ για του χρόνου : μικι-πεϊν-παπαγιαννης
Υπογράφεις πεϊν από τώρα και τον κρατάς και για του χρόνου , έχεις και μιτογλου φέρνεις και έναν σικμα ή Γουίλιαμς για το 4 και έχεις φροντ λαϊν για μεγάλα πράγματα .

ΥΓ. Το λέω από τώρα ανεξαρτήτως του τι θα κάνει στα πλειοφς με οσφπ , ο Παππας δεν πρέπει να μείνει του χρόνου
shtarkws
Ο Πέιν δεν είναι ο παίκτης που θέλουμε. Μακάρι να διαψευστώ. Η τραγική κατάσταση των υπολοίπων σέντερ μας κάνει να τον υπερτιμουμε

Επίσης είναι δυνατόν ο Πιτίνο να ζήτησε τον Πέιν;; Η μήπως είπε χρειαζόμαστε ψηλό και του απάντησαν αν θες ψηλό πάρε τον Πέιν.
Kalispera
QUOTE (shtarkws @ Jan 12 2019, 00:36 ) *
Ο Πέιν δεν είναι ο παίκτης που θέλουμε. Μακάρι να διαψευστώ. Η τραγική κατάσταση των υπολοίπων σέντερ μας κάνει να τον υπερτιμουμε

Επίσης είναι δυνατόν ο Πιτίνο να ζήτησε τον Πέιν;; Η μήπως είπε χρειαζόμαστε ψηλό και του απάντησαν αν θες ψηλό πάρε τον Πέιν.

Συμφωνώ στο γεγονός οτι μέσα στην απόγνωση μας είναι πιθανόν να τον υπερτιμούμε,αλλά είναι ακριβώς οτι χρειαζόμαστε.Σκληροτράχυλος,σπρώχνει,θωρα

�ίζει την ρακέτα και σωματικά και ψυχολογικά,μαζεύει ριμπάουντ και μπορεί να τελειώσει μια-δυο φάσεις σχετικά αξιοπρεπώς.
SoldierOfFortune
QUOTE (shtarkws @ Jan 11 2019, 23:36 ) *
Ο Πέιν δεν είναι ο παίκτης που θέλουμε. Μακάρι να διαψευστώ. Η τραγική κατάσταση των υπολοίπων σέντερ μας κάνει να τον υπερτιμουμε

Επίσης είναι δυνατόν ο Πιτίνο να ζήτησε τον Πέιν;; Η μήπως είπε χρειαζόμαστε ψηλό και του απάντησαν αν θες ψηλό πάρε τον Πέιν.

Δεν είναι κακός ο Πέιν , δυνατός είναι, τίμιος rebounder από εκεί και πέρα εμένα με φοβίζει το γεγονός ότι δεν έχει μπασκετικό iq και δυσκολεύεται στην προσαρμογή κάτι που φάνηκε και πέρσι. Αν τον είχανε κρατήσει από την αρχή οκ....τώρα μου φαίνεται θα αργήσει να προσαρμοστεί...αν και ο πιτινο ίσως βοηθήσει
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 12 2019, 00:36 ) *
Ο Πέιν δεν είναι ο παίκτης που θέλουμε. Μακάρι να διαψευστώ. Η τραγική κατάσταση των υπολοίπων σέντερ μας κάνει να τον υπερτιμουμε

Επίσης είναι δυνατόν ο Πιτίνο να ζήτησε τον Πέιν;; Η μήπως είπε χρειαζόμαστε ψηλό και του απάντησαν αν θες ψηλό πάρε τον Πέιν.


Τον ζήτησε όσο ζήτησε και Παππα , Λάσμε , Κιθ το καλοκαίρι ο Τσάβι..
Μου αρέσει που σου κάνει και εντύπωση.
Μάλλον πόνεσαν τα μάτια του DPG με Λάσμε όσο έβλεπε τον αγώνα και έστειλε μήνυμα σε Πέιν μέσω insta... tongue.gif
Quincy
QUOTE(shtarkws @ Jan 11 2019, 22:36 ) *
Ο Πέιν δεν είναι ο παίκτης που θέλουμε. Μακάρι να διαψευστώ. Η τραγική κατάσταση των υπολοίπων σέντερ μας κάνει να τον υπερτιμουμε

Επίσης είναι δυνατόν ο Πιτίνο να ζήτησε τον Πέιν;; Η μήπως είπε χρειαζόμαστε ψηλό και του απάντησαν αν θες ψηλό πάρε τον Πέιν.



Οτιδήποτε είναι καλύτερο από το τίποτα.
Stefk13
Χρειαζομαστε κατι καλητερο του Πειν, περσυ δεν επεισε. Ασε που τις μισες φασεις εκανε βηματα. Σιγουρα ομως απο Λασμε ειναι αναβαθμιση.

Πραγματικα, παλι φαινετα ο ΔΓ να κανει κουμαντα και να φερνει οποιον θελει και μπορει. Μακαρι να στραβωσει κατ εμε.
nvip13
Ο Πειν δεν έπρεπε να φύγει, τωρα αντε παλι προσαρμογη κτλ.

Πάντως με Πιτινο τον πιστευω περισσότερο.

