Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
shtarkws
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 10 2019, 08:31 ) *
Ας βάλω κι εγώ την δική μου πρόταση,έναν παίκτη που θέλω σαν τρελός εδώ και 4 χρόνια...

Jarnell Stokes...
4αρο5αρι,με καλό σουτάκι,αθλητικός,δυνατός,καλό footwork, τον δίνουν 6'9", δηλαδή γύρω στα 2.05-2.06(μπορεί να ναι και λίγο πιο κάτω)
Πιστεύω οτι έχει πολύ καλές πιθανότητες να κάνει σοβαρά πράγματα εδω.







Φανταζομαι οτι τον προοριζεις για 4, ειναι πολυ ελαφρυς για 5
stefkorner
QUOTE (Looter @ Jan 10 2019, 20:18 ) *
Επειδή είναι σχετικά δύσκολη η απόκτηση καλού 5αριου και επειδή υπάρχουν ήδη 4 5αρια , για αυτό και επέμενα στη λύση ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι συν combo.


εχω μια προταση ενος παικτη με πολλες κινησεις στο ζωγραφιστο ,ειδικα στο 1vs1,που μοιαζουν αρκετα με του Ντεσον,αλλα εννοειται πολυ πιο δυνατος(+5 ποντους πιο ψηλος )
4ρι στο nba που εδω μπορει εξισου και στις δυο θεσεις
πρωταθλητης στο ncaa το 17 !
μειονεκτημα βεβαια η μικρη εμπειρια ,λογω της ηλικιας

isaiah hicks

QUOTE (j-kidd13 @ Jan 10 2019, 14:31 ) *
Ας βάλω κι εγώ την δική μου πρόταση,έναν παίκτη που θέλω σαν τρελός εδώ και 4 χρόνια...

Jarnell Stokes...
4αρο5αρι,με καλό σουτάκι,αθλητικός,δυνατός,καλό footwork, τον δίνουν 6'9", δηλαδή γύρω στα 2.05-2.06(μπορεί να ναι και λίγο πιο κάτω)
Πιστεύω οτι έχει πολύ καλές πιθανότητες να κάνει σοβαρά πράγματα εδω.


θα ηταν πραγματικα πολυ καλη περιπτωση !μονο που εβαλε τζιφρα στο Μεμφις πρωτη του Γενναρη του 19 laugh.gif
villiskabas
O Κοντος μια φορα να βγει και να πει οτι ψαχνουμε παικτη, ολο δεν ξερω και ειναι δυσκολο και μα και μου .. ασε μας ρε παλικαρι κανε αλλη δουλεια κουρασες.
Looter
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 10 2019, 15:21 ) *
Με βαρβατο 4αρι δεν λυνεις τιποτα..Διωχνεις Ιαντα και παιρνεις ΜΑΠΑΡΟ και ησυχαζεις..ΜΑΠΑΡΟ με σουτ οτι καλυτερο μπορει να παρει ο Παναθηναικος αυτην την στιγμη..


Διαφωνώ , παίκτης τύπου Wiliams θα ήταν καλύτερο φιτ.
Ακόμα και ένας Derrick Brown.

Πεντάδα

Νικ , Κιλπάτρικ , Πάπι , Brown , Γκιστ/Λάσμε θα ήταν ΑΛΛΟ επίπεδο.
Ο Τόμας ΔΕΝ κάνει και ο Μήτο έχει ακόμα πολυ μέλλον.

Για άμεση βελτίωση ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι
stefkorner
QUOTE (Looter @ Jan 10 2019, 20:29 ) *
Διαφωνώ , παίκτης τύπου Wiliams θα ήταν καλύτερο φιτ.
Ακόμα και ένας Derrick Brown.



Για άμεση βελτίωση ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι


οχι βρε μακρια απο Μπραουν! οταν λες βαρβατο -πες να πενταριζει κιολας ! εναν τυπου Σιγκλεντον δηλαδη για Ευρωπη!
ο Μπραουν ετσι οπως ειναι εδω και 1.5 χρονο αστα να πανε (απο τραυματισμο περσι τα 2/3 της σεζον και με αποχη φετος)
εκτος των αλλων δεν κανει για τις αμυνες που θελει ο Πιτινο -αλλα δεν θα δωσει και παρα πολλα στο ριμπαουντ ,για να καλυψει την εστω κακη φ.κ των bad boys..
jonaldidhs
QUOTE (Looter @ Jan 10 2019, 14:29 ) *
Διαφωνώ , παίκτης τύπου Wiliams θα ήταν καλύτερο φιτ.
Ακόμα και ένας Derrick Brown.

Πεντάδα

Νικ , Κιλπάτρικ , Πάπι , Brown , Γκιστ/Λάσμε θα ήταν ΑΛΛΟ επίπεδο.
Ο Τόμας ΔΕΝ κάνει και ο Μήτο έχει ακόμα πολυ μέλλον.

Για άμεση βελτίωση ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι

Εχουμε διαφορετικη αποψη..Ο Παναθηναικος χρειαζεται παιχτη που να μπορει να αμυνθει στο ποστ..Παιχτη δυνατο..Τα ιδια ειχαμε και περυσι που ειχαμε το καλυτερο 4αρι της λιγκας τον Κρις και ο Γκιστ δεν ειχε το φετινο χαλι..Αν βρουμε λοιπον εναν τετοιο παιχτη επιθετικα θα χρειαζεται ειτε να εχει πολυ καλο σουτ ειτε καλο ποστ παιχνιδι..Αν λοιπον η ομαδα μου βρει τετοιο παιχτη θα μπορεσει να χτυπησει και τις μεγαλες ομαδες ακομα..Αλλιως δεν υπαρχει φως στο τουνελ
john wick
Ποτε θα ερθει ο ψηκος ρε σεις;
Ποτε θα μπει να κανει 2 προπονησεις με την ομαδα;;;



