Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
ANEM
QUOTE (stefkorner @ Jun 25 2018, 18:40 ) *
Πλαις,Γκιστ(και 4ρι με σεντερ Πλαις-Ιαν) ,Ιαν
Ραντολφ(4-5),Παπαπετρου(4-3),Μητογλου

μας ψηνει .. ;
θα λειπει βεβαια παλι ο λεγομενος <μαπαρος> rolleyes.gif


oxi theloume tipou Dunston, Lasme, Taious ktl pisteuw
irving
QUOTE(stefkorner @ Jun 25 2018, 18:40 ) *
Πλαις,Γκιστ(και 4ρι με σεντερ Πλαις-Ιαν) ,Ιαν
Ραντολφ(4-5),Παπαπετρου(4-3),Μητογλου

μας ψηνει .. ;
θα λειπει βεβαια παλι ο λεγομενος <μαπαρος> rolleyes.gif

μαπ μπορει να γινει και ο ραντολφ. εχεις πικ εν ρολ με οποιαδηποτε αντιμετωπιση με ραντολφ γκιστ πλαις σε αμυνα και επιθεση. ποστμε πλαις ραντολφ και αμα σου τη βαρεσει παιζεις με 5αρι τον ραντολφ και σουταρουν ολοι για καλυτερο σπεισινγκ. με εναν βεζενκοφ για 2ο τεσσαρι ειναι σουπερ. βεβαια ανεβαινει το μπατζετ αλλα οχι τοσο πολυ.
stefkorner
QUOTE (ANEM @ Jun 25 2018, 23:41 ) *
oxi theloume tipou Dunston, Lasme, Taious ktl pisteuw


απο την στιγμη που λεμε οτι μενει ο Ιαν και εγω δεν ξερω κατα ποσο μας κανει για βασικος ενας Πλαις..!
απο την αλλη αν ο Γκιστ γινει παικτης των 15-20 λεπτων θα πρεπει να περιμενουμε απο αυτον να παρει εναν τετοιο ρολο!
θα πρεπει να εχουμε και καποιες απαιτησεις απο εναν παικτη που θα αμοιβεται με 1m...
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jun 25 2018, 18:18 ) *
αρχισε να περναει απο το μυαλο μου ο σχηματισμος ροστερ με 14 παικτες και μεσα τον Β.Χ
(για πληροτητα στο 3 και ετσι να μετακινουνται πιο ευκολα Παπαπετρου προς το 4 και Λοτζο προς το 3 )

με 7Ελληνες&7 ξενους ( με τον κινδυνο βεβαια να το απορριπτει ο Β.Χ ο οποιος φαινεται να ψαχνει εγγυημενο χρονο,για να φανει ,μηπως και μπει στ επομενο ντραφτ) 39.gif

C: Φολ,Γκιστ(& 4 σε σχημα με τους αλλους 2 σεντερ),Ιαν
PF : Ραντολφ(4-5),Παπαπετρου(3-4),Μητογλου
SF: Λοτζο(3-2),Β.Χ ,Θανασης
SG:Παππας,Ντενμον
Σλοαν(combo)
PG:Καλαθης,Λεκα

Και εγω αρχιζω και πειθομαι οτι στα γκαρντ θα παμε με Καλαθη,Λεκα,Παππα,Ντενμον και Λοτζεσκι 2-3.
Τον compo που εχεις βαλει φιλε @stef τι να τον κανει ?
Ο Παππας πρωταγωνιστης, αρα βαλτον ενα 20λεπτο
Βαλε και απο κανα δεκαλεπτο Ντενμον και Λοτζεσκι και εκλεισε το 2.
Στο 1 Καλαθης και Λεκα θα μοιραζονται δυσαναλογα το χρονο.
Αντε να δουμε τουλαχιστον απο το 3 και πανω τι θα φερει.
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jun 26 2018, 01:14 ) *
Και εγω αρχιζω και πειθομαι οτι στα γκαρντ θα παμε με Καλαθη,Λεκα,Παππα,Ντενμον και Λοτζεσκι 2-3.
Τον compo που εχεις βαλει φιλε @stef τι να τον κανει ?
Ο Παππας πρωταγωνιστης, αρα βαλτον ενα 20λεπτο
Βαλε και απο κανα δεκαλεπτο Ντενμον και Λοτζεσκι και εκλεισε το 2.
Στο 1 Καλαθης και Λεκα θα μοιραζονται δυσαναλογα το χρονο.


δηλαδη ιδια ακριβως συνθεση με την αρχικη της περασμενης σεζον ( ; ) τετοια να λεμε,να δουμε ποιοι θα πανε να αγορασουν διαρκειας...!τουλαχιστον περσυ υπηρχε μια προσμονη οτι μπορει και να βγαιναν εξυπνες βομβες..οι Λεκα&Ντενμον blink.gif
john wick
QUOTE (stefkorner @ Jun 25 2018, 15:22 ) *
δηλαδη ιδια ακριβως συνθεση με την αρχικη της περασμενης σεζον ( ; ) τετοια να λεμε,να δουμε ποιοι θα πανε να αγορασουν διαρκειας...!τουλαχιστον περσυ υπηρχε μια προσμονη οτι μπορει και να βγαιναν εξυπνες βομβες..οι Λεκα&Ντενμον blink.gif




blink.gif
εγώ πάνω στην χαρά μου , μετά τη νίκη στον 5ο τελικό , το πάτησα το ρημάδι το κουμπί... torture.gif
stefkorner
QUOTE (john wick @ Jun 26 2018, 00:47 ) *
blink.gif
εγώ πάνω στην χαρά μου , μετά τη νίκη στον 5ο τελικό , το πάτησα το ρημάδι το κουμπί... torture.gif


εγω οχι ακομα,αλλα θα το πατησω κατα 99 % rolleyes.gif αλλα ρε γαμωτη ,εχει αλλη γλυκα να ξερεις οτι πηρες διαρκειας και στα πρωτα ματς θα περιμενεις να δεις νεο αιμα,ας μην ειναι και σουπερ σταρ ! για μενα αφορητη η πληξη στν αρχη.. αν παμε με την ιδια συνθεση γκαρντ, οπως αρκετοι πλεον προβλεπουν help.gif
EXASFAIROS

Westerman-Leka
Denmon-Koponen
Toupane
Papapetrou-Antetokounmpo
Radolph-Vezenkov
Lessort-Gist-Vougioukas

Mitoglou-Koniaris

Denmon-Leka όχι Α1.
EXASFAIROS
Για τα option in και out επίσημες ανακοινωσεις για όλους βγαινουν 1 Ιουλίου?????Λέτε ο ερχομός Blatt να επιφέρει αλλαγές????
manos_89
Πρέπει οπωσδήποτε να πάρουμε Βεζένκωφ και Παπαπέτρου. Μαζί με τους υπόλοιπους (Μήτογλου, Αντετοκούνμπο, Κόνιαρη, Παπαγιάννη) έχουμε ομάδα για τα επόμενα 6-7 χρόνια.

