Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
akratacity
QUOTE (Derozan @ Jan 6 2019, 01:50 ) *
Καλά με net worth 1 δις δεν είναι δα ότι δε μπορεί κιόλας.Δεν ξέρω αν θα ανέβει τόσο το μπάτζετ,αλλά κάτι κοντά σε αυτό,μπορεί να το πετύχει.


Εκτός του να ειρωνεύσαι δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.Έτσι δείχνεις τουλάχιστον.Τέσπα,σου κάνω τη χάρη να απαντήσω,ότι αν ο Καλάθης ήταν σε μια ομάδα σαν τη Φενέρ,όλα του τα ποσοστά θα ήταν πολύ καλύτερα.Επίσης μιλάς για ένα παίκτη που έχει και 130 ματς στο NBA,πόσα έχει ο Σλούκι Λουκ;

Για Μαντζαράκο και Παπανικολάου έχω να πώ ότι είχαμε άγιο.
Επίσης έχασες εντελώς το νόημα(αναμενόμενο).Εννούσα ότι ΘΕΛΕΙ να παίρνει παίκτες απο ΟΣΦΠ.Έλεος.

Δλδ είχατε άγιο με τον Παπανικολάου; Καλύτερος ο Παπαπετρου;;;;;
Ginobili
Ποιος Acy...ρε παιδιά...το μουρλοκομειο..έχει να παίξει και από το καλοκαίρι.Και δεν τον έχω και για καλό ριμπάουντερ.Μια σαχλαμάρα να του κάνει αντίπαλος...θα γίνει του κουτρουλη ο γάμος....
Εγω θα προτιμούσα να προτείνουμε μια ανταλλαγή Λασμε με Ογκαστ με Γαλατά,κι αν χρειαστεί να δώσουμε και λίγα χρήματα παραπάνω.Με αυτόν τον τρόπο κρατάμε και Λεκα και Λανγκφορντ σίγουρα,χωρίς να έχουμε θέμα με αριθμό ξένων.
Επίσης αποδέσμευση.. Βουγιούκα,η' ας κάτσει να χαζεύει από τον πάγκο.
Δεν θέλω να τον ξαναδώ να παίζει ούτε για 1' για κανέναν λόγο.Ο Παπαγιάννης πρέπει να στηριχτεί,και να του δωθεί σημαντικός χρόνος.Εχει όλα τα φόντα..και τα προσόντα να προσφέρει άμεσα.
Όπως και να έχει,εκτός του περιφερειακού.. πρέπει να έρθει και ένας ψηλός αντί των Λασμε-Βουγιουκα. (Ίσως και να προτιμουσα να φύγει ο Γκιστ..αλλά λόγω συμβολαίου δεν είναι ρεαλιστικό.) το
basket72
QUOTE (Ginobili @ Jan 6 2019, 02:11 ) *
Ποιος Acy...ρε παιδιά...το μουρλοκομειο..έχει να παίξει και από το καλοκαίρι.Και δεν τον έχω και για καλό ριμπάουντερ.Μια σαχλαμάρα να του κάνει αντίπαλος...θα γίνει του κουτρουλη ο γάμος....
Εγω θα προτιμούσα να προτείνουμε μια ανταλλαγή Λασμε με Ογκαστ με Γαλατά,κι αν χρειαστεί να δώσουμε και λίγα χρήματα παραπάνω.Με αυτόν τον τρόπο κρατάμε και Λεκα και Λανγκφορντ σίγουρα,χωρίς να έχουμε θέμα με αριθμό ξένων.
Επίσης αποδέσμευση.. Βουγιούκα,η' ας κάτσει να χαζεύει από τον πάγκο.
Δεν θέλω να τον ξαναδώ να παίζει ούτε για 1' για κανέναν λόγο.Ο Παπαγιάννης πρέπει να στηριχτεί,και να του δωθεί σημαντικός χρόνος.Εχει όλα τα φόντα..και τα προσόντα να προσφέρει άμεσα.
Όπως και να έχει,εκτός του περιφερειακού.. πρέπει να έρθει και ένας ψηλός αντί των Λασμε-Βουγιουκα. (Ίσως και να προτιμουσα να φύγει ο Γκιστ..αλλά λόγω συμβολαίου δεν είναι ρεαλιστικό.) το



Έχει ένα ενδιαφέρον ο φετινός Όγκαστ (μαζί με το ελληνικό του διαβατήριο). Κι εγώ θα του έδινα μια δεύτερη ευκαιρία.

Κι ο Λέκα στο 2. Κι έναν ξένο άσσο στη θέση του Λάσμε.
Καλό σενάριο για την εποχή.
Derozan
QUOTE (basket72 @ Jan 6 2019, 01:59 ) *
Μεγάλη η χάρη σου που μου απαντάς.
Για να περάσω και στα μπασκετικά (που δεν είναι κι εύκολο μαζί σου γιατί από τη στιγμή που έχεις μπει στο φόρουμ δεν έχεις σταματήσει να είσαι τοξικός και εριστικός και γενικά η παρουσία σου εδώ παραπέμπει σε σχόλια Gazzetta κ.λ.π) να σου πω ότι τον Καλάθη τον θεωρώ οριακά καλύτερο παίκτη του Σλούκα. Οριακά όμως και θα δείξει και η φετινή του χρονιά.
Ίσως το καλοκαίρι η αξία τους στην αγορά να είναι ίση.
Σχετικά με τα ποσοστά τους, είμαι της γνώμης ότι ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Στη Φενέρ ο Καλάθης θα είχε σημαντικά χαμηλότερα ποσοστά. Στον Παναθηναϊκό είναι το απόλυτο αφεντικό.
Ένα ακόμη στοιχείο που έχει υπεροχή ο Σλούκας είναι το κρύο του αίμα. Clutch που λένε και στα χωριά μας. Σημαντικότατο κι αυτό στην καλαθοσφαίριση όπως και το σουτ, είτε είναι βολές/δίποντο/τρίποντο.

Το επίθετό του είναι Μάντζαρης κι όχι Μάντζαρης. Σταμάτα να είσαι τόσο εριστικός. Μιαν πρώτη αναφορά από μένα.

Δεν ξαναμπαίνω στη διαδικασία μαζί σου μαν.Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο.
Παράσημο η αναφορά απο τύπους σαν εσένα.

QUOTE (akratacity @ Jan 6 2019, 02:02 ) *
Δεν απάντησες όμως...

Με καλύτερα στημένη ομάδα Καλάθη.Τώρα,Σλούκα

QUOTE (shaq7 @ Jan 6 2019, 02:03 ) *
Καλα τοσα χρονια εχει υπερβολικα λεφτα αλλα το μπαντζετ σας ειναι πανω κατω σαν το τωρινο..

Τα ποσοστα του καλαθη το πιο πιθανο ειναι να ηταν χειροτερα στην φενερ γιατι και δεν θα επαιζε τοση ωρα αλλα και γιατι αποκλειεται ο ζοτς να μην ειχε και αλλους δημιουργους.Τα τριποντα ελευθερα του τα δινουν εδω και εχει 22%,εκτος και τον μαθει να βαραει βολες, καλυτερα δεν βλεπω πως θα γινουν.

Ο σλουκας εχει 3 ευρωλιγκες μπορει και 4 μεχρι το καλοκαιρι και κατι τελικους..ο καλαθης ποσες εχει?Επισης κουβαλαει μια ολοκληρη φενερ μονος του φετος!

Θα ήταν σίγουρα καλύτερα γιατί ο Καλάθης είναι παίκτης ομάδας.Να σου θυμίσω ποιος έφερε τον Καλάθη στην Ελλάδα;
Αυτό με τα λεφτά ισχύει,σ λέω ελπίζω λόγω Φ4 να κάνει κάτι (πολύ)παραπάνω
QUOTE (akratacity @ Jan 6 2019, 02:04 ) *
Δλδ είχατε άγιο με τον Παπανικολάου; Καλύτερος ο Παπαπετρου;;;;;

Στο μέλλον πιστεύω πως ναι.Ανεξαρτήτως αυτού δε θα ήθελα ποτέ τον Παπανικολάου στην ομάδα μου,και σαν παίκτη και σαν προσωπικότητα.
akratacity
QUOTE (Derozan @ Jan 6 2019, 02:18 ) *
Στο μέλλον πιστεύω πως ναι.Ανεξαρτήτως αυτού δε θα ήθελα ποτέ τον Παπανικολάου στην ομάδα μου,και σαν παίκτη και σαν προσωπικότητα.

Αυτό με την προσωπικότητα του Παπανικολάου έχει ειπωθεί και άλλες φορές σε τοπικ του ΠΑΟ. Εγώ καταλαβαίνω ότι σας πειράζει ο υπερβολικός τρόπος που πανηγυρίζει. Το δέχομαι. Δεν θεωρείς ότι υπάρχει αντίστοιχος Παπανικολάου αυτή τη στιγμή στο ροστερ σας; Δεν είναι δύσκολο ίδια θέση παίζουν.

Στο μέλλον πολλά μπορούν να συμβούν. Το να λες τη δεδομένη στιγμή ότι γλίτωσες τον έναν και ότι είσαι χαρούμενος που πήρες τον αναπληρωματικο του, μάλλον δεν πολυστεκει. Εκτός και αν βλέπεις τόσο μπροστά μπασκετικα, τι να πω...
Johnny Marv
QUOTE(basket72 @ Jan 6 2019, 01:59 ) *
Μεγάλη η χάρη σου που μου απαντάς.
Για να περάσω και στα μπασκετικά (που δεν είναι κι εύκολο μαζί σου γιατί από τη στιγμή που έχεις μπει στο φόρουμ δεν έχεις σταματήσει να είσαι τοξικός και εριστικός και γενικά η παρουσία σου εδώ παραπέμπει σε σχόλια Gazzetta κ.λ.π) να σου πω ότι τον Καλάθη τον θεωρώ οριακά καλύτερο παίκτη του Σλούκα. Οριακά όμως και θα δείξει και η φετινή του χρονιά.
Ίσως το καλοκαίρι η αξία τους στην αγορά να είναι ίση.
Σχετικά με τα ποσοστά τους, είμαι της γνώμης ότι ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Στη Φενέρ ο Καλάθης θα είχε σημαντικά χαμηλότερα ποσοστά. Στον Παναθηναϊκό είναι το απόλυτο αφεντικό.
Ένα ακόμη στοιχείο που έχει υπεροχή ο Σλούκας είναι το κρύο του αίμα. Clutch που λένε και στα χωριά μας. Σημαντικότατο κι αυτό στην καλαθοσφαίριση όπως και το σουτ, είτε είναι βολές/δίποντο/τρίποντο.

