Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
john wick
w00t.gif
Ομολογω 1η φορα ειδα το συστημα προπονησης με την καμπυλη στο σουτ...
stefkorner
εγω πρωτοπροτεινα τον Στριελνεκς πριν καμια βδομαδα ,αλλα ο Pan παιρνει τα κρεντιτς σημερα!
τι σου ειναι τελικα το μοντιλικι ε ;; smiley.gif

QUOTE (Johnny Marv @ Mar 3 2019, 21:32 ) *
Άμα είναι να χάσει καμία 10αρια παιχνίδια και να παίζουμε μόνο με παππα στο 2 τι να τον κάνω ; Επίσης δεν είναι και τρομερός αμυντικός οπότε ειδικά με μπιλι μπαρον που προτείνει κι ο στεφ θα είχαμε θέμα στη περιφερειακή άμυνα .


για πενταδα γκαρντ ειναι ο Στριελνεκς !και χρειαζεται κ αλλο βαθος περα απο Παππα ,αν μεινει !
με Μπιλι Μπαρον γιατι να εχουμε θεμα ; ποιος σου ειπε οτι πρεπει να παιζουν μαζι ο 3ος με τον 4.ο γκαρντ του ροτεισον ;
ομαδα με βασικο τον Καλαθη δεν εχει θεμα οπως και να εχει στην περιφερειακη αμυνα (φυσικα εναν Καλαθη που θα αποφορτιζεται οπως και οσο πρεπει μεσα στην σεζον )

QUOTE (john wick @ Mar 3 2019, 21:49 ) *
w00t.gif
Ομολογω 1η φορα ειδα το συστημα προπονησης με την καμπυλη στο σουτ...


το πηρε απο τις ακαδημιες λεει το εργαλειο..!
τωρα που βγαινουν τα αποτελεσματα ,εγινε μαγος ο Πιτινο που τα κανει ολα αψογα κ καινοτομα ( συμφωνα και με το slam dunk και τον Κοντο wink.gif )
μεχρι πριν 15 μερες μονο στα μανταλακια ,με την πρασινη.. δεν κρεμουσαν τις ιδιες πρακτικες,για να γελαει ο κοσμος tongue.gif
επι της ουσιας παντως, το τριποντο δεν βελτιωθηκε !χειροτερα ακομα μας εχει παει ,απο τοτε που ξεκινησε αυτη η ιστορια με τις καμπυλες!
εξαιρεση μονο το τελευταιο στα Καναρια

QUOTE (Ginobili @ Mar 3 2019, 21:39 ) *
Φτιάξτε και κανα ροστερακι με Μαριάνοβιτς..να γουστάρουμε... laugh.gif


το διαβασα δυο φορες το αρθρο για να δω μηπως εννοουσε πως τον θελει-θα τον ζητουσε ο Πιτινο στον Παναθηναικο!
τελικα απ οτι καταληγω μαλλον ο αρθρογραφος θελει να υπονοησει οτι ο Παπαγιαννης μπορει να γινει ο νεος Μαριανοβιτς unsure.gif
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Mar 3 2019, 15:32 ) *
Εμένα με ενοχλεί που είναι ΤΟΣΟ γυάλινος . Τραυματίζεται συνεχώς . Άμα είναι να χάσει καμία 10αρια παιχνίδια και να παίζουμε μόνο με παππα στο 2 τι να τον κάνω ; Επίσης δεν είναι και τρομερός αμυντικός οπότε ειδικά με μπιλι μπαρον που προτείνει κι ο στεφ θα είχαμε θέμα στη περιφερειακή άμυνα .

Περσι δεν ειχε χασει ουτε παιχνιδι Ευρωλιγκα και φετος μεχρι τον τωρινο τραυματισμο του 3 παιχνιδια ειχε χασει
Η αμυνα δεν με προβληματιζει γιατι με Καλαθη και Παπαπετρου δεν πειραζει ενας περιφερειακος να ειναι μετριος αμυντικος
Σαν βασικο 2αρι θα ηθελα κατι καλυτερο αλλα οτι και να λεμε εδω δεν νομιζω οτι υπαρχει το μπατζετ

Για να παρεις τοπ 2αρι θες 1,5+ κατω απο αυτο περιπου στα ιδια ειναι ολοι και η διαφορα παιζει στο ποσο ταιριαζουν με την ομαδα
Δεν μπορω να σκεφτω τοπ 2αρι με λιγοτερο απο 1,5 και δεν βλεπω να δινουμε για ξενο αυτα τα λεφτα δυστυχως

Απο 2αρια γυρω στο μυριο που μπορουμε να βρουμε δεν νομιζω οτι ο Στρελνιεκς ειναι χειροτερος


Δηλαδη οπως το σκεφτομαι εχουμε Καλαθη,Στρελνιεκς(1-2),Λανγκφορντ που λεει ο στεφ σαν φθηνο σκορερ απο παγκο,ενα σουτερ 2-3αρο και οταν επιστρεψει ο Παππας θα κλεινει αυτος την 5αδα των γκαρντ
Μεχρι τοτε(Γεναρη δηλαδη) με 4 γκαρντ+εναν μικρο+καποιον σαν τον Σακελλαριου για Α1 μια χαρα βγαινει και αν υπαρξει τραυματισμος καποιου για μεγαλο διαστημα παιρνουμε 7ο ξενο
SC13
Ας πω και εγω τη προταση μου:

1. Καλαθης-Χερμανσον
2. Γουοναμεικερ-Παππας-Ντενμον
3. Παπαπετρου-Ματ Τομας-Θανασης
4. Ντερικ Γουιλιαμς-Μητογλου
5. Τζειλεν Ρεινολντς-Ντουμπλιεβιτς-Παπαγιαννης
Derozan
Ε να φτιαξουμε ροστερ και με Μιλουτινοφ μαγκες ,μην τσιγκουνευεστε
G-arenas
QUOTE (Ginobili @ Mar 3 2019, 15:39 ) *
Τον Στρέλνιεξ τον θεωρώ περίεργο χαρακτήρα...αλλά τέσπα.Μπασκετικά μου αρέσει,αλλά στερείται αθλητικότητας...και όταν σφίγγουν τα γάλατα και πέφτει ξύλο...βλέπω τον Κιλπάτρικ να τον παίρνει παραμάζωμα...
700 τα θεωρώ πολλά για Στρέλνιεξ....και μετά γκρινιάζουμε για τα 800 του Παπά..

Τέσπα...για διαβάστε εδώ κάτι ενδιαφέρον..
https://www.sdna.gr/monimes-stiles/slam-dun...toy-marianovits

Φτιάξτε και κανα ροστερακι με Μαριάνοβιτς..να γουστάρουμε... laugh.gif

1. νικ-στρελνιεκς
2. κιλπατρικ-παππας
2-3. ααρον χαρισον(γαλατασαραι)
3. παπι-θανασης
4. κλαρκ-μητογλου
5. μαριανοβιτς-ερικ-παπατζον

και αν ειμαστε μερακληδες και δωσουμε λεφτα αντι κιλπατρικ φερνουμε ντιλεινι. και ισως 7ος ξενος ο κιθ ειδικα για αρχη μεχρι να γυρισει παππας.

QUOTE (stefkorner @ Mar 3 2019, 16:23 ) *
εγω πρωτοπροτεινα τον Στριελνεκς πριν καμια βδομαδα ,αλλα ο Pan παιρνει τα κρεντιτς σημερα!
τι σου ειναι τελικα το μοντιλικι ε ;; smiley.gif

αν ειναι ετσι τοτε τα παρω εγω τα πρωτεια γιατι τον ηθελα απο το καλοκαιρι του 17 για 2ο ασσο biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . αυτον και κολομ προτεινα τοτε.
Thodoros
Όποιος και αν κάτσει να ρίχνει ρόστερ κάθε δύο μέρες όλο και κάποιον θα βρει να αξίζει ( και φυσικά θα έρθει και η δικαίωση γιατί μπορεί να έρθει κι όλας).

Στα του παίκτη τώρα , δεν είναι και άφαντος εντελώς ούτε έπαθε κανέναν τραυματισμό που να μην έχει σωτηρία οπότε δεν βλέπω να πέφτει η αξία του τρελά ( πόσο μάλλον όταν είναι έτοιμος παίκτης). Εδώ ο Λέκα χτυπάει 400~450 κανένας δεν ξέρει Ακριβός! ο Στρελνιεκς είναι καλύτερος παίκτης πως να το κάνουμε εκεί θα παίξει πάνω κάτω (πιστεύω).... και είπα μάλιστα και μια λέξη κλειδί : Eίναι τόσο όσο! μην βγάζουμε φανταστικά σενάρια ούτε λ7 υπάρχουν , ούτε κανένας θα έρθει για να παίζει για την ψυχή της μάνας του. Ο Παραπάνω είναι αρκετά ποιοτικός για 2ος pg κάτι ανώτερο δεν βλέπω να μπορούμε να κλείσουμε αλλιώς θα έχουμε κενά σε θέσεις όπως pf ή C , που θα είναι το χειρότερο σενάριο για την επόμενη χρονιά.
G-arenas
QUOTE (Thodoros @ Mar 4 2019, 15:07 ) *
Όποιος και αν κάτσει να ρίχνει ρόστερ κάθε δύο μέρες όλο και κάποιον θα βρει να αξίζει ( και φυσικά θα έρθει και η δικαίωση γιατί μπορεί να έρθει κι όλας).

Στα του παίκτη τώρα , δεν είναι και άφαντος εντελώς ούτε έπαθε κανέναν τραυματισμό που να μην έχει σωτηρία οπότε δεν βλέπω να πέφτει η αξία του τρελά ( πόσο μάλλον όταν είναι έτοιμος παίκτης). Εδώ ο Λέκα χτυπάει 400~450 κανένας δεν ξέρει Ακριβός! ο Στρελνιεκς είναι καλύτερος παίκτης πως να το κάνουμε εκεί θα παίξει πάνω κάτω (πιστεύω).... και είπα μάλιστα και μια λέξη κλειδί : Eίναι τόσο όσο! μην βγάζουμε φανταστικά σενάρια ούτε λ7 υπάρχουν , ούτε κανένας θα έρθει για να παίζει για την ψυχή της μάνας του. Ο Παραπάνω είναι αρκετά ποιοτικός για 2ος pg κάτι ανώτερο δεν βλέπω να μπορούμε να κλείσουμε αλλιώς θα έχουμε κενά σε θέσεις όπως pf ή C , που θα είναι το χειρότερο σενάριο για την επόμενη χρονιά.

το καλο με τον στρελνιεκς που εγραφα και τοτε ειναι οτι μπορει να παιξει και μαζι με τον νικ για λιγο. λογο σουτ, iq και το οτι μπορει να παιξει και χωρις την μπαλα, ειναι πολυ θετικο και σε καποιες περιπτωσεις μπορει να πηγαινει και στο 2. οχι συνεχεια ή σε καθε αγωνα, αλλα αρκετα συχνα.