Κλειδί για του χρόνου είναι η παραμονή Καλάθη. Όντως παίρνουμε 2 πολύ καλούς παίκτες με το συμβόλαιό του, αλλά ο Καλάθης είναι εγγύηση ότι θα παραμείνει σε ψηλό επίπεδο η ομάδα. Αντίθετα συνεχίζω να πιστεύω ότι ο James δεν ταιριάζει με Καλάθη.
Ο λεκαβίτσιους δυστυχώς είναι περισσότερο SG ή τέλος πάντων Scoring PG, κάτι το οποίο συνδυάζεται με κάποιον καλό αμυντικό που μπορεί να οργανώσει (δηλαδή Καλάθη), αλλά δεν μπορεί να παίξει μαζί με κάποιον άλλο χωρίς αυτά τα χαρακτηριστικά (δηλαδή Παππά, Ντένμον, Τζέημς).

Ρόστερ για του χρόνου (εφικτό):
PG: Καλάθης, Koponen, Κόνιαρης
SG: Παππάς, Denmon
SF: Παπαπέτρου, Αντετοκούνμπο, Λοτζέσκι
PF: Μήτογλου, Βεζένκωφ
PF-C: Gist
C: Dunston, Dubljevic (ή Tomic ή Pleiss), Βουγιούκας

Το 4 θα είναι γυμνό αν δεν είναι έτοιμος ο Μήτογλου, ή αν ο Βεζένκωφ δεν αποδόσει, αλλά Παπαπέτρου, Αντετοκούνμπο και Gist μπορούν να καλύψουν τη θέση αν χρειαστεί.

Το πιο σημαντικό! 2 Καθαρά PG όπωσδήποτε και 2 καθαρά C (+Βουγιούκας ή Auguste)
all_around
επανέρχομαι με τα νέα δεδομένα (αλλά με Καλάθη εντός)

1. Καλάθης, Καλαιτζάκης
2. Κόπονεν, Παππάς, Ντενμοντ
3. Παπαπέτρου, Θανάσης, Μουρ (Λοτζέσκι μόνο για EL)
4. Ράντολφ, Μήτογλου
5. Πλάις, Γκιστ, Βουγιούκας

12αδα όλοι οι παραπάνω πλην Καλαιτζάκη και Ντενμοντ έξω για EL. Μπορούν φυσικα να παιζουν για ξεκουραση-τραυματισμούς κτλ...ίσως χρειάζεται ακόμα ένας ψηλός, ίσως Βαζένκωφ και ο Μήτογλου να παλεύει για τη θέση, ίσως κάτι τέτοιο...

john wick
Οι "πράσινοι" έχουν αρκετά ανοιχτά μέτωπα -πέραν από αυτό του Νικ Καλάθη- τα οποία πρέπει να κλείσουν, κάποια μάλιστα μέσα στην εβδομάδα. Την ώρα που ο Κένι Γκάμπριελ ενημερώθηκε πως αποτελεί παρελθόν, ο Μάρκους Ντένμον και ο Ίαν Βουγιούκας θα συνεχίσουν στο "πράσινο" ρόστερ. Από την άλλη, ο Λούκας Λεκαβίτσιους (ο τελευταίος του... καρέ που έχει +1 στο συμβόλαιό του) δεν έχει ενημερωθεί ακόμη τι μέλλει γενέσθαι, κάτι που επεσήμανε κι ο ίδιος με δηλώσεις του στη διάρκεια της ημέρας.



Ρεπορταζ μετα την σημερινη συναντηση Δ.Γ κ Xavi..
Πηγη:sport24
stefkorner
C: Βιντμαρ,Γκιστ(&4 σε σχημα με Βιντμαρ^Ιαν), Ιαν
PF :Kουζμινσκας(4-3),Μητογλου
Παπαπετρου(3-4)
SF: Λοτζο(2-3),Θανασης
SG:Παππας,Ντενμον
PG-SG : Γουιλμπεκιν
PG : Καλαθης,Κονιαρης

7 Eλληνες-6 ξενοι wink.gif
shtarkws
QUOTE(ANEM @ Jun 25 2018, 18:41 ) *
oxi theloume tipou Dunston, Lasme, Taious ktl pisteuw


Φίλε καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλά ποσταρίσματα. Κάνε έναν κόπο και διάβασε τους κανόνες. Τα γκρικλις απαγορευονται
Samurai13
QUOTE (john wick @ Jun 25 2018, 21:45 ) *
Οι "πράσινοι" έχουν αρκετά ανοιχτά μέτωπα -πέραν από αυτό του Νικ Καλάθη- τα οποία πρέπει να κλείσουν, κάποια μάλιστα μέσα στην εβδομάδα. Την ώρα που ο Κένι Γκάμπριελ ενημερώθηκε πως αποτελεί παρελθόν, ο Μάρκους Ντένμον και ο Ίαν Βουγιούκας θα συνεχίσουν στο "πράσινο" ρόστερ. Από την άλλη, ο Λούκας Λεκαβίτσιους (ο τελευταίος του... καρέ που έχει +1 στο συμβόλαιό του) δεν έχει ενημερωθεί ακόμη τι μέλλει γενέσθαι, κάτι που επεσήμανε κι ο ίδιος με δηλώσεις του στη διάρκεια της ημέρας.



Ρεπορταζ μετα την σημερινη συναντηση Δ.Γ κ Xavi..
Πηγη:sport24

Αφου χθες η ιδια πηγη(κοκκινων αισθηματων κακα τα ψεματα) ελεγε οτι ο λεκα ηδη εχει μεινει.
Αληθεια η αλλη εγκυρη πηγη του μιχαλακη στεφανου τι λεει επ αυτου; να θυμισω οτι εχουν κλεισει μακφαντεν σε εμας και τζεϊμς στην αρμανι. Βεβαια γτ δεν ανακοινωνονται μονο αυτος ξερει (οπως περσι που ο καλαθης θα πηγαινε νβα και παλι συμφωνα με την ιδια πηγη.

Οπως εχω ξαναπει προσωπικη ποψη οτι θα μεινουν και ο καλαθης και ο τζεϊμς
G-arenas
QUOTE (john wick @ Jun 25 2018, 21:45 ) *
Οι "πράσινοι" έχουν αρκετά ανοιχτά μέτωπα -πέραν από αυτό του Νικ Καλάθη- τα οποία πρέπει να κλείσουν, κάποια μάλιστα μέσα στην εβδομάδα. Την ώρα που ο Κένι Γκάμπριελ ενημερώθηκε πως αποτελεί παρελθόν, ο Μάρκους Ντένμον και ο Ίαν Βουγιούκας θα συνεχίσουν στο "πράσινο" ρόστερ. Από την άλλη, ο Λούκας Λεκαβίτσιους (ο τελευταίος του... καρέ που έχει +1 στο συμβόλαιό του) δεν έχει ενημερωθεί ακόμη τι μέλλει γενέσθαι, κάτι που επεσήμανε κι ο ίδιος με δηλώσεις του στη διάρκεια της ημέρας.



Ρεπορταζ μετα την σημερινη συναντηση Δ.Γ κ Xavi..
Πηγη:sport24

1) υπαρχει ακομα ελπιδα για λεκα να μην μεινει και 2) σας το χα γραψει οτι εχει +1 ακομα και οχι διετες κλειστο.

τωρα με την παραμονη ντενμον δεν ξερω πως θα βγουν οι ξενοι. 1000% θα παμε με 7 ξενους πραμα το οποιο διαφωνω πληρως γιατι δεν θα ειμαστε ευελικτοι σε τυχον τραυματισμους. το ειδαμε και φετος αυτο, μαζευτηκαν 800 παικτες και δεν βρηκαμε ποτε ρυθμο και παλι καλα που ο οσφπ ηταν χαλια και με τα χιλια ζορια πηραμε πρωταθλημα. του χρονου θα εχει σκουπα ομως αν κανουμε τα ιδια.

