Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Feb 16 2019, 21:15 ) *
τσεκαρετε τον Mangok Mathiang
ειναι ενας ΑυστραλοΣουδανος σεντερ,που ειχε παικτη ο Πιτινο στο Λουιβιλ
Και μετα βρεθηκε nba για λιγα παιχνιδια στους Χορνετς
2.08 -με πολυ μακρια ακρα
φετος βρισκεται στην Ιταλικη Κρεμονα ,η οποια τα παει πλ καλα στο πρωταθλημα και σημερα περασε στον τελικο κυπελλου
αυτος ο τυπος κανει παρα παρα πλ double double ,σε ενα σχετικα ανταγωνιστικο πρωταθλημα!
αξιζει να προσεχθει ! για 2ος φθηνος σεντερ

πολυ αδυναμος μου φαινεται. στην ευρωλιγκα θα τον σπρωχνουν πανευκολα. δεν νομιζω οτι μπορει για το επομενο επιπεδο.

αν ειναι να παμε σε κατι τετοιο ας παρουμε και χαντερ που τον εχουμε και διπλα μας.

εγω βεβαια θελω κτηνια μεσα στην ρακετα. πολυ δυνατα και αθλητικα κορμια. με αυτο το μπατζετ που εχουμε πρεπει να τρωμε παιδακια για πρωινο στην αμυνα για να παμε final 4. για αυτο και γω προτεινω ομαδες και ροστερ που θα τρωνε σιδερα πισω.

εμενα παντως για λαχειο στο 2-3 που εχει κατσει o aaron harisson της γαλατα. τρομερος σουτερ, δυνατο παιδι που παιζει και στο 2 και στο 3 και γενικα ειναι 3 n d. ενω και για 2-3αρι εχει πολλες ασσιστο στο eurocup με 3,1. οχι τοσο δυνατος ριμπαουντερ με 3,1 αλλα 13 ποντους και 44% τριποντο.

γενικα αν δεν βρουμε σουτερ σε αυτην την θεση αυτος θα ειναι φθηνος και μας ταιριαζει και στο ροστερ μας.
john wick
https://www.euroleague.net/rs/95knaaqmhphsj...ilename/c49.jpg


@arenas

Αυτός πρεπει να ειναι το 2ο 5αρι μας του χρονου..... rolleyes.gif
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Feb 17 2019, 04:34 ) *
εγω βεβαια θελω κτηνια μεσα στην ρακετα. πολυ δυνατα και αθλητικα κορμια. με αυτο το μπατζετ που εχουμε πρεπει να τρωμε παιδακια για πρωινο στην αμυνα για να παμε final 4. για αυτο και γω προτεινω ομαδες και ροστερ που θα τρωνε σιδερα πισω.



<τα κτηνια > και τα γενια θελουν κτενια φιλε !

παιδακια να τρωνε για πρωινο -σιδερα να τρωνε πισω ! αγριος κανιβαλισμος !δεν θα παρω!
θα προτιμουσα κατι σε παικτη rolleyes.gif
stefkorner
Μπιρτς,Αλεκ Μπραουν,Παπαγιαννης
Κουζμινσκας(4-3),Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Γουοναμεικερ(2-1),Κοζερ,Λαρετζακης
Καλαθης,Λουτζης
stevebucknall11
QUOTE (stefkorner @ Feb 16 2019, 22:38 ) *
Μπιρτς,Αλεκ Μπραουν,Παπαγιαννης
Κουζμινσκας(4-3),Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Γουοναμεικερ(2-1),Κοζερ,Λαρετζακης
Καλαθης,Λουτζης

Το χαλάς με Κουζμίνσκας. Αυτός ο παίκτης όσο μπάσκετ ξέρει τόσο του λείπει το τσαγανό. Ο Γουόνα θα ρχόταν σε μας; Επίσης τον Κοζέρ δεν νομίζω να τον αφήσουν να φύγει. Για τον Έρικσον έχω εκφραστεί στο παρελθόν. Κατά τα λοιπά μ' αρέσει το 5 σου. Παρά τις ενστάσεις μου μακάρι να χαμε τέτοιο ρόστερ του χρόνου.
stefkorner
QUOTE (stevebucknall11 @ Feb 17 2019, 04:45 ) *
Το χαλάς με Κουζμίνσκας. Αυτός ο παίκτης όσο μπάσκετ ξέρει τόσο του λείπει το τσαγανό. Ο Γουόνα θα ρχόταν σε μας; Επίσης τον Κοζέρ δεν νομίζω να τον αφήσουν να φύγει. Για τον Έρικσον έχω εκφραστεί στο παρελθόν. Κατά τα λοιπά μ' αρέσει το 5 σου. Παρά τις ενστάσεις μου μακάρι να χαμε τέτοιο ρόστερ του χρόνου.


φιλε ο Κουζμινσκας πιστευω θα ερχοταν ευκολα και με 1 μυριακι,καθως δεν φαινεται να σκοπευουν στην Αρμανι να τον κρατησουν !παιζει ανετα και στις δυο θεσεις ! σουταρει καλα κ μπορει να επιτεθει και με προσωπο κ με πλατη !
ολα τα υπολοιπα τα κανει καλουτσικα !τιποτα εξαιρετικα καλα κ αυτο ειναι ενα θεμα ! δεν ειναι κ πλ σκληρος οπως λες !ειναι ομως προσιτος και συμφωνουμε πως ειναι παικτης επιπεδου ! αν ειναι να διαθεσουμε 1 μυριο για μενα δεν υπαρχει κατι καλυτερο!

ο Γουονα ναι γιατι να μην ερχοταν !πηγε nba ,δοκιμασε -δεν του βγηκε και χαιρεταει ! με λιγα λεφτα κιολας εκει !
το κασε του ηταν πριν 2 χρονια 2μυρια στην Φενερ ,αλλα εχει παει αρκετα πτωτικα ως προς αυτο απο τοτε !
πιστευω πως με 1.5 θα ερχοταν 100 % ! να πουμε 1.3 ομως wink.gif

Koζερ δεν ειναι και κανα νιατο ! αν δεν τους ολοκληρωθει καλα η χρονια πιστευω θα πανε να φρεσκαρουν την περιφερεια τους !γιατι με Κοζερ-Καρολ να μεγαλωνουν τοσο και αναπληρωματικο τους τον τιμιο Πρεπελιτς ,θα εχουν μεινει πισω σε σχεση με τους ανταγωνιστες! Κοζερ θα οδευει στα 33 και ο ΚΑρολ στα 37 ohmy.gif
stefkorner
Τζίμι Σότος: Το Ελληνόπουλο που... έρχεται μέσω NCAA

ας σημειωσουμε λοιπον και τον Τζιμι Σοτος ,στα μπλοκακια μας.. smiley.gif
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Feb 16 2019, 21:58 ) *
<τα κτηνια > και τα γενια θελουν κτενια φιλε !

παιδακια να τρωνε για πρωινο -σιδερα να τρωνε πισω ! αγριος κανιβαλισμος !δεν θα παρω!
θα προτιμουσα κατι σε παικτη rolleyes.gif

δεν ξερω πως το εκλαμβανεις αυτο που εννοω αστειευομενος το κανιβαλος κλπ αλλα εννοω παικτες πολυ αθλητικους και σκληρους, πολυ καλους σε αμυνα-ριμπαουντ-ταπες, να ριχνουν ξυλο αβερτα και για να τους βαλεις καλαθι να πρεπει να ματωσεις στην κυριολεξια. και φυσικα να ειναι τρομεροι στο πικ εν ρολ σε αμυνα και επιθεση.

