Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
saniboy
QUOTE(stefkorner @ Dec 29 2018, 11:39 ) *
και ψηλο combo ειπαμε ; σας εχω alex caruso
θα θυμαστε πολλοι οτι το καλοκαιρι εφτασε μια ανασα..απο Μακαμπι!
ελπιζω να μην χαλαει τον ripcity ,παροτι τον ξερασε κ αυτον το nba rolleyes.gif


http://www.draftexpress.com/profile/Alex-Caruso-58733/

-Former Texas A&M guard Alex Caruso impressed with his athletic testing numbers as he finished third in both the 3/4 sprint and 4-way agility test, while also posting a solid 36 max vertical. Physically, Caruso is very similar to former Grizzlies guard and current Panathinaikos floor general Nick Calathes at 6'5.25 in shoes and 188 pounds with a 6' 6 wingspan. - Source: http://www.draftexpress.com/profile/Alex-Caruso-58733/ ©DraftExpress
stefkorner
QUOTE (saniboy @ Dec 29 2018, 18:00 ) *
http://www.draftexpress.com/profile/Alex-Caruso-58733/

-Former Texas A&M guard Alex Caruso impressed with his athletic testing numbers as he finished third in both the 3/4 sprint and 4-way agility test, while also posting a solid 36 max vertical. Physically, Caruso is very similar to former Grizzlies guard and current Panathinaikos floor general Nick Calathes at 6'5.25 in shoes and 188 pounds with a 6' 6 wingspan. - Source: http://www.draftexpress.com/profile/Alex-Caruso-58733/ ©DraftExpress



71.gif πιο πολυ του φερνει εμφανισιακα (ειδικα λιγο πριν γινει τελειως γλομπος ο Νικ)
ειναι αρκετα καλυτερος τριποντος ομως ! του 37% !και φυσικα δεν εχει την πασα του Νικ..
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Dec 29 2018, 11:39 ) *
και ψηλο combo ειπαμε ; σας εχω alex caruso
θα θυμαστε πολλοι οτι το καλοκαιρι εφτασε μια ανασα..απο Μακαμπι!
ελπιζω να μην χαλαει τον ripcity ,παροτι τον ξερασε κ αυτον το nba rolleyes.gif


Αυτό το ειρωνικό το τελευταίο είναι κάποιου είδους μαγκιά; Η αστειακι;
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Dec 29 2018, 18:18 ) *
Αυτό το ειρωνικό το τελευταίο είναι κάποιου είδους μαγκιά; Η αστειακι;


lol ! οχι μαγκιες δεν κανω στο Basketforum ,oυτε και γενικα ομως !
ουτε ειρωνικο ηταν ! παρτο ως ενα κακο αστειακι ,χαριτολογοντας,επειδη απαξιωσες τον παικτη που προτεινα ! σορι για το θαρος ε;
και χρονια πολλα
qspock
QUOTE(stefkorner @ Dec 29 2018, 03:50 ) *
εκανα μια αναζητηση στους πινακες στατιστικων της gleague
και εντοπισα pf που να συνδιαζει εξαιρετικο ριμπαουντ&καλο τριποντο

απο το αγαπημενο Kεντακι του Πιτινο.. wink.gif
με το οποιο πηρε πρωταθλημα το 12 και μετα εγινε νο18 στο νραφτ απο τους Ροκετς

2.06 και μπαινει σε λιγες μερες στα 27 !
μεχρι προπερσι επαιζε 50+ ματς στο Nba με μ.ο 25λεπτα !απο περσι την βγαζει σε Κινα&gleague

terrence jones

Ενδιαφερουσα περιπτωση. Εχει καποια χαρακτηριστικα που χρειαζεται η ομαδα, αλλα δε ξερω αν ταιριαζει με το στυλ που παιζει ο ΠΑΟ. Αυτος σε ολες τις φασεις ξεκιναει απεξω με τη μπαλα, δεν αλλαζει πασα ποτέ, και καταληγει σε διείσδυση. Το ιδιο στυλ παιζει ο ..Καλαθης. Παιχνιδι με πλατη δεν φαινεται να εχει ιδιαιτερο, προτιμαει να εχει τη μπαλα στα χερια, κανει βηματα πολλες φορες αλλα ειναι αποτελεσματικος. Οι αμυνες βεβαια στο βιντεακι ειναι το λιγοτερο αστειες...

Δε βγαινουν συμπερασματα. Πιο πολυ το παρουσιαστικο του ιντρικαρει, παρα το παιχνιδι του. Παντως για τα οικονομικα δεδομενα του ΠΑΟ μπορει να ειναι καλος. Ο κοουτς ξερει καλυτερα! cool.gif



QUOTE(saniboy @ Dec 29 2018, 10:11 ) *
Ωραία πρόταση ο Terrence..

Ελπίζω να λειτουργήσουν τα κονέ με Πρίφτη και να γίνει προσπάθεια για ανταλλαγή Henry με Langford και ο Ίαν δώρο, γνώριμα τα κρύα της Ρωσσίας και για τους 2, δύσκολο αλλά ιδανικό φιτ ο Πιέριας σε άμυνα και επίθεση..

Χαζεύοντας στατιστικά στης G-League (και εγώ) έπεσε το μάτι μου σένα ψιλόλιγνο παλικάρι που κάνει πλάκα.. Alize Johnson 18.6 ppg 14.2 rpg 3.4 astpg με σούτ από παντού, παιχνίδι με πλάτη, άμυνα σε όλους και εξτραδάκι το γεγονός ότι αρχικά αγωνιζόταν ως άσσος, πήρε απότομα ύψος στο high school και του έχει μείνει το κουσούρι της καλής ντρίπλας και του court vision.
Θεωρώ θέμα χρόνου να πάρει την ευκαιρία του στο ΝΒΑ (Pick: 50th overall από Pacers φέτος), αλλά αν δεν την πάρει..λύνεις το πρόβλημα των ριμπάουντ, αποκτάς έναν αξιόπιστο σουτέρ, έναν έξτρα δημιουργό και έχεις και εναν 22χρονο με blue collar mentality για άμυνες Pitino..

https://www.youtube.com/watch?v=gtSSYaTYshc

https://www.youtube.com/watch?v=awenvsne0aE


Και παλι δε ξερω αν ειναι αυτο που θελει ο κοουτς. Θελει ενα καλο κομπο γκαρντ δυνατο στην αμυνα και με σουτ, και καποιον ψηλο να βοηθαει στα ριμπαουντ οπου διαπιστωσε προβλημα.
Παντως παραδεχομαι scouting report παιδες εδω μεσα πρεπει να μπαινουν απο τις ομαδες μας και να διαβαζουν, κερδιζουν χρονο και χρημα...
G-arenas
εγω παντως μετα και το ματς το χθεσινο, θεωρω οτι πιο πολυ ταιριαζει στην ομαδα ο λεκα παρα ο κιθ. θα δωσει πολυ ενεργεια, ταχυτητα, πιεση, σουτ και μπουκα κλπ απο τον νεροβραστο πλεον και μονο iso κιθ.