επισης στην καλη του μερα ευκολα μπορει να παιζει και ιδια λεπτα με νικ π.χ αφου δεν θα βγαινει ο νικ και δεν θα εχουμε κανεναν. οποτε πολλες περισσοτερες ανασες για νικ που οσο να ναι θα ναι και 30 προς 31 του χρονου δεν μπορει 4η-5η σεζον να βαραει μονος του κουπι.

θεωρω οτι με 650-700 χιλ θα ναι δικος μας σιγουρα. δεν νομιζω οτι τοπ ομαδα θα τον θελει, ουτε εφες-αρμανι-μπασκονια-μακαμπι που θα ναι τα επομενα πορτοφολια απο μας.

δεν ειναι καθολου απιθανο αν δεν τον κρατησει ο οσφπ να τον παρουμε εμεις.

θα παρουμε και αλλον παικτη απο οσφπ και αυτο μετραει για τον ΔΓ tongue.gif tongue.gif αλλα αυτην την φορα θα εχει και τρομερη ουσια!
Johnny Marv
QUOTE(G-arenas @ Mar 4 2019, 13:41 ) *
1. νικ-στρελνιεκς
1. νικ-στρελνιεκς
2. κιλπατρικ-παππας
2-3. ααρον χαρισον(γαλατασαραι)
3. παπι-θανασης
4. κλαρκ-μητογλου
5. μαριανοβιτς-ερικ-παπατζον


Ροστεραρα φίλε ! Βέβαια μαριανοβιτς δεν παίζει αλλά και πάλι πολύ καλό . Κι εγώ πάντως 5αδα Γκαρντ κάπως έτσι θα έφτιαχνα αν έπρεπε να έχω μέσα τον στρελνιεκς . Με κιλπατρικ και 2/3αρι δηλαδή . Βέβαια θα ήθελα να χωρέσω κάπου και τον ντενμον και να έπαιζε ο κιλ σαν 2/3αρι ...
stefkorner
Ο Μπέντιλ MVP της αγωνιστικής

(αγωνίστηκε για 27:25’’ και είχε 27 πόντους (10/13β., 7/10διπ., 1/3τρ.), 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 10 κερδισμένα φάουλ.)

οπως θα εχετε προσεξει τον εχω προτεινει αρκετες φορες σε ροστερ μας ,για το 4,πισω απο Μητογλου
οπου θα μπορει να παιζει και ως 5ρι, ειδικα στην α1 (με μακροπροθεσμο πλανο)
ειναι πολυ νεος &εξελιμος-ειναι δυνατος-εχει καλο τριποντο και θα ειναι φθηνος !
νομιζω αξιζει για ροστερ με ζητουμενο μια γεματη φροντλαιν




QUOTE (Johnny Marv @ Mar 4 2019, 23:51 ) *
Ροστεραρα φίλε ! Βέβαια μαριανοβιτς δεν παίζει αλλά και πάλι πολύ καλό . Κι εγώ πάντως 5αδα Γκαρντ κάπως έτσι θα έφτιαχνα αν έπρεπε να έχω μέσα τον στρελνιεκς . Με κιλπατρικ και 2/3αρι δηλαδή . Βέβαια θα ήθελα να χωρέσω κάπου και τον ντενμον και να έπαιζε ο κιλ σαν 2/3αρι ...


o Στριελνεκς δεν γινεται να θεωρειται η μοναδικη επιλογη για αναπληρωματικος ασσος πισω απο Καλαθη!
ειναι μια προσπαθεια να βρουμε καπου να τον χωρεσουμε που δεν βοηθαει γενικα ,γιατι ο παικτης ασσος μπορει να παιξει μονο απο αναγκη ! (σαν δευτερη επιλογη ,πισω απο καποιον αλλο αναπληρωματικο )
επισης ο Κιλπατρικ 2ρο3ρι δεν μπορει ,οσο και να τριαριζει ! θα εχεις απλα πενταδες με τρια γκαρντ ,που ο Κιλπατρικ θα ειναι κατα συνθηκη τριαρι !
εγκυμονει κινδυνους αυτο ,το να προσπαθουμε να βρουμε σχηματα για να χωρεσουμε παικτες που μας αρεσουν ,γιατι στο τελος καταλληγουμε σε μη λειτουργικα σχηματα !
pan24
QUOTE (stefkorner @ Mar 4 2019, 23:36 ) *
Ο Μπέντιλ MVP της αγωνιστικής

(αγωνίστηκε για 27:25’’ και είχε 27 πόντους (10/13β., 7/10διπ., 1/3τρ.), 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 10 κερδισμένα φάουλ.)

οπως θα εχετε προσεξει τον εχω προτεινει αρκετες φορες σε ροστερ μας ,για το 4,πισω απο Μητογλου
οπου θα μπορει να παιζει και ως 5ρι, ειδικα στην α1 (με μακροπροθεσμο πλανο)
ειναι πολυ νεος &εξελιμος-ειναι δυνατος-εχει καλο τριποντο και θα ειναι φθηνος !
νομιζω αξιζει για ροστερ με ζητουμενο μια γεματη φροντλαιν

Σε οποιοδηποτε σεναριο πλην αυτου που στο 5 υπαρχει μονο ενας ξενος με Μπεντιλ παμε στους 7 ξενους
Δεν ειμαι αντιθετος στους 7 ξενους αλλα αν παμε σε 7ο ξενο να ειναι για καποιον που μπορει να βοηθησει Ευρωλιγκα δεν χρειαζομαστε για Α1 ειδικα στο 4 που εχουμε και Μητογλου

Περα απο αυτο ο Μπεντιλ πιστευω οτι ειναι οκ για επιπεδο Α1 αντε και eurocup αλλα οχι πολυ πανω απο αυτο
Για 4αρι ειναι σχετικα αργος και δεν εχει ποστ παιχνιδι για να ισοφαρισει το μειονεκτημα της ταχυτητας.Το πολυ καλο τριποντο απο μονο του δεν πιστευω οτι θα ειναι αρκετο για να σταθει Ευρωλιγκα ως 4αρι

Για το 5 ειναι ιδιαζουσα περιπτωση
Το πολυ καλο του τριποντο το κανει ενδιαφερον να τον εχεις σαν 5αρι που ανοιγει χωρους
Ομως με υψος 2,06 εχει τα προβληματα των ΜΑΠ αλλα δεν εχει ουτε την αθλητικοτητα-αλτικοτητα ουτε γενικα την αμυντικη ικανοτητα των ΜΑΠ

Επισης εχω μια καποια αμφιβολια για το ποσο καλο ειναι τελικα το τριποντο του
G league το 2016-2017 ειχε 31%,την ιδια σεζον επαιξε και Κινα οπου ειχε 48% τριποντο
Περσι στην Μπιλμπαο και την Σαλον ειχε 19% και 26% αντιστοιχα
Φετος εχει 39,5% με 2,5 τριποντα ανα παιχνιδι και ειναι αχαστος σε καποια ματς αλλα απο τα 17 παιχνιδια που εχει παιξει ειναι 6 ματς που δεν εχει βαλει τριποντο
Johnny Marv
QUOTE(stefkorner @ Mar 4 2019, 23:36 ) *
o Στριελνεκς δεν γινεται να θεωρειται η μοναδικη επιλογη για αναπληρωματικος ασσος πισω απο Καλαθη!
ειναι μια προσπαθεια να βρουμε καπου να τον χωρεσουμε που δεν βοηθαει γενικα ,γιατι ο παικτης ασσος μπορει να παιξει μονο απο αναγκη ! (σαν δευτερη επιλογη ,πισω απο καποιον αλλο αναπληρωματικο )
επισης ο Κιλπατρικ 2ρο3ρι δεν μπορει ,οσο και να τριαριζει ! θα εχεις απλα πενταδες με τρια γκαρντ ,που ο Κιλπατρικ θα ειναι κατα συνθηκη τριαρι !
εγκυμονει κινδυνους αυτο ,το να προσπαθουμε να βρουμε σχηματα για να χωρεσουμε παικτες που μας αρεσουν ,γιατι στο τελος καταλληγουμε σε μη λειτουργικα σχηματα !



Εμένα δεν με χαλάνε καθόλου τα σχήματα με 3 Γκαρντ πάντως ! Ούτε το φετινό νικ-λαγκφορντ-κιλπατρικ με χαλάει ούτε το περσινό νικ-τζεημς-ντενμον !! Ειδικά από τη στιγμή που θεωρώ που ο κιλπατρικ μπορεί να αμυνθεί το ίδιο καλά αντίπαλα 3αρια όσο και οι ερικσον, τζανιγκ ή κοζερ. Όσο για στρελνιεκς μια χαρά άσσος παίζει και Λιθουανία και μπαμπεργκ και σίγουρα θα προσφέρει πιο πολλά από λεκα έξω παράλληλα θα προσφέρει και στο 2. Εμένα γενικώς το νικ-στρελνιεκς στο 1 θα μου άρεσε αρκετά , ενώ στο 2 δεν θα με χάλαγε να κρατήσουμε κιλπατρικ και παππα , παράλληλα όμως ούτε λαγκφορντ θα με πείραζε να κρατήσουμε ενώ θα γούσταρα κι ολας επιστροφή ντενμον . Δεν μπορώ να αποφασίσω ακόμη για το τι θα ήθελα να γίνει στη θέση αυτή ενώ δεν ξέρω αν ένα 2/3αρι τύπου Χάρισον θα προσφέρει πιο πολλά από αυτούς που ανέφερα . Παράλληλα δεν ξέρω αν θα ήθελα να κρατήσουμε τομας στο 4 μιας και έχει βρει τα πατήματα του ή να φέρουμε έναν κουζμινσκας στη θέση του .

Τέλος το μεγάλο μου δίλημμα έχει να κάνει με το 2ο 5αρι μας. Θέλω σίγουρα κάποιον πάνω από 2’10 να κυριαρχεί κάτω από το καλάθι , να παίρνει ριμπάουντ και να μπορεί να σκοράρει ή να ποστάρει από ποστ όπως ο Ίαν πχ αλλά να μην είναι και τόσο τρύπα πίσω (αν έχει και τρίποντο ακόμα καλύτερα) . Οπότε κι εκεί δεν ξέρω ποιον θα επέλεγα μεταξύ του 23χρονου λανταλε ή του 26χρονου βοϊτμαν κι αν ο δεύτερος αξίζει μισό μυριο παραπάνω από τον πρώτο . Αυτά τα ολιγα..
Ginobili
QUOTE(Johnny Marv @ Mar 5 2019, 01:31 ) *
Εμένα δεν με χαλάνε καθόλου τα σχήματα με 3 Γκαρντ πάντως ! Ούτε το φετινό νικ-λαγκφορντ-κιλπατρικ με χαλάει ούτε το περσινό νικ-τζεημς-ντενμον !! Ειδικά από τη στιγμή που θεωρώ που ο κιλπατρικ μπορεί να αμυνθεί το ίδιο καλά αντίπαλα 3αρια όσο και οι ερικσον, τζανιγκ ή κοζερ. Όσο για στρελνιεκς μια χαρά άσσος παίζει και Λιθουανία και μπαμπεργκ και σίγουρα θα προσφέρει πιο πολλά από λεκα έξω παράλληλα θα προσφέρει και στο 2. Εμένα γενικώς το νικ-στρελνιεκς στο 1 θα μου άρεσε αρκετά , ενώ στο 2 δεν θα με χάλαγε να κρατήσουμε κιλπατρικ και παππα , παράλληλα όμως ούτε λαγκφορντ θα με πείραζε να κρατήσουμε ενώ θα γούσταρα κι ολας επιστροφή ντενμον .