το ντορσει-χαινς του οσφπ ενα παραδειγμα.

δηλαδη μια φροντα λαιν με μπιρτς-ερικ-παπατζον θα σε χαλαγε? και το 4αρι ας ηταν ενας τυπας που θα εχει και λιγο ποστ.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Feb 17 2019, 14:06 ) *
δηλαδη μια φροντα λαιν με μπιρτς-ερικ-παπατζον θα σε χαλαγε? και το 4αρι ας ηταν ενας τυπας που θα εχει και λιγο ποστ.

Εμενα ναι εκτος αν βρισκαμε 4αρι να ειναι τοπ στο ποστ και να εχει καλο τριποντο(τυπου Μελι ας πουμε που δεν βρισκεις ευκολα στα μερη μας) η αν ο Παπαγιαννης ηταν σε θεση την επομενη σεζον να παιζει κανα εικοσαλεπτο

Πρεπει να υπαρχει καποιος στην ρακετα να μπορεις να του ακουμπησεις την μπαλα,να παιξει λιγο πλατη,να δωσει καποιους σιγουρους ποντους και να βρει καμια πασα

Αλλιως στην επιθεση απεναντι σε μια τοπ αμυντικα ομαδα θα κολλησεις
Θα κλεισουν το πικ εν ρολ(λογω ασουτιλας Καλαθη ειναι πιο εφικτο απ'οτι σε αλλες ομαδες) οποτε ο ψηλος επιθετικα βγαινει εκτος,χωρις απειλη μεσα στην ρακετα δεν θα τους ειναι δυσκολο να μην αφησουν τους σουτερ να σουταρουν με καλες προυποθεσεις και θα πηγαινουμε σε γιουρουσια 1vs1 επειδη δεν θα υπαρχει κατι καλυτερο να κανουμε

Οπως αυτο που παθαμε στην σειρα με την Φενερ που εκεινη την χρονια παιζαμε καλα,ειχαμε καλη ομαδα και αξια πηραμε πλεονεκτημα εδρας
Κλεισε πικ εν ρολ,δωσε το σουτ στον Καλαθη με τον παικτη του να πηγαινει σε βοηθειες,καποιος να ακολουθει παντου το 4αρι και σου λεει ο αλλος αν το 2αρι σου ειναι σε μερα να βαλει 30-35 ποντους με καλα ποσοστα σε 1vs1 η ο Καλαθης βαλει 6 τριποντα ας χασω

Ο Ολυμπιακος οταν ειχε διδυμο ΜΑΠ στο 5 ειχε στο 4 τον πραιμ Πριντεζη που ηταν ο καλυτερος παικτης της Ευρωπης στο ποστ
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Feb 17 2019, 15:19 ) *
Εμενα ναι εκτος αν βρισκαμε 4αρι να ειναι τοπ στο ποστ και να εχει καλο τριποντο(τυπου Μελι ας πουμε που δεν βρισκεις ευκολα στα μερη μας) η αν ο Παπαγιαννης ηταν σε θεση την επομενη σεζον να παιζει κανα εικοσαλεπτο

Πρεπει να υπαρχει καποιος στην ρακετα να μπορεις να του ακουμπησεις την μπαλα,να παιξει λιγο πλατη,να δωσει καποιους σιγουρους ποντους και να βρει καμια πασα

Αλλιως στην επιθεση απεναντι σε μια τοπ αμυντικα ομαδα θα κολλησεις
Θα κλεισουν το πικ εν ρολ(λογω ασουτιλας Καλαθη ειναι πιο εφικτο απ'οτι σε αλλες ομαδες) οποτε ο ψηλος επιθετικα βγαινει εκτος,χωρις απειλη μεσα στην ρακετα δεν θα τους ειναι δυσκολο να μην αφησουν τους σουτερ να σουταρουν με καλες προυποθεσεις και θα πηγαινουμε σε γιουρουσια 1vs1 επειδη δεν θα υπαρχει κατι καλυτερο να κανουμε

Οπως αυτο που παθαμε στην σειρα με την Φενερ που εκεινη την χρονια παιζαμε καλα,ειχαμε καλη ομαδα και αξια πηραμε πλεονεκτημα εδρας
Κλεισε πικ εν ρολ,δωσε το σουτ στον Καλαθη με τον παικτη του να πηγαινει σε βοηθειες,καποιος να ακολουθει παντου το 4αρι και σου λεει ο αλλος αν το 2αρι σου ειναι σε μερα να βαλει 30-35 ποντους με καλα ποσοστα σε 1vs1 η ο Καλαθης βαλει 6 τριποντα ας χασω

Ο Ολυμπιακος οταν ειχε διδυμο ΜΑΠ στο 5 ειχε στο 4 τον πραιμ Πριντεζη που ηταν ο καλυτερος παικτης της Ευρωπης στο ποστ

δεν διαφωνω σε αυτο. αλλα εγω θελω η ομαδα μου να τρωει σιδερα στα κρισιμα και ας κανει καμια ηττα παραπανω στην regular σε ματς που θα εχει κολλησει η ομαδα.

την αμυνα μας πρεπει να προσεξουμε. τα ριμπαουντ. την σκληραδα. και μετα σουτερ και δημιουργους. και ας μην εχουμε 5αρι να μπορει να ποσταρει καλα.

εξαλλου νομιζεις οτι μπορουμε να παρουμε τοπ ψηλο στο ποστ και να μην ειναι τρυπα στην αμυνα? γιατι τι να το κανω αν παρω 5αρι να μην μπορει να βγαλει 15 λεπτα και να τρωει τα διπλα πισω.

ποια ομαδα πλην ρεαλ εχει παιχνιδι στο ποστ εξαλλου?

αλλου παιζεται το παιχνιδι και οχι στο ποστ.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Feb 17 2019, 18:52 ) *
δεν διαφωνω σε αυτο. αλλα εγω θελω η ομαδα μου να τρωει σιδερα στα κρισιμα και ας κανει καμια ηττα παραπανω στην regular σε ματς που θα εχει κολλησει η ομαδα.

την αμυνα μας πρεπει να προσεξουμε. τα ριμπαουντ. την σκληραδα. και μετα σουτερ και δημιουργους. και ας μην εχουμε 5αρι να μπορει να ποσταρει καλα.

εξαλλου νομιζεις οτι μπορουμε να παρουμε τοπ ψηλο στο ποστ και να μην ειναι τρυπα στην αμυνα? γιατι τι να το κανω αν παρω 5αρι να μην μπορει να βγαλει 15 λεπτα και να τρωει τα διπλα πισω.

ποια ομαδα πλην ρεαλ εχει παιχνιδι στο ποστ εξαλλου?

αλλου παιζεται το παιχνιδι και οχι στο ποστ.