Δεν θα αταματησω να υποατηριζω οτι η ομαδα "στηνεται" με φοντο τους Ελλ τελικους κ την 13/2.....
Ξερουν κ οι ιδιοι οτι πλεον δεν προλαβαινουμε με τπτ την 8αδα οποτε δεν βιαζονται...
Looter
QUOTE (stefkorner @ Jan 10 2019, 14:32 ) *
οχι βρε μακρια απο Μπραουν! οταν λες βαρβατο -πες να πενταριζει κιολας ! εναν τυπου Σιγκλεντον δηλαδη για Ευρωπη!
ο Μπραουν ετσι οπως ειναι εδω και 1.5 χρονο αστα να πανε (απο τραυματισμο περσι τα 2/3 της σεζον και με αποχη φετος)
εκτος των αλλων δεν κανει για τις αμυνες που θελει ο Πιτινο -αλλα δεν θα δωσει και παρα πολλα στο ριμπαουντ ,για να καλυψει την εστω κακη φ.κ των bad boys..


Παράδειγμα τους έφερα και τους 2. Εξάλλου ο ένας έπαιξε χθες εναντίον του ΠΑΟ!! tongue.gif
ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι όπως ακριβώς γράφεις είναι ένα καλό 4αρι με δύναμη ώστε να μην σπρώχνεται στη ρακέτα και αλτικοτητα. Όπως ακριβώς το γράφεις , πενταριζει!! 😂😂😂
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jan 10 2019, 14:42 ) *
Ποτε θα ερθει ο ψηκος ρε σεις;
Ποτε θα μπει να κανει 2 προπονησεις με την ομαδα;;;



Δεν θα αταματησω να υποατηριζω οτι η ομαδα "στηνεται" με φοντο τους Ελλ τελικους κ την 13/2.....
Ξερουν κ οι ιδιοι οτι πλεον δεν προλαβαινουμε με τπτ την 8αδα οποτε δεν βιαζονται...

Εγω σου λεω την προλαβαινει την οχταδα..Εχει καποιος ελπιδα οτι μπορεις να αποκλεισεις καποια απτις big-3με μειονεκτημα εδρας?Οτι γινεται,γινεται γιατι ο Δγ μιλησε για λευκη πετσετα και ετσι εφερε τον Πιτινο..Μετα ομως ο Πιτινο θελει παιχτες..Ασε που εκνευριστηκε και παρα πολυ με το παιχνιδι στο ΣΕΦ και με την ολη ατμοσφαιρα που επικρατουσε που το πηρε αποφαση να βαλει το χερι στην τσεπη ωστε να μην χασει ουτε φετος το πρωταθλημα..Τωρα αν τα καταφερει(πραγμα δυσκολο με τα σημερινα δεδομενα), θα το δειξει ο χρονος..Απλα ο Παναθηναικος δεν πρεπει να καταντησει Εφες,Μακαμπι,Αρμανι των περασμενων χρονων..Σακος του μποξ..Ας πεσουμε αλλα να πεσουμε με μαχη..
nvip13
Ο Πιτινο συνεχώς σχολιάζει το θέμα στο τριποντο.

Οπότε θεωρώ πως θα πάει σε μια επιλογή 4-5 ρι που να έχει και το σουτ.
Αλλη μια λύση είναι βαρβατο τουμπανο 5αρι και επιστροφή Νεντμοντ.
Σ αυτη την περίπτωση φευγει Κιθ και Λασμε.
Thodoros
5ρι στην θέση του Λάσμε Χθες .
Οτιδήποτε άλλο είναι λάθος .


kerkyraios22
QUOTE (Thodoros @ Jan 10 2019, 16:43 ) *
5ρι στην θέση του Λάσμε Χθες .
Οτιδήποτε άλλο είναι λάθος .

Δυστυχως εχουμε να δουμε σεντερ απο την εποχη του Μπατιστ και του Πεκοβιτς...και βλεπουμε τα αποτελεσματα μας...


Εχθες σκεφτομουνα οτι Σλουκας και βεσελι παιρνουν περιπου τα ιδια λεφτα με Καλαθη,Γκιστ και Βουγιουκα....Ποσο λαθος δομημενη ειναι η ομαδα μας.....
Victor_Mannheim
QUOTE (kerkyraios22 @ Jan 10 2019, 16:58 ) *
Δυστυχως εχουμε να δουμε σεντερ απο την εποχη του Μπατιστ και του Πεκοβιτς...και βλεπουμε τα αποτελεσματα μας...


Εχθες σκεφτομουνα οτι Σλουκας και βεσελι παιρνουν περιπου τα ιδια λεφτα με Καλαθη,Γκιστ και Βουγιουκα....Ποσο λαθος δομημενη ειναι η ομαδα μας.....

μπροστα στο καλυτερο ασσο της ευρωπης και ενα απτα καλυτερα 4αρια της ευρωπης οπως λενε μερικοι τι να μετρησει ο σλουκας με τον βεσελι w00t.gif
G-arenas
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 10 2019, 14:36 ) *
Εχουμε διαφορετικη αποψη..Ο Παναθηναικος χρειαζεται παιχτη που να μπορει να αμυνθει στο ποστ..Παιχτη δυνατο..Τα ιδια ειχαμε και περυσι που ειχαμε το καλυτερο 4αρι της λιγκας τον Κρις και ο Γκιστ δεν ειχε το φετινο χαλι..Αν βρουμε λοιπον εναν τετοιο παιχτη επιθετικα θα χρειαζεται ειτε να εχει πολυ καλο σουτ ειτε καλο ποστ παιχνιδι..Αν λοιπον η ομαδα μου βρει τετοιο παιχτη θα μπορεσει να χτυπησει και τις μεγαλες ομαδες ακομα..Αλλιως δεν υπαρχει φως στο τουνελ

με γλιτωσες απο την αναλυση φιλε θενκς.

