Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
G-arenas
QUOTE (shtarkws @ Jun 20 2018, 11:37 ) *
Ομάδα με βλεψεις σε επίπεδο euroleague δεν μπορει να δωσει πρωταγωνιστικο ρολο στον Παππα. Δεν το εχει κερδισει ο ιδιος αλλωστε. Αν μπορει να δεχθει εναν συμπληρωματικο ρολο χωρις να δημιουργει προβληματα τοτε καλώς να μείνει. Διαφορετικα δεν θα ειχα κανενα απολυτως προβλημα να αποχωρησει και ας παει στον Ολυμπιακο. Αν δεν ειχε ελληνικο διαβατηριο το βλεπω δυσκολο να αγωνιζοταν στην Ευρωλιγκα, η εστω σε σοβαρη ομαδα αυτης.

εγω παντως θεωρω οτι ο παππας επρεπε να ξεκιναει παντα βασικος. εδω και 3 χρονια το εχω γραψει αυτο. και τωρα 2 χρονια που ειχαμε τζειμς αυτο θα ηταν το καλυτερο γιατι θα ερχοταν ο τζειμς απο πισω 6ος παικτης, θα αλλαζε τον ρυθμο του αγωνα, θα ηταν ηγετης της 2ης 5αδας και θα εβρισκε ρυθμο ετσι και ο παππας και ο τζειμς. και φυσικα το 2ο δεκαλεπτο δεν θα υπηρχε κενο αφου θα ηταν ο τζειμς.

εγω θεωρω οτι ετσι πρεπει να λειτουργησουμε και του χρονου, π.χ νικ-παππας βασικοι και γκος-τζειμς ή αλλος αναπληρωματικοι.

και φυσικα ο τζειμς θα επαιζε περισσοτερο απο τον παππα. απλως θα ξεκινουσε 5αδες ο παππας. π.χ 25 λεπτα τζειμς-15 παππας στο περιπου.

το θεμα ειναι να βρεις ρολο και συνδεεις σωστα 5αδες πλεον στην ευρωλγικα και οχι τοσο το τι παιχταραδες εχεις!
stefkorner
μου ανοιξατε την ορεξη για Μπιρτς καποιοι rolleyes.gif ας φτιαξω λοιπον κ ενα ροστερ μ αυτον μεσα :

C :Mπιρτς,Γκιστ(5 - 4ρι με σεντερ Πουστοβι-οπως φετος με Βουγιουκα..),Πουστοβι
PF : Ραντολφ,Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF: Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζεσκι (2-3)
SG : Νεντοβιτς,Παππας
PG : Καλαθης,Ζησης

shtarkws
QUOTE(G-arenas @ Jun 20 2018, 11:48 ) *
εγω παντως θεωρω οτι ο παππας επρεπε να ξεκιναει παντα βασικος. εδω και 3 χρονια το εχω γραψει αυτο. και τωρα 2 χρονια που ειχαμε τζειμς αυτο θα ηταν το καλυτερο γιατι θα ερχοταν ο τζειμς απο πισω 6ος παικτης, θα αλλαζε τον ρυθμο του αγωνα, θα ηταν ηγετης της 2ης 5αδας και θα εβρισκε ρυθμο ετσι και ο παππας και ο τζειμς. και φυσικα το 2ο δεκαλεπτο δεν θα υπηρχε κενο αφου θα ηταν ο τζειμς.

εγω θεωρω οτι ετσι πρεπει να λειτουργησουμε και του χρονου, π.χ νικ-παππας βασικοι και γκος-τζειμς ή αλλος αναπληρωματικοι.

και φυσικα ο τζειμς θα επαιζε περισσοτερο απο τον παππα. απλως θα ξεκινουσε 5αδες ο παππας. π.χ 25 λεπτα τζειμς-15 παππας στο περιπου.

το θεμα ειναι να βρεις ρολο και συνδεεις σωστα 5αδες πλεον στην ευρωλγικα και οχι τοσο το τι παιχταραδες εχεις!


Το να ξεκιναει βασικος δεν σημαινει απαραιτητα κατι. Και ο Ρομπερτς βασικος ξεκινουσε
RG13
QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 09:45 ) *
Τωρα για τον Παππα,μου φαινεται δυσαρεστημενος και απο τον χρονο συμεμτοχης και του προσωπικα απο τον Πασκουαλ(περιπου λεει οτι τον κοροιδευε) μαλλον και απο τα λεφτα του(λεει πρωταγωνιστης ειναι καποιος που πληρωνεται σαν πρωταγωνιστης)
Απο την αλλη νομιζω θα μεινει γιατι δεν βλεπω αλλη ομαδα Ευρωλιγκας να τον θελει ουτε καποιον αλλον να του δινει τα λεφτα που θελει

Παντως αν θελει να ερθει στον Προμηθεα για να ειναι πρωταγωνιστης ειναι ευπροσδεκτος tongue.gif


Σε αρκετα απο αυτα που λεει ο παππας ειναι υπερβολικος αλλα καποια πραγματα οντως δε λειτουργουν σωστα στην ομαδα..Οταν εχεις στα γκαρντ τον καλαθη (που ειναι βιονικος ακομα), στην πραγματικοτητα δε χρειαζεσαι πανω απο 4 γκαρντ συνολικα + ενα 2/3αρι για να βγει η χρονια ανετα. Αν προκυψει τραυματισμος αυτος ειναι αλλο θεμα..

Αν ειχαμε 4αδα στα γκαρντ λοιπον, ουτε συνωστισμος θα υπηρχε, τα οικονομικα και οι θεσεις ξενων θα εβγαιναν καλυτερα και ο παππας θα ειχε το περιθωριο να παιζει οπως περιπου το εκανε φετος στην αρχη της χρονιας!
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 17:45 ) *
Επισης ο προεδρος της Αρμανι επιβεβαιωσε οτι εχουν κλεισει Νεντοβιτς,δηλωσε οτι ο Μπερτανς(για εσενα stef) καθως και οι Ταρζεφσκι,Γκουνταιτις(για αυτους το ξεραμε) θα μεινουν και επιβεβαιωσε οτι ειναι σε διαπραγματευσεις με τον Τζειμς αλλα δεν εχει κλεισει ακομα


καλα εγω θα περιμενω rolleyes.gif ! το τι εχουν μαζεψει ηδη !με ντελα βαλε-νεντοβιτς-μπερτανς που λεμε +τζειμς ,ειναι και ο μιτσοφ guard-forward,θα κρατησουν λογικα και τον Ιταλο Τσιντσιαρινι !ε ποσους πχια tongue.gif
whaler
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 10:49 ) *
μου ανοιξατε την ορεξη για Μπιρτς καποιοι rolleyes.gif ας φτιαξω λοιπον κ ενα ροστερ μ αυτον μεσα :

C :Mπιρτς,Γκιστ(5 - 4ρι με σεντερ Πουστοβι-οπως φετος με Βουγιουκα..),Πουστοβι
PF : Ραντολφ,Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF: Σιλντς(3-2),Θανασης
Λοτζεσκι (2-3)
SG : Νεντοβιτς,Παππας
PG : Καλαθης,Ζησης


Νομίζω πρέπει να λογίζουμε σίγουρο για 3ο σέντερ τον Βουγιούκα. Δεν έχει λόγο να φύγει, δεν έχει λόγο η ομάδα να τον διώξει. Για μένα δεδομένοι Γκιστ - Βουγιούκας στο 5.
stefkorner
QUOTE (whaler @ Jun 20 2018, 16:53 ) *
Νομίζω πρέπει να λογίζουμε σίγουρο για 3ο σέντερ τον Βουγιούκα. Δεν έχει λόγο να φύγει, δεν έχει λόγο η ομάδα να τον διώξει. Για μένα δεδομένοι Γκιστ - Βουγιούκας στο 5.


