Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
j-kidd13
Toν Κολομ τον θελω εδω και καμια 3ετια στην ομαδα,αλλα οπως λεει και ο φιλος πανω,δεν ειναι για 10 λεπτα.Ο Παναθηναικος ειτε θελει εναν παικτη που θα εχει καθαρα ρολο αναπληρωματικου,ειτε το ιδανικοτερο,εναν παικτη combo που θα μπορει να παιξει και μαζι με τον Καλαθη,και να αναλαβει τη θεση οταν ο Νικ ειναι στον παγκο.
Παντως με τον Νικ να ειναι κακος σουτερ,στο τελος ισως θα εβαζα μαζι του στον ασο εναν πιο καλο και σταθερο σουτερ απο τον Κολομ που ειναι μετριοτατος.
stefkorner
το συμβολαιο του Ντατομε ξερετε μηπως τελειωνε αυτο το καλοκαιρι ; αν θυμαμαι καλα 1.5 επαιρνε !
ποιος δεν θα τον ηθελε.. ; με συμβολαιο Ριβερς +Γκαμπριελ ...
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 11:24 ) *
το συμβολαιο του Ντατομε ξερετε μηπως τελειωνε αυτο το καλοκαιρι ; αν θυμαμαι καλα 1.5 επαιρνε !
ποιος δεν θα τον ηθελε.. ; με συμβολαιο Ριβερς +Γκαμπριελ ...

Του εκανα επεκταση περσι μεχρι το 2020
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...20.4753151.html

Στο 3 θελω κι εγω ενα κανονικο 3(ας ειναι κι ο Παπαπετρου αν και προτιμω καποιον με καλυτερο σουτ),ενα 2-3αρο τυπου Ριβερς η Τζανινγκ(πιο φθηνος λογικα) και τον Θαναση για ειδικες αποστολες αν και οποτε χρειαζεται
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 8 2018, 16:28 ) *
Στο 3 θελω κι εγω ενα κανονικο 3(ας ειναι κι ο Παπαπετρου αν και προτιμω καποιον με καλυτερο σουτ),ενα 2-3αρο τυπου Ριβερς η Τζανινγκ(πιο φθηνος λογικα) και τον Θαναση για ειδικες αποστολες αν και οποτε χρειαζεται


ο Παπαπετρου αισθανομαι οτι ηδη βρισκεται στην μεταβαση του στο κορυφαιο επιπεδο!θα ηταν μεγαλο κολπο..να τον παρουμε !αλλα και εγω ενστασεις ως προς το 3ποντο του εχω!εκει δν ειναι σταθερος ! αν ερθει πισω του θελει ενα 2ρο3ρι +Θαναση




upadate στο ροστερ

Λαμπειρι(5-4),Γκιστ(5-4),Πουστοβι
Κουζμινσκας(4-3),Μητογλου
Παπαπετρου(3-4),Λοτζο(2-3),Θανασης
Σλοαν(2-1),Μπερτανς,Παππας
Καλαθης,Κονιαρης

σχετικα οικονομικο ροστερ ,που θα αφηνει περιθωρια για ενισχυση πιο μετα !(αν βασικα παρουσιαστει καποια αδυναμια στο μακρινο σουτ απο τα forward )
green_sky
Καλαθης – Ζησης - Κατσιβελης
Ντιλεινι – Ντενμον
Παπανικολαου – Θανασης
Σιγκλετον (...) / Μπραουν – Ντεσον Τομας
Πειν (?) /Γκουνταιτις (!) – Γκιστ - Βουγιουκας
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 8 2018, 17:56 ) *
Καλαθης – Ζησης - Κατσιβελης
Ντιλεινι – Ντενμον
Παπανικολαου – Θανασης
Σιγκλετον (...) / Μπραουν – Ντεσον Τομας
Πειν (?) /Γκουνταιτις (!) – Γκιστ - Βουγιουκας


-Ντιλεινι του γραψε ενας παναθηναικος στο τουιτερ <Ελα ΑΘηνα> και του απαντησε: <για διακοπες ... (;;) > rolleyes.gif
-αν παρουμε καποιον Παπ ,σιγουρα αυτος θα ειναι ο Παπαπετρου rolleyes.gif
-Μπραουν παιχταρα ,αλλα προβληματιζει πολυ η φετινη του σεζον,μετα τον τραυματισμο
-Γκουνταιτις ανανεωσε
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 12:00 ) *
-Ντιλεινι του γραψε ενας παναθηναικος στο τουιτερ <Ελα ΑΘηνα> και του απαντησε: <για διακοπες ... (;;) > rolleyes.gif

Ουτε για διακοπες τοτε.Ολοκληρη Αμερικη παντως, εναν παιχτη σκορερ να γραφει αν διαθετουν χρημα θα βρουν.........
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 12:00 ) *
-αν παρουμε καποιον Παπ ,σιγουρα αυτος θα ειναι ο Παπαπετρου rolleyes.gif

Ο λογος που ο Παπανικολαου θα πει οχι ?Αν παει και του τα σκασει θα ερθει.Στο μαρουλι δεν λεει κανενας οχι.Ουτε καν τα χελωνακια που εχουμε. biggrin.gif
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 12:00 ) *
-Μπραουν παιχταρα ,αλλα προβληματιζει πολυ η φετινη του σεζον,μετα τον τραυματισμο

Ο Μπραουν ειναι παιχτης των δυο μυριων.Η Εφες παει για γενικη ανοικοδομηση.Αν ειναι οκ απο τραυματισμο τοτε να η ευκαιρια γιατι το κασε του εχει πεσει.Παντως εγω θα ηθελα Σιγκλετον και για του χρονου αν και ειναι καταχλωμο.
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 12:00 ) *
-Γκουνταιτις ανανεωσε

Με πληγωνεις......Τον ειχε προτεινει αυτον ο Πανας καποτε.Αυτος γενικα στους παιχτες που προτεινει πεφτει μεσα.......
Δεν προτεινει 30 παιχτες που στατιστικα ενα 30% θα παιξει καλα.Στοχευμενα γραφει για καποιους παιχτες και γενικα ειναι αξιοπιστος.
omlth123
Εγώ τον Παπαπέτρου τον θέλω πολύ στην ομάδα αν και δίνω ένα 15% να έρθει. Παίζει 2 θέσεις και το 3 και το 4, είναι ασταθής σουτέρ αλλά όχι κακός(π.χ θανασης) και τον τελευταίο καιρό έχει βελτιωθεί αρκετά στο στοιχείο αυτό, πολύ δυνατό παιδί μπορεί παίξει πολύ καλή άμυνα και ένα από τα αυτά που μου αρέσουν πάνω του είναι το καλό ποστ παιχνίδι του το οποιο νομίζω χρειάζεται στην ομάδα μας. Αποδυναμώνεις και τον αντίπαλο πολύ. Επιπλέον στα χέρια του Τσαβι τον βλέπω να εξελίσσεται πολύ περισσότερο παίρνοντας και αρκετό χρόνο συμμετοχής.
stefkorner
QUOTE (omlth123 @ Jun 8 2018, 18:32 ) *
Εγώ τον Παπαπέτρου τον θέλω πολύ στην ομάδα αν και δίνω ένα 15% να έρθει. Παίζει 2 θέσεις και το 3 και το 4, είναι ασταθής σουτέρ αλλά όχι κακός(π.χ θανασης) και τον τελευταίο καιρό έχει βελτιωθεί αρκετά στο στοιχείο αυτό, πολύ δυνατό παιδί μπορεί παίξει πολύ καλή άμυνα και ένα από τα αυτά που μου αρέσουν πάνω του είναι το καλό ποστ παιχνίδι του το οποιο νομίζω χρειάζεται στην ομάδα μας. Αποδυναμώνεις και τον αντίπαλο πολύ. Επιπλέον στα χέρια του Τσαβι τον βλέπω να εξελίσσεται πολύ περισσότερο παίρνοντας και αρκετό χρόνο συμμετοχής.


απο την στιγμη που βελτιωθηκε ακομα και ο Θανασης στο τριποντο και σουταρει ομορφα με καρπο τωρα.. αν δουλεψει καλα ο Παπαπετρου μεσα στο καλοκαιρι ,μπορει ευκολα να σταθεροποιηθει καπου αναμεσα στο 35 -> 40 % ! κ απο την στιγμη που θα ειναι ολοκληρωμενος παικτης ,γιατι ολα τα αλλα τα εχει σε πολυ καλο βαθμο αυτο το 35 -> 40 % θα ειναι μια χαρα !
απο πολλους Ολυμπιακους και φιλους της εθνικης εχει χαρακτηριστει κατα καιρους ως <ανιωθιλας> (ισως κ οχι αδικα)
αλλα κατι μου λεει οτι μπορει στον παναθηναικο να τον βλεπουμε ιδιαιτερα παθιασμενο ! κατι αναλογο φανταζομαι με αυτο που συνεβη στον Περπερογλου ,οταν ακολουθησε την αντιθετη πορεια
green_sky
Ο Παπαπετρου αυτη την εποχη ειναι φορμαρισμενος.Γεματη χρονια σε υψηλο επιπεδο ακομα δεν εχει κανει στην καριερα του.
Αν τα ποσα που εχουν βγει ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και αφορουν τον Παπαπετρου,τοτε εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο Παναθηναικος,δεν προκειται ποτε να φτιαξει ομαδα.
Εχει γραφτει 1.3 και μιλαμε για Παπαπετρου ?Εχουμε λιγο επιγνωση ποσα παιρνουν τα παιδια που παιζουν γενικα στην Α Εθνικη ?
Δεν παω σε Α2 που εχω πολυ καλη αποψη γιατι αν πω νουμερα........
Ποσα υπολογιζεται οτι επαιρνε ρε παιδια ο Παππας στον Πανιωνιο ?
Μιλαμε για εκατονταδες χιλιαδες ευρω λες και ειναι στραγαλια.
Δεν χρειαζεται να δωσεις μισο εκατομμυριο για να εχεις τον καθε Λεκαβιτσιους να παιζει ενα δεκαλεπτο και πολυ λεω.Μπορεις να κανεις την δουλεια σου με πολυ λιγοτερα.Εκει ομως που πονας πχ στο 5 θα φορτωσεις.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 8 2018, 18:58 ) *
Ο Παπαπετρου αυτη την εποχη ειναι φορμαρισμενος.Γεματη χρονια σε υψηλο επιπεδο ακομα δεν εχει κανει στην καριερα του.
Αν τα ποσα που εχουν βγει ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και αφορουν τον Παπαπετρου,τοτε εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο Παναθηναικος,δεν προκειται ποτε να φτιαξει ομαδα.
Εχει γραφτει 1.3 και μιλαμε για Παπαπετρου ?Εχουμε λιγο επιγνωση ποσα παιρνουν τα παιδια που παιζουν γενικα στην Α Εθνικη ?


