Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
G-arenas
QUOTE (john wick @ Dec 27 2018, 19:18 ) *
δεν ειναι μόνο το κορμί του , είναι ότι παίζει και σαν χέστης.
Κοιτάς αυτόν , κοιτάς κ τον Αργεντικό ισουψή του και είναι μέρα με τη νύχτα...

διαφωνω. ο ενας ειναι ασσος και παιζει ασσος και ο αλλος ειναι κομπο γκαρντ σκορινγκ γκαρντ και τον βαζουμε να κανει τον οργανωτη και δημιουργο.

ασε που ο καμπατσο ειναι καμια 10ρια κιλα πανω και λιγο πιο ψηλος.

γενικα δεν κανει για μας ο λεκα αλλα δεν ειναι και τελειος αχρηστος.
stefkorner
QUOTE (john wick @ Dec 28 2018, 01:18 ) *
δεν ειναι μόνο το κορμί του , είναι ότι παίζει και σαν χέστης.
Κοιτάς αυτόν , κοιτάς κ τον Αργεντικό ισουψή του και είναι μέρα με τη νύχτα...


καθολου δειλος δεν ειναι ο Λεκαβιτσιους επιθετικα ! για να τον βαφτισεις χεστη θα πρεπει να εχεις δει οτι μπορει-αλλα δεν το κανει !δεν μπορει ομως να παιξει πιο δυνατα στην αμυνα ουτε να ριξει ξυλο τον πιεζεται στο κατεβασμα της μπαλας !
ο Αργεντινος ειναι σαν πυγμαχος ελαφρεων βαρων για αυτο μπορει να παιξει και διαφορετικα !ο Λιθουανος ειναι απλα κοτομπουκια wink.gif
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 28 2018, 01:39 ) *


εδω και πολυ καιρο τον βρισκω στις λιστες με τους f.a ,αλλα δεν μου γυαλισε ποτε γιατι τα στατς του εκτος απο ενα 40ρι τριποντο,κατα τ αλλα ειναι πολυ μετρια! ειχε μια γεματη σεζον με το τραγικο μπρουκλιν πριν 2 σεζον !
αλλα ασσος που λεει το αρθρο ουτε καν ! με 2 ασιστ ανα 25 λεπτα!
γενικα δεν το χει δημιουργικα
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Dec 27 2018, 19:47 ) *
εδω και πολυ καιρο τον βρισκω στις λιστες με τους f.a ,αλλα δεν μου γυαλισε ποτε γιατι τα στατς του εκτος απο ενα 40ρι τριποντο,κατα τ αλλα ειναι πολυ μετρια! ειχε μια γεματη σεζον με το τραγικο μπρουκλιν πριν 2 σεζον !
αλλα ασσος που λεει το αρθρο ουτε καν ! με 2 ασιστ ανα 25 λεπτα!
γενικα δεν το χει δημιουργικα

Δεν τον ξέρω καθόλου,μπορείς να κανείς μια περιγραφή;;σωματικά ,αμυντικά κλπ;;
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 28 2018, 01:49 ) *
Δεν τον ξέρω καθόλου,μπορείς να κανείς μια περιγραφή;;σωματικά ,αμυντικά κλπ;;


θα σε γελασω για την αμυνα !δεν τον ξερω μεχρι αυτο τον βαθμο !σωματικα ιδανικος θα ηταν για κομπο ,λιγο κατω απο 1.95 και σχετικα γρηγορος!αλλα δυστυχως δεν εχει πασα και το αρθρο λεει οτι εχει μετατοπιστει στον ασσο,το οποιο εγω δεν το βλεπω καθολου !αλλα αν ψαχνει για εκτελεστη ο Πιτινο δεν θα πω πως δεν μου κανει tongue.gif
jonaldidhs
QUOTE (stefkorner @ Dec 27 2018, 19:55 ) *
θα σε γελασω για την αμυνα !δεν τον ξερω μεχρι αυτο τον βαθμο !σωματικα ιδανικος θα ηταν για κομπο ,λιγο κατω απο 1.95 και σχετικα γρηγορος!αλλα δυστυχως δεν εχει πασα και το αρθρο λεει οτι εχει μετατοπιστει στον ασσο,το οποιο εγω δεν το βλεπω καθολου !αλλα αν ψαχνει για εκτελεστη ο Πιτινο δεν θα πω πως δεν μου κανει tongue.gif

Φανταζομαι οτι ενας πολυ καλος σουτερ ειναι ιδανικος για διπλα στον Καλαθη..Απλα θα πρεπει να φυγει καποιος απτην περιφερεια..Απο τιμη τι λεει αυτος??
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 28 2018, 01:59 ) *
Φανταζομαι οτι ενας πολυ καλος σουτερ ειναι ιδανικος για διπλα στον Καλαθη..Απλα θα πρεπει να φυγει καποιος απτην περιφερεια..Απο τιμη τι λεει αυτος??


ναι εχει γρηγορη εκτελεση ! και ναι θα πρεπει καποιος να φυγει οπως το βλεπω εγω αν παρουμε τετοιον παικτη..!
υπολογιζε παικτης του 1-1.2 μυριου καθαρα για ευρωπη ! με 5 μηνες off πιστευω ανετα θα ερχοταν με το 500ρικο που ηρθε περσι ο Τζειμς !εγω ομως θα ελεγα οτι μπορουμε να βρουμε κατι καλυτερο με αυτα τα λεφτα
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 27 2018, 19:59 ) *
Φανταζομαι οτι ενας πολυ καλος σουτερ ειναι ιδανικος για διπλα στον Καλαθη..Απλα θα πρεπει να φυγει καποιος απτην περιφερεια..Απο τιμη τι λεει αυτος??