Το επίθετό του είναι Μάντζαρης κι όχι Μαντζαράκος. Σταμάτα να είσαι τόσο εριστικός. Μιαν πρώτη αναφορά από μένα.



Γενικότερα δεν θυμάμαι και πολλά ποστς του ντεροζαν πάντως όντως είσαι αρκετά ειρωνικός σε πολλά από τα ποστς σου στα οποια θες μα εκφράσεις μια διαφωνία . Ακόμη κι αν έχεις αρκετές μπασκετικός γνώσεις και καλή επιχειρηματολογία και στο αναγνωρίζω αυτό θυμάμαι ότι και στις πρώτες μου μέρες στο φορουμ που όντως είχα προτείνει ένα ρόστερ εκτός πραγματικότητας (ήταν ωστόσο και η εποχή αναλογη και το θέμα ήταν να αναφέρουμε επιθυμητά ρόστερ και όχι πλήρως ρεαλιστικά) με γειωσες άσχημα και μου είπες αρκετά ειρωνικά πως το ρόστερ που πρότεινα είναι ουτοπικό και να προσέχω τη προσγείωση στη πραγματικότητα tongue.gif ναι ακόμα το θυμάμαι . Τεσπα η συζήτηση σου με τον ντεροζαν γίνεται αρκετά οπαδική για κάποιο λόγο...

QUOTE(Ginobili @ Jan 6 2019, 02:11 ) *
Ποιος Acy...ρε παιδιά...το μουρλοκομειο..έχει να παίξει και από το καλοκαίρι.Και δεν τον έχω και για καλό ριμπάουντερ.Μια σαχλαμάρα να του κάνει αντίπαλος...θα γίνει του κουτρουλη ο γάμος....
Εγω θα προτιμούσα να προτείνουμε μια ανταλλαγή Λασμε με Ογκαστ με Γαλατά,κι αν χρειαστεί να δώσουμε και λίγα χρήματα παραπάνω.Με αυτόν τον τρόπο κρατάμε και Λεκα και Λανγκφορντ σίγουρα,χωρίς να έχουμε θέμα με αριθμό ξένων.
Επίσης αποδέσμευση.. Βουγιούκα,η' ας κάτσει να χαζεύει από τον πάγκο.
Δεν θέλω να τον ξαναδώ να παίζει ούτε για 1' για κανέναν λόγο.Ο Παπαγιάννης πρέπει να στηριχτεί,και να του δωθεί σημαντικός χρόνος.Εχει όλα τα φόντα..και τα προσόντα να προσφέρει άμεσα.
Όπως και να έχει,εκτός του περιφερειακού.. πρέπει να έρθει και ένας ψηλός αντί των Λασμε-Βουγιουκα. (Ίσως και να προτιμουσα να φύγει ο Γκιστ..αλλά λόγω συμβολαίου δεν είναι ρεαλιστικό.) το


Διαφωνώ , όσο καλός κι αν είναι επιθετικά ο ογκαστ άλλο τόσο κακός είναι αμυντικά και ακόμα πιο πολύ . Πέρσι είμασταν με σχήμα γκιστ-ογκαστ-Ίαν και σου φαίνεται καλό το γκιστ-Παπατζον-ογκαστ ;; Με γκιστ πολύ χειρότερο από πέρσι ;; Εγώ πιστεύω πως πρέπει να έρθουν πεϊν και κιλπατρικ . Ή ένας κιλπατρικ με καλύτερη πάσα
Derozan
QUOTE (akratacity @ Jan 6 2019, 02:24 ) *
Αυτό με την προσωπικότητα του Παπανικολάου έχει ειπωθεί και άλλες φορές σε τοπικ του ΠΑΟ. Εγώ καταλαβαίνω ότι σας πειράζει ο υπερβολικός τρόπος που πανηγυρίζει. Το δέχομαι. Δεν θεωρείς ότι υπάρχει αντίστοιχος Παπανικολάου αυτή τη στιγμή στο ροστερ σας; Δεν είναι δύσκολο ίδια θέση παίζουν.

Στο μέλλον πολλά μπορούν να συμβούν. Το να λες τη δεδομένη στιγμή ότι γλίτωσες τον έναν και ότι είσαι χαρούμενος που πήρες τον αναπληρωματικο του, μάλλον δεν πολυστεκει. Εκτός και αν βλέπεις τόσο μπροστά μπασκετικα, τι να πω...

Παίκτη που κάνει τέτοια ενέργεια, δε θα ήθελα ποτέ στον Παναθηναικό

QUOTE (Johnny Marv @ Jan 6 2019, 02:30 ) *
Γενικότερα δεν θυμάμαι και πολλά ποστς του ντεροζαν πάντως όντως είσαι αρκετά ειρωνικός σε πολλά από τα ποστς σου στα οποια θες μα εκφράσεις μια διαφωνία . Ακόμη κι αν έχεις αρκετές μπασκετικός γνώσεις και καλή επιχειρηματολογία και στο αναγνωρίζω αυτό θυμάμαι ότι και στις πρώτες μου μέρες στο φορουμ που όντως είχα προτείνει ένα ρόστερ εκτός πραγματικότητας (ήταν ωστόσο και η εποχή αναλογη και το θέμα ήταν να αναφέρουμε επιθυμητά ρόστερ και όχι πλήρως ρεαλιστικά) με γειωσες άσχημα και μου είπες αρκετά ειρωνικά πως το ρόστερ που πρότεινα είναι ουτοπικό και να προσέχω τη προσγείωση στη πραγματικότητα tongue.gif ναι ακόμα το θυμάμαι . Τεσπα η συζήτηση σου με τον ντεροζαν γίνεται αρκετά οπαδική για κάποιο λόγο...

Γι αυτό και το έληξα μπρο
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 6 2019, 02:30 ) *
Γενικότερα δεν θυμάμαι και πολλά ποστς του ντεροζαν πάντως όντως είσαι αρκετά ειρωνικός σε πολλά από τα ποστς σου στα οποια θες μα εκφράσεις μια διαφωνία . Ακόμη κι αν έχεις αρκετές μπασκετικός γνώσεις και καλή επιχειρηματολογία και στο αναγνωρίζω αυτό θυμάμαι ότι και στις πρώτες μου μέρες στο φορουμ που όντως είχα προτείνει ένα ρόστερ εκτός πραγματικότητας (ήταν ωστόσο και η εποχή αναλογη και το θέμα ήταν να αναφέρουμε επιθυμητά ρόστερ και όχι πλήρως ρεαλιστικά) με γειωσες άσχημα και μου είπες αρκετά ειρωνικά πως το ρόστερ που πρότεινα είναι ουτοπικό και να προσέχω τη προσγείωση στη πραγματικότητα tongue.gif ναι ακόμα το θυμάμαι . Τεσπα η συζήτηση σου με τον ντεροζαν γίνεται αρκετά οπαδική για κάποιο λόγο...


Είναι λογικό να μην θυμάσαι πολλά ποστ του συγκεκριμένου γιατί είναι πολύ φρέσκος αλλά έχει φροντίσει να το φανατίσει.
Από οπαδικά δεν κατέχω γιατί ποτέ δεν υπήρξα τέτοιος. Την ίδια στάση έχω κρατήσει και σε φανατικούς Ολυμπιακούς που έχουν περάσει από το φόρουμ και γράφανε σαν να ήτανε στο Γκαζέτα.

Αναφορικά με σένα, θυμάμαι τα πρώτα σου ποστ που ήταν στο ίδιο πάνω-κάτω κλίμα. Δεν ήταν ότι πρότεινες ρόστερ, εκτός πραγματικότητας αλλά ο τρόπος που το έκανες.
Αμέσως όμως το κατάλαβες (και μπράβο σου) και σταμάτησες το οπαδικό κι ιντερνετικό γράψιμο.
Όπου ιντερνετικό βάζεις την ευκολία που έχει κάποιος να μιλάει άσχημα σε κάποιον που δεν γνωρίζει, την συνήθεια να σπέρνει το μικρόβιο της μισαλλοδοξίας και λοιπά φαινόμενα της εποχής των σόσιαλ μήδια. wink.gif

Καλή σου νύχτα και καλό μπασκετάκι να βλέπουμε. Ένα χόμπι είναι και τίποτε άλλο.
Για μένα το φόρουμ αλλά και κάθε πτυχή της ζωής μας είναι ένα (με την όποια σημειολογία που προφανώς περιέχει) βήμα για να κάνουμε καλύτερη την κοινωνία που ζούμε.
shaq7
QUOTE (Derozan @ Jan 6 2019, 02:33 ) *
Παίκτη που κάνει τέτοια ενέργεια, δε θα ήθελα ποτέ στον Παναθηναικό


Αρα μετα απο αυτο που εκανε ο Παππας στον μιλου προχτες θες να τον διωξετε?? Θυμηθηκα και τον μπατιστ που ειχε πατησει εναν πεσμενο στο κεφαλι !!! Ουτε τον μπατιστ τον ηθελες?
Looter
QUOTE (Derozan @ Jan 6 2019, 02:33 ) *
Παίκτη που κάνει τέτοια ενέργεια, δε θα ήθελα ποτέ στον Παναθηναικό


Ναι εεε;
Ενώ αυτό https://youtu.be/VIIM1bU4Ha0 ;
Μάθε να είσαι λιγότερο αυστηρός με τους παίκτες , όλοι μας έχουμε τις κακές στιγμές μας ειδικά όταν βρισκόμαστε στους 200 παλμούς ή χάνουμε μια κούπα για την οποία αγωνιζόμασταν μέσα στη χρόνια.

