Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Phobos&Deimos
Με βάση το πρώτοσελιδο θα παραθέσω ενα ροστερ που το ειχα κανει και παλαιότερα και με είχατε φάει
1)Καλαθης,Moore,Καλαιτζακης(Λούντζης)
2)Ντεντμον,Παππας
3)ουλανοβας , παπαπετρου , αντετοκουμπο
4)σενγκελια,Μητογλου, (παπαπετρου)
5)Πειν,Γκιστ,Ίαν (ογκαστ)

7ος ξένος λοτζεσκι που θα παιζει και στο 2
stefkorner
ειπα να ξεκινησω ποσοστιες.. εκτιμησεις για τις πιθανοτητες παραμονης του καθε παικτη ,για ολο το υπαρχον ροστερ

Γκιστ 85 % , Πειν 40 % , Ιαν 45 % , Ογκαστ 35 %
Σιγκλεντον 35% , Γκαμπριελ 5 % , Μητογλου 90 %
Ριβερς 50 % , Λοτζεσκι 60 %, Θανασης 100 %
Τζειμς 30 %, Παππας 80 % ,Ντενμον 40 %
Καλαθης 65% ,Λεκα 60 %
j-kidd13
QUOTE(Phobos&Deimos @ Jun 19 2018, 10:55 ) *
Με βάση το πρώτοσελιδο θα παραθέσω ενα ροστερ που το ειχα κανει και παλαιότερα και με είχατε φάει
1)Καλαθης,Moore,Καλαιτζακης(Λούντζης)
2)Ντεντμον,Παππας
3)ουλανοβας , παπαπετρου , αντετοκουμπο
4)σενγκελια,Μητογλου, (παπαπετρου)
5)Πειν,Γκιστ,Ίαν (ογκαστ)

7ος ξένος λοτζεσκι που θα παιζει και στο 2


Δεν νομιζω οτι μπορεις να υπολογιζεις τον Moυρ για μπακ απ ασο.
Αν παμε στο ρισκο να αλλαξουμε τον Τζειμς με τον Μουρ,θελουμε εναν πλευμεικερ πισω απο τον Καλαθη.Πιο σταθερο απο τον Λεκαβιτσιους.Για μενα παντως δεν μπορει να υπαρξει τετοια γραμμη στα γκαρντ αν θελουμε να εχουμε ελπιδες για φ4.Θες ενα κομπο γκαρντ δυνατο στο σκοραρισμα(αποδεδειγμενα και δοκιμασμενο,οχι τυπου Μουρ)
whaler
QUOTE (john wick @ Jun 19 2018, 07:38 ) *
με αφορμή το πρωτοσέλιδο της livesport , πως θα σας φαινόταν:

1. Καλάθης , Micic , Λούτζης

2. Παππάς , Coponen ή Nunalli , Μοοre

3. θανασοκούμπο , Παπαπέτρου , Λοτζεσκι (ως 7ος)

4. Deshaun Thomas ή Moerman ή Motum , Μήτογλου ,

5. Dundston , Gist , Βουγιου


Πολύ ωραίο ρόστερ, με βάθος και ποιότητα. Ίσως φέτος είναι η χρονιά να πλησιάσουμε με αξιώσεις τον Dunston. Θα έβγαζα από τη συζήτηση τον Motum, αν φύγει ο Singleton τότε ο Thomas είναι καλό μπακαπ.

Koponen καψούρα...
stefkorner
QUOTE (whaler @ Jun 19 2018, 16:16 ) *
Πολύ ωραίο ρόστερ, με βάθος και ποιότητα. Ίσως φέτος είναι η χρονιά να πλησιάσουμε με αξιώσεις τον Dunston. Θα έβγαζα από τη συζήτηση τον Motum, αν φύγει ο Singleton τότε ο Thomas είναι καλό μπακαπ.


αν στα διαζευτικα η ,αφησεις εκτος τον Ναναλι και στο 4 διαλεξεις τον Μοτουμ ,μενεις με βασικους forward Παπαπετρου-Μοτουμ ,δεν ξερω αν το προσεξες !ωραιο ροστερ απο wick,αλλα εβαλε παγιδες ο μπαγασας .. help.gif

μπακαπ ποιανου ο Τομας ; (o oποιος παρεπιπτοντως περισσοτερο 3ρι πρεπει να θεωρειται )
nvip13
Η απαξιωση Τζειμς μετα απο αυτους τους τελικους ειναι πραγματικά απιστευτη.

Εκτος και αν το μεγαλο θεμα ειναι το οικονομικο..
pan24
QUOTE (nvip13 @ Jun 19 2018, 11:55 ) *
Η απαξιωση Τζειμς μετα απο αυτους τους τελικους ειναι πραγματικά απιστευτη.

Εκτος και αν το μεγαλο θεμα ειναι το οικονομικο..

Ειναι μεγαλο θεμα το οικονομικο γιατι λογικα σε συνδυασμο με τα 2,5+ που θα παρει ο Καλαθης δεν μπορουμε να του δωσουμε το 1,5+ που θελει αυτος αλλα για την εικονα που εχουμε δεν εχουν σχεση οι τελικοι
Ξερουμε ποιος ειναι ο Τζειμς,τα καλα του και τα κακα του,2 χρονια τωρα
Δεν περιμενε καποιος αυτους τους τελικους να τον δει
whaler
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 10:31 ) *
αν στα διαζευτικα η ,αφησεις εκτος τον Ναναλι και στο 4 διαλεξεις τον Μοτουμ ,μενεις με βασικους forward Παπαπετρου-Μοτουμ ,δεν ξερω αν το προσεξες !ωραιο ροστερ απο wick,αλλα εβαλε παγιδες ο μπαγασας .. help.gif

μπακαπ ποιανου ο Τομας ; (o oποιος παρεπιπτοντως περισσοτερο 3ρι πρεπει να θεωρειται )