Απο ομαδες 8αδας μονο η ΤΣΣΚΑ δεν εχει
Η Φενερ στο ποστ εχει τον Μελι ενω καλες ποστ κινησεις εχουν και ο Λοβερν και ο Βεσελυ(πλεον)
Επισης και οι 3 λειτουργουν σαν πλειμεικερ ρακετας οταν ακουμπας πανω τους την μπαλα
Δεν ειναι ψηλοι που σκοραρουν μονο με καρφωμα και πιανουν την μπαλα σαν βομβα οπως οι Μπιρτς,Ερικ

Ο Ολυμπιακος εχει τον Πριντεζη και τον Μιλουτινοφ στο ποστ
Η Εφες εχει Πλαις(κυριως) και Μοτουμ
Η Μπαρτσελονα Τομιτς
Η Μπαγερν Ραντοσεβιτς,Μπαρτελ
Η Μπασκονια Σενγκελια,Φοιτμαν,Πουαριε
Η Αρμανι Γκουνταιτις,Ταρζεφσκι,Ομιτς



Καλη η αμυνα αλλα πρεπει ενας τουλαχιστον απο την 4αδα που θα παιρνει τον περισσοτερο χρονο στο 4-5 να ειναι παικτης που μπορεις να ακουμπησεις πανω του μπαλα και να κανει παιχνιδι

Τοπ αμυντικο καλο στο ποστ δεν θα βρουμε αλλα δεν πειραζει.Αρκει να ειναι αξιοπρεπης απλα οπως πχ ο Φοιτμαν
Θα υπαρχουν στιγμες που χρειαζομαστε καποιον να δωσει σιγουρους ποντους και να ακουμπησουμε την μπαλα στην ρακετα

Οχι μονο στην ρεγκιουλαρ,απο το τοπ8 και μετα κυριως
Εκει ειναι που θα κολλησεις,απεναντι σε καλες αμυνες οι οποιες για καιρο προετοιμαζονται ωστε να αντιμετωπισουν ειδικα εσενα

Δεν μπορεις να πονταρεις οτι θα κρατησεις τον αντιπαλο στους 60-65 ποντους η οτι θα βασιζεσαι στο ανοιχτο γηπεδο για να κερδισεις
9 στις 10 δεν θα το καταφερεις οταν παιζεις με τοπ ομαδες αντιπαλος
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Feb 17 2019, 19:21 ) *
Απο ομαδες 8αδας μονο η ΤΣΣΚΑ δεν εχει
Η Φενερ στο ποστ εχει τον Μελι ενω καλες ποστ κινησεις εχουν και ο Λοβερν και ο Βεσελυ(πλεον)
Επισης και οι 3 λειτουργουν σαν πλειμεικερ ρακετας οταν ακουμπας πανω τους την μπαλα
Δεν ειναι ψηλοι που σκοραρουν μονο με καρφωμα και πιανουν την μπαλα σαν βομβα οπως οι Μπιρτς,Ερικ

Ο Ολυμπιακος εχει τον Πριντεζη και τον Μιλουτινοφ στο ποστ
Η Εφες εχει Πλαις(κυριως) και Μοτουμ
Η Μπαρτσελονα Τομιτς
Η Μπαγερν Ραντοσεβιτς,Μπαρτελ
Η Μπασκονια Σενγκελια,Φοιτμαν,Πουαριε
Η Αρμανι Γκουνταιτις,Ταρζεφσκι,Ομιτς



Καλη η αμυνα αλλα πρεπει ενας τουλαχιστον απο την 4αδα που θα παιρνει τον περισσοτερο χρονο στο 4-5 να ειναι παικτης που μπορεις να ακουμπησεις πανω του μπαλα και να κανει παιχνιδι

Τοπ αμυντικο καλο στο ποστ δεν θα βρουμε αλλα δεν πειραζει.Αρκει να ειναι αξιοπρεπης απλα οπως πχ ο Φοιτμαν
Θα υπαρχουν στιγμες που χρειαζομαστε καποιον να δωσει σιγουρους ποντους και να ακουμπησουμε την μπαλα στην ρακετα

Οχι μονο στην ρεγκιουλαρ,απο το τοπ8 και μετα κυριως
Εκει ειναι που θα κολλησεις,απεναντι σε καλες αμυνες οι οποιες για καιρο προετοιμαζονται ωστε να αντιμετωπισουν ειδικα εσενα

Δεν μπορεις να πονταρεις οτι θα κρατησεις τον αντιπαλο στους 60-65 ποντους η οτι θα βασιζεσαι στο ανοιχτο γηπεδο για να κερδισεις
9 στις 10 δεν θα το καταφερεις οταν παιζεις με τοπ ομαδες αντιπαλος


Έχεις απόλυτο δίκιο ! Συμφωνώ φουλ σε αυτό με τους ψηλούς . Είδαμε και με δίδυμο γκιστ-Λασμε το 13 που έτρωγαν σίδερα πως τα πήγανε . Εγώ θέλω παίκτες με μπασκετικό iq . Μπασκετμπολίστες κι όχι αθλητές ! Όλες οι τοπ ομάδες πλην τσσκα έχει όντως ποιοτικούς ψηλούς και όχι απλά μαπ (που ο χαϊνς δεν κάνει μόνο τα πράγματα που κάνει ένας μαπ αλλά Τεσπα) . Μάλιστα από εφες ξέχασες μοερμαν κι από μπαρτσα σεραφεν . Όλες έχουν πάνω από 1 παίκτη που μπορεί να σκοράρει ή να δημιουργηθεί από το ποστ. Μέχρι και η Χίμκι και η Ζαλγκίρις έχουν από 2-3 παίκτες που μπορείς να τους ακουμπήσεις τη μπάλα χαμηλά . Εγώ θέλω ένας από τους 2 σεντερ να είναι στυλ ντουμπλιεβιτς ή βοϊτμαν ή Ντειβις (που αν και κοντός έχει παιχνίδι στο ποστ) και μετά άλλον έναν για τις ταπες και τα καρφώματα .
stefkorner
φλασια μου ηρθε !τον Ντεβιν Γουιλιαμς που πηρε η Μπουντουσνοστ ποιος τον ειχε προτεινει εδω μεσα ,να του δωσουμε κρεντιτς ;
exasfairos αν δεν κανω λαθος ;
λιγα κρεντιτς τωρα και λιγα πιο μετα,αφου πρωτα δουμε τον παικτη ευρωλιγκα rolleyes.gif
dru_15
Ο Θιοντορ μου αρεσει πολυ για δευτερος ασσος. Εχει συμβολαιο του χρονου..?
Πολυ καλος σημερα ωριμο παιχνιδι
stefkorner
QUOTE (dru_15 @ Feb 18 2019, 07:20 ) *
Ο Θιοντορ μου αρεσει πολυ για δευτερος ασσος. Εχει συμβολαιο του χρονου..?
Πολυ καλος σημερα ωριμο παιχνιδι


οχι ,δεν εχει και για του χρονου ! παιζοταν αν θα ειχε και ρητρα αποδεσμευσης για προταση απο ευρωλιγκα φετος..!
δηλαδη ισως να μπορουσαμε και τωρα να τον κλεψουμε ,υποθετικα μιλωντας !
φανηκε σημερα γιατι τον πηρε περσι η Αρμανι και εσκασε πολλα λεφτα !
ομως δεν κανει συχνα τοσο μεγαλες εμφανισεις ! και δεν ξερω κατα ποσο του ταιριαζει να ερχεται ως δευτερος !γιατι δεν εχει καθολου σταθερο σουτ ! μονο σταθερα καλη πασα εχει !τα υπολοιπα αναλογως την μερα του.. !ε στην καλη του οπως σημερα μπορει να τα κανει ολα σουπερ..
Johnny Marv
Ρόστερ που περιλαμβάνει και λίγη επιστημονική φαντασία :

Καλαθης-Σλουκας
Τζενκινς-Μπερτανς
Ναναλι-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Ραντολφ-Μιτογλου
Γκουνταιτις-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης


Όλοι μπορούμε να κάνουμε όνειρα παιδιά . Τη θεωρώ τρομερή ομάδα και πραγματικά με έναν Σάρας για προπονητή δεν θα είχε αντίπαλο !! Και χώρος μαπ στο 5 (για εμάς που θελουμε να βλέπουμε λίγο πιο μυαλομενο μπάσκετ) . Όσο για τα χρήματα χωρίς τα μπαϊ αουτ κάποιων παικτών (ραντολφ και αρτουρας βασικά) μου βγαίνει στα 15-16 μυρια καθαρό μπατζετ . Όχι και πολλά ...
Ομάδα με 12 παίκτες που όλοι δένουν εξαιρετικά μεταξύ τους και όλοι μπορούν να παίξουν πραγματικά με όλους !!