Δεν είναι μια χαρά ο Στρέλνιεξ στο "1" .Έχει δίκιο ο Stef στο κομμάτι αυτό,καθώς πας να βγάλεις όλη την χρονιά με ένα καθαρό άσσο πάλι τον Καλάθη...και μπαλώματα-τσόντες βοήθειες.
Δεν γίνεται να θεωρούμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ ότι το ιδανικότερο σενάριο είναι να έρθει ο Σλούκας...και αν δεν κάτσει,να μείνουμε στο "1" με Καλάθη...και λίγο Στρέλνιεξ.
Τελικά από την φετινή χρονιά...το μόνο που μας έχει μείνει είναι το σουτ...και δεν βλέπουμε τι προβλήματα μας δημηουργεί η μοναξιά του Καλάθη στο 1...και έλλειψη Ψηλού και ριμπ...
Ο Στρέλνιεξ ΔΕΝ είναι play maker,εκτελεστής είναι πρωτίστως,και απλά μπορεί να παίξει και 1 μερικές φορές.Αν ήταν έτσι...στον Ολυμπιακό δεν θα έφερναν Ουέμπερ...αλλά σουτέρ εκτελεστή,και θα έβαζαν τον Στρέλνιεξ να βοηθάει το 1....κι όμως...αν και έχουν Σπανουλη,Γκος,Μάντζαρη,έφεραν κι άλλο άσο.
basketikos13
1 Καλάθης
1-2 Σλούκας
2 Παππάς ντενμον
2-3 κιλπατρικ
3 Παπαπέτρου Αντετοκούμπο
4 Γουάιτ Μήτογλου
5 Ντέιβις βοιτμαν παπαγιαννης
manos_89
1) Καλάθης, Σλούκας, Κόνιαρης
1-2) Strelnieks
2) Παππάς
2-3) James Anderson
3) Παπαπέτρου, Αντετοκούνμπο
4) White, Μήτογλου
5) Παπαγιάννης, Lessort, Voightmann
pan24
Θεωρω οτι μπορουμε να παμε μονο με Καλαθη,Στρελνιεκς στο 1 χωρις προβλημα

Ειναι πολυ καλυτερος δημιουργος απο τον Λεκα και σε καμια περιπτωση δεν ειναι λυση αναγκης οπως πχ ο Λανγκφορντ η ο Παππας στο 1
Στην Λετονια παιζει αποκλειστικα στο 1 και στην Μπαμπεργκ οταν επαιζε στον ρολο για τον οποιο μιλαμε τωρα(μοιρασμα χρονου αναμεσα στο 1 και το 2) ειχε 3,5 ασσιστ και ηταν ο καλυτερος στην διοργανωση στην αναλογια ασσιστ/λαθη

Πρεπει να εχουμε υποψην μας οτι αν θελουμε καθαρο ασσο και οχι combo το καλυτερο που θα εχουμε ειναι παικτης σαν τον Λεκα
Ακομα κι αν εχουμε να πληρωσουμε τον καθε Λαπροβιτολα(που δεν μου αρεσει και πιστευω οποιος τον πληρωσει το καλοκαιρι θα κλαιει τα λεφτα του την επομενη σεζον+οτι νομιζω σε Ισπανικες δεν πιανει θεση ξενου με οτι σημαινει αυτο για Ισπανικες) η Σιβα(με την Αλμπα κατα 90% να παιζει Ευρωλιγκα του χρονου δεν ειναι κι οτι πιο ευκολο να παει αλλου αν δεν ικανοποιηθει απο τον ρολο) θα ερθουν για κανα δεκαλεπτο;
Για να παιξουν στο 2 μαζι με Καλαθη,εχουν παιξει ποτε στην καριερα τους χωρις την μπαλα στα χερια;
Ginobili
QUOTE(pan24 @ Mar 5 2019, 09:54 ) *
Θεωρω οτι μπορουμε να παμε μονο με Καλαθη,Στρελνιεκς στο 1 χωρις προβλημα

Ειναι πολυ καλυτερος δημιουργος απο τον Λεκα και σε καμια περιπτωση δεν ειναι λυση αναγκης οπως πχ ο Λανγκφορντ η ο Παππας στο 1
Στην Λετονια παιζει αποκλειστικα στο 1 και στην Μπαμπεργκ οταν επαιζε στον ρολο για τον οποιο μιλαμε τωρα(μοιρασμα χρονου αναμεσα στο 1 και το 2) ειχε 3,5 ασσιστ και ηταν ο καλυτερος στην διοργανωση στην αναλογια ασσιστ/λαθη

Πρεπει να εχουμε υποψην μας οτι αν θελουμε καθαρο ασσο και οχι combo το καλυτερο που θα εχουμε ειναι παικτης σαν τον Λεκα
Ακομα κι αν εχουμε να πληρωσουμε τον καθε Λαπροβιτολα(που δεν μου αρεσει και πιστευω οποιος τον πληρωσει το καλοκαιρι θα κλαιει τα λεφτα του την επομενη σεζον+οτι νομιζω σε Ισπανικες δεν πιανει θεση ξενου με οτι σημαινει αυτο για Ισπανικες) η Σιβα(με την Αλμπα κατα 90% να παιζει Ευρωλιγκα του χρονου δεν ειναι κι οτι πιο ευκολο να παει αλλου αν δεν ικανοποιηθει απο τον ρολο) θα ερθουν για κανα δεκαλεπτο;
Για να παιξουν στο 2 μαζι με Καλαθη,εχουν παιξει ποτε στην καριερα τους χωρις την μπαλα στα χερια;

Θες παίκτη που να στέκεται και ηγετικά στο ...1. Όπως όταν είχαμε Τζέιμς,δεν φοβόσουν αν θα τραυματιστεί ο Καλάθης...γιατί μετά γινόμαστε ομάδα Γιοροκαπ όπως τώρα.
Ο ΣΤρέλνιεξ...για το χαμηλό επίπεδο των παραθυρων της Φίμπα...στην Λετονιά..μια χαρά τα πάει.Στον Ολυμπιακό δεν...
pan24
QUOTE (Ginobili @ Mar 5 2019, 11:59 ) *
Θες παίκτη που να στέκεται και ηγετικά στο ...1. Όπως όταν είχαμε Τζέιμς,δεν φοβόσουν αν θα τραυματιστεί ο Καλάθης...γιατί μετά γινόμαστε ομάδα Γιοροκαπ όπως τώρα.
Ο ΣΤρέλνιεξ...για το χαμηλό επίπεδο των παραθυρων της Φίμπα...στην Λετονιά..μια χαρά τα πάει.Στον Ολυμπιακό δεν...

Στον Ολυμπιακο δεν παιζει 1.Ο Μπλατ προτιμα το πουλεν του τον Γκος και τον Σπανουλη σε ρολο δημιουργου που ειναι τοπ
Λετονια δεν ειναι μονο στα παραθυρα,και στο Ευρωπαικο που πηγαν πολυ καλα ο Στρελνιεκς 1 επαιζε

Το ιδανικο θα ηταν να ειχαμε εναν Σλουκα,εναν Ντιλεινι η εστω εναν Ερτελ να παιζουν μαζι με τον Καλαθη και στο 1 οταν ο Καλαθης καθεται παγκο μαζι με ενα 2-3αρο σουτερ,εναν ακομα γκαρντ(πχ Λανγκφορντ) και τον Παππα οταν επιστρεψει
Ομως δεν βλεπω να ειναι εφικτο κατι τετοιο

Συμβολαιο 1,5+ σε ξενο δεν νομιζω οτι θα δωσει ο ΔΓ οπως δεν εδωσε καμια απο τις προηγουμενες χρονιες και ο Σλουκας ακομα κι αν του δωσεις τα ιδια με τον Καλαθη ειναι πολυ δυσκολο να ερθει
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Mar 5 2019, 17:54 ) *
Θεωρω οτι μπορουμε να παμε μονο με Καλαθη,Στρελνιεκς στο 1 χωρις προβλημα

Ειναι πολυ καλυτερος δημιουργος απο τον Λεκα και σε καμια περιπτωση δεν ειναι λυση αναγκης οπως πχ ο Λανγκφορντ η ο Παππας στο 1
Στην Λετονια παιζει αποκλειστικα στο 1 και στην Μπαμπεργκ οταν επαιζε στον ρολο για τον οποιο μιλαμε τωρα(μοιρασμα χρονου αναμεσα στο 1 και το 2) ειχε 3,5 ασσιστ και ηταν ο καλυτερος στην διοργανωση στην αναλογια ασσιστ/λαθη

Πρεπει να εχουμε υποψην μας οτι αν θελουμε καθαρο ασσο και οχι combo το καλυτερο που θα εχουμε ειναι παικτης σαν τον Λεκα
Ακομα κι αν εχουμε να πληρωσουμε τον καθε Λαπροβιτολα(που δεν μου αρεσει και πιστευω οποιος τον πληρωσει το καλοκαιρι θα κλαιει τα λεφτα του την επομενη σεζον+οτι νομιζω σε Ισπανικες δεν πιανει θεση ξενου με οτι σημαινει αυτο για Ισπανικες) η Σιβα(με την Αλμπα κατα 90% να παιζει Ευρωλιγκα του χρονου δεν ειναι κι οτι πιο ευκολο να παει αλλου αν δεν ικανοποιηθει απο τον ρολο) θα ερθουν για κανα δεκαλεπτο;
Για να παιξουν στο 2 μαζι με Καλαθη,εχουν παιξει ποτε στην καριερα τους χωρις την μπαλα στα χερια;



δεν ειναι ασχετος ο Μπλατ που για τοσους μηνες δεν περασε τον Στριελνεκς ποτε στον ασσο ,να λυσει τα θεματα του !
ο Στριελνεκς στην εθνικη παιζει ασσος για να χωρεσουν ολοι ! και βασικα ο Μπερτανς στο 2 !απλο ειναι !