Καλύτερος παίκτης ο Παπανικολάου από τον Παπαπετρου σε όλα σχεδόν τα επίπεδα αν και μεγαλύτερος σε ηλικία. Παραστάσεις από ΝΒΑ , final 4 , κουπές , κλπ. Μακάρι και ο Πάπι να κάνει τα ίδια και καλύτερα χωρίς την παραμικρή άκομψη συμπεριφορά.
Derozan
Εντελώς οφφ τόπικ.Τέλος πάντων
QUOTE (shaq7 @ Jan 6 2019, 02:44 ) *
Αρα μετα απο αυτο που εκανε ο Παππας στον μιλου προχτες θες να τον διωξετε?? Θυμηθηκα και τον μπατιστ που ειχε πατησει εναν πεσμενο στο κεφαλι !!! Ουτε τον μπατιστ τον ηθελες?

Ο Παππάς πήγε να εμποδίσει τον Μιλουτίνοφ γιατί πάλευε για τη διαφορά.Αντιαθλητικό ήταν,αλλά δεν έσκασε μπουκέτο ενώ δεν είχε ελπίδα να τον κόψει.Σοβαρά μου συγκρίνεις αυτά τα δυο τώρα;

QUOTE (Looter @ Jan 6 2019, 02:46 ) *
Ναι εεε;
Ενώ αυτό https://youtu.be/VIIM1bU4Ha0 ;
Μάθε να είσαι λιγότερο αυστηρός με τους παίκτες , όλοι μας έχουμε τις κακές στιγμές μας ειδικά όταν βρισκόμαστε στους 200 παλμούς ή χάνουμε μια κούπα για την οποία αγωνιζόμασταν μέσα στη χρόνια.

Ο Τεόντοσιτς αν παρατηρήσεις καλύτερα χτυπάει τα "αχαμνά" του Διαμαντίδη. tongue.gif (Μη μιλήσουμε για το φιλικό με τη Σερβία)Συμφωνώ σε αυτό που λες,αλλά μπουνιά στο κεφάλι; Το δικαιολογείς τόσο απλά;
Quincy
Από ένα foul σε derozan και looter και 2 μέρες off. Ρε παιδιά έλεος. Δεν χρειάζονται οπαδικές κόντρες ΚΑΙ εδώ, υπάρχουν ένα κάρο πλατφόρμες να ξεδώσετε.
Johnny Marv
https://www.eurohoops.net/el/nba-news-el/80...obox=1546730081

Sorry guys!! Πάει κι αυτός , για να μην κάνουμε τσάμπα όνειρα όχι τίποτα άλλο... οποίοι έλεγαν πως για κάποιο λόγο βρίσκεται χωρίς ομάδα ίσως και να διαψεύστηκαν . Στενεύουν τα περιθώρια πάντως . Εγώ πιστεύω πως πρέπει να πάρουμε τον πεϊν στο 5 ξέρουμε τι θα κάνει και εμένα μου αρέσει , αν προσαρμοστεί και λίγο παραπάνω από πέρσι θα κάνει θαύματα. Από εκεί και πέρα θελουμε Γκαρντ με τα όλα του αλλά πεϊν αύριο!!!
Ginobili
QUOTE(Johnny Marv @ Jan 6 2019, 01:30 ) *
Διαφωνώ , όσο καλός κι αν είναι επιθετικά ο ογκαστ άλλο τόσο κακός είναι αμυντικά και ακόμα πιο πολύ . Πέρσι είμασταν με σχήμα γκιστ-ογκαστ-Ίαν και σου φαίνεται καλό το γκιστ-Παπατζον-ογκαστ ;; Με γκιστ πολύ χειρότερο από πέρσι ;; Εγώ πιστεύω πως πρέπει να έρθουν πεϊν και κιλπατρικ . Ή ένας κιλπατρικ με καλύτερη πάσα

Ο Πέιν ήταν παίκτης που έπρεπε να τον κρατήσουμε το καλοκαίρι,αντί των Λασμε και Βουγιούκα.Εχω ταχθεί πολλές φορές υπέρ του παίκτη αυτού,για τα τρομερά προσόντα που ειχε,και ήταν πρόθυμος να μπει σε καλούπια να μάθει,και να κάνει αυτό που του ζητάνε.Η ιδανικότερη επιλογή για μένα μετά τον Ρόμπινσον.

Για τον Ογκαστ διαφωνούμε απλά...ήταν θέμα του Πασκουάλ που δεν μπόρεσε να τον διδάξει και να τον αξιοποιήσει.Παικτης που μάζευε τα ριμπάουντ σαν φυστίκια,και έτρεχε το γήπεδο σε 3"...τον κατακρίνουμε για τις αλλαγές στην άμυνα.Οταν ο Βουγιούκας τα έτρωγε χαζεύοντας...
stefkorner
αν εχει βαση το δημοσιευμα για προταση μας σε Εισι ,τοτε βολικο αυτο το 10ημερο συμβολαιο στους Σανς ,ωστε να εχουμε τα συμπερασματα που θελουμε για την αγωνιστικη του κατασταση ! ετσι και αλλιως οπως λεει και ο Κοντος θα περιμενουν τα κοψιματα που ερχονται στο nba !αν ειναι τον κλεινουμε σε 2 βδομαδες εφοσον δεν υπαρξει κατι ιδανικοτερο!
βεβαια αν δεν ερθει τις επομενες 2.5 βδομαδες τουλαχιστον ενα 2/4 στα επομενα με Μπαγερν εντος + τα 3 εκτος θα εχει πεταξει το πουλακι για ευρωλιγκα και θα ψαχνουμε απλα εναν ψηλο για να ματσαρει τον Μιλουτινοφ στους τελικους της α1..!
οσο για Κιλπατρικ αισθηση μου ειναι οτι δεν χαλαει το ντιλ !αφου εφτασε στο σημειο και ο Κοντος να παραδεχθει οτι βρισκονται σε τελικες επαφες, παει να πει οτι βρισκομαστε μια ανασα απο την υπογραφη του..
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Jan 6 2019, 10:54 ) *
αν εχει βαση το δημοσιευμα για προταση μας σε Εισι ,τοτε βολικο αυτο το 10ημερο συμβολαιο στους Σανς ,ωστε να εχουμε τα συμπερασματα που θελουμε για την αγωνιστικη του κατασταση ! ετσι και αλλιως οπως λεει και ο Κοντος θα περιμενουν τα κοψιματα που ερχονται στο nba !αν ειναι τον κλεινουμε σε 2 βδομαδες εφοσον δεν υπαρξει κατι ιδανικοτερο!
βεβαια αν δεν ερθει τις επομενες 2.5 βδομαδες τουλαχιστον ενα 2/4 στα επομενα με Μπαγερν εντος + τα 3 εκτος θα εχει πεταξει το πουλακι για ευρωλιγκα και θα ψαχνουμε απλα εναν ψηλο για να ματσαρει τον Μιλουτινοφ στους τελικους της α1..!
οσο για Κιλπατρικ αισθηση μου ειναι οτι δεν χαλαει το ντιλ !αφου εφτασε στο σημειο και ο Κοντος να παραδεχθει οτι βρισκονται σε τελικες επαφες, παει να πει οτι βρισκομαστε μια ανασα απο την υπογραφη του..

Αν ο Εισι ειναι σε καλη κατασταση δεν θα τον κρατησουν εκει?Δηλαδη τοσο καιρο που ηταν ελευθερος γιατι δεν τον εφερνε?
Εγω θα τον ηθελα στην ομαδα γιατι αν και δεν εχει το μποι, θα δωσει σκληραδα κατω απο το καλαθι και με το Μητογλου θα εκανε ωραιο διδυμο,ειδικα στα ριμπαουντ.
Τα ιδια ειχαμε και με τον Ρομπινσον.Οσο ηταν ελευθερος δεν ακουγοταν.Οταν πηγε στην Κινα εγραψαν για αυτον.
Η ολη ιστορια εμενα μου μοιαζει με το : Οποιος δεν θελει να φουρνησει ,δεκα μερες κοσκινιζει.
Οπως και να εχει τα επομενα τρια εκτος κρινουν σχεδον τα παντα.
Αν επι της ουσιας την χρονια την εχουν ξεγραψει στην Ευρωλιγκα , ας βαζει τον Παπαγιαννη 25+ μηπως και βελτιωθει.Απο το να βλεπω αυτο το πραγμα με τον Λασμε και τον Γκιστ προτιμω Παπαγιαννη με hook απο τα πεντε μετρα.
Μεταγραφες Φεβρουαριου για τα ματια του κοσμου δεν χρειαζομαστε.
Και αυτη η καραμελα με το πρωταθλημα στην Ελλαδα πρεπει να σταματησει.Το παρει δεν το παρει το ιδιο και το αυτο.Η Ευρωλιγκα ειναι ολη η ουσια.
djibriliant
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 6 2019, 01:12 ) *
Διάβασα το σλαμ ντανκ και λέει ο Πιτινο πιστεύει πολύ τον παπαγιαννη ..Αν τον βγάλει αυτόν τον παίχτη μαζί με Μητογλου και βελτίωση παπαπετρου νομίζω ότι θα ξεκινάμε από πολύ καλή βάση του χρόνου..Μην ξεχνάμε ότι ο οσφπ σπατάλησε 1,5 χρόνο μέχρι ο μιλου να γίνει παίχτης..Αν θελουμε και εμείς λοιπόν να χτίσουμε κάτι καλό ας κάνουμε υπομονή μέχρι του χρόνου..απτην άλλη αυτό που λέει το σλαμ ντανκ είναι ουσιαστικά ότι ο Κακαγιάννης θα στηριχτεί με ότι συνεπάγεται αυτό..