1.3 γραφτηκε σε ενα αρθρο που δεν διευκρινιζε απολυτως τιποτα,οποτε καλλιστα μπορει να αφορα 2ετες ! εννοειται πως 1.3 ως ετησιο συμβολαιο θα ηταν εξωφρενικο!ολοι εδω περα συμφωνησαμε ως προς αυτο
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 12:41 ) *
απο την στιγμη που βελτιωθηκε ακομα και ο Θανασης στο τριποντο και σουταρει ομορφα με καρπο τωρα.. αν δουλεψει καλα ο Παπαπετρου μεσα στο καλοκαιρι ,μπορει ευκολα να σταθεροποιηθει καπου αναμεσα στο 35 -> 40 % ! κ απο την στιγμη που θα ειναι ολοκληρωμενος παικτης ,γιατι ολα τα αλλα τα εχει σε πολυ καλο βαθμο αυτο το 35 -> 40 % θα ειναι μια χαρα !
απο πολλους Ολυμπιακους και φιλους της εθνικης εχει χαρακτηριστει κατα καιρους ως <ανιωθιλας> (ισως κ οχι αδικα)
αλλα κατι μου λεει οτι μπορει στον παναθηναικο να τον βλεπουμε ιδιαιτερα παθιασμενο ! κατι αναλογο φανταζομαι με αυτο που συνεβη στον Περπερογλου ,οταν ακολουθησε την αντιθετη πορεια

Δεν βελτιωνεις τοσο ευκολα τριποντο
Ο Θανασης μπορει να σπαει καρπο αλλα το σουτ παει μπεκατσα.Εχει κατω απο 30% σε ελαχιστες προσπαθειες
Ο Παπαπετρου εχει στην Ευρωλιγκα σχεδον 3 προσπαθειες ανα παιχνιδι τριποντο με ποσοστο λιγο κατω απο 29% και την περιεργη ιδιοτητα καθε χρονο το ποσοστο του να πεφτει

Αν σε ενα καλοκαιρι μπορουσε να σταθεροποιηθει σε ιδιο αριθμο προσπαθειων απο το 29% καπου αναμεσα στο 35-40% δεν θα υπηρχε μπασκετμπολιστας στα 26-27 του να μην σουταρει τουλαχιστον με 35% μετα απο τοσα χρονια δουλειας

Ομως για εμενα το σουτ του Παπαπετρου αλλα και του Παπανικολαου ειναι non factor στο παιχνιδι εξαιτιας των λιγων σχετικα προσπαθειων που παιρνουν,ανεξαρτητα απο τα ποσοστα τους

Ας δουμε τον Παπανικολαου που φετος εχει ξαναβρει το χερι του.Σουταρει με 37,3%
Πολυ καλο ποσοστο
Γιατι σε αρκετα παιχνιδια βλεπουμε ο αντιπαλος προπονητης να του δινει το σουτ;
Δεν μιλαω για κατασταση Θαναση να τον αγνοουν σαν να μην υπαρχει αλλα το ρισκαρουν το σουτ του

Ας το δουμε πιο αναλυτικα
Το 37,3% βγαινει απο το 25/67 που εχει σε 28 παιχνιδια Ευρωλιγκας
Δηλαδη κατα μεσο ορο βαζει κατι λιγοτερο απο ενα τριποντο ανα παιχνιδι
Οταν εισαι ο αντιπαλος προπονητης δεν το φοβασαι αυτο και 1 και 2 να σου βαλει γιατι εχεις καταφερει να κλεισεις την αμυνα σου

stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 8 2018, 19:16 ) *
Δεν βελτιωνεις τοσο ευκολα τριποντο
Ο Θανασης μπορει να σπαει καρπο αλλα το σουτ παει μπεκατσα.Εχει κατω απο 30% σε ελαχιστες προσπαθειες
Ο Παπαπετρου εχει στην Ευρωλιγκα σχεδον 3 προσπαθειες ανα παιχνιδι τριποντο με ποσοστο λιγο κατω απο 29% και την περιεργη ιδιοτητα καθε χρονο το ποσοστο του να πεφτει

Αν σε ενα καλοκαιρι μπορουσε να σταθεροποιηθει σε ιδιο αριθμο προσπαθειων απο το 29% καπου αναμεσα στο 35-40% δεν θα υπηρχε μπασκετμπολιστας στα 26-27 του να μην σουταρει τουλαχιστον με 35% μετα απο τοσα χρονια δουλειας

Ομως για εμενα το σουτ του Παπαπετρου αλλα και του Παπανικολαου ειναι non factor στο παιχνιδι εξαιτιας των λιγων σχετικα προσπαθειων που παιρνουν,ανεξαρτητα απο τα ποσοστα τους

Ας δουμε τον Παπανικολαου που φετος εχει ξαναβρει το χερι του.Σουταρει με 37,3%
Πολυ καλο ποσοστο
Γιατι σε αρκετα παιχνιδια βλεπουμε ο αντιπαλος προπονητης να του δινει το σουτ;
Δεν μιλαω για κατασταση Θαναση να τον αγνοουν σαν να μην υπαρχει αλλα το ρισκαρουν το σουτ του

Ας το δουμε πιο αναλυτικα
Το 37,3% βγαινει απο το 25/67 που εχει σε 28 παιχνιδια Ευρωλιγκας
Δηλαδη κατα μεσο ορο βαζει κατι λιγοτερο απο ενα τριποντο ανα παιχνιδι
Οταν εισαι ο αντιπαλος προπονητης δεν το φοβασαι αυτο και 1 και 2 να σου βαλει γιατι εχεις καταφερει να κλεισεις την αμυνα σου


πραγματικα φετος το ποσοστο του Παπαπετρου ηταν απογοητευτικο στα τριποντα !αντι να παει στο 35 + % σε σχεση με περσυ ,επεσε 5 % ! ομως θεωρω αρκετα πιθανο να ειναι και ψυχολογικο το ζητημα ! κρινοντας απο την μηχανικη του στο σουτ μπορω να πω πως ειναι ενας καλουτσικος σουτερ !(οι μεσαιες αποστασεις εννοειται του ταιριαζουν καλυτερα)
με λιγα λογια πιστευω οτι εχει πολλες πιθανοτητες να πιασει το 35 + % την επομενη σεζον,ανεξαρτητος ομαδας και προσπαθειων καπου λιγο κατω απο τις 100 ! δεν ειναι κατι που θα αποτελει υπερβαση πιστευω !ειναι μεσα στις δυνατοτητες του
Johnny Marv
Εγώ παιδιά πάντως πιστεύω στον ογκαστ . Θα μπορούσαμε να τον έχουμε σαν 3ο σεντερ πιστεύω με 2 γίγαντες μπροστά του .
Σκεφτείτε τον ελληνικό κορμό που θα μπορούμε να χτίσουμε για τα επόμενα χρόνια

Καλαθης Κονιαρης
Καλαϊτζακης Λουτζης Μιτρου-Λογκ
Παπαπετρου Θανάσης
Χαραλαμπόπουλος Μιτογλου Βεζενκοφ
Παπαγιαννης(θα έρθει κάποια στιγμή) Ογκαστ

Εντάξει δεν θα έχουμε 12αδα μόνο από Έλληνες αλλά θα μπορούν ο καθένας στη σειρά του όλοι να περάσουν από παο και να στελεχώνουν την ομάδα για κάποια χρόνια . Επίσης θέλω να πω πως πιστεύω πολύ και στον μιτρου-λογκ και του χρόνου και στον Κόνιαρη . Για 4ο και 5ο Γκαρντ ότι πρέπει με 200-300χιλ ο καθένας . Και έτσι μένουν λεφτά για σεντερ που έλεγα πάνω
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 8 2018, 19:54 ) *
Εγώ παιδιά πάντως πιστεύω στον ογκαστ . Θα μπορούσαμε να τον έχουμε σαν 3ο σεντερ πιστεύω με 2 γίγαντες μπροστά του .
Σκεφτείτε τον ελληνικό κορμό που θα μπορούμε να χτίσουμε για τα επόμενα χρόνια

Καλαθης Κονιαρης
Καλαϊτζακης Λουτζης Μιτρου-Λογκ
Παπαπετρου Θανάσης
Χαραλαμπόπουλος Μιτογλου Βεζενκοφ
Παπαγιαννης(θα έρθει κάποια στιγμή) Ογκαστ

Εντάξει δεν θα έχουμε 12αδα μόνο από Έλληνες αλλά θα μπορούν ο καθένας στη σειρά του όλοι να περάσουν από παο και να στελεχώνουν την ομάδα για κάποια χρόνια . Επίσης θέλω να πω πως πιστεύω πολύ και στον μιτρου-λογκ και του χρόνου και στον Κόνιαρη . Για 4ο και 5ο Γκαρντ ότι πρέπει με 200-300χιλ ο καθένας . Και έτσι μένουν λεφτά για σεντερ που έλεγα πάνω