1+1 υπεγραψε περσυ!θα πρεπει λοιπον να ανανεωσει.. !δεν τιθεται θεμα <διωγμου>!
εγω βρισκω καποιους σοβαρους λογους ,να μην ειναι προτιμοτερο να ανανεωθει συμβολαιο των 500.000 για παικτη που εχει αποδειχθει πως δεν μπορει να προσφερει πολλα(για τα 500k..) στο υψηλοτερο επιπεδο..
pk13
Ολος ο σχεδιασμος φετος θα εξαρτηθει απο Καλαθη που πρεπει να μεινει με καθε κοστος..Απο εκει και περα οι Τζειμς,Σινγκλετον,Ριβερς και Γκαμπριελ μαλλον χαιρετανε με τους 2 πρωτους να ειναι σημαντικες απωλειες και ιδιαιτερα ο Σινγκλετον αφου τα ποιοτικα 4αρια στην ευρωπη ειναι λιγα...

Για μενα πρεπει να φυγουν και οι Λεκαβιτσιους,Πειν..Ο πρωτος γιατι ειναι το απολυτο τιποτα(δεν μπορει να οργανωσει,δεν μπορει να δημιουργησει,εχει μετριοτατο χειρισμο μπαλας,τρυπα στην αμυνα) και ο δευτερος γιατι ειναι ανετοιμος να γινει βασικο σεντερ(αν και εχει καλα στοιχεια)σε τοπ ομαδα Ευρωλιγκας...

Η αποαμερικανοποιηση που διαβαζω δεν ειναι απαραιτητα κακη αν γινουν στοχευμενες κινησεις και 6 ξενους να εχεις μπορεις να χτισεις εξαιρετικη ομαδα...

Το ροστερ που θα προτεινα εγω θα ηταν..

Καλαθης-Ζησης
Μπομπουα-Παππας-Ντενμον
Λοτζεσκι-Παπαπετρου-Θανασης
Οκαρο Γουαιτ ή Τομκινς ή Τομας -Βεζενκωφ
Ντανστον(ως παραδειγμα)-Γκιστ-Βουγιουκας

Σαφως ανωτερη ομαδα απο περσυ με μηδενικη αυξηση του μπατζετ και 6 ξενους...

Ο Παππας το ξεραμε χρονια οτι ειναι απαραδεκτος στις δηλωσεις του και στην εν γενει συμπεριφορα του απλα τωρα αποδεικνυει πως εχει και ψευδαισθησεις...Δεν υπαρχει ομαδα υψηλου επιπεδου που θα του δωσει ενα σκασμο λεφτα και θα τον κανει ηγετη..Το τι πιστευει ο καθε παικτης για την αξια του ειναι αδιαφορο, αυτο που μετραει ειναι τι γνωμη εχει η αγορα για την αξια του...Αν δεν θελει ο Παππας να μεινει δεν θα κλαψει και κανεις η προσφορα του αλλωστε μια 5αετια ειναι μηδαμινη...
RipCity
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 10:49 ) *
μου ανοιξατε την ορεξη για Μπιρτς καποιοι rolleyes.gif ας φτιαξω λοιπον κ ενα ροστερ μ αυτον μεσα :



Mάλλον απίθανο

http://nba.sport24.gr/article/5233998/o-kh...i-to-mellon-tou

basket72
Ένας από του καλύτερους παίκτες της φετινής σαιζόν ήταν κι ο Ντορέλ Ράιτ.Είναι ταμάμ για τον Παναθηναϊκό αφού παίζει με την ίδια ευκολία sf κι pf. (Φέτος στη Βαμβέργη έπαιξε κυρίως 4 λόγω έλλειψης αξιόλογων 4αριων μιας κι ο Μίτροβιτς δεν έδωσε αυτά που προσδοκούσαν- παρόλα αυτά έπαιξε και ως 3αρι σε σχήματα με Ρούμπιτ ή Μίτροβιτς στο 4).
Είναι καλύτερος από τον Ντεσόν ως παίκτης ενώ ο Κουζμίνσκας έχει άλλο ένα χρόνο συμβόλαιο.

Με ένα ψηλό ή έστω αλτικό/εκρηκτικό σουτέρ 2άρι (Μπρόκχοφ, Κούρικ, Σιλντς, Τζάνινγκ- όλοι τους δύσκολοι αλλά αν εστιάσετε σε κάποιον εγκαίρως κι αποφασίσετε να ποντάρετε πάνω του έχετε ελπίδες) που να κατεβαίνει και στο 3 είστε καλυμμένοι νομίζω. *

Με έναν διπλοθεσίτη τύπου Τζουάν. Τζόνσον ή Τζάρεντ Τζόοουνς ή Στ. Γέλοβατς ή Ζ. Πίκοκ στο 4-5.

Έναν Λεσόρ(αυτόν βασικά) ή Μ. Φαλ στο 5.

Κι έναν Βέστερμαν, στο 1 κι καμιά φορά παρέα με τον Νικ, ή κι ακόμα καλύτερα/φθηνότερα και με περισσότερη προοπτική , τον Τζάστιν Κομπ της Λε Μαν.

Κρατάτε Ντένμον και έναν εκ των Πέιν ή Γκιστ ως έβδομο ξένο(εφόσον μπορεί να του γίνει αναπροσαρμογή είναι καλύτερη λύση από τον Πέιν).

Και παίρνετε έναν εκ των Ζήση ή Κόνιαρη.


*Για το 2-3 χρήζουν τσεκαρίσματος κι οι Γκλεν Ράις Τζούνιορ (κι ας μην είναι φονικός σουτέρ, είναι σούπερ σκόρερ κι ριμπάουντερ) και ο Ρίκι Λέντο.


Είναι σε πολύ λογικά(από άποψης προϋπολογισμού) πλαίσια, αφήνει κάποιο χώρο και στους Έλληνες. Κι καλύπτει όλες τις θέσεις παραπάνω από τα 2 τελευταία χρόνια, ενώ έχει κι παίκτες που το πιθανότερο είναι να ανεβάσουν κασέ.



