Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Samurai13
Ο μητογλου του χρονου ειναι να παρει 450 χιλιαρικα νομιζω και οχι 200. Το 4ετες του ηταν 2 εκατομμυρια κλιμακωτα (400-450-500-550 κατι τετοιο). Κι εν πασει περιπτωση και δανεικος να παει απο εμας θα πληρωνεται μιας και δεν υπαρχει ελληνιλη ομαδα που θα πληρωσει τετοιο νουμερο. Αντε να συνεισφερουν 50 χιλιαρικα οπως γινεται με χαρ/λο. Ο σιννγκλετον με την ανανεωση παιρνει ηδη 1.3 οποτε λογοτερο απο 1.5,ουτε καν. Περσι απερριψε προταση μας με 1.6-1.7 να θυμισω. Ανετα βρισκει και 2 εκατομμυρια,ελπιζω με 1.7-1.8 να πεισθει να μεινει ελλαδα και να παιζει με τους φιλους του
Phobos&Deimos
QUOTE (pan24 @ Jun 15 2018, 21:19 ) *
Τι καλυτερο εχει δειξει απο τον Πασκουαλ;
Εγω νομιζω οτι ειναι μια λιγο διαφορετικη εκδοση του Σφαιροπουλου


τι εννοεις?ο πριφτης είχε τόσα χρόνια όσα είχε ο πασκουαλ στις ομαδες που ήταν?εγω μονο ετσι μπορω να συγκρινω καποιον.τωρα να συγκρινω το εργο του πριφτη στον αρη και οπου αλλου ηταν ,με του πασκουαλ στην μπαρτσελονα ειναι λαθος
yorgos
QUOTE(pan24 @ Jun 15 2018, 20:19 ) *
Τι καλυτερο εχει δειξει απο τον Πασκουαλ;
Εγω νομιζω οτι ειναι μια λιγο διαφορετικη εκδοση του Σφαιροπουλου

O οποίος Σφαιρόπουλος εκ του αποτέλεσματος είναι πιο επιτυχημένος από τον ΠΑσκουάλ.
pan24
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 15 2018, 21:26 ) *
τι εννοεις?ο πριφτης είχε τόσα χρόνια όσα είχε ο πασκουαλ στις ομαδες που ήταν?εγω μονο ετσι μπορω να συγκρινω καποιον.τωρα να συγκρινω το εργο του πριφτη στον αρη και οπου αλλου ηταν ,με του πασκουαλ στην μπαρτσελονα ειναι λαθος

Εννοω οτι δεν εχει δειξει οτι ειναι καλυτερος
Αν παρει την ευκαιρια μπορει να το δειξει αλλα ακομα δεν ξερεις αν θα ειναι

Εγω πιστευω οτι δεν προκειται γιατι δεν εχει δειξει κατι να σε τραβαει
Δεν εννοω να παρει πρωταθλημα με τον Αρη η την Ουνιξ αλλα ουτε καμια μπασκεταρα εχει παιξει ουτε εχει κανει καποια υπερβαση στις ομαδες που ηταν

Πιστευω ειναι κλασσικος Ελληνας προπονητης που παει κυριως με την αμυνα και υστερει στην επιθεση

Αν ποτε βρεθει σε μεγαλη ομαδα θα δουμε αν ειναι περισσοτερο Σφαιροπουλος η Πεδουλακης
Phobos&Deimos
τελος παντων για προπονητες οπως ειπα και πριν τζαμπα συζηταμε .Ο πασκουαλ εχει αλλο ενα χρονο συμβολαιο και ο dpg δυσκολα θα τον αφησει τον εκτιμαει παρα πολυ
RG13
QUOTE (Samurai13 @ Jun 15 2018, 19:20 ) *
Ο μητογλου του χρονου ειναι να παρει 450 χιλιαρικα νομιζω και οχι 200. Το 4ετες του ηταν 2 εκατομμυρια κλιμακωτα (400-450-500-550 κατι τετοιο). Κι εν πασει περιπτωση και δανεικος να παει απο εμας θα πληρωνεται μιας και δεν υπαρχει ελληνιλη ομαδα που θα πληρωσει τετοιο νουμερο. Αντε να συνεισφερουν 50 χιλιαρικα οπως γινεται με χαρ/λο. Ο σιννγκλετον με την ανανεωση παιρνει ηδη 1.3 οποτε λογοτερο απο 1.5,ουτε καν. Περσι απερριψε προταση μας με 1.6-1.7 να θυμισω. Ανετα βρισκει και 2 εκατομμυρια,ελπιζω με 1.7-1.8 να πεισθει να μεινει ελλαδα και να παιζει με τους φιλους του



Αραγε σε περιπτωση που παμε για τον Βεζενκοφ υπαρχει δυνατοτητα να τον προοριζουμε για τριαροτεσσαρι? Να παιρνει αρκετα λεπτα συμμετοχης στο 3 δηλαδη ετσι ωστε να μεινει σαν 2ο τεσσαρι ο μητογλου και να μην παμε για Παπαπετρου γιατι ετσι κι αλλιως ειναι αρκετα δυσκολες (εως ανεφικτες) τετοιες αλλαγες στρατοπεδου
Phobos&Deimos
1)Καλάθης,Αθηναίου(Κατσιβελης),Καλαιτζακης(
1)
2)Μoore,Toupane,Παππας
3)Ουλανόβας,Αντετοκουμπο
3-4)ΒΧ,Παπαπετρου
4)Σιγκλε,Μητογλου
5)Πειν(Lessort),Γκιστ,Ιαν

Πως το βλέπετε αυτο ?
pan24
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 15 2018, 21:48 ) *
1)Καλάθης,Αθηναίου(Κατσιβελης),Καλαιτζακης(

�1)
2)Μoore,Toupane,Παππας
3)Ουλανόβας,Αντετοκουμπο
3-4)ΒΧ,Παπαπετρου
4)Σιγκλε,Μητογλου
5)Πειν(Lessort),Γκιστ,Ιαν

Πως το βλέπετε αυτο ?

Σιγουρα φτηνο αλλα πολυ αδυναμοι στο 1-3
Ο μονος τοπ παικτης στην περιφερεια ειναι ο Καλαθης και ο μονος απο τους παικτες στο 1-3 που εχει καλο τριποντο ειναι ο Ουλανοβας
Οι υπολοιποι μετριο η κακο
djibriliant
QUOTE (yorgos @ Jun 15 2018, 21:27 ) *
O οποίος Σφαιρόπουλος εκ του αποτέλεσματος είναι πιο επιτυχημένος από τον ΠΑσκουάλ.