οχι οτι ειναι λαθος το σκεπτικο του looter, αλλα και περσυ δεν ειχαμε 4αρι βαρβατο αλλα ειχαμε και τρελα προβληματα στην ρακετα? οποτε το εχουμε δοκιμασει ηδη αυτο.

QUOTE (john wick @ Jan 10 2019, 14:42 ) *
Ποτε θα ερθει ο ψηκος ρε σεις;
Ποτε θα μπει να κανει 2 προπονησεις με την ομαδα;;;



Δεν θα αταματησω να υποατηριζω οτι η ομαδα "στηνεται" με φοντο τους Ελλ τελικους κ την 13/2.....
Ξερουν κ οι ιδιοι οτι πλεον δεν προλαβαινουμε με τπτ την 8αδα οποτε δεν βιαζονται...

γιατι να μην προλαβαινουμε 8αδα? 8οι ειμαστε τωρα και θα βελτιωθουμε σαν ομαδα σιγουρα και ας εχουμε δυσκολο προγραμμα.

μπασκονια-χιμκι για διαφορετικους λογους δυσκολα θα προλαβουν, η ζαλγκιρις εχει πεσει και αν της παρουμε διπλο την αφηνουμε εξω και μακαμπι ειναι λιγο πισω ακομα.

με ενα διπλο στα επομενα 3 ματς, ειδικα αν ειναι με ζαλγκιρις, δυσκολα δεν θα μπουμε πιστευω. θεωρω οτι θα το κανουμε αυτο το ενα διπλο.

στα πλει οφφ αν μπουμε, θα εχουμε λογικα και εναν ακομα ψηλο(ελπιζω καλο) και με οποιον και να πεσουμε, μονο θετικα θα εχουμε. αρχικα την εμπειρια που θα παρουν οι μικροι μας παικτες ειδικα παπατζον και μητο. τον αγωνιστικο ρυθμπ σαφως γιατι αν δεν μπουμε θα κανουμε καιρο να παιξουμε κανονικο αγωνα και φυσικα για τον προεδρο και οικονομικο με 2 sold out να ειναι σιγουρα στα πλει οφφ(αν παιξουμε 2)

και δεν θεωρω οτι θα ειμαστε σακος του μποξ οπως με τσαβι-σαλε. θα το παλεψουμε πολυ παραπανω απο οτι αλλες φορες.
Looter
QUOTE (G-arenas @ Jan 10 2019, 17:10 ) *
με γλιτωσες απο την αναλυση φιλε θενκς.

οχι οτι ειναι λαθος το σκεπτικο του looter, αλλα και περσυ δεν ειχαμε 4αρι βαρβατο αλλα ειχαμε και τρελα προβληματα στην ρακετα? οποτε το εχουμε δοκιμασει ηδη αυτο.


Αν ήμασταν στο καλοκαίρι και δεν υπήρχαν 4 5αρια και ο βουτυρατος Τομας γα πήγαινα και εγώ για ΜΑΠ.
Έτσι όπως είναι τώρα η ομάδα στο 4-5 , η τρύπα του Τομας δεν καλύπτεται με τίποτα. Μηδέν ποστ , μηδέν άμυνα και σουτ όποτε.
Θα επιμείνω , ΒΑΡΒΑΤΟ 4αρι ως έβδομος ξένος και αποδέσμευση Κιθ.

Ο DPG πάντως αντί να κυκλώσει στο ημερολόγιο κανένα εκτός έδρας παιχνίδι στη Euroleague από τα παιχνίδια-φωτιά που ακολουθούν , κύκλωσε το παιχνίδι κυπέλλου με ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ στις 13/2.

Άβυσσος η ψυχή του Προέδρου. 😂😂
shtarkws
Παρακαλω να λειπουν οι μειωτικοι χαρακτηρισμοι
Derozan
Το πουλέν μου Chinanu Onuaku μοιράζει και ασσιστ αβέρτα,φέρτον ρε Πιτίνε να ησυχάσουμε biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

εδώ θα δείτε και τον Ρικ στο βάθος γονατιστό όπως πάντα tongue.gif
pogasgeo
QUOTE (Derozan @ Jan 10 2019, 21:27 ) *
Το πουλέν μου Chinanu Onuaku μοιράζει και ασσιστ αβέρτα,φέρτον ρε Πιτίνε να ησυχάσουμε biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

εδώ θα δείτε και τον Ρικ στο βάθος γονατιστό όπως πάντα tongue.gif


μήπως εννοείς τον Arinze Onuaku?
Derozan
QUOTE (pogasgeo @ Jan 10 2019, 20:32 ) *
μήπως εννοείς τον Arinze Onuaku?

όχι μπρο,έχω βάλει και λινκ laugh.gif
papp7
QUOTE (Derozan @ Jan 10 2019, 20:34 ) *
όχι μπρο,έχω βάλει και λινκ laugh.gif



Φερτον να πεθανω στο γελιο με τις βολες που ριχνει θα κανω hack a Onuaku απο την πρωτη περιοδο μονο και μονο για να γελαω.
https://www.youtube.com/watch?v=6SOzkaxPRgQ
Derozan
QUOTE (papp7 @ Jan 10 2019, 21:46 ) *
Φερτον να πεθανω στο γελιο με τις βολες που ριχνει θα κανω hack a Onuaku απο την πρωτη περιοδο μονο και μονο για να γελαω.
https://www.youtube.com/watch?v=6SOzkaxPRgQ

