Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
pan24
QUOTE (Ginobili @ Jan 23 2019, 19:11 ) *
Υ.Γ ο Λασμε ποτέ θα φύγει;;;;

Δεν παει Τελ Αβιβ αρα ειναι εκτος ομαδας
Johnny Marv
https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...iga-stin-fener/

Ούτε ναι λέει ούτε όχι για αλλαγή ομάδας . Λέει πάντως το λογικό ότι είναι τέλεια στην ομάδα του . Εγώ αν ήμουν παίκτης και είχα τον ζοτς προπονητή δύσκολα θα τον άφηνα αν ήταν στο χέρι μου . Ειδικά αν είχα τον ρολο του σλουκα στην ομάδα . Μόνο για έναν εκ των Σάρας ή Ιτούδη πιστεύω πως θα μπορούσε να αφήσει τον ζοτς και παράλληλα για την αγάπη για τη πατρίδα του .


ΥΓ. Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά οι περισσότεροι απο τους μεγαλύτερους και καλύτερους Έλληνες παίκτες οου έχουν περάσει είχαν ζοτς προπονητή. Διαμαντιδης , Σπανουλης , Σλουκας , Καλαθης όλοι έγιναν αυτοί που είναι λόγω ζοτς . Μήπως να του στέλναμε και καναν ακόμα ;
john wick
Μέρα που ειναι δεν ειναι σωστο να γκρινιάζουμε...
Ομως , καθομαι κ βλεπω στο nova 3 , Ορθοδοξ μπραδερς vs Βαλενθια...
Ροστερ (τουλαχιστον οι Ισπανοι) που στεκεται EL...
Diot ,Van Rossom , οι 2 Thomas κλπ...
Αυτος ο Ντουμπλιεβιτς ρε παιδια ,συγνωμη γ@%!×#@= τι συμβολαιο να εχει;Ολοι οι δικοι μας δεν προσφερουν οσα προσφερει αυτος...Αυτος ναι ,ειναι ψηλος που ξερει πολυ μπασκετ...
Ο Οτζο , παρθενα δυναμη , σου κανει σκριν κ παθαινεις εξαρθρωση ωμου..
j-kidd13
QUOTE(john wick @ Jan 23 2019, 20:48 ) *
Μέρα που ειναι δεν ειναι σωστο να γκρινιάζουμε...
Ομως , καθομαι κ βλεπω στο nova 3 , Ορθοδοξ μπραδερς vs Βαλενθια...
Ροστερ (τουλαχιστον οι Ισπανοι) που στεκεται EL...
Diot ,Van Rossom , οι 2 Thomas κλπ...
Αυτος ο Ντουμπλιεβιτς ρε παιδια ,συγνωμη γ@%!×#@= τι συμβολαιο να εχει;Ολοι οι δικοι μας δεν προσφερουν οσα προσφερει αυτος...Αυτος ναι ,ειναι ψηλος που ξερει πολυ μπασκετ...
Ο Οτζο , παρθενα δυναμη , σου κανει σκριν κ παθαινεις εξαρθρωση ωμου..


Χωρια ότι δεν θα παίρνει λίγα, ο Ντουμπλιεβιτς έχει και ένα buy out, αν δεν κάνω λάθος πάνω από 1.5 μυριο, οπότε είναι απλησίαστος.
john wick
Εδω κ 3 χρονια τον ζηταω ... sad.gif
O Tobey δεν παει κ αυτος πισω....
Γενικα μου αρεσει πολυ η Ισπανικη ομαδα..
pan24
Αν ο Λανγκφορντ προκειται να επιστρεψει μεσα στο επομενο δεκαημερο δεν νομιζω οτι χρειαζεται παικτης αντι του Παππα
Με Καλαθη,Κιλπατρικ,Λανγκφορντ,Λοτζεσκι,Λεκα καλα ειμαστε αριθμητικα
Το ζητημα ειναι να προσαρμοστει γρηγορα ο Κιλπατρικ γιατι αν παιξει και στα επομενα παιχνιδια οπως με την Ζαλγκιρις δεν παμε μακρια

Για τον Λανγκφορντ υπαρχει ο αντιλογος οτι οταν επιστρεψει θα χρειαστει καποιο διαστημα να ξαναβρει ρυθμο αλλα και να βγουμε τωρα στην αγορα για παικτη οποιος ερθει μεχρι να μαθει την ομαδα,να προσαρμοστει και αν ηταν ανεργος να βρει ρυθμο παλι θελουμε ενα σημαντικο διαστημα

QUOTE (john wick @ Jan 23 2019, 20:48 ) *
Μέρα που ειναι δεν ειναι σωστο να γκρινιάζουμε...
Ομως , καθομαι κ βλεπω στο nova 3 , Ορθοδοξ μπραδερς vs Βαλενθια...
Ροστερ (τουλαχιστον οι Ισπανοι) που στεκεται EL...
Diot ,Van Rossom , οι 2 Thomas κλπ...
Αυτος ο Ντουμπλιεβιτς ρε παιδια ,συγνωμη γ@%!×#@= τι συμβολαιο να εχει;Ολοι οι δικοι μας δεν προσφερουν οσα προσφερει αυτος...Αυτος ναι ,ειναι ψηλος που ξερει πολυ μπασκετ...
Ο Οτζο , παρθενα δυναμη , σου κανει σκριν κ παθαινεις εξαρθρωση ωμου..

Με Ντουμπλιεβιτς νομιζω κατι παιζει και δεν θελει να φυγει απο την Βαλενθια σιγουρα θα ειχε ενδιαφερον και απο αλλες ομαδες
Συμβολαιο δεν θυμαμαι ακριβως ποσο αλλα ειναι σιγουρα το πιο ακριβο συμβολαιο της Βαλενθια και νομιζω πληρωνεται καπου στο 1,5
john wick
Οκ , ο Mat Thomas; o Will Thomas;
Α ρε Xavi , καλα να σαι εκει που εισαι ,αλλα κοιμοσουν ορθιος κ ξενοδοχειο δεν πληρωνες...
basket72
QUOTE (pan24 @ Jan 23 2019, 21:19 ) *
Με Ντουμπλιεβιτς νομιζω κατι παιζει και δεν θελει να φυγει απο την Βαλενθια σιγουρα θα ειχε ενδιαφερον και απο αλλες ομαδες
Συμβολαιο δεν θυμαμαι ακριβως ποσο αλλα ειναι σιγουρα το πιο ακριβο συμβολαιο της Βαλενθια και νομιζω πληρωνεται καπου στο 1,5


Δεν παίζει κάτι ιδιαίτερο απλώς είναι πολύ δεμένος με τη Βαλένθια, όπως κι όλοι όσοι είχαμε την τύχη να γνωρίσουμε από κοντά αυτήν πολύ ζεστή κι ιδιαίτερη πόλη. Είναι ροκ τύπος ο Μαυροβούνιος, δεν τρελαίνεται και τρομερά για τα σαλόνια κι έχει κατά πάσα πιθανότητα αποκλείσει και το ΝΒΑ γιατί πέραν της αδυναμίας του στη Βαλένθια και το Μαυροβούνιο, ξέρει και τα παικτικά του μειονεκτήματα. Είναι κομμάτι αργός.
Του χρόνου τελειώνει το συμβόλαιο του και εκτός απροόπτου θα ανανεώσει στα "πορτοκάλια".
john wick
QUOTE (basket72 @ Jan 23 2019, 19:39 ) *
Δεν παίζει κάτι ιδιαίτερο απλώς είναι πολύ δεμένος με τη Βαλένθια, όπως κι όλοι όσοι είχαμε την τύχη να γνωρίσουμε από κοντά αυτήν πολύ ζεστή κι ιδιαίτερη πόλη. Είναι ροκ τύπος ο Μαυροβούνιος, δεν τρελαίνεται και τρομερά για τα σαλόνια κι έχει κατά πάσα πιθανότητα αποκλείσει και το ΝΒΑ γιατί πέραν της αδυναμίας του στη Βαλένθια και το Μαυροβούνιο, ξέρει και τα παικτικά του μειονεκτήματα. Είναι κομμάτι αργός.
Του χρόνου τελειώνει το συμβόλαιο του και εκτός απροόπτου θα ανανεώσει στα "πορτοκάλια".



Τον χαζευα σημερα ,παρεπιπτοντως μολις τελείωσε ,κερδισαν με 1 ποντο...
Δεν μου εκαναν εντυπωση τα 3ποντα του αλλα η ικανοτητα του στην πασα...πανεξυπνος παικτης...
Κ αυτο το μαμουνι ο Mat Thomas.... wub.gif

Y.γ Περπε σημερα 26 ποντους ,το εβλεπε σαν βαρελι..
basket72
QUOTE (john wick @ Jan 23 2019, 21:44 ) *
Τον χαζευα σημερα ,παρεπιπτοντως μολις τελείωσε ,κερδισαν με 1 ποντο...
Δεν μου εκαναν εντυπωση τα 3ποντα του αλλα η ικανοτητα του στην πασα...πανεξυπνος παικτης...
Κ αυτο το μαμουνι ο Mat Thomas.... wub.gif

Y.γ Περπε σημερα 26 ποντους ,το εβλεπε σαν βαρελι..


Καλό ματσάκι είδα κι εγώ το β΄ημίχρονο. Εμένα και ο Βαν Ρόσομ (τον έχω προτείνει για σας κάνα δυο φορές rolleyes.gif )μου αρέσει χρόνια. Ακόμα και με τέτοιους τραυματισμούς. Από τους πιο αθλητικούς ευρωπαίους, με θεμελιωμένη γνώση των "¨βασικών".

Εννοείται κι ο Αλμπάλδε, αλλά αυτός θα καταλήξει σε μεγάλη ισπανική.

Κι ο Τόμιτς όμως μια χαρά "μάτι" φέτος στις καλοκαιρινές του κινήσεις αλλά και καλή δουλειά από τον σέρβικο πάγκο.
Ο Ότζο βέβαια είναι κλεισμένος από πέρσι, από τη θυγατρική του Αστέρα, μιας κι έχουν καλό σκάουτινγκ.