πραγματικα αν μεινει και λεκα εχουμε σηκωσει λευκη πετσετα απο τωρα δυστηχως. αλλιως ολο και κατι θα ελπιζουμε. ισως φερει και κανα ζηση για 2ο ασσο αν δεν μεινει ο λεκα.

και τωρα φανταστειτε να φυγει νικ, παππας και παπι να μεινει οσφπ. εκει να δειτε γλεντια! με κατσιβελη θα κατεβαινουμε!
dru_15
Αν φέρουμε στην θέση του Λεκαβιτσιους τον λουτζη και έναν πλέι για δεύτερο πόσο χειρότερα θα είναι..?
green_sky
QUOTE (G-arenas @ Jun 25 2018, 22:06 ) *
1) υπαρχει ακομα ελπιδα για λεκα να μην μεινει και 2) σας το χα γραψει οτι εχει +1 ακομα και οχι διετες κλειστο.

τωρα με την παραμονη ντενμον δεν ξερω πως θα βγουν οι ξενοι. 1000% θα παμε με 7 ξενους πραμα το οποιο διαφωνω πληρως γιατι δεν θα ειμαστε ευελικτοι σε τυχον τραυματισμους. το ειδαμε και φετος αυτο, μαζευτηκαν 800 παικτες και δεν βρηκαμε ποτε ρυθμο και παλι καλα που ο οσφπ ηταν χαλια και με τα χιλια ζορια πηραμε πρωταθλημα. του χρονου θα εχει σκουπα ομως αν κανουμε τα ιδια.

πραγματικα αν μεινει και λεκα εχουμε σηκωσει λευκη πετσετα απο τωρα δυστηχως. αλλιως ολο και κατι θα ελπιζουμε. ισως φερει και κανα ζηση για 2ο ασσο αν δεν μεινει ο λεκα.

και τωρα φανταστειτε να φυγει νικ, παππας και παπι να μεινει οσφπ. εκει να δειτε γλεντια! με κατσιβελη θα κατεβαινουμε!

Εγω νομιζω οτι ο Πασκουαλ τα εχει βρει σκουρα με την φυγη του Σιγκλετον.
Ουτε για τον Τζειμς επι της ουσιας καιγεται ,ουτε για τον Ριβερς χτυπιεται στα πατωματα.
Οπως ομως επαιζε ο Ισπανος ο Σιγκλετον ηταν υπερ απαραιτητος.
Επαιζε αμυνα , εδινε ριμπαουντ ,μπορουσε να βαλει την μπαλα κατω στην επιθεση και ειχε και το μακρινο σουτ.
Πολλα σε ενα ο Κρις.Ο Σιγκλετον του χαλαει ολη την ομαδα.Αυτο νομιζω.
Πες οτι πας να παρεις πχ Σενγκελια και να δωσεις μια περιουσια.Πρεπει να εχεις σουτερ στην ομαδα.
Αλλιως δεν δουλευει το πραγμα.
Αν εχεις Καλαθη μεσα για 30 λεπτα ,βαλεις και τον Σενγκελια που αφου τον καλοπληρωνεις θα παιζει αρκετη ωρα και σε αυτους κολλησεις και τον Γκιστ διπλα,τοτε ποιος θα σουταρει ?
Αν παρεις Ραντολφ,για μενα πρεπει να βρεις τροπο να τον πας στο 5 και οχι στο 4.Δεν σουταρει καλα ο Ραντολφ απο μακρια.
Το τεσσαρι πρεπει να σουταρει καλα.
Για να τον πας στο 5 τον Ραντολφ,πρεπει να εχεις διπλα του αθλητικο τεσσαρι που να σουταρει.Ο Γκιστ που εχεις δεν κανει.
Να κανεις την δουλεια που ειχε κανει ο Μπαρτζωκας στην Κουμπαν με Κλαβερ και Ραντολφ.
Να πας να παρεις Μπραουν.Παιχταρας με τα ολα του αλλα οχι τοσο δυνατος στην αμυνα οσο ο Σιγκλετον.Θελεις σεντερ βαρβατο διπλα στον Μπραουν.Ο Κρις παιδια ειναι η μεγαλη ζημια της υποθεσης.Thats my opinion.
pk13
Υπάρχουν ακόμα σημάδια ζωής όσο δεν ανακοίνωνεται ο Λεκα.....Αλλά φοβάμαι ότι σχετίζεται αυτό αποκλειστικά με ανανέωση Καλαθη αν μείνει ο Νικ θα μείνει και ο Λεκα αν φύγει ο Καλαθης θα φύγει και ο Λεκά και θα ερθει Έλληνας στην θέση του Ζήσης πχ.....

Κανονικά θέλουμε είτε μείνει είτε φύγει ο Καλαθης δεύτερο ξένο ποιντ γκαρντ που να μπορεί να σταθεί άνετα για 15 λεπτά στην Ευρωλίγκα αλλά κάτι τέτοιο μοιάζει απίθανο να συμβεί. ...
stefkorner
Λοιπον ο g-arenas θυμηθηκε προχθες τον Τυνησιο τον Μειρι!
τον ειδα μολις σε λιστα free agent !
εξαιρετικη περιπτωση για 3δα με Γκιστ&Ιαν !και καθολου ακριβος (8 κατοστατικα μεικτα επαιρνε φετος στο Νταλας..)
αν θυμαστε τον ειχαμε ψηλα στους στοχους μας προπερσυ,πριν κλεισει nba
εγω θα αρχισω να τον βαζω σε ροστερ μου cool.gif
G-arenas
QUOTE (stefkorner @ Jun 25 2018, 22:32 ) *
Λοιπον ο g-arenas θυμηθηκε προχθες τον Τυνησιο τον Μειρι!
τον ειδα μολις σε λιστα free agent !
εξαιρετικη περιπτωση για 3δα με Γκιστ&Ιαν !και καθολου ακριβος (8 κατοστατικα μεικτα επαιρνε φετος στο Νταλας..)
αν θυμαστε τον ειχαμε ψηλα στους στοχους μας προπερσυ,πριν κλεισει nba
εγω θα αρχισω να τον βαζω σε ροστερ μου cool.gif

εμενα δεν θα με χαλαγε και ο brandan wright παντως! ψηλος αριστεροχειρας αλματερος αυτιαγκουρας!! 2,12 νομιζω!

τωρα ειναι γρφος το υπολοιπο ροστερ. ντενμον τα χαλαει ολα καθως μονο για 7ος ξενος κανει αλλα για 7ο ξενο ισως καλυτερα να ηταν ο λοτζο αλλα εγω γενικα δεν θελω 7ο ξενο!

δυσκολα τα πραματα και αν μεινει και λεκα την πατησαμε κυριολεκτικα!

τοσα παικτακια εκει εξω που ειναι ετοιμα για τρομερο step up και εμεις κολλαμε με παικτες που ουτε το παραπανω μπορουν αλλα ουτε κολλαν και στο ροστερ. μουρ, γκος, χενρι κπλ παικτες για τρελο στεπ απ ακομα και σιλντς. θα τρελαθω αν δεν παρουμε κανεναν και κανουν το στεπ απ!