Δεν νομιζω οτι ειναι φονιας σουτερ αλλα ειναι αρκετα καλος σιγουρα
Καθαρος ασσος δεν ειναι αλλα αν θες ενα combo guard που να μπορει να παιξει στο 1 κανα δεκαλεπτο νομιζω ειναι παραπανω απο καλος δημιουργικα

Αν ηταν καλοκαιρι θα μας εβγαινε πολυ ακριβος και ισως να μην κοιταζε καν την Ευρωπη
Ομως τωρα μιλαμε για 6 μηνες συμβολαιο και εχει να παιξει πολυ καιρο(11 Απριλη το τελευταιο του παιχνιδι)
Αυτο ειναι μειονεκτημα γιατι θελουμε καποιον να παιξει αμεσα αλλα ακριβως αυτο ισως ειναι που κανει το κασε του βατο για τα δεδομενα μας

Τον θυμαμαι απο το περσινο περασμα του στους Μπακς
Εκει στο 2 επαιζε
G-arenas
δεν ειναι παικτης που ταιριαζει σε αυτο που μας λειπει. αν ειναι να φυγει και ο λεκα και ο κιθ και παρουμε και ασσο και αυτον τοτε ναι, αλλιως δεν εχει νοημα αν παρουμε μονο ενα γκαρντ.

δεν νομιζω να ειναι ακριβος. εχει να παιξει κανα 10αρι μηνες κοντα νομιζω. με ενα 300αρι καθαρο μεχρι τελους ερχεται.

αν ειναι παντως να παρουμε free agent απο nba ρε παιδια και δωσουμε 300-400 ας τα δωσουμε για εισι να μας ανεβασει 2 επιπεδα πανω! και ασσο βρισκουμε και πιο φθηνο που να κανει την δουλεια!
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Dec 27 2018, 20:03 ) *
Δεν νομιζω οτι ειναι φονιας σουτερ αλλα ειναι αρκετα καλος σιγουρα
Καθαρος ασσος δεν ειναι αλλα αν θες ενα combo guard που να μπορει να παιξει στο 1 κανα δεκαλεπτο νομιζω ειναι παραπανω απο καλος δημιουργικα

Αν ηταν καλοκαιρι θα μας εβγαινε πολυ ακριβος και ισως να μην κοιταζε καν την Ευρωπη
Ομως τωρα μιλαμε για 6 μηνες συμβολαιο και εχει να παιξει πολυ καιρο(11 Απριλη το τελευταιο του παιχνιδι)
Αυτο ειναι μειονεκτημα γιατι θελουμε καποιον να παιξει αμεσα αλλα ακριβως αυτο ισως ειναι που κανει το κασε του βατο για τα δεδομενα μας

Τον θυμαμαι απο το περσινο περασμα του στους Μπακς
Εκει στο 2 επαιζε

Για ποιανου θεση να ειναι αυτος?Παντως ετσι οπως τα λες ταιριαζει..Για κανα δεκαλεπτο θελουμε δημιουργο και τα υπολοιπα λεπτα να παιζει διπλα στον Καλαθη..
G-arenas
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 27 2018, 20:09 ) *
Για ποιανου θεση να ειναι αυτος?Παντως ετσι οπως τα λες ταιριαζει..Για κανα δεκαλεπτο θελουμε δημιουργο και τα υπολοιπα λεπτα να παιζει διπλα στον Καλαθη..

αφου δεν ειναι δημιουργος πως ταιριαζει? μονο με νικ θα μεινουμε? ο παικτης που θα παρουμε γκαρντ θελουμε να ειναι δημιουργος πολυ καλος! να παρουμε σκορερ ολο σκορερ εχουμε. κιθ-παππας-λοτζο θελουν προσπαθειες, συν τις προσπαθειες του νικ. ακομα και ο λεκα αν μεινει σκορινγκ γκαρντ ειναι. θα παρουμε και αλλον?

αν μου πεις θα φυγει κιθ και παρουμε αυτον και φυγει λεκα και παρουμε λαπροβιτολα θα σου πω τελειο. αλλα δεν ξερω και ποσο μπατζετ εχουμε.

αν ειναι να δωσουμε ενα καλο συμβολαιο ας το δωσουμε εισι οχι κιλπατρικ.
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 27 2018, 20:09 ) *
Για ποιανου θεση να ειναι αυτος?Παντως ετσι οπως τα λες ταιριαζει..Για κανα δεκαλεπτο θελουμε δημιουργο και τα υπολοιπα λεπτα να παιζει διπλα στον Καλαθη..

Κατι τετοιο σκεφτομουν το μεσημερι
Αν πραγματι κοιταμε αυτον(γιατι πιθανο τα σαιτ να βρισκουν free agents απο Αμερικη και να βγαζουν θεμα απο το πουθενα) ειναι αντι του Λεκα αναβαθμιζοντας και το 2

Δηλαδη τα λεπτα ξεκουρασης του Καλαθη στο 1 και τον υπολοιπο χρονο του στο 2 ως κατι καλυτερο απο αυτους που εχουμε τωρα

Οσο κι αν δεν ειναι καθαρος δημιουργος νομιζω ειναι καλυτερος του Λεκα δημιουργικα,μπορει να τρεξει την ομαδα αυτος για κανα δεκαλεπτο
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Dec 27 2018, 20:12 ) *
Κατι τετοιο σκεφτομουν το μεσημερι
Αν πραγματι κοιταμε αυτον(γιατι πιθανο τα σαιτ να βρισκουν free agents απο Αμερικη και να βγαζουν θεμα απο το πουθενα) ειναι αντι του Λεκα αναβαθμιζοντας και το 2

Δηλαδη τα λεπτα ξεκουρασης του Καλαθη στο 1 και τον υπολοιπο χρονο του στο 2 ως κατι καλυτερο απο αυτους που εχουμε τωρα

Αμυντικα τι λεει αυτος??
Johnny Marv
QUOTE(jonaldidhs @ Dec 27 2018, 19:49 ) *
Δεν τον ξέρω καθόλου,μπορείς να κανείς μια περιγραφή;;σωματικά ,αμυντικά κλπ;;