* Με "πόνεσε" ελαφρώς ο ένας πόντος γιατί τον είχα παίξει άσσο νικητή αγώνα, τον Αστέρα. Από την άλλη είχα περάσει τη Λόκο μόλις για έναν πόντο στο χάντικαπ της-11.5, κόντρα στην Ουλμ, οπότε δεν κραταώ κακία, μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας. biggrin.gif
stefkorner
ωραια ματσακια βλεπετε και ωραιους παικτες προτεινετε ,ομως ενα μεγαλο διαμαντακι βρισκεται πολυ κοντα μας..
και καποτε το ειχαμε δικο μας..
τον προτεινα πριν λιγες μερες για 2ο σεντερ μας και δεν ειδα να αρεσει σε κανεναν ,επειδη ειναι αντερσαιζ (btw και εγω τους εχω βαρεθει..ομως τον προτεινω για 2ο οχι για βασικο )
ειναι ο Βινς Χαντερ και ειναι ο σχεδον βεβαιως mvp του cl
στο 1ο ημιχρονο του Φουενλαμπραδα-Αεκ εχει :

15 ποντους με 6/7 και 7 ριμπαουντ (τα 4 επιθετικα..) +3 ασιστ +1 ταπα +2 κλεψιματα
ο παικτης αυτος εχει εξελιχθει τρομερα μετα την επιστροφη το Μεμφις και ειναι ακομα 25 !!
γιατι να χαλαει καποιους σαν 2ος ,μαζι με μια βασικουρα ριμ προτεκτορ + Παπαγιαννη ,δεν μπορω να το καταλαβω rolleyes.gif

Looter
QUOTE (pan24 @ Jan 23 2019, 22:19 ) *
Αν ο Λανγκφορντ προκειται να επιστρεψει μεσα στο επομενο δεκαημερο δεν νομιζω οτι χρειαζεται παικτης αντι του Παππα
Με Καλαθη,Κιλπατρικ,Λανγκφορντ,Λοτζεσκι,Λεκα καλα ειμαστε αριθμητικα
Το ζητημα ειναι να προσαρμοστει γρηγορα ο Κιλπατρικ γιατι αν παιξει και στα επομενα παιχνιδια οπως με την Ζαλγκιρις δεν παμε μακρια


Εγώ πάλι βλέπω μεγάλο πρόβλημα στην περιφερειακή άμυνα καθώς ο Κιθ είναι χειρότερος και από τον Παππά. Επίσης στο 2 ο Λεκα δεν μπορεί πάνω από 5 λεπτά λόγω μεγέθους , τον στοχεύουν αμέσως.

ΧΡΥΣΗ ευκαιρία να πάρεις τον Ναναλυ και να τον δελεάσεις και για του χρόνου.
ΟΠΟΙΟΣ και να είναι ο προπονητής την επόμενη σεζόν , παίκτη σαν τον Ναναλυ θα τον θέλει με χίλια.

Εγώ πάντως εδώ προτείνει δίδυμο Καλαθη - Μάντζαρη στο 1 για του χρόνου.
Ιδανική περίπτωση ο Βαγγέλης να παίζει πίσω από τον Νικ , μια ζωή αυτό του ταιριάζει καλύτερα να κάνει.

Όποτε κερδίζεις και μια θέση έλληνα αντί του Λεκα για να πάρεις 2ο δυάρι πύραυλο είτε σε δημιουργία , είτε σε σκοράρισμα ανάλογα το πλάνο του προπονητή.

Επίσης θα αναβαθμιστεί και ο Παπι με τον Ναναλυ , τρομερό δίδυμο αλλά θα μπορούν να παίξουν και μαζί υπό προϋποθέσεις σε κάποια σχήματα.

Εγώ θα ήθελα Νικ , Μάντζαρη , Ντενμον ή Ρολ , Κιλπατρικ , Ναναλυ , Παπι για το 1-3 και τον Θανάση ως 7ο για ειδικές αποστολές.
Στο 4 ένα ΒΑΡΒΑΤΟ ξένο μαζί με τον Μητο και αν χρειαστεί κανα 5 λεπτό συμπληρώνει και ο Παπι.
Στο 5 ΜΑΠ που να δαγκώνει , Παπαγιαννη και έναν τύπου Πειν.

6 ξένοι και οι υπόλοιποι Έλληνες συν τους μικρούς.

Και όχι ιδιαίτερα ακριβό οικονομικά.
j-kidd13
Aυτο ο Οτζο, μπορεί να ναι φουλ αμπαλος κλπ, αλλά μιλάμε για απίστευτο κορμί. Πιανει τη μπάλα σαν πεπόνι, έχει έναν κορμό από WWE...Καλο είναι να υπάρχει στο ραντάρ, μηπως και βελτιωθεί στον Αστέρα.
basket72
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 23 2019, 22:14 ) *
Aυτο ο Οτζο, μπορεί να ναι φουλ αμπαλος κλπ, αλλά μιλάμε για απίστευτο κορμί. Πιανει τη μπάλα σαν πεπόνι, έχει έναν κορμό από WWE...Καλο είναι να υπάρχει στο ραντάρ, μηπως και βελτιωθεί στον Αστέρα.

Τον παίρνεις άνετα τον Ότζο για δεύτερο σέντερ για του χρόνου και του κάνεις κι ένα καλό τριετές. Άργησε να πιάσει μπάλα μπάσκετ(εξού και το ατσουμπαλέ του) αλλά κάθε χρόνο εξελίσσεται. Τέτοιο φυσικό πακέτο σπάνια βρίσκεται στα ευρωπαϊκά παρκέ.
Νομίζω ότι είναι καλύτερη κίνηση από το να πάρεις τον (όντως πολύ βελτιωμένο αλλά και ...χαμηλό) Β.Χάντερ που λέει ο φίλτατος STefkorner.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 24 2019, 05:21 ) *
Τον παίρνεις άνετα τον Ότζο για δεύτερο σέντερ για του χρόνου και του κάνεις κι ένα καλό τριετές. Άργησε να πιάσει μπάλα μπάσκετ(εξού και το ατσουμπαλέ του) αλλά κάθε χρόνο εξελίσσεται. Τέτοιο φυσικό πακέτο σπάνια βρίσκεται στα ευρωπαϊκά παρκέ.
Νομίζω ότι είναι καλύτερη κίνηση από το να πάρεις τον (όντως πολύ βελτιωμένο αλλά και ...χαμηλό) Β.Χάντερ που λέει ο φίλτατος STefkorner.


πρεπει να υπολογιζουμε οτι υπαρχει και ο Παπαγιαννης,ο οποιος ενδεχομενως να αρχιζει να ανεβαινει συνεχως και να διεκδικει σταθερα πανω απο 10-15 λεπτα ! οποτε αν γινει αυτος ο 2ος ,που λογικα ειναι και το πλανο..τοτε θα περισσευει ελαχιστος χρονος για εναν ρολιστα !
παικτης σαν τον Οτζο 3 ως τριτος στον Παναθηναικο , δεν θα βελτιωθει ποτε ,γιατι για να βελτιωθει θα πρεπει να παιζει..!
οσο υπαρχει ο Παπαγιαννης για τριαδα θα πρεπει ο ενας απο τους αλλους 2 σεντερ να ειναι ημιψηλος και να μπορει να βρεθει και στο 4 σε διαφορα σχηματα !ο Χαντερ λοιπον μπορει να παιξει και 4 ..!
shtarkws
QUOTE(shtarkws @ Jan 22 2019, 20:58 ) *
Επισης

Πρεπει να καταλαβουμε οτι του χρονου ο στοχος μας δεν μπορει να ειναι το F4. Πρεπει να χτισουμε μια ομαδα απο την αρχη, η οποια θα πρεπει να εχει οριζοντα 3ετιας για Φ4. Δεν γινεται να ερθουν σε μια ομαδα που εμεινε εκτος play off 6 καινουργιοι παικτες, γιατι τοσους θα παρουμε του χρονου, και αυτη η ομαδα να εχει ανρικειμενικο στοχο το Φ4.

1) Καλαθης - Ντενμον - Γκικας
2) Μαρινκοβιτς - Y.Ouatarra - Λαρετζακης
3) Παπαπετρου - Θανασης
4) Ν.Γουιλιαμς - Μητογλου - Πετσαρσκι
5) Lessort - Ογιο - Παπαγιαννης

Προπονητης Σαρας



QUOTE(j-kidd13 @ Jan 23 2019, 22:14 ) *
Aυτο ο Οτζο, μπορεί να ναι φουλ αμπαλος κλπ, αλλά μιλάμε για απίστευτο κορμί. Πιανει τη μπάλα σαν πεπόνι, έχει έναν κορμό από WWE...Καλο είναι να υπάρχει στο ραντάρ, μηπως και βελτιωθεί στον Αστέρα.


Ορίστε να μαθαίνετε κύριε
j-kidd13
QUOTE(basket72 @ Jan 23 2019, 22:21 ) *
Τον παίρνεις άνετα τον Ότζο για δεύτερο σέντερ για του χρόνου και του κάνεις κι ένα καλό τριετές. Άργησε να πιάσει μπάλα μπάσκετ(εξού και το ατσουμπαλέ του) αλλά κάθε χρόνο εξελίσσεται. Τέτοιο φυσικό πακέτο σπάνια βρίσκεται στα ευρωπαϊκά παρκέ.
Νομίζω ότι είναι καλύτερη κίνηση από το να πάρεις τον (όντως πολύ βελτιωμένο αλλά και ...χαμηλό) Β.Χάντερ που λέει ο φίλτατος STefkorner.


Καλά για μένα δεν κάνει για ευρωλιγκα ακόμα, απ τα λίγα που έχω δει, το παιδί ούτε να ποσταρει δεν ξέρει, και έχει τραγικά τελειώματα. Απλά έχει ένα κορμί που ούτε στο nba δεν βρίσκεις εύκολα. Τώρα αν έχεις βασικό τον Ουντο που αντέχει και μπορεί να παίζει 30+ λεπτά όντας αποδοτικός στο φουλ, να το συζητήσω να χεις δεύτερο τον Οτζο. Μόνο και μόνο για το κορμί όμως, πρέπει να ναι στο ραντάρ.
Johnny Marv
QUOTE(Looter @ Jan 23 2019, 22:14 ) *
Εγώ πάλι βλέπω μεγάλο πρόβλημα στην περιφερειακή άμυνα καθώς ο Κιθ είναι χειρότερος και από τον Παππά. Επίσης στο 2 ο Λεκα δεν μπορεί πάνω από 5 λεπτά λόγω μεγέθους , τον στοχεύουν αμέσως.