εδω δεν κρατησαμε φελντειν που ειναι κλασεις ανωτερος απο ντενμον και κλασεις πιο φθηνος!! αλλα ντενμον απο τωρα ανανεωση με 550 μην χασουμε το κελεπουρι. ακριβως οπως περσυ ελεγα οτι μας χαλαει ολο το ροστερ ο κακος και ακριβως και χωρις να ταιριαζει στο ροστερ γκαμπριελ, ακριβως αυτο θα πω και τωρα με ντενμον!
haveheart
Ο Brandan Wright ωραιος παικτης αλλα εχει παρα πολλους τραυματισμούς τα τελευταια χρονια. Τεραστιο ρισκο θα ήταν.

Υπαρχουν παντως αρκετοι fa απο nba.

-O willie reed πχ εχει ενδιαφερον για C.
-Για το 4 θα μου αρεσε ο Mike Scott που βεβαια εκανε αξιοπρεπή χρονια οποτε λογικα θα βρει συμβολαιο.
-Ο Larkin απ οτι ειδα μενει ελευθερος απο Celtics.
-Δεν κανουμε καμια κρούση σε Monta Ellis?? smiley.gif
Εχει κανα χρονο να παιξει μπασκετ αλλα δεδομενα το κατέχει το αθλημα!

BigTicket22
QUOTE (haveheart @ Jun 25 2018, 22:54 ) *
-Δεν κανουμε καμια κρούση σε Monta Ellis?? smiley.gif


Άμα πάρουμε Monta Ellis θα νοσταλγούμε το μυαλωμένο παιχνίδι του Τζέιμς icon_drunk.gif Ο άνθρωπος είναι ένα κινητό τρελοκομείο, μόνο για στριτμπολ είναι σε αυτή την φάση της καριέρας του
SC13
Οι Orlando Magic έδιωξαν τον Shelvin Mack και γλίτωσαν 6 εκατομμύρια. Ο Shelvin Mack ήταν ο ηγέτης της ομάδας στις assists. Γάντι ο Καλάθης να τον αντικαταστήσει και μάλιστα με λιγότερα χρήματα!

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΓΚΟΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ...

ΥΓ. Γουοναμεικερ στους Σελτικς.
stefkorner
αν φυγει ο Καλαθης ενας f.a pg απο Nba που θα μπορουσε στην ευρωπη να κανει παπαδες
ειναι ο κοντορεβυθουλης ο Ty Lawson
(που ειχε και ενα μικρο περασμα απο Ζαλγκιρις το 2011)

πιστευω ερχεται με 1.5 -2 σιγουραα

περσυ επαιζε Κινα για το μεγαλυτερο μερος της σεζον και προς το τελος της πηγε wizards

ty lawson
Igor
QUOTE(SC13 @ Jun 25 2018, 23:24 ) *
Οι Orlando Magic έδιωξαν τον Shelvin Mack και γλίτωσαν 6 εκατομμύρια. Ο Shelvin Mack ήταν ο ηγέτης της ομάδας στις assists. Γάντι ο Καλάθης να τον αντικαταστήσει και μάλιστα με λιγότερα χρήματα!

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΓΚΟΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ...

ΥΓ. Γουοναμεικερ στους Σελτικς.


Παντως το post των Ορλαντο με τον Mack σαν assist leader με 3.8 φετος εγινε viral - και αντικειμενο κοροιδιας απο πολλους. Χαχα!

Παντως ο Σελβιν εκτος απο συμπαιχτης του Hayward και του τιμιου Matt Howard, θα βρει συμβολαιο σαν back-up PG στο ΝΒΑ ευκολα!
pk13
Χαιρετάει ο Καλαθης όπως φαίνεται οπότε μας βλεπω να πηγαίνουμε κάπως έτσι στην περιφέρεια του χρόνου. Ο Τζέιμς για να μην έχει κλείσει μάλλον είναι στάντ μπαι από εμάς. .

Γκρειτζερ-Ζήσης
Τζέιμς
Παππας-Ντενμον

Η παραμονή Ντένμον πράγματικα δεν βγάζει κανένα νόημά αν φύγει ο Καλαθης...
haveheart
Αν παει ο wannamaker στους celtics τοτε σιγουρα αφήνουν ελευθερο τον Larkin. Δεν ειναι ο κλασσικος pass first pg αλλα ειναι δημιουργικός.

Στη μια χρονια του στην Ευρωπη ειχε:

13pts. 2.7rebs 5.7 ast 1.3stl με 45% 2fg και 34% 3fg.

Δευτε λαβετε ιδεες..
basketballinsiders
stefkorner
QUOTE (pk13 @ Jun 26 2018, 04:44 ) *
Χαιρετάει ο Καλαθης όπως φαίνεται οπότε μας βλεπω να πηγαίνουμε κάπως έτσι στην περιφέρεια του χρόνου. Ο Τζέιμς για να μην έχει κλείσει μάλλον είναι στάντ μπαι από εμάς. .

Γκρειτζερ-Ζήσης
Τζέιμς
Παππας-Ντενμον

Η παραμονή Ντένμον πράγματικα δεν βγάζει κανένα νόημά αν φύγει ο Καλαθης...


δυστυχως παιζει να γινουμε μαντες κακων με τον Ντενμον !! και θα ερθουν τα φιλικα προετοιμασιας και θα λεμε αυτον τι τον θελαμε -περισσευει !οπως ακριβως περσυ με Γκαμπριελ,που φαινοταν τι θα ακολουθουσε απο τα φιλικα κιολας 68.gif
Kostis96
Λαρκιν, Τζειμς όνειρο θα ήταν μαζί
stefkorner
ο Λαρκιν εκανε αξιολογη σεζον ως ρολιστας σε μια πολυ σοβαρη ομαδα ! μην το χουμε και σιγουρο οτι θα ψηθει να γυρισει ευρωπη ,ετσι ευκολα! μπορει να βρεθουν αρκετοι μνηστηρες απο εκει
haveheart
Σίγουρα μπορει να βρει θεση σαν back up pg στο nba ο Larkin.
Αλλα για να ηρθε μια χρονια ευρωπη σημαινει οτι μπορει να ερθει ξανα.

Οσο για ty lawson.. Στο μηνα πανω θα τον εχει δεσει η αστυνομια! Τρελακιας ο τυπος!
stefkorner
QUOTE (haveheart @ Jun 26 2018, 04:57 ) *
Οσο για ty lawson.. Στο μηνα πανω θα τον εχει δεσει η αστυνομια! Τρελακιας ο τυπος!