ΥΓ. Επίτηδες έβαλα παίκτες όπως ο τζενκινς , μπερτανς και βοϊτμαν καθώς είναι παίκτες που και παίζουν σε 2 θέσεις και δεν απαιτούν πολύ χρόνο και ουσιαστικά κάνουν την αθόρυβη δουλειά , γιατί αν όλοι ήταν των 25 λεπτών θα έπαιζαν μπουνιές μεταξύ τους , όχι μπάσκετ !!
ΥΓ1. Μακάρι ο γιαννακοπουλος είτε μόνος του είτε με βοήθεια να καταφέρει να διπλασιάσει το φετινό μπατζετ και να φτάσουμε να έχουμε ρόστερ τέτοιου επιπέδου !!!!!!
stevebucknall11
roster με αποκλειστικά Ευρωπαίους παίκτες
Καλάθης Westermann Lekavicious (euroleague only)
L. Konate Bertans Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούνμπο
Kuzminskas Μήτογλου
Seraphin Voigtmann Παπαγιάννης
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 18 2019, 10:28 ) *
Καλαθης-Σλουκας
Τζενκινς-Μπερτανς
Ναναλι-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Ραντολφ-Μιτογλου
Γκουνταιτις-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης



ΥΓ1. Μακάρι ο γιαννακοπουλος είτε μόνος του είτε με βοήθεια να καταφέρει να διπλασιάσει το φετινό μπατζετ και να φτάσουμε να έχουμε ρόστερ τέτοιου επιπέδου !!!!!!


νταξει ,μετα κ απ αυτο ,εγω αιτουμαι να κλειδωσει το τοπικ !
με σεναρια επιστημονικης φαντασιας και μεταφυσικα φαινομενα δεν δυναμαι να συνεχισω smiley.gif
Ginobili
QUOTE(Johnny Marv @ Feb 18 2019, 01:28 ) *
Ρόστερ που περιλαμβάνει και λίγη επιστημονική φαντασία :

Καλαθης-Σλουκας
Τζενκινς-Μπερτανς
Ναναλι-Παπαπετρου-Αντετοκουμπο
Ραντολφ-Μιτογλου
Γκουνταιτις-Βοϊτμαν-Παπαγιαννης


Όλοι μπορούμε να κάνουμε όνειρα παιδιά . Τη θεωρώ τρομερή ομάδα και πραγματικά με έναν Σάρας για προπονητή δεν θα είχε αντίπαλο !!

Φτηνός στο αλεύρι..ακριβός στα πίτουρα....την κάνεις που την κάνεις τη "γουρουνια"..κάντη σωστά...Βάλε κι ένα Ούντο στο 5...κι ένα Λάρκιν tongue.gif
stefkorner
τωρα που καποιοι φτιαχτηκατε με τις τελευταιες εμφανισεις του Ντεσον,ας φτιαξω ενα ροστερακι κ με αυτον μεσα rolleyes.gif
(αλλα ως 4ρο3ρι-3ρο4ρι απ τν επομενη σεζον )

Μπιρτς,Ματιανγκ,Παπαγιαννης
Tαις(4-5),Ντεσον(4-3),Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
Γουοναμεικερ(2-1),Μητρου-Λονγκ,Λαρετζακης
Καλαθης,Λουτζης

Ματιανγκ ως φθηνο δευτερο 5ρι ,θα αφηνει χωρο σε Ταις να παιζει και στο 5 ,αλλα και προοπτικη στον Παπαγιαννη να γινει δευτερος,αν πιασει τα αναμενομενα στανταρ του χρονου
basketikos13
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΑΡΑΣ

1. ΚΑΛΑΘΗΣ ΣΙΒΑ ΛΟΥΝΤΖΗΣ
2. ΣΛΟΥΚΑΣ ΠΑΠΠΑΣ ΝΤΕΝΜΟΝ
3. ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ
3-4 ΤΟΜΑΣ-ο ντεσον που εχουμε τωρα-
4. ΓΟΥΑΙΤ ΜΗΤΟΓΛΟΥ
5. ΝΤΕΙΒΙΣ ΒΟΙΤΜΑΝ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ

stevebucknall11
Έμπνευση της στιγμής:

Headcoach: Soulis Markopoulos

Calathes Colom
Causeur Feldeine Pappas
Papapetrou Antetokounmpo
Jankunas Mitoglou
Br. Davies A. Brown Papagiannis


Διάλεξα παίκτες που προσφέρονται να παίξουν το νοικοκυρεμένο μπάσκετ του Σούλη, με επίσης νοικοκυρεμένο μπάτζετ, με ακριβή εξαίρεση τον Βr. Davies (ίσως και τον Causeur).
stefkorner

Μπιρτς,Αλεκ Μπραουν(5-4),Παπαγιαννης
Ο Μπραιαντ(4-5), Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου(3-4),Θανασης
Κοζερ,Λαρετζακης,Ντενμον
Καλαθης,Λαπροβιτολα

Ντενμον 7.ος ξενος

προπονητης Μπαρτζωκας η Λυκογιαννης smiley.gif
Johnny Marv
https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...stin-evroligka/

Τον κλείνεις τώρα και τον κρατάς και για του χρόνου!!
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 19 2019, 21:51 ) *
https://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...stin-evroligka/

Τον κλείνεις τώρα και τον κρατάς και για του χρόνου!!


μακαρι Τζονι !
αν και για απο του χρονου φοβαμαι οτι δεν θα αρκεστει στο να παρει το ιδιο συμβολαιο με Καλαθη !
2.2 μπορει να τα βρισκει κ λιγα ο συγκεκριμενος,που εκτος των αλλων ειναι και ταληροφονιας tongue.gif ..!
και για διαφορους λογους(περα απ το καθαρα οικονομικο) δεν νομιζω να υπαρχει καποια προθεση να παμε παραπανω απ αυτο.. !
stefkorner
Mπιρτς,Αλεκ Μπραουν(5-4),Παπαγιαννης
ΚΟυζμινσκας(4-3),Μητογλου,Μπεντιλ
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Ντιλεινι(2-1),Μητρου-Λονγκ(2-1),Λαρετζακης
Καλαθης,Λουτζης
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 19 2019, 15:26 ) *
Mπιρτς,Αλεκ Μπραουν(5-4),Παπαγιαννης
ΚΟυζμινσκας(4-3),Μητογλου,Μπεντιλ
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Ντιλεινι(2-1),Μητρου-Λονγκ(2-1),Λαρετζακης
Καλαθης,Λουτζης



Ο Ντιλέινι όπως έχω ξαναγράψει στο τόπικ αυτό είναι ο ιδεατός παίκτης για εσάς.

Στο ωραίο ρόστερ που βάζεις νομίζω ότι είναι αχρείαστος ο (έτσι κι αλλιώς επίφοβος για παλτό) Κουζμίνσκας με τόσα 3ρια και 4ρια που θα έχετε.
Γλιτώνετε κι κανα 800ριακο
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Feb 19 2019, 22:43 ) *
Στο ωραίο ρόστερ που βάζεις νομίζω ότι είναι αχρείαστος ο (έτσι κι αλλιώς επίφοβος για παλτό) Κουζμίνσκας με τόσα 3ρια και 4ρια που θα έχετε.
Γλιτώνετε κι κανα 800ριακο


ε δεν μπορει να σταθει βασικος ουτε ο Αλεκ Μπραουν ,ουτε ο Μητογλου (απ του χρονου ) ,ουτε ο Μπεντιλ φυσικα ,στο 4!
με τις μετατοπισεις θα μπορουν να δημιουργουνται διαφορα πιθανα σχηματα ! κ καποια αρκετα ψηλα !