Αν μπορω να βοηθησω μιλαμε για έναν πολύ καλο παικτη με 2 δυνατεσ χρονιεσ νβα. Είναι 1΄93 και σχετικα μυωδησ . Καλος αμυντικος και επιθετικος με τρομερη τριπλα κι τριποντο. Δημιουργικα δεν είναι τελειος αλλα οκ. Ένα σχετικα καλο κομπο γκαρντ για την ομαδα μας αυτή τη στιγμη . Δυστυχως του αρεσει πολύ το 1ν1 παιχνιδι οποτε δν ξερω αν πρεπει ν ερθει να αντικαταστησει τον λεκα ή τον κιθ (δν νομιζω ότι μπορει να συνυπαρξει στην ιδια 5αδα με τον 2ο) . Καταληγω στο ότι δν νομιζω πως είναι το τελειο φιτ για μας
stefkorner
Σημερινό δημοσίευμα έβαλε τον Παναθηναϊκό να εξετάζει την περίπτωση του Σιν Κιλπάτρικ, ωστόσο σύμφωνα με το ρεπορτάζ του newspao.gr το “τριφύλλι” δεν ασχολείται με τον 28χρονο γκαρντ.

εχουμε και τα αναξιοπιστα πρασινα site, να διαψευδει το ενα το αλλο tongue.gif
stefkorner
αντι του Κιλπατρικ εγω θα προτεινα εναν λιγοτερο ταχυ σε εκτελεση παικτη,αλλα πιο φτηνο (ερχεται πιστευω και με 300ρι ευκολα) :
deandre liggins

πιο μακρυς - με σιγουρα καλη αμυνα (2 φορες καλυτερος αμυντικος στην g league ) και 40ρι τριποντο !
ειχε ενα συντομο περασμα απο ευρωπη το 14-15 (ρωσια :κρασνι και γερμανια:μπρεμερχαβεν)


QUOTE (stefkorner @ Dec 28 2018, 04:55 ) *
αντι του Κιλπατρικ εγω θα προτεινα εναν λιγοτερο ταχυ σε εκτελεση παικτη,αλλα πιο φτηνο (ερχεται πιστευω και με 300ρι ευκολα) :
deandre liggins

πιο μακρυς - με σιγουρα καλη αμυνα (2 φορες καλυτερος αμυντικος στην g league ) και 40ρι τριποντο !
ειχε ενα συντομο περασμα απο ευρωπη το 14-15 (ρωσια :κρασνι και γερμανια:μπρεμερχαβεν)


58 ματς περσι στο Nba με Μπακς &Πελικανς
john wick
Ρε συ Στεφ ,εσυ που ξερεις τ πολλα κ ο νους σου κατεβαζει, κοιταω τωρα την ματσαρα Μακαμπι-Αρμανι ,εκεινος ο Ο Bryant τι ωραιο παικτακι ειναι; Μιλαμε κτηνος ,δεν τον ζμπρωχνεις με τπτ ,ευστοχος ,3ποντο ,βολες....
stefkorner
QUOTE (john wick @ Dec 28 2018, 05:00 ) *
Ρε συ Στεφ ,εσυ που τα ξερεις κ ο νους σου κατεβαζει, κοιταω τωρα την ματσαρα Μακαμπι-Αρμανι ,εκεινος ο Ο Bryant τι ωραιο παικτακι ειναι; Μιλαμε κτηνος ,δεν τον ζμπρωχνεις με τπτ ,ευστοχος ,3ποντο ,βολες....


πολυ ποιοτικος παικτης φιλε μου !πιστολι oμως απο αποψη χαρακτηρα νομιζω και λιγακι ασταθης ..! αλλα αν εχεις προπονητη τοπ δεν εχεις να φοβασαι και πολυ απο την διαχειριση τετοιων παικτων wink.gif ο Μπλακ που στην αρχη μου φαινοταν πιο εγγυηση τελικα μια παιζει -μια δεν παιζει !αυτος αποδεικνυεται πιο μαχιμος tongue.gif
MustGK
QUOTE (stefkorner @ Dec 27 2018, 21:55 ) *
αντι του Κιλπατρικ εγω θα προτεινα εναν λιγοτερο ταχυ σε εκτελεση παικτη,αλλα πιο φτηνο (ερχεται πιστευω και με 300ρι ευκολα) :
deandre liggins

πιο μακρυς - με σιγουρα καλη αμυνα (2 φορες καλυτερος αμυντικος στην g league ) και 40ρι τριποντο !
ειχε ενα συντομο περασμα απο ευρωπη το 14-15 (ρωσια :κρασνι και γερμανια:μπρεμερχαβεν)


Σε σχέση με τον Κιλπατρικ είναι δύο σκαλιά πιο κάτω. Απλά αν ξέρεις κάποιος ποιοι free agents παίζουν αυτο τον καιρό; Νομίζω ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι τώρα τα χριστούγεννα σπάνε και τα μη εγγυημένα σύμβόλαια ή τα two way contract;
stevebucknall11
Εντάξει, δεν λέω, αυτός είναι ο σκοπός μας εδώ στο φόρουμ και εννοείται ότι θα συνεχίσω να το κάνω κι εγώ, αλλά το να προτείνουμε αμερικανούς παίκτες στον Πιτίνο είναι ακριβώς η παροιμία "έλα παππού να σου δείξω τα αμπελοχώραφά σου". biggrin.gif
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Dec 28 2018, 05:07 ) *
Εντάξει, δεν λέω, αυτός είναι ο σκοπός μας εδώ στο φόρουμ και εννοείται ότι θα συνεχίσω να το κάνω κι εγώ, αλλά το να προτείνουμε αμερικανούς παίκτες στον Πιτίνο είναι ακριβώς η παροιμία "έλα παππού να σου δείξω τα αμπελοχώραφά σου". biggrin.gif