Για να το αποτυπώσω κι σχηματικά:

1. Καλάθης, Κομπ, Ζήσης

2.Ντένμον, Παππάς

2-3. Μπρόκχοφ


3-4. Ράιτ, Θανάσης

4. Μήτογλου

4-5. Τζ.Τζόουνς

5. Λεσόρ, Γκιστ, Βουγιούκας (αφού έχει κι συμβόλαιο)

Στο 3 μπορούν να παίξουν κατά συνθήκη ο Παππάς ή ο Ζήσης σε σχήματα με 3 γκαρντ.
whaler
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 10:57 ) *
1+1 υπεγραψε περσυ!θα πρεπει λοιπον να ανανεωσει.. !δεν τιθεται θεμα <διωγμου>!
εγω βρισκω καποιους σοβαρους λογους ,να μην ειναι προτιμοτερο να ανανεωθει συμβολαιο των 500.000 για παικτη που εχει αποδειχθει πως δεν μπορει να προσφερει πολλα(για τα 500k..) στο υψηλοτερο επιπεδο..


Σκέψου τις θέσεις των Ελλήνων όμως..δε βγαίνουν τα κουκιά.
Και τον κοιτάμε ως 3ο σέντερ. Για τέτοιο ρόλο είναι ιδανικός στην ομάδα, είναι αυτά τα λίγα 'ποιοτικά λεπτά' που λέμε.
2-3 ποσταρίσματα να κάνει, να φορτώσει με κάποια φάουλ τους αντιπάλους, συν το ότι είναι σχετικά εύστοχος από τη γραμμή των βολών, νομίζω είναι αρκετά που τον κρατάνε στο ρόστερ και της νέας περιόδου...
stefkorner
QUOTE (RipCity @ Jun 20 2018, 17:04 ) *


ναι το ξερω πως ειναι δυσκολο! τσεκαρα τα τελευταια-τελευταια του ματς στην σεζον,ηταν πολυ θετικος!ομαδα σαν τον Ορλαντο δεν εχει λογους να μην τον κρατησει..
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 11:57 ) *
1+1 υπεγραψε περσυ!θα πρεπει λοιπον να ανανεωσει.. !δεν τιθεται θεμα <διωγμου>!
εγω βρισκω καποιους σοβαρους λογους ,να μην ειναι προτιμοτερο να ανανεωθει συμβολαιο των 500.000 για παικτη που εχει αποδειχθει πως δεν μπορει να προσφερει πολλα(για τα 500k..) στο υψηλοτερο επιπεδο..

Δεν ειμαστε σιγουροι οτι ο Pustovyi ειναι ετοιμος να προσφερει περισσοτερα,μαλλον θα ηθελε περισσοτερα απο 500 χιλιαδες και δεν εχει διαβατηριο
Απο την στιγμη που φαινεται οτι δεν θα ανανεωσουμε τον Ογκαστ ο Βουγιουκας μου φαινεται απο τους πιο σιγουρους να μεινουν

Ο Βουγιουκας σαν τριτο σεντερ ειναι πολυ καλος
Δηλαδη ποσο καλυτεροι ειναι ο Μπογρης,ο Ντουβεριογλου και ο Μακιεφ(ΤΣΣΚΑ που συνηθως ηταν και εκτος 12αδας)
Αυτο που χρειαζεται ειναι ενας καλος σεντερ μαζι με τον Γκιστ ωστε ο Βουγιουκας να μην χρειαζεται να παιζει πολυ
stefkorner
QUOTE (whaler @ Jun 20 2018, 17:06 ) *
Σκέψου τις θέσεις των Ελλήνων όμως..δε βγαίνουν τα κουκιά.
Και τον κοιτάμε ως 3ο σέντερ. Για τέτοιο ρόλο είναι ιδανικός στην ομάδα, είναι αυτά τα λίγα 'ποιοτικά λεπτά' που λέμε.
2-3 ποσταρίσματα να κάνει, να φορτώσει με κάποια φάουλ τους αντιπάλους, συν το ότι είναι σχετικά εύστοχος από τη γραμμή των βολών, νομίζω είναι αρκετά που τον κρατάνε στο ρόστερ και της νέας περιόδου...


πολλες φορες τις εχω σκεφτει τις θεσεις των Ελληνων και βγαινουν τα κουκια (φτανουν μεχρι και 7 οι 12δατοι)χωρις τον Ιαν !οχι πολυ ευκολο -αλλα απολυτως εφικτο ! αν βεβαια δεν προκυψει Παπαπετρου η στραβωσει με τον Παππα ,η χασουμε Καλαθη κλτ ,ε τοτε ναι μπορει να ειναι και επιβεβλημενη η ανανεωση Βουγιουκα!
σε καμια περιπτωση ομως δεν πιστευω πως πρεπει να ξεκινησουμε τις ανανεωσεις απο εκει...


QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 17:08 ) *
Ο Βουγιουκας σαν τριτο σεντερ ειναι πολυ καλος
Δηλαδη ποσο καλυτεροι ειναι ο Μπογρης,ο Ντουβεριογλου και ο Μακιεφ(ΤΣΣΚΑ που συνηθως ηταν και εκτος 12αδας)



καλα για Μπογρη δεν χρειαζεται να το συζητησουμε tongue.gif
Μακιεφ και μονος σου ειπες οτι συνηθως ηταν εκτος 12δας.. rolleyes.gif
οσο για Ντουβεριογλου επετρεψε μου να πιστευω πως εχει τα σωματικα&αθλητικα προσοντα να σταθει στο υψηλοτερο επιπεδο πολυ μα πολυ καλυτερα,απο τον κατα τ αλλα ποιοτικο τεχνικα Ιαν
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 20 2018, 12:12 ) *
καλα για Μπογρη δεν χρειαζεται να το συζητησουμε tongue.gif
Μακιεφ και μονος σου ειπες οτι συνηθως ηταν εκτος 12δας.. rolleyes.gif
οσο για Ντουβεριογλου επετρεψε μου να πιστευω πως εχει τα σωματικα&αθλητικα προσοντα να σταθει στο υψηλοτερο επιπεδο πολυ μα πολυ καλυτερα,απο τον κατα τ αλλα ποιοτικο τεχνικα Ιαν

Συμφωνω και η προοδος του Ντουβεριογλου σε σχεση με περσι ειναι μεγαλη αλλα εγω για τωρα λεω οχι τι μπορει να γινουν στο μελλον
Ακομα και αυτοι που μπορουν να πληρωσουν οτι θελουν για τριτο σεντερ βαζουν καποιον γηγενη ειτε εμπειρο να μπορει να δωσει καποια ποιοτικα λεπτα ειτε καποιον που θελουν να τον αναπτυξουν βαζοντας τον σταδιακα στο ροτεισον
Ειναι πολυ σπανιο και μαλλον αχρειαστο να δεις ομαδα με 3 ξενους στο 5 που κανενας τους να μην παιζει στο 4

Καπου εδω να πεταξω την βομβα και κραξτε
Αν θελουμε δεινοσαυρο για παρτενερ του Γκιστ που εχει εμπειρια και δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβος τι θα λεγατε για Στιματς;
1+1 ειχε υπογραψει και με την ανακατασκευη της Εφες μπορει να μεινει ελευθερος
G-arenas
QUOTE (pk13 @ Jun 20 2018, 12:01 ) *
Ολος ο σχεδιασμος φετος θα εξαρτηθει απο Καλαθη που πρεπει να μεινει με καθε κοστος..Απο εκει και περα οι Τζειμς,Σινγκλετον,Ριβερς και Γκαμπριελ μαλλον χαιρετανε με τους 2 πρωτους να ειναι σημαντικες απωλειες και ιδιαιτερα ο Σινγκλετον αφου τα ποιοτικα 4αρια στην ευρωπη ειναι λιγα...