Μπακαπ στο 4, μπορεί να σταθεί άνετα κατά τη γνώμη μου.
Αν δεχτώ πως τα πολλά λεφτά θα πάνε στον Νικ + 5αρι, τότε δε μπορούμε να έχουμε ποιότητα αντίστοιχη του Singleton σε σουτ και ριμπάουντ.
Phobos&Deimos
οπως φαινεται μετα την ανακοινωση του hoopfellas για σιγκλε οι πιθανοτητες παραμονλης πέφτουν στο 1%.Και εφόσον το ξέρει αυτο η ΚΑΕ πριν τους τελικούς 2 εκδοχές υπάρχουν είτε θα προσπαθήσουν για σενγκέλια που και αυτό είναι δύσκολο είτε θα πάνε για 2 παίχτες στην θέση του και ο ένας θα είναι ο βεζενκοφ
pan24
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 19 2018, 12:28 ) *
οπως φαινεται μετα την ανακοινωση του hoopfellas για σιγκλε οι πιθανοτητες παραμονλης πέφτουν στο 1%.Και εφόσον το ξέρει αυτο η ΚΑΕ πριν τους τελικούς 2 εκδοχές υπάρχουν είτε θα προσπαθήσουν για σενγκέλια που και αυτό είναι δύσκολο είτε θα πάνε για 2 παίχτες στην θέση του και ο ένας θα είναι ο βεζενκοφ

Αν παρεις 2 παικτες στο 4 ακυρωνεις τον Μητογλου που υποτιθεται θελουμε να βγαλουμε μπροστα
Βαζω εδω αυτο του αξιοπιστου Κατσιωνη(hoopfellas) για Σινγκλετον

QUOTE
Πριν τους τελικούς ο Παναθηναϊκός προσέγγισε τον Alexander Raskovic για τη περίπτωση του Κρις Σίνγκλετον. Ο νέος ατζέντης του Αμερικανού όμως έκλεισε ευγενικά τη πόρτα. "Δε συζητάμε άλλες προτάσεις.."

Αυτή τη στιγμή μοιάζει δύσκολο να αλλάξει κάτι.
stefkorner
QUOTE (whaler @ Jun 19 2018, 17:18 ) *
Μπακαπ στο 4, μπορεί να σταθεί άνετα κατά τη γνώμη μου.


ξαναρωταω !μπακαπ ποιανου pf να ειναι o Τομας ; rolleyes.gif (και ειπες βασικα να ερθει ως αντι-Σιγκλεντον)
Phobos&Deimos
QUOTE (pan24 @ Jun 19 2018, 12:30 ) *
Αν παρεις 2 παικτες στο 4 ακυρωνεις τον Μητογλου που υποτιθεται θελουμε να βγαλουμε μπροστα



Ναι αλλα αν δεν πάρεις σενγκέλια ,τότε που θα βρεις αλλον σαν το σιγκλε που να παιζει 35 λεπτα καθε ματς γτ πιστεύω(μακαρι να ειμαι λαθος) ο μητογλου δεν θα μπορέσει να παίξει ως 2ο 4αρι ενω δεν έχει καν εμπειρίες απο ευρώπη.Άσε που αν το 4αρι που παρουμε τραυματιστεί θα μείνουμε με μητογλου βασικο 4αρι?
pan24
QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 19 2018, 12:35 ) *
Ναι αλλα αν δεν πάρεις σενγκέλια ,τότε που θα βρεις αλλον σαν το σιγκλε που να παιζει 35 λεπτα καθε ματς γτ πιστεύω(μακαρι να ειμαι λαθος) ο μητογλου δεν θα μπορέσει να παίξει ως 2ο 4αρι ενω δεν έχει καν εμπειρίες απο ευρώπη.Άσε που αν το 4αρι που παρουμε τραυματιστεί θα μείνουμε με μητογλου βασικο 4αρι?

Ο Γκιλ ειναι μια τετοια περιπτωση αν μπορουμε να τον παρουμε
Σιγουρα ειναι πιο εφικτος να τον παρουμε απο Σενγκελια που συμβολαιο+buy out ειναι κανα 3αρι μυρια και αυτο αν θελουν να τον δωσουν που αμφιβαλλω

Εχεις δικιο,και εγω το σκεφτομαι ομως αν θελουμε και να παρουμε Βεζενκοφ και να δωσουμε χρονο στον Μητογλου δεν χωραει αλλος στο 4

Αν ο Μητογλου μεινει 3ο 4αρι και μαλιστα σαν δευτερο εχει καποιον καλυτερο του Γκαμπριελ(Βεζενκοφ) θα παιζει ακομα λιγοτερο απο φετος που ηδη επαιζε ελαχιστα
G-arenas
παιδια η λυση ειναι μια και την εγραψα πιο πανω. βεζε-μητογλου στο 4 με πολλες βοηθειες απο γκιστ και θαναση. 3 σεντερ ξενους και φυσικα αν δεν πιασει ο μητογλου περνουμε εναν 7ο ξενο 4αρι. βεβαια σε αυτο το σεναριο πρεπει να ερθει ο παπι αλλιως μενουμε με ιαν 3ο ψηλο.
j-kidd13
Δεν γινεται πουθενα να παμε με Βεζενκοφ-Μητογλου στο 4.Για μενα τουλαχιστον,θα χουμε προβλημα στη γραμμη αυτη.Ο Σινγκλετον ηταν κομβικος παικτης βασει στοιχειων(γιατι σε πολλα ματς ηταν νωχελικος),οποτε θες εξισου καλο παικτη εκει.
Μακαρι να μπορεσουμε να κανουμε κινηση για Γκιλ.Εγω θα ηθελα πολυ και τον Οκαρο Ουαιτ.
jonaldidhs
QUOTE (pan24 @ Jun 19 2018, 12:30 ) *
Αν παρεις 2 παικτες στο 4 ακυρωνεις τον Μητογλου που υποτιθεται θελουμε να βγαλουμε μπροστα
Βαζω εδω αυτο του αξιοπιστου Κατσιωνη(hoopfellas) για Σινγκλετον

Για μενα ο Κατσιωνης δεν ειναι εγκυρος..Εχει πεσει σε πολλα εξω..Σε παρα πολλα..Απτην αλλη ειναι παρα πολυ καλος αναλυτης..
Phobos&Deimos
QUOTE (pan24 @ Jun 19 2018, 12:39 ) *
Ο Γκιλ ειναι μια τετοια περιπτωση αν μπορουμε να τον παρουμε
Σιγουρα ειναι πιο εφικτος να τον παρουμε απο Σενγκελια που συμβολαιο+buy out ειναι κανα 3αρι μυρια και αυτο αν θελουν να τον δωσουν που αμφιβαλλω