ΧΡΥΣΗ ευκαιρία να πάρεις τον Ναναλυ και να τον δελεάσεις και για του χρόνου.
ΟΠΟΙΟΣ και να είναι ο προπονητής την επόμενη σεζόν , παίκτη σαν τον Ναναλυ θα τον θέλει με χίλια.

Εγώ πάντως εδώ προτείνει δίδυμο Καλαθη - Μάντζαρη στο 1 για του χρόνου.
Ιδανική περίπτωση ο Βαγγέλης να παίζει πίσω από τον Νικ , μια ζωή αυτό του ταιριάζει καλύτερα να κάνει.

Όποτε κερδίζεις και μια θέση έλληνα αντί του Λεκα για να πάρεις 2ο δυάρι πύραυλο είτε σε δημιουργία , είτε σε σκοράρισμα ανάλογα το πλάνο του προπονητή.

Επίσης θα αναβαθμιστεί και ο Παπι με τον Ναναλυ , τρομερό δίδυμο αλλά θα μπορούν να παίξουν και μαζί υπό προϋποθέσεις σε κάποια σχήματα.

Εγώ θα ήθελα Νικ , Μάντζαρη , Ντενμον ή Ρολ , Κιλπατρικ , Ναναλυ , Παπι για το 1-3 και τον Θανάση ως 7ο για ειδικές αποστολές.
Στο 4 ένα ΒΑΡΒΑΤΟ ξένο μαζί με τον Μητο και αν χρειαστεί κανα 5 λεπτό συμπληρώνει και ο Παπι.
Στο 5 ΜΑΠ που να δαγκώνει , Παπαγιαννη και έναν τύπου Πειν.

6 ξένοι και οι υπόλοιποι Έλληνες συν τους μικρούς.

Και όχι ιδιαίτερα ακριβό οικονομικά.


Δεν ξέρω τι ομάδα υποστηρίζεις , αλλά αν είσαι οσφπ και προτείνεις Μάτζαρη στον παο απλά για να τον ξεφορτωθεί η ομάδα σου ντροπή σου tongue.gif χαχαχ όχι εντάξει πάντως αν όντως τον προτείνεις πραγματικά δεν κερω τι περιμένεις να δεις . Εδώ στο ρόστερ του οσφπ όπου σαφέστατα λείπει ένας ακόμη Γκαρντ δεν παίζει ούτε 5λεπτο . Δεν υφίσταται πλέον παίκτης Μάτζαρης θεωρώ ακόμα και με 300χιλ μετά τη γνωστή ματζαριαδα δεν θα τον ήθελα . Ας δεχτεί μείωση από την τωρινή του ομάδα


ΥΓ. Συμφωνώ με τον στεφ στο θέμα ψηλών . Ο πρώτος σεντερ πρέπει να είναι τούμπανο 5αρο και μα τα κάνει όλα . Αν ο σεντερ αυτός είναι τύπου ντειβις ή μικι που παίζουν και 4 τότε ο δεύτερος μπορεί να είναι τύπου οτζο ή ακόμα καλύτερα απσσου αλλά αν ο πρώτος μας σεντερ δεν 4αριζει καθόλου , τότε ο 2ος πρέπει να το κάνει γιατί αλλιώς δεν μένει καθόλου χρόνος για παπαγιαννη.
stefkorner
Ο Λασμε λογικα χαιρεταει και αμεσα..
διαβαζω οτι μετα τον τραυματισμο Παππα,δεν τιθεται πλεον θεμα αποχωρησης Κιθ-Λοτζο,οποτε θα καλυφθει εκ των εσω..
αν ομως τα βαλετε κατω θα δειτε πως οι ξενοι της 12δας θα βγαινουν 7 (και ισως σε 2 βδομαδες να συζηταμε μονο για Ελληνιους στοχους..)
και καθεται ετσι η φαση που και οι 7 θα ειναι απαραιτητοι!
-γιατι αν βγαλεις Κιθ η Λεκα ,μενουν 3 γκαρντ
-αν βγαλεις Λοτζο , ναι μεν θα εισαι οκ με 6 παικτες απο το 1εως το3 ,ομως δεν θα εχεις σουτερ..
-αν βγαλεις Ντεσον δεν θα εχεις 4ρι
-μενει ο Πειν! αφηνεις λοιπον αυτον εξω .. οποτε τζαμπα τον πηρες ( ; )

για μενα λοιπον η πιο λογικη κινηση θα ηταν να αφησουμε και Κιθ & Λοτζο η μονο Κιθ με Λοτζο 7ο ξενο
και να παρουμε αντι αυτων εναν gf σουτερ σαν τον Ναναλι wink.gif βασικα τον Ναναλι συγκεκριμενα.. smiley.gif
Johnny Marv
Στις θέσεις την ψηλών θα μου αρέσαμε κι έτσι :

4)Μιτογλου-Χρυσικόπουλος
4/5)Βοϊτμαν
5)Ντειβις-Παπαγιαννης

Στον Λίνο θα έδινα μέχρι 300χιλ και στον βοϊτμαν μέχρι 600χιλ κι έτσι κανεις οικονομία και φέρνεις έναν παίκτη που το κάνει όλα στα Γκαρντ !! Φυσικά αυτό ΑΝ ο Παππας δεν υπολογίζεται του χρόνου , αλλιώς δεν υπάρχει λόγος για απόκτηση Χρυσικοπούλου .
Looter
QUOTE (stefkorner @ Jan 24 2019, 00:35 ) *
Ο Λασμε λογικα χαιρεταει και αμεσα..
διαβαζω οτι μετα τον τραυματισμο Παππα,δεν τιθεται πλεον θεμα αποχωρησης Κιθ-Λοτζο,οποτε θα καλυφθει εκ των εσω..
αν ομως τα βαλετε κατω θα δειτε πως οι ξενοι της 12δας θα βγαινουν 7 (και ισως σε 2 βδομαδες να συζηταμε μονο για Ελληνιους στοχους..)
και καθεται ετσι η φαση που και οι 7 θα ειναι απαραιτητοι!
-γιατι αν βγαλεις Κιθ η Λεκα ,μενουν 3 γκαρντ
-αν βγαλεις Λοτζο , ναι μεν θα εισαι οκ με 6 παικτες απο το 1εως το3 ,ομως δεν θα εχεις σουτερ..
-αν βγαλεις Ντεσον δεν θα εχεις 4ρι
-μενει ο Πειν! αφηνεις λοιπον αυτον εξω .. οποτε τζαμπα τον πηρες ( ; )

για μενα λοιπον η πιο λογικη κινηση θα ηταν να αφησουμε και Κιθ & Λοτζο η μονο Κιθ με Λοτζο 7ο ξενο
και να παρουμε αντι αυτων εναν gf σουτερ σαν τον Ναναλι wink.gif βασικα τον Ναναλι συγκεκριμενα.. smiley.gif


Να πάρουν τον Ναναλυ εννοείς και εσυ αν κατάλαβα καλά δηλαδή!! 😂😂😂
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jan 23 2019, 23:35 ) *
Ο Λασμε λογικα χαιρεταει και αμεσα..
διαβαζω οτι μετα τον τραυματισμο Παππα,δεν τιθεται πλεον θεμα αποχωρησης Κιθ-Λοτζο,οποτε θα καλυφθει εκ των εσω..
αν ομως τα βαλετε κατω θα δειτε πως οι ξενοι της 12δας θα βγαινουν 7 (και ισως σε 2 βδομαδες να συζηταμε μονο για Ελληνιους στοχους..)
και καθεται ετσι η φαση που και οι 7 θα ειναι απαραιτητοι!
-γιατι αν βγαλεις Κιθ η Λεκα ,μενουν 3 γκαρντ
-αν βγαλεις Λοτζο , ναι μεν θα εισαι οκ με 6 παικτες απο το 1εως το3 ,ομως δεν θα εχεις σουτερ..
-αν βγαλεις Ντεσον δεν θα εχεις 4ρι
-μενει ο Πειν! αφηνεις λοιπον αυτον εξω .. οποτε τζαμπα τον πηρες ( ; )

για μενα λοιπον η πιο λογικη κινηση θα ηταν να αφησουμε και Κιθ & Λοτζο η μονο Κιθ με Λοτζο 7ο ξενο
και να παρουμε αντι αυτων εναν gf σουτερ σαν τον Ναναλι wink.gif βασικα τον Ναναλι συγκεκριμενα.. smiley.gif

Δεν διωχνεις Κιθ τουλαχιστον μεχρι ο Κιλπατρικ να δειξει οτι προσαρμοστηκε στο Ευρωπαικο μπασκετ γιατι αν δεν προσαρμοστει με την απουσια και του Παππα στην περιφερεια δεν θα εχεις εναν καλο στην προσωπικη φαση(ουτε ο Ναναλυ το εχει αυτο)
Γενικα δεν νομιζω οτι παιζει χρημα για Ναναλυ.Δεν ειναι ενας απο αυτους που μενουν χωρις ομαδα,δεν υπαρχει ενδιαφερον απο αλλου και ερχονται
με λιγα χρηματα για να κρατησουν ψηλα-ανεβασουν το κασε τους εν οψει καλοκαιριου οπως ηταν πχ ο Τζειμς περσι
Αυτος φαινεται οτι εχει ενδιαφερον απο αρκετους

Για τους τελικους αφηνεις εκτος τον Πειν αν ειναι σαν τον περσινο Πειν η τον Λοτζεσκι αν δεν κανει κανενα καλο παιχνιδι μεχρι τοτε
Με τον Πειν πιστευω κρατανε μια πισινη για το ποτε και ποσο θα μπορει να βοηθησει για αυτο δεν εχει αποδεσμευτει ακομα ο Λασμε

QUOTE (Johnny Marv @ Jan 23 2019, 23:42 ) *
Στις θέσεις την ψηλών θα μου αρέσαμε κι έτσι :

4)Μιτογλου-Χρυσικόπουλος
4/5)Βοϊτμαν
5)Ντειβις-Παπαγιαννης

Στον Λίνο θα έδινα μέχρι 300χιλ και στον βοϊτμαν μέχρι 600χιλ κι έτσι κανεις οικονομία και φέρνεις έναν παίκτη που το κάνει όλα στα Γκαρντ !! Φυσικά αυτό ΑΝ ο Παππας δεν υπολογίζεται του χρόνου , αλλιώς δεν υπάρχει λόγος για απόκτηση Χρυσικοπούλου .