θα μας κολλαει ασχημα. ειδατε και στο ταιμ αουτ οτι ζηταει πολλες πασες, καλη κυκλοφορια και καθολου 1vs1 ο ρικ. ο κιθ πως θα παιξει σε αυτο το στυλ? μαλλον καθολου.

οποτε κιθ εξω και κομπο γκαρντ ψηλο αθλητικο με σουτ μεσα.

και φυσικα 1 5αρι. ναι μεν ο λασμε ηταν πολυ καλος χθες, αλλα με οχι καλα σεντερ. ηταν η μοναδικη ομαδα που μας ταιριαζει γιατι δεν ειχε ψηλους. απο δω και περα ομως θα ναι δυσκολο.

τωρα δεν ξερω αν θα μπορει μετα απο αυτο το ματς να τον διωξει ο πιτινο αλλα θελουμε σεντερ.

ο τομας απογοητευση στην αμυνα. και δεν μπορουσε να ποσταρει κιολας. α ρε τσαβι αετε.

QUOTE (qspock @ Dec 29 2018, 12:32 ) *
Παντως παραδεχομαι scouting report παιδες εδω μεσα πρεπει να μπαινουν απο τις ομαδες μας και να διαβαζουν, κερδιζουν χρονο και χρημα...

δεν ειναι δυσκολο το scouting σε ετοιμους παικτες(εκτος αν εισαι τσαβι laugh.gif laugh.gif ). σε πιτσιρικαδες ειναι δυσκολο που πρεπει να δεις τι potential εχουν.

το θεμα δεν ειναι να βρεις παικτες. το δυσκολο ειναι να πεις οτι εχω αυτην την φιλοσοφια, θελω να παιξω ετσι, οποτε θελω παικτη με αυτα τα στοιχεια, να του δωσω αυτον τον ρολο και να παρω τα μεγιστα απο αυτον. αυτο ειναι το δυσκολο!

για αυτο εχω γραψει απειρες φορες εδω μεσα οτι πρεπει να παιρνουμε τους παικτες στις θεσεις και τα στοιχεια που μας λειπουν. τραυματιστηκε ο γκιστ τοτε πριν 2 χρονια, ειχαμε μονο κρις-μπουρου ψηλους και μεις αντι να παρουμε ενα 5αρι ή 4-5αρι οπου αυτο μας ελειπε, πηγαμε και πηραμε κεννυ! τι να τον κανουμε?

και μου λεγανε τοτε αυτος ηταν ο καλυτερος διαθεσιμος. τι να τον κανω αν εγω εχω προβλημα στο 5 και αυτος ειναι 4-3αρι οπου μετα πηρε και τζεντιλε! και νικολς και ΒΧ και φωτση και ριβερς. ειχε μαζευτει η μιση ευρωπη στο 3-4 σε μας τοτε.
stefkorner
τονι ροτεν

κοιτα να δεις που και η Εσθονικη Καλεβ βρηκε ψηλο κομπο γκαρντ,με 150 ματς στο nba στα 25 του rolleyes.gif

μια αποδειξη οτι παικτες υπαρχουν-οτι και να ψαχνεις !χωρις να χρειαστει να σκασεις και πολλα
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 29 2018, 13:16 ) *
τονι ροτεν

κοιτα να δεις που και η Εσθονικη Καλεβ βρηκε ψηλο κομπο γκαρντ,με 150 ματς στο nba στα 25 του rolleyes.gif

μια αποδειξη οτι παικτες υπαρχουν-οτι και να ψαχνεις !χωρις να χρειαστει να σκασεις και πολλα

μα οχι δεν γινεται να φτιαξεις ομαδα χωρις 15 μυρια μπατζετ! το μπατζετ φταιει για ολα οχι ο τσαβι!

αν ψαχνεις και ξερεις τι θες μια χαρα βρισκεις. ναι αν δεν εχεις το μπατζετ της φενερ-ρεαλ-τσσκα σαφως και δεν μπορεις να εισαι φαβορι. αλλα οταν ομαδες με μικροτερο μπατζετ απο μας μια χαρα πανε final 4, ε τοτε καταλαβαινεις οτι δεν σου φταιει το μπατζετ.

δεν θα εισαι φαβορι, αλλα θα εχεις πιθανοτητες. και επισης ο παο εισαι, εχεις την καλυτερη εδρα, την πιο βαρια φανελα, και με μικροτερο μπατζετ μια χαρα πρωταγωνιστεις.

παικτες απειρους θα βρεις. το θεμα ειναι ο κοουτς. με πιτινο φαινεται οτι βρισκουμε κατι. αλλα θα δειξει.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Dec 29 2018, 20:20 ) *
μα οχι δεν γινεται να φτιαξεις ομαδα χωρις 15 μυρια μπατζετ! το μπατζετ φταιει για ολα οχι ο τσαβι!