Εχεις δικιο,και εγω το σκεφτομαι ομως αν θελουμε και να παρουμε Βεζενκοφ και να δωσουμε χρονο στον Μητογλου δεν χωραει αλλος στο 4

Αν ο Μητογλου μεινει 3ο 4αρι και μαλιστα σαν δευτερο εχει καποιον καλυτερο του Γκαμπριελ(Βεζενκοφ) θα παιζει ακομα λιγοτερο απο φετος που ηδη επαιζε ελαχιστα


Πιστευώ ο Σενγκέλια μπορεί να έρθει αν σκεφτείς οτι τωρα παιρνει καπου στις 700-900 απο μπασκονια εμεις μπορούμε να του δώσουμε το συμβόλαιο του σιγκλε δλδ 1,2-1,3 και το συμβόλαιο του γκαμπριελ να πάει για την αγορά του αν φυσικά θεωρείται καλή επένδυση να αγοράσεις αυτόν τον παίχτη(που εγω την θεωρώ καλή αν ειναι να του κάνουμε 3ετες)
stefkorner
για Σενγκελια,βαση των συνθηκων με Μπασκονια εγω υπολογιζω για συμβολαιο μαζι με το buyout να χρειαζονται περιπου 5μυρια για 2 χρονια !
απλησιαστος λοιπον!
θα εδινα καποιες πιθανοτητες μονο αν χαναμε τον Καλαθη κ κατοπιν αποφασιζαμε να παμε σε εναν αντικαταστατη του με συμβολαιο στο 1.5 !ετσι θα καναμε τον Σενγκειλα το νο1 αστερι μας
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jun 19 2018, 12:57 ) *
παιδια η λυση ειναι μια και την εγραψα πιο πανω. βεζε-μητογλου στο 4 με πολλες βοηθειες απο γκιστ και θαναση. 3 σεντερ ξενους και φυσικα αν δεν πιασει ο μητογλου περνουμε εναν 7ο ξενο 4αρι. βεβαια σε αυτο το σεναριο πρεπει να ερθει ο παπι αλλιως μενουμε με ιαν 3ο ψηλο.

Αυτο θα μπορουσε να δουλεψει αν ο ενας απο τους 3 ψηλους ηταν 4-5αρι με αξιοπιστο σουτ τουλαχιστον απο τα 5 μετρα
Ο Γκιστ και ο Θανασης δεν υπολογιζονται απο τον Πασκουαλ σαν 4αρια(μονο σε ελαχιστα διαστηματα για 1-2 λεπτα εχουν παιξει) και πιστευω ξερω τον λογο

Γκιστ,Θανασης ουτε να ποσταρουν μπορουν,ουτε να βαλουν την μπαλα στο παρκε να περασουν τον αντιπαλο τους ουτε να περασουν
Οποτε τι να κανει στο 4 καποιος απο αυτους;
Οκ η αμυνα αλλα στο συγχρονο μπασκετ δεν υπαρχει 4αρι που να μην απειλει
Ειδικα οταν δεν εχεις στο 5 εναν ψηλο τυπου Πεκοβιτς να βαζει 15-20 ποντους ευκολα αν πας για μεγαλο διαστημα με 4αρι που δεν απειλει στην επιθεση δεν περνας τους 60

QUOTE (Phobos&Deimos @ Jun 19 2018, 13:03 ) *
Πιστευώ ο Σενγκέλια μπορεί να έρθει αν σκεφτείς οτι τωρα παιρνει καπου στις 700-900 απο μπασκονια εμεις μπορούμε να του δώσουμε το συμβόλαιο του σιγκλε δλδ 1,2-1,3 και το συμβόλαιο του γκαμπριελ να πάει για την αγορά του αν φυσικά θεωρείται καλή επένδυση να αγοράσεις αυτόν τον παίχτη(που εγω την θεωρώ καλή αν ειναι να του κάνουμε 3ετες)

Ο Σενγκλεια μεχρι το 2017 επαιρνε 800 χιλιαδες τον χρονο.Δεν βρηκα με ποσα ανανεωσε μεχρι το 2020 αλλα ειχε δειξει ενδιαφερον η Ρεαλ,ειναι σιγουρα πανω απο μυριο
Τωρα αν βγει στην αγορα βρισκει 1,5 ευκολα

Ο Κερεχετα πουλαει ψυγεια σε Εσκιμωοους,δεν προκειται να δωσει τον καλυτερο του παικτη με κατω απο 1,5 ειδικα οταν για τον συγκεκριμενο θα γινοταν πλειστηριασμος αν τον πουλαγε και φετος εχει φαιναλ 4 στην εδρα του
Σκεψου περσι εδωσε την Μπαρτσελονα τον Χανγκα του οποιου το συμβολαιο εληγε για 500 χιλιαδες και...εναν ποδοσφαιριστη της Μπαρτσελονα δανεικο με πληρωμενο συμβολαιο για ενα χρονο στην ποδοσφαιρικη ομαδα του(Alaves)
omlth123
O Σινγκλετον μάλλον θα αποτελέσει παρελθόν , ο παιχταράς Τόκο έχει συμβόλαιο με την Μπασκόνια άρα καταλαβαίνουμε ότι η περίπτωσή του είναι πάρα πολύ δύσκολη , ο Γκιλ βλέπω να μένει Κιμκι άρα μήπως να κοιτάζαμε τον Μπόλντεν της Μακάμπι;
Phobos&Deimos
QUOTE (pan24 @ Jun 19 2018, 13:17 ) *
Ο Σενγκλεια μεχρι το 2017 επαιρνε 800 χιλιαδες τον χρονο.Δεν βρηκα με ποσα ανανεωσε μεχρι το 2020 αλλα ειχε δειξει ενδιαφερον η Ρεαλ,ειναι σιγουρα πανω απο μυριο
Τωρα αν βγει στην αγορα βρισκει 1,5 ευκολα