Ο Φοιτμαν ειναι περισσοτερο 5 παρα 4
Στο 4 δεν παιζει πανω απο 5-10',σαν 4αρι εχει πολλα θεματα ειδικα αμυντικα
Μαζι με Μητογλου και Χρυσικοπουλο(που δεν ειναι για να παιζει Ευρωλιγκα) δεν βγαινει

Αυτο που θα εκανα* θα ηταν να παρω Φοιτμαν,Ντειβις και ενα 4αρι ακομα δεν πειραζει να εχουμε 7 ξενους

*Υπο την προυποθεση οτι μπορουμε να παρουμε Ντειβις και οτι ο Φοιτμαν θα κανει μονο 600 χιλιαδες

Για τον Παππα κοιτα.Στην Αμερικη οσοι οαθαινουν χιαστους επιστρεφουν στο 12μηνο.Εδω τους βαζουμε να παιξουν στους 9-10 μηνες.Αρα υπολογιζε καπου μεσα Νοεμβρη θα μπει σε προπονησεις
Μεχρι να βρεθει στην απαραιτητη κατασταση για να παιξει σε ανταγωνιστικο παιχνιδι και να μην ειναι απλα στην 12αδα φτανεις Γεναρη
Μετα μεχρι να βρει ρυθμο,να συνηθιζει-να μην φοβαται το ποδι που για τον συγκεκριμενο ειναι πολυ σημαντικο επειδη παιζει με επαφες θες ακομα περισσοτερο καιρο
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Jan 24 2019, 10:41 ) *
Ο Φοιτμαν ειναι περισσοτερο 5 παρα 4
Στο 4 δεν παιζει πανω απο 5-10',σαν 4αρι εχει πολλα θεματα ειδικα αμυντικα
Μαζι με Μητογλου και Χρυσικοπουλο(που δεν ειναι για να παιζει Ευρωλιγκα) δεν βγαινει

Αυτο που θα εκανα* θα ηταν να παρω Φοιτμαν,Ντειβις και ενα 4αρι ακομα δεν πειραζει να εχουμε 7 ξενους

*Υπο την προυποθεση οτι μπορουμε να παρουμε Ντειβις και οτι ο Φοιτμαν θα κανει μονο 600 χιλιαδες

Για τον Παππα κοιτα.Στην Αμερικη οσοι οαθαινουν χιαστους επιστρεφουν στο 12μηνο.Εδω τους βαζουμε να παιξουν στους 9-10 μηνες.Αρα υπολογιζε καπου μεσα Νοεμβρη θα μπει σε προπονησεις
Μεχρι να βρεθει στην απαραιτητη κατασταση για να παιξει σε ανταγωνιστικο παιχνιδι και να μην ειναι απλα στην 12αδα φτανεις Γεναρη
Μετα μεχρι να βρει ρυθμο,να συνηθιζει-να μην φοβαται το ποδι που για τον συγκεκριμενο ειναι πολυ σημαντικο επειδη παιζει με επαφες θες ακομα περισσοτερο καιρο


Κοιτα εγώ φανταζόμουν πως ο μιτογλου θα παίζει περίπου 18 λεπτά , ο Λίνος περίπου 12 λεπτά (θα δίνει σουτ καις κύμα μια χαρά είναι για τόσο πιστεύω) και αλλα 10 ο βοϊτμαν ενώ υπάρχει κι ο παπί αν χρειαστεί ενώ στο 5 θα παίζει κανα 25λεπτο ο ντειβις με το 8λεπτο του παπαγιαννη και θα μένουν 7-10 λεπτά για βοϊτμαν στο 5 . Συμφωνώ ότι είναι κυρίως 5αρι και παίζει πολύ καλύτερα στη θέση αυτή αλλά δεν ξέρω ποιος παίκτης μπορεί να παίξει εξίσου καλά στο 4 και στο 5 . Μια πολύ καλή λύση που μου ήρθε πριν κοιμηθώ είναι ο Μορίς Εντουρ τις ουνιξ που ξεκίνησε 4 και τώρα τελευταία έχει πάρει κιλά και παίζει και 5 . Είναι τύπου γκιστ πηδάει ρίχνει ταπες τελειώνει λομπες και έχει και μέτριο σουτακι 3 πόντων . Θα μπορούσα να δω μιτογλου 17 λεπτά , Λίνο 10 λεπτά ποιοτικά και αλλά 13 ο εντουρ και να παίζει και αλλά 7 στο 5.


Το πόιντ για μένα σε όλο αυτό είναι να υπάρχει κάποιος 6ος Έλληνας παίκτης στην ομάδα και να μην παίζουμε με 5 στην Α1 (η άλλη επιλογή είναι ο λαρε) και παράλληλα να κάνουμε και οικονομία για τις άλλες θέσεις ενώ επενδύουμε και δε έναν 25χρονο παίκτη που έχει δείξει καλά δείγματα . Άσε που μέσα στη χρονιά μπορεί να χρειαστεί κι άλλη προσθήκη οπότε να πάμε στους 8 ξένους . Δηλαδή η 5αδα ψηλών :

4)Μιτογλου-Χρυσικόπουλος
4/5)Εντουρ
5)Ντειβις-Παπαγιαννης

Βγαίνει πολύ φθηνή και σου μένουν χρήματα να σπαταλήσεις στα Γκαρντ αλλά μέσα στη χρονιά αν δεις ότι ούτε ο Λίνος ούτε ο παπαγιαννης μπορούν ίσως χρειαστείς 2ο σεντερ

ΥΓ. Φυσικά όλα αυτά ΑΝ ο ντειβις έρθει και ΑΝ εντουρ/βοϊτμαν είναι κάτω από 600χιλ
ΥΓ1. Η άλλη επίλογο όπως είπα και πριν είναι να ξεχάσεις Χρυσικόπουλο πίσω από τον ντειβις να βάλεις έναν απσοου και στο 4 αντί για Λίνο να έχεις ένα νορμαλ 4αρι πχ σικμα και σαν 6ος Έλληνας θα είναι ο λαρετζακης
Thodoros
QUOTE (pan24 @ Jan 24 2019, 10:41 ) *
Δεν διωχνεις Κιθ τουλαχιστον μεχρι ο Κιλπατρικ να δειξει οτι προσαρμοστηκε στο Ευρωπαικο μπασκετ γιατι αν δεν προσαρμοστει με την απουσια και του Παππα στην περιφερεια δεν θα εχεις εναν καλο στην προσωπικη φαση(ουτε ο Ναναλυ το εχει αυτο)

Γενικα δεν νομιζω οτι παιζει χρημα για Ναναλυ.Δεν ειναι ενας απο αυτους που μενουν χωρις ομαδα,δεν υπαρχει ενδιαφερον απο αλλου και ερχονται
με λιγα χρηματα για να κρατησουν ψηλα-ανεβασουν το κασε τους εν οψει καλοκαιριου οπως ηταν πχ ο Τζειμς περσι
Αυτος φαινεται οτι εχει ενδιαφερον απο αρκετους


Οοο τι να σου πω! Ναι , μεγάλη διαφορά τον θέλει '' η Αρμάνι '' το συζήταγε η Μπασκόνια με κανένα κομμάτι ψωμί και εμείς που τελικά ΄φέραμε Κιλλ Πάτρικ , δεν είδα καμία Ρεάλ να σφάζεται στα πόδια του!
Δεν έχεις και την καλύτερη άποψη για τον Τζειμς αλλά με τα 300χιλ που ήρθε μας ανέβασε επίπεδο και Τίτλο ( μακάρι να μπορεί να κάνει το ίδιο και ο Κιλλ Πάτρικ των διπλάσιων χρημάτων! ) Σήμερα θα το δούμε αυτό .... γιατί μου φαίνεται αυτός θα πάει νωρίτερα από τον Τζειμς στην Κίνα.

Τέτοια εποχή δεν ασχολείται καμία σοβαρή ομάδα και δεν είναι ελεύθερος κανένας σοβαρός παίκτης! (εκτός πολύ λίγων και συγκεκριμένων περιπτώσεων και φυσικά πρέπει να σου κάνει κι όλας ) προσωπικά λέω ας δούμε τι κάνουμε σήμερα και έχει ο Θεός.
Τι να τον κάνεις τον Νάναλι και να δώσει τσάμπα τόσα λεφτά και εκεί εφόσον ευρώπη δεν βλέπεις! Ας Τα κάνει κάβα για το νέο έτος.