τον πανιψηλο Αλεκ Μπραουν θα τον γουσταρα πολυ και σε διδιμo με ενα ημιψηλο 5ρι !κατι αντιστοιχο με αυτο που κανει ο Μπανκι τον τελευταιο καιρο ξεκινωντας πενταδατο τον Τσαλμπουρη μαζι με Χαντερ wink.gif


ο Μπεντιλ μαλλον περισσευει ,αλλα επειδη μου εμενε μια θεση ξενου ειπα να μην την αφησω κενη !φθηνος απο το Περιστερι ,σε καλη ηλικια (24 μολις ) ,με καλη προοπτικη εξελιξης σαν 4ρο5ρι
taurus13
Ο Ντιλέινι έχει τουιτάρει δύο φορές απ'όσο θυμάμαι κατά των πρακτικών του προέδρου, μία για την περίπτωση του πούλμαν και μία για το πρόστιμο που είχε ρίξει στους παίχτες. Σίγουρα θα υπάρχουν πιο ελκυστικοί για εκείνον προορισμοί αν αποφασίσει να ξαναγυρίσει στην ευρωλίγκα. Βέβαια σε σχετική ερώτηση που του είχε γίνει ανάμεσα σε αυτές τις δύο περιπτώσεις δεν είχε αποκλείσει τίποτα και ως γνωστόν οι επαγγελματίες παίχτες κυνηγούν το χρήμα, πόσο μάλλον όσοι πάνε να αγωνιστούν στην Κίνα, αλλά ψιλοαπίθανο το βλέπω γενικότερα το πράγμα, κυρίως για το συμβόλαιο που θα ζητήσει.
Baader
QUOTE (basket72 @ Feb 19 2019, 15:43 ) *
Στο ωραίο ρόστερ που βάζεις νομίζω ότι είναι αχρείαστος ο (έτσι κι αλλιώς επίφοβος για παλτό) Κουζμίνσκας με τόσα 3ρια και 4ρια που θα έχετε.


Λες να μας τελείωσε ο,τι ωραίο είχαμε να δούμε από αυτόν τον παίχτη; Πολύ κρίμα είναι. Αλλά όντως, σέρνεται εδώ και τόσον καιρό που δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι απλώς σε κακή φόρμα.
stefkorner
η περιπτωση Κουζμινσκας με εχει απασχολησει αρκετα !
δειτε λιγο την διαδρομη ! απο Μαλαγα σε Νικς και απο περσι σε Αρμανι !
ηρθε στην Αρμανι με μολις 1 μυριο ,ενω τα πηγαινε τοσο καλα στο nba ! περσι εβγαινε πως δυνασχετουσε που δεν παιζει (και)στο 3 εκτος απο το 4 !τελικα εμεινε στην Αρμανι κ παρεμεινε εξ ολοκληρου στο 4.. !
εχω μπερδευτει ! μπορω ομως να υποθεσω οτι δεν εχει ταιριαξει καθολου εκει ! γιατι δεν εχει μεσολαβησει κατι που να δικαιολογει μια καμπη στην καριερα του! ενας τραυματισμος βασικα!και σε ηλικια ειναι στην ιδανικη απο αποψη ωριμανσης !

στην Αρμανι μοιαζει τελειως ανευρος θα συμφωνησουμε ολοι !τον θυμαστε ομως ευρωλιγκα στην τελευταια του χρονια με Μαλαγα πριν φυγει για Nba ? ποσο πιο ζωηρος -μαχητικος και παθιασμενος ? δεν μπορω να πιστεψω οτι παρουσιαζεται τοσο αχρωμος και φετος ,χωρις να ειναι θεμα πρωτιστος της ομαδας .. !οχι οτι ευθυνεται η Αρμανι ! απλα δεν εχει κολλησει !
πολυ πιθανο σε ενα διαφορετικο περιβαλλον ,να ξαναδουμε τον Κουζμινσκας που θυμομασταν με την Μαλαγα !
basket72
QUOTE (stefkorner @ Feb 19 2019, 18:52 ) *
η περιπτωση Κουζμινσκας με εχει απασχολησει αρκετα !
δειτε λιγο την διαδρομη ! απο Μαλαγα σε Νικς και απο περσι σε Αρμανι !
ηρθε στην Αρμανι με μολις 1 μυριο ,ενω τα πηγαινε τοσο καλα στο nba ! περσι εβγαινε πως δυνασχετουσε που δεν παιζει (και)στο 3 εκτος απο το 4 !τελικα εμεινε στην Αρμανι κ παρεμεινε εξ ολοκληρου στο 4.. !
εχω μπερδευτει ! μπορω ομως να υποθεσω οτι δεν εχει ταιριαξει καθολου εκει ! γιατι δεν εχει μεσολαβησει κατι που να δικαιολογει μια καμπη στην καριερα του! ενας τραυματισμος βασικα!και σε ηλικια ειναι στην ιδανικη απο αποψη ωριμανσης !

στην Αρμανι μοιαζει τελειως ανευρος θα συμφωνησουμε ολοι !τον θυμαστε ομως ευρωλιγκα στην τελευταια του χρονια με Μαλαγα πριν φυγει για Nba ? ποσο πιο ζωηρος -μαχητικος και παθιασμενος ? δεν μπορω να πιστεψω οτι παρουσιαζεται τοσο αχρωμος και φετος ,χωρις να ειναι θεμα πρωτιστος της ομαδας .. !οχι οτι ευθυνεται η Αρμανι ! απλα δεν εχει κολλησει !
πολυ πιθανο σε ενα διαφορετικο περιβαλλον ,να ξαναδουμε τον Κουζμινσκας που θυμομασταν με την Μαλαγα !


Έχει βάση το σκεπτικό σου περί Κουζμίνσκας, αφενός όμως δεν περισσεύουν τα χρήματα κι αφετέρου έχετε ήδη 2 παίκτες που παίζουν στο 3-4, οπότε καλό θα ήταν να τον αποφύγετε.
Κατ΄εμέ θέλετε ένα καθαρό 4αρι στυλ Γ. Τόμας ή κάποιο 4-5αρι στην περίπτωση που κοιτάγατε τον Όγκαστ και πάλι. Έτσι θα είσαστε καλυμμένοι.

Σε κάθε περίπτωση αυτό που θα πρέπει να κοιτάξετε (κατά σειρά προτεραιότητας είναι): προπονητής, ηγέτης κόμπο ή sg και πεντάρι πρώτης διαλογής κι ας μην είναι Ούντο.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Feb 20 2019, 02:36 ) *
Έχει βάση το σκεπτικό σου περί Κουζμίνσκας, αφενός όμως δεν περισσεύουν τα χρήματα κι αφετέρου έχετε ήδη 2 παίκτες που παίζουν στο 3-4, οπότε καλό θα ήταν να τον αποφύγετε.
Κατ΄εμέ θέλετε ένα καθαρό 4αρι στυλ Γ. Τόμας ή κάποιο 4-5αρι στην περίπτωση που κοιτάγατε τον Όγκαστ και πάλι. Έτσι θα είσαστε καλυμμένοι.