Για μενα πρεπει να φυγουν και οι Λεκαβιτσιους,Πειν..Ο πρωτος γιατι ειναι το απολυτο τιποτα(δεν μπορει να οργανωσει,δεν μπορει να δημιουργησει,εχει μετριοτατο χειρισμο μπαλας,τρυπα στην αμυνα) και ο δευτερος γιατι ειναι ανετοιμος να γινει βασικο σεντερ(αν και εχει καλα στοιχεια)σε τοπ ομαδα Ευρωλιγκας...

Η αποαμερικανοποιηση που διαβαζω δεν ειναι απαραιτητα κακη αν γινουν στοχευμενες κινησεις και 6 ξενους να εχεις μπορεις να χτισεις εξαιρετικη ομαδα...

Το ροστερ που θα προτεινα εγω θα ηταν..

Καλαθης-Ζησης
Μπομπουα-Παππας-Ντενμον
Λοτζεσκι-Παπαπετρου-Θανασης
Οκαρο Γουαιτ ή Τομκινς ή Τομας -Βεζενκωφ
Ντανστον(ως παραδειγμα)-Γκιστ-Βουγιουκας

Σαφως ανωτερη ομαδα απο περσυ με μηδενικη αυξηση του μπατζετ και 6 ξενους...

Ο Παππας το ξεραμε χρονια οτι ειναι απαραδεκτος στις δηλωσεις του και στην εν γενει συμπεριφορα του απλα τωρα αποδεικνυει πως εχει και ψευδαισθησεις...Δεν υπαρχει ομαδα υψηλου επιπεδου που θα του δωσει ενα σκασμο λεφτα και θα τον κανει ηγετη..Το τι πιστευει ο καθε παικτης για την αξια του ειναι αδιαφορο, αυτο που μετραει ειναι τι γνωμη εχει η αγορα για την αξια του...Αν δεν θελει ο Παππας να μεινει δεν θα κλαψει και κανεις η προσφορα του αλλωστε μια 5αετια ειναι μηδαμινη...

δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να υπαρχει ντενμον στην ομαδα για 3ο δυαρι. απλως θα ειναι παντα εκτος αποστολης και επισης σε καμια ομαδα δεν εχει ρολο σε μια ομαδα ενα 3ο 3αρι που δεν παιζει ουτε ασσος ουτε 3. οποτε τσαμπα λεφτα. βεβαια με τσαβι ολα να τα περιμενουμε.

κατα τα αλλα αν βγαλεις ντενμον και βαλεις καθαρο ασσο π.χ γκος τοτε μια χαρα. και φυγει και ο ζησης.
basket72

Στο 2 θα πρέπει να το σκεφτείτε καλύτερα. Αφενός ο Ντένμον είναι καλύτερος από όσα έδειξε αφετέρου υπάρχει κι ο Παππάς που κάποιον χρόνο είναι για να τον παίρνει αλλιώς πάπαλα οι Έλληνες σας. Θα σας την κάνει το καλοκαίρι.
Για αυτό μπορείτε να πλαισιώσετε αυτούς τους 2 με ένα ψηλό 2αρι που να σας παίζει πιο πολύ στο 3, αλλά και με 2 καλούς άσσους που επίσης να μπορούν πάρουν χρόνο δίπλα στον Νικ.

Αν δεν θέλετε Ντένμον ντε και καλά, υπάρχουν αρκετοί παίκτες εκεί έξω (στο sg πάντα)που είναι στα μέτρα σας τόσο από χρηματικής άποψης όσο και άποψης ισορροπιών. Π.χ Κρις Λόφτον της Λε Μαν ή Τζαμάρ Σμιθ της Ούνιξ.

Πρέπει να πάτε για μισούς- μισούς. Μισοί με καλά συμβόλαια για τα ελληνικά δεδομένα και μισοί που να είναι οικονομικοί αλλά να μπορούν να σταθούν και να κάνουν τη διαφορά. Να μην είναι Λέκα και Γκάμπριελ δηλαδή.
stefkorner
C : Λοβερν,Γκιστ
PF : Εντουρ (και 5 οποτε χρειαστει),Βεζενκοφ,Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF : Σιλντς (3-2) ,Θανασης
Λοτζεσκι (2-3)
SG : Σλοαν,Παππας
PG: Καλαθης,Λαπροβιτολα
pan24
Εγω θα κανω την προβλεψη οτι στο 1-2 θα ξεκινησουμε οπως περσι
Καλαθης,Παππας,Ντενμον,Λεκα αλλα αντι Ριβερς καποιος αλλος που θα 2αριζει λιγο περισσοτερο
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 18:36 ) *
Εγω θα κανω την προβλεψη οτι στο 1-2 θα ξεκινησουμε οπως περσι
Καλαθης,Παππας,Ντενμον,Λεκα αλλα αντι Ριβερς καποιος αλλος που θα 2αριζει λιγο περισσοτερο


68.gif αν γινει ετσι παιζει και να το σκεφτω αν θα παρω φετος διαρκειας! ε οχι 4δα με Ντενμον παλι rolleyes.gif
omlth123
Καλάθης 2,5 Γκος 0,5
Τζειμς 1,5 Παππάς 0,6
Λοτζο 0,4
Θανάσης 0,3 Παπαπέτρου 0,7 Νάνναλι 1
Nτερικ Μπραουν 1 Μητογλου 0,3
Ρομπινσον 1 Γκιστ 0,8 Ιαν 0.5

Σύνολο: 11,1
basket72
QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 12:36 ) *
Εγω θα κανω την προβλεψη οτι στο 1-2 θα ξεκινησουμε οπως περσι
Καλαθης,Παππας,Ντενμον,Λεκα αλλα αντι Ριβερς καποιος αλλος που θα 2αριζει λιγο περισσοτερο


To πιο λογικό κ κοντά στην πραγματικότητα. Στην περίπτωση του Λέκα είναι λογικό, επειδή έχει συμβόλαιο κι επειδή θέλει να στηρίξει την επιλογή του ο Καταλανός.
Επαναλαμβάνω ότι ο πλέον ριγμένος της χρονιάς είναι ο Ντένμον. Πάνω που άρχισε να σας παίζει και μάλιστα και στις 2 πλευρές του παρκέ.
Στο 2-3 νομίζω ότι πρέπει να τα ακουμπήσετε και στο 3-4. Στα υπόλοιπα βρίσκετε παίκτες.
shtarkws
QUOTE(omlth123 @ Jun 20 2018, 12:43 ) *
Καλάθης 2,5 Γκος 0,5
Τζειμς 1,5 Παππάς 0,6
Λοτζο 0,4
Θανάσης 0,3 Παπαπέτρου 0,7 Νάνναλι 1
Nτερικ Μπραουν 1 Μητογλου 0,3
Ρομπινσον 1 Γκιστ 0,8 Ιαν 0.5