δεν προκειται να σου φυγει η μανια με Τσαβι !never biggrin.gif
λες και αυτος δεν ηθελε παικτες tongue.gif

παντως ανα πασα στιγμη βρισκεις οτι ζητας, για να σου προσφερει κατι καλυτερο απο το τιποτα !οταν εχεις μια πολυ χτυπητη αδυναμια (οχι οταν ψαχνεις μια αναβαθμιση και αναζητας τον ιδανικο παικτη! ιδανικοι παικτες λογικο να μην υπαρχουν ελευθεροι ανα πασα στιγμη)

οποιος λεει οτι εχω μεγαλη αναγκη και θελω να παρω παικτη ,αλλα δεν βρισκω ,λεει ψεματα !η αγορα ειναι γιγαντια
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Dec 29 2018, 13:29 ) *
δεν προκειται να σου φυγει η μανια με Τσαβι !never biggrin.gif
λες και αυτος δεν ηθελε παικτες tongue.gif

παντως ανα πασα στιγμη βρισκεις οτι ζητας, για να σου προσφερει κατι καλυτερο απο το τιποτα !οταν εχεις μια πολυ χτυπητη αδυναμια (οχι οταν ψαχνεις μια αναβαθμιση και αναζητας τον ιδανικο παικτη! ιδανικοι παικτες λογικο να μην υπαρχουν ελευθεροι ανα πασα στιγμη)

οποιος λεει οτι εχω μεγαλη αναγκη και θελω να παρω παικτη ,αλλα δεν βρισκω ,λεει ψεματα !η αγορα ειναι γιγαντια

απο το 2013 στην σειρα με μας τον εχω σε τετοια εκτιμηση τωρα θα αλλαξουν οι γνωμες μου laugh.gif laugh.gif

ναι σαφως και γω συμφωνω. οτι παικτες γουσταρεις υπαρχουν. και μην νομιζεις οτι καποιοι παιρνουν 2 μυρια ειναι κατα πολυ καλυτεροι καποιων που θα ειναι να παρουν 400. εδω στην ευρωπη με μια καλη χρονια πας απο 300 στο 1,5 μυριο. δεν ειναι nba που για να παρεις συμβολαιο πρεπει να εισαι παιχταρα και να παιζεις 2-3 χρονια καλα.

για αυτο ειναι ευκολο στην ευρωπλη να βρεις παικτες. οι οποιοι αν πιασουν φευγουν ευκολα, για αυτο ειναι αναγκη να υπαρχει μια σταθερη βαση ελληνων για να μην αλλαζουμε καθε χρονια 100 παικτες. και φυσικα και 1-2 ξενοι αν μας πιασουν και δεν κανουν χρονιες τρελες μπορουν να μενουν οπως γκιστ τοσα χρονια.

ετσι πρεπει να κινουμαστε.
Looter
Βλέποντας τη χθεσινή εμφάνιση του βουτυράτου Τόμας και τη συνέντευξη τύπου του προπονητή καταλήγω για μια ακόμη φορά ότι θα ήταν προτιμότερη η λύση ενός ΒΑΡΒΑΤΟΥ 4αριου , που θα έχει έφεση στο ριμπάουντ , θα μπορεί να τρέξει για να είναι εκμεταλλεύσιμος από τον Νικ , θα κάνει τα βασικά στην άμυνα (απλά ΔΕ είναι δηλαδή Τομας) και γα σουτάρει αξιοπρεπώς από μέση απόσταση και τρίποντο (όχι απαραίτητα 40% αλλά να μη του δίνουν και το σουτ).

Επίσης ο combo είναι ΑΜΕΣΗ ανάγκη καθώς τα υπάρχον υλικό στο 1-2 πλην Νικ υστερεί ΣΟΒΑΡΑ στην άμυνα. Ακόμα και αν δεν έχει καμία ιδιαίτερη έφεση στην πάσα , θα πρέπει να σκοράρει και να παίζει σκυλίσια άμυνα. Επίσης ένας επιπλέον ΕΝΕΡΓΟΣ παίκτης στο ροτεισον θα δώσει επιπλέον φάουλ προς διάθεση για να ανάβει το αμυντικό λεβελ.

Με προβλημάτισε και χθες ο Παππας ο οποίος επιθετικά δεν βοήθησε ΚΑΘΟΛΟΥ. Επειδή σούταρε ο Νικ με 60% στο τρίποντο δε σημαίνει ότι το βασικό σου 2αρι πρέπει είναι τόσο χαμηλά.

Επειδή δεν είναι δυνατόν να φύγει ο Παππας , ίσως φύγει ο Κιθ για να έρθει ο Κόμπο.
Το ΒΑΡΒΑΤΟ 4 θα έρθει ως προσθήκη και όχι ως αντικατάσταση με τον Τομας και τον Παπατζον και τον Ίαν να εναλλάσσονται στη 12 ανάλογα το παιχνίδι.

Σύνθεση

Καλάθης , Λέκα
Κόμπο , Παππας , Λοτζο
Παπι , Θανάσης
Μητο , ΒΑΡΒΑΤΟΣ , (Τομας)
Γκιστ , Λασμε (Ίαν , Παπατζον)
SC13
QUOTE (Looter @ Dec 29 2018, 15:09 ) *
Βλέποντας τη χθεσινή εμφάνιση του βουτυράτου Τόμας και τη συνέντευξη τύπου του προπονητή καταλήγω για μια ακόμη φορά ότι θα ήταν προτιμότερη η λύση ενός ΒΑΡΒΑΤΟΥ 4αριου , που θα έχει έφεση στο ριμπάουντ , θα μπορεί να τρέξει για να είναι εκμεταλλεύσιμος από τον Νικ , θα κάνει τα βασικά στην άμυνα (απλά ΔΕ είναι δηλαδή Τομας) και γα σουτάρει αξιοπρεπώς από μέση απόσταση και τρίποντο (όχι απαραίτητα 40% αλλά να μη του δίνουν και το σουτ).


Νομιζω οτι αυτο που περιγραφεις λεγεται Nigel Hayes της Γαλατασαραι.Δες και στατιστικα του στο Γιουροκαπ(αποκλειστηκε η ομαδα του).Και σημερα εκανε τρομερο ματς με τη Τουρκ Τελεκομ.Και το βασικο; Δεν προερχεται απο αγωνιστικη απραξια οπως αλλοι ή τραγικα ποσοστα.Ειναι στο πικ του σε φορμα αυτη τη στιγμη.