κοιταξε να δεις ! λεφτα δεν περισσευουν ,αλλα δεν εχει να νοημα κατσουμε να κλαιγομαστε για στενοτητες και να ψαχνουμε παικτες του 500ρικου παλι ,επειδη δεν βγαινει ο dpg για παραπανω..! επετρεψε μας λοιπον να ψαχνουμε για παικτες απο τα πιο πανω ραφια,οσο αναφορα τους βασικους rolleyes.gif (τους βασικους σημειωνω ! τους παικτες που θα περιμενουμε να μας κανουν την διαφορα κ πρεπει οσο γινεται να παμε σε σχετικα ασφαλεις επιλογες )

στο 4 ειναι στρωμενη η κατασταση με αναπληρωματικο τον αξιοπιστο και εξελισσομενο Μητογλου ,που δεν στοιχιζει και παρα πολλα! χρειαζεται μια θεση βασικου που να διαθετει ποιοτητα και δυναμικη πρωτου επιπεδου ! δεν λεω πλεον για Ντ.Γουιλιαμς που θα παει 2 μυρια ετσι οπως καλπαζει χωρις σταματημο.. !

μπορουμε ομως να δωσουμε κατι ενδιαμεσο στο 1-1.5 μυριο !ενα ποσο σαν αυτο που διναμε στον Σιγκλεντον μεχρι περσι !
με ενα τετοιο ποσο ενδεχομενως να μπορουμε να χτυπησουμε κατι απο Γερεμπκο- Ταις -Κασπι αν βγουν και οι 3 μαζι f.a το ερχομενο καλοκαιρι οπως αναμενεται !ετσι μπορει να περισσεψει κατι και για εμας..! rolleyes.gif
και παλι δυσκολο ομως να μας κατσει ! γ αυτο θεωρω εφικτη κ αρκετα καλη επιλογη Κουζμινσκας !
ομως για να παραθεσω στο τελος και ενα σεναριο που βλεπω ως αρκετα πιθανο : ο Σαρας στον ερχομο του να μας φερει για βασικο 4ρι τον Ααρον Γουαιτ ! σε αυτη την περιπτωση βλεπω τον Κουζμινσκας να επαναπατριζεται στα 30του wink.gif
pan24
Για τον Κουζμινασκας μην αποκλειουμε και το σεναριο η Αρμανι να προσπαθησει να τον κρατησει με οτι αυτο συνεπαγεται
Ματια δεν βγαζει αλλα δεν ειναι κακος και δεν θα υπαρχουν πολλα τοπ επιπεδου 4αρια στην αγορα για να χτυπησουν

Ωστοσο αν μπορουμε να τον εχουμε με λιγοτερο απο 1,5 ειναι σουπερ κινηση
Σκληραδα δεν δινει,παντα σοφτ ηταν και απο την Αμερικη γυρισε ακομα πιο σοφτ ωστοσο εχει βελτιωσει παρα πολυ το σουτ του
Σουτερ που τριποντο εχει 35% ποσοστο καριερας περσι σουταρε με 43% και φετος με 49%

Το ρισκο να μας βγει Ευρωπαιος Τομας με διπλασιο κασε ειναι υπαρκτο και σημαντικο αλλα δεν πιστευω οτι εχουμε ρεαλιστικες πιθανοτητες να βρουμε κατι καλυτερο απο αυτον
stefkorner
Μπιρτς,Αλεκ Μπραουν(5-4),Παπαγιαννης
Ααρον Γουαιτ,Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Ντιλεινι(2-1),Μπερτανς
Καλαθης,Τολιοπουλος(1-2),Λουτζης
yorgos
Άσχετο, αλλά είχαμε τέτοιο γίγαντα στις ακαδημίες;; unsure.gif

https://menshouse.gr/extras/104225/mia-anas...mpaign=internal
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Feb 20 2019, 04:24 ) *
Άσχετο, αλλά είχαμε τέτοιο γίγαντα στις ακαδημίες;; unsure.gif

https://menshouse.gr/extras/104225/mia-anas...mpaign=internal


θα μπορουσε να ειχε γινει ο Ελληνας Μπομπαν Μαριανοβιτς sad.gif
Esteban_bachoso
Μια τσιμπημένη σε τιμή ομάδα και απο εμένα
1. Καλάθης, Καλάιτζάκης
1-2.Delaney, B.Baron
2. John Jenkins
3.Παπαπέτρου,Θανασης
4. Οkaro White, Βεζένκωφ (αν τον διώξει ο γαύρος μετά την μέτρια χρονια)
4-5 Mητογλου (να βάλει λίγα κιλά και να δυναμώσει για την άμυνα.έχει timing στα ριμπαουντ και μπορεί παίζει λίγο σε κοντά σχήματα)
5.Μejri, Alec Brown, Παπαγιάννης
stefkorner
QUOTE (Esteban_bachoso @ Feb 20 2019, 05:14 ) *
Μια τσιμπημένη σε τιμή ομάδα και απο εμένα
1. Καλάθης, Καλάιτζάκης
1-2.Delaney, B.Baron
2. John Jenkins
3.Παπαπέτρου,Θανασης
4. Οkaro White, Βεζένκωφ (αν τον διώξει ο γαύρος μετά την μέτρια χρονια)
4-5 Mητογλου (να βάλει λίγα κιλά και να δυναμώσει για την άμυνα.έχει timing στα ριμπαουντ και μπορεί παίζει λίγο σε κοντά σχήματα)
5.Μejri, Alec Brown, Παπαγιάννης


1)κανε μια διορθωση στο <γαυρος> για να γλιτωσεις το φαουλ rolleyes.gif

2) εισαι ο δευτερος -τριτος που προτεινει Μπαρον ! καλος παικτης,αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να σταθει σαν κομπο στο υψηλοτερο επιπεδο ! μαλλον καλυτερα για πισω απο Καλαθη αποκλειστικα στον ασσο

3) μπορεις με μια μικρη κινηση να την κανεις λιγοτερο τσιμπημενη σε τιμη ,αν βαλεις αντι του Τζενκινς εναν guard forward !ετσι θα του δωσεις και μια πλ καλυτερη ισορροπια !για να μην στηριζεσαι αποκλειστικα στον Παπαπετρου απο το 3..
stefkorner
ο αλητηριος Μαικλ Μπισλει παει Κινα!
δεν ξερω αν θα παρει κανα τρελο ποσο ,αλλα βλεπω αλλο ενα 4ρι που ισως να μπορουσε να ερθει Ευρωπη μετα και να κανει χαμουλη..
αν του φτανει 1.5 μυριο ευρω καθαρα.. τοτε καλως rolleyes.gif !

Μπιρτς,Μαθιανγκ,Παπαγιαννης
Μπισλει,Μητογλου
Ερικσσον,Παπαπετρου,Θανασης
Κοζερ,Μητρου-Λονγκ,Λαρετζακης
Καλαθης,Λαπροβιτολα
boumtze-boumtze
Ο Μπισλευ πηρε 1.5 εκ για δυο μηνες στην Κινα...
stefkorner
QUOTE (boumtze-boumtze @ Feb 20 2019, 05:02 ) *
Ο Μπισλευ πηρε 1.5 εκ για δυο μηνες στην Κινα...