εδω το κανουν τα olaprasina-τα newspao και τα trifilakia ! εμεις δεν θα το κανουμε ..; τι παραπανω νομιζεις διαθετουν ; ψαχνουν μια στις λιστες με τους f.a και αν δουν καποιον που θα μπορουσε ισως να ερθει : τσακ, τον βγαζουν οτι ενδιαφερει επισημα ..!
καμια φορα βεβαια τους ξεφευγουν και κατι παικτουρες με συμβολαια στον θεο !εμεις εδω παιζουμε με περισσοτερη ασφαλεια !ψηθηκαμε καλα στο basketforum wink.gif
john wick
QUOTE (stefkorner @ Dec 27 2018, 20:02 ) *
πολυ ποιοτικος παικτης φιλε μου !πιστολι oμως απο αποψη χαρακτηρα νομιζω και λιγακι ασταθης ..! αλλα αν εχεις προπονητη τοπ δεν εχεις να φοβασαι και πολυ απο την διαχειριση τετοιων παικτων wink.gif ο Μπλακ που στην αρχη μου φαινοταν πιο εγγυηση τελικα μια παιζει -μια δεν παιζει !αυτος αποδεικνυεται πιο μαχιμος tongue.gif



32 ποντους ο εν λογω σημερα... w00t.gif
Ειχα καιρο να δω τετοιο κτηνος μεσα στην ρακετα..μιλαμε ωμη δυναμη ,δεν τον ζμπρωχνεις με τπτ...
Βαλτον στα υπ οψιν please... rolleyes.gif
Johnny Marv
Τι θα λεγατε να πηγαίναμε του χρονου με το εξης ροστερ στις θεσεις 3-5 :

3)Ρολλ-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
4)Ουαϊτ-Μιτογλου
5)Ντεϊβις-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης


(όταν λεω ουαιτ εννοω τον ααρον)


Μια βελτιωμενη εκδοση του παραπανω (με παραπανω λεφτα βεβαιαα) θα ηταν :


3)Ναναλι-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
4)Ουαιτ-Μιτογλου
5)Ντειβις-Ο'μπραιαντ-Παπαγιαννης

Τι λετε ;; smile.gif
yorgos
QUOTE
Ο Παππας ασταθης και αυτος με τα γνωστα θεματα.Καλος αμυντικος πανω στην μπαλα,κακος overall.Για το 1 κλεψιμο που θα κανει θα εκθεσει 3 φορες την αμυνα ειτε λογω λαθους σε περιστροφη ειτε επειδη εχασε την θεση του στην προσπαθεια για κλεψιμο ειτε επειδη στην πιεση εκανε χαζο φαουλ και εστειλε βολες τον αντιπαλο


Aκριβώς αυτό. Προκειμένου να πάρει το χειροκρότημα, τα τρώμε. Είναι ο κλασικός αμυντικός που μετά το ματς πας στο σπίτι και λες "ναι, αλλά προσπάθησε, την ίδρωσε τη φανέρλα" αλλά με αυτόν μέσα η ομάδα είναι πιο αναποτελεσματική αμυντικά
stefkorner
μας αυτο-προταθηκε λεει ο ελευθερος Θιοντορ (και στον Ολυμπιακο φυσικα ,ο οποιος ειχε δειξει και ενδιαφερον)
δεν νομιζω να ειναι αυτο που ακριβως μας λειπει ,αλλα οχι οτι με χαλαει κιολας rolleyes.gif
μας κανει και με το παραπανω δημιουργικα.. για πισω απο Καλαθη -αλλα δεν ξερω αν χωραει αλλος ενας με ποσοστο κατω απο 35 % στο τριποντο..
stefkorner
Μπράντον Πολ αντί Μάρκους Ντένμον στην Κίνα!


-1 υποψηφιος στοχος για Ολυμπιακο (Πολ)
+1 υποψηφιος για εμας (Ντενμον ) οταν επανελθει απο τον τραυματισμο..

ελπιζω βεβαια να παμε σε κατι αλλο !επιστροφη Ντενμον μονο σαν τελευταια επιλογη
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 28 2018, 12:43 ) *
Μπράντον Πολ αντί Μάρκους Ντένμον στην Κίνα!


-1 υποψηφιος στοχος για Ολυμπιακο (Πολ)
+1 υποψηφιος για εμας (Ντενμον ) οταν επανελθει απο τον τραυματισμο..

ελπιζω βεβαια να παμε σε κατι αλλο !επιστροφη Ντενμον μονο σαν τελευταια επιλογη

αν ειναι να φυγει κιθ-λεκα και να ρθει ντενμον-ασσος δημιουργος ναι με τα 1000! συν 5αρι.

αλλιως δεν εχει νοημα να παμε με ιδια στελεχωση οπως οταν ξεκινησαμε περσυ την σεζον.
stefkorner
“Ο Καρμέλο Άντονι στον Παναθηναϊκό”!!!


“Η βόμβα της ημέρας: Ο Καρμέλο Άντονι έρχεται στην Ευρώπη για τον Παναθηναϊκό του Ρικ Πιτίνο και αναμένεται να ανακοινωθεί σήμερα πριν από τον αγώνα με την ΤΣΣΚΑ”, γράφει η ισπανική ιστοσελίδα solobasket.com!

Φυσικά πρόκειται για φάρσα, αφού σήμερα γιορτάζεται η ισπανική Πρωταπριλιά, η Ημέρα των Αθώων Αγίων!


sorry tongue.gif
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Dec 28 2018, 13:34 ) *
αν ειναι να φυγει κιθ-λεκα και να ρθει ντενμον-ασσος δημιουργος ναι με τα 1000! συν 5αρι.

αλλιως δεν εχει νοημα να παμε με ιδια στελεχωση οπως οταν ξεκινησαμε περσυ την σεζον.