Ο Κερεχετα πουλαει ψυγεια σε Εσκιμωοους,δεν προκειται να δωσει τον καλυτερο του παικτη με κατω απο 1,5 ειδικα οταν για τον συγκεκριμενο θα γινοταν πλειστηριασμος αν τον πουλαγε και φετος εχει φαιναλ 4 στην εδρα του
Σκεψου περσι εδωσε την Μπαρτσελονα τον Χανγκα του οποιου το συμβολαιο εληγε για 500 χιλιαδες και...εναν ποδοσφαιριστη της Μπαρτσελονα δανεικο με πληρωμενο συμβολαιο για ενα χρονο στην ποδοσφαιρικη ομαδα του(Alaves)


Τι να πω πιστεύω αμα θέλουμε καλάθη σενγκέλια στο ίδιο ρόστερ πρέπει να κόψουμε απο κάποια άλλη θέση και αυτή πιστεύω θα είναι η 2 ΔΛΔ αυτό το ρόστερ που είχα προτείνει με
1)Καλάθη,Μοορε,Καλαιτζακης(λουτζης)(Α1)
2)Λοτζο(7ος ξένος),Ντεντμον,Παππα
3)Ουλανόβας(τράμπα με λέκα),Παπαπέτρου,Αντετοκούμπο
4)Σενγκέλια,Μητογλου,(Λιγο παπαπετρου)
5)Πειν,Γκιστ,Ιαν

Αμα υπολογίσουμε πανω κάτω προσθαφαιρέσεις μισθών που θα γίνουν έχουμε 10-11 μυρια μπατζετ(δεν ξέρω αν θα είναι και η εφορία μεσα σε αυτά τα χρήματα)
Αρχική πεντάδα
Καλαθης,Ντεντμον,Ουλανοβας,Σενγκελια,Πειν


whaler
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 11:31 ) *
ξαναρωταω !μπακαπ ποιανου pf να ειναι o Τομας ; rolleyes.gif (και ειπες βασικα να ερθει ως αντι-Σιγκλεντον)


Παράφραση το μπακαπ αγαπητέ Στεφ rolleyes.gif Παρντόν!
Αντικατάσταση του Singleton εννοώ, υποστηρικτής της πρότασης του Arenas πιο πάνω. Ξαναλέω, με προϋπόθεση πως θα μπουν λεφτά για Νικ + σέντερ.
Nemesakos
Είδα κ γω το πρωτοσέλιδο της livesport και μάρεσε.. προφανώς και μου άρεσε. Δεν ξέρω αν έχει κάποια έστω και μικρή δόση πραγματικότητας αλλά ας φτιάξω το ρόστερ βάζοντας όλους όσους έχει..

1-Καλάθης (2.2)
1-2 Τζειμς (1.5) Μούρ (0.3)
2 Παππάς (0.7) Ντένμον (0.4)
2-3 Ουλανόβας (0.5)
3- Χεζόνια (2.0)
3-4 Παπαπέτρου (0.7) Αντετοκούνμπο (0.5)
4 Σενγκέλια (1.8) Μήτογλου (0.5)
4-5 Γκιστ (0.9)
5 Πέιν (0.4) Βουγιούκας (0.4)

Τα όνειρα δεν είναι άσχημα και το μπάτζετ εντελώς κατά προσέγγιση δική μου (δεν μπορώ να ξέρω άλλωστε μισθούς) βγαίνει πάνω κάτω στα 13 εκατομμύρια. Από τα φετινά 12 που κατέληξε η ομάδα λόγω 9 ξένων ας τα δώσουν νωρίτερα να μην χρειάζονται προσθαφαιρέσεις.. smiley.gif

*έχει βέβαια 8 ξένους, αλλά διορθώνεται αν πάρει άμεσα ελληνικό διαβατήριο ο Γκιστ..smile.gif
sni79per
Τον μιχαλακη τον ιορδανου δεν εβαλες.
Nemesakos
QUOTE (sni79per @ Jun 19 2018, 13:51 ) *
Τον μιχαλακη τον ιορδανου δεν εβαλες.


Εγώ? Η livesport φταίει.. rolleyes.gif
EXASFAIROS
Εγω θα κυνηγαγα εκτος απο τον Παπαπετρου και Βεζε γιατι δεν ξερω αν μεινει ο ΚαλαθηςΤην 6αδα ελληνων θα την βρουμε μπροστα μας οπως και δηποτε!!!!!!

Παππας-Αντετο-Παπαπετρου-Μιτογλου-Βεζενκοφ-Καλαθης (αν μεινει),Κονιαρης,Βουγιουκας
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 19 2018, 20:01 ) *
Εγω θα κυνηγαγα εκτος απο τον Παπαπετρου και Βεζε γιατι δεν ξερω αν μεινει ο ΚαλαθηςΤην 6αδα ελληνων θα την βρουμε μπροστα μας οπως και δηποτε!!!!!!


εγω ομως θα ελεγα καλυτερα να μην μπουμε σε πλειστηριασμο με τον Ολυμπιακο ,που επισης φαινεται να τον θελει!
αν ο βασικος pf ειναι κοντα στο επιπεδο του Κρις,βολευομαστε με τον Ελληνα..Μοχαμεντ Φαγε εκει wink.gif
EXASFAIROS
Δεν νομιζω να μην ασχοληθει ο ΔΓ .Σκοπος του ειναι και να μην δημιουργηθει δυνατοτερο ελληνικο ροστερ στον Ολυμπιακο.Και να ασχοληθει θα ανεβασει την προταση οσο τον συμφερει να ανεβει η τιμη του παιχτη και ας ντυθει στα κοκκινα. smiley.gif Ειδικα αν δεν παμε σε μεγαλο ονομα στο 4 υπαρχει εξισου χωρος για Βεζε .οκ και Φαγε δεχτο.αλλα σου ειπα τον βασικο λογο.Ασε που μπορει να χτυπησει και τους 2 αν δεν παρει ΑντιΣιγκλεντον.