σε φαση μπερδεματος σε βρισκω Pan !
ο καθε Λαπροβιτολα,να παιζει στο δυο μαζι με Καλαθη για ποιον λογο ;
το να εχει 15λεπτα σταθερα πισω απο Καλαθη ειναι κατι απολυτως φυσιολογικο!
δεν ειναι μονοδρομος η αποκτηση κομπο ,οσο μπορουν να βρεθουν αναπληρωματικοι ασσοι που θα τους αντιστοιχει ενας σταθερος ρολος των 15λεπτων στην ευρωλιγκα !δεν ειναι και λιγο πραγμα ,ωστε να ειναι δυσαρεστημενος ο καθε Λαπροβιτολα..
(15λεπτα σταθερα ,με την μπαλα στα δικα του χερια )
stefkorner
Ροστερ σχετικα οικονομικο :

Mπιρτς,Παπαγιαννης,Ιαν * με 2.5 κατοσταρικα
Ταις(4-5),Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Ερικσσον(3-2),Παπαπετρου,Θανασης
Κιλπατρικ,Στριελνεκς
Καλαθης,Λαπροβιτολα
pan24
QUOTE (stefkorner @ Mar 5 2019, 12:17 ) *
δεν ειναι ασχετος ο Μπλατ που για τοσους μηνες δεν περασε τον Στριελνεκς ποτε στον ασσο ,να λυσει τα θεματα του !
ο Στριελνεκς στην εθνικη παιζει ασσος για να χωρεσουν ολοι ! και βασικα ο Μπερτανς στο 2 !απλο ειναι !

σε φαση μπερδεματος σε βρισκω Pan !
ο καθε Λαπροβιτολα,να παιζει στο δυο μαζι με Καλαθη για ποιον λογο ;
το να εχει 15λεπτα σταθερα πισω απο Καλαθη ειναι κατι απολυτως φυσιολογικο!
δεν ειναι μονοδρομος η αποκτηση κομπο ,οσο μπορουν να βρεθουν αναπληρωματικοι ασσοι που θα τους αντιστοιχει ενας σταθερος ρολος των 15λεπτων στην ευρωλιγκα !δεν ειναι και λιγο πραγμα ,ωστε να ειναι δυσαρεστημενος ο καθε Λαπροβιτολα..
(15λεπτα σταθερα ,με την μπαλα στα δικα του χερια )

Ο Μπλατ εχει καθαρο ασσο τον Γκος και μετα οταν ειναι να βαλει combo guard στο 1 προτιμα τον Σπανουλη που ειναι πολυ καλυτερος δημιουργος απο τον Στρελνιεκς.Πηρε τον Γουεμπερ γιατι ηθελε καποιον καλο αμυντικο στην περιφερεια

Στο δευτερο σκελος πρεπει να μπορει να παιζει μαζι με Καλαθη γιατι αλλιως δεν προκειται να παιζει 15' σταθερα
Στα ευκολα κλπ παιχνιδια θα παιζει τοσο,σε παιχνιδια που θα ειναι ντερμπι ο μπακαπ ασσος θα παιζει πιο κοντα στα 10' και γενικα ο μεσος ορος θα ειναι σαν του Λεκα(11.50 αυτη την στιγμη) γιατι απλα...οταν εχεις εναν τοπ παικτη αυτος θα παιξει πολυ
Ειναι στην ιδια λογικη που πχ ο Βεσελυ σε δυσκολα παιχνιδια χτυπαει 30+ λεπτα κι ας υπαρχει ενας Λοβερν πισω του
Ο Λοβερν πχ παιζει 17.58' κι αυτο ενω υπαρχουν και σχηματα με αυτους τους 2 μαζι.Σκεψου να επαιζαν και οι 2 μονο στο 5 ποιος θα ηταν ο χρονος του
Αν οποιος ερθει στο 1 δεν μπορει να παιξει και μαζι με τον Καλαθη δεν θα πιασει τα 15΄ μεσο ορο με τιποτα και βεβαια με τοσο λιγο χρονο θα ειναι δυσκολο να βρει ρυθμο ο οποιοσδηποτε

Λαπροβιτολα δεν θελω γιατι δεν με πειθει οτι μπορει να αποδοσει σε μικρο ρολο
Το 2016-2017 στην Μπασκονια σε 9.12' στην Ευρωλιγκα ειχε τραγικα νουμερα και ποσοστα
Περσι στο Eurocup με Ζενιτ ειχε σε 17.10' 9 ποντους και 3,6 ασσιστ
Οχι ασχημα αλλα ειναι στο Eurocup αυτα τα νουμερα και μιλαμε για ρολιστα σε επιπεδο Eurocup
Η οποια Ζενιτ περσι τον Γεναρη τον εδιωξε(τον αντικατεστησε με τον Γκριφιν που ηταν στον Κολοσσο και τωρα στην ΑΕΚ) και πηγε στην Μπανταλονα οπου ειναι μεχρι σημερα

Τωρα στην Μπανταλονα εχει 16 ποντους και 6,6 ασσιστ αλλα με χρονο συμμετοχης 30' σε μια ομαδα που ειναι ο απολυτος ηγετης και καθε μπαλα περναει απο τα χερια του
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Mar 5 2019, 18:40 ) *
Λαπροβιτολα δεν θελω γιατι δεν με πειθει οτι μπορει να αποδοσει σε μικρο ρολο
Το 2016-2017 στην Μπασκονια σε 9.12' στην Ευρωλιγκα ειχε τραγικα νουμερα και ποσοστα
Περσι στο Eurocup με Ζενιτ ειχε σε 17.10' 9 ποντους και 3,6 ασσιστ
Οχι ασχημα αλλα ειναι στο Eurocup αυτα τα νουμερα και μιλαμε για ρολιστα σε επιπεδο Eurocup
Η οποια Ζενιτ περσι τον Γεναρη τον εδιωξε και πηγε στην Μπανταλονα οπου ειναι μεχρι σημερα

Τωρα στην Μπανταλονα εχει 16 ποντους και 6,6 ασσιστ αλλα με χρονο συμμετοχης 30' σε μια ομαδα που ειναι ο απολυτος ηγετης και καθε μπαλα περναει απο τα χερια του


δεκτα αυτα και ομολογω οτι με προβληματιζουν εξισου ! για αυτο αλλωστε προτιμω εναν κομπο υψηλου επιπεδου ,που θα μας εξοικονομισει μια θεση ξενου και ταυτοχρονα θα μας αναιρεσει τετοιες αμφιβολιες !
ομως πρεπει να λαβουμε υποψιν μας οτι υπαρχει και η φαση ωριμανσης -η το πικ ενος παικτης ,που μπορει να ερθει και στα 29 του! εδω προτεινουμε αλλους κ αλλους ,που βρισκονται στην κορυφωση τους ,στα 29 και δεν τους εχουμε δει ποτε στο κορυφαιο επιπεδο !πχ Σικμα ,που προτεινεται και ως βασικος..
pan24
QUOTE (stefkorner @ Mar 5 2019, 12:51 ) *
δεκτα αυτα και ομολογω οτι με προβληματιζουν εξισου ! για αυτο αλλωστε προτιμω εναν κομπο υψηλου επιπεδου ,που θα μας εξοικονομισει μια θεση ξενου και ταυτοχρονα θα μας αναιρεσει τετοιες αμφιβολιες !
ομως πρεπει να λαβουμε υποψιν μας οτι υπαρχει και η φαση ωριμανσης -η το πικ ενος παικτης ,που μπορει να ερθει και στα 29 του! εδω προτεινουμε αλλους κ αλλους ,που βρισκονται στην κορυφωση τους ,στα 29 και δεν τους εχουμε δει ποτε στο κορυφαιο επιπεδο !πχ Σικμα ,που προτεινεται και ως βασικος..

Σωστο κι αυτο
Κατι αλλο αξιοσημειωτο ειναι το εξης:
Ο Λαπροβιτολα περσι μολις εφυγε απο την Ζενιτ και πηγε Μπανταλονα εγραφε τα ιδια νουμερα που γραφει τωρα
Συγκεκριμενα τελειωσε την σεζον με 16,4 ποντους και 6,9 ασσιστ σε 31,4' σε 17 παιχνιδια

Να δουμε και τον Γκριφιν που πηγε στην Ζενιτ;
10,8 ποντοι και 4,2 ασσιστ σε 17.15' Eurocup εναντι 9 ποντων και 3,6 ασσιστ του Λαπροβιτολα σε 17.10' με τους δυο να εχουν τα ιδια περιπου στατιστικα και στην vtb

Οποτε δεν ξερω αν μιλαμε για ωριμανση η οτι απλα βρηκε ενα αλλο περιβαλλον σε μια μεσαια ομαδα με αυτον ηγετη και γραφει νουμετα
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Mar 5 2019, 18:58 ) *
Σωστο κι αυτο
Κατι αλλο αξιοσημειωτο ειναι το εξης:
Ο Λαπροβιτολα περσι μολις εφυγε απο την Ζενιτ και πηγε Μπανταλονα εγραφε τα ιδια νουμερα που γραφει τωρα
Συγκεκριμενα τελειωσε την σεζον με 16,4 ποντους και 6,9 ασσιστ σε 31,4' σε 17 παιχνιδια

Να δουμε και τον Γκριφιν που πηγε στην Ζενιτ;
10,8 ποντοι και 4,2 ασσιστ σε 17.15' Eurocup εναντι 9 ποντων και 3,6 ασσιστ του Λαπροβιτολα σε 17.10' με τους δυο να εχουν τα ιδια περιπου στατιστικα και στην vtb

Οποτε δεν ξερω αν μιλαμε για ωριμανση η οτι απλα βρηκε ενα αλλο περιβαλλον σε μια μεσαια ομαδα με αυτον ηγετη και γραφει νουμετα


ε και η Ζενιτ προσφεροταν ρε συ για να αναδειχθει και να γραψει αριθμους !ομαδα που εδω και χρονια ψαχνεται !
η Μπανταλονα περα απο το μπατζετ δεν ειναι μικροτερη ομαδα απο Ζενιτ ,ουτε το πρωταθλημα κατωτερο..! σκεψου οτι η Μπανταλονα φετος ειναι διεκδικητρια ακομα και της θεσης που οδηγει ευρωλιγκα!
αλλα αν δουμε και το υλικο δεν ειναι καμια ομαδα με τυχαιους παικτες!οποτε το να ειναι o απολυτος πρωταγωνιστης το κερδισε,δεν του χαριστηκε
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 5 2019, 12:17 ) *
δεν ειναι ασχετος ο Μπλατ που για τοσους μηνες δεν περασε τον Στριελνεκς ποτε στον ασσο ,να λυσει τα θεματα του !
ο Στριελνεκς στην εθνικη παιζει ασσος για να χωρεσουν ολοι ! και βασικα ο Μπερτανς στο 2 !απλο ειναι !