Οι απέναντι σπατάλησαν εναμησι χρόνο μέχρι να γίνει παικτης ο Μιλουτίνοφ έχοντας δίπλα του παικτες σαν τον Χαντερ τον μπιρτς και τον γιανγκ , δεν διαφωνώ στήριξη στον Παπαγιάννη αλλά απο που και ως που στηριξη στον Παπαγιάννη σημαίνει να μην έχουμε ουτε εναν σοβαρό ψηλό?
stefkorner
QUOTE (green_sky @ Jan 6 2019, 17:46 ) *
Αν ο Εισι ειναι σε καλη κατασταση δεν θα τον κρατησουν εκει?


μην ψαχνεις παντα την λογικη στο nba !δεν υπαρχει καν λογικη στο να δινει συμβολαια 10 ημερων σε τοσο γνωστο παικτη ομαδα που δεν εχει κανεναν στοχο για φετος!εκτος αν τον παιρνουν καθαρα δοκιμαστικα! αβυσσος η ψυχη του Κοκοσκοφ tongue.gif
ο Εισι ακομα και ως 4ρι με 2.01 μολις δεν ειναι απο τους παικτες που κανουν και πολυ κεφι γενικα στο nba !μαλλον για αυτο επενδυσε στο τριποντο για να αποκτησει επιπλεον χρησιμοτητα ως forward εκει !
εδω θα ειχε μελλον ως 5ρι !αν τον φτιαχνει η ιδεα οτι στην Ευρωπη μπορει να γινει τοπ 5ρι ,μπορει να βρουμε εναν σουπερ παικτη με πολυ μεγαλο κινητρο ,κατι που θα παραμερισει καπως την δεδομενη μουρλα του
doctorjekil
QUOTE(green_sky @ Jan 6 2019, 11:46 ) *
Αν ο Εισι ειναι σε καλη κατασταση δεν θα τον κρατησουν εκει?Δηλαδη τοσο καιρο που ηταν ελευθερος γιατι δεν τον εφερνε?
Εγω θα τον ηθελα στην ομαδα γιατι αν και δεν εχει το μποι, θα δωσει σκληραδα κατω απο το καλαθι και με το Μητογλου θα εκανε ωραιο διδυμο,ειδικα στα ριμπαουντ.
Τα ιδια ειχαμε και με τον Ρομπινσον.Οσο ηταν ελευθερος δεν ακουγοταν.Οταν πηγε στην Κινα εγραψαν για αυτον.
Η ολη ιστορια εμενα μου μοιαζει με το : Οποιος δεν θελει να φουρνησει ,δεκα μερες κοσκινιζει.
Οπως και να εχει τα επομενα τρια εκτος κρινουν σχεδον τα παντα.
Αν επι της ουσιας την χρονια την εχουν ξεγραψει στην Ευρωλιγκα , ας βαζει τον Παπαγιαννη 25+ μηπως και βελτιωθει.Απο το να βλεπω αυτο το πραγμα με τον Λασμε και τον Γκιστ προτιμω Παπαγιαννη με hook απο τα πεντε μετρα.
Μεταγραφες Φεβρουαριου για τα ματια του κοσμου δεν χρειαζομαστε.
Και αυτη η καραμελα με το πρωταθλημα στην Ελλαδα πρεπει να σταματησει.Το παρει δεν το παρει το ιδιο και το αυτο.Η Ευρωλιγκα ειναι ολη η ουσια.

Συμφωνω απολυτα...αν η ομαδα χασει τα 3 απο τα επομενα 4 ματς στην ευρωλιγκα(που ειναι πολυ πιθανο γιατι εχουμε 3 εκτος)η χρονια τελειωσε...οποτε δεν υπαρχει λογος να γινουν μεταγραφες αλλα μονο να ξεκινησει ο σχεδιασμος για την επομενη χρονια...και ελπιζω να χασουμε και το πρωταθλημα ωστε να μην θεωρηθει παλι "επιτυχημενη" η χρονια απο αυτους που τους νοιαζει μονο να κερδιζουμε τον οσφπ
jonaldidhs
QUOTE (djibriliant @ Jan 6 2019, 12:06 ) *
Οι απέναντι σπατάλησαν εναμησι χρόνο μέχρι να γίνει παικτης ο Μιλουτίνοφ έχοντας δίπλα του παικτες σαν τον Χαντερ τον μπιρτς και τον γιανγκ , δεν διαφωνώ στήριξη στον Παπαγιάννη αλλά απο που και ως που στηριξη στον Παπαγιάννη σημαίνει να μην έχουμε ουτε εναν σοβαρό ψηλό?

Οπα δεν είπα αυτό..είπα ότι αποτι βλέπω εκεί πάει δουλειά..Συμφωνώ να στηριχτεί ο παπαγιαννης, συμφωνώ να έχουμε έναν παιχταράς για πρώτο,και ένα λαχείο Μαπ για πίσω απτόν παπαγιαννη..
stefkorner
QUOTE (doctorjekil @ Jan 6 2019, 18:14 ) *
Συμφωνω απολυτα...αν η ομαδα χασει τα 3 απο τα επομενα 4 ματς στην ευρωλιγκα(που ειναι πολυ πιθανο γιατι εχουμε 3 εκτος)η χρονια τελειωσε...οποτε δεν υπαρχει λογος να γινουν μεταγραφες αλλα μονο να ξεκινησει ο σχεδιασμος για την επομενη χρονια...και ελπιζω να χασουμε και το πρωταθλημα ωστε να μην θεωρηθει παλι "επιτυχημενη" η χρονια απο αυτους που τους νοιαζει μονο να κερδιζουμε τον οσφπ


εχω καλο προαισθημα οτι θα κανουμε μια εστω νικη εκτος ,ακομα και με το τωρινο ροστερ (θεωρω και βεβαιο οτι θα εχουμε τουλαχιστον καινουργιο γκαρντ καπου αναμεσα στα 3σερι εκτος..)
οπως τα υπολογισα πολυ πιθανο να αρκει και ενα 14-16 για 8η θεση !
περσι η 9η Μαλαγα τερματισε με 13-17 !αρκουσε και ενα 13-17 με βολικη ισοβαθμια..

και εγω θεωρω οτι ουσιαστικα καλο θα μας κανει να το χασουμε το πρωταθλημα!αλλα οταν ερχεται εκεινος ο ριμαδιασμενος ο Ιουνιος επικρατει παντα το συναισθημα και οχι η λογικη !λεμε ολοι παμε να το παρουμε και το καλοκαιρι παλι βλεπουμε!
σε τετοια παρανοια μας εχει μπλεξει ο dpg tongue.gif
doctorjekil
QUOTE(stefkorner @ Jan 6 2019, 12:22 ) *
εχω καλο προαισθημα οτι θα κανουμε μια εστω νικη εκτος ,ακομα και με το τωρινο ροστερ (θεωρω και βεβαιο οτι θα εχουμε τουλαχιστον καινουργιο γκαρντ καπου αναμεσα στα 3σερι εκτος..)
οπως τα υπολογισα πολυ πιθανο να αρκει και ενα 14-16 για 8η θεση !
περσι η 9η Μαλαγα τερματισε με 13-17 !αρκουσε και ενα 13-17 με βολικη ισοβαθμια..

και εγω θεωρω οτι ουσιαστικα καλο θα μας κανει να το χασουμε το πρωταθλημα!αλλα οταν ερχεται εκεινος ο ριμαδιασμενος ο Ιουνιος επικρατει παντα το συναισθημα και οχι η λογικη !λεμε ολοι παμε να το παρουμε και το καλοκαιρι παλι βλεπουμε!
σε τετοια παρανοια μας εχει μπλεξει ο dpg tongue.gif

Το να θες να παρεις το πρωταθλημα οταν ερχεται η ωρα των τελικων δεν ειναι κακο ουτε παραλογο...το κακο ειναι πως οταν παιρνεις το πρωταθλημα διαγραφεις ολα τα κακως κειμενα της χρονιας και βγαζεις την ομαδα επιτυχημενη...με συνεπεια το καλοκαιρι να κανεις τα ιδια λαθη...και δυστυχως υπαρχουν πολλοι(ισως και μεσα στην ομαδα)που προτιμουν να παρουν ενα πρωταθλημα απ το να παμε στο φ4,αρκει βεβαια το πρωταθλημα να το παρουμε απεναντι στον οσφπ,οταν παιζαμε με μαρουσι και με αεκ στους τελικους δεν νοιαζοταν κανενας αν θα παρουμε το πρωταθλημα οπως δεν θα νοιαζεται και αν στο μελλον παιξουμε τελικο με τον προμηθεα...αυτο ειναι το καρκινωμα της ομαδας
Victor_Mannheim
QUOTE (Derozan @ Jan 6 2019, 02:33 ) *
Παίκτη που κάνει τέτοια ενέργεια, δε θα ήθελα ποτέ στον Παναθηναικό

τι του εκανε?
Thodoros
Καλά δεν φταίει ο Μιλουτίνοφ για τις περιπτώσεις που διάβασα πάνω, ο Χάντερ πήγε για τα φράγκα πως θα έμενε στον Οσφπ; την (ίδια ώρα που αυτά που ζήταγε ήταν πολλά και μπορούσαν να τα βρουν και αλλού). Εγώ νομίζω ότι :Έχει κρατήσει αυτόν που μπορούσε (και καλά έκανε) γιατί Μαπ βρίσκεις δεξιά και αριστερά ...δεν γίνεται να παντρεύεσαι τον Γκιστ όπως κάναμε εμείς.