Εν μέρη μπορει να λύσει κάποια απ τα προβλήματα μας.
shaq7
Ο πειν ειναι καλυτερος απο αυτους που εχει ο παο αλλα αν ηταν να παρετε αυτον επρεπε να εχει ερθει 2 μηνες πριν..ειναι και χωρις ομαδα ποσο καιρο ,μεχρι να βρει ρυθμο θα του παρει κανα μηνα,να μου πεις ισως προλαβει το 13/2 που νοιαζει τον ντιπιτζι..
Looter
Ξεκίνησε ήδη η κυβερνητική γραμμή από τον Κοντό:

"ΥΓ3: Ο Πιτίνο γνωρίζει τον Πέιν καθώς τον έχει παρακολουθήσει και τον έχει αντιμετωπίσει δύο φορές."
Stefk13
Ρε μανια να φερνουμε παλιους παιχτες, δεν μπορω να το καταλαβω!
Derozan
Αν έρθει ,τον ζήτησε ο Πιτίνο.Όχι άλλες γραφικότητες ρε μάγκες..για το θεό...
Stefk13
Εχει δικιο ο κοουτς


https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...imosiografo-gia
Quincy
QUOTE(Stefk13 @ Jan 11 2019, 23:55 ) *
Ρε μανια να φερνουμε παλιους παιχτες, δεν μπορω να το καταλαβω!


Σε αυτό το σημείο δεν είναι λάθος αυτό. Θα προστεθεί ήδη ένας που δεν έχει καμιά επαφή με την ομάδα και χρόνος για προσαρμογή δεν υπάρχει. Ο Παναθηναικός θέλει άμεσα αποτελέσματα και τουλάχιστον 3-4 εκτός έδρας νίκες. Αν μπορεί να βοηθήσει με το καλημέρα ο Payne είναι καλή επιλογή.
Derozan
Πέιν>0

Κι επειδή κάποιος είχε πει ότι τον πιάνει κατάθλιψη όταν βλέπει γκιστ(τραγικός,συμφωνώ).Εμένα με πιάνει μεγαλύτερη όταν βλέπω τον Παπαγιάννη.
CG.
QUOTE (Stefk13 @ Jan 12 2019, 00:55 ) *
Ρε μανια να φερνουμε παλιους παιχτες, δεν μπορω να το καταλαβω!

Μεχρι εκει φτανει το scouting του προεδρου
Ξαναζεσταμενο φαγητο


QUOTE (Derozan @ Jan 12 2019, 00:57 ) *
Αν έρθει ,τον ζήτησε ο Πιτίνο.Όχι άλλες γραφικότητες ρε μάγκες..για το θεό...

Ναι εντελως συμπτωματικα με πασκουαλ, και τωρα με πιτινο υπογραφουν οι ιδιοι παιχτες
Θεμα τυχης ,συμπτωσεων και dpg
Future7
Λένε οτι ο Πειν παρακαλούσε να έρθει , και μια μάτια στο insta δειχνει οτι όντως έχουν ανταλλάξει like με τον πρόεδρο.

Καταλαβαίνω τη λογική του οτι σε τέτοια περίοδο ειναι θετικό να φέρεις παίχτη που ήδη γνωρίζει την ομάδα. Ειναι κινηση ομως ψιλό μπάλωμα τελείως, ουτε πρόβλημα λύνει, ουτε σε ανεβάζει επίπεδο. Ναι ειναι πιο ογκώδης απο Γκιστ/Λασμε αλλα και περυσι δεν έκανε καμία θραύση στα ριμπάουντ.
Δεν ξερω και ποσο καιρό ειναι εκτός, μόλις 8 ματς έπαιξε σε μια κινεζικη ομάδα.

Παντως δεν περίμενα να παρει 5αρι με τόσα συμβολαια που έχει. Ιςως χαιρετήσει ο Λασμε
shtarkws
Ο Πέιν είναι μέτριος αμυντικά, την προηγούμενη φορά είχε μεγάλο θέμα στο positioning και τις περιστροφές και είναι ακόμα χειρότερος στην επίθεση. Είναι όμως πιο δυνατός και πιο γρήγορος από τους άλλους δύο. Φτάνει αυτό; Δεν νομίζω. Μακάρι να κάνω λάθος

Νίκος Παππάς στα τελευταία 4 ματς της Ευρωλίγκα με καινούργιο προπονητή και χωρίς τον Λανγκφορντ, ουσιαστικά παίζοντας την θέση μόνος του, σε ματς που καίγεσαι για νίκες

Με Cska 15 λεπτά 2 πόντους 1/3 σουτ - 3 pir
Mε Ολυμπιακό 18 λεπτά 5 πόντοι 1/7 σουτ 2 pir
Με Bayer 23 λεπτά 4 πόντους 1/5 σουτ 1 pir
Με Barcelona 23 λεπτά 5 πόντοι 2/6 σουτ 2 pir

Δεν μπορεί το παλικάρι που έλεγε μια ψυχή. Το καλοκαίρι πρέπει να τον χαιρετήσουμε.
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 12 2019, 01:20 ) *
Ο Πέιν είναι μέτριος αμυντικά, την προηγούμενη φορά είχε μεγάλο θέμα στο positioning και τις περιστροφές και είναι ακόμα χειρότερος στην επίθεση. Είναι όμως πιο δυνατός και πιο γρήγορος από τους άλλους δύο. Φτάνει αυτό; Δεν νομίζω. Μακάρι να κάνω λάθος

Νίκος Παππάς στα τελευταία 4 ματς της Ευρωλίγκα με καινούργιο προπονητή και χωρίς τον Λανγκφορντ, ουσιαστικά παίζοντας την θέση μόνος του, σε ματς που καίγεσαι για νίκες

Με Cska 15 λεπτά 2 πόντους 1/3 σουτ - 3 pir
Mε Ολυμπιακό 18 λεπτά 5 πόντοι 1/7 σουτ 2 pir
Με Bayer 23 λεπτά 4 πόντους 1/5 σουτ 1 pir
Με Barcelona 23 λεπτά 5 πόντοι 2/6 σουτ 2 pir

Δεν μπορεί το παλικάρι που έλεγε μια ψυχή. Το καλοκαίρι πρέπει να τον χαιρετήσουμε.