Σύνολο: 11,1


Αυτο σημαινει οτι θα ξεκιναει βασικος ο Θανασης, καποια στιγμη θα τον αλλαζει ο Παπαπετρου και οταν ειναι να βγει και αυτος (και να μην μπει ξανα ο Θανασης που θα ξεκιναει) θα μπαινει ο Ναναλι, ο ποιος μαλιστα θα πληρωνεται περισσοτερο απο ολους?
omlth123
QUOTE(shtarkws @ Jun 20 2018, 11:10 ) *
Αυτο σημαινει οτι θα ξεκιναει βασικος ο Θανασης, καποια στιγμη θα τον αλλαζει ο Παπαπετρου και οταν ειναι να βγει και αυτος (και να μην μπει ξανα ο Θανασης που θα ξεκιναει) θα μπαινει ο Ναναλι, ο ποιος μαλιστα θα πληρωνεται περισσοτερο απο ολους?



Εννοείται πως όχι και η σειρά ήταν τυχαία
irving
νομιζω οτι το διλημμα ειναι παππας η τζειμς. ο ενας ελληνας ο αλλος πανακριβος. στη περιπτωση που μεινει ο παππας (και οχι ο τζειμς) απαιτειται το αλλο δυαρι να ειναι παιχταρας και οχι ο ντενμον. δεν νομιζω να κανει παλι το λαθος ο κοουτς να παει με παππα ντενμον στο 2.

σε ενδεχομενο να παμε με παππας τζειμς στο 2 πρεπει να εχουμε σουτερ δολοφονους στις θεσεις 3 και 4 αλλα και ο ασσος να παιζει και χωρις τη μπαλα και να ανοιγει το γηπεδο (επειδη ο τζειμς και ο παππας παιζουν με τη μπαλα στα χερια). δηλαδη αντι του λεκα να εχουμε παιχτη τιμιο σε αμυνα, οργανωση και καλο σουτερ.
jonaldidhs
QUOTE (irving @ Jun 20 2018, 14:10 ) *
νομιζω οτι το διλημμα ειναι παππας η τζειμς. ο ενας ελληνας ο αλλος πανακριβος. στη περιπτωση που μεινει ο παππας (και οχι ο τζειμς) απαιτειται το αλλο δυαρι να ειναι παιχταρας και οχι ο ντενμον. δεν νομιζω να κανει παλι το λαθος ο κοουτς να παει με παππα ντενμον στο 2.

σε ενδεχομενο να παμε με παππας τζειμς στο 2 πρεπει να εχουμε σουτερ δολοφονους στις θεσεις 3 και 4 αλλα και ο ασσος να παιζει και χωρις τη μπαλα και να ανοιγει το γηπεδο (επειδη ο τζειμς και ο παππας παιζουν με τη μπαλα στα χερια). δηλαδη αντι του λεκα να εχουμε παιχτη τιμιο σε αμυνα, οργανωση και καλο σουτερ.

Παπα-Ντενμον στο 2 και Χεζονια-Παπαπετρου στο 3..Και ειμαστε καλα..Βεστερμαν στον ασσο και Βεζε στο 4..
stevebucknall11
Στους παίκτες που θα μπορούσαν/έπρεπε να μας ενδιαφέρουν θα ήθελα να προσθέσω τον Μπράμος και τον Austin Daye που έκαναν πολύ καλή χρονιά με την Βενέτσια. Για τον Μπράμος δεν ξέρω αν υφίστανται ακόμα τα εμπόδια που απέτρεψαν παλιότερα την επιστροφή του, αλλά ίσως ως αντι-Παππάς θα μπορούσε να συμπληρώσει το ρόστερ. Φέτος σούταρε πολύ καλά.
yorgos
QUOTE(stevebucknall11 @ Jun 20 2018, 13:14 ) *
Στους παίκτες που θα μπορούσαν/έπρεπε να μας ενδιαφέρουν θα ήθελα να προσθέσω τον Μπράμος και τον Austin Daye που έκαναν πολύ καλή χρονιά με την Βενέτσια. Για τον Μπράμος δεν ξέρω αν υφίστανται ακόμα τα εμπόδια που απέτρεψαν παλιότερα την επιστροφή του, αλλά ίσως ως αντι-Παππάς θα μπορούσε να συμπληρώσει το ρόστερ. Φέτος σούταρε πολύ καλά.

O Mπράμος υπέγραψε πολυετές.
pan24
Λεγεται οτι ο Μπαρτζωκας εχει κανει προταση 3εκ ετησιως στον Καλαθη
Αν η προταση μας ειναι 2,5+ δεν υπαρχει περιπτωση να παει
Αν ειναι 2,1 η διαφορα σε βαθος 2-3ετιας ειναι αρκετα μεγαλη...
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 20:42 ) *
Λεγεται οτι ο Μπαρτζωκας εχει κανει προταση 3εκ ετησιως στον Καλαθη
Αν η προταση μας ειναι 2,5+ δεν υπαρχει περιπτωση να παει
Αν ειναι 2,1 η διαφορα σε βαθος 2-3ετιας ειναι αρκετα μεγαλη...


ετσι ακριβως το σκεφτομαι κ εγω ! απο εκει και περα αν ο μη γενοιτο χασουμε τον Καλαθη ,θα καταφερω να το ξεπερασω μονο με τον Τεοντοσιτς.. !κραταω λοιπον αυτο που εγραφες προχθες wink.gif
irving
QUOTE(pan24 @ Jun 20 2018, 14:42 ) *
Λεγεται οτι ο Μπαρτζωκας εχει κανει προταση 3εκ ετησιως στον Καλαθη
Αν η προταση μας ειναι 2,5+ δεν υπαρχει περιπτωση να παει
Αν ειναι 2,1 η διαφορα σε βαθος 2-3ετιας ειναι αρκετα μεγαλη...

τραμπα με μαρκοβιτς και μας μενουν και λεφτα 56.gif
Paris87
Καλα ο Παππας ας κοιταξει να μην του γλιστραει η μπαλα στα τελευταια λεπτα με Ρεαλ και μετα ας παρει 1εκ το χρονο να γινει πρωταγωνιστης. Καλος για 2ο 2αρι ειναι. Αλλιως ας παει σε αλλη ομαδα της Α1 να βαζει 30+ ποντους και ας ξαναρθει του χρονου να παρει τα λεφτα που θελει.