71.gif
δικιο εχεις !ειδα ειχε μπλεξιματα με τον νομο στις ΗΠΑ ! ειναι και τρελακιας παικτης ομως !δεν πανε αρκετα χρονια να εχει κανει σεζον που εχει πλησιασει τις 10ασιστ μ.ο ! εδω αν ερχοταν σοβαρος θα εκανε 20-25 double double στην ευρωλιγκα,για πλακα 56.gif

pan24
Ο Λαρκιν το πιθανοτερο ειναι να μεινει εκει

Να θυμισω την προηγουμενη φορα που ηρθε Ευρωπη δεν ειναι οτι δεν βρηκε συμβολαιο εκει οπως οι περισσοτεροι Ααμεεικανοι που ερχονται εδω,ο ιδιος εκανε opt out απο εγγυημενο συμβολαιο για να ερθει εδω επειδη δεν του αρεσε η κατασταση στην ομαδα που ηταν(στην χειροτερη τοτε)
Φετος επαιζε 15' σε ομαδα που εφτασε στους τελικους της περιφερειας της
Συμβολαιο αποκλειεται να μην βρει και το εχει δηλωσει οτι θελει να συνεχισει Αμερικη
Πιθανολογω οτι επειδη επαιζε με το μινιμουμ θα εξαργυρωσει την καλη χρονια του με ενα καλο συμβολαιο σε καποια χειροτερη ομαδα
Samurai13
Εγω πιστευω οτι ο καλαθης περιμενει προταση απο χειροτερη ομαδα του ορλαντο. Ισως κανα brooklyn. Τα αρθρα που ειχαν βγει για ορλαντο (απο σπορτ24) δεν ελεγαν οτι θελει και ρολο σε σοβαρη ομαδα; μαλλον πηραν παιδια θαυματα στο ντραφτ και πανε για μεγαλη πορεια φετος οι ματζικ ή απλα εγω εχω μεινει πισω στις εξελιξεις και το ορλαντο δεν ειναι μια απο τις χειροτερες ομαδες του πρωταθληματος
green_sky
QUOTE (Samurai13 @ Jun 26 2018, 00:08 ) *
Εγω πιστευω οτι ο καλαθης περιμενει προταση απο χειροτερη ομαδα του ορλαντο. Ισως κανα brooklyn. Τα αρθρα που ειχαν βγει για ορλαντο (απο σπορτ24) δεν ελεγαν οτι θελει και ρολο σε σοβαρη ομαδα; μαλλον πηραν παιδια θαυματα στο ντραφτ και πανε για μεγαλη πορεια φετος οι ματζικ ή απλα εγω εχω μεινει πισω στις εξελιξεις και το ορλαντο δεν ειναι μια απο τις χειροτερες ομαδες του πρωταθληματος

Εγω προτεινω να τον στειλει τον Καλαθη γιατι μας παρα επρηξε με το ΝΒΑ.Αν θελει να παει στο καλο.
Μονο αν φυγει ο μπασκεμπολιστας,μην αρχισουμε τιποτα φιλοσοφικα του στυλ "η υπερβαση ηταν μονο για την παραμονη του Καλαθη".
Εχουμε ξαναζησει κατι τετοια στο παρελθον, γι'αυτο τα γραφω.
Αν θελει να ριξει το μπατζετ να βγει ομορφα και ωραια και να πει "κοιταχτε μαγγες ,αυτο και αυτο,τοσα εχω τοσα βαζω.
Αν εχει καποιος αλλος μεγαλυτερη τσεπη ας προσελθει".
Τιμια ομορφα και ωραια.Μην αρχισουμε παλι με Ελληνοποιησεις και τα συναφη.Ουτε με ανοιχτους χωρους σε παιχτες κτλ.

Υ.Γ Καλα να παθουμε γιατι στησαμε τοσα χρονια,μια ομαδα πανω σε ενα παιχτη.
Εβγαινε ο Πεδουλακης και ελεγε "ο Ελιοτ πολυ καλος παιχτης και πολυ καλο παιδι αλλα δεν ταιριαζει με τον Νικ" και γενικα οτι δεν ταιραζε με τον Νικ καλο ή κακο το αποβαλλαμε.
Και να πω οτι μας πηρε απο το χερι και μας πηγε και σε F4 και σηκωσαμε και κουπες οπως πχ πηρε ο Μπογκντανοβιτς την Φενερ προπερσι απο το χερι, να πω παει στο καλο.
Ο Διαμαντιδης ηταν ενας και μοναδικος και το καλουπι εσπασε.Απλα εμεις εθελοτυφλουμε πολλες φορες.
Νομιζω οτι μετα απο τοση ιστορια με το μενω-φευγω ,περιμενω προταση,δωστε μου παραταση κτλ,καλυτερο για ολους θα ειναι να μην την συνεχισει την συνεργασια με τον παιχτη,γιατι δεν μπορω να φανταστω τι εχει να γινει στο ΟΑΚΑ ετσι και μεινει και δεν παιζει καλα.
Paris87
Εχουμε μεινει χωρις βασικο παιχτη στο 1 και 5.

Ειδικα στο 5 φταιει οτι δεν τα χουμε "σταξει" τοσα χρονια και θελουμε να παρουμε euroleague κοντρα σε 5αρια τερατα.
Ή τα σκας, ή παμε για κορμο να δουλεψουμε αργα και σταθερα για του χρονου.

Φτανει αυτο το ενδιαμεσο καθε χρονια ρε ΔΓ
irving
QUOTE(green_sky @ Jun 26 2018, 00:22 ) *
Εγω προτεινω να τον στειλει τον Καλαθη γιατι μας παρα επρηξε με το ΝΒΑ.Αν θελει να παει στο καλο.
Μονο αν φυγει ο μπασκεμπολιστας,μην αρχισουμε τιποτα φιλοσοφικα του στυλ "η υπερβαση ηταν μονο για την παραμονη του Καλαθη".
Εχουμε ξαναζησει κατι τετοια στο παρελθον, γι'αυτο τα γραφω.
Αν θελει να ριξει το μπατζετ να βγει ομορφα και ωραια και να πει "κοιταχτε μαγγες ,αυτο και αυτο,τοσα εχω τοσα βαζω.
Αν εχει καποιος αλλος μεγαλυτερη τσεπη ας προσελθει".
Τιμια ομορφα και ωραια.Μην αρχισουμε παλι με Ελληνοποιησεις και τα συναφη.Ουτε με ανοιχτους χωρους σε παιχτες κτλ.

Υ.Γ Καλα να παθουμε γιατι στησαμε τοσα χρονια,μια ομαδα πανω σε ενα παιχτη.
Εβγαινε ο Πεδουλακης και ελεγε "ο Ελιοτ πολυ καλος παιχτης και πολυ καλο παιδι αλλα δεν ταιριαζει με τον Νικ" και γενικα οτι δεν ταιραζε με τον Νικ καλο ή κακο το αποβαλλαμε.
Και να πω οτι μας πηρε απο το χερι και μας πηγε και σε F4 και σηκωσαμε και κουπες οπως πχ πηρε ο Μπογκντανοβιτς την Φενερ προπερσι απο το χερι, να πω παει στο καλο.
Ο Διαμαντιδης ηταν ενας και μοναδικος και το καλουπι εσπασε.Απλα εμεις εθελοτυφλουμε πολλες φορες.
Νομιζω οτι μετα απο τοση ιστορια με το μενω-φευγω ,περιμενω προταση,δωστε μου παραταση κτλ,καλυτερο για ολους θα ειναι να μην την συνεχισει την συνεργασια με τον παιχτη,γιατι δεν μπορω να φανταστω τι εχει να γινει στο ΟΑΚΑ ετσι και μεινει και δεν παιζει καλα.

thumbsup.gif
drunk guy
QUOTE(Samurai13 @ Jun 26 2018, 00:08 ) *
Εγω πιστευω οτι ο καλαθης περιμενει προταση απο χειροτερη ομαδα του ορλαντο. Ισως κανα brooklyn. Τα αρθρα που ειχαν βγει για ορλαντο (απο σπορτ24) δεν ελεγαν οτι θελει και ρολο σε σοβαρη ομαδα; μαλλον πηραν παιδια θαυματα στο ντραφτ και πανε για μεγαλη πορεια φετος οι ματζικ ή απλα εγω εχω μεινει πισω στις εξελιξεις και το ορλαντο δεν ειναι μια απο τις χειροτερες ομαδες του πρωταθληματος