Συντομα θα παραθεσω νεο ροστερ και με Φαγε smiley.gif
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 14:03 ) *
εγω ομως θα ελεγα καλυτερα να μην μπουμε σε πλειστηριασμο με τον Ολυμπιακο ,που επισης φαινεται να τον θελει!
αν ο βασικος pf ειναι κοντα στο επιπεδο του Κρις,βολευομαστε με τον Ελληνα..Μοχαμεντ Φαγε εκει wink.gif

ναι αλλα αμα πεις στον βεζε οτι θα εισαι ο βασικος pf της ομαδας τοτε και με 100 χιλ λιγοτερα θα ερχοταν! επισης δεν γινεται να μεινει 3ο 4αρι ο μητογλου. ειτε θα φυγει δανεικος και θα παρουμε ελληνα μπακ απ ειτε θα μεινει ως 2ο 4αρι.
sni79per
Γνωμη μου λαθος να μεινει ελευθερος παιχτης με ελληνικο διαβατηριο οπως ο βεζενκοφ σε αυτη την ηλικια και να μην του κανουμε προταση γιατι δεν θα βρει χρονο ο μητογλου.
Ο καλυτερος να παιζει.

1.καλαθης-ξενος
2.ξενος σκορερ-παππας
2-3ρι ριβερς
3.παπαπετρου-θανασης
4.βεζενκοφ-μητογλου
4-5αρι ξενος
5.ξενος-γκιστ-ιαν

7ο ξενο για γιουρολιγκ ντενμον η λεκα .

stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Jun 19 2018, 20:24 ) *
ναι αλλα αμα πεις στον βεζε οτι θα εισαι ο βασικος pf της ομαδας τοτε και με 100 χιλ λιγοτερα θα ερχοταν! επισης δεν γινεται να μεινει 3ο 4αρι ο μητογλου. ειτε θα φυγει δανεικος και θα παρουμε ελληνα μπακ απ ειτε θα μεινει ως 2ο 4αρι.


γινεται πιστευω εγω! αν οι 2που θα ειναι μπροστα του ανεβοκατεβαινουν ! (4ρο5ρι / 4ρο3ρι)


QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 19 2018, 20:20 ) *
Συντομα θα παραθεσω νεο ροστερ και με Φαγε smiley.gif


41.gif
john wick
Σε ενδεχόμενο δίλημμα Lotz vs Ποταμης ,ποιον θα θελατε να μεινει;;;

Εγω τον Ματ...,
Phobos&Deimos
QUOTE (john wick @ Jun 19 2018, 14:31 ) *
Σε ενδεχόμενο δίλημμα Lotz vs Ποταμης ,ποιον θα θελατε να μεινει;;;

Εγω τον Ματ...,


αναλόγως στο τι θα προσφέρει ο καθένας τι ρόλο θα έχει και πόσα θα παίρνει .
αποτι ακουγεται ο λοτζο θα μείνει ως 7ος ξένος κατι που θεωρητικά θα μας κοστίσει λιγο, λογικά θα του γίνει και άλλη μειωση στο συμβόλαιο.Οποτε σε αυτή την περίπτωση λότζο
αμα όμως θέλουμε εναν απο τους 2 για βασικό τότε προτιμώ ριβερς καθώς δεν είναι τόσο επιρρεπής με τους τραυματισμούς όπως ο λοτζο και γενικά είναι λίγο πιο σταθερός απο λότζο τουλάχιστον ήταν γτ φέτος σε κάποια φάση έπεσε και αυτος
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 14:03 ) *
αν ο βασικος pf ειναι κοντα στο επιπεδο του Κρις,βολευομαστε με τον Ελληνα..Μοχαμεντ Φαγε εκει wink.gif


Κοντά στο επίπεδο του Σίνγκλετον, είναι μόνο ο Γκιλ κι ο Σενγκέλια. Το θέμα είναι ότι για τον μεν Γεωργιανό ήδη έχουν τοποθετηθεί άλλοι συμφορουμίτες, ξεκαθαρίζοντας ότι δεν γίνεται, τουλάχιστον με το μπάτζετ που παίζει σε σας τα τελευταία 2 χρόνια κι είναι ήδη ψηλότερο από εκείνο των πρώτων χρόνων του Δ.Γ.

Ο Γκιλ επίσης είναι σε ομάδα με δυνητικά ψηλότερο μπάτζετ από εσάς, με φιλοδοξίες και με τοπ ομάδες να καιροφυλακτούν.

Η Μπάρσα κοιτάει διακριτικά την υπόθεση Σίνγκλετον- Φενέρ- ΝΒΑ. Στην καβάτζα έχει τον Οκάρο.


Τόσο η Μπαρτσελόνα όσο και η Φενέρ είναι σε ημιάγρια κατάσταση και θα σκάσουν χοντρά φράγκα φέτος. Και θέλουν και οι 2 τους ότι καλύτερο παίζει στο 4.
Η δε Μπασκόνια ήδη έχει ρίξει γέφυρες σε Λάρκιν αν αυτός γυρίσει από Σέλτικς. (έχει κ τα δικαιώματά του)

Η Ρεάλ με απεριόριστο μπάτζετ είναι ψιλό κομπλέ αλλά περιμένει στη γωνία αν προκύψει κάτι το ενδιαφέρον.

Είναι και η Μακάμπι με φιλοδοξίες όπως πάντα.

Καλό θα ήταν να κοιτάξετε οι ακριβοί σας παίκτες να είναι σε θέσεις που οι υπόλοιποι μεγάλοι είναι κομπλέ. Π.χ 3αρι /ελαφρύ 4αρι. Ας πούμε Κουζμίνσκας.
Και στο 2 (ας πούμε Μπομπουά ή άλλος off guard ακόμα κι από NBA)

Επίσης μπορείτε να κινηθείτε για καλό 5αρι με λιγότερη ευκολία απ΄ότι στο 2 και το 3 πάντως.

Έτσι κι αλλιώς ο Σίνγλετον ως 5αρι σας ήρθε επί Αργύρη.

Ας βρει ένα καλό 4-5αρο ο Τσάβι, τύπου Τζ.Τζόουνς ή Τζ, Τζόνσον π.χ κι ας τα σκάσετε σε Κουζμίνσκας ή Ντεσόν (λιγότερα)να συμπληρώνονται στο 4 με λίγο από 3.