Τα λέω χρόνια αλλά ποιος ακούει .
Τα ίδια και με τον Νικ έγινε η προσπάθεια σε βάθος 3τιας και δεν είδαμε δουλειά να γίνεται ( γιατί υπάρχει πίστη ότι την επόμενη 3τια θα είναι καλύτερα τα πράγματα ; )

Για εμένα τα πράγματα είναι απλά πρώτα βλέπεις το καλό της ομάδας και με βάση αυτό κάνεις τις προσθήκες που θες...δεν παντρεύεσαι κανέναν , απλά επιδιώκεις να έχεις κάποιες σταθερές.
Ο Παπαγιάννης άσχετα του αγωνιστικού που είναι , μπορεί να γίνει μια σταθερά όπως και ο Μήτογλου ... τότε και εφόσον σου κάνουν την δουλειά δίνεις κάποιες υπεραξίες ( όχι έπαιξε 2 ματς ο Παππάς πάρε λεφτά μάγκα μου ή το καλοκαίρι ανανεώνεις Θανάση , δώσε κάτι παραπάνω στο καλό παιδί, Γιατί ; εφόσον βασικός δεν είναι ( γιατί πρέπει όποιος μένει περισσότερο από 1 χρόνο να πληρώνεται κάτι παραπάνω από αυτό που αρχικά συμφωνήθηκε χωρίς να το προσφέρει κι όλας!

Victor_Mannheim
QUOTE (djibriliant @ Jan 6 2019, 12:06 ) *
Οι απέναντι σπατάλησαν εναμησι χρόνο μέχρι να γίνει παικτης ο Μιλουτίνοφ έχοντας δίπλα του παικτες σαν τον Χαντερ τον μπιρτς και τον γιανγκ , δεν διαφωνώ στήριξη στον Παπαγιάννη αλλά απο που και ως που στηριξη στον Παπαγιάννη σημαίνει να μην έχουμε ουτε εναν σοβαρό ψηλό?

ο παπγιαννης πηγε στην αμερικη και γυρισε χειροτερος απο πριν


QUOTE (Thodoros @ Jan 6 2019, 13:35 ) *
Τα λέω χρόνια αλλά ποιος ακούει .
Τα ίδια και με τον Νικ έγινε η προσπάθεια σε βάθος 3τιας και δεν είδαμε δουλειά να γίνεται ( γιατί υπάρχει πίστη ότι την επόμενη 3τια θα είναι καλύτερα τα πράγματα ; )

ολοι αυτοι οι παιχτες γκιστ παππας καλαθης λασμε παππαγιαννης ιαν ειναι ξαναζεσταμενα φαγητα,εχουν μετρηθει στην ευρωλιγκα και εχουν βρεθει λιγοι
δεν θυμασαι τι λεγανε μεχρι περυσι για τον γκιστ απτα καλυτερα 4αρια της ευρωπης
κατα μερικους ειχαμε ενα απτα καλυτερα 4αρια στην ευρωπη
τον καλυτερο ασσο
μια πηγη ενεργειας θαναση
το καλυτερο παιχτη στο ενας με εναν τον παππα
εναν απτους καλυτερουν μαπ στο 5 τον λασμε
και εχουμε να δουμε φ4 τοσα χρονια
φαντασου να μην ειχαμε και τοσο καλους παιχτες δηλαδη
pan24
Ο Παπαγιαννης και ο Μητογλου θελουν χρονο αλλα χρονο οπως παιρνουν τωρα δηλαδη οχι εις βαρος της ομαδας
Εχουν χωρο μπροστα τους(πχ μπροστα απο τον Μητογλου δεν υπαρχει ενας Γκαμπριελ ισα να του τρωει τον χρονο ουτε ο Παπαγιαννης εχει 2 παικταραδες σεντερ μπροστα του) αλλα πρεπει να κερδιζουν τον χρονο τους στο παρκε οπως γινεται τωρα

Εισαι καλος και μπορεις να βοηθησεις;Παιζεις
Δεν μπορεις;Δεν πειραζει,την επομενη φορα τωρα θα παιξει αλλος

Αν πεις οτι βρεξει χιονισει θα δινω στον Μητογλου και τον Παπαγιαννη τουλαχιστον 15' κακο τους κανεις

Οποτε θεωρω οτι θα ειναι εγκλημα αν πισω απο τον βασικο σεντερ δεν υπαρχει και κατι αλλο εκτος του Παπαγιαννη

Πχ στο 4 αν ο Μητογλου δεν μπορουσε(και τωρα σε οποια παιχνιδια δεν μπορει) υπαρχει ενας Παπαπετρου και ενας Θανασης που μπορουν να παιξουν εκει να καλυψουν τα λεπτα του

Δεν αφηνεις την ομαδα χωρις δευτερο ψηλο για να παρει χρονο ο Μητογλου εκτος αν πεις οτι αφιερωνεις μια χρονια στην εξελιξη νεων οπως τοτε επι Ιβανοβιτς με τον ΒΧ
basket72
QUOTE (pan24 @ Jan 6 2019, 13:42 ) *
Ο Παπαγιαννης και ο Μητογλου θελουν χρονο αλλα χρονο οπως παιρνουν τωρα δηλαδη οχι εις βαρος της ομαδας
Εχουν χωρο μπροστα τους(πχ μπροστα απο τον Μητογλου δεν υπαρχει ενας Γκαμπριελ ισα να του τρωει τον χρονο ουτε ο Παπαγιαννης εχει 2 παικταραδες σεντερ μπροστα του) αλλα πρεπει να κερδιζουν τον χρονο τους στο παρκε οπως γινεται τωρα

Εισαι καλος και μπορεις να βοηθησεις;Παιζεις
Δεν μπορεις;Δεν πειραζει,την επομενη φορα τωρα θα παιξει αλλος

Αν πεις οτι βρεξει χιονισει θα δινω στον Μητογλου και τον Παπαγιαννη τουλαχιστον 15' κακο τους κανεις

Οποτε θεωρω οτι θα ειναι εγκλημα αν πισω απο τον βασικο σεντερ δεν υπαρχει και κατι αλλο εκτος του Παπαγιαννη

Πχ στο 4 αν ο Μητογλου δεν μπορουσε(και τωρα σε οποια παιχνιδια δεν μπορει) υπαρχει ενας Παπαπετρου και ενας Θανασης που μπορουν να παιξουν εκει να καλυψουν τα λεπτα του

Δεν αφηνεις την ομαδα χωρις δευτερο ψηλο για να παρει χρονο ο Μητογλου εκτος αν πεις οτι αφιερωνεις μια χρονια στην εξελιξη νεων οπως τοτε επι Ιβανοβιτς με τον ΒΧ



Για αυτό καλό είναι του χρόνου να υπάρχουν 3 νέοι ξένοι στο 4-5 που να παίρνουν τα κυρίως λεπτά.

Στο μεταξύ είναι κι ένας εκ των Θανάση/ Πάπι που καλύτερα είναι να πάει μόνιμα στο 4. Ας αποφορτιστεί επιτέλους το 3 από την αναγκαιότητα να υπάρχουν Έλληνες παντού (...) κι εκεί να παρθεί βασικός (ξένος) παίκτης που να σουτάρει.

Για μένα 3 είναι οι Έλληνες που πρέπει να στηριχτούν (εκτός του Νικ προφανώς). Μήτογλου, Παπαπέτρου και Θανάσης. Παππάς και Παπαγιάννης ας είναι 11ος και 12ος παίκτης αντίστοιχα.

pan24
QUOTE (basket72 @ Jan 6 2019, 13:51 ) *
Για αυτό καλό είναι του χρόνου να υπάρχουν 3 νέοι ξένοι στο 4-5 που να παίρνουν τα κυρίως λεπτά.

Στο μεταξύ είναι κι ένας εκ των Θανάση/ Πάπι που καλύτερα είναι να πάει μόνιμα στο 4. Ας αποφορτιστεί επιτέλους το 3 από την αναγκαιότητα να υπάρχουν Έλληνες παντού (...) κι εκεί να παρθεί βασικός (ξένος) παίκτης που να σουτάρει.

Για μένα 3 είναι οι Έλληνες που πρέπει να στηριχτούν (εκτός του Νικ προφανώς). Μήτογλου, Παπαπέτρου και Θανάσης. Παππάς και Παπαγιάννης ας είναι 11ος και 12ος παίκτης αντίστοιχα.

Ο Παπαγιαννης λογικα κατι τετοιο θα ειναι
Ο Παππας δυσκολα γιατι με το συμβολαιο που παιρνει αν δινεις 800 χιλιαδες στον 11ο παικτη σου καπου δημιουργειται τρυπα
benchwarmer
Είναι αρκετά άκαιρο να συζητάμε από τώρα για του χρόνου...
Όμως αυτή τη στιγμή ο Παναθηναϊκός έχει μία αρκετά υπολογίσιμη 6άδα Ελλήνων που μπορεί να χτίσει πάνω της τα επόμενα χρόνια. Καλάθης, Παππάς, Παπαπέτρου, Θανάσης, Μήτογλου, Παπαγιάννης. Από εκεί και πέρα είναι στην ευχέρεια του όποιου προπονητή (θεωρητικά πάντα) να βρει τους κατάλληλους ξένους ώστε να συμπληρώσει αυτούς. Και με το "συμπληρώσει" βέβαια δεν εννοώ να είναι οι Έλληνες οι βασικοί, είναι ξεκάθαρο (στα δικά μου μάτια έστω) ότι πλην Καλάθη, οι άλλοι 5 Έλληνες της 12άδας θα πρέπει να είναι τα νούμερα 8-12 του ροτέισιον (ή άντε να είναι και ένας από τους ξένους καθαρά ρολίστας), ανεξάρτητα από τα πόσα λεφτά μπορεί να παίρνουν ή οτιδήποτε άλλο...