εναν καλο ψηλο πηραν στο ντραφτ οποτε εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα συνεχισουν να ειναι κακη ομαδα ισως να μην κανουν το tanking που εκαναν αλλες χρονιες βεβαια.προσωπικα ευκολα θα μπορουσα να φανταστω τον καλαθη στο ορλαντο. οχι ιδιαιτερα σοβαρη ομαδα αλλα νομιζω πλεον δεν ανηκει στην κατηγορια ομαδων brooklyn,sacramento, atlanta οι οποιες θα συνεχισουν να κανουν ανελεητο tanking.τωρα ενταξει αυτο που ζηταει ο καλαθης δεν ειναι και ευκολο(ρολο σε σοβαρη ομαδα) διοτι οι περισσοτερες μικρομεσαιες ομαδες ειτε δεν εχουν αναγκη γκαρντ ειτε δεν εχουν καθολου cap space
stefkorner
παικτης με προυπηρεσια στν ευρωλιγκα που μπορει να αντικαταστησει επαξια τον Καλαθη και υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να γυρισει ευρωλιγκα, ειναι μονο ο Τεοντοσιτς!αν παρει μια καλη αποζημιωση απο Κλιπερς τοτε θα εδινα καλες πιθανοτητες
να μας πει το ναι σε 5 μυρια για 2 σεζον 39.gif
παμε και ενα ροστερ με αυτον,χωρις Παππα,γιατι ο Ντενμον μας τα κανε... μην πω τι μας τα κανε.. 32.gif

C: Μειρι,Γκιστ(και ως4ρι με τους αλλους 2 σεντερ),Ιαν
PF : Κουζμινσκας (4-3), Φαγε Ελλην. (4-5) ,Μητογλου
SF :Παπαπετρου (3-4),Λοτζο (2-3),Θανασης
SG: Κοπονεν,Ντενμον
PG :Τεοντοσιτς,Ζησης

* μπορει να προστεθει και ενας Κατσιβελης..για ρολιστας pg !
η να ερθει ο Κονιαρης(αλλα με στενα περιθωρια να βρει ρολο )
και ετσι να παμε σε 7 Ελληνες-7 ξενους 39.gif
manos_89
Όχι άλλα ρόστερ με 7footer, Gist, Βουγιούκα tongue.gif
Πάλι βασικός θα είναι ο Gist και θα κλαίμε
Samurai13
QUOTE (drunk guy @ Jun 26 2018, 00:29 ) *
εναν καλο ψηλο πηραν στο ντραφτ οποτε εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα συνεχισουν να ειναι κακη ομαδα ισως να μην κανουν το tanking που εκαναν αλλες χρονιες βεβαια.προσωπικα ευκολα θα μπορουσα να φανταστω τον καλαθη στο ορλαντο. οχι ιδιαιτερα σοβαρη ομαδα αλλα νομιζω πλεον δεν ανηκει στην κατηγορια ομαδων brooklyn,sacramento, atlanta οι οποιες θα συνεχισουν να κανουν ανελεητο tanking.τωρα ενταξει αυτο που ζηταει ο καλαθης δεν ειναι και ευκολο(ρολο σε σοβαρη ομαδα) διοτι οι περισσοτερες μικρομεσαιες ομαδες ειτε δεν εχουν αναγκη γκαρντ ειτε δεν εχουν καθολου cap space

Απλα νομιζουν ολοι συμφωνουν οτι ο καλαθης εχοντας παιξει ηδη στο νβα με καλο ρολο σε καλη ομαδα (τελικων περιφερειας) πλεον δεν εχει καημο να παει να παιξει στο νβα σε μια ομαδα μετριοκακη απλα και μονο για να ειναι εκει. Ουτε τα λεφτα διαφερουν, ακομα και 6 να παρει που δεν προκειται. Αντε μονο να δεχτω οτι θα ειναι στη φλοριντα κοντα στο σπιτι του, αλλα κι εδω εχει τα ποτακια του, τους ναργιλεδες του,τα καζινο του smiley.gif κλπ. Που θα τα βρει αυτα εκει; + οτι θα ακουει και το ονομα του εδω περα απο την εξεδρα.

Υγ. Παιδια ας περιμενουμε να κλεισει το ροστερ και μετα η κλαψα. Και προπερσι που ειχαν ερθει οι 4 απο το φ4,γκρινια υπηρχε τετοια εποχη γιατι θα ερθει ο μαρκοϊσβιλι και θα παρουμε τον βουγιουκα γιατι ο μπουρουσης θα παει στους σπερς κλπ κλπ. Απο πουθενα δεν προκυπτει μειωση μπατζετ προς το παρον και με το ιδιο μπατζετ μπορεις να κρατησεις και καλαθη και τζεϊμς που ειναι και τοσο κατ εμε, καθως ταιριαζουν παροτι μετριος σουτερ απο σταση ο τζεϊμς,αλλα τρεχουν,παιζουν αμυνα,εχουν βρει χημεια και οταν ειναι καλα ο παναθηναϊκος μπορει να νικησει τους παντες ασχετως καταστασης των υπολοιπων. Απλα να θυμισω οτι με τη ρεαλ στο 1ο ματς ο καλυτερπς παιχτης μετα απο αυτους τους 2 ηταν .....


Ο γκαμπριελ. Τα αλλα ονοματα απλα χαζευαν απο αυτα που εκαναν οι 2 κοντοι
G-arenas
καλα ο μακ ειναι παιχταρα. τον θυμαμαι απο ατλαντα που ηταν πολυ καλος και γενικα ειναι μυαλωμενος παικτης. μακαρι να τον παιρναμε αλλα δεν νομιζω να μην βρει στο nba.

επισης απο ατλαντα καλος θα ηταν για μας και ο μουσκαλα. αν και θεωρω οτι και αυτος δεν νομιζω να μην βρει.

γενικα καλο θα ηταν να κοιταξουμε τετοιους παικτες που δεν μπορεσαν να βρουν ρολο στο nba. ή ακομα που ηταν περιπτωσεις λαρκιν που μπορει να ηταν πολυ καλοι αλλα δεν βρηκαν αυτο που θελουν. καλο θα ηταν να κλεισουμε με απο εδω παικτες καποιες θεσεις και μετα για κανα σεντερ ή κανα 2ο ασσο να κοιταξουμε απεναντι.
Johnny Marv
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 25 2018, 17:25 ) *
Τι σας κάνει να νομίζετε ότι ο Σάρας θα θέλει να έρθει στον Παναθηναϊκό?
Το πιθανότερο σενάριο είναι να πάει στην Μπαρτσελόνα,η οποία κατ'εμέ για αυτό και ανανέωσε για άλλον ένα χρόνο τον Πεσιτς, ώστε να χτυπήσει το καλοκαίρι τον Σάρας, σίγουρα με πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ(που θα μπορεί ελεύθερα να φέρει τους παίκτες που θα θέλει για να φτιάξει την ομάδα που θέλει) αλλά και συμβόλαιο στον ίδιο τον Σάρας.