Απαιτώ να μου δώσεις ένα credit για τον Παππά. Είχα άρρωστήσει το καλοκαίρι!! tongue.gif laugh.gif
shtarkws
Και μια τελευταία ερώτηση για τον Πέιν. Αφου μας κάνει, γιατί δεν τον κρατήσαμε πέρσι για τους τελικούς του πρωταθλήματος;
DCubed
Καλησπέρα σε όλους.

Όπως έχει αναφερθεί, ο Παναθηναϊκός έπαιξε πολύ καλή άμυνα (χωρίς αλλαγές) και είχε κίνηση στην επίθεση, αλλά με τέτοια διαφορά στα ριμπάουντ δεν είχε καμία τύχη. Δύο παίχτες που βλέπουμε να αρχίζουν να αποδίδουν τον τελευταίο καιρό είναι ο Παπαπέτρου και ο Λεκαβίτσιους. Από την άλλη, Παππάς, Λάσμε και εν μέρει Γκιστ είναι πραγματικά για λύπηση. Ειδικά ο Παππάς που θεωρητικά θα είχε αναβαθμισμένο ρόλο φέτος.

Όσον αφορά την ενδεχόμενη έλευση Payne, φαίνεται σωτήρας όταν έχεις τέτοια frontline. Δυστυχώς δεν πιστεύω ότι μπορεί να βοηθήσει πολύ, πέρα από το κομμάτι των rebounds. Από την άλλη, υπάρχουν διαθέσιμοι ψηλοί που μπορούν να βοηθήσουν;
Quincy
QUOTE(shtarkws @ Jan 11 2019, 23:30 ) *
Και μια τελευταία ερώτηση για τον Πέιν. Αφου μας κάνει, γιατί δεν τον κρατήσαμε πέρσι για τους τελικούς του πρωταθλήματος;


Γιατί δεν κάνει. Αλλά αφού για χ,ψ λόγους έγινε έτσι ο σχεδιασμός, τώρα τι καλύτερο μπορεί να γίνει από μπάλωμα;
Looter
QUOTE (shtarkws @ Jan 12 2019, 01:30 ) *
Και μια τελευταία ερώτηση για τον Πέιν. Αφου μας κάνει, γιατί δεν τον κρατήσαμε πέρσι για τους τελικούς του πρωταθλήματος;


H ομάδα είχε φτάσει τους 8 ξένους και δεν υπήρχε χώρος.
Μεταξύ αυτού και του Όγκαστ που δεν έπιανε θέση ξένου επιλεχθηκε ο δεύτερος καθώς 2 ξένοι έπρεπε να μεινουν εκτός Α1...

Λεκα , Ντενμον , Ριβερς , Κεννυ , Λότζο , Κρις , Γκιστ , Πέιν και 2 έπρεπε να μείνουν έξω..
jonaldidhs
Ο Πειν μπορει να ειχε θεμα στην αμυνα με τις αλλςδες ολη την ωρα..Τωρα απλο μαν του μαν με βοηθειες ειναι πιο απλη αμυνα..

Οσο για τον Παπα,αν δεν βελτιωσει την φυσικη κατασταση του μεσα στον επομενο μηνα,τοτε ειναι για να φευγει το καλοκαιρι..Αν δεν φανει επαγγελματιας με τον Πιτινο τοτε ν χαιρετησει..
Looter
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 12 2019, 01:34 ) *
Ο Πειν μπορει να ειχε θεμα στην αμυνα με τις αλλςδες ολη την ωρα..Τωρα απλο μαν του μαν με βοηθειες ειναι πιο απλη αμυνα..

Οσο για τον Παπα,αν δεν βελτιωσει την φυσικη κατασταση του μεσα στον επομενο μηνα,τοτε ειναι για να φευγει το καλοκαιρι..Αν δεν φανει επαγγελματιας με τον Πιτινο τοτε ν χαιρετησει..


Για τον Πέιν συμφωνώ ότι σε άμυνα χωρις αλλαγές ίσως αποδώσει καλύτερα.
Για τον Παππά , πως ακριβώς θα συμβεί αυτό φίλε μου.
Ο Παππάς έχει κλειστό διετές και για του χρόνου έχει εξασφαλισμένα 800 ζεστα χιλιοευρώπουλα tongue.gif
jonaldidhs
QUOTE (Looter @ Jan 12 2019, 01:38 ) *
Για τον Πέιν συμφωνώ ότι σε άμυνα χωρις αλλαγές ίσως αποδώσει καλύτερα.
Για τον Παππά , πως ακριβώς θα συμβεί αυτό φίλε μου.
Ο Παππάς έχει κλειστό διετές και για του χρόνου έχει εξασφαλισμένα 800 ζεστα χιλιοευρώπουλα tongue.gif