ΥΓ. Ο Μινεραθ ηταν τραγικος στη Κινα φετος για αυτο και τον σουταραν.
EXASFAIROS
Παλιοτερα ενας φίλος πρότεινε 5 από DLeague σε καλή τιμή.....Raphiael Putney?
stevebucknall11
QUOTE (stefkorner @ Dec 29 2018, 13:16 ) *
τονι ροτεν

κοιτα να δεις που και η Εσθονικη Καλεβ βρηκε ψηλο κομπο γκαρντ,με 150 ματς στο nba στα 25 του rolleyes.gif

μια αποδειξη οτι παικτες υπαρχουν-οτι και να ψαχνεις !χωρις να χρειαστει να σκασεις και πολλα

Παίκτες υπάρχουν (maybe) αλλά ο Ρότεν μάλλον δεν είναι ένας από αυτούς. Είχε κάποια στιγμή χιαστούς και έκτοτε θεωρείται τελειωμένος παίκτης + είχε σοβαρό πειθαρχικό στη ΝΥ που οδήγησε στην εκδίωξή του. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί να ήρθε η ώρα του να κάνει restart.
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Dec 30 2018, 02:54 ) *
Παίκτες υπάρχουν (maybe) αλλά ο Ρότεν μάλλον δεν είναι ένας από αυτούς. Είχε κάποια στιγμή χιαστούς και έκτοτε θεωρείται τελειωμένος παίκτης + είχε σοβαρό πειθαρχικό στη ΝΥ που οδήγησε στην εκδίωξή του. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί να ήρθε η ώρα του να κάνει restart.


ναι ,μονο που δεν εγραψα καπου πως θα εκανε για εμας !δεν προχωρησα σε καποια σχετικη αναλυση του παικτη !
στην Εσθονικη Καλεβ εκλεισε... rolleyes.gif ως ενδεικτικο παραδειγμα το ανεφερα

QUOTE (SC13 @ Dec 30 2018, 01:53 ) *
Νομιζω οτι αυτο που περιγραφεις λεγεται Nigel Hayes της Γαλατασαραι.Δες και στατιστικα του στο Γιουροκαπ(αποκλειστηκε η ομαδα του).Και σημερα εκανε τρομερο ματς με τη Τουρκ Τελεκομ.Και το βασικο; Δεν προερχεται απο αγωνιστικη απραξια οπως αλλοι ή τραγικα ποσοστα.Ειναι στο πικ του σε φορμα αυτη τη στιγμη.


πολυ καλη περιπτωση ,αλλα δεν παιρνεις και ευκολα παικτη απο την Γαλατα ,ακομα και σε περιοδους παρακμης της πια!
ασε που τωρα αρχισαν να στρωνουν και εχουν 6 νικες σερι στην Τουρκια ! και με +10 στο προηγουμενο με Φενερ ohmy.gif
και τον συγκεκριμενο δεν τον κοβω και για παικτη με ρητρα για ευρωλιγκα..

basketikos13
Εγω αν ημουν πιτινο:

1. Θα κραταγα τον λεκα, τον οποιο για τον ρολο που εχει ως κομπο γκαρντ ειναι χρησιμος.

2. Θα έφερνα μακενζι μουρ, για ενα δυνατο κορμι στην περιφερεια, να μπορει να παιξει αμυνα, να ποσταρει, να διεισδυσει και οποτε το θυμαται να σουταρει. Μπορει να σταθει και ως τριαρι.

3. Θε εφερνα πισω τον ντενμον για να εχω σταθερο περιφερειακο σουτ.

4. Θα εδιωχνα με συνοπτικες διαδικασιες ντεσον τομας και θα μετατοπιζα αποκλειστικα παπαπετρου στο 4.

5. Θα εφερνα ενα κτηνος αμυντικο σεντερ να μου κατεβαζει τα ριμπαουντ, να παιζει αμυνα και στην επιθεση καλο πικ εν ρολ με αξιοπρεπες σουτακι -κονε απο αμερικα.

6. Θα αποδεσμευα βουγιουκα και θα εστελνα στο περιστερι του πεδουλακη τους παπαγιαννη και καλαιτζακη.


ΣΥΝΕΠΩΣ:

1.ΚΑΛΑΘΗ ΛΕΚΑΒΙΤΣΙΟΥΣ

2 ΝΤΕΝΜΟΝ ΠΑΠΠΑ ΛΑΝΓΚΦΟΡΝΤ

2-3 ΜΟΥΡ

3 ΛΟΤΖΕΣΚΙ ΘΑΝΑΣΗ

4 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΜΗΤΟΓΛΟΥ

5 ΓΚΙΣΤ ΛΑΣΜΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ

Με λασμε λανγκφορντ μονο για ευρωλιγκα

Johnny Marv
Δυο αλλαγες θα γινουν. Τομασ δεν φευγει. Φευγει λαμε (κι αυτος όχι στα σιγουρα μετα το ματς με τη τσσκα) για 5αρι βαρβατο και ενας εκ των λεκα-κιθ θα φυγει αναλογα με τις επομενες εμφανισεις τους για σουπερ κομπο γκαρντ.

Παντως θεωρω πως όλα ξεκινησαν το καλοκαιρι. λεκα-κιθ-τομασ-λοτζο-λασμε-ιαν ολες λαθοσ επιλογες τσαβι . Σκεφτείτε να γλυτώναμε από ιαν τα 500χιλ του να βαζαμε τα 100χιλ στο συμβολαιο του λασμε και να φερναμε με 700 τον ταρζεφσκι (λυνεται το θεμα στο 5) , να βαζαμε αλλα 100χιλ στα 500 του λεκα και να φερναμε τον λουκα βιλντοζα με 600 (λυνεται το θεμα της δημιουργιας ενώ προσφερει και σουτ και αμυνα) και τελος βαζεις τα αλλα 300 στα 350 του λοτζο και φερνεις τζανιγκ. Από εκει και περα ο κιθ δεν με χαλαει τοσο γτ θα επαιζε λιγοτερο αφου και βιλντοζα και τζανιγκ θα επαιρναν αρκετο χρονο στο 2. Αλλιως κραταγες ντενμον αντι κιθ για περισσοτερη αμυνα και τελος. Θα εδιωχνες παλι τσαβι τετοια εποχη επειδή ουτε σε αυτους θα εδινε αυτοπεποιθηση κι ο πιτινο με τετοιο ροστερ θα εκανε θαυματα πιστευω..