Hack an Onuaku σε παίκτη με 70% στις βολές ; σκληρός. laugh.gif
stefkorner
μου κανει και ο Ονουακου ! ας σουταρει βολες και με τα 4 .. tongue.gif
αλλα πιο πολυ θελω Κουινσι Εισι ,που δεν βλεπω να συνεχιζει Σανς μετα το 10ημερο !
8 & 9 λεπτα εχει παιξει σε δυο ματς !αποντος (με μολις ενα εκτελεσμενο τριποντο) και συνολο 1 ριμπαουντ ! και ολα τα υπολοιπα 0 rolleyes.gif
Derozan
QUOTE (stefkorner @ Jan 10 2019, 21:56 ) *
μου κανει και ο Ονουακου ! ας σουταρει βολες και με τα 4 .. tongue.gif
αλλα πιο πολυ θελω Κουινσι Εισι ,που δεν βλεπω να συνεχιζει Σανς μετα το 10ημερο !
8 & 9 λεπτα εχει παιξει σε δυο ματς !αποντος (με μολις ενα εκτελεσμενο τριποντο) και συνολο 1 ριμπαουντ ! και ολα τα υπολοιπα 0 rolleyes.gif

Σπάστα αγόρι μου!Και Ονουάκου αντί λάσμε και Νάναλι αντι Λοτζέσκι!ώπα το παράκανα laugh.gif Πάντως το τελευταίο ακούγεται γενικά biggrin.gif
papp7
QUOTE (Derozan @ Jan 10 2019, 21:51 ) *
Hack an Onuaku σε παίκτη με 70% στις βολές ; σκληρός. laugh.gif



Λογο κουταλας ρε μαν μου, 71.gif οχι ευστοχιας
john wick
Στο hoopfellas καποιος ποσταρε οτι δημοσιογραφος του Παναθηναϊκού εγραψε σημερα οτι μιλαμε με 2 ψηλους απο ΝΒΑ που θα κανουν παταγο...
Πηρε κανεις χαμπαρι;;;;;
Steeeeeeeeeeef που γυρνας μαρη;;;;;;;; laugh.gif
G-arenas
QUOTE (john wick @ Jan 11 2019, 14:26 ) *
Στο hoopfellas καποιος ποσταρε οτι δημοσιογραφος του Παναθηναϊκού εγραψε σημερα οτι μιλαμε με 2 ψηλους απο ΝΒΑ που θα κανουν παταγο...
Πηρε κανεις χαμπαρι;;;;;
Steeeeeeeeeeef που γυρνας μαρη;;;;;;;; laugh.gif

quincy acy αγαπητε κανιβαλε μας ελα στην ομαδα της καρδιας σου!!! tongue.gif tongue.gif

καλα περα απο την πλακα τωρα οτι φημες και να υπαρχουν δεν ξερουμε τι γινεται στα αληθεια.

αλλα οτι και να γινει για να ερθει ψηλος πρεπει να φυγει αλλος. σιγουρο.
Derozan
Κάτι ακούγεται για Ούντο,Ονουάκου και φτιάχνομαι.Έχω την αίσθηση ότι του χρόνου θα δούμε τεράστια πράγματα... biggrin.gif
Στην ερα επίσης επιβεβαίωσαν ότι θα πέσει πολύ χρήμα του χρόνου
papp7
Δεν μπορω να βρω καταλληλο τοπικ αλλα, μονο εμενα ο ρικ πιτινο μου θυμιζει τον γιατρο απο το human centipede 1? blink.gif
https://www.google.com/search?q=human+centi...lFaJlt0HhEVFgM:
Thodoros
E ναι σε καταλαβαίνω τόσο καλοί που είναι οι ψηλοί μας δεν σου πάει η καρδιά να διώξεις κανέναν. Μα τι λέμε.

Όποιον βρούμε και είναι 5άρι της προκοπής και όχι καμία μισοριξιά την επόμενη ώρα να σουτάρουν τον Λάσμε ... Ας δούμε και το σημερινό γιατί τον βλέπω να ψάχνει ομάδα πριν βρούμε εμείς ψηλό!
Το Γεροντάκι δεν κάνει και όποιος έλεγε το καλοκαίρι ότι είναι ok να πάει σε οφθαλμίατρο ή να σταματήσει να το παίζει ιστορίας.

Κάποια πράγματα δεν χρειάζεται να έχεις γνώσεις μπάσκετ....αθλητής 37ρης για να παίζει ή σπουδαίος σε κάτι πρέπει να είναι ή Γιόκας σου. Μακάρι να ισχύει γιατί 5άρι θέλουμε χθες ακόμα και με ήττα σήμερα δεν χάθηκε τίποτα αλλά δεν μπορούμε να τα χάσουμε κι όλα.
Kalispera
QUOTE (john wick @ Jan 11 2019, 14:26 ) *
Στο hoopfellas καποιος ποσταρε οτι δημοσιογραφος του Παναθηναϊκού εγραψε σημερα οτι μιλαμε με 2 ψηλους απο ΝΒΑ που θα κανουν παταγο...
Πηρε κανεις χαμπαρι;;;;;
Steeeeeeeeeeef που γυρνας μαρη;;;;;;;; laugh.gif