-Λουντζη εγω οσες φορες ετυχε να τον δω φετος δεν εμεινα ικανοποιημενος ,με βαση την βελτιωση που περιμενα να δω στα εκτελεστικα του ! ιδιος παικτης μ αυτον που θυμομουν απο εμας ,απλα με ρολο στα Τρικαλα!να τον δουμε αλλο ενα χρονο ακομα δανεικο,σε μια ανωτερη ομαδα της α1
δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχει λαμπρο μελλον σαν τον Κονιαρη,που θα ηθελα να τον αποκτησουμε φετος! αν κ απ αυτον περιμενα μια λιγο καλυτερη χρονια ,με βαση αυτα που εδειξε στην πρωτη του χρονια στον Παοκ(απλα επεσε πανω σε μια εκπληξη της σεζον : Κατσιβελης..)
-Χαραλαμποπουλο οπωσδηποτε αλλη μια χρονια δανεικος!
και με το ενδεχομενο απελευθερωσης πιθανο θεωρω..!
σε καμια περιπτωση δν ειναι ετοιμος να επιστρεψει απ αυτο το καλοκαιρι..!
-Βεζενκοφ μας εχει μπερδεψει με την στασιμοτητα του αυτα τα 2 χρονια στην Μπαρτσα!ας πιστεψουμε ομως οτι ευθυνεται η ομαδα γ αυτο..!
-Ογκαστ και εγω τον πιστευω πολυ ! σπανια τα προσοντα του ! ισως να εκανε ενα τρομερο διδιμο σεντερ με Παπαγιαννη σε 2-3 χρονια rolleyes.gif
Johnny Marv
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 15:03 ) *
-Λουντζη εγω οσες φορες ετυχε να τον δω φετος δεν εμεινα ικανοποιημενος ,με βαση την βελτιωση που περιμενα να δω στα εκτελεστικα του ! ιδιος παικτης μ αυτον που θυμομουν απο εμας ,απλα με ρολο στα Τρικαλα!να τον δουμε αλλο ενα χρονο ακομα δανεικο,σε μια ανωτερη ομαδα της α1
δεν ειμαι σιγουρος οτι θα εχει λαμπρο μελλον σαν τον Κονιαρη,που θα ηθελα να τον αποκτησουμε φετος! αν κ απ αυτον περιμενα μια λιγο καλυτερη χρονια ,με βαση αυτα που εδειξε στην πρωτη του χρονια στον Παοκ(απλα επεσε πανω σε μια εκπληξη της σεζον : Κατσιβελης..)
-Χαραλαμποπουλο οπωσδηποτε αλλη μια χρονια δανεικος!
και με το ενδεχομενο απελευθερωσης πιθανο θεωρω..!
σε καμια περιπτωση δν ειναι ετοιμος να επιστρεψει απ αυτο το καλοκαιρι..!
-Βεζενκοφ μας εχει μπερδεψει με την στασιμοτητα του αυτα τα 2 χρονια στην Μπαρτσα!ας πιστεψουμε ομως οτι ευθυνεται η ομαδα γ αυτο..!
-Ογκαστ και εγω τον πιστευω πολυ ! σπανια τα προσοντα του ! ισως να εκανε ενα τρομερο διδιμο σεντερ με Παπαγιαννη σε 2-3 χρονια rolleyes.gif


Λουτζης είναι ακόμα 18 φίλε δείξει υπομονή όλοι οι άλλοι είναι πάνω από 21 . Φέτος του έκαναν πολύ καλό τα Τρίκαλα γιατί έγινε «άντρας» πήρε την ομάδα στους ώμους του ας πούμε . Του χρόνου πρέπει να πάει πιστεύω δανεικός σε καναν Προμηθέα . Θέλει να φτιάξει σουτ και να σκληρύνει . Να μπορεί να προσφέρει στο 2 και στο 3 . Αμυντικός είναι ήδη καλός . Σκέψου να τον έχεις σε 2 χρονάκια για 15 λεπτάκια με πολύ λίγα λεφτά να σου βάζει 2 τρίποντα να σου παίζει άμυνα και να μην τρώει και θέση ξένοι . Θέλει 2 χρόνια άλλοι μη σου πω
Ο Χαραλαμπόπουλος πρέπει να καθιερωθεί στο 4 να πάρει μυική μάζα και να δουλέψει άλλον έναν χρόνο όντας υγιής και ξαναβλέπουμε του χρόνου
Για βεζενκοφ δν το έχω πολύ ψάξει
Για ογκαστ παπαγιαννη συμφωνώ απολύτως
Κόνιαρη τον πιστεύω

Καλαϊτζαξης ο νέος διαμαντιδης θυμήσου με
EXASFAIROS
Παιδια μισο λεπτο το βρηκα smiley.gif



Calathes
Beaubois
Papapetrou
Vezenkov
Gist


Fredette
Pappas
Antetokounmpo
Mitoglou
Pustovyi

Payne
Crocker
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 8 2018, 21:17 ) *
Παιδια μισο λεπτο το βρηκα smiley.gif



Calathes
Beaubois
Papapetrou
Vezenkov
Gist


Fredette
Pappas
Antetokounmpo
Mitoglou
Pustovyi

Payne
Crocker


χαιρομαι που μας θυμησες τον fredette ! ομως (δικαιως μαλλον..) θα σου πουν καποιοι οτι αν εξαιρεσεις αυτον ,οι υπολοιποι βασικοι θα εχουν μεγαλο θεμα με το μακρινο σουτ rolleyes.gif
shtarkws
Για εμένα Ζήσης και Βεζενκοφ είναι must buy. Επίσης ο Παπαπετρου. Το να έχεις καλούς Έλληνες μπορεί να σου λύσει τα χέρια στην στελέχωση του ρόστερ

Προσωπικά αν ήμουν στην ΚΑΕ θα έβαζα σαν πρώτο στόχο τον Παπαπέτρου
EXASFAIROS
Παιδια λίγο κουτσομπολιό.Μετα την ήττα κάποιο παιδί στο instagram έγραψε του προέδρου για Fredette και του απάντησε."ΤΑ ΛΕΓΑ ΕΓΏ!!!!" με κεφαλαία γραμματα smiley.gif

Πάντως μια τριάδα Fredette,Beaubois,Crocker+ Μιτογλου,Βεζενκοφ το χουν το τριποντακι...
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jun 8 2018, 20:24 ) *
Για εμένα Ζήσης και Βεζενκοφ είναι must buy. Επίσης ο Παπαπετρου. Το να έχεις καλούς Έλληνες μπορεί να σου λύσει τα χέρια στην στελέχωση του ρόστερ

Προσωπικά αν ήμουν στην ΚΑΕ θα έβαζα σαν πρώτο στόχο τον Παπαπέτρου


-ο Ζησης αν μεχρι το τελος της καριερας του,μεινει στην Μπαμπεργκ,πιθανον να μην εχει ξανα την ευκαιρια να αγωνιστει ευρωλιγκα !θα μπορουσε να δελεαστει λοιπον! προσωπικα μου φανηκε πολυ μετρια η τελευταια του σεζον,ομως αν προετοιμασει καλα το σωμα του ,μπορει να δωσει μια ποιοτικη σεζον στον Παναθηναικο ως ρολιστας ! δεν τρελενομαι ,αλλα αποτελει καλη επιλογη ,αν προκυψει αναγκη με την στελεχωση στους Ελληνες !
-για Βεζενκοφ εδωσε μια εναλλακτικη λυση ο pan ! μηπως να βλεπαμε για δανεισμο Μητογλου και να γινοταν ο Βεζενκοφ το δευτερο 4ρι !
γιατι για βασικος μοιαζει λιγος,μετα απο τις 2 σεζον που ειχε ,αλλα και σε 3δα με Μητογλου,δεν θα χωρανε..!
-Παπαπετρου αν εχουν βαση τα σεναρια που εχουν γραφτει και τα δημοσιευματα που λενε αοριστα για 1.3m ,μεταφραζονται σε 1.3 για διετες ,τοτε ...θα ειναι λουκουμι wub.gif
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 8 2018, 15:12 ) *
Λουτζης είναι ακόμα 18 φίλε δείξει υπομονή όλοι οι άλλοι είναι πάνω από 21 . Φέτος του έκαναν πολύ καλό τα Τρίκαλα γιατί έγινε «άντρας» πήρε την ομάδα στους ώμους του ας πούμε . Του χρόνου πρέπει να πάει πιστεύω δανεικός σε καναν Προμηθέα . Θέλει να φτιάξει σουτ και να σκληρύνει . Να μπορεί να προσφέρει στο 2 και στο 3 . Αμυντικός είναι ήδη καλός . Σκέψου να τον έχεις σε 2 χρονάκια για 15 λεπτάκια με πολύ λίγα λεφτά να σου βάζει 2 τρίποντα να σου παίζει άμυνα και να μην τρώει και θέση ξένοι . Θέλει 2 χρόνια άλλοι μη σου πω
Ο Χαραλαμπόπουλος πρέπει να καθιερωθεί στο 4 να πάρει μυική μάζα και να δουλέψει άλλον έναν χρόνο όντας υγιής και ξαναβλέπουμε του χρόνου
Για βεζενκοφ δν το έχω πολύ ψάξει
Για ογκαστ παπαγιαννη συμφωνώ απολύτως
Κόνιαρη τον πιστεύω

Καλαϊτζαξης ο νέος διαμαντιδης θυμήσου με

Ο Λουντζης κλεινει τα 20 τον Αυγουστο δεν ειναι τοσο μικρος
Το θεμα με αυτον ειναι οτι ενω σουταρει σχεδον 36% τριποντο στο διποντο ειναι στο 32%
Αν βελτιωσει λιγο ακομα το τριποντο θα μπορει να βρει ρολο ως το 2-3αρο σουτερ που παιζει και αμυνα
Αν συνεχισει ετσι,ενω δεν με εχει πεισει οτι σαν ταλεντο ειναι κατι ιδιαιτερο,ειναι ο πιο πιθανος να βρει ρολο σε ροστερ μας στο μελλον
Αν μπορει να εχει ενα τριποντο κοντα στο 40% και καλη αμυνα αρκουν για να βρει ενα ρολο 10-15'
Σε 1-2 χρονια το συζηταμε οταν θα τον εχουμε δει σε ομαδα καλυτερη απο τα Τρικαλα