Και όπως έχω γράψει και στα δικά μας για την περίπτωση Μάντζαρη, το ότι κάποια στιγμή έγινε ένα λάθος(??) με κάποιο υπερβολικό συμβόλαιο σε κάποιον, δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να στηρίζεται αυτός επ' άπειρον ως βασικός.. Κάλλιστα μπορεί ένας ξένος των 600 χιλιάδων (αν επιλεχθεί σωστά) να είναι βασικότατος.
Thodoros
QUOTE (benchwarmer @ Jan 6 2019, 14:22 ) *
Είναι αρκετά άκαιρο να συζητάμε από τώρα για του χρόνου...
Όμως αυτή τη στιγμή ο Παναθηναϊκός έχει μία αρκετά υπολογίσιμη 6άδα Ελλήνων που μπορεί να χτίσει πάνω της τα επόμενα χρόνια. Καλάθης, Παππάς, Παπαπέτρου, Θανάσης, Μήτογλου, Παπαγιάννης. Από εκεί και πέρα είναι στην ευχέρεια του όποιου προπονητή (θεωρητικά πάντα) να βρει τους κατάλληλους ξένους ώστε να συμπληρώσει αυτούς. Και με το "συμπληρώσει" βέβαια δεν εννοώ να είναι οι Έλληνες οι βασικοί, είναι ξεκάθαρο (στα δικά μου μάτια έστω) ότι πλην Καλάθη, οι άλλοι 5 Έλληνες της 12άδας θα πρέπει να είναι τα νούμερα 8-12 του ροτέισιον (ή άντε να είναι και ένας από τους ξένους καθαρά ρολίστας), ανεξάρτητα από τα πόσα λεφτά μπορεί να παίρνουν ή οτιδήποτε άλλο...

Και όπως έχω γράψει και στα δικά μας για την περίπτωση Μάντζαρη, το ότι κάποια στιγμή έγινε ένα λάθος(??) με κάποιο υπερβολικό συμβόλαιο σε κάποιον, δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να στηρίζεται αυτός επ' άπειρον ως βασικός.. Κάλλιστα μπορεί ένας ξένος των 600 χιλιάδων (αν επιλεχθεί σωστά) να είναι βασικότατος.


Όλη η πρόταση είναι λάθος ( μην το πάρεις προσωπικά) και κάθε τέτοια πρόταση που γίνεται καραμέλα εδώ μέσα , πως θα συμπληρώσεις τους άσουτους Έλληνες που ρουφάνε τα ταμεία με ξένους καλύτερους παίκτες και φθηνότερους ( δλδ μόνο στον Παναθηναικό έχουμε μάτι wink.gif
O Τόμας αυτό ακριβός ήταν και είναι , για αυτό παίζει σε εμάς τώρα και δεν έμεινε στην Μακάμπι με το ίδιο ή και μεγαλύτερο συμβόλαιο και όσο να θέλουμε να λέμε ότι εντάξει η Μακάμπι ή Αρμάνι ή τάδε είναι ομάδα πυροτέχνημα , θα σου πω εμείς δλδ τι είμαστε ομάδα με την σημασία της λέξεις;

Δεν μπορεί να έρθει άσσος της προκοπής επειδή τα λεφτά που δίνουν στον Νικ είναι υπερβολικά (πολλαπλάσια της αξίας του , Ναι φίλε μου 2 μεταγραφές από το πάνω ράφι μόνος του στοιχίζει ) κάποιοι κάποτε με έναν Άνταμς και Έναν Τζειμς πήγαν εκεί που ποτέ δεν θα πάει ( Νικ και Λέκα ) και όσο είναι ο Νικ μπροστά μόνο Λέκα θα βλέπουμε πίσω.
Δεν θα χαντακωθεί κανένας ξένος με ψίχουλα για να σου κάνει ματσάρες όποτε τον έχει ανάγκη.

Δεν γίνεται ο Νίκος με 2 ματς με Ολυμπιακό να παίρνει 800χιλ και ας έχει ένα καλό 1v1 ( γιατί το τέλειο δεν το έχει απλά συμπαθητικός παίκτης είναι με θράσος ) μετά ή Ντειμον , φελντέιν κτλ βρίσκεις με 400χιλ ... που για αυτά που ζητάνε και ok είναι !
Δεν έχεις φέρει έναν παίκτη αξίας και ζητάς να σου βγάλουν τα κάστανα από την φωτιά τα φθηνά συμβόλαια;

Στους Σέντερ το έχω πει ξανά απορώ τι όνειρο έβλεπε κάποιος και είπε πάμε με Λάσμε ( 37 Μαπ που δεν ήταν ποτέ τέρας και έχει χάσει αρκετά από την αθλητικότητα του ) .
Πλάκα κάνουμε όταν λες θα παίζουν από 8 εως 12 θα πληρώνονται και από 8 εως 12 όχι από 1 εως 5 επειδή είναι Έλληνες ή χρόνια στην ομάδα.
Δεν θα στεναχωρηθώ να χειροκροτήσω άλλον Νέο Γκιστ , θα στεναχωρηθώ όταν ο ίδιος πάει όλη την ομάδα πίσω από την κακή κατάσταση που είναι ( τόσο χρόνια πληρώθηκε , τιμήθηκε με το παραπάνω ) φέτος ο Γκιστ δεν είχε καμία ελπίδα σε ομάδα ευρωλίγκας πως γίνεται εδώ να κοστίζει όσο και ο Ντέιβις που είναι το νέο αίμα και πολύ ανώτερος;
Σε αυτά δεν φταίει μόνο dpg αλλά και ο Πασκουάλ που έλεγε κάνε ότι θες ( δικιά σου ομάδα είναι στην τελική) .

Έχουμε χάσει τα μυαλά μας με τους Έλληνες μέχρι που διαβάζω ποστ να δέσεις με συμβόλαιο τον Κόνιαρη ! τι άλλο θα πούμε δλδ.
Ο Οποίος Κόνιαρης τι έχει αποδείξει μέχρι τώρα ώστε να πεις ότι έχει μια λογική ... τίποτα ότι κάνουν όλοι αυτοί οι μικροί 1-2 ματς μέσα στην χρονιά στην Α1 και αυτό σε τρομερά χαμηλότερες απαιτήσεις.

Αν ο Παπαγιάννης δεν μπορεί να κάνει 2-3 βασικά τότε δεν κάνει για τον Παναθηναικό και ας είναι 3 μέτρα , δεν οφείλει ο Παναθηναϊκός να περιμένει τον Παπαγιάννη πότε θα σοβαρευτεί και θα ξεκινήσει προπονήσεις για να γίνει παίκτης ! τον αφήνεις να πάει στο Λαύριο και τέλος.
shaq7
Δεν νομιζω οτι θα συμφωνησουν οι ελληνες να μην ειναι βασικοι...Ο παπι γιαυτο πηγε στον παο για να ειναι βασικος,επισης αν μαζι με τον παππα σου περνουν 1,6εκ του χρονου δεν γινεται να φερεις παιχτες με μεγαλυτερα συμβολαια.Θεωρω οτι αυτα τα 2 συμβολαια θα τους στοιχισουν οπως εμας του μαντζαρη.

Αυτοι που ειναι value for money ειναι ο θανασης με τον μητογλου!Παιζουν καλυτερα αποτι πληρωνονται και δεν γκρινιαζουν στον παγκο.Ο Παπαγιαννης πηγε σαν τεραστιο προτζεκτ στο νβα που εχουν φοβερη τεχνογνωσια και γυρισε σαν την θεια μου την Μαρια σε κιλα,τι σας κανει να πιστευεται οτι θα δουλεψει τωρα?Μακαρι παντως το παιδι γιατι δεν εχουμε και σεντερ στην εθνικη.
villiskabas
Ναυαγησε του Κιλπατρικ...
stefkorner
καλυφθηκε η διαφορα των 15.000 δολλαριων/ανα μηνα -αλλα τελικα αποφασισε να περιμενει προταση απο το Nba !
και εγω προσπαθω να καταλαβω γιατι χαθηκαν καμια 10ρια μερες στο πως θα καλυφθει η οικονομικη διαφορα..
john wick
Αν δεν είναι κάνα κόλπο των μανατζαραιων για να πάρουν πιο πολλα, ας ελπίσουμε να έχουν κ άλλους στόχους υπ όψιν...
Ήδη φτάσαμε Κυριακή, μπροστά έχουμε διάβολο βδομάδα, πότε θα ρθει, πότε θα προπονηθει, πότε θα παίξει;;




Υ. Γ
Ως φαίνεται πλέον στοχεύουμε τους ελληνικούς τελικούς κ τον ημιτελικό της 13ης Φλεβάρη...
shaq7
Μπορει να σας βγει σε καλο και να παρετε εναν πιο ταιριαστο παιχτη..αυτος ο κιλπατρικ ουτε ασσιστ δινει ουτε τριποντο εχει.
john wick
Σωστή σκέψη αυτή, υπάρχει όμως κ η άλλη : αν είναι να τον πάρω όταν θα έχω ρεκόρ 10-17 στην EL δεν θα έχει κανένα νόημα...
Είπαμε, λοκαρουμε τους τελικούς... Ειναι ξεκάθαρο....
Η Μπουντουσνοστ κάνει μεταγραφές κ εμεις κολλήσαμε στα 15 χιλιάρικα /μηνα....
shaq7
Εχω την εντυπωση οτι για να πιασει τωρα 4-5 θεση ο παο(απο εκει και κατω ειναι σαν αποκλεισμος) θα πρεπει να κανει μαξ 4 ηττες στα υπολοιπα παιχνιδια και παλι δεν ειναι και σιγουρο..και τα περισσοτερα τα εχει εκτος! Οποτε για μενα καλα κανει και κλειδωνει τους τελικους και το κυπελο.
stefkorner
επειδη θελω να ελπιζω οτι αργα η γρηγορα θα παμε και για ψηλο
η δικη μου λογικη λεει πως επρεπε να παμε τωρα για ψηλο και να ακολουθησει ο γκαρντ ,αφου πρωτα ο Πιτινο δει και τον Κιθ..!
αλλα αρχιζουν να μου λυνονται αποριες και περι Κιθ ακουγοντας τον ΚΟντο πριν λιγο να λεει οτι δεν πολυ ταιριαζει σε αυτο που θελει να παιξει και οτι ο Πιτινο δεν ηρθε ως συνεχιστης του Πασκουαλ !
δηλαδη περιμενουμε εναν τραυματια να επιστρεψει ,ο οποιος επι της ουσιας ειναι εκτος των πλανων του προπονητη.. ;
λυπαμαι ,αλλα φοβαμαι πως και αυτος ο μινι σχεδιασμος δεν δειχνει να εχει καποια λογικη ακολουθια !θα περιμενω βεβαια καμια βδομαδα ακομα !μεχρι το 2ο σερι εκτος
jonaldidhs
Πιστεύω μέχρι Τρίτη Τετάρτη θα έχει γίνει πράσινος ο Κιλπατρικ..αυτή είναι η πρόβλεψη μου..κρατήστε το.. χωρίς να είμαι βέβαιος ότι είναι η καλύτερη επιλογή παίχτη
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 6 2019, 21:44 ) *
Πιστεύω μέχρι Τρίτη Τετάρτη θα έχει γίνει πράσινος ο Κιλπατρικ..αυτή είναι η πρόβλεψη μου..κρατήστε το.. χωρίς να είμαι βέβαιος ότι είναι η καλύτερη επιλογή παίχτη