Στους κοντούς μπορείτε να κοιτάξετε και τους Κρις Λόφτον, Ντάλας Μουρ, Τζάστιν Κομπς και Πεύτον Σίβα σε κάθε περίπτωση.
sni79per
QUOTE(john wick @ Jun 19 2018, 14:31 ) *
Σε ενδεχόμενο δίλημμα Lotz vs Ποταμης ,ποιον θα θελατε να μεινει;;;

Εγω τον Ματ...,


ο λογος;συμπαθης ο ματ αλλα μονο αν εχει καποιο προβλημα ιατρικο στο σουτ ο κεισι πρεπει να προτιμηθει.
βεβαια δεν ξερουμε τι θα ζητησουν του χρονου.λογικα ο κεισι θα εχει καλυτερες προτασεις.
ο ματ ειναι γυαλινος κ τρυπα στην αμυνα πραγμα που δεν ισχυει με τον ριβερς.
δεν ξερω παλι του χρονου αν θα κανει μαγικα το ιατρικο τιμ για να τον χασουμε μονο ενα...διμηνο.

basketikos13
QUOTE(john wick @ Jun 19 2018, 14:31 ) *
Σε ενδεχόμενο δίλημμα Lotz vs Ποταμης ,ποιον θα θελατε να μεινει;;;

Εγω τον Ματ...,


Αναλογως το ποσο που θα δεχοταν ο ριβερς και την χρονικη διαρκεια του συμβολαιου.
Αν εμενε ο ΚC με το ιδιο συμβολαιο με το φετινο για οριζοντα διετιας-τριετιας τοτε θα επελεγα KC.

Για τις μεταγραφες παντως δεν μιλαμε και σε εκενον που διαλεξε τους -λασμε, γκιστ, ματσιουλις, ουκιτς, καρυ, τζειμς, ριβερς, σιγκλετον- και ηθελε τους σενγκελια, πανγκος, μισιτς πριν τους θελει η μιση ευρωπη?
Θα βοηθαγε πιστευω...
stefkorner
QUOTE (sni79per @ Jun 19 2018, 19:41 ) *
ο ματ ειναι γυαλινος κ τρυπα στην αμυνα πραγμα που δεν ισχυει με τον ριβερς.
δεν ξερω παλι του χρονου αν θα κανει μαγικα το ιατρικο τιμ για να τον χασουμε μονο ενα...διμηνο.


εστω οτι ειναι γυαλινος και τρυπα στην αμυνα..
πως προκυπτει οτι εκανε μαγικα το ιατρικο τιμ ,απο την στιγμη που η αρχικη εκτιμηση ηταν πως θα εμενε λιγες μερες εξω και τελικα εμεινε δυο μηνες ; αν δεν εκανε τα μαγικα τωρα θα ειχε σταματησει το μπασκετ ,ο κατα πολλους mvp των τελικων .. ;
EXASFAIROS
Παιδιά ας ξεκαθαρίζουμε ένα πράγμα.Αλλο ότι ο Μιτογλου κάνει μεγάλα βήματα και έχει προοπτική μεγάλη να γίνει το αυριανό μας βασικό 4αρι και παίζοντας 20 λεπτά στην Α1 τον επόμενο χρόνο και αλλο οι άμεσες απαιτήσεις στην Ευρωλίγκα.Μπορουν να γίνουν και τα δύο.!!!!ο προπονητής θα κρίνει ποτέ θα βάλει τον Μιτογλου συχνά πυκνά στην Ευρωλίγκα.Το δόγμα είναι το ΦΦ μην το ξεχναμε.Ανετωτατα ο Μιτογλου μπορεί να είναι άλλοτε 12ος παίχτης, άλλοτε 13ος.Μην πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό.Αμεσως τον βαφτίζουμε 2ο 4αρι?βαθμιαία θέλει...


Η Α1 είναι ο ιδανικός θεσμός για να ανέβουν επίπεδο με πολλά λεπτά συμμετοχής οι νεαροί παίχτες.

Θα αρχίσω να φτιάχνω ΡΟΣΤΕΡ χωρίς Καλαθη για παν ενδεχόμενο... smiley.gif

Westermann-Goss
Beaubois-Pappas
Kuric
Papapetrou-Antetokounmpo
Vezenkov-Faye
Pustovyi-Fall-Gist

13ος Μitoglou
stefkorner
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 19 2018, 20:24 ) *
Θα αρχίσω να φτιάχνω ΡΟΣΤΕΡ χωρίς Καλαθη για παν ενδεχόμενο... smiley.gif

Westermann-Goss
Beaubois-Pappas
Kuric
Papapetrou-Antetokounmpo
Vezenkov-Faye
Pustovyi-Fall-Gist

13ος Μitoglou


ωραιο,αλλα πιστευω φτιαχνεις ακομα ανωτερο στα γκαρντ χωρις Καλαθη !δεν θα ειναι δα και τοσο ακριβος ο Βεστερμαν!επισης θα σου περισσευουν για να το ανεβασεις λεβελ στους ψηλους wink.gif
sni79per
QUOTE(stefkorner @ Jun 19 2018, 15:21 ) *
εστω οτι ειναι γυαλινος και τρυπα στην αμυνα..
πως προκυπτει οτι εκανε μαγικα το ιατρικο τιμ ,απο την στιγμη που η αρχικη εκτιμηση ηταν πως θα εμενε λιγες μερες εξω και τελικα εμεινε δυο μηνες ; αν δεν εκανε τα μαγικα τωρα θα ειχε σταματησει το μπασκετ ,ο κατα πολλους mvp των τελικων .. ;