Το θεμα για ομαδες τυπου ΠΑΟΚ,Προμηθεα κτλ ειναι οτι ενω θα του εκανε καλο να παει σε ομαδα που θα παιζει Ευρωπη πολυ δυσκολα θα βρει πανω απο 10' και ισως σου λεω και πολλα
Οταν για πρωταγωνιστικο ρολο μπορουν να βρουν καποιον που θα κανει περισσοτερα πραγματα απο τον τωρινο Λουντζη γιατι να του δωσουν χρονο και να ρισκαρουν να χασουν παιχνιδια για να αναπτυξουν τον Λουντζη ο οποιος δεν τους ανηκει
Νομιζω σε μια μεσαια ομαδα οπως ο Κολοσσος η το Ρεθυμνο ειναι καλυτερη επιλογη

Ο Ζησης αν δεχοταν να ερθει Ελλαδα θα ηταν πολυ καλος ειτε ως 5ος γκαρντ ειτε ως αντικαταστατης του Λεκα να μην μας τρωει θεση ξενου ειτε ακομα ως αντικαταστατης του Παππα
Για αντικαταστατης του Λεκα ωστε να μην χαλαμε εκει θεση ξενου θα μου αρεσε αρκετα
Δεν χρειαζεται να παιζει 20+' οπως στην Μπαμπεργκ
10-15' για τις ανασες του Καλαθη τα εχει ανετα
shtarkws
Αυτό ψάχνουμε πίσω από τον Καλάθη. Παίκτη που να μπορεί να βγάζει 15 ποιοτικά λεπτά. Θα έλεγα ότι η θέση είναι κομμένη και ραμμένη για τον Ζήση.
green_sky
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σχεδον ολοι σας προτιματε Παπαπετρου απο Πανανικολαου.
Παπανικολαου εχω δωσει μεγαλη μαχη σε αυτο το forum για να ερθεις.
Αντε βαλε τη τζιφρα να τελειωνουμε και τα αλλα θα τα βρεις μολις κανεις το πρωτο καλο παιχνιδι στο ΟΑΚΑ.
Live Your Myth In OAKA.
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 8 2018, 15:34 ) *
Ο Λουντζης κλεινει τα 20 τον Αυγουστο δεν ειναι τοσο μικρος
Το θεμα με αυτον ειναι οτι ενω σουταρει σχεδον 36% τριποντο στο διποντο ειναι στο 32%
Αν βελτιωσει λιγο ακομα το τριποντο θα μπορει να βρει ρολο ως το 2-3αρο σουτερ που παιζει και αμυνα
Αν συνεχισει ετσι,ενω δεν με εχει πεισει οτι σαν ταλεντο ειναι κατι ιδιαιτερο,ειναι ο πιο πιθανος να βρει ρολο σε ροστερ μας στο μελλον
Αν μπορει να εχει ενα τριποντο κοντα στο 40% και καλη αμυνα αρκουν για να βρει ενα ρολο 10-15'
Σε 1-2 χρονια το συζηταμε οταν θα τον εχουμε δει σε ομαδα καλυτερη απο τα Τρικαλα

Το θεμα για ομαδες τυπου ΠΑΟΚ,Προμηθεα κτλ ειναι οτι ενω θα του εκανε καλο να παει σε ομαδα που θα παιζει Ευρωπη πολυ δυσκολα θα βρει πανω απο 10' και ισως σου λεω και πολλα
Οταν για πρωταγωνιστικο ρολο μπορουν να βρουν καποιον που θα κανει περισσοτερα πραγματα απο τον τωρινο Λουντζη γιατι να του δωσουν χρονο και να ρισκαρουν να χασουν παιχνιδια για να αναπτυξουν τον Λουντζη ο οποιος δεν τους ανηκει
Νομιζω σε μια μεσαια ομαδα οπως ο Κολοσσος η το Ρεθυμνο ειναι καλυτερη επιλογη

Ο Ζησης αν δεχοταν να ερθει Ελλαδα θα ηταν πολυ καλος ειτε ως 5ος γκαρντ ειτε ως αντικαταστατης του Λεκα να μην μας τρωει θεση ξενου ειτε ακομα ως αντικαταστατης του Παππα
Για αντικαταστατης του Λεκα ωστε να μην χαλαμε εκει θεση ξενου θα μου αρεσε αρκετα
Δεν χρειαζεται να παιζει 20+' οπως στην Μπαμπεργκ
10-15' για τις ανασες του Καλαθη τα εχει ανετα


Συμφωνώ για λουτζη . Το θέμα τέλος πάντων είναι να δώσουμε 1-2 χρόνια ακόμα στους μικρούς μας και θα δούμε μετά τι γίνεται . Για ζηση πάντως δεν ξέρω άμα ερχόταν με 300χιλ τότε εντάξει αλλά γενικώς είναι ακριβώς . Θα προτιμούσα Κόνιαρη . Πιστεύω ιδανική 5αδα Γκαρντ είναι καλαθης , 2αρι , κονιαρης , Μιτρου-Λογκ , παππας/κουριτς (αν ο Παππας ζητήσει πάνω από 600χιλ έφυγε)


QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 15:32 ) *
-ο Ζησης αν μεχρι το τελος της καριερας του,μεινει στην Μπαμπεργκ,πιθανον να μην εχει ξανα την ευκαιρια να αγωνιστει ευρωλιγκα !θα μπορουσε να δελεαστει λοιπον! προσωπικα μου φανηκε πολυ μετρια η τελευταια του σεζον,ομως αν προετοιμασει καλα το σωμα του ,μπορει να δωσει μια ποιοτικη σεζον στον Παναθηναικο ως ρολιστας ! δεν τρελενομαι ,αλλα αποτελει καλη επιλογη ,αν προκυψει αναγκη με την στελεχωση στους Ελληνες !
-για Βεζενκοφ εδωσε μια εναλλακτικη λυση ο pan ! μηπως να βλεπαμε για δανεισμο Μητογλου και να γινοταν ο Βεζενκοφ το δευτερο 4ρι !
γιατι για βασικος μοιαζει λιγος,μετα απο τις 2 σεζον που ειχε ,αλλα και σε 3δα με Μητογλου,δεν θα χωρανε..!
-Παπαπετρου αν εχουν βαση τα σεναρια που εχουν γραφτει και τα δημοσιευματα που λενε αοριστα για 1.3m ,μεταφραζονται σε 1.3 για διετες ,τοτε ...θα ειναι λουκουμι wub.gif



Θα μπορούσε για βεζενκοφ αλλά θα πληρώνουμε πολλούς δανεισμούς μετά . Θα μπορούσε ο ένας Ελλάδα και ο άλλος Ευρώπη . Για παπαπετρου όντως λουκούμι τα 1,3 για 2 χρόνια . Γιατί όλοι τέτοιο κόλλημα με τον ζηση ;;
pan24
QUOTE (green_sky @ Jun 8 2018, 15:50 ) *
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σχεδον ολοι σας προτιματε Παπαπετρου απο Πανανικολαου.
Παπανικολαου εχω δωσει μεγαλη μαχη σε αυτο το forum για να ερθεις.
Αντε βαλε τη τζιφρα να τελειωνουμε και τα αλλα θα τα βρεις μολις κανεις το πρωτο καλο παιχνιδι στο ΟΑΚΑ.
Live Your Myth In OAKA.

Ολοι νομιζω συμφωνουμε οτι ο Παπανικολαου ειναι καλυτερος παικτης
Λεμε Παπαπετρου γιατι θεωρουμε πιο πιθανο να ερθει χωρις κανενα τρελο ποσο

Θελω να πω αν πεις οτι αν δινεις 1,5 τον χρονο στον Παπανικολαου ισως ερθει(λογικα η προσφορα του Ολυμπιακου καπου στο 1 ειναι) αλλα αξιζει για παραδειγμα να πας με διδυμο Παππα-Ντενμον στο 2 για να φτασουν τα λεφτα για Παπανικολαου;

QUOTE (Johnny Marv @ Jun 8 2018, 15:57 ) *
Θα μπορούσε για βεζενκοφ αλλά θα πληρώνουμε πολλούς δανεισμούς μετά . Θα μπορούσε ο ένας Ελλάδα και ο άλλος Ευρώπη . Για παπαπετρου όντως λουκούμι τα 1,3 για 2 χρόνια . Γιατί όλοι τέτοιο κόλλημα με τον ζηση ;;

Γιατι ο Ζησης δινει αυτο που θελουμε απο τον παικτη πισω απο τον Καλαθη χωρις να πιανει θεση ξενου
Ο Παπαπετρου λουκουμι με 1,3 για 2 χρονια αλλα δεν ξερω αν θα ερχοταν με τοσα
Καπου τοσα λογικα θα του δωσει κι ο Ολυμπιακος
Johnny Marv
Θέλω γνώμες , όσοι μπασκετικοί απαντήστε ...