Δηλαδή?
stevebucknall11
QUOTE (RG13 @ Jun 15 2018, 21:40 ) *
Αραγε σε περιπτωση που παμε για τον Βεζενκοφ υπαρχει δυνατοτητα να τον προοριζουμε για τριαροτεσσαρι? Να παιρνει αρκετα λεπτα συμμετοχης στο 3 δηλαδη ετσι ωστε να μεινει σαν 2ο τεσσαρι ο μητογλου και να μην παμε για Παπαπετρου γιατι ετσι κι αλλιως ειναι αρκετα δυσκολες (εως ανεφικτες) τετοιες αλλαγες στρατοπεδου

Νομίζω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για τον Παναθηναικό είναι να πάρει τον Βεζένκοφ και να προκαλέσει αύξηση του συμβολαίου του Παπαπέτρου με τον Ολυμπιακό. Αν δεν πάρουμε τον Βεζένκοφ, βεβαίως θα πρέπει να κυνηγήσουμε τον Παπαπέτρου. Λόγω σουτ θεωρώ καλύτερο fit τον Βεζένκοφ. Και οι δύο δεν χωράνε με δεδομένη την παρουσία του Θανάση.
irving
QUOTE(stevebucknall11 @ Jun 15 2018, 22:39 ) *
Νομίζω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για τον Παναθηναικό είναι να πάρει τον Βεζένκοφ και να προκαλέσει αύξηση του συμβολαίου του Παπαπέτρου με τον Ολυμπιακό. Αν δεν πάρουμε τον Βεζένκοφ, βεβαίως θα πρέπει να κυνηγήσουμε τον Παπαπέτρου. Λόγω σουτ θεωρώ καλύτερο fit τον Βεζένκοφ. Και οι δύο δεν χωράνε με δεδομένη την παρουσία του Θανάση.

ο βεζενκοφ χωραει μαζι με μητογλου?
yorgos
QUOTE(djibriliant @ Jun 15 2018, 21:35 ) *
Δηλαδή?

Δηλαδή ο Σφαιρόπουλος με υποπολλαπλάσιο μπάτζετ του Πασκουάλ πηγαίνει σε Φ4 όταν εκείνος έχει ρεκόρ αποκλεισμών με πλεονέκτημα έδρας στα χρονικά της Ευρωλίγκας και πάντα με μεγαλύτερο μπάτζετ από το Σφαιρόπουλο.
jazz thrilos
QUOTE(stevebucknall11 @ Jun 15 2018, 22:39 ) *
Νομίζω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για τον Παναθηναικό είναι να πάρει τον Βεζένκοφ και να προκαλέσει αύξηση του συμβολαίου του Παπαπέτρου με τον Ολυμπιακό. Αν δεν πάρουμε τον Βεζένκοφ, βεβαίως θα πρέπει να κυνηγήσουμε τον Παπαπέτρου. Λόγω σουτ θεωρώ καλύτερο fit τον Βεζένκοφ. Και οι δύο δεν χωράνε με δεδομένη την παρουσία του Θανάση.


Και σε τι θα βοηθήσει τον Πανθηναικό αν προκαλέσει αύξηση του συμβολαίου του Παπαπέτρου; Ποιά είναι η λογική; Οτι ο Ολυμπιακός θα τα σκάσει στον Παπαπέτρου και δεν θα του μείνουν έξτρα 100-200 χιλ. για να τα δώσει για ξένο παιχταρά σε άλλη θέση;

Αν μας νοιάζει μόνο να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, ή αν μας ενδιαφέρει μόνο ο εγχώριος τίτλος τότε οκ. Αλλά το ζουμί είναι στην ευρωλίγκα, και ο Παναθηναικός (όπως και ο Ολυμπιακός) πρέπει να σχεδιάζει το ρόστερ του με την επιδίωξη να είναι τόσο δυνατός ώστε να φτάσει f4. Τώρα, πού μπορεί να βοηθήσει τον Παναθηναικό στην επιδίωξη του να φτάσει στο f4 το γεγονός οτι μπορεί να δώσουν 100 χιλ. ευρω παραπάνω οι Αγγελόπουλοι στον Παπαπέτρου, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.
yorgos
QUOTE(jazz thrilos @ Jun 15 2018, 22:24 ) *
Και σε τι θα βοηθήσει τον Πανθηναικό αν προκαλέσει αύξηση του συμβολαίου του Παπαπέτρου; Ποιά είναι η λογική; Οτι ο Ολυμπιακός θα τα σκάσει στον Παπαπέτρου και δεν θα του μείνουν έξτρα 100-200 χιλ. για να τα δώσει για ξένο παιχταρά σε άλλη θέση;

Αν μας νοιάζει μόνο να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, ή αν μας ενδιαφέρει μόνο ο εγχώριος τίτλος τότε οκ. Αλλά το ζουμί είναι στην ευρωλίγκα, και ο Παναθηναικός (όπως και ο Ολυμπιακός) πρέπει να σχεδιάζει το ρόστερ του με την επιδίωξη να είναι τόσο δυνατός ώστε να φτάσει f4. Τώρα, πού μπορεί να βοηθήσει τον Παναθηναικό στην επιδίωξη του να φτάσει στο f4 το γεγονός οτι μπορεί να δώσουν 100 χιλ. ευρω παραπάνω οι Αγγελόπουλοι στον Παπαπέτρου, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.

Συμφωνώ με αυτό που λες, αλλά αυτός που θα πάρει την απόφαση για να προκαλέσει αύξηση συμβολα΄ίου του Παπαπέτρου, ο κύριο Δημήτρης δηλαδή, δεν το βλέπει έτσι.
Igor
QUOTE(jazz thrilos @ Jun 15 2018, 23:24 ) *
Και σε τι θα βοηθήσει τον Πανθηναικό αν προκαλέσει αύξηση του συμβολαίου του Παπαπέτρου; Ποιά είναι η λογική; Οτι ο Ολυμπιακός θα τα σκάσει στον Παπαπέτρου και δεν θα του μείνουν έξτρα 100-200 χιλ. για να τα δώσει για ξένο παιχταρά σε άλλη θέση;

Αν μας νοιάζει μόνο να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα, ή αν μας ενδιαφέρει μόνο ο εγχώριος τίτλος τότε οκ. Αλλά το ζουμί είναι στην ευρωλίγκα, και ο Παναθηναικός (όπως και ο Ολυμπιακός) πρέπει να σχεδιάζει το ρόστερ του με την επιδίωξη να είναι τόσο δυνατός ώστε να φτάσει f4. Τώρα, πού μπορεί να βοηθήσει τον Παναθηναικό στην επιδίωξη του να φτάσει στο f4 το γεγονός οτι μπορεί να δώσουν 100 χιλ. ευρω παραπάνω οι Αγγελόπουλοι στον Παπαπέτρου, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω.


Ο Ολυμπιακος ειναι αντιπαλος και στην Ευρωλιγκα παντως...

Συμφωνω σε γενικες γραμμες με αυτο που λες.
Αλλα καταλαβαινω μια προταση στον Παπαπετρου με σκεπτικο οτι δεν εχεις να χασεις κατι. Το χειροτερο που μπορει να γινει ειναι να πληρωσει υπεραξια ο βασικος σου αντιπαλος στην Ελλαδα και ενα απο τους 4,5 κυριους αντιπαλους σου στην Ευρωλιγκα - και πχ. αντι να εχει τον Γκριν εχει τον Ρομπερτς.

jazz thrilos
QUOTE(Igor @ Jun 15 2018, 23:57 ) *
Ο Ολυμπιακος ειναι αντιπαλος και στην Ευρωλιγκα παντως...