Καλαθης-Βιλντοζα
Παππας-Κιθ/Ντενμον
Παπαπέτρου-Τζανιγκ-Αντετοκουμπο
Τομας-Μιτογλου
Γκιστ-Ταρζεφσκι-Παπαγιαννης
stefkorner
βρηκα εναν κομπο της gleague που θα εκανε 100 % στον Πιτινο ! με 1.91 βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα τον θεωρει ψηλο !
ειναι ομως αμυντικαρα (εχει παρει τιτλους κορυφαιου αμυντικου της χρονιας )
αυτη την σεζον ειναι ιδιαιτερα αποδοτικος δημιουργικα με μ.ο 6,5 ασιστ σε 26.3 λεπτα (νο10 στην λιστα )! και επισης εχει αυτη την στιγμη 45.7 τριποντο..!
τον λενε Kenneth Smith και εχει το παρατσουκλι Speedy ! γινεται 26 σε ενα μηνα!και το 2015 ηρθε Ευρωπη για την Λετονικη Ριγα!
θα τον βρειτε ως Speedy Smith wink.gif
speedy 6 steals
john wick

Pieria Henry.....
Αυτον τον παιχταρα χρειαζομαστε..
stefkorner
QUOTE (john wick @ Dec 30 2018, 06:11 ) *
Pieria Henry.....
Αυτον τον παιχταρα χρειαζομαστε..


Ναι,ολοι μαζι σου !για πηγαινε ομως παρτον τωρα απο την Ουνιξ tongue.gif
john wick
QUOTE (stefkorner @ Dec 29 2018, 20:17 ) *
Ναι,ολοι μαζι σου !για πηγαινε ομως παρτον τωρα απο την Ουνιξ tongue.gif


Δινουμε langford πληρωμενο συν 100 χιλιάρικα tongue.gif
mephisto22
QUOTE (john wick @ Dec 29 2018, 23:18 ) *
Δινουμε langford πληρωμενο συν 100 χιλιάρικα tongue.gif


Σαν να ανταλλάσσεις κάρβουνο με διαμάντι biggrin.gif
Derozan
O Peyton Siva είναι δυνατός παίκτης,δεν ξέρω αμυντικά πως πάει ή αν μπορεί να παίξει στο 2.
Θα πρέπει επίσης κάποια στιγμή αν χτυπηθεί ο Davies απο Ζαλκγίρις που δεν ξέρω αν έχει συμβόλαιο.

Όσο για την ούνιξ και τον Χένρι..Τον αγαπούν ιδιαίτερα τον Κιθ εκεί,έτσι δεν είναι; tongue.gif
EXASFAIROS
Calathes-Leka
Sean Kilpatrick
Lotzeski-Pappas
Antetokounmpo-Papapetrou
Mitoglou-Raphaiel Putney
Gist-Nnoko-Papagiannis(Vougioukas)
john wick
H Livesport γράφει ότι ενδιαφερόμαστε για Kilpatric και Sasa Vujasic.
john wick
QUOTE (EXASFAIROS @ Dec 30 2018, 02:31 ) *
Calathes-Leka
Sean Kilpatrick
Lotzeski-Pappas
Antetokounmpo-Papapetrou
Mitoglou-Raphaiel Putney
Gist-[b]Nnoko[/b]-Papagiannis(Vougioukas)




Τους χάζευα λίγο στο youtube.
ο Putney δείχνει βρωμόχερο , αλλά μου φαίνεται λίγο light (μου θυμίζει De shaun Thomas)

o Nnoko αλτικός , αλλά και αυτός λίγο light (ντάξει έχω την καψούρα μου εγώ με τον Ace , οπότε όλους τους βλέπω νερόβραστους.. shot.gif )
stevebucknall11
QUOTE (john wick @ Dec 30 2018, 06:15 ) *
H Livesport γράφει ότι ενδιαφερόμαστε για Kilpatric και Sasa Vujasic.

Ο pretty boy Vujasic είναι ακριβώς ο παίκτης που δεν θέλουμε. Βούτυρο στην άμυνα και στην επίθεση πέρσι στο eurocup με την Fiat Torino είχε 32% στο τρίποντο. Θα μας φάει και όλες τις γκόμενες. Μακριά.
john wick
Κακά τα ψέμματα για να χτυπήσεις F4 χρειάζεσαι τοπ κλας παίκτες.

πιστεύω το καλοκαίρι θα γίνει μία υπέρβαση και ο ομάδα μας θα είναι κάπως έτσι :


Νομίζω ονειρικό ρόστερ... wos_sport5.gif

1.Καλάθης , Wannamaker , Καλαιτζάκης

2.Dedmon , Παππάς , Leka

3. Θανάσης , Παπι , Williams

4. Shengelia ,Mητογλου

5. Davies, Παπαγιάννης , Gist



Κάπως έτσι ναι , λες ότι πας για F4....
john wick
https://www.youtube.com/watch?v=Tbv_78vEHZQ


Όσο βλέπω βιντεάκια της Alba , τόσο πιο πολύ θέλω Payton Siva....





Στο ανωτέρω βιντεάκι δείτε συνεργασίες του με τον Luke Sikma (ενα εξαιρετικό 4άρι..)
stefkorner
john ποιον Williams βαζεις στο 3 ; γιατι μπερδευτηκα ! η εσυ μπερδευτηκες ,αν εβαλες τον Ντερικ της Μπαγερν rolleyes.gif
οσο για το πρωτοσελιδο της livesport ,για Βουγιασιτς και εγω μακρια θα ελεγα ! με Κιλπατρικ δεν κοβω φλεβες και στα δικα μου ματια δεν μοιαζει να ειναι αυτο που χρειαζομαστε !αλλα σιγουρα ειναι ποιοτικος παικτης !αν κανει στον Πιτινο εννοειται τον θελω
john wick
QUOTE (stefkorner @ Dec 30 2018, 07:56 ) *
john ποιον Williams βαζεις στο 3 ; γιατι μπερδευτηκα ! η εσυ μπερδευτηκες ,αν εβαλες τον Ντερικ της Μπαγερν rolleyes.gif
οσο για το πρωτοσελιδο της livesport ,για Βουγιασιτς και εγω μακρια θα ελεγα ! με Κιλπατρικ δεν κοβω φλεβες και στα δικα μου ματια δεν μοιαζει να ειναι αυτο που χρειαζομαστε !αλλα σιγουρα ειναι ποιοτικος παικτης !αν κανει στον Πιτινο εννοειται τον θελω