(Λεει οτι εβαζε 11 ποντους σε 15 λεπτα αλλα στην αμυνα εκτος απο κατι εκλαμψεις τον επαιρνε ο υπνος στις περιστροφες, αλλα αυτα γαργαρα)
golitog7
QUOTE(stevebucknall11 @ Jun 20 2018, 13:14 ) *
Στους παίκτες που θα μπορούσαν/έπρεπε να μας ενδιαφέρουν θα ήθελα να προσθέσω τον Μπράμος και τον Austin Daye που έκαναν πολύ καλή χρονιά με την Βενέτσια. Για τον Μπράμος δεν ξέρω αν υφίστανται ακόμα τα εμπόδια που απέτρεψαν παλιότερα την επιστροφή του, αλλά ίσως ως αντι-Παππάς θα μπορούσε να συμπληρώσει το ρόστερ. Φέτος σούταρε πολύ καλά.

Μπράμος ανανέωσε μέχρι το 20 ή το 21
Phobos&Deimos
το κειμενο αυτό αποτελεί σχόλιο ενός ανθρώπου στο hoopfellas(pointguard) αλλα με βρίσκει πλήρως σύμφωνω και ήθελα να το παραθέσω

<<Με αφορμή την συνέντευξη Παππα, όπου με πλήρη αμετροέπεια και έλλειψη επαφής με την πραγματικότητα των διαπιστωμένων αγωνιστικών δυνατοτήτων του, διατύπωσε με την γνωστή υπεροψία του τις απαιτήσεις του για το επόμενο συμβόλαιό του, νομίζω ότι είναι ένα καλό σημείο να ανοίξει ξανά η συζήτηση για το τεράστιο κακό κάνει πλέον στο ελληνικό μπάσκετ το όριο σε έλληνες και ξένους, το περίφημο 6-6. Αν η λογική πίσω από αυτόν τον περιορισμό ήταν να εξασφαλίσουμε έναν κεντρικό ρόλο των ελλήνων παιχτών στο πρωτάθλημα μας και άρα τη συνέχεια της παραγωγικής διαδικασίας καλών τέτοιων παιχτών (και για το καλό της εθνικής, βεβαίως), εκ των πραγμάτων προκύπτει ότι αυτό το πλάνο έχει πλήρως αποτυχεί και πρέπει το γρηγορότερο δυνατό να εγκαταληφθεί.

Αντι για μια νέα γενιά καλών ελληνων παιχτών, αυτό που βιώνουμε την τελευταία δεκατία είναι την αποθέωση της μετριότητας και της τεμπελιάς στο όνομα της ελληνικότητας. Με ελάχιστες εξαιρέσεις που απλώς επιβεβαιώνουν τον κανόνα (βλ. Σλούκας), ο περιορισμός στους ξένους το μόνο που έχει πετύχει είναι χρυσές μετριότητες, όπως ο Μάντζαρης ή ο Παππάς, να πληρώνονται υπεραξία, δηλαδή δυσανάλογα ποσά σε σχέση με την ποιότητά τους ως παίκτες, και να επενδύουν μηδενική δουλειά στην βελτίωση των τρανταχτών αδυναμιών τους, αφού ξέρουν ότι βρέξει χιονίσει κανείς δεν μπορεί να τους πάρει τη θέση. Αν δε επεκτείνουμε την κουβέντα στην εθνική, θα δούμε ότι αυτή και αν έχει δεχθεί καίριο πλήγμα από αυτή τη διαμορφωμένη κατάσταση. Για παραδειγμα, ο περίφημος και πολυδιαφημισμένος ελληνικός κορμός του ΟΣΦΠ λόγω της χρυσής μετριότητάς του (με εξαίρεση τον Σπαν που έχει αποχωρήσει και τον Πριντ που είναι σαν τον κούκο) δεν έχει συμβάλει καθόλου στη διατήρησή της σε ένα υψηλό αγωνιστικό επίπεδο.

Κατά την ταπεινή μου γνωμη ο περιορισμός του αριθμού των ξένων δεν έχει κανέναν λόγο να υπάρχει πλέον, εκτός του να εξασφαλίζει χρυσά συμβόλαια σε στάσιμους και μετρίους, κάνοντας ουσιαστικά κακό στο ελληνικό μπάσκετ. Η χρυσή γενιά των Διαμαντίδη, Σπανούλη, Παπαλουκά, Φώτση, Τσαρτσαρή κτλ. φαντάζει πλέον ένα ένδοξο παρελθόν, στο οποίο δεν πρόκειται να επιστρέψουμε ποτέ, όσο θα πληρώνουμε με εκατομμύρια τον κάθε Μάντζαρη και τον κάθε Παππα για να φαντασιώνονται ότι μπορούν να έχουν πρωταγωνιστικούς ρόλους σε ομάδα Ευρωλίγκας, την ώρα που δεν μπορούν να κατεβάσουν τη μπάλα. Μόνο η απελευθέρωση του αριθμού των ξένων και ο ανταγωνισμός που αυτή θα δημιουργήσει μπορεί να δώσει ξανά αληθινό κίνητρο σε όσους έλληνες θέλουν να παίξουν μπάσκετ και να γίνουν καλοί σε αυτό, ώστε να διεκδικήσουν τη θέση τους μέσα από σκληρή δουλειά, και όχι να μαθαίνουν από τα 16 ότι μπορούν να διαβιούν ως αιώνια ταλέντα πάνω στο διαβατήριο που τους χάρισε η εθνικότητά τους και εις βάρος τόσο του αθλήματος, όσο και της ανοχής των οπαδών της ομάδας τους στην θεσμοθετημένη μετριότητα.

ΥΓ: Ο Παππάς μιλάει με το "εγώ" του Σπανούλη, έχοντας δουλέψει και έχοντας καταφέρει - αποδώσει στην καριέρα του ως τώρα το 1/100 από ό,τι ο Σπανούλης. Κάτι έχει πάει πολύ στραβά εκεί. Πάρα πολύ στραβά!>>
Kalispera
Δεν περίμενα τόση αχαριστία από τον Παππά.Ξέρεις οτι δεν είναι και το καλύτερο παιδί αλλά το να στοχοποιέι τον Πασκούαλ που είναι ο μόνος προπονητής που τον έχει στηρίξει με τέτοια συνέπεια με ξεπερνάει πραγματικά.Ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας.Κάνει λάθος επιπέδου παιδικού στο Τελ-αβιβ αλλά μετά του φταίνε οι άλλοι που δεν τον εμπιστεύονται.Και με ένα καλό ματς στους τελικούς θεωρεί εκ νέου τον εαυτό του παικταρά.Τι να πω,τον Παππά τον ήθελα για ρολίστα των 10-15 λεπτών,αλλά αν είναι να τρέφει τέτοιες ψευδαισθήσεις για το εγώ του,καλύτερα να την κάνει με συνοπτικές διαδικασίες.
EXASFAIROS
Παιδιά η ομάδα είναι πάνω από κάθε παίχτη,αλλιώς δεν ονομάζεται ομάδα


Προτιμώ να έχω Κονιαρη,Λουτζη,Χαραλαμποπουλο, Αντετοκουνμπο,Μιτογλου,Βουγιουκα στην Α1και 8 δυνατούς ξένους στην Ευρωλίγκα παρα να εκβιάζει ο κάθε παιχτης.Μοιραια το συμβόλαιο του Παπαπετρουθα επηρεάσει συμβόλαιο Παππα.Σιγα μην σκάσω 1,800 για αυτούς τους 2 χαχαχαχαχαχαχα.Ελεος.Παμε αλλού. smiley.gif shot.gif
djibriliant
QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 14:42 ) *
Λεγεται οτι ο Μπαρτζωκας εχει κανει προταση 3εκ ετησιως στον Καλαθη
Αν η προταση μας ειναι 2,5+ δεν υπαρχει περιπτωση να παει
Αν ειναι 2,1 η διαφορα σε βαθος 2-3ετιας ειναι αρκετα μεγαλη...