Συμφωνω σε γενικες γραμμες με αυτο που λες.
Αλλα καταλαβαινω μια προταση στον Παπαπετρου με σκεπτικο οτι δεν εχεις να χασεις κατι. Το χειροτερο που μπορει να γινει ειναι να πληρωσει υπεραξια ο βασικος σου αντιπαλος στην Ελλαδα και ενα απο τους 4,5 κυριους αντιπαλους σου στην Ευρωλιγκα - και πχ. αντι να εχει τον Γκριν εχει τον Ρομπερτς.


Αυτό το τελευταίο για κακό το λες;;; laugh.gif

Εντάξει, τα καταλαβαίνω τα επιχειρήματα, δεν την πέφτω σε κανέναν. Απλά είναι άλλο το να ψαχτείς για Παπαπέτρου και αν δεν κάτσει να έχεις πετύχει ακούσια και εκ παραδρομής να πληρώσει ο αντίπαλος μια ενδεχόμενη υπεραξία (θα το δούμε αυτό), και άλλο να ενσωματώνεις στον σχεδιασμό σου το "ξήλωμα" των αντιπάλων διοικήσεων ως στρατηγικό στόχο. Γιατι κάπως έτσι μου φάνηκε οτι το έβαζε ο φίλος. Ως στρατηγικό στόχο.

Φαντάζομαι οτι δεν θα το επιχειρήσει και με τις υπόλοιπες μεγάλες ομάδες αυτό ΔΓ, π.χ. δεν θα χτυπήσει Ντε Κολό μόνο και μονο για να κάνει τον Βατούνιν να πληρώσει περισσότερα...
yorgos
QUOTE(jazz thrilos @ Jun 15 2018, 23:06 ) *
Φαντάζομαι οτι δεν θα το επιχειρήσει και με τις υπόλοιπες μεγάλες ομάδες αυτό ΔΓ, π.χ. δεν θα χτυπήσει Ντε Κολό μόνο και μονο για να κάνει τον Βατούνιν να πληρώσει περισσότερα...

Ε όχι βέβαια....

Πάντως επί Παύλου υπήρχε μορατόριουμ με τον Ολυμπιακό να μην κάνουν πλειστηριασμούς στους ίδιους παίκτες.

Είπα Παύλο και μελαγχόλησα τώρα...
djibriliant
QUOTE (yorgos @ Jun 15 2018, 23:10 ) *
Δηλαδή ο Σφαιρόπουλος με υποπολλαπλάσιο μπάτζετ του Πασκουάλ πηγαίνει σε Φ4 όταν εκείνος έχει ρεκόρ αποκλεισμών με πλεονέκτημα έδρας στα χρονικά της Ευρωλίγκας και πάντα με μεγαλύτερο μπάτζετ από το Σφαιρόπουλο.

Εκτός απο τους αποκλεισμούς εχει και μια Ευρωλίγκα και στους μεταξυ τους αγώνες συνολικα τον έχει σβήσει. Το οτι ο Πασκουαλ είχε διαχρονικά μεγαλύτερα μπατζετ είναι κάτι το οποίο το έχει κερδίσει και επιπλέον ηθικά ειναι εντάξει απεναντι στους παικτες του, είτε ειναι Ελληνες ειτε ξένοι παίζουν οταν ο ιδιος κρίνει οτι μπορουν να βοηθήσουν και σπάνια ασχολείται με την διαιτησια στο δε θέμα με την Ευρωλιγκα νομίζω οτι είχε πει οτι δεν υπάρχει Ευρωλιγκα χωρις Παναθηναικο και ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ αυτή η δηλωση δεν ειναι χάρη στον Γιαννακοπουλο. Δεν λέω οτι με τον Πασκουαλ είναι όλα ρόδινα και εμένα με έχει απογοητεύσει αλλά μην τα μηδενίζουμε όλα.
j-kidd13
QUOTE(yorgos @ Jun 16 2018, 00:09 ) *
Ε όχι βέβαια....

Πάντως επί Παύλου υπήρχε μορατόριουμ με τον Ολυμπιακό να μην κάνουν πλειστηριασμούς στους ίδιους παίκτες.

Είπα Παύλο και μελαγχόλησα τώρα...


Πάντως καποτε είχε βγει στην κάμερα ο αείμνηστος,και σε ερώτηση δημοσιογράφου για το οτι ο Ολυμπιακός χτύπαγε τον Πετσαρσκι με τον οποίο ήμασταν κοντά σε συμφωνία,είπε "ό,τι και να κάνει ο Ολυμπιακός,ο Πετσαρσκι είναι του Παναθηναϊκού"
Samurai13
Το οτι ο οσφπ πληρωσε υπεραξια για να κρατησει τον μαντζαρη λογω προτασης ΔΓ δε σημαινει μονο οτι θα παρει χειροτερους ξενους λογω μειωσης διαθεσιμου μπατζετ. Σημαινει κι οτι ο παπαπετρου θα ζητησει παραπανω γτ ειναι αδικο καποιος με χειροτερη αποδοση να πληρωνεται παραπανω αναλογικα. Σημαινει οτι ο παπανικολαου θα ζητησει 1 εκατομμυριο το λιγοτερο γιατι πολυ απλα εφοσον ο μαντζαρης με αυτα που προσφερει κοστιζει 900Κ,τοτε και ο παπανικολαου κοστιζει 1.2 και 1.3,ποσα φυσικα απλησιαστα στην προταση που θα του κανουν οι αφοι και θα ειναι πιστευω στα 800 χιλιαρικα
yorgos
QUOTE
Εκτός απο τους αποκλεισμούς εχει και μια Ευρωλίγκα

Σωστό. Βέβαια μία στις 8 που διεκδικούσε βάσει μπάτζετ. Ο Σφαιρό βάσει μπάτζετ δε διεκδικούσε καμία κι έφτασε σε 2 τελικούς.
QUOTE
και στους μεταξυ τους αγώνες συνολικα τον έχει σβήσει.

Δε θα το έλεγα, τακτικά είναι μονίμως κατώτερος ο ΠΑσχάλης. Έχει πολύ καλύτερες μονάδες και δεν έκανε τις πατάτες που έκανε ο Σφαιρό το καλοκαίρι.

QUOTE
Το οτι ο Πασκουαλ είχε διαχρονικά μεγαλύτερα μπατζετ είναι κάτι το οποίο το έχει κερδίσει

Γιατί, πήρε καμιά Ευρωλίγκα με Μπανταλόνα ή Ζαλγκίρις και τον πήρε η Μπαρτσελόνα;

QUOTE
και επιπλέον ηθικά ειναι εντάξει απεναντι στους παικτες του

Κύριος σε όλα, δεν το αμφισβητώ, για την προπονητική του αξία μιλάω.
QUOTE
και σπάνια ασχολείται με την διαιτησια

Είπαμε, κύριος. Από τους λίγους.
QUOTE
στο δε θέμα με την Ευρωλιγκα νομίζω οτι είχε πει οτι δεν υπάρχει Ευρωλιγκα χωρις Παναθηναικο και ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ

Ε το αυτονόητο είπε. Κι εγω΄λέω ότι σήμερα είναι Παρασκευή, δεν είναι κατόρθωμα. Ούτε θα μου δώσουν 35 μύρια μπάτζετ.
QUOTE
Δεν λέω οτι με τον Πασκουαλ είναι όλα ρόδινα και εμένα με έχει απογοητεύσει αλλά μην τα μηδενίζουμε όλα.