Μάλλον Ούντο και Έισι.Βέβαια και ο Άντονι Ντέιβις να έρθει,αν είναι το συμβόλαιο του να διαρκεί έξι μήνες,δεν βρίσκω τον λόγο να γίνει αυτή η κίνηση.Η χρονιά είναι ήδη χαμένη,αν αναλογιστούμε οτι ακόμη και αν περάσουμε θα αντιμετωπίσουμε μια εκ των Ρεαλ ή Φενερ με μειονέκτημα.Τέτοιες κινήσεις έχουν νόημα στην αρχή της σεζόν,όχι όταν η ομάδα είναι στο χείλος του γκρεμού.
RipCity
Το όνομα του Udoh γιατί κυκλοφορεί ακόμη κι ως σκέψη?
SoldierOfFortune
Λογικό να πέσει χρήμα του χρόνου. Μεγάλη ευκαιρία να κάνει το κομμάτι του ο πρόεδρος. Το καλοκαίρι προμηνύεται το λιγότερο καυτό. Για Ούντο και εγώ το έχω ακούσει πάντως. Για να δούμε. Τόσα χρόνια διαρκείας και του χρόνου που θα γίνει το φάιναλ φορ Ελλάδα και θα έχουμε και μπάτζετ εγώ θα είμαι εξωτερικό. Άδικη ζωή χαχαχα
G-arenas
QUOTE (Kalispera @ Jan 11 2019, 16:29 ) *
Μάλλον Ούντο και Έισι.Βέβαια και ο Άντονι Ντέιβις να έρθει,αν είναι το συμβόλαιο του να διαρκεί έξι μήνες,δεν βρίσκω τον λόγο να γίνει αυτή η κίνηση.Η χρονιά είναι ήδη χαμένη,αν αναλογιστούμε οτι ακόμη και αν περάσουμε θα αντιμετωπίσουμε μια εκ των Ρεαλ ή Φενερ με μειονέκτημα.Τέτοιες κινήσεις έχουν νόημα στην αρχή της σεζόν,όχι όταν η ομάδα είναι στο χείλος του γκρεμού.

ωρα να παρουμε την εκδίκηση μας! tongue.gif tongue.gif

παντως δεν καταλαβαινω γιατι λετε οτι η χρονια θα ειναι χαμενη. και μεχρι τους 8 να φτασουμε και παλεψουμε ολα τα ματς και παρουμε μια νικη δεν θα ειναι η καλυτερη μας πορεια εδω και 3-4 χρονια?

δεν ξερω γιατι το λετε αυτο αλλα μια φορα η χρονια δεν εχει τελειωσει.
Johnny Marv
Μου ήρθε ένα κατά τη γνώμη μου πολύ καλό ρόστερ για του χρόνου που με πιτινο προπονητή θα έκανε πραγματικά θαύματα! Πείτε μου και γνώμες έτσι να περνάει λίγο πιο δημιουργικά η ώρα μας... Το ρόστερ είναι αυτό :

1)Καλαθης-Σίβα
2)Ντενμον-Παππας
2/3)Ναναλι
3)Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
4)Σικμα-Μιτογλου
5)Μικι-Πεϊν-Παπαγιαννης


Αρκετά φθηνό πιστεύω , κάπου στα 300χιλ ακριβότερο από το φετινή αν τα νούμερα που ξέρουμε ισχύουν (το φετινό το υπολογίζω στα 8,8 μυρια) , τώρα αν ο πρόεδρος θέλει να κάνει αυξήσεις δεν θα με χάλαγε ένας Γουίλιαμς αντί σικμα αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι θα αυξηθεί και πολύ το μπατζετ οπότε ορίστε κάτι ρεαλιστικό..
Derozan
QUOTE (G-arenas @ Jan 11 2019, 16:43 ) *
ωρα να παρουμε την εκδίκηση μας! tongue.gif tongue.gif

παντως δεν καταλαβαινω γιατι λετε οτι η χρονια θα ειναι χαμενη. και μεχρι τους 8 να φτασουμε και παλεψουμε ολα τα ματς και παρουμε μια νικη δεν θα ειναι η καλυτερη μας πορεια εδω και 3-4 χρονια?

δεν ξερω γιατι το λετε αυτο αλλα μια φορα η χρονια δεν εχει τελειωσει.

βρε ας παίξουμε με ΤΣΣΚΑ ,και αν βγουν και Κιλπατρικ και ο ψηλος μπορει πολλοι να καταπιουν τη γλωσσα τους.ΠΑΟ εισαι,οπως και να σαι πας να νικησεις.By the way για μένα η 2η είναι ίδια με τη 16η θέση,τον runner up δεν τον θυμάται ποτε κανείς.

QUOTE (Johnny Marv @ Jan 11 2019, 16:53 ) *
Μου ήρθε ένα κατά τη γνώμη μου πολύ καλό ρόστερ για του χρόνου που με πιτινο προπονητή θα έκανε πραγματικά θαύματα! Πείτε μου και γνώμες έτσι να περνάει λίγο πιο δημιουργικά η ώρα μας... Το ρόστερ είναι αυτό :

1)Καλαθης-Σίβα
2)Ντενμον-Παππας
2/3)Ναναλι
3)Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
4)Σικμα-Μιτογλου
5)Μικι-Πεϊν-Παπαγιαννης


Αρκετά φθηνό πιστεύω , κάπου στα 300χιλ ακριβότερο από το φετινή αν τα νούμερα που ξέρουμε ισχύουν (το φετινό το υπολογίζω στα 8,8 μυρια) , τώρα αν ο πρόεδρος θέλει να κάνει αυξήσεις δεν θα με χάλαγε ένας Γουίλιαμς αντί σικμα αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι θα αυξηθεί και πολύ το μπατζετ οπότε ορίστε κάτι ρεαλιστικό..


Νομίζω πρέπει να το ανεβάσεις κανα δεκάρι πάνω,χωρίς υπερβολές.
pan24
Καπου εδω εγω να πω οτι ο Ουντο εχει συμβολαιο και δυσαρεστημενο δεν τον λες.Ηξερε τι περιμενε
Εφυγε ενω ηταν σταρ εδω με τεραστιο συμβολαιο και ενω ηξερε οτι nba θα ειναι παγκο γιατι βρισκοταν εκει πριν ερθει Ευρωπη
Αν η ομαδα του τον εδιωχνε και δεν εβρισκε κατι αλλο η/και αποφασιζε να ερθει παλι Ευρωπη ειναι εκτος της οικονομικης μας δυνατοτητας εκτος αν μπορουμε να φτασουμε η να περασουμε τα 2 μυρια ανα χρονο(που και παλι δεν ειναι σιγουρο γιατι αν πχ η ΤΣΣΚΑ αποφασισει να παρει παικτη οσα και να δωσεις θα δωσουν περισσοτερα)

QUOTE (G-arenas @ Jan 11 2019, 16:43 ) *
ωρα να παρουμε την εκδίκηση μας! tongue.gif tongue.gif

παντως δεν καταλαβαινω γιατι λετε οτι η χρονια θα ειναι χαμενη. και μεχρι τους 8 να φτασουμε και παλεψουμε ολα τα ματς και παρουμε μια νικη δεν θα ειναι η καλυτερη μας πορεια εδω και 3-4 χρονια?