Αν ισχυει δεν σπαει η παράδοση τελικά και φέτος ο Μπαρτζωκας θέλει τον καλύτερο παίκτη μας.
Victor_Mannheim
που γραφτηκε οτι ο παππας ζηταει 1 εκατ?και αυτη η συνεντευξη που εδωσε που δημοσιευτηκε?
Putnam
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jun 20 2018, 16:36 ) *
που γραφτηκε οτι ο παππας ζηταει 1 εκατ?και αυτη η συνεντευξη που εδωσε που δημοσιευτηκε?


http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...i-protagonistis


καλα για μυριο δεν γραφτηκε πουθενα, ισως να ειπωθηκε σε καποιο σχολιο χαριν υπερβολης


παντως αν πάρουμε παπαπετρου αντι ριβερς (οποτε χανουμε στο σουτ στη θεση 3) και παραμεινει και ο ντενμον καλο θα ηταν να εχουμε εναν ακομα σουτερ στο 2 αντι του παππα
stefkorner
δηλωνω υποστηρικτης γενικα του Παππα και αυτη η υποστηριξη φτανει μεχρι τις εξωγηπεδικες του συμπεριφορες κατα καιρους!ομως αυτα που αναφερει σχετικα με τον εαυτο του &την ομαδα δεν μου πολυαρεσαν..και πιστευω δεν αφηνει πολλα περιθωρια για να τον υπολογιζουμε ως ρολιστα πολυτελειας (προσωπικα τον υπολογιζα για 2ο sg ,που θα του αναλογουσαν κατα μ.ο γυρω στα 15 λεπτα )απ οτι φαινεται κατι τετοιο δεν του αρκει !αναπροσαρμοζω λοιπον και μετα απο καιρο επαναφερω Λεκα σε ροστερ ,γιατι πολλοι μαζευονται να πλησιαζουν προς την εξοδο,μην παρουσιαζουμε ροστερ με 10καινουργιους..

C : Πλαις,Γκιστ
PF : Ραντολφ(4 και οσο 5 χρειαζεται) ,Φαγε(4-5),Μητογλου
Παπαπετρου (3-4)
SF : Σιλντς (3-2),Θανασης
SG : Σλοαν(Κομπο),Λοτζο(2-3)
Ζησης (καλυψη στο 1και στο 2)
PG : Καλαθης , Λεκα (και 2 στα γνωστα σχηματα με Καλαθη)

7.ος ξενος ο Φαγε ,εως οτου να παρει το Ελληνικο διαβατηριο και δωδεκαδατος στην α1 μεχρι τοτε ο Καλαιτζακης shot.gif
Paris87
Η δυναμικη της ομαδας για επιπεδο euroleague στους 8 και πανω θα φανει (και παλι) στα σημεια που ποναμε τα τελευταια 4-5 χρονια.

2ος ασσος.
Βασικο 5αρι.



irving
QUOTE(Kalispera @ Jun 20 2018, 16:25 ) *
Δεν περίμενα τόση αχαριστία από τον Παππά.Ξέρεις οτι δεν είναι και το καλύτερο παιδί αλλά το να στοχοποιέι τον Πασκούαλ που είναι ο μόνος προπονητής που τον έχει στηρίξει με τέτοια συνέπεια με ξεπερνάει πραγματικά.Ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας.Κάνει λάθος επιπέδου παιδικού στο Τελ-αβιβ αλλά μετά του φταίνε οι άλλοι που δεν τον εμπιστεύονται.Και με ένα καλό ματς στους τελικούς θεωρεί εκ νέου τον εαυτό του παικταρά.Τι να πω,τον Παππά τον ήθελα για ρολίστα των 10-15 λεπτών,αλλά αν είναι να τρέφει τέτοιες ψευδαισθήσεις για το εγώ του,καλύτερα να την κάνει με συνοπτικές διαδικασίες.

με ολους τους προπονητες εχει θεμα. ο τσαβι θα τη γλιτωνε? smiley.gif το παραδοξο με τον παππα ειναι οτι το στυλ μπασκετ που παιζει, για να παιξει πρεπει να ειναι του επιπεδου της ομαδας (πχ. τζειμς). αυτος ειναι (τουλαχιστον) ενα επιπεδο κατω με καποια ξεσπασματα. το να γινει παιχτης ρολιστας νομιζω εχει αποτυχει. αυτο πηγε να το κανει ο πασκουαλ κανοντας τον να παιζει αμυνα, αλλα το εχουμε δει λιγες φορες.

νομιζω πως ενα ημιμετρο ειναι να κρατησουμε τον παππα και να του δωσουμε περιπου εναν τετοιο ρολο αλλα για πρωτο δυαρι να παρουμε εναν παιχτη τυπου γκαουντλοκ/μπομπουα που μπορει να τραβηξει στο σκορ αλλα και να παιξει μαζι με καλαθη. οποτε και ο παππας θα εχει χρονο και θα ειμαστε καλυμενοι στη θεση 2. ετσι πετας τον παππα στη δευτερη πενταδα μαζι με εναν ασσο που μπορει να παιξει και χωρις τη μπαλα με σουτακι (και να μπορει να οργανωσει σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο) και εισαι καλυμενος.
SC13
Πως θα σας φαινοταν το ενδεχομενο αν θυσιαζονταν 2 παικτες(Λεκα και Ντενμον) και να αποκτηθουν 2 καλυτεροι τους στο 1 και στο 2 αντιστοιχα προκειμενου να μην ξεφυγουμε ποσοτικα(γιατι υποτιθεται οτι υπολογιζουμε κανονικα για την επομενη σεζον και Λεκα και Ντενμον) και για να μην πεφτει τοσο πολυ η συμμετοχη του Παππα.

Πχ φετος τελειωσαμε τη σεζον με περιφερεια:
Καλαθης-Λεκα
Τζειμς-Παππας-Ντενμον και λιγο Λοτζο

Εγω εννοω:
Καλαθης-αξιοπιστο μπακ απ του-Λουντζης ή Καλαιτζακης
Παππας-Μπομπουα ή αλλου στυλ 2αρι
Δεν υπολογιζω Λοτζο σε ενα τετοιο ροστερ.
Paris87
Καλαθης-Καλο πλειμεικερ-Καλαιντζακης
Τοπ 2αρι-Παππας
Παπαπετρου-Θανασης
Καλο 4αρι-Βεζενκοφ-Μητογλου
Γκιστ-Τοπ 5αρι


Απο τη στιγμη που φευγουν Τζειμς-Σινγκλετον μπορεις να δωσεις 2 καλα συμβολαια στο 2 και στο 5.
SC13
QUOTE (Paris87 @ Jun 20 2018, 18:42 ) *
Καλαθης-Καλο πλειμεικερ-Καλαιντζακης
Τοπ 2αρι-Παππας
Παπαπετρου-Θανασης
Καλο 4αρι-Βεζενκοφ-Μητογλου
Γκιστ-Τοπ 5αρι


Απο τη στιγμη που φευγουν Τζειμς-Σινγκλετον μπορεις να δωσεις 2 καλα συμβολαια στο 2 και στο 5.