Ούτε τον μηδενίζω, ούτε με έχει απογοητεύσει. Είναι αυτό που περίμενα: ένα κόουτς με χτυπητές αδυναμίες, πολλά προβλήματα στην επιλογή παικτών, καλός στην προετοιμασία, στη διατήρηση καλού κλίματος, στην εκγύμναση των παικτών, κύριος σε όλα του. Κακός μέσα στο ματς, χειρότερος από τον Σφαιρόπουλο, για μένα πάντα. ΠΡοσωπικά με τον Ολυμπιακό σε τέτοια κατάσταση θεωρώ ανεπίτρεπτο να πηγαίνεις σε πέμπτο ματς, έχουμε πολύ καλύτερο υλικό (όχ έργο του Πασκουάλ) και σε πολύ καλύτερη κατάσταση (έργο και του Πασκουάλ, σίγουρα). Το κοουτσάρισμά του (ή την έλλειψή του) είναι που σχολιάζω αρνητικά. Ούτε φελό τον θεωρώ, ούτε τόσο κακό όσο λένε άλλοι. Η εικόνα της ομάδας τακτικά είναι απογοητευτική. Και το "τακτικά" είναι ευφημισμός.
green_sky
Επειδη πολυ κουβεντα γινεται για Παπαπετρου και οτι ο Δ.Γ αν κανει κινηση για τον παιχτη θα αναγκασει τους αντιπαλους του να ανεβασουν και αυτοι την προσφορα τους πιο ψηλα , η δικη μου αποψη ειναι η εξης :
Οι περιπτωσεις Μαντζαρη και Παπαπετρου ειναι εντελως ανομοιες.
Η διοικηση του Ολυμπιακου εδωσε το ποσο που εδωσε για τον Μαντζαρη,γιατι ηταν ο βασικος πλειμεικερ της ομαδας.
Ο Σφαιροπουλος καθόλη την θητεια του ειχε βασικο πλειμεικερ τον Μαντζαρη.
Δεν ηταν αλλωστε λιγες οι κουβεντες που γινοντουσαν, για τον χρονο συμμετοχης του Χακετ.
Αν παει τωρα ο Δ.Γ και πει στον Παπαπετρου παρε ενα εκατομυριο και ελα ή ενα ποσο τελοσπανανων μεγαλο αν δεν ειναι μυριο ,με τις κορδελιτσες θα του το στειλουν τον παιχτη, γιατι ο Παπαπετρου για τον Ολυμπιακο ειναι ενας ρολιστας.
Οσο παιζει ο Πριντεζης περισσοτερο αναγκη θα εχει ο Ολυμπιακος απο εναν Βεζενκοφ, παρα απο εναν Παπαπετρου.
Ωραια τα πρεστιζ και η δημιουργια εντυπωσεων, αλλα το χρημα κανεις δεν το μοιραζει τσαμπα,ειδικα αυτες τις εποχες.
yorgos
QUOTE
Αν παει τωρα ο Δ.Γ και πει στον Παπαπετρου παρε ενα εκατομυριο και ελα ,με τις κορδελιτσες θα του το στειλουν τον παιχτη γιατι ο Παπαπετρου ηταν για τον Ολυμπιακο ενας ρολιστας.


Δε νομίζω. Δε χαλάς έτσι τον κορμό σου και χάνεις έναν από τους ελάχιστους αξιοπρεπείς Έλληνες για πλάκα.
green_sky
QUOTE (yorgos @ Jun 16 2018, 00:50 ) *
Δε νομίζω. Δε χαλάς έτσι τον κορμό σου και χάνεις έναν από τους ελάχιστους αξιοπρεπείς Έλληνες για πλάκα.

Δεν θα χαλασει τον κορμο του.Θα αντικατασταστησει Ελληνα με τον Βεζενκοφ.Το ισοζυγιο ιδιο παραμενει.
Θα βαλουν λοιπον τα λεφτα που δινουν στον Παπαπετρου και κατι ακομα και θα υπογραψουν τον Βεζενκοφ και λυνουν και το προβλημα του strech 4αριου που αυτη τη στιγμη δεν εχουν.Και το λυνουν για πολλα χρονια.
yorgos
QUOTE(green_sky @ Jun 15 2018, 23:56 ) *
Δεν θα χαλασει τον κορμο του.Θα αντικατασταστησει Ελληνα με τον Βεζενκοφ.Το ισοζυγιο ιδιο παραμενει.
Θα βαλουν λοιπον τα λεφτα που δινουν στον Παπαπετρου και κατι ακομα και θα υπογραψουν τον Βεζενκοφ και λυνουν και το προβλημα του strech 4αριου που αυτη τη στιγμη δεν εχουν.Και το λυνουν για πολλα χρονια.

Είναι και το επικοινωνιακό, δε χάνεις παίκτη από τον Παναθηναϊκό έτσι αψήφιστα. Το Βεζένκοφ το χτυπάς έτσι κι αλλιώς, γενικά ό,τι έχει ελληνικό διαβατήριο το χτυπάς, ακόμη και παριζάκι Υφαντής να είναι, και μετά βλέπεις πώς θα κατανείμεις σε ξένους ό,τι σου μείνει από το μπάτζετ. Εγώ αν ήμουν οι Αφοι κι έπρεπε να σκάσω 900 για τον Παπαέτρου, θα τα έδινα, κι ας μην είναι αυτή η αξία του. Και θα έπαιρνα και το Βεζένκοφ, κι ας έκοβα από το μπάτζετ των ξένων. Λαβράκια ξένους βρίσκεις, Έλληνες όχι. Δεν είναι πια η ελληνική αγορά αυτή που ήταν, ο Παππάς δε θα περνούσε ούτε έξω από το ΟΑΚΑ σε άλλες χρονιές, ο Χατζηβρέττας θέλει 2 παππαδες για πρωινό.
basket72
QUOTE (green_sky @ Jun 16 2018, 00:56 ) *
Δεν θα χαλασει τον κορμο του.Θα αντικατασταστησει Ελληνα με τον Βεζενκοφ.Το ισοζυγιο ιδιο παραμενει.
Θα βαλουν λοιπον τα λεφτα που δινουν στον Παπαπετρου και κατι ακομα και θα υπογραψουν τον Βεζενκοφ και λυνουν και το προβλημα του strech 4αριου που αυτη τη στιγμη δεν εχουν.Και το λυνουν για πολλα χρονια.