Απλα κανει σοβαρες προπονησεις ο Πιτινο και επομενως υπαρχει μια ελπιδα να φτιαξει το χρονιο προβλημα φυσικης καταστασης του Παπα..Αν οχι..Ας φυγει..
Johnny Marv
QUOTE(Looter @ Jan 12 2019, 01:38 ) *
Για τον Πέιν συμφωνώ ότι σε άμυνα χωρις αλλαγές ίσως αποδώσει καλύτερα.
Για τον Παππά , πως ακριβώς θα συμβεί αυτό φίλε μου.
Ο Παππάς έχει κλειστό διετές και για του χρόνου έχει εξασφαλισμένα 800 ζεστα χιλιοευρώπουλα tongue.gif


Μια χαρά σπάει το συμβόλαιο του . Του δίνεις 600χιλ και τον χαιρετάς! Τι παναθηναικαρας είναι αν ζητήσει παραπάνω ;
jonaldidhs
Οι σημερινες δηλωσεις Πιτινο δεν μου αρεσαν..Στο κομματι που λεει για τους 5,5 μηνες..Μοιαζει απολυτος..Και δεν μου αρεσει αυτο..
Future7
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 12 2019, 01:45 ) *
Οι σημερινες δηλωσεις Πιτινο δεν μου αρεσαν..Στο κομματι που λεει για τους 5,5 μηνες..Μοιαζει απολυτος..Και δεν μου αρεσει αυτο..


Θα προτιμούσες να κοροϊδεύει οτι ταχα μου παίζει να μείνει?

Ν αρχίσει στα 67 πόσο ειναι, καριέρα στην Ευρώπη?

Του παρουσιάστηκε ευκαιρία να γνωρίσει το ευρωπαϊκό μπασκετ μέσα σε μια ομάδα με σούπερ έδρα και μεγάλη ιστορία. Ήρθε ο άνθρωπος να βοηθήσει οσο μπορεί και παράλληλα να ζήσει και το yolo του.
jonaldidhs
QUOTE (Future7 @ Jan 12 2019, 01:50 ) *
Θα προτιμούσες να κοροϊδεύει οτι ταχα μου παίζει να μείνει?

Ν αρχίσει στα 67 πόσο ειναι, καριέρα στην Ευρώπη?

Του παρουσιάστηκε ευκαιρία να γνωρίσει το ευρωπαϊκό μπασκετ μέσα σε μια ομάδα με σούπερ έδρα και μεγάλη ιστορία. Ήρθε ο άνθρωπος να βοηθήσει οσο μπορεί και παράλληλα να ζήσει και το yolo του.

Ποιος μιλησε για κοροιδια..Θα μπορουσε να αφηνει ανοιχτο το ενδεχομενο..Να μεινει για 2 χρονια ξερω γω..Αυτο προσωπικα δεν το γουσταρω..
nvip13
Η μπορει να στέλνει μήνυμα στον Γιαννακοπουλο!

Τωρα ποιος ξερει.

Ο Παππας μαλλον θα μείνει ενα αιώνιο ταλέντο που δεν δούλεψε όσο
έπρεπε.

Θα κάνει 2-3 Παιχνίδια το χρόνο και that's all.

Η επιστροφή Πειν μου δίνει ελπίδες και για άλλη μια προσθήκη.
Looter
Μια χαρά τα λέει ο Ρικ.
ΕΙΠΕ κατά λέξη ότι ήρθε για να βελτιώσει την ομάδα και οχι για να κοιτάει τη βαθμολογία.

ΑΡΑ θα πρέπει να τον κρίνουμε στο τέλος του 6μηνου αν αφήνει βελτιωμένη ομάδα ή οχι σε σύγκριση με αυτή που βρήκε.

Προτιμώ να τα ακούω στα μούτρα παρά να με ταϊζουν σανο.
Derozan
QUOTE (Future7 @ Jan 12 2019, 01:50 ) *
Θα προτιμούσες να κοροϊδεύει οτι ταχα μου παίζει να μείνει?

Ν αρχίσει στα 67 πόσο ειναι, καριέρα στην Ευρώπη?

Του παρουσιάστηκε ευκαιρία να γνωρίσει το ευρωπαϊκό μπασκετ μέσα σε μια ομάδα με σούπερ έδρα και μεγάλη ιστορία. Ήρθε ο άνθρωπος να βοηθήσει οσο μπορεί και παράλληλα να ζήσει και το yolo του.

Έτσι ακριβώς είναι καλώς ή κακώς.Ας ελπίσουμε να έρθει ο Σάρας το καλοκαίρι.
Και μιας και μιλάμε για προπονητές,να προσθέσω ότι αν ο Άρτζι λεγόταν Πεδουλάκοβιτς και είχε 2-3 επιτυχίες παλιά ξερω γω,θα ήταν ακόμα στην ομάδα.Μην ξεχνάμε ότι με αυτόν πήγαμε να περάσουμε Φ4( και αποκλειστήκαμε όπως αποκλειστήκαμε)
jonaldidhs
QUOTE (nvip13 @ Jan 12 2019, 01:56 ) *
Η μπορει να στέλνει μήνυμα στον Γιαννακοπουλο!

Τωρα ποιος ξερει.

Ο Παππας μαλλον θα μείνει ενα αιώνιο ταλέντο που δεν δούλεψε όσο
έπρεπε.

Θα κάνει 2-3 Παιχνίδια το χρόνο και that's all.

Η επιστροφή Πειν μου δίνει ελπίδες και για άλλη μια προσθήκη.

Ας παρει και ενα καλο 4αρι αν ειναι ετσι..