@arenas ολα αυτα τα ονοματα που γραφονται μπορει μετα το σημερινο βραδυ να μην εχουν καμμια σημασια.
Ο Γιαννακοπουλος εφοσον ηθελε να φαει τον Ισπανο ,επρεπε να το κανει πιο νωρις και οι διορθωσεις να εχουν ηδη γινει.
Αν η ομαδα χασει σημερα τοτε η οχταδα πεταει .Οπως τα βαζω κατω η προκριση θα παει γυρω στις 15-16 νικες.
Αυτο σημαινει οτι με πολυ βαρβατο προγραμμα η ομαδα πρεπει να κανει 9-10 νικες στο δευτερο γυρο.Χλωμο εως καταχλωμο.
Επομενως το σημερινο παιχνιδι ειναι παρα πολυ κρισιμο.Και σε αυτο το ματς ο Παναθηναικος πηγαινει χωρις Λανγκφορντ.......
Ομως δεν πτοουμαστε.Το καλοκαιρι θα ερθει ο Σαρας και ο προεδρος θα τα χωσει γερα για να σηκωσουμε το εβδομο μεσα στο ΟΑΚΑ.
Ας ελπισουμε σημερα η ομαδα να κερδισει για να συνεχισουμε να ελπιζουμε και μην παει η χρονια χαμενη.
MaJesty23
QUOTE(stefkorner @ Dec 28 2018, 13:49 ) *
“Ο Καρμέλο Άντονι στον Παναθηναϊκό”!!!


“Η βόμβα της ημέρας: Ο Καρμέλο Άντονι έρχεται στην Ευρώπη για τον Παναθηναϊκό του Ρικ Πιτίνο και αναμένεται να ανακοινωθεί σήμερα πριν από τον αγώνα με την ΤΣΣΚΑ”, γράφει η ισπανική ιστοσελίδα solobasket.com!

Φυσικά πρόκειται για φάρσα, αφού σήμερα γιορτάζεται η ισπανική Πρωταπριλιά, η Ημέρα των Αθώων Αγίων!


sorry tongue.gif


Πανάθεμα σε ρε Stef!Πήγε να μου βγεί ο φρέντο απο την μύτη με το που είδα λινκ και Καρμέλο. biggrin.gif
G-arenas
QUOTE (green_sky @ Dec 28 2018, 13:51 ) *
@arenas ολα αυτα τα ονοματα που γραφονται μπορει μετα το σημερινο βραδυ να μην εχουν καμμια σημασια.
Ο Γιαννακοπουλος εφοσον ηθελε να φαει τον Ισπανο ,επρεπε να το κανει πιο νωρις και οι διορθωσεις να εχουν ηδη γινει.
Αν η ομαδα χασει σημερα τοτε η οχταδα πεταει .Οπως τα βαζω κατω η προκριση θα παει γυρω στις 15-16 νικες.
Αυτο σημαινει οτι με πολυ βαρβατο προγραμμα η ομαδα πρεπει να κανει 9-10 νικες στο δευτερο γυρο.Χλωμο εως καταχλωμο.
Επομενως το σημερινο παιχνιδι ειναι παρα πολυ κρισιμο.Και σε αυτο το ματς ο Παναθηναικος πηγαινει χωρις Λανγκφορντ.......
Ομως δεν πτοουμαστε.Το καλοκαιρι θα ερθει ο Σαρας και ο προεδρος θα τα χωσει γερα για να σηκωσουμε το εβδομο μεσα στο ΟΑΚΑ.
Ας ελπισουμε σημερα η ομαδα να κερδισει για να συνεχισουμε να ελπιζουμε και μην παει η χρονια χαμενη.

οτι και να γινει σημερα πρεπει να παλεψουμε και οτι γινει. δηλαδη θα πεταξουμε λευκη πετσετα πριν το 19? ειδικα οταν η 8αδα ειναι 1-2 νικες μακρια? και ειδικα ετσι οπως ειναι η φετινη ευρωλιγκα. ο ενας χανει απο τον αλλο.

οχι εγω λευκη πετσετα σαν τον τσαβι δεν πεταω. και ας μην προκριθω! παιζω για το ονομα της ομαδας μου και φυσικα υπαρχει και το πρωταθλημα!

και να χασουμε εχουμε εναν ολοκληρο γυρο εστω και δυσκολο για να το γυρισουμε. και ασε που η ομαδα δεν θα ειναι εκτος εδρας οπως με τσαβι. θα κανουμε διπλα! δεν θα πηγαινουμε σαν προβατο στο σφαγειο. ειμαι σιγουρος για αυτο.
MustGK
QUOTE (green_sky @ Dec 28 2018, 13:51 ) *
@arenas ολα αυτα τα ονοματα που γραφονται μπορει μετα το σημερινο βραδυ να μην εχουν καμμια σημασια.
Ο Γιαννακοπουλος εφοσον ηθελε να φαει τον Ισπανο ,επρεπε να το κανει πιο νωρις και οι διορθωσεις να εχουν ηδη γινει.
Αν η ομαδα χασει σημερα τοτε η οχταδα πεταει .Οπως τα βαζω κατω η προκριση θα παει γυρω στις 15-16 νικες.
Αυτο σημαινει οτι με πολυ βαρβατο προγραμμα η ομαδα πρεπει να κανει 9-10 νικες στο δευτερο γυρο.Χλωμο εως καταχλωμο.
Επομενως το σημερινο παιχνιδι ειναι παρα πολυ κρισιμο.Και σε αυτο το ματς ο Παναθηναικος πηγαινει χωρις Λανγκφορντ.......
Ομως δεν πτοουμαστε.Το καλοκαιρι θα ερθει ο Σαρας και ο προεδρος θα τα χωσει γερα για να σηκωσουμε το εβδομο μεσα στο ΟΑΚΑ.
Ας ελπισουμε σημερα η ομαδα να κερδισει για να συνεχισουμε να ελπιζουμε και μην παει η χρονια χαμενη.