Συμφωνώ και με αυτό και με το προηγούμενο ποστ σου. Απλώς να προσθέσω ότι ο Πάπι είχε την καλύτερη του χρονιά φέτος, έχει παραστάσεις σπάνιες για έναν ευρωπαίο στην ηλικία του και παίζει και δυό θέσεις. Δεν είναι άσπρο -μαύρο δηλαδή. Σηκώνει κουβέντα. Το ζήτημα για τον Ολυμπιακό είναι να μην πληρώσει (κατ΄αναλογία αξίας, δυναμικής κι ηλικίας) όσα πλήρωσε στον Μάντζαρης.

Εγώ ως Ολυμπιακός θα ήθελα και τον Πάπι και τον Βεζένκοφ.

Όσο για τη λογική αυτή, τη σατανική και καλά, που χτυπάμε έναν παίκτη προκειμένου να ανεβάσουμε την αξία του με σκοπό την αποδυνάμωση του αντιπάλου λίγο σε Ιζνογκούντ μου φέρνει, να τρίβει τα χέρια του σε μια γωνία. Είναι μικρή η ρημάδα η ζωή για ν' αναλωνόμαστε σε αρνητισμό και κάργα αντιπαλότητα.
green_sky
QUOTE (basket72 @ Jun 16 2018, 01:04 ) *
Συμφωνώ και με αυτό και με το προηγούμενο ποστ σου. Απλώς να προσθέσω ότι ο Πάπι είχε την καλύτερη του χρονιά φέτος, έχει παραστάσεις σπάνιες για έναν ευρωπαίο στην ηλικία του και παίζει και δυό θέσεις. Δεν είναι άσπρο -μαύρο δηλαδή. Σηκώνει κουβέντα. Το ζήτημα για τον Ολυμπιακό είναι να μην πληρώσει (κατ΄αναλογία αξίας, δυναμικής κι ηλικίας) όσα πλήρωσε στον Μάντζαρης.

Εγώ ως Ολυμπιακός θα ήθελα και τον Πάπι και τον Βεζένκοφ.

Όσο για τη λογική αυτή, τη σατανική και καλά, που χτυπάμε έναν παίκτη προκειμένου να ανεβάσουμε την αξία του με σκοπό την αποδυνάμωση του αντιπάλου λίγο σε Ιζνογκούντ μου φέρνει, να τρίβει τα χέρια του σε μια γωνία. Είναι μικρή η ρημάδα η ζωή για ν' αναλωνόμαστε σε αρνητισμό και κάργα αντιπαλότητα.

Αυτο που λεμε οτι ο ταδε παιχτης παιζει σε δυο θεσεις δεν με βρισκει και πολυ συμφωνο.
Δεχομαι να λεμε για εναν παιχτη οτι ειναι small forward με αυτα και αυτα τα χαρακτηριστικα και περιστασιακα σε χαμηλα σχηματα μπορει να ανεβει θεση.
Δεχομαι επισης να λεμε για εναν παιχτη οτι ειναι power forward με αυτα και αυτα τα χαρακτηριστικα και μπορει περιστασιακα να κατεβει θεση.
Να λεμε ομως οτι ο ταδε παιχτης ειναι και small forward και power δεν μου καθεται και πολυ καλα.Υπαρχουν βεβαια και ελαχιστες εξαιρεσεις αλλα μιλαμε για παιχταραδες.Δεν μιλαμε για τον κοινο κανονα.
Ειδικα δε για τον Παπαπετρου ,μπορει και να κανω και λαθος βεβαια , αλλα δεν εχει θεση.
Λιγο απο δω καλα ,λιγο απο κει καλα ,αλλα οχι κατι πολυ καλα.Δεν τον λες ουτε πολυ καλο τριαρι ,ουτε πολυ καλο τεσσαρι.

Υ.Γ Για να γινω πιο κατανοητος.Πηρατε το καλοκαιρι την παιχτουρα τον Τιλι.Μιλαγα με φιλους και μου ελεγαν ειναι 4-5.
Διαφωνουσα.Ο Τιλι ειναι 4 που κατα συνθηκη μπορει να παιξει 5.Πενταρι ομως δεν ειναι.Ο ανθρωπος ειναι PF.
basket72
QUOTE (green_sky @ Jun 16 2018, 01:14 ) *
Αυτο που λεμε οτι ο ταδε παιχτης παιζει σε δυο θεσεις δεν με βρισκει και πολυ συμφωνο.
Δεχομαι να λεμε για εναν παιχτη οτι ειναι small forward με αυτα και αυτα τα χαρακτηριστικα και περιστασιακα σε χαμηλα σχηματα μπορει να ανεβει θεση.
Δεχομαι επισης να λεμε για εναν παιχτη οτι ειναι power forward με αυτα και αυτα τα χαρακτηριστικα και μπορει περιστασιακα να κατεβει θεση.
Να λεμε ομως οτι ο ταδε παιχτης ειναι και small forward και power δεν μου καθεται και πολυ καλα.
Ειδικα δε για τον Παπαπετρου ,μπορει και να κανω λαθος βεβαια αλλα δεν εχει θεση.
Λιγο απο δω καλα ,λιγο απο κει καλα ,αλλα οχι κατι πολυ καλα.Δεν τον λες ουτε πολυ καλο τριαρι ,ουτε πολυ καλο τεσσαρι.


Και πάλι δεν θα διαφωνήσω εντελώς, παρά θα προσθέσω ότι όπως κι να έχει παίζει σε ένα ικανοποιητικό βαθμό αμφότερες τις 2 θέσεις που δεν έχουν -και τις τεράστιες διαφορές στο σύγχρονο μπάσκετ- ως πρώτη αλλαγή πάντα. Ως ρολίστας. Κι ως Έλληνας να μην ξεχνιόμαστε, σε μια σαιζόν που πληρωθήκανε γερά ως και ιλλιγγιώδη ποσά σε Βουγιούκα, Όγκαστ, Μπόγρη, *Παππά και Μάντζαρη- με τα πολλά λεφτά, τους πλειστηριασμούς, τις υποκλοπές και τις κατάρες. rolleyes.gif

Ο Πάπι εμφανίστηκε ως μεγάλο ταλέντο, ήταν και πολύ δουλεμένος αθλητής -δυσεύρετο για Έλληνα- πρόλαβε να περάσει κι από κολλέγιο ενώ πήρε και σεβαστό χρόνο και ευκαιρίες για Έλληνα παίκτη της ηλικίας του. Ίσως να μπορεί να πάει ακόμα καλύτερα απ΄ότι φέτος. Αν έπρεπε να διαλέξω από απόψης ταλέντου και δυναμικής θα διάλεγα (οριακά)Βεζένκοφ, πάντως.