QUOTE (Looter @ Jan 12 2019, 01:57 ) *
Μια χαρά τα λέει ο Ρικ.
ΕΙΠΕ κατά λέξη ότι ήρθε για να βελτιώσει την ομάδα και οχι για να κοιτάει τη βαθμολογία.

ΑΡΑ θα πρέπει να τον κρίνουμε στο τέλος του 6μηνου αν αφήνει βελτιωμένη ομάδα ή οχι σε σύγκριση με αυτή που βρήκε.

Προτιμώ να τα ακούω στα μούτρα παρά να με ταϊζουν σανο.

Ποιος μιλησε για περι βελτιωσης..Σε ολα καλα τα λεει,αλλα δεν μπορεις να αποκλεεις το ενδεχομενο να μεινεις παραπανω..
Derozan
QUOTE (nvip13 @ Jan 12 2019, 01:56 ) *
Η μπορει να στέλνει μήνυμα στον Γιαννακοπουλο!

Τωρα ποιος ξερει.

Ο Παππας μαλλον θα μείνει ενα αιώνιο ταλέντο που δεν δούλεψε όσο
έπρεπε.

Θα κάνει 2-3 Παιχνίδια το χρόνο και that's all.

Η επιστροφή Πειν μου δίνει ελπίδες και για άλλη μια προσθήκη.

Ενδόμυχα ελπίζω ότι θα πάρει και Acy αλλά δεν το λέω δυνατά για να μη με κοροιδεύουν laugh.gif laugh.gif
Quincy
QUOTE(jonaldidhs @ Jan 11 2019, 23:51 ) *
Ποιος μιλησε για κοροιδια..Θα μπορουσε να αφηνει ανοιχτο το ενδεχομενο..Να μεινει για 2 χρονια ξερω γω..Αυτο προσωπικα δεν το γουσταρω..


Νομίζω πως η οικογένειά του δεν θέλει να ζήσει εδώ. Δεν παίρνω και όρκο. Γενικά να προπονεί θέλει ο άνθρωπος γιατί είναι τεράστιο μέρος της ζωής του. Νομίζω πως δήλωσε πως στόχος του είναι ένα συμβόλαιο στις ΗΠΑ του χρόνου. Θα γούσταρα να έμενε στην Ελλάδα πάντως. Cool τύπος.
qspock
To συμβολαιο του ειναι μεχρι το καλοκαιρι. Για λογους που δε γνωριζουμε (ισως οικονομικους) τοσο υπεγραψε. Τι να λεει δηλαδη? Θελω να μεινω στον Παναθηναικο με τα σαπακια? Κι αμα ο ΠΑΟ αποτυχει σε ολα και τον βαζει να γυρναει με τα πουλμαν ο προεδρος σαν αποτυχημενο?

Επαγγελματιας ειναι, τοσο λεει το συμβολαιο. Οποιος τον θελει, του προτεινει να μεινει. Κι οχι απαραιτητα μονον ο Παναθηναικος...

Ο ανθρωπος ειναι δασκαλος, δεν φοβαται τιποτα, εχει γνωσεις εμπειρια και ειναι θρυλος στις ΗΠΑ.
Μπορει και να ειδε καποια πραγματα που δε του αρεσουν, οπως πχ τα μηνιαια συμβολαια και το οτι ουσιαστικα οι παιχτες που εχουν μελλον στον ΠΑΟ ειναι μετρημενοι, κυριως και λογω ηλικιας... Μπορει να του λειπει η Αμερικη. μπορει να παζαρευει για του χρονου, μπορει απλα να το ειπε χωρις κανενα βαθυτερο νοημα.

Το θεμα ειναι πως η ομαδα εδειξε σημαδια ζωης, βελτιωσης σε σχεση με το παρελθον και εχασε γιατι οι ψηλοι της ηταν παντελως ανεπαρκεις! 1 ριμπαουντ ολοι μαζι??? Που να κερδισεις ετσι?

Με τις 2 προσθηκες που ειναι πραγματικα αυτο που χρειαζεται (Κιλπατρικ και Πειν) η ομαδα θα ανακαμψει. Το προβλημα ειναι οτι οπως παει δεν θα εξαρταται μονον απο αυτη η προκριση... Εχασε πολυ εδαφος η ομαδα με τον Τσαβι και εχει κακιστο ροστερ εξ αρχης το οποιο δεν μαζευεται ευκολα.

Παντως, αν οι 2 προσθηκες πιασουν, και δε βλεπω το λογο να μην πιασουν, θα δουμε συντομα εναν διαφορετικο ΠΑΟ. Η οχταδα δεν ειναι απιαστο ονειρο. Η τετραδα ομως, αν βγει 7ος ή 8ος, ειναι. Γιατι Φενερ και Ρεαλ ειναι αχτυπητες.

jonaldidhs
QUOTE (Quincy @ Jan 12 2019, 02:00 ) *
Νομίζω πως η οικογένειά του δεν θέλει να ζήσει εδώ. Δεν παίρνω και όρκο. Γενικά να προπονεί θέλει ο άνθρωπος γιατί είναι τεράστιο μέρος της ζωής του. Νομίζω πως δήλωσε πως στόχος του είναι ένα συμβόλαιο στις ΗΠΑ του χρόνου. Θα γούσταρα να έμενε στην Ελλάδα πάντως. Cool τύπος.