Αυτό θα τα χώσει ο Πρόεδρος και θα πάμε για φ4 του χρόνου, για να μην πω καλύτερα ότι θα το σηκώσουμε, από που το βλέπετε μερικοί. Ο Ομπράντοβιτς στην Φενερ με απεριόριστο μπάτζετ και έκανε πόσο καιρό να την κάνει ομάδα. Μαγικά ραβδάκια δεν υπάρχουν. Αυτά είναι για σανό σε καφενειακές συζητήσεις. Αν δεν αποφασίσει να φέρει (όπως το έκανε με τον Τσάβι) έναν προπονητή και να τον αφήσει να δουλέψει, συν έναν καλό σκάουτινγκ δεν μπορεί να γίνει κάτι όσο χρήμα και αν πέσει.
pan24
QUOTE (MustGK @ Dec 28 2018, 14:37 ) *
Αυτό θα τα χώσει ο Πρόεδρος και θα πάμε για φ4 του χρόνου, για να μην πω καλύτερα ότι θα το σηκώσουμε, από που το βλέπετε μερικοί. Ο Ομπράντοβιτς στην Φενερ με απεριόριστο μπάτζετ και έκανε πόσο καιρό να την κάνει ομάδα. Μαγικά ραβδάκια δεν υπάρχουν. Αυτά είναι για σανό σε καφενειακές συζητήσεις. Αν δεν αποφασίσει να φέρει (όπως το έκανε με τον Τσάβι) έναν προπονητή και να τον αφήσει να δουλέψει, συν έναν καλό σκάουτινγκ δεν μπορεί να γίνει κάτι όσο χρήμα και αν πέσει.

Συμφωνω
Ακομα και τον Σαρας με 30 μυρια μπατζετ να φερει πολυ δυσκολο καινουργια ομαδα να το σηκωσει απο την πρωτη της σεζον
basketikos13
PEYTON SIVA

https://www.youtube.com/watch?v=XeP2Dlqzq7s

http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...easoncode=U2018

Ο ασσος φουλ δημιουργικος, φονικος σουτερ, τον ηξερει και ο ρικ, σχετικα φθηνος, οργιαζει φετος στο eurocup με την αλμπα. Ο τζειμς των φτωχων, λιγοτερο δυνατος, ψηλος, αλτικος και ηγετης αλλα πολυ καλυτερος δημιουργικα και στο σουτ. Τον κλεινεις απλα και ομορφα για τρια χρονια...
EXASFAIROS
Ο Γιαννακόπουλος προφανώς έφερε τον Πιτινο για να προσπαθήσει να φτάσει την ομάδα στους 8.Αλλιως θα άφηνε Βοβορα.
Αυτό προϋποθέτει χέρι στην τσέπη για 2 τουλάχιστον παίχτες, στο 5 και στο 1,2 η 1.Απο την στιγμή που δεν θα ξοδέψει τρελά φράγκα σε όλες τις θέσεις και μη ρισκάροντας να αλλάξει Τομας και Λανγκφορντ που τουλάχιστον επιθετικά σε τράβηξαν από το χέρι...Αν παει και σε αλλαγή αυτών των δύο, η ενός από τους δύο τότε πρέπει να τα σκάσει χοντρά.Επομενως μπαλώνουμε ακριβα τις αδυναμίες και το καλοκαίρι ψάχνουμε πάλι λαβράκια η μέσες λύσεις? ΑΝ ποντάρει σε δημιουργία συνόλου δυνατού χωρίς ακριβούς ξένους....Με αυτούς δεν φτάνεις όμως ΤΟΠ.8 τουλάχιστον για φέτος....Με λίγα λόγια ποντάρει στο κατά πόσο μάγκας είναι ο Πιτινο να φτιάξει δυνατή ομάδα χωρίς καινούργια μεγάλα συμβόλαια.Του το εξήγησε αυτό στο τηλέφωνο στην πρώτη τους κουβέντα?lol

QUOTE(basketikos13 @ Dec 28 2018, 15:45 ) *
PEYTON SIVA

https://www.youtube.com/watch?v=XeP2Dlqzq7s

http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...easoncode=U2018

Ο ασσος φουλ δημιουργικος, φονικος σουτερ, τον ηξερει και ο ρικ, σχετικα φθηνος, οργιαζει φετος στο eurocup με την αλμπα. Ο τζειμς των φτωχων, λιγοτερο δυνατος, ψηλος, αλτικος και ηγετης αλλα πολυ καλυτερος δημιουργικα και στο σουτ. Τον κλεινεις απλα και ομορφα για τρια χρονια...



Ναι θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τον Σίβα, Τζέιμς των φτωχών...εχει κάτι ηγετικό στο αίμα του.Μας βολεύει ... Τον χτυπας τωρα σε νορμαλ τιμη (συν αυτά που θα ζητήσει η Alba)....φτανει να μην ζητά παπάδες το επόμενο καλοκαίρι.αλλιως πας σε κάτι πιο φτηνό.Μην ξεχνάμε ότι δεν θέλουμε να ξαναπληρωσουμε ακριβα συμβόλαια σε ξένους.....Ειναι 28 χρόνων.Υποτιθεται ότι του χρόνου δεν θα χουμε άλλους βραχυσωμους....Σαφως καλύτερη επιλογή από Λεκα.
G-arenas
QUOTE (basketikos13 @ Dec 28 2018, 15:45 ) *
PEYTON SIVA

https://www.youtube.com/watch?v=XeP2Dlqzq7s

http://www.eurocupbasketball.com/eurocup/c...easoncode=U2018

Ο ασσος φουλ δημιουργικος, φονικος σουτερ, τον ηξερει και ο ρικ, σχετικα φθηνος, οργιαζει φετος στο eurocup με την αλμπα. Ο τζειμς των φτωχων, λιγοτερο δυνατος, ψηλος, αλτικος και ηγετης αλλα πολυ καλυτερος δημιουργικα και στο σουτ. Τον κλεινεις απλα και ομορφα για τρια χρονια...

τον εχουμε προτεινει απο νοεμβρη. νομιζω ο στεφ πρωτος.