*Ξέχασα και τον Θανάση, στη λίστα με τους υπόλοιπους που πληρώθηκαν υπεραξία.
stevebucknall11
Να διευκρινίσω σ' αυτά που έγραψα προηγουμένως ότι δεν θεωρώ ότι ο Βεζένκοφ είναι καλύτερος παίκτης του Παπαπέτρου. Και οι δύο ρολίστες είναι για μια ομάδα Ευρωλίγκας. Ομάδα που θέλει να πάει final 4 δεν μπορεί να έχει στη βασική της πεντάδα κανέναν από τους δύο. Ο Βεζένκοφ είναι ένας σοφτ παίκτης που δεν μπορεί να τρέξει ούτε να χαμηλώσει στην άμυνα αλλά έχει πολύ καλό σουτ και υψηλό μπασκετικό iq και ο Παπαπέτρου είναι ένας αθλητικός παίκτης με πολλές εμπειρίες λόγω Ολυμπιακού και σουτ μέτριο και αναλόγως την ημέρα. Απλά τη δεδομένη χρονική στιγμή που ο Παναθηναικός έχει Θανάση και Μήτογλου και ο Ολυμπιακός Παπανικολάου, Πρίντεζη και Αγραβάνη και οι δύο ομάδες χρειάζονται περισσότερο τον Βεζένκοφ παρά τον Παπαπέτρου. Γι' αυτό πιστεύω θα σκοτωθούν ποια ομάδα θα πάρει τον Βεζένκοφ και ο χαμένος θα πάρει τον Παπαπέτρου και λόγω ελληνικού διαβατηρίου θα τον χρυσοπληρώσει κι από πάνω. Τί να κάνουμε; Δεν πιστεύω και γω στο να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα αλλά όταν πρόκειται για την απόκτηση ενός από τους λίγους καλούς Έλληνες παίκτες είναι λογικό η επιτυχία της μιας ομάδας να έχει αυτομάτως αρνητικό αντίκτυπο στην άλλη.
Samurai13
QUOTE (basket72 @ Jun 16 2018, 01:24 ) *
Και πάλι δεν θα διαφωνήσω εντελώς, παρά θα προσθέσω ότι όπως κι να έχει παίζει σε ένα ικανοποιητικό βαθμό αμφότερες τις 2 θέσεις που δεν έχουν -και τις τεράστιες διαφορές στο σύγχρονο μπάσκετ- ως πρώτη αλλαγή πάντα. Ως ρολίστας. Κι ως Έλληνας να μην ξεχνιόμαστε, σε μια σαιζόν που πληρωθήκανε γερά ως και ιλλιγγιώδη ποσά σε Βουγιούκα, Όγκαστ, Μπόγρη, *Παππά και Μάντζαρη- με τα πολλά λεφτά, τους πλειστηριασμούς, τις υποκλοπές και τις κατάρες. rolleyes.gif

Ο Πάπι εμφανίστηκε ως μεγάλο ταλέντο, ήταν και πολύ δουλεμένος αθλητής -δυσεύρετο για Έλληνα- πρόλαβε να περάσει κι από κολλέγιο ενώ πήρε και σεβαστό χρόνο και ευκαιρίες για Έλληνα παίκτη της ηλικίας του. Ίσως να μπορεί να πάει ακόμα καλύτερα απ΄ότι φέτος. Αν έπρεπε να διαλέξω από απόψης ταλέντου και δυναμικής θα διάλεγα (οριακά)Βεζένκοφ, πάντως.

*Ξέχασα και τον Θανάση, στη λίστα με τους υπόλοιπους που πληρώθηκαν υπεραξία.


Δεν ειμαι φαν του θαναση, αλλα δεν πληρωθηκε υπεραξια. 350 χιλιαδες ειναι το συμβολαιο του,παιζει να παιρνει λιγοτερα απ τον μητογλου και να περναει μονο τους πιτσιρικαδες. Υπεραξια ειναι τα 900 χιλιαροκα τπυ μαντζατη που επαιζε σαν παιχτης των 400 χιλιαδων (επειδη ειναι κι ελληνας) ή τα 425 του ογκαστ που επαιζε μονο στην ελλαδα και η αξια του εκτος ελλαδας ειναι 200 χιλιαδες

Παντως στον παναθηναϊκο χωρανε και οι 2. Διωχνεις γκαμπριελ και φερνεις στη θεση του βεζενκοφ που ειναι καθαρο 4αρι. Φευγει λοτζεσκι ή ριβερς που ειναι καθαρα 3αρια κι ας παιζουν τωρα 2 συον παναθηναϊκο και φερνεις στη θεση του 1 απο τους ενα καθαρο 3αρι (που 4αρι παιζει οσο παιζει 3αρι και ο γκαμπριελ,μια στο τοσο κι αν υπαρχει αναηκη δηλαδη. Κι αν φυγει κι ο αλλος απο τα 2 3αρια σου φερνεις ενα κανονικο 2-3αρι (που δεν ειναι ο τζανινγκ προφανως μιας κι ο ανθρωπος ειναι καθαρο sg). Και με βεζενκοφ και παπαπετρου ψαχνεις χαλαρος τους ξενους σου, καθως ηδη θα εχεις μια 5αδα ελληνων (+καλαθης,παππας,θανασης) επιλεγοντας ανετος ποιος θα ειναι ο 6ος σου (πιθανον για 3ο σεντερ μεταξυ βουγιουκα,ογκαστ).

Ο μητογλου ακομα για παιχτης 15 λεπτων στην ευρωλιγκα πολυ απλα δεν κανει
papp7
Αν ο παπαπετρου παει στον παναθηναικο φυσικα και χαλαει ο κορμος του ολυμπιακου.Ο Παπαπετρου μπορει να θεωρειται ρολιστας αλλα ειναι παικτης που εχει συνεισφερει και στα φ4 του 2015 2017 αλλα και στους τελικους. Μπορει να μην εχει την εξελιξη που περιμεναμε αλλα ειναι απο τα βασικα γραναζια της ομαδας. Επιπλεον εχει στηριχθει πολυ και για να βρισκει χρονο, 2 σεζον εμεινα χωρις μπακ απ 4αρι για τον πριντ.Πηρα εναν παικτη αγουρο τον σφυρηλατησα μεσα απο επιτυχιες (φ4 πρωταθληματα) και αποτυχιες ( χαμενοι τιτλοι και αποκλεισμοι) και εχει φτασει φετος να δειχνει οτι μπορει να μοιραστει αξιοπρεπεστατα την θεση 3 με τον παπανικολαου.Το να τον χασω τωρα ειναι , σφαλιαρα σαν επενδυση αφου στην καλυτερη του χρονια φευγει, σφαλιαρα σαν παικτης κορμου αφου δεν εχω παρει παικτες ή αντιστοιχα εχω παρει συμπληρωματικους ρολιστες ωστε να εχει ρολο και χρονο και σφαλιαρα σαν προτζεκτ γιατι θεωρειται απο τους μελλοντικους παικτες που θα αποτελεσουν πυλωνα της ομαδας μετα την σπανουλης πριντεζης εποχη. Πειτε μου παικτη(ελληνα) στην ηλικια του με τις ιδιες πορειες στην ευρωπη και τους ιδιους εγχωριους τιτλους.Πειτε μου ελληνα στην ηλικια του που καταφερε να δεσει εναν παικτη σαν τον κιριλενκο σε παιχνιδι ζωης και θανατου (ημιτελικος) Μπορει ο βεζενκοφ σαν οβεραλ να ειναι καλυτερος αλλα δεν ξερεις τι μπορει να σου δωσει, ποσο θα κολλησει κτλ σε αντιθεση με τον παπι που περιμενεις να κανει ακομη καλυτερες σεζον συμφωνα με την εικονα του στην οαμδα.
basket72
QUOTE (Samurai13 @ Jun 16 2018, 01:42 ) *
Δεν ειμαι φαν του θαναση, αλλα δεν πληρωθηκε υπεραξια. 350 χιλιαδες ειναι το συμβολαιο του,παιζει να παιρνει λιγοτερα απ τον μητογλου και να περναει μονο τους πιτσιρικαδες. Υπεραξια ειναι τα 900 χιλιαροκα τπυ μαντζατη που επαιζε σαν παιχτης των 400 χιλιαδων (επειδη ειναι κι ελληνας) ή τα 425 του ογκαστ που επαιζε μονο στην ελλαδα και η αξια του εκτος ελλαδας ειναι 200 χιλιαδες