Κάτι ακόμα που διαβάζω και αφορά τις μεταγραφές χθες υπήρχε συζήτηση για έναν παίκτη που και γομάρι 2.16 είναι και με δουλεμένο σώμα (αν και δες τον έχω στα υπόψιν μου) αλλά θα μιλήσω γενικά , γιατί βλέπω να λέμε ανακρίβειες του στιλ όχι μην έρθει γιατί πρέπει να Παίζει ο Παπαγιάννης! (και εμείς θέλουμε και ένα 4αρο5αρι ως 2ο σέντερ) Τα έχουμε χάσει νομίζω ... μήπως ο Παπαγιάννης πρέπει να αποδείξει γιατί πρέπει να παίζει ; Μήπως θα πρέπει να ψάξουμε καθαρά 5άρια το καλοκαίρι ( γιατί αυτά δεν παίζουν ελεύθερα τέτοιες εποχές και μάλιστα να είναι αξιόλογα , ενώ 4ρο5αρια στιλ Χάντερ χαμός )
Αν το νέο έτος δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του στο καλό και τόσες ομάδες εκεί έξω υπάρχουν που θα βρει λίγο χρόνο ( Λαύριο , Κύμη κτλ. ) Με το ζόρι στον Παναθηναικό δεν λέει.
pan24
Johny Marv ο Χρυσικοπουλος μονο για 12-13ος παικτης ειναι
Τον Κασελακη τον θεωρω καλυτερο παικτη και ουτε αυτος πιστευω ειναι για πανω απο πενταλεπτα στο επιπεδο μας

QUOTE (Thodoros @ Jan 24 2019, 11:21 ) *
Οοο τι να σου πω! Ναι , μεγάλη διαφορά τον θέλει '' η Αρμάνι '' το συζήταγε η Μπασκόνια με κανένα κομμάτι ψωμί και εμείς που τελικά ΄φέραμε Κιλλ Πάτρικ , δεν είδα καμία Ρεάλ να σφάζεται στα πόδια του!
Δεν έχεις και την καλύτερη άποψη για τον Τζειμς αλλά με τα 300χιλ που ήρθε μας ανέβασε επίπεδο και Τίτλο ( μακάρι να μπορεί να κάνει το ίδιο και ο Κιλλ Πάτρικ των διπλάσιων χρημάτων! ) Σήμερα θα το δούμε αυτό .... γιατί μου φαίνεται αυτός θα πάει νωρίτερα από τον Τζειμς στην Κίνα.

Τέτοια εποχή δεν ασχολείται καμία σοβαρή ομάδα και δεν είναι ελεύθερος κανένας σοβαρός παίκτης! (εκτός πολύ λίγων και συγκεκριμένων περιπτώσεων και φυσικά πρέπει να σου κάνει κι όλας ) προσωπικά λέω ας δούμε τι κάνουμε σήμερα και έχει ο Θεός.
Τι να τον κάνεις τον Νάναλι και να δώσει τσάμπα τόσα λεφτά και εκεί εφόσον ευρώπη δεν βλέπεις! Ας Τα κάνει κάβα για το νέο έτος.

Ο Τζειμς για 300 χιλιαδες ηταν value for money κινηση
Ο Ναναλυ αν θυμασαι οταν εμεινε ελευθερος ζηταγε τα ιδια με τον Κιλπατρικ για αυτο ελεγαν οτι θα διαλεξουν αναμεσα σε αυτους τους 2
Η Αρμανι συμφωνα με το εγκυρο(και Ιταλικο) sportando του εχει κανει προταση και για την επομενη σεζον
Αν ειναι με τα λεφτα που θελει θα παει εκει και ειναι εξασφαλισμενος
Η Αρμανι δεν ειναι χειροτερη απο εμας(ουτε καλυτερη οπως θα επρεπε με τοσα λεφτα που ριχνει) αλλα μπορει να δωσει περισσοτερα

Σιγουρα ομως εχει επιλογες σε αντιθεση με αλλους
Ειτε θα διαλεξει οποιον Ευρωπαιο του δινει περισσοτερα ειτε Κινα για να τα τσεπωσει μεχρι το τελος της σεζον ειτε οποιον του δινει μεγαλυτερο ρολο ειτε εχει περισσοτερες πιθανοτητες διακρισης

Η Ευρωπη λιγο-πολυ χαμενη ειναι
Πες οτι περναμε στην 7-8η θεση.Με μειονεκτημα απεναντι σε Φενερ η Ρεαλ χαμενοι ειμαστε
stefkorner
QUOTE (Thodoros @ Jan 24 2019, 17:21 ) *
αλλά θα μιλήσω γενικά , γιατί βλέπω να λέμε ανακρίβειες του στιλ όχι μην έρθει γιατί πρέπει να Παίζει ο Παπαγιάννης! (και εμείς θέλουμε και ένα 4αρο5αρι ως 2ο σέντερ) Τα έχουμε χάσει νομίζω ... μήπως ο Παπαγιάννης πρέπει να αποδείξει γιατί πρέπει να παίζει ;


αν δυσκολευεσαι στον γραπτο λογο ,θα σου συνιστουσα να τα γραφεις πιο απλα και απελευθερωμενα!
τι ανακριβειες του στυλ _ και τι εχουμε χασει .. ;

λες να φτιαχνομαστε με την σουπερ σεζον του Παπαγιαννη και την αγωνιστικη του κατασταση
για αυτον τον βαζουμε στα ροστερ μας ;
τα παραπονα σου στην διοικηση που του κανε συμβολαιο μακρας διαρκειας ! τα ροστερ προτεινονται πανω σε ρεαλιστικη βαση και με συγκεκριμενα δεδομενα !
αν εσυ δεν τον υπολογιζεις και σκοπευεις να τον στειλεις στην Κυμη η το Λαυριο οπως λες ,εισηγησου το στον προεδρο και εμεις θα βρουμε 2 καθαροαιμα πενταρια !μην ανησυχεις..
Thodoros
QUOTE (stefkorner @ Jan 24 2019, 11:39 ) *
αν δυσκολευεσαι στον γραπτο λογο ,θα σου συνιστουσα να τα γραφεις πιο απλα και απελευθερωμενα!
τι ανακριβειες του στυλ _ και τι εχουμε χασει .. ;

λες να φτιαχνομαστε με την σουπερ σεζον του Παπαγιαννη και την αγωνιστικη του κατασταση
για αυτον τον βαζουμε στα ροστερ μας ;
τα παραπονα σου στην διοικηση που του κανε συμβολαιο μακρας διαρκειας ! τα ροστερ προτεινονται πανω σε ρεαλιστικη βαση και με συγκεκριμενα δεδομενα !
αν εσυ δεν τον υπολογιζεις και σκοπευεις να τον στειλεις στην Κυμη η το Λαυριο οπως λες ,εισηγησου το στον προεδρο και εμεις θα βρουμε 2 καθαροαιμα πενταρια !μην ανησυχεις..



Ναι αν είναι να κάνει 2 αντιαθλητικά σε δύο λεπτά, να χάνει τον αντίπαλο δεινόσαυρο '' στα πόδια '' και να του φεύγει η μπάλα από τα χέρια την ώρα που έχει πηδήξει μόνος του! για αμυντικό ριμπάουντ Κύμη και πολύ του είναι ( Αν με πιάνεις).

Είναι δυνατόν να υπολογίζεται την επόμενη χρονιά και ως απαραίτητο κριτήριο η βελτίωση του; Δεν μας φτάνει που δεν ξέρουμε αν αυτού που θα έρθουν θα παίζουν , δεν μας φτάνει που οι μισοί παίκτες παίζουν μόνο υπό προυποθέσεις να υπάρχει ο Α ή ο Β δίπλα τους θα έχουμε και τον Παπατζ(α)ον να πρέπει να παίζει ( δεν είναι Ακαδημία ο Παναθηναϊκός αν δεν μπορεί να πάει αλλού ) άσε που αυτή η ώρα μπορεί να μην έρθει ποτέ! τι κερδίζουμε από όλο αυτό....ας σοβαρευτούμε και τα 10 μύρια δεν είναι πενταροδεκάρες να λέμε ότι έτσι κι αλλιώς ομάδα δεν κατεβάζαμε οπότε ας τον μέσα και ότι βγει .

Ο Μήτογλου που το προσπαθεί περισσότερο ναι να πάρει 2ο ρόλο πίσω από κάποιον βασικό ( κέρδος είναι και για αυτόν και για την ομάδα) ο Παπαγιάννης ως 3ος θα είναι και όχι επειδή έχει φτάσει να παίζει αξιοπρεπώς αλλά επειδή έχει ένα ύψος που από μόνο του είναι το 50% και αυτό τον έστειλε στο Νba εκεί είδαν τι κρέας ήταν και τον έστειλαν πίσω ,τώρα αν δεν θέλει να κάνει 2-3 βασικά πράγματα ούτε για εμάς κάνει. Εγώ κάθε χρόνο με αυτά κ μ'αυτά βλέπω, underzise ψηλούς που ούτε 5 είναι αλλά ούτε 4 και στο τέλος χάνουμε όλες τις μάχες και ξεφτιλίζεται η ομάδα από την ατομική αποτυχία μερικών καλοπληρωμένων ...καιρός είναι να πούμε ότι πρέπει να έρθει ένας βασικός Σέντερ και ένας Αναπληρωματικός για να μην σου μείνει στα χέρια ο πρωτος! μιας και ο Παπαγιάννης δεν είναι σίγουρο αν πρέπει να παίζει περισσότερο από 5λ. ( με αυτό που δείχνει ως τώρα)
Συγνώμη αν σε πείραξε η λέξη '' ανακρίβειες '' αλλά έτσι είναι άλλον Λάσμε δεν πρέπει να έρθει ...κάποτε πρέπει να αρχίσουμε να μαθαίνουμε και από τα λάθη μας.


EDIT : Το Αν είναι Έλληνας ή κογκολέζος εμένα δεν μου λέει τίποτα και ούτε χρωστάει ο Παναθηναϊκός να φτιάξει τον παίκτη με το ζόρι για να ζητάει και αυτός υπεραξίες αύριο μεθαύριο! σε ένα χρόνο να αποδώσει δεν γίνεται άρα δεν χρειάζεται να υπολογίζεται ... Αν δεν σοβαρευτεί ο ίδιος θα είναι το τελευταίο του συμβόλαιο σε μεγάλη ομάδα ! Αυτός ο λόγος πρέπει να του είναι αρκετός. .
basket72
Τον προπονητή πρώτα λέω εγώ. Εκεί το βάρος σας.
Είναι πολύ καλή ευκαιρία που θα έχει τη δυνατότητα να πάρει 6 ξένους. Μπορεί να καλύψει ότι τρύπα θέλει, αρκεί ο ένας-δυο να μπορούν να καλύψουν από 2 θέσεις.
Παίκτες ελεύθεροι θα υπάρχουν ενώ όπως είπε κι ο Shtarkws μπορείτε να κοιτάξετε και παίκτες από το Eurocup και να δείτε με τι ποσά μπορούν να αποδεσμευθούν.
Για τον Ντέιβις που τον βλέπω σχεδόν σε κάθε ρόστερ να επαναλάβω ότι θα σας βγει πολύ ακριβός γιατί έχει συμβόλαιο (άρα σοβαρό buy out)και θα θέλει κι αυτός με τη χρονιά που κάνει κάπου στο 1- 1.3εκ.
Ο δε Φόιτμαν αποκλείεται να πάρει 600χιλ. Είναι ποιοτικός παίκτης, σε καλή ηλικία κι έρχεται από καλή ομάδα.