σε φαση μπερδεματος σε βρισκω Pan !
ο καθε Λαπροβιτολα,να παιζει στο δυο μαζι με Καλαθη για ποιον λογο ;
το να εχει 15λεπτα σταθερα πισω απο Καλαθη ειναι κατι απολυτως φυσιολογικο!
δεν ειναι μονοδρομος η αποκτηση κομπο ,οσο μπορουν να βρεθουν αναπληρωματικοι ασσοι που θα τους αντιστοιχει ενας σταθερος ρολος των 15λεπτων στην ευρωλιγκα !δεν ειναι και λιγο πραγμα ,ωστε να ειναι δυσαρεστημενος ο καθε Λαπροβιτολα..
(15λεπτα σταθερα ,με την μπαλα στα δικα του χερια )



Γεια σας- γεια σας και καλή μας άνοιξη. smile.gif

Σχετικά με τον Στρέλνιεξ να πω με τη σειρά μου ότι το ζήτημα του Ολυμπιακού ήταν να βρεθεί ένας αμυντικός κέρβερος (δεν είναι τυχαίο ότι είχαν προχωρήσει οι επαφές με τον πλάγιο, Μ.Πολ εξάλλου) κι όχι το να βρεθεί καθαρός ή όχι άσσος.
Άλλωστε τον Στρέλνιεξ δεν τον έχουμε δει άσσο μόνο σε ΦΙΜΠΕΪΚΟ μπάσκετ αλλά και στην Ευρωλίγκα με τη φανέλα της Μπάμπεργκ.
Σούπερ είναι για δίπλα με τον Καλάθη.
Στο σημείο αυτό να ξαναπώ ότι μου φαίνεται κομμάτι παράδοξο να βλέπω τον Κιλπάτρικ ή τον Λάνγκφορντ σε ρόστερ για την επόμενη σεζόν ή ακόμα και τον Παπαγιάννη με αναβαθμισμένο ρόλο για του χρόνου. rolleyes.gif

Κλείνοντας τη μικρή παρένθεση να αναφερθώ και στον Λαπροβίτολα, ξαναλέγοντας αφενός ότι ήδη θα τον έχουν πλαγιάσει ισπανικές ομάδες με ότι αυτό συνεπάγεται για το κόστος του(μετά τη φετινή συγκλονιστική του χρονιά που είναι καλύτερος κι από πέρσι ακόμα) κι αφετέρου ότι τον έχουμε δει να παίζει στο ψηλότερο επίπεδο με την Μπασκόνια σε αντίθεση με τον υιό Σίκμα που δεν έχει ακουμπήσει ακόμα Ευρωλίγκα.
Δεδομένης και της τιμής του, δεν θα τον προτιμούσα για το καλοκαίρι που μας έρχεται, αν ήμουν στη θέση σας. Καλύτερα ο Στρέλνιεξ κι ένα καθαρό sg σαν τον Τζαμάρ Σμιθ λόγου χάρη κι από δίπλα τους ένας ωραίος πλάγιος σουτέρης π.χ Τζάνινγκ που είναι κι ελεύθερος. cool.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 5 2019, 20:43 ) *
Στο σημείο αυτό να ξαναπώ ότι μου φαίνεται κομμάτι παράδοξο να βλέπω τον Κιλπάτρικ ή τον Λάνγκφορντ σε ρόστερ για την επόμενη σεζόν ή ακόμα και τον Παπαγιάννη με αναβαθμισμένο ρόλο για του χρόνου. rolleyes.gif


Δεδομένης και της τιμής του, δεν θα τον προτιμούσα για το καλοκαίρι που μας έρχεται, αν ήμουν στη θέση σας. Καλύτερα ο Στρέλνιεξ κι ένα καθαρό sg σαν τον Τζαμάρ Σμιθ λόγου χάρη κι από δίπλα τους ένας ωραίος πλάγιος σουτέρης π.χ Τζάνινγκ που είναι κι ελεύθερος. cool.gif



για να λες παραδοξο για Κιλπατρικ -Κιθ ,μαλλον δεν εχεις δει τις τελευταιες τους εμφανισεις tongue.gif

(εγω τον Κιλπατρικ τον προτεινω εδω και καιρο ,με την προοπτικη να ανεβαινει συνεχως και το καλοκαιρι η τιμη του να βρεθει στο 1M !
οσο για Λανγκφορντ εχω εκπλαγει ευχαριστα ετσι οπως τον βλεπω στην επιστροφη του ,να ειναι καλυτερος απ οτι πριν!
εκανε εξαιρετικη δουλεια τοσο καιρο που ηταν εκτος κ οφειλουμε να το αναγνωρισουμε!
σε τετοια ηλικια ,ειναι μεγαλη υποθεση! και μιλαμε για παικτη των 500.000 πλεον )

Παπαγιαννη ,τι να τον κανουμε ,να τον πεταξουμε ..με συμβολαιο τετραετες-πενταετες τι υπεγραψε ; blink.gif
ασε που ολοι για τριτο σεντερ τον προτεινουμε !δεν εχω δει καπου για αναβαθμισμενο ρολο ,οπως λες !
που να τον βαλουμε δηλαδη ; τεταρτο-πεμπτο σεντερ ; tongue.gif

οσο για την τιμη του Λαπροβιτολα ,μενει να δουμε που θα φτασει ! για την ωρα ξερουμε οτι ο ακριβος της υποθεσης ειναι ο Στριελνεκς των 800 k
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 5 2019, 13:56 ) *
για να λες παραδοξο για Κιλπατρικ -Κιθ ,μαλλον δεν εχεις δει τις τελευταιες τους εμφανισεις tongue.gif

(εγω τον Κιλπατρικ τον προτεινω εδω και καιρο ,με την προοπτικη να ανεβαινει συνεχως και το καλοκαιρι η τιμη του να βρεθει στο 1M !
οσο για Λανγκφορντ εχω εκπλαγει ευχαριστα ετσι οπως τον βλεπω στην επιστροφη του ,να ειναι καλυτερος απ οτι πριν!
εκανε εξαιρετικη δουλεια τοσο καιρο που ηταν εκτος κ οφειλουμε να το αναγνωρισουμε!
σε τετοια ηλικια ,ειναι μεγαλη υποθεση! και μιλαμε για παικτη των 500.000 πλεον )

Παπαγιαννη ,τι να τον κανουμε ,να τον πεταξουμε ..με συμβολαιο τετραετες-πενταετες τι υπεγραψε ; blink.gif
ασε που ολοι για τριτο σεντερ τον προτεινουμε !δεν εχω δει καπου για αναβαθμισμενο ρολο ,οπως λες !
που να τον βαλουμε δηλαδη ; τεταρτο-πεμπτο σεντερ ; tongue.gif

οσο για την τιμη του Λαπροβιτολα ,μενει να δουμε που θα φτασει ! για την ωρα ξερουμε οτι ο ακριβος της υποθεσης ειναι ο Στριελνεκς των 800 k



Πάω στα μπολνταρισμένα: Μα εκεί βρίσκεται η διαφωνία μου, στο ότι ενθουσιάζεστε εύκολα κι αρκείστε στα "τελευταία" παιχνίδια. Ιδίως τον Κιλπάτρικ δεν τον πήρατε για να σας παίζει Α1 ενώ για τον Κιθ τα λες από μόνος σου όταν αναφέρεσαι στην ηλικία το biggrin.gif υ. Σε πόσα παιχνίδια Ευρωλίγκας βγήκε μπροστά και τα πήρατε με αυτόν μπροστάρη; Θυμίζω ότι για καιρό είστε μεταξύ 10ης και 12ης θέσης στην κατάταξη. Καθόλου καλά δηλαδή.
Είναι καλό το ταμείο για τον Λάνγκφορντ ως το βασικό σας 2αρι;

Όσο για τον Στρέλνιεξ η τιμή του θα πέσει 100-150 χιλ. εκτός αν κεντήσει με τη φανέλα μας μετά την επιστροφή του από τον "ηρωικό" του τραυματισμό. Μακάρι να παίξει κάτι τέτοιο εδώ που τα λέμε. biggrin.gif
Ο Λαπροβίτολα θα τα πάρει τα +800 στην Ισπανία. Ανετότατα μάλιστα.

Λάπρο και Κιλπάτρικ δεν συγκεντρώνουν τα χαρακτηριστικά που θα θέλατε για τα ακριβά σας συμβόλαια.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 5 2019, 21:17 ) *
Πάω στα μπολνταρισμένα: Μα εκεί βρίσκεται η διαφωνία μου, στο ότι ενθουσιάζεστε εύκολα κι αρκείστε στα "τελευταία" παιχνίδια. Ιδίως τον Κιλπάτρικ δεν τον πήρατε για να σας παίζει Α1 ενώ για τον Κιθ τα λες από μόνος σου όταν αναφέρεσαι στην ηλικία το biggrin.gif υ. Σε πόσα παιχνίδια Ευρωλίγκας βγήκε μπροστά και τα πήρατε με αυτόν μπροστάρη; Θυμίζω ότι για καιρό είστε μεταξύ 10ης και 12ης θέσης στην κατάταξη. Καθόλου καλά δηλαδή.
Είναι καλό το ταμείο για τον Λάνγκφορντ ως το βασικό σας 2αρι;

Όσο για τον Στρέλνιεξ η τιμή του θα πέσει 100-150 χιλ. εκτός αν κεντήσει με τη φανέλα μας μετά την επιστροφή του από τον "ηρωικό" του τραυματισμός. Μακάρι να παίξει κάτι τέτοιο εδώ που τα λέμε. biggrin.gif
Ο Λαπροβίτολα θα τα πάρει τα +800 στην Ισπανία. Ανετότατα μάλιστα.


ο Λανγκφορντ συζητησιμο ειναι αν ηταν το βασικο μας 2αρι !και αν ναι ,τοτε να κρινουμε με βαση την δικη του παρουσια την κακη εικονα της ομαδας μεχρι προτινος ! γνωμη μου πως ηταν απ τους τελευταιους που ευθυνοταν !
απ εκει και περα δεν γινεται να μην κοιταμε πως επεστρεψε και να μην το καταμετραμε στα πολυ θετικα της περιπτωσης του (δηλαδη ενος τοπ σκορερ των 500κ )
για Κιλπατρικ εχω ξαναγραψει το σκεπτικο μου ! οσο ανεβαινει και με την στοχοπροσηλωση που δειχνει οσο αναφορα την συμβολη του στην ομαδικη αμυνα για μενα ειναι καλο να υπαρχει ως προταση του 1m ! ε ειναι καλος και σοβαρος παικτης και αξιζει ενα τετοιο ποσο ,δεν νομιζεις ( .. ; )
οσο για Λαπροβιτολα νομιζω τα παραφουσκωνεις ! Ισπανια δηλαδη που θα εβρισκε αυτο το ποσο ; γιατι ειναι μετρημενα τα κουκια για τετοια μεγεθη,οποτε να μιλαμε συγκεκριμενα !
γιατι αν ειναι να ανεβει το κασε του στα 800 μινιμουμ ,οχι τοτε κ εγω δεν θα παρω..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 5 2019, 14:26 ) *
ο Λανγκφορντ συζητησιμο ειναι αν ηταν το βασικο μας 2αρι !και αν ναι ,τοτε να κρινουμε με βαση την δικη του παρουσια την κακη εικονα της ομαδας μεχρι προτινος ! γνωμη μου πως ηταν απ τους τελευταιους που ευθυνοταν !
απ εκει και περα δεν γινεται να μην κοιταμε πως επεστρεψε και να μην το καταμετραμε στα πολυ θετικα της περιπτωσης του (δηλαδη ενος τοπ σκορερ των 500κ )
για Κιλπατρικ εχω ξαναγραψει το σκεπτικο μου ! οσο ανεβαινει και με την στοχοπροσηλωση που δειχνει οσο αναφορα την συμβολη του στην ομαδικη αμυνα για μενα ειναι καλο να υπαρχει ως προταση του 1m ! ε ειναι καλος και σοβαρος παικτης και αξιζει ενα τετοιο ποσο ,δεν νομιζεις ( .. ; )
οσο για Λαπροβιτολα νομιζω τα παραφουσκωνεις ! Ισπανια δηλαδη που θα εβρισκε αυτο το ποσο ; γιατι ειναι μετρημενα τα κουκια για τετοια μεγεθη,οποτε να μιλαμε συγκεκριμενα !
γιατι αν ειναι να ανεβει το κασε του στα 800 μινιμουμ ,οχι τοτε κ εγω δεν θα παρω..