Σωστό για τον Μάντζαρη και για τον ¨Ογκαστ, αλλά τους ανέφερα πρώτους, με ιδιαίτερη μνεία μάλιστα στον Μάντζαρη και την Μαντζαρειάδα από τον ιδιοκτήτη της πράσινης ΚΑΕ.
Τον Θανάση τον ξέχασα ακριβώς γιατί δεν ήταν στην ίδια κλίμακα με τους άλλους, αλλά και πάλι τα 350 χιλ. είναι πολλά για αυτόν τον παίκτη. Δεν είναι καθόλου καλός τελικά- τον περίμενα με μεγαλύτερη δυναμική από όσα είδα πέρσι στην ACB. Δεν τον βλέπω μάλιστα να δύναται να βελτιώσει τις ατέλειες του. Γι' αυτό πουλάει κι αυτός οπαδιλίκι όπως κι ο Μπόγρης άλλωστε.
stefkorner
παμε και ενα τελευταιο ροστερακι πριν τον αυριανο τελικο
(με την ελπιδα να το σηκωσουμε-να μεινει ο Πασκουαλ -να εμφανιστει..επιτελους στην σειρα ο Παππας)

Λοβερν,Γκιστ,Ογκαστ
Κουζμινσκας (4-3),Βεζενκοφ,Μητογλου
Σιλντς(3-2),Λοτζο(2-3),Θανασης
Σλοαν(κομπο),Παππας
Καλαθης,Λαπροβιτολα



7.ος ξενος ο Λοτζο,που τυγχανει να ειναι και ο μοναδικος ηλικιακα πανω απο 30..
shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Jun 16 2018, 15:24 ) *
παμε και ενα τελευταιο ροστερακι πριν τον αυριανο τελικο
(με την ελπιδα να το σηκωσουμε-να μεινει ο Πασκουαλ -να εμφανιστει..επιτελους στην σειρα ο Παππας)

Λοβερν,Γκιστ,Ογκαστ
Κουζμινσκας (4-3),Βεζενκοφ,Μητογλου
Σιλντς(3-2),Λοτζο(2-3),Θανασης
Σλοαν(κομπο),Παππας
Καλαθης,Λαπροβιτολα



7.ος ξενος ο Λοτζο,που τυγχανει να ειναι και ο μοναδικος ηλικιακα πανω απο 30..


Tοβ Κουζμινσκας τον έχεις δει σε κανένα ματς της Αρμάνι;
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jun 16 2018, 20:37 ) *
Tοβ Κουζμινσκας τον έχεις δει σε κανένα ματς της Αρμάνι;


τι θες να πεις.. ;
φυσικα και τον εχω δει!δεν με παρακολουθεις φαινεται !
μαλιστα πριν 5μερες εδω εγραφα οτι τον βλεπω σαν τελειως χαμενο ,με ξεσπασματα μονο και δεν νομιζω να θελει να ρισκαρει να καταδικασει την καριερα του,με μια παραμονη του εκει
yorgos
QUOTE(shtarkws @ Jun 16 2018, 15:37 ) *
Tοβ Κουζμινσκας τον έχεις δει σε κανένα ματς της Αρμάνι;

Χθες ήταν κορυφαίος...
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Jun 16 2018, 20:45 ) *
Χθες ήταν κορυφαίος...


ισχυει!και χωμα ομως να ηταν κ χθες ,η αξια του θα παραμενε αδιαμφισβητητη ,φανταζομαι εισαι απ αυτους που συμφωνουν!
καθαρα θεμα ομαδας οι οποιες μετριες-αρνητικες του εμφανισεις ! ουτε κριση ηλικιας παιζει να χει παθει στα 29 του.. ουτε κανα σοβαρο τραυματισμο περασε!ακομα και απο τους knicks εφυγε ενω αφηνε καλες εντυπωσεις και πολλοι λενε απορησαν..
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Jun 16 2018, 13:24 ) *
παμε και ενα τελευταιο ροστερακι πριν τον αυριανο τελικο
(με την ελπιδα να το σηκωσουμε-να μεινει ο Πασκουαλ -να εμφανιστει..επιτελους στην σειρα ο Παππας)

Λοβερν,Γκιστ,Ογκαστ
Κουζμινσκας (4-3),Βεζενκοφ,Μητογλου
Σιλντς(3-2),Λοτζο(2-3),Θανασης
Σλοαν(κομπο),Παππας
Καλαθης,Λαπροβιτολα



7.ος ξενος ο Λοτζο,που τυγχανει να ειναι και ο μοναδικος ηλικιακα πανω απο 30..

Δεν θα ασχοληθω με το υπόλοιπο ρόστερ...παρά με τον Λοβέρν..ΠΟΣΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ? Έρχεται? Έρχεται με λιγότερα από 3 εκ??? Πολύ καλό για αληθινό..μου φαινεται,αλλά μακάρι.Ένας τέτοιος ψηλός θα άλλαζε τις ισορροπίες στην Ευρώπη.
pan24
QUOTE (Ginobili @ Jun 16 2018, 16:57 ) *
Δεν θα ασχοληθω με το υπόλοιπο ρόστερ...παρά με τον Λοβέρν..ΠΟΣΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ? Έρχεται? Έρχεται με λιγότερα από 3 εκ??? Πολύ καλό για αληθινό..μου φαινεται,αλλά μακάρι.Ένας τέτοιος ψηλός θα άλλαζε τις ισορροπίες στην Ευρώπη.

Ερχεται.Ακουγεται σαν φημη οτι θα αρνηθει την player option που εχει με τους Spurs για να ερθει Ευρωπη να παιζει περισσοτερο και να παιρνει περισσοτερα
Εκει ειναι να παρει 1,6 μεικτα δηλαδη καπου 1 καθαρα
Ποσα θα θελει για εδω;Πιστευω η τιμη εκκινησης θα ειναι τα 2εκ και θα κλεισει καπου γυρω στα λεφτα του Βεσελυ(2,6)
Αυτο το καλοκαιρι ΤΣΣΚΑ,Φενερ,Μπαρτσελονα ψαχνουν 5αρι

Πραγματι θα αλλαζε τις ισορροπιες ομως τον βλεπω για απλησιαστο
doctorjekil
QUOTE(Ginobili @ Jun 16 2018, 16:57 ) *
Δεν θα ασχοληθω με το υπόλοιπο ρόστερ...παρά με τον Λοβέρν..ΠΟΣΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ? Έρχεται? Έρχεται με λιγότερα από 3 εκ??? Πολύ καλό για αληθινό..μου φαινεται,αλλά μακάρι.Ένας τέτοιος ψηλός θα άλλαζε τις ισορροπίες στην Ευρώπη.