Ο Παπαγιάννης ας ξεκινήσει τη χρονιά ως τρίτος ψηλός για να είστε οκ κι αν τα καταφέρει, έχει καλώς. Θα βρεθεί και χρόνος για τον ξένο (δεύτερο) πεντάρι σας.

Κι ένας σκάουτερ δεν θα ήταν κακή λύση πάντως. smile.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 24 2019, 20:03 ) *
Για τον Ντέιβις που τον βλέπω σχεδόν σε κάθε ρόστερ να επαναλάβω ότι θα σας βγει πολύ ακριβός γιατί έχει συμβόλαιο (άρα σοβαρό buy out)και θα θέλει κι αυτός με τη χρονιά που κάνει κάπου στο 1- 1.3εκ.
Ο δε Φόιτμαν αποκλείεται να πάρει 600χιλ. Είναι ποιοτικός παίκτης, σε καλή ηλικία κι έρχεται από καλή ομάδα.


εισαι σιγουρος για Ντειβις ; γιατι νομιζω 1 χρονο ισχυ εχει η τελευταια του υπογραφη..!
αλλα εννοειται 1-1.3 θα το θελει συμβολαιο!

Φοιτμαν αποκλειεται λεω και εγω μονο τοσα ! ασε που τον κοβω για Μπαγερν ,η οποια ειναι πλεον σε φαση να προσφερει και περισσοτερα απο εμας..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 24 2019, 13:25 ) *
εισαι σιγουρος για Ντειβις ; γιατι νομιζω 1 χρονο ισχυ εχει η τελευταια του υπογραφη..!
αλλα εννοειται 1-1.3 θα το θελει συμβολαιο!

Φοιτμαν αποκλειεται λεω και εγω μονο τοσα ! ασε που τον κοβω για Μπαγερν ,η οποια ειναι πλεον σε φαση να προσφερει και περισσοτερα απο εμας..


http://www.euroleague.net/news/i/8nujhqf7h...ther-until-2020

Τον πρόλαβε και τον ανανέωσε ο γατόνις (στο λιθουανικό του biggrin.gif)ο Σάρας πέρσι την άνοιξη.

Για τον Γερμανό πολύ πιθανό αυτό που λες. Είχε "παίξει" και το καλοκαίρι. Καλό δίδυμο με τον Μπαρτέλ. Αν κρατήσουν Μπούκερ και Ντ. Γουίλιαμς για τα χοντρά λεπτά, άντε και Ραντόσεβις ως 5ο ψηλό, είναι αναβαθμισμένοι κι φουλ για 8αδα.
stefkorner
με Κιθ και Παππα εκτος μεχρι τελους της σεζον
αν δεν γινει μεταγραφη ,παμε μεχρι Ελληνικα πλει οφ (προσοχη ,εδω δεν αναφερω τελικους γιατι παραμονευει η Αεκ στο 2-3.. ) :

με 6δα
Παπαπετρου-Θανασης
Κιλπατρικ-Λοτζο
Καλαθης-Λεκα

και 4 με 5 σεντερ
νταξει ,θα γινουμε το ανεκδοτο της μπασκετικης ευρωπης ,οσονουπω.. !αν δεν εχουμε γινει ηδη..
doctorjekil
QUOTE(stefkorner @ Jan 25 2019, 00:36 ) *
με Κιθ και Παππα εκτος μεχρι τελους της σεζον
αν δεν γινει μεταγραφη ,παμε μεχρι Ελληνικα πλει οφ (προσοχη ,εδω δεν αναφερω τελικους γιατι παραμονευει η Αεκ στο 2-3.. ) :

με 6δα
Παπαπετρου-Θανασης
Κιλπατρικ-Λοτζο
Καλαθης-Λεκα

και 4 με 5 σεντερ
νταξει ,θα γινουμε το ανεκδοτο της μπασκετικης ευρωπης ,οσονουπω.. !αν δεν εχουμε γινει ηδη..

Και τι φοβασαι;μην χασουμε το πρωταθλημα...τελειωσε η χρονια αν δεν το καταλαβατε...ας ξεκινησει σιγα σιγα ο προγραμματισμος για την επομενη χρονια...το μεγεθος της ομαδας δεν θα επιτρεπει 8η συνεχομενη αποτυχημενη χρονια
rahxephon13
QUOTE (doctorjekil @ Jan 25 2019, 00:56 ) *
Και τι φοβασαι;μην χασουμε το πρωταθλημα...τελειωσε η χρονια αν δεν το καταλαβατε...ας ξεκινησει σιγα σιγα ο προγραμματισμος για την επομενη χρονια...το μεγεθος της ομαδας δεν θα επιτρεπει 8η συνεχομενη αποτυχημενη χρονια

Δηλαδή ο μαγικός αριθμός είναι το 8? με την λογική ότι μη συμμετοχή σε f4 καθιστά την χρονιά αποτυχημένη ( διαφωνώ με την λογική αυτή και θεωρώ ότι έχουμε κάνει επιτυχημένες χρόνιες τα τελευταία χρόνια) τότε να περιμένεις να μεγαλώσει κι άλλο το νούμερο με το φαιναλ 4 να γίνεται στην ελλαδα την πίεση που θα υπάρχει να βρεθούμε εκεί και το γεγονός ότι του χρόνου θα μιλάμε για μια τελείως διαφορετική ομάδα με πάνω από τους μισους παίχτες να φεύγουν μην περιμένεις προκοπή, μόνο με θαύμα θα πάμε εκεί όποτε άρχισε να προσευχέσε από τώρα laugh.gif
Johnny Marv
Ο καλαθης είναι παίκτης για μαξ συμβόλαιο 1,5 μυριο . Άντε επειδή είναι Έλληνας , επειδή είναι ο αρχηγός του παο και επειδή ομολογουμένως έκανε μια ΟΝΕΙΡΙΚΗ σεζόν πέρσι να πήγαινε το συμβόλαιο του στα 1,7 μυρια . Παππας και παππεπρτου είναι για 500-600χιλ πες 600χιλ επειδή είναι Έλληνες αλλά όχι παραπάνω . Θανάσης είναι για όσα παίρνει δλδ 300-400χιλ αλλά μέχρι εκεί , μιτογλου είναι για αύξηση , δλδ από 200χιλ που παίρνει τώρα αξίζει άνετα 400χιλ (αλλά έχει και του χρνοτυ συμβόλαιο με 200χιλ) και τέλος ο παπαγιαννης όχι 500χιλ δεν αξίζει ... ούτε 300χιλ δεν ξέρω . Πραγματικό όφελος γα είχαμε από αυτόν τον παίκτη μόνο αν κόστιζε 250-300χιλ καο σιγά σιγά ανέβασε τη τιμή του συμβολαίου του μέσα στη 5ετια που ια διαρκέσει μαζί και με το χρόνο που παίζει . Αυτή τη στιγμή σίγουρα δεν αξίζει μισό μυριο . Συνεπώς 500χιλ για καλαθη + 400χιλ για παππα και παπί + 200χιλ του παπαγιαννη μας κάνουν 1,1 μυριο υπεραξία . Αλλά αν βάλεις ότι πληρώνουμε και τον μίτο πιο φθηνά από ότι πρέπει πες ότι έχουμε 1 μυριο σε υπεραξίες στα συμβόλαια . Πολλά λεφτά για ομάδα των 9 μυρίων φέτος . Εγώ πιστεύω πρέπει του χρόνου αυτό το μυριο να το κάνει αύξηση μπατζετ για καλύψει το θέμα των υπεραξιών ο δπγ . Για παο με καλό προπονητή και τέτοια έδρα 10,5-11 μυρια είναι μια χαρά για καθαρό αγωνιστικό μπατζετ .

Τώρα από Έλληνες του χρόνου μένουν σίγουρα καλαθης,παπαπετρου,Θανάσης,μιτογλου . Με παππα δεν ξέρω τι κάνουμε δεν νομίζω να τον διώξουμε τώρα που τραυματίστηκε αλλά σίγουρα στο τέλος του επόμενου χρόνου φεύγει από την ομάδα και μάλιστα αν φέρουμε σλουκα του χρόνου δεν θα χρειαστεί να αντικατασταθεί από άλλον έλληνα . Τέλος για παπαγιαννη εγώ του χρόνου θα ήθελα να τον δώσουμε σε οποια ευρωπαϊκή ομάδα δέχεται να καλύψει τουλάχιστον τα 4/5 του συμβολαίου του και του υποσχεθεί χρόνο παιχνιδιού . Στη θέση του να φέρναμε ογκαστ με τα ίδια λεφτά που αυτός ναι αξίζει 500χιλ . Όποτε εγώ θεωρώ πως η 3αδα ψηλών : ταιους-πλαϊς-ογκαστ μαζί με ένα καλό 4αρι θα ήταν ιδανική και πολύ φθηνή για εμάς για του χρόνου και η καλύτερη στη μετά ζοτς εποχή . Τώρα αν θέλουν να φέρουν κάποιον καλύτερο από ταιους ας τον φέρουν .