Ε ας ερθουν να διακοπαρουν αυτοι..Που θα βρουν χειροτερα?Αυτο ακριβως..Θελει να προπονει..Αν δεν βρει κατι στο Αμερικα θα γυρισει παλι πισω χωρις δουλεια?Πως αποκλειεις ενα ενδεχομενο να μεινεις καπου εφοσον δεν εχεις τα εχεγγυα οτι θα δουλεψεις αλλου?Και τι θα ειναι ικανοποιημενος με 6 μηνες δουλεια και μετα συνταξη?
Looter
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 12 2019, 01:59 ) *
Ας παρει και ενα καλο 4αρι αν ειναι ετσι..


Ποιος μιλησε για περι βελτιωσης..Σε ολα καλα τα λεει,αλλα δεν μπορεις να αποκλεεις το ενδεχομενο να μεινεις παραπανω..


Αν έρθει ο Πέιν ως φθηνή λύση για το 5 και υπάρχει δυνατόητα για επιπλέον προσθήκη , ΑΜΕΣΗ αποδέσμευση Τόμας και Κιθ και προσθήκη Ναναλυ με προοπτική και για του χρόνου.

Και πας με 7 ξένους :

1. Νικ , Λέκα
2. Κιλπάτρικ , Παππάς και ολίγον Λότζο
3. Ναναλυ , Θανάση και ολίγον Λότζο
4. Πάπι , Μήτο και ολίγον Γκιστ
5. Γκιστ Πέιν , Λάσμε , Παπτζον

13 παίκτες με τον Παπατζον , Λότζο να μένουν εκτός ανάλογα το παιχνίδι (κυρίως Παπατζον)..
jonaldidhs
QUOTE (Looter @ Jan 12 2019, 02:04 ) *
Αν έρθει ο Πέιν ως φθηνή λύση για το 5 και υπάρχει δυνατόητα για επιπλέον προσθήκη , ΑΜΕΣΗ αποδέσμευση Τόμας και Κιθ και προσθήκη Ναναλυ με προοπτική και για του χρόνους.

Και πας με 7 ξένους :

1. Νικ , Λέκα
2. Κιλπάτρικ , Παππάς και ολίγον Λότζο
3. Ναναλυ , Θανάση και ολίγον Λότζο
4. Πάπι , Μήτο και ολίγον Γκιστ
5. Γκιστ Πέιν , Λάσμε , Παπτζον

13 παίκτες με τον Παπατζον , Λότζο να μένουν εκτός ανάλογα το παιχνίδι (κυρίως Παπατζον)..

Λασμε εξω..Δεν τον αντεχω αλλο..Και κιθ που δεν τον βλεπω να ξαναπαιζει..
Ginobili
QUOTE(CG. @ Jan 12 2019, 00:09 ) *
Μεχρι εκει φτανει το scouting του προεδρου
Ξαναζεσταμενο φαγητο



Ναι εντελως συμπτωματικα με πασκουαλ, και τωρα με πιτινο υπογραφουν οι ιδιοι παιχτες
Θεμα τυχης ,συμπτωσεων και dpg

Άρα και ο Κιλπάτρικ σκάουτινγ του προέδρου ήταν ε? Δεν ήταν επιθυμία του Πιτίνο....Προφανώς ο Πιτίνο ήθελε Νάναλι(που ήταν και πιο φτηνός)...αλλά ο πρόεδρος έφερε Κιλπάτρικ που τον ήξερε από το 2K16....
Ό,τι μας συμφέρει λέμε μου φαίνεται...

Πολύ καλή μεταγγραφή ο Πέιν,πολλοί σε αυτό το τόπικ από πέρσι έχουμε τονίσει ότι έπρεπε να μείνει το καλοκαίρι σε σχέση με τα χούφταλα Λάσμε+Βουγιούκα που προτίμησε ο Πασκουάλ.
Ο Πέιν είναι ωμή δύναμη.Σκληροτράχιλος...παλευει,ποστάρει,εί
ναι δυνατός και έχει γρήγορα πόδια.
Αυτή την στιγμή αν δεν μπορείς να φέρεις έναν Ούντο,είναι η καλύτερη λύση.
john wick
Θα το πιουμε το ποτηρι με την πίκρα μεχρι τέλους...
Καθομαι κ σκεφτομαι οτι με 1 κακη χρονια σαν κ την φετινη ,εχω ξενερωσει κ στεναχωρηθει τοσο πολυ που εχασα την λαχταρα μου να πηγαινω γηπεδο κ προτιμω να καθομαι σπιτι..
Μηπως ειμαι λιγο υπερβολικος;
Ισως...
Ομως αγαπαω κ ποναω την ομαδα κ δεν αντεχω να πηγαινω Οακα κ να βλεπω καποιους να σερνονται φορωντας πρασινες φανελες..
Κουραστηκα πια...
Ας ερθει οποιος θελει..ο Payne ,o Acy ,o Udho ,o Robinson...ετσι κ αλλιως ο σχεδιασμος ειναι της πλακας...
Ας καθισουμε να απολαυσουμε μπασκετ κ ας ελπισουμε το καλοκαιρι που ερχεται να ειναι η αρχη της ανακαμψης μας...
Ο Γιαννακοπουλος τοσα μπορει ,τοσα κανει...παλι καλα που εχουμε κ αυτον...Δεν θελει κ πολυ να γινουμε Αρης η Παοκ...
john wick
Υ.γ
Αν εχουν φιλοτιμο ορισμενοι ας ζητησουν απο μονοι τους να φυγουν...εγω ελπιζω να μην τους ξαναδω με τα πρασινα..
Lasme ,Gist ,Παππας,Βουγιουκας.....
Ginobili
QUOTE(shtarkws @ Jan 12 2019, 00:30 ) *
Και μια τελευταία ερώτηση για τον Πέιν. Αφου μας κάνει, γιατί δεν τον κρατήσαμε πέρσι για τους τελικούς του πρωταθλήματος;