Αν κρατήσουμε καλαθη ποιοι πιστεύουν ότι θελουμε στο 2 νεντοβιτς και στο 4 γκιλ ; Όσοι έχουν αντίθετες γνώμες να προτείνουν κάποιον άλλον . Επίσης βεζενκοφ και οι λοιποί Έλληνες ποσο πιστεύετε πως είναι το κασέ τους ;; Τέλος , αν σας έλεγα ότι αναγκαστικά κρατάμε ογκαστ και πρέπει να μου φέρετε άλλους 2 σεντερ να φτιαχτεί 3αδα ποιους θα φέρνετε ; Θυμίζω ο ογκαστ έχει κασέ 500χιλ . Ο γκιστ έχει κασέ 1 μυριο και αν το σπάσουμε νομίζω πληρώνουμε πάνω από τα μισά . Για πείτε .... (δεν νομίζω ο παο να διαθέτει πάνω από 1,5 μυριο για τις θέσεις του σεντερ. Θα κόβατε λεφτά από άλλη θέση ;;)
Putnam

δεν νομιζω οτι ο πασχαλης θα καιγεται για παππαπετρου, ο ισπανος θελει παικτες επιθετικογενεις με σουτ, τον θαναση πχ συνηθως τον παρκαρει στον παγκο

αρα ακομα κι αν τον θελει επειδη ειναι ελληνας δεν πιστευω οτι θα διαθεσει μεγαλο ποσο του μπατζετ για παρτη του , εκτος αν υπαρξει παρεμβαση δγ που τρελαινεται για ελληνες και δη να τους παιρνει απο τον αντιπαλο

ο ογκαστ ειναι παραλιας μην ξεγελιεστε
rahxephon13
Παίχτη από των ολυμιακο θα εκπλαγώ πολύ αν θα πάρουμε ακόμα και των παπαπετρου και αυτό συμβαίνει γιατί τους ελληνες ο ολυμπιακος τους προστατεύει πάσει θυσία, αντίθετος εδώ οποίος έρθει θα έχει έχτρα βάρος να αποδείξει πράγματα και στην πρώτη στραβή θα ακούει μουρμούρες, μόνο καποιος που έχει κίνητρο και κυρίως προσωπικότητα θα το κάνει όπως ο σλουκας και αυτή την στιγμη ο ολυμπιακος έχει τρεις σπαν πριντεζη και παπανικολαου ε ο παπ δεν έρχεται άμα ήταν θα χε ρθει πολύ πιο πριν όταν γύρισε από το αμερικα.

Όσο για παπαπετρου μου κάνει σαν άλλη μια περίπτωση μαντζαρη θα το σκεφτεί να ρθει ειδικά με τα λεφτά που του δίνουμε άλλα στο τέλος θα επιλέξει την θαλπωρή και σιγουριά τις τωρινής του ομάδας οπού πρώτα θα διώξουν όλους τους ξένους και μετά θα σκεφτούν να πουν κάνα λογάκι και στους ελληνες, εδώ ο μαντζαρης με την χρονιά που κάνει και πάλι το 20 λεπτό το χει σιγουρο βρέξει χιονίσει και σχετικά δεν έχει ακούσει πολλά, αν ήταν σε εμάς με το συμβόλαιο που του δίναμε θα είχε φάει ΤΟ κράξιμο το ίδιο λοιπόν πιστεύω θα πράξει και ο παπαπετρου και θα κάτσει στο λιμάνι.

Αν καποιος ελληνας έχει ελπίδες να ρθει φέτος αυτός είναι ο βεζε ειδικά αν ο πασκουαλ συνεχίσει τότε οι πιθανότητες αυξάνονται κατακόρυφα, για ζηση μεχρι να σταματήσει το μπάσκετ θα γράφεται για μεταγραφικος στόχος smiley.gif
Johnny Marv
QUOTE (rahxephon13 @ Jun 8 2018, 19:22 ) *
Παίχτη από των ολυμιακο θα εκπλαγώ πολύ αν θα πάρουμε ακόμα και των παπαπετρου και αυτό συμβαίνει γιατί τους ελληνες ο ολυμπιακος τους προστατεύει πάσει θυσία, αντίθετος εδώ οποίος έρθει θα έχει έχτρα βάρος να αποδείξει πράγματα και στην πρώτη στραβή θα ακούει μουρμούρες, μόνο καποιος που έχει κίνητρο και κυρίως προσωπικότητα θα το κάνει όπως ο σλουκας και αυτή την στιγμη ο ολυμπιακος έχει τρεις σπαν πριντεζη και παπανικολαου ε ο παπ δεν έρχεται άμα ήταν θα χε ρθει πολύ πιο πριν όταν γύρισε από το αμερικα.

Όσο για παπαπετρου μου κάνει σαν άλλη μια περίπτωση μαντζαρη θα το σκεφτεί να ρθει ειδικά με τα λεφτά που του δίνουμε άλλα στο τέλος θα επιλέξει την θαλπωρή και σιγουριά τις τωρινής του ομάδας οπού πρώτα θα διώξουν όλους τους ξένους και μετά θα σκεφτούν να πουν κάνα λογάκι και στους ελληνες, εδώ ο μαντζαρης με την χρονιά που κάνει και πάλι το 20 λεπτό το χει σιγουρο βρέξει χιονίσει και σχετικά δεν έχει ακούσει πολλά, αν ήταν σε εμάς με το συμβόλαιο που του δίναμε θα είχε φάει ΤΟ κράξιμο το ίδιο λοιπόν πιστεύω θα πράξει και ο παπαπετρου και θα κάτσει στο λιμάνι.

Αν καποιος ελληνας έχει ελπίδες να ρθει φέτος αυτός είναι ο βεζε ειδικά αν ο πασκουαλ συνεχίσει τότε οι πιθανότητες αυξάνονται κατακόρυφα, για ζηση μεχρι να σταματήσει το μπάσκετ θα γράφεται για μεταγραφικος στόχος smiley.gif



Συμφωνώ ο Ολυμπιακός γενικά δεν αφήνει εύκολα τους Έλληνες του ωστόσο μπορούμε να χτυπήσουμε σε αυτό . Αρχικά , ο παπαπετρου με 700 χιλ έρχεται άνετα αλλά σκέψου κάτι . Θα κάνουν αύξηση γύρω στα 300χιλ στον Παπανικολάου , στον παπαπετρου τώρα δίνουν 500χιλ αν του δώσουν κι αυτού πάνω από 700 χιλ χάνουν έτσι το συμβόλαιο του μακλιν και τσουπ τσιμπάμε μακλιν . Και κάτι άλλο , ο Ολυμπιακός κινείται επίσης για βεζενκοφ αν τον αναγκάσουμε να χαλάσει όλο του το μπατζετ στους παπ δεν θα έχει να του δώσει συμβόλαιο άρα θα τον αποκτήσουμε φθηνότερα αν πάλι δεν συμβούν όλα αυτά και δεν δωσυον πλουσιοπάροχο συμβόλαιο στον παπαπετρου , τότε λογικά θα έρθει σε εμάς
rahxephon13
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 8 2018, 19:36 ) *
Συμφωνώ ο Ολυμπιακός γενικά δεν αφήνει εύκολα τους Έλληνες του ωστόσο μπορούμε να χτυπήσουμε σε αυτό . Αρχικά , ο παπαπετρου με 700 χιλ έρχεται άνετα αλλά σκέψου κάτι . Θα κάνουν αύξηση γύρω στα 300χιλ στον Παπανικολάου , στον παπαπετρου τώρα δίνουν 500χιλ αν του δώσουν κι αυτού πάνω από 700 χιλ χάνουν έτσι το συμβόλαιο του μακλιν και τσουπ τσιμπάμε μακλιν . Και κάτι άλλο , ο Ολυμπιακός κινείται επίσης για βεζενκοφ αν τον αναγκάσουμε να χαλάσει όλο του το μπατζετ στους παπ δεν θα έχει να του δώσει συμβόλαιο άρα θα τον αποκτήσουμε φθηνότερα αν πάλι δεν συμβούν όλα αυτά και δεν δωσυον πλουσιοπάροχο συμβόλαιο στον παπαπετρου , τότε λογικά θα έρθει σε εμάς

Σατανικό σχέδιο...και κάποιοι ζητούν GM ενώ έχουμε spymaster να εξυφαίνει τα παραπάνω smiley.gif
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 8 2018, 19:36 ) *
Συμφωνώ ο Ολυμπιακός γενικά δεν αφήνει εύκολα τους Έλληνες του ωστόσο μπορούμε να χτυπήσουμε σε αυτό . Αρχικά , ο παπαπετρου με 700 χιλ έρχεται άνετα αλλά σκέψου κάτι . Θα κάνουν αύξηση γύρω στα 300χιλ στον Παπανικολάου , στον παπαπετρου τώρα δίνουν 500χιλ αν του δώσουν κι αυτού πάνω από 700 χιλ χάνουν έτσι το συμβόλαιο του μακλιν και τσουπ τσιμπάμε μακλιν . Και κάτι άλλο , ο Ολυμπιακός κινείται επίσης για βεζενκοφ αν τον αναγκάσουμε να χαλάσει όλο του το μπατζετ στους παπ δεν θα έχει να του δώσει συμβόλαιο άρα θα τον αποκτήσουμε φθηνότερα αν πάλι δεν συμβούν όλα αυτά και δεν δωσυον πλουσιοπάροχο συμβόλαιο στον παπαπετρου , τότε λογικά θα έρθει σε εμάς

Δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι
α)Δεν ξερουμε ποιο θα ειναι το μπατζετ του Ολυμπιακου ουτε το δικο μας βεβαια.Μπορει να μειωθει οποτε οτι και αν γινει να μην μπορουν να τους κρατησουν και τους 2 η μπορει να ανεβει οποτε να τους κρατησουν χωρις να επηρεασει κατι αλλο.Επισης δεν υπολογιζεις οτι ο Σπανουλης λογικα θα ανανεωσει με μειωση

β)Δεν ξερουμε αν καποιος απο τους 2 Παπ θα ηθελε να ερθει σε εμας.Εμεις μπορει να δινουμε 700 αλλα να προτιμησει να κατσει Ολυμπιακο με 600.Εχει γινει πολλες φορες
Εγινε και με τον Παπανικολαου οταν επεστρεψε απο nba που εμεις διναμε αρκετα περισσοτερα
Δεν σημαινει οτι οποιος δωσει τα περισσοτερα παιρνει τον παικτη