Το εστω γυαλινος ειναι χωρις το εστω.
Ειναι και γυαλινος και φοβιτσιαρης οταν ειναι να επιστρεψει,δεν θα τον μαθουμε φετος τον Ματ.
Και mvp των τελικων σιγουρα οχι.
Σημαντικη βοηθεια επιθετικα και μονο σε καποια χρονικα σημεια των αγωνων γιατι πισω τον χτυπουσαν στα ποδια και ειτε τα ετρωγε για πλακα ειτε εκανε ευκολα φαουλ.
Αν θα ειχε σταματησει το μπασκετ ρωτας...φυσικα και οχι.
Για ιατρικο τιμ και διαχειριση και τι ανακοινωνεται τι να σου πω;τα αυτονοητα;


jonaldidhs
https://panathinaikos24.gr/2018/06/19/telei...-stin-paramoni/

Εγκυρο ή οχι? Παντως λεκα-ντενμον-γκιστ συμφωνα με αυτο ειναι μετεωροι..Μακαρι..
stefkorner
QUOTE (sni79per @ Jun 19 2018, 20:32 ) *
Το εστω γυαλινος ειναι χωρις το εστω.
Ειναι και γυαλινος και φοβιτσιαρης οταν ειναι να επιστρεψει,δεν θα τον μαθουμε φετος τον Ματ.
Και mvp των τελικων σιγουρα οχι.
Σημαντικη βοηθεια επιθετικα και μονο σε καποια χρονικα σημεια των αγωνων γιατι πισω τον χτυπουσαν στα ποδια και ειτε τα ετρωγε για πλακα ειτε εκανε ευκολα φαουλ.
Αν θα ειχε σταματησει το μπασκετ ρωτας...φυσικα και οχι.
Για ιατρικο τιμ και διαχειριση και τι ανακοινωνεται τι να σου πω;τα αυτονοητα;



καλα ενταξει: Και γυαλινος και φοβιτσιαρης και συνολικα ουδετερος στην συνεισφορα του στους τελικους και εβγαλε την χρονια με ιατρικο θαυμα !
διακρινω μια ιδιαιτερη αντιπαθεια ,οποτε μπορω να βρω εξηγηση στην συνολικη απαξιωση
sni79per
QUOTE(jonaldidhs @ Jun 19 2018, 15:33 ) *
https://panathinaikos24.gr/2018/06/19/telei...-stin-paramoni/

Εγκυρο ή οχι? Παντως λεκα-ντενμον-γκιστ συμφωνα με αυτο ειναι μετεωροι..Μακαρι..


που ακριβως λεει το αρθρο οτι ειναι μετεωροι;
λεκα εχει κλειστο συμβολαιο οπως και ο γκιστ.
ο ντενμον εχει με οψιον.


QUOTE(stefkorner @ Jun 19 2018, 15:36 ) *
καλα ενταξει: Και γυαλινος και φοβιτσιαρης και συνολικα ουδετερος στην συνεισφορα τους στους τελικους και εβγαλε την χρονια με ιατρικο θαυμα !
διακρινω μια ιδιαιτερη αντιπαθεια ,οποτε μπορω να βρω εξηγηση στην συνολικη απαξιωση


μιλησα συγκεκριμενα,βαση αγωνιστικων δεδομενων και προιστοριας.
τα αλλα περι αντιπαθειας και εξηγησης εχουν πλακα και τα προσπερναω γιατι δεν βρηκες κατι να πεις.
τον Ματ τον παω σαν παιχτη και πιθανοτατα επειδη θα ζητησει τα μισα του ριβερς θα μεινει.

zoze_13
Ποιοτικά ο υγιης Λοτζέσκι είναι 2 κλάσεις πάνω από Rivers... O Rivers είναι μονοδιάστατος, ο Λοτζέσκι έχει καλύτερο σουτ, έχει πάσα, δημιουργία, κινείται πιο έξυπνα....

Το θέμα του Λοτζέσκι είναι το κατά πόσο μπορεί να βγάλει μια σεζόν υγιής και κυρίως κατά πόσο μπορεί σε σειρές αγώνων να παραμείνει σε καλή κατάσταση παίζοντας αρκετά λεπτά...

Πχ με τη Ρεάλ ο Λότζο δεν ήταν καλός... Με τον ΟΣΦΠ ήταν κομβικός στη σειρά... Πλην του πρώτου παιχνιδιού...

Από εκεί και πέρα, εγω θα τονίσω ότι ο Παναθηναϊκός δεν πρέπει να πληρώνει υπεραξίες...

Αν ο Σίνγκλεντον και ο κάθε Σίνγκλεντον θέλει να φύγει ας φύγει... Τα ίδια τσαλίμια έκανε κι ο James και μετά παρακάλαγε να μείνει... Επίσης για όσους πιστεύουν πως θα πάει στη Μιλάνο, όποιος πήγε εκεί σε 1-2 χρόνια το κασέ του έπεσε... Βλέπε ΜcLean, βλέπε Ricky Hickman και πολλοί άλλοι... Το κασέ ενός παίκτη ανεβαίνει όταν κάνει επιτυχίες με την ομάδα του....

Ο Σίνγκλεντον είναι εξαιρετικός παίκτης, δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό... Όμως από εκεί και πέρα, αν ζητάει τρελά λεφτά για να μείνει ας φύγει... Στο κάτω της γραφής στη επόμενη ομάδα που θα πάει μπορεί να μην είναι τόσο καλός, ή και να τραυματιστεί... Και μετά να παρακαλάει να γυρίσει...


Λύσεις υπάρχουν και για το Τζέιμς και για τον Σίνγκλεντον...

Υπάρχει ο ΜcKenzie Moore του Λαυρίου που είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΛΥΣΗ και μπροστά στα μάτια μας... Εξωπραγματικά νούμερα φέτος στην Α1 και πολύ καλά σωματικά προσόντα ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ στο σύγχρονο μπάσκετ...

Υπάρχει ο Οκάρο White στο 4, μπορεί να είναι διαθέσιμος ο Παπαγιάννης για σέντερ, ή ο Μπιρτς όπου κανένας από αυτούς δε θα πάει στα 2 εκ δολάρια... Επίσης, μπορεί να είναι διαθέσιμος σ αυτά τα λεφτά ο Χεζόνια κι εκεί να αξίζει την υπέρβαση...