Πανω σε αυτο το πλανο αλλα με διαφορες εγω θα ελεγα:
1. Καλαθης-Βεστερμαν-Καλαιτζακης
2. Τοπ 2αρι-Παππας
3. Τοπ 3αρι-Θανασης
3-4. Παπαπετρου
4. Ραντολφ-Μητογλου
5. Τοπ 5αρι-Γκιστ-Ιαν

Γενικα εμφαση στη ποιοτητα και οχι τοσο στη ποσοτητα οσο φετος ετσι ωστε να ικανοποιουνται ολοι σε θεμα χρονου.
ΓΝΩΜΕΣ?
Ξυλωμα δυστυχως αλλα απο οτι βλεπουμε βασικα μελη του κορμου(Σινγκλετον,Ριβερς,Τζειμς) φευγουν οποτε και 1-2 θυσιες παραπανω να γινονταν(Λεκα και Ντενμον στην προκειμενη περιπτωση)δεν θα ηταν τραγικο.
BigTicket22
Έφτασε αυτή η υπέροχη στιγμή του χρόνου.

Πιστεύω (και θέλω να πιστεύω) ότι οι κινήσεις μας βάση χρόνου θα είναι κάπως έτσι.

Καλάθης (30λ) - Λεκαβίτσιους (10λ) - Καλαιτζάκης
Καλό θα ήταν να παίρναμε ένα καλύτερο μπακ απ για τον Νικ αλλά όλοι γνωρίζουμε πως αυτό δεν πρόκειται να συμβεί

2αρι σκόρερ (25λ) - Ντένμον (15λ)
Ο μάρκους κατ'εμένα ήταν φέτος ο παίκτης που αδικήθηκε. Στην σειρά με την Ρεάλ ήταν από τους καλύτερους την στιγμή που Λοτζέσκι και Ρίβερς ήταν κάτι περισσότερο από εξαφανισμένοι. Το 2αρι μας ξεκάθαρα πρέπει να είναι παίκτης του εκατομμυρίου (ας πληρώνετε και λιγότερα, απλά πρέπει να είναι τέτοιας αξίας rolleyes.gif )

Παπαπέτρου (10λ) - 3αρι με καλό σουτ (20λ) - Θανάσης (10λ)
4αρι βαρβάτο (25λ, Μόερμαν?) - Παπαπέτρου(10-5λ) - Μήτογλου (5-10λ)


Επιβεβλημένη η απόκτηση Παπαπέτρου πιστεύω. Παίκτης σε εξαιρετική ηλικία με εμπειρίες και με διαβατήριο. Το 3αρο-2αρι πρέπει να είναι μια καλή κίνηση ώστε επιτέλους να αποκτήσουμε κανονικό 3αρι ενώ καλό θα ήταν να μπορεί να αγωνιστεί και στο 2. Μεγάλος μου πόθος ο Μόερμαν (δεν ξέρω αν θα τον αφήσει τελικά η Μπαρτσελόνα).

5αρι δυνατό (20λ, Ντάνστον?) - Γκίστ (15λ) - Βουγιούκας (5λ)

Ο βουγιούκας είναι για 5λ και για ειδικά σχήματα. Ο Γκίστ κάθε χρόνο σκάζει από ένα σημείο, μου φαίνεται πως τα 15 λεπτά είναι ο χρόνος που του αρμόζει ενώ για μένα μπορεί να καλύψει τον ενδεχόμενο χρόνο του Μήτογλου στο 4 εάν αυτός δεν ανταπεξέλθει. Το 5αρι μας πρέπει να είναι αυτό που περιμένουμε εναγωνίως όλοι τόσα χρόνια. Δυστυχώς ο Πέιν παρά τα καλά του στοιχεία, νομίζω υστερεί σε αντίληψη παιχνιδιού για να αγωνίζεται τόσο χρόνο όσο χρειαζόμαστε.

Καλάθης 2.5μ - Λέκα 500χ - Καλαιτζάκης 50χ
2αρι 1μ - Ντενμον 500χ
Παπαπετρου 700χ - 3αρι 1μ - Θανασης 300χ
4αρι 1.2μ - Μητογλου 400χ (τόσο δεν έπαιρνε?)
5αρι 1.2μ - Γκιστ 900χ - Βουγιουκας 350χ (μείωση)

Γύρω στα 10.5-11μ το μπάτζετ και με 7 ξένους ελπίζοντας σε ελληνοποίηση του Γκίστ αλλίως πιστεύω ότι ο Ντένμον θα μπορούσε να έμενε εκτός ως 7ος με το 3αρο2αρο και τον Καλαιτζακη να τον καλυπτουν στο ελληνικο πρωταθλημα.
Ginobili
QUOTE(Paris87 @ Jun 20 2018, 15:43 ) *
Η δυναμικη της ομαδας για επιπεδο euroleague στους 8 και πανω θα φανει (και παλι) στα σημεια που ποναμε τα τελευταια 4-5 χρονια.

2ος ασσος.
Βασικο 5αρι.

Χωρίς πολλά λόγια....όλη η ουσία είναι αυτή.Συμφωνώ απόλυτα.
stefkorner
ροστερ με Παππα και Πειν .. :

C:Πειν,Γκιστ (+λιγο στο 4 σε σχηματα με Πουστοβι),Πουστοβι
PF:Μοερμαν,Μητογλου
Παπαπετρου(3-4)
SF : Σιλντς (3-2) ,Θανασης
Λοτζεσκι (2-3)
SG : Σλοαν (κομπο) , Παππας
PG : Καλαθης,Ζησης
Kalispera
Δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν ο Παπαπέτρου θα υπογράψει σε εμάς,αλλά ένα πουλάκι μου είπε οτι η απόφαση του να αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό είναι αμετάκλητη.Γραπτή πηγή δεν υπάρχει οπότε it's up to you να αποφασίσετε αν το πιστεύετε ή οχι.
doctorjekil
QUOTE(Kalispera @ Jun 20 2018, 20:17 ) *
Δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν ο Παπαπέτρου θα υπογράψει σε εμάς,αλλά ένα πουλάκι μου είπε οτι η απόφαση του να αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό είναι αμετάκλητη.Γραπτή πηγή δεν υπάρχει οπότε it's up to you να αποφασίσετε αν το πιστεύετε ή οχι.

Πολλα "πουλακια" κυκλοφορουν την καλοκαιρινη περιοδο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.