αυτον της Μπάγερν εννοούσα. sad.gif
green_sky
Πρωταρχικός στοχος του Παναθηναικου θα επρεπε να ειναι ενας ψηλος να θωρακισει το καλαθι του.
Αυτο που ειδαμε απο τον Λασμε την παρασκευη ηταν μαγικη εικονα και ο Γκιστ απλα δεν μπορει.
Στους κοντους υποτιμαμε μου φαινεται παρα πολυ τον Κιθ.Η προσθηκη ενος κομπο σαφως και πρεπει να γινει αλλα πρωτιστως ΨΗΛΟΣ.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Dec 30 2018, 17:40 ) *
Πρωταρχικός στοχος του Παναθηναικου θα επρεπε να ειναι ενας ψηλος να θωρακισει το καλαθι του.
Αυτο που ειδαμε απο τον Λασμε την παρασκευη ηταν μαγικη εικονα και ο Γκιστ απλα δεν μπορει.
Υποτιμαμε μου φαινεται παρα πολυ τον Κιθ.


ηδη χρησιμοποιησε μια μεθοδο ο Πιτινο για να κραταει φρεσκους και τους δυο κανοντας αλλαγες σαν χαντμπολ μεταξυ τους,αναγνωριζοντας φυσικα τα προβληματα τους ! μπορει στην συνεχεια να μην πιανει το κολπο και να μην ξαναδουμε τοσο καλο Λασμε ,ομως αξιζει τον κοπο λιγο ακομα αναμονη..

οσο για τον Κιθ ,ποιος τον υποτιμαει; αν ο προπονητης δεν σκοπευει να επιστρατευει το iso και με δεδομενο οτι ειναι υπερμαχος του φουλ πρες ,τοτε τι να κανουμε αν επιλεγει αυτον για να κοπει ; εγω λογικο το βρισκω ! θα καταλαβω απολυτα και μια αντικατασταση του με εναν παικτη σαν τον Κιλπατρικ !
john wick
QUOTE (green_sky @ Dec 30 2018, 09:40 ) *
Πρωταρχικός στοχος του Παναθηναικου θα επρεπε να ειναι ενας ψηλος να θωρακισει το καλαθι του.
Αυτο που ειδαμε απο τον Λασμε την παρασκευη ηταν μαγικη εικονα και ο Γκιστ απλα δεν μπορει.
Στους κοντους υποτιμαμε μου φαινεται παρα πολυ τον Κιθ.Η προσθηκη ενος κομπο σαφως και πρεπει να γινει αλλα πρωτιστως ΨΗΛΟΣ.




τον Κιθ δεν νομίζω ότι τον υποτιμάει κάποιος , αλλά πιθανολογούμε ότι δεν μπορεί να παίξει το μπάσκετ του Πιτίνο , δλδ ανηλεης άμυνα , πολλές πάσες κλπ....
stefkorner
o Πιτινο στην εθνικη Πουερτο Ρικο προπονουσε ενα πλ καλο & ψηλο κομπο γκαρντ (η σχετικα ψηλο ,με 1.93)
που περασε απο nba και τωρα στα 25 του βρισκεται στην Εστουντιαντες !πιθανοτατα λεω εγω με ενα μικρο buy out για ευρωλιγκα!
νομιζω πως μας κανει wink.gif
παρτε τον με Μαβερικς : gian clavell
Ginobili
Βιάζεστε να τον "φάτε" μου φαίνεται τον Λανγκφορντ.
Επειδή δεν έπαιξε με ΤΣΣΚΑ...
Παίκτες με το ταλέντο του Κιθ παίζουν ΝΒΑ..και ποτέ κανένας προπονητής δεν πετάει τέτοιους παίκτες..που στα κρίσιμα παίρνουν την μπάλα και ξέρουν τι να την κάνουν.
Ο Λανγκφορντ ήρθε με 500Κ για να πετύχει κάτι σπουδαίο,έχει κίνητρο.Και είναι παίκτης με υψηλό μπασκετικό iq .Δεν ήρθε για να βγει πρώτος σκόρερ.
Και άμυνα μπορεί να παίξει,και πάσες να δώσει,και να μπει σε καλούπια μπορεί.
EXASFAIROS
Κανείς όπως προείπαν δεν βιάζεται να φάει Λανγκφορντ.εξαλλου είχα πει ότι σε 2-3 5λεπτα με το ροτεσιον μπορεί να δούμε έναν Λανγκφορντ που να λυσαει για άμυνα.Ασχετως αν για μένα δεν μπορεί να πολυπαιξει.

Για Putney ενθουσιάζομαι.Ταπες τρίποντο,ταχύτητα.Κατι ξενέρωτα που κανει ο Τομας στην άμυνα δεν τα κάνει αυτός η έτσι φαίνεται τουλάχιστον από τα βίντεο. laugh.gif
Για τους άλλους 2 οχι και τοσο.

Πάντως για να λέει για ψηλό γκαρντ και για ριμπαουντερ σημαίνει ότι κάποιος δεν θα μπαίνει στην 12αδα κάθε φορά,αν μεινει.Δεν με χαλάει αυτό.Φανταστειτε να τραυματιστεί Καλαθης η Γκιστ .Σωστός ο Πιτινο.+2 ξένοι σε τρελό ροτεσιον και μετά μόλις στρώσουν, φεύγουν οι ανεπαρκείς.
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Dec 30 2018, 18:53 ) *
Και είναι παίκτης με υψηλό μπασκετικό iq .Δεν ήρθε για να βγει πρώτος σκόρερ.
Και άμυνα μπορεί να παίξει,και πάσες να δώσει,και να μπει σε καλούπια μπορεί.


εγω δεν αντιλεγω ! με κινητρο για ομαδικη διακριση πιθανοτατα να ηρθε και με απολυτη διαθεση να αμυνθει -να πασαρει και να καλουπωθει ! εσυ λες οτι δεδομενα μπορει ,γιατι εχει υψηλο μπασκετικο iq ..

υψηλο μπασκετικο iq για να ειναι η απολυτη καθομηχανη ,οταν δουλευει η υπολοιπη ομαδα με απομονωση του !
ειναι κατι αντιστοιχο με το να λες οτι και ο Καλαθης μπορει να γινει επιθετικα Γιουλ ,επειδη εχει κορυφαιο μπασκετικο iq

το θεμα ειναι αν μπορει να κανει οσα λες για πρωτη φορα στην καριερα του στα 36 του..!
εγω δεν ξερω και πολλους παικτες να το χουν πετυχει αυτο ,στα τελειωματα τους !