Οπότε από θέμα λεφτων: καλαθης(2,2)-παππας(0,8)-παπι(0,8)-Θανάσης(0,4)-μιτο(0,2)-ογκαστ(0,5) : 4,9 μυρια

Και για ξένους : ταιους(0,7)-πλαϊς(0,7)-άσσος(0,6)-2/3αρι με σουτ(0,4-0,6)-βασικό 4αρι(0,6-0,9)-βασικό 2αρι(2) : 5-5,5 μυρια

Άρα συνολικά : 10-10,5 μυρια συνολικό μπατζετ και άμα υπάρχει δυνατότητα για αύξηση χρημάτων σε αυτές τις θέσεις φυσικά και να γίνει !!! (Για βασικό 2αρι πάντα μιλάω για σλουκα/Χίγκινς/ντιλεινι - αν έρθει ο 1ος δεν θελουμε ασσο αναγκαστικά αλλά 2αρι πιο πολύ)
john wick
θα πρότεινα το τοπικό να μετονομαστεί σε ''προτάσεις για προπονητή''

οι επόμενοι 2-3 μήνες είναι οι πιο κρίσιμοι στην μετά Ζοτς εποχή...
Πας για πλήρες lifting στην ομάδα οπότε ΠΡΕΠΕΙ ο εκλεκτός να ειναι top...
Δεν έχει νόημα να βαζουμε ρόστερ (οκ πλάκα έχει δε λέω , απλά πλέον ούτε αυτό έχω όρεξη να κάνω..)
Προπονητή κύριοι...
shtarkws
Από την επιλογή προπονητή θα φανεί πως θα πάει το πράγμα. Αν έρθει κάποιος τοπ θα μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι. Αν δεν έρθει κάποιος εκ των Σάρας Ιτουδη, οι οποίοι δεν θα είναι και στα σίγουρα διαθέσιμοι, φοβάμαι ότι θα πάμε πάλι σε λύσεις ανάγκης ή πειράματα
MaJesty23
Να πω και εγω την άποψη μου για φετινο ρόστερ σε συνάρτηση με next year.

Θεωρώ ότι το ρόστερ ακόμα και σε ξένους ,δεν είναι για ξήλωμα ολοκληρωτικό.Προϋπόθεση είναι να ανέβει πολύ το budget ,ή εάν ανέβει λίγο, τουλάχιστον να διανεμηθεί ορθολογικά.

Πίστεύω οτι για second unit σε ρόλο Kenny G(αδυναμία του John Wick biggrin.gif ) ,ο DeShaun για 10-15 λεπτά είναι ότι πρέπει.Για 500.000 ευρώ,σε ρολό υποστηρικτικό για instant scoring και κανένα rebound είναι ότι πρέπει.
Προϋπόθεση να πάρεις εδώ 4άρι του $1.000.000-1.200.000.Θα μπορούσε να είναι Quincy Acy (ξέρω σας έχω πρήξει) ο οποίος με και με κάνα $800.000 θα έρθει θεωρώ.

Επίσης ο Payne ο "Ασυντόνιστος" (προσφέρει γέλιο πολύ άθελα του,βλέπεις ένα χέρι -ένα πόδι να πετάγεται πάνω απο κεφάλι,κάτω από πόδι tongue.gif ) με εμπερία ενός 6μήνου ακόμη,για δεύτερος σέντερ των 10-15 λεπτων είναι ότι πρέπει.Χτες σε 10 λεπτά ,πήρε 5 rebound ,3 επιθετικά ενώ έκανε τρομερή δουλειά και στα μπλοκαρίσματα.Θεωρώ οτι για 2ος είναι value for money.

Gist-Lasme-Βούγιου-Langford για μένα είναι ήδη εκτός πλάνων για επόμενη σεζόν.

Για Λεκαβίτσιους είμαι μπερδεμένος .Βλέπω έναν παίχτη που παίζει πάντα στα κόκκινα και οταν τον εμπιστεύονται δείχνει πράγματα.Την διαφορά δεν την κάνει...το μόνο σίγουρο.Για αυτόν ας αποφασίσει ο νέος coach,με βάση την στελέγχωση της ομάδας στην περιφέρεια.Θα ήμουν ευχαριστημένος εάν φέρναμε στην θέση τον Denmon (θέση του εννοώ απο άποψη χρόνου).

Γενικά εαν θες αποτελέσματα,το ράβε ξήλωνε δεν βοηθάει.Πρέπει ακόμα και σε ξένους ,να χτίσουμε κορμό .Του χρόνου ΟΑΚΑ final four,αλλά δεν μας πιστεύω...θέλει τρομερο προγραμματισμο-διαύγεια μυαλού απο τον προέδρο, χέρι βαθιά στην τσέπη και πάρα πολύ τύχη.





Paris87
Τα πραγματα ειναι απλα (περιπου)

Προπονητης
2ος Ασσος
5αρι

Αν πεσει χρημα σε αυτα εχουμε πιθανοτητες για του χρονου, αλλιως καλο 2021.
doctorjekil
QUOTE(rahxephon13 @ Jan 25 2019, 01:22 ) *
Δηλαδή ο μαγικός αριθμός είναι το 8? με την λογική ότι μη συμμετοχή σε f4 καθιστά την χρονιά αποτυχημένη ( διαφωνώ με την λογική αυτή και θεωρώ ότι έχουμε κάνει επιτυχημένες χρόνιες τα τελευταία χρόνια) τότε να περιμένεις να μεγαλώσει κι άλλο το νούμερο με το φαιναλ 4 να γίνεται στην ελλαδα την πίεση που θα υπάρχει να βρεθούμε εκεί και το γεγονός ότι του χρόνου θα μιλάμε για μια τελείως διαφορετική ομάδα με πάνω από τους μισους παίχτες να φεύγουν μην περιμένεις προκοπή, μόνο με θαύμα θα πάμε εκεί όποτε άρχισε να προσευχέσε από τώρα laugh.gif

Φυσικα και ειναι αποτυχημενη χρονια οταν δεν πας στο φ4...φυσικα και το ελληνικο πρωταθλημα(μια διοργανωση της πλακας που παιζουν 2 ομαδες)δεν εχει καμια σημασια και ενδιαφερει μονο τους οργανωμενος,την διοικηση και αυτους που θελουν να κανουν καζουρα στους φιλους τους ολυμπιακους...ακομα να καταλαβεις οτι αυτο πληρωνουμε τοσα χρονια;το οτι θεωρουμε επιτυχια να παιρνουμε το πρωταθλημα ή το κυπελλακι,μονο βεβαια με αντιπαλο τον οσφπ,αν ηταν αντιπαλος μας ο προμηθεας στους τελικους τοτε δεν θα ενδιαφεροταν κανενας
Ntavelis
Εγώ πιστευω ότι ο Ερικ Γκριν ειναι ιδανικός για να παίζει δίπλα στον Καλαθη.Παιχτης που δεν θέλει πολύ ώρα την μπάλα στα χέρια,φονικο σουτ και ως spot shooter αλλά και και μετά από ντρίπλα σε κατάσταση isolation.
john wick
QUOTE (Paris87 @ Jan 25 2019, 08:35 ) *
Τα πραγματα ειναι απλα (περιπου)

Προπονητης
2ος Ασσος
5αρι

Αν πεσει χρημα σε αυτα εχουμε πιθανοτητες για του χρονου, αλλιως καλο 2021.



Μακάρι να ήταν μόνο αυτά....
Εχεις βασικό 2αρι;
Εχεις βασικό 4αρι;
golitog7
QUOTE(Ntavelis @ Jan 25 2019, 10:08 ) *
Εγώ πιστευω ότι ο Ερικ Γκριν ειναι ιδανικός για να παίζει δίπλα στον Καλαθη.Παιχτης που δεν θέλει πολύ ώρα την μπάλα στα χέρια,φονικο σουτ και ως spot shooter αλλά και και μετά από ντρίπλα σε κατάσταση isolation.

Ενδιαφέρουσα η άποψη σου αλλά για να λέει ο Πάπας ότι δεν κάνει αυτός ο παίκτης για τον ΠΑΟ έτσι θα ναι....
akratacity
QUOTE (john wick @ Jan 25 2019, 09:09 ) *
θα πρότεινα το τοπικό να μετονομαστεί σε ''προτάσεις για προπονητή''

οι επόμενοι 2-3 μήνες είναι οι πιο κρίσιμοι στην μετά Ζοτς εποχή...
Πας για πλήρες lifting στην ομάδα οπότε ΠΡΕΠΕΙ ο εκλεκτός να ειναι top...
Δεν έχει νόημα να βαζουμε ρόστερ (οκ πλάκα έχει δε λέω , απλά πλέον ούτε αυτό έχω όρεξη να κάνω..)
Προπονητή κύριοι...

Θυμασαι εναν προπονητη που ειχες προτεινει περυσι σε τοπικ του Ολυμπιακου; Δεν ειναι μια καλη λυση οπως μας τον παρουσιαζες;
john wick
QUOTE (akratacity @ Jan 25 2019, 10:15 ) *
Θυμασαι εναν προπονητη που ειχες προτεινει περυσι σε τοπικ του Ολυμπιακου; Δεν ειναι μια καλη λυση οπως μας τον παρουσιαζες;




Εννοείται...
Προπονητης της Εθνικής Τουρκίας κ επί εποχής του η Besiktas έπαιξε μπασκεταρα...
Εμείς είμαστε κολλημένοι όμως σε 5 προπονητές όλους κ ολους στην Ευρώπη..
pan24
QUOTE (Ntavelis @ Jan 25 2019, 11:08 ) *
Εγώ πιστευω ότι ο Ερικ Γκριν ειναι ιδανικός για να παίζει δίπλα στον Καλαθη.Παιχτης που δεν θέλει πολύ ώρα την μπάλα στα χέρια,φονικο σουτ και ως spot shooter αλλά και και μετά από ντρίπλα σε κατάσταση isolation.

Αυτο πραγματικα δεν ειναι κακη ιδεα
Ο Γκριν το μεγαλυτερο θεμα που ειχε ηταν η ομαδικοτητα,η συγκεντρωση και η απροθυμια να παιξει αμυνα

Με τον Ζοτς αυτα αλλαζουν.Τον βλεπεις να σκυλιαζει στην αμυνα και να μην κανει καταχρηση της μπαλας για αυτο και τελευταια παιρνει αρκετο χρονο

Το κακο ειναι ομως οτι αν μεχρι τελος της σεζον εχει γινει παικτης Ζοτς πιθανο να θελει να τον κρατησει κι ας επιστρεψει ο Ενις που μεχρι να παιξει και να βρει ρυθμο θα φτασουν Χριστουγεννα

Σλουκας,Εννις,Γκουντουριτς,Γκριν,Ντιξον ειναι μια πολυ καλη 5αδα γκαρντ και με τον Ντιξον να μεγαλωνει ο Γκριν ειναι ταμαμ για instant scoring.Αν του βγει δεν το βλεπω απιθανο να θελει να τον κρατησει
stefkorner
εγω θα προτεινω προσθηκη για τωρα !
μεχρι τελους επιλεγω να ελπιζω !να διεκδικησουμε τις λιγοστες μας πλεον ελπιδες.. rolleyes.gif

tyler harvey

25χρονος κομπο σκορερ,1.93
με πολυ καλο τριποντο και συμπαθητικη πασα..