Οι φίλαθλοι , η Αθήνα , οι φίλοι του , το Παναθηναϊκό πρότζεκτ , οι στιγμές που πέρασε στην ομάδα . Και για μπλατ κανεις δεν περίμενε να πάει Ολυμπιακό καθώς υπάρχουν ΤΟΣΕΣ μπαρτσελονες με μεγαλύτερα μπατζετ αλλά πήγε . Σταματήστε την απαισιοδοξία . Φαιναλ 4 θα δούμε ξανά μόνο υπό τις οδηγιες του Σάρας Γιασικεβίτσιους . Τελευταία χρονιά του πασκουαλ , ας φτιάξει κάποιους παίκτες τουλάχιστον ...
BigTicket22
QUOTE (G-arenas @ Jun 26 2018, 01:35 ) *
καλα ο μακ ειναι παιχταρα. τον θυμαμαι απο ατλαντα που ηταν πολυ καλος και γενικα ειναι μυαλωμενος παικτης. μακαρι να τον παιρναμε αλλα δεν νομιζω να μην βρει στο nba.

επισης απο ατλαντα καλος θα ηταν για μας και ο μουσκαλα. αν και θεωρω οτι και αυτος δεν νομιζω να μην βρει.

γενικα καλο θα ηταν να κοιταξουμε τετοιους παικτες που δεν μπορεσαν να βρουν ρολο στο nba. ή ακομα που ηταν περιπτωσεις λαρκιν που μπορει να ηταν πολυ καλοι αλλα δεν βρηκαν αυτο που θελουν. καλο θα ηταν να κλεισουμε με απο εδω παικτες καποιες θεσεις και μετα για κανα σεντερ ή κανα 2ο ασσο να κοιταξουμε απεναντι.


O Muscala έχει συμβόλαιο και για φέτος και γενικά δεν νομίζω να έρθει ποτέ Ευρώπη. Ο Μακ με τίποτε δεν φεύγει από εκεί, έχει καλό όνομα και βρίσκει άνετα τουλάχιστον το μίνιμουμ.
EXASFAIROS
Κάνω ένα τσεκαρισμα γενικό πως πήγαν κάποιοι παίχτες είτε δικοί μας,είτε άλλων ομάδων απέναντι στις 3 δυνατές ομάδες των τελευταίων χρόνων...Ρεαλ ,Τσκα,Φενέρ και διαπιστώνω σε γενικές γραμμές ότι ένα συνολο 8 παιχτών θα μπορούσε να αλλάξει τα δεδομένα.

1)Καλαθης
2)κόμπο με τρίποντο και αμυνα
3)Τζέιμς
4)Κ.Σ η άλλος αφού μάλλον έχει πρόβλημα με τα δικά του χαρακτηριστικά
5)Σιγκλεντον η Σενγκελια η Ραντολφ
6)δεινόσαυρος ψηλοσοβαρός
7)Μαπ
8)Γκιστ


Βάζοντας τα κάτω και ξέροντας ότι κάπου ρισκάρεις, κάπου πατάς πιο σίγουρα...μερικα ονόματα δεν έχουν νόημα πλέον αλλά ζητάω χαρακτηριστικά....


Calathes η Zisis
Denmon η ........(κάτι πιο ακριβό από Ντενμον και καλυτερο)
Ulanovas/Maciulis/η Lotzeski/Breeokhoff /Silins
Sengelia /Singlenton/Randolph
Gist


James
Koponen/ η άλλος πιο φθηνος
Papapetrou
Vezenkov
Fall/Mejri/Pustovyi

Anteto
Vougioukas
Mitoglou


7 ξένοι 6 ελληνες



Υπό όρους μπορεί να φτιαχτεί η ομάδα πάνω στον ...James αν τα χρήματα είναι υπερβολικά.

Παιδιά σταματήστε την κλάψα please....
Johnny Marv
Μην αρχίζετε τις απαισιοδοξίες πάλι ! Ακόμα και αν έχουμε φέτος το χειρότερο ρόστερ του χρόνου με μια απλή αλλαγή προπονητή , έλευση Σάρας και ρισταρτ στην ομάδα όλα θα πάνε καλά . Είδαμε όσο σημαντικό να έχεις μεγάλο όνομα για προπονητή και πόσοι παίκτες πάνε σε μια ομάδα μόνο και μόνο για τον προπονητή της . Σάρας πρέπει να αναλάβει από του χρόνου (τσαβι πραγματικά ευχαριστούμε ήσουν εξαιρετικός , με Σάρας όμως κάνουμε στεπ απ) . Για το ρόστερ όμως τώρα ... δεν θέλω να μιλήσω για αυτό της σεζόν 19-20 (παραείναι μακριά αλλά βλέπω παπαγιαννη και ΒΧ μέσα) για φέτος πάντως :

Στη θέση 3 θα έχουμε παπαπετρου(έχει κλείσει κατά 90%) και Θανάση και από εκεί και πέρα δν χρειαζόμαστε κάτι άλλο (θα έχουμε και βοήθειες από το 2 και το 4)
Στη θέση 4 έχουμε μιτογλου , ίσως βοηθούσε και βεζενκοφ αλλά όχι με πάνω από 600χιλ και θελουμε αντικαταστάτη σιγκλετον που να παίζει είτε και στο 3 και στο 4 (πχ ραϊτ ή οκαρο ή μπραουν) είτε και στο 4 και στο 5 (πχ ραντολφ ή μπραουν)
Στη θέση 5 έχουμε γκιστ , θεωρώ πως πρέπει να κρατήσουμε Ίαν μόνο αν ισχύει αυτό με τα 350χιλ αλλιώς είναι περιττός (οι Έλληνες βγαίνουν και χωρίς αυτόν) . Με Ίαν και γκιστ θελουμε έναν μαπ (πχ πεϊν/λεσσορ : φθηνές λύσεις ή ντανστον : πιο ακριβός αλλά λένε για προφορική συμφωνία) . Χωρίς Ίαν μπρουμε να έχουμε γκιστ-ντανστον-πεϊν ή γκιστ-ντανστον-πλαϊς ή γκιστ-πεϊν-πλαϊς . Σκεφτείτε ότι ο γκιστ φεύγει του χρόνου όποτε οι 2/3 σεντερ μας θα παίζουν μαζί με παπαγιαννη από του χρόνου .
Στη θέση 1 θελουμε έναν μπακαπ έλληνα είτε ζήση είτε Κόνιαρη . Από μπροστά καλαθη (αλλιώς συνδυασμός Γκρέιντζερ-βεστερμαν)
Στη θέση 2 έχουμε ντενμον , λογικά θα έχουμε και παππα(αν και δεν είναι απαραίτητος) και πιστεύω θα έχουμε άλλον έναν (πχ κοπονεν ή τζεημς)
Τέλος βάζουμε και έναν μουρ να παίζει στο 1-2-3 και κλείσαμε .

Ρόστερ 13-14 παικτών στα φετινά δεδομένα μπατζετ που ελπίζει για φαιναλ 4 και παράλληλα ετοιμάζει το κλίμα για την επόμενη σεζόν .

ΥΓ νομίζω επιβεβαιώθηκα (δικαιώθηκα) με αποδεσμεύσεις ραντολφ-πλαϊς . Πιστεύω θα ακολουθήσουν και άλλες ...

Ευελπιστώ να μείνουν ελεύθεροι και οι ντανστον-μπραουν

YΓ2 συμφωνώ με Γκριν σκαϊ για μπραουν.
picciriddu
Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι τοσο απαραιτητη η αποκτηση του παπαπετρου, ειδικα αν μεινει ο καλαθης. Ρολιστα για το 3-4 εχουμε,τον θαναση, δε χρειαζομαστε κ εναν δευτερο με παρομοια χαρακτηριστικα κ πανω κατω του ιδιου επιπεδου. Θεωρω αδυνατο οικονομικα να εχουμε στο ροστερ κ αντετοκουμπο κ παπαπετρου, κ δυνατο 4αρι κ δυνατο 3αρι. Εκτος κ αν προοριζεται για βασικο 4αρι που ειναι μεγαλο ρισκο. Στην περιπτωση αυτη ομως θα εχουμε προβλημα στο σουτ αν εχουμε καλαθη στο 1. Θα μπορουσε να προοριζεται για βασικος αν ειχαμε εναν ασσο με καλο τριποντο.