Πηγη ; το ειδες καπου η απλα το υποθετεις.. ;

γραφεται οτι πρεπει να πηρε ενα μεγαλο ποσο ,αλλα πουθενα κατι συγκεκριμενο!
νταξει πιθανοτατα και 2 μυρια καθαρα στην ευρωπη να μη του φτανουν ! περσι εκανε σουπερ χρονια και βρηκε ξανα ενα καλο συμβολαιο με Λεικερς ! ομως δεν του πηγε καθολου καλα η φετινη σεζον στο nba
Kalispera
QUOTE (stefkorner @ Feb 19 2019, 22:53 ) *
ο αλητηριος Μαικλ Μπισλει παει Κινα!
δεν ξερω αν θα παρει κανα τρελο ποσο ,αλλα βλεπω αλλο ενα 4ρι που ισως να μπορουσε να ερθει Ευρωπη μετα και να κανει χαμουλη..

αν του φτανει 1.5 μυριο ευρω καθαρα.. τοτε καλως rolleyes.gif !

Μπιρτς,Μαθιανγκ,Παπαγιαννης
Μπισλει,Μητογλου
Ερικσσον,Παπαπετρου,Θανασης
Κοζερ,Μητρου-Λονγκ,Λαρετζακης
Καλαθης,Λαπροβιτολα

Παιχταράς μεν, τεράστιος κωλοπαιδαράς δε.Μεγάλο ρίσκο να δαπανήσεις τόσο μεγάλο ποσό.
stefkorner
QUOTE (Kalispera @ Feb 20 2019, 05:30 ) *
Παιχταράς μεν, τεράστιος κωλοπαιδαράς δε.Μεγάλο ρίσκο να δαπανήσεις τόσο μεγάλο ποσό.


ναι μεγαλη αλητεια ο τυπος ! και συμφωνω μεγαλο ρισκο να βαλεις πολυ μεγαλο ποσο σε τετοιο χαρακτηρα !
εκτος αν γινοταν ενα ειδικο ντιλ ,με πολυ προσοχη σε ρητρες&ορους οσο αναφορα τα πειθαρχικα παραπτωματα..
dru_15
https://www.goodnet.gr/news-item/sto-kamp-p...-gkiouleas.html

Ας σημειωσουμε καπου το ονομα του. Το παιδι αυτο θα απασχολησει σοβαρα στο μελλον.
stevebucknall11
Οικονομική πρόταση με τους καλύτερους του ελληνικού πρωταθλήματος (με εφτά ξένους):
Προπονητής: Α. Πεδουλάκης
Καλάθης Theodore
D. Lamb R. Brown Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούνμπο
S. Evans B. Bentil Μήτογλου
D. Agbelese V. Hunter Παπαγιάννης
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Feb 19 2019, 21:21 ) *
Μπιρτς,Αλεκ Μπραουν(5-4),Παπαγιαννης
Ααρον Γουαιτ,Μητογλου
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Ντιλεινι(2-1),Μπερτανς
Καλαθης,Τολιοπουλος(1-2),Λουτζης


Βλέπω ομάδα με 10 παίκτες . Ούτε ο λουτζης ούτε ο Τολιοπουλος είναι για 12αδα αυτή τη στιγμή , όπως έχω ξαναπεί μπορώ να τους δω στον παο ως 13ο ή 14ο παίκτη κι από το να γίνει αυτό καλύτερα κα μείνουν στις ομάδες τους ως βασικοί . Επίσης παπαγιαννη τον πιάνω για μισό και άλλο μισό τον Άλεκ μπραουν που μπορεί να μην σου βγει Εν τελει και να μην καταφέρει να κοντράρει κανενα από τα καλά 5αρια της Ευρωλίγκας . Οπότε αν συμβεί αυτό μένεις με έναν σεντερ ουσιαστικά και αυτό ούτε στο 4 αντισταθμίζεται γιατί ούτε εκεί είχες παίκτη που κάνει τη διαφορά (πρέπει να έχουμε τουλάχιστον έναν ψηλο ανώτατου επίπεδου) . Άσε που θέλω για βασικό 4αρι κάποιον με σίγουρα καλύτερο τρίποντο από αυτό του Άαρον . Τέλος να πω πως για ντιλεινι το ξανασκέφτηκα και δεν τρελενομαι . Θελουμε κατεμε παίκτες με μέλλον στην ομάδα που θα έρθουν και ια κάτσουν χρόνια και ο ντιλεινι θα την κοπανήσει με τη πρώτη ευκαιρία και πάλι θα ψαχνόμαστε ενώ παίκτες όπως ο ερτελ ή σλουκας που έχουν αποδεχτεί πως το μέλλον τους είναι στην Ευρώπη άνετα μένουν στην ομάδα για 3-4 χρόνια με τα κατάλληλα λεφτά .

ΥΓ. Να αρχίσουμε να βάζουμε στα ρόστερ μας και τον Τάιλερ ντορσει που πιστεύω έρχεται με κάτι κάτω του μυριου . Τρομερό σουτ , φονιάς που θα σουτάρει και για τον ασουτο καλαθη . Έχει θέμα στην άμυνα και γενικώς δεν έχει και τρομερή ευρωπαϊκή αντίληψη αλλά αν αποφασίσει να έρθει Ευρώπη και προσαρμοστεί στα δεδομένα μας πιστεύω θα κάνει τη διαφορά και επειδή είναι και νέος μπορεί σε κάποια χρόνια να καταλήξει και ηγέτης της ομάδας (είναι και Έλληνας)
stefkorner
QUOTE (Johnny Marv @ Feb 20 2019, 07:46 ) *
Βλέπω ομάδα με 10 παίκτες . Ούτε ο λουτζης ούτε ο Τολιοπουλος είναι για 12αδα αυτή τη στιγμή , όπως έχω ξαναπεί μπορώ να τους δω στον παο ως 13ο ή 14ο παίκτη κι από το να γίνει αυτό καλύτερα κα μείνουν στις ομάδες τους ως βασικοί .


αν βλεπεις 10 μαλλον δεν μετρας σωστα!σορι tongue.gif
13 εδωσα οποτε δωδεκατος Λουτζης η Τολιοπουλος ! πες το 11 εστω !
αν θες στην ομαδα σου παικτες επιπεδου Ντιλεινι να πλαισιωσουν τον Καλαθη,τοτε μην περιμενεις να φτανει το ροτεισον μεχρι τον δωδεκατο ! γιατι ο Ντιλεινι για παραδειγμα των 2 μυριων θα παιζει 25-30λεπτα !
και αν εσυ ονειρευεσαι ομαδα πολλων ισαξιων παικτων και μεγαλο βαθος παγκου τοτε οκ Λουτζης η Τολιοπουλος δεν ειναι για δωδεκαδα !απλα δεν θα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να χωρεσεις πανω του ενος πρωτοκλασσατου ,περαν του Καλαθη!
πρεπει λιγο να τα διαχωρισεις αυτα !ολα μαζι δεν γινονται ,ειδικα με μπατζετ το πολυ 10μυρια ..!εκτος αν ειναι να φτιαχνουμε ροστερ επιστημονικης φαντασιας οπως βαφτισες ο ιδιος το τελευταιο σου rolleyes.gif


QUOTE (stevebucknall11 @ Feb 20 2019, 07:15 ) *
Οικονομική πρόταση με τους καλύτερους του ελληνικού πρωταθλήματος (με εφτά ξένους):
Προπονητής: Α. Πεδουλάκης
Καλάθης Theodore
D. Lamb R. Brown Παππάς
Παπαπέτρου Αντετοκούνμπο
S. Evans B. Bentil Μήτογλου
D. Agbelese V. Hunter Παπαγιάννης