δεν ξερω γιατι το λετε αυτο αλλα μια φορα η χρονια δεν εχει τελειωσει.

Τα τελευταια 2 χρονια με πλεονεκτημα εδρας ημασταν και μειναμε εκτος απο τις δυο πρωταθλητριες
Πως μια οριακη προκριση στην 8αδα θα ειναι η καλυτερη πορεια μας;

Για να μπορουμε να μπουμε στις τελευταιες 3 αγωνιστικες(εξω Αρμανι,μεσα Ρεαλ και Μπουντουσνοστ) με την προκριση ακομα υπο διεκδικηση θα πρεπει να εχει λυθει το θεμα με τα εκτος εδρας οπου για να κερδισουμε εκτος ομαδα 8αδας πρεπει να ευθυγραμμιστουν οι πλανητες
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jan 11 2019, 17:01 ) *
Τα τελευταια 2 χρονια με πλεονεκτημα εδρας ημασταν και μειναμε εκτος απο τις δυο πρωταθλητριες
Πως μια οριακη προκριση στην 8αδα θα ειναι η καλυτερη πορεια μας;

Για να μπορουμε να μπουμε στις τελευταιες 3 αγωνιστικες(εξω Αρμανι,μεσα Ρεαλ και Μπουντουσνοστ) με την προκριση ακομα υπο διεκδικηση θα πρεπει να εχει λυθει το θεμα με τα εκτος εδρας οπου για να κερδισουμε εκτος ομαδα 8αδας πρεπει να ευθυγραμμιστουν οι πλανητες

θεωρεις καλυτερες πορειες αυτες των 3 τελευταιων χρονων με 3-0 μπασκονια-φενερ και 3-1 ρεαλ ή τα 3-2 με μπαρτσα και τσσκα?

εγω προφανως την 2η οπου φτασαμε πολυ πιο κοντα στο final 4 ειδικα τοτε με μπαρτσα.

αν φτασουμε στο να αποκλειστουμε με 3-1 απο ρεαλ π.χ φετος, τοτε αν αναλογιστουμε και το ροστερ το φετινο σε σχεση ειδικα με τις 2 προηγουμενες τοτε δεν το βλεπω οτι θα εχουμε χειροτερη φετινη πορεια απο τις 3 προηγουμενες.

εγω απο εδω και περα θεωρω οτι θα δειξουμε καλο προσωπο εκτος εδρας. δεν λεω θα τους νικαμε ολους κλπ κλπ. αλλα δεν θα ειμαστε και σε σημειο να λεμε οτι τι να δω αφου ειμαι σιγουρος οτι θα χασουμε.

θα κανουμε καποιες νικες και στις ηττες θα το εχουμε παλεψει. ας πουμε χθες ο οσφπ εχασε με αρκετη διαφορα αλλα το παλεψε, εμεις χαναμε στο 5 16-3 ή κατι τετοιο. οχι θα τα παλευουμε τα ματς απο εδω και περα.
Victor_Mannheim
QUOTE (Thodoros @ Jan 11 2019, 16:23 ) *
Το Γεροντάκι δεν κάνει και όποιος έλεγε το καλοκαίρι ότι είναι ok να πάει σε οφθαλμίατρο ή να σταματήσει να το παίζει ιστορίας.

thumbsup.gif
Johnny Marv
QUOTE(Derozan @ Jan 11 2019, 16:59 ) *
βρε ας παίξουμε με ΤΣΣΚΑ ,και αν βγουν και Κιλπατρικ και ο ψηλος μπορει πολλοι να καταπιουν τη γλωσσα τους.ΠΑΟ εισαι,οπως και να σαι πας να νικησεις.By the way για μένα η 2η είναι ίδια με τη 16η θέση,τον runner up δεν τον θυμάται ποτε κανείς.



Νομίζω πρέπει να το ανεβάσεις κανα δεκάρι πάνω,χωρίς υπερβολές.


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λες αυτό... πέραν από καλαθη-μικι-ναναλι όλοι έχουν κάτω από μυριο συμβόλαιο , κοντά στις 500χιλ μάλιστα
Victor_Mannheim
αν η ομαδα δεν παει φ4 ειναι αποτυχημενη η χρονια
ειτε βγουμε 4οι και αποκλειστουμε ειτε 6οι και αποκλειστουμε ειτε δεν μπουμε στην 8αδα ειναι το ιδιο
οτιδηποτε περα απτο φ4 ειναι αποτυχια
G-arenas
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 11 2019, 17:16 ) *
αν η ομαδα δεν παει φ4 ειναι αποτυχημενη η χρονια
ειτε βγουμε 4οι και αποκλειστουμε ειτε 6οι και αποκλειστουμε ειτε δεν μπουμε στην 8αδα ειναι το ιδιο
οτιδηποτε περα απτο φ4 ειναι αποτυχια

για μια ομαδα οπως ο παο προφανως ισχυει κατι τετοιο.

για μια ομαδα ομως οπως ο φετινος παο με τετοιο τραγικο ροστερ κυριως σε δομηση και μετα απο τραγικο μπασκετ και μετριο-κακα αποτελεσματα, το να παμε 8αδα και να αποκλειστουμε με αιμα μια χαρα θα ειναι για μενα.