ειναι ο καταλληλοτερος. αλλα θα θελει και οικονομικη υπερβαση. αλλα μπορει να μεινει και του χρονου.
EXASFAIROS
Κοιμόμαστε όρθιοι...Αλεξις Αζινκα σε Asvel.... blink.gif
john wick
QUOTE (EXASFAIROS @ Dec 28 2018, 14:57 ) *
Ο Γιαννακόπουλος προφανώς έφερε τον Πιτινο για να προσπαθήσει να φτάσει την ομάδα στους 8.Αλλιως θα άφηνε Βοβορα.
Αυτό προϋποθέτει χέρι στην τσέπη για 2 τουλάχιστον παίχτες, στο 5 και στο 1,2 η 1.Απο την στιγμή που δεν θα ξοδέψει τρελά φράγκα σε όλες τις θέσεις και μη ρισκάροντας να αλλάξει Τομας και Λανγκφορντ που τουλάχιστον επιθετικά σε τράβηξαν από το χέρι...Αν παει και σε αλλαγή αυτών των δύο, η ενός από τους δύο τότε πρέπει να τα σκάσει χοντρά.Επομενως μπαλώνουμε ακριβα τις αδυναμίες και το καλοκαίρι ψάχνουμε πάλι λαβράκια η μέσες λύσεις? ΑΝ ποντάρει σε δημιουργία συνόλου δυνατού χωρίς ακριβούς ξένους....Με αυτούς δεν φτάνεις όμως ΤΟΠ.8 τουλάχιστον για φέτος....Με λίγα λόγια ποντάρει στο κατά πόσο μάγκας είναι ο Πιτινο να φτιάξει δυνατή ομάδα χωρίς καινούργια μεγάλα συμβόλαια.Του το εξήγησε αυτό στο τηλέφωνο στην πρώτη τους κουβέντα?lol




Ναι θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τον Σίβα, Τζέιμς των φτωχών...εχει κάτι ηγετικό στο αίμα του.Μας βολεύει ... Τον χτυπας τωρα σε νορμαλ τιμη (συν αυτά που θα ζητήσει η Alba)....φτανει να μην ζητά παπάδες το επόμενο καλοκαίρι.αλλιως πας σε κάτι πιο φτηνό.Μην ξεχνάμε ότι δεν θέλουμε να ξαναπληρωσουμε ακριβα συμβόλαια σε ξένους.....Ειναι 28 χρόνων.Υποτιθεται ότι του χρόνου δεν θα χουμε άλλους βραχυσωμους....Σαφως καλύτερη επιλογή από Λεκα.






w00t.gif blink.gif w00t.gif blink.gif w00t.gif blink.gif
Συγνώμη , τι έκανε στο 0.58'' του βίντεο;;;;;;

QUOTE (EXASFAIROS @ Dec 28 2018, 16:13 ) *
Κοιμόμαστε όρθιοι...Αλεξις Αζινκα σε Asvel.... blink.gif




μια χαρά ξάπλα κοιμόμαστε...
Αφραγκοι είμαστε.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
stefkorner
ο Αζινκα παιδες προερχοταν απο σοβαρο τραυματισμο !
παικταρα ομως και θα τον ηθελα !αλλα σιγα μην τον κλεβαμε απο την Βιλερμπαν !
η οποια τα ειπαμε !πηρε εγγυημενο ευρωλιγκας και ο Παρκερ δηλωσε πως σκοπευουν να μπουν με 10-15 μυρια μπατζετ
εμεις τα φτωχαδακια με τα 10.000 διαρκειας ...παλι καλα να λεμε που θα θαυμασουμε Πιτινο tongue.gif
john wick
Μας '' συμφέρει'' κατά κάποιο τρόπο να μπουν ομάδες με μεγάλα μπάτζετ διότι αναγκαστικά ο Μεγάλος θα αυξήσει και αυτός το μπάτζετ... tongue.gif
stefkorner
QUOTE (john wick @ Dec 29 2018, 00:30 ) *
Μας '' συμφέρει'' κατά κάποιο τρόπο να μπουν ομάδες με μεγάλα μπάτζετ διότι αναγκαστικά ο Μεγάλος θα αυξήσει και αυτός το μπάτζετ... tongue.gif


μωρε ας μην παιρναμε f4 και θα σου ελεγα εγω τι αυξηση θα εκανε tongue.gif !ειδικα αν παρει παλι πρωταθλημα..!
το πολυ πολυ να εβρισκε παλι παικτες σε τιμες ευκαιριας -αλλα ποιοτικους (οπως τον kc που πηρε 650 την πρωτη του χρονια )
οχι οτι θα με χαλαγε βεβαια rolleyes.gif
παρεπιπτοντως ,τωρα που ειπα για kc ,τι θλιψη !διαβαζα αρθρο χθες για στατιστικα του μεχρι στιγμης στην Ρετζιο Εμιλια ,με 20-25 % τριποντο και 30κατι % διποντο ! φανταστειτε να τον ειχαμε ανανεωσει rolleyes.gif
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 28 2018, 18:34 ) *
μωρε ας μην παιρναμε f4 και θα σου ελεγα εγω τι αυξηση θα εκανε tongue.gif !ειδικα αν παρει παλι πρωταθλημα..!
το πολυ πολυ να εβρισκε παλι παικτες σε τιμες ευκαιριας -αλλα ποιοτικους (οπως τον kc που πηρε 650 την πρωτη του χρονια )
οχι οτι θα με χαλαγε βεβαια rolleyes.gif
παρεπιπτοντως ,τωρα που ειπα για kc ,τι θλιψη !διαβαζα αρθρο χθες για στατιστικα του μεχρι στιγμης στην Ρετζιο Εμιλια ,με 20-25 % τριποντο και 30κατι % διποντο ! φανταστειτε να τον ειχαμε ανανεωσει rolleyes.gif