περσι επαιζε στην Γαλλικη Αντιμπ και προπερσι στην Τορινο
ενεργος φουλ στην gleague,στην οποια ξεχωριζει
(απαραιτητη προυποθεση αν παρουμε παικτη να ειναι ενεργος,γιατι ειδαμε και ο Κιλπατρικ που ηταν χωρις αγωνιστικο ρυθμο..)
jazz thrilos
QUOTE (doctorjekil @ Jan 25 2019, 00:56 ) *
Και τι φοβασαι;μην χασουμε το πρωταθλημα...τελειωσε η χρονια αν δεν το καταλαβατε...ας ξεκινησει σιγα σιγα ο προγραμματισμος για την επομενη χρονια...το μεγεθος της ομαδας δεν θα επιτρεπει 8η συνεχομενη αποτυχημενη χρονια


Νομίζω οτι οι αναφορές στο μέγεθος της ομάδας είναι η πηγή της υπερβολικής γκρίνιας. Δηλαδή με το μέγεθος ο Πανθηναικός πρέπει να πηγαίνει f4; Δεν έχει περάσει ούτε μια χρονιά τα τελευταία πολλά χρόνια που ο Παναθηναικός δεν ξεκινά την χρονιά με το σύνθημα "πάμε f4", όχι γιατί αντικειμενικά έχει το ρόστερ να το κάνει αλλά γιατί "το μέγεθος της ομάδας δεν επιτρέπει κάτι άλλο".

Δηλαδή πειράζει μια χρονιά να ξεκινήσει ο Πανθηναικός την χρονιά με κύριο στόχο να παίξει μπάσκετ κανονικό, να βάλει βάσεις για τα επόμενα χρόνια και να αναδείξει παίχτες; Και ας μην πάει f4. Ας πάιξει απλά θελκτικό μπάσκετ και ας αποκλειστεί ως αουτσάιντερ στα play offs. Αυτή η μανία οτι το μέγεθος του Παναθηναικού επιβάλλει κάθε χρόνο όχι απλά να στοχεύει στο f4 αλλά και να το δηλώνει παντοιοτρόπως ως οργανισμός απο το καλοκαίρι ακόμα, νομίζω οτι κάνει την όποια αποτυχία να φαίνεται μεγαλύτερη απο ότι πραγματικά είναι ενώ διογκώνει και την γκρίνια.

H νοοτροπία αυτή θυμίζει τον Λέλο Μασέτι (Ούγκο Τονιάτσι) στο Amici Miei όπου σαν ξεπεσμένος κόμης που απο καιρό έχει καταβροχθίσει την περιουσία της οικογένειας του, τριγυρίζει απένταρος και απαιτεί απο όλους να τον αντιμετωπίζουν ως γαλαζοαίματο ενώ το βράδυ γυρίζει να κοιμηθεί στο υπόγειο διαμέρισμα χωρίς ηλεκτρικό και θέρμανση.
golitog7
QUOTE(jazz thrilos @ Jan 25 2019, 11:54 ) *
Νομίζω οτι οι αναφορές στο μέγεθος της ομάδας είναι η πηγή της υπερβολικής γκρίνιας. Δηλαδή με το μέγεθος ο Πανθηναικός πρέπει να πηγαίνει f4; Δεν έχει περάσει ούτε μια χρονιά τα τελευταία πολλά χρόνια που ο Παναθηναικός δεν ξεκινά την χρονιά με το σύνθημα "πάμε f4", όχι γιατί αντικειμενικά έχει το ρόστερ να το κάνει αλλά γιατί "το μέγεθος της ομάδας δεν επιτρέπει κάτι άλλο".

Δηλαδή πειράζει μια χρονιά να ξεκινήσει ο Πανθηναικός την χρονιά με κύριο στόχο να παίξει μπάσκετ κανονικό, να βάλει βάσεις για τα επόμενα χρόνια και να αναδείξει παίχτες; Και ας μην πάει f4. Ας πάιξει απλά θελκτικό μπάσκετ και ας αποκλειστεί ως αουτσάιντερ στα play offs. Αυτή η μανία οτι το μέγεθος του Παναθηναικού επιβάλλει κάθε χρόνο όχι απλά να στοχεύει στο f4 αλλά και να το δηλώνει παντοιοτρόπως ως οργανισμός απο το καλοκαίρι ακόμα, νομίζω οτι κάνει την όποια αποτυχία να φαίνεται μεγαλύτερη απο ότι πραγματικά είναι ενώ διογκώνει και την γκρίνια.

H νοοτροπία αυτή θυμίζει τον Λέλο Μασέτι (Ούγκο Τονιάτσι) στο Amici Miei όπου σαν ξεπεσμένος κόμης που απο καιρό έχει καταβροχθίσει την περιουσία της οικογένειας του, τριγυρίζει απένταρος και απαιτεί απο όλους να τον αντιμετωπίζουν ως γαλαζοαίματο ενώ το βράδυ γυρίζει να κοιμηθεί στο υπόγειο διαμέρισμα χωρίς ηλεκτρικό και θέρμανση.

Σωστός ο φίλος. Είναι γενικό χαρακτηριστικό των ελλήνων αυτό. Απαιτούμε σεβασμό απ όλους επειδή κάποτε είχαμε πολιτισμάρα.
Πάντως μας έδωσες ωραία πάσα για ταινιόνι. Φαίνεται καλό
rahxephon13
QUOTE (doctorjekil @ Jan 25 2019, 10:38 ) *
Φυσικα και ειναι αποτυχημενη χρονια οταν δεν πας στο φ4...φυσικα και το ελληνικο πρωταθλημα(μια διοργανωση της πλακας που παιζουν 2 ομαδες)δεν εχει καμια σημασια και ενδιαφερει μονο τους οργανωμενος,την διοικηση και αυτους που θελουν να κανουν καζουρα στους φιλους τους ολυμπιακους...ακομα να καταλαβεις οτι αυτο πληρωνουμε τοσα χρονια;το οτι θεωρουμε επιτυχια να παιρνουμε το πρωταθλημα ή το κυπελλακι,μονο βεβαια με αντιπαλο τον οσφπ,αν ηταν αντιπαλος μας ο προμηθεας στους τελικους τοτε δεν θα ενδιαφεροταν κανενας

Αυτή η λογική ότι οτιδήποτε άλλο από f4 είναι αποτυχία είναι που μας έχει φάει, όταν τα τελευταία 2 χρονιά με την αλλαγή του φορματ βλέπουμε τις ίδιες 3 ομάδες (φενερ, ρεαλ, τσσκα) και μια τετάρτη μπαλαντέρ τότε γιατί θεωρούμε την πρόκριση δεδομένη με το μπάτζετ που έχουμε για εξήγησε μου το αυτό.

Εγώ δυο χρονιά τώρα και ειδικά πέρσι είδα πρόοδο άλλα οι περισσότεροι μάλλον διαφωνούν, προσωπικά θεωρό ότι αν χτίζαμε πάνω στις περσινές βάσεις θα είχαμε καλές πιθανότητες για κάτι κάλο, τώρα γιατί επιλεχτεί αλλαγή φιλοσοφίας και κάνανε αυτόν των τραγικό σχεδιασμό φέτος αυτό θα πρέπει να απασχολήσει τους υπευθύνους για να μην ξανακάνουμε τα ίδια λάθη.

Όσο για το πρωτάθλημα θα συμφωνήσω μαζί σου, δυστυχώς μεγάλη μερίδα του κόσμου μόνο για αυτό ενδιαφέρεται και δυστυχώς το χειρότερο είναι ότι ο ίδιος ο πρόεδρος δείχνει να είναι ικανοποιμενος από αυτό.
pan24
QUOTE (rahxephon13 @ Jan 25 2019, 13:26 ) *
Εγώ δυο χρονιά τώρα και ειδικά πέρσι είδα πρόοδο άλλα οι περισσότεροι μάλλον διαφωνούν, προσωπικά θεωρό ότι αν χτίζαμε πάνω στις περσινές βάσεις θα είχαμε καλές πιθανότητες για κάτι κάλο, τώρα γιατί επιλεχτεί αλλαγή φιλοσοφίας και κάνανε αυτόν των τραγικό σχεδιασμό φέτος αυτό θα πρέπει να απασχολήσει τους υπευθύνους για να μην ξανακάνουμε τα ίδια λάθη.

Ο λογος ειναι αρκετα απλος
Γιατι απο την βασικη μας 5αδα που πηραμε με συμβολαια εντος των οικονομικων μας δεδομενων οι 2 ανεβασαν κασε σε δυσθεωρητα για εμας υψη,ο τριτος τραυματιστηκε και φαινεται οτι του εμεινε μονιμο προβλημα(που και αυτος αν επαιζε οπως το 2016-2017 θα ηταν εκτος των δυνατοτητων μας να τον κρατησουμε) και ενας...γερασε

Σαν αυτο που παθαινει η Ζαλγκιρις φετος επειδη εχασε καποια σημαντικα περσινα κομματια και θα γινει πιο εντονο του χρονου οταν χασει και τα υπολοπα περσινα καλα κομματια(Ουαιτ,Ντειβις)

Δεν γινεται να βρισκεις συνεχεια παικτες με 800 χιλιαδες που να παιζουν σαν να παιρνουν 1,5-2 και αν βρεις οταν τελειωσει το συμβολαιο τους αν δεν τους πληρωσεις οσο αξιζουν στην αγορα θα τους χασεις
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.