με αποκλεισμο απο 8αδα σκουπα ουτε κατι το κακο ουτε κατι το καλο. μια μετρια χρονια σε ολα τα επιπεδα.

με ουτε 8αδα καλα αποτυχημενη τερμα.

για μενα λογο ιδιαιτεροτητας του οτι εφυγε μεση σεζον ο τσαβι και ηρθε αλλος, δεν μπορω να κρινω συνολικα την σεζον. ας πουμε οτι η μιση σεζον ηταν ηδη καρααποτυχημενη και η υπολοιπη την βλεπουμε.

αν συνεχισουμε το ιδιο ολη η χρονια αποτυχημενη. αν βελτιωθουμε και ειδικα καποιοι παικτες μας οπως παπαγιανης παπι και μητογλου τοτε το 2ο μισο θα ειναι καλο.
Derozan
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 11 2019, 17:12 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λες αυτό... πέραν από καλαθη-μικι-ναναλι όλοι έχουν κάτω από μυριο συμβόλαιο , κοντά στις 500χιλ μάλιστα

Λέμε θα πέσει πολύ χρήμα το καλοκαίρι ρε συ..μην κρίνεις με το τωρινό μπάτζετ
papp7
QUOTE (Derozan @ Jan 11 2019, 17:35 ) *
Λέμε θα πέσει πολύ χρήμα το καλοκαίρι ρε συ..μην κρίνεις με το τωρινό μπάτζετ



To πολυ χρημα ειναι σχετικο, αν παρεις στις θεσεις του λοζτ-λανγκ-τομας-λεκα-λασμε παικτες που κοστιζουν απο 500-800 χιλιαδες και ταυτοχρονα δωσεις στην θεση του γκιστ τα ιδια λεφτα σε παικτη τοτε θα εχεις ενα μπατζετ κοντα στα 3-3,5 μυρια παρα πανω. Και αυτα πολλα χρηματα θεωρουνται.
G-arenas
QUOTE (papp7 @ Jan 11 2019, 17:49 ) *
To πολυ χρημα ειναι σχετικο, αν παρεις στις θεσεις του λοζτ-λανγκ-τομας-λεκα-λασμε παικτες που κοστιζουν απο 500-800 χιλιαδες και ταυτοχρονα δωσεις στην θεση του γκιστ τα ιδια λεφτα σε παικτη τοτε θα εχεις ενα μπατζετ κοντα στα 3-3,5 μυρια παρα πανω. Και αυτα πολλα χρηματα θεωρουνται.

λοτζο λογικα παιρνει 500 αλλα εγω βαζω 400. λανγ 450. τομας 500 και λασμε 550. και 500 ο λεκα. 900 ο γκιστ. συνολο 3,3 μυρια.

αν παρουμε 6 ξενους με μεσο ορο 650 χιλ τοτε θα εχουμε συνολο για ξενους 3,9 μυρια. οποτε με την λογικη σου δεν βγαινει 3-3,5 μυρια πανω.

και αν βαλουμε και κιλπατρικ δεν βγαινει καμια αυξηση αν παρουμε ξενους με 500-800 χιλ. αυτο το καναμε φετος πανω κατω.

αν ανεβει το μπατζετ αρκετα θεωρω οτι θα δωσουμε 2 συμβολαια 800-1 μυρια, αλλα 2 με 600-800 και αλλα 2 με 400-600. καπως ετσι. συνολο δηλαδη 4200. 1 μυριο κοντα παραπανω με φετος συν κανα 500αρι απο αυξησεις παικτων ελληνων(παππας,παπι, θανασης μητογλου), συνολικα 1,5 μυριο παραπανω καθαρα.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jan 11 2019, 17:58 ) *
λοτζο λογικα παιρνει 500 αλλα εγω βαζω 400. λανγ 450. τομας 500 και λασμε 550. και 500 ο λεκα. 900 ο γκιστ. συνολο 3,3 μυρια.

αν παρουμε 6 ξενους με μεσο ορο 650 χιλ τοτε θα εχουμε συνολο για ξενους 3,9 μυρια. οποτε με την λογικη σου δεν βγαινει 3-3,5 μυρια πανω.

και αν βαλουμε και κιλπατρικ δεν βγαινει καμια αυξηση αν παρουμε ξενους με 500-800 χιλ. αυτο το καναμε φετος πανω κατω.

αν ανεβει το μπατζετ αρκετα θεωρω οτι θα δωσουμε 2 συμβολαια 800-1 μυρια, αλλα 2 με 600-800 και αλλα 2 με 400-600. καπως ετσι. συνολο δηλαδη 4200. 1 μυριο κοντα παραπανω με φετος συν κανα 500αρι απο αυξησεις παικτων ελληνων(παππας,παπι, θανασης μητογλου), συνολικα 1,5 μυριο παραπανω καθαρα.

Ο Λοτζεσκι περσι ηταν με 400
Για Λασμε με 500 ειπαν οτι ηρθε οπως και για Λανγκφορντ οτι ηρθε με 400 ενω υπαρχουν φημες(αγνωστης αξιοπιστιας) οτι Λεκα παιρνει 350 και Λοτζεσκι ανανεωσε με λιγοτερα
Επισης δεν ξερουμε αν τα λεφτα αυτα ειναι ευρω η δολαρια
Πιστευω(χωρις να εχω στοιχεια προφανως,με βαση την λογικη και τι γινεται αλλου μονο) οτι οι Αμερικανοι πληρωνονται σε δολαρια και πιθανο να γινεται το ιδιο και με τον Καλαθη