πραγματικος πονοκεφαλος για τον Αρτζι !να πρεπει να χωρεσει τον Θιοντορ πισω απο Καλαθη ,την ιδια ωρα που θα εχει βασικο 4ρι το κατα βαση πενταρι Εβανς, του Ηφαιστου smiley.gif
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Feb 20 2019, 03:08 ) *
αν βλεπεις 10 μαλλον δεν μετρας σωστα!σορι tongue.gif
13 εδωσα οποτε δωδεκατος Λουτζης η Τολιοπουλος ! πες το 11 εστω !
αν θες στην ομαδα σου παικτες επιπεδου Ντιλεινι να πλαισιωσουν τον Καλαθη,τοτε μην περιμενεις να φτανει το ροτεισον μεχρι τον δωδεκατο ! γιατι ο Ντιλεινι για παραδειγμα των 2 μυριων θα παιζει 25-30λεπτα !
και αν εσυ ονειρευεσαι ομαδα πολλων ισαξιων παικτων και μεγαλο βαθος παγκου τοτε οκ Λουτζης η Τολιοπουλος δεν ειναι για δωδεκαδα !απλα δεν θα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να χωρεσεις πανω του ενος πρωτοκλασσατου ,περαν του Καλαθη!
πρεπει λιγο να τα διαχωρισεις αυτα !ολα μαζι δεν γινονται ,ειδικα με μπατζετ το πολυ 10μυρια ..!εκτος αν ειναι να φτιαχνουμε ροστερ επιστημονικης φαντασιας οπως βαφτισες ο ιδιος το τελευταιο σου rolleyes.gif


Αρχικά δεν χρειάζεται να εξάπτεσαι tongue.gif απόψεις είναι αυτές και ο καθένας έχει τη δίκη του. Είπα 10 επειδή ούτε Τολιοπουλος ούτε λουτζης είναι επιπέδου γιουρολιγκ ούτε ο παπαγιαννης μέχρι στιγμής και έχω αμφιβολίες και για τον μπραουν . Αριθμητικά σίγουρα είναι 13 οι παίκτες σου όπως και φέτος η ομάδα αριθμητικά αποτελείται από 15-16 παίκτες αλλά πόσοι από αυτούς είναι ικανοί να δώσουν έστω 10 ποιοτικά λεπτά ανα πάσα στιγμή στην Ευρωλίγκα ;; Επίσης αν πρέπει να έχω δυο παίκτες επιπέδου λουτζη-τολιοπουλου για να χωρέσει ο ντιλεινι τότε να μου λείπει ο τελευταίος . Με έναν τραυματισμό δηλαδή τι θα γίνει ; Και ειδικά για ντιλεινι που όπως σου είπα θα έρθει για μια χρονιά να κάνει νούμερα και με την πρώτη ευκαιρία να φύγει για ΝΒΑ . Χίλιες φορές ερτελ με κανα 500αρικο κάτω να σου μείνουν λεφτά για άλλον έναν ρολιστα επιπέδου . Αν και θεωρώ πως στο ρόστερ σου οικονομικά μας βγαίνει και άλλος ένας παίκτης των 400χιλ που σίγουρα θα κάνει περισσότερα από ότι οι λουτζης και Τολιοπουλος μαζί . Δεν θα με χάλαγε να είχαμε έναν από τους 2 βέβαια και να του δίνουμε χοντρά λεπτά στην Ελλάδα αλλά και κάτι ψιλά σε περιπτώσεις τραυματισμού στην Ευρωλίγκα αν και προτιμώ όλοι μας οι νέοι παίκτες να δίνονται δανεικοί και να ηγούνται μιας κατώτερης ομάδας μέχρι να κριθούν έτοιμοι για αυτό το ποιοτικό 5λεπτο-10λεπτο και τότε να επιστρέψουν . Για να ολοκληρώσω τη σκέψη μου χωρίς να θέλω να σου πάω κόντρα ή να σε εκνευρίσω θέλω να πω πως δεν γίνεται να έχουμε 3-4 παίκτες στην ομάδα που με το ζόρι θα υπολογίζονται από τον οποιοδήποτε προπονητή και παράλληλα να έχουμε και βλέψεις για πλειοφς και φαιναλ 4.. Εσυ ο ίδιος μάλιστα έχεις προτείνει πολύ καλύτερα ρόστερ (στη περιφέρεια μιλάω γιατί εκεί βρίσκω το πρόβλημα στο τελευταίο σου ρόστερ) όπου χωράει και ένας παίκτης των 1,5-2 μυρίων και ο καλαθης και 2 ρολιστες των 400-500χιλ. Γενικότερα αυτή η 4αδα Γκαρντ εφικτή είναι για ένα μπατζετ των 10-10,5 μυρίων το πρόβλημα με τον παίκτη των 2 μυρίων είναι ότι οι πλούσιες ομάδες σίγουρα θα μπορούν να του δώσουν κάτι παραπάνω αλλιώς αν όλοι το προσέφεραν μέχρι 2 μυρια έχουμε και εμείς τόσα , παραπάνω δεν έχουμε

Για αυτό πιστεύω κι ολας πως αν η φενερ δεν δώσει στον σλουκα 2,5-3 μυρια τότε από οικονομικής άποψης θα μπορούσαμε να τον κλείσουμε χωρίς να καταστρέψουμε τον πάγκο μας! Το ίδιο ισχύει και για ερτελ με μπαρτσα (βέβαια υπάρχουν κι αλλά κριτήρια που μπορεί να εμποδίσουν τέτοιες μεταγραφές αλλά η ελπίδα πεθάνει τελευταία)
stefkorner
φιλε Τζονι ολα καλα ! ομως πρεπει λιγο να αναθεωρεις με βαση την συνθηκη ! αν σου παρουσιαστει η ευκαιρια να παρεις Ντιλεινι πας και τον αρπαζεις γιατι οπως λεει και ο basket72 αποτελει ιδανικο φιτ για τον τωρινο Παναθηναικο!
δεν υπαρχουν αλλοι ιδανικοτεροι για να δεσουν με Καλαθη !
απο εκει και περα για να βγουν οι χρονοι το να εχεις 3.ο γκαρντ τον Μπερτανς οπως σου εβαλα και επιπλεον επιλογη για το 2 τον Ερικσσον ειναι μια χαρα πολυτελεια για την ομαδα μας ! Καλαθης+Ντιλεινι δεν γινεται να πανε μαζι κατω απο 55 λεπτα σε ματς ευρωλιγκας,υπο κανονικες συνθηκες !

σκεψου οτι η Φενερ κανει την σεζον που κανει με 4.ο γκαρντ τον Μαχμουτογλου και μοναδικο τοπ κλας στα γκαρντ τον Σλουκα!ποια η Φενερ με το 4πλασιο περιπου μπατζετ ! για κανε την ιδια ερωτηση για εκει ! αν τους τραυματιστει ο Σλουκας τι κανουν ? οεο ; rolleyes.gif

οταν δεν τα εχει ολα η Φενερ με το τεραστιο μπατζετ,ποσο μαλλον ο Παναθηναικος !η παμε με πρωτοκλασσατες επιλογες και για να βγουν οι χρονοι ο δωδεκαδατος θα πηγαινει dnp και θα ειναι ενας Ελληνας νεαρος ,ειτε οπως τελικα προτιμας πας σε μια κατασταση οπου διαλεγεις 2-3 ισαξια σχεδον γκαρντ καλα ,αλλα οχι τοπ για να πλαισιωσουν τον Καλαθη !γουστο σου ειναι αυτο ! απλα ειτε το ενα ,ειτε το αλλο!και τα δυο μαζι ταυτοχρονα δεν γινεται να παιζουν !νομιζω συμφωνησαμε σε αυτο τουλαχιστον wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.