σιγουρος δεν ειμαι ,αλλα και εγω διαισθανομαι πως δεν εχει τελειωσει οπως γραφτηκε τωρα
(γ αυτο κραταω ακομα και την υπογραφη tongue.gif )
πολυ πιθανο να ειναι διαπραγματευτικο τρικ αυτο οτι στρεφομαστε σε αλλες λυσεις ! διαφορετικα καναμε ενα κακιστο ντιλ !χασαμε πανω απο βδομαδα σαν να μην ειχαμε καταλαβει τι ακριβως θελει ο παικτης
Thodoros
QUOTE (shaq7 @ Jan 6 2019, 14:45 ) *
Δεν νομιζω οτι θα συμφωνησουν οι ελληνες να μην ειναι βασικοι...Ο παπι γιαυτο πηγε στον παο για να ειναι βασικος,επισης αν μαζι με τον παππα σου περνουν 1,6εκ του χρονου δεν γινεται να φερεις παιχτες με μεγαλυτερα συμβολαια.Θεωρω οτι αυτα τα 2 συμβολαια θα τους στοιχισουν οπως εμας του μαντζαρη.

Αυτοι που ειναι value for money ειναι ο θανασης με τον μητογλου!Παιζουν καλυτερα αποτι πληρωνονται και δεν γκρινιαζουν στον παγκο.Ο Παπαγιαννης πηγε σαν τεραστιο προτζεκτ στο νβα που εχουν φοβερη τεχνογνωσια και γυρισε σαν την θεια μου την Μαρια σε κιλα,τι σας κανει να πιστευεται οτι θα δουλεψει τωρα?Μακαρι παντως το παιδι γιατι δεν εχουμε και σεντερ στην εθνικη.


Ας μην συμφωνήσουν, δεν κατάλαβες δεν είπα θα τους ρωτήσεις πόσα θέλουν να παίρνουν και πως να παίζουν ( αλλιώς ας πάνε στον ΠΑΟΚ να πάρουν περισσότερα που δεν νομίζω και να μην παίζουν και ευρωλίγκα ).
Το καλοκαίρι πριν πάει ο Τζειμς στην Αρμάνι με 1.3 έμενε σε εμάς (αλλά όχι και 900χιλ) , δεν γίνεται ο καλύτερος 1 vs 1 στην θέση του να παίρνει όσο και ο Παππάς επειδή είναι Έλληνας! ( αυτό μας πάει πίσω εδώ )

+ τις ασιστ που βγάζει γιατί ο Τζειμς δεν είναι μονοδιάστατος Παππάς να κάνει 2- 3 βασικά και επειδή έχει διαβατήριο να ζητάει 2 ακατέβατα. Ούτε τον Σλούκα θα ήθελα να δω με 2 μύρια, θα είναι μεγάλη καταστροφή να δίνει σε δύο παίκτες 4.2 και από εκεί και πίσω να μην υπάρχει κανένας τις προκοπής και παίκτες της φθήνιας και της οικονομίας ( αν φυσικά το μπάτζετ είναι παρόμοιο και όχι διπλάσιο) με 300-400χιλ παίκτης της αξιόλογος και αξιόπιστος δεν υπάρχει! Λαχεία και γυρολόγοι ρολίστες υπάρχουν.
Αν σου λείπει ένας ναι μπορεί να βρεις κάποιον που να σου κάνει την δουλειά (φθηνά) να έχεις 5 ξένους τέτοιους δεν κάνεις τίποτα στην Ευρώπη και απλά παίζεις το Ελληνικό πρωτάθλημα.
pan24
QUOTE (Thodoros @ Jan 6 2019, 16:05 ) *
Ας μην συμφωνήσουν, δεν κατάλαβες δεν είπα θα τους ρωτήσεις πόσα θέλουν να παίρνουν και πως να παίζουν ( αλλιώς ας πάνε στον ΠΑΟΚ να πάρουν περισσότερα που δεν νομίζω και να μην παίζουν και ευρωλίγκα ).
Το καλοκαίρι πριν πάει ο Τζειμς στην Αρμάνι με 1.3 έμενε σε εμάς (αλλά όχι και 900χιλ) , δεν γίνεται ο καλύτερος 1 vs 1 στην θέση του να παίρνει όσο και ο Παππάς επειδή είναι Έλληνας! ( αυτό μας πάει πίσω εδώ )

+ τις ασιστ που βγάζει γιατί ο Τζειμς δεν είναι μονοδιάστατος Παππάς να κάνει 2- 3 βασικά και επειδή έχει διαβατήριο να ζητάει 2 ακατέβατα. Ούτε τον Σλούκα θα ήθελα να δω με 2 μύρια, θα είναι μεγάλη καταστροφή να δίνει σε δύο παίκτες 4.2 και από εκεί και πίσω να μην υπάρχει κανένας τις προκοπής και παίκτες της φθήνιας και της οικονομίας ( αν φυσικά το μπάτζετ είναι παρόμοιο και όχι διπλάσιο) με 300-400χιλ παίκτης της αξιόλογος και αξιόπιστος δεν υπάρχει! Λαχεία και γυρολόγοι ρολίστες υπάρχουν.
Αν σου λείπει ένας ναι μπορεί να βρεις κάποιον που να σου κάνει την δουλειά (φθηνά) να έχεις 5 ξένους τέτοιους δεν κάνεις τίποτα στην Ευρώπη και απλά παίζεις το Ελληνικό πρωτάθλημα.

Καλα το 1,3 μου φαινεται υπερβολικα χαμηλο οταν οι αλλοι του δινουν σχεδον 2
Καποια εκπτωση θα μας εκανε,οχι τοσο μεγαλη

Το οτι εχεις εναν πανακριβο βασικο σε μια θεση δεν σημαινει οτι απο πισω του θα εισαι τρυπα
Πχ αν παιρναμε ενα 5αρι με 2 μυρια και για να το κανουμε αυτο λεγαμε οτι πισω του εχουμε τον Παπαγιαννη και πχ τον Μαυροειδη το βασικο μας 4αρι θα μπορουσε να ειναι καποιος που να μπορει να παιρνει χρονο και στο 5 ωστε να παιζει τα λεπτα πισω του με Παπαπετρου η Θαναση καποια λεπτα στο 4

Αντιστοιχα το βασικο σου 2αρι μπορει να ειναι καποιος που να παιζει και στο 1 ωστε να μην σε πειραζει αν ο 4-5ος γκαρντ του ροτεισον(πισω απο Καλαθη,το 2αρι,ενα 2-3αρο και να παλευει για χρονο με τον Παππα) ειναι επιπεδου Λεκα

Αυτο με τους Ελληνες που λες οτι αν δεν τους αρεσει να ειναι παγκο να πανε αλλου ειναι η μια οψη
Η αλλη ειναι οτι με τα λεφτα που παιρνουν ειναι δυσκολο να μεινουν λεφτα για να παρεις ξενους για βασικους και το ξερουν
Redoctor
Η 6αδα ελληνων του ΠΑΟ στα χαρτια φαινεται αρκετα καλη. Στην πραγματικοτητα νομιζω εχει αρκετα θεματα.

Παππας υπεραμοιβεται και δεν ειναι σουτερ φονιας
Παπαπετρου ομοιως.(μετριοτατος σουτρρ βασικα)
Θανασοκουμπο για τα λεφτα του καλος αλλα συνολικα οχι κατι τρομερο. Επισης ασουτος
Παπαγιαννης. Αλλη μια χρονια παει να περασει χωρις βελτιωση
Μητογλου: καλη αμοιβη. Εχει σουτ. Εχει μυαλο. Γενικα ειναι μεστις φασεις. Καλη προοπτικη συνολικα
Καλαθης: Πολυ καλος. Ισως φαινεται οτι υπεραμοιβεται κι αυτος αλλα περισσοτερο φταιει η στελεχωση και ιδιαιτερα οι 4 υπολοιποι ελληνες εκτος Μητογλου απο την μια οι 2 παιρνουν αρκετα λεφτα κοβοντας τα απο καλυτερες λυσεις στους ξενους. Απο την αλλη ειτε ειναι ασουτοι ειτε δεν ταιριαζει το παιχνιδι τους με του καλαθη.

Οποτε συνολικα υπαρχει ζητημα αφου η συνθεση των ελληνων οδηγει να περιοριζεται η αξιοποιηση των αρετων του καλαθη που παιρνει μακραν το μεγαλυτερο συμβολαιο
john wick
Βρες μου Έλληνα με σταθερό ποσοστό στο 3ποντο >40%... rolleyes.gif

Θελω να πω ότι δεν διαφωνώ κ πολύ με αυτό που γράφεις, όμως Έλληνες σουτερ σπανίζουν...
stevebucknall11
QUOTE (Redoctor @ Jan 6 2019, 18:25 ) *
Η 6αδα ελληνων του ΠΑΟ στα χαρτια φαινεται αρκετα καλη. Στην πραγματικοτητα νομιζω εχει αρκετα θεματα.