απο εκει και περα κακως επιμενεις και εσυ να θεωρεις οτι απορριπτεται απο τον κοσμο ,ενω σου ξεκαθαριζουμε οτι απλα μπαινουμε στο μυαλο του Πιτινο και σκεφτομαστε οτι ενδεχομενως να μην ταιριαζει με την φιλοσοφια του και την γενικη τακτικη κατευθυνση !οποτε να ειναι μια πιο πιθανη αντικατασταση αυτος,παρα ο επισης μεγαλος Λασμε ας πουμε !
μενει να τα δουμε ολα αυτα ! in Pitino we trust ,ετσι ( ; ) η δεν .. trust και αυτον αν πει οχι στον Κιθ.. ; tongue.gif
Thodoros
Ήρθε ο Ρικ και μας έμαθε μπάσκετ τελικά.

Το μπάσκετ είναι απλό! εμείς θέλουμε να το κάνουμε σύνθετο και εξισώσεις με παίκτες που αλληλοσυμπληρώνονται, με Καλάθη που υποχρεωτικά θα είναι 35λ στο γήπεδοα ακόμα και αν είναι με μισό πόδι και να έχει πάντα την μπάλα... κτλ κτλ.

Αυτά έλεγα παλιά γιατί να μην γυρίζει η μπάλα και να την έχει ένας! το ίδιο ακριβός είπε και ο Ρικ ότι δεν γίνεται 4 αν βλέπουν τον έναν.

Αυτό που είδαμε από τον Ρικ είναι σπουδαίο .... δεν ήρθε να αλλάξει τα πάντα απλά ζήτηση τα βασικά! άμυνα , τρέξιμο και πίεση και αυτός από την πλευρά του έκανε αυτό που έπρεπε ( Να αλλάζει συνέχεια σχήματα ώστε και μπέρδεμα να δημιουργεί στον αντίπαλο προπονητή και όλοι να είναι με ανάσες! ) τώρα όπως είδαμε και τα φάουλ μικρό ρόλο έπαιξαν. ήταν τόσο απλό και όμως ο Πασκουάλ δεν το είχε κάνει ... είχα φτάσει στο σημείο που ήταν και οι άλλοι έλα Νικ μπες μέσα και κάνει τον ηγέτη που δεν είσαι! και έτσι χάναμε και θα χάναμε.

Είπε ο Πασκουάλ είχε βγάλει 75 συστήματα και οι παίκτες δεν μπορούσαν να λειτουργήσουν ούτε τα 5 από αυτά.
10 ήταν αρκετά για να κερδίσει την ΤΤΣΚΑ με μια ομάδα τσίρκο που λέγαμε εδώ μέσα. Αυτό ακριβός είναι το σπουδαίο.

Για αυτό και εγώ κάποια στιγμή ζήτησα το κεφάλι που Πασκουάλ επειδή δεν γίνεται αρχηγέ μου να παίζεις με μισή Χιμκι που έπρεπε να βρει τρόπο να δώσει πάσες δημιουργία και σκορ αφού ο Σβεντ έκανε την μισή δουλειά ( είδα πως πάει χωρίς αυτόν και τα αστεία ότι γίνεται καλύτερη ομάδα! και απρόβλεπτη ) και εμείς να μην κάνουμε το μοναδικό ένα βασικό ... να σακατέψουμε τους απέναντι ψηλούς! να του χαλάμε το παιχνίδι και τους κάνουμε φάουλ και να πάρουμε το ματς .... ο Ρικ αυτό το παιχνίδι δεν θα το έχανε!

Δεν ξέρω πως θα πάει σε εμάς και ούτε τον έχω παρακολουθήσει τι έκανε παλιότερα... όμως φαίνεται ο άνθρωπος που ξέρει μπάσκετ.

Ότι θελήσει πρέπει να το έχει, θα είναι κίνηση που με όποιον προπονητή θα βγει.
stefkorner
ασχετο ! αν του χρονου παμε σε υψηλου επιπεδου βασικουρες στο 4 η 5 , για αναπληρωματικους ψηλους εκτος Μπεντιλ του Περιστεριου που εχω ξαναγραψει για 3.ο τεσσαρι(που μπορει να παιξει και πενταρι)
θα μου αρεσε επισης για αναπληρωματικος σεντερ και ο Ανγκολεζος Μορειρα του Παοκ !
περιμενω να τον δω και σημερα κοντρα στον Ολυμπιακο wink.gif
papp7
QUOTE (stefkorner @ Dec 30 2018, 14:09 ) *
ασχετο ! αν του χρονου παμε σε υψηλου επιπεδου βασικουρες στο 4 η 5 , για αναπληρωματικους ψηλους εκτος Μπεντιλ του Περιστεριου που εχω ξαναγραψει για 3.ο τεσσαρι(που μπορει να παιξει και πενταρι)
θα μου αρεσε επισης για αναπληρωματικος σεντερ και ο Ανγκολεζος Μορειρα του Παοκ !
περιμενω να τον δω και σημερα κοντρα στον Ολυμπιακο wink.gif



Σαν σκαουτερ δεν εισαι κακος το αντιθετο θα ελεγα 77.gif
EXASFAIROS
Εντάξει ας μην γελιόμαστε ότι φτιάχτηκε η ομάδα με ένα κοουτσαρισμα.Οι αδυναμίες παραμένουν αδυναμιες.Ολα τα βίντεο του tricko 2 να δεις και να ξαναδείς μεγάλο κενό κάτω από το καλάθι και ανασφάλεια και ασταθεια στην εκτέλεση από τα 6,75.Αν δεν μπαίνανε μερικά τρίποντα η το αποτέλεσμα να ήταν διαφορετικό παρα την υπερπροσπάθεια η ο αντίπαλος να είχε δυνατούς πύργους κάτω από το καλάθι....θα μιλαγαμε ξανά για άμεση ενισχυση κάτω από το καλάθι,στην περιφερειακή άμυνα και στην εκτέλεση μακρινού σουτ.Επομενως ενίσχυση έστω και αν δεν προκύψει άμεσα αποχώρηση,που δεν ενδυκνειται με το πρόγραμμα που ακολουθεί.Μην ακούω πάλι για χημεία,λες και είχαμε ήδη.Αργοτερα όσοι δεν χρειάζονται θα αποχωρήσουν αλλά στην παρούσα φάση χρειάζονται όλοι.
stevebucknall11
Βrown του Προμηθέα. Ωραίος παίκτης.
shtarkws
Νομίζω ότι περισσότερο θα μας ταίριαζε ο Λίποβι. 3αρι με καλό σουτ και αρκετά αθλητικός
Derozan
Το τερατάκι εδώ πάντως φαίνεται πολύ δυνατό.Στη G league ,μετά απο 3-4 trades,22 ετών και πριν κάποια χρόνια έπαιζε στο Λουιβιλ.Δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτός βέβαια