Για μενα ενα ιδανικο ροστερ θα αποτελουνταν απο 6+2+6=14 παιχτες. Δλδ 6 γκαρντ, με τον 6ο να ειναι νεαρος ταλαντουχος που θελουμε να τον δουλεψουμε (καλαιτζακης) , 2 3αρια με διαφορετικα χαρακτηριστικα, δλδ θανασης κ αντι-ριβερς που να εχει ομως κ παιχνιδι με πλατη κ 6 ψηλους, παλι με τον 6ο ψηλο νεαρο που θελουμε να τον δουλεψουμε (πχ χαραλαμποπουλος σαν αντι-γκαμπριελ). Αντι για νεαρους σαν 13ο 14ο θα μπορουσαμε να εχουμε κ καποιον βετερανο που να προσφερει συγκεκριμενα πραγματα αλλα το θεωρω κριμα να μη δουλευονται καποια προτζεκτ παικτων στην ομαδα.

Επισης δε θα ηθελα παλι 7 ξενους. Αν υπαρξει καποιος τραυματισμος ή κατι δεν παει καλα, ετσι κ αλλιως θα κινηθουμε για παιχτη, οπως φετος με τζειμς κ πειν, αρα θεωρω λαθος απο την αρχη να υπερφορτωνεται το ροστερ κ να χανονται οι ρολοι ή να μενουν πισω οι μικροι.



Ας γραψω κ ενα ροστερ εφικτο με τα σημερινα δεδομενα. Βεβαια μου τα χαλαει καπως ο ντενμον γιατι θα ηθελα κατι πιο δυνατο εκει αλλα...


Πειν-Γκιστ-Βουγιουκας (εννοειται θα προτιμουσα παπαγιαννη ή εστω μπουρουση αλλα δεν...)

(Αντι-) Σιγκλετον- Μητογλου-Χαραλαμποπουλος (ή αν θελουν να του δωσουν παιχνιδια σε αλλη ομαδα τοτε Βεζενκοφ)

Ουλανοβας (ή κατι καλυτερο)- Θανασης

Παππας- Ντενμον(αναγκαστικα)- Καλαιτζακης

Καλαθης- Μουρ -Κονιαρης

Ξεκιναμε με 6 ξενους κ βλεπουμε...Χωλαινουμε στα γκαρντ αλλα πιθανως ο ΜΟΥΡ να μας εκπληξει, οι ντενμον κ παππας να ειναι πιο σταθεροι,, κ ο κονιαρης να παιρνει πολυ χρονο σε Α1 κ για αρχη μονο garbage time στην EL. Εννοειται θα προτιμουσα χεζονια στο 3, λαρκιν αντι μουρ κ Ουντο αντι για Πειν αλλα ξερω πως δε θα γινει ποτε

Πρωτη πενταδα Καλαθης-ντενμον-ουλανοβας-αντισιγκλετον-Πειν
Second Unit Μουρ-Παππας-Θανασης- Μητογλου-Γκιστ
EXASFAIROS
Eκάνα μια σύγκριση Παναθηναικου-Ζαλγκιρις καθότι παίζει τρελό μπάσκετ και όσους έφυγαν ο Σάρας είμαι σίγουρος ότι θα τους αναπληρώσει ακόμα καλύτερα.Ταχυτατο μπάσκετ,δαιμωνιωδες με αλληλοκαλυψεις και τρέξιμο,στηριζόμενος στο σύνολο


Arlauskas-Koniaris
Valinskas-Leka
Micic-Calathes
Udrih-James
Pangos-Denmon
TOUPANE(2.01)- ?
Milaknis-Lotzeski
ULANOVAS- ? K.C
JANKUNAS- ? Gabriel rolleyes.gif
WHITE-? Singlenton
Maciulis-Mitoglou
Davies-Gist
Kavaliauskas-Vougioukas
Martinas- --------

Εμείς extra :Payne (που μπορει καλλιστα να ναι πιο ψηλος και να ματσαρουμε Ρεαλ,Φενερ,Τσκα στο νεο της ροστερ) ,Antetokounmpo,Pappas


Σκέψεις μου: rolleyes.gif

Calathes-Leka-(KoniarisA1)
Denmon-Pappas(στα γρήγορα του)
Lotzeski(αν ειναι υγιης)-ULANOVAS-Antetokounmpo
PAPAPETROU-White(παίχτης στυλ White...D.Bertans,MOTUM,......)
LESSORT-Gist-Vougioukas


Τον Toupane δεν μπορώ να χωρέσω rolleyes.gif.Επιγοντως "ασσος"2 μέτρων γρήγορος!!!! ΜΙΑ χαρά παίχτης ,κρυφό χαρτι


Ο Σάρας είναι πανέξυπνος και κάνει τρελή μαγκιά στο 3-4 που του βγήκε λίρα 100).Τρελο τρεξιμο!!!!...του βγηκε.Σαν τις σφήκες πέφτανε πάνω στους αντιπάλους.Εμεις αντέξαμε μέχρι το 20-0 γιατι ο πάγκος δεν μπορούσε να ανταποκριθεί σε φρενήρη ρυθμό.
j-kidd13
QUOTE(Johnny Marv @ Jun 26 2018, 01:57 ) *
Οι φίλαθλοι , η Αθήνα , οι φίλοι του , το Παναθηναϊκό πρότζεκτ , οι στιγμές που πέρασε στην ομάδα . Και για μπλατ κανεις δεν περίμενε να πάει Ολυμπιακό καθώς υπάρχουν ΤΟΣΕΣ μπαρτσελονες με μεγαλύτερα μπατζετ αλλά πήγε . Σταματήστε την απαισιοδοξία . Φαιναλ 4 θα δούμε ξανά μόνο υπό τις οδηγιες του Σάρας Γιασικεβίτσιους . Τελευταία χρονιά του πασκουαλ , ας φτιάξει κάποιους παίκτες τουλάχιστον ...


Αυτά περί φίλων, Αθήνας κλπ,είναι ρομαντική οπτική των φιλάθλων.Για επαγγελματίες μιλάμε.Ο Σάρας το λογικό είναι να αποφασίσει βάσει του καλύτερου πρότζεκτ που θα του παρουσιαστει.Η Μπαρτσελόνα κατά πάσα πιθανότητα θα παρουσιασει ανώτερο ( θεωρητικά έστω)πρότζεκτ,με μεγαλύτερα μπάτζετ.Συν ότι έχει τρελα με την πόλη και την ομάδα όπως έχει δηλώσει στο παρελθόν,για να απαντήσω και στο αρχικό σου σχόλιο.
Ο Μπλατ πήγε στον Ολυμπιακό γιατί είναι η ΜΟΝΗ μεγάλη ομαδα που κυνηγάει f4 η οποία έψαχνε προπονητή.Μονος επαιζε ο ΟΣΦΠ.Τον Σαρας θα τον κυνηγήσουν πολλοι το καλοκαίρι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.