γ)Δεν ξερουμε αν κινειται για Βεζενκοφ.Το μονο που ξερουμε ειναι οτι μαλλον ο Βεζενκοφ θα ειναι ελευθερος.Πιστευω οτι ο Ολυμπιακος θα κινηθει για αυτον μονο αν χασει καποιον απο τους Παπ
Αλλιως εχοντας με συμβολαιο τους 2 Παπ,τον Αγραβανη και τον Πριντεζη ο Βεζενκοφ δεν τους κολλαει καπου
Για τον ιδιο λογο πιστευω δεν κινηθηκαν ουτε για Μητογλου

δ)Εστω οτι μενει ελευθερος ο Μακλιν.Εμεις γιατι να τον παρουμε;
Υποτιθεται θελουμε εναν δυνατο ψηλο για να μην μας βαζει στα καλαθια και σκουπιζει τα ριμπαουντ ο καθε δυνατος αντιπαλος ψηλος
Ο Μακλιν ειναι το ακριβως αντιθετο απο αυτο

Ελπιζω μονο να μην μπλεξουμε σιριαλ αντιστοιχο της περσινης Μαντζαριαδας
Johnny Marv
QUOTE (pan24 @ Jun 8 2018, 19:50 ) *
Δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι
α)Δεν ξερουμε ποιο θα ειναι το μπατζετ του Ολυμπιακου ουτε το δικο μας βεβαια.Μπορει να μειωθει οποτε οτι και αν γινει να μην μπορουν να τους κρατησουν και τους 2 η μπορει να ανεβει οποτε να τους κρατησουν χωρις να επηρεασει κατι αλλο.Επισης δεν υπολογιζεις οτι ο Σπανουλης λογικα θα ανανεωσει με μειωση

β)Δεν ξερουμε αν καποιος απο τους 2 Παπ θα ηθελε να ερθει σε εμας.Εμεις μπορει να δινουμε 700 αλλα να προτιμησει να κατσει Ολυμπιακο με 600.Εχει γινει πολλες φορες
Εγινε και με τον Παπανικολαου οταν επεστρεψε απο nba που εμεις διναμε αρκετα περισσοτερα
Δεν σημαινει οτι οποιος δωσει τα περισσοτερα παιρνει τον παικτη

γ)Δεν ξερουμε αν κινειται για Βεζενκοφ.Το μονο που ξερουμε ειναι οτι μαλλον ο Βεζενκοφ θα ειναι ελευθερος.Πιστευω οτι ο Ολυμπιακος θα κινηθει για αυτον μονο αν χασει καποιον απο τους Παπ
Αλλιως εχοντας με συμβολαιο τους 2 Παπ,τον Αγραβανη και τον Πριντεζη ο Βεζενκοφ δεν τους κολλαει καπου
Για τον ιδιο λογο πιστευω δεν κινηθηκαν ουτε για Μητογλου

δ)Εστω οτι μενει ελευθερος ο Μακλιν.Εμεις γιατι να τον παρουμε;
Υποτιθεται θελουμε εναν δυνατο ψηλο για να μην μας βαζει στα καλαθια και σκουπιζει τα ριμπαουντ ο καθε δυνατος αντιπαλος ψηλος
Ο Μακλιν ειναι το ακριβως αντιθετο απο αυτο

Ελπιζω μονο να μην μπλεξουμε σιριαλ αντιστοιχο της περσινης Μαντζαριαδας



Άρα τι προτείνεις ακριβώς ;; Ο βεζενκοφ ποτε μένει ελεύθερος ; Και εμείς τι να τον κάνουμε έχουμε μιτογλου Χαραλαμπόπουλο στο 4 έτσι κι αλλιώς με λιγότερο από 600χιλ δεν έρχεται και με τόσα βρίσκεις πολύ καλύτερους παίκτες . Και στο σεντερ τι κάνουμε ; Έχουμε γκιστ με 1 μυριο , έναν ογκαστ που μπορεί να μας βγει αν τον ανανεώσουμε αλλά μπορεί και όχι και να πάνε πάλι τζάμπα τα 500χιλ και έναν πεϊν που λογικά τον έχουμε κλείσει (δεν πιστεύω ο πεϊν να είναι πολύ ακριβός , γύρω στα 600χιλ τον κόβω κι αυτόν)
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Jun 8 2018, 19:58 ) *
Άρα τι προτείνεις ακριβώς ;; Ο βεζενκοφ ποτε μένει ελεύθερος ; Και εμείς τι να τον κάνουμε έχουμε μιτογλου Χαραλαμπόπουλο στο 4 έτσι κι αλλιώς με λιγότερο από 600χιλ δεν έρχεται και με τόσα βρίσκεις πολύ καλύτερους παίκτες . Και στο σεντερ τι κάνουμε ; Έχουμε γκιστ με 1 μυριο , έναν ογκαστ που μπορεί να μας βγει αν τον ανανεώσουμε αλλά μπορεί και όχι και να πάνε πάλι τζάμπα τα 500χιλ και έναν πεϊν που λογικά τον έχουμε κλείσει (δεν πιστεύω ο πεϊν να είναι πολύ ακριβός , γύρω στα 600χιλ τον κόβω κι αυτόν)

Ο Βεζενκοφ κανονικα εχει συμβολαιο αλλον 1 χρονο αλλα λενε οτι η Μπαρτσα δεν θα τον κρατησει
Εξαρταται ομως και ποιος θα ειναι ο νεος προπονητης τους γιατι αν παει καποιος που τον θελει...

Εγω αν βρεθει ελευθερος ο Βεζενκοφ τον θελω πισω απο το βασικο 4 και Μητογλου δανεικο για 1 χρονο

Για Παπαπετρου δεν ψηνομαι ιδιαιτερα,αν ηταν ξενος δεν θα τον κοιταζα καθολου,αλλα επειδη ειναι Ελληνας σε καλη ηλικια ας κανουμε μια προταση σε λογικη τιμη (οχι κανα μυριο) και αν ερθει εχει καλως
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 9 2018, 01:12 ) *
Ο Βεζενκοφ κανονικα εχει συμβολαιο αλλον 1 χρονο αλλα λενε οτι η Μπαρτσα δεν θα τον κρατησει
Εξαρταται ομως και ποιος θα ειναι ο νεος προπονητης τους γιατι αν παει καποιος που τον θελει...

Εγω αν βρεθει ελευθερος ο Βεζενκοφ τον θελω πισω απο το βασικο 4 και Μητογλου δανεικο για 1 χρονο


μολις το μεσημερι πηρε το ματι μου στο sdna αρθρο με τιτλο : 99 % φευγει
απ οτι λενε ο Πεσιτς που θα αναλαβει διοικητικο ρολο μετα το τελος της σεζον ,θα τρεξει βασικα τον σχεδιασμο του επομενου ροστερ !οποτε μαλλον απειροελαχιτες οι πιθανοτητες παραμονης ! 1 % δηλαδη rolleyes.gif


ασχετο,παιδια αυτο το καλοκαιρι μενει ελευθερος και ο Βιντμαρ εε ; ας μην τον ξεχναμε
το λεω και σε μενα ,που εχω κολλησει με τον Πουστοβι smiley.gif
M02975
QUOTE(stefkorner @ Jun 8 2018, 20:25 ) *
μολις το μεσημερι πηρε το ματι μου στο sdna αρθρο με τιτλο : 99 % φευγει
απ οτι λενε ο Πεσιτς που θα αναλαβει διοικητικο ρολο μετα το τελος της σεζον ,θα τρεξει βασικα τον σχεδιασμο του επομενου ροστερ !οποτε μαλλον απειροελαχιτες οι πιθανοτητες παραμονης ! 1 % δηλαδη rolleyes.gif


ασχετο,παιδια αυτο το καλοκαιρι μενει ελευθερος και ο Βιντμαρ εε ; ας μην τον ξεχναμε
το λεω και σε μενα ,που εχω κολλησει με τον Πουστοβι smiley.gif

http://www.gazzetta.gr/basketball/spain/ar...lona-o-vezenkof

φοβάμαι μόνον μην είναι σαν τον Χαραλαμπόπουλο. Ταλέντο αλλά......
stefkorner
QUOTE (M02975 @ Jun 9 2018, 01:28 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/spain/ar...lona-o-vezenkof

φοβάμαι μόνον μην είναι σαν τον Χαραλαμπόπουλο. Ταλέντο αλλά......


δεν αποκλειεται !μαλιστα αν ηταν το τοσο τεραστιο ταλεντο οσο πιστευαμε εδω στην Ελλαδα τα προηγουμενα 2-3 χρονια
δεν νομιζω να κατεληγε no57 στον 2ο γυρο του draft ,στα 22 του.. unsure.gif
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 20:39 ) *
δεν αποκλειεται !μαλιστα αν ηταν το τοσο τεραστιο ταλεντο οσο πιστευαμε εδω στην Ελλαδα τα προηγουμενα 2-3 χρονια
δεν νομιζω να κατεληγε no57 στον 2ο γυρο του draft ,στα 22 του.. unsure.gif

Αυτο δεν λεει και πολλα
Ακομα και για Ευρωπη του λειπει η αθλητικοτητα και θεωρειται αργος
Εκει θα τον ετρωγαν ζωντανο στην αμυνα
Ο Μελι που ειναι παρομοιο σουλουπι δεν επιλεχθηκε πουθενα στο draft

Τοσο μεγαλο ταλεντο οσο τον παρουσιαζαν εδω δεν ειναι(καλα εδω οι δημοσιογραφοι οποιον βγαινει τον παρουσιαζουν σαν διαγαλαξιακο παικταρα) αλλα εχει μια βαση να δουλεψει(πολυ καλο τριποντο και δυνατο σωμα)
Αν φτιαξει ποστ κινησεις θα μπορουσε να γινει ενας Μελι ας πουμε στο ιδανικο σεναριο

Ο Μελι μεχρι τα 24 του δεν υπηρχε πουθενα,ηταν αναπληρωματικος με αδιαφορα νουμερα στην Αρμανι
Στην Μπαμπεργκ μετα εκανε το ξεπεταγμα
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 9 2018, 01:48 ) *
Αυτο δεν λεει και πολλα
Ακομα και για Ευρωπη του λειπει η αθλητικοτητα και θεωρειται αργος
Εκει θα τον ετρωγαν ζωντανο στην αμυνα
Ο Μελι που ειναι παρομοιο σουλουπι δεν επιλεχθηκε πουθενα στο draft