++Καλή πάσα,αθλητικός,στην ευρώπη λίγοι μπορούν να τον κουνήσουν
stefkorner
QUOTE (Derozan @ Dec 31 2018, 04:24 ) *
Το τερατάκι εδώ πάντως φαίνεται πολύ δυνατό.Στη G league ,μετά απο 3-4 trades,22 ετών και πριν κάποια χρόνια έπαιζε στο Λουιβιλ.Δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτός βέβαια

++Καλή πάσα,αθλητικός,στην ευρώπη λίγοι μπορούν να τον κουνήσουν



πολυ ωραιος Derozan !! ναι πραγματικα τερατακι και μεγας ριμπαουντερ ! τον ειχα δει στους τοπ στην λιστα με μ.ο ριμπαουντ ,αλλα σε πρωτη φαση δεν τον προτεινα γιατι αρχισα να πιστευω οτι παμε για 4ρι !και αυτος ναι μεν μπορει να παει και στο 4 στην Αμερικη,απλα για Ευρωπη δεν εχει καθολου τριποντο !
νομιζω παντως δεν ειναι καθολου δυσκολη περιπτωση ,γιατι δεν ανηκει σε καμια ομαδα του Nba τωρα !
ενω μεχρι περσι επαιρνε 1.3 μεικτα απο τους Ροκετς..
Derozan
QUOTE (stefkorner @ Dec 30 2018, 21:32 ) *
πολυ ωραιος Derozan !! ναι πραγματικα τερατακι και μεγας ριμπαουντερ ! τον ειχα δει στους τοπ στην λιστα με μ.ο ριμπαουντ ,αλλα σε πρωτη φαση δεν τον προτεινα γιατι αρχισα να πιστευω οτι παμε για 4ρι !και αυτος ναι μεν μπορει να παει και στο 4 στην Αμερικη,απλα για Ευρωπη δεν εχει καθολου τριποντο !
νομιζω παντως δεν ειναι καθολου δυσκολη περιπτωση ,γιατι δεν ανηκει σε καμια ομαδα του Nba τωρα !
ενω μεχρι περσι επαιρνε 1.3 μεικτα απο τους Ροκετς..


Νομίζω μόνο στο 5 θα έπαιζε στην ευρώπη.Επιθετικά επίσης,η ικανότητα του στην πάσα σε συνδυασμό με το physicality που διαθέτει νομίζω τον κάνει ξεχωριστό.Η δημιουργία απο το 5 άλλωστε λείπει απτην ομάδα πολλά χρόνια...

για του λόγου το αληθές
stefkorner
QUOTE (Derozan @ Dec 31 2018, 04:01 ) *
Νομίζω μόνο στο 5 θα έπαιζε στην ευρώπη.Επιθετικά επίσης,η ικανότητα του στην πάσα σε συνδυασμό με το physicality που διαθέτει νομίζω τον κάνει ξεχωριστό.Η δημιουργία απο το 5 άλλωστε λείπει απτην ομάδα πολλά χρόνια...


οντως ειναι σημαντικο εξτραδακι αυτο ! δημιουργια απο το 5 ομως εχουμε και τωρα,με την πολυ καλη πασα του Ιαν !
τι να την κανεις ομως οταν του λειπουν τα πιο βασικα.. tongue.gif
pan24
Νομιζω οτι δεν υπαρχει πιθανοτητα για προσθηκη στο 4 κι εκεινο το αρθρο οτι ο συνδετικος κρικος του Πιτινο ειναι ο Τομας ισως να μην ηταν και τοσο αστοχο
Στο πολυ μικρο δειγμα που εχουμε,με την ΤΣΣΚΑ ο Τομας ηταν δευτερος σε χρονο συμμετοχης με 27' κι ας μην του εμπαιναν τα σουτ και αμυντικα ειχε τα γνωστα του θεματα ενω και χτες με Προμηθεα ηταν δευτερος με ενα δευτερολεπτο λιγοτερο απο τον πρωτο ενω και στα 2 παιχνιδια ο Μητογλου ηταν καλος
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Dec 31 2018, 20:30 ) *
Νομιζω οτι δεν υπαρχει πιθανοτητα για προσθηκη στο 4 κι εκεινο το αρθρο οτι ο συνδετικος κρικος του Πιτινο ειναι ο Τομας ισως να μην ηταν και τοσο αστοχο


το αρθρο πιθανοτατα να μην ειναι αστοχο ,ομως καποια απο τα 27 λεπτα του ο Ντεσον με Τσσκα τα πηρε και στο τρια !
δεν αποκλειεται και το ενδεχομενο παραλληλων μετατοπισεων !
οποτε ο Τομας να ειναι στο μυαλο του ως 3ρο4ρι(οπως πραγματικα ειναι ) για το αμεσο μελλον..!
σε καθε περιπτωση για την ωρα ,οπως φανηκε και χθες επιμενει σε ροτεισον των 4 σεντερ !αν παει σε σεντερ ριμπαουντερ
η λογικη λεει οτι θα γινει αντικατασταση Λασμε (οποτε θα πρεπει να περιμενει να τον δει πως θα συνεχισει!δεν τον κοβεις ευκολα μετα τις τελευταιες του εμφανισεις και την αναγεννηση του ..)
ενω αν παει σε 4ρι αυτη η προσθηκη μπορει να γινει πιο αμεσα ,χωρις αντικατασταση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.