O Λάνγκφορντ δεν ήταν και πολύ εύστοχη κίνηση από το περασμένο καλοκαίρι κιόλας. Υποτίθεται ότι πίσω απ΄αυτόν ήταν ο Νίκος ο Παππάς. Για μένα και οι δύο ήταν άστοχες κινήσεις του Δ.Γ.
Θα είναι καλή κίνηση δηλαδή με συν έναν χρόνο στις πλάτες του;
Όσο για τον Κιλπάτρικ που πάτε με sg που σουτάρει με κάπου 20% από το 3π; Και μάλιστα με ένα εκ. που λες.
Ο Λάπρο τα βρίσκει (μάλλον τα έχει ήδη βρει δηλαδή... smile.gif ) αυτά τα λεφτά στην Ισπανία. Να θυμίσω ότι εκεί κυκλοφορεί πιο πολύ Ευρώ απ΄ότι εδώ ενώ είναι στα συν του το κοινοτικό του διαβατήριο.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 5 2019, 20:42 ) *
O Λάνγκφορντ δεν ήταν και πολύ εύστοχη κίνηση από το περασμένο καλοκαίρι κιόλας. Υποτίθεται ότι πίσω απ΄αυτόν ήταν ο Νίκος ο Παππάς. Για μένα και οι δύο ήταν άστοχες κινήσεις του Δ.Γ.
Θα είναι καλή κίνηση δηλαδή με συν έναν χρόνο στις πλάτες του;
Όσο για τον Κιλπάτρικ που πάτε με sg που σουτάρει με κάπου 20% από το 3π; Και μάλιστα με ένα εκ. που λες.
Ο Λάπρο τα βρίσκει (μάλλον τα έχει ήδη βρει δηλαδή... smile.gif ) αυτά τα λεφτά στην Ισπανία. Να θυμίσω ότι εκεί κυκλοφορεί πιο πολύ Ευρώ απ΄ότι εδώ ενώ είναι στα συν του το κοινοτικό του διαβατήριο.


O Λαγκφορντ ισως να ειναι καλη κινηση ,πισω απο εναν τοπ γκαρντ ,που θα παιρνει 25-30 (οσα και ο Καλαθης δηλαδη)
10-15max ποιοτικα λεπτα !μεχρι εκει για εμενα !

τα δυο τελευταια καλα ματς του Κιλπατρικ ηταν ευρωλιγκα ! στην α1 απλα ξεμπουκωσε και στο τριποντο με Ρεθυμνο !

(δεν κρινεται φυσικα με βαση το πως παιζει α1,οπου ετσι κ αλλιως κ εκει τοσο καιρο σε ρηχα νερα βρισκοταν μετα την Κυμη
επομενως δεν ειναι τοσο θεμα διοργανωσης..
αλλα ας κρατησουμε το 5/6 του προχθες να δουμε αν θα αρχισει να σουταρει κ καλυτερα )

κ παλι σου ξαναλεω ,οτι εγω τον προτεινω πριν καν ξεκινησει να παιζει καλα ,γιατι ειμαι της αποψης οτι εφοσον τον εχουμε και δειχνει τετοια διαθεση για ομαδικη προσφορα εξ αρχης , ας αφηνουμε παραθυρακια ανοιχτα για το αμεσο μελλον,για παικτη τετοιας αξιας,αν και εφοσον αρκεστει σε 1 μυριο, για φουλ συμβολαιο στην Ευρωπη.. !
ειναι καλος παικτης ,πως να το κανουμε δηλαδη ! το οτι δεν εχει καλο τριποντο το ξεραμε απο πριν τον δουμε εδω !
ας δουμε ομως και σε αυτο πως θα κλεισει την σεζον

αλλωστε ολοι σε βαθος χρονου δεν κρινονται κ στο τελος δεν γινεται το ταμειο ; αυτα πολυ σωστα λες κ εσυ σε αντιστοιχα τοπικ του Ολυμπιακου wink.gif !εκτος αν πρεπει τους παικτες του Παναθηναικου να τους κρινουμε με διαφορετικα κριτηρια και τον
Χ_ Κιλπατρικ με τι ποσοστα θα σουταρει στον πρωτο του μηνα ... rolleyes.gif
pan24
Το πρωτευον θεμα με τον Κιλπατρικ δεν ειναι αν παιρνει 1(σιγα μην μεινει Ευρωπη με τοσα αλλα τελος παντων), 1,5 η 2

Ειναι οτι αν ειναι να μεινει θα μεινει ως το βασικο 2αρι που θα παιζει 25'
Σε μια ομαδα με Καλαθη 1 και Παπαπετρου 3 γινεται να εχεις βασικο 2αρι με κακο σουτ;
Οσο καλος κ αν ειναι στα υπολοιπα,ακομα και 32,7% αντι για 22,7% να σουταρε το ιδιο θα ισχυε
Θα εχουμε τα φετινα παλι
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Mar 5 2019, 20:57 ) *
Το πρωτευον θεμα με τον Κιλπατρικ δεν ειναι αν παιρνει 1(σιγα μην μεινει Ευρωπη με τοσα αλλα τελος παντων), 1,5 η 2

Ειναι οτι αν ειναι να μεινει θα μεινει ως το βασικο 2αρι που θα παιζει 25'
Σε μια ομαδα με Καλαθη 1 και Παπαπετρου 3 γινεται να εχεις βασικο 2αρι με κακο σουτ;
Οσο καλος κ αν ειναι στα υπολοιπα,ακομα και 32,7% αντι για 22,7% να σουταρε το ιδιο θα ισχυε
Θα εχουμε τα φετινα παλι


γενικα χτιστηκαμε στραβα οσο αναφορα τον στοχο για ενα φυσιολογικο ποσοστο στο τριποντο,αλλα
φτασαμε στο εσχατο σημειο ,γιατι δεν πηραμε τιποτα απ εκει που περιμεναμε σιγουρα να παρουμε : Λοτζο
η πηραμε πολυ λιγοτερα του αναμενομενου απο αλλους σαν τον Ντεσον,που εφτασε στο 30 %!
παντως γινεται να εχεις πολυ καλη ομαδα με τριποντο κοντα στο 35 % ! τοσο εχει φετος η Μπαρτσα πχ ,η οποια ειναι 11η με 35.4!αλλα βασιζεται κυριως στην αμυνα της !
δεν ειναι οτι καλυτερο να βαλεις αναμεσα σε Παπαπετρου και Καλαθη ,τον μετριο σουτερ Κιλπατρικ,ομως η κατασταση φτιαχνει,αν στελεχωσεις συνολικα την ομαδα με τους υπολοιπους να εχουν 40ρια στο τριποντο!
τετοιοι παικτες απο το 1εως το 3 σου λυνουν τα χερια για να πονταρεις σε ψηλους με τριποντο,γιατι σου υπερκαλυπτουν στα κενα που αφηνει πισω ενα 4ρι με το 47 % τριποντο του Κουζμινσκας πχ
stefkorner
Μπιρτς,Παπαγιαννης,Ιαν *με 250k
Tαις(4-5),Μητογλου,Χρυσικοπουλος
Παπαπετρου,Ερικσσον,Θανασης
Ουοναμεικερ(2-1),Στριελνεκς(2-1),Κιθ
Καλαθης,Λουτζης
picciriddu
Εγω θα επιμεινω στη σκεψη μετατοπισης του Παπαπετρου στο -4- κανοντας δυνατο ντουετο με τον Μητογλου αναβιωνοντας το Φωτσης-Τσαρτσα. Ετσι δημιουργειται χωρος και για τον τιμιοτατο ρολιστα Θαναση και για ενα κανονικο 3αρι με σουπερ τριποντο, που σιγουρα ειναι πιο ευκολο (και με λιγοτερα λεφτα) να το βρεις απο οτι ενα 4αρι με αντιστοιχο τριποντο.
Δλδ φανταζομαι τις θεσεις απο το -3- ως το -5- καπως ετσι (χωρις συγκεκριμενα ονοματα):

5) Ντουκι ριμ προτεκτορ - 5ο4αρι αξιοπιστο - Παπαγιαννης
4) Παπαπετρου - Μητογλου
3) Σουτερ αλα ριβερς και ας ειναι σκετο 3 και οχι guardforward - Αντετοκουμπο

Και απο κει και περα Καλαθης- μπακαπ καλαθη- 2 sg με τον εναν να ειναι αρκετα κομπο - και ενα επιπλεον 2-3αρι με σουτ

Μονο μια τετοια ομαδα τη θεωρω φτιαγμενη γυρω απο τον ηγετη σου καλαθη
Τα ονοματα συμπληρωστε τα εσεις που κανετε σκαουτινγκ

Nemesakos
Και ο Τζέιμς πέρσι σούταρε με ποσοστό 24,2% στην Ευρωλίγκα. Ενώ φέτος σουτάρει με 32.4%. Σημαίνει ότι δεν είναι καλός σουτέρ? Ή μήπως δεν θα τον εμπιστευόμασταν να πάρει το τελευταίο σουτ?

Δεν χρειάζεται να μένουμε μόνο στα νούμερα για να δείξουμε ότι ο Κιλπάτρικ είναι κακός σουτέρ. Ο Αμερικάνος που έχει μείνει εκτός δράσης για καιρό, έχοντας μείνει πίσω σε αγωνιστικό ρυθμό, ακόμα και σε φυσική κατάσταση είναι απολύτως λογικό να μην παρουσιάζει ποσοστά Ρέτζι Μίλλερ. Δεν θεωρώ προσωπικά ότι παίκτης σαν τον Κιλπάτρικ πρέπει να κριθεί για το αν θα μείνει στην ομάδα. Μόνο όταν πάει η κουβέντα στο οικονομικό. Άλλωστε δεν νομίζω να ήρθε στον Παναθηναϊκό με περγαμηνές killler από το τρίποντο.