Παππας υπεραμοιβεται και δεν ειναι σουτερ φονιας
Παπαπετρου ομοιως.(μετριοτατος σουτρρ βασικα)
Θανασοκουμπο για τα λεφτα του καλος αλλα συνολικα οχι κατι τρομερο. Επισης ασουτος
Παπαγιαννης. Αλλη μια χρονια παει να περασει χωρις βελτιωση
Μητογλου: καλη αμοιβη. Εχει σουτ. Εχει μυαλο. Γενικα ειναι μεστις φασεις. Καλη προοπτικη συνολικα
Καλαθης: Πολυ καλος. Ισως φαινεται οτι υπεραμοιβεται κι αυτος αλλα περισσοτερο φταιει η στελεχωση και ιδιαιτερα οι 4 υπολοιποι ελληνες εκτος Μητογλου απο την μια οι 2 παιρνουν αρκετα λεφτα κοβοντας τα απο καλυτερες λυσεις στους ξενους. Απο την αλλη ειτε ειναι ασουτοι ειτε δεν ταιριαζει το παιχνιδι τους με του καλαθη.

Οποτε συνολικα υπαρχει ζητημα αφου η συνθεση των ελληνων οδηγει να περιοριζεται η αξιοποιηση των αρετων του καλαθη που παιρνει μακραν το μεγαλυτερο συμβολαιο

Δεν είναι ότι δεν έχεις δίκιο στην αξιολόγησή σου, αλλά αν είχαν γίνει καλές επιλογές ξένων ο Παππάς θα ήταν πέμπτο γκαρντ και ως τέτοιο θα ήταν υπερχρήσιμο με τα καλά που έχει, ενώ η ασουτία στη θέση 3 θα καλυπτόταν με ένα καλό 2/3 άρι. Επίσης ο Παπαγιάννης και όπως είναι τώρα για τρίτο πεντάρι είναι μια χαρά. Στην αγορά γενικά ισχύει ο νόμος των diminishing returns. Ένας παίκτης δηλ. των 2 εκατ. δεν θα παίζει σχεδόν ποτέ 2 φορές καλύτερα από έναν παίκτη του 1 εκ. . Άντε να ναι 30%-40% καλύτερος. Ειδικά στους Έλληνες παίκτες τα returns παραείναι diminishing. Γι' αυτό είμαι και αντίθετος στο να γίνει κίνηση για τον Σλούκα, αν είναι να μας κοστίσει πάνω από 1.5 εκ. ευρώ.
Πιστεύω ότι ο Σίβα ας πούμε ακόμα και αν φτάσει να μας κοστίσει 1 εκ. ευρώ, θα είναι better value από τον Σλούκα. Εκεί όπου θα πρέπει να καταπιούμε τα diminishing returns και να βρούμε τον καλύτερο δυνατό παίκτη που μας επιτρέπει το μπάτζετ μας είναι η θέση του σέντερ, λόγω της κομβικότητας της θέσης αυτής στο μπάσκετ, όπου ένας παίκτης ακόμα και 20% καλύτερος από το δικό σου αντίστοιχο μπορεί να σου κερδίσει άνετα το ματς.
shtarkws
Για να έρθει ο Σλουκας στον Παναθηναικό πρέπει να γίνει ένας συνδυασμός συγκυριών. Η Φενερ να μην έχει την δυνατότητα να κρατήσει το μπάτζετ ψηλά, ο Παναθηναϊκός να του δώσει πολύ περισσότερα χρήματα απ ότι οι υπόλοιπες ομάδες που θα τον διεκδικήσουν, να έχει στον πάγκο έναν προπονητή που θα τον δελεάσει με τον ρόλο του και την προσωπικότητα του, αν αποφασίσει να έρθει στην Ελλάδα να μην προτιμήσει τον Ολυμπιακό με τον οποίο υπάρχει προϊστορία και θα καίγεται για να βρει τον επόμενο ηγέτη μετά τον Σπανουλη.

Γενικά το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο με το στάτους που έχει πλέον ο Κώστας να επιστρέψει στην Ελλάδα και δη στον Παναθηναικό.
Victor_Mannheim
QUOTE (Thodoros @ Jan 6 2019, 16:05 ) *
δεν γίνεται ο καλύτερος 1 vs 1 στην θέση του να παίρνει όσο και ο Παππάς επειδή είναι Έλληνας! ( αυτό μας πάει πίσω εδώ )

ο παππας δεν παιρνει τοσα επειδη ειναι ελληνας,αυτο ειναι η δικαιολογια
ο πραγματικος λογος ειναι οτι μενει στην ομαδα επειδη ειναι παναθηναικαρας
αποδειξη οτι το ιδια περιπτωση ειναι και ο γκιστ που δεν εχει ελληνικο διαβατηριο
Thodoros
QUOTE (pan24 @ Jan 6 2019, 16:41 ) *
Αυτο με τους Ελληνες που λες οτι αν δεν τους αρεσει να ειναι παγκο να πανε αλλου ειναι η μια οψη
Η αλλη ειναι οτι με τα λεφτα που παιρνουν ειναι δυσκολο να μεινουν λεφτα για να παρεις ξενους για βασικους και το ξερουν


Μα δεν είπα αυτό.
Είπα, εσύ θα τους δώσεις όσο θεωρείς ότι αξίζουν όχι όσο θέλουν! '' προφανώς και ο Κάθε Παππάς θα θέλει χρόνο και χρήμα '' , εσύ γιατί πρέπει να του τα δώσεις ;
Εσύ αποφασίζεις ποιος θα παίζει στην Παναθηναικό και ποιος όχι ( όλοι αυτοί έχουν μικρύνει την ομάδα , συμφωνώ με έναν πίσω που είπε και χάρη τους κάνουμε που παίζουν! και θα χαλαστούμε αν ο Παππάς πει δεν θέλω να είμαι 2ος ) ....δεν λέω ότι χάθηκαν οι ομάδες που θα δώσουν αντίστοιχο συμβόλαιο αλλά είναι κάτι Αστάνες και κάτι ομάδες πάνω στην Σιβηρία (ε, ας πάνε να παίζουν εκεί αν θέλουν τόσο πολύ να γίνουν πλούσιοι σε ένα βράδυ χωρίς να παίζουν σταθερά και αξιόλογο μπάσκετ) ... καμία Μπασκόνια δεν θα ψάχνει τον Παππά! τόσοι άλλοι υπάρχουν. Διαφορετικά μπορεί να παίζει σε κανέναν ΠΑΟK για να έχει όσο χρόνο θέλει ως βασικός!

Μην βιάζεσαι να απαντήσεις αν δεν έχει διαβάσει πρώτα τι έχει γράψει ο άλλος. ( γιατί γράφω ξανά το ίδιο που είπα πριν 2 ποστ )
αυτή είναι η άποψη μου και εφόσον όλοι αυτοί κάνουν για συμπληρωματικοί θα πληρώνονται και έτσι ... το ίδιο είναι για εμένα ο Παππάς με τον Λαρεντάκη γιατί την διαφορά θα στην κάνει ο Τζειμς και όχι ο Λέκα !

Έχουμε φτάσει να τα σκάμε στους Έλληνες πριν παίξουν μπάσκετ και ορισμένοι καλοί ξένοι ( μας φεύγουν επειδή του θέλουμε για ψίχουλα εδώ να παίζουν και να μας δίνουν πρωταθλήματα )
Όσο για τον Τζειμς ( ξέρω και την άποψη σου ) δεν το λέω εγώ ο ίδιος είχε ζήτηση το καλοκαίρι τόσα... δεν νομίζω ότι ψάχνει μόνο το χρήμα ( την δόξα ψάχνει ) διαφορετικά μετά από το nba δεν θα ερχόταν στο ΠΑΟ για πενταροδεκάρες... όνομα είχε και θεαματικό μπάσκετ παίζει και ξέρει ( να μάθουμε να ψυχολογούμε τους παίκτες ) ο παιχταρά '' ο Καλαθάκος είναι μισθοφόρος '' όπως και το αδελφάκι του (ήταν).


QUOTE (john wick @ Jan 6 2019, 18:31 ) *
Βρες μου Έλληνα με σταθερό ποσοστό στο 3ποντο >40%... rolleyes.gif

Θελω να πω ότι δεν διαφωνώ κ πολύ με αυτό που γράφεις, όμως Έλληνες σουτερ σπανίζουν...


Τότε , ας μην έχεις Έλληνα σουτέρ! Η Απάντηση είναι απλή!
stefkorner
Πιτινο στην συνεντευξη τυπου

Για το ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού για τον Κίλπατρικ: «Δεν έρχεται ο Κίλπατρικ».

Για το αν είναι σε αναζήτηση παικτών ο Παναθηναϊκός: «Ψάχνουμε για παίκτη γιατί απουσιάζει ο Λάνγκφορντ, δεν ξέρουμε πότε θα επιστρέψει, είναι σαν τον καράτε κιντ για εμάς είναι πολύ σημαντικός».

Για το πότε θα ήθελε τον νέο παίκτη στη διάθεσή του: «Περίπου πριν δέκα ημέρες θα τον ήθελα. Δεν ψάχνω για αντικαταστάτες, αλλά θέλω αθλητές και κορμιά για να ανταγωνιστώ στο υψηλότερο επίπεδο. Ζήτησα από τον ‘’Φράγκι’’ να επιστρέψει, του πρόσφερα το μισό συμβόλαιό μου αλλά αρνήθηκε».



αν η αλεπου αυτη αρχιζει να βλεπει οτι ο προεδρας δεν εχει διαθεση να βαλει λεφτα ,θα γελασουμε πολυ στην συνεχεια!
αν χρειαστει θα τον σφαξει (με το γαντι βεβαια ) ! δεν ειναι τοσο τζεντλεμαν.. σαν τον Τσαβι tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.