Τοσο μεγαλο ταλεντο οσο τον παρουσιαζαν εδω δεν ειναι(καλα εδω οι δημοσιογραφοι οποιον βγαινει τον παρουσιαζουν σαν διαγαλαξιακο παικταρα) αλλα εχει μια βαση να δουλεψει(πολυ καλο τριποντο και δυνατο σωμα)
Αν φτιαξει ποστ κινησεις θα μπορουσε να γινει ενας Μελι ας πουμε στο ιδανικο σεναριο

Ο Μελι μεχρι τα 24 του δεν υπηρχε πουθενα,ηταν αναπληρωματικος με αδιαφορα νουμερα στην Αρμανι
Στην Μπαμπεργκ μετα εκανε το ξεπεταγμα


ο Μελλι για πολλα χρονια εθεωρειτο 5ρι ! και επειδη για 5ρι ηταν κοντος ,αρχισε να εξελισσει πολυ το σουτ του και να κατεβαινει προς το 4 και εκει εγινε η διαφορα ! ο Βεζενκοφ θεωρω ειναι εγκλωβισμενος στην θεση 4 !οποτε το μονο που εχει να κανει ειναι να γινει ενα πολυ καλυτερο 4ρι απ αυτο που ειναι τωρα ! μπορει να ειναι πολυ νωρις ,αλλα αναμεσα σε Βεζενκοφ και Μητογλου θα πονταρα σε Μητογλου οτι θα κανει μεγαλυτερη καριερα ,γιατι το χαρακτηριστικο 2.10 με τα πολυ μακρια χερια ειναι κατι που μπορει να τον κανει περιζητητο ! ο Βεζενκοφ εκτος απο ταλεντο δεν εχει κατι αντιστοιχο για να ξεχωρισει..
rahxephon13
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 20:55 ) *
ο Μελλι για πολλα χρονια εθεωρειτο 5ρι ! και επειδη για 5ρι ηταν κοντος ,αρχισε να εξελισσει πολυ το σουτ του και να κατεβαινει προς το 4 και εκει εγινε η διαφορα ! ο Βεζενκοφ θεωρω ειναι εγκλωβισμενος στην θεση 4 !οποτε το μονο που εχει να κανει ειναι να γινει ενα πολυ καλυτερο 4ρι απ αυτο που ειναι τωρα ! μπορει να ειναι πολυ νωρις ,αλλα αναμεσα σε Βεζενκοφ και Μητογλου θα πονταρα σε Μητογλου οτι θα κανει μεγαλυτερη καριερα ,γιατι το χαρακτηριστικο 2.10 με τα πολυ μακρια χερια ειναι κατι που μπορει να τον κανει περιζητητο ! ο Βεζενκοφ εκτος απο ταλεντο δεν εχει κατι αντιστοιχο για να ξεχωρισει..

Αυτό που έχει ο βεζε και δεν το χει ακόμα ο μητογλου είναι παραστάσεις και εμπειρία από το υψηλότερο επίπεδο κατά διαστήματα μάλιστα έχει πάρει αρκετό χρόνο στην μπαρτσελονα και φέτος πριν έρθουν στο οακα έτρεχαν ένα κάλο σερί με μπροστάρη και των βεζενκοφ σε αυτό το κάλο τους διάστημα, το ότι έχουν σκαμπανεβάσματα δεν φταίει αποκλειστικά ο παίχτης και εκεί ποντάρω στο ότι η καταλανοι τα τελευταία χρονιά έχουν άλλα προβλήματα και δεν είναι αποκλειστικά οι παίχτες υπεύθυνοι.

Εδώ σε ένα φιλικό σε αυτών περιβάλλων και με ένα προπονητή που των πιστεύει θεωρώ ότι μπορεί να ξεδιπλώσει το ταλέντο του και να εξελιχθεί.
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 20:55 ) *
ο Μελλι για πολλα χρονια εθεωρειτο 5ρι ! και επειδη για 5ρι ηταν κοντος ,αρχισε να εξελισσει πολυ το σουτ του και να κατεβαινει προς το 4 και εκει εγινε η διαφορα ! ο Βεζενκοφ θεωρω ειναι εγκλωβισμενος στην θεση 4 !οποτε το μονο που εχει να κανει ειναι να γινει ενα πολυ καλυτερο 4ρι απ αυτο που ειναι τωρα ! μπορει να ειναι πολυ νωρις ,αλλα αναμεσα σε Βεζενκοφ και Μητογλου θα πονταρα σε Μητογλου οτι θα κανει μεγαλυτερη καριερα ,γιατι το χαρακτηριστικο 2.10 με τα πολυ μακρια χερια ειναι κατι που μπορει να τον κανει περιζητητο ! ο Βεζενκοφ εκτος απο ταλεντο δεν εχει κατι αντιστοιχο για να ξεχωρισει..

Εγω το αντιθετο πιστευω
Ισως επειδη απο την αρχη δεν τον πιστευα τον Μητογλου αλλα δεν μου εχει δειξει κατι που να δειχνει οτι εχει πολυ ψηλο ταβανι
Οκ 2.10 αλλα ουτε ιδιαιτερα αθλητικος ουτε ιδιαιτερα γρηγορος για να κανουν καμια σημαντικη διαφορα τα 4εκ που ειναι ψηλοτερος απο τον Βεζενκοφ

Επισης ο Βεζενκοφ εχει δειξει πραγματα στο τοπ επιπεδο
Φετος ειχε πολλους μπροστα του και επαιξε λιγο(αν και δεν πιστευω οτι ηταν χειροτερος απο καποιους απο αυτους),φαινεται οτι ο προπονητης του δεν τον πιστευε
Ομως περσι στην ιδια ηλικια που εχει τωρα ο Μητογλου εστω σε μια κακη Μπαρτσα εκανε σεζον με 7,5 ποντους με 67% διποντο και 47% τριποντο ενω ο Μητογλου ειναι μονο για garbage time Α1
Ο Βεζενκοφ και μονο λογω του σουτ του και της ικανοτητας του να παιρνει ριμπαουντ αυτη την στιγμη μπορει ευκολα να παιξει ως αναπληρωματικος 15' στο 4 στην Ευρωλιγκα
stefkorner
QUOTE (rahxephon13 @ Jun 9 2018, 03:05 ) *
Αυτό που έχει ο βεζε και δεν το χει ακόμα ο μητογλου είναι παραστάσεις και εμπειρία από το υψηλότερο επίπεδο κατά διαστήματα μάλιστα έχει πάρει αρκετό χρόνο στην μπαρτσελονα και φέτος πριν έρθουν στο οακα έτρεχαν ένα κάλο σερί με μπροστάρη και των βεζενκοφ σε αυτό το κάλο τους διάστημα, το ότι έχουν σκαμπανεβάσματα δεν φταίει αποκλειστικά ο παίχτης και εκεί ποντάρω στο ότι η καταλανοι τα τελευταία χρονιά έχουν άλλα προβλήματα και δεν είναι αποκλειστικά οι παίχτες υπεύθυνοι.

Εδώ σε ένα φιλικό σε αυτών περιβάλλων και με ένα προπονητή που των πιστεύει θεωρώ ότι μπορεί να ξεδιπλώσει το ταλέντο του και να εξελιχθεί.


καλα ναι ,δεν τον απαξιωνω ! τον προτεινω και σε καποια ροστερ ετσι κ αλλιως rolleyes.gif
απλα δεν θα πονταρα στον Βεζενκοφ οτι θα μπορουσε καποια στιγμη να γινει ενα απο τα τοπ 4ρια της ευρωπης
αυτο δεν σημαινει πως δεν αξιζει να βρισκεται στην ευρωλιγκα ! ως 2ος pf θα εχει παντα σημαντικο ρολο!επειδη το περιβαλλον παιζει σημαντικο ρολο γ αυτο εχω την αισθηση οτι πρωτιστος ο ιδιος θα το ψαξει για Ελλαδα ..
rahxephon13
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 21:12 ) *
καλα ναι ,δεν τον απαξιωνω ! τον προτεινω και σε καποια ροστερ ετσι κ αλλιως rolleyes.gif
απλα δεν θα πονταρα στον Βεζενκοφ οτι θα μπορουσε καποια στιγμη να γινει ενα απο τα τοπ 4ρια της ευρωπης
αυτο δεν σημαινει πως δεν αξιζει να βρισκεται στην ευρωλιγκα ! ως 2ος pf θα εχει παντα σημαντικο ρολο!επειδη το περιβαλλον παιζει σημαντικο ρολο γ αυτο εχω την αισθηση οτι πρωτιστος ο ιδιος θα το ψαξει για Ελλαδα ..

Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα γίνει top άλλα σε εμάς η γενικά σε μια ελληνική ομαδα μπορεί να αποδειχθεί κομβικός, και ο παπ στην μπαρτσα δεν εξελίχθηκε όσο περιμέναμε και το ίδιο ισχύει για πριντεζη οι ελληνες παίχτες που πάνε εξωτερικό και πρωταγωνιστούν είναι ελάχιστοι εδώ όμως αποδεικνύονται πολύτιμοι το ίδιο μπορεί να συμβεί με των βεζενκοφ, νομίζω αξίζει το ρίσκο.
EXASFAIROS
Πάντως πρέπει να γεμίζουμε την ομάδα και με Έλληνες γιατί και οι απέναντι θα κάνουν το ίδιο πριν σταματήσουν Πριντεζης ,Σπανούλης.Και πολλοι μικροί ακόμα δεν ωρίμασαν .Επομένως μια χαρά είναι ο Βεζενκοφ και πάνω στους Έλληνες συμπληρώνει κενά και αδυναμιες σε ξενο υλικο και όχι το αντίστροφο.ο Βουγιου δεν θα αργήσει να φύγει κλπ κλπ
shtarkws
Στην ζωή συμβαίνουν κάποιες συγκυρίες που σου δίνουν την δυνατότητα να ανατρέψεις τα δεδομένα. Ο Παναθηναικος πιθανόν φέτος να εκμεταλλευτει τυχόν διοικητικά προβλήματα του Ολυμπιακου, εφόσον αληθεύουν οι φήμες για τα οικονομικά των αφων, για να του πάρει παίκτη ή παίκτες ή παίκτες που τυχόν τον ενδιαφέρουν. Δεν είναι θεμιτό ή ηθικό κατά την γνώμη μου, όμως στον επαγγελματικό αθλητισμό συμβαίνουν αυτά. Αν λοιπόν ο Παναθηναικος χτυπήσει και καταφέρει να πάρει παίκτη ή παίκτες κλειδιά του αντιπάλου του τότε μπορεί να ανατρέψει τα δεδομένα για το άμεσο μέλλον
Phobos&Deimos
Λοιπον ενα ροστερ με ποσά τα οποία μισά είναι απο τωρινά δεδομένα και τα υπολοιπα απο προσωπική γνώμη. Για ευκολία τα τωρινα δεδομένα τα συμβολίζω ΤΔ και τα αλλα με ΠΓ.

1.Καλάθης(2.6m)ΠΓ,Κόνιαρης(300Κ)ΠΓ,Καλαιτζάκης(30Κ)ΤΔ

2.Στρελνιεκς(1m)ΤΔ,Παππας(500Κ)ΤΔ,Μοορε(400Κ)ΠΓ

3.Αντετοκουμπο(350Κ)ΤΔ,ΒΧ(100Κ)ΤΔ,Παπαπετρου(700Κ)ΠΓ

4.Σιγκλετον(1.4m)ΠΓ,Βεζενκωφ(600Κ)ΠΓ,Μητογλου(150Κ)ΤΔ

5.Πειν(600Κ)ΠΣ,Γκιστ(700Κ)ΠΣ,Λαμπειρι(600Κ)ΠΣ

Προπονητικο τεαμ(900Κ)ΤΔ

Σύνολο:11.000.000m
Στο 3 δεν εβαλα ξενους καθώς ο moore μπορεί να ανεβαίνει αν χρειάζεται αν δεν κάνω λάθος.
Johnny Marv
Λοιπόν μαγκες σας έχω ρόστερ κάποιοι με εμπνευσατε αρκετά και ψάχτηκα παραπάνω . Λοιπόν έχουμε και λέμε , 12αδα τούμπανο .

Καλαθης , Χενρυ/Κονιαρης
Νεντοβιτς , Παππας , Μιτρου-Λογκ
Παπαπετρου/Ουιμς , Κουριτς , Αντετοκουμπο
Γκιλ , Μιτογλου , (Βεζενκοφ)
Χαμιλτον/Παπαγιαννης , Γκιστ

Δυο παρατηρήσεις μόνο . Πρώτον αν πάρουμε παπ , τότε παίρνουμε χενρυ κι αν πάρουμε ουιμς τότε παίρνουμε Κόνιαρη .
Δεύτερον , τον βεζενκοφ τον έχω σε παρένθεση γιατί δεν μου έβγαινε οικονομικά , αυτή τη στιγμή το ροστερ είναι ακριβώς ίδιο σε μπατζετ με το φετινό , άντε καμία 100.000€ ακριβότερο και ο βεζε είναι +500χιλ . Εγώ τον θέλω πολύ αν είναι κουβαρντάς ο πρόεδρος ας τον συμπεριλάβουμε .

Ααα και ο καλαϊτζακης προφανώς δανεικός (όπως και λουτζης , χαραλαμπουπουλος)

ΥΓ : αν γινόταν να σπάσει το συμβόλαιο του γκιστ με πολύ μικρή αποζημίωση μπορεί να διάλεγα τον φθηνότερο λεσσορ στη θέση του .
ΥΓ2 : για παπαγιαννη δύσκολο φέτος . Ίσως του χρόνου , ωστόσο τον ανέφερα για αντί-χαμιλτον
ΥΓ3 : θα τους ήθελα όλους με τουλάχιστον 2ετη συμβόλαια

Γνώμες ;;
EXASFAIROS
Υποθετικά με μια υπέρβαση 3 εκατομμυρίων βγάζει από την μέση τον αιώνιο αντιπαλο smiley.gif .Επίσης τα πάει καλά με Παπαγιάννη. Έχει και Λουτζη κλπ .Χτυπάει και Κονιαρη

Πέραν από την πλάκα Παπανικοαλου ,Παπαπέτρου είναι το άμεσο μέλλον του Ολυμπιακού ελληνικά πάντα.Και τον Βεζε δεν τον αφήνεις με τιποτα

QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 8 2018, 22:24 ) *
Υποθετικά με μια υπέρβαση 3 εκατομμυρίων βγάζει από την μέση τον αιώνιο αντιπαλο smiley.gif .Επίσης τα πάει καλά με Παπαγιάννη. Έχει και Λουτζη κλπ .Χτυπάει και Κονιαρη

Πέραν από την πλάκα Παπανικοαλου ,Παπαπέτρου είναι το άμεσο μέλλον του Ολυμπιακού ελληνικά πάντα.Και τον Βεζε δεν τον αφήνεις με τιποτα


Καλαθης-............-Κονιαρης
.............-Παππας-Λουτζης
Παπανικολαου-Παπαπετρου-Χαραλαμποπουλος
Βεζενκοφ-Μιτογλου
..............
Παπαγιαννης-.............-...............

5 δυνατοί ξένοι


Στα γεράματα ίσως....Σλουκας smiley.gif

QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 8 2018, 22:31 ) *
Υποθετικά με μια υπέρβαση 3 εκατομμυρίων βγάζει από την μέση τον αιώνιο αντιπαλο smiley.gif .Επίσης τα πάει καλά με Παπαγιάννη. Έχει και Λουτζη κλπ .Χτυπάει και Κονιαρη

Πέραν από την πλάκα Παπανικοαλου ,Παπαπέτρου είναι το άμεσο μέλλον του Ολυμπιακού ελληνικά πάντα.Και τον Βεζε δεν τον αφήνεις με τιποτα



Καλαθης-............-Κονιαρης
.............-Παππας-Λουτζης
Παπανικολαου-Παπαπετρου-Χαραλαμποπουλος
Βεζενκοφ-Μιτογλου
..............
Παπαγιαννης-.............-...............

5 δυνατοί ξένοι


Στα γεράματα ίσως....Σλουκας smiley.gif



Σόρρυ ξέχασα Αντετο!!!!!
stefkorner
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 9 2018, 03:21 ) *
Λοιπον ενα ροστερ με ποσά τα οποία μισά είναι απο τωρινά δεδομένα και τα υπολοιπα απο προσωπική γνώμη. Για ευκολία τα τωρινα δεδομένα τα συμβολίζω ΤΔ και τα αλλα με ΠΓ.

1.Καλάθης(2.6m)ΠΓ,Κόνιαρης(300Κ)ΠΓ,Καλαιτζάκης(30Κ)ΤΔ

2.Στρελνιεκς(1m)ΤΔ,Παππας(500Κ)ΤΔ,Μοορε(400Κ)ΠΓ

3.Αντετοκουμπο(350Κ)ΤΔ,ΒΧ(100Κ)ΤΔ,Παπαπετρου(700Κ)ΠΓ

4.Σιγκλετον(1.4m)ΠΓ,Βεζενκωφ(600Κ)ΠΓ,Μητογλου(150Κ)ΤΔ

5.Πειν(600Κ)ΠΣ,Γκιστ(700Κ)ΠΣ,Λαμπειρι(600Κ)ΠΣ

Προπονητικο τεαμ(900Κ)ΤΔ

Σύνολο:11.000.000m
Στο 3 δεν εβαλα ξενους καθώς ο moore μπορεί να ανεβαίνει αν χρειάζεται αν δεν κάνω λάθος.



εχεις κολλησει λιγακι με τον Στριελνεκς η ιδεα μου ; rolleyes.gif ωραιος παικτης ,αλλα 1m υπεραξια !και γιατι να τον αφησουν(.. ; ) δεν κοιτας τον Μπερτανς της Αρμανι ,που ειναι αναλογης αξιας(μπορει και μεγαλυτερης..) και ισως ευκολα να μεινει ελευθερος... ; wink.gif
Phobos&Deimos
QUOTE (stefkorner @ Jun 8 2018, 22:55 ) *
εχεις κολλησει λιγακι με τον Στριελνεκς η ιδεα μου ; rolleyes.gif ωραιος παικτης ,αλλα 1m υπεραξια !και γιατι να τον αφησουν(.. ; ) δεν κοιτας τον Μπερτανς της Αρμανι ,που ειναι αναλογης αξιας(μπορει και μεγαλυτερης..) και ισως ευκολα να μεινει ελευθερος... ; wink.gif



Εχεις δίκιο αλλα μου αρέσει πολύ και πιστεύω είναι αυτό που μας λείπει στο 2 . Καθώς στυλ τζειμς έχουμε τον (τζειμς απο τα λιντλ) παππα tongue.gif (συγνώμη αν παρεξηγηθεί καποιος).Τωρα τον μπερτνασ δεν τον είχα σκεφτεί και σιγουρα υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι και ίσως και καλύτεροι του στρελνιεκς αλλα σκαουτερ δεν είμαι δυστυχως tongue.gif. Αμα έχει κάποιος άλλος κάποια πρόταση καλοδεχούμενη

Επίσης παιδιά επειδή τελευταία ακουγόταν και για παίχτη της Α1 που κοιτάμε και δεν είχε σιγουρευτεί αν πρόκειται για μακφαντεν ή μοορε .Σε περίπτωση που τελικά πάρουμε καποιον απο τους 2 ποιον προτιμάτε?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.