Είναι παίκτης που θα παίξει με την μπάλα στα χέρια, θα μπει στο ζωγραφιστό και θα προτιμήσει κατά βάση το σουτ από μέση απόσταση (στο οποίο όσες φορές το έχει επιχειρήσει έχει τρομερή ευστοχία). Αμυντικά είναι αρκετά δυναμικός και από τους λίγους που ξέρει (με βάση την τωρινή κατάσταση) να παίξει το man to man, χωρίς να χρειάζεται να κυνηγάει,χωρίς να χρειάζεται να χάνεται. (βέβαια με νέο προπονητή του χρόνου θα επιστρέψουμε στην άμυνα με αλλαγές, οπότε σε τι βοηθά η πρόσληψη Πιτίνο που ήρθε να τα αλλάξει όλα και να φύγει για να έρθει κάποιος που δεδομένα θα παίζει με αλλαγές, είναι από τα ερωτήματα που φέτος δεν θα μου απαντηθούν.

Συμφωνώ με stef στο κομμάτι του Κιλπάτρικ. Έχει αρχίσει και ανεβαίνει και θεωρώ πως έχει την ποιότητα να σταθεί στον Παναθηναϊκό.

Αλλά basket72 τα πρόσφατα που παίζει καλά να μην τα λαμβάνουμε υπόψιν μας, τα παλιά σε περίοδο προσαρμογής δεν θα τα λάβουμε υπόψιν μας. Τι πρέπει να λάβουμε υπόψιν μας για να κρίνουμε έναν παίκτη? Για μένα ο Κιλπάτρικ τώρα αρχίζει και δείχνει τι μπορεί να προσφέρει στην ομάδα. Και όχι επειδή έβαλε 5/6 τρίποντα στο Ρέθυμνο, αλλά γιατί σταθεροποιεί την απόδοσή του στην Ευρωλίγκα (11.8 πόντους , 89% στις βολές έστω και αν είναι μικρό το δείγμα). Τον τελευταίο μήνα δείχνει να ανεβαίνει σταθερά και με αυτή την απόδοση θα ήθελα και γω να τον δω του χρόνου στην ομάδα.

Όσο για τον Κιθ ήμουν κ γω ένας από τους πολλούς που δεν τους φάνηκε σωστή η κίνηση. Ωστόσο μου χει βουλώσει το στόμα δείχνοντας πόσο επαγγελματίας και πόσο σοβαρός είναι. Αν θα τον ήθελα του χρόνου δεν ξέρω. Ηλικιακά δεν θα ήθελα, αλλά παίκτης που μπορεί σκοράρει με τόσους τρόπους δεν νομίζω να υπάρχει. Οπότε το δίλημμα είναι σοβαρό. Θα τον ήθελα σαν 5ο γκαρντ αλλα θεωρώ ο εγωισμός του δεν θα το επιτρέψει. Μέχρι στιγμής πάντως στο χάος που έχει η ομάδα, μαζί με τον Καλάθη είναι ο δεύτερος πρωταγωνιστής.
basket72
Παίδες δεν μπορείτε να σπαταλήσετε το ακριβό σας συμβόλαιο σε 2αρι που δεν έχει καλό σουτ.
Πως να το κάνουμε δηλαδής;
Εγώ συνεχίζω να θεωρώ άστοχη προσθήκη τον Κιλπάτρικ κάτω από τις συνθήκες με τις οποίες τον πήρατε (μακρά αποχή ) και τα χαρακτηριστικά του ως παίκτης (μέτριος σουτέρ). Το είχα πει από την πρώτη στιγμή και μέχρι στιγμής επιβεβαιώνομαι. 10ους σας βρήκε όταν ήρθε και τώρα είστε 11oι. smile.gif
Εδώ είμαστε να κάνουμε τις τούμπες μας (το έχω κιόλας- τι την έβγαλα τη μέση πέρσι τέτοιο καιρό tongue.gif )μας αν αλλάξει το πράγμα με τον Σων.

QUOTE (Nemesakos @ Mar 5 2019, 15:54 ) *
... Μέχρι στιγμής πάντως στο χάος που έχει η ομάδα, μαζί με τον Καλάθη είναι ο δεύτερος πρωταγωνιστής.


Θα συμφωνήσω με αυτό. Αλλά αυτή η κατάσταση είναι η προβολή των ονείρων σας για του χρόνου; cool.gif
G-arenas
QUOTE (basket72 @ Mar 5 2019, 16:19 ) *
Παίδες δεν μπορείτε να σπαταλήσετε το ακριβό σας συμβόλαιο σε 2αρι που δεν έχει καλό σουτ.
Πως να το κάνουμε δηλαδής;
Εγώ συνεχίζω να θεωρώ άστοχη προσθήκη τον Κιλπάτρικ κάτω από τις συνθήκες με τις οποίες τον πήρατε (μακρά αποχή ) και τα χαρακτηριστικά του ως παίκτης (μέτριος σουτέρ). Το είχα πει από την πρώτη στιγμή και μέχρι στιγμής επιβεβαιώνομαι. 10ους σας βρήκε όταν ήρθε και τώρα είστε 11oι. smile.gif
Εδώ είμαστε να κάνουμε τις τούμπες μας (το έχω κιόλας- τι την έβγαλα τη μέση πέρσι τέτοιο καιρό tongue.gif )μας αν αλλάξει το πράγμα με τον Σων.



Θα συμφωνήσω με αυτό. Αλλά αυτή η κατάσταση είναι η προβολή των ονείρων σας για του χρόνου; cool.gif

καταρχας ο κιλπατρικ δεν εχει κακο σουτ. απλως δεν εχει βρει ρυθμο ακομα. θεωρω οτι θα το βελτιωσει μεχρι το τελος.

σιγουρα δεν ειναι σουτερ και εμεις θελουμε παικτες με πολυ καλο σουτ λογο αδυναμιας νικ κυριως. αλλα η ομαδα στο 2 θελει παικτη κλασσικο σκορερ. να τα βαζει και με μπουκες και με σουτ και στο σετ και στον αιφνιδιασμο και με ντριμπλα και χωρις και να μπορει με την μπαλα στα χερια να κανει τα βασικα. ο κιλπατρικ τα εχει αυτα και θεωρω θα βελτιωθει και αλλο.

αν παρουμε ασσο με σουταρα, 2-3αρι με σουταρα και 4αρι σουτερ, τοτε μια χαρα θα ναι ο κιλπατρικ.

με την προυποθεση οτι θα βελτιωθει στο σουτ! θεωρω οτι εστω και λιγο θα το κανει, ελπιζω να με δικαιωσει!
Nemesakos
QUOTE (basket72 @ Mar 5 2019, 16:19 ) *
Παίδες δεν μπορείτε να σπαταλήσετε το ακριβό σας συμβόλαιο σε 2αρι που δεν έχει καλό σουτ.
Πως να το κάνουμε δηλαδής;
Εγώ συνεχίζω να θεωρώ άστοχη προσθήκη τον Κιλπάτρικ κάτω από τις συνθήκες με τις οποίες τον πήρατε (μακρά αποχή ) και τα χαρακτηριστικά του ως παίκτης (μέτριος σουτέρ). Το είχα πει από την πρώτη στιγμή και μέχρι στιγμής επιβεβαιώνομαι. 10ους σας βρήκε όταν ήρθε και τώρα είστε 11oι. smile.gif
Εδώ είμαστε να κάνουμε τις τούμπες μας (το έχω κιόλας- τι την έβγαλα τη μέση πέρσι τέτοιο καιρό tongue.gif )μας αν αλλάξει το πράγμα με τον Σων.

Θα συμφωνήσω με αυτό. Αλλά αυτή η κατάσταση είναι η προβολή των ονείρων σας για του χρόνου; cool.gif


Μα δεν συζητάμε για να κάνουμε κωλοτούμπες.. Πχ στο δίλημμα Νάναλι ή Κιλπάτρικ τότε που τέθηκε η απάντησή μου είναι 100-0 Νάναλι. Ο βασικός λόγος είναι ότι δεν μπορώ να εμπιστευτώ παίκτες χωρίς καμία εμπειρία στην από δω πλευρά. Πάντα θα προτιμώ τους Νάναλι από τους Κιλπάτρικ όταν τίθεται τέτοιο δίλημμα μεταγραφής.

Στο πρώτο κομμάτι που χαρακτηρίζεις άστοχη την μεταγραφή λόγω συνθηκών θα συμφωνήσω. Το μέτριος σουτέρ ακόμα όμως δεν μπορώ να το κρίνω. Όταν (και αν φυσικά) ο παίκτης βρει ρυθμό, εγκληματιστεί (αν προλάβει) τότε θα μπορέσω να έχω άποψη. (Η βαθμολογία της Ευρωλίγκα δεν παίζει ρόλο μωρέ.. Αλίμονο αν για τα φετινά χάλια ήταν φταίχτης ή μεσσίας ο Κιλπάτρικ).

Προφανώς ο Κιθ προτείνεται σε πιο ορθολογικά ρόστερ όχι στο υπάρχον. Σε σωστά δομημένο ρόστερ θεωρώ πως θα χωρούσε.
basket72
QUOTE (Nemesakos @ Mar 5 2019, 16:45 ) *
Όταν (και αν φυσικά) ο παίκτης βρει ρυθμό, εγκληματιστεί (αν προλάβει) τότε θα μπορέσω να έχω άποψη. (Η βαθμολογία της Ευρωλίγκα δεν παίζει ρόλο μωρέ.. Αλίμονο αν για τα φετινά χάλια ήταν φταίχτης ή μεσσίας ο Κιλπάτρικ).


Να εγκλιματιστεί ή να εγκληματίσει; Ελπίζω να μην εννοούσες το δεύτερο.tongue.gif

Αναφορικά με τη βαθμολογία στην Ευρωλίγκα, βεβαίως και παίζει ρόλο από τη στιγμή που τον πήρατε ως μέγα αστέρα του ΝΒΑ και μάλιστα τον προτιμήσατε από τον Νάναλι... τότε που ο πρόεδρας τους είχε καπαρώσει και τους δυο τους. biggrin.gif biggrin.gif
Τον πήρατε μπας και σώσετε την κατάσταση και γλιτώσετε τον αποκλεισμό από τους 8. Την σώσατε; Τι λες;

Όσο για τον Λάνγκφορντ δεν τον έχω για πολύ ορθολογικά ρόστερ. Γούστα είναι αυτά θα μου πει κανείς. Πάσο από μένα σχετικά με Λάνγκφορντ και Κιλπάτρικ.
Nemesakos
QUOTE (basket72 @ Mar 5 2019, 17:09 ) *
Να εγκλιματιστεί ή να εγκληματίσει; Ελπίζω να μην εννοούσες το δεύτερο.tongue.gif

Αναφορικά με τη βαθμολογία στην Ευρωλίγκα, βεβαίως και παίζει ρόλο από τη στιγμή που τον πήρατε ως μέγα αστέρα του ΝΒΑ και μάλιστα τον προτιμήσατε από τον Νάναλι... τότε που ο πρόεδρας τους είχε καπαρώσει και τους δυο τους. biggrin.gif biggrin.gif
Τον πήρατε μπας και σώσετε την κατάσταση και γλιτώσετε τον αποκλεισμό από τους 8. Την σώσατε; Τι λες;

Όσο για τον Λάνγκφορντ δεν τον έχω για πολύ ορθολογικά ρόστερ. Γούστα είναι αυτά θα μου πει κανείς. Πάσο από μένα σχετικά με Λάνγκφορντ και Κιλπάτρικ.