Καλάθης - ΜcKenzie Moore - Kαλαϊτζάκης
Τζέιμς - Παππάς
Αντετοκούμπο - Παπαπέτρου - Χεζόνια
Οκάρο White - Μήτογλου
Γκιστ - ΜcLean (Birch) - Βουγιούκας

Oμαδάρα και λίγο πιο ακριβή από πέρυσι...
stefkorner
QUOTE (sni79per @ Jun 19 2018, 20:40 ) *
μιλησα συγκεκριμενα,βαση αγωνιστικων δεδομενων και προιστοριας.
τα αλλα περι αντιπαθειας και εξηγησης εχουν πλακα και τα προσπερναω γιατι δεν βρηκες κατι να πεις.
τον Ματ τον παω σαν παιχτη και πιθανοτατα επειδη θα ζητησει τα μισα του ριβερς θα μεινει.


ναι αλλο τι βλεπεις να γινεται και αλλο αν τον εκτιμας ! τωρα πως γινεται να τον πηγαινεις και με λιγα λογια να τον στολιζεις ετσι,μπορει να το κρινει ο καθενας!προφανως και ο παικτης εχει μια προιστορια στους τραυματισμους ,ενδεχομενως να ειναι και καπως επιρρεπης !αλλα απο την αναφορα σε γεγονοτα μεχρι να τον βγαζεις σαπακλα & λιγοψυχο εχει μια καποια μικρη διαφορα
EXASFAIROS
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 14:31 ) *
ωραιο,αλλα πιστευω φτιαχνεις ακομα ανωτερο στα γκαρντ χωρις Καλαθη !δεν θα ειναι δα και τοσο ακριβος ο Βεστερμαν!επισης θα σου περισσευουν για να το ανεβασεις λεβελ στους ψηλους wink.gif



Λειτουργώ με γνώμονα ότι ο Παππας θα έχει χρόνο συμμετοχής και δεν θα παραγκωνιστει από τον James και τον κάθε James .Δεν βάζω Goudelock και τέτοιους γι αυτό ακριβώς τον σκοπό.Απιθανος ,φοβερός οι James,Adams,Nedovic αλλά προτιμώ νορμάλ άτομα τα υπόλοιπα 4 στους κοντούς. smiley.gif

Παίρνεις Βεζενκοφ αν του υποσχεθείς χρόνο,παίρνεις Παπαπέτρου αν του υποσχεθείς χρόνο (και χρήμα smiley.gif )

Παίρνεις απαραίτητα 2 ΠΎΡΓΟΥΣ στο πρότυπο Ρεάλ αν και απαξιωνω τον αλλοπρόσαλλο Προπονητή της.Με 2 πανηψυλους πύργους μεταφέρεις στο 5 την πίεση στον αντίπαλο.Επιπλεον έχεις Gist -Faye για μεσομαπικες φασεις

Δόγμα παραπάνω ΡΟΣΤΕΡ.Να παίζουν ΌΛΟΙ!!!!!Εξ ου και ελάχιστοι "ball is mine."

Πιστεύω υπάρχει αρμονία και αλληλοκαληψη στο ΡΟΣΤΕΡ.
SC13
QUOTE (stefkorner @ Jun 19 2018, 10:33 ) *
oταν λες 5ρι κομμενο.. ; μηπως να περιμενουμε παλι μεχρι τελευταια στιγμη..για να κλεισουμε τον βασικο μας σεντερ ;
θα υπαρχουν για καιρο 5ρια ελευθερα απο NBA


Γιατι δηλαδη αν προκυψει κατι καλο απο ΝΒΑ για ποιο λογο να μην περιμενουμε;Πες μου αξιοπιστους 6-10 footers και ανω στην Ευρωπη που ειναι διαθεσιμοι και αξιοπιστοι και δεν θα περιμενω το ΝΒΑ.Απλα πρεπει να παμε σε πολυ προσεκτικη επιλογη και σε παικτη επαγγελματια και με κινητρο,γιατι ΝΑΙ ΜΕΝ υπαρχουν και οι Ουντο,Ταβαρες που περασαν με επιτυχια ΑΛΛΑ υπαρχουν και οι αντιστοιχοιΤομπσον(Φενερ και ολυμπιακου) και Πειν που δεν τα καταφερνουν.Θελει προσοχη αλλα πιστευω οτι για 5αρι πρεπει να κοιταξουμε προς τα εκει.
sni79per
QUOTE(stefkorner @ Jun 19 2018, 15:48 ) *
ναι αλλο τι βλεπεις να γινεται και αλλο αν τον εκτιμας ! τωρα πως γινεται να τον πηγαινεις και με λιγα λογια να τον στολιζεις ετσι,μπορει να το κρινει ο καθενας!προφανως και ο παικτης εχει μια προιστορια στους τραυματισμους ,ενδεχομενως να ειναι και καπως επιρρεπης !αλλα απο την αναφορα σε γεγονοτα μεχρι να τον βγαζεις σαπακλα & λιγοψυχο εχει μια καποια μικρη διαφορα



ενδεχομενως επιρρεπης...ο ματ...ενδεχομενως...οοοκ. 69.gif
α!!!και μην γκεμπελιζεις γυαλινο και φοβιτσιαρη τον ειπα οχι σαπακλα και λιγοψυχο.

ενδεχομενως και καπως...επιρρεπης... smiley.gif
stefkorner
QUOTE (sni79per @ Jun 19 2018, 21:57 ) *
ενδεχομενως επιρρεπης...ο ματ...ενδεχομενως...οοοκ. 69.gif
α!!!και μην γκεμπελιζεις γυαλινο και φοβιτσιαρη τον ειπα οχι σαπακλα και λιγοψυχο.



αα μαλιστα,βρηκες ατομο να κατηγορισεις για γκαιμπελισμο !
και αλλη ορεξη δεν ειχα να κατσω να παραποιησω τα λεγομενα σου για να σε κακοχαρακτηρισω !
τεσπα,καλο καλοκαιρι icon_wave.gif
SC13
Μαγκες ηρεμα με τα ροστερ.Ο καθενας εχει τη οπτικη του και το σκεπτικο του.Δεν χρειαζεται να ακυρωνει ο ενας τον αλλο.Εμενα η μονη μου ενσταση γενικα ειναι οτι δεν στεκει να εχουμε 3 ξενους στο 5.Απο οπου και να το παρουμε δεν στεκει.Και γενικα πιστευω θα μεινει ο Βουγιουκας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.