Είχες Λέκα-Τζέιμς-Ρίβερς-Λοτζέσκι-Σίγκλετον-Γκιστ.Προφανώς δεν μπορούσες να αφήσεις την ομάδα με ένα πλει μεικερ τον Καλάθη στους τελικούς με Ολυμπιακό...κι ας μην εμπιστευοταν(πρακτικά) τον Λέκα ο Πασκουάλ.
Ντένμον+Γκάμπριελ χαιρέτησαν επίσης.
Quincy
QUOTE(Ginobili @ Jan 12 2019, 00:11 ) *
Άρα και ο Κιλπάτρικ σκάουτινγ του προέδρου ήταν ε? Δεν ήταν επιθυμία του προέδρου....Προφανώς ο Πιτίνο ήθελε Νάναλι(που ήταν και πιο φτηνός)...αλλά ο πρόεδρος έφερε Κιλπάτρικ που τον ήξερε από το 2K16....
Ό,τι μας συμφέρει λέμε μου φαίνεται...

Πολύ καλή μεταγγραφή ο Πέιν,πολλοί σε αυτό το τόπικ από πέρσι έχουμε τονίσει ότι έπρεπε να μείνει το καλοκαίρι σε σχέση με τα χούφταλα Λάσμε+Βουγιούκα που προτίμησε ο Πασκουάλ.
Ο Πέιν είναι ωμή δύναμη.Σκληροτράχιλος...παλευει,ποστάρει,εί
ναι δυνατός και έχει γρήγορα πόδια.
Αυτή την στιγμή αν δεν μπορείς να φέρεις έναν Ούντο,είναι η καλύτερη λύση.


Σε σχέση με Lasme Gist εννοείται πως είναι καλύτερα. Αλλά χίλιες φορές να είχε ρισκάρει με κάποιον που θα μπορούσε να δώσει κάτι περισσότερο απ όλους αυτούς. Με αυτή τη frontcourt δεν υπήρχε κανένα ρίσκο, θέμα χρόνου ήταν η προσθήκη. Και άργησε κιόλας. Και επειδή έχει γίνει της μόδας αυτό με τις μεταγραφές του Γενάρη και στις 2 Ελληνικές ομάδες, ελπίζω να μην συνεχιστεί γιατί είναι εντελώς λάθος προσέγγιση.
Looter
QUOTE (john wick @ Jan 12 2019, 02:13 ) *
Υ.γ
Αν εχουν φιλοτιμο ορισμενοι ας ζητησουν απο μονοι τους να φυγουν...εγω ελπιζω να μην τους ξαναδω με τα πρασινα..
Lasme ,Gist ,Παππας,Βουγιουκας.....


Ο Γκιστ με τον Παππά είναι τα μεγαλύτερα ΔΟΜΙΚΑ προβλήματα από αυτούς που γράφεις καθώς υπολογίζονταν στο ΒΑΣΙΚΟ σχεδιασμό της ομάδα για τους παρακάτω λόγους :

1. Παππας = επιλογή προέδρου
2. Γκιστ = εγγυημένο συμβόλαιο κοντά στο μύριο

Για τον Γκιστ έγινε προσπάθεια μείωσης ώστε να έρθει παίκτης καλύτερος από τον Λάσμε αλλά δε δέχτηκε οπότε σε αυτό δεν μπορώ να κατηγορήσω τον πρόεδρο περί budget.

Για τον Παππά όμως έχω αρρωστήσει από το καλοκαίρι καθώς ήρθε φυτευτός από τον πρόεδρο και δέσμευσε budget και για του χρόνου.


ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΛΗΣΤΕ επιτέλους και για τον παίκτη Παπαγιάννη ρε παιδια. Καλά να κράζουμε τον Παππα , τον Τόμας , τον Λάσμε , τον Γκιστ , κλπ αλλά αυτό το πράγμα έχω ΧΡΟΝΙΑ να το ζήσω.

Παίκτης που ήρθε από το ΝΒΑ είναι και έχει κλεισει 6 μήνες στην ομάδα...
ΛΙΓΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ αν είχε θα είχε φτιάξει το σώμα του και ας μην έκανε τίποτα μπασκετικά (όχι οτι κάνει και τπτ δηλαδή μεχρι τώρα)...
RipCity
QUOTE (Looter @ Jan 11 2019, 23:53 ) *
Ξεκίνησε ήδη η κυβερνητική γραμμή από τον Κοντό:

"ΥΓ3: Ο Πιτίνο γνωρίζει τον Πέιν καθώς τον έχει παρακολουθήσει και τον έχει αντιμετωπίσει δύο φορές."


Κάτι τέτοια είναι εκπληκτικά! Ο Πέιν πρέπει να ναι ένας από τους δεκάδες χιλιάδες παίκτες που έχει αντιμετωπίσει ο Πιτίνο, αλλά λογικά του έμεινε χαραγμένος στο μυαλό!
Ginobili
QUOTE(john wick @ Jan 12 2019, 01:13 ) *
Θα το πιουμε το ποτηρι με την πίκρα μεχρι τέλους...
Καθομαι κ σκεφτομαι οτι με 1 κακη χρονια σαν κ την φετινη ,εχω ξενερωσει κ στεναχωρηθει τοσο πολυ που εχασα την λαχταρα μου να πηγαινω γηπεδο κ προτιμω να καθομαι σπιτι..
Μηπως ειμαι λιγο υπερβολικος;
Ισως...
.