Το τι λέει ο κάθε πρόεδρος προσωπικά εμένα δεν με αφορά, ούτε το παίρνω σοβαρά. Μπάσκετ βλέπουμε αρκετά χρόνια για να πούμε ότι ένας παίκτης είναι ικανός να σε βγάλει από το τέλμα έχοντας παράλληλα χίλιες δυσλειτουργίες. Εδώ μεταξύ μας μιλάμε και μπάσκετ έστω κ το κατιτίς ο καθένας μας το σκαμπάζει. Αν παίρναμε τοις μετρητοίς τι λέει ο ΔΓ θα είχαμε αποτύχει πλήρως.

Οπότε όχι δεν ήρθε για να σώσει την κατάσταση. Να την συμμαζέψει ίσως. Αυτά τα λένε οι instagramers.. not me... rolleyes.gif
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 6 2019, 00:09 ) *
Αναφορικά με τη βαθμολογία στην Ευρωλίγκα, βεβαίως και παίζει ρόλο από τη στιγμή που τον πήρατε ως μέγα αστέρα του ΝΒΑ και μάλιστα τον προτιμήσατε από τον Νάναλι... τότε που ο πρόεδρας τους είχε καπαρώσει και τους δυο τους. biggrin.gif biggrin.gif


προβλημα και κακο του κεφαλιου τους,οσων τον παρουσιαζαν μεγαλο αστερα-γεννημενο κιλλερ -μπομπερ ολκης και τατιαυτα,με σκοπο να αποθεωθει ο μεγας προεδρας,για την μυθικη υπερβαση του.. !
να συμφωνησουμε για τα παραπανω ,που πηγαν ολα στον κουβα και αντιστοιχουσαν σε παικτη των 2 μυριων !

γιατι ομως να αναιρεθει το οτι μιλαμε για μια σοβαρη περιπτωση παικτη ,που δουλευει πολυ μεσα στο παρκε και προσφερει σε πολλα μικρα ,περαν του σκοραρισματος ! παιζει καλη αμυνα-βοηθαει στα ριμπαουντ,εχει καλο σωμα-καλα πατηματα και καλα τελειωματα κοντα στο καλαθι και απο μεση αποσταση!με ενα δυστυχως μετριο σουτ ! με την καταλληλη στελεχωση μπορουμε να τον θεωρουμε μια πολυ σοβαρη μοναδα και αν γινει ενα ντιλ του 1μυριου ,ισως και οικονομικη !

δεν χρειαζεται να χρεωνεται και σε μας που μπορει να εκτιμουμε καποιους παικτες για αυτο που πραγματικα ειναι
η καθε παπαρολα που γραφεται απο το Χ προεδρικο ρεταλι,οταν δεν αντιστοιχει στην πραγματικοτητα !
ετσι δεν θα βγαλουμε ακρη !γιατι ευκολα βρισκονται κ καποια αντιπαραδειγματα απο την αλλη !

α και επισης θελω να πω οτι καλο θα ηταν να μην κραταμε δυο μετρα και δυο σταθμα ! μας εγκαλεις για παραδειγμα οτι ενθουσιαζομαστε με εμφανισεις παικτων στην α1 ,ενω εσυ ο ιδιος χθες εκανες ειδικη αναφορα στην σουπερ εμφανιση του Γουεμπερ κοντρα στον Αρη ! φιλικα παντα wink.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Mar 5 2019, 18:35 ) *
α και επισης θελω να πω οτι καλο θα ηταν να μην κραταμε δυο μετρα και δυο σταθμα ! μας εγκαλεις για παραδειγμα οτι ενθουσιαζομαστε με εμφανισεις παικτων στην α1 ,ενω εσυ ο ιδιος χθες εκανες ειδικη αναφορα στην σουπερ εμφανιση του Γουεμπερ κοντρα στον Αρη ! φιλικα παντα wink.gif


biggrin.gif το χθεσινό μου ποστ ήταν εμφανές ότι ήταν έμπλεο χιουμοριστικής διάθεσης. Το ξεκίναγα μάλιστα με την επάνοδο του Αγραβάνη και το συνέχιζα με τον Γουέμπερ.
Κάνεις λάθος εδώ Στεφ μου καλέ. Προφανώς κι αστειευόμουν.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Mar 6 2019, 02:05 ) *
biggrin.gif το χθεσινό μου ποστ ήταν εμφανές ότι ήταν έμπλεο χιουμοριστικής διάθεσης. Το ξεκίναγα μάλιστα με την επάνοδο του Αγραβάνη και το συνέχιζα με τον Γουέμπερ.
Κάνεις λάθος εδώ Στεφ μου καλέ. Προφανώς κι αστειευόμουν.


αισθηση μου παραμενει οτι χαριτολογωντας θελησες να εκφρασεις την ικανοποιηση σου με την εμφανιση του Μπουλντογκ wink.gif
τεχνηεντως ,γιατι εισαι γνωστη αλεπου και ξερεις οτι θα εμοιαζε καπως να το παρουσιαζες σαν ιδιαιτερως σοβαρο συμπερασμα!
αλλα τεσπα tongue.gif
stefkorner
Μπιρτς,Ογκαστ,Παπαγιαννης
Κασπι(4-3),Μητογλου,Μπεντιλ*7ος ξενος
Παπαπετρου(3-4),Ερικσσον(3-2),Θανασης
Κιλπατρικ,Στριελνεκς(2-1)
Καλαθης,Αλμπισι,Καλαιτζακης
SoldierOfFortune
Παιδιά εγώ να πω την αμαρτία μου θέλω τον Χάντερ της ΑΕΚ για δεύτερο. Τρομερή εξέλιξη ο παίκτης
stefkorner
QUOTE (SoldierOfFortune @ Mar 6 2019, 04:22 ) *
Παιδιά εγώ να πω την αμαρτία μου θέλω τον Χάντερ της ΑΕΚ για δεύτερο. Τρομερή εξέλιξη ο παίκτης


εγω πριν λιγο καιρο που τολμησα..να τον προτεινω ,εφαγα πεσιμο απο αρκετους tongue.gif
τρομερη εξελιξη και κανει απιστευτα πραγματα φετος στο bcl ! τον Φεβρουαριο βεβαια ντεφορμαριστηκε ασχημα (στο διηπειρωτικο ηταν απο τους λιγους που δεν ξεχωρισαν και ο Ντελροι Τζειμς ηταν πλ καλυτερος..)
αλλα τωρα μετα την διακοπη φαινεται να ξαναπιανει τα προηγουμενα στανταρ του ! και σημερα ηταν τρομερος !
double double με 20 ποντους
basketikos13
QUOTE(SoldierOfFortune @ Mar 5 2019, 21:22 ) *
Παιδιά εγώ να πω την αμαρτία μου θέλω τον Χάντερ της ΑΕΚ για δεύτερο. Τρομερή εξέλιξη ο παίκτης


Φιλε μου θελουμε ετοιμους παικτες, ειδικα στα σεντερ.

Ποιος χαντερ? Το επιπεδο του champions league ειναι πολυ χαμηλο.

Πρεπει να κινηθουμε για δυο ετοιμους βαρβατους σεντερ πχ ντειβις βοιτμαν-.

Με σεντερ μπιρτς και ογκαστ καλυτερα να κρατσηουμε γκιστ βουγιουκα παπαγιαννη...
stefkorner
QUOTE (basketikos13 @ Mar 6 2019, 05:01 ) *
Ποιος χαντερ? Το επιπεδο του champions league ειναι πολυ χαμηλο.


Με σεντερ μπιρτς και ογκαστ καλυτερα να κρατσηουμε γκιστ βουγιουκα παπαγιαννη...


ποιος Χαντερ/ποιο bcl
ποιος Μπιρτς /καλυτερα με Γκιστ .. blink.gif
και ποιος Παπαπετρου &μακρια ,μας ελεγες το καλοκαιρι
(αλλα τωρα τον προτεινεις σε ροστερ να μοιραζεται μονος του την θεση με Θαναση )

παντως για αυθεντικα μπασκετικος.. πολυ ευκολα την εχεις την απαξιωση για παμπολους παικτες,που δεν ειναι του γουστου σου!
stefkorner
Μπιρτς,Φοιτμαν(5-4),Παπαγιαννης
Κουζμινσκας(4-3),Μητογλου,Μπεντιλ(4-5)
Παπαπετρου,Ερικσσον(3-2),Θανασης
Ντιλεινι(2-1),Στριελνεκς(2-1),Μητρου-Λονγκ(2-1)
Καλαθης,Λουτζης

-Mπεντιλ 7ος ξενος
-12η θεση να παιζεται μεταξυ Παπαγιαννη-Μπεντιλ ,ισως και Θαναση καποιες φορες ..
-με αρκετη ξεκουραση στον Νικ ,στην α1 ! υπαρχουν αλλωστε 3 που θα μπορουν να παιξουν και στον ασσο ,περαν του Λουτζη
basketikos13
QUOTE(stefkorner @ Mar 5 2019, 22:18 ) *
ποιος Χαντερ/ποιο bcl
ποιος Μπιρτς /καλυτερα με Γκιστ .. blink.gif
και ποιος Παπαπετρου &μακρια ,μας ελεγες το καλοκαιρι
(αλλα τωρα τον προτεινεις σε ροστερ να μοιραζεται μονος του την θεση με Θαναση )

παντως για αυθεντικα μπασκετικος.. πολυ ευκολα την εχεις την απαξιωση για παμπολους παικτες,που δεν ειναι του γουστου σου!


Aκομα ποιος παπαπετρου λεω ακομα. Εσυ δλδ τι ειδες φετος απο τον παπαπετρου?

Τον βαζω στα ροστερ μας γιατι ρεαλιστικα δεν μπορει να φυγει, θα μεινει αναγκαστηκα οποτε πρεπει να προσαρμοστουν οι απαιτησεις μας με αυτον μεσα.

Επισης δεν ειναι απαξιωση παικτων ειναι η αληθεια. Αν εχεις στοχο το φαιναλ φορ με πρωτο σεντερ τον μπιρτς και με δευτερο τον χαντερ μεχρι να τελειωσουν και οι δυο την καριερα τους θα εχεις στοχο το φαιναλ φορ...

Και αν ηταν στο χερι μου χωρις νικ και και παπαπετρου θα ειχα αυτο το ροστερ:

1 ΣΛΟΥΚΑΣ ΜΙΣΙΤΣ

2. ΤΖΕΙΜΣ ΠΑΠΠΑΣ ΛΟΥΝΤΖΗΣ

2-3 ΒΑΤΣΙΣΝΣΚΙ

3. ΜΙΤΣΟΦ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ

4. ΣΙΓΚΛΕΤΟΝ ΜΗΤΟΓΛΟΥ

5. ΝΤΕΙΒΙΣ ΒΟΙΤΜΑΝ ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ

- Παπαγιαννης, Καλαιτζακης δανεικοι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.