Αυτα κανουν διαφορα στο τελος σε μπατζετ σαν τα δικα μας

Το ποσο μεγαλη ειναι μια αυξηση βγαινει σε ποσοστο οχι απολυτο ποσο παντως
Δηλαδη αν ανεβασει η ΤΣΣΚΑ 3 μυρια το μπατζετ της η αυξηση ειναι ελαχιστη
Αν ανεβασουμε εμεις 3 μυρια το μπατζετ σε καμια περιπτωση δεν ειμαστε φαβορι για φαιναλ 4 αλλα ειναι 30-40% αυξηση την οποια την λες απο μεγαλη εως τεραστια
shtarkws
QUOTE(Victor_Mannheim @ Jan 11 2019, 17:16 ) *
αν η ομαδα δεν παει φ4 ειναι αποτυχημενη η χρονια
ειτε βγουμε 4οι και αποκλειστουμε ειτε 6οι και αποκλειστουμε ειτε δεν μπουμε στην 8αδα ειναι το ιδιο
οτιδηποτε περα απτο φ4 ειναι αποτυχια


Για την cska την fener την real αντε και Barca που εχει εκτιναξει το μπατζετ η μη παρουσια στο Φ4 θα ειναι αποτυχια. Αν εμεις παμε Φ4 θα ειναι υπερβαση. Αν βγουμε στην 8αδα και αποκλειστουμε, αναλογα με τις συνθηκες που θα γινει αυτο φανει αν ειναι αποτυχια η οχι. Αν βγουμε εκτος 8αδας θα ειναι αποτυχια, αν και με το μπατζετ που διαθετουμε θελει μεγαλη τεχνογνωσια για να ειμαστε περισσοτερο απο απλα ανταγωνιστικοι. Τεχνογνωσια που αποδεδειγμενα δεν διαθετουμε. Τουλαχιστον ως τωρα. Εκτος αν ερθει παλι ενας προπονητης που την δημιουργησει


QUOTE(Derozan @ Jan 11 2019, 17:35 ) *
Λέμε θα πέσει πολύ χρήμα το καλοκαίρι ρε συ..μην κρίνεις με το τωρινό μπάτζετ


Αυτο απο που προκυπτει; Τελος της προηγουμενης χρονιας ακουγαμε τα ιδια και τελικα ειμαστε στα ιδια και πιθανον λιγοτερα. Απο το οτι θα γινει το Φ4 στην Αθηνα; Και; Εκανε καμια υπερβαση φετος η Μπασκονια; Ουτε μπορουμε να εχουμε απαιτησεις απο το πορτοφολι του αλλου. Για να εχουμε απαιτησεις πρεπει να εχουμε 20.000 διαρκειας. Η Ζαλγκιρις εχει 17.000 νομιζω


Οταν επιτελους γινουμε ρεαλιστες και αποδεχθουμε την κατασταση μας ισως τοτε καταλαβουμε τι πρεπει να κανουμε για να γινουμε καλυτεροι
jonaldidhs
Ολα φανουν απτον προπονητη που θα παρουμε..
Looter
QUOTE (G-arenas @ Jan 11 2019, 17:22 ) *
για μια ομαδα οπως ο παο προφανως ισχυει κατι τετοιο.

για μια ομαδα ομως οπως ο φετινος παο με τετοιο τραγικο ροστερ κυριως σε δομηση και μετα απο τραγικο μπασκετ και μετριο-κακα αποτελεσματα, το να παμε 8αδα και να αποκλειστουμε με αιμα μια χαρα θα ειναι για μενα.

με αποκλεισμο απο 8αδα σκουπα ουτε κατι το κακο ουτε κατι το καλο. μια μετρια χρονια σε ολα τα επιπεδα.

με ουτε 8αδα καλα αποτυχημενη τερμα.

για μενα λογο ιδιαιτεροτητας του οτι εφυγε μεση σεζον ο τσαβι και ηρθε αλλος, δεν μπορω να κρινω συνολικα την σεζον. ας πουμε οτι η μιση σεζον ηταν ηδη καρααποτυχημενη και η υπολοιπη την βλεπουμε.

αν συνεχισουμε το ιδιο ολη η χρονια αποτυχημενη. αν βελτιωθουμε και ειδικα καποιοι παικτες μας οπως παπαγιανης παπι και μητογλου τοτε το 2ο μισο θα ειναι καλο.


Οτιδήποτε χειρότερο από πρωτάθλημα και αποκλεισμό από την τροπαιούχο στην φετινή Euroleague είναι slap για όσους αντί πρώτα να σπρώξουν από νωρις τα λεφτά που έκοψαν το καλοκαίρι , άλλαζαν προπονητές και άφησαν να φτάσει Γενάρης για να δούμε προσθήκη.. τα λάθη είναι ανθρώπινα , ας βγουν να τα παραδεχτούν..
stefkorner
Johnαρε WIck τι εγινε ; στειλε ακριβως τι διαβασες !ετρεχα σημερα και παιζει να εχω χασει επεισοδια
Derozan
QUOTE (shtarkws @ Jan 11 2019, 19:31 ) *
Αυτο απο που προκυπτει; Τελος της προηγουμενης χρονιας ακουγαμε τα ιδια και τελικα ειμαστε στα ιδια και πιθανον λιγοτερα. Απο το οτι θα γινει το Φ4 στην Αθηνα; Και; Εκανε καμια υπερβαση φετος η Μπασκονια; Ουτε μπορουμε να εχουμε απαιτησεις απο το πορτοφολι του αλλου. Για να εχουμε απαιτησεις πρεπει να εχουμε 20.000 διαρκειας. Η Ζαλγκιρις εχει 17.000 νομιζω


Οταν επιτελους γινουμε ρεαλιστες και αποδεχθουμε την κατασταση μας ισως τοτε καταλαβουμε τι πρεπει να κανουμε για να γινουμε καλυτεροι

Προκύπτει απ'τη λογική και απ'το ρεπορτάζ,αλλιώς γιατί νομίζεις ότι φαγώθηκε ο ΔΓ να φέρει το φ4 στην αθήνα;για να το δει λάιβ ; laugh.gif Σοβαρά τώρα tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.