και να σκεφτεις καποιοι ελεγαν οτι δεν εβαλε λεφτα ο ΔΓ να τον κρατησει και οτι τι να εκανε και ο τσαβι με τα λεφτα που πηρε laugh.gif laugh.gif

johnwick ο σιβα ειναι λατρεια! εισι και σιβα με πιτινο παγκο και τρωμε παιδακια για πρωινο! biggrin.gif biggrin.gif
EXASFAIROS
Ωραίος ο Πιτινο με ροτεσιον ,πίεση, τρέξιμο...μεταξυ μας τώρα.. σε αργό τέμπο δεν κερδίζουμε και ειδικά δυνατές ομάδες.Πονταροντας στον Καλαθη παίζεις σε τρελό τέμπο..Θυσιαζω Τομας,Λανγκφορντ,Λασμε και παίρνω 2αρι γρηγορο ,καλο τριποντο και αμυντικο,Μινεραθ και έναν μαπακο,δυνατο,γρήγορο και αλτικό.ο τρελός ρυθμός πρέπει να συνεχιστει,απλά περιφερειακό σουτ χρειαζόμαστε,περιφερειακή άμυνα και μαπακό γρήγορο και αλτικο.

Καλαθης-Λεκα
Ασσοδυο με τρίποντο,αμυνα,ταχύτητα
Παππας,Λοτζεσκι
Θανάσης,Παπαπέτρου
Μιτογλου,Μινεραθ
Μαπακος-Γκιστ-Παπαγιαννης(Βουγιουκας)


Αλλιώς αν δεν θέλει να σκάσει φράγκα ο ΔΓ ας μεινει το ΡΟΣΤΕΡ ως έχει και με το ροτεσιον και τις κατάλληλες οδηγίες στον Λανγκφορντ ...Βασικα μπορεί να δούμε έναν Λανγκφορντ που θα παιζε 2-3 5λεπτα Και θα είναι ξεκούραστος να παίξει άμυνα.

Πάντως σιγουρα θυσιαζω Τόμας στο 4 και Λασμε στο 5 με αυτό που ειδα σημερα.Μπορουμε να κάνουμε πολύ καλύτερα πράγματα.
stefkorner
εκανα μια αναζητηση στους πινακες στατιστικων της gleague
και εντοπισα pf που να συνδιαζει εξαιρετικο ριμπαουντ&καλο τριποντο

απο το αγαπημενο Kεντακι του Πιτινο.. wink.gif
με το οποιο πηρε πρωταθλημα το 12 και μετα εγινε νο18 στο νραφτ απο τους Ροκετς

2.06 και μπαινει σε λιγες μερες στα 27 !
μεχρι προπερσι επαιζε 50+ ματς στο Nba με μ.ο 25λεπτα !απο περσι την βγαζει σε Κινα&gleague

terrence jones

MustGK
QUOTE (stefkorner @ Dec 29 2018, 03:50 ) *
εκανα μια αναζητηση στους πινακες στατιστικων της gleague
και εντοπισα pf που να συνδιαζει εξαιρετικο ριμπαουντ&καλο τριποντο

απο το αγαπημενο Kεντακι του Πιτινο.. wink.gif
με το οποιο πηρε πρωταθλημα το 12 και μετα εγινε νο18 στο νραφτ απο τους Ροκετς

2.06 και μπαινει σε λιγες μερες στα 27 !
μεχρι προπερσι επαιζε 50+ ματς στο Nba με μ.ο 25λεπτα !απο περσι την βγαζει σε Κινα&gleague

terrence jones

Ωραίος και από τα μέρη του κόουτς
saniboy
Ωραία πρόταση ο Terrence..

Ελπίζω να λειτουργήσουν τα κονέ με Πρίφτη και να γίνει προσπάθεια για ανταλλαγή Henry με Langford και ο Ίαν δώρο, γνώριμα τα κρύα της Ρωσσίας και για τους 2, δύσκολο αλλά ιδανικό φιτ ο Πιέριας σε άμυνα και επίθεση..

Χαζεύοντας στατιστικά στης G-League (και εγώ) έπεσε το μάτι μου σένα ψιλόλιγνο παλικάρι που κάνει πλάκα.. Alize Johnson 18.6 ppg 14.2 rpg 3.4 astpg με σούτ από παντού, παιχνίδι με πλάτη, άμυνα σε όλους και εξτραδάκι το γεγονός ότι αρχικά αγωνιζόταν ως άσσος, πήρε απότομα ύψος στο high school και του έχει μείνει το κουσούρι της καλής ντρίπλας και του court vision.
Θεωρώ θέμα χρόνου να πάρει την ευκαιρία του στο ΝΒΑ (Pick: 50th overall από Pacers φέτος), αλλά αν δεν την πάρει..λύνεις το πρόβλημα των ριμπάουντ, αποκτάς έναν αξιόπιστο σουτέρ, έναν έξτρα δημιουργό και έχεις και εναν 22χρονο με blue collar mentality για άμυνες Pitino..

https://www.youtube.com/watch?v=gtSSYaTYshc

https://www.youtube.com/watch?v=awenvsne0aE
EXASFAIROS
Μια χαρά πρόταση ο Τερενς!!!παίζει πολύ ζωγραφιστό!!!!μαζί με Κιλπατρικ αν αλλάξει Λανγκφορντ είμαστε μια χαρά!!!!!....πιστευω
RipCity
Φάση good stats bad player είναι ο Terrence και γι'αυτό τον "ξερασε" το ΝΒΑ. Αν δει κανείς στατιστικά θα πει δε γίνεται να μην παίζει τέτοιος παίκτης στο ΝΒΑ, τα κάνει όλα. 24 πόντοι, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, κλεψίματα, μπλοκς, 40% τριοποντο. Αμ δε.
stefkorner
και ψηλο combo ειπαμε ; σας εχω alex caruso
θα θυμαστε πολλοι οτι το καλοκαιρι εφτασε μια ανασα..απο Μακαμπι!
ελπιζω να μην χαλαει τον ripcity ,παροτι τον ξερασε κ αυτον το nba rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.