Οχι και 3 εκ για Λοβερν...νομιζω με 1.8-2 εκ θα κλεισει
G-arenas
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 15 2018, 19:53 ) *
Βγαινουν τοσα χρηματα με ή χωρίς το προπονητικό τεαμ?γιατι αν ισχυέι το δευτερο τότε πρέπει να προσθέσεις αλλες 900.000
επίσης γκος είναι 35 χρονών δεν νομίζω να χρειάζεται ,καλύτερα να πάρουμε μοορε στην θέση του..

οπότε παραθέτω ένα ρόστερ λίγο πιο ορθολογικό

1)Καλάθης,Αθηναίου(Κατσιβελης),Καλαιτζακης(

�1)
2)Μoore,Toupane,Παππας
3)Ουλανόβας,Αντετοκουμπο
3-4)ΒΧ,Παπαπετρου
4)Σιγκλε,Μητογλου
5)Πειν(Lessort),Γκιστ,Ιαν

1ον) δεν ειναι ο γκος του παοκ ειναι ο γουιλιαμς-γκος της παρτιζαν η παιχταρα! οργια εκανε φετος, ειναι μικρος, πολυ αθλητικος, καλο σουτ οχι τελειο αλλα με πολλα περιθωρια βελτιωσης και καλος αμυντικος, 1,91 νομιζω υψος οχι 1,80 λεκα

2ον) χωρις το προπονητικο τιμ

και 3ον) ναι pan24 αλλα με ενα τετοιο ροστερ δεν θα χρειαστεις να παρεις και να κανεις μεταγραφες κατα την διαρκεια του χειμωνα και ουτε να εχεις 9 ξενους! οποτε αντε να ειναι λιγο πιο πανω αυτο που παρεθεσα. και ασε που μπορει να παρουμε παικτες με μικροτερο συμβολαιο καθως αυτα που εγραψα τα εβαλα ετσι ωστε να ειναι μακραν το μεγαλυτερο μπατζετ που θα χουμε, δηλδαδη θα ειναι μικροτερο στανταρ.

και λεκα περσυ δωσαμε για μπαι αουτ, ετσι και φετος θα του δωσουμε και λιγοτερα για να φυγει. μια χαρα θα ειναι η ζαλγκιρις αν τον διωξουμε
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jun 16 2018, 15:24 ) *
παμε και ενα τελευταιο ροστερακι πριν τον αυριανο τελικο
(με την ελπιδα να το σηκωσουμε-να μεινει ο Πασκουαλ -να εμφανιστει..επιτελους στην σειρα ο Παππας)

Λοβερν,Γκιστ,Ογκαστ
Κουζμινσκας (4-3),Βεζενκοφ,Μητογλου
Σιλντς(3-2),Λοτζο(2-3),Θανασης
Σλοαν(κομπο),Παππας
Καλαθης,Λαπροβιτολα



7.ος ξενος ο Λοτζο,που τυγχανει να ειναι και ο μοναδικος ηλικιακα πανω απο 30..

ο λαπροβιτολα μου αρεσει. θεωρω οτι θελουμε κατι καλυτερο απο σλοαν. γενικα δεν μου αρεσουν παικτες με καθοδικη πορεια. ο σιλντς μου αρεσει αλλα μαζι με λοτζο δεν ταιριαζουν νομιζω. ειδικα στο 3-4 πλην θαναση θα ειμαστε βουτυρο! αντι ογκαστ σαφως ιαν και φυσικα λοβερν-γκιστ υπερκομπλε θα μαστε!

με λιγα λογια αντι λοτζο εναν πιο καλο αμυντικο και αθλητη, αντι σλοαν ενα καλυτερο γκαρντ και τελος μητογλου δανεικος γιατι ετσι δεν θα παιζει ποτε των ποτων!

τελος για χαντερ της τσσκα τι λετε? 1 χρονο συμβολαιο ειχε? θεωρω οτι με 800 θα ερχοταν τρεχοντας γιατι δεν τον βλεπω να μενει ρωσια.
yorgos
QUOTE
θεωρω οτι με 800 θα ερχοταν τρεχοντας γιατι δεν τον βλεπω να μενει ρωσια.

Δε γίνονται αυτά...
omlth123
Μου τον πρότεινε ένας γνωστός μου και από κάτι βιντεακια μου φάνηκε ιδιαίτερα καλή περίπτωση για κάτι φθηνό μήπως και σου βγει. Ο λόγος για τον Zach Leday που παίζει στο Ισραήλ έχει κανείς άποψη?
stefkorner
επιστροφη πειν στις ατομικες προπονησεις

πως τον κοβετε.. ; rolleyes.gif btw ολα τα λεφτα η γκουτσι σαγιοναρα banana.gif
EXASFAIROS
Αναγγέλλω και επίσημα την έναρξη της μεταγραφική περιόδου smiley.gif

ΔΕΝ προλάβαμε να πάρουμε πρωτάθλημα και το sportado γράφει για Singlenton. smiley.gif

Ανεβαίνει ο πυρετός των μεταγραφική smiley.gif
pan24
Ωραια πηραμε το πρωταθλημα αλλα ας μην σημαινει αυτο οτι ολα ειναι οκ επειδη κερδισαμε τον Ολυμπιακο
EXASFAIROS

Αίσθηση μου.....καποιοι πήραν credit ,oχι από εμένα αλλά από....... smiley.gif

Καλαθης-...........
..............-Παππας
Λοτζο
Κ.Σ-Παπαπετρου-Αντετοκουνμπο
...............-Βεζενκοφ-Μιτογλου
................-Γκιστ-Βουγιουκας
john wick
Πρωτα ξεκουραση...
Μετα ας κατσει κατω ο Ισπανος με τους συνεργατες του κ ας δουν τι σόι μπασκετ θελουν να παιξουν του χρονου ...
Στοχευμενες κινησεις που θα εξυπηρετουν το πλανο του Xavi...
Τι να το κανω να παρω Παπαπετρου η Vezenkof αν δεν μπορουν να υπηρετησουν το πλανο;
Η ομαδα φετος δεν μου αρεσε .
Δεν ειναι μερα για γκρινια ,συγχαρητήρια σε ολους ,αυτο το πρωταθλημα ας ειναι απαρχη για εκτοξευση κ οχι για οπισθοχωρηση..
shtarkws
Σινγκλετον και Τζέιμς φαίνεται να αποχωρούν όπως ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο. Αν τους αντικαταστατησουμε σωστά θα δούμε άλλη ομάδα του χρόνου. Επειγόντως έναν παίκτη να ξεκουράζει τον Καλαθη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.