Ναι είσαι.Ο Παναθηναικός έχει ρεαλιστικό στόχο να μπει οκτάδα(7ος ή 8ος) και να παίξει με μία εκ των Ρεάλ-Φενερ-ΤΣΣΚΑ.
Ό,τι δηλαδή έκανε και τις δύο προηγούμενες χρονιές...παίζοντας μάλιστα και με την πιο φορμαρισμένη κάθε φορά.
Έχει το κύπελο στο ΟΑΚΑ,και κρατάει το πλεονέκτημα έδρας μέχρι στιγμής και για τους τελικούς για το πρωτάθλημα.
Άν δεν είχες έναν νέο προπονητή σαν τον Πιτίνο,και δύο πολύ καλές προσθήκες (Κιλπάτρικ-Πέιν) σε θέσεις που πόναγε η ομάδα...κι εγώ να σου πω την αλήθεια...θα έψαχνα να ξεπουλήσω το διαρκείας μου...
Εμένα με νοιάζει να δω έναν Παναθηναικό τον Απρίλη που θα δινει μάχες στην ρακέτα,θα παίζει σωστή άμυνα,και δεν θα την κερδίζει καμία ομάδα εύκολα όπως τα 2,5 προηγουμενα χρόνια.
Looter
QUOTE (Quincy @ Jan 12 2019, 02:18 ) *
Σε σχέση με Lasme Gist εννοείται πως είναι καλύτερα. Αλλά χίλιες φορές να είχε ρισκάρει με κάποιον που θα μπορούσε να δώσει κάτι περισσότερο απ όλους αυτούς. Με αυτή τη frontcourt δεν υπήρχε κανένα ρίσκο, θέμα χρόνου ήταν η προσθήκη. Και άργησε κιόλας. Και επειδή έχει γίνει της μόδας αυτό με τις μεταγραφές του Γενάρη και στις 2 Ελληνικές ομάδες, ελπίζω να μην συνεχιστεί γιατί είναι εντελώς λάθος προσέγγιση.


Αφού δεν υπάρχουν λεφτά φίλε μου.
Τουλάχιστον ο ΟΣΦΠ πήρε τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ προπονητη της πιάτσας το καλοκαίρι και σε καλή τιμή και βλέπει αργή και σταθερή πρόοδο.
Επίσης πέρυσι με Σφαιρό για εμένα που είμαι απλά φίλαθλος , το μπάσκετ που έπαιζε σε πολλούς αγώνες η ομάδα ήταν βασανιστικό.
Φέτος υπάρχει εμπιστοσύνη από τον κόσμο και με ομάδα στοιχημα , δεν είναι τυχαίο..
Στον ΟΣΦΠ υπάρχουν 3.000-4.000 μπασκετικοί που πανε βρέξει-χιονίσει στο ΣΕΦ και μπορώ να σου πω ότι είναι από τους πιο μπασκετικούς φιλάθλους στη χώρα.

Τώρα όσον αφορά την προσθήκη που χρειάζεται η ομάδα για να πάρει αυτό που της αναλογεί και να πάει f4.
Πως μπορείς να προσθέσεις παικτη τη στιγμή που έχεις απληρωτους τους υπόλοιπους και σου δίνουν και το 100%

Ευτυχώς που υπάρχει σοβαρός προπονητής και δυσκολα θα γίνει τέτοιο unfair πριν πληρωθούν αυτοί που τραβάνε το κουπί μέχρι τώρα... Και μιλαμε για τα 3/5 των αγώνων της Euroleague..
Ginobili
QUOTE(Quincy @ Jan 12 2019, 01:18 ) *
Σε σχέση με Lasme Gist εννοείται πως είναι καλύτερα. Αλλά χίλιες φορές να είχε ρισκάρει με κάποιον που θα μπορούσε να δώσει κάτι περισσότερο απ όλους αυτούς. Με αυτή τη frontcourt δεν υπήρχε κανένα ρίσκο, θέμα χρόνου ήταν η προσθήκη. Και άργησε κιόλας. Και επειδή έχει γίνει της μόδας αυτό με τις μεταγραφές του Γενάρη και στις 2 Ελληνικές ομάδες, ελπίζω να μην συνεχιστεί γιατί είναι εντελώς λάθος προσέγγιση.

Τα χουμε πει.Έχεις δίκιο.Αυτη η μοδα πρέπει να εκλείψει ...και σε αυτήν έχει μεγαλη ευθύνη ο Δ.Γ

QUOTE(Looter @ Jan 12 2019, 01:28 ) *
Αφού δεν υπάρχουν λεφτά φίλε μου.

Ο Πειν κοστίζει λιγότερα από Λάσμε+Βουγιούκα .
1000 φορές Πέιν-Γκιστ-Παπαγιάννης από Γκιστ-Βουγιουκα-Λάσμε-Παπαγιάννη....
γελάει και η κουτσή Μαρία με τον καλοκαιρινό σχεδιασμό.

Επίσης...ο Λεκαβίτσιους δεν γίνεται μέσα σε μία νύχτα να άρχισε να γίνεται χρήσιμος στην ομάδα και να βοηθάει και τον Καλάθη...και με Πασκουάλ...να είχε μια ψυχολογία